Op onze Winterwielerbaan Van den I.V.C.B. BIG MATCH IN IJMUIDEN Uit het Haarlemsche Diocees 1 DE RENNERS TRAINEN Er komt teekening HERSTEL VA HERSTEL VAN ALLIANCE ZATERDAG 12 NOVEMBER Als het aan ons ligt, krijgt er geen één een kans" zegt Jan van Hout Klaas v. Nek's kansen Vol strijdlust OLYMPISCHE WINTERSPELEN Waar worden ze in 1936 gehouden? Klaas van Nek Jr. en Jan van Hout staren verlangend naar de baan Valkenburgs fraai record; de groo te strijd KolpingUnion; S.D.O.U.C. of V.D.Z.? Succes voor de Westelijke leiders Zoo moesten zij allemaal zijn GOUDEN ONAFHANKELIJK. HEIDSBEKER Het Rotterdamsche elftal Wie heeft de leiding in het Oosten, P.E.C. of Vitesse Nieuw succes voor H.B.S. De Provincie De fraaie positie van Victory niet bedreigd Belangrijke strijd in twee C Ie klasse A Ie klasse B Ie klasse C 2e klasse A 2e klasse B 2e klasse C 2e klasse D staat Programma 13 November 1932 Tweede klassera MOTORSPORT MOTORRACES IN 1933 ATHLETIEKWEDSTRIJD West-DuitschlandNederland HOCKEY DE COMPETITIE je gloednieuwe wielerbaan ligt te glanzen in den hellen schijn van het electrische licht. Rondo mgapen leege tribunes, hier en daar Oog nat van de verf. Vanuit de kooien, die achter in het gebouw liggen, klinkt nu en dan schel een lach, die de stilte scheurt. Er hangt een vreemde en aantrekkelijke sfeer, een stemming die nieuw voor ons is. De jongens gaan trainen! De taaie kerels, die zes dagen en zes nachten een feilen en opwin denden strijd zullen gaan voeren, moeten de spieren wat los maken. Ze zullen honderd vijf en veertig uren moeten vechten en voor de rneesten van hen beteekent een goed resultaat een kans voor de toekomst. En daarom mee- ten ze zich voorbereiden en nog eens voorbe reiden. Uit de schemering komt de eerste renner te Voorschijn. Het lichte karretje blinkt en glimt in de witte stralen van de groote lampen. Lang zaam en voorzichtig rijdt de hel gekleurde fi guur een rondje als om den weg te verkennen. Maar dan Hjkt het of hij er plezier in krijgt. Het tempo wordt versneld. De ranke wieltjes snorren over het hout. Hoog vliegt de renner door de bochten en vanuit de hoogte duikt hij plots als een snoek naar omlaag. Het gaat alles zonder merkbare inspanning. Het bovenlichaam rust bijna onbeweeglijk. Alleen de beenen draaien rondenlang in een altijd gelijkmatig tempo. Het is een spel van elegance, soepelheid en snelheid. Langzamerhand komt er meer belangstelling. Steeds weer voegen andere renners zich bij den eerste en ze brengen eensklaps een sfeer van Vroolijke luidruchtigheid. Terwijl ze in groepjes Voorbij snellén, door de bochten klauteren en Weer dalen, steeds maar vlugger en steeds maar vastberadener, klinken hun opgewekte stem men. De lach slaat los. Eén van de jonge kerels zingt een populair refreintje, en het is of de anderen er te sneller door gaan. Op de tribu nes volgen de enkele kenners het speelsche ge doe en nu en dan krijgt een renner een wenk van een deskundige. Dan maakt hij zich los uit het groepje, luistert en debatteert en stapt weer op om beter nog dan voorheen zijn baantje te trekken. Eenige uren blijft deze bedrijvigheid heer- schen. De een verdwijnt, maar zijn plaats wordt onmiddellijk weer ingenomen door een ander. En even opgewekt en vroolijk cirkelen zij rond, steeds sneller.... In de kooien, waar straks, als de groote strijd begonnen is, de afgematte deelnemers enkele korte uren van den slaap zullen mogen genieten, zitten de renners bijeen. Het is een bont alle gaartje. Amateurs, beroepsrijders en nieuwe lingen, die, hoewel ze geen van allen aan de Zesdaagsche zullen deelnemen, gaarne profi- teeren van de kans om ook in den winter een Paar rondjes te rijden, deelen broederlijk de Weinige ruimte. Ze praten met hun helpers over het evenement en ze maken berekeningen, Waarvan de leek waarschijnlijk weinig zal be grijpen. We wandelen de kooien eens langs om te zien of er nog een van de Nederlandsche deel nemers te vinden is. Piet van Kempen en Jan Pijnenburg, de meest bekenden van onze landgenooten, behoe ven we niet te zoeken, die zijn in Berlijn reeds den strijd van zes dagen en nachten begonnen. En Cesar Bogaert en Cor Wals zijn alweer Vertrokken. Maar in een der middelste boxen hooren we nog een paar opgewekte stemmen \n daar hebben we meer geluk. In het kleine kamertje treffen we den jon gen Klaas van Nek aan met zijn koppelgenoot Jan van Hout. Of we even binnen mogen komen? Maar na tuurlijk. Waarom niet? Als we ze alieen maar niet kwalijk nemen, dat ze onderhand verder toilet maken. Praten kunnen ze tegelijkertijd Wel. En dat bewijzen ze ook. Om beurten vertel len ze: van de baan, van hun verwachtingen, van hun plannen. De jonge Klaas, een aardige bescheiden ke rel, geeft zijn meening met wat meer schuch terheid dan van Hout, de rondborstige Bra bander, die je de energie op z'n gezicht leest. Jan van Hout kan trouwens ook meer ver tellen, omdat hij reeds eerder een zesdaagsche heeft gereden. „Dat was de course in Brussel", zoo vertelt van Hout, „ik heb 'm uitgereden en ik kwam met „den Bras" als vierde aan lil den Pruissischen Landdag heeft een Duitsch Nationaal afgevaardigde de regeering geïnterpelleerd over het feit, dat de Olympi sche Winterspelen 1936 hoogstwaarschijnlijk te Garfhisch Partenkrichen worden gehouden. De Interpellant brak een lans voor Schreiberhau, Waar de verschillende omstandigheden min stens zoo gunstig zijn als te Garmisch Parten- hichen. Bovendien legde de interpellant den nadruk °P het feit, dat men den buitenlandsche gas ten de onmogelijkheid moest toonen van de huidige oostelijke grenzen van het land. Ge vraagd werd er bij den Rijkscommissaris op aan te dringen pogingen in het werk te stellen öe Winterspelen 1936 alsnog te Schreiberhau te öoen plaats vinden. „En wie heeft hier in Amsterdam nou de beste kansen?" vragen we. „Dat is een rare vraag", zegt de Brabander en z'n kop Hjkt ineens nog energieker, „als het aan ons ligt krijgt er geen één een kans, dan rijden we ze er allemaal uit." Klaas lacht eens. „Ik ben al heel erg tevre den", zegt hij, „wanneer we den wedstrijd hee- lemaal uitrijden. Maar daar zal ik ook m'n best voor doen. Het is de eerste keer, dus ik moet m'n kans grijpen." En dan vertelt hij ons, dat hij veel vertrou wen heeft in van Hout, den taaien racer, die een buitengewone snelheid kan ontwikkelen en van Hout glimlacht en zegt, dat hij er met Klaas zeker zal komen, ook al is de Amster dammer, die het rennersbloed van zijn beroem de ooms Klaas en Piet in de aderen heeft, pas achttien jaar. „De jongen heeft een wil, is kerngezond en hij kan wat", zegt van Hout, „en zulke jongens komen er zeker." en Hürtgen, mannen die aan een geweldige snelheid een buitengewone routine paren. „Maar we laten ons niet intimideeren", zegt van Hout, „we gaan ons best doen om heele- maal vooraan te komen." „En al worden we geen eerste", voegt Klaas er aan toe, „komen zullen we er toch." „Als de heeren dan zoo vriendelijk willen zijn om nu maar te gaan", valt onverwacht de por tier in de rede, „we gaan sluiten en het licht moet uit." En deze waarschuwing is voldoende om bin nen enkele oogenblikken de laatste gasten uit het R.A.I.-wielerpaleis te doen verdwijnen. Vijf minuten later ligt de groote zaal in diepe duisternis. We wandelen, al pratend, naar de baan, waar onze Olympische kampioen Jacques van Eg- mond onder de critische blikken van zijn col lega's traint. „Een reuzen vent en een echte kameraad", zegt Klaas van Nek, als de lange van Egmond door de hooge bocht snort. „Zoo moesten ze allemaal zijn." Met aandacht volgen de koppelgenooten den Haarlemmer, maar ongemerkt komt het ge sprek weer op den strijd van de volgende week. „Nou mag je tot Maandag trainen", adviseert van Hout, „maar dan moet je gaan rusten en dan ben je wel fit wanneer we de groote reis beginnen." En dan vertellen ze ons over de voeding, waaraan zoo buitengewoon veel waar de gehecht moet worden, over de verzorging, die een renner de kans kan doen geven of ont nemen, over de zware oogenblikken die in de monsterrace voorkomen en die het den deel nemers op den tweeden of derden dag bijna onmogelijk maken om verder te gaan, over het overwinnen van zoo'n crisis en tenslotte over de krachten van de grooten, als Piet van Kem pen, Jan Pijnenburg, Oharlier, Deneef, Rausch In de Limburgsche eerste klas van den I. V. C. B. zit dit jaar wel schot. Vier ploegen vor men het leidend koppel en twee daarvan spelen morgen den zeer belangrijken wedstrijd Caesar— V. V. H. De Beeksche ploeg