I St. Willibrordus De a.s. Rijksdagverkiezingen t Gregoriaansche universiteit VEREENIG DE KATHOLIEKE PERS Het nieuws van heden RADIO MOORS WEINIG VERANDERING? Trebïtsch Lincoln gearresteerd SCHOOLJAAR GEOPEND DE VERKEERSSTAKING TE BERLIJN DE BAROMETER ZATERDAG 5 NOV. 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen p. week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD. HAARLEM - TELEFOON 13866 N.V. Ned. Verzek.-Maatschappij Utrecht; Catharijnesingel 48 1 Hoofdinspectie Amsterdam Adm. de Ruiterw. 242, Tel. 82797 Kapitaal- en Volksverzekering Ook de nieuwe Rijksdag zal aan von Papen een motie van wan trouwen uitreiken Geen herstel van het oude régime De oude rijksdag De kracht van het Centrum Von Papen Het W eeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiniii^ Nederlander eischt f 6000 van den avonturier De verkiezingsstrijd in Amerika DE NOBELPRIJS VOOR LITERATUUR Roosevelt en Hoover Amerika scheldt en lacht Z. H. Exc. Mgr. Aengenent was bij de plechtigheid tegenwoordig Rede Kardinaal Risleti Kardinaal Bisleti Anti-clericalisme in België Het vergaan der „Prométhée" Gezagvoerder vrijgesproken S. Insull's arrestatie ROEMEENSCHE MELAATSCHEN ONTVLUCHT Een interview met Matsoeoka Hij gaat niet met een blij hart naar Genève Enkele trams en autobussen loopen weer Zwaar beschadigd naar remises teruggekeerd Levensgevaarlijk in de trams 2500 arbeiders aan het werk Bioscoop bij daglicht? Nieuw kabinet in Griekenland Nazi-burgemeester in Oldenburg? DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN Ronde-T af elconf er entie te Londen Samenstelling der Britsche delegatie KABINETS-CRISIS IN JOEGOSLAVIË W. Brakel Jr. Botermarkt 17 HAARLEMSCHE COURANT niiiiiiiiiiiiiifiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiv ïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiifiimiiiiiiitimiiiimtiiiiiiitiiiiiimiiftiT '(Van onzen Berlynschen correspondent). BERLIJN, 3 November Omdat er zooveel onzekere factoren in het spel zijn, is het bij de Rijksdagverkiezingen van aanstaanden Zondag moeilijker dan ooit, om met eenige zekerheid een prognostiek van den uitslag te beproeven. Hoe bijvoorbeeld zal de kiezersmassa reageeren op het ernstige conflict, dat op het oogenblik tusschen het Rijk en de afzonderlijke landen loopt? Hoe zulJen de vele andere, ingrijpende politieke gebeurtenissen der jongste maanden hun invloed verdisconteeren aan de stembus? Ongetwijfeld was aan de alge- meene verkiezingen op 31 Juli j.l. de invloed niet vreemd der afzetting van de Pruisische ministers Braun en Severing op den daaraan voorafgaanden 20sten Juli. Maar in de nauwe lijks tien dagen die het conflict van de stembus scheidden, had de groote massa der kiezers zich toch nog niet voldoende rekenschap kunnen geven van de draagwijdte dezer gewelddadige politieke actie. Een andere onzekere verkiezingsfactor is de weeromstuit, welke de mislukte contingentee- ringspolitiek van het kabinet von Papen zal hebben. De industrieele kringen schijnen, nu zij het cadeau van de belastingbons en de sub sidie-toezeggingen der regeering voor het aan nemen van werkvolk binnen hebben, weinig ge zind om nog verder warm te loopen voor den rijkskanselier En ondanks de bijzonder bescher mende hand, welke het Kabinet over den land bouw heeft uitgestrekt schijnt ook de houding der boeren in vele streken nog vrij onzeker. Mede de invloed van de buitenlandsche politiek op den Duitschen kiezer valt bijna heelemaal buiten de berekening. Daarbij komt een element, dat stellig vele kiezers aanstaanden Zondag van den gang naar den stembus zal terughouden, namelijk een algemeen gevoel van moeheid voor de bemoeiing met regeeringszaken. Er is dit jaar al zoovéél gekozen, en wat heeft net allemaal uitgehaald? De toestand blijft even slecht en de vermindering der