STADSNIEUWS DAIISSEIZOEN 1932-1933 Haarlem, 10 Oct. BEURS VAN AMSTERDAM Wisselkoersen MAANDAG 10 OCTOBER Aanvang v. d. nieuwen Cursus, uitsluitend voor R. K. 1 5 OCTOBER N. V. Dansacademie J. G. MARTIN en Z 0NEN AGENDA MAANDAG ÏO OCTOBER 1932 Kleine Bloembollenkweekers Naar de Missie Rijkspostspaarbank Pastopr Dessing Personalia ..Der Blaue Vogel" MUZIEK DIE ENTFÜHRUNG AUS DEM SERAIL ONDERSTEUNING B. A. Verplichting tot melden Ontslag employe's Schouwburg Jansweg Afscheid W. Kuiper R.K. Bond van Technici „St. Bernulphus" Mozart-Festspiele Stads schouwburg POLITIERECHTER Huichelaar Marionetten-theater van V. en D. Gemeenteraad SPREEKUUR EN INSCHRIJVING DAGELIJKS jE, VAN 2-5 EN 7-9 UUR HAARLEM - Schagchelstraat 29 - Telefoon 10806 s Amsterdam, Haarlem, Bussum, Hilversum, Baarn, Zaandam illliil!iilililliill1tllH1inil!lllilliiillH1inillliB!Ilill!illl!llllll!illlllililll!llillllllllllllilEIIIIIIIIlil HERINGA WUTHRICH - HAARLEM CENTRALE VERWARMING Opbrengst collecte GEMEENTEZAKEN Nazorg Onttrekking Minnebroederssteeg VERKEERSONGEVALLEN Pluvius-gevolgen De auto slipte Aanbesteding BURGERLIJKE STAND Haarl. Hengelaarsbond Schietvereeniging „Generaal van Merlen" HOCKEY AllianceM.H.C. 3 (70) DAMMEN HAARLEMSCHE R.K. DAMBOND Bekerwedstrijden 3de klas 11 October UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE 111 111* 63 63:|: 43 43* 23 22 121 122| 31 34 115 110 20* 19* 19 i 18 37 36* 4* 4* 8* 13 13 127* 127 79 78 19 18 147* 145* 76 76 6 5 5$ 51 37 3* 3* 17* 16* 62 61* 186 184* 122 130 85 85 9 8* 50 51 35.50 35.50 126 126 113 116* 20 20 116 120 64 631 21 2| 6| 6* 9 8 9 9 IN ZUID-HOLLAND VEREENIGD. In een te Oegstgeest gehouden gecombi. neerde bestuursvergadering is met algemeene stemmen besloten tot oprichting van den Bond van Zuid-Hollandsche Kleine Bloembollen kweekers. In het hoofdbestuur van dien bond werden, nadat inmiddels negen plaatselijke af- deelingen waren toegetreden, de navolgende heeren benoemd: P. van den Nouland te Voor hout, le voorzitter; A. P. H. de Bekker te Voor hout, le secretaris; A. In 't Veld te Rijnsburg, commissaris; E. Cardol te Hillegom, 2e secre taris; L. Vink te Noordwijk, 2e voorzitter; J. van der Geest te Sassenheim, penningmeester. Het hoofddoel van dezen bond is het ver krijgen van steun voor kleine kweekers, broei- ers en trekkers, wier hoofdbedrijf de bloem bollenteelt is. De gelegenheid bestaat ook voor buiten Zuid- Holland wonende belanghebbenden toe te tre den tot dezen bond. Tot rechtskundig adviseur van den bond werd- aangewezen jhr. mr. P. A. G. de Milly, te Oegstgeest. Woensdag a.s. zal onze stadgenoot de wel- eerw. father P. J. J. de Graaff, missionaris van de St. Joseph.Congregatie van Mill-Hill, naar de Missie in Uganda (Midden-Afrika) vertrekken. Zijneerw. begeeft zich van hier over land naar Genua, waar hij zich zal inschepen op bet ss. „Union Castle". Aan het postkantoor Haarlem en zijn bij kantoren Aerdenhout, Fr. Halsstraat en Tempe- liersstraat werd in den loop der maand Sep tember 1932 op spaarbankboekjes ingelegd 397.804.84, en terugbetaald 340.275.86, der halve meer ingelegd dan terugbetaald ƒ57.528.98 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 265. Door tusschenkomst der kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes afgeschreven 11.850.