STADSNIEUWS Mm óchijft om: BEURS VAN AMSTERDAM Ontvluchting uit de gevangenis Haarlem, Nov. Wisselkoersen Duitscher met groene oogen aan de cel ontsnapt Witte schim gezien MAANDAG 7 NOVEMBER FAILLISSEMENT Van bloembollenkweeker VERVOERSOPERENGSTEN N. Z. H. ENGLISH ASSOCIATION In 1933 twintigjarig bestaan RELLETJE PROVENIERSHUIS Nieuw dader aangehouden HET ROODE KRUIS Collecte bracht 2.300 op GEMEENTEZAKEN Kleingoed Bouwvergunning Personalia „Bloemenhof' KLEUREN EN HAAR BETEEKENIS Interessante voordracht VOORKOMEN VAN WATER- VERLIES Goede sluiting van hoofdkranen HERINGA WUTHRICH - HAARLEM CENTRALE VERWARMING Haarlemsche Bachvereeniging VOLKSVOORSTELLING Begint kwart over 8 Opera „Faust" Alles komt terecht' „Kindervoeding" Voor Theresia-stichting DRONKEN CHAUFFEURS Tegen een lantaarnpaal Opdracht Dr. W. E. Merens t De uit de Haarlemsche strafgevangenis ontvluchte Duitscher VERKEERSONGEVALLEN Onvoorzichtigheid Melkwagen door tram gegrepen Onvoorzichtig SPELEN AAN DEN WATERKANT... Kinderen te water Wollen Dekens stoomen vanaf f 1 J. LOTTGERING Ververij en Chem. Wasscherij GR. HOUTSTRAAT 5a - TELEF. 10771 STILLE OMGANG Lustrum Leidsch Genootschap STRAATDIEVEN Handtaschjes ontrukt RUSSISCHE BALLETTEN In den Stadsschouwburg BURGERLIJKE STAND MO T ORW1ELRIJDEN J. J. van Kooten op Levis, wint het Nederlandsche kampioenschap AGENDA 8 November R. K.STATENFRACTIE Het nieuwe bestuur Over de betooging op 8 November MAANDAG 7 NOVEMBER 1932 is m Hedennacht om 3 uur werd in de gevange nis geconstateerd, dat een gevangene, genaamd Fntz Bahlke, wegens diefstal tot drie jaar ge vangenisstraf veroordeeld, waarvan hij thans reeds 18 maanden had „gezeten", was ont vlucht. De man heeft kans gezien, de tralies van een ventilatiekoker, uitkomende in zijn cel, te verbuigen en daardoor naar buiten te vluch ten. Over een muur van de gevangenis aan de Papetorenvest is hij daarna, slechts gekleed in een hemd en met een dunne deken, in vrij heid gekomen. De politie stelde onmiddellijk met een groot aantal rechercheurs en agenten en een politie hond een uitgebreid onderzoek in, dat echter zonder resultaat bleef. Een der agenten zag op de basculebrug van den Haarlemmermeerspoorweg over de Am- sterdamsche trekvaart te Haarlem een wit achtige gedaante, die zich verwijderde toen de agent hem aanriep, waarop de agent een schot uit zijn revolver loste. Hij zag hem daarna langs de spoorbaan HaarlemAmsterdam weg vluchten, waarop de agent nog een keer in die richting geschoten heeft. In den omtrek is daarna nog een nauwkeurig onderzoek ingesteld, echter zonder resultaat. Het signalement van den vluchteling luidt: Fritz Bahlke, geboren te München, 19 Maart 1907, van beroep bankwerker. Hij geeft ook op genaamd te zijn Fritz Eister, geboren te Berlijn. Hij fs lang 1.765 M., mager, middelblond haar, oogen met groenachtige tint, glad ge zicht, hoog voorhoofd met rimpels, litteeken op het eerste lid van den middelvinger en den duim van de linkerhand, op de polsgewrichten en aan de rechterzijde van het gelaat. Hij spreekt met Duitsch accent. De commissaris van politie te Haarlem ver zoekt zijne aanhouding en voorgeleiding. Het weekblad „Handelsbelangen" van a.s. Woensdag zal o.m. opnemen de crediteuren- lijst in net faillissement A. A. L. Schreurs, te Heemstede, Bloembollenkweeker. Deze lijst telt 6 crediteuren met een totaal passief van f 56.834.82 waarvan preferent f 1.980.45. De ba ten zijn nog niet volledig bekend. De voor naamste crediteur is: Uoöp. Haarl. Groenten- en