werkloozen pepaalt zich hoofdzakelijk tot wat gegoochel met cijfers op papier. En thans nog de verkeersstaking in de hoofdstad! Zooals men weet, bezaten in den pas ontbon den Rijksdag de nationaal-socialisten 230, de sociaal-democraten 133, de communisten 89, het Centrum 75, en de Duitsch-nationaien 37 zetels. Er zijn eerst ruim drie maanden verloopen sedert de jongste algeroeene verkiezingen. Daar om is het niet te verwachten, dat ontzaglijke verschuivingen in het aantal mandaten zal plaats hebben, want daarvoor is de tijd te kort geweest. Intusschen kan men vrij zeker aan nemen, dat de Hitler-partij, die het van 107 tot 230 zetels bracht, over haar climax blijkt te zijn heengekomen. Mogelijk zal zij met ongeveer 210 vertegenwoordigers in den Rijksdag terugkeeren. Zelfs schijnt een groot verlies voor de bruin- hemden niet uitgesloten. Hun verkiezingsver gaderingen, ook in de vaste burchten, waren maar matig bezocht, en van de geweldige golven van geestdrift, welke haar vier maanden geleden kenmerkten, was ditmaal niet veel te bespeuren. En het, tot schrik van het publiek, vandaag samen gemeene zaak maken met de communis ten bij de Berüjnsche verkeersstaking, zal hun natuurlijk geen goed doen. Maar wien moeten de verloopen Hitler- iaanhangers dan wel kiezen? Bij de beantwoor ding dezer vraag moet men er wei op letten, dat de Hitlerkiezers van 31 Juli Ja. minder tot de Marxistische partij dan tot de kleine groepen behoorden van Duitsche Volkspartij. Democra ten, Economische partij en de Agrariërs. Ver moedelijk gaan zij voor een deel op Hugenberg over en diens party van de Duitseh-Nationalen. Men herinnert zich, dat vele vroegere Hitleria- nen reeds begin September onder de suggestie waren gekomen van de groote Stahlhelm-betoo- ging, die 195.00C man liet manoeuvreeren over het paradeveld van de keizeriyke garde-regimen ten op het Tempelhoferveld. De aanleggers van die betooging, welke mede door von Papen, tal van ministers en den kroonprins werd bijge woond, wilden het volk laten zien. dat Hitier niet de eenige is, die voor een groot en krachtig Duitschland kan zorgen. Het lijkt niet onwaarschijniyk, dat het Centrum de vorige maal een trekkracht van byzondere beteekenis in de politieke omstan digheden van die dagen een paar mandaten zal verliezen, destijds uit niet-katholieke krin gen gerecruteerd. Maar als geheel zal het Cen trum toch onverzwakt uit den strüd komen, en ook thans is de kans groot, dat vele niet-katho lieke kiezers, die Hitler en Hugenberg verfoeien, opnieuw hun vertrouwen geven aan Brüning, dien zy nog altyd als den komenden man voor een evenwichtige politiek terugwenschen. De opnieuw ontbrande stryd van den rijks kanselier tegen Pruisen zal het verzet van de sociaal-democraten stijven en over het algemeen de democratische partijen in het narnas jagen. Het is dan ook niet te verwachten, dat de sociaal-democraten zetels zullen verliezen, en zonder eenigen twüfei zullen de communisten opnieuw vooruitgaan, wie weet brengen ze het misschien tot 100 zetels! Maar al deze ver schuivingen tezamen zullen toch aan den nieu wen Rijksdag een aspect geven, weinig verschil lend van het aangezicht, dat de vorige vertoon de. De vereenigde nationaal-socialisten en com munisten die in het politieke beginsel even wel niet te vereenigen zijn zullen ver over de absolute meerderheid beschikken. Zeker zullen zij by den vorigen Rijksdag niet achterstaan, om aan von Papen een verpletterend votum van wantrouwen uh te reiken. Een grondwetsher ziening zóó radicaal, als de huidige regeering die had voorgenomen, krijgt dan ook langs wet tigen weg geen kans. Van den anderen kant schünt een herstel van het ancien régime der Hohenzollern voorshands uitgesloten, zelfs in dien Adolf Hitler me' de vroegere dynastie tot een accoord zou kunnen