—. Naar wij vernemen is de toestand van den Zeereerw. heer W. Dessing, pastoor van de St. Bavo-parcchie in Haarlem-Noord, die in de Mariastichting ter verpleging is opgenomen, zeer ernstig en achteruitgaande. De heeren A Kraak, Velzen; J. de Lange, Amsterdam; J. de Man, Den Haag; H. van Nooy, Den Haag, slaagden te Overveen voor het getuigschrift leider lichamelijke oefening. Mej. S. C. van Welsencs, alhier, slaagde te Rotterdam voor het examen bewaarschoolonder- wijs akte B. Te Leiden is geslaagd voor het candidaats- examen rechtsgeleerdheid mej. A. E. D. No- rel, alhier. In Haarlem Het bekende Russische kleinkunst-theater „Der Blaue Vogel" onder leiding van J. Jushny, dat met zooveel succes in Den Haag en Rotter dam is opgetreden, zal Zaterdag 15 en Zondag 16 October in den Stadsschouwburg voorstel lingen geven met het nieuwe programma. zooveel succes in het gebouw Vroom en Drees- mann in de Korte Veerstraat verleden week is opgetreden, wegens het groote succes ook deze week plaats hebben. Het raadslid Peper heeft de volgende vragen gesteld Sedert 12 September wordt door het Burger lijk Armbestuur aan inwonende werklooze dochters van gesteunden de verplichting opgelegd, om zich „voorloopig" tweemaal per week te melden bij een der controleuses van dit col lege. Dit is, naar de meening van ondergeteekende, een ongemotiveerde aanmatiging van het Bur gerlijk Armbestuur. Zijn B. en W. bereid te bevorderen, dat deze maatregel weer ingetrokken wordt? Van het personeel der gemeentelijke bad- en zweminrichtingen, dat tot nu toe, ook gedu rende de wintermaanden, in heelen of gedeelte lijken gemeentedienst bleef is een aantal em ploye's, per 1 October, zonder verdere tege moetkoming, volledig ontslagen. Zijn B. en W. niet van meening, dat aan deze menschen, die voor de gemeente In den zomer absoluut onmisbaar zijn en aan wie tijdens het seizoen strenge eischen omtrent bekwaamheid en plichtsbetrachting gesteld worden, minstens op de wijze, zooals dit tot nu toe gebeurde, ook gedurende den tijd, dat de zweminrichtingen gesloten zijn, aan het werk moeten worden ge houden? Maandag 17 en Woensdag 19 October a.s. zullen in den Schouwburg Jansweg door het Centraal Tooneel van het Centraal Theater te Amsterdam twee voorstellingen worden gege ven van het groote successtuk „Mademoiselle", met Tilly Lus in de hoofdrol. Deze voorstellin gen zijn geheel gelijk aan die, welke te Am sterdam gegeven worden. De heer W. Kuiper, ploegbaas aan de Cen trale Werkplaats, afdeeling draaierij, verliet Zaterdag, na een diensttijd van 42 jaar, deze met pensioen. Namens het personeel sprak de heer J. F. Snoeks den scheidende toe en wees vooral op de goede leiding en prettige samenwerking, die tusschen scheidende en personeel bestond. Namens het personeel bood spreker hem een ruststoel en bloemen aan. De heer Kuiper dankte voor deze hem ge brachte hulde. Zaterdag werd door de afdeeling Haarlem van bovengenoemde vereeniging een excursie gehouden naar het Gemeentelijk Electriciteite- bedrijf. Voorgelicht door een drietal deskundigen werd het systeem van electriciteitsopwekking in de tails gevolgd, waarbij in het bijzonder de aan dacht op de uitgebreide beveiligingsmaatrege len werd gevestigd. Na afloop van deze excur sie welke ongeveer twee uur duurde werd door den voorzitter aan de geleiders hartelijk dank gebracht voor hun duidelijke uiteenzettingen. We waren Zaterdagavond getuige van de herschepping van een muzikaal kuituur-monu ment welke we niet licht zullen vergeten. Zooals we reeds schreven in ons Vrijdag avond opgenomen commentarieerend artikel is het zangspel Constance und Belmonte een der fijnste werken van den Jongen Mozart, een Dpus vol gratie en charme, vol jeugdig idealis. me, maar waarin toch hier en daar de levens ernst met gevoelige kleuren wordt geschetst. De Mozart-Festspiele uit München gaven het kunstwerk zooals het o. i. moet gegeven wor den. Ze wisten zich te hoeden voor