Bloembollenveiling in liq. Haarlem gedeel telijk pref. 53.916.99. Bij de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. waren de vervoersopbreng- sten gedurende October 1932 op de lijnen Scheveningen Leiden Katwijk/Noordwijk (incl. Stadslijn Leiden) 110.651, Leiden Heemstede ƒ9.464, Amsterdam Zandvoort 87.517, Stadslijnen Haarlem 62.814. Over 1931 was de totaal-opbrengst gedurende dezelfde maand ƒ270.446. Thans is dus noch van vermindering noch van vermeerdering sprake. De Haarlem branch van de English Associa tion in Holland hield Donderdagavond haar jaarlijksche algemeene vergadering onder lei ding van dr. C. B. A. Proper. Jaarverslagen werden uitgebracht door de secretaresse, mej. C. D. Tadema, en de penningmeestersse, mej. Land, en goedgekeurd. Ofschoon het ledental tengevolge van de tijdsomstandigheden vermin derd is, bleek de algemeene toestand van de af- deeling gezond. Een programma van zes lezing en voordrachtavonden werd ook voor het ko mende seizoen vastgesteld. Daarbij zal een bij zondere avond gewijd worden aan de viering van het 20-jarig bestaan der afdeeling. Tot de lectu rers die dit jaar zullen optreden behoort o.a. Randolph Churchill, de oudste zoon van den be kenden Engelschen politicus en oud-minister Winston Churchill. Een zeer interessant pro gramma is samengesteld. Bij de bestuursverkiezing bracht de voorzitter hulde aan mej. C. D. Tadema, die als secretaresse der afdeeling aftreedt wegens a.s. vertrek naar elders, dankte haar voor het zeer vele, dat zij voor de afdeeling heeft gedaan en sprak er zijn vreugde over uit, dat zij lid van het hoofdbestuur blijft. Tot haar opvolgster werd benoemd mej. C. Brants. De periodiek aftredende bestuursleden, mej. Wills en mej. Yssel de Schepper, werden her kozen, en als nieuw bestuurslid werd benoemd de heer J. K. Tadema. De politie heeft aangehouden den 28-jarigen L. v. R., die verdacht wordt, dat hij bij het relletje in het Proveniershuis heeft medege- holpen een sabel van een agent te ontrukken. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Men deelt ons mede, dat de Roode Kruis- collecte circa f. 2300,— heeft opgebracht. Hartelijkst wil het Bestuur dank zeggen aan allen, die op eenigerlei wijze voor deze collecte hebben medegewerkt. B. en W. stellen voor te besluiten aan G. H. Houtkamp, alhier, tegen den prijs van 14 per M.2 in koop af te staan grond, gelegen aan den Vergierdeweg, groot pl.m. 41 M.2 B. en W. stellen voor te besluiten, behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten der pro vincie Noord-Holland, aan A. Fh. Romeijn, al hier, tegen den prijs van 8650 in koop af te staan grond, gelegen aa nde Mercuriusstraat hoek Pleiadenstraat, zulks met de bestemming om op dien grond te bouwen vier woonhuizen met een dubbele bergruimte, de woonhuizen elk bestemd ter bewoning door niet meer dan één gezin. Kerkvoogden der Nederduitsch Hervormde Gemeente alhier, komen bij den Rraad in be roep tegen de beschikking van den 15 October 1932, waarbij hun vergunning is geweigerd tot het bouwen van een bergplaats bij het perceel aan de Leidschestraat no. 20. B. en W. stellen voor het beroep voor kennis geving aan te nemen. B. en W. stellen voor te besluiten aan het Gemeentelijk Lyceum met ingang van 1 Decem ber 1932 te benoemen tot definitief leeraar: a. in de lichamelijke oefening: den heer M. Hout- kooper; b. in de Nederlandsche taal en letter kunde: den heer Drs. M. B. Teipe, beiden wo nende alhier. Bij raadsbesluit van 25 Februari 