KENNEMERLAND Er gaat roep uit van de „Omroepers"! Centrale Tandheelk. Kliniek ELECTRICITEIT DINSDAG 25 OCTOBER BEVERWIJK CASTRICUM HEEMSKERK VELSEN-NOORD IJMUIDEN IJMUIDEN—OOST MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN UIT DEN OMTREK AUTOBOTSINGEN Op den Amsterdamschen Straatweg Pr.H.NANNING'S 1 f2.60 p.'/i f lexh. ƒ1.60 pVfe flesch-1 HERINGA WÜTHRICH - HAARLEM KINHEIMW.F.C. 1—0 D.H.V.B. Ie klasse C CONCORDIA 1—H.B.C. 2 3—2 Lisse IGraaf Floris V 150 NIEUWE R. K. KERK TE SANTPOORT De plechtige consecratie VAKONDERWIJS AAN WERKLOOZEN Subsidie van de gemeente Heemstede ORGELBESPELING In de Groote Kerk Benoeming AERDENHOUT AALSMEER BENNEBROEK BLOEMENDAAL HILLEGOM LISSE NOORDWIJK NOORDWIJKERHOUT Na de hervatting hetzelfde spel, maar nu D. HESSELS - KENAUPARK 26 SANTPOORT VOORHOUT VIJFHUIZEN ZANDVOORT Fusie-comité „Groot Beverwijk" A.s. Vrij dagavond om 8 uur wordt in de Raadszaal van het Raadhuis alhier een vergadering gehouden van het fusie-comité „Groot Beverwijk". Op dezen avond zal een bespreking gehouden wor den met de raadsleden van Wijk aan Zee en Duin en met de kiesvereenigingsbesturen dier gemeente. Winkeliers-vereeniging „E. M. M." Gisterenavond werd in hotel „ter Burg" een vergadering gehouden van de Winkeliers-ver- eeniging „Eendracht maakt macht," welke ver gadering bijeen geroepen was door de com missi e, die in de vorige vergadering was belast met de taak om de plaatselijke winkeliers in een organisatie te vereenigen. Na een inleiding van den voorzitter, den heer G. W. Stoutenbeek, volgde bestuursverkiezing, waarbij gekozen werden de heer C. Dingier Jr., P. Cloeck, G. W. Stoutenbeek, K. Tegel, A. Gil lissen, J. Korsloot en G. van Eek. Uitvoerige besprekingen werden gevoerd over de voorstellen tot het houden van een reclame campagne in den St. Nicolaas-tijd. Beloten werd gedurende deze reclamfe-campagne een tiental verlotingen te organiseeren alsmede een optocht, trwijl verder een bezoek van St. Nicolaas op het programma staat. Eventueele baten van de van de te houden verloting zullen worden gegeven aan het plaatselijk crisis-comité. Tenslotte werd bepaald, dat deze campagne zal worden gevoerd in samenwerking met de R.K. Middenstands- vereeniging „De Hanze". Overigens zal de deelname voor iederen win kelier open staan, mits hij is aangesloten bij een der twee plaatselijke Middenstandsvereenigin- gen. De vruchtbare vergadering werd daarna met een woord van dank voor de medewerking, door den voorzitter gesloten. R. K. Kleinhandelarenvereeniging „St. Pe trus." Woensdagavond om 8 uur houdt de R. K. Kleinhandelarenvereeniging „St. Petrus" een algemeene ledenvergadering in het K. S. A.- gecouw. De agenda vermeldt o.m.: bespreking bus groenten, belangrijke mededeelingen inzake een schrijven van een Engelschen fruit-importeur; bespreking gezamenlijke inkoop fruit en zuur kool en bespreking inzake steunregeling bü ziektegevallen. Personalia De heer G. H. Essing, alhier, is in de Maandag gehouden vergadering van den raad der gemeente Harencarspel benoemd tto secretaris-ontvanger dier gemeente, benevens tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Hagelschade Naar wij vernemen is het Ge meentebestuur in zijn pogen om voor de tuin ders, wier gewassen op 22 Juni te lijden heb ben gehad van hagel, schadevergoeding te be komen, niet geslaagd. R. K. V. V. A.D.O. Uitslagen van 23 October: A.D.O. ISparta 70. D.E.M. 2A.D.O. 2 2—2. A.D.O. 3—H.S.V. 2 6—0. D.E.M. 4A.D.O. 4 1—5. A D. O. I speelde een enthousiaste party voetbal en behaalde een verdiende overwinning. Sparta moest den spil Beerepoot missen, welk gemis gedurende den geheelen wedstrijd merk baar was. A.D.O. was aldoor meer in den aanval. Sparta liet echter den moed niet zakken en wist vooral in de laatste periode het de A.D.O.