HITLER'S KANSEN DALEN Frankrijk wil slechts vrede i ZOEKT U? FRANKEN'S VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Toch nog kans op een conferentie Het nieuws van heden SCHWER "-DIPL OMA TIE HERRIOT ZEGT HET NOG MAALS DUIDELIJK Herriot waarschijnlijk naar Londen BEZUINIGT f 1.40 p. H.L. franco thuis Komt Gandhi vrij? Raadsverkiezingen in België DE BAROMETER DRUPSTEEN'S Kolenhandel BROODFABRIEKEN MAANDAG ÏO OCTOBER 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Hugenberg, de komeet Mands joekwo te Genève vertegenwoordigd Feest te Tsjangtsjoen Het Weeri DE ZOON VAN FRANKRIJKS PRESIDENT GEHUWD Goud genoeg in Amerika Ierland verlangt naar een accoord Onderhandelingen met Engeland bieden kansen op succes Oplichter in Italië verscholen Frankrijk wil een oprechten vre- desarbeid, andere richtlijnen kent zijn politiek niet" De Elzas en de Rijn Frankrijk wil in vrede leven M. Jean Lebrun en Mile. Bernadette Marin bij het verlaten der kerk, waar Mgr. Gosselin het huwelijk inzegende Mssichien dat een onderhoud met MacDonald den toestand opklaart Fransche premier blijft wispelturig Herriot naar Lonen? Nog geen officieele uitnoodiging Toch nog een conferentie van Vijf? Een waarschuwing van de „Times" Toch geen resultaat! Von Gronau heeft pech Een noodlanding op zee Stoomschip komt hem te hulp Als ongehoorzaamheidscampagne wordt stopgezet DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN DRAlSttlAvANVALKEIiBURQ'S- A --iLEVERTR/ TITULESCOE MINISTER VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN HUISINSTORTING TE KA'iRO Het fijne melkbrood van Franken. Het kost nu maar één dubbeltje. Bezoekt de K.R O.-Film NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18199 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 cl.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek ff Zoolang het nationaal-soeialisme in Duitschland het karakter droeg van een volksbeweging, bezat het een enorme werfkracht. Millioenen sloten er zich bij aan, louter en alleen gedreven door hun ontevredenheid over den gang van za ken, of liever over het niet gaan der zaken. Deze millioenen hadden geen anderen wensch dan dat alles anders zou worden. „Anders" was in hun gedachtengang synoniem met „beter", want slechter kon het volgens hen niet. En Hitier als een handig rattenvanger floot den hongerigen ratten een nationaal- hymne voor, even verlokkelijk als vaag en verward van melodie, maar suggestief ge- rhythmeerd. Zijn program was hoofdzake lijk negatief. Voor zoover het positieve ele menten bevatte, vormde het een samen raapsel van incidenteele invallen naar aan leiding van het oogenblik. De nationaal - socialistische beweging wekte den schijn van groote mogelijkheden, maar kwam in de practijk niet verder dan kleine werke lijkheden. Van volksbeweging is zij, gedron gen door de omstandigheden, geworden tot een politieke partij in de enge beteekenis van het woord, en haar werfkracht is daar door uitermate verzwakt. Voor een groot deel is dat te danken aan de regeering-Von Papen en den grijzen Hindenburg, die met zijn presidentieel en persoonlijk gezag het huidige régiem dekt, en voor een ander nauwelijks minder groot deel aan de wan kelmoedige en aarzelende houding van den grootspreker Hitier zelf. Met hoog spel spe lend doorzicht of met een op de gebeurte nissen van den dag snel reageerend oppor tunisme, in effect maakt dit weinig verschil, heeft de regeering-Von Papen de al te ge makkelijk te treffen schietschijven voor Hitier weggenomen, zoodat hij niet meer lukraak kan losknallen om als een kermis- scherpschutter de toekijkende politieke boe ren en buitenlui te verbluffen. Met het wegvallen van de op het samengaan van Centrum en sociaal