is nog ongeslagen en het wil ons voorkomen, dat zij zich morgen op eigen grond wel zal handhaven. V. V. H. zou daarmee voorloopig op den achtergrond blij ven. Het leidende K. N. V. blijft ook na Zondag aan den kop, want zonder veel moeite kan o.i. in Chevremont worden gewonnen. Met veel spanning zien wij de verrichtingen van Valken burg tegemoet. In zes wedstrijden verspeelde deze ploeg maar één punt en in al die wedstrij den werd haar doelman niet éénmaal gepas seerd. Dat de R. K. V. V. L. het record zal bre ken, gelooven wij niet. Het sympathieke Kimbria bengelt bedenke lijk onder aan en er is weinig hoop, dat morgen in Kerkrade gewonnen wordt. De Sittardsche Boys ontvangen Volharding en hebben kans op winst. MarsanaR. K. O. N. S. is voor de Sportclub. De eerste klas B. brengt morgen de zeer be langrijke kamp KolpingUnion, waarbij het gaat om de voorloopige leiding en misschien wel het kampioenschap in deze afdeeling. De krachten zullen elkaar in dezen strijd al heel weinig ontloopen. Misschien brengt het terrein voordeel der gezellen de overwinning. Het Amhemsche V. D. Z. krijgt morgen een kans om zijn positie achter de leiders S. D. O. U. C. te verbeteren. In Grol werden althans de beide punten veroverd. Wanneer nu haar stadgenoote Swift den Ulftschen kampioenen een veer wist te plukken, zou dit de spanning zeer ten goede komen. Het Deventer Altior heeft tot dusver bitter weinig gepresteerd en op den Berg zal morgen de winst ook al niet groot zijn. In afdeeling E. krijgt het leidend P. H. geen gemakkelijke partij aan Quick. Wij vreezen, dat de Prinselijken morgen een eerste verliespunt gaan boeken. N. E, O. zou daar baat bij hebben, maar het is evenmin zeker, dat de mannen uit Borne op Achilles in Almelo de volle winst behalen. DenekampZwolle is voor de kampioenen. Of Vostade Zweef wordt gespeeld, kan heden be slist zijn. Vandaag confereeren de insurgenten met den secretaris-competitieleider over de ge rezen geschillen. De leidende ploegen in afdeeling F. kunnen zich morgen handhaven. H. M. S. wint vrij zeker van E. M. M. en Beverwijk krijgt evenmin veel kans aan huis bij het sterke Volendam. Voor Wilskracht is het zaak morgen van V. I. C. te winnen, wil zij de laatste plaats ontkomen. Wel is V. I. C. door de wederopname van enkele oude krachten den laatsten tijd iets sterker, maar toch gelooven wij niet, dat tegen Wils kracht succes wordt geboekt. V. V. Z.De Meer wordt een spannende strijd tusschen twee ge lijkwaardige ploegen. Het Amersfoortsche Lim- vio, dat in groote financieele moeilijkheden verkeert, zal hopelijk toch over voldoenden strijd lust beschikken om Fortitudo in Culemborg partij te geven. Een gelijk spel ligt in de ltjn der verwachting. G. D. A. zal in afdeeling G. zijn positie aan het hoofd van de ranglijst verbeteren door een zege op S. J. C. en misschien loopt zij daarbij iets uit op den concurrent Santpoort, die in Rotterdam nog niet van Leonidas heeft ge wonnen. Hoe povertjes de resultaten van T. Y. B. B. tot op heden moge zijn, aan een overwin ning op Donk in Gouda behoeven we niet te twijfelen. H. B. C.Spartaan is voor Heem stede, terwijl bij D. H. L.—Graaf Willem een puntenverdeeling verwacht mag worden. In de tweede klasse N. zal het spannen tus schen Onze Gezellen en Geel Wit. V. V. A. wint van Zwaluwen en D. O. S. S. van G. V. O. Voor R. K. A. V. is er kans op een kostbaar winstpuntje tegen de Wilskracht-reserves. De wedstrijd Vitesse—Forward levert winst aan Castricum. Het Rotterdamsche elftal, dat op Zondag 20 November a.s. tegen het Nederlandsch elftal cp het terrein van Sparta zal uitkomen om den Gouden Onafhankelijkheidsbeker, is als volgt samengesteld: Doel: Van Male (Feijenoord)achter: De Bruyn (Hermes DVS) en van Dijke (Feijen oord); midden: J. Paauwe (Feijenoord), J. v. d. Broek (Xerxes) en van Ooyen (Feijenoord); voor: De Jong (Xerxes); W. Wendt (Sparta), Barendregt (Feijenoord), v. d. Tuyn (Hermes DVS) en Burg (Feijenoord). Hij„Speculeeren is gevaarlijk; den eenen dag wint men, den anderen dag verliest men." Lieve oude dame„Waarom speculeert u dan niet om den anderen dag." De opmarsch van de Delftenaren is gestuit door het kranige Z.F.C. De Zaansche club heeft de laatste jaren steeds een belangrijke rol ge speