Een noodkabinet in België Mussolini over de politiek VEREEINIGDE katholieke pers Antï-clerïcalisme in Mexico Er gaat roep uit van de „Omroepers"! PLUIM VOORMACDONALD Het nieuws van heden 31 October IWERELDSFAARDAGl DE BAROMETER I MAANDAG 24 OCTOBER 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18210 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek KAMER-ONTBINDING Coalitie voor 40 dagen verlengd De vrees, dat de door de Antwerpsche liberalen met de socialisten geopende onderhandelingen betreffende een samengaan van liberalen en socialisten ter formeering van het college van wethou ders voor de Scheldestad het sein zou wor den van een algeheelen ondergang der katholiek-liberale coalitie ook in de lands- Politiek, is nog niet bewaarheid geworden. Maar dat neemt niet weg, dat wat niet is, bog worden kan. De liberalen, die den ka tholieken conservatieven premier Renkin hun medewerking opzegden, omdat deze biet voor Kamerontbinding met het oog op de beraamde ingrijpende financieele maat- regelen was te vinden, hebben zich thans Weer achter den eveneens katholieken con servatief Charles de Broqueville geschaard, die door den Koning geroepen werd om de door het uittreden der liberalen uit de re geering ontstane kabinetscrisis op te lossen. Met den graaf de Broqueville is een van de oudste paradepaarden van de Belgische po litiek van stal gehaald. De ministerieele »>équipe", voorafgegaan door De Broqueville en gevormd door vier Vlamingen en acht Walen, zal geen langen en zwaren ren heb ben af te leggen. Zij heeft geen andere taak dan de Kamer te ontbinden en de nieuwe Verkiezingen voor te bereiden. Vóór die ver kiezingen, welke, naar verwacht wordt, den 20sten en 27sten November zullen plaats hebben, zal geen belangrijk regeeringspro- bleem meer aan de orde gesteld worden, soodat de ministers practisch hun persoon lijke vrijheid behouden om bij de verkie zingscampagne te vertellen, wat zij willen. £>e oplossing der kabinetscrisis, welke aan vankelijk heel wat meer voeten in de aarde bleek te hebben dan De Broqueville in zijn optimisme meende, is door deze opvatting hatuurlijk aanzienlijk vergemakkelijkt, om dat zij daardoor eigenlijk meer een uitstel der oplossing, dan wel een oplossing zelf is Eeworden. In de thans gevormde combina tie heeft men de verhoudingen onderling haarfijn afgewogen om toch maar vooral Zeker te zijn, dat geen der deelnemende mi- bisters last zou krijgen om politiek wild te Worden. De deelneming der Vlamingen heeft De Broqueville moeten koopen met de belofte, dat van elk initiatief op financieel en militair gebied zou worden afgezien. Het anti-Vlaamsch karakter van de actie der li beralen tegen Renkin, had de Vlamingen en Vooral de katholieken onder hen terecht Wantrouwig gemaakt. Zij vreesden, dat het Fransch-Belgisch militair accoord, dat ten einde loopt, zonder meer zou worden ver engd en dat een beslissing zou genomen Worden over den eventueelen opvolger van Eeneraal Gallet, die binnenkort wegens het bereiken van de uiterste leeftijdsgrens Ms chef van den generalen staf zal moeten Mtreden. Nu de vrees is weggenomen, wil den de regeeringsgezinde Vlamingen wel bieedoen. Aangezien na de gemeenteraadsver kiezingen de liberalen op Kamer ontbinding aandrongen door te be weren dac de nieuwe financieele crisis maatregelen slechts door een nieuw Parle ment beoordeeld konden en mochten wor den en dat vooral de beraamde contingen- teeringen,welke notabene door 'n eigen par tijman waren voorgesteld, al dekten de ka tholieken dit voorstel ook volkomen,hun mis- boegen opwekten, zou men kunnen meenen öa'G, nu de Kamerontbinding een feit gaat orden, de liberalen hun zin krijgen. In Werkelijkheid is dat echter niet waar, want sMdsdien hadden de liberalen, die met hun beweringen slechts hun