De Fanfaronade van Trousson Berlijn loopt "VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Het nieuws van heden GENERAAL WEYGAND'S TROMPETTER Herriot naar huis Oorlogsverklaring aan von Papen VLIEGRAMP IN BEIEREN Prinses Helena te Boekarest DE BAROMETER DONDERDAG 3 NOV. 1932 BUREAUX: NAS5AULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Boncour roept hem ter verantwoording Geestdriftige sympathiebetuiging bij zijn vertrek Fransche pers tevreden Economische samenwerking? De werkloozenbetoo- ging te Londen Petitie in beslag genomen Monarchisme in Portugal Prins Duarte Nuno beschouwt zich als de koning Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiniiiiiiiiii| j minimum UIT HET NOG STEEDS RUMOERIGE SPANJE Tram, autobus en ondergrond in staking Een rustig verloop Geen staking van het bureau-personeel De schismatieke kerk in Mexico Een patriarch benoemd Nieuwe wijzigingen in Pruisen Inzake financiën der gemeenten Scheepsontploffing De wereldberoemde Kathedraal van Cadiz in Zuid-Span je. welke communistische elementen in brand hebben willen steken Zaleski afgetreden Hij heeft behoefte aan rust De zestien Gotlanders gered Door Duitsch schip opgepikt De Beiersche premier dr. Held tegen de ver-Pruising van het Rijk Berlijn zeer ontstemd Stimson over Hoover's leeningpolitlek Zeppelinmast te Sevilla DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Vleugel van Junker-vliegtuig gebroken Vijf personen gedooe NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18217 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. eén 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek De geruchten, als zou de Opperste Oor logsraad in Frankrijk zich met hand en tand verzet hebben tegen het door den gewezen socialist Paul Boncour gecon cipieerde Fransche ontwapeningsvoorstel, zijn, zooals men weet, officiéél tegengespro ken. Onmiddellijk na die geruchten heette het, dat over het constructieve ontwape ningsplan van den minister van oorlog overeenstemming met den Generalen Staf was bereikt. Maar hoe kan men overeen stemming bereiken, wanneer er geen mee- ningsverschillen zijn geweest? Het valt dan ook moeilijk aan te nemen, dat de leider der Fransche socialisten Léon Blum zich zijn feilen openlijken aanval op den Fran- schen opperbevelhebber generaal Weygand in de pers zou veroorloofd hebben, indien hij geen goede gronden had te gelooven, dat de Fransche generalissimus een hoogst ongewenschte actie tegen Boncour's plan voerde. Of wilde Léon Blum met zijn ver woede aanklacht tegen de regeering, dat zij zich door een dommen vechtjas zou laten ringelooren, bij voorbaat de kans verijdelen, dat door generaal Weygand schadelijke wijzigingen in het Fransche ont wapeningsvoorstel zouden worden aange bracht? Hoe dit ook zij, voor zoover men na kan gaan, heeft generaal Weygand in tie beraadslagingen tegenover de Fransche regeering aan het kortste eind getrokken en is het Fransche ontwapeningsplan, dat wezenlijk verder gaat dan Frankrijk tot nu toe wilde, vrijwel ongehavend uit de ge heime raadskamer te voorschijn gekomen. Dat de generale staf bij de verkregen over eenstemming de nederlaag heeft moeten lijden, wordt te waarschijnlijker, nu gene raal Trousson, bevelhebber van het derde legercorps, op het soldatenkerkhof te Rou- aan een daverende fanfaronade heeft ge blazen tegen de Fransche politiek van na den oorlog. Het is nauwelijks denkbaar, dat deze gedisciplineerde militair den moed zou hebben gehad van meening met zijn hoog- sten superieur te verschillen en daarvan ook in het openbaar blijk te geven. Het vermoe den, dat de door generaal Trousson ge speelde treurmarsch over de slappe houding der Fransche politici, die zich de dik ge sneden overwinningskaas na den oorlog van het brood hebben laten eten, volkomen overeenstemt met de gevoelens van den tot verbitterd zwijgen gedoemden opperbevel hebber, ligt dan ook voor de hand. Trousson's rede op den doodenakker van Rouaan, waar tal van