U/ai [/oh cecids MAANDAG 17 OCTOBER bi 0 STORMVOGELS—'t GOOI 8—7 Vriendschappelijk RESERVE 2e KLAS V.S.V. 2W.F.C. 2 5—4 UITSLAGEN le ronde Stads-Editiebeker Competitiewedstrijden (bijgewerkt t/m. 16 October) 1 1 Buitenlandsche Voetbalkroniek GYMNASTIEK Wedstrijden K.T.K. HOCKEY VaarcJigheidsproeven K.N.G.V. Velden-misère PROMOTIE-KLASSE Bloemendaal 2Gooi 2 21 Victoria 2—2 TWEEDE KLASSE LarenM.H.C. 2 50 DERDE KLASSE H.B.S. 2Strawberries 05 ATHLETIEK De indoortraining van „Holland" Concordia WATERPOLO DOLFIJN—H.P.C. 1—6 BILJARTEN COMPETITIE NEDERL. BILJARTBOND Weekoverzicht Klasse C Klasse G. Afd. 1 Klasse G. Afd. 2 UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE SANTPOORT VELSEN UITSLUITING VAN STEUN BIJ STAKINGEN X HAAKL. ELFTALBRUSSEL 4O Verdiende, maar geflatteerde zege gc,y°or het ijverige H. V. B.-bestuur dat van de st0^enheid dat de eerste klasse-competitie stil ten gebruik had gemaakt voor het organisee- Ju Van dezen wedstrijd moet het wel een op- 80.li zijin geweest toen enkele uren voor het j^vangsuur de regen ophield, waardoor nog 'n aantal bezoekers (waaronder wethouder gek <^err'-3Z'1 naar het Haarlem-terrein was K°men, dat weer eens opnieuw bewees tegen hef6 ^oeveelheid regen bestand te zijn. Evenals 'Vorige seizoen in Brussel (31) slaagde ook het Haarl. Elftal er in een overwinning te tiK alen' een zege die' wat de ciJfers betreft, in zeilen zeker geflatteerd is. het eerste kwartier in het bijzonder zag het ^niet naar uit dat Brussel zoo beslissend ge- etl zou worden, want zoowel het positiespel het tempo waarin door de Belgen werd ge- Saa*u WaS uitoespr°ken beter dan dat van het het* ^hftal. Het schieten was minder goed en sterke achtertrio der Haarlemmers, dat al g Veel nuttig werk in stedenwedstrijden voor in V" B' heeft verricht was opnieuw direct g°eden vorm, waardoor de eerste stoot kon Ij hen opgevangen. Hierdoor kregen midden- s le ®n voorhoede gelegenheid zich aan te pas- en in te spelen, hetgeen voldoende ge redde om tot de overwinning te komen, al j.rh niet die vorm gevonden, die op 31 Aug. n„'.!eihde tot de overwinning op de Hongaarsche profs. In de middenlinie waren de vleugelhalfs i. rn de hest. Oldenburg, die geruimen tijd niet op sPilplaats had gespeeld, had wat langer noo- ton 0rïl een we' technisch knap spel te ver- ^"oen maar deed het wel wat te kalm aan, v rdoor hij ditmaal niet de stuwkracht werd. J, hen aanval bleek Koper vooral als spelver- 1k een aanwinst en rechtvaardigde de Kin- J^speler Michel zijn keuze als rechtsbuiten Pjhomen. de Belgen vielen snelheid en positiespel 't eest op, maar in de tweede helft werd het satsen van den bal veelal te onzuiver. De ohtsbuiten was een der beste krachten. 'Nadat aanvoerder Jongeneel bloemen in ont- JJbgst had genomen, bood hij zijn Belgischen leSa een H. V. B.-vaantje aan, waarna, re ?Ünuten over ^d' de correct leidende scheids- chter Boeree de volgende elftallen deed op alen- GHaarlem: Van der Windt, Haak en v. d. hendt, Jongeneel, Oldenburg en Vreeken, Mi- De Bock, Koper, Perukel en KammeUer. .Bl-Ussel: Nootens (Racing Brussel), Lanck- Shs (Schaerbeek) en Callens (St. Josse), Ruys jPphaerbeek), Welkenhuizen (Union S. G.) en 0? Saedeleer (St. Josse), Luxem (Anderlecht), j,°se (Schaerbeek), Quickels (Racing C. B.), ^baerts (St. Josse) en Weydisch (U. St. G.). {het begin is geheel voor de bezoekers. In snel bipo Wordt aangevallen, waarbij de spelers «ben zoowel over goede balcontröle te be- ybikken als begrip te hebben van positiespel. d.e rechtervleugel is gevaarlijk en de Nhitsbuiten geeft enkele goede voorzetten, barbij eens zoowel de linksbinnen als links- biten een kans voor open doel onbenut laten. JJ de uitvallen der Haarlem-voorhoede trekt toeken steeds mee en het eerste schot van ^parlemsche zijde is dan ook van dezen speler. ^anneer 't solide werk van 't Haarlemsche ach- hwongen, weet de middenlinie regelmatiger den eersten stormloop der Belgen heeft -"Vangen, WCCl UC AAIXULA^XJU.J.11^ ®b Haarl. aanval in staat te stellen op het Bel- j'i5che doel af te gaan. Koper geeft vooral aan bbhel den bal goed door en deze debutant ,beelt even rustig en goed als in de tweede f asse, waardoor het Belgische doel keer op in gevaar komt. Enkele hoekschoppen zijn eerste resultaat, welke aan beide kanten ^°®d worden genomen en waarbij een kopbal bh Koper eens juist over het doel vliegt. De J^htsbinnen