Sociale werker gehuldigd - BEURS VAN AMSTERDAM Haarlem, 4 Nov. ALS VOORZITTER VAN DEN R.K. VOLKSBOND GENOOTSCHAP VAN DEN STILLEN OMGANG Wisselkoersen Morgen VRIJDAG 4 NOVEMBER STADSNIEUWS Pauselijke onderscheiding De feestvergadering Openingswoord Schrijven Mgr. Aengenent Ingekomen felicitaties Pauselijke onderscheiding toegekend Verdere huldiging ■■h HERINGA WUTHRICH - HAARLEM CENTRALE VERWARMING JONGETJE VERDRONKEN In sloot achter ouderlijk huis TOONEEL DE REIS VAN NOACH OP DE WATEREN Tegen de verlaagde prijzen SCHOUWBURG JANSWEG Cabaret van Jan Riemsdijk. Non-Stop-Cabaret-Revue in 2 bedrijven De heer J. Th. H. Castricum is Donderdagavond te Haarlem gehuldigd bij zijn koperen jubileum als voorzitter van de af deeling Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond. Boven staande foto is genomen tijdens de toespraak van den heer Dekker, voorzitter van de feestcommissie BLOEMBOLLENHANDEL FRANS ROOZEN Het faillissement HET STAATSVISSCHERS- HAVENBEDRIJF Wordt de reorganisatie niet uit gevoerd BEBOSSCHING VAN DE DUINF Eventueel als werkverschaffing DE HEER A. F. KREMER Treedt af als wethouder van Bloemendaal Medaille-uitreiking Wat zoudt Gij doen in dit geval? CHRISTIAANS GOEDERENHANDEL N.V. FLATGEBOUW HEEMSTEDE Bestuur vereeniging gevormd Eerw. Zuster Maria Alreda f AGENDA 5 November PASTOOR W. MUTSAERS De nieuwe adviseur van „St. Raphael'* VRIJDAG 4 NOVEMBER 1932 Vorige koersen De feestavond, den heer J. Ph. H. Castricum bereid, bij gelegenheid van zijn 12 y, -jarig jubileum als voorzitter van den R. K. Volks bond, afd Haarlem, is uitgegroeid tot een spontane huldiging van dezen man, die in moeiljjke tijden geleid heeft en moet leiden de R. K. arbeidersbeweging te Haarlem. Don derdagavond moet hem wel gebleken zijn, als hij het ten minste nog niet wist, hoe geliefd hij is bij de leden van den R. K. Volksbond. En niet alleen bij hen, maar ook bij vele an deren, want uit alle rangen en standen is hem hulde gebracht, mondeling zoowel als schriftelijk. Maar voor dezen door en door katholieken leider, moet wel op dezen feest avond het meest treffend geweest zijn hst oogenblik, toen hem mededeeling werd gedaan, dat hem de Pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" was toegekend. Dat bleek ook uit zijn dankwoord: zijn eerbied jegens het Kerkelijk Gezag en zijn liefde voor de arbeidersbeweging. Nadat de jubilaris de groote zaal was bin nengeleid en met zijn echtgenoote op het po dium had plaats genomen, werd hem door de velen, die de zaal vulden, op de wijze van Roomsche Blijdschap" een feestlied toegezon gen, waarin hem hulde en dank werd gebracht voor zijn trouwe plichtsvervulling, voor zijn naleven van hoogere idealen, voor zijn strijd voor de volksbelangen, waarbij hij steeds God voor oogen hield. De voorzitter van de feestcommissie, de heer P. Dekker, opende dan de bijeenkomst, om vervolgens in een kort woord den jubilaris toe te spreken. Hij vergeleek hem bij een goeden stuurman, die het schip van den R. K. Volksbond met vaste hand door de brandingen leidde, als kompas voerend het Kruis van Christus, om het schip in veilige haven te leiden, waar de naastenliefde heerscht en ora eenmaal het Hemelrijk binnen te gaan. Dan noemde spr. den heer Castricum, om wat hij gedaan heeft in den distributietijd, maar vooral om zijn naastenliefde. Hij streefde na datgene wat Paus en Bisschoppen voor schreven, bevorderde het deelnemen aan Tri- dua en gesloten retraiten. Maar