Herriot's bezoek aan Spanje PALACE t MARIASPEL RUSSISCH BALLET VAN MONTE CARLO DE REIS VAN NOACH OP DE WATEREN Het Centrum PHILIPS WOENSDAG 9 NOVEMBER DE RESULTATEN VAN DE REIS De bannelingen naar Villa Cisneros m Nazi-formaties ontbonden in het Saargebied Vliegende echtgenoote Hitler's lijfblad ver boden De toestand in Duitschland Nationale concentratie? Wisselkoersen Go Kroon van Diest H. J. G. Majoor NOG ENKELE DAGEN S. J. DE JONGH Rijksstraatweg 33 VOOR JANSWEG 6 TANDHEELKUNDIG Schriftverbetering Mevr. Reiber-Nan R.K. Verenigings gebouw II est Charmant WBL STEENWEG 37 UTRECHT LOODGIETERSGEZELLEN N.V. Techn. Bur. J. VAN DEN BERG Zijlstraat 87 A - Telef. 11322 Hoe de vrije Spaansche republiek met haar tegenstanders omspringt Zonder wanklanken Herriot Alcaia Zamora Koloniale belangen Republiek en kunst Het verbanningsoord In het geheim Tegen den godsdienst Wegens ongeoorloofde actie Start Amy Johnson vandaag? De buitenl. pers bij Von Papen De verkiezingen in Amerika Het verdrag van Versailles Het Fransche plan SPORT- EN WEDSTRIJDEN A.s. Zondag D.O.N.K.T.Y.B.B. Haarlemsche Krachtsport-Vereen. „Haarlem" Worstelen VISSCHEN Vischcollege „'t Baarsje" ZWEMMEN „Tarzan" wedstrijden in Stoop's bad PROPAGANDA-AVOND H.V.B. Lezing Lotsy FAILLISSEMENTEN INDISCHE POSTVLUCHTEN De „Havik" De „Ijsvogel" Extra verlaagde prijzen Wij geven doorloopend PRIMO voor 60 cent per week. HAGEMAN PIANOSTEMMEN VOOR DEN MIDDENSTAND RIJKSSTRAATWEG 15 GEGALV. GEGOLFDE PLATEN R. K. VROUWENBOND KOUSENFABRIEK HIN NIET DOORGAAN WERF CONRAD N.V. BIJVERDIENSTEN AGENTEN EN DEPOTHOUDERS STADSSCHOUWBURG HAARLEM GROOT ORKEST JEUX D'ENFANTS - LES SYLPHIDES LA CONCURRENCE MEC LEMONNIER en HENRY CARAT GOEDKOOP WONEN 5 November Herriot en zijn luitenants, de heeren Malvy, Yvon De'.bos Dalimier en Fransais de Tessan, hebben het Spaansche grondgebied kunnen verlaten in de overtuiging de banden tusschen beide republieken nauwer te hebben saamge- snoerd. Alcaia Zamora Is, volgens programma, begiftigd met het grootkruis van het Legioen van Eer en de Spaansche regeering heeft de Fransche haar beleefdheid teruggegeven door Herriot het grootlint van de kersversche Orde der Republiek te veveeren. De Fransche premier heeft er alle zorg voor gedragen te doen uitkomen, dat hij niet voor Spanje kwam. maar voor de Spaansche repu bliek. Bij zijn aankomst te Madrid haastte hij zich: Leve de Spaansche republiek! uit te roe pen; de natuurlijker en zelfs in den mond van een radicalen premier van een vreemde mogendheid diplomatieker kreet: Leve Spanje! bleef achterwege. Dat heeft de organen der Spaansche pers, die principieel en met waardigheid iegen de republiek opponeeren niet belet in zeer correcte termen den vertegenwoor diger van Marianne welkom te heeten. Het bezoek zelf is zonder veel wanklanken Verloopen. Er waren op Madrids asfaltstraten wel wat opmerkingen neergekalkt, die niet zeer vleiend voor Herriot, noch voor Frankrijk wa ren en communistische studenten hebben wel van de gelegenheid gebruik gemaakt aan hun gevoelens lucht te geven, maar een ongelooflijk aantal Marseillaises en klinkende tafelredevoe ringen hebben den indruk, dien deze inciden tjes konden wekken, te niet gedaan. Dat de bloemstukken, die Herriot zijn aangeboden, eerst door de handen der politie gingen kan men ooit weten wat een bloemenhulde verbergt! kan slechts als een voorzorgsmaatregel gel den, waarvan niemand de overbodigheid zal be twisten. De resultaten der reis? Officieel de sluiting van een conventie betreffende de positie der Spaansche arbeiders, die in