der Belgen krijgt eveneens een bhs, schiet tweemaal tegen een Haarlemmer tenslotte langs het doel. De aanvallen van ?8ariem worden steeds gevaarlijker en nadat fbinmeijer een voorzet van Michel juist over 't ,,°®1 heeft gekopt, krijgt Koper den bal keurig ah Michel toegespeeld en met een hard, goed ?ePlaatst schot wordt na een half uur spelen 6 Belgische doelverdediger gepasseerd: 1—0. Berukel valt nu meer op, maar ls met schle- ^h niet fortuinlijk. Tien minuten na het eer- doelpunt verdwijnt een goed door Kam- r^tjer genomen hoekschop in het doel zonder °°r een speler te zijn aangeraakt, 2—0. keurig werk van den rechtervleugel scoort 5°Per juist voor de rust een derde doelpunt, ;aar de bal is blijkbaar over de achterlijn ge lest, waardoor dit fraaie doelpunt niet wordt ^gekend. Rust 2—0. Be tweede helft opent met goede aanvallen !ah Haarlem. Een pracht-voorzet van Kam fer blijft onbenut en dan scoort De Bock biinuten na de hervatting een goed derde °blpunt uit een voorzet van Michel, 30. Haarlem speelt nu beter dan voor de rust en h6 Belgen zijn minder op dreef. Wel krijgen de ?%en enkele behoorlijke kansen, maar het gieten is te onzuiver om Van der Windt in bistig gevaar te brengen. Zoo noodig spelen de sterspelers op hun betrouwbaren doelman 'Sg, die zeker als steeds zijn werk doet. Beide Sterspelers raken geblesseerd, waarbij v. d. ibendt vervangen wordt door Huisman. Haak echter doorspelen. Uit een voorzet van Shmeijer brengt Perukel tot slot den eind- s ahd van dezen wedstrijd, waarin de eerste J^elhelft aantrekkelijker was dan de tweede t 4-10. Koper krijgt nog enkele kansen, maar daarbij even te langzaam en een goed schot S dezen speler wordt door Nootens juist uit S hoek gehaald. Met 4—0 voor Haarlem komt het einde. ijBen echte korfbaluitslag! Het groote aantal i^lpunten, hetwelk 't Gooi scoorde, moet bofdzakelijk geweten worden aan het feit, S Haak in de verdediging ontbrak en Spruyt j*1 de rechtshalfplaats nog al tegenviel. Op Sak's plaats debuteerde Jongsma, een spe- y Uit het 3de elftal. Hij zal 't ongetwijfeld t,el leeren, maar hij mist nog de noodige rou- %e. v Behalve de beide Haken, ontbraken ook Prins en De Waard. Op Prins' plaats ^elde Feijen, die in den vervolge de Storm- t.°6elskleuren zal verdedigen. Zijn opname zal ,b&etwijfeld een versterking zijn, vooral als hij y*- rechterzijde door een beter halfback zal y°rden bijgestaan en Haak weer als rechts- j/biter present zal zijn, waardoor hij zich ?eer met het steunen van den aanval kan ^•boeien. ^Bp de Waards plaats speelde aanvankelijk beneveld, later Spruyt. Geen van beiden ?°Pden ze ons den snellen de Waard doen v^Seten. Na de rust speelde Groeneveld >?chts-half en daar voldeed hij ons veel beter. Stormvogelsploeg telde voorts nog een de cant, n.l. de Duitscher Klau. Vóór de rust loeide hü rechts-binnen, daarna verwisselde met v. d. Steen van plaats. Hij debuteerde chter niet slecht en sloeg in zijn nieuwe om ging een vrij goed figuur, v. d. Steen zien liever als rechts-buiten dan als binnen- Jjeier. j. 't Gooi pakte de zaken direct na den aftrap "hk aan, zoodat de Waard al vrij spoedig in A tie moest komen, wat hem goed afging. Na Ipt Hilversumsche offensief komt Stormvo- o^etten. Er wordt in de voorhoede vaak gassend goed gecombineerd en dit gevoegd het feit, dat de Gooische defensie nog al Peilingen vertoont, is oorzaak, dat Storm vogels nog voor er een half uur is verstre- een 30 voorsprong heeft. Opmerkelijk is, dat t Gooi, ondanks den grooten achter stand dapper volhoudt. Vooral haar linkerwing is door het zwakke spel van de beide invallers Jongsma en Spruyt zeer gevaarlijk, zoodat vooral door haar toedoen de achterstand omge zet wordt in een 34 voorsprong, welke echter met de rust verloren is gegaan. Rust 44. Na de rust heeft het Stormvogels-elftal een gedaante-verwisseling ondergaan, door Groene- velds opstelling als rechts-half heeft de verde diging aan kracht gewonnen. Thans is het allereerst Stormvogels' beurt om te scoren. De IJmuidenaren weten den stand tot 74 op te voeren. Dan vindan we het welletjes en komt 't Gooi aan de beurt. De Hilversummers bren gen het tot 76. Kort voor het einde vinden beide partijen nogmaals het net en dan is het einde van den doelpuntrijken wedstrijd daar. VSV 2 speelde een minder goeden wedstrijd, doch wist desondanks toch nog van de WFC- reserves te winnen. VSV 2 krijgt het eerst het voordeel van den wind. Nadat Wolf fraai heeft ingeschoten, welk schot door den W.F.C.