ook voor de stoffelijke belangen zorgde de jubilaris, niet het minst als leider van onderafdeelingen. Namens bestuur, leden en onderafdeeiingen feliciteerde spr. dan den heer Castricum met zijn jubileum, om er vervolgens op te wijzen, dat, naast Gods zegen, de jubilaris veel hulp heeft ondervonden van zijn echtgenoote. Na mens den R. K. Volksbond bood spr. mevrouw Castricum uit dankbaarheid bloemen aan. Hij wenschte het echtpaar Castricum Gods rijksten zegen toe, en hoopte, dat het eenmaal een twee tal zonen, dat op het seminarie studeert, als priester op het altaar zal mogen zien. Yen slotte huldigde spr. den jubilaris opnieuw, doch thans in dichtvorm. De heer Scholte, administrateur van het ge bouw ,,St. Bavo", wenschte den jubilaris geluk met zijn jubileum en dankte hem voor de prettige samenwerking. Van Z. H. Exc. Mgr. J. D. J.Aengenent, Bis schop van Haarlem, was het volgende schrijven ingekomen. „Met uw koperen jubilé bieden Wij u gaarne Onze gelukwenschen aan. Terwijl Wij u dan ken voor alles, wat u in uw functie gedaan heeft en de beste wenschen uiten voor de toekomst, verleenen Wij u en uw gezin Onzen Bisschoppelijken Zegen". Verder waren vele schriftelijke gelukwen schen ingekomen, o. m. van Z. D. H. Mgr. M. P. J. Möllmann, de Hoogeerw. heeren Deken H. C. J. Sondaal en Plebaan L. A. A. M. Westerwoudt, den Zeereerw. heer rector J. P. J. Kok, oud-geestelijk adviseur, die latei- ter vergadering kwam het Tweede Kamerlid Ch. v. d. Bilt, wethouder W. J. B. van Liemt e. a. Bloemstukken waren gezonden door het Comité van Katholieke Actie, de R. K. Mid- denstandsvereeniging en het personeel der R.K. Coöperatie „Arbeid Adelt". Nadat „The Jelly Band" zich had laten hooren en vervolgens de Mannenzangvereeni- ging „St. Caecilia", onder leiding van den heer Henri Fielage, „De Vlaggen", van Olivier Koop, vertolkt had. was het groote oogenblik van den avond aangebroken. Rector Timp, geestelijk adviseur van den R. K. Volksbond, wenschte den jubilaris geluk namens de 2400 leden van don Bond, die hem hier gaarne in het openbaar hulde brachten. De taak van voorzitter Castricum is niet de gemakkelijkste geweest. De dagen zijn soms zoo grauw, het wordt soms zoo donker, vooral in het werkmansgezin. En om dan het ver trouwen er in te houden bij 2400 menschen, dat is bijna te zwaar voor één mensch. Maai vanavond is de voorzitter machteloos: hij is het „slachtoffer" en nu moet hij hoo ren, hoe hij gewaardeerd wordt voor het feit, dat hij 12jaar edelmoedig zijn taak ver vuld heeft. Wel is hem geen critlek bespaard gebleven, maar dat hindert niet, want hij heeft natuurlijk ook fouten begaan. Maar als hij de beste bedoelingen had en verkeerd be grepen werd, dan deed hem dat pijn. Want hij is met hart en ziel arbeider. Hij heeft volgehouden uit liefde voor den arbeidenden stand. En daarom zijn a'len uit liefde voor hem hier samengekomen. Hij heeft de harten ver overd van alle katholieke arbeiders te Haar lem. Maar naast de liefde voor den arbeidenden stand, heeft de jubilaris zijn werk vooral ge daan ter eere van God. En Hij heeft het werk van den heer Castricum ook begrepen. Hij is een leider van arbeiders, die zich eiken dag laat leiden door den besten Vriend der Arbei ders: Jezus Christus. Hij nadert eiken dag ter H. Tafel. En juist, omdat hij alles voer God gedaan heeft, is dat zijn grootste glorie. Eigen glorie heeft de jubilaris nooit ge zocht er. God geve, dat de jubilaris