Het jubileum van H.B.C. GROOTE BELANGSTELLING MAANDAG 31 OCTOBER H.B.C. wint den eerewedstrijd tegen T. Y. B. B. met 5—1 Uitstekend geslaagd Roomschen inzet De receptie Plechtige wijding De eere-wedstrijd Haarlem VeteranenAjax Vete ranen 26 De feestavond D.H.V.B. DISTRICT HAARLEM Jim'orencompetitie Uitslagen 23 October Programma 6 November Boeten Competitiestanden Adspiranten HET 30-JARIG JUBILEUM VAN H. B. C K. N. V. B, E.D.O 2—HAARLEM 2 6—2 Hilversum 2H.F.C. 2 64 H.R.C. 2—V.S.V. 2 1—0 De ZeemeeuwenSchoten 42 HOCKEY EERSTE KLASSE H.D.M.Bloemendaal 41 TENNIS TILDEN IN BELGRADO Het bestuur van de (Il)eemstede (B)erkenrode (C)ombi- natie tijdens de receptie van gisteren. Van l. re. r. P. de Wild L. WarmerdamTh. v. d. HorstJ. A. Mulders, J. v. d. Horst, A. Klaver, H. v. d. Vossen, J. v. d. Zwan PROMOTIEKLASSE Bloemendaal 2H.D.M. 2 10 Hilversum 2M.H.C. 42 TWEEDE KLASSE KievitenH.B.S 62 DERDE KLASSE Bloemendaal 3Krommenie 61 SCHIETEN Schietvereeniging „Voor Vader land en Koning" WIELRENNEN BELGIË EN DE TOUR DE FRANCE DAMMEN GOLF Greensome vlaggenwedstrijd VISSCHEN 20-Jarig Jubileum „De Dageraad" BILJARTEN COMPETITIE NEDERL. BILJARTBOND Weekoverzicht Jubileum Haarl. Damclub HAARL. VOETBALBOND UITSLAGEN LEVERBARE HYACINTHEN IN 1933 Een foutieve berekening SANTPOORT Dertig jaar Roomsch Voetbal! Ongetwijfeld een gebeurtenis om er even stil bij te staan. De kranige Heemstede-Berkenrode Combina tie heeft er stil bijgestaan, maar eveneens la ten blijken, dat ondanks den hoogen ouderdom er nog spirit, nog levenskracht in de vereeni- ging zit. En zelfs meer dan dat. Was niet, ondanks de groote neutrale con currentie. het ledental toegenomen, was niet het voetbalveld grondig verbeterd en verrees daar niet een fraaie, overdekte tribune, zoo dat H.B.C. thans kan bogen op een inrichting, welke met de beste in den lande kan wed ijveren? Ongetwijfeld, H.B.C. had alle reden om het zesde lustrum op grootsche wijze te herdenken. De dag van gisteren kan met gulden letters in de H.B.C.-geschiedenis worden opgeteekend, maar la4 n we de zaak niet vooruitloopen en beginnen met den Niet voor niets draagt H.B.C. het praedicaat R. K., want de Festiviteiten werden op echt Roomsche wijze ingezet met een Triduum voor de leden, waarvan de plechtige sluiting plaats vond Zondagmorgen in de parochiekerk van den H. Bavo. H.B.C. toonde hier haar katholiciteit; vrij wel alle lede- naderden ter H. Tafel. Na de H. Mis vereenigden allen zich aan een gemeenschappelijk ontbijt, waar reeds spoedig de juiste stemmingwerd gevonden. Tijdens de receptie, welke des middags in het R. K. Vereenigingsgebouw werd gehouden, bleeks eens recht dat talloozen met de jubilee- rende H.B.C. sympathiseeren. Het bestuur werd danig in de bloemetjes ge zet; de zustervereenigingen bleven niet achter; wij noemen o.m. Alliance, Onze Gezellen, Sant poort, T. Y.B.B., Geel-Wit, Wilskracht, D.S.S. e.a. Van de officieele personen noemen we Pater F. L. Esser, O.E.S.A., voorzitter van den D.H.V.B., kapelaan J. P. van Houten, geestelijk adviseur, district Haarlem van den D.H.V.B., den zeereerw. heer Pastoor van Noort, dr. Droog, wethouder der gemeente Heemstede, W. J. Goorse, (afgevaardigde I.V.C.B.), voorts af gevaardigden van den R. K. Volksbond, muziek - vereeniging St. Michaël, R.K.G.V. „Virtus", K.J.M.V., enz. enz. Hartelijke toespraken en bloemen. H.B.C.'s praeses had heel wat in ontvangst te nemen. Het