een al te koele interpretatie, integendeel, ze zongen met de noodige warmte en gevoel en een brillante techniek. Op het tooneel heerschte den gehee- len avond die fijne, gratieuze Mozart-sfeer, waartoe alle medewerkenden zonder uitzonde ring het hunne bijdroegen. Noemen we in de eerste plaats den tenor Julius Patzak, een brillanten zanger, met fraai beheerscht geluid, die de rol van Belmonte met virtuositeit vertolkte. Julius Gless was een au lerkostelijkste haremwachter, zijn muzikale voordracht was geestig en toch beheerscht. Hij vond een uitstekenden tegenspeler in Walter Carnuth, een tenor met een stevig geluid en toch verfijnde zangtechniek. Van de beide dames Fritzi Jokl als Constance en Hedda Hel- sing als Blonde leek de eerste ons in het eer ste bedrijf, waarin de wel zeer hooge en moei lijke. groote aria voorkomt, minder goed op dreef. Hedda Helsing bleek een even stevige zangeres als geroutineerde actrice: beider vo cale prestaties echter stonden op artistiek peil. De spreekrol Bassa Selim was bij Enk Wild- hagen in uitstekende handen. Hij maakte er een waardige, imponeerende creatie van. Het orkest leek ons goed ingespeeld te raken en op 'n enkele uitzondering na, gaf het een kunstzinnige, aan alle redelijke tooneeieisciien voldoende verklanking der Mozart-partituur, onder de gereserveerde, maar accurate en doel bewuste leiding van dirigent Paul Schmitz, die zorgde voor een fraai sluitend ensemble, en die, mèt de zangers, een waarlijk verfijnde op. voering wist te bereiken. De aanwezigen betoonden telkens langdurig en luid hun groote ingenomenheid met het ge. bodene zoowel op vocaal als op instrumentaal gebied, want het applaus aan het slot wilde niet tot bedaren komen, alvorens dirigent Schmitz te midden der solisten verschenen was en de hulde met hen had gedeeld. We zien met belangstelling de opvoering van Mozart's Figaro tegemoet. J. S. Een vriendelijke Septemberzon wierp haar behaaglijke stralen door de vensters van de stemmige rechtszaal en het glimmend lak van de keurige molière der getuige wekrkaatste deze welkome sprankelinge der natuur. Door het zonnetje en misschien ook door het fris- sche tintje buiten hing er bepaald een pret tige sfeer en ware er nog een kopje geurige koffie geschonken dan zou dit uurtje bij Vrouwe Justitia een gezellig onder-onsje ge worden zijn. Zoo hoorden we den getuige tusschen t kraken van z'n flonkerend schoeisel vertel len, hoe hij in het holst van een pikdonkeren nacht op een fiets moeizaam zwoegend tegen den wind had geworsteld, toen plotseling de knaap, die thans op het groene pijnbank je on rustig heen en wer schoof te voorschijn sprong en hem toegebeten zou hebben „maak licht huichelaar." Ook leerden we hier uit, dat de gelak-schoei- de getuige een brokje politiemacht van Hille gom uitmaakte en op denzeflden avond bij het vallen van het duister den naam van den blon den germaan om zonderlinge reden in z'n ambtsboekje genoteerd had, met de belofte van meerDit was als kleine prélude voorafge gaan. Een verrassing was het, toen de deurwaar der den rechter toefluisterde dat op het aller laatste oogenblik nog een wezen was komen op dagen, dat bezield met de waarheid en niets dan waarheid, wilde spreken in het belang van den man wiens lippen het woord „huichelaar" hadden uitgestooten. Jammer, héél jammer was het, dat deze vriend in den nood een spraakgebrekje had. En trachtte de officier ook op alle mogelijke wijze contact met hem te krijgen en werd de rechter ook nog zoo korzelig Huichelaar was de eenige klank, welke kon worden opge vangen. Het was inderdaad een mysterieus geval. Het