1931 werd aan de alhier gevestigde Woningbouwvereeni- ging „Bloemenhof" voor den bouw van 25 ar beiderswoningen aan de Laurierstraat een voorschot uit de gemeentekas toegekend van ten hoogste 84.400. In verband met inmiddels opgekomen finan- cieele moeilijkheden werd eerstgenoemd besluit gewijzigd en aangevuld in dien zin, dat de mo gelijkheid werd geopend om ten behoeve van bedoelden bouw een voorschot uit 's Rijks kas aan te vragen. Bij de pogingen, welke B. en W. hebben aan gewend om het Rijks voorschot te verkrijgen, heeft de Regeering te kennen gegeven, dat het plan zou moeten worden vereenvoudigd om voor een voorschot in aanmerking te kunnen komen. Het bestuur van genoemde vereeniging heeft thans een voorschotaanvrage met gewijzigd plan en bouw- en exploitatie-rekening inge zonden, welke stukken wij voor uwe leden ter inzage hebben gelegd. Dit plan omvat 28 woningen met een inhoud van 216 M.3, terwijl, ingevolge den wensch van den Minister de stichtingskosten tot 2400 per woning zijn teruggebracht. De woningen hebben beneden 2 kamers met keuken en op de verdieping 3 slaapkamers; voorts is bij elke woning een bergplaats ge projecteerd. Bij een annuïteitsleening, groot 67.200 te gen 5 pet. rente, een leeningsduur van 50 jaar en een erfpachtscanon, berekend naar den grond prijs van 9 per M.2'en een rente van 5 piet. 's jaars, zal met een huurprijs van 4.70 per week en per woning een sluitende exploitatie worden verkregen. In verband met het bovenstaande stellen wij u voor het gevraagde voorschot te verleenen en ons te machtigen een gelijk voorschot uit 's Rijks kas aan te vragen. Zaterdagmiddag hield Prol. Dr. A. D. Fok ker voor een zeer talrijk auditorium zijn eerste voordracht in Teyler's Museum over "net onder werp „Kleuren en haar beteeken is." Na een korte theoretische beschouwing over het ontstaan van licht en kleur, projecteerde spreker daarna, met behulp van verschillende instrumenten, op het witte doek de zon, regen druppels en de vorming van den regenboog, toe gelicht door een uitvoerige explicatie. Vervolgens werd behandeld de kleurenschijf van Newton, welke, in roteerende beweging ge bracht, telkens de juiste kleur aangaf, welke men door samensmelting van verschillende kleuren verkreeg. Na een korte pauze van 10 minuten besprak spreker de samenstelling van de lumièreplaten en de wijze, waarop de kleuren hier tot stand kwamen, het drukken van autotype-cliehé's in het 3-kIeuren-procédé, waardoor men door het over elkaar drukken van de primaire kleuren, geel, rood en blauw, een zeer groot aantal kleu- rennuances kan bereiken. Uitvoerig behandelde spreker daarna nog het groote verschil hetwelk er bestaat tusschen de menging van kleur (licht) en de 'menging van kleur (verf), welke goed uit elkander gehouden dienen te worden. Na tenslotte nog in het kort te hebben be sproken de golftheorie van het licht en het ont staan der kleuren door absorptie, eindigde deze begaafde spreker zijn interessante voordracht, welke met veel aandacht werd gevolgd en een welverdiend applaus ontlokte. De tweede voordracht heeft plaats Zaterdag 12 November a.s„ eveneens te 3 uur in Teyler's Stichting. De naderende winter doet de directie der Duinwaterleiding ons verzoeken de volgende waarschuwing op te nemen. Door tijdig aoet het dus nu na te gaan of de hoofdkraan goed afsluit, en zoo dat niet het geval is, daarvan kennis te geven aan de Waterleiding, is het mogelijk zekerheid te hebben, dat de toevoer naar uw perceel in ge val van