STADSNIEUWS Alleen deze week f BEURS VAN AMSTERDAM Fl. 1.35 tot Fl. 4.85 Huizing's Schoenenmagazijn - Gr. Houtstr. 42-44 ROLLUIKEN Het is gevaarlijk Wondjes te verwaarloozen ELECTRICITEÏT Wisselkoersen Centrale Tandheelk. Kliniek DINSDAG 8 NOVEMBER DE COLLECTE VOOR HET PARKHERSTELLINGSOORD Verblindheid der socialisten EEN GEWEIGERD GEBOUW Waarom 'N LOT. 'N NACHT. 'N MILLIOEN KATHOLIEKE VERKENNERS Cursus voor welpenleidsters Rijden, rijden in een wagenje. Pols gebroken VERVOERSOPBRENGSTEN N. Z. H. Leelijke val Blijspel in 3 bedr. van Alberto Colantuoni. Gezelschap Saalborn. Stadsschouwburg HERINGA WUTHRICH - HAARLEM Een verbetering NIEUWE LEENING NOORD-HOLLAND Nadere bijzonderheden uit het prospectus NIEUWS GROOTE HOUTSTR. 16 HAARLEM „Utile Duld" Personalia OVERTREDING LOTERIJWET Voor den Hoogen Raad Geslaagde proefneming D. HESSELS - KENAUPARK 26 INBRAAK EN VERNIELING Haarl. Jaloezieënfabriek VOOR DEN POLITIERECHTER Een strafbaar spelletje „Ploert" is beleedigend Om een hondje - J'v - Hoe rijk zijn de Haarlemmers? Zuster Gabrielle t H,ET Ml DDE L B II U 1 T N.E MEN! H'E 1 D T E G EN 3 ij' N L IJ K E SPI E F I'E N BR AND WON DEN EN HUIDSMET1 'EN. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 'savonds en 'smorgens met 73 dé pen Vi tube 25 dó per A tube. JUBILEUM Dr. J. J. Halbertsma Sr. t N. V. Alg. Exploitatie Mij. van Onroerende Goederen PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND Dubieuze contracten AGENDA 9 Novembet BURGERLIJKE STAND DINSDAG 8 NOVEMBER 1932 a. v. a Zaterdag is te Haarlem een collecte gehouden ten bate van het Parkherstellingsoord aan den Schoterweg. Dit sanatorium wordt geëxploiteerd door het Nederlandsche Roode Kruis. Nu zijn er menschen, die het werk van het Roode Kruis qualificeeren als een steun aan het Militarisme, in den slechtsten zin van het woord, omdat het de soldaten, die in den oorlog vallen, weer ge schikt maakt om opnieuw aan den strijd deel te nemen. Ten onrechte, want men kan het Roode Kruis ook beschouwen en dan meer bij de waarheid als een instelling, die leni ging brengt in de smarten, welke in den oorlog geleden worden. En zoolang de oorlog niet on mogelijk is, verhoogt men maar de ellende er van door het Roode Kruis te verhinderen zijn werk te doen. Maar al hecht men dan ook aan de eerste opvatting, dan nog vraagt men zich af, wat het nuttig werk van het Parkherstel lingsoord daarmede te maken heeft. En al zou men ook dat werk onnuttig vinden en er dus zijn offertje niet voor over hebben, dan nog vraagt men of het wel fair, of het wel in overeenstem ming is met de meest elementaire regelen van burgerzin, om, zooals de socialisten Zaterdag op het Spaarne deden, de collectanten te ver hinderen, hun werk ten behoeve van het Park herstellingsoord te doen. Een groote reclame wagen van de S.D.A.P. reed daar en hinderde de collectanten. De aanwezige socialisten schreeuwden en joelden en drongen er op aan, niet te offeren. Totdat de politie ingreep. Bij nader inzien zal de S.D.A.P. zich over dat ge drag van eenige harer leden wel moeten scha men. De heer Peper heeft gevraagd in de gemeente raadszitting van Woensdag a.s. de volgende zaak aan de orde te mogen stellen: Door de directie van het gemeentelijk con certgebouw is eene eenmaal beschikbaar gestel de zaal, voor eene openbare vergadering van de afdeeling Haarlem, van de Internationale Roode Hulp, naderhand, voor dat doel, geweigerd. Willen B. en W. den Raad meedeelen, of deze weigering plaats vond, uitsluitend op initiatief van de directie van bovengenoemd gemeentege bouw, of, zooals