- achterhoede voortdurend lastig te maken, doch de backs weten met laatste instantie den kee per tot het einde het doel schoon te houden. A.D.O. 2 beantwoordde geheel aan de ver wachtingen door met een 22 gelijk spel thuis te komen. Het derde overtrof zichzelf door H.S.V. met een 60 nederlaag naar Heiloo te sturen. Tenslotte sloeg het vierde met de 51 over- wirming nog een kranig figuur. A.D.O. is op den goeden weg. Ouderavond-Patronaat. Zondagavond heeft in het R. K. Vereenigingsgebouw een bijeen komst plaats gehad van de Patronaatsjongens en -meisjes, waarbij ook een groot aantal ouders tegenwoordig waren, zoodat de zaal tot de laatste plaats bezet was. De bijeenkomst werd geopend door den zeereerw. heer pastoor Schoenmaker, die er op wees, dat in verband met het feit, dat te Velsen-Noord nog geen afdeeling van De Graal bestaat, de verschillen de meisjesclubs nog in haar tegenwoordige sa menstelling moeten worden gehandhaafd. In de congregatie, aldus Z.Eerw., is reeds gevraagd of zich niet eenige meisjes willen beschikbaar stellen, om de huismoeders met groote gezin nen in de gelegenheid te stellen, 's Zondags de kerk te bezoeken. De eerw. spr. hoopt, dat die oproep niet tevergeefs is. Verder deelde de pastoor mede, dat bij de patronaten verschil lende verplichte groepen, naar leeftijd, zijn in gesteld. Vervolgens was het woord aan den weleerw. heer kapelaan Determeijer, die een inleiding hield over het groepswerk der patronaten. De hoofdzaak is natuurlijk de congregatie, daar hier het geestelijk belang gediend wordt. Het patronaat werkt echter ook op andere wijze opvoedend, daar er onderricht wordt gegeven in godsdienst, bijbelsche geschiedenis, kerkge schiedenis en algemeene ontwikkeling. Iedere groep ontvangt een half uur onderricht, terwijl de overige tijd wordt gebruikt voor ontspan ning. Boven elk der drie groepen staat een groepsleider. Op de bijeenkomsten mag niet worden gerookt en evenmin om geld gespeeld. Om echter toch de animo er in te houden, is er een puntenstelsel ingevoerd. Het club- en groepsysteem, dat sinds anderhalf jaar wordt gevolgd, voldoet uitstekend. De z.g. clubs omvatten figuurzagen, hout snijden, onderricht in dammen en schaken, be nevens een kaartclub, waar niet wordt gedob beld, doch enkel de bedoeling voorzit, het spel goed te leeren. Verder zijn er nog de missie club, de teeken- en schilderschool, waar on derricht wordt gegeven m bouwkundig en ma- chineteekenen en decoratie-schilderen. De les sen hiervoor worden gegeven op Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur, in de school aan de Corverslaan. Ten slotte is er nog de voet balclub, ondergebracht bij D.E.M. te Beverwijk. In het vorige seizoen werd in de juniorenafdee- ling E. door de jongens uit Velsen-Noord het kampioenschap behaald. Als besluit van den goed geslaagden avond voerden de patronaatsjongens op „De Wraak der Kabouters", van pater Servatius, een stuk, waarin fel wordt te velde getrokken tegen al coholgebruik. Het stuk werd, dank zij de regie van den heer Riegerman, en de pianobegelei ding van mej. Welagen, goed gespeeld. Kapelaan Determeyer sprak een slotwoord. Mooi succes. Aan den zangwedstrijd, uitge schreven door de Utrechtsche mannenzangver- eeniging „Zanglust" in het gebouw Kunst en Wetenschappen, heeft het mannenkoor „De Ken- nemerzangers" van hier, onder leiding van zijn directeur, den heer P. Gerin Jr., j.l. Zondag deel genomen. „De Kennemerzangers" kwamen uit in de derde afdeeling mannenkoren en verwierven den eersten prijs met 301 punten. Voorwaar een mooi succes. Pracht besomming. Als van een mooie be somming gesproken kan worden dan is dit wel voor die van den motorlogger, welken dezer da gen alhier aan de Rijksvischhal was en niet minder dan 2240 besomde. Steeds meer schepen in de vaart. Een ver blijdend teeken is, dat deze week weer minstens vier stoomtrawlers, welke alle hebben stil gele gen, zullen uitvaren. Afgeleid kan hieruit wor den, dat de visscherij weer loonend is. Uitvaren zullen de stoomtrawlers „Spaarnestroom", IJm. 65; de S. T. „Hermina", IJm. 251; de S. T. „Po- hanna", IJm. 102; en de S. T. „Erica", IJm. 384. Personalia Bij het op 8 en 22 October in het Antonius Ziekenhuis te IJmuiden-Oost gehouden examen voor ziekenverpleegster (Staatsdiploma A) slaagden: Zr. M. Ancilla, Zr. M. Aegidia, Zr. M. Hildarda, Zr. M. Sieg- trud, Zr. M. Rosula, Zr. M. Adhelma, Zr. N. de Graaf, Zr. A. Th. V. Schaik, Zr. P. Slobbe, Zr. O. M. Somweber, Zr. B. Hokkeling. IJmuiden's Bloei In de dezer dagen gehou den bestuursvergadering der vereeniging „IJmui den's Bloei" werd uitvoerig gesproken over den economischen toestand der gemeente en in het bijzonder over het visschersbedrijf. Het bestuur meende, dat de plannen van den burgemeester moeten worden uitgevoerd. Ons Ne- derlandsche volk moet leeren visch eten en ook visch bereiden. Daartoe zal een groote propa ganda moeten worden gevoerd en de regeering zal hierbij steun moeten verleenen. Vooral in Amerika is in dit opzicht prachtig werk verricht. De regeering zal ook