-keeper goed wordt gestompt, trekt de VSV-voorhoede weer ten aanval. Spoor zet dan goed voor en Meijer kopt fraai in, 10. Bij een der WFC- tegen-aanvalten zet Dommers zijn tegenstander iets te forsch op zijeen strafschop wordt hier voor toegekend, welke in een doelpunt wordt omgezet, 11. Nog voor de rust maakt de WFC-rechtsbinnen een goed doelpunt, zoodat de rust ingaat met 12 stand. Na de rust ziet Wolf al spoedig kans om den stand te wijzigen in 3-2 voor VSV 2. De WFC- spil maakt echter spoedig weer gelijk. De strijd begint dan weer van voren af aan. Twee goede VSV-aanvallen worden afgeslagen. Wolf heeft dan met een prachtschot weer succes en even later maakt Meijer er 53 van. WFC 2 valt dan weer een strafschop te beurt, welke ook nu in een doelpunt wordt omgezet. Einde komt met 54 voor VSV 2. SpaarndamDC O 71. Zeemeeuwen 2WH 50 Stormvogels 3VOG 31. Haarlem 3DOA 21. EHSHeemstede (Heemstede n. o.). Competitie Bloemendaal 2RCH 4 35. HFC 4—Haarlem 5 0—4. EDO 5Ripperda 2 4—2. THB 3Zandvoort 3 6—3. Bloemendaal 3Kennemers 6 5— Kennemers 8Beverwijk 3 70. Kinheir» 5VVB 2 5—4. HFC 5—EHS 4 9—0. Overige wedstrijden afgelast. Kinheim 2 3 3 0 0 6 19— 6 Ripperda 3 3 0 0 6 11— 5 R. C. H. 3 3 2 1 0 5 14— 5 E. H. S. 3 2 I 0 5 12— 5 Damiaten 3 1 1 1 3 7—12 Haarlem 4 3 1 0 2 2 11—18 H. F. C. 3 3 1 0 2 2 10— 7 E. D. O. 3 3 1 0 2 2 10—10 V. S. V. 3 3 0 0 3 0 6—19 Schoten 2 4 0 0 4 0 9—22 1 B Stormvogels 3 4 3 1 0 7 16— 9 R. C. H. 5 4 3 0 1 6 16—10 I. V. O. 4 3 0 1 6 16—11 Bloemendaal 2 5 2 1 2 5 12—16 D. I. O. 4 2 0 2 4 8— 8 Spaarnevogels 4 2 0 2 4 7— 8 R. O. H. 4 5 2 0 3 4 17—20 E. D. O. 4 3 1 0 2 2 8— 8 D. W. O. 3 0 1 2 1 7— 9 Haarlem 3 4 0 1 3 X 9—17 2 A Spaarnestad 3 3 0 0 6 17— 5 Spaarndam 4 3 0 1 6 13— 9 V. O. G. 3 2 0 1 4 17— 8 Haarlem 3a 3 2 0 1 4 15—13 D. S. K. 4 2 0 2 4 10—10 Stormvogels 4 3 1 0 2 2 10—10 Kinheim 3 4 1 0 3 2 10—20 Schoten 3 4 0 0 4 0 7—24 2 B. E. D. O. 5 4 4 0 0 8 25— 5 Haarlem 5 5 4 0 1 8 16— 7 Beverwijk 2 3 3 0 0 6 13— 7 Kennemers 3 3 1 0 2 2 5— 8 D. O. A. 3 1 0 2 2 6—15 T. H. B. 2 4 1 0 3 2 11—17 H. F. C. 4 2 0 0 2 0 1— 7 Ripperda 2 4 0 0 4 0 8—19 2 C D. I. O. 2 4 3 0 6 15— 8 Droste 3 2 1 0 5 11— 3 V. V. H. 3 1 0 2 2 15—12 Hillegom 2 3 2 0 1 4 12— 8 Spaarnevogels 2 3 1 1 1 3 7— 9 Zandvoort 2 4 1 1 2 3 8—11 Schoten 2a 4 1 1 2 3 7—12 Zeemeeuwen 2 2 0 0 2 0 2— 4 2 D E. T. O. 3 2 0 5 6— 3 Bloemend.-Veter. 2 2 0 O 4 7— 4 Zeemeeuwen 3 3 2 0 1 4 10— 6 Swastika 3 1 0 2 2 5— 7 T. H. B. 3 3 1 0 2 2 12—14 Zandvoort 3 4 0 2 2 2 9—14 R. C. H. 6 2 0 1 1 1 3— 4 Dorchester Hotel te Londen zal op 26 October in het teeken van een voetbal-feeststemming staan. Een gouden feest nog wel, en van nie mand minder dan de Corinthian Football Club. Gelet op de traditie der vereemiging zullen er geen muzikale of andere opluisteringen zijn, be houdens een feestdiner, waarbij voor binnen- en buitenlandsche afgevaardigden gelegenheid is hun feestrede uit te spreken. In tegenstelling met de gewoonte zal men zijn aangezeten aan tafeltjes voor vier personen, waarbij zooveel mo gelijk figuren uit dezelfde periode bij elkander worden gevoegd. De eeregast van dien avond is de oprichter van de Corinthian F. C., de thans 82-jarige N. L. Jackson. Als sportief gebeuren staat dien dag op het programma een wedstrijd op Highbury tusschen een Corinthian-team en de Arsenal om het eere-schild, aangeboden door den sheriff van Londen, Dewar. De friendly-game wordt geleid door den secretaris van de Corinthian, G. N. Forster. De gouden jubilea zijn intusschen n4et van de lucht, want een maand later herdenkt de in Londen al even populaire Tottenham Hotspur Football Club ook haar tiende lustrum. De Spurs, want zoo noemt men in Engeland ge makshalve deze vereeniging, werd in November 1882 opgericht. Tot slot valt uit Londen nog te berichten, dat de verschillende baten, die uit „oefen"-wed- strijden door de clubs in Augustus gespeeld, den F. A. 15440 pd- St. opbrachten, heden officieel hun bestemming krijgen en traditioneel over gaan naar liefdadige instellingen! Bij het bestuur van de F. I. F. A. is een ver zoek binnengekomen om de voetbal-wereldkam pioenschappen in 1934 in Italië te houden. In Kopenhagen speelde het vertegenwoordi gende voetbalelftal een internationalen wed strijd tegen het Schotsche „amateurs"-elftal. De