KENNEMERLAND TtUtaJandpasiü» DOLLFUSS IN CONFLICT MET SEITZ MARKTEN s I VMJDAG 21 OCTOBER Motie van wantrouwen VELSEN IJMUIDEN SANTPOORT HERINGA WUTHRICH HAARLEM Centrale Verwarming UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL VOORKOMT TANDBEDERF JJ en poetst'savonds en'smorgens met SjP 73 ets per 14 tube 25 ets per'A tube. BENNEBROEK Gemeentebegrooting 1933 STAAT VAN BESOMMINGEN MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG STADSNIEUWS VAN ONZE RECHTBANK Dronken automobilist De oneerlijke Pool De winkesluitingswet Gevaarlijk rijder HALFWEG NOQRDWIJK ZANDVOORT Met een mes gestoken Steun getrokken ondanks werk 70 jaar en invalide door rheumatiek Nog een vrijspraak Aanbesteding INGEZONDEN Na een parlementairerede van den rooden burgemeester VEILING-OVERZICHT Si Nt HET JUBILEUM DER R.K. JONGENSSCHOOL Het 12K-jarig bestaan der R.K. Jongens school aan de Corverslaan te Velsen-Noord is gisteren op feestelijke wijze herdacht. Des morgens werd in de parochiekerk een H. Mis van dankbaarheid opgedragen waaron der de leerlingen tot de H. Tafel naderden. Om 10 uur volgde de plechtige intronisatie van het H. Hartbeeld in de hal van het school gebouw, waar voor deze gelegenheid een ver siering van bloemen en planten was aange bracht. Zooals we reeds gemeld hebben, is het H. Hartbeeld een geschenk van de leerlingen der school, die daarvoor gelden bijeen gespaard hadden. Alvorens tot de intronisatie werd over gegaan, droeg een der leerlingen het geschenk met een aardig speechje aan het schoolbestuur over. De plechtigheid werd verricht door den pas toor der parochie, den Z.Eerw. heer J. Schoen maker, die na afloop de jongens toesprak, waar bij hij hun aanspoorde steeds liefde en trouw aan het H. Hart te betoonen door dikwijls ter H. Communie te gaan. Hierna was het woord aan den heer van Roozendaal, het hoofd der school, voor het uit spreken van een hartelijken gelukwensch aan het schoolbestuur. Spr. wees er op, dat er in de afgeloopen 12'4 jaar heel wat gepresteerd is, waarop het schoolbestuur met blijdschap kan terugzien. Begon de school met 148 leerlingen, thans telt zij er 200 en eens is het totaal reeds 220 ge weest. Ware de bouwpolitiek der gemeente Vel sen anders geweest, dan zou deze school zelfs veel te klein zijn geworden. Spr. dankte het schoolbestuur voor de mede werking, welke steeds ondervonden is. Het moet voor het bestuur een voldoening zijn, dat vele leerlingen dezer school mannen geworden zijn, die een positie bekleeden in de maatschap pij of die bezig zijn zich er een te verwerven. Dank zij de richting van het onderwijs ont stonden ook verschillende priesterroepingen. Spr. eindigde met de beste wenschen uit te spreken voor de komende periode. Pastoor Schoenmaker, die vervolgens het woord voerde, bracht dank aan het onderwijzend personeel voor hun arbeid. De onderwijzer heeft een mooie taak, want hij werkt mede aan de vervolmaking van de schepping Gods, door aan de jeugd kennis bij te brengen. De Eerw. spr. hoopte, dat de liefde tot het Goddelijk hart steeds een steunpunt zal zijn bij hun arbeid. Vervolgens huldigde de Eerw. spr. den heer van Roozendaal, die 12 K jaar hoofd van de school is en de heer Wiegman, die zijn koperen jubileum als onderwijzer aan deze school viert en daarbij tevens zijn zilveren jubileum bij het onderwijs herdenkt. De heer Wiegman wenschte hierna den heer van Roozendaal namens het onderwijzend per soneel geluk en herinnerde daarbij aan de pret tige samenwerking, welke er voortdurend be staan heeft. De woorden gingen vergezeld van de aan bieding van een fraaie bloemenmand. Nadat de heer van Roozendaal een dank woord had gesproken volgden de gelukwen- schen der leerlingen in den vorm van leuke toespraken en ferm gezongen feestliederen. Ten slotte werd nog een versnapering uitge reikt, waarna de plechtigheid ten einde was. Des middags verzamelden de leerlingen zich in het R.K. Vereenigingsgebouw, waar Prof. An- tonini hen prettig bezig hield met zijn be faamde goocheltoeren. ,,'T HUIS TE VELSEN" Officieele opening In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden heeft gisteravond de officieele opening plaats gehad van ,,'t Huis te Velsen", aan den Hagelingerweg, dat als R. K. Vereeni gingsgebouw is ingericht. De plechtigheid vond plaats in de gezellig ingerichte benedenzaal. Verschillende vereenl- gingen hadden van haar belangstelling doen blijken door prachtige bloemstukken te zenden, die in de zaal waren opgesteld en daar aan het geheel niet weinig luister bijzetten. Nadat de inwijdingsplechtigheden waren ver richt, werden de aanwezigen onder wie wij opmerkten den Zeereerw. Pater Gulicka, overste van het Missiehuis en den heer Goedhart, ver tegenwoordiger van de familie Cremer, eige naresse van het huis, welkom geheeten door den Zeereerw. heer Pastoor J. F. v. d. Meer, die het zich als voorzitter der commissie van dit gebouw, maar speciaal ook als pastoor der parochie, een vreugde achtte, om het ope ningswoord te mogen spreken. De bestemming van dit gebouw is in de allereeerste plaats van geestelijken aard. Vooral voor de jeugd bestond groote behoefte aan een eigen gebouw maar ook voor de bonden en vereenigingen was een geëigende