poilu's be graven liggen, verraadt een welhaast verbijsterende mentaliteit. Hij beweerde, dat de voordeden en rechten, welke Frank rijk door de overwinning had verkregen, successievelijk zijn verloren gegaan, maar scheen er zich geen rekenschap van te ge ven, dat deze voordeden en rechten de afmetingen hadden aangenomen van een onduldbare onrechtvaardigheid tegenover de overwonnenen. Hij sprak van Frankrijks slecht beloonde edelmoedigheid, en negeer de daarbij het feit, dat deze edelmoedig heid bestaan heeft in een onverantwoorde lijk lang vasthouden aan practisch onhoud baar gebleken eischen, zoodat Duitschland in arren moede den fatalen weg van een militaristisch gezinde nationalistische re actie letterlijk is opgedrongen. De conces sies, welke Frankrijk al te traag en onder te veel voorbehoud achtereenvolgens Duitsch land heeft gedaan, zijn niet anders dan noodzakelijke correcties geweest op het on uitvoerbaar gebleken dictaat van Versailles, correcties, welke altijd te laat werden aan gebracht, om een blijvenden invloed ten goede te kunnen uitoefenen. Het getuigt van een wel hopelooze verblindheid, wan neer men de pijnlijke verscherping van de Fransch-Duitsche tegenstelling van het oogenblik alleen aan Duitschland en niet aan Frankrijk wil wijten. De Fransche na- oorlogsche politiek is tot aan de conferentie van Lausanne toe altijd de onontwijkbare sta-in-den-weg geweest voor een radicale en duurzame verbetering der internationale verhoudingen in Europa. Men kan dit er kennen zonder daardoor Duitschland dom weg zalig te spreken. Hoe bedroevend het ook is, dat de on verantwoordelijk lichtvaardige rede van Trousson in de rechtsche Fran sche pers een al te gretig oor heeft gevon den, het stemt tot vreugde, dat Paul Boncour den generaal om den vollediger, tekst van diens rede en alle voor een zui vere beoordeeling van diens woorden ver- eischte inlichtingen heeft gevraagd. Daaruit toch blijkt, dat de Fransche regeering inziet, dat met dergelijke oraties de toen al zoo moeilijk gebleken internationale samenwerking niet gebaat is, en dat zij van plan is den generaal ter verantwoording te roepen, indien mocht blijken, dat hij zijn militaire boekje politiek ver te buiten is gegaan. Thans, nu het er op aankomt de ontwa peningsconferentie te redden van een wis sen ondergang, is het minder dan ooit ge- wenscht,, dat chauvinistisch dol geworden generaals er maar vrijelijk uitflappen, wat hun op de felle commando-tong brandt. De deskundige militaire inmenging in de ontwapeningsdebatten heeft al te veel schade berokkend aan den gang van zaken, dan dat men nog politiek ondeskundige militairen aan het woord zou mogen laten. Frankrijk schijnt met zijn nieuwe ontwa peningsplan, dat nog steeds niet volledig bekend en zelfs nog niet tot in de finesses voltooid is, eindelijk werkelijk in de goede richting te gaan. En elke poging om het daarvan af te houden, moet gebrandmerkt worden als een internationale misdaad. MADRID, 3 Nov. (Reuter) Herriot heeft gisteravond half tien Madrid verlaten, teneinde naar Frankrijk terug te keeren. Bij zijn vertrek werd hij door een uiterst enthousiaste menigte toegejuicht. Zelfs werd de afzetting verbroken en stormde men op den Franschen staatsman af, om hem de hand te drukken. Gisteravond om half acht werd het Fransch- Spaansche verdrag betreffende de positie van de arbeiders onderteekend door de Ministers van. Arbeid van de beide betrokken landen, in tegen woordigheid van Herriot, Azana en Zulueta. Zoowel Herriot als Azana hielden bij die ge legenheid een redevoering, waarin zij zinspeel den op de goede verstandhouding tusschen Spanje en Frankrijk, die zoo bevorderd werd door Herrot's bezoek aan Spanje. Herriot noemde de Spaansch-Fransche vriendschap een voorbeeld voor alle volken, omdat deze vriend schap slechts het algemeen belang en het wel zijn riet menschheid beoogt en gebaseerd is op de groote principes, welke aan Franschen en Spanjaarden gemeen zijn: verknochtheid aan recht en vrede. PARIJS, 3 Nov. (Reuter) De opwinding in de Fransche pers, veroorzaakt door de anti- Fransche demonstraties bij het bezoek van Her riot aan Madrid is thans gekalmeerd door de geestdriftige sympathiebetuigingen, welke de Madridsche bevolking Herriot Woensdag heeft betoond. „La République" eischte aanvankelijk, dat de Fransche gezant te Madrid vervangen zou worden, aangezien hij het bezoek van Herriot slecht had voorbereid. PARIJS, 3 Nov. (V.D.) De voorzitter van de financieele Kamercammissie, Malvy, die Herriot op zijn reis naar Madrid heeft verge zeld, gaf als indruk van deze reis te kennen, dat de groote massa van het Spaansche volk de oogen op Frankrijk gericht houdt. Hij gaf als zijn overtuiging te kennen, dat men vooral op economisch gebied zeer goed tot nauwere samenwerking zou kunnen komen. Frankrijk zou Spanje bij de exploitatie van Spanje's groote natuurlijke rijkdommen groote diensten kunnen bewijzen. De Fransche Minister van Arbeid, Dalimier, verklaarde dat het bezoek van Herriot in de Spaansche hoofdstad een atmospheer had ge schapen, die zeer gunstig was voor een nauwe verbroedering der beide landen. Verwezen wordt nog naar Herriot's opmerking bij 't tee kenen der verdragen, dat Fransrijk van gan- scher harte bereid was de jonge Spaansche republiek te helpen. LONDEN, 3 Nov. (Reuter) De politie heeft de petitie in beslag genomen, waarin werd ge protesteerd tegen bepaalde voorwaarden, die aan de steunuitkeering zijn verbonden en die naar men zegt een millioen handteekeningen droeg. Zooals men weet wilde een deputatie van hongermarcheerders deze petitie aan het La gerhuis aanbieden, doch toen de politie-cordons dit onmogelijk maakten werden de betrokken documenten door de deputatie bij het Charing Cross-station gedeponeerd. Toen men ze heden weer in bezit wilde nemen, bleek dat de politie de stukken in beslag had genomen. LISSABON, 3 Nov. (Reuter) De leiders van de Portugeesche monarchististen hebben bij monde van Coutinho aan prins Duarte Nuno van Branganza een aantal wenschen kenbaar gemaakt. Voornamelijk wordt den prins ver zocht, de politiek van Don Manuel te volgen en zich ais koning van alle Portugeezen te be schouwen. Prins Duarte Nuno heeft geantwoord, dat hij aan deze verlangens gehoor gaf en Continho tot zijn verteegnwoordiger in Portugal be noemde. Verwachting: Meest matige Zuid-Westelijke tot Zuid- Oostelijken, later waarschijnlijk weer ruimende wind, nevelig tot half bewolkt, later waarschijnlijk weer toenemende bewolking. Aanvankelijk weinig of geen regen en kouder; later zelfde tempe- ratuur. Hoogste stand: 773.0 te München. Laagste stand: 750.4 te Kinn. 5j Zon op 7.01, onder 4.26. Eerste Kwar- tier Zaterdag v.m. 7.10. Licht op 4.56. BERLIJN, 3 Nov. Hedenmorgen is in geen der bedrijven van de Berliner Verkehrs Gesell- schaft het werk hervat. Tegen de verwachting, die men na de stemmingen van vannacht die wel een meerderheid voor de staking oplever den, doch waaraan niet door voldoende arbei ders was deelgenomen, zoodat men slechts op wilde stakingen rekende staat het geheele bedrijf stil en rijden er geen trams, bussen of ondergrond. Honderden Berlijners stonden vanmorgen ver geefs op de halteplaatsen te wachten Eerst toen zij door pamfletten over de staking waren inge licht trokken zij te voet naar kantoor en werk plaats. Werkwilligen die zich aan de remises en ga rages wilden melden, moesten onverrichter zake terugkeeren aangezien zij geen kans zagen door de talrijke stakingsposten heen hun bestem ming te bereiken. Op verzoek van de B. V. G. heeft de politie een aantal stations bezet. De personeelwagens, waarmee arbeiders naar de plaats hunner bestemming worden vervoerd, werden ondanks de politiebescherming met steenen gebombardeerd en gedeeltelijk bescha digd, zoodat tenslotte besloten werd de wagens niet te laten uitrijden. De politie heeft reeds vannacht veiligheids maatregelen genomen, vooral bij de remises. Tot nog toe