Frankrijk, en der Franschen, die in Spanje werken. Het is even wel duidelijk, dat Herriot van de gelegenheid gebruik gemaakt heeft voorloopige besprekingen te voeren over onderwerpen, die voor de Fran sche republiek vooral niet zonder belang zijn. Wij zullen de laatsten zijn te insinueeren, dat Frankrijk er op uit zou zijn met de Spaansche republiek een geheim militair verdrag te sluiten. Het is Frankrijk in de huidige omstandigheden zeker voldoende Spanje's steun te hebben ter gelegenheid van de besprekingen over het Fran sche ontwapeningsplan, dat te Genève aan de orde is. Die steun zal ongetwijfeld met graagte gegeven worden; Spanje's belangen sluiten dat niet uit en prof, de Madariaga, Spanje's gezant te Parijs, wiens positie in de Fransche hoofd stad een tijd lang zeer zwak was, zal de gele genheid te baat nemen die positie te verstevi gen door zijn welsprekendheid in dienst van het Fransche plan te stellen. Herriot zou in zijn taak van minister van buitenlandsche zaken te kort geschoten zijn als hij niet Azana's aandacht gevestigd had op den weinig bevredigenden toestand in Rio de Oro, dat een slecht-gsadministreerd en weinig-on derworpen stuk Afrikaansch gebied is en dat den Franschen koloniale-1 ambtenaren evenveel, zoo niet veel meer zorg bracht als den Spaan- schen beheeraers. Frankrijk is bereid zijn hulp te verleenen bij de onderwerping van het ge- heele gebied der kolonie aan Spaansch gezag en het tijdstip dezer Fransch-Spaansche sa menwerking, die in Marokko goede vruchten heeft gedragen, kan niet ver meer zijn. Frankrijk is daarom zoo bereid Spanje dien sten te bewijzen, wijl de al of niet-welwillende neutraliteit van dit land, in geval van een oor log, Frankrijk de overbrenging van troepen uit Afrika naar Europa zeer vergemakkelijken of bemoeilijken kan. Spanje is evenwel weinig ge neigd de verplichting van doortochtverleening aan Fransche troepen over Spaansch grondge bied op zich te nemen. Zulk een conventie zou de handen der Spaansche regeerders te zeer binden. Dit neemt niet weg, dat er tusschen een directe bindende overeenkomst en een koele afwijzende houding een breed terrein ligt, vol mogelijkheden. Het is Jean Harbette's taak op dit terrein de mogelijkheid te zoeken, die beide partijen voldoet en die een praccisehe oplossing aan de hand doet, zonder dat bepalingen van internationaal recht geweld behoeft te worden aangedaan. Herriot heeft, tijdens zijn bezoek, bij meer dan één gelegenheid zijn groote bewondering uitgesproken voor de kunstschatten, die hij on der oogen gekregen beeft. Met nauwelijks ge ringer bewondering heeft hij zich over het werk der republiek en van haar regeerders geuit. Die bewondering zou zich wellicht eenigszins gema tigd hebben als hij had kunnen zien op welke wijze de republiek met haar tegenstanders en met lieden, die geacht worden niet met haar te sympathiseeren, omspringt. Daarvan ge waagt de linksche pers niet en zelfs de recht- sche organen, die geduld worden, doen er een voorzichtig zwijgen toe; zij weten, dat ieder bericht, elk eenigermate fel woord dat de re geering niet aanstaat, schorsing vooi onbepaal- den tijd kan te weeg brengen. Buitenlanders zijn niet aan dezelfde reserves gebonden én zoo danken wij aan een Franschen medicus, ex-strijder in den grooten oorlog, rid der van het Legioen van Eer, onpartijdig maar verontwaardigd getuige, het verhaal over de wijze, waarop de van actieve of passieve mede plichtigheid aan den staatsgreep van 10 Aug. beschuldigden, naar Villa Cisneros vervoerd zijn. Genoemde medicus heeft zijn verontwaardiging