democraten gebaseerde regeering- Brüning verloor Hitier een van zijn belang rijkste mikpunten voor zijn oppositie. Hij overschatte zijn positieve politieke be kwaamheden echter zoozéér, dat hij dit verlies als een enorme winst meende te mo gen boeken. En de door de regeeringvon Papen uitgeschreven Rijksdagverkiezingen, waaruit een vereeniging van alle nationale krachten had moeten voortkomen, bracht voor de Naz'i's ook winst in den vorm van een geweldige toename van het hun toe komende aantal zetels in den Rijksdag. Maar deze winst was toch niet groot genoeg om hun partij de alleenheerschappij in Duitschland te bezorgen. Het is Hitler's grootste fout, dat hij dit toen niet heeft ingezien. Hij meende alles te kunnen eischen, en hij kreeg dientengevolge niets. Had hij de voorwaarden, welke het Centrum voor een samengaan stelde, aanvaard, dan zou hij een regeeringsmeerderheid hebben kunnen vormen en legaal aan een gedeelde macht, maar dan toch macht, zijn geko men. Had hij het aanbod van het vice- kanselierschap- en het minister-president schap in Pruisen niet afgeslagen, dan zou hij thans op den tweeden rang in de regee ring hebben gezeten. Nu zit hij er naast en de kans, dat hij er nog ooit in zal komen, wordt met den dag geringer. Indien Hitier onmiddellijk na de verkiezingen met een staatsgreep genomen zou hebben, wat men hem terecht weigerde, zou het er thans heel anders uitzien in Duitschland. Hij liet ech ter die kans voorbij gaan. Speelde de her- GENÈVE, 8 Oct. (V.D.) De aanwezigheid van een vertegenwoordiger van de nieuwe Mand- sjoerijsche regeering heeft hier veel belangstel ling gewekt. Het betreft den Amerikaanschen journalist Bronson Rea, die jarenlang uitgever van een groot Amerikaansch weekblad te Sjanghai is geweest en die zich nu „raadsman" van de Mandsjoerijsche regeering noemt. Hij verklaarde, dat de regeering van Mand- spoekwo bij de onderhandelingen te Genève over de regeling van het Japansch-Chineesche con flict slechts indirect geïnteresseerd is. daar de zelfstandigheid van Mandsjoekwo een voldongen feit is. In welingelichte kringen te Genève wordt er aan getwijfeld, of het hem zal gelukken in onmiddellijk contact met de autoriteiten van den Volkenbond te treden. Te Tsjangtsjoen, de hoofdstad van Mand sjoekwo, is heden een officieel feest gevierd in verband met de erkenning door Japan. Een resolutie werd aangenomen, waarin van de vreemde mogendheden wordt geëischt, dat zij rekening houden met de feitelijke verhoudingen en Mandsjoekwo onmiddellijk erkennen. Deze resolutie is telegrafisch aan meer dan dertig landen gezonden. Het feest werd besloten met een parade door de hoofdstraten van de stad. innering aan den mislukten Hitler-putsch in München hem parten, of zag hij in, dat hij zijn dictatuur onder de gegeven omstandig heden toch niet lang zou hebben kunnen handhaven? Wat Hitier verzuimde, deed Von Papen. Hij trok met een staatsgreep de macht in Pruisen aan zich en ontbond den on willigen Rijksdag. Met leede oogen zagen de Nazi's dit praesidiaal-dictatoriale spel aan. Van anti-parlementair werden zij par lementair. Zij kwamen heftig op voor de grondwet van Weimar, die zij aanvankelijk in de meest krasse termen verguisd hadden. En de voorzitter van den nieuwen Rijksdag, de nationaal-socialist Göring, trachtte haar zelfs te verdedigen door op ongrond wettelijke wijze te beproeven den Rijksdag voor ontbinding te behoeden. Niets baatte. Inplaats van Hitier, speelt von Papen thans dictator in Duitschland. Het eenige, waar aan de Nazi's trouw konden blijven en zijn gebleven is het voeren van oppositie tegen het bestaande regiem. Maar dit regiem be ijvert zich om zich te gedragen, zooals de Nazi's zich zouden