nog op zijn sterfbed de woorden zal kunnen zeggen, welke hij zoo dikwijls gezegd heeft: „Geloofd zij Jezus Christus". Spr. wees er dan op, dat ook de echtge noote van den jubilaris deelt in de hulde van haar man en ging na, dat de voorlieden in de katholieke beweging gelijk Apostelen zijn. Mgr. Aengenent waardeert het werk van den heer Castricum en hij is het volkomen eens met de hulde. Vandaar diens eigenhandig schrijven. Maar Mgr. heeft meer gedaan. Hij heeft Z. H. den Paus het eerekruis „Pro Ec clesia et Pontifice" gevraagd voor den heer Castricum. En spr. is gelukkig, den heer Cas tricum dit eerekruis op de borst te mogen spelden. Dit geschiedde onder donderend applaus, dat meermalen tot een ovatie uitgroeide. „Draag dit kruis," aldus besloot rector Timp, „nog jaren met eere en met God". De heer Castricum dankte voor deze onder scheiding, welke hij echter wil toegekend zien aan de geheele katholieke arbeidersbeweging te Haarlem, ja aan geheel katholiek Haarlem. Spr. ziet er in een erkenning door het Kerke lijk Gezag, dat de vereeniging op den goeden weg is. Er zijn velen, die gewerkt hebben voor den Volksbond: Mgr. Callier z.g., Mgr. Aen genent met den geheelen clerus, de heeren Guskens z.g. en De Lobel, vroegere voorzit ters en de besturen van vakorganisaties en onderafdeeiingen. Aan het ontvangen van het eerekruis zijn verplichtingen verbonden: de verplichting om na te leven datgene, wat gewenscht wordt door Pausen en Bisschoppen. Spr. smeekt al len, ook in de politieke beweging één te blij ven, zooals men ook als een eenheid knielt aan de communiebank. Doet men dat niet, dan komt er verdeeldheid, zal het in Nederland gaan als in Spanje. Daarom dringt spr. vooral hedenavond aan op het behouden van de eenheid op alle gebied. Als dat gebeurt, heeft spr. geen spijt, dat hij gewerkt heeft voor de katholieke beweging. En dan hoopt hij dit nog jaren te kunnen doen ter eere van God en Zijn H. Kerk. (Opnieuw donderend applaus). Na een korte muzikale afwisseling, nam de heer P. de Rooij het woord, om den jubilaris te huldigen namens den Bestuursraad. Hij wees er op, dat de heer Castricum een „alge- meene vertrouwsman" was en is, dat hii „Arbeidt Adelt" omhoog gebracht heeft. Het volste vertrouwen hebben de leden in hun voorzitter en aan de reeds gesproken huldi gingswoorden heeft spr. niets toe te voegen. Als uiting van dankbaarheid van de leden, bood spr. den heer Castricum een schrijf bureau aan. De heer H. Leeuw sprak den jubilaris toe namens het bestuur, wees er op, dat er steeds een aangename samenwerking in het bestuur geweest is, dankte mevr. Castricum voor haar vele opofferingen en bood den jubilaris a"s ge schenk van het bestuur, een bureaustoel aan. De heer Everard bracht de gelukwenschen over van het Comité van Katholieke Actie. Hij noemde het feit, dat de voorzitter 12 H jaar het vertrouwen heeft van een standsorganisa tie, welke juist de laatste jaren zich zoo ontwikkeld heeft, een gebeurtenis, welke een herdenking ten volle rechtvaardigt. Spr. gaf ook uiting aan zijn persoonlijke waardeering en achting voor den heer Castricum. Hij wenschte hem ook geluk met de hem ver leende Pauselijke onderscheiding. Spr. ging na, hoe de heer Castricum 12 <4 jaar lang de geestelijke en stoffelijke be langen der leden van den R. K. Volksbond behartigd heeft aan de hand van de ency cliek „Rerum Novarum". Tastbare resultaten heeft hij voor zijn standgenooten weten ce bereiken en