Denen wonnen de ontmoeting met 31; het eerste gedeelte beheerschte de Denen hoofdza kelijk de situatie en leidden met half-time met 20. Na de thee kwamen de Schotten beter voor den dag, hoewel bleek, dat er nog een aanzien lijk krachtsverschil is tusschen den Schotsehen prof- en amateurstand. Wel scoorden de ama teurs eerst tegen, doch vlak voor het einde werd het toch 31. Het Tsjecho-Slowaaksche voetbal beweegt zich den laatsten tijd stellig niet in stijgende lijn. Na de nederlagen tegen Oostenrijk, Honga rije, e.a. volgde tegen Joego-Slavië al een zeer magere 21-overwinning. Mager, omdat het vroegere krachtsverschil veel grooter was dan één doelpunt. Niet ten onrechte worden voorbe reidingen getroffen om deze depressie te over winnen. In Zwitserland rijdt de voetbal-wagen rustig en zonder veel schokken voort, tenminste, wat de competitie betreft, waarbij de bekende Grass hoppers Club weer ongeslagen aan den kop gaat. Veel belangstelling bestaat er echter voor het vertegenwoordigende Zwitsersche elftal, dat op 23 October a.s. in Weenen tegen Oostenrijk speelt voor de Europa-Cup. Oostenrijk heeft wel een drukke internatio nale maand, want na Zwitserland op 23 Octo ber te hebben bekampt, volgt Duitschland een week later, dus op den 30sten. Met alle kracht werkt Oostenrijk om de ont stane stagnatie voor de competitie in te halen, waardoor vele Zaterdagen worden benut. De ranglijst geeft de volgorde: Vienna, W. A. C., Rapid, Austria, Admira, Hakoah, Wiener Sport- Klub, Libertas, Florisdorfer AC, Nicholson, Bri- gittenauer AC, Wacker. In Zuid-Duitschland ligt de knuppel weer-in het hoenderhok. In het kort zit de zaak zoo. Een drietal Zuid-Duitsche spelers teekende als prof contracten voor Fransche clubs; de Duitsche V. B. gaf geen toestemming om in Frankrijk te gaan spelen. Gevolg: ruzie tusschen clubbestuur van de Duitsche clubs, met de uitgetreden spe lers, met de nieuwe Fransche clubs en aan den anderen kant het regeerende Duitsche voetbal lichaam. Bij al de schermutselingen over en weer kwamen tal van duistere zaken aan het licht, doch algeheele klaarheid is er momenteel nog niet. Intusschen zijn hangende het onder zoek al verschillende schorsingen door den D. V. B uitgesproken. Nu de inschrijving voor de a.s. gymnastiek- wedstrijden van den Kennemer Turnkring ge sloten is, blijkt, dat de deelneming aan die jaarlijksche wedstrijden grooter is dan ooit te voren. Er hebben zich n.l. 277 gymnasten aan gemeld, van wie 164 dames en 113 heeren, be- hoorende tot 11 vereenigingen, zoodat slechts één vereeniging ontbreekt. Ook de kwaliteit laat niets te wenschen over, want alle vooraanstaande turnsters en turners hebben ingeschreven. Ook de veteranen lieten zich niet onbetuigd. Zelfs de 1ste graad is dit jaar goed bezet, n.l. met 25 dames en 20 heeren. De 2e graad telt 40 dames en 29 heeren, terwijl voor den 3en graad 99 dames en 64 heeren worden genoteerd. De wedstrijden vangen deze week aan, en wel met den eersten wedstrijd voor den ïsten en 2en graad, waarbij in verband met de groote inschrijving reeds om half acht moet worden begonnen. In tegenstelling met vorige jaren hebben de 1ste en 2e graad nu twee wed strijden, waarin thans het systeem van keur- oefeningen geheel is doorgevoerd. Ook werd nu sterk de aandacht gevestigd op het stelsel van vereenigingswedstrijden, en dit heeft ook wat dit punt betreft een belangrijke inschrijving tengevolge gehad. Wat deze club wedstrijden betreft, zullen 4 damesploegen in den len graad den strijd aanbinden en wel twee van D. S. S., een van de Bloemendaalsche gymnastiekvereeniging en een van Turnlust te Beverwijk. De 2e klasse dames telt zes ploegen, n.l. van Bato, D. S. S., Bloemendaalsche Gymnastiek vereeniging, Gratia Plato, Turnlust Beverwijk en T. V. IJmuiden. Voor de 1ste klasse heeren werden ingeschre ven Bato, D. S. S., Bloemendaalsche Gymna stiekvereeniging, Turnlust Beverwijk en T. V. IJmuiden. Ook de 2e klasse heeren geeft 5 ploe gen aan, n.l. van Bato, Turnlust Haarlem, D. S. S., Bloemendaalsche Gymnastiekvereeniging en Turnlust Beverwijk. Voor den eersten wedstrijd dames (onder lei ding van den heer W. H. Verkes) bestaat de jury uit mevr. J. van der Zwaan (Amsterdam), mej. W. Hartog (Zaandam), mej. A. Schaap (Zaandam) en den heer A. van der Hor (Am sterdam) en voor den lsten wedstrijd heeren (onder leiding van den heer B. J. Wieland