was inmiddels tijd geworden voor de van het nieuwe speelveld en de prachtige over dekte tribune, welke in een stroomenden regen werd verricht door den zeereerw. heer pastoor van Nrort. Na deze plechtigheid kwam de muziek in actie. St. Michaël probeerde met eenige pittige marschen de stemming onder de vrij talrijke aanwezigen er in te brengen, want de weers omstandigheden waren inmiddels meer dan slecht geworden. H.B.C. trof het niet, maar desondanks bleef de stemming bewaard en vol goeden moed werd de eere-wedstrijd. HBCTYBB tegemoet ge zien, nadat eerst de Heemsteedsche veteranen met 3—0 waren geklopt door het elftal der K.J.M.V. Inmiddels had scheidsrechter Döring de elf tallen voor den grooten strijd binnen de lijnen gefloten en zagen we de volgende ploegen: H.B.C. Vinken Vester v. Bakel Drayer Kortekaas Vinken Henscey Toledo Ruigrok v. Rooden Pijpers Leuven Harms Honschoten Put Rotteveel Kamer van Es van Turnhout Nunninck Fictoor Metten T.Y.B.B. De wedstrijd begon met een overwicht van T.Y.B.B., welk elftal een gunstigen indruk maakte na de laatste malaise-weken, zoodat de H.B.C.-verdediging alle zeilen moest bijzetten om onheil te voorkomen. Vooral van Bakel was er onmiddellijk goed in en toen de Heem- steedenaren door de eerste moeilijke periode heen waren, traden zij meer aanvallend op, daarbij uitstekend gesteund door spil Kortekaas. De H.B.C.-aanvallen droegen door haar snel heid een gevaarlijker karakter dan die van T.Y.B.B. en hoi wel de bezoekers een weinig sterker waren, kwam het succes aan den ande ren kant door toedoen van Toledo, nadat Rot teveel aan den anderen kant een fraaie kans om zeep had gebracht. Rust 1—0. Ook de tweede helft was T.Y.B.B. de meest De kennisgeving, dat sterke veteranen-elf tallen van Haarlem en Ajax van 12 tot 2 een yoorwedstrijd zouden spelen had reeds vroeg talrijke bezoekers getrokken. Onder leiding van scheidsrechter Vrugt kwamen de volgende elf tallen in het veld. Haarlem: Moolenaars, D. Houtkooper en W van Daalen, Torringa, Balen Blanken en Van der Schaar. Gottmer, Schravendijk, Brakel, Jur Haak en Onkenhout. Ajax: De Boer, Pelser'en Couton, N.N., Pel ser en De Bois, Bieshaar, De Natris, Lucas, Ad- dicks en Elzinga. Reeds spoedig bleek, dat de beproefde Ajax- combinatie niet al te veel moeite met de Haar lemmers had. De Natris in het bijzonder ver toonde enkele fraaie staaltjes voetbal en scoorde een keurig doelpunt. Het tactische spel van de Haarlemachterhoede kon niet verhin deren, dat de Amsterdammers voor de rust een 40 voorsprong veroverden. Wei kwam ook de Haarlemvoorhoede meerdere malen in de na bijheid van het Ajax-doel maar de nieuwe schoenen van bruidegom Brakel bleken een beletsel om te profiteeren van enkele door het tactische spel van Jur Haak verkregen kan sen. Rust 40. Ook in de tweede helft waren de Amster dammers aanvankelijk sterker en een tweetal doelpunten volgden. Intusschen was het pu bliek voldoende talrijk geworden om Brakel zijn beste spel te doen spelen, waardoor van zijn voet een tweetal doelpunten den eindstand op 2—6 brachten. aanvallende partij, maar treuzelen en kranig verdedigen van v. Bakel c.s. voorkwamen doel punten. De H.B.C.-voorhoede vertoonde een prachtig open spel en haar aanvallen waren voor Kamer c.s. dikwijls te machtig. Drie doelpunten van v. Rooden waren van de bovenste plank, waarna Rotteveel eindelijk te- genscoorde, nadat de lat nog eens een T.Y.B.B.