gelucht in een Fransch weekblad en zijn relaas geeft een goeden kijk op de methodes, die op dit oogenblik in de „vrije" republiek Spanje in zwang zijn Op 12 September schrijft deze ooggetuige werden 55 menschelijke wezens, zonder dat zij gelegenheid kregen hun familie te waar schuwen, in politie-automobielen geladen. Het werd hun niet geoorloofd zich van kleeding- stukken te voorzien, die zij op de groote reis, die zij ondernemen gingen, noodig zouden heb ben. Onder hen waren er, die door den rechter van instructie definitief in vrijheid gesteld wa ren, anderen, wier prcces nog aanhangig was; allen werden evenwel gedeporteerd, zonder dat zij hun advocaten over de verbanning konden inlichten. De bannelingen werden voorloopig in de cen trale gevangenis te Madrid ingesloten Hun werd een portie ragout voorgezet, die zij met de vin gers naar den mond moesten brengen, noch le pels, noch vorken werden gegeven. Na dezen maaltijd werden de bannelingen naar Aranjuez overgebracht, in onverwarmde derde klasse wagens. Zij hadden geen dekens en sommigen droegen alleen een zomer-pyama. In Aranjuez kochten vrienden, waaronder ik zelf, aan het stationsbuffet alles op wat aan levensmiddelen te krijgen was, want de arme menschen leden honger en dorst. Nauwelijks een dozijn familieleden slaagde er in contact met de bannelingen te krijgen, want de politie-autoriteiten verboden den gevangenen hun familie op de hoogte te stellen van het feit, dat zij naar Afrika werden overgebracht. De familieleden moesten op een afstand blijven; handdrukken konden niet worden gewisseld. In Cadiz vereenigden zich de 138 naar Villa Cisneros te deporteeren personen. Allen werden in het niet-geventileerde ruim van de stoom boot „Espana 5" ingesloten. Deze boot is een oud kolenschip. vol ratten, zonder hygiënische installaties. Er waren voor de gedeporteerden noch banken, noch stoelen, noch tafels. Voor 200 menschen de bemanning inbegrepen waren er vier toiletten zonder water en zes waschtafels, eveneens zonder water. De red dingsbooten boden alleen plaats aan de beman ning voor de gevangenen zou er, in geval van schipbreuk, slechts een vlot zijn geweest, waar op hoogstens 20 van de 138 bannelingen het veege lijf hadden kunnen redden." Op deze menschonwaardige wijze zijn de „mo narchisten", waarvan verscheidenen het Kruis van San Fernando droegen de hoogste on derscheiding, die indertijd voor wapenfeiten ge geven werd naar Villa Cisneros overgebracht. Maar er worden vele andere gevallen bekend, die een helder licht werpen op de methodes van de huidige regeering. Zoo bevindt zich thans te Madrid in de gevangenis mevrouw Carmen Fernandez de Lara. Zij is directrice van een katholiek tijdschrift. Men zou geneigd zijn te gelooven, dat zij zich aan een persdelict heeft schuldig gemaakt. Maar haar „misdaad" is een andere. Zij had, in de bureaux van haar tijd schrift, een kazuifel tentoongesteld dat door arbeidsters van de parochie gebo, duurd was. Dit feit heeft de socialistische overheid van Madrid als provocatie gekwalificeerd en zóó kostte het weinig moeite de gevangenneming een tintje van wettigheid te verleenen. Dit voorbeeld van machtsmisbruik zou ge makkelijk met vele andere vermeerderd kunnen worden. Spanje gehoorzaamt thans evengoed aan een dictator als in Primo's tijd Maar de dictator van nu heeft even groote zorgen als die van toen Over die zorgen schrijven wij echter een volgend maal. SAARBRUECKEN, 8 Nov. (Reuter). De re- geeringscommissaris van het Saargebied heeft besloten alle op militaire organisaties gelijken de instellingen der N.S.D.A.P., met name de Storm-afdeelingen, de „Schutz-S taf rein", de S.A.