Los) Uit de heeren L. J. A. van Ekeren (Amsterdam), J. J. Poll (Wormerveer), F. Muller (Amstel veen) en P. H. Dierdorp (Zaandam). Tegelijk met den 2en wedstrijd (dames 16 November, heeren 18 November) vindt de wed strijd voor den 3en graad plaats. Daarin heb ben voor den vereenigingswedstrijd 9 dames- en 9 heerenploegen ingeschreven en wel voor wat beide betreft D. S. S., Concordia, Turnlust Haarlem, Grata-Plato, S. S. H., Turnlust Be verwijk, T. V. IJmuiden en T. V. Santpoort en voorts Bato alleen met heeren en Sparta alleen met dames. Wegens voldoen aan den facultatieven wan- deleisch, waardoor de eenige onvoldoende in gymnastiek te niet werd gedaan, is alsnog ge slaagd voor de vaardigheidsproeven K. N. G. V. de heer C. Guit, lid van Bato. De ontzaglijke regenval van de laatste week heeft vele hockey-velden in modder poelen herschapen, zoodat van de 8 vastge stelde Haarlemsche wedstrijden slechts 4 doorgang konden vinden. Uitgesteld werden: GooiBloemendaal. LeidenH. B. S. Alkmaar 2Bloemendaal 3. M. H. C. 3Krommenie. De gasten vallen energiek aan, zoodat de wedstrijd bijna uitsluitend op Bloemendaalsche helft gespeeld wordt. Toch speelt Bloemendaal zelf niet onverdienstelijk. Vooral keeper De Kadt en de achterhoede, die bergen werk te ver zetten krijgen, weren zich uitstekend. Ondanks het overwicht der gasten, kunnen deze geen goal bemachtigen. Integendeel. Bij een Bloemendaalschen uitval even voor de rust is een strafcorner het gevolg. Deze wordt prachtig genomen en door Broese fraai in een doelpunt omgezet. (10). Als de rust even later wordt aangekondigd, heeft Bloemendaal een niet verdienden voor sprong. Na de rust speelt de thuisclub aanvankelijk beter. Er zit nu meer verband in, zoodat ook het Gooi geen overwicht meer heeft. In deze periode evenwel brengt een Gooische aanval succes. (11). Het moedigt de gasten aan en zij worden weer sterker. Dan herhaalt zich het geval van voor de rust. Ook nu weer scoort Bloemendaal tegen verhouding in, weer door een straf corner en weer door Broese. (21). Het einde komt met een onverdiende nederlaag voor de gasten. De Musschen zijn volledig, doch voelen zich op hun eigen terrein veel minder thuis dan Victoria. De gasten hebben veel minder last van het voor hockey te lange gras. Na c.a. 10 minuten weet Brand uit een straf corner aan M. H. C. de leiding te geven. (1—0). De gasten spelen een zeer enthousiast spel met een verrassend element. Na een der aan vallen op den Musschen-goal ontstaat na een genomen strafcorner een korte scrimmage, waaruit de gelijkmaker geboren wordt. (11). Nog voor de rust evenwel slaagt Modlich er in opnieuw aan M. H. C. de leiding te geven. (21). Rust komt met 21. Na de rust blijft Victoria onvermoeid enthou siast aanvallen, het spel gaat vrijwel gelijk op. De Musschen-aanvallen hebben wel wat te veel te lijden van het niet lichte spel der Rotter- damsche verdediging. Even voor tijd slaagt Victoria er nog in de nederlaag te ontloopen, door ten tweede male gelijk te maken. De Musschen hebben nu een kostbaar puntje verspeeld, wat in den compititie-stand wel tot uiting zal komen. Dat enthousiasme over techniek kan zege vieren, is dezen Zondag in meerdere wedstrijden bewezen. Een hiervan was de strijd van M. H. C. 2 tegen Laren. Met een geweldig fighting spirit, hetwelk gemis aan technisch kunnen volledig remplaceert, heeft Laren er op gezeten, den Musschen-aanval, als het ware geen tijd latende, den bal te bespelen. Bovendien dien moest M. H. C. 2 reeds spoedig zijn rechtsbuiten missen, zoodat verder met 10 man gespeeld werd. Met rust was de stand reeds 3—0 voor Laren. Het einde kwam met 05 voor M. H. C.; aan Laren een verdiende, maar geflatteerde zege brengende. Een bijna geheel overeenkomstig schouwspel bood de wedstrijd, welke te Santpoort gespeeld werd. De thuisclub met een betere techniek; al stond de achterhoede by het voortdurend verrompelend spel van Beverwyk wel wat erg gek te schutteren. Hiertegenover stelde Strawberries een fel en enthousiast spel, vol vasten wil en bezieling. De technische beheersching was wel wat zoek, maar het elan kwam er geheel voor in de plaatst met als resultaat een klinkende 50 overwinning voor Strawberries. De tyd is gelukkig aangebroken dat we onze spieren en ledematen die door eenige weken rust weer wat styf en onwillig zijn geworden, kunnen lenig maken. De indoortraining, de