Titoelescoe, de onmisbare ISUST VEREEIMIGDE KATHOLIEKE PERS Het nieuws van heden 300 Japanners in levensgevaar Geruchten om den Duitschen Keizer FRANKEN'S WEER MET DE REGEERING VERZOEND VREESELIJK LOT STAAT HUN TE WACHTEN HIJ ZOU ONS LAND WILLEN VERLATEN BROODFABRIEKEN DE BAROMETER VRIJDAG 14 OCTOBER 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 De veiligheidsgordel Het Weern De Europeesche Roemeniër Conferentie van vier te Genève Herriot wil van Londen niets weten Italië eischt verdrags herziening Duitschland heeft lang genoeg gewacht CEREMONIE IN DE WESTMINSTER ABBEY, Staking in Barcelona Tegen de „baronnen- Mexicaansche roovers regeermg Verkiezingsmanifest der Duitsche Sociaal-democraten Bandieten schieten de gevangenen dood, als het Japansche leger tegen hen optrekt Japan zet toch door Een generaal met een bijl Dementi van Mr. Kan Ex-keizer Wilhelm Moordenaar gelyncht Britsch stoomschip overvallen De contingenteering in Frankrijk Geleidelijke opheffing DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN Hitier in Noord-Beieren Wanneer is zijn uur gekomen? Eerste steenlegging te Washington Voor het gerechtsgebouw Het fijne melkbrood van Franken. Het kost nu maar één dubbeltje. Luchtvaartschandaal NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18202 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 cf.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Roemenië zit leelijk in den knoei. De economische en financieele toestand van het land van koning Carol ver keert in een vèrgaanden staat van ontbin ding. Zóó zelfs, dat de staatsambtenaren als tooneelisten van een noodlijdend gezel schap slechts zeer ongeregeld en dan nog slechts ten deele hun salaris ontvangen. Om uit dezen hopeloozen toestand te ge raken, staat Roemenië voor een moeilijke keus, die, hoe zij ook moge uitvallen, altijd Pijnlijk zal blijven. Het kan zich vrijwillig onder curateele van den Volkenbond stellen of failliet gaan. Beide mogelijkheden blij ken vrijwel onmogelijkheden voor het Roemeensche zelfrespect. Maar in dezen zorgenzwaren tijd moet zelfs het onmoge lijke beproefd worden, nietwaar? De ver tegenwoordigers van de regeering-Vajda hebben zich de uiterste moeite gegeven om te Genève de voorwaarden voor internatio nale financieele hulp zoo weinig drukkend mogelijk te maken voor Roemenië's finan cieele onafhankelijkheid,maar hun pogingen in die richting zijn niet geslaagd. De Vol kenbond eischt een rigoureuze bezuiniging en een diepsnijdende saneeringsoperatie, Welke niet door een Roemeenschen finan- cieelen chirurg, maar door een door den Volkenbond aan te wijzen buitenlandschen expert met zeer uitgebreide volmachten zou moeten worden uitgevoerd. Roemenië heeft daar weinig zin in, al begrijpt het, dat het zonder hulp van buiten geen cre- dieten zal kunnen krijgen, nu het bewezen heeft niet bij machte te zijn orde te schep pen in zijn geweldige tekorten aanwijzend huishoudboek. Het heeft wel-is-waar dui delijk aan den Volkenbond te kennen ge geven, dat het de door den Volkenbond gestelde voorwaarden ten eenenmale onaannemelijk acht, maar daarmee heeft het enkel zijn zelfrespect en niet zijn financieele positie gered. Trouwens, geheel ongedeerd is dat zelfrespect ook niet geble ven. Want Frankrijk, dat in den critieken oconomischen toestand van Roemenië een Prachtige gelegenheid ziet om het geld behoevende land naar zijn politieke hand te zetten, en zoodoende zijn anti-Duitschen invloed in Oost-Europa te versterken, heeft niet nagelaten van deze gelegenheid ge bruik te maken. In een buitengewoon krasse nota heeft Parijs aan Boekarest te verstaan gege ven, dat het nu eindelijk maar eens met Sovjet Rusland tot overeenstemming moet komen over een non-agressie-pact. Frank- fijk en Polen zijn het moe nog langer te ■Wachten op het oogenblik, waarop het Roe menië behagen zal