gepubliceerd is, op last van hun College? Zijn, in het eerste geval, B. en W. bereid er voor te willen zorgen, dat eene dergelijke han deling voortaan niet anders dan in de uiterste noodzakelijkheid voorkomt? Willen, mocht de laatste veronderstelling juist zijn, B. en W. den raad de motieven meedeelen, dien hen tot deze zaal-afdrijving bewogen heb ben? groote rijwielstalling aan het Stationsplein expoiteert. Zooals uit de advertentie tevens blijkt, zijn ter gelegenheid van de opening de tarieven voor stalling aanmerkelijk verlaagd voor beide inrichtingen. Zaterdag en Zondag werd het tweede en laatste deel van dezen cursus gehouden. Hierbij was thans ook aanwezig de Hoofdverkenners- geestelijke Mr. Dr. Beuns. Zondagmorgen werd door Pater Beuns een H. Mis opgedragen in het kerkje van het woonwagenkamp, waarbij alle cursisten aanwezig waren. De deelname aan den cursus is buiten ver wachting groot geweest en het resultaat was zeer bevredigend. Gisterenavond omstreeks 7 uur, reed een da me uit Huizen met haar automobiel in de bocht van het Frans Halsplein. Zij lette hierbij echter teveel op het verkeer van links en nam haar bocht te klein. Een seinlichtpaal moest het hierbij ontgelden en knapte af door den geweldigen schok. Vervolgens reed de juffrouw tegen een bord van den A.N.W.B., met het ge volg. dat het Mercurius-symbool naar beneden kwam. Dit was haar echter nog niet voldoende en om het spel te voltooien botste zij tenslotte tegen een straatlantaarn. De auto werd zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. Tegen de dame is proces-verbaal opgemaakt. De 70-jarige mevrouwv. M. W., wonende aan de Essenstraat 17, wandelde gisterenavond te 8 uur door de Bakkerstraat. Door onbekende oorzaak kwam zij te vallen, brak haar linker pols en liep een hersenschudding op. O. D. ver leende de eerste hulp. Per auto van Mothot is zij later naar het St. Elisabeths Gasthuis overgebracht. De administratie der N. Z. H. zendt ons een verbeterde opgave van de vervoeropbrengsten gedurende October 1932 en 1931. Daaruit blijkt dat in deze maanden niet een gelijke opbrengst is verkregen, zooals wij giste ren meldden, doch in October 1931 24006 meer werd ontvangen. De elf-jarige Wiesje Donkel, wonende Potgie- tei straat 21, liep hard over de Gedempte Oude Gracht. Het kind struikelde en viel. Een per fiets passeerende heer hielp het meisje ter been en wilde haar op zijn fiets huiswaarts brengen. Het kind huide echter zóó erbarmelijk, dat het bij het brugwachtershuisje ter kalmeering werd gebracht. O. D. H. verleende hier hulp en per auto van Mathot is de kleine naah et St. Elisa beth's Gasthuis vervoerd. Gebleken is, dat zij het linkerdijbeen gebroken had. Wat je ver haalt is lekker. Saalborn kent die spreekwijze natuurlijk en zal daarom kun nen meenen, dat een volkomen afgezaagd ge geven nog wel weer timmerhout voor ons too- neel kan zijn als het maar op buitenlandsche, in dit geval Italiaansche manier bewerkt is. Er is geen moeilijker te begrijpen of te omvat ten wezen dan het publiek, dat daarom wel eens meer op zijn breede schouders geladen krijgt dan het verdient. Wij meenen dat Louis Saalborn in dit seizoen nog niet getoond heeft, het publiek juist te kunnen vatten, terwijl hij zich toch waarlijk niet boven de eischen van den gemiddelden schouwburgbezoeker verheven heeft. De opvoering van ,,'n Lot.... 