komen. Immers zouden voor een grondwetsherziening in dezen zin meer dan vierhonderd stemmen nöodig zyn, en die zijn natuuriyk uit de aanhangers der Grondwet van Weimar met bij elkander te werven voor een zoo anti-republikeinschen aanslag op die Grondwet. In Centrumskringen gelooft men dan ook niet, dat von Papen de verkiezingen lang zal overleven. Wel kan men een nieuw presidents kabinet verwacnten, met als rykskanselier b.v. den vroegeren gouverneur Schnee terwyi gene raal von Selckt als opvolger van generaal Schleicher, de leiding der Rüksweer in handen zou krygen. Verwachting: Meest matige Zuidwestelijke tot Noord- westelijken wind, betrokken tot zwaar be- EE wolkt, later opklarend, aanvankelijk wel- S licht eenige regen, iets kouder. Verdere vooruitzichten: Opklarend, later weer krimpende wind met toenemende be- EE wolking. EE Nachtvorstverwachting voor hedennacht: EE Geen nachtvorst. EE illlllllllllllllllllllljlllllllljllllllilfllllllllllllHIIIIIIIIHIIIIIfljllllllllllli KEULEN. 4 Nov. (V.D.). De internationale avonturier Trebitsch Lincoln die Donderdag avond te Gürzenich een voordracht heeft ge houden over „Mijn weg tot Boeddha", werd na afloop der bijeenkomst door rechercheurs ge arresteerd. Naar wy vernemen is deze maatregel genomen op aanstichting van een Nederlandschen cre diteur, die van Trebitsch Lincoln ƒ6000 zou te vorderen hebben. De justitie verstrekt, daar het een civielrechterlijke zaak betreft, geen nadere inlichtingen. NEW-YORK, 4 Nov. (Per Telefoon). Het vooraanstaande Amerikaansche tydschrift „Li terary Direst" heeft een onofficieele president verkiezing georganiseerd, waarvan de uitslag heden is bekend gemaakt. Van het gezamenlük aantal uitgebrachte stemmen dat 3.040.566 bedroeg kreeg de demo cratische candidaat om het presidentschap Roosevelt, 1.715.789 stemmen of 55.99 pCt. President Hoover verkreeg 1.150.398 stemmen of 37.63 pCt. De andere stemmen werden op den socialistischen candidaat Thomas uitgebracht. Algemeen rekent men op een groote overwin ning van Roosevelt. (United Press). STOCKHOLM, 4 Nov. (V.D.). Volgens be richten in de bladen zal de Nobelprüs voor literatuur in het jaar 1932 mogelijk een Rus ten deel vallen. Behalve Maxim Gorki wordt genoemd de te Parys levende Russische schryvei Mereschkowski. Bevestiging der berichten is niet te verkrügen. De verkiezingsstrüd in Amerika heeft, naar de „Voss. Zeit." uit New-York meldt, zyn hoogtepunt bereikt met beleedigingen en laste ringen over en weer. Wat nog weken geleden fluisterend van mond tot mond ging, springt nu als vetgedrukt courantenopschrift der kie zers direct in de oogen. Hearst mag thans on gegeneerd president Hoover „den man zonder vaderland" noemen, „die door koelies-werk een particulier vermogen bijeen heeft geschraapt". De bekende financier en politicus Glass ver- Onze Romeinsche correspondent seint ons d.d. 4 Nov.: Hedenmiddag om vier uur heeft de plechtige opening plaats gehad van het schooljaar der Gregoriaansche Universiteit te Rome. Aanwezig waren de prefect van de Congregatie der Seminariën, Z. Em. Kardinaal Bisleti, de Generaal van de Paters Jezuieten, pater Ledo- chowski, de rector magnificus van de Universi teit, pater Willaert en ongeveer tweeduizend toehoorders, voor het grootste deel studenten. In bijzonder groot aantal waren de Nederland- sche geestelijken in Rome aanwezig, waaraan de tegenwoordigheid van Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, Mgr. dr. B. J. Eras, procurator van het Nederlandsch Epis copaat, plebaan L. Westerwoudt, den zeereerw. heer D. Pichot, secretaris, alsmede die van Mgr. dr. J. Olav Smit byzondere beteekenis gaf. De plechtigheid begon na eenige muziek, met de voorlezing door pater Willaert van het Pau- seiyk decreet, waarby de Kardinaal-prefect van de Congregatie der Seminariën