begon met een agent zonder licht, dan een ge tuige, die óók geen licht bracht en uit een reeksje bijzonderheden, welke de rechter voor las, viel weer een zonderling licht op den ver dachte. Toen hem gevraagd werd hoe hij over de de f 10 geëischte boete dacht, ging er weer een licht op, in den vorm van een voorstel er over te denken hem een voorwaardelijk vonnisje te geven. De rechter dacht, hij dacht lang, en zoo sterk zelfs, dat hij den grooten blonden heer bijna een week in een heel klein vertrekje had weg gedacht. Doch zoover kwam het niet en met een blauw vosje van tien werd de smaad in den nacht weer vereffend. Naar men ons mededeelt, zullen de voorstel lingen van het Marionetten-theater, dat met Vergadering van den Raad der gemeente Haar lem op Woensdag 12 October des namiddags half 2, zoo noodig voort te zetten des avonds uur m de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zullen worden gesteld: o M^dlging en iustahatie nieuw lid. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. Eer vol ontslag Mr. h. Vaags als lid der plaatse lijke commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Opneming kas en boeken Gemeen. te-Ontvanger. Heringa-Johnson-OIiebranders 3. Herstemming motie-Peper inzake het maken van anti.oorlogspropaganda aan den openba ren weg. 4. Balans enz. 1931 Coöperatieve Woningveree- niging „Onder Dak". 5. Kohier straatbelasting, enz. 1932 (3e ge deelte) 6. Overdracht eigendom gedeelte weg Leid- sohevaart tusschen Sassenheim en Noordwijker- hout. 7. 4e Suppi. begrooting dienst 1931. 8. Voorbereiding plan van uitbreiding gron de Zuidoostelijk deel der gemeente. 9. Terugneming uit het woningbedrijf en sloo ping Oranjeboomstraat 40. 10. Vervallenverklaring recht van erfpacht grond Saracenenstraat (N.V. Mij. ,,Mirs"). 11. Intrekking raadsbesluit 29 Juli 1931 no. 16 betreffende wijze van exploitatie woningen eco nomisch zwakkeren. 12. Verkoop grond: a. Pleiadenstraat (Coöp. Broodbakkerij en Verbr.ver. „Vooruitgang" U.A.)b. Middenweg (A. P. Winnubst)c. Zaa- nenlaan (N.V. „Prinsenerve")d. Nep|tunus- straat (Gebr. Mulder), e. Rijksstraatweg (Veen en Meijer). 13. Wijziging vergoeding verleenen verloskun dige hulp. 14. Verzoekschrift bewoners complex 84 wo ningen woningbouwver. ,,De Voorzorg" inzake huurverhooging. 15. Toekenning extra belooning waarneming di rectoraat Gem. Lyceum. 16. Wijziging reglement van orde voor de ver gaderingen van den Gemeenteraad. 17. Verzoekschrift Mr. H. C. Ittmann inzake garantstelling geemeente voor te sluiten geld- leening voor den bouw vn 183 woningen aan den Vergierdeweg. 18. Voorstel Castricum-Koppen-Mr. van Dam (eerste onderteekenaar nu wijlen Dr. Adrian) inzake samenstelling Commissie van beheer Stadsschouwburg. 19. Reclames aanslagen voorbereidend hooger-, middelbaar-, lager-, voorbereidend lager- en openbaar vervolgonderwijs 20. Vragen van den heer Van Kessel inzake toepassing van de Winkelsluitingswet 1930. Peper inzake leveranciers van het Burgerlijk Armbe stuur; Mr. Van Dam inzake instelling le klassen aan 4 openbare scholen. Benoeming: a. drie leden Commissie van Be heer Stadsschouwburg; b. drie regenten St. Eli sabeth's of Groote Gasthuis; c. twee tijdelijke leerkrachten gymnasium; d. tijd. leerares gem. Lyceum; e. twee tijd. leeraren H. B. S. B met 5.jarigen cursus; f. tijd. leerares Fransch Mid delbare School voor Meisjes met 5-j. cursus; g. tijd. leeraren gem. avondschool Nijverheidson derwijs; h. onderwijzend personeel vervolgcur- sussen Indien een der leden hierover het woord verlangt, zal een vergadering met gesloten deu ren worden gehouden. De Zeereerw. heer