gelegenheid noodig, waar zij hun belangen kunnen bespre ken. Het kan niet uitblijven of een gezellige omgeving doet veel aan de vruchtbaarheid der ontwikkeling van de vereenigingen. Dit geestelijk doel stond bij de stichting van dit gebouw op den voorgrond. Daarnaast zal er gaarne gelegenheid worden gegeven voor gezellige onderonsjes. Iedereen kan er gebruik van maken en de Eerw. spr. hoopte, dat er ook inderdaad een goed gebruik van gemaakt zal worden. De exploitatie van zulk een gebouw is niet zoo gemakkelijk. De Eerw. spr. bracht dan hartelijk dank aan allen, die medegewerkt hebben om deze zaak tot stand te brengen, met name aan de familie Cremer en aan notaris Antink, die zich voor het welslagen van dit werk buitengewoon heeft ingespannen. Hartelijken dank bracht de Eerw. «pr. aan de commissie voor de exploitatie, die hard ge werkt heeft om den materieelen kant van de zaak in orde te brengen. De Eerw. spr. hoopt, dat de vereenigingen en alle andere belangstellenden zullen mede werken, opdat de verwachtingen, welke men zich gesteld heeft, in vervulling zullen gaan. Laat ieder sympahtie met dit moeizaam werk betoonen. Dank bracht de Eerw. spr. dan nog aan het Kerkbestuur, dat bereid was om den finan- cieelen achtergrond te vormen voor dit financieel zoo moeilijk werk. Het Kerkbestuur heeft daarmede blijk gegeven een open oog te hebben voor de geestelijk en parochieele be langen van deze streek. Met het uitspreken van de beste wenschen voor de toekomst, verklaarde de Eerw. spr. het gebouw voor geopend Medegedeeld werd, dat van den burgemeester bericht van verhindering ontvang was. van verschillende zijden waren schriftelijke geluk- wenschen ontvangen. Nadat de eerewijn was rondgediertó, werd nog het woord gevoerd door den hee -Jt?' die hartelijke woorden van geiukwensc P ak en de hoop uitsprak, dat het Kerkbe^ jaren getuige zal mogen zijn van den Dioei dit gebouw. De heer Jac. P. Nijssen uitte zyn vreugae over het tot stand komen van dit gebouw hoopte, dat, ook al krijgen we dan nieuwe pa rochiegrenzen na 27 October, de geest van alle katholieken in Velsen, Driehuis en Santpoort één moge blijven. De heer de Jong, voorzitter van den R.K. Volksbond, sprak met waardeering over het clubhuis, waar straks onze jeugd zal gevormd worden voor den strijd tegen communisme en ongeloof. Een humoristisch getinte rede van den heer J. v. d. Aar drong op steun aan en gaf hem, na een collecte, een mooi bedrag aan poppen voor de baby, zooals hij ons clubhuis betitelde. Ook de heer P. P. Smit, voorzitter der R. K. Sportvereeniging, uitte zijn voldoe ning over dit waardevol bezit der parochie en wenschte het bestuur geluk. Ook werd nog het woord gevoerd door de heeren Goedhart en Starreveld. De heer P. J. A. Molenkamp, voorzitter der R. K. Propagandaclub, stoot de rij der sprekers en gaf o.a. de verzekering, dat alle vereenigin gen zeker mede zullen werken een loonenae exploitatie van het gebouw mogelijk te maken, Daarna bleef men nog geruimen tijd gezel lig bijeen. De zeereerw. heer pastoor van der Meer dankte aan het eind van den avond voor de vele wenschen en de spontane medewerking om dit gebouw te stichten en sloot daarna de bij eenkomst. Wij herinneren er nog even aan, dat het gebouw a.s. Zaterdagmiddag om 2 uur wordt opengesteld. Wij twijfelen er niet aan, of zeer velen zullen van de gelegenheid gebruik maken om het gebouw eens te bezoeken en van de smaakvolle inrichting kennis te nemen. 'Allicht wordt men dan een trouwe gast van het Huis te Velsen. Diefstal Door B. te Velsen (N.) is aan gifte gedaan van diefstal van een heerenrij wiel en een kistje met eenige makreelen Woensdagavond gepleegd voor het café van K. op den Wijkerstraatweg alhier. Geruststelling Dezer dagen werd gemeld dat de sleepboot Gothia op zee wrakstukken had gevonden met den naam Condor. Dit be treft niet den IJmuider stoomtrawler Condor IJm. 72, want die is gisterennacht behouden hier binnengekomen. Onveilig Dezer dagen zijn op de Wiiste- laan en Brederodeweg een tien- en dertien jarig meisje met minder goede bedoelingen door denzelfden persoon aangehouden. De onver laat was per rijwiel, waaraan actetasch. De politie werd in kennis gesteld. Santpoort's bloei Deze vereeniging ver gadert Maandag 24 October in „Zomerlust". De agenda vermeldt o.m.: financieel ver slag 31/32, begrooting 32/33, resultaat be moeiingen postdienst, voorstel bestuur gelden beschikbaar te stellen voor een muzieknis in het Burgemeester Rijkenspark, leesportefeuille, wintercampagne, instelling van een postbezorg- dienst op Zondagmorgen. Vereen. Koninginnedag Deze vereeniging' zal Woensdag 26 October des avonds 8 uur. haar jaarvergadering houden in het gebouw „Zomerlust" aan de Hoofdstraat. De agenda vermeldt o.a.: Verslagen van secretaris en pen ningmeester, financieele commissie, benoeming financieele commissie en de bestuursverkiezing. Aftredend zijn e dheeren C. de Jonge, G. J. Slebos en G. Schoorl, die allen herkiesbaar zijn. Heringa-Johnson-Oliebranders Ontslag Commissie Koninginnefeesten De Commisie voor de Koninginnefeesten heeft, wegens een niet te overbruggen meeningsver- schil met het bestuur van de vereenigiging „Bloemendaal's Bloei", in haar geheel