BELGIE-NEDERL AND: TWEE DRIE V ctorie! D e zege is ons t SEMI-INTERNA TIONAAL TWEE-DRIE I Vooral dank zij onzen aanval werd onze eerste interland een verdiende zege MAANDAG 17 OCTOBER Onze middenlinie be hoeft correctie Wederom geen echte sfeer Pelikaan Aantreden Nagels Weber Productiviteit Van der Meulen Strafschop Buitenspel Gelijk Goal! d. Broek Spil v. Spel en spelers van Run De Zuid-Nederlanders spelen met 22 gelijk tegen Luxemburg Het Oosten verliest Adam Midvoor v. d. Broek Bonsema OOST—WEST N ederlandDuitschland v. Heel JEUGDELFTAL 2e KLASSERS 4—2 Een aardige spannende wedstrijd, ondanks een glad veld v. Nellen n,IIMIHIIIIillinill|llllllltlllHIINilfMHIIIH)HimilllHMIIII 1MIIIIIIHUH M i III I lilt III 1111 III III11 III I [li 11] III1111IIIII] I III III IIIIIIIII111II11111II111IIII111111II111111IIII1111111111III1111Illlll111111 11111II111111111111II111111 ||||||||||||||1||ll||llllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllll 1111 Hl III 111! I LI 11111II1111 Mil 111 11H111111III li I i 11111) IIIIIIII i I HI 11 i 111 i HII HI 11 III I 111 1 i IIIIIIII [I IIIIII11IIII1111111II1111 III 11 III II11M11| 11| 111 III 11| M11111| IIIIII III III 111! II De eerste schrede van onze nationale voet balploeg op het internationale pad van dit seizoen kan als zeer succesvol wor den bestempeld. De 32 overwinning op de fielgen in het Eeuwfeest Stadion is een zeer Soede prestatie. Onze ploeg won verdiend en beeft momenten gehad van zeer goed spel. Na binnen een kwartier door verrassend goed ^erk van onze aanvalslinie een verdiende 20 ^oorsprong te hebben verkregen scoorden de Belgen uit een strafschop vlak voor rust tegen. Rcrst in de tweede helft vond de Belgische Aanval de juiste speelwijze, doch toen was de Nollandsche verdediging intusschen zoo goed op dreef gekomen, dat alle pogingen, op één na, Konden worden verijdeld. Doch laat ons de dingen niet vooruit loopen. Het prachtige nieuwe stadion in de Belgi sche hoofdstad is zelfs voor een BelgiëHol land wedstrijd te groot. Het zou, voor zoover bet deze ontmoetingen betreft, wellicht beter di Antwerpen kunnen staan. De vele open vak- Ken op de groote staantribunes gaven de en tourage niet den warmen aanblik, zooals we dien uit ons stadion of uit Antwerpen kennen. Toch waren er naar schatting 35.000 toeschou wers, onder wie zeer vele Hollanders. Het reizen gaat blijkbaar onzen landeenco- n meer en meer in de beenen zitten. Spoor wegen en autobusondernemers zijn trouwens biet ver meer van het moment af dat ze je Beid toebetalen, wanneer men van hun dien- Sten gebruik wil maken. He duizenden Hollanders hebben intusschen een pleizierigen dag gehad. Slechts een nurks zal kunnen beweren dat het vertoonde spel van dhs team over 't algemeen beneden de verwach- Hhgen is gebleven. Integendeel, de wijze waarop men in Brussel 15 gestart was buitengewoon goed. Het liep tegen drieën toen de beide pioigen, he Hollandsche eerst, onder de schamele too- ben van een verdekt opgesteld muziekcorps hun ®htrée maakten. De Belgen wonnen toen den toss, waarna zich he onderstaande ploegen opstelden: BELGIë v. d. Berghe Nouwens Hooijdonckx Claessens Hellemans van Brandt Tersijp Voorhoof Capelle v. Beek v. Campenhout Scheidsrechter: Lewington (Engeland» Nellen Bonsema v. d. Broek Adam Nagels v. Heel v. d. Broek Pelikaan Van Run Weber v. d. Meulen HOLLAND Het begin van den strijd onderscheidde zich ln geen enkel opzicht van dat bij de meeste hiternationale wedstrijden. Het bracht slechts eeh terreinverkennen, waarbij niets vermeldens waardig geschiedde. spoedig echter bleek dat de flink getrainde sPelers niet al te veel tijd noodig hadden om 2l°h behoorlijk in te