J. A. Voorham, directeur van het Jeugdbureau te Amsterdam, heeft gisterenmorgen onder alle H.H. Missen in de Kathedrale Kerk „St. Bavo" een liefdadigheids- predicatie gehouden met collecte ten bate van het Parochiale Jeugdwerk. Deze collecte heeft ongeveer 400 opgebracht. De Schouwburgcomissie Bij de behandeling van de gemeentebegroo- ting hebben eenige raadsleden voorgesteld Art. 2 van het Reglement voor de Commissie van Beheer van den gemeente-schouwburg als volgt te wijzigen: De Commissie van Beheer telt 7 leden, van wie ééi lid als voorzitter, uit hun college aan te wijzen door B. en W„ terwijl de overige leden door den gemeenteraad uit hun midden wor den gekozen. Blijkens de toelichting, die de voorsteller in die vergadering heeft gegeven was tot het in dienen van dit voorstel aanleiding de omstan digheid, dat de leden, ook de raadsleden, in die Commissie worden benoemd op aanbeveling van de commissie. Het wordt daarbij onjuist ge acht, dat de in de commissie zitting hebbende niet-raadsleden invloed kunnen uitoefenen op de keuze van vertegenwoordigers daarin uit den Raad. Bovendien wordt het onjuist geacht, dat de mogelijkheid bestaat, dat ter zake van het beheer besluiten kunnen worden genomen, in gaande tegen de meening van de meerderheid der in de commissie zitting hebbende raads leden. B. en W. kunnen de bezwaren der voorstel lers niet deelen. Indien er al van eenigen in vloed op de keuze van vertegenwoordigers uit den Raad sprake is, dan is deze invloed uiter aard toch zeer gering en dan is daarvoor de door voorstellers gedachte oplossing naar onze meening niet geëigend. En indien het in de tweede plaats geopcerde bezwaar eenige be- teekenis heeft, dan weegt deze toch niet op tegen het voordeel gelegen in de wijze waarop thans de commissie is samengesteld. Van het begin af is immers de bedoeling geweest in de commissie zitting te doen hebben eenige per sonen, wier naam op letterkundig- of tooneel- gebied eene goede bekendheid geniet. De benoeming uitsluitend uit het beperkt aantal personen, dat Uw Raad telt, waarbij bovendien nog rekening pleegt gehouden te worden met de politieke richting, geeft daarvoor niet voldoende keuze. Zij achten het echter voor een goed beheer van belang, dat in de commissie het element van deskundigheid in kunstzaken niet wordt gemist. Men moge bovendien bedenken, dat het be heer, zeker waar het de gemeente-financiën raakt, staat onder toezicht van B. en W., dat verant woordelijk is tegenover den Raad. B. en W. stellen daarom voor het voorstel- Adrian c.s. niet aan te nemen. Aan het eerstgenoemde bezwaar zal intusschen worden tegemoet gekomen, door een wijziging van het huishoudelijk reglement waarin zal wor den bepaald, dat de commissie zich onthoudt van een aanbeveling voor de vervulling van een vacature van lid-raadslid Intrekking Raadsbesluit In de vergadering van 29 Juli 1931 werd be sloten aan de alhier gevestigde Haarlemsche Stichting voor Woningverbetering in erfpacht uit te geven gronden aan de Archipelstraat, de Indischestraat, de Spaarnhovenstraat en de Bantamstraat, met de bestemming om daarop 110 woningen en 3 bergplaatsen te bouwen. Aangezien de bouw van bedoelde woningen krachtens raadsbesluit van 19 Februari 1930, bij het nemen van eerstgenoemd besluit reeds door de gemeente was ter hand genomen en bijna was voltooid, zou, naar thans blijkt, de overdracht der woningen aan de stichting, ten gevolge van te betalen registratie-recht, zóó kostbaar wor den, dat het in het financieel belang der ge meente is de woningen in eigendom der ge meente te behouden en ze van gemeentewege te