'n Nacht 'n Millioen" had iets zieligs. De titel lijkt een vondst, die verwachtingen schept en aan eeni ge reclame heeft het niet ontbroken. En toch in weerwil van de verlaagde prijzen in on zen gemeentelijken kunsttempel een slecht bezette zaal. Maar moeten daarom de aanwe zigen gestraft worden met een op geen enkele wijze verontschuldigd wachten tot half negen? Iets zieligs, zeiden we. De vertooning was nauwelijks aan den gang of men was 'reeds doordrongen van het besef, dat van regie en ensceneering zéér veel werk was gemaakt en dat althans de hoofdfiguren van het stuk door spelers van uitstekend gehalte werden uitge beeld. Maar dat koele besef behielden we den ganschen avond voor zoover we bij een ver tooning van 'n dik uur van een „avond" mo gen spreken. We bleven ons interesseeren voor de moeite, die het g- chap zich in vollen ernst gaf, maar langer dan een enkel oogen- blik werden we nooit in de blijspelsfeer mee gevoerd. Bij alle drukte die het meebrengt heeft het stuk weinig om het lijf. Een tamelijk onbe nullige familie, die door de erfeniskoorts is be vangen, omdat de overleden oom bezitter was van een lot, waarop de millioen-zware hoofd prijs viel, terwijl het kostbare papiertje, dat voor een bepaald uur moet worden aangeboden, nergens te vinden is. Drie bedrijven lang wordt het geheele landhuis der Castiglioni's en het zenuwgestel van alle familieleden overhoop ge haald, om het lot te ontdekken, waarbij men zelfs niet nalaat lijkschennis te plegen iets, wat naast veel ander lugubers, nu niet bepaald in een blijspel thuishoort. Het einde van het laatste bedrijf brengt natuurlijk een oplossing van het raadselachtige geval, maar het kan ons dan eigenlijk niet zoo heel veel meer schelen, wie er met dat vervelende millioentje gelukkig wordt gemaakt, omdat de schrijver van het stuk er niet in geslaagd is, voor een der par tijen onze bijzondere belangstelling te wekken. Het spel kan een satyre zijn op hebzucht, jaloezie, kleinzieligheid en dergelijke interna tionale ondeugden, die meer speciaal bij erfe niskwesties aan den dag treden. Zé worden door stuk en vertooning ook ferm gehekeld, maar het geschiedt op een eigenaardige wijze, die noch aan onze braafheid, noch aan ons artistiek verlangen bevrediging schenkt. Er zijn geer. karakters, die ons interesseeren, er zijn geen gebeurtenissen die ons boeien of prikkelen, er is geen lach en geen ontroering, er is alleen spel, heel veel spel, dat ons aan al die opper vlakkigheid goeddeels verspild lijkt. En dan zijn er nog enkele details, zooals het zeer ce onpas gebruiken van eerbiedwaardige aanroe pingen, die ons, katholieken, onaangenaam aandoen. Om volkomen eerlijk te zijn, moeten we hul de brengen aan Louis Saalborn, Elias van Praeg, Dom. de Gruyter, Richard Flink, Marie Hamel en enkele anderen voor hun knap ac- teeren, dat meer succes verdiend had. H. B. v. d. S. Blijkens een advertentie, voorkomende in dit nummer, is heden een rijwielstalling geopend naast den Noordelijken uitgang van het sta tion H. S. M.. dus aan het Kennemerplein. Dit beteeken een groote verbetering voor het reizend publiek dat gebruik maakt van bedoel den uitgang, die ook, zooals bekend, 's morgens en 's avonds als ingang gebruikt wordt. Het is voor wielrijders, die naar het station moeten en uit Noordelijk Haarlem komen, dus niet meer noodig per rijwiel het gevaarlijke viaduct te passéeren, aangezien zij nu in de gelegenheid zijn hun rijwielen te stallen in de nieuwe inrichting. Exploitant is de heer J. Viets, die ook de In aansluiting aan het bericht in ons avond blad van gisteren omtrent de uitgifte eener 4 'A pCt. leening Noord-Holand op 10 November tegen den koers van 100 pCt. ontleenen wij aan het prospectus nog het volgende: De noteering