tot groot-kanse lier van de Gregoriaansche Universiteit wordt benoemd. Na een toespraak van Z. Em. Kardinaal Bisleti, die zyn blijdschap uitsprak en de roemryke ge schiedenis der Gregoriaansche Universiteit her dacht, werd een pauselijk telegram van geluk- wensch voorgelezen. Daarop hield de prefect der Studiën, pater Lazzarini, een toespraak, waarin hy het afge- loopen studiejaar herdacht en in het büzonder de beide overleden professoren Billot en Ojetti. Bovendien kondigde hy de opening aan van twee nieuwe faculteiten, n.l. voor de missie wetenschap en voor de geschiedenis. Met buitengewoon applaus begroet trad daarop de Nederlandsche feestredenaar, pater Sebasti- aan Tromp, op het podium en hield een rede over „De geboorte der Kerk uit het hart van Jezus aan het kruis". Dit diep-theologisch onderwerp werd door hem behandeld in een rede, die op een overweldigend aantal plaatsen uit het Nieuwe Testament en de Kerkvaders was gebaseerd, doch tevens be- vattelyk en schitterend werd voorgedragen. Tenslotte had de uitreiking plaats van de me dailles aan de leerlingen, die zich het vorig Jaar byzonder hadden onderscheiden. Over het verloop van deze feestelyke byeen- komst toonde zich ook Mgr. Aengenent^ ten zeerste voldaan. wijt den president „uiterste domheid". De republikeinen beschuldigen Roosevelt van leugenachtigheid, zy beweren, dat hij een phonograaf is, die iedere plaat speelt en dat hy nooit in het Witte Huis behoort te komen. Hoover zelf moet meer dan prikkelbaar zyn. Hij ziet zich zelf nog slechts in de rol van den alleenigen redder des vaderlands. In zijn redevoeringen komen zinnen voor: „Ongeluk zal over ieder Amerikaansch huis komen, wan neer er een andere politieke leiding komt." Het Amerikaansche publiek begint reeds plezier te krijgen in den wedstrijd van belee- diging en laster. De beste Amerikaansche humorist, Will Rogers, geeft deze stemming treffend weer door te schrijven: „Als we van beide partijen af konden komen en als iedere solide zaak een epergieken chef konden aan stellen, dan waren we over alle moeilijkheden heen. We hebben geen lust, om nog meer scheldpartijen aan te hooren. Jullie, Hoover, er. Roosevelt, zouden ons een groot pleizier doen. wanneer jullie den last van de wereld van je schouders zoudt werpen en zoudt gaan visschen. Komt Woensdag terug en dan zullen we jullie wel zeggen, wie van jullie beide het mindere kwaad is." Het land lacht om dit alles als om een goede comedie, want men weet, dat al die grijze senioren, die thans met bloeddoorloop a oogen rondloopen, de volgende week weer met elkander zullen pokeren. In „La Dernière Heure" van Woensdag 2 Nov. j.l. lezen we de volgencte veelbeteekeuende mede- deeling: „Het hoofdbestuur van de Belgische vrijden kersvereniging. in vergadering bijeen te Brussel op 30 October heeft den wensch geuit, dat een unie van de iinuerzyden zou tot stand komen in de regeering en zet alle vrijdenkers aan slechts hunne stem uit te brengen op de candidaten, die besloten zijn de scheiding van Kerk en Staat te verwezeniyken." CHERBOURG, 4 Nov. (Reuteri Luitenant ter-zee du Mesnil, commandant van de Fran- sche duikboct „Prométhée' die op 7 Juli Ji. gezonken is, waarby 62 opvarenden den dood in de golven vonden, is heden door den marine- krygsraad te Cherbourg vrijgesproken van alle schuld aan het vergaan van het schip. ATHENE, 4 Nov. (Per Telefoon). Samuel Insull is hier Vrijdagmiddag, zooals we reeds meldden, gearresteerd. Morgen zal het gerechts hof beslissen of Insull in zyn hotel onder politietoezicht mag blyven of in het gevan genis-ziekenhuis zal worden opgenomen, daar hy lfidende is aan een hartkwaal. (United Press). BOEKAREST, 3 Nov. (Reuter.) Heden zyn een veertigtal melaatschen uit de kolonie te Tichiletshti in de Donau-delta ontvlucht en bevinden