anti-Vlaamsche en ahti-clericale instincten zochten te bedek ken, weer hun zinnen op een ander plan gezet. Devèze en Hij mans althans zouden, baar het heet, bij nader inzien liever een bberaal-katholiek coalitie-kabineo hebben behouden, dat ook na de verkiezingen aan ^wijdingen in Vaticaan stad Het station en de nieuwe Pinacotheek zou kunnen blijven. De katholieken echter wenschten de hangende onderhandelingen over een liberaal-socialistisch anti-clericaal kartel niet door het gunnen van tijd te be vorderen, en drongen nu zelve op Kamer ontbinding en nieuwe verkiezingen, vóór dat een dergelijk monster-verbond, dat vooral voor de liberaliteit der liberalen meer dan compromitteerend zou zijn, tot- stand kan komen. Of dit dreigend kartel in België ooit zal geboren worden, zal voor een groot deel afhankelijk zijn van den uit slag der a.s. verkiezingen. Onder de libe ralen zijn er vele, die door anti-papisme en anti-Vlaamsch-gezindheid sterk in de richting der socialisten worden gedreven, maar ook zijn er die de oude combinatie toch nog liever willen bestendigen. De katholieken, verdeeld in alle mogelijke en onmogelijke schakeeringen, vormen helaas allerminst een hecht eenheidsfront. Hoe de huidige politiek in België, die door de Vlaamsch-nationalisten hartgrondig veraf schuwd wordt, zich in de naaste toekomst zal ontwikkelen, zal na den 20sten Novem ber, waarop de Kamer, en den 27sten No vember, waarop de Senaat gekozen moet worden, wel blijken. Het nood-kabinet van den ouden Broqueville is ce zakelijk van opzet en bedoelen om zakelijke voorspel lingen mogelijk te maken. Chalcidice beeft weer Aardschokken te Heirissos Missiedag in Italië De opvolger van Kard. van Rossum? Het Weer Inminnun Huitzoeking in het paleis van een Mexicaanschen Aarftsbisschop Spinnersconflict ten einde Het werk in Lancashire hervat FRANSCHE BURGEMEESTERS PROTESTEEREN Geen wonder! Zij komen in j 5.000 gezinnendie deze rubriek beschouwen als een practisch hulp middel bij het zoeken van personeelals een betrouwbaar gids in alle zaken van huur en ver huurkoop en verkoopetc. „Omroepers" zijn goed en goedkoop: zij kosten slechts 20 cent per regel, voor gevraagde en aan geboden dienstbetrekkingen: 10 cent per regel. „Omroepers" zijn gewild en hun populariteit is dezer dagen nog gestegen, nu aan het plaatsen dezer annonces een actueeele verrassing werd verbonden in den vorm van een kleurig Yo-Yo-apparaat, het nieuwste speeltuig voor jong en oud. Ieder namelijk, die ons tot nadere aankondiging in de kolommen van ons blad), een „Omroeper" con tante kleine annonce) ter plaatsing opgeeft, hetzii door bemiddeling van een Erkend Advertentie bureau, van den Boekhandel of van een onzer Agenten, hetzij rechtstreeks aan de loketten van onze Advertentie-af deeling, krijgt zulk een Yo-Yo-appa raat gratis aangeboden of eventueel toegezonden. Brüning te Mannheim Von Papens zenuwachtigheid maakte samenwerking onmogelijk Prinses Helena in Boekarest Een verzoening met koning Carol? AUTOBUS OVER DEN KOP GESLAGEN Duitsche voetballers zwaar ge wond, chauffeur gedood Italië verlaat den Volkenbond niet, nu hij ernstig ziek is Groote rede te Turijn Het schip in veilige haven Mussolini De Duitsche eisch De vrede bedriegt? „Kleine meeningsverschillen" Moskou-methoden DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN DRAISIflA-vAN-VALKmBURQ'S-' e A ••iLEVERTR, LEEUWARDEN TOM MIX BREEKT 3 RIBBEN De Oceaan-expres Weer naar Zuid-Amerika NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Onze Romeinsche correspondent meldt ons: Den 27sten dezer maand, verjaardag van de 'sschopswijding des Pausen, worden de nieu- Pinacotheek en het Vaticaansche spoorweg station plechtig ingewijd. Det station, dat door de Italiaansche regee- bg gebouwd is, wordt op dien dag plechtig