moeten werken voor het weder openstellen der grenzen en vrijen uitvoer handel, maar voornamer is een grooter vischge- bruik door ons volk. Wanneer er door ons volk zooveel visch zou worden geconsumeerd als in België, Engeland en Amerika, zou er stabiliteit zijn voor reederij en vischhandel. Behandeld werd het plan van de nieuwe op gerichte kampeerclub „Ons Buiten" te Amster dam, om hier een vrij, eigen kampeerterrein te krijgen. Met het gemeentebestuur waren hier omtrent door den secretaris besprekingen ge voerd, doch momenteel heeft de gemeente geen terrein beschikbaar. Het bestuur der club tracht nu een particulier terrein in huur te krijgen. De secretaris zorgde voor den tekst van onze gemeente voor een nieuw uit te geven Toeristen- boek en voor de nieuwe uitgave van het hotel adresboek. R.K. Gem. Zangver. „Zang en Vriendschapp". Zondag 30 October wordt in het Patronaatsge bouw opgevoerd de bekende operette „De Klok ken van Corneville" van R. Planquette. De ope rette wordt opgevoerd door bovengenoemd ge zelschap, dat op dit gebied zijn sporen reeds ver diend heeft. Gezien de medewerkenden, mag verwacht wor den, dat het een avond van waar kunstgenot wordt. Regenmisère. Als een flinke stortregen of hagelbui neervalt schijnt het er bij te hooren, dat het onder de viaducten hier ter plaatste blank komt te staan. Ook Zondagavond was het tenminste weer zoo. Het riool in de Briniostraat kon het water niet vlug genoeg loozen, door den druk werd het deksel gelicht en de smerige massa kreeg ruim baan over de straat om zich daarna onder de viaducten te verzamelen. De straat moest aan weerszijden worden afgezet, waarna werklieden het vuile water in de naast- bijgelegen spoorsloot afvoerden. Daarna werd de straat schoon gespoten en voor het verkeer vrij gegeven. Na eenige uren had de straat haar gewone aanzien weer herkregen, doch te verwachten is, dat bij een nieuwe stortbui het spelletje zich voor de zooveelste maal zal herhalen. IJMUIDEN, 25 Oct. Rijksvischafslag Tarbot 0.90 tot 1.05 per kg., griet 20.tot 45. per 50 k.g. Middelschol 38.Zetschol 3031, Kleine Schol 6.30—28, Schar 5.6018, Tongschar 38, per 50 k.g. Rog 917 per 20 stuks. Vleet 1.20 2.25 per stuk. Pieterman en Poon 3.404.20, Groote Schelvisch 2931.50, Middel Schelvisch 20—26, KI. Midd. Schelvisch 11.50—18, Kleine Schelvisch 2.6012.50, per 50 k.g. Kabeljauw 35 76 per 125 k g. Glülen 2.7019, per 50 k.g. Leng 0.601 per stuk. Wijting 3.90—6.60 per 50 k.g. Makreel 7.608 per 50 k.g. van de heden aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Alma 2200.Ewald 3600.Roode Zee 3100.—, Olympia 2800.—, Libra 3200.—, Eendracht I 2500.Maria Elisabeth 3000. KOTTER O. 327 410.—. LOGEGR K.W. 178 580.—. NO. 7 Maandag omstreeks half zeven had op den Haarlemmerweg te Halfweg, even voor het Kruithuis, een ernstige autobotsing plaats, waarbij veel materieele scnade werd aange richt. Ter plaatse stond in de richting Amsterdam onverlicht langs den weg een met pulp gela den vrachtauto, waarvan de besturder bij een aldaar liggende woonschuit een lantaarn was halen. Op dat oogenblik naderden, evenes uit de richting Halfweg, een vrachtauto en een luxe auto, laatstgenoemde gemerkt G 75523 en be stuurd door den heer L. uit Amsterdam. Juist op dat moment, dat de vrachtwagen den stilstaanden pulpwagen passeerde, trachtte de heer L. den vrachtwagen voorbij te rijden, doch tegelijkertijd naderd uit de richting Am sterdam een andere luxe auto, gemerkt G 69480 en bestuurd door den heer H. uit Heemstede. Hoewél laatstgenoemde nog trachtte door zooveel mogelijk naar rechts uit te wijken een aanrijding te voorkomen, was een botsing tus- schen de beide luxe auto's onvermijdelijk. De auto van den heer H. werd hierbij van voren geheel ingedrukt, terwijl die van den heer L. aan de linkerzijde ernstig werd bescha digd. Beide wagens moesten later door middel van twee kraanwagens weggesleept worden. Wonder boven wonder deden zich bij deze gecompliceerde botsing geen persoonlijke on gelukken voor. Marechaussee's uit Sloterdijk en een briga dier van politie uit Amsterdam maakten pro cesverbaal op en regelden gedurende eenigen tijd het op dit uur op dezen weg zoo drukke autoverkeer. Even na deze botsing had nog een autobot sing op hetzelfde punt plaats, doordat een nieuwsgierige automobilist, zekere heer B- uit Aerdenhout, zijn Pordje, G 11716, tot stilstand wilde brengen, waarbij zijn remmen doorslip