doen exploiteeren. Bovendien heeft inmiddels de ervaring geleerd, dat woningen voor economisch- zwakkeren beter door de gemeente of door „Cen traal Woningbeheer" kunnen worden beheerd dan door eene woningbouwvereeniging of stich ting. Dit is voor het bestuur der Haarlemsche Stichting voor Woningverbetering vooral de re den, waarom het van het verkrijgen in eigendom van bovenbedoelde woningen liever afziet. B. en W. stellen voor om het genomen besluit in te trekken Uitbreidingsplan Z. B. Spaame B. en W. stellen voor te bepalen, dat voor het gedeelte der gemeente, gelegen ten oosten van het Zuider-Buiten-Spaarne, ten zuiden van de Graafschap- en de Noormannenstraat en de Amsterdamschevaart, ten westen en ten noor den van de grens van de gemeente Haarlem- merliede en Spaarnwoude een plan van uit breiding' in voorbereiding is. Anti-oorlogspropaganda De heer Pe^-er heeft een motie ingediend, voorstellende dat de Raad, gehoord de mo tieven waarop de Burgemeester aan een be staand Anti-Oorlogs-comité geweigerd heeft om Anti-oorlogspropaganda te maken, aan den openbaren weg, deze houding betreurt' en den Burgemeester verzoekt een eventueel nieuw verzoek van een dergelijk comité, wel te willen inwilligen. Presentiegeld voor wethouders B. en W. schreven aan den Raad: In het reglement van orde voor de vergade ringen van den Raad der gemeente Haarlem, zijn in artikel 8 de wethouders uitgezonderd van het genot van vergoeding voor het bij wonen van de raadsvergaderingen. Ged. Staten male enevenwel in hun besluit van 13 Juli j.l., houdende vaststelling dier vergoeding, van die uitsluiting geen melding, zoodat eenige on zekerheid ontstond, wat in dezen diende te worden gedaan of of nagelaten. Op onze des betreffende vraag hebben wij van Ged. Staten het antwoord ontvangen, dat blijkens duide lijke bewoordingen van het Koninklijk Besluit van 15 Juni 1854, een bepaling, waardoor de wethouders van het genot van de vergoeding aan de leden van den Raad toegekend, worden uitgesloten, in strijd is met de wet. Aan de daarbij gedane uitnoodiging van Ged. Staten om te bevorderen, dat art. 8 van het reglement van orde wordt herzien, zal derhalve gevolg moeten worden gegeven. Tot dat einde bieden B. en W. een ontwerp-besluit aan. Aan het openhaar verkeer Aan den Raad dezer gemeente zal worden voorgesteld, om aan het openbaar verkeer te onttrekken de Minnebroederssteeg. Zaterdagnamiddag te 8 uur reed de 23-jarige melkventer H. met zijn twee-wieligen melkwa gen vanaf het cabaret „La Gaite" rechtuit de Raaksbrug op. Onmiddellijk achter hem volgde in dezelfde richting een auto. De bestuurder hiervan heeft, vermoedlijk door den neerstroo- menden regen, wagen noch melkboer gezien en reed H. van achteren aan. De man liep hierbij een gekneusde linkervoet op, terwijl van den wagen een stang vernield werd. Ook vele eieren gingen verloren. H. is door een lid van O. D. per auto naar huis gebracht. Zondagmorgen had op den Heerenweg een auto-ongeval plaats. Mej. v. d. V., wonende te Bloemendaal, reed met haar auto op den Hee renweg in de richting Heemstede. Doordat de auto slipte, geraakte zij de macht over het stuur kwijt, met het gevolg, dat de auto tegen een boom terecht kwam en omviel. Mej. v. d. V. kreeg een niet ernstige hoofd wonde, terwijl de inzittende mej. H. niet ernstig aan het been gewond werd. Na door dr. v. A. te Bennebroek te zijn ver bonden zijn de dames per auto naar haar wo ning vervoerd. De auto was zoodanig beschadigd, dat deze met een kraanwegen moest worden weggesleept. Maandagmorgen werd door den directeur van Openbare Werken in het Raadhuis alhier aan besteed: Het bouwen van een ontsmettings- en cy cloongebouw ten behoeve van de Gemeente reiniging op een terrein aan den Oude Weg, alhier. Ingekomen waren voor perceel I 23 biljetten. Laagste inschrijvers waren: J. Th. Cornet en J. H. Zitman, te Leiden, voor ƒ12.221.