den gouverneur der Vaticaansche stad Vergedragen. Det schijnt niet onwaarschijnlijk, dat Mus- Mii zeif deze plechtigheid zal bijwonen, die, aSs vóór de herdenking van den marsch naar j^me vallend, als een bezegeling van een van j, bssolini's grootste regeeringsdaden kan be bouwd worden. ATHENE, 23 Oct. (Reuter). Het schiereiland Chalcidice is heden wederom door een aardbe ving geteisterd. De stad Heirissos, die reeds onlangs van de aardbeving zwaar te lijden heeft gehad, is door nieuwe aardschokken opgeschrikt. Over de aangerichte schade en het aantal slachtoffers is tot dusver nog niets bekend ge worden, daar de verbindingen verbroken zijn. Onze Romeinsche correspondent schrijft ons d.d. 21 October: Gisterenavond hield de secretaris van de Congregatie de Propaganda Fide, Mgr. Carlo Salotti, in de groote hal van de Gregoriaan- sche Universiteit een rede ter voorbereiding van den jaariykschen missiedag. (Deze werd op Zondag 23 October in geheel Italië gehou den). Mgr. Salotti, die zooeven van een tournee door Noord-Italië, waar hij in de voornaamste steden eveneens voordrachten over het missie werk gehouden heeft, was teruggekeerd, vond bij de ongeveer vierduizend personen, die de hal van de Gregoriana overvulden, een geest driftig gehoor voor zijn rede, die de bijzonder innige betrekkingen in het licht stelde, welke Rome niet alleen als pausstad en hoofdstad H Hoogste stand 770.3 te La Coruna. EE Laagste stand: 737.1 te Haparanda. Ei Verwachting: Meest matigen Westelijken EE tot Zuid-Westelijken of Zuidelijken wind. EE Zwaar bewolkt tot betrokken met tijde- lijke opklaringen. Waarschijnlijk nog regenbuien. Zelfde temperatuur. EE Zon op 6.43, onder 4.46. Nieuwe Maan EE Zaterdag n.m. 3.16. Licht op 5.16 EE van de kerk, maar ook als vertegenwoordiger van de Europeesche, christelijke beschaving met de missies verbinden. Onder het gehoor van den begaafden rede naar bevonden zich de kardinalen Pacelli, Lau- renti, Capotosti en Mori en talrijke bisschop pen, onder wie Mgr. dr. J. O. Smit. De aanwezigheid van kardinaal Pacelli met de beide onderstaatssecretarissen Mgr. Pizzardo en Mgr. Ottaviani wordt door velen aangezien als een bevestiging van het vermoeden, dat men in Mgr. Carlo Salotti den toekomstigen kar dinaal-prefect van de Propaganda mag zien. MEXICO-STAD, 24 Oct. (Eeigen telegram) Het blad „Universal" meldt uit Guadalajara, dat de politie een huiszoeking heeft gedaan in het paleis van Aartsbisschop Orozco y Jeminez, die momenteel in Los Angelos vertoeft. Er zouden geschriften gevonden zijn, waarin het volk tegen de regeering wordt opgezet. Tevens zou een multiplicator in beslag zijn genomen. (United Press.) MANCHESTER, 23 Oct. (V.D.) Dank zij de bemiddeling van den Minister van Arbeid is het conflict met de spinners in de katoenindustrie thans opgelost. De bereikte overeenkomst be helst behalve een loonsverlaging van 1/6 tot per pond vanaf Maandag, de volgende punten: De 48-urige werkweek, die in December werd opgeheven, wordt hersteld. Er worden nog onder handelingen gevoerd voor het vaststellen van een maximum. Verder wordt een „verzoeningscom missie" ingesteld, die vertegenwoordigers omvat van beide partijen, benevens eenige onafhan kelijke leden en een onafhankelijke voorzitter heeft. Bijzondere loonregelingen en arbeids omstandigheden zullen onderwijl in een confe rentie van werknemers en werkgevers worden onderzocht. Maandagmorgen beginnen de spinnerijen weer te werken. Het conflict heeft dus slechts zeer kort geduurd, daar het Zaterdagmiddag om 12 uur begon en reeds thans geregeld kon worden. PARIJS, 23 Oct. (Reuter). Tweehonderd en vijftig burgemeesters uit landbouwplaatsen hebben heden als protest tegen de verlaging der graanprijzen hun ambt neergelegd. MANNHEIM, 24 Oct. (V. D.) De vorige Rijks