ten en waardoor hij in botsing kwam met een eveneens aan den kant staanden vrachtauto. De .botsing was echter niet van emstigen aard, het Fordje werd slechts licht beschadigd. Kinheim behaalde een verdiende overwin ning op het sterke WFC. Niettegenstaande de Velsenaren tegen wind in spelen, nemen ze het spel geheel in handen en wordt WFC tot verdedigen gedwongen. Enkele kansen worden door Kuchem onbenut gelaten, doch als een corner door Rensen onvoldoende wordt weg gewerkt, plaatst Michel Jr. ineens in hst doel 1—0. De WFC-spil wil het spel forceeren, waar tegen de scheidsrechter niet voldoende op treedt. Hoe de WFC-voorhoede zich ook op stelt, ze kan niet door de Kinheim-backs ko men. De Kinheim-half-backs voeden beter dan die der Zaankanters, doch onbegrijpelijk wor den enkele kansen gemist. Rust 10. Na de rust heeft WFC het tegen den wind in lang niet gemakkelijk. De achterhoede, waarin Dietz wel eens te forsch speelt, weet echter stand te houden. Een zuiver doelpunt wordt door scheidsrechter Kotte geannuleerd en even later nogmaals een, waarbij de scheids rechter te laat fluit. De Kinheim-achterhoede staat prima te spelen en in laatste instantie is de lange Kinheim-keeper een onoverkomen- ljjk struikelblok. In de "laatste minuten zet WFC nog eens alles op alles, doch ze krijgt geen kans om te doelpunten, zoodat Kinheim een verdiende overwinning behaalt. Direct ontwikkelt zich een vlug spel en ver- keeren de doelen beurtelings in gevaar. Voor- loopig echter blijven de achterhoedes meester van het veld. Na twintig minuten krijgt S. v. d. Hulst een mooien pass en met een schitterend schot geeft hij Concordia de leiding. Even latei- is het zijn broer, welke handig de HBC-achter- hoede passeert en den voorsprong vergroot 2-0. Niet ontmoedigd trapt HBC weer af. Ai spoedig heoben zij succes, terwijl kort hierop de mid-voor voor de tweede maal den bal in de touwen jaagt 22. Vóór de rust komt er in den stand geen verandering meer. Na de thee is het spel zoo mogelijk nog sneller en herhaaldelijk verschijnt de Concor- dia-voorhoede, welke goed wordt gesteund door de half-linie, voor het doel der gasten; de achterhoede is echter in uitstekende conditie. Aan den anderen kant keert. Koenders op keu rige wijze eenige keiharde schoten van de HBC-voorwaartsen. Een corner op het HBC- doel, schitterend voor den goal geplaatst, wordt door S. v. d. Hulst in een doelpunt omgezet 3-2. Precies 2 uur wordt begonnen en Lisse onder neemt een aanval welke door Gr. Floris wordt overgenomen, doch de bal loopt achter. Na een kwartier spelen komt Lisse er beter in en het is de midvoor van Lisse welke zijn club met een mooi schot de leiding geeft, 1—0. Vinnige aan vallen worden door Gr. Floris ondernomen, doch ook de achterhoede van Lisse is paraat, ook de voorhoede van Lisse goed gesteund door de middenlinie, komt geregeld voor de Gr. Floris goal en na een half uur spelen is het wederom de midvoor, welke met een fraai schot de lei ding vergroot 20. Na de thee heeft voorloopig Gr. Floris het beste van het spel, doch voor doel zijn ze hoe genaamd niet gevaarlijk, terwijl iedere aanval van Lisse op zich zelf al een gevaar is. Het was te verwachten dat in deze periode doelpunten moesten komen. Eerst maakt de rechtsbinnen er 30 van en even later de rechtsbuiten 40. Nog schijnt Lisse het niet voldoende te vinden, want tien minuten voor het einde maakt de midvoor er 50 van. Gr. Floris spant zich ont zettend in en alles wordt op den aanval gezet, doch de Lisser achterhoede geeft geen pardon en in laatste instantie houdt de L.-keeper zijn doel schoon. Als de scheidsrechter, welke uit stekend leidde, einde blaast, heeft Lisse een welverdiende overwinning behaald. Wij herinneren nog eens aan de plichtige wij ding van de nieuwe parochie-kerk van O. L. Vr. van Altijddurende Bijstand te Santpoort, welke zal geschieden door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, op Donder dag 27 Oct. De kerk is voor de geloovigcn toe gankelijk om ongeveer 9 uur, terwijl de Pontifi cale Hoogmis om half elf begint. B. en W. van Heemstede stellen voor aan het „R. K. Comité tot het verleenen van ont wikkeling en ontspanning van de werkloozen" aldaar, een subsidie te verleenen van 3500 voor het geven van vakonderwijs aan de werk loozen en als tegemoetkoming in de kosten van ontspanning van dezen. Een en ander van 1 No vember 1932 tot 1 April 1933. B. en