—. Voor perceel II waren 3 biljetten ingekomen. Laagste inschrijfster van perceel II was de Fa. P. H. v. d. Bosch en Zn., te Heemstede, voor ƒ429. De opbrengst van de huiscollecte te Haar lem voor de Nazorgfondsen bedraagt: ƒ1000. Tevens konden er 50 nieuwe leden ingeschreven worden. Ondertrouwd: 8 October, G. Kruger en W. J v. d. Vlerk. J. Vort en E. M. v. d. Lugt. Geboren: 5 October, d. van S. M. A. Schreuder-Rolf7 October, z. van M. Kne-p- pers-Krolak. Overleden: 7 October, A. J. v. Laar, 72 j., Schotersingel. 8 October E. Jansen, 67 j., Kleverlaan. B. Bunt, 46 j., Schoterbosh- straat. Zondagmorgen 9 October hield de Haarlem sche Hengelaarsbond een wedstrijd voor de kinderen harer leden in de Ringvaart. De uit slag was als volgt: Groep I kinderen van 6—12 jaar, 1ste prijs J. van der Zee; 2de Van Bakel; 3de Springveid; 4de Wensveen; 5de R. v. d. Zee; 6de W. Peper; 7de W. v. Luik; 8ste C. Stiu; 9de jongej. N. van Meurs; 10de jongej. C. van Meurs; 11de jongej. A. Mozes; 12de H. Peper; 13de Booms; 14de W. Bertholee; 15de P. Perukel; 16de N. Bleiswijk; 17de Roemers; 18de C. Bleiswijk; 19de B. Stiu; 20ste jongej. A. Bertholee; 21ste K. Veen. Groep II, kinderen 1216 jaar: 1ste prijs G. Maerten; 2de Stouder; 3de B. Snoeks; 4de J. Snoeks; 4de J. Snoeks; 5de J. Consent; 6de J. Veen; 7de B. Bertholee; 8ste Jan Consent; 9de A. de Vries; 10de Klein. Na afloop van den wedstrijd werden de kin deren onthaald op warme chocolademelk e.a.. en keerden met hun prijzen welke bestonden uit konijntjes, horloges, speelgoed, vischtuigen e.a. opgetogen huiswaarts. Woensdag 12 October heeft in het Schiet- gebouw aan de Schouwtjeslaan de uitreiking plaats van het gouden horloge en andere prij zen, gewonnen op den laatst gehouden wedstrijd. Zondag 16 October beginnen de winteroefe- ningen weder in het Schietgebouw aan de Schouwtjeslaan. Er wordt geschoten lederen Zondagmiddag van 1 tot 5 uur en den eersten en derden Zaterdag van iedere maand van 3 tot 6 uur.. Het programma bevat de volgende oefenin gen: Vaste baan buks gecombineerd met eere- baan vaste baan voor hoogst aantal cartons over 10 series eerebaan (wisselbeker, geschonken door mevr. Bouman) over 5 hoogste series. Vrijz baan buks,cylinder en pistool, en een geschonken door den heer J. Blauwhof. Vaste baan hoogst aantal cartons: prijs J. Blauwhof, hoogst aantal punten in 10 series. Vaste baan buks, cylinder en pistool, en een geluksbaan. De Musschen hebben al een heele slechte entree gemaakt tegenover het nieuwe lid Al liance. Ook hier liet de eerste helft niet aan zien, dat de overwinning' zoo groot zou wor den. De thuisclub kon voor de rust slechts een 10 voorsprong noteeren, zoodat bij de vel- denverwisseling de wedstrijd nog vele moge lijkheden bood. In de tweede helft zakte het Haarlemsche team echter ineen, wellicht door te groote krachtsinspanning in de eerste helft, toen Al liance nog flinke tegenstand werd geboden, ondanks de vijf invallers in het Haarlemsche elftal. Behalve de regen van boven, welke rijkelijk neerviel, regende het ook doelpunten voor de Amsterdammers, zoodat het einde met niet minder dan 70 voor Alliance kwam. De tweede klasse-wedstrijd MHC 2Amster dam 2 werd wegens slechte weers- en terrein omstandigheden uitgesteld. 