arresteerde zij twee nationaal- socialisten en een communist die zich aan ge welddadigheden schuldig hadden gemaakt. In het algemeen heeft de staking een rustig ver loop. BERLIJN, 3 Nov. (V. D.) Door den bond van ambtenaren en kantoorpersoneel wordt mede gedeeld, dat de staking bij de B. V. G. uitslui tend het rijdende personeel betreft. Het perso neel in de kantoren, van de administratie en in de werkplaatsen is niet bij de staking be trokken. Niettemin is ook deze categorie in on derhandeling over de regeling van de z.g. man tel-tarieven van het collectieve contract en vlotten deze onderhandelingen niet best. Het contract was tegen het einde van September opgezegd. De directie tracht verschillende ver slechteringen in te voeren, speciaal wat betreft de verdeelingen in klassen, waardoor voor het gros der ambtenaren salarisverlaging zou ont staan. De beambten en ambtenaren zijn voor nemens zich met kracht tegen dergelijke maat regelen te verweren. MEXICO-STAD, 3 Nov (Per telefoon). De al- gemeene commissie der Mexicaansche schisma tieke kerk heeft heden besloten den naam der kerk te veranderen in „Mexicaansche orthodox- katholieke kerk". De Mexicaansche orthodox-katholieke kerk zal zich aansmiten bij de derde orthodoxe kerk. Tot patriarch van de nieuwe Mexicaansche Kerk is Sierra benoemd, die ongeveer denzelf den rang als een aartsbisschop in de Roomsch- Katholieke Kerk zal bekleeden. De geestelijken, die tegen de besluiten van de algemeene commissie stelling namen en haar de bevoegdheid ontzegden, een ambt van de Roomsch-Katholieke Kerk over te nemen, wer den uit de nieuwe kerk gezet. (United Press) BERLIJN, 2 Nov; (WB). Gisteren heeft de commissoriale Pruisische regeering krachtens een verordening van 24 Augustus 1931 twee ver ordeningen uitgevaardigd. De eerste handelt over de begrooting van landen en gemeenten. Zij heeft op de eerste plaats ten doel een geordende en spaarzame huishouding in de gemeenten te waarborgen. Verder dient zij tot versterking van de positie van het gemeentebestuur, duide lijke verdeeling van de verantwoordelijkheid bij de uitvoering van het begrootingsplan, in voering van uitgebreide publiciteit op het gebied van begrootings- en rekeningswezen alsmede een GIBRALTAR, 3 November. (Reuter). Door een ontploffing aan ooord van het Finsche s. s. „Gantoise" is een van de leden van de bemanning om het leven gekomen, terwijl drie werden gewond, o.w. een levensgevaarlijk. nieuwe regeling van de rekeningscontróle in de gemeenten. Wat betreft de versterking van de positie van het gemeentebestuur (bedoeld worden B. en W.) is bepaald, dat het gemeentebestuur in ge vallen, waarin de gemeenteraad vernieuwingen op de begrooting wenscht aan te brengen, welke het evenwicht in gevaar brengen, zijn toestem ming kan onthouden. De tweede verordening heeft ten doel het ge meentelijke personeel tot het hoogst noodzake lijke peil in te krimpen en wel door het niet opnieuw bezetten van overbodige posten, wan neer deze vrijkomen. WARSCHAU, 2 Nov. (Eigen telegram) De minister van Buitenlandsche Zaken, Zaleski, is afgetreden. Hij wordt opgevolgd door kolonel Josef Beck, die tot dusver vice-minis ter van Buiten landsche Zaken was. (Dit bericht komt zeer onver wachts. Mogelijk houdt het aftre den verband met de mislukte po ging van Zaleski, om een uitstel van de Fransche lee ning voor den aanleg van den spoorweg naar Gdingh te voorkomen. Red.) (United Press) Zaleski is in Volkenbondskringen sedert ver scheidene jaren een bekende figuur. Sedert Mei 1926, toen Maarschalk Pilsoedski aan de macht kwam, bleef hij in verscheidene op el kaar volgende regeeringen minister van Bui tenlandsche Zaken. Als reden voor Z'aleski's ontslagaanvraag wordt medegedeeld, dat hij vermoeid is en zich tijdelijk uit het politieke leven terug wil trek ken. Waarschijnlijk zal hij benoemd worden tot Poolsch gedelegeerde bij den Volkenbond en tot ambassadeur in een der groote hoofdsteden in West-Europa. Zijn opvolger