spelen. Reeds na eenige minuten was de handige Voorhoof een tweetal verdedigers te vlug af. De Belgische rechtsbinnen loste een schot dat j eh Hollanders kippenvel bezorgde, doch het Jeder suisde juist over ons doel. Nauwelijks van den schrik bekomen stelde ^apeiie v. d. Meulen al weer op de proef, waar bij echter bleek dat onze doelman op de juiste Maats stond. Tot op dat moment had onze aanval nog Weinig van zich laten hooren. Heel erg gerust Was men in het Hollandsche kamp dan ook Met, temeer daar van Run den bal nogal eens onderling raakte, waardoor eenige hachelijke ogenblikken voor ons doel ontstonden. De Bel- Msche voorhoede speelde in het veld zeer goed, noch het pleitte aan den anderen kant niet oor dit vijftal Roode Duivels dat men het mo toent van schieten niet, of althans heel slecht, *lst te kiezen. Spoedig zou blijken dat onze voorspelers de verdediging der tegenstanders met heel andere wapens ging bestrijden. Dit wapen bestond uit snelheid en daardoor verrassing, waartegen zoo wel Hooijdonckx als Nouwens vaak tevergeefs kampten. De inzet van de talrijke gevaarlijke attaques werd geleverd door Bonsema, die na goed werk van Adam in duel kwam met den Belgischen doelman. Deze liet zich onversaagd op den bal vallen en weerde het gevaar af. Hiermede was echter het moment genaderd dat de strijd meer ver deeld raakte en de teekenen absoluut in ons voordeel wezen, omdat onze aanvallers, vooral de beide vleugelspelers, uitermate snel langs de lijn renden en goede voorzetten gaven. Het succes van het open spel onzer ploeg kon reeds na 8 minuten spelen in een loffelijke daad worden omgezet. Na uitstekend werk van Bonsema kwam de bal bij Nagels, die v. d. Berghe met een hard laag schot onhoudbaar passeerde en aldus Holland de leiding bezorg de. 0—1. In het veld waren de tegenstanders niet de mindere van onze ploeg, doch voor de goal bleef het mis. Weber was in die periode ook nog niet geheel de oude, doch dit feit wisten de Belgen al evenmin uit te buiten. Oranje bleef met open spel langs de lijnen Hooijdonckx en zijn mannen „dwars" zitten. Na diverse vergeefsche pogingen van Belgischen kant kreeg Nagel den bal toegespeeld. Een zeer snelle ren, gevolgd door een werkelijk afgeme ten voorzet waren het werk van een oogenblik. v. d. Broek kwam op het juiste moment toe gesneld en vergrootte met een fraaien kopbal den voorsprong. 02. De strijd was op dat moment nauwelijks een kwartier oud. Het zou absoluut niet vreemd zijn geweest wanneer er in de periode, die hierop volgde, nog meer gaten in het Belgi sche doel waren geschoten. Gaten in de verdediging ontstonden er bij de tegenstanders genoeg. Eens was Bonsema een frac tie van een secon de te laat, toen Nouwens had ge mist. Gelukkig voor de Belgen bleek v. d. Berghe zijn voor name plaats in het doel volkomen waard. De Belgi sche keeper hield eenige lage schoten verdienstelijk uit zijn doel, o.a. een flinken kogel van v. d. Broek vallende. Spanning heerschte er genoeg Steeds kwa men de Belgen terug voor ons doel, doch een tegenpunt bleef door een belangrijk tekort aan doortastendheid en een overgroot gebrek aan schutterscapaciteiten voorloopig uit. Wel stelden wij ons de vraag hoe onze verde diging er zich doorheen had moeten werken in dien de Belgische aanvallers er eenzelfde speel wijze als de onzen op na hadden gehouden en dit wel, omdat noch van Run, noch Weber ab soluut feilloos bleken. v. d. Meulen kwam herhaaldelijk in actie, doch onze keeper kon het werk met heel veel gemak af, omdat schoten van mid- of kanthalfs der Belgen hem niet behoefden te1 verontrus ten. Zoo bleven de teekenen tot holftime in ons voordeel wijzen, v. d. Berghe hield heel