in de prijscourant der Ver- eeniging voor den Effectenhandel te Amster dam en der Vereeniging van Effectenhandela ren te Rotterdam zal worden aangevraagd. De jaarlijksche aflossing der leening heeft plaats op 1 November en is geregeld als volgt: van 1933 tot en met 1942 jaarlijks ten minste 272.000, van 1933 tot en met 1947 jaarlijks ten minste ƒ271.000, van 1948 tot en met 1952 jaarlijks ten minste 269.000, van 1953 tot en met 1962 jaarlijks ten minste ƒ239.000 van 1963 tot en met 1972 jaarlijks ten minste 219.000. De nummers der af te lossen aandeelen wor den bij eene door Gedeputeerde Staten in de voorlaatste maand aan de aflossing voorafgaan de, te houden loting aangewezen. De Provincie behoudt zich het recht voor alle of een deel der niet uitgelote aandeelen der leening te allen tijde a pari af te lossen. De opbrengst dezer geldleening is in hoofd zaak bestemd voor de volgende doeleinden: Uitbreiding Provinciaal Electr.bedrijf 2.493.425, uitbreiding Provinciaal Waterleidingbedrijf 4.340.941, uitvoering van het West-Friesche Kanalenplan 1.700.000, aanleg van strandhoof- den nabij Kamperduin 556.009, natuurreser vaat in het Gooi ƒ500.000, sluisbouw te IJmui- den ƒ98.142. De vaste leeningsschuld van de Provincie be droeg op 1 November 1932 90.124.000. Hiervan komt ten laste van: het Prov. Elec- triciteitsbedrijf 39.213.249, het Prov. Waterlei dingbedrijf ƒ21.476.237, het Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort ƒ1.495.199, het Prov. Zieken huis Duinenbosch te Bakkum 1.800.191, het Het groote succes, dat wij oogstten met de sportieve zomer jurken, deed ons besluiten ook eenvoudige wollen jurken voor den winter te gaan ver- koopen. Wij hebben ons bij het uit zoeken van de collectie twee voor tvaarden gesteld. Ten eerste moesten stof, coupe en afwerking in overeen stemming zijn met den naam onzer zaak, ten tweede moest de prijs in overeenstemming zijn met de tegen woordige koopkracht van het publiek. In deze twee dingen nu meenen wij volkomen geslaagd te zijn. V moet eens een paar japonnen komen pas sen, dan pas kunt V zien, hoe goed de coupe is. Ook in de kleine bak- vischmaten, die U diktoijls zoo moei lijk krijgen kunt, hebben wij een aar dige sorteering. Prov. Ziekenhuis te Medemblik 74.906, de Ver. „Centraal Israëlietisch Krankzinnigenge sticht in Nederland" te Amsterdam 1.277.469, de Ver. tot Christ, verzorging van krankzinni gen in Nederland te 's-Gravenhage 576.220 de Prov. Landgoederen te Bakkum 317.511, Waterschappen, Spoor- en Tramwegonderne mingen en andere instellingen ƒ851.773, totaal f 67.082.757, zoodat zuiver ten laste v. de Pro vincie blijft ƒ23.041.242. Van de in laatstgenoemd bedrag begrepen leeningsschuld, door de Provincie aangegaan tot bestrijding van in verband met den wa tersnood in 1916 gemaakte kosten, worden de aflossingen tot een bedrag van pl.m. 9.000.000 terugbetaald door het Rijk en het Hoogheem raadschap Noord-Holland Noorderkwartier. Ten behoeve van den dienst 1932 heft de pro vincie 20 opcenten op de hoofdsom der grond belasting en 16 opcenten op de hoofdsommen der rijksinkomstenbelasting en der vermogens belasting. Voor 1933 wordt naast eene gelijkblijvende heffing van de opcenten op de grondbelasting eene heffing van 20 opcenten op de hoofdsom men der rijksinkomstenbelasting en der vermo gensbelasting voorgesteld. Naar raming zullen de opcenten voor den dienst 1933 ten bate van de provinciale kas in totaal 4.186.220 opbren gen, zoodat per hoofd der provinciale bevol king pl.m. 2.75 moet worden opgebracht. De R. K. Harmonie-vereeniging „Utile Dulci", onderafdeeling van de St. Josephs Gezellen- Vereeniging Haarlem I, zal Woensdag 9 Novem ber, 8 uur, een feestavond geven in het gebouw der St. Josephs Gezellen-Vereeniging, Jansstraat 59. Het duo Helleman en Laman, Hollandsche Transformatie-Duettisten, zullen hun medewer king verleenen, met nieuwe nummers. De Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen brengt ter algemeene kennis, dat eene litterair-economische afdeeling (A-afdee- ling) is verbonden aan de navolgende hoogere burgerscholen) Kennemer lyceum te Bloemendaaï; middel bare school voor meisjes ('t Kopje) te Bloemen daaï; R.H.B.S. te Enkhuizen; gemeentelijk ly ceum te Haarlem; Christelijk lyceum te Haar lem; R. K. lyceum te Haarlem; R.H.B.S. te Hoorn; R.H.B.S. te Velsen; de navolgende school vormt een zelfstandig litterair-economische hoogereburgerschool (hoo- gereburgerschool a); de gemeentelijke H.B.S. met 5-jarigen cursus te Haarlem, Zijlvest 25A). In een huishoudelijke vergadering der No- tarieele Vereeniging is de heer P. Meijer, can- didaat-notaris te Haarlem als lid tot de Nota- rieele Vereeniging toegelaten De Hooge Raad heeft Maandag behandeld een cassatieberoep van J. B., wonende te Over- veen, hoofdagent der Handelmaatschappij „Presto", die terecht heeft gestaan voor het Kantongerecht te Amsterdam wegens overtre ding der Loterijwet door het verkoopen van Unieloten, n.l. premie-obligaties van 3.50, deel uitmakende van een 3 pCts. premieleening van 210 millioen gulden. Deze premies worden ge trokken op de trekking der Staatsloterij. De kantonrechter legde 100 boete op. In hooger beroep heeft de rechtbank te Am sterdam dit vonnis vernietigd en verdachte ver oordeeld tot 300 boete benevens tot 8 dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. In deze zaak waren 12 cassatiemiddelen in gediend, die werden toegelicht door mr. Leven- bacht uit Amsterdam en mr. v. Oven te 's-Gra venhage. De proc.-generaal zal over 14 dagen conclu- deeren. Zondag is te IJmuiden met succes een proef genomen om het hooge water in het Noord zeekanaal door de Noordersluis naar zee te spuien. Particulier spreekuur 121 en volgens afspraak KENAUPARK 2g OOK VOOR MIDDENSTANDERS BILLIJK GOEDE TANDHEELKUNDIGE HULP KUNSTTANDEN EN GEBITTEN Spreekuren: iederen werkdag 911 en 12 uur Dinsdagavond van 6.308.30 Zaterdagsmiddags geen spreekuur ZIEKENFONDS-TARIEF tot en met MAANDAG 14 NOVEMBER hebben wij bijzonder voor- deelige aanbiedingen DAMESSCHOENEN in de maten 35, 36, 37 en 38, bijna alle Bally-modellen, tegen prijzen varieerend van Bescherming tegen Begrooting kosteloos NASSAULAAN 76 Telef. 10743 Men zegt, dat de overheersching der Yo-Yo spoedig geëindigd zal zijn, evengoed als alle epidemieën van Spaansche griep tot Grien:- sche roodvonk slechts kortstondig plegen te duren. U mompelt, dat de wereld een toer zal hebben om verder te draaien als de Yo-Yo uit de mode zal gaan en het zal u dus waarschijn lijk interesseeren, dat voorname wereld-auto riteiten daar op het oogenblik over peinzen en confereeren. Er zal iets anders moeten komen om de zenuwachtige menschen dezer dagen in even wicht te houden. Misschien hebben zes Haarlemsche jongens een uitvinding gedaan, die straks populair wordt. Gebruiksaanwijzing van het moderne spel let je: men wachte totdat de avond gevallen is en de winkels, ingevolge de wet, gesloten zijn. Ziet men b.v. boven een slagerswinkel een tuimelraam open staan, dan zijn de omstan digheden gunstig. Dan neme men een lang touw, waaraan een weerhaak, werpe dit appa raat als een hengel door het raam en