prettige winteravond training die voor ieder" athleet ook voor den „voetballenden" athleet onmisbaar is, heeft we derom voor de „Holland"-leden een aanvang fenomen. jan die trai- |eeren, want zonder dat kan (goede voor lid des win- .nderd. geweldige De jaariyksche uitvoering van Concordia wordt op Zaterdag 4 Maart a.s. in de Gemeen- telyke Concertzaal gehouden. Na de dames L. Steffens, S. de Bruin, Sara Smit en Suze Smit zal dit jaar mej. Jos. de Bruin haar 10-jarig lidmaatschap van Concor dia vieren, waarom deze vooraanstaande turn ster Woensdag 26 October door het bestuur zal worden gehuldigd. oor de be de beschik gaat vóór, dat zegt de wet. Maarals gij van rechts komt, maak dan een verstandig ge bruik van Uw recht. Wanneer de man van links niet remt, komen er ongelukken. Ondanks de wetsbepaling! king te krijgen over de gymnastiekzaal van het R.K. Lyceum aan den Zijlweg. Een idealer gelegenheid voor een indoor training is nu niet meer denkbaar, temeer daa. het nu ook meer in het „centrum" gelegen is. De training staat wederom onder de beproef de leiding van den heer Borkent, die er teven.- borg voor staat, mits hij kan rekenen op de medewerking van alle oranjebroeken, dat „Hol land" in 1933 weef eens extra voor den dag zal komen. Dit geldt dus als een aansporing voor de leden om 's Woensdagsavonds tie 8 uur precies aanwezig te zyn. Gelieve trainingspakken mede te nemen. Nieuwe leden kunnen zich ook op voornoem de avonden laten inschrijven. Komaan „Hollanders" auf die Platze. Voor de demi-finale om den grooten N.Z.B.- beker werd bovengenoemde wedstrijd in het Sportfondsenbad te Amsterdam gespeeld onder leiding van den heer Van Teeseling. In de eerste speelhelft was de schotvaardig heid bij de H.P.C.'ers ver te zoeken. Door on zuiver plaatsen van een der H.P.C.'ers krijgt Dolfijn een gemakkelijke kans om te doelpun ten. 1—0. Lang heeft Dolfijn dezen voorsprong niet want Mooi scoort spoedig den gelijkmaker. 11. Na opzwemmen van Braam wordt d& stand 1—2. De Dolfijn-voorhoede verricht weinig gevaar lijk werk, terwijl Kohier in het H.P.C.-doel in zeer goeden vorm is. De rust breekt aan met een 21 voorsprong voor H.P.C. Na de hervatting behouden de H.P.C.'ers het spel geheel in handen. Het samenspel vlot uitstekend, waarbij de snelheid der beide vleugelspelers Mooi en Uitendaal een groote kracht is, terwyi Braam door opzwemmen gevaarhjke momenten veroor zaakt voor de Dolfyners. Een snelle rush be sluit laatstgenoemde met een keurig onhoud baar schot. 13. Onmiddellijk hierna vertoont H.P.C. een keu rig staaltje van samenspel wanneer uit de achterhoede de bal via de drie voorhoedespe lers, zonder dat één der Dolfijners hem heeft aangeraakt, in 't doel verdwijnt. Uitendaal gaf als laatste man 'n zuiver schot. 1-4. de H.P.C.'ers gaan enthousiast verder en Mooi passeert met een hard schot Rijke voor de vijfde maal. 1b. De H.P.C.'ers hebben er zin in en spelen een fraaie partij waterpolo. Na goed samenspel met Kooyman maakt Uitendaal het halve dozijn vol. 16. Spoedig hierna is het einde. Met deze overwinning komt H.P.C. in de finale uit tegen den winnaar van den wed strijd S/V.H.Neptunus. Wij geven den H.P.C.'ers wanneer zij in dezen vorm blijven een goede kans om den fraaien N.Z.B.-beker naar Heemstede te brengen. De eenigste wedstrijd in deze afdeeling, welke Vrüdagavond in Café Metz aan de Barteljoris- straat gespeeld werd, kon in verband met het late uur niet beëindigd worden. De partij van H. J. Metz wordt later gespeeld. Voorloopig wisten de Haarlemmers een nuttigen 21 voor sprong te behalen op „Benoorden 't IJ" uit Amsterdam. De B. C. H.-matador, P. Kobus, gaf Molthuysen geen schijn van kans en won met groot verschil in slechts 15 beurten. Ook G. Metz zorgde voor een puntje voor de tnuis- club door zijn partner na 17 beurten op 62 te laten staan. Daalderop (Ben. 