veel uit zijn doel en toonde zich vooral bij een hard laag schot van Nagels een keeper met uitstekende kwaliteiten. Eenige minuten voor halftime kwam het voor ons fatale moment, waarop de Belgen zich een strafschop zagen toegewezen. Voorhoof ontglip te aan onze verdediging en juist op het oogen blik dat deze blondharige Belg v. d. Meulen op de proef zou stellen gaf (wij meenen Pelikaan) hem een zetje in den rug. De scheidsrechter wees naar de be ruchte stip en twee minuten voor rust schoot Claessens den bal in den hoek van het Hol landsche doel 12. Direct hierop kon voor de thee wor den geblazen. Aanvankelijk scheen het na de hervatting, dat 't spelkarakter zich niet zou wijzigen, direct werd v. d. Berghe weer op de proef gesteld door Adam, die hem met een vleugel schot heel wat last bezorgde. Spoedig trad echter aan het licht dat de Belgen voor de rust iets hadden geleerd en men kon er zich slechts over verwonderen dat zij eerst nu op de juiste wijze loskwamen. De vleu gels werden keer op keer aan het werk gezet. Bij een voorzet van Versijp ontstond er een heel gevaarlijk moment voor ons doel, daar v. Run v. d. Meulen in den weg stcnd. Vervolgens be dreigde Voorhoof onze veste, doch ook aan dit ge vaar konden we ontkomen. Bijna kwam toen toch de gelijkmaker, weer door een fout van Van Run, die veel te zacht op v. d. Meulen terug speelde. Capelle was er als de kippen bij, maar toch niet vlug genoeg om v. d. Meulen te ver schalken. Hoewel de Bel gen nu sterker waren, bleef het spel toch voor een zijdigheid bewaard. Daarvoor onder namen onze voor spelers op vrij geregelde tijden nog te veel snelle aanvallen. Een schitterend staaltje op dit gebied vertoonden v. d. Broek en van Nel len, waarbij laatstgenoemde geweldig hard te gen de lat schoot. De bal kwam in het veld terug en werd vervolgens corner gewerkt. De Belgische verdediging vond vervolgens in het buitenspelvalletje iets van haar gading, waarbij echter de scheidsrechter een zeer wel willende medewerking verleende door vele ver gissingen te maken. De voornaamste hiervan was wel dat hij steeds floot als de bal reeds lang gespeeld was en daardoor onze voorhoede abso luut verhinderde door te loopen op naar voren gespeelde ballen. Ook schonk hij teveel aandacht aan het vlaggen der linesmen. De druk op het Hollandsche doel werd intus schen niet geringer. Eindelijk, nadat de tweede helft twintig minuten oud was gaf Versijp een goeden voorzet en kopte Capelle den gelijkmaker langs v. d. Meulen (22). Mogelijk had dit moment tot een overwinning onzer Zuiderburen kunnen leiden. De Belgen bleven aanvallen, maar toen eindelijk van Heel en v. d. Broek, welke laatste steeds iets te lang zaam was, van plaats verwissel den, werd de Bel gische stormlinie 5en „halt" toege roepen. Goed geplaatste ballen van v. Heel naar onzen aanval vergemakkelijkten het werk van de voorspelers. Na een nalf uur spelen plaatste Adam het ieder voor de Bel gische goal. v. d. Broek stond hier ongehinderd, doch hij raakte maar half, waarna Bon sema zijn taak overnam en Holland met een tam schot de leiding hergaf (23). Hierna volgde weer een periode van Bel gisch overwicht. Onze verdedigers maakten nu echter geen fouten meer. Adam was op elk gevaarlijk moment in de verdediging te vinden en hielp hier aldus een krachtig handje mee. Talrijke Hollandsche aanvallen stierven nog, terecht en ten onrechte den buitenspel-dood. Vijf minuten vóór het einde sprak Holland weer het grootste woord, doch ook hier bleven verdere doelpunten uit. Zoo behaalden de onzen een verdiende, doch zeker zwaarbevochten over winning. Het spel hebben wij in de bovenstaande re gels reeds zooveel mogelijk trachten