zich op weg naar de Donau-haven Tulcea. De bevolking vlucht verschrikt voor hen weg en de politie durft slechts uit de verte tot hen te roepen. De melaatschen storen zich hieraan niet. Zy zyn weggetrokken, aangezien zy In de melaatschen-kolonie te weinig voedsel en klee ding krijgen. MOSKOU, 4 Nov. (Per Telefoon). Mat soeoka stond heden aan den vertegenwoordiger van „United Press" te Moskou een interview toe, waarin hy verklaarde, dat Rusland en Japan als bondgenooten talrijke gemeenschap- pelyke belangen hadden. Over den inhoud van zyn onderhoud met den Volkscommissaris van Buitenl. Zaken, Litwinoff, weigerde hij zich uit te laten. Hy zeide echter, dat hy deze confe rentie had gewenscht om de vriendschapeban den tusschen de Japansche en Russische regee ring te bevestigen. Matsoeoka legde er den nadruk op, dat hy hier slechts een onofficieele bespreking met Litwinoff had gehad. Gevraagd naar de houding van de Japansche regeering tegenover den Volkenbond, antwoordde Matsoeoka, dat hy niet met een vreugdevol hart naar Genève ging. De nieuwe Mandsjoerysche Staat is een vol dongen feit en myn regeering heeft hem reeds als zoodanig erkend. Ik zal in Genève de oor zaken uiteenzetten, die Japjan geleid hebben op te treden. Wy hopen, dat Amerika en Europa hun hou ding zullen herzien. (United Press). BERLIJN, 4 Nov. (W.B.). Hedenmiddag reed de tram weer uit. Naast den bestuurder stond een chef, terwyl in iederen wagen een politie agent had plaatsgenomen. Onmiddellijk na het uitryden werd het wer kend personeel door de wachtende menigte be schimpt. Men hoorde kreten als: .staking breker", „onderkruipers" enz. In de Belle Alliance strasse stonden duizen den menschen, die de trams met steenen be kogelden en korten tijd later werd meer sy steem gebracht in het steenen werpen: elke tramwagen werd van de ruiten beroofd, zoodat de politie de menigte met een revolver en gummistok uiteen moest dryven. Ook de politieagenten op de trams trokken hun revolvers om de steenenwerpers schrik aan te jagen. In Treptow werd eveneens een autobus met steenen geworp>en, waarop de begeleidende po litiebeambte schoot en twee van de raddraaiers licht verwondde. Eerst nadat de voornaamste leiders waren gearresteerd werd de toestand iets kalmer, hoe wel nog telkens de wissels onbruikbaar werden gemaakt, door stukken steen er tusschen te doen. Talrijke wagens keerden zonder ruiten naar de remises terug en op verschillende lijnen kon het verkeer niet gehandhaafd worden. BERLIJN, 4 Nov. (V.D.). Den geheelen middag zyn aanslagen gepleegd op tramwagens en omnibussen. Van tien autobussen van lyn 5 zyn acht met vernielde ruiten in het station teruggekeerd. De negende wagen werd te Schoeneberg beschoten. Het verkeer in beperkten omvang, zooals dat vanmiddag is gaande gehouden, zal waarschijn- ïyk in de vroege avonduren worden gestaakt, ten einde de passagiers niet aan gevaar bloot te stellen. De centrale stakingsleiding der communisten heeft besloten de staking voort te zetten. BERLIJN, 4 Nov. (VD.). By ongeregeldheden in verband met de verkeersstaking zyn te Berlyn- Schoeneberg door de politie eenige charges uit gevoerd, terwijl van de vuurwapenen is gebruik gemaakt. Eén persoon werd gedood, twee an deren werden ernstig gewond. BERLIJN, 4 Nov. (W.B.). Omtrent de ver keersstaking wordt nader gemeld, dat 2500 ar beiders weer aan het werk zyn getogen, terwyl voor een normalen dienst 5000 man noodig zyn Op enkele plaatsen wierpen de stakers, ge holpen door sympathiseerend publiek, de auto bussen omver. Een 55-jarig man, die een schot in den buik had gekregen, is later gestorven zoodat reeds 2 dooden te betreuren zyn. In de geheele stad is het nog tamelyk on rustig en de politie heeft veel werk om de demonstranten uit het zaken-kwartier verwij derd te houden. BERLIJN, 4 