spr. hoopte, dat de heer Castri cum nog. lange jaren leider van den R. K. Volksbond zou mogen zijn. Spr. zette uiteen, dat hij hoogachting, waar deering en daaruit voortvloeiende vriendschap voor den jubilaris koestert. Nooit heeft hij zijn katholieke beginselen verloochend, al is hij wel eens verkeerd begrepen. Spr. heeft de overtuiging, dat door Gods Voorzienigheid de heer Castricum voorzitter van den R. K. Volksbond is geworden. En daarom moet hij op die plaats zijn talenten uitbuiten, omdat hij eenmaal verantwoording over zijn werk moet afleggen. Namens de R. K. Middenstandsvereeniging bracht de heer Van Tetering gelukwenschen over. Hij huldigde den heer Castricum voor diens arbeid, 12 y, jaar verricht op een plaats, waar hij gezet is door het voortdurende ver trouwen van de leden. Spr. heeft steeds bewondering gehad voor de leiding van den heer Castricum in den R.K. Volksbond en voor zijn trouwe plichtsvervul ling en groote eerlijkheid, welke hij vooral ook betracht als raadslid van Haarlem. Ten slotte wenschte spreker den heer Cas tricum geluk met de verkregen Pauselijke onderscheiding en hoopte, dat hij nog lange jaren voorzitter van den R. K. Volksbond zou mogen zijn. Rector Kok sprak vervolgens eveneens woorden van geiukwensch, prees de accura tesse van den jubilaris, dankte voor het voor staan der geestelijke belangen van de leden, voor zijn liefde voor het retraitewerk, vcor het voorbereiden van Tridua met algemeene H. Communie, voor zijn werken voor de maatschappelijke belangen der leden, voor het zorgen voor een goede financieele basis. Spr. noemde het een buitengewonen zegen van den goeden God, dat Hij twee zonen van den heer Castricum heeft geroepen, om een maal als priester-missionaris uit te trekken en wenschte hem toe, dat hij nog lange jaren onder Gods Zegen zou mogen arbeiden. Alle redevoeringen werden luide toegejuicht. Onder levendig applaus sprak de jubilaris ten slotte een kort dankwoord, bepleitte nogmaals een vruchtbare samenwerking en spoorde aan, zoowel het godsdienstige als het sociale leven volledig te beleven. In zijn dank- 1 L -.vV V>Y.:d. 1 -••v'. j..';'?:' v'.-: ;s V ■1 V f i SiS'.tj&.U, 'r V' v :-d 1 .1 Den 21sten November hoopt de WelEerw. pater Nivardus Heems, magister converso- rum, in het Trappistenklooster „Sion" te Diepenveen (O.), den dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden de plechtige kloostergeloften heeft afgelegd. Heringa-Johnson-Oliebranders Aan H.H. Leden wordt bericht, dat de H. Mis voor de overleden leden aan God zal worden opgedragen op ZONDAG 6 November, des mor gens om 8 uur. Den Leden wordt verzocht deze H. Mis bij te wonen en tot de H. Tafel te naderen. Namens het Bestuur: JOH. H. ALBERS, Voorzitter. H. N. J. NEELISSEN, 2e Secretaris'. Geestel. Directeur P. Roovers, Pastoor. woord betrok hij speciaal zijn trouwen mede werker, den heer Scholte. Tot heil van de R. K. Kerk, tot heil van katholiek Haarlem, hoopte spr. nog lange jaren als voorzitter van den R. K. Volks bond werkzaam te kunnen zijn. Donderdagmorgen omstreeks tien uur verliet het bijna tweejarig zoontje van den heer Van der B„ tuinman op de buitenplaats Elawout- hoek te Overveen, ongemerkt de ouderlijke woning. De moeder verkeerde in de veronder stelling, dat het kind met zijn vader den tuin was ingegaan. Doch daar zij zich niet geheel gerust hierover gevoelde stelde ze een onder zoek in. Tot haar grooten schrik vond ze het kind in een