te typee ren. Wij danken de overwinning aan ons beter aanvalsspel tijdens de eerste helft. Wat de spelers aangaat, valt er nog wel het een en ander te becritiseeren. v. d. Meulen heeft zijn doel op de bekende wijze verdedigd. Hij verrichtte zijn werk met gemak en de wijze waarop hij de niet al te ge vaarlijke schoten der Belgen verwerkte, schonk het volste vertrouwen. Van Run, zoowel als Weber echter, zullen zelf wel het best hebben gevoeld, dat zij heel wat betere wedstrijden hebben gespeeld dan die der laatste. Voor van Run aient men hierbij in aanmerking te nemen, dat hij de vrij ern stige blessure van eenige weken terug nog niet geheel te boven was. Weber wordt wat zwaar en verplaatst zich schijnbaar ook niet zoo ge makkelijk meer. Hij maakt iets te veel gebruik van zijn stevige body, hetgeen niet altijd zon der ernstige gevolgen kan geschieden. Vervolgens is het midhalfvraagstuk er ook nog steeds. Na Zondag weten we dat de Xer- xesman v. d. Broek het in elk geval ook niet is. Hü is te langzaam en kon dan ook bij her haling het tempo niet volgen. Het beste ware het naar onze meening om van Heel centre-half te zetten en dan vervolgens dit onderdeel met de beide Pauwes te completeeren, want, hoe wel Pelikaan, de andere debutant, niet onver dienstelijk heeft gewerkt, blijven wij toch de voorkeur hechten aan de geheele Peijenoord half-linie. Onze aanvallers hebben zich stuk voor stuk kranig geweerd. Wij zouden haast zeggen „het gemis van een Lagendaal" werd niet gevoeld, v. d. Broek heeft een goede en vooral door tastende partij mid-voor gespeeld en werd, zoowel door Bonsema als door Adam uitstekend terzijde gestaan. De vleugel-spelers waren beiden uitstekend. Wij hebben ons over het terzijde stellen van Wels eenigszins verwonderd, doch willen thans wel toegeven, dat Nagel's stevige body hem in dezen wedstrijd uitstekende diensten heeft be wezen. Van dit standpunt bezien is zijn verkie zing boven Wels wel aan te nemen, temeer daar Te Breda is de twaalfde wedstrijd gespeeld tusschen Zuid-Nederland en Luxemburg. 3000 toeschouwers woonden den wedstrijd bij. Over het algemeen is het Zuid-Nederland- sche elftal beslist niet in de minderheid ge weest. Voor rust vooral waren er in de Zuidelijke ploeg geen zwakke plekken aan te wijzen. Al leen van der Linden viel op door zijn slecht plaatsen. Bij de Luxemburgers was de verdedi ging niet al te zeker, terwijl de voorhoede voor doel dikwijls besluiteloos was. Na de rust was aanvankelijk Luxemburg sterker en vreesden wij een inzinking der onzen. De middenlinie trad toen te verdedigend en te weinig aanval lend op. Spoedig echter was de Zuidelijke ploeg weer hersteld en vormde zij een goed geheel, dat de Luxemburgers volkomen in bedwang hield, zoodat het resultaat voor de buitenland- sche ploeg zeker ruim voldoende kan worden genoemd. De opstelling van de elftallen was de vol gende: (van links n. rechts): Zuid-Nederland: Doel: Mes (T.A.C.) Achter: Van Meer (N.A.C.), Kools (N.A.C.). Midden: Huppertz (Bleijerheide), Maenen (De Volk), Graumans (N.A.C.). Voorhoede: Piedriet (N.A.C.), Cuypers (T.A. C.), Paffen (Bleijerheide), van der Linden (N.A.C.), Heijenrath (Bleijerheide). Luxemburg: Doel: Keiler. Achter: Kolb, Reiners. Midden: Reuter, Kleffer, Fischer. Voorhoede: Speicher, Kremer, Bommerts, Bec ker, Waltener. Luxemburg wint den toss en de Zuidelijken trappen af. De baks der gasten stuiten den aanval van Zuid-Nederland en Luxemburg gaat op haar beurt naar de overzijde, waar Kools retourneert. Paffen zet hierna een scherpen aan val in, welke echter nog juist door Reiners wordt gestuit. Hierna komt Luxemburg sterk naar voren en Kremer lost een goed schot, dat