November (V.D.). Zaterdagmor gen zal de geheele Berlynsche Schupo in dienst zyn om een einde te maken aan de verkeers staking te Berlijn. Nog in den nacht zal de plaatsvervangend Rijkscommissaris voor bruisen per radio waarschuwingen richten tot de be volking van Berlijn en de stakers. Tegenstand zal direct door gebruikmaking van de vuur wapenen worden onderdrukt. Dr. Bracht is van meening dat de machtsmiddelen der politie voldoende zyn om de werkwilligen bescherming te verleenen en het verkeer te herstellen. WARSCHAU, 4 Nov. (Reuter). Volgens Pool- sche bladen heeft een jeugdige Pool een uit vinding gedaan, waardoor het voortaan moge- iyk zal zyn films by daglicht te projecteeren door een vernuftige combinatie van spiegels en lenzen. Binnenkort zullen de eerste demonstraties van deze „bioscoop by daglicht" plaats hebben. ATHENE, 4 Nov. (Reuter). Het nieuwe kabinet is gevormd. Tsaldaris is minister president en heeft het ministerie van Finan ciën op zich genomen. Jean Rallis is benoemd tot minister van Buitenlandsche Zaken. Tsaldaris zal de buitenlandsche politiek van zyn voorganger voortzetten. OLDENBURG, 3 Nov. (W. B.) In den ge meenteraad werd een nationaal-socialistisch voorstel aangenomen, dat aftreden van den eersten burgemeester van Oldenburg eischte. Daar de Oldenburgsche regeering, die natio- naal-socialistisch is, in de vacature moet voor zien, is de kans groot, dat zy het voorstel van den gemeenteraad niet zal afwyzen en een nationaal-socialist als burgemeester van Ol denburg zal benoemen. Opening schooljaar der Gregoriaansche univer siteit. Anti-derieaüsme in België. Commandant van de „Prométhée" vrijgesproken. Mislukte parachute-sprong van den Berlynschen radiotoren. De verkeersstaking te Berlijn. Trebitsch Lincoln gearresteerd. Drama te Batavia. De „Krakatau" binnen drie weken geborgen. Vierde slachtoffer van het ongeluk bij Itpendam begraven. De smokkelauto rijdt weer. Trustvorming door bakkers en meelfabrikanten. Autobotsing te Kerkrade; echtpaar zwaar ge wond. Mgr. Lemmens naar Rome vertrokken. Familiedrama te Heerlen; man met bijl neerge slagen. Goederenruil met Duitschland; verwachtingen van het nieuwe instituut. De erfgooiers en het armbestuur der gemeente Huizen. Fabrieksbrand te Leiden. De Minister over den 8en November. Toekenning der uitkeeringen ingevolge de Zuiderzeesteunwet. LONDEN, 4 Nov. (V.D.). De Britsche parle mentaire delegatie ter a.s. Indische Ronde- Tafelconferentie welke te Londen zal worden gehouden, zal als volgt zyn samengesteld Ramsay MacDonald, voorzitter der conferen tie; Lord Sankey, die tijdens de afwezigheid van den premier deze zal vervangen en voorts Sir Samuel Hoare, minister voor Indië, Lord Hails- ham, minister van Oorlog, Sir John Simon, minister van Buitenlandsche Zaken, Lord Ir win, oud-onder-koning van Indië, thans minis ter van Onderwijs; J. C. C. Davidson, d'e voor zitter was van de Indische Staten-commissie. die door de laatste Ronde-Tafelconferentie is benoemd en Butler, onder-staatssecretaris voor Indië. Gedelegeerden die niet tot de regeering be- hooren zyn: Lord Peel, oud-minister voor Indië, Lord Winterton, oud-onderstaatssecretaris voor Indië, markies Reading, oud-onder-koning, markies Lothian tot voor kort onder-staatssecretaris voor Indië en voorzitter van de Indische statutaire commissie. De Labour party was uitgenoodigd vertegen woordigers aan te wyzen, doch zy weigerde dee! te nemen aan de besprekingen. BELGRADO, 4 Nov. (Reuter). De koning heeft aan den afgetreden premier Serkitsj op dracht gegeven een nieuwe regeering te vormen. Koningstr. 27, TeL 14609, Haarlem RUB LI Stofzuiger 78.—, o. m. 1.50 per wee* AJVÏEG Stofzuiger 49.50, o. m. Lper weeg Hoogste stand op Zaterdag 1 uur van.: 765 Stilstand,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1