hebben willen gedragen, indien zij het in Duitschland voor het zeg gen zouden hebben gekregen. Daardoor maakt het de oppositie der Nazi's weinig vruchtbaar. Het maait Hitier het gras voor de voeten weg op ruwe, oer-Duitsche wijze. Vanuit internationaal politiek oogpunt bezien, is het lood om oud ijzer of Hitier dan wel von Papen regeert. Deze laatste heeft sinds Lausanne kans gezien de sympathie voor Duitschland, ook bij hen. die de rechtmatigheid van zijn gelijkge- rechtigdheidseisch erkennen, tot aan het nulpunt af te koelen. Wat kan het het bui tenland schelen of het door den hond dan wel door de kat gebeten wordt? Het wil eenvoudig niet gebeten worden. Maar von Papen stoort zich daar niet aan en bijt, zoolang, totdat het gezond verstand in Duitschland weer actief wordt en men leert inzien, dat in de internationale politiek een geïsoleerde positie de ongunstigste stelling is, welke men kan innemen. De winnende derde in Duitschland is op het oogenblik Hugenberg, die zich met zijn Duitsch-natio- nalen achter von Papen heeft geschaard Deze politieke komeet verdween na het breken van het Harzburgerfront uit de rangen der gesternten van de eerste grootte, maar thans keert hij daarin terug, zelfgenoegzamer stralend dan ooit. Naar alle waarschijnlijkheid zal, de onlangs ge houden gemeenteraadsverkiezingen wijzen duidelijk in die richting, de nationaal-so- cialistische partij bij de nieuwe Rijksdag verkiezingen in November heel wat stem men verliezen. Maar wat zal dat baten? Het Hitler-gevaar moge bezworen worden, maar daardoor zal de nationalistische „D'raufganger" von Papen slechts in zijn „Schwer-Diplomatie" worden aangemoe digd. jj Verwachting-: Meest matige, tijdelijk jg wellicht toenemende Zuidelijke tot Westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, g waarschijnlijk enkele regenbuien. Weinig §g verandering in temperatuur. B Hoogste barometerst.767.8 Haparanda B Laagste barometerst.: 740.5 te Shield. g Zon op 6.17, ond. 516. Volle Maan Ij Vrijdag n.m. 1.38. Licht op 5.46. WASHINGTON, 8 Oct. (Eigen telegram.) Vooraanstaande ambtenaren van het ministe rie van Financiën en de Federal Reserve Bank uiten een absoluut vertrouwen in de stabiliteit van den dollar. Amerika zou ook den scherpsten aanval op zijn munt met succes kunnen weer staan. De gouden standaard staat onomstoot- baar; de goudreserve overschrijdt op het oogenblik verre 4 milliard dollar. (United Press.) DUBLIN, 10 Oct. (Reuter). De Iersche minis ter van Financiën McEntee zeide in een rede alhier, dat de regeering van den Ierschen Vrij staat niet met Groot-Brittannië onderhandelt omdat zij hiertoe wordt gedwongen, doch omdat zij verlangt naar een werkelijk duurzame over eenkomst. Zij meent, dat de onderhandelingen met meer kans op succes gevoerd zullen worden, indien de wederzijdsche belemmerende maatregelen op geschort worden. DUBLIN, 10 Oct. (Reuter). Op een vergade ring der Cosgrave partij te Kilmallock in Lime rick kwam het tot ernstige botsingen toen een aantal tegenstanders de vergadering poogden te verstoren. De politie kwam tusschenbeide en werd hierin geassisteerd door het zoogenaamde witte leger van Cosgrave. Verscheidene personen werden gewond; tij dens de ongeregeldheden werd een aantal schoten gelost. ROME, 8 Oct. (Eigen telegram.) Samuell Insull, een der gebroeders van het failliete concern te Chicago, die wegens diefstal en op lichting wordt vervolgd, is Woensdag j.l. met zijn zoon in het Palasthotel te Turijn aange komen. Den volgenden dag vertrok hij, waar schijnlijk naar Florence. Aldaar noch te Rome is thans nog eenig spoor van hem te vinden. (United Press.) KEMBS (Boven-Rijn), 9 Oct. (Reuter). In tegenwoordigheid van president Lebrun en den