8 October j.l. werd de 4de ronde verspeeld van bovengemelde wedstrijden, in het clublokaal van de R. K. Damclub „St. Joseph", a. d. Koning- steinstr. De uitslagen luidden als volgt: Groep A: Th. SchuitW. Hubbers 20 B. v. d. Kroft—Th. Bronstring 2—0 J. LuitenJ. Moolenaar 20 C. CastricumJ. v. d. Pol 5 -2 Sociëteit „St. Bavo" R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur R. K. Bevolkings bureau, 8 uur. ternhrandt.Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor Biscoopvoorstellingen en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 1012, 24, 89 u. Zaterdags 1012 uur. Adres; Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. lunstzaal J. H. de Bois Kruisweg 68, Expositie Yu Sanyu. Gebouw „St. Bavo" Bestuur A.R.K.A, 8 uur Bestuur Transportarbeiders, 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9 St. Caecilia, 8 uur Bestuur Overheidspersoneel, 8 uur Vakgroep Stucadoors, 8 uur Kraamver- .zorging Wit-Gele Kruis, 23 uur. adsschouwburg: Eerste .Gemeente Volksvoor stelling „De Doofpot" door N.V. Het Schouw- tooneel. Gemeentelijke Concertzaal. Concert van Con certgebouworkest uit Amsterdam voor de Haarlemsche Bachvereeniging, half 9. Gebouw H.K.B. Abonnementsavond van Haar lem's Salon-Orkest, half 9. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 1012, 24, 89 u. Zaterdags 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haar lem. Tel. 11671. Kunstzaal J. H. de Bois Kruisweg 68, Expositie Yu Sanyu. Groep B: J. v. d. Kroft—A. Bronstring W. Ruigrok—Ed. Metzelaar H. Moolenaar—H. Belterman 0—2 1—1 2—0 1 Voor het Crisis-Comité Het Crisis-Comité meldt ons: „Met dankbaarheid kunnen wij berichten, dat de bloempjescollecte op 8 dezer een som van 1636.37 heeft opgebracht. Zeer zeker 'n mooi resultaat, waarvoor wij den gevers, den ijverigen collectanten, den muziekvereenigingen en an deren, die belangloos hun medewerking hebben verleend, onzen oprechten dank betuigen. Bij de beoordeeling van het behaalde cijfer mag echter niet over het hoofd gezien worden dat 10 pet. hiervan door ons moet worden af gedragen aan het Algemeen Nationaal Crisis Comité te 's-Gravenhage, zoodat mede in ver band met eenige noodzakelijk gemaakte onkoS-'óo ten, als kosten van aanschaffing der bloempjes enz. een vrij aanzienlijk lager bedrag dan het gecollecteerde onze kas ten goede komt. Daar deze winter zeer moeilijk dreigt te wor den, zal het niemand verbazen, dat wij ge noodzaakt zullen zijn, binnenkort nog eens een beroep op het saamhoorigheidsgevoel onzer mede-ingezetenen te doen, teneinde in staat te blijven onze moeilijke maar dankbare taak naar behooren te vervullen." MAANDAG, 10 Oct. Vorige koersen Londen 8.57 8.57 Berlijn 59.02 59.— Parijs 9.76* 9.75* Brussel 34.56 34.521 Zwitserland 48.04 48.05 VVeenen Kopenhagen 44.60 44.55 Stockholm 44.10 44.05 Oslo 43.20 43.15 New York (cable) 2.484 2.48 Rome 12.70 Praag 7.35 Madrid 20.40 20.35 Vorige koersen Staatsleeningen 5% Nederland 1919 103 103$ 4% Nederland 1916 102* 102* 4% Nederland 1931 98j 981 5% Nederland 1932 101$ 101* 4y2 N. Ind. 1926 AB 90* 90* Banken Koloniale Bank 69 67 Indische Bank 61* 61* Cert. Handel-Mij74* 74* Industrieën Unilever Vorige koersen Küch Accoustiek Industr. Buitenland U. S. Leather Mijnbouw Petroleum Ga boes Kon. Olie Periak Peudawa Shell Union Oil 5# Rubber A'dam Rubber 59* Bandar 39* Deli Batavia Rubber 25Ï Serbadjadi 22 Silau 18 V, I. G. 030 Allied Intercontin Rubber 24 Scheepvaart Java Ch. Japan 36 57* 40 24 21 18 30 25 24 Dito Kon. Gem. Suiker H. V A. Jav. Cultuur N. L S. U. Poerworedjo Tabak Senembah Oostkust Spoorwegen Union Pacific Wabash Erie Kansas City South. Railv ••••••••••••a

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2