een formule te aan vaarden, waardoor de Bessarabische kwes tie althans voorloopig geregeld wordt. Of schoon Sovjet-Rusland blijft weigeren het ha den oorlog aan Roemenië toegewezen bezit van Bessarabië officieel te erkennen, heeft Roemenië toegegeven aan den druk Van Frankrijk en is onmiddellijk weer met Moskou in onderhandeling getreden. Toen heze onderhandelingen reeds op gang wa- fen, meende de Roemeensche regeering een beroep op haar gezant te Londen, Titoeles coe, te kunnen doen om de leiding dezer besprekingen op zich te nemen. Maar dit beroep had een averechtsche uitwerking. Titoelescoe, die de eenige Roemeensche po sticus van Europeesch formaat is, voelde zich beleedigd, dat men niet vóór het weer aanknoopen der onderhandelingen bij hem ^'as gekomen, en hij oordeelde de inmen ging van Frankrijk te sterk, dan dat zijn hationale trots die kon verdragen, temeer haar zijns inziens het geprojecteerde non- agressie-"pact niet met zijn internationaal breed georiënteerde opvatting overeen kwam. Hij beantwoordde het verzoek van he Roemeensche regeering met af te treden als gezant te Londen en als gedelegeerde haar den Volkenbond. Voor de hopeloos in het nauw gedreven regeering-Vajda was hit een zware slag, maar zij hield zich §root, alsof die langs haar heen ging. Thans echter blijkt door Titoelescoe's aanvaarding van het ministerie van buitenlandsche zaken, dat die groot doenerij van de regeering Vajda alleen hiende om het door het opzienbarend aftreden van Titoelescoe ontstane gevaar van een regeeringscrisis af te wenden. In Werkelijkheid deed de Roemeensche regee- rjhg alle mogelijke moeite om zich weer hiet den onmisbaren Titoelescoe, die ook achter de schermen als adviseur een be langrijken invloed op den gang van zaken in Roemenië uitoefende, te verzoenen. Dit is haar gelukt. De diplomatieke Titoelesco vond het blijkbaar toch niet dienstig, dat he schijn zou gewekt worden van een dreuk tusschen Frankrijk en Roemenië. Het prestige van Roemenië is te zwak, dan dat het den Franschen ruggesteun geheel z°u kunnen missen. Zijn oorspronkelijke opvatting, dat het Kellogg-pact een spe- 5laal Roemeensch-Russisch non-agressie- Pact overbodig maakt, heeft hij in dezer voege gewijzigd, dat hij thans zal be proeven een non-agressie-pact te slui- cen, dat niet meer is dan een lich- m bovenbouw op het fundamenteele Kellogg_pact. Hij wenscht dus slechts zóo ver aan de verlangens van Frankrijk tege moet te komen, als hij met het Roemeen sche zelfrespect in overeenstemming kan orengen. Voor de regeering-Vajda vormt het toetreden van Titoelescoe een belang- Hjke aanwinst. Of nu de veiligheidsgorde' hi Oost-Europa zich sluiten zal, moet wor den afgewacht. Frankrijk en Polen ver wachten het met ongeduld, omdat zij met schrik en beven de reactie in Duitschland gadeslaan, Sovjet-Rusland heeft bovendien hog de zorg om het Verre Oosten, waar het een oorlog met Japan op den duur nvermijdelijk acht, een stimuleerende reden om zijn Westelijke grenzen te be veiligen. De politieke conjunctuur is dus wei rijp voor een politiek pacifistische aan eensluiting in Oost-Europa, Verwachting: Aanvankoijk zwakke veranderlijke, later matige wind uit Westelijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, later opklarend, regen buien, weinig verandering in tempe ratuur. Hoogste barometerstand 764.3 te Ia Coruna. Laagste barometerstand 735.2 te Ler wick. Zon op 6.24, onder 5.07. Volle Maan n.m. 1.38. Licht op 5.37. PARIJS, 14 Oct. (Reuter). De correspondent van Havas te Londen heeft in gezaghebbende Fransche kringen vernomen, dat reeds gisteren is beraadslaagd over de plaats, waar Duitsch- land's eisch naar gelijkgerechtigdheid zal wor den behandeld en dat heden hierover een mede- deeling zal worden gedaan. Hij meent, dat Genève is gekozen. MacDonald had voor Londen gepleit, Herriot wilde