-waarnemers, S.A.-reserven, motorstormers. het nat.-soc. Roode Kruiscorps, de leidersscho- len, de S.A.-kazernes en de artillerie-lessen op staanden voet te ontbinden. Als motief van dezen maatregel wordt opge geven dat bij een huiszoeking, welke eenige da gen geleden in de lokaliteiten der nat.-soc. partij werd gehouden, de onweerlegbare bewijzen zijn gevonden, dat zekere N.S.D.A.P.-organisaties in het Saargebied een actie ontplooien, welke iri krasse tegenspraak staat tot de verordening van 12 September 1926. LONDEN, 8 Nov. (Reuter.) Mevrouw Mollison (vroeger Miss Amy Johnson) denkt, indien de weersgesteldheid haar gunstig is, morgen van het vliegveld Lympne naar Kaapstad te ver trekken teneinde het record van haar echtge noot op dezen tocht te breken. Haar beslissing nam zij gisteravond, toen zij vernam, dat de Deensche vice-consul te Jo hannesburg per vliegtuig onderweg was naar Engeland, vanwaar hij weer op dezelfde wijze naar Kaapstad zou terugkeeren. MUNCHEN, 8 Nov. (W. B.) Het Nat. Socialis tisch dagblad „Der Voelkische Beobachter" is tot 14 November verboden. Van nat.-soc. zijde wordt verklaard, dat de reden is een artikel, getiteld: „Heer von Papen houdt een radiorede vol laster tegen Adolf Hitler." BERLIJN, 8 Nov. (V. D.) De Buitenlandsche Persvereeniging te Berlijn heeft hedenmiddag den Rijkskanselier een diner aangeboden, ter gelegenheid waarvan de heer Von Papen een rede heeft gehouden. In deze rede verklaarde hij o.a.: „Gij zult van mij allereerst een verklaring over den toestand verwachten, die door het re sultaat van de Rijksdagverkiezingen is ont staan. Ik kan mijn eindindruk als volgt samen vatten: Een verheugende vermeerdering van het vertrouwen in het werk der regeering valt te constateeren. Geen partij zal nog het recht hebben te verklaren, dat zij de alleen-heer schappij in Duitschland kan uitoefenen. Daar tegenover geloof ik uiting te kunnen geven aan de hoop, dat thans een werkelijk nationale con centratie tot stand komt. Moge de verheugende eensgezindheid, welke het Duitsche volk thans op het gebied van de groote vraagstukken der buitenlandsche politiek in bijna alle partijen bezielt, thans ook de noodzakelijke breede basis voor de leiding van de geheele politiek geven! Kwesties van personen spelen hierbij ik heb dit steeds betoogd geen rol. De zakelijke doeleinden der regeering, welke gij kent, zullen onveranderd worden nagestreefd. Ik heb u deze korte mededeeling over onze binnenlandsche politiek gedaan omdat ik de belangstelling begrijp en respecteer, welke de openbare meening der geheele wereld voor onze binnenlandsche verhoudingen heeft. De oogen der wereld zijn heden op de Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika gericht, waar een groot volk de leiding van den staat voor de eerstvolgende vier jaren in handen van cén man legt. Is het dan ondemocratisch, vraag ik, een aan hét land verantwoordelijk staatshoofd te kiezen? Is het minder democra tisch de anonieme machten der partijbureau cratieën, die zich tusschen de regeering en het volk geschoven hebben, uit te schakelen? In onzen Duitschen Rijkspresident heeft de meer derheid van het Duitsche volk zich als een daad van rechtstreeksche democratie ver- eenigd. Hiermede is de rustige pool gescha pen, vanwaar uit ons politieke leven moet worden beheerd. Gij zult mèt ons van meening zijn, dat het vormen van een sterk bestuur in het binnen land niet alleen een vitaal belang voor Duitschland, doch het