ontslag genomen. Zooals men weten kan, is deze commissie indertijd door net bestuur van „Bloemendaal's Bloei" uitgenoodigd, het organiseeren van Ko ninginnefeesten voor haar rekening te willen nemen. Over dat niet te overbruggen meeningsver- schil met het bestuur van de vereeniging de commissie zich niet uit te laten. ^OmRLWSCttFABmAATT „St. Deus Dedit". De eerste ledenverga dering van de afdeeling Bennebroek van „St. Deus Dedit" in dit seizoen was slecht bezocht. De voorzitter wees erop, dat dit in dezen tijd dient te veranderen; willen allen goede leden zijn, dan moeten zij dit ook toonen door trouw vergaderingbezoek. Getracht is een retraiteclub op te richten, welke poging nog niet geheel geslaagd kan ge noemd worden. Zeven leden gaven zich op. Bij het bestuur bestaat gelegenheid zich hier voor op te geven. Over de agenda van den aanstaanden bonds raad werd druk van gedachten gewisseld. Na een vruchtbare rondvraag werd gesloten met den Christelijken groet. Niet sluitend zonder belastingverhooging. B. en W. der gemeente Bennebroek hebben den Raad de gemeentebegrooting 1933 aange boden. In tegenstelling met andere jaren sluit de gewone dienst 1932 met een nadeelig saldo, groot 1400. De uitkeering van het gemeentefonds is ge raamd op ongeveer 8000. Ondanks een nauwkeurige raming zijn B. en W. er niet in geslaagd de nieuwe begrooting sluitend te maken. Een bedrag van 4500 blijft ongedekt. B. en W. stellen voor dit te vinden uit belastingverhooging. De opcenten van de personeele belasting, welke thans door de gemeente worden geheven, bedragen 51 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde niet meer dan 200 bedraagt, 61 voor hen met een belast bare huurwaarde van 200 tot 400 en 71 voor hen met een belastbare huurwaarde van meer dan 400. B. en W. stellen voor, deze opcenten respec tievelijk te doen vaststellen op 86, 96 en 106. Vastgesteld wordt voorts een wijziging in de verordening op de heffing van de pensioen bijdragen; voorheen was deze heffing beneden de 1000 vrij, voorgesteld wordt nu alleen be dragen beneden de 200 vrij te stellen. Van burgemeester, secretaris en ontvanger zal overeenkomstig de voorstellen van Ged. Sta ten 6 pet. van de salarissen worden gekort. De subsidies van het ,„Witte Kruis" en de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging worden voorgesteld met 50 te verlagen (waren voor heen resp. ƒ300 en ƒ200). Bij den post rente van geldleeningen is re kening gehouden met het raadsbesluit tot aan koop en verbouw van de School met den Bijbel en van den bouw eener nieuwe openbare la gere school. De kosten van ziekenhuisverpleging 700) zijn thans op 2000 geraamd. De ondersteuning van behoeftigen in geld is geraamd op ƒ2600 (ƒ1000). De werkverschaffing Voor werkverschaffing aan werkloozen is 7000 geraamd. Andere jaren wenden deze kos ten voldaan uit den post onderhoud van we gen. De subsidies aan de werkloozankassen be dragen ƒ1100 (ƒ650). De belastingopbrengst moest in verband met de raming van den inspecteur belangrijk lager worden geraamd. De opcenten op de grondbe lasting werden b.v. vorig jaar geraamd op ƒ4650, thans op ƒ3800; die op de personeele belasting vorig jaar op 14000, thans op 13000. In verband met de uitvoering van het raads besluit tot uitvoering van de huurverlaging be draagt het verlies op het Woningbedrijf 1000. Voor onvoorziene uitgaven is een bedrag ge raamd van 2500 2100.. Leeningen Kapitaaldienst. Voor aanleg en verbetering van wegen, noodig geworden door het verleg gen van de trambaan, is geraamd een bedrag van 15000, te vinden uit een geldleening. Voor aankoop en bouw School met den Bij bel is 50000 geraamd, voor den bouw van een nieuwe openbare lagere school ƒ35.000. Deze bedragen zullen uit leeningen dienen gevonden te worden. Kasgeldleening. Gerekend is, dat in de be hoeften aan kasgeld kan worden voorzien met een bedrag van 10.000. Bij nadere beschouwing zal blijken, dat het heel wat hoofdbrekens gekost heeft om deze be grooting sluitend te maken. Bennebroek is een kleine plaats, gelegen in een bloembollenstreek, die ook al door de huidige depressie zeer ge troffen is. Veel werkloozen en weinig geld. De belastingverhooging voor het sluitend ma ken der begrooting blijkt noodzakelijk en zal o.i. dan ook wel aangenomen worden. De post van 1000, uitgetrokken voor onder steuning van behoeftigen in geld, bleek reeds veel te klein te zijn in de huidige omstandig heden en is dan ook nu begroot op 2600. Er staan voorts drie leeningen op het pro gramma, die te zamen ƒ100.000 bedragen! Het zal voorloopig wel zeer moeilijk, zoo niet onmo gelijk, blijken om die leeningen geplaatst te krijgen. De 15.000 voor aanleg en verbetering van wegen in verband met de nieuwe tram baan en de 35.000 voor de nieuwe openbare lagere school zijn o.i. zeer noodzakelijk en van dusdanig primair belang, dat voor het verkrij- daarvan wel alles in het werk gesteld zal wor den. Het aantal werkloozen loopt den laatsten tijd weer op, er zijn momenteel 22 gehuwde werkloozen en ongeveer 15 ongehuwden. Het werk aan den Boereweg voor de werk loozen is weer bijna afgeloopen, zoodat naar ander werk gezocht zal moeten worden. Het ligt in het voornemen, dezen winter