-doelpünt in den weg stond. Tegen het einde bracht Pijpers den stand op 51, waarmee H.B.C. een verdiende, doch geflatteerde overwinning behaalde. Beiden elftallen een pluim voor het kranig volhouden in dit water- en modderballet en ondanks de ongunstige omstandigheden hebben de toeschouwers kunnen genieten van een en thousiaste, goede party voetbal. De dag werd besloten met een feestuitvoe- ring in het R.K. Vereenigingsgebouw waar de familie Hofmann en Van Strien's Band voor een uitstekend programma hadden zorg ge dragen. Moeten we nog vertellen, dat hier de stem ming haar hoogtepunt bereikte? Het was een waardig slot van een waardige herdenking en, zooals we reeds in den n- vang opmerkten, zullen de H.B.C.-ers dezen dag niet licht vergeten. afg. uitg. 0—0 afg. afg. 0—1 2—0 afg. 2—2 40 4—0 4—0 3—9 3—1 3—0 2—1 uitg. OFFICIEEL Afd. A Santpoort—Concordia H. B. C.—D. E. M. Geel-Wit—T. Y. B. B. AllianceOnze Gezellen Afd. B ConcordiaGeel-Wit N. A. S.—H. B. C. T. Y. B. B.Onze Gezellen VictrixB. S. M. Afd. C Geel-Wit—H. B. C. D. S. O.—D. E. M. Onze Gezellen—B. S. M. T. Y. B. B.—N. A. S. Afd. D D. S. O.—T. Y. B. B. Geel-WitVogelenzang Adspiranten T. Y. B. B. aVogelenzang Onze GezellenT. Y. B. B. c H.B.C.—T.Y.B.B. b Afd. A T. Y. B. B.—Alliance, 12.30 uur. Geel-WitConcordia, 12.30 uur. Onze GezellenH. B. C., 2 uur. Afd. B ConcordiaH. B. C., 1 uur. Geel-Wit—N. A. S„ 1.30 uur. Victrix—B. S. M., 1 uur. Afd. C N. A. S.—H. B. C., 1 uur. Onze GezellenT. Y. B. B., 3 uur. Geel-Wit—D. E. M., 2.30 uur. Afd. D SantpoortD. S. O., 1 uur. V. V. F.Vogelenzang, 2 uur. AllianceGeel-Wit, 12.30 uur. T. Y. B. B.—D. E. M., 1.30 uur. Adspiranten V. V. F.—Onze Gezellen, 3 uur. T.Y.B.B. a—H.B.C., 3 uur. 0 ZATERDAG 5 NOVEMBER T.Y.B.B. d—T.Y.B.B. b, 2.30 uur. No. 4. N. A. S. 0.50, niet berichten uitslag 16 October. No. 5. Victrix ƒ0.50, niet berichten uitslag 16 October. No. 6. Vogelenzang ƒ2.50, ongerechtigd spe ler (J. Wilsin) (Vogelenzang—T. Y. B. B. a adsp.), 23 Oct. Boeten moeten binnen 14 dagen zyn voldaan aan P. P. Smit, Hoofdstraat 100, Santpoort. Nog ingedeeld in afd. D: V. V. F.; adspiran- tenafd.: V.V.F. en T.Y.B.B. d. Afd. A H. B. C. 3 2 1 0 5 7—3 Onze Gezellen 3 2 1 0 5 4—2 Geel-Wit 4 2 1 1 5 10—9 T. Y. B. B. 4 1 2 1 4 4—5 Concordia 2 1 0 1 2 6—2 D. E. M. 3 0 1 2 1 3—5 Alliance 1 0 0 1 0 0—5 Santpoort 2 0 0 2 0 4—8 Afd. B Geel-Wit 4 2 2 0 6 8—3 T. Y. B. B. 4 2 1 1 5 9—6 B. S. M. 4 2 1 1 5 5—5 H. B. C. 4 2 0 2 4 9—11 Onze Gezellen 4 1 1 1 3 7—9 N. A. S. 4 0 3 1 3 2—3 Concordia 2 0 0 2 0 2—5 Victrix 0 0 0 0 0 00 Afd. C T. Y. B. B. 4 4 0 0 8 17—6 D. S. O. 5 4 0 1 8 19—6 Onze Gezellen 4 3 0 1 6 14—6 H.B.C. 3 1 1 1 3 4—8 Geel-Wit 3 1 1 1 3 7—10 D. E. M. 4 1 0 3 2 5—9 N. A.S. 5 1 0 4 2 2—12 B. S. M. 4 0 0 4 0 3—14 Afd. D T. Y. B. B. 4 3 1 0 7 14—5 Vogelenzang 3 1 1 1 3 5—5 Geel-Wit 3 1 0 2 2 5—8 Santpoort 3 1 0 2 2 8—7 D.S.O. 1 0 0 1 0 3—9 V. V. F. 0 0 0 0 0 0—0 Alliance 0 0 0 0 0 0—0 D. E. M. 0 0 0 0 0 0—0 T.Y.B.B. a 5 5 0 0 10 32—2 H.B. C. 3 2 0 1 4 13—5 Onze Gezellen 3 2 0 1 4 4—6 Vogelenzang 4 1 0 3 2 3—6 T.Y.B.B. b 3 1 0 2 2 3—13 T.Y.B.B. c 4 0 0 4 0 3—20 V. V. F. 0 0 0 0 0 00 T.Y.B.B. d 0 0 0 0 0 0—0 F. J. MOOREN, Secr. comp.