kolonel Joseph Beck is sedert 1930 onderstaatssecretaris van het Ministerie van Buitenlandsche Zaken en was daarvoor militair-attaché te Parijs. Eenigen tijd was hij ook chef van het kabinet van Maarschalk Pil soedski, met wien hij nauw heeft samenge werkt en die hem als speciale vertrouwensman beschouwde. STOCKHOLM, 2 Nov. (V. D.) In den afge- loopen nacht, te ongeveer half een heeft het Duitsche stoomschip „Bothilda Russ' de zestien vermiste jeugdige Gotlanders, die Zondag met een motorboot waren uitgevaren om manoeuvres van Russische oorlogsschepen van dichtbij gade te slaan, en die men reeds verloren had ge waand, gered en aan boord genomen De Zweed- sche radio-stations nadden alle schepen in de Oostzee van de vermissing in kermis gesteld, waarop de „Bothilda Russ" haar koers had be- wijzigd. In het dorpje op het eiland Gotland, waar de geredden thuis hooren, is de vreugde onbe schrijflijk. Reeds vanmorgen vroeg oevond zich het halve dorp dat de heuglijke tijding had ont vangen, aan de haven, hoewel het Duitsche schip pas in den loop van den middag verwacht kan worden. i STUTTGART, 2 Nov. In twee Maandagavond voor het Centrum gehouden verkiezingsverga deringen keerde de Beiersche premier, dr. Held, zich in de eerste plaats tegen den leider der Duitsch-Nationalen, dr. Hugenberg, dien hij als den boozen geest van het Duitsche volk bestem pelde. Wat de oogmerken der regeering aangaat verklaarde spr. niet de overtuiging te bezitten, dat het huidige rijkskabinet federalistisch ge zind is. De werkzaamheid van den rijkscommissaris in Pruisen blijf ik, aldus Held, in strijd achten met de grondwet: ondanks het advies van het rijksgerechtshof zet de rijksregeering haar wil in Pruisen door, zonder toestemming der lan den. Dit beteekent m.i. het einde van den rechts staat, doch wie 't recht verlaat moet erop reke nen, dat hij zich blootstelt aan het scherpste verzet. De tijden zijn ernstiger dan zij sedert 1918 zijn geweest. Men wil blijkbaar de verprui- sing van het rijk. Ik heb nu het geloof aan het kabinet-von Papen verloren en moet bekennen, dat ik diep teleurgesteld ben. Het is niet moge lijk er nog maar een minuut over te zwijgen. Als ik mijn plicht als Beiersch premier, als aan hanger der grondwet wil vervullen, dan ben ik gedwongen openlijk tegen von Papen op te tre den en op te roepen tot den strijd tegen zijn maatregelen. Hier beslist alleen ons rechtsbewustzijn en het levensbelang van de Duitsche landen. De hou ding der Duitsch-nationalen, die den kanselier aanraden zich niets aan te trekken van juridi sche haarklooverijen, is bijna revolutionnair. Te gen dergelijke uitlatingen had de rijksminister van Justitie al lang moeten optreden. In de kringen der Rijksregeering heersch groote ontstemming over den aanval, dien de Beiersche minister-president dr. Held op het kabinet-von Papen heeft gedaan. Men verwacht, dat de Rijksregeering haar politieken gevol machtigde voor de Zuid-Duitsche landen Von Lersner geen bijzondere opdrachten voor Beieren zal geven en dat het politieke contact tusschen Berlijn en München, zoolang dr. Held geen ver ontschuldigingen heeft aangeboden, tot het al lernoodzakelijkste beperkt zal blijven. Het conflict Held-von Papen wordt in de Duitsche pers druk besproken. De Hugenberg- pers valt natuurlijk von Papen bij. Het vrijzinnig-democratische „Berliner Tage- blatt" merkt op, dat de bij het bezoek van kan selier von Papen nagestreefde verzoening blijk baar niet bereikt is. Inderdaad kan uitwendige vriendelijkheid het Zuid-Duitsche vertrouwen tegen de staats-opvatting van von Papen niet wegnemen. SEVILLA, 3 Nov. (Reuter). De „Graf Zep pelin" is hier op de terugreis van Zuid-Ame rika eenige oogenblikken gedaald, ten einde luitenant-kolonel Herera, kapitein Ariza en den voorzitter van de deputatie van de provin cie Sevilla, Casas, aan boord te nemen, die met de Duitsche regeering zullen onderhandelen over de oprichting te Sevilla van een lucht haven voor da lijn