reeds het plan van aanleg en verbetering wegen, in ver band met de trambaan, ten uitvoer te brengen. Gemeld zij tenslotte nog, dat de raadsverga dering, waarin de begrooting zal behandeld worden, op Donderdag 3 November zal plaats vinden. O. S. S. Op de wedstrijden te Beverwijk behaalde de dames-afdeeling in den eersten graad het hoogst aantal punten. In den twee den graad werd O. S. S. tweede geplaatst door haar damesploeg met slechts anderhalve punt verschil met Bloemendaal. Aan de adspiranten van O. S. S. is een zil veren medaille uitgereikt als een eersten prijs in de wedstrijden voor de vaardigheidsproeven door den Kennemer Turnkring te Haarlem ge organiseerd. IJMUIDEN, 21 October Tarbot per K.G. 0.80 0.75. Griet per 50 K.G. 4524, Tong per K.G. 1.851.25. Schar per 50 K.G. 13.50, Tongschar per 50 K.G. 2.30, Gullen per 50 K.G. 15.504.00, Wijting per 50 K.G. 3.20, Versche Haring per kist 7.50—6.70. van de heden aan den Rijksvischafslag aangeko men stoomtrawlers: Isabel 110 m. I 3652, Zee leeuw 80 m. f 3092. Kotters: E 270 f 410. Loggers: K.W. 108. HaringloggersK.W. 121 f 1018. De automobilist W. G., was in appèl gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter, waar bij hij veroordeeld werd tot een week hechtenis, amdat hij dronken achter het stuur gezeten had. De Officier van Justitie eischte 3 weken hechtenis, de rechtbank maakte de straf nog hooger en veroordeelde verdachte tot 1 maand hechtenis, met 6 maanden ontzegging om een motorrijtuig te besturen. Eea Pool, die te Spijkerbom uit een winkel lade j 19.gestolen zou hebben, werd vrjjge- gespröken en onmiddellijk in vrijheid gesteld. De Officier van Justitie had zes maanden ge vangenisstraf geëischt, de verdediger mr. Kluit man, pteitte voor vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Een winkelier in de Haarlemmermeer vroeg op een Zondag aan de opvarenden van een jacht of zijiets van hem wilden koopen, ten einde een principieele beslissing in de winkel sluitingswet uit te lokken. Door den kantonrech ter was hij veroordeeld wegens overtreding van de winkelsluitingswet. De winkelier ging in hooger beroep en gaf als zijn meening te kennen, dat een toerend jacht behoort bij de binnenkomende of uitgaande schepen, waarvoor de wet ontheffing verleent van de sluitingsbepalingen. De rechtbank ontsloeg verdachte hedenmor gen, conform den eisch, van rechtsvervolging. Leergeld betaald De slechte weersge steldheid van de laatste weken is oorzaak, dat in den Houtrakpolder verschillende hectaren aardappelland niet tijdig gerooid konden wor den. Dagenlang hebben de aardappelrooiers, afkomstig uit Zeeland sen België, in afwachting van het goede weer, hun tijd in niets doen moe ten doorbrengen. Dat de stemming onder deze menschen er niet beter op werd, is te begrijpen. Teneinde raad hebben enkele landbouwers de menschen van reisgeld voorzien en naar huis gestuurd met de mededeeling, dat zoodra het weer gunstig zou worden, men terug kon komen. Naar men ons mededeelt, zullen velen niet aan dit verzoek voldoen. Door deze han delwijze zullen de landbouwers zich ten slotte genoodzaakt zien gebruik te moeten maken van de gesmade gemeentelijke arbeidsbeurs, om zich van geschikte plaatselijke werklooze werkkrachten te voorzien. Deze laatsten zullen niet treuren, dat de Zeeuwen en Belgen den aftocht hebben geblazen. Voor de landbouwers is het te hopen, dat het voorloopig niet gaat vriezen, anders bevriezen de aardappels in den doorweekten grond en worden zij totaal waar- Diefstal. De heer A. alhier deed bij de poli tie aangifte, dat van zijn aan den Nieuwen Zee weg gelegen land een hoeveelheid wortelen is ontvreemd. Veilig snelverkeer In „Zomerlust" werd Donderdagavond een vergadering gehouden c: op Zandvoort te komen tot een afdeeling van de vereeniging veiligheid bij si- -or. De heer Wester, vice-voorzitter van het hoofdbestuur, leidde den avond in. Hij wees op de successen te Aalsmeer en IJmuiden en hoopte dat Zandvoort ook spoedig zou mee tellen. De heer Loman gaf een overzicht van het doel van de vereeniging. Het vormen van goede chaufeurs, een landelijke verkeersregeling, in ternationale verkeersborden en wegwijzers, be vorderen der kennis tot eerste hulp bij onge lukken, oprichting van chauffeursscholen, ad vies- en bemiddelingsbureau, kortom een vor ming van den man, die achter het stuur zit tot een goede en bekwame chauffeur, waarbij het leven van den wandelaar veilig is. Hij rekende voor dat Zandvoort als een drukke badplaats wel een afdeeling noodig heeft en wees er op dat de leden van snel verkeer prachtig hulp verleenen bij ongevallen, door het verkeer in goede banen te helpen lei den. De vergadering werd bijgewoond door den heer Bollee, waarnemend commissaris van po litie, alhier Burgerlijke Stand Geboren" Jacobus Wil helmus, z. van J. Barnhoom en G. van Op- zeland; Albertus Johannes, z. van S. W. Hore man en H. J. van der Moolen. Getrouwd: A. E. P. Sauveplanne en E. G AI. Vis. Ondertrouwd: A. Molenaar en J. Schweins- bergen. Overleden: Ph. H. Ruppert, oud 75 j.; C. R. Sluiter, wed. B. J- Jansen, oud 85 j. Georganiseerd Overleg Woensdag 2 No vember wordt ten raadhuize een vergadering gehouden van het Georganiseerd Overleg. Besproken