-leider. By den aanvang komt Haarlem het eerst in den aanval. De EDO-verdediging heeft nog groote moeite met den gladden bal, maar weet toch het spel te verplaatsen. Schumacher weet zich goed vrij te maken. Uit zyn voorzet scoort C. Bruin met een hoog schot, 1—0. By een tegen-aanval kent de scheidsrechter Haarlem een penalty toe en Boot geeft de Waard geen kans, 11. De aanvallen der thuisclub zijn zeer gevaarlijk en spoedig ligt ten tweede male de bal achter de Vries, 2—1. De Haarlemmers la ten zich hierdoor geenszins ontmoedigen. Verschillende goede voorzetten van Cornet worden door het binnentrio gemist. Een vrye trap op het EDO-doei doet den bal tegen de lat komen, maar als Cornet weer goed voorzet scoort Klipp den gelykmaker, 22. Dan volgt weer een goede aanval van EDO-zyde. Schu macher geeft over aan H. Bruin, die den stand op 3—2 brengt. Na rust krijgt v. Geemen na goed werk van H. Koene, den bal vrij en de stand is 4—2. Een goede pass schiet de Winter hoog over. By een tegenaanval is het H. Koene die met een pittig schot 52 maakt. Dan komt Haarlem in de meerderheid, doch vindt de Waard in goeden vorm. H. Koene schiet tegen den paal, maar H. Bruin schiet uit een hoekschop wederom langs de Vries, 62. Het veld was zeer glad. Al dadelyk zyn de Hilversummers in de meerderheid en spoedig is het reeds 30. Wanneer H. F. C. wat komt opzetten, heeft Zwijndrecht tot tweemaal toe succes, 32 .Hilversum, het gevaar inziende, legt er een schepje op en nog voor rust hebben zy den voorsprong tot 4—2 vergroot. Direct na de hervatting maakt v. Pareere er 43 van. Nu wy weer, denkt Hilversum 2, en de bal ligt achter v. d. Togt, 53. Even dreigt voor Hilversum weer gevaar als uit een straf schop v. Pareere den stand op 54 brengt, maar als Hilversum 2 weer succes heeft, 64, is de tyd nagenoeg verstreken. Hilversum 2 wint ten slotte met dezen stand. Het was een aardige stryd waarby goed spel werd vertoond. Reeds in den beginne laat H. R. C. 2 zien dat met zyn spel niet te dollen valt en bin nen 5 minuten spelens heeft de middenvoor der gasten Michel gepasseerd 10. De V. S. V.- voorhoede probeert dan het spel te verplaat sen, hetgeen haar heel goed gelukt. Voor het doel zyn de V S. V.-voorwaartsen echter ge heel ongevaarlijk, zoodat, wanneer de rust aanbreekt, H. R. C. 2 nog steeds met 1—0 leidt. Na de hervatting hetzelfde spel, goed veld- voetbal, vooral de verdediging van V. S. V. 2 speelt goed, doch voor het doel der gast- heeren gekomen, blijken de V. S. V.'ers schot loos te zyn. Als Broek van V. S. V. al te forsch gaat spelen, ziet de scheidsrechter zich genoodzaakt hem het veld uit te zenden. Als het laatste fluitsignaal klinkt, heeft H. R. C. 2 de eer V. S. V. 2 de eerste nederlaag toe gediend te hebben. Schoten opent het spel. Na eenige vergeef- sche aanvallen van Zeemeeuwen, stuit de eerste aanval van Schoten op buitenspel. Een pittige aanval van Zeemeeuwen wordt beslo ten met.een goed schot van den midvoor en Zeemeeuwen heeft de leiding 10. Aanval op aanval wordt door Zeemeeuwen ondernomen. Tenslotte belandt een schuiver van den rechtsbuiten, onder den keeper door, in het doel 20. Een Schoten-speler is het met den scheids rechter niet eens en moet het veld verlaten. In de tweede helft speelt Schoten met 10 rnan verder. Ondanks dat, is het gevaarlyk in den aanval. Zeemeeuwen vergroot zyn voor sprong. Het gelukt Fransen Jr., den keeper te passeeren en het leder in het doel te plaat sen 3—0. Schoten geeft nog niet gewonnen en by een der talrijke aanvallen maakt de Goede een fraai tegenpunt 3—1. Thans is Schoten gere geld in de meerderheid en kan Zeemeeuwen met moeite een enkelen uitval doen. Toch vei- groot het zijn voorsprong door Jb. Muinck 4—1. Wederom moet een Schotenspeler het veld verlaten. Kort daarop maakt Schoten uit een corner er 42 van. Het begin is voor Bloemendaal al heel slecht. De H. D. M.