daarvan niets weten, doch had als tegemoetkoming de mogelijkheid van besprekingen der groote mo gendheden aanvaard, mits zij te Genève,, dus onder de auspiciën van den Volkenbond zouden worden gehouden, en slechts een voorloopig en officieus karakter zouden dragen. De correspondent meldt verder, dat de Fran sche regeering op het standpunt is blijven staan, dat bewapeningsbeperking van nieuwe veilig heidswaarborgen afhankelijk moet worden ge steld. Van Engelsche zijde zou men voorstellen: een politieken wapenstilstand van 10 jaar, waarbij Duitschland zich zou verbinden tot handhaving van den status quo; vrijheid voor Duitschland om alle categorieën wapens te bezitten, echter in beperkte mate; progressieve bewapeningsver mindering der overige mogendheden. LONDEN, 14 October (V.D.) De Londensche pers brengt tal van bijzonderheden over het onderhoud tusschen Herriot en MacDonald. De „Daily Telegraph" weet, evenals een aan tal Fransche bladen, zelfs mede te deelen, dat in de kamer in Downingstreet, waar de bespre kingen werden gehouden, zelfs geen tafel stond, zoodat van officieele besprekingen, waar docu menten bij worden gebruikt en waarvan proto collaire verslagen worden gemaakt, geen sprake was. In Engelsche kringen acht men het niet uit gesloten, dat de Engelsche regeering het wen- schelijk zal achten, ook den Duitschen Minister van Buitenlandsche Zaken voor een particuliere bespreking naar Londen uit te noodigen. LONDEN, 14 Oqt. (V.D.). In een interview, dat de „News Chronicle" met den leider der Italiaansche delegatie te Genève, baron Alcisi had, verklaart de kabinetschef van Mussolini zich vóór de herziening van het Verdrag van Versailles en vóór de erkenning der Duitsche gelijkgerechtigdheid. Italië staat geenszins vijandig tegenover den Volkenbond, doch het moet een Volkenbond zijn, die geen onder scheid maakt tusschen groote en kleine, tus schen overwinnende of overwonnen staten. Dat het Verdrag van Versailles niet eeuwig kan blijven bestaan, is reeds bewezen door het feit, dat belangrijke onderdeelen ervan, bij voorbeeld de herstelclausule, reeds zijn hemen Italië staat op het standpunt, dap het uiter mate onrechtvaardig is, Duitschland als een tweederangs-mogendheid te behandelen. Italië is voorstander van herziening der vredesver dragen, omdat deze onbillijk zijn jegens Duitschland en Hongarije. Italië heeft geen voorkeur of bijzondere sympathieën voor een of andere partij in deze staten. Elke regeering in Duitschland of in Hongarije zou op steun van Italië in haar strijd voor gerechtigheid kunnen rekenen. Duitschland was gedwongen zich uit de Ontwapeningsconferentie terug te trekken toen het geen volle gelijkgerechtigd heid inzake de bewapeningskwestie kon ver krijgen. Duitschland mag terecht tastbare resultaten van de Ontwapeningsconferentie eischen. Het heeft lang genoeg vergeefs ge wacht. Wanneer Duitschlands eisch van volle rechtsgelijkheid is vervuld, zal het wederzijd- sche vertrouwen tusschen de mogendheden stijgen en zullen vele andere politieke kwesties opgelost worden. De gebruikelijke kerkelijke ceremonie in de Westminster Abbey, door de katholieke leden van het Gerechtshof, Lord Sankey, den Lord Kanselier, vooraf gegaan door den drager van de teekenen zijner waardigheid BARCELONA, 14 Oct. (Reuter). De bond van werklieden in de textiel-industrie heeft een algemeene staking afgekondigd, welke ook voor de aanverwante industrieën geldt. Ongeveer 20.000 werklieden zijn bij de sta king betrokken. MEXICO, 13 Oct. (Reuter). Een sterke roo- versbende heeft een sneltrein overvallen. Men slaagde echter erin de bende te verdrij ven en 12 kerels gevangen te nemen, die vol gens standrecht gefusilleerd zullen worden. BERLIJN, 14 Oct. (W.B.) De Sociaal-De mocratische Party publiceert een verkiezings manifest, gericht tegen de „regeering der ba ronnen", de