nood (stukvriezen!) goed kan worden afgesloten. De herstelling van de hoofdkraan wordt gratis verricht. Voorts is het thans de tijd maatregelen te nemen tegen het bevriezen van meters. De meterput moet goed zijn afgesloten, d.w.z. de lucht in den put moet zijn opgesloten. Staat de watermeter in den tocht, dan is de kans van bevriezen groot. Wordt de watermeter daaren boven afgedekt met een omgekeerde kist, een kartonnen doos of met een zak, gevuld met stroo, hooi of met eenig ander droog mate riaal, dan is het gevaar voor bevriezen gering. Bevriest de meter toch, dan is het mogelijk, dat het glas springt en bij ontdooien stroomt het water door den meter en wordt door dezen Heringa- Johnson-Oliebranders aangewezen, waarop betaling van het geleverde water moet plaats hebben. Indien bij vorst de buisleiding wordt afgetapt, mag vooral niet worden vergeten het aftap kraantje goed te sluiten direct nadat de hoofdkraan weer is geopend. Blijft dat kraantje geheel of gedeeltelijk open staan, dan zal bij de meteropneming een hoog verbruik worden geconstateerd, met het gevolg een hooge water rekening. Door eenige oplettendheid thans, kan men zich vrijwaren voor veel schade en ongemak in het gure jaargetijde. Dinsdag 8 November 8 uur, zal in de ge meentelijke Concertzaal de tweede concert avond gegeven worden door de Haarlemsche Bachvereeniging. Het Residentie-orkest onder leiding van Dr. Peter van Anrooy zal uitvoeren: De ouverture „Cyrano de Bergerac" van Joh. Wagenaar. Concert voor viool met orkest-begeleiding van Joh. Brahms. Na de pauze: Philharmonisches Konzert van P. Hindemith en „Carnaval Ro- main" van H. Berlioz. Solist is Nathan Mil- stein-viool. De directie van den Stadsschouwburg deelt ons mede, dat in overleg met de directie van Het Vereenigd Rotterdamsch-Hofstad Tooneei besloten is de Gemeente Volksvoorstelling van Dinsdag 8 November van „Het Huis der Vree zen" te doen aanvangen om kwartier over acht. Dit besluit werd genomen omdat ver schillende aanvragen binnen kwamen, vooral van zakenmenschen, de voorstelling iets later te beginnen. Men schrijft ons dat 9 November a.s. aan opvoering zal gegeven worden van de opera „Faust" van Gounod door de N. V. Holl. Opera, Dir. v. d. Linden en de Groot, in den schouw burg Jansweg. Het koor bestaat uit 60 leden. Het is samengesteld uit zangeressen en zan gers, versterkt door een groot deel van het gunstig bekende Haarlems Klein a Capellakoor en ingestudeerd onder leiding van zijn dirigent, den heer Nico Hoogerwerf. Het ballet zal verzorgd worden door Lily Green en haar ballet. Begeleiding: het orkest der 'Nieuwe Amsterd. Orkestvereen. Dir. Nico v. d. Linden. De namen der artisten zijn: Dr. Faust, Tabe Bas. Mephisto, Eduard v. d. Ploeg; Valintin, John de Nocker; Wagner, Plet Korthout; Mar- garetha, Mevr. Bertha Jonckers Tiggers; Sie- bel, onze stadgenoote Corry Bijster; Martha, Mevr. Nita v. Os—Pool. Regie E. v. d. Ploeg. Muzikale leiding Nico v. d. Linden en Nico Hoogerwerf. Naar wij vernemen zal mevrouw Beb Jonckers- Tiggers door een ernstige keelaandoening a.s. Woensdag de partij van „Margaretha" niet zin gen. In haar plaats zal optreden mevrouw Mien Bouwmeester. 