sloot aan den achterzijde van de woning. Onmiddellijk werd politie en dokters hulp ingeroepen, welke geruimen tijd kunst matige ademhaling toepaste, echter zonder resultaat. Dr. B. uit Aerdenhout moest ten slotte den dood constateeren. De N. V. Amsterdamsche Tooneelvereeniging, Art. leiding A. van Dalsum en A. Defresne geeft Zaterdag 12 en Zondag 13 November a.s. in den Stadsschouwburg twee buitengewone voorstel lingen van „De reis van Noach op de wateren". Hoewel de kosten van deze voorstellingen eer der een verhooging dan een verlaging der prij zen zou motiveeren, heeft het gezelschap be sloten, in overleg met den directeur van den Stadsschouwburg de nieuwe verlaagde prijzen te handhaven. Het groote financieele succes met haar ver laagde prijzen behaald, heeft de directie der N. V. Amsterdamsche Tooneelvereeniging der mate getroffen dat zij tenslotte gezwicht is, in afwachting, dat het Haarlemsche publiek deze buitengewone voorstellingen met een talrijke op komst zal honoreeren. Dinsdag 15 November zal een opvoering in den schouwburg aan den Jansweg gegeven wor den. Jan van Riemsdijk is een gezellig mensch en zijn gezelligheid is van een aanstekelijken aard. Men heeft pleizier om de wijze waarop hij met zijn scharen babbelt en men heeft plei zier om de geestige wendingen en -pointen van al zijn zeggen. Voortreffelijk hij echter in zijn Veluwsch genre. Dat is gewoon een genot om naar te luisteren. Dan werkt alles mee, zijn lek ker naïef gedoe, zijn aarzelend vrijpostige, blije houding, zijn sappig, smeuig dialect en de weldadig-onbenullige geschiedenisjes die hij vertelt. En over dat alles ligt dat heerijk waas van plattelandsgenoeglijkheid en haast kinderlijk eenvoudige opgewektheid, die zoo echt en zui ver lijken, dat het zonder den geringsten weer stand tot in het merg van het publiek door dringt. Men waant zich niet meer in een Schouwburg, maar ergens op de Veluwe op een zonnigen dag en men luistert naar de vertel linkjes van een der boertjes, die rustig over zijn hekje met je staat te keuvelen, over al de gebeurtenissen van het dorp en die van tijd tot tijd zelf in den lach schiet om de éorige din getjes die in zijn brein opkomen. En het gaat allemaal zoo grappig, in een schijnbaar ongelijke volgorde, want al de ac centen op de komiekerigheden zijn zoo van zelfsprekend en worden er zoo royaal uitge- flapt, dat men moeilijk aan een zekere bestu- deerdheid er van kan gelooven. Zijn visie op de rijtoeren van ouden van dagen en zijn ver tellingen van de brandweer, die altijd te laat kwam en dan nog geen water gaf, zijn in een woord sublieme staaltjes van voordracht. Was het wonder dat het publiek enthousiast was en daarvan ondubbelzinnig blijk gaf? Met dit al, hebben we echter een gedeelte van het programma overgeslagen en dat ls, hoewel verklaarbaar, daar wij hem zeer zeker het allerbeste nummer vonden, toch niet heele- maal billijk en rechvaardig, want ook hetgeen vooraf ging was niet minder zorgvuldig toebe reid en werd eveneens zeer verdienstelijk opge diend. Want Hetty Verbeek zong eenlge internatio nale chansons en daar zij een lief geluid en een behoorlijke dictie heeft, behaalde zij een ver diend succes. Ook Hans Snel en Mr. Rombout hadden al voor het voetlicht gestaan, de laatste als con ferencier in welke functie hij toonde heel erg goed met het publiek te kunnen opschieten, trouwens Hans Snel met zijn geestige en lang niet onverdienstelijke serenade, die