Mes even mooi stopt. Dan oefenen de Zuidelij ken sterken druk uit op het doel der gasten. Uit een corner geeft Piedriet voor en van der Linden doelpunt voor Zuid-Nederland, dat dus na eenige minuten reeds de leiding heeft. Even later lost Maenen by een geretourneerden bal een keihard schot, dat Keiler nog juist weet te verdrijven. Kools redt dan aan de overzijde op keurige wijze. Weer komen de gastheeren sterk in het offensief en een corner is het gevolg. Re sultaat brengt deze niet, maar van Maenen weet het kleine kansje nog juist te benutten, maar de bal gaat juist naast. Aan de overzijde redt Kools mooi als Kremer weer eens in het zij-net heeft geschoten. Ook Mes wijst eens re soluut een aanval af. Aan den anderen kant mislukt 'n snelle aanval van de onzen als Cuy pers juist naast schiet. Opnieuw volgt een cor ner voor Zuid-Nederland, maar succes blijft uit. Buitenspel ontneemt dan den gasten eenige kan sen. Als Maenen Heijenrath met een scherpen voorzet in staat stelt te schieten, redt Keiler Keurig. De Limburgers hebben voorloopig bij de Zuidelijke verdediging geen kans. Aan de overzijde wordt weer corner gemaakt, maar de gasten keeren het gevaar. Direct daarop volgt een scherpe aanval van de gasten en Becker schiet bij een zeer goede kans in het zijnet. Als de Zuidelijken weer aanvallen, door Hup pertz daartoe in staat gesteld, brengt de Zui delijke linkervleugel keurig op en als Paffen den bal krijgt aangegeven van Cuypers scoort hy mooi in den uitersten hoek. De Zuidelijken leiden met 20. Er is dan ongeveer twintig mi nuten gespeeld. Opnieuw zijn de onzen na een mislukten aan val der gasten in het offensief, en het Luxem- burgsche doel is weer in gevaar als Kolb nog weet te redden. Niet zonder geluk houdt Mes aan de overzijde een schot van Speicher, ter- wyi aan den anderen kant Piedriet achter plaatst. Dan volgt een corner voor Luxemburg, welke Mes kalm opvangt en wegwerkt. Bij een volgenden Luxemburgschen aanval krygt Becker in onze backlinie den bal toegespeeld. Mes wei felt, doch loopt dan toe, maar zyn weifeling is juist voldoende om Becker iets vlugger by den bal te doen zijn, die nu geen fout maakt en een tegenpunt scoort. (21). Even later schiet Spei cher weer in het zynet. Dan volgen een paar mooie spelmomenten. Aan het slot schiet Speicher in goede positie van dichtbij op het Zuidelijke doel, maar Mes stompt den bal zeer mooi uit den bovenhoek. De corner brengt geen resultaat. Aan den an deren kant heeft Keiler geen moeite met een te ver schot van Maenen. Bommerts doet het hem aan de overzijde na. Direct is het spel weer op de andere helft, waar Heijenrath tegen den paal kogelt, waarna de bal achter rolt. Enkele minuten daarna komt de rust met 2—1 voor Zuid-Nederland. Na de rust is Kolb vervangen door Rémis. De eerste aanvalspoging is voor Zuid-Neder land, maar de door Keiler teruggeslagen bal wordt niet benut. Direct gaan de gasten naar de overzijde, waar een scherpe voorzet van links by Becker belandt, die ineens langs den paal inschiet (22). De Zuidelijken trotseeren een corner, die weg gewerkt wordt. Mes redt dan tweemaal op keu rige wijze, terwyi Kools daarna niet anders kan doen dan den bal tot covner te verwerken. Het resultaat bleef uit. De Luxemburgers beheer- schen nu eenigen tyd, door uitstekend verdedi gingswerk hunner backlinie, het spel en vele aanvallen worden op het Zuidelijke doel on dernomen, waarbij Mes zich kranig weert. Op nieuw volgt een corner voor de gasten, waarna de Zuidelijken plotseling uitvallen. Keiler loopt uit en mist en van der Linden trapt, terwijl hij in moeilijke positie staat, voor open doel over. De Zuidelijken komen nu weer iets