5? Het jongenspatronaat O. L. Vrouw' van de parochiekerk aan het Spaarne, zal op 15, 18 en 20 November, met medewerking van D. V. B„ voor donateurs een revue opvoeren, getiteld „Alles komt terecht". De vereeniging „Kindervoeding' reikte in de afgeloopen week uit in hare af deelingen; Zoetestraat: Woensdag 150 porties; Donder dag 156 porties; Vrijdag 173 porties; Zaterdag 151 porties. Overtonstraat: Woensdag 227 porties; Don derdag 231 porties; Vrijdag 230 porties; Zater dag 218 porties. Byzantiumstraat: Woensdag 91 porties; -Don derdag 107 porties; Vrijdag 113 porties; Zater dag 113 porties. De collecte, gehouden in de kerk van het H. Hart, Kleverparkweg, door den zeereerwaarde pater Van Schalen ten bate van de Kleine The- resia-Stichting, tehuis voor onverzorgde zuige lingen, heeft 384.27 opgebracht. Zondagavond omstreeks 7 uur reed een auto, bestuurd door den 34-jarigen H. in de Kenne- merstraat tegen een gaslantaarn. Het bleek, dat de botsing veroorzaakt was. doordat de chauffeur beschonken was. Hi) is in verzekerde bewaring gesteld, evenals zijn medereisgenoot, die ook onder den invloed van sterken drank verkeerde. Namens B. en W. der gemeente Haarlem is door den directeur van Openbare Werken aan A, v. Hoften, aannemer te Haarlem, als op twee na de laagste inschrijver opgedragen: het maken van een Ontsmettings- en Cycloonge bouw, ten behoeve van de Gem. Reiniging te Haarlem. Op 57-jarigen leeftijd is hier ter stede Zon dag overleden de heer dr. W. E. Merens, zeer bekend arts te Haarlem, die ook in sportkrin gen een goeden naam had. Dr. Merens heeft ongeveer 30 jaar de functie van geneesheer te Haarlem uitgeoefend. In den grooten kring van zijn patiënten, doch ook van daarbuiten, was hij zeer gezien en geacht. Vele jaren is hij lid geweest van den Haar- lemschen Gemeenteraad, waar hij zich vooral toelegde op de zaken betrekking hebbende op volksgezondheid. Hij was voorts bestuurslid van den Nederl. Bond voor Lichamelijke Opvoeding, van E. H. B. O., van de Haarlemsche Vereeniging van Ziekenverpleging, commissaris van de stads apotheek. Vooral echter genoot hij groote populariteit in de sportwereld. Zoo was hij o.m. oprich ter van de Zwem- en Poloclub H. V. G. B„ van de dameszwemvereeniging Zignea, van de Heemsteedsche Poloclub. f»Mi Ook had hij zitting in de medische commis sie van den Ned. Bond, in het Medisch Sport- bureau en in het Sportfondsenbad, afd. Haar lem. De 16-jarige S„ wonende te Haarlem, reed op den binnenweg te Heemstede in de richting Haarlem en moest naar links uitwijken voor een hem achterop rijdende tram. Hij bleef met zijn rijwiel naast die tram rijden, doch werd in 'n bocht verrast door een uit de tegen overgestelde richting komende tram, waarvoor hij niet meer kon uitwijken. Hij reed toen tusschen beide trams door met het gevolg, dat hij licht aan het hoofd en aan de vingers werd verwond, terwijl zijn rijwiel ernstig werd beschadigd. Op den Bronsteeweg, te Heemstede, werd bij het oversteken van den weg een met een paard bespannen melkwagen door een tram gegrepen. De bestuurder L„ wonende alhier, viel van den wagen en bekwam eenige hoofd wonden. Na door dr. D. te zijn verbonden, kon hij per motor naar zijn woning worden vervoerd. Gistermiddag ongeveer 4 uur reed een drie tal fietsende jongens naast elkaar op den Bron steeweg, nabij Koediefslaan, terwijl van beide kanten een tram naderde. In plaats van naar den kant te gaan, bleven zij in het midden van den weg rijden, totdat zij juist tusschen de twee trams op den wissel kwamen. Hierbij kwam een der jongens te vallen met het ge volg, dat hij zijn hand bezeerde en zijn fiets vernield werd. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur geraakten de 9-jarige J. v. H. en de 9-jarige J. F., die op een schuit in het Spaarne aan het spelen wa ren, voor perceel Spaarne 119 te water. De 24-jarige G. de V., wonende Spaarne 92, sprong gekleed te water, doch de jongens wa ren inmiddels door eenige burgers op het droge gebracht. Zij hadden geen letsel bekomen en konden naar huis terugkeeren. trottoir. Plotseling reed een wielrijder haar voorbij en ontrukte haar evenals in het vorig geval haar taschje, inhoudende een bedrag van ongeveer 15.—. Ook hij wist te ontkomen. De politie stelt een onderzoek in. Het Genootschap van den Stillen Omgang te leiden, waarbij tal van onderaf deelingen uit omliggende gemeenten zijn aangesloten, bestaat tien jaar. Het werd officieel in 1922 opgericht, al kwamen ook vele Leidenaars en anderen uit deze streken reeds veel vroeger geregeld naar de Mirakelstad, Dit tweede lustrum is feestelijk gevierd. Aanvankelijk liet men uiterlijk feest betoon achterwege, doch bestemde in dezen tijd een lustrumgave voor de werkloozen. Maar het bestuur stelde er begrijpelijkerwijze prijs op ook kerkelijk het lustrum te vieren. En zoo was Zondag de kerk der paters Franciscanen aan de Haarlemmerstraat prachtig versierd met een kostelijken bloementool ter eere van dit tweede lustrum. Des morgens gingen de leden ter H. Tafel en te half elf werd in de parochiekerk van O. L. Vr. Onbevl. Ontv. tot intentie van de levende en overleden leden een plechtige H. Mis met assistentie opgedragen door den Zeereerw. directeur, pater P. C. Frigge O.F.M., die de groote stuwkracht, de wijze leider, de bezieler van dit in tien jaren zoo groot uitgegroeide en prachtig georganiseerde genootschap is. Aanwe zig waren o.a. ook de bestuurderen van het Amsterdamsche Gezelschap van den Stillen Omgang, de heeren F. Kristen, penningmeester, J. Takes en Ed. Elsenburg, le en 2e secretaris en L. van den Broeke, vice-voorzitter; voorts de heer Andriessen uit Den Haag en de be stuurderen van alle onderafdeelingen. Pater Frigge hield een ontroerende predicatie. Na de kerkelijke plechtigheid, die een onver- getelijken indruk maakte, vereende het feest vierend bestuur alle genoodigden aan een kof fietafel, waar de voorzitter, de heer L. Schrij vers, allen hartelijk welkom heette en waar ver schillende toespraken werden gehouden, o.a. namens het Amsterdamsche Gezelschap van den Stillen Omgang en namens de verschillende afdeelingen. Een moment van groote hartelijkheid was het, toen een der aanwezigen den zeereerw. di recteur pater Frigge namens ouders van kath. militairen en namens de kath. indienstgetrede- nen zelf dank en hulde bracht voor hetgeen hij als „soldatenpater" voor de kath. jeugd, die -len militairen dienstplicht moet vervullen, heeft edaan. Leiden, dat een voorbeeld geeft van juist be- ip van den Stillen Omgang als stil gebed en at tevens de organisatie zoo goed in orde heeft, rag op dit lustrum met voldoening terugzien. Zaterdagavond reed een 17-jarig meisje op "an Kleverparkweg te Haarlem. Een wielrijder- fietste haar voorbij en ontrukte haar al fietsen de haar handtaschje, inhoudende o.a. een be drag van 5.