't IJ) redde de eer der gasten en sloeg De Jager met 150 om 136. De kansen voor de B. C. H. staan dus uit stekend. Klasse D. Afd. 8 Donderdagavond vond in café Roosendaal te Overveen de match plaats tusschen de club van dien naam en B. C. Nummer 1 uit IJmuiden. Beide teams hadden 1 invaller. Het begin was hoopvol voor de gastheeren. In een goedge- speelde partij toonde v. Amersfoort zich de sterkste van Muller (No. 1). De andere 3 par tijen werden echter door de bezoekers gewon nen, zij het dan ook met gering verschil. Vooral de prestatie van Lichtendaal (No. 1) 150 car. in 36 beurten, is voor deze klasse uitstekend. IJmuiden zegevierde dus met 3 1. Klasse F. Afd. 6 De sterke Haarlem-Noord-ploeg was er Dins dagavond zeer goed in en verpletterde „Vrien denkring" in eigen home met 40. Kelderman en v. d. Gevel (Vriendenkr.) bleven ver achter, terwijl Terreehorst tegen Zijlstra (H.N.) 9 car. liet liggen De handicap 166 tegen 118 bleek ten slotte voor Copini Sr. te zwaar, zoodat deze speler op 120 bleef staan. In de Korenbeurs kampten Woensdagavond de viertallen van D. E. S. en De Korenbeurs. Laatstgenoemd team heeft totnogtoe niet veel geluk gehad en zag ook nu weer een tweetal partyen met gering verschil verloren gaan. Alleen v. d. Linden smaakte het zoet der over winning; zyn partner bracht het toch nog tot 89 van de 93 car. Deze match werd dus met 3—1 door D. E. S. gewonnen. Den volgenden avond toog 'tzelfde Korenbeurs team naar Wykeroog om tegen Excelsior 1 in het strijdperk te treden. De Haarlemmers gin gen slecht van start, doordat Out slechts de helft van zijn totaal haalde. Kluiskens verloor wederom met enkele 10-tallen car., doch A. v. d. Haak en C. v. d. Linden brachten de gasten in veilige haven door hun partij in winst om te zetten. De uitslag werd derhalve 2—2. Bij de B. V. „Rembrandt" in Amsterdam op bezoek zijnde, leverde het jongste Vrienden kring-viertal een goede prestatie door ten minste 1 puntje mee naar Haarlem te nemen. Stynman en Gieselbach toonden zich sterker dan de hoofdstedelingen, doch v. d. Pavert en Copini Jr. werden geklopt, laatstgenoemde vooral was er absoluut uit. Alhoewel Haarlem-Noord met 1 invaller uit moest komen, slaagden zij er Maandagavond toch in tegen H. E. T. E. Y. in Amsterdam een gelijk spél te bevechten. Invaller v. d. Bos en Groot trokken aan het langste eind, terwijl Snoeks en Terhorst een nederlaag leden. Laatst genoemde is definitief remplacant voor Koks. Tooneel Zondagavond opende de R. K. tooneelvereeniging „Door Eendracht Sterk" het seizoen met een tooneelstuk in drie bedrijven, getiteld „Wantrouwen" van K. H. Spijkman. Reeds het vorige jaar, toen D. E. S. met een gemengd spel is begonnen, hebben wij al eens te kennen gegeven dat het spel enorm is voor uitgegaan en in tegenstelling met vroeger, de lenschen komen luisteren, in plaats van hun ■-deren te sturen. En met genoegen mag geconstateerd worden dat het spel er sinds het vorige seizoen op is ooruitgegaan. Met de opvoering van „Wan trouwen" werd een brok leven weergegeven. Het stuk werd prachtig gespeeld. Zoowel kap- werk als tooneelaankleeding was bijzonder goed verzorgd. Na afloop bestond gelegenheid tot dansen. De Heemsteedsche Jazzband zorgde daarbij voor uitstekende dansmuziek. Muzieknis In de Zondagmiddag gehouden vergadering van Besturenbond, Santpoort's Bloei en Duinlustparkvereeniging is besloten over te gaan tot den bouw van een muzieknis. Deze zal geplaatst worden in het Burgemees ter Rijkenspark nabü de zwitsersche boerderij aan de Wüstelaan. De grond is afgestaan door de gemeente; de Besturenbond betaalt duizend gulden die zij destijds met een bazar voor dit doel by een kreeg, en Santpoort's Bloei draagt zorg voor de verdere kosten. Na plaatsing wordt de nis over gedragen aan het gemeentebestuur. Door het gemeentebestuur is aan de bestu ren der IJmuider Federatie, den Christelijken en den R. K. Transportarbeidersbond het vol gende schrijven verzonden: „Wij hebben de eer u mede te deelen, dat door ons is besloten, zulks met het oog op eventueel weder voorkomende stakingen in de vischlossing, dat wanneer de vakbonden de staking proclameeren ten opzichte van de vischlossing, voor een deel der booten, alle vischlossers in het geheele bedrijf van steun van gemeentewege worden uitgesloten. Worden de booten, waarvoor de staking is geprocla meerd toch gelost door personen, staande bui. ten de eigenlijke vischlossers en geven de vak bonden last of advies om die visch niet te ver werken, dan worden evenens alle vischknechts van steun van gemeentewege uitgesloten. Dit besluit is gebaseerd op ons standpunt, dat in dergelijke gevallen de bonden, die den strijd aanbinden, zelf voor steunverleening moeten zorg dragen. LOONSVERLAGING BIJ DE PAPIERFABRIEK De hoofd-directie der papierfabrieken heeft aan het personeel een loonsverlaging aangekon digd over de geheele linie. Het voorstel der directie