groote vraagstuk van Europa is. Gij kent verder onze eischen: Duitschland kan niet, thans 14 jaar na het einde van den oorlog nog steeds als de overwonnene worden beschouwd. Wij eischen gelijke rechten, zooals die voor alle anderen gelden, niet als genade of als gift, doch als onzen onafwijsbaren eisch. Ik constateer hier niets nieuws, wanneer ik verklaar: Het Verdrag van Versailles heeft geen werkeliiken vrede gebracht Het is oorspronke lijk slechts als een voorloopig verdrag be schouwd en het bevat een revisie-clausule. Het moet het doel niet alleen van de Duitsche, maar van de Europeesche politiek zijn, de bepalin gen die onder dwang zijn opgelegd, te vervan gen door regelingen, die met den vrijen wil van alle belanghebbenden in overeenstemming zijn. Onze weg zal de weg van vreedzame verzoe ning zijn. Het Fransche plan neemt aan dat alle sta ten van het vaste land van Europa gelijksoor tige legers hebben. Dit is van Duitsch stand punt gezien nog de vraag. Wij hebben op het oogenblik een leger, dat ons bij dictaat opgedwongen is en wij beklagen ons er over, dat onze soldaten niet gelijkwaar dig zijn aan die van andere landen, omdat zij niet op dezelfde wijze bewapend mogen zijn. De Fransche regeering schijnt er van uit te gaan, dat de bewapening der legers van de verschil lende landen werkelijk gelijk zal worden. Dit standpunt beschouw ik als een groote vooruitgang. De Duitsche regeering, die den vrede wenscht, maakt haar politiek ondergeschikt aan de werkelijk algemeene ontwapening. Zij zal eiken maatregel toejuichen welke de defensieve kracht in tegenstelling tot de agres sieve kracht versterkt en de aanspraken van Duitschland op rechtsgelijkheid en gelijke vei ligheid verwezenlijkt. Wij zullen echter niet aan een ontwapeningsconventie meewerken, zoolang wij niet weten of deze voor ons in haar geheelen omvang dezelfde rechten geeft. De voor a.s. Zondag vastgestelde wedstrijd T.Y.B.B.Santpoort is uitgesteld en vervangen door D.O.N.K.T.Y.B.B. Supporters, die het T.Y.B.B.-elftal per autocar naar Gouda wen- schen te vergezellen, kunnen zich tot Vrijdag a.s. opgeven aan het secretariaat. De reiskosten be dragen 1.50. 4» Zondag 6 November werden door de A. A, C. „Hercules", Amsterdam, 2e klasse worstel- en gewichthef wedstrijden gehouden om het West- Nederlandsch kampioenschap in het Sport- fondsenbad te A'dam. Door L. B. Tonnisse werd in de afd. Extra vedergewicht worstelen met drie touché-overwinningen het kampioen schap behaald, voorwaar een mooie prestatie. C. de Jong behaalde dezen fraaien titel in de afd. midden A-gewicht gewichtheffen. Ver meld dient te worden, dat deze athleet te Hil- legom woonachtig is en trouw twee maal per week naar Haarlem komt om te trainen in de gewichthefsport. T. Kaper legde in de afd. lichtgewicht gewicht heffen beslag op den tweeden prijs en P. Kruijer op den derden prijs in de afd. M.B. Men meldt ons dat de jury zich met den uit slag van den Internationalen Worstel- en ge wichthefwedstrijd te Haarlem vergist moet hebben, want men vermeldt alleen de strafpun- ten die beide ploegen kregen in de worstel- sport, terwijl de J. v. d. Burg-beker was be schikbaar gesteld voor de vereeniging die over beide takken van sport de minste strafpunten zou krijgen. In dergelijke wedstrijden noteert men voor iedere partij gewichtheffen voor den verliezer 0 strafpunten, evenals bij het worstelen. Er wa ren drie partijen gewichtheffen welke alle door de Hollanders werden gewonnen, zoodat de uitslag had moeten wezen: K. S V. „de Witten 07" 9 en 12 is totaal 21 strafpunten