zal worden het salaris van den boekhouder der Bedrijven, den heer Terol; een wijziging in het werkliedenreglement, waar door ook de schoonmaaksters en vaste werk sters worden opgenomen; de wijze waarop ziektegevallen en verhindering aan het hoofd van den tak van dienst moeten opgegeven wor den; verhooging van het verhaal van de pen sioenbijdrage en dat te brengen van drie pro cent, zooals het nu is, op acht en een half procent, en voorts vermindering van het uur loon van de losse arbeiders in gemeentedienst en wel volgens onderstaande tabel: leeftijd 1819 jaar 19—20 jaar 2021 jaar 2122 jaar boven 22 jaar nu 40 cent 45 cent 50 cent 55 cent 65 cent voorstel 25 cent 30 cent 35 cent 40 cent 50 cent De automobilist, die te Zaandam door roeke loos rijden eenige menschen een paar weken 't ziekenhuis in hielp, werd hedenmorgen con form den eiscb veroordeeld tot een geldboete van 50.of 25 dagen hechtenis. Twee marskramers kregen te Leimuiden ruzie over de negotie, toen ze verschillende café's bezocht hadden. De ruzie liep zoo hoog, dat woorden niet voldoende bleken te zijn en er een mes bij te pas moest komen. W. E. pakte een aardappelmesje en diende zijn col lega eenige steken in den rug toe, daartoe ge ïnspireerd door bier en jenever! De collega moest naar Leiden vervoerd worden; direct levensgevaar was er niet geweest. De officier van justitie eischte na een uit voerig getuigenverhoor, 8 maanden gevange nisstraf m. a. v. p. Uitspraak over 14 dagen. De 25-jarige arbeider K. P., uit Alkemade, zag kans om f 8.50 steun te trekken, terwijl hij diezelfde week werk gehad had. De zaak kwam uit en de „snuggere" arbei der werd voor de Haarlemsche Rechtbank ge roepen. De officier van justitie achtte hier een geval van oplichting aanwezig. Als verdachte moest gaan stempelen, verzon hij allerlei uit vluchten, als sigaretten-, hoofdpijnpoeiers- halen, kindje aangeven etc. Verdachte bekende gewerkt te hebben, maar hij ontving geen geld, omdat het ter aflossing van een oude schuld was. Deze lezing is echter, volgens den officier van justitie, niet aannemelijk. In deze zware da gen moet sterk worden opgetreden tegen dergelijke „stempelaars", ook al om de echte werkloozen niet te benadeelen. Eisch één maand gevangenisstraf. Uitspraak 3 November a.s. NU WERKT HIJ 12 UUR PER DAG De menschen beweerden, dat hij nooit meer zou kunnen werken. Het is wel waar, 70 jaar is oud, maar al gauw toonde hij dat de voor spellingen niet uitkwamen. Nu werkt hij soms 12 uur per dag. Maar laat 't hem zelf vertellen: „Ik ben 70 jaar en het is aan Kruschen Salts te danken dat ik er nog ben. Vorig jaar Kerst mis was ik door rheumatiek letterlijk dubbel gevouwen. Ik kon mijn haar niet borstelen, me niet wasschen en zelfs geen theelepeltje optil len. De menschen voorspelden mij, dat ik nooit meer zou kunnen werken. Tegenwoordig werk ik harder dan menig jonge man. Ik kan onge veer 100 Kilo tillen. De menschen zeggen nu dat het een mirakel is. Duizendmaal dank aan Uw Kruschen Salts. Niets anders kan mij zoo goed gezond houden. Ik neem het in mijn thee en heb velen al aangeraden hetzelfde te doen Ik kon zelf niet in of uit bed komen, evenmin recht op zitten. Mijn vrouw moest steeds een handdoek om mijn nek doen om me te helpen Ik gaf dus heel wat last, maar nu maak ik soms werkdagen van 12 uux. Dit heeft uw Kruschen Salts gedaan." G. J, U moet de rheumatiek overmeesteren, voor zij U overmeestert. Wacht niet eerst tot de rheumatiek haar mes dieper en dieper in U heeft gezet, en tenslotte de gemartelde gewrich ten U plat ter neer doer, liggen. Neen, zoek di rect naar ae hoofdoorzaak van Uw rheumatiek en neem afdoende maatregelen. Rheumatische toestanden zijn het gevolg van een teveel aan urinezuur in 't lichaam. Twee van de ingrediënten van Kruschen Salts hebben het vermogen urinezuür-kristallen op te lossen. Weer andere dezer zouten sporen de organen aan om deze opgeloste kristallen langs den natuurlijken weg te verwijderen. Be halve deze zijn er nog ander zouten in Kru schen, welke voorkomen, dat het voedsel in de ingewanden kan gaan gisten en tevens zorgen dat urinezuur en andere lichaamsgiften, welke de gezondheid zouden ondermijnen, zich niet weer kunnen ophoopen. Bedenk dus wel, dat het de „kleine dagelij ksche dosis" Kruschen is, die Uw lichaam zuivert van urinezuur en U uit de klauwen van de rheumatiek houdt. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. Nu is het de meest geschikte tijd dit alles eens zelf te ondervinden op 't oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren op onze kosten. Want door heel Holland zijn onder de apothe kers en drogisten duizenden flacons Kruschen verdeeld, die verpakt zün met een gratis proefflacon. U kunt dezen gratis proefflacon ge bruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En als U na deze proef niet volkomen tevreden bent, kunt U den grooten flacon te rug brengen bij den winkelier waar U hem kocht en hij zal U uw Fl. 1.60 (uw geheele uitgave) zonder omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat van Fl. 1.60 en dan nog slechts voor een beperkten- tijd. Gaat dus naar Uw apotheker of drogist, voor' dat hij deze groote proefpakken uitverkocht heeft. (Adv.) Conform den eisch werd de automobilist J. N., die op 3 Mei 1,1. op de Weerlaan te Hillegom een aanrijding veroorzaakt zou hebben vrijgespro ken. Donderdagmorgen werd door het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland in het Gouverne mentsgebouw aan den Dreef te Haarlem aan besteed het maken van een vaste brug in gewapend beton met een dagwijdte van 4 M. over de tocht in de gemeente Hoorn, met bij komende werken. Ingekomen waren 23 biljetten. Laagste in schrijver was D. Beemster te Hoog-Karspel, voor 4750. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ondergeteekende onderstaand stukje in uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn oprechten dank. Dat er helaas altijd nog menschen zijn in Wijk aan Zee, die er behagen in scheppen om een ander te bekladden is allertreurigst, maar dat er menschen zijn die zelf bestuurslid van Kath. vereenigingen zijn, en dan een ander bestuurslid de kroon van het hoofd rukken vind ik nog treu riger. Ik zou daarom aan dengene, die op de ver gadering van den R. K. Metaalbond afd. Wijk aan Zee gehouden op Vrijdag 14 October j.l. een lasterlijke aantijging heeft gericht tot de Com missie van Inkoop van kolen, onderafd. van den B. K. Volksbond beleefd doch dringend willen verzoeken, deze aantijging zoo spoedig mogelijk in te trekken. Dit lid heeft op de vraag of hij lid wilde wor den van de standsorganisatie geantwoord dat hij dit niet wilde daar de Commissie van b.g. onder - afdeeling volgens hem „dieven zijn". HM noemde ook het bedrag en zeide de bewijzen te hebben. Dit is voor mij een reden om alles in 't werk te stellen en niet alleen te protesteeren tegen deze uitlating maar ook in 't belang van den goeden naam van b.g. Commissie te laten onder zoeken in hoeverre men iemand mag belasteren. Hopende hiermede in 't belang van de Comm. te handelen, en u mijnheer de Redacteur nog maals dankend. ALB. A SCHELLEVIS, Voorz. R. K. Volksbond afd. Wijk a. Zee, Heemsk. Relweg 2. WEENEN, 20 Oct. (Reuter) In het Weensche parlement eischte de socialistische burgemeester van Weenen, Seitz, dat het parlement zou wor den ontbonden en 'nieuwe verkiezingen zouden worden gehouden. (De socialisten hebben een motie van wantrouwen tegen de regeering inge diend). Hij ging te keer tegen het kabinet— Dollfuss, wien hij partijpolitiek verweet. Met name ageerde hij tegen het marcheer- verbod voor socialisten, communisten en nat. socialisten, dat niet voor de Heimwehr gold. Dollfuss moet niet meenen te kunnen regeeren naar het voorbeeld van Berlijn. Wij willen geen burgeroorlog, verklaarde Seitz, maar wanneer we met geweren worden aangevallen, zullen de arbeiders zich met geweren verdedigen. De Heimwehr bezit wapenen, de arbeiders zullen zich niet weerloos laten doodschieten (groot lawaai) Toen Seitz de justitie de afhankelijke van de regeering noemde, verliet bondskanselier Doll fuss veronwaardigd de zaal met de woorden: U hebt den rechterstand beleedigd. Na eenigen tijd keerde hij terug. Hij ver klaarde, het beneden zijn waardigheid te achten, op de rede van burgemeester Seitz te antwoorden. Hierop ging Dolfuss weer heen. Onder voort durende onrust werd de zitting gesloten. Beverwijk De stemming in den handel voor zoover het de verschillende groentensoorten betreft was over het algemeen genomen niet ongunstig te noemen. Wel blijven er altijd nog wel producten die in prijs nog ten wenschen over laten, doch daaren tegen stonden weer andere artikelen die weer eenige verbeteringen ondergingen. De opleving in den tomatenhandel hield niet alleen goed stand, doch ging nog meer een weinig in prijs naar bo ven. Voor A en B kwamen de noteeringen weer zoo ongeveer tot 20 cent per K.G. Bloemkool waarvan de aanvoer echter sterk begint in te krimpen was goed te verkoopen en kwam voor goede soorten aan prijzen varieerend van 1520 cent per K.G. Roode en Gele kool waarvan wel geen hooge noteeringen zijn aan te geven bleven zoo ongeveer op een peil van 56 cent per stuk voor welken prijs ook de groene ge regeld werden afgenomen. Spruiten krijgen ook zoo langzmerhand meer belangstelling. De prijzen hiervan schommelden naar kwaliteit van 1215 cent met enkele uit zonderingen die het zelfs tot 1820 per K.G. konden brengen. Chin, kool die meer als een bijzonderheid geldt en waarvan de aanvoer zeer beperkt is gaat ook geregeld voor prijzen van 35 cent per stuk. Vorig jaar was voor deze laatste soort in 't ge heel geen animo en ze was toen zoo goed als on verkoopbaar. Boerenkool wil nog niet vlotten met den prijs, hetgeen nog al verklaarbaar is. Voor dit artikel is het nog te vroeg. Voor de boonen die nog werden aangeboden kan geregeld goede prijzen worden gemaakt. Uit de natuur werd echter niet noemenswaardig meer aangeboden, voornamelijk niet van staakboonen. Dubbele boonen haden in aanbod nog al eeni ge beteekenis doch de kwaliteit hiervan liep sterk uiteen. De noteeringen schommelden dan ook van 5 tot 30 cent per K.G. De restanten snij- en spercieboónen gingen zoo ongeveer naar soort van 1025 cent per K.G., voor de kasboonen zoo ongeveer 35 cent. Spinazie kon geregeld voor goede prijzen ge plaatst worden en noteerden naar kwaliteit van 601.25 per kist. Postelein die nog