Franschen premier Herriot is hier heden de nieuwe electrische centrale ingewijd, benevens de stuwdam en het eerste vak van nat lateraal Rijn-kanaal. Bij deze gelegenheid heeft Herriot een rede gehouden, waarin hij vooreerst wees op de be teekenis van het nieuwe kanaal voor het economische le ven van den Elzas, zoo ging Herriot verder, zal evenals het overige Frank rijk zijn lasten te dragen hebben, maar dit landsdeel weet dat Frankrijk niets zal nalaten, wat tot bescher ming van den El zas en tot verster king van zijn wel stand kan bijdra gen. Zeker, het is nog veel moeilijker den goederenruil te bevor deren, dan een moeilijk program van openbare werken uit te voeren. Maar Frankrijk is geens zins ontmoedigd en de regeering te Parijs denkt vaak aan den Elzas, wanneer zij te Lausanne of te Stresa naar middelen zoekt om een koort sig en ontwricht Europa weder te ordenen. De Fransche regeering, aldus Herriot, heeft eenige maanden geleden haar plannen i. z. den Elzas tot uiting gebracht. Zij heeft toen ver klaard, dat zich bij het bepalen van haar hou ding laat leiden zoowel door de wenschen van de bevolking van Elzas-Lotharingen als door de algemeene landsbelangen. De Oostelijke provin cies zijn in den loop der geschiedenis door Herriot. Frankkrijk nooit anders behandeld dan de an dere provincies. Zij zijn Fransch en zullen Fransch blijven. De regeering zal nooit dulden, dat ook maar het minst afbreuk wordt gedaan aan de één- en ondeelbaarheid der Fransche republiek. Frankrijk, zoo betoogde de Fransche premier ten slotte, wil niets anders dan met zijn nabu ren, zooals trouwens met alle volken, in vrede leven. Het zou Frankrijk aangenaam zijn zijn actie op het gebied van arbeid en cultuur te combineeren met die van een groot en vlijtig volk. dat evenals het Fransche belang heeft bij het herstel van de Europeesche en de wereld huishouding. De aandacht der volken is thans geconcentreerd op een ontzaglijk zwaar pro bleem. Frankrijk is bezig een opbouwend plan op te stellen voor de organisatie van den vrede en voor de algemeene ontwapening, welk plan bij het bureau van de Ontwapeningsconferentie zal worden ingediend, zoodra de noodige rapporten hieromtrent zijn ingekomen en de regeering te Parijs daarover heeft beraadslaagd. Hoe kan men, zoo vroeg Herriot, argwaan koesteren jegens een regeering, die sedert haar vorming niet heeft opgehouden dag in dag uit ten gunste van den vrede te werken? Frankrijk wil een oprechten en loyalen vredes-arbeid; an dere richtlijnen kent zijn politiek niet. Wanneer men overal denzelfden goeden wil zou aantref fen, zou een werk als thans in den Elzas is uit gevoerd, een belangrijke bijdrage kunnen betee- kenen voor de toenadering tusschen de volken in de werken des vredes. Behalve Herriot heeft ook president Lebrun het woord gevoerd. Hij betoogde, dat de Rijn voor Oost-Frankrijk, West-Duitschland en Zwit serland een machtig instrument voor ontwik keling en vooruitgang beteekent. Ten slotte bracht de president een dronk uit op den El zas, die tot taak heeft de wacht te houden aan den drempel des vaderlands en aan de oevers van den Rijn een brandpunt te zijn der Fran sche beschaving. Later op den dag werden Lebrun en Herriot ontvangen in het stadhuis van Mulhouse. Her riot zeide daar in een korte rede, dat Frank- rijks vredeswil blijkt uit het heden ingewijde groote werk zoo vlak bij de grens. Ook Lebrun voerde nog eens het woord en zeide, dat de Fransche regeering door woord en daad toont dat zij door internatinale samenwerking de har telijke betrekkingen wil herstellen, die noodig zijn voor het herstel van het economische leven. De Fransche premier heeft Zaterdag te Parijs een onderhoud gehad met den voorzitter