en H.K.S.V. „Haarlem" 0 en 24 is totaal 24 strafpunten. Dit college hield Zaterdag 5 Nov. zijn feest avond met prijsuitreiking ter gelegenheid van het zestienjarig bestaan in het clubhuis van den heer Slot. Om half negen nam voorzitter Veen een aanvang met het uitreiken der prij zen, die met 'n hartelijk woord werden overhan digd. Ook de controleurs werden niet vergeten Voor de a.s. Donderdag in Stoop's Bad te houden wedstrijden, is het Haarlemsch zeven tal, dat tegen Amsterdam zal spelen, als volgt samengesteld: Kohier Molenaar Léjjenaar Braam Uitendaal Zeeman Mooi Het sterke Amsterdam zal den Haarlemmers handen vol werk geven, om een overwinning mee terug te kunnen nemen. Het zevental „Rest van Haarlem" ziet er als volgt uit: v. d. Broek Vrugt v. d. Bogaardt Hölsken van Hemsbergen Kooijman v. Koningsbrugge Behalve een demonstratie schoonspringen, zullen de verschillende estafettes wel het hoog tepunt van den avond worden. Vermelden we de 20 x 50 M. vrije slag, en de 10 x 50 M. schoolslagestafette, waarvan met geen moge lijkheid eenige voorspelling is te maken. Voor de persoonlijke banen zijn enkele na men reeds voldoende om een hoopspanning te verwachten. Voor 50 M. rugslag: Mooi van H. P. C„ v. d. Meer en Kerkhoff van Haarlem, Knol van D. W. R. Voor 50 M. Schoolslag: Vrugt en de Brujjn van D. W. R., Hofman en Kerkhoff van Haar lem, Kemper van H. P. C. Voor 50 M. vrije slag: van Hemsbergen en Zeeman van Haarlem, Mooi en van Zadel van H. P. C„ Vrught en van Koningsbrugge van D. W. R. Voor ieder persoonlijk nummer ne men van elke vereeniging drie zwemmers deel. Hotel „De Prins" een propaganda-avond geor ganiseerd, waarop de heer K. Lotsy als spre ker zou optreden. De heer Lotsy geniet met zijn propaganda- lezingen een uitstekende reputatie en de be langstelling was dan ook zeer groot. Ook thans behandelde de heer Lotsy de tech nische aangelegenheden van het voetbalspel, hoe men een elftal in vorm kan brengen en de concentratie, zijn stokpaardje, speelde we derom de hoofdrol. Zijn rijke ervaring uit de internationale voet balwereld, zijn uitnemend sprekerstalent, be zorgden den aanwezigen een hoogst genotvol len en nuttigen avond. Slechts met zijn opvatting aangaande de principieele organisaties waren we het niet eens. maar overigens viel er in zijn causerie zeer veel te waardeeren, en wanneer al het geen de heer Lobsy met woorden en met lichtbeelden aantoonde, ook eens door de ver- eenigingen in practijk werd gebracht, dan zouden we een model-voetbalorganisatie krij gen waarin het spelpeil binnen afzienbaren tijd op gelijke hoogte komen zou met dat van andere landen. Een dankbaar applaus beloonde den spre ker, die ook thans weer zijn reputatie als uitstekend propagandist voor de voetbalsport handhaafde. Voor de voetballers in het Noordelijk District van den H. V. B. was Dinsdag te Velsen in Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinfomaties). Surséance van betaling: Verzocht door de Naamlooze Vennootschap Si garenfabrieken „Columbus", gevestigd en kantoor- houdende te Wageningen. Verhoor: Maandaa 21 November a.s., des middags 2 uur. in het Faleis van Justitie, Arnhem. Bewindvoerder: Mr. L. H. v. Essen, advocaat en procureur, Veenendaal. Verzocht door W. Smit, koopman in hoeden en heerenmodeartikelen, wonende te Amsterdam aan de Dapperstraat 9, handelende onder den naam Firma P. Kniepstra Junior, zaak drijvende aan de Dapperstraat 9 en aan de le van Swindenstraat 35 te Amsterdam. Bewindvoerder: Mr. W. J. P de Lille Hogerwaard, Amsterdam, Weteringschans 124. Verhoor: Vrijdag 