W. stellen voor deze subsidie, bij wijze van voorschot, uit te betalen in vijf gelijke ter mijnen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de wekelijksche orgelbespeling in de Groote Kerk deze week, inplaats van Donderdag 27 Octo ber, Woensdagmiddag 26 October van 34 uur zal plaats vinden. Zijne Hoogw. Exc. de bisschop van Haarlem heeft de weleerw. heer kapelaan A. v. d. Horst benoemd tot directeur van het Jongens - patronaat van de parochie van St. Bavo te Oud-Schoten. Excursie Leden van de Buurtvereeniging AerdenhoutBentveld zullen op Zaterdagmiddag 29 October gelegenheid hebben, een excursie door de duinen te maken onder leiding van den heer jan Strijbos. Punt van samenkomst: 't hek van de Amsterdamsche Waterleidingterrei nen op den Vogelenzangsche weg, 's middags om 2 uur. Onvermengde margarine. Werkloozen en armlastigen met een gezin van vijf of meer kinderen kunnen in aanmerking komen voor verstrekking van onvermengde margarine tegen den prijs van f 0.44 per Kg. Belanghebbenden kunnen ter secretarie (ge meentehuis) inlichtingen bekomen. Uitvoering crisis-zuivelwet. Het melkcon- ta-ólebureau „Amsterdam" (MEBA), Donse- laerstraat no. 8, is aangewezen voor de uitgifte van de banderolles voor vet en reuzel voor Am sterdam en omliggende gemeenten (w.o. Aals meer) Zij, die van deze banderolles gebruik moeten maken, behoeven ze dus niet in Den Haag aan te vragen, maar kunnen ze tegen betaling bij het bovengenoemde bureau verkrijgen. Jubileum. De chef-veldwachter, de heer J. van Doesburg, was dezer dagen 1214 jaar in dienst van onze gemeente. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: A. Toeset en W. L. ter Morshuizen. Overleden: T. van den Broek, 66 jaar Burgerlijke Stand Geboren: Ch. W. Hulse boschVerhaar, zoon; G. C. MenseSuyker- land, zoon; W. J. van den BergBakker, doch ter; A. W. M. van EerdenHaagen, 2 dochters. Ondertrouwd; A. van der Hoop en J. Unter- hollenberg: W. Meijnhout en C. E. van Eek; B .van 't Land en A. C. Meerburg. Getrouwd: E. F. J. Hubatka en B. van Walt van Praag; H. Ch. Kohier en F. A. Albers. Overleden: M. Sleutel, 74 jaar; L. Whellier, 73 jaar. T. B. C. De collecte ten bate der T. B. C.- vereeniging „Nazorg", bracht 57.59 Mi op. De heer C. van Zijverden bood gratis chocolade melk aan voor de collectantjes. Diamanten huwelijksfeest Het echtpaar G. van Beek, wonende aan de Weerlaan 5 alhier, viert Zondag a.s. zijn 60-jarig huwe lijksfeest. Beide echtelieden zijn nog kras. Wij twijfelen niet of zeer velen zullen dit zeld zaam feest willen meeleven. Centraal verwarmd De archiefkelder van het raadhuis zal worden aangesloten aan de Centrale Verwarming. De vochtigheid van den kelder maakt het noodzakelijk. Werkzoekenden Aan de Gemeentelijke Ar beidsbeurs staan thans 280 werkzoekenden in geschreven; de vorige opgave bevatte 226 per sonen. Burgeriyjce Stand Ondertrouwd: A. J. van Wetering en I. C. Meyer. F. S. Berkhout en J. Zonneveld. S. J. Klinkenberg en E. Peters. Geboren: Herman Cornells, z. van C. H. Zethof en P. C. Zuiderduin. Gerardus Nico laas, z. van A. L. Teeuwen en C. A. Uitendaal. Maria Theresia, d. van J. Oorthuis en L. M. Borm. Jubileum St. Jozefgezellen. Op feestelijke wijze heeft de St. Jozefgezellen-vereeniging haar 10-jarig bestaan herdacht. Vooraf werd een triduum gehouden door den zeereerw. heer prof. Lauwrier van het Semi narie „Hageveld". Het bezoek aan dit triduum hadden wij grooter verwacht. Zondagmorgen gingen alle leden ter H. Ta fel, waarna gemeenschappelijk werd ontbeten. Verschillende personen voerden het woord, terwijl ook gezamenlijk eenige liederen werden gezongen. Des avonds had de feestvergadering plaats. Toen de praeses, de zeereerw. heer pastoor Thomas deze bijeenkomst opende, was de zaal tjokvol. Hij feliciteerde het bestuur en de leden der vereeniging en schetste in het kort haar beteekenis. Vervolgens bracht de secretaris verslag uit over de afgeloopen 10 jaren, waaruit wel bleek, dat ook deze vereeniging met moeilijkheden te kampen heeft gehad en deze zelfs nog niet te boven is. Doch door samenwerking hoopte spr. dat deze vereeniging zal groeien in lengte van dagen. Het winterprogramma werd hierna bespro ken, waaruit wij mogen constateeren, dat dezen winter door de vereeniging zoowel op geestelijk als op stoffelijk gebied hard wordt gewerkt, terwijl ook het aangename niet ver geten zal worden. Vervolgens had de installatie plaats van ver