-aanval heeft tegen de niet op slag zijnde verdediging geen lastig spel en al dra wordt de score geopend (10). Als de wedstryd 10 minuten oud is, heeft Bloemendaal reeds een 30-achterstand. De verbetering treedt dan bij Bloemendaal in, den onstuimigen H. D. M.-aanvallen kan het hoofd worden geboden; Bloemendaalsche aan vallen komen meer en meer ook los. De nieuwe voorhoede bewijst tot aardige din gen in staat te zyn. Het eerste optreden was nog wel niet „hervorragend", doch zeker niet slechter als onder veel gunstiger omstandighe den het vroegere binnentrio. Voor de rust weet De Keyzer uit een straf- corner te scoren, zoodat met 31 voor H. D. M. gedraaid wordt. In de tweede helft gaat het spel veel meer gelyk op; de Bloemendaal-aanvallen zijn zelfs jniet ongevaarlijk. Toch dreigt het meeste gevaar nog by de Bloemendaalsche verdediging, die echter stand weet te houden, zy het met moeite Kort voor het einde scoort H. D. M. nog eens (41). Bloemendaal slaagt er daarentegen niet in tiet Haagsche doel te vinden, zoodat H. D. M. een verdiende, geflatteerde zege behaalt. Tilden en zijn troep zijn op het oogenblik in Joego-Slavië. In Zagreb heeft Najuch Til den geslagen met 60; 64 en Nusslein met 8—6, 86. Tilden en Barnes sloegen Najuch en Nusslein met 75, 61. In Belgrado heeft Nusslein Barnes geslagen met 97, 61, terwijl het dubbelspel werd gewonnen door Tilden en Barnes van Najuch en Nusslein en wel met de volgende cyfers: 16, 63, 86. De thuisclub won weer van een tegenstander, die meerendeels sterker was. De Haagsche voor hoede was telkens in den Bloemendaalschen strafoirkel, waar Broere weer een goede back partij gaf en ook De Kadt in doel goede dingen verrichtte, zoo nu en dan door geluk geholpen. De Haagsche verdediging kon de Bloemen daalsche aanvallen de baas blijven, zoodat de rust met blanke score kwam. Na de rust wordt aanvankelyk door Bloe mendaal fel gespeeld, zoodat meerdere hache- lyke momenten voor het H. D. M.-doel ontstaan. Ten slotte weet De Graaf dan ook een voorzet te benutten (I—0). Direct hierop vallen de gasten hevig aan en komen sterk in de meerderheid. Ettelyke cor ners en strafcorners brengen H. D. M. geen succes. Nu toont de Bloemendaal-verdediging goede eigenschappen. Onder spanning komt het einde met een kleine Bloemendaalsche overwinning. M. H. C. had twee invallers voor Hooft en Ruys de Perez. Zoowel de voorhoede als ook de verdediging leden hieronder, doch wel speciaal de aanval, die geen enkelen goal wist te scoren. Daarbij dient evenwel opgemerkt, dat Hilver sum 2 een zeer goede en enthousiaste partij speelde en de gebroken Haarlemsche verdedi ging tot rust de score toch blank wist te houden door een goed toegepaste off-side tactiek. In de tweede helft pasten de heeren goed op den off-side-val en door het ver opdringen van de Haarlemsche backs kwamen toen ook de doelpunten, wat het goede keepen tifen Elias geen afbreuk deed. De M. H. C.-voorhoede kon het tegen de Hil- versumsche verdediging niet bolwerken, te wei nig gesteund ook door de half-linie, welke nog slecht aangaf bovendien en de Hilversumsche vleugelspelers te veel vry liet. Met niet minder dan 40 werd M. H. C. ge slagen. H. B. S. liet zich door het enthousiaste actieve spel van Kieviten geheel intimideeren. Reeds binnen eenige minuten hadden de Kieviten een 20-voorsprong. De enkele H. B. S.