Nazi's, die de reactie in het zadel hebben geholpen en de communisten, die, in plaats van met de .gociaal-democraten samen te werken, met Nazi's en Duitsch-Nationalen de republiek bestreden. Het manifest eischt onteigening van de goe deren dergenen, die een staatsgreep voor de dy nastieën willen ondernemen, van het groot grondbezit, nationalisatie van banken en sleu telindustrieën, stelselmatige exploitatie der be- dryven tot algemeen welzijn. LONDEN, 14 Oct. (Reuter). De „Times" meldt uit Moekden: De Japansche autoriteiten leggen groote bezorgdheid aan den dag voor de veilig heid van 300 Japanners en Koreanen, die door de opstandige troepen van generaal Soe Ping Weng te Mantsjoeli in de provincie Hailar ge vangen worden gehouden. Daar vreedzame pogingen om de vryiating der gevangenen te vrkrijgen gefaald hebben, bereidt het Japansche leger een beslissende militaire actie voor tegen de rebellen, die nu het beheer hebben over den geheelen Oost-Chineeschen spoorweg in Hailar. De legerautoriteiten geven toe, dat deze actie de rebellen er wellicht toe zal brengen de ge vangen Japanners en Koreanen dood te schie ten, doch zij verklaren, dat de huidige situatie zoo onverdraagiyk is, dat het leger zijn gezag in het Noord-Westen van Mandsjoerije, koste wat het kost, moet herstellen. De Sovjet-regeering is bereid, den gevangenen een toevlucht te verschaffen op Russischen bo dem, doch de rebellen weigeren hen vrij te la ten, opdat Soe Ping Weng zyn eigen voorwaar den aan de Japansche autoriteiten kan opleg gen. De rebellen hebben reeds een aantal bruggen opgeblazen, waardoor zij het voortrukken der Japansche troepen belemmeren en het interna tionaal treinverkeer stilleggen. Gisterenavond is te Tsjangsjoen, de hoofd stad van Mandsjoekwo, een vroeger regeerings- Er liepen in de laatste dagen hardnekkige ge ruchten, dat ex-keizer Wilhelm II van plan was in het geheim Holland te verlaten, zich naar Koburg te begeven ter bijwoning van een Zweedsch-Duitsch vorstelijk huweiyk en niet meer naar ons land terug te keeren. De Haagsche correspondent van de „Daily Mail" verklaart van oud-minister Kan, die nog altijd de verlvnclingsman is tusschen de Neder- landsche regeering en den Duitschen keizer en om die reden zelfs in zijn tegenwoordige functie als lid van den Raad van State zonder bezwaar van 's lands kosten a la suite als hoofdambte naar van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken is aangesteld, te hebben vernomen, dat er geen woord waar is van de geruchten, die den ex-keizer zün vertrek naar Duitschland voorbe reidt. De ex-keizer zou Holland slechts verlaten wanneer Duitschland hem daarom zou verzoe ken. Over het gerucht van een eventueel vertrek in het geheim, heeft „Het Volk" mr. Kan geïnter viewd: „Ook de Duitsche ex-kroonprins heeft destyds heimelijk Nederland verlaten en is het niet mo gelijk, dat de er-keizer thans op zijn beurt de Nederlandsche regeering voor een voldongen feit zal plaatsen door onverwacht te vertrekken en niet meer terug te komen?" „Volkomen uitgesloten," antwoordde mr. Kan. ,,Ik geloof niet, dat de ex-keizer dit voorbeeld van zijn zoon, waar hy indertijd zelf erg boos over is geweest, zal volgen. U vergete bovendien niet, dat wij het vertrek van den ex-kroonprins van te voren hebben geweten, doch het moest door ons geheim worden gehouden." Met den ex-keizer staan de zaken echter ge heel anders. Zoolang de Duitsche partyen zün terugkeer niet wenschen, acht ik het, nogmaals uitdrukkelijk gezegd, uitgesloten, dat de ex- keizer er stilletjes tusschen uit zal knypen. Het eenigé echter, waarvoor de Nederlandsche re geering geen waarborg kan geven, is, wat de ex-keizer zal doen, wanneer er in Duitschland een omwenteling komt, die in dat land geheel andere toestanden brengt." Het is maar de vraag, Excellentie, was nog maals onze tegenwerping, wat men