kanselier, dr. Brüning, heeft Zondagmiddag in een door de Centrumspartij belegde verkie zingsvergadering voor 10.000 personen het woord gevoerd. Hij verklaarde dat de regeering er niet naar heeft gestreefd den laatsten Rijksdag een tot werken in staat zijnde meerderheid tot stand te doen komen. Spreker oefende scherpe critiek uit op het economische programma der rijksregeering. Men had moeten zorgen, dat achter dit pro gramma een Rijksdag stond, die tot werken in staat is. Gevreesd moet worden dat daardoor de zwakke aanwijzingen voor een verbetering van den toestand teloor zullen gaan. Indien de regeering van Von Papen niet zoo nerveus zou zijn geweest, zou het gelukt zijn den Rijksdag bijeen te houden en de mogelijk heid te scheppen tot een samenwerken tusschen regeering en Rijksdag. Dr. Brüning is van meening dat de maat regelen welke den landbouw in uitzicht zijn ge steld, niet verwezenlijkt zullen worden. Er zijn andere wegen dan die welke de regeering heeft ingeslagen. Tenslotte verklaarde hij, dat het niet alleen de taak maar de gewetensplicht van een staatsman is een overeenstemming met den Rijksdag tot stand te brengen. Ook gaat net erom er zorg voor te dragen dat het Duitsche volk in zijn verschillende standen elkaar we derzijds meer leert begrijpen. BOEKAREST, 24 Oct. (V. D.) Prinses He lena, die gescheiden van haar echtgenoot Ko ning Carol in het buitenland woont, is gisteren te Boekarest aangekomen voor een kort bezoek ter gelegenheid van den verjaardag van haar zoon, kroonprins Michael, die Dinsdag a.s. wordt gevierd. Zij heeft haar intrek genomen in het kasteel aan de andere zijde van de stad dan die waar de koninklijke residentie staat. In sommige kringen doen geruchten de ronde, dat Maniu het minister-presidentschap in het nieuwe kabinet zou hebben aanvaard op voorwaarde, dat er een verzoening tusschen Koning Carol en Prinses Helena tot stand zou komen en dat dit bezoek hiermee verband houdt. FRANKFORT a.d. MAIN, 23 Oct. (W. B.) Een vrachtauto, waarin circa twintig leden van een voetbalvereeniging waren gezeten, is met volle vaart in den voortuin van een huis te Mammolsheim gereden en over den kop gesla gen. De chauffeur werd onmiddellijk gedood. Zes zwaar gewonden en ettelijke lichtgewonden werden naar het ziekenhuis te Koenigstein overgebracht. Drie der ernstig gewonden ver- keeren in levensgevaar. TURIJN, 23 October. (Stefani). Ontvanger, door de autoriteiten en op enthousiaste wijze toegejuicht door de geheele bevolking, is Mus solini hier aangekomen om een officieel bezoek aan de stad te brengen. Van het balcon van het regeeringspaleis af, heeft de Duce voor een menigte van meer dan 200000 personen een groote redevoering gehouden waarin hij verklaarde er trotsch op te zijn temidden der Turijnsche bevolking te vertoe ven en getroffen te zijn door de buitengewoon hartelijke ontvangst, welke al zijn verwachtm- gen heeft overtroffen. Ten aanzien van de buitenlandsch-politieke problemen, zeide Mussolini, dat het schip der herstel- en oorlogsschulden, dank zij de energie van den Britschen premier MacDonald, zich thans veilig in de haven van Lausanne bevindt. Doch, zoo vroeg Mussolini, hoe wil het groote Britsche volk dit schip weder in zee steken, dit schip waarin zich de hoop en de zorgen van zooveel volken bevinden? Toen zijn toehoorders op deze vraag een luid „Neen!" antwoordden, zeide Mussolini: Ik wilde dat dit „Neen", dat gij hier juist hebt uitge sproken met een donderstem over den Atlan- tischen Oceaan geroepen werd en dat het weerklank vond in het hart van ieder volk. Vervolgens sprekende over de ontwapenings kwestie, protesteerde Mussolini vooreerst tegen de beweringen, dat de door Italië op de ont wapeningsconferentie ingediende voorstellen van MachiavellistisChen oorsprong zijn. .Vanuit