luidt als volgt: 10 pCt. van de loonen boven 30 per week; b. van 2% tot 10 pCt. verlaging van de loonen welke varieeren van 21.50 tot 30 per week; c. van 2% tot 10 pCt. van de loonen der jeug dige werklieden, met dien verstande, dat de loonen der oudste jongere arbeiders met het kleinste percentage zouden moeten worden ver laagd; d. de premie-loonen, welke boven het bepaal de vaste loon worden genoten, zouden eveneens 10 pCt. verlaging moeten ondergaan; e. accoordwerk zou, volgens het voorstel, eveneens ongeveer met genoemd percentage ver laagd worden. Voorts worden wijzigingen in gunstigen zin voorgesteld betreffende het pensioenfonds, de overuren en de z.g. bijbetaliingen. Deze voorstellen heeft de directie als nood zakelijk voorgesteld en gemotiveerd met verwij zing naar: a. De buitenlandsche concurrentie vooral uit Finland, Zweden, Noorwegen en den laatsten tijd ook België. b. De als gevolg van deze z.g. valuta-concur rentie sterk gedaalde papierprijzen. c. De in andere papier-produceerende bedrij ven doorgevoerde loonsverlagingen. De hoofdbesturen der organisaties hebben ge meend deze voorstellen te moeten afwyzen. Deze afwijzende houding was gebaseerd op de volgende gronden: dat het bedrijf der firma Van Gelder als zeer gezond wordt beschouwd. dat door de rationalisatie de productie sterk is opgevoerd en het aantal arbeiders de laatste jaren is verminderd, dat loonsverlaging als bezuinigingsfactor wei nig of geen invloed heeft, dat het schijnbare voordeel verdwijnt in de sterke schommeling der papierprijzen. dat met het einde der crisis in 't zicht, loons verlaging nog minder urgent moet worden ge acht. dat wel is waar prysdaling is ingetreden, doch tevens sterke daling der grond- en hulpstoffen- prijzen is te constateeren, dat ten slotte loonsverlaging economisch niet nuttig, doch maatschappeiyk wel verwerpelyk moet worden geacht. ,,'t HUIS TE VELSEN" Vereenigingshuis annex Theeschenkerij Zooals wij dezer dagen reeds met enkele woorden mededeelden en uit een aankondiging in onze advertentiekolommen nader bhjkt, zal Donderdag, 20 October, de openstelling plaats vinden van het vereenigingsgebouw ,,'t Huis te Velsen." Reeds geruimen tijd bestond er in het Zuid oostelijk deel onzer uitgestrekte gemeente, om vattende de wijken Driehuis-Westerveld en Santpoort, behoefte aan een passend vereeni gingsgebouw. Deze omstandigheid deed het Kerkbestuur der parochie van St. Engelmun- dus besluiten de oprichting van zulk een ge bouw, hetwelk tevens als parochiehuis (ten dienste van het jeugdwerk, o.a. van De Graal? zou kunnen fungeeren, te bevorderen. Tot dat doeleinde werd een stichting in het leven ge roepen, welke zich met de tenuitvoerlegging van het plan zou hebben te belasten. Deze stichting kreeg de beschikking over het histo rische, eeuwenoude gebouw met grooten voor tuin aan den Hagelingerweg, genaamd ,,'t Huis te Velsen." Dit pand werd onder deskundige leiding verbouwd en gerestaureerd en zal dan thans aan zyn bestemming worden overgege ven, Geleerd door de elders opgedane ervaring met betrekking tot de exploitatie-uitkomsten van vereenigingsgebouwen, besloot het stich tingsbestuur aan het gebouw een theeschenkerij te verbinden, waartoe Verlof A bekomen is. Men zal dus niet alleen in het gebouw kunnen vergaderen, uitvoeringen geven of feestelijke samenkomsten houden, doch er ook eenigen tijd in gezelligen kout of met biljartspel kun nen doorbrengen. Mede zijn eenige lokalen voor fröbel- en naaionderwijs beschikbaar gesteld. Het bestuur der Stichting heeft de exploita tie van het gebouw opgedragen aan een spe ciale commissie, waarvan de heer F. G. Star- reveld Jr. het voorzitterschap bekleedt. Voor de geregelde verzorging der bezoekers zal een gérant, .die tevens als huisbewaarder fungeert, zorg dragen. Ten slotte dient nog te worden vermeld, dat het gebouw, hoezeer aan een katholiek initia tief zijn ontstaan dankend, voor particulieren, vereenigingen en organisaties van élke rich ting beschikbaar is. Slechts zullen bijeenkom sten van politieke organisaties of samenkom sten met een politieke strekking niet worden toegelaten. Van dit voorschrift kan in bijzon dere gevallen echter door het stichtingsbestuur ontheffing worden verleend. De opening voor het publiek" vindt plaats a.s. Zaterdag, 22 October, des namiddags te 2 uur. 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11