hij het pu bliek letterlijk in het aangezicht slingerde, was niet minder op dreef. „Studentenleven" was een soort één-actertje in liedjesvorm, met een Heidelbergsch ver nisje. Het leek wel wat ouderwetsch en een Ietsje te „stoffig" voor den hedendaagschen tijd, doch het auditorium ontving het vriende lijk, waaruit men gevoeglijk kan concludeeren dat over den smaak nog steeds niet te twisten valt. Er was nog 'n één-actertje van Mr. Rombout van Riemsdijk, getiteld: „Als mijnheer niet thuis isDit was blijkbaar alleen ge schreven om Jan van Riemsdijk gelegenheid te geven, als Gait Jan, zijn veluwsch kunnen nog eens te toonen. In dat opzicht werd het dan ook een suc ces als was de inhoud ook tamelijk mager. Naar ons inziens zou het geen kwaad kunnen het ge heele gevalletje nog eens te reviseeren en er wat meer ruggegraat in te brengen, zoodat men het over de volle linie kon waardeeren. Zoo was b.v. het gesprek van den baron van „gee- nerleiwaarde" met den eenvoudigen pachter en getrouwen dienaar, wat onnatuurlijk gefor ceerd, zoo niet hulpeloos onbenullig. Gelijk ge zegd moest Gait-Jan het blijkbaar doen en deze deed het ook wel. Tot slot kwam Hans Snel nog even met een kort liederen repertoire waarin de parodie op den stuiversroman bijzonder opviel door origi naliteit en geest. Aan het slot vierde het heele gezelschap een Boerenbruiloft, waarvan de feeststemming oversloeg op de zaal, zoodat ieder na aan den waardeeringcijns ruimschoots met applaus te hebben voldaan, opgeruimd den Schouwburg verliet, in het volle besef een genoeglijken vond te hebben gehad. L. V, Het weekblad „Handelsbelangen" van a.s. Woensdag zal o.m. opnemen de crediteurenlijst in het faillissement der N.V. Bloembollenhan- del Frans Roozen te Haarlem. Deze lijst telt 70 crediteuren met een totaal passief van f 12.550.45 waarvan preferent f 70.40. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteu ren zijn: Leegwater's Advertentiebureau, Hillegom f 1139.82; L. Becherer, Leiden f 3342; N. V. Blaauwhoedenveen-Vriesseveem, te Hillegom f 1027.55; A. J. Verduin, St. Pancras f 2283.78. In een bijlage van de Memorie van Antwoord op Hoofdstuk I van de Rijksbegrooting voor 1933 wordt door den minister medegedeeld, dat een gedeelte van het voorstel van de commissie- Seret betreffende de reorganisatie van het Staatsvisschershavenbedrijf door de regeering is uitgevoerd, terwijl de commissie-Weiter het res- teerend deel in beginsel heeft gesteund, doch in verband met den moeilijken toestand, waarin de visschery ®p het oogenblik verkeert, wordt dit deel niet voor onmiddellijke verwezenlijking- vatbaar geacht. Hieruit valt op te maken, dat de tegenwoor dige toestand dus nog wel jaren bestendigd zal blijven. In de Memorie van Antwoord op de Rijks begrooting voor 1933 deelt de Regeering het volgende mede: „Nagegaan zal worden, in hoeverre de be- bossching van de duinen nog meer dienstbaar kan worden gemaakt aan de plaatsing van werkverschaffing. Onder de gemeenten Schoorl en Noordwijk zijn reeds eenige jaren werk- loozen geplaatst bij werken in de duinen." Mochten de plannen niet alleen „nagegaan" maar ook uitgevoerd worden, dan zou dit on getwijfeld een buitenkansje voor de omlig gende gemeenten en hopelijk ook voor Haar lem beteekenen. Ook het natuurschoon zou er zeer mee gebaat zijn. Naar wij vei nemen, heeft de heer A. F. Kre- mer, wethouder van publieke werken der ge meente Bloemendaal, het voornemen, zijn func tie