in kleine kwantums werd aangeboden kwam eveneens aan behoorlijke prijzen. De aanvoer van bospeen was iedere veiling nog zeer ruim, toch gingen ook hiervoor de prijzen weer een betere richting uit en kwamen op de laatste veiling aan ruim 10 cent per bos. De aanvoer van prei was op sommige dagen zeer groot waardoor de prijzen nog al werden be ïnvloed Voor goede soort kwamen de noteeringen zoo ongeveer aan 710 cent per bos. Uien zijn momenteel zeer gevraagd en gingen met zeer willigen handel van 46 cent per K.G. In de Andijvieprijzen kwam tot heden nog geen verbetering en de noteeringen bleven nog steeds aan den lagen kant. Sla die nog geregeld tot de aanvoeren behoort kon wegens de vele af wijkingen geen hooge prijzen meer handhaven en ging naar soort van 25—75 cent per kist. BOVENKARSPEL, Gladiolenveiling America 12 op 7085, idem 10-12 4045, Mr. Alkemade 12 op 55, idem 10-12 40, Anmut 12 op 105, Bar. Jul. Hulot 12 op 75, idem 10-12 40, Bar. van Wijnbergen 12 op 135, idem 10-12 95, Early Sun rise 12 op 7580, idem 10-12 4550, Energie 14 op 100, Electra 12 op 100, Golden West 12 cp 75, Golden West 10-12 45, Halley 12 op 65—70, idem 10-12 40, 1' Immaculee 12 op 70100, ia- 10-12 50 Jac. van Beieren 10-12 50, Liebesfeuer 12 op 105, Mar. Foch 12 op 6580, idem 10-rl 4045, Mevr. van Konijsburg 12 op 140, idem 10-12 80, Mount Everest 12 op 90, idem. 10-12 45, Niagara 12 op 100, Odin 12 op 85—100, idem 10-12 4055, Princeps 12 op 75, idem 1012 45, Panama 12 op 5090, idem 10-12 45, Prince oï Wal^s 12 op 70, Idem 1012 40, Pink Perfection 12 op 105. Pfitsers Triumph 12 op 2.80, Princes Astrid 12 op 105, Pink Beauty 12 op 90, Quo Va- dis 12 op 100, Rosette 10-12 55, idem 12 op 106. Red Emperor 12 op 7585, idem 10-12 355v, Rose precose 12 op 90. Souvenir 11 op 65. Tru- del Grótz 12 op 145155, Venus 12 op 808P, idem 10—12 35—55, White Giant 12 op 6580, idem 10-12 45, Wilhelm Pfitzer's Andenken Ij op 7085. Yvonne 12 op 7075, idem 1014 50, alles in centen per 100 stuks. Tulpenplantgoed1" Aurore 26, Brillant 8tsr 2028, Cramoisoi Brillant 1220, Couleur Car dinal 408, Cillinan 26, Chrysolora 8, Calyp®0 20—24, Due cle Berlin 18—32, Electra 60—68, Flamingo 1026. Fred. Moore 3242, Gen. de Wet 50—56, Ibis 22—36, La Reine 10—26, Lady Moore 2244, La reine max. 50, Murillo 1836. Moore 24, Montressor 52, Mr. van der Hoef 42- 72, Oranje Nassau 115125, Peach Blossom 48 60, Prosperity 1424, Prins van Oostenrijk 20—46, Rose Luisante 22—32, Solita 3.—, Thee roos 3042. Triumphator 56, Vuurbaak 42. Ver milion Brillant 1324, Witte Zwaan 19—38, Witte Due max. 24, Zimmerman 105, Albino 4688, Bar. de la Tonnaye 17, Bartigon 1236, Bouton d'Or 1318, Clara Butt 711, Farnc. Sanders 1622, Inglesc. Yellow 1418, Moon light 2434, Mad. Krelage 16, Princes Elisabetn 24—32, Ph. de Commines 16—20, Rose Copland 1.40, Sundow 19, Will. Pitt 11—22. Alles in cen ten per K. G. ENKHUIZEN. 20 Sept. Visch Aangevoerd werden 11 vaartuigen met 2800 pond hoekboi, 16.5524.80, 3 vaartuigen met 1120 pond kor- schol 10.4512.15. 5 vaartuigen met 300 pond hoekschol 14.7514.95. HOOFDDORP, 20 Oct. (Boerennoteeringen). Per 100 K.G. Rogge 4.5—5.—, Ch. Gerst 5—5-16' Haver 5-5.15, Duiveboonen 78, Paardeboonen 6—6.15, Groene Erwten 9.5-11.5, Vale Erwten 911. Gele Mosterd 1418, Kanariezaad 66.50, Karwijzaad 1819, Blauwmaanzaad 32—36, Koolzaad 1011. ZEVENHOVEN. Eierenveiling. Aantal eieren 1652 stuks. Kippeneieren 5.556.10 Per 100 stuks; Eendeieren 3.553.85: Kaas 0.20 0.28 per pond; Kippen 0.40—0.80 per stuk; Ko nijnen 0.851.50 per stuk; Bananen 0.030.04 per stuk. UITHOORN, 20 Oct. 1932. Kaasmarkt. Aan gevoerd 550 stuks. Goudsche kaas 1ste soort RM 2931; idem 2e 2628. Handel vlug. LISSE, 19 October Coöp. Veilingsver. voor Bloembollenkweekers H.B.G. Hyacinten Gertrude 19 2.90, id. 18 2.60, idem 17 2.30, idem 16 2.15, idem 15 1.90, idem 14 1.50. Grand Maitre 19 2.85, idem 20^op 3.10, King of the Blues 20:—£P 3.50, idem 19 3.10, idem 18 2.80, idem 17 2.6U. idem 16 2.30, Dr. Lieber 19op 3.00, idem 18 2.7o, Queen of the Pinks 20op 2.90, idem 19 2.50. Mar coni 18 3.00, idem 16 2.60, idem 15 2.05, L'lnno cence 19 4.90, Idem 18 4.50, idem 17 3.35, idem 16 2.60, idem 15 2.10, Queen of the Whites 16op 3.10, idem 15 2.10, Pr. Hendrik 17op 8.50, idem Is 1.95. Schotel 18—20 4.10. De Wet 19—op 3.55, Yel- low Hammer 1214 2.05, Queen of the Blues 16 v. iiuumici j.1 o.uu, vjjuccu ui Ui.iv; j_»r <-»w 2.70, idem 15 2.05, La Grandesse 17 3.00, Marie 1' 3.05, idem 14—16 2.00, La Victoire 17 2.85, City m H'lem 14 2.50. Enk. Vroege Tulpen: Rtjz. Zon 1.40. 1.75, Coul. Card. 0.95 1.70, VoO= 0.65, 1.00, La Reine max 1.10, 1.70, Fred Moore 0.45, 0.80, Due de Berlin 0.55, 1.00, Hobbema 0.60, 0.95, Scarlet Due 0.55, 1.10, De Wet 1.001.60, R?s® Grisdeling 0.45, 0,60, Prosperity 0.60, 0.95, G. Pri'l 0.95, 1.55, Duch. de Parma 0.70, 1.05, Waterloo 0.65' 0.90, Flamingo 0.60, 1.00. Maes 0.55, 1.00, LadT Moore 0.95, Proserpine 0.95, 1.30, Br. Star 0.45, 0.75, 1.05, Pink Beauty 1.60, 2.25. Witte Due max O.ou- 1.15, Oostenrijk 0.80, 1.35, King o. t. Yellows 15J; Mon Tresor 1.80, 2.50, 3.05, Diana 0.85. 