onder „om wenteling" moet verstaan. Mr. Kan's antwoord was, dat ook hü dit niet wist en dat alles afhing van de toestanden, zooals die zich in de toekomst in Duitschland zouden ontwikkelen. In het algemeen kan ik u wel zeggen, zei mr. Kan, dat de Nederland sche regeering niet ontevreden zou zyn, wan neer de ex-keizer ons land verliet, omdat zijn verblijf in Nederland „een lastig bezit" was. Echter, wanneer er in Duitschland een „om wenteling" kwam, een „totale omwenteling", dan zou de Nederlandsche regeering, met deze nieuwe verhoudingen voor oogen, andermaal overwegen, wat haar te doen stond. In de Engelsche pers hebben, de geruchten over het herstel der monarchie in Duitschland, vooral in verband met de loopende geruchten over den terugkeer van Wilhelm, sterken weer klank gevonden. De Berlijnsche correspondent van de „Daily Telegraph" verklaart, bewyzen voor een monar chistisch complot te hebben, terwül de Berlijn sche correspondent van de „Times" juist zeer geruststellend schrüft en als zün meening te kennen geeft, dat het nog lang zal duren al vorens men op herstel der monarchie in Duitsch land zal kunnen rekenen. Hy wyst er op, dat de geruchten hun oorsprong vinden in de verkla ringen, die de sociaal-democratische leider Dr. Rudolf Breitscheid in een redevoering heeft gedaan. De „Daily Herald" bevat een bericht uit Am sterdam, waarin gezegd wordt dat de hofmaar schalk van den ex-Keizer zou hebben verklaard, dat Wilhelm weliswaar graag het huweiyk te Coburg zou hebben by gewoond, doch dat hij er niet aan had gedacht toestemming te vragen om naar Duitschland terug te keeren, al was het ook voor een tydelük bezoek. De ex- Keizer zou in Nederland willen blyven, totdat het Duitsche volk zyn terugkeer naar Duitsch land zou wenschen. De „Daily Telegraph" wijdt een hoofdartikel aan de zaak, waarin het blad de „monarchis tische gedachte" tegenover een „monarchistisch complot" stelt en erop wüst, dat in de vredes verdragen slechts de Keizer zelf wordt genoemd. Als men den ex-Kroonprins wil brandmerken als „oorlogsmisdadiger", moet men niet vergeten, dat ook Von Hindenburg op de lyst van „oorlogs misdadigers" heeft gestaan, een lyst, die geluk kig inmiddels reeds lang vergeten is. De geest driftige wüze, waarop de Kroonprins bij StahJ- helm- en andere demonstraties wordt ontvan gen, bewust tevens, dat er in de publieke opinie in Duitschland iets veranderd is. persoon van Mandsjoerije in de provincie Hei- loengkiang, genaamd Li Jih Soen, terwijl hij met een vriend in een hotel dineerde, met een bijl aangevallen door generaal Sjen Sjie Joean, lid van den Raad van State van Mandsjoekwo, die de opvolger was van generaal Ma Tsjang Sjan als gouverneur van Heiloengkiang. Li Jih Soen, die attaché is aan den Raad van State van Mandsjoekwo, werd zoodanig ge wond, dat men voor zyn leven vreest. De oorzaak van den aanslag moet daarin ge zocht worden, dat Sjen Sjie Joean, Li Jih Soen trachtte te dwingen als gouverneur af te tre den. Deze misdaad, die de eerste is van politieken aard sedert de vestiging van Mandsjoekwo als eigen staat, heeft in de hoofdstad groote con sternatie verwekt. LONDEN, 14 Oct. (Reuter) De „Times" meldt uit Charbin: Een der Chineesche bandieten, die de Engelsche dame Mrs. Woodruff vermoord den, is door de woedende menigte gelyncht. Zün hoofd bengelt nu aan een boom naby de plaats, waar de moord werd bedreven. De be woners van Charbin zijn ontsteld over het terugkeerend gebruik van ontvoeringen, waar tegen de plaatselijke autoriteiten klaarblijkelijk machteloos staan. HONKONG, 14 Oct. (Reuter) Het Britsche stoomschip „Helikon" is te middernacht door zeeroovers overvallen en de Honghai-baai bin nengevoerd. Hier is het schip geplunderd. HONGKONG, 14 Oct. (Reuter.) Nader wrodt gemeld, dat de zeeroovers 48 uur op de Helikon zqn gebleven. zy schilderden de