deze grens-stad, aldus de duce, die den oorlog nimmer gevreesd heeft, verklaar ik, in de hoop. dat de geheele wereld mij hoort, dat Italië een politiek volgt van een werkelij- ken vrede, een vrede door rechtvaardigheid, een vrede, welke Europa wederom in evenwicht brengt, een vrede, welke den menschen wederom hoop en geloof geeft. Doch aan de andere zijde van de grens zijn er dwazen, die aan het fascistisch Italië niet kunnen vergeven, dat het op zijn post is. Voor deze is het fascisme een ongehoord schandaal, dat blijft bestaan, niettegenstaande zijn prin cipes al door den tijd achtergehaald zijn. Mussolini stelde vervolgens de vraag: Moet Italië nog in den Volkenbond blijven? Ja, Italië zal lid van den Volkenbond blijven, vooral in deze dagen, nu de Bond ernstig ziek is, moet men hem niet verlaten. Daar de Volkenbond te universeel is, verlie zen zijn aanwijzingen aan kracht. Kan de Vol kenbond in Europa zijn woord nog ingang doen vinden, dit woord blijft zonder gevolg als het Zuid-Amerika of het Verre Oosten betreft. Intusschen verklaarde Mussolini te gelooven, dat als morgen op de basis van rechtvaardig heid en erkenning van de heilige rechten van Italië een samenwerking tot stand kwam tus schen de vier groote mogendheden in West- Europa, de' politieke verhoudingen tot rust zou den komen en dat zelfs de wereldcrisis, waar door alle landen getroffen worden, zou ophou den te bestaan. Mussolini besprak vervolgens den Duitschen eisch tot gelijkheid in de bewapening. Hierom trent verklaarde Mussolini woordelijk: Ook ten aanzien van deze vraag heeft het fascisme zijn vaste gedachten en richtlijnen. De Duitsche eisch naar gelijkheid is juridisch vol komen gerechtvaardigd. Hoe vlugger men dit erkent, hoe beter dat het is. Zoolang de ontwapeningsconferentie duurt, kan Duitschland echter op geen enkele wijze herbewapening eischen. Doch als deze conferentie geëindigd is en een negatief resultaat heeft opgeleverd, dan kan Duitschland niet in den Volkenbond blijven, zoolang de ongelijkheid niet is weggenomen. Mussolini besloot zijn redevoering met een uiteenzetting van de binnenlandsche partij-or ganisatie en de groote ontwikkeling van het fascisme gedurende de laatste jaren. De verklaringen van den Duce werden door de enthousiaste menigte op onstuimige wijze toegejuicht. PARIJS, 24 Oct. (V.D.)In de „Echo de Paris" constateert Pertinax, dat men zich zelfs na een diepgaande bestudeering van de uitlatingen van den Italiaanschen dictator nog geen duidelijk beeld kan vormen van de toekomstige Italiaan sche politiek. In wezen wijkt Mussolini's hou ding niet veel af van die van Grandi. De Ita liaansche regeering is het waarschijnlijk in de ontwapeningskwestie met Berlijn in zooverre eens, dat ook zij van meening is, dat Frankrijks militaire macht moet worden aangetast. Zijn rede kan voorts als een ondersteuning van het Engelsche standpunt en van den eisch der Duit sche regeering worden beschouwd. Niettemin schijnt de Italiaansche buitenlandsche politiek tegenover de nog aarzelende houding van Enge land nog steeds geen eigen weg te hebben inge slagen. De rede van Mussolini maakt het even eens onmogelijk zich een duidelijk beeld van de toekomstige Italiaansche politiek te vormen. De „Quotidien" en de „Ere Novelle" zien in Mussolini's rede een directe bedreiging van den 'vrede. Het laatstgenoemde blad trekt uit de ver klaringen van den Duce de conclusie, dat het voor Frankrijk meer dan ooit noodzakelijk is voor den vrede te werken en zijn veüigheid te garandeeren. De „Quoditien" schrijft, dat de vrede, waarvan de Italiaansche dictator droomt, waarschijnlijk de bekroning van nieuwe veran deringen op de kaart van Europa, respectievelijk van een nieuwe oorlog is. „De République" is het eens met de passages in Mussolini's rede, die