naar Zuid-Amerika. DAYTON (Ohio), 2 Nov. (Per telefoon) Staatssecretaris Stimson verdedigde hedenavond in een rede Hoover's leeningpolitiek. Hij zeide. dat de uitvoering van het Hoover-moratorium voor de Vereenigde Staten van de grootste be- teekenis was geweest. Door het moratorium wer den de Europeesche landen in staat gesteld hun zorgen aan de oplossing der economische pro blemen te wijden. Wanneer het in 1931 tot een bankroet in Oostenrijk of Duitschland zou zijn gekomen, zou het Amerikaansche geld dat in Europa belegd was en ongeveer 4 milliard dollar bedroeg, groot gevaar hebben geloopen. Een Duitsche financieele catastrofe zou een krach in de Amerikaansche financiën tengevolge heb ben gehad. In het verdere verloop zeide Stim son dat Hoover's politiek het land tegen buiten landsche dumping beschermd had. (United Press) De Eerste Kamer over het wetsontwerp tegen de godslastering. Radicale bezuiniging op de Indische begrooting. Paul Löbe als gast van de V.A.R.A.? Aftreden van zes soc.-dem. Statenleden in de provincie Groningen geëischt. Ongewenschte handel in bieten-garantie. Gaat het Kamerlid van der Meys heen? De personeelontslagen bij de Spoorwegen. De naaimachinezwendel te Leiden. Gemeentefondsbelasting en vermogensbelasting. De Haagsche burgemeester heeft den socialisti- schen optocht op 8 November toegestaan. Accoord met Prinses Helena. De 16 Gotlanders gered. Oorlogsverklaring van dr. Held aan von Papen. Zaleski afgetreden. Vliegtuig in Noord-Beieren omlaag gestort; vijf inzittenden gedood. Zes toeschouwers gewond bij een boerderij- brand te Wildervank. Orkaan boven Curacao; brug te Willemstad doormidden gebroken. Staking aan de Kaveervee-fabrieken te Nispen opgeheven. O O FRANKFURT AM MAIN 2 Nov. (W.B.) Hedenmiddag omstreeks één uur is het Junker vliegtuig D. 724, op weg van Neurenberg naar Frankfurt, in de nabijheid van Rohrbrunn in het Spessart -gebergte omlaag gestort. De inzittenden, Oberregierungsrat Weindner en Regierungs: at Eschenbacn van het Landes Finanzamt te München, de employé van de luchtvaartdi; ectie te München en de piloot Anton Schulz met aen marconist-mecanicien Karl Frank kwamen om het leven. Deskun digen hebben zich naar de plaats van het on geval begeven om een onderzoek naar de oor zaak in te stellen. Uit nadere berichten blijkt, dat het ongeluk- is te wijten aar. een breuk var een vleugel. Deze is tenminste op eenige honderden meters af stand gevonden. Het vliegtuig is in dicht kreupelhout neergevallen en heeft in den val de toppen van eenige boomen glad afgeschoren. Een van de verongelukten ligt nog onder het toestel, terwijl drie in de nabijheid werden ge vonden. Naar den vijfde wordt nog gezocht. Volgens ooggetuigen is deze de eenige, die uit het toestel is gesprongen. BOEKAREST, 2 Nov. (Reutel De voorzit ter van den ministerraad heeft het volgende communiqué gepubliceerd Prinses Heena is naar Roemenië gekomen, ter gelegenheid van kroonprins Michael's ver- jaardig. Van deze lelegenheid is gebruik gemaakt om eenige regelingen te treffen. De prinses zal binnen enkele dagen naar Flo rence terugkeeren. Dr. Manioe en Tituiescoe werden gisteren te gelijk in audiëntie ontvangen. Kroonprins Michaai zal heden naar Boeka rest gaan om afscheid van zijn ncjiei te ne men. Als de prinses het land verlaten ni t, zal dr. Manioe een uitvoerige mededeeling aan de pers verstrekken. Naar vernomen wordt omvat de getroffen re geling de jaariijksche toelage voor (ie prinses, een vaste woonplaats voor haar in r..oemenië, verlof om iecser jaar zes maanden in Roemenië te vertoeven er. orins Michael een maand per jaar met zich rr.ede naar het buiter.iand te ne men. Volgens eer naaer oericht heeft p-mees He lena de definitieve regeling 'usschen haar en de Roemeensche regeenng onderteek-na in haar paleis te Boekarest in tegenwoordigheid van mi nister-president Manioe. Hoogste stand op Donderdag 1 uur n.m.: 768 Vooruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1