schillende leden, waarna een korte feestrede uitgesproken werd en verschillende personen nog het woord voerden. De leden der Tooneelclub „Guido Gezelle" voerden op voortreffelijke wijze het kluchtige blijspel „Een misverstand" op. Ten slotte dankte de vice-praeses voor het zoo schitterend geslaagde tweede lustrum en sprak den wensch uit, dat alle leden eenparig zouden strijden voor het bestaan van hun ver eeniging, welke de belangen der jongemannen zoo uitstekend behartigt. Met het gezamenlijk zingen van het Kol- pingslied gingen allen zeer voldaan huiswaarts LISSER BILJART-KRING De verdere uitslagen luiden: lste klasse Excelsior I—O. N. A. I f—3 O. N. A. I—L. U. T. O. I 2—2 2e klasse Dommering II—L. U. T. O. II 13 V. I. O. S. IExcelsior II 13 O. G. I—Kr. o. T. I 2—2 Excelsior II—L. U. T. O. III 40 3e klasse Excelsior IIIDommering II 22 Dommering III—Dommering II 1—3 4e klasse L. U. T. O. VI—O. G. III 3—1 L. U. T. O. VIII—L. U. T. O. VII 2—2 Het programma voor deze week luidt: Maandag 24 October: Dommering I—L. U. T. O. III. Excelsior III—Kr. o. T. II. Dinsdag 25 October: L. U. T. O. II—V. I. O. S. I. Dommering II—L. U. T. O. IV. O. G. IIIDommering V. Vrijdag 28 October: Excelsior II—O. G. I, L. U. T. O. VI—L. U. T. O. VIII. Domme- •ing III—L. U. T. O. V. Personalia. Naar wij vernemen heeft di heer S. A. van Konijnenburg ontslag genomen als lid van de commissie voor de kleine kwee kers. Keuringsdienst van waren. Door den »nnnnn«uinnnmiiiiufnnniniiiiiTmi!niimnnniuinniuumo»injnii Geen wonder! Zij komen in 7J.000 gezinnen, die deze rubriek beschouwen als een practisch hulp middel bij het zoeken van personeel, als een betrouwbaar gids in alle zaken van huur en ver huur, koop en verkoop, etc. „Omroepers" zijn goed en goedkoop: zij kosten slechts zo cent per regel, voor gevraagde en aan geboden dienstbetrekkingen: 10 cent per regel. Omroeperszijn gewild en hun populariteit is dezer dagen nog gestegen, nu aan het plaatsen dezer annonces een actueeele verrassing werd verbonden in den vorm van een kleurig Yo-Yo-apparaat, het nieuwste speeltuig voor jong en oud. leder namelijk, die ons (tot nadere aankondiging m de kolommen van ons blad), een „Omroeper" con tante kleine annonce) ter plaatsing opgeeft, hetzti door bemiddeling van een Erkend Advertentie bureau, van den Boekhandel of van een onzer Agenten, hetzij rechtstreeks aan de loketten van onze Advertentie-af deeling, krijgt zulk een Yo-Yo-appa raat gratis aangeboden of eventueel toegezonden. Keuringsdienst van waren in het district Lei den zijn in de eerste 3 kwartalen van dit jaar in deze gemeente geïnspecteerd 112 winkels, 49 bakkerijen en 10 ijsbereiders. Onderzocht wer den 411 monsters in het laboratorium, 5758 monsters ter plaatse. Afgekeurd werden 44 monsters, waarvan 10 van visch, 5 van gries- meel, 7 van gedroogde vruchten, 5 van stroop en snoepgoed en 5 van diverse meelsoorten. Goedkoope margarine. Voor de verstrek king van goedkoope onvermengde margarine vanwege het rijk komen in onze gemeente mo menteel in aanmerking 42 gezinnen, met een aantal gezinsleden van 362. Naar wij vernemen zal in onze gemeente be gin November een aanvang worden gemaakt met het verstrekken van gemeentewege van brandstoffenbons aan de werkloozen die daar voor in aanmerking komen. Verlaging schoolgeld goedgekeurd. De wij ziging van de schoolgeldverordening, die op initiatief van den heer C. G. J. Alkemade door den raad dezer gemeente vóór eenige maanden is vastgesteld en die een niet onbeduidende verlaging van schoolgeld beteekent voor de groote gezinnen en de middenklassen van in komen, zijn thans bij Koninklijk besluit goed gekeurd, zoodat deze wijziging reeds kan wor den toegepast op het schoolgeldkohier 1932-'33. R. K. Landarbeiders. De R. K. Landarbei- dersbond „St. Hyacinthus" vergaderde in de groote zaal van het Juvenaat onder leiding van den voorzitter, den heer P. Vink. Onder de ingekomen stukken was een mede- deeling van den R. K. Volksbond, dat het Ju venaat, vanaf Maandagmiddag wederom als ontspanningsgelegenheid voor de werkloozen zal zijn opengesteld. De groote zaal zal beschik baar zijn voor hen, die verschillende spelen willen beoefenen en een der kleine zalen zal als leeszaal worden ingericht. De voorzitter hoopte, dat allen, die van deze gelegenheid gebruik zul len maken, dit ook zullen waardeeren en vooral ook niets zullen vernielen en alles wat voor de werkloozen beschikbaar wordt gesteld ook in het gebouw zullen laten. Vervolgens werd voorgelezen een schrijven van het Hoofdbestuur inzake de aanwijzing als kostwinner. Zij, die meenen voor aanwijzing als kostwinnere in aanmerking te komen, kunnen een aanvraagformulier bij den secretaris beko men. Alle vroegere aanwijzingen vervallen. De voorzitter wijst er vervolgens op, dat bij overgang naar andere organisaties, voordat uit de werkloozenkas kan worden getrokken, alle oude controbutieschuld moet worden aangezui verd. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat van af 30 October a.s. aan de werkloozen een brand- stoffentoeslag kan worden uitgekeerd. Er wordt gevraagd of het Bestuur niet had kunnen trachten deze toeslag te vervroegen. De voor zitter deelt mede, dat het Bestuur in deze ge daan heeft, wat het heeft kunnen doen, doch dat, waar de regeling voor het geheele land geldt, door het plaatselijk bestuur in deze niets kon worden bereikt. Hierna wordt besproken het programma voor de a.s. jaarvergadering. Het Bestuur stelt voor op deze vergadering wederom een verloting te houden en voor de niet-prijswinnaars sigaren beschikbaar te stellen. Er gaan evenwel stem men op om het beschikbare geld te besteden voor het verstrekken van vleesch e.d. aan de leden. Dit voorstel wordt in stemimng gebracht en met groote meerderheid van stemmen aan genomen. Bij de rondvraag vraagt de heer Rietmeijer het Gemeentebestuur te verzoeken om ook aan de werkloozen, die bij de werkverschaffing worden te werk gesteld, een brandstoffentoeslag te verstrekken. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. De heer Smit stelt voor om op de agenda van de jaarvergadering te plaat sen een voorstel tot het het verleenen van een vergoeding aan den secretaris en penningmees ter voor het vele werk ten behoeve van de werkloozen. Hiertoe wordt besloten. De weg Leiden—RijnsburgNoordwijk. Het weggedeelte van Noordwijk naar Rijnsburg in de richting Leiden is,voor zooveel gelegen in en in onderhoud bij de gemeente Noordwijk, thans afdoende verbeterd. Deze verbetering komt echter niet tot haar recht, zoolang het verdere gedeelte van dezen weg, n.l. de Rijns burger (Noordwijkerweg) onder de gemeente Rijnsburg in minder goeden staat verkeert. Mitsdien hebben de A.N.W.É. en de K.N A.C. zoowel aan Ged. Staten als aan het gemeente bestuur van Rijnsburg verzocht de afdoende verbetering' van de ontbrekende schakel in deze verbinding zooveel mogelijk te willen be vorderen. Benoeming. Zijne Hoogw. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot geestelijk ad viseur van de R. K. Sportvereeniging „S.J.C." en tot directeur van het Jongenspatronaat te Noordwijk, den weleerw. heer C. Watervis. N.V.C. Op het N.V.C.-terrein vu.,den Zon dagmiddag twee competitiewedstrijden plaats. Het terrein verkeerde in goede conditie, al was het door de overvloedige regens tamelijk glad. Om 12.30 speelde N.V.C. III tegen R.W.D. II. Rust ging in met 20 voor R.W.D., welke voor sprong spoedig na de hervatting vergroot werd 3—0. Toen kwam N.V.C. los en door twee goede goals werd het 32 voor R.D.W. waarmede het einde kwam. N.V.C. had dezen wedstrijd niet behoeven te verliezen, als de voorhoede beter gebruik had gemaakt van de opgelegde kansen. Te 2.30 begon de wedstrijd N.V.C. I—A.V.V. I uit Leidschendam onder leiding van scheidsrech ter Brouikart, die goed voldeed. A.V.V. verschijnt met 9 man aan den aftrap, welke onvolledigheid voor A.V.V noodlottig wordt daar binnen de drie minuten N.V.C. een 20 voorsprong heeft Als het elftal van A.V.V. is gecompleteerd gaat spel gelijk op en neer met A.V.V. in de meerderheid. Intusschen is het gaan regenen en wordt het veld uiterst glad, waardoor güj- en valpartijen herhaaldelijk voor komen. A.V.V. houdt goed vol en weet nog voor de rust gelijk te maken 22. KENAUPARK 20 OOK VOOR MIDDENSTANDERS BILLIJK GOEDE TANDHEELKUNDIGE HULP KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIEKENFONDS-TARIEF Spreekuren: iederen werkdag 911 en 1—2 Dinsdagavond van 6.308.30 Zaterdagsmiddags geen spreekuur Particulier spreekuur 121 en volgens afspraak heeft N.V.C. het hoogste woord. Toch duurt het nog geruimen tijd dat N.V.C. zijn meerderhei in een doelpunt kan uitdrukken. Eindelijk heem de thuisclub succes met een tam schot van den linksbinnen, dat voor den A.V.V.