neer te leggen in verband met zijn even- tueele vestiging in het buitenland. Nog slechts weinige maanden geleden, n.l. in de vergadering van Woensdag 8 Juni, werd de heer Kremer als opvolger van den heer Laan tot wethouder gekozen, In de vergadering van 16 Juni d.a.v. legde hij een beginselverklaring af. Heden is het feit herdacht, dat mejuffr. Alida Geldorp 25 jaar lang haar diensten als huis naaister heeft gegeven aan mevr. Craandijk Schuil aan de Julianastraat. De medaille en oorkonde der Ned. Ver. van Huisvrouwen werd haar met een hartelijke toespraak overhandigd door mevr. Dyserinckvan Gilse van der Pais. Namens de afdeeling Haarlem bood mevr. Lioni de jubilaresse en mevrouw Craandijk bloe men aan. Uw meubelen, tapijten, bedden enz. koopen in de eerste de beste zaak of in een zaak van 15-jarig bestaan, waar de naam hoog ge houden moet worden en voor correcte en vak kundige bediening zorggedragen wordt. Al deze waarborgen kunt U vinden bij de alom bekende in Haarlem en Omstreken 3 zaken- HAARLEM. Zaanenstraat 1 (Nrd.) Zomerkade 53 (O.) Tel. 16620 Tel. 13250 Kennemerlaan 70, IJmuiden Tel. 912 Vraagt onze Rekening-courant-voorwaarden te gen contantprijzen met kleine rentevergoeding. Hoogachtend, Aanbevelend, ALTIJD BETER ALTIJD GOEDKOOPEÏ? In een Woensdag gehouden vergadering is de vereeniging tot exploitatie van een flatge bouw te Heemstede opgericht. Het bestuur bestaat uit de heeren S. Rijkes, Heemsteedsche Dreef 268, Heemstede, voorzit ter; W. A. Klimbie, Torenlaan 10, Heemstede, secretaris-penningmeester; de dames: C. J. Co- henTervaart. Adr. Stoopplein 23, Overveen; H. Dingemans, Sprayt ën Boschstraat 7, Haar lem; A. Kersten—Tadema, Heemsteedsche Dreef 280, Heemstede; en de heer J. Keiler, Zijlweg 326, Overveen leden. Het bestuur heeft nog twee heeren verzocht in het bestuur' zitting te willen nemen. Met de samenstelling van de statuten en het huishoudelijk reglement wordt een aanvang ge maakt, terwij) de definitieve plannen voor den bouw van het flatgebouw, dat, zooals bekend, aan de Heemsteedsche Dreef verrijzen zal, in bewerking zijn genomen. Op „Alverna" te Aerdenhout hebben heden morgen de plechtige uitvaart en begrafenis plaats gehad van de Eerw. Zuster Maria Alreda (in de wereld mej. Gré Laan, geboortig van Wervershoof), in leven onderwijzeres aan de St. Liduinaschool aan de Timorstraat, op Allerhei ligen op 30-jarigen leeftijd overleden. De vorige week werd zij door een ongesteld heid overvallen, welke zich in een longontste king omzette. Zaterdag moest zij bediend wor den en Dinsdag riep God haar tot zich. Zij was VRIJDAG, 4 Nov. Vorige koersen Londen 8.20 8.174 Berlijn 59.00 59.00 Partje 9.7614 9.764 Brussel 34.60 34.(0 Zwitserland 47.92)4 47.92)4 Weenen Kopenhagen 42.75 42.60 Stockholm 43.00 43.00 Oslo 41.75 41.60 New Vork (cable) 2.48)4 2.48,Ye Boms 12.75 12.724 Praag 7.37 7.36 Madrid 20.35 20.30 Morgen is natuurlijk morgen, Maar wat u misschien niet weet, Morgen is er iets bijzonders, En natuurlijk up-to-date! Morgen is er een collecte.... Kijk nu vroolijk bij dit woord, Want er is aan geld behoefte Bij het Parkherstellingsoord! Als de zieken haast hersteld zijn, Dus voor werk of thuis te ziek, Maar toch ook al weer tè beter Voor het gasthuis of kliniek, Als de zieken zöö gezond zijn, Dat je er toch nog mee zit, Méér hersteld zijn dan nog ziek zijn, En toch niet volkomen fit, Dus de krachten nog niet hebben, En ze kunnen nog niet voort, Wel, dan