der Ontwapeningsconferentie, Arthur Henderson, die op doorreis was naar Genève, en den Brit- schen ambassadeur Lord Tyrrell. In welinge lichte Fransche kringen acht men Herriots' ge sprek met Lord Tyrrell het meest van belang. Tyrrell stelde Herriot op de hoogte van het antwoord der Duitsche Rijksregeering op de Engelsche uitnoodiging. Van Engelsche zijde schijnt men er niet meer aan vast te houden, dat de conferentie beslist te Londen gehouden zal moeten worden. Herriot heeft thans te ken nen gegeven, dat hij bereid is, om voor een gedachtewisseling met MacDonald naar Lon den te komen. Tot nu toe is te Londen nog geen officieel be richt ontvangen, of Herriot de uitnoodiging van MacDonald om naar Londen te komen, teneinde persoonlijk met hem te onderhandelen heeft aangenomen. De politieke correspondent van de „Daily Mail" echter meent, dat Herriot de uitnoodiging heeft aangenomen, en de Parijsche correspon dent van de „Daily Cronicle" noemde Woens dag als de vermoedelijke datum van Herriot's vertrek naar Londen. Door de afwezigheid van Herriot konden ook de gewoonlijk goedingelichte Parijsche bladen gisteren geen nadere bijzonderheden te weten komen over de voorgenomen reis van Herriot naar Londen. Men verwacht dat de officieele uitnoodiging van MacDonald heden te Parijs aankomt. in Fransche Volkenbondskringen houdt men bovendien rekening met de mogelijkheid, dat het onderhoud tusschen Herriot en MacDonald gevolgd zal worden door een bespreking van Vijf te Londen of te Genève. Deze bespreking zou dan in de tweede helft van de maand wor den gehouden. De groote Londensche bladen, zooals bijvoor beeld de „Times," spreken nog zeer voorzichtig over de mogelijkheid van een bezoek van Her riot aan Londen. Het blad acht een gedachten- wisseling tusschen Herriot en MacDonald ech ter zeer goed mogelijk. Tegelijkertijd waarschuwt de „Times "Frank rijk, niet te verwachten dat Engeland het nieuwe Fransche ontwapeningsplan zal aan vaarden. Het voorstel om vliegtuigen en tanks onder controle van den Volkenbond te stellen is voorbarig, aangezien de Volkenbond nog niet sterk genoeg is. Het zou 'n fout zijn, den Bond een taak te stellen, die boven zijn krachten ging. Engeland heeft het denkbeeld van een Vier- Mogendheden-Conferentie nog niet definitief opgegeven. Het lot van deze conferentie schijnt op Uw brandstoffenrekening Stookt Anthraciet no. VIER GEN. CRONJÉSTRAAT 78 - TELEFOON 13157 af te hangen van het resultaat van de bespre kingen tusschen Herriot en MacDonald. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" schrijft naar aanleiding van de mogelijkheid van een bezoek van Herriot, dat men daarvan onder de huidige omstandigheden nauwelijks eenig tastbaar resultaat kan ver wachten. PARIJS, 10 Oct. (Reuter). Volgens de „Vo- lontier" is het Fransche Ontwapenings- en Veiligheidsplan gebaseerd op het Hoover-memo randum, echter onder voorwaarde, dat ook de veiligheid zal worden gegarandeerd. De Vereenigde Staten moeten een blokkade instellen tegen iederen aanvallenden staat, ten gunste van den aangevallene, terwijl Engeland aan een organisatie van wederzijdsch hulpbe toon, in geval van een aanval moet deelnemen. Indien dit geschiedt, zal de gelijkberechtigd heid van Duitschland erkend kunnen worden. Voor het aannemen van dit plan eischt het blad echter, dat de Fransch-Duitsch-Foolsche kwestie inzake de regeling van de Duitsche Oostgrens geregeld wordt. MANILLA, 10 Oct. (Reuter). In een draad loos bericht meldt de Duitsche wereldvlieger von Gronau. dat hij tengevolge van een breuk in de waterpomp van zijn vliegtuig ip zee een noodlanding heeft moeten maken met zijn wa tervliegtuig. Hij drijft thans op een woeste zee rond. MANILLA, 10 