opzetten. Zij brengen het tot een hoekschop, zonder ver der succes. Het spelpeil zakt nu geducht, er wordt niets moois te zien gegeven. Met de meerderheid der Luxemburgers is het echter ge daan. De Zuideiyken komen zelfs meer opzet ten. Eenigen geven Heijenrath een mooie kans, maar ten koste van corner weten de gasten te redden. De Zuidelijken behouden het beste van het spel en zijn sterk in de meerderheid. Toch moet Mes nog een paar maal optreden, wat hy schit terend doet. Zelfs haalt hy een bal tusschen een kluwen spelers uit en werkt den bal weg. Het einde nadert. Er wordt nu door de Zui- deiyken zeer enthousiast aangepakt, maar Luxemburg verdedigt met man en macht. Op een gegeven oogenblik denken wij van der Lin den te zien doelpunten, maar Keiler weet met veel moeite den bal over de lat te werken. De corner brengt geen resultaat. Groot biyft de druk van de Zuidelijken op het Luxemburg- sche doel. De spanning is wel op zijn hoogst. In de laatste minuut komt er nog een corner voor de Zuidelijken, waarna scheidsrechter Le- roy het einde blaast van dezen interessanten strijd (2—2). - - - -.y/r-.- Het moet voor de talryke bezoekers naar schatting waren ongeveer 12000 personen aan wezig wel bijzonder teleurstellend zijn ge weest de Oostelijken te zien verliezen, nadat dezen in de eerste helft zoo kranig partij had den gegeven. In die eerste helft waren de Hollanders zelfs het meest aanvallend geweest, maar voor het doel wilde het niet vlotten. Na de rust werden de onzen totaal door de West- Duitschers overspeeld, die toen een keurig sluitende formatie vormden, waartegen moei- ïyk was op te tornen. Eenige vliegensvlugge attaques leverden den gasten binnen enkele minuten twee doelpunten op. Korten tyd later maakte Arentz aan ale onzekerheid een einde door Halle opnieuw onhoudbaar te passeeren. Om half drie stelden de volgende elftallen zich op. West-Duitschland Michels (Bottrop), Schink (Bottrop), Grassmann, Schaar, Euler (Koeln), Plory (Niederrichter FC) Klaus (Union), Arentz (CLFR Koeln), Hucter (Bonn), Stadler (Bonn), Heideman (Bonn). Meeuwsen (Vitesse), Koonman (Doto). De Kreek (Go Ahead), Kluin (AGOW), Landaal (AGOW), Nikkel (Robur), J. Halle (Go Ahead), Donkelaar (Ensch. Boys), Wanders (Wageningen)Horsten (Vitesse), L. Halle (Go Ahead) Oost-Nederland. De Kreek brengt den bal aan het rollen en reeds in de eerste oogenblikken krijgt Landaal een goede kans om te schieten, doch de bal vliegt naast het doel. Jan Halle werkt het leder na den uittrap fraai weg en plaatst naar Lan daal, die een hoogen voorzet geeft, waarbij Michels den bal wegstompt. Het spel verplaatst zich uiterst snel en wanneer de achterhoede van Oost-Nederland even weifelt met aanval len, krijgt Halle gelegenheid zyn talenten te toonen, hetgeen hem goed afgaat. De Oost- Nederlanders biy ven voortdurend attaqueeren en na 16 minuten weet Koopman uit een voor zet van Kluin fraai in te koppen (10). On middellijk daarop redt Halle schitterend bij een hoekschop van Heidemann. Eenigen tijd later verricht hy weer zeer goed werk door den toestormenden middenman den bal voor de voeten weg te pikken. In de laatste minuten voor de rust is Holland weer iets sterker, maar desondanks ziet Hutter kans vlak voor het einde van de eerste helft gelijk te maken (1—1). Na de rust kunnen de Hollanders het vlugge tempo van de Duitschers niet bijhouden en bovendien is de voorhoede niet tneer zoo goed. Wel wordt de uitgevallen Landaal vrij goed door Schlosser vervangen, maar de gas ten biyven domineeren en na ruim 20 mi nuten geeft Hutter den Duitschers uit een hoekschop de leiding en twee minuten later ligt de bal weer achter Halle, na door Arentz in