-aanvallen brachten geen succes, daar de gasten niet tegen de verdediging van de thuisclub opgewassen bleken. Daarentegen had Kieviten nog twee maal succes, zoodat rust met 40 voor de Ha genaars kwam. De tweede helft werd vervolgd als de eerste was geëindigd. Kieviten blyven het meest aan vallend, de H. B. S.-aanvallen zyn ongevaarlijk. Het halve dozy'n is voor de Kieviten reeds vol (60), als H.B.S. nog geen tegengoal gescoord heeft. Als de thuisclub wat minder enthousiast gaat spelen, komt H. B. S. wat meer in den aanval. Ten Brink en Bolland slagen er dan in een tweetal tegenpunten te scoren. Het einde komt met een verdiende 62-overwinning voor Kie viten. Op verzoek van Krommenie werd deze wed strijd in Bloemendaal gespeeld, daar het veld te Krommenie onder water stond. Bloemendaal is voortdurend sterk in de meer derheid, doch kan dat toch slechts door twee doelpunten van Löben Seis tot uiting brengen, terwyl Krommenie in de eerste helft één keer doelpunt. Rust komt dus met 2I voor Bloe mendaal. In de tweede helft wordt het Bloemendaal sche overwicht voortdurend grooter. Achtereen volgens scoren Kuiper, G. van Löben Seis, Crornmelin en Kuiper, zoodat dan het halve dozijn voltallig is. Bij Krommenie waren midhalf en keeper goed, doch voor het overige maakte het team geen sterken indruk. De wedstryd M. H. C. 2—Amsterdam 5 werd uitgesteld, terwijl H. B. S. 2—M. H. C. 3 ge staakt werd in de tweede helft, toen M. H. C. 3 reeds met 50 voorstond. De S. V. „Voor Vaderland en Koning" heeft haar j aarlij kschen wedstryd gehouden op Hindenburg-geweer in de duinen te Over- veen. De wedstryd om de gouden kampioens medaille was gecombineerd met den stryd om den gouden horlogeketting die dit jaar weer voor het eerst verschoten werd. Aan spanning heeft het dezen keer niet ontbroken. H. P. Spoor, B. A. Ruyver en T. van Pelt schoten allen even hoog, zoodat voor de eerste plaats overgekampt moest worden, hierby was H. P. Spoor de gelukkige en veroverde zoodoende en kampioensmedaille en horlogeketting. voor personeel was B. A. Ruyver voor de eerste klas no. 1, terwyl H. Cramer voor de tweede '-.lasse de eerste plaats bezet. De totale uitslag is als volgt: Kampioen en horlogeketting. 1. H. P. Spoor 249 p 2. B. A. Ruijver 139 p. 3. F. van Pelt 139 p. 4. J. Jacobs 133 p. 5. H. Cronen 126 p. 6. D. Teekens 125 p. 7. H. Hoddenback 121 p. 8. J. W. M. Rijbroek 121 p. Personeel le klasse 1. B. A. Ruijver 92 p. 2. F. v. Pelt 92 p. 3. D. Teekens 89 p. 4. J. Jacobs 87 p. 5. J. W. M. Rijbroek 75 p. Personeel 2e klasse 1. H. Cramer 82 p. 2. H. Hoddenback 80 p. 3. H. v. d. Laan 80 p. 4. L. Lemmers 71 p. 5. A. Baart 11 p. 6. J. v. Pelt 62 p. Zooals men weet heeft de bekende wieler- :;pert Karei Steyeart na den laatsten Torn de France bedankt om nog eens als „sé- lectionneur" van de Belgische p oeg op te treden. Reden hiervan was de wijze, waarop de Belgen onderling elkaar in de haren zaten en als ploeg er weinig van terecht brachten. De Belgische Wielerbond, daartoe aange zocht door de directie van l'Auto, de organisa toren van dezen rondrit, heeft daarom gisteren besloten de Belgische ploeg te kiezen. Gisteren werd op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort een green some vlaggenwedstrijd gespeeld, waaraan door 12 paren werd deelgenomen. De eerste prijs werd gewonnen door mevr. Bouman en F. El- horst, die hun vlag in de 19e hole plaatsten. Tweede waren E. Lefebvre en mr. G. M. Bier man op de 19e fairway, terwijl als derde ein digden E. A. Velman en E. Veltman jr., even eens op de 19e fairway. Tot slot van het jubileum houdt bovenge noemde hengelaarsvereeniging een kaswedstryd voor leden en donateurs op witvisch, op 6 Nov. a.s. 's Morgens vertrekt men per autobus in de richting Purmerend. Na afloop van den wed strijd worden de prijzen bekend gemaakt door den voorzitter B. Larsson en uitgereikt op den feestavond van 13 Nov. in het Clublokaal Boter markt. Voor dezen wedstryd is een persoonlijke draegmedaille uitgeloofd. Klasse C., Afd. 1. Het schijnt, dat de kampioenen van ver leden jaar, de B-C. „Haarlem", wederom groot sche plannen hebben. Zij slaagden er tenmin ste in het viertal van de B.V.K.E.T.S. (Am sterdam) in eigen huis met 31 te verslaan. P. Kobus speelde als gewoonlijk uitstekend en liet zyn partner ver achter zich. Ook de Haar lemmers H. J. Metz en J. de Jager zorgden voor een winstpuntje. Alleen G. W. Metz ver mocht niet het zoet der overwinning te sma ken. Klasse D., Afd. 8. Donderdagavond was het team van „De Ko renbeurs" in IJmuiden op bezoek teneinde de „Nummer Een-ploeg" te bekampen. Na span- nenden stryd won Lichtendaal (No 1) van Baart, terwijl J. Steffers (Korenbeurs) in een schitterend gespeelde party, 150 car. Cadre in slechts 19 beurten, den IJmuidenaar ver morzelde. Vervolgens traden de Waard (No. 1) en D. J. Steffers in het strijdperk en wist eerstgenoemde nog een puntje in de wacht te sleepen. De laatste match was voor Nummer Een van groot gewicht. Als zy dezen wonnen, was hun kans op het plaatselijk kampioen schap bijna zeker. Langenberg (Korenbeurs) en De Groof (No. 1) gingen langen tyd gelyk op, zoodat de uitslag onzeker was. Op het laatst liep de IJmuidenaar iets uit en won dezen den met spanning gevolgenden stryd. De uitslag werd dus 3—1 voor de gastheeren. Voor deze afdeeling stonden slechts 2 mat ches op het programma, welke beide op 25 Oc tober gespeeld werden. In Café v. d. Bos werd de ontmoeting Haai- lem-Noord—D.E.S. gespeeld. De thuisclub trok zeer goed van leer, doordat W. Kamp in top vorm spelende A. F. de Nys (D.E.S.) op 69 liet staan. Ook P. Groot won met flinken voor sprong van den D.E.S.-er Tuninga. Nadat J. de Nys de traditioneele eer gered had voor de bezoekers, bracht Kronenburg den eindstand op 31 voor Haarlem-Noord. Zijn tegenstander L Vlug maakte slechts 47 van de 94 car. Het is het Vriendenkring-viertal in „Centraal- Bar" niet mogen gelukken beide puntjes thuis te houden. Excelsior 2 uit Velsen-Noord gaf ferm partij en slaagde er in 2 partijen in de wacht te sleepen en aldus een gelijk spel te be vechten. Terreehorst en v. d. Gevel zorgden er voor, dat Vriendenkring tenminste 1 puntje rij ker werd. De jubileumwedstrijden derde klasse, georga niseerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der „Haarlemsche Damclub", zijn thans geheel beëindigd. Wij publiceeren hieronder den volle- digen einduitslag. De eerste prijs (verguld zilveren medaille, ge schonken door mr. J. N. J. E. Heerkens Thijs- sen) werd gewonnen door de Damclub „Haar lem" II/III, welke de „Haarlemsche Damclub" III de grootste nederlaag heeft toegebracht (14—6). Om