—. De dader wist, ondanks het feit, dat de motorpolitie onmiddellijk een ach tervolging begon, te ontkomen. Denzelfden avond liep een 39-jarige dame op den Wagenweg te Haarlem op den kant van het Onder auspiciën van impresario Ernst Krauss maakt op het oogenblik het Russisch Ballet van Monte Carlo een toumée door Europa en zal ook in Nederland een aantal gastvoorstellingen geven. Reeds in Juni j.l. is het Russisch Ballet met succes in Amsterdam en Den Haag optreden en heeft daarna te Parijs triomfen behaald. Vijftig dansers en danseressen, waaronder een aantal sterren van het Anna Pawlowa-Ballet en het Diaghilew- Ballet, brengen onder leiding van de grootste balletmeesters van onzen tijd: Balanchine, Mas- sine en Romanoff, klassieke en moderne cho reografische kunstwerken. Ook in onze stad zal een enkele voorstelling plaats vinden, n.l. Vrijdag 11 November a.s. in den Stadsschouwburg. Getrouwd: 5 Nov. J. H. Hulsbergen en J. E. Stremming. Geboren: 4 Nov. M. GrootMoryson z.; M. C. BijlHetem z. Overleden: 3 Nov. H. v. Huizen, 65 j„ Gael- straat; 4 Nov. W. AndriesenKollaart, 73 j., A. L. Dyserinckstraat; 3 Nov. L. v. Beekv. Oeckelen, 69 j„ Heerensingel. Bij de heden gehouden reünie der K.N.M.V. te Nijmegen, werd de uitslag bekend gemaakt van de verreden kampioenswedstrijden, waarbij bleek, dat onze standgenoot, de heer J. J. van Kooten, op Levis, na gedurende 4 jaar niet aan wedstrijden te hebben deelgenomen, voor de 3e maal het Nederlandsche kampioenschap had ge wonnen en ;evens den snelsten tijd had gemaakt in de K.M. lancé, welke met 101.12 K M. per uur slechts y, K.M. verschilde met de zwaardere 350 cM.-klasse; voorwaar een prachtig succes! Onze stadgenooten, de heeren B. Vallenduuk en A. Heek, eveneens op Levis-motoren, werden 5e en 6e geplaatst in hun klasse. Sociëteit „St. Bavo" Bestuur R. K. Volks bond, 9 uur Bouwvereeniging „Spaarne- stad", 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur Ledenvergadering R. K. Slagershond, 8 uur adsschouwburg ,,'n Lot..., 'n Nacht.... 'n Millioen", N. V. Gezelschap Saalborn, kwart over 8 uur. embrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété 8.15 uur-. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 1012, 24, 8—9 uur. Zaterdags 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. Gebouw „St. Bavo" jaarfeest R. K. Volks bond, 8 uur Rechtskundig Bureau, 8 uur „St. Caecilia", 8 uur Bestuur Grafische Bond, 8 uur Vakgroep 6 Spoorwegperso neel, 8 uur R. K. Kraamverzorging, 23 uur. Stadsschouwburg Derde Gemeente-Volks voorstelling, Ver. Rotterdamsch Hofstad-Too- neel: „Het Huis der Vreezen," kwart over 8. Schouwburg Jansweg Feestavond Ned. Roomsche Reisvereeniging, kwart over 8. Gemeente-Concertzaal Haarlemsche Bach vereeniging: Concert door het Concertge bouworkest, kwart over 8. Provinciale Griffie Vergadering Provinciale Staten van Noord-Holland, half 12. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor vrouwen en meisjes lederen dag van 1012, 24, 89 uur. Za terdags 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. Naar wij vernemen is het nieuwe bestuur van de R. K. Statenfractie in Noordholland als volgt samengesteld: J. M. J. H. Lambooy, voorzitter; Dr. E. A. M. Droog, vice-voorzitter; G. Th. G. C. Hooij, se cretaris-penningmeester. al neen. Wat dat soms een flinke houding? Toen had de S.D.A.P. haar schouders mee onder de re geering moeten zetten, dan hadden ze hun groote woorden in daden om kunnen zetten. Maar neen, het is gemakkelijker te blijven schreeuwen In Amsterdam, in Groningen en in Zaandam kwa men met medewerking van de socialisten loons verlagingen tot stand: bij het dagblad het „Volk" kwam een loonsverlaging met ontslag en zelfs In de Arbeiderspers werd aan één van de bestuur ders, den heer van de Walle, geweigerd om tegaa een en ander te protesteeren. Wanneer wij kijken naar Engeland, dan zien we dat ook daar Indertijd de socialistische re- ring 't niet anders deed dan de z g. kapitalistische evenmin was in Frankrijk