1.35, Lad> Boreel 1.50, Rose Luisante 0.50, 0.80. Dubb. vr. Tulpen: Lucretia 0.65, 0.85, Peach Blossom 1.30, 2.10, 3.00. Orange Nassau 2.85, Electra 1.15, 1.50, Theeroos 0.70, 1.30, v. d. Hoeff 1.15, 1.80, 2.50, 3.05, Salv. Rose 1.55, Murillo 0.70, lj.0, 1.50, Queen o. v- Pinks 2.00, Virgilius 0.95, La Candeur 1.75, L'Auro- re 1.20, Lord Beaconsfield 1.00, Le Matador 1.0", 1.40, Anna Roos 0.80, 1.20, El Toreador 2.00, 2.6», Titiaan 1.50, 2.40,, Rose d'Amour 1.45, Azalea 1 1.80, cour d'Or 2.10, 2.75, Imp. Ruhr, 1.80, 2.1®' Trt. op soort 1,00. Breede Tulpen: n Goldfinch 0.70, Ardent 1.00, Panorama 0.70, LI"' Maria Louise 0.85, La Singulière 0.75, Pr. v. Oran ge 1,00, Turenne 0.75, Velvet King 0.75, 1-00, Mogol 0.90. Enk. late tulpen: Miss Ellen Wilmott 1.00, Bout. d'Or 0.95, 1»°.' Mrs. Kerrell 0.75, Ing. Yellow 0.45, 0.85, 1.10, Moon light 1.00, Mrs. Moon 1.55. Darwin tulpen: Elisabeth 0.35, 0.85, Copland 0.25, 0.45, 0.85, Cen tenaire 0.35, 0.55. Nauticus 0.55, 1.00, Erguste O.J 0.60, Isis 0.50, Haarlem 0.25, 0.55, Bartigon - - 0.45, 0.65, Rauwenhoff 0.35, 0.70, Krelage 0.50, 0.»j" Potter Palmer 0.45, 0.70. La Tul. Noire 0.55, O.av, 1.50, Clara Butt 0.25, 0.55, Ewbank 0.75, 1.30, Am- Roozen 0.45, 0.70, Le Notre 0.45, 0.85, 1.10, Sander- 0.35. 0.80, Edmee 0.50, 0.95, Nora Ware 0.35, O-»»' Bleu Amable 0.35, 0.75, La Candeur 0.70, 1.10, trus Hondius 0.45. 0.75, Psyche 0.35, 0.70, d'Olieira 0.45, 0.95, Scarlet Beauty 0.40, 0.70. r la.nde 0.45, 0.65, Roi d. Siam 0.65, Wm. Pitt 0.J"' 0.55, 1.00. Narcissen: nn Alfred 0.90, 1.65, 2.25, Emperor 0.45, 0.60 1"7' Barri Consp. 0.35, 0.50, Watkin 0.35, 0.40, 1.10. of Lisse 0.40, 0.55, Argent 0.55, 0.80, White LaoJ 0.45, 0.70, L. Koster 0.30, 0.65, Golden Spur 0-*YJ 0.75, 1.55, 2.00, Empress 0.45, 0.80, Gl. of SW'"i 0.40, 0.85, De Graaff 0.60, 1.00, 1.55, Lucifer o.J"' 0.55. Pol. Gr. Monarque 1.00, Cheerfullness o.i Horace 0.40, 0.85. Gladiolen: Early Sunrise 14op 1.05, id. 1416. 0.90, id 1214, 0.80, id. 1012, 0.45, idem 810, o.o Orange Blossom 12op 1.80, Bar. v. Wijnbergen op 1.40, Nan. Peach Blossom 8op 0.55, id®m 0.34, id Ad Togo 9 0.50, Lil. imbellatum 22—"r 3.05, idem 18—20 1.95, id. Tigr. 16—op 1.50, me* 14 op 0.70, id. Splendid 1618, 1.60. Idem 14—"Tg 1.00, idem 18- 10 Q nn- - Pleno Dubb. tenuifolium Ligustrum 2.85. HILLEGOM, 19 Oct. (Coöp. Veilingver. ^1% gom" U.A.) Bismarck 18 3.70, idem 1" f:m City of Haarlem 17 12.50, idem 16 9.30, me 15 5.70, idem 14 2.80, idem 13 1.60; Daylight 10 50, idem 17 7.60; Dr. Lieber 19 4.25, mem 3.—, idem 16 2.10, idem 15 1.70, idem 14 l-L," Electra 16 2.70; Gertrude 20 3.80, Idem 19 idem 18 3.10; idem 17 2.50; Gen. de Wet 17 J- Giganthea 19 3.70, idem 18 3.50, idem 17 o- idem 15 2.20; Grande Blanche 19. 4.40, Id. 17 J-Vg! Grand Maitre 20 3.60, idem 19 3.20, idem 18 Grand Monarque 18 3.40, idem 17 3.L lm g cence 19 5.50, idem 18 5.idem 17 3.50, mem 3.10, idem 15 2.80; King of the Blues 20 4.m 19 3.40, idem 17 3.Lady Derby 19 4 30, m 18 3.40, idem 17 3.—, idem 16 2.50, idem lp «-*<e La Peyrouse 15 2.20; La Victoire 18 4.7 19 3.50; Marconi 19 4.idem 18 3.20; idem 3.—; idem 15 2 25; Moreno 19 4.—, idem 18 Perle Brillant 20 4.10; Queen of the BJties 0 3.60, idem 12 1.20; Queen of the Pinks 19 a-jg idem 18 2.10; Regulus 18 3.Roi des Beiges 3.—; Schotel 19 3 60. Idem 15 1.70; Yellow »a" mer 15 5.—, idem 14 2.70; Menelik 18 4.80. E.V.T. T n go; Brillant Star zll 0.85; Cramm Brillant I&H "'„q; Due de Berlin I&IP 1.35; Due Scarlet 11 _,„inc Fred Moore II 0.65; Gele rins II 0.85; La^ He; Max best 2.75; Pr. v. Oostenrijk zll.13 1.30. ,9 serpine I&II 1.35; Prosperity zll 1.30; Et>se Reine II 0.55; Rose Grisdelin I&II 0.60; Cardin Hoed I&II 0.70, Electra 12op 2.25; Peach Blossom 12op 3.50; rillo 12 1.50, idem 10 0 85; Theeroos I&H f"55; Mr. v. d. Hoeff 11cm 2.25: Rubra Max I&H Vuurbaak zlO 1.60; Ant. Roozen I&II 0.70. D.W.T. ,re II Bartigon zl2op 0.65, idem zl3 0.70; Centenair -j 0.45—0 55; Clara Butt II 0.36: King Harold^ ha 0 60; Gretchen II 0.38; La Candeur I&II Tulipe Noire II 0.60—1.15; La Notre I 0.90; f Krelage II 0.50; Pr. of Haarlem I&II 0.49. .ein Elisabeth I&II 0.75; Pr. Rauwenhoff I 0.50, j I&II 0.40; Rev Éwbank II 0.45; Wm pitt gR 0.70; Wm Copland zll 0.50, idem top 0.8U. Panorama z 11 0.50; Pink Beauty I 2.45, gjj Copland geprep. I&II 1,25; Psyche II O.JU. d. Clio II 0.45; Parisian White I&II 1.A" Heiden II 0.45; Vict d'Oliviere II 0.50; The tan I&II 0.60; Roi d'Islande II 0,45. NARCIS. rond Mimperor dn 0.45, idem rond 0.35; Sir Watkm 0.35; Princeps dn 0.70; Poet Ornatus dn 0.75; Laurens Koster II 0 45; Spring Glory gc 0.65; Vanille dn 0.40; Paperwhltes II 3.20, Camp 0.30; Reticulata 2.Sp I Cap m gop Blues I 0.08: I Imperator 67 0.08, Wem 30 0.40; White Excelsior 78 0.80, idem 6—' <je Queen Blues 0.35; Yellow Queen II 0.10; Wit II 0.10; Anglica Gem 0.45; Arum Corn" 24—26 3.75; Gal Elwesii 6V2 1.20: Funkia J^.18 Lil Regale 18op 7.idem 16op 4.idem r° go, 3.40; Lil Umb Multif 3.—; Lil Tigr spl 1° wan idem 14 1.Carm Esculenta 610 0.19: ;ie Ran op soort 0.15; Scilla Sib 7op 0.42; Ane"j oP Caen z6 0.40; Anem St. Briged 0.45; Pa,e°f 0 9" soort 33.95; Croc Mont Blanc 0.65; id. b:,,., 0.40, id. blauw 0.27, id. geel 0.45; Idem w' Scott 0.40; Lugustrum 3. ïUsie •K i.t>e >1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2