2 December 1932, des voor middags 11.30 uur, in haar Raadkamer in het Paleis van Justitie aan de Prinsengracht. Am sterdam. Verleend aan de N.V. Technisch-Bureau waimte- en Stoomtechniek, gevestigd en kantoorhoudende te Amsterdam aan de Warmoesstraat 43, voor den tijd van één jaar, gerekend vanaf 5 October 1932. Bewindvoerder: Mr. J. P. Petersen, Amsterdam, Frans van Mierisstraat 89. Verzocht door de N.V. Transport- en Handel Mij. wed. Arnold Maassen. Maastricht. Verhoor: 25 November 1932 v.m. 11.30 uur in het Paleis van Justitie te Maastricht. Bewindvoerders: Mr. W. Russel, Keizer Karelplein 4a en C. E. van Roozendaal. accountant, Wilh.singel 109, beiden te Maastricht. Verleend aan de Handelsvennootschap onder de firma Ch. JanssensThieme v.h. Felix Janssens te Roermond, voor den tijd van zes maanden, in gaande 29 September 1932. Bewindvoerder: Mr. Jhr. E. Michiêls van Kessenich, Herten. Verlengd aan de Comm. Vennootschap onder de firma L. C. Ribbens. scheepsbouwers en hande laren in schepen te Bergen op Zoom. voor den tijd van 1% jaar, ingaande 17 September 1932. Failliet verklaard:: 7 Nov. M. Joh. Winants, winkelier in schoenen. Tiel, Markt. Coöp. Bouwvereeniging „Groot Amsterdam" II TJA., gevestigd en kantoorhoudende Amster dam, Damrak 44. J Jaarsma, winkelier, Amsterdam, Bilderdijk- straat 185-huis W. A. Leeuwens, gepensionneerd le machinist bij de Kon. Paketvaart' Mij., Hilversum, Bosch- drift 34. A. de Carpentier, Amsterdam, Molukken- straat 117. E. Verhulsdonck, A'dam, Ceintuurbaan 193. J. L. Kloot, Amsterdam, Mauritsstraat 5 en I. Polak, Amsterdam, Swammerdamstraat 19, han delende onder den naam Vennootschap onder de firma Kioot Polak, Mauritsstraat 9, Amster dam. F. Vermeulen en A. Vermeulen, handelende onder den naam F. Vermeulen Zn., beiden wonende te Amsterdam, Fred. Hendrikstraat 15. Vernietigd het faillissement van J. Rebel, Hui zen (N.H.), Schipperstraat 5. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van M. G. Broekhoven, koopman, Terneuzen: A. J. v. Hoeve, loondorscher, Sas van Gent; J. Broerse, Amsterdam. De „Havik" is te Djask aangekomen. De „Ijsvogel" is op de uitreis te Jodhpur geland. WOENSDAG, 9 Nov. Vorige koersen nonden 8.22K 8.23X Berlijn 58.97), 59.02H Parijs 9.7614 9.76H Brussel 34.60 34.57)4 Zwitserland 47.9214 47.95 JVeenen Kopenhagen 42.75 43 00 Stockholm 43.50 43i50 Oslo 41.75 42.00 New Vork (cabie) 2.48.^ 2.4814 Rome 12.75 12 75 Praag 7.37M 7.3714 Madrid 20 25 20 35 Tot mijn groote droefheid is mijne innig geliefde Schoon zuster Mevr. Wed. L. POELHEKKE-v. d. GRINTEN (Nijmegen) na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 54 jaar overleden. D. POELHEKKE. Overveen, 7 Nov. 1932 Huize „Duinrust". Heden overleed zacht en kalm na een kortstondige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, onze ge liefde Echtgenoote, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder CAROLINA JRANSSEN geb. Meur in den ouderdom van 54 jaar. Uit aller naam: J. JANSSEN. Haarlem, 8 November 1932 Lange Heerenvest 12 rd. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden op Vrij dag 11 Nov. a.s. in de Parochie kerk van den H. Joannes den Dooper (Amsterdamstraat) tr 7 uur en 9 uur de gezongen H. Mis van Requiem; daarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof „St. Barbara" te 12 uur. ONDERTROUWD en arlem, 9 November 1932. Heerencostuum stoomen 3 Winterjas stoomen 3. Demi-saison stoomen t 3. Stoffen damesmantel stoomen 3. (Bontgameering wordt extra berekend) Stoffen damesmantel verven alleen in donkerblauw, donkerbruin en zwart 