de combinatie van de vorige regeering Herriot gelukkig. Immers de oude Poincaré moest later de ontredderde staatskas weer in orde brengen. Ook in Duitschland heeft de socialistische regeering onder wijlen Herman Muller geen wonderen" verricht, integendeel. Even min waren de daden van partijgenoot Van der Velde tijdens zijn ministerschap in België anders dan van zijn voorgangers, die dan z.g. tot de Bourgeois behooren. Ook in de S.D.A.P. zitten kapitalisten veelal door de partij naar voren gekomen en dik bin nen evenals in ieder andere partij. Burgemeester Terlaan in Zaandam drukte twee jaar geleden op dezelfde manier de staking in de Houthavens den kop in als ieder andere bur gemeester dat zou doen. Daarom, heeren van de betooging, geen politiek gezwam, daar stikken we hier vandaag of morgen nog in, maar meedoen en helpen door Uw schou ders onder de zaak te zetten, de crisis te over winnen. Dankend voor de plaatsing Uw dw. Opmerker. Gisteravond vond ik in mijn bus een paar biljetten van de S.D.A.P. en liet N.V.V., waarin met dikke en brallende woorden werd opgewekt om deel te nemen aan de betooging tegen de re geering, salarisverlaging en nog veel meer. Ge stuwd door de Communisten en de O.S.P.-ers gaan de bovengenoemde vereenigingen tot deze poli tieke demonstratie over met het doel elkander den wind uit de zeilen te nemen. Nu is er niets zoo gemakkelijk als flink' schreeuwen en op dat gebied kunnen de heeren bestuurders er best zijn, maar de daden zijn in flagranten strijd met hun theorieën. Toen het vorige jaar bij de behandeling van de salarisverlaging in de Tweede Kamer de heeren Aalberse en Marchand aan de S.D.A.P. vroegen: ..Ziit gij bereid met ons een nieuwe regeering te vormen" schudde de heer Albarda bij voorbaat MAANDAG, 7 Nov. Vorige koersen Londen 8.20 8.23 Berlijn 58-97 59.00 Parijs 9.78)4 9.76)4 Brussel 34.61 34.60 Zwitserland 47.92)4 47.92La Weenen Kopenhagen 42.85 42.75 Stockholm 43.40 43.25 Oslo 41,80 42.00 New Vork (cabie) 2.48)46 2.48)4 Rome 12.72)4 Praag 7.37)4 Madrid 20.37)4 20.40 Vorige koersen Staatsleeningen 5% Nederland 1919 103 102)4 4 Va Nederland 1916 101 102)4 4% Nederland 1931 100)» 1004) 5% Nederland 1932 101J& 101V, 4 V3 N-Ind. 1926 AB 94 94)4 Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-M. 65 62 70)4 61 70H Industrieën Jnllever 115)4 U1H Oalvé Delft 66 «X Alg. Kunstzijde 43)4 «V» Van Berkel'e Pat20 £0)4 Nieuwe Philips 130 3,,, Küch. Accoustlek 4H Jvw Ned. Ford 116H Jndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel 0 6. Steel S. Leather intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg Exploratie ited iang Le bong 184f 20>4 18«i 18)4 35' He ^6)4 4)4 4 H 8)4 Bh 123 120 77 77 Petroleum jr&boes 17 Kon. Olie 141X 136>* Perlak 80 80 Peudawa 5)4 5)4 Continental Oil 6X 6)4 Vorige koersen 6* Shell Union Oil Rubber A'dam Rubber 6544 65)4 Bandar 46 47)4 Dell Batavia Rubber 28)4 28 Serbadjadl 23M 23 Sllau 18 19 V L G. 034 35 Allied 24 24 Intercontln Rubber 2Xi 2)4 Scheepvaart Javt Ch. -Japan Hou. Amerika Lijn Olto Gem. Stgend. Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Unie 36 4H 3)4 19)4 63 34)4 4)4 3)4 19)4 63)4 Suiker a v. A |™X VBK Jav. Cultuur 115 N. L 8. U81 81 Poerworedjo 7)f 7)4 Vorstenlanden 46H 48 Actions Idem 32.00 32.00 Tabak Den Batavia Oude Dell Oostkust Senembah 14 M 146 117)4 118 18)4 18 130 129 Spoorwegen ClnloD Pacific 64)4 66 Wabasb 2)4 2)s Erie 7 Bh Kansas City South 8)4 6)4 South. Rallw8X 9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2