pro- probeere een worst of een karbonaatje op te pikken. Heeft het weerhaakje dienst gedaan, dan van buiten af ophalen en met den buit de beenen nemen. Het gaat er om de meeste worsten, krenten broodjes, bananen etc. op te visschen, zonder gesnapt te worden. Als we ons niet vergissen heeft de Yo-Yo- kampioene in Hongarije VA millioen maal het dubbele klosje op en neer getrokken. Een zelf de aantal opgehaalde worsten zal dus kans geven voor den prix d'honneur in dit nieuwe wereldspel. Men moet er alleen wat voor over hebben. Want de zes Haarlemsche jongens moesten een uurtje vrij nemen om terzake voor den politierechter te verschijnen. Z'e kregen ieder twee rijksdaalders boete en dat nog maar voor twee worsten. De berekening voor VA millioen is daaruit gemakkelijk samen te stellen. Er zijn vele woorden die beleedigend kun nen zijn. We zullen ze niet allemaal opnoe men, vooral terwille van de censuur en ook omdat ze nu niet bepaald hartverheffend zijn. Om echter een voorbeeld te geven: zoudt u kalm blijven, als een ander u voor ploert uit zou schelden? Indien ge een beetje temperament in de aderen meetorst, zult ge in woede ontsteken, rood, wit en blauw worden en vuurspuwende oogen toonen. Als ge verstandig zijt, zwijgt ge en gaat niet terugschelden, omdat de smaad, dien men u heeft aangedaan, te minderwaardig is om op te antwoorden. En toch kunt ge dan een innerlijke voldoening krijgen, omdat „ploert" volgens het wetboek van strafrecht beleedigend is. Zoo dacht er ook een stucadoor over. Na de jongste staking kwam hy by een patroon om werk vragen en toen deze zich herinnerde, hoe de heeren slechts kort geleden te keer waren getrokken en zijn auto zwaar beschadigd had den, gaf hij te kennen, dat hij zich niet met ploerten wenschte in te laten. Onverwijld toog de stucadoor naar den offi cier van justitie, die de aanklacht behandel de en gisteren voor dit beleedigende woord tien gulden boete eischte. De politierechter achtte de zaak zeer ern stig en maakte er vijftien guldentjes van! Zoo ziet men, dat een verstandig mensch het woord „ploert" beter niet kan gebruiken, tot verheffing van zichzelf en uit eerbied voor zijn portemomiaie. Een Haarlemmer ging op een goeden dag verhuizen. Hij wist, dat het hondje van zijn buurman veertig gulden waard was en duwde juist op het laatste oogenblik vóór zijn ver trek, het kleinood in den verhuiswagen. Dit was door eenige menschen gezien, die met den eigenaar naar de politie stapten. Een der getuigen verklaarde gisteren voor den rechter nadrukkelijk, dat kinderen het hondje-van-vier-tientjes in den wagen gestopt hadden. Hij verklaarde echter te voren anders, zoodat hem op de zware straf, die op meineed staat, gewezen werd. De man bleef bij zijn laatste verklaring en de officier van justitie achtte het daarom raadzaam hem door een veldwachter weg te laten leiden, verdacht van meineed. Waar het tweetal naar toe ging staat niet vast, maar toen den eigenaardigen getuige tien minuten later nog eens de gelegenheid werd gegeven de waarheid te zeggen, erkende hij gelogen te hebben, uit medelijden met den verdachte, die anders vast in de gevangenis gekomen zou zyn. „Je bent door het oog van een naald ge kropen," zei de politierechter tot den getuige, die zichtbaar opgelucht was, „je ziet, wij hou den niet van leugens De hondjesdief was het daarmede in het geheel niet eens en keek met vernietigende blikken naar den bangen wezel, die niet eens voor hem in de cel wilde zitten. Is dat nu naastenliefde? Daar het strafregister van den verdachte niet smetteloos