betrekking hebben op de schuldenkwestie en op den gelijkgerechtigd- heidseisch van Duitschland, voor zoover de er kenning van dezen eisch geen opvoering der be wapening ten gevolge heeft, dus zoolang het slechts om juridische gelijkheid gaat. Wanneer Mussolini van een onrechtvaardigen toestand spreekt, heeft hij daarmede waarschijnlijk een toespeling op de koloniale grenzen gemaakt. Frankrijk wenscht noch een militaire, noch een diplomatieke of financieele hegemonie in Euro pa. Tusschen Italië en Frankrijk bestaan slechts kleine meeningsverschillen. De „Volonté" acht het betreurenswaardig, dat Mussolini's rede eenige uitvallen tegen Frankrijk bevatte. Niemand in Frankrijk wenscht een oor log met Italië en het is onbegrijpelijk waarom Mussolini van Turijn heeft gesproken als van een stad, die geen oorlog vreest. CASTROP-RAUEL, 22 Oct. (W.B.). Vijftig nat. socialisten, die in het Noorden der stad pamfletten hadden rondgedeeld, werden heden avond door 80 tot 100 communisten plotseling en bliksemsnel met revolvers overvallen. Vier nazi's werden zwaargewond. De daders vluchtten. Te Hamburg werd heden een communist tot 9 jaar tuchthuis veroordeeld wegens doodslag, twee anderen kregen 5 en 2% jaar tuchthuis. De veroordeelden waren betrokken bij botsingen op den voorlaatsten verkiezingsdag, waarbij twee nat.-socialisten het leven lieten. Man onder Houten door een trein vermorzeld. R.K. Bond van Waschfndustrieelen; congres te Haarlem. Mgr. Aengenent drong in een vergadering te Hoorn (N.-H.) aan op katholieke eenheid in sociaal en politiek terrein. Auto-ongeluk hij Soerabaja eischt drie dooden. Ongelukken op den Muiderstraatweg. Onthulling van het monument Christus Koning te Nijmegen. Nieuwe commandant van Willemsoord Vernieuwd werkprogram van den R. K. Mid denstand. Boerderij branden te Eindhoven en onder Gel drop. Fransch vliegtuig zoek; te Zand voort aange spoeld? Fabrieksbrand te Zaandam. Ernstig tramongeluk te Amsterdam; één doode, drie gewonden. Gruwelijk drama te Heerenveen. De heer C. P. van Ginkel benoemd tot secre taris-generaal van het Dep. van Defensie. Twee jongens te Obdam onder een auto; één overleden. Kans op een regeeringscrisis? Steun aan tuinbouw; suppletoire begrooting ingediend. De loonsverlaging bij de Spoorwegen; bespre kingen uitgesteld. Stuwkade te Smilde doorgebroken. Voorloopige overeenstemming inzake onzen kaas-uitvoer naar Frankrijk. Te Groningen is een vrouw verdacht van kin dermoord aangehouden. Compromisvoorstel inzake de voorgestelde sa larisverlaging door het R. K. Overheidsper soneel aanvaard. Nationaal kampioenschap vierde klasse groot biljart-cadre. Hoe de voetbal rolde. Vulcanische erupties op Flores. Het Belgische kabinet gereed. Gevangenisoproer te New York. Huiszoeking in paleis van den Mexicaanschen Aartsbisschop Mgr. Orosco y Jeminez. Inwijdingen in Vaticaan-stad. Missiedag in Italië; Kard. Saloth opvolger van Kard. van Rossum? Mussolini houdt een groote rede te Turijn. Weer aardbeving op Chalcidece. Spinnersconflict in Lancashire beëindigd. Verzoening tusschen Prinses Helena en Koning Carol? iiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiil HOLLYWOOD, 24 Oct. (Reuter). De be kende filmacteur Tom Mix. die tijdens het op nemen van een film met paard en al gevallen was, heeft naar thans is gebleken, drie ribben gebroken. Naar men weet was zijn lievelingspaard Tony boven op hem gevallen en kwam Tom Mix eerst na zeven uur weder bij kennis. FRIEDRICHSHAFEN, 24 Oct. (Reuter.) Het luchtschip Graf Zeppelin is hedenochtend 6 uur 24 voor den laatsten tocht naar Zuid- Amerika van dit jaar vertrokken, onaer bevel van kapitein Lehmann. Aan boord bevinden zich 12 passagiers. Hoogste stand op Maandag l uur n.xn.: 754 Achteruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1