schoorsteenen, teneinde de nationaliteit van het schip te verbergen en dreigden de officieren te dooden, toen een schip naderde, dat zy voor een oorlogsschip aanzagen Twee Chineesche passagiers pleegden zelf moord uit vrees gemarteld te worden, een van hen nam hartroerend afscheid van zyn doch ter. Vijf Chineezen werden meegevoerd als gy- zelaars; twee Europeanen liet men ongemoeid. Twee Engelsche kruisers kwamen te laat om de zeeroovers te arresteeren. De „Helikon" is thans voor de derde maal door zeeroovers overvallen. PARIJS, 14 October (V.D.). De Fransche Ver- eeniging voor Industrie en Landbouw, die alle productietakken van Frankrijk omvat, publi ceert een verklaring naar aanleiding van de komende Fransch-Duitsche economische onder handelingen, die dezer dagen te Parijs zullen beginnen. In deze verklaring deelt de Vereeniging mede, dat het Fransche Ministerie voor Economische Zaken thans reeds bezig is de douanetarieven aan een herziening te onderwerpen om vervol gens geleidelijk over te gaan tot opheffing der contigenteeringsmaatregelen. De Vereeniging voor Industrie en Landbouw heeft besloten, evenals in 1927 een studiecom missie in te stellen, die een onderzoek zal doen naar de economische betrekkingen tusschen Frankrijk en Duitschland, teneinde de regeering by de komende onderhandelingen van advies te kunnen dienen. Gisteren zijn in heel Duitschland huiszoekingen in communistische lokalen gehouden. Drietal schepen vergaan in Oostzee en Botni- sche Golf. Geen revolutie in Bulgarije. Torsten Kreuger gearresteerd. Verklaring van Von Papen voor het gerechts hof te Leipzig. Herriot te Londen. Oproer luwt in Belfast. Monarchistische stroomingen in China. Interpellatie De VriesBruins in de Tweede Ka mer over de opheffing der Rijksvroedvrouwen- kweekschool te Amsterdam. Het omslaan van de „Krakatau" vermoedelijk veroorzaakt door zuiging van het water. Distributie van goedkoope margarine onder de behoeftigen; alleen groote gezinnen komen in aanmerking. De Prins van Wales naar ons land. Adres aan den ministerraad betreffende wet- telijke bepalingen inzake de diensttijden voor chauffeurs. Uitvaart en begrafenis van Dr. C. Meuieman te Heerlen. NÜRNBERG, 13 Oct. (V.D.) Donderdag heeft de N.S.D.A.P. in Noord-Beieren drie vergade ringen gehouden. Hitier heeft o.a. in Nümberg een rede gehouden, waarin hü zeide: „Op 13 Augustus heb ik in het volle besef mijner ver antwoordelijkheid geweigerd, zitting te nemen in het kabinet Von Papen, vooral omdat ik zag aankomen, dat het economisch program onvoor- waardeiyk moest mislukken. Als Von Papen be weert, geroepen te zijn tot redding van het vaderland, dan vraag ik hem waar hij dan in de afgeloopen 13 jaar is geweest. Terwijl op het oogenblik de soldaten worden gebruikt ter on dersteuning van de regeering tegen het volk, zal in een Nat.-Soc. Duitschland de soldaat als eenige taak hebben, het vaderland te bescher men tegen de vyanden van buiten. Het gaat er nu slechts om, aan de mtllioenen Nat.-Soc. nieuwe millioenen toe te voeren, totdat einde lijk het uur is gekomen voor de schepping van het Nat.-Soc. Rijk." WASHINGTON, 13 Oct. (Per telefoon). In tegenwoordigheid van talryke voorname juris ten, leidende regeeringsambtenaren en leden van het corps diplomatique te Washington, legde president Hoover heden den eersten steen voor het gebouw, waarin het opperste federale ge rechtshof der Ver. Staten zün zetel zal krygen. (United Press) Haarlem Heemstede Bloemendaal PARIJS, 13 Oct. (Reuter.) In de zaak van de documenten-vervalsching by de Aero-Postale heeft de procureur een aanklacht ingediend te gen den beheerder van de onderneming Bouil- loux-Lafont Sr. en tegen den directeur Bouil- loux-Lafont Jr., alsmede tegen een aantal an dere personen. Hoogste stand op Vrydag I uur u; 747 Achteruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1