-keeper o. houdbaar was. 3—2. Het verdere verloop van den strijd is nogal ruw, maar de scheidsrechter houdt de teugels goed strak, waardoor het ruwe spel de kop wordt ingedrukt. A.V.V. zet er alles op om nog gelijk te maken, hetgeen nier gelukt en als de scheidsrechter inrukken hlaast, heeft de thuisclub haar eerste overwinning Santpoort's bloei. De vereeniging „Sant" poort's bloei" vergaderde Maandag in „Zomer- lust." Medegedeeld werd dat de bespreking' over verbetering postbestelling geen resultaat heeft gehad. De „Gids voor Santpoort" is geheel ver spreid, zelfs op schepen van de Holland-Amerika Lijn. De aanvrage is van dien aard, dat een tweede oplaag' gedrukt zal worden. De excursie naar de Zuiderzee-werken is uitstekend 8'e" slaagd, volgend jaar zal een excursie plaats vinden naar de bloeiende Betuwe. Het ledental is in enkele maanden met vijf en zestig gestegen. Verworpen werd een voor stel aan B. en W. te verzoeken het Kerkpad per rijwiel te mogen berijden. Na langdurige be spreking werd het bestuur gemachtigd zeven honderd vijftig gulden te besteden voor den bouw van een muziëknis. Dé besturenbond „Eensgezindheid" stelde reeds duizend gulden,,, beschikbaar, terwijl de Duinlustparkvereenigin§ft zich ook voor een bijdrage niét onbetuigd zal laten. De nis wordt geplaatst in het Burge meester Rfjkenspark tusschen Chalet van „Spaarnberg" en het badhuis. De leesporte feuille trok geen belangstelling en zal daarom niet verder circuleeren. Op 19 November wordt in „De Weyman" een avond gegeven door de Amsterdamsche tooneel- en cabaretvereeniging „A. T. E. C." In Februari zal de heer J. Drijver een lecing houden. Een voorstel tot instelling van een post- bezorgdienst op Zondag werd verworpen. Bij de rondvraag werd door meerdere leden nog eens gewezen op den onhoudbaren toe stand waarin Brederodeweg en Hoofdstraat verkeeren. Het is onbegrijpelijk dat de gemeente toe staat dat dergelijke wegen voor openbaar ge bruik bestemd worden. Met kracht wordt op verbetering' aangedrongen. Voorts werd nog eens gewezen op de vuilwaterloozing der wo ningen van Pruis, waar dikwijls een vieze lucht hangt. Het bestuur gaf blijk van groote activiteit; meer waardeering van B. en W. zou daarom op hoogen prijs gesteld worden. Hierna sluiting. Raadsvergadering Op Vrijdag 28 October a.s., zal ten gemeentehuize een openbare ver gadering van den raad plaats vinden des voor middags ten half tien uur. Aan de orde komt o.a.: Rekening Waterbedrijf 1931; Gemeente-rekening over 1931; Begrooting Waterbedrijf over 1933; Gemeentebegrooting over 1933. Personalia. voor het op 20 October JJ- 's Hertogenbosch gehouden examen voor het politiediploma vanwege den R. K. Politiebond „St. Michaël", slaagde onze plaatsgenoot den heer M. Venne, die zijn opleiding genoot van de heeren Van Gennep en Mom te Leiden. Melkprijs verhoogd. Met ingang van heden is de melkprijs met 1 cent per Liter verhoog en gebracht op 7 cent (franco stad). Deze verhooging zal door de veehouders on getwijfeld gewaardeerd en gretig aangenome worden; vast staat evenwel dat hij als wintel - prijs voor de veehouders te laag is. Raadsvergadering. Er is een vergadering van den Raad dezer gemeente uitgeschreve tegen Woensdag 26 October 1932, des namiddag te half acht, ten raadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Voorst wijziging raadsbesluit van 6 Juli betreffende belooning van de geleidster der zwakzinnig^ leerlingen; 3. Voorstel tot benoeming van Per,5? neel voor het vervolgonderwijs, cursus 1932— 3 4. Voorstel tot overneming van het erfpacht»^ recht van perceelen grond aan den Bouevai Palus Loot; 5. Prae-advies op de aanvrage vo den bouw van een dubbele villa aan den B°uf vard Paulus Loot; 6. Prae-advies omtrent n verzoek van de Zandvoortsche Muziekkapel i zake het gebruik van het gymnastieklokaal va school D.; 7. Voorstel tot verlenging van de Se dingskracht der beheerschverordeningen van takken van dienst; 8. Vaststelling der belasting kohieren; 9. Nader voorstel tot herziening concentratie van diensten; 10. Voorstel tot j aanstelling van de schoonmaakster der sch° voor Voorbereidend Lager Onderwijs en het c° sultatiebureau; 11. Aanbieding der gemeen begrooting' en de begrooting van de bedrijf'1' door voor het jaar 1933; 12. Vaststelling van suppletoire begrootingen voor den dienst -f 13. Voorstellen tot wijziging der Algemeene tieverordening (rookverbod en vuurwerk); Behandeling van belastingreclames. tweB

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2