Oct. (V. D.) Het draadloos station te Manilla heeft een radiobericht ont vangen van Von Gronau, waarin wordt gemeld dat het stoomschip „Caragola" met hem in draadlooze verbinding staat en van koers ver anderd is om de vliegboot de noodige hulp te verleenen. Het is waarschijnlijk dat de vlieg boot naar Mergui gesleept zal worden. Het is niet bekend of Von Gronau zijn vlucht volgens het vliegplan zal kunnen voortzetten; eenige dagen vertraging zijn zeker te verwach ten. SIMLA 10 Oct. (Reuter). Lord Willihgdon, de onderkoning van Indië, heeft talrijke telegram men ontvangen, waarin hem vrijlating verzocht wordt voor Gandhi. Lord Willingdon zou bereid zijn hierin toe te stemmen, op voorwaarde, dat de campagne van burgerlijke ongehoorzaamheid wordt stopgezet. Daar echter, naar gezegd wordt, Gandhi zijn vrienden heeft medegedeeld, dat de burgerliike ongehoorzaamheid deel uitmaakt van zijn gods dienst, schijnt het vooruitzicht op zijn vrijlating niet erg groot. Het koopen op afbetaling; twee wetsontwerpen door de commissiev. d. Heyden aan de Regeering voorgelegd. Beperkte contingenteering van textiel goederen in Ned.-Indië te wachten? Regeering verstrekt geld aan de Thenno- Chemischc Fabrieken voor den te bouwen destructor van afgekeurd vleesch. Studiedagen van den R.K. Volksbond te Bergen (N.H.) aangevangen. Hoe de voetbal rolde. De internationaal Mol geblesseerd. De wedstrijden van den Westelijken roeibohd. AmsterdamBatavia in Ty2 dag. Als de „Duif" vliegt. Windhoos bij Deventer. Roofoverval te Bome. Oude vrouw vermoord. Gemeenteraadsverkiezingen in België. Rede van Herriot bij de opening van het kanaal naar Kembs. Titulescoe minister van Buitenl. Zaken in Roemenië. Gandhi wordt vrijgelaten als hij ongehoorzaam heidscampagne stop zet. Toch nog kans op een conferentie; Herriot gaat waaischijnlijk naar Londen. Von Gronau maakt noodlanding op zee. LEEUWARDEN d BRUSSEL, 10 Oct. (Reuter). In heel België hebben Zondag gemeenteraadsverkiezingen plaats gehad, welke in de grootste kalmte zijn verloopen. Om 8 uur gisteravond was in socialistische kringen de indruk omtrent de uitslagen onmis kenbaar gunstig. Toen reeds had de socialis tische partij de volstrekte meerderheid verkre gen in een twintigtal gemeenten en deze slechts in één gemeente verloren. Haar vooruitgang is algemeen in de landbouw-gebieden en in de provincie Limburg. Ook de voorloopige uitsla gen der groote steden zijn gunstig voor de so cialisten. Ofschoon nog niets bekend is over de resul taten van de verkiezingen in de belangijke centra, krijgt men toch den indruk, dat de kie zers over het algemeen hun partij trouw zijn gebleven. Het schijnt dat noch de Communisten noch de Flaminganten zetelwinst hebben te boeken. BOEKAREST 9 Oct. (Reuter). Minister-presi dent Vajda heeft gisteren medegedeeld, dat hij van Titulescoe telegrafisch bericht heeft ont vangen, dat deze de portefeuille van buiten- landsche zaken in de nieuwe regeering aan neemt. De minister-president voegde hieraan toe, dat men geen wijziging zal brengen in de bui- tenlandsche politiek. KAïRO, 8 Oct. (Reuter), in de inlanderswijk hier ter stede is een huis van vier verdiepingen ingestort. Talrijke voorbijgangers, alsmede de zeventien bewoners van het huis, werden onder de puinhoopen bedolven. Negen personen, o.w. drie kinderen, werden gedood en er zijn ver scheiden gewonden. r Haarlem - Heemstede - Bloemendaal WOENSDAG 12 OCT. Gebouw „St. Bavo" Kindervoorstelling 2.30; entrée 15 ct. Avondvoorstelling 8 u.; entrée 40 en 60 ct. Kaartverk. en plaatsbespr. iederen dag Smedestraat 23. IN) v v r, luniinirill))),',';)//) r-ffó Hoogste stand op Maandag 1 uur n.m. 750 vooruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1