3.75. (Mantels met zijden voering of bont- garneering worden naar verhouding hooger berekend). ARTS vestigt zich Maandag 14 November Telefoon 15094 Haarlem-Noord. Spreekuur: 89 en 12 uur. in gebruik een nieuwen Stofzuiger Alle reparaties vrij!! DE STOFZUIGERCENTRALE Ged. Oudegracht 52 Tel. 12762 VOOR W. BOEREE - Schagchelstraat 16 Kunsttanden, Gebitten en moderne tandheelkunde, ook voor moeilijke gevallen naast het viadnet Kliniek spreekuur: 910. Maand, en Donderd. av. 78. Part. spr.uur 1—3, beh. Zaterd. Advies en onderzoek kosteloos. INSTITUUT TANDARTS DE BOER en A. C. GOEDHART, Tandtechn.-Spec. HAARLEM-NOORD - TELEF. 12997. Dagel. van 9.3010.30 en 1.302.30. Voor Mindervermogenden: Dinsdag en Donderdag 's avonds 78.30 uur. voor iederen leeftijd. Privaatles Clubles Leerares M.O. KLEINE HOUTWEG 8. te koop, te bevragen P. JOGSTEN, Wouwermanstraat 18 - Telef. 12258, door TEO DE WITTE, op DONDERDAG 10 NOVEMBER 1932 te 7 y2 uur, in het HEERENWEG 101 HEEMSTEDE. Prijzen der plaatsen I.en I 0.50, belasting inbegrepen. Kaarten verkrijgbaar: RAADHUIS PLEIN 8, Heemstede en aan de zaal. Vanwege de overstelpende drukte in het bedrijf van de ZIJLWEG kan het bezoek der Leden van den R.K. Vrouwenbond HET BESTUUR. Buitengewone Vergadering van Aan deelhouders, op Donderdag 24 Novem ber 1932, des namiddags 2 uur, ten kantore van de vennootschap. Pup ten ter behandeling: Voorlezing notulen vorige vergadering, Statutenwij ziging. Rondvraag. Afschrift van het - voorstel van Sta tutenwijziging ligt vanaf heden ter inzage ten kantore van de vennoot schap. Bekende concurr. pluimveevoeder- fabriek vraagt goed ingevoerde Br. onder no. 34391, bureau van dit blad. VRIJDAG 11 NOVEMBER, 8 UUR SLECHTS ÉÉN ENKELE VOORSTELLING VAN HET 50 DANSERESSEN EN DANSERS onder leiding van P. KOLPIKOFF. SCHITTERENDE DÉCORS EN COSTUUMS Prijzen (alles inbegrepen) 6.29, 4.97, 3,50, 2.18. Nog coupons verkrijgbaar van 3 plaatsen voor den prijs van 2 plaatsen. ZATERDAG 12 en ZONDAG 13 NOVEMBER, 8 UUR N.V. AMSTERDAMSCHE TOONEELVEREENIGING Artistieke leiding: A. VAN DALSTJM en A. DEFRESNE. van ANDRÉ OBEY Regie: ALBERT VAN DALSUM De Telegraaf: „Er leeft in een avond als deze meer poëzie op de planken dan in 12 alledaagsche repertoir-stukken". Het Handelsblad: „Groot en boeiend". De Ver. Kath. Pers: „Een daad voor jaren...." Het Volk: „De eerste belangrijke tooneeldaad". De Nieuwe Rotterd. Crt.: „Illusie in grooten stijl". DE NIEUWE VERLAAGDE PRIJZEN (alles inbegrepen): 2.76, 2.30, 1.60, 1.13, 0.80. Plaatsbespreken dagelijks van 103 uur. Per telefoon 10189 alléén van 123 uur. N.B. DONDERDAG 10 NOVEMBER worden vanaf des mor gens 9 uur volgnummers voor de bespreking afgegeven. VRIJDAG A.S. PREMIÈRE VOOR NEDERLAND van het Fransche Operette filmwerk: met Te koop of te huur: BURGER WOONHUIZEN te IJMUIDEN O,, van alle gemakken voorzien. Koop prijs 3500.Huurprijs 6.25 per week. Inlichtingen verstrekt: Woning bureau A. P. BLEEKER, IJmui- den, Telefoon 600. men in Utrecht en breede omgeving, in Twente enz. met succes adverteeren, dan is 't aangewezen blad rHarvoor R. K. DAGBLAD Bureaux: TELEFOON 10064 Zij, die nog in het bezit zijn van vacantiezegels van het afgeloopen jaar, kunnen die alsnog inwisselen tot 30 NOVEMBER a.s. aan het Kantoor Lange Begijnestraat no. 20, tusschen 9 en 11 uur v.m. en 25 unr n.m. DE PLAATSELIJKE COMMISSIE VAN HET ZEGELFONDS RADIOTOESTELLEN worden door ons uit voor raad geleverd, terwijl onze technische service en voorlichting ook voor U van belang is. RADIO-SPECIALISTE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7