den 2den en 3den prijs (resp. een fraai eerekruis en bekertje, geschonken door N.V. Koek- en Beschuitfabriek voorheen G. Hille Zn. te Zaandam) zal een loting plaats vinden tusschen de Damclub „IJmuiden" I en de Damclub „Huizen" I, welke beiden van de „Haarlemsche Damclub" III met 137 wonnen. Om den vierden prijs zal geloot worden tusschen de Damvereeniging „D. O. S." III (Amsterdam) en de „Haarlemsche Damclub" III (bronzen medaille), die gelijk hebben gespeeld (1010). IA. Kinheim 2—HFC 3—3 Haarlem 4EDO 3 43 IB. Bloemendaal 2—Haarlem 3 14 V.S.V. 3—Schoten 2 1—5 2B. Beverwijk 2Kennemers 3 32 Haarlem 5THB 2 04 2c. WH Hillegom 2Hillegom niet opgek. 2d. Zeemeeuwen 3—RCH 6 61 3b. Swastika 3WH 2—6 3c. VSV 5—Heemstede 3 7—1 3d. Kennemers 8DSK 4 41 ThaliaKenau 3 112 VSV 4Swastika 2 gest. 40 3e. Stormvogels 5Bl.'daal 4 42 VVB 2Kennemers 9 80 3i. EDO 6—HFC 6 4—4 Schoten 5Hillinen 4 22 3j. Zandvoort 4—DWO 4 1—2 Overige wedstrijden sf«r*i'ast. Zaterdagmiddag-.:. Tram vogels 2IJFC 35 In de dagbadpers werd dezer dagen een be richt opgenomen, waarin vermeld stond, dat door het in werking treden van de overeenkomst tot beperking van de hyacintenteet 1932/33 het volgend jaar ongeveer 12 a 15 millioen hya cinten zouden worden aangeboden, j Naar aanleiding hiervan schryft het Week blad voor Bloembillencultuur: Dit cijfer is natuurlijk veel en veel te laag. Zoodat haast aan een storende drukfout werd gedacht. Het bericht is echter tot nu toe niet gerectificeerd, daarom hebben wij den invloed van de beperkingsmaatregelen op het aantal leverbare dikke bollen eens onder de loupe genomen. Er van uitgaande, dat dit cijfer aan den la gen kant is, door allerlei nu hier niet ter zake doende oorzaken, stellen we de met hyacinthen beplante oppervlakte op 500.000 Roe. Het doel van de beperkingsmaatregel is uitbreiding voor komen, d.w.z. de natuurlyke uitulant wordt vernietigd en factoren die in het eene bedryf een abnormale uitplant zouden hebben in het leven geroepen, worden geneutraliseerd door andere factoren in een ander bedrijf, waar de de inleveringsplicht tot een vrij aanzienlijke in krimping leidt. Verwaarloozen wij de inkrimping als gevolg van de slechte tijden, diet tot be zuiniging op exploitatiekosten leiden en hou den wij er rekening mee dat een aantal kra men niet mee doet, dan gaan wij ook voor de opplanting in dezen herfst uit van een met hyacinten te beplanten oppervlakte van 500.000 Roe. Als daarvan twee vyfde leverbare dikke bollen verschaft, en wel 500 per RJR.., dan ko men wy reeds op een aantal van 100 millioen leverbare dikke bollen in 1933 te verkoopen. Welk aantal aanstaand leverbaar door de in levering van 8 mand per te planten 100 Roe door de deelnemers aan de inkrimping wordt vernietigd? Daarvan weet men nog niets; de inlevering die het bij benadering zal aangeven is pas aangevangen. Bazar. De bazar ten bate van het orgel der Nieuwe Kerk heeft veel belangstelling ge trokken. Vooral Zondagavond waren er enorm veel bezoekers. De tyden waarop de gouden horloges bleven stilstaan zijn: 3 uur 34 minuten 44 seconden en 11 uur 44 minuten 34 seconden. De heer A. Duijn alhier was één der gelukkige winnaars. Het bazarcomité kan, de slechte tydsomstan- digheden in aanmerking genomen, tevreden zyn. „En heb je een fijne partij gehad gisteravond?" „Ik geloof van welik heb tenminste nog hoofdpijn."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 15