gaat men met dezulken Naar het Parkherstellingsoord. Ja.... dat gaat maaren de centjesr Want een ieder die herstelt Is gewoonlijk juist zeer ziekjes Waar het aankomt op het geld! Om herstellenden te steunen Is het morgen dus de dag, Waar u met een helpend handje Iets verkwistends geven mag! MARTIN BERDEN Nadruk verboden) Gebouw „St Bavo" Kinderkoor „Inter Nos", 6 uur Bestuur Trampersoneel, 8 uur jaarfeest R. K. Volksbond, 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Patronaategebouw, Teylerplein. Lezing rector J. Th. A. Bots, kwart over 8. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterdags 10—12 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. Café „Zomeriust", Santpoort Vergadering R. K. Volksbond, Kring Santpoort, half 8. Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit 6 uur, Feest avond R. K. Bakkers, 8 uur; Gewone zittingen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg N.V. „Het Schouwtooneel" „De Doofpot," 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor vrouwen en meisjes lederen dag van 1012, 24, 89 uur. Za terdags 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. nog slechts enkele jaren aan de eerste klasse der St. Liduinaschool verbonden, maar had zich zeer bemind weten te maken door haar vrien- delijken omgang, alsmede door haar moeder lijke zorg voor de kleintjes. Haar heengaan wordt zeer betreurd. Eenige onderwijzeressen der school hebben haar hedenmorgen de laatste eer bewezen. Z. H. Exc. Mgr. F. Diepen, bisschop van 's-Hertogenbosch, heeft benoemd tot opvolger van pastoor H. Donders als geestelijk adviseur van den R. K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel „St. Raphael" de weleerw. heer W. Mutsaers, pastoor te Tilburg, oud-secretaris van het bisdom en neef van wijlen Mgr. Mutsaers. Deze benoeming zal in Raphaël-kringen onge twijfeld met veel ingenomenheid worden begroet. Tot geestelijk binnen-vader van het Mgr. Mutsaersoord te Venlo als opvolger van wijlen pastoor H. Donders, heeft Z. H. Exc. Mgr. Lem- mens, bisschop van Roermond, benoemd, pastoor H. Nuijst te Broek-Sittard. Vorige koersen Staatsleeningen S% Nederland 1919 4i/2 Nederland 1916 4% Nederland 1931 5% Nederland 1932 4Vi N-Ind. 1926 AB Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-M. 103 1024 1004 1004 934' 103 1024 1004 102.4 934 63 64 60 60 70 70 Industrieën Onliever 1'4 Calve Delft 65 Alg. Kunstzijde 424 Van Berkei's Pat20 Nieuwe Philips 129 Ktlch. Accoustlek 4)4 Ned. Ford 115 Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. s. Steel O. S. Leather Intern. Nickel 17)4 17)4 33 4 MUnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Expioratte Redjang Lebong 14 122 77 115 t6 424 20 129!) 44 116,4 174 17 H 33 44 8 15 122 77 Petroleum Uaboes "h Kon. Olie 1374 138Si Pertak 80 79 Peudawa *>4, £4 Continental OU 6,at« 6H Shell Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl Sllau V. L O. O. Allied Intercontln. Rubber Scheepvaart Javt. Ch. Japan Hou. Amerika Lijn Dito Gem. Elgend. Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unie Suiker H. V. A Jav. Cultuur N. L 8. U. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Spoorwegen Union Paclflo Wabash Brie Kansas City South South. RaUw 6 6K. 62 64 434 44 26 27 22 23 H 17 34 22 22 24 354 44 34 34 194 19 6- 62 1754 198 118 120 82 84 74 464 464 30.00 31.00 143 146 11864 1174 18,4 -.30 60 U 604 24 24 64 8 8 7.4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2