was, werd hij conferm den eisch tot drie maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Op de publieke tribune raasde en schreeuw de een vrouw: „dat is geen rechtspraak, de eerste waarheid is waarheid, geen Een veldwachter sprong over de afscheiding en joeg de vrouw naar buiten. Rechtspraak is rechtspraak en meineed is meineed, nietwaar? Om zoo'n hondje van vier tientjes!! v;V'v.Viv. Vt> j,"' i'f ■y&is.r Ter aanvulling aan liet statistisch overzicht der inkomstenbelasting over de belastingjaren 1929/1930, 1930/1931 en 1931/1932,, Zaterdag j.l. in ons blad opgenomen, kunnen wij nog mel den, dat het aanta! aangeslagenen met een zuiver inkomen van f 90.000 en daarboven in deze jaren was resp. 13, 18 en 8 met een to- taalzuiver inkomen van resp. f 2.064.527; f 2.677.817 en f 1.329.531. Deze getallen waren in het statistisch over zicht weggevallen. In het gesticht aan de Pelikaanstraat te Leiden is in den ouderdom van 54 jaar over leden zuster Gabrielle (in de wereld mej. E. J. Spronk) geboortig uit Leiden. De thans ontslapene trad in 1902 in de Con gregatie der Zusters van Liefde te Tilburg. Zij was o.m. werkzaam te Haarlem en de laatste tien jaar te Leiden. Snij-schaaf-brandwonden en kneuzingen lijken een kleinig heid, maar kunnen bij vèrwaarloozing de oorzaak van bloed vergiftiging' en nog erger zyn. Gebruik op de bezeerde plek onmiddellijk Absorbine Jr, Dit diepdoordringende smeersel verzacht de pijn en helpt de wond snel genezen. Absorbine Jr. doet meer dan de kiemen vernietigen; het zendt nieuw bloed naar de bezeerde plekken, verzacht onmiddellijk en stilt de pijnen. Stijve gewrichten en pijnlijke spieren worden met succes eveneens door de diepdoordrin gende eigenschappen van Absorbine Jr. behandeld. Men wrijve eenvoudig een kleine hoeveelheid op de pijnlijke plaats, twee of drie maal daags en Absorbine Jr. doet de rest: Vraagt een gratis monster aan de Absorbine Jr. Company, Beulingstraat 2, Amsterdam, onder vermelding van dit blad. Absorbine Jx". verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. flEDERLAMDSCH FA BRlKAATt De heer W. J. Dieben, eigenaar van het Zuid- Hollandsche Koffiehuis in de Groote Hout straat' 183, herdacht Maandag den dag, waar op hij 25 jaar geleden zijn zaak opende. Een schat van bloemstukken, van familie, vrien den, leveranciers en klanten vulde de ruime zaal. Tal van bekenden kwamen persoonlijk fe- liciteex-en en zoo is het voor den heer Dieben en zijn familie een mooie feestdag geworden. Te Bloemendaaï is, 69 jaar oud, overleden di'. J. J. Halbertsma Sr., vroeger arts Voor maag-, darm- en stofwisselingsziekten hier ter stede. Sinds eenige jaren had hij zich terug getrokken uit zijn praktijk, welke was overge nomen door zijn zoon, den heer J. J. Halberts ma Jr. Het weekblad Handelsbelangen van a.s. Woensdag zal o.m. opnemen de crediteurenlijst in bovengenoemd faillissement. Deze lijst telt 8 crediteuren met een totaal passief van 85.070.54 waarvan preferent 17.07. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteuren van deze te Haarlem gevestigde N.V. zijn: Fa. Scherrewitz en Schaaper, Amsterdam 25.0000.N.V. Noord-Holl. Levensverzeke ring van 1891, Alkmaar ƒ31.016.25. De Provinciale Staten van Noord-Holland kwamen heden in het Gouvernementsgebouw te Haarlem in tweede gewone zitting bijeen, onder voorzitterschap van den Commissaris der Ko ningin. Enkele mededeelingen werden gedaan, eenige ingekomen stukken werden voorgelezen, waarna tot het trekken der afdeelingen werd overgegaan. De vergadering werd daarna verdaagd tot Dinsdag 20 December, half