buitenspelpositie te zijn ingeschoten (1—3). De Nederlanders krijgen nog gelegenheid den achterstand te verkleinen als een der Duit- sche achterspelers een strafschop veroorzaakt, maar Kluin schiet hoog over. Arentz doet het beter als Nikkels mist en hij voor Halle komt te staan, die geen kans krijgt (1—4). niiiiiiiiHiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimi mie De ontmoeting Was zeer tretjend, Want het trof van i Twee tot drie. I 't Was een wedstrijd E Goed van toonaard 1 Als een voetbal Symfonie. Dus wij zijn ook Wel tevreden, Het bezoek heeft Ons voldaan. E En vol vreugde E Is ons elftal Met die drie naar Huis gegaan. En zij hebben E Wel bewezen E Goed te zijn ter Voetbal-been. i Dus dit eerste Voetbal-treffen Blijft natuurlijk Niet bij één! E Wat Genève E Niet kan voegen: I E Sympathieën Goed gegrond, f Gaat zelfs spelend Tusschen volken E Door den band van I Voetbal-Bond! MARTIN BERDEN (Nadruk verboden) niiiiiiiiiimiiiiiiiimimiiiiimiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiHiiii: zijn voorzetten haast nog beter zyn dan die van den Gorcummer. De Belgen zullen over him ploeg, vooral over hun aanval, wel heel wat minder te spreken zyn. Overigens waren de beide backs ook nog lang niet als van ouds. v. d. Berghe heeft uit stekend werk geleverd. De beste speler van de Roode Duivels vonden wy verder Hellemans, wiens brillante werk tegenover een v. d. Broek, wel bijzonder op moest vallen. De kanthalfs, vooral van Brandt, waren heel wat minder. In de voorlijn der Belgen zijn zoo wel Voorhoof als Capelle technisch zeer be kwame voetballers. De fout is echter, dat zy teveel hun toevlucht nemen tot 't korte spel. Versijp kreeg eerst in de tweede helft voldoende ballen toegespeeld. De invaller van Campen- hout was onvoldoende, terwijl ten slotte de Antwerpman van Beeck wel zeer actief is, doch toch nog niet handig genoeg om zyn tekort aan lichaamskracht tegenover grootere tegenstan ders door die handigheid voldoende te compen- seeren. Over den arbiter Lewington zyn we niet by- zonder enthousiast. Deze scheidsrechter maakte fouten, die men van een Engelschman niet zou verwachten. Een goede eigenschap van hem was dat hy lak had aan het gebrul van het Bel gische publiek, wanneer onze aanvallers v. d. Berghe in het nauw brachten. Op het A.S.C.-terrein te Oegstgeest werd de oefenwedstrijd gehouden tusschen een Neder- landsch elftal van Westelijke tweede klassers. Het gladde veld is geen beletsel geweest, om de vrij vele toeschouwers op een aardig partytje voetbal te onthalen. Als we een algemeenen indruk van het ver toonde spel mogen weergeven, dan kunnen we zeggen, dat het jeugdelftal iets meer tech nisch speelde, doch de tweede klassers legden veel meer enthousiasme aan den dag, terwijl enkelen van hen tevens in capaciteiten niet voor de tegenpartij behoefden onder te doen. Dit betrof zeker wel in de eerste plaats het spel van Roeg, den linksbuiten der Westelijken, die een hoogstaand partytje voetbal te zien gaf, dat zijns gelijke bij de overige vleugelspelers niet had. Verder dient genoemd de verdediging van het Westelijk elftal, die in de voorhoede van de Jeugd een sterke linie tegenover zich zag en haar wist te weerstaan. Keeper Onrust toonde zich van bijzondere kwaliteit en heeft zyn doel menigmaal voor doorboring weten te vrijwaren, dank zij zijn resoluut optreden. In dit opzicht deed Veenendaal echter niet voor hem onder, al had deze lang niet zoo moeilijk werk. In het Jeugdelftal wisten zich voorts het binnentrio der voorhoede. Andemack op de links-halfplaats en de beide backs te on derscheiden. De jeugd won met 42.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 9