elf. Gisteren te half zes is aangehouden en in bewaring gesteld de 24-jarige timmerman v. d. B. te Haarlem, die verdacht wordt van poging tot oplichting van een aantal boeren in Haar lemmermeer. Hij zou van deze op dubieuze contracten, aardappelen hebben gekocht. Gebouw „St. Bavo" Propagandavergade- ring Overheidspersoneel, 8 uur Bestuur A.R. K.A., 8 uur Haarlemsche Inkoop-Combina tie, half 9 Bestuur Bouwverbond, 8 Uur Vertrouwensmannen Metaalbewerkers, 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal Gecombineerd concert door het gemengd koor „Polyhymnia", het Mannenkoor „Proza en Poëzie" en het Kinderkoor „Polyhymnia". Bovenzaal „De Kroon" Groote Markt-bij- eenkomst van „Geloof en Wetenschap". Lezing door pater F. Muckermann S.J.: „Was hat Goethe den Menschen zu sagen?". Prinsenhof Vergadering van den Gemeen teraad van Haarlem, half 2. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété 8:15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van lOrs» --,r tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan-' vragen bij mej. H. Simons, Bloemhof straat i, Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor vrouwen en meisjes iederen dag van 1012. 24, 89 uur. Za terdags 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. Geboren: 3 November: J. v. TilMentjox, d.; 4 Nov.: F. v. DalenVerhoog, d.; 5 Nov.: N. Tigter—Post, d.; O. W. G. Hogendoom—v. Sloo- ten, z.; 6 Nov.: E. G. Bijnsdorp—Ludding, d.; J. C. M. v. DaalenHatenboer, z.. C. de Bruin Schouten, z.; A. Terolv. d. Waag, z.; M. J. Kersten—Janus, d.; 7 Nov.: H. S. Beksvoort— v. Oldenmark, d. Overleden: 4 Nov.: M. E. Fuihage, 60 j., Ha- zepaterslaan; A. M. B. Schnater, 21 j„ Haze- paterslaan; 5 Nov.: B. P. J„ 5 mnd.. z. van J. Lammers, Kamperiaan; J. W. F. Comaïta, 51 j„ Pieter Kiesstraat; 6 Nov.: H. R. v. d. BiggelaarSweerts, 75 jaar, Kamperlaan. .«[is DINSDAG, 8 Nov. Vorige koersen Londen 8.23 8.22!* Berlijn 59.00 58.97* Parys 9.76K 9.76* Brussel 34.60 34.60 Zwitserland 47.92 47.92* Weenen KopenüageD 42.75 42.75 Stockholm 43.25 43.50 Oslo 42.00 41.75 New Tork (cable) 2.48* 2.48* Rome 12.72* 12.75 Praag 7.37* 7.37* Madrid 20.40 20.25 Vorige koersen Staatsleenlngen 5% Nederland 1919 102* 102* 4i/3 Nederland 1916 102* 102 4% Nederland 1931 100* 100* 5% Nederland 1932 101* 100* iVa N-Ind. 1926 AB 94* 95 Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-M. 66 69 61 63 70* 70* Industrieën Onliever 117* 118* Calvé Delft 66* 67 Alg. Kunstzijde 45* 47* Van Berkei's Pat20* 21 Nieuwe Philips 130* 133 Küch. Accoustlek 3»*, 3* Ned. Ford 119 121 Indnstr. Buitenland Anaconda 20* 22K, Bethlehem Steel 18* 19* O. S. Steel 36* 38'*, O. S. Leather 4* 5 Intern. Nickel 8* 9* Mijnbouw Boeton Mijnbouw 19* 19 Alg. Exploratie 125 127 Redjang Lebong 77 77 Petroleum aaboes 17* 19 Kon. Olie 136* 149* Perlak 80 83 Peudawa 5* 6* Continental OU ••«••••••••••••«a* 6* ÈOie Vorige koersen Shell Onion Oil Rubber Bandar □ell Batavia Rubber Serbadjadl Sllau V. L G. O. Scheepvaart Javt Ch. Japan Hou. Amerika Lijn Dito Gem. Elgend. Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Onle Suiker Jav. Oultuur N. L S. O* Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem 32.00 Tabak Den Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Spoorwegen Wabash Erie Kansas Olty South South. Rallw. 7 7* 65* 67* 47* 48 28 23 28* 22 19 19 35 35 24 24 2* 2* 34* 35 4* 4* 3* 4 19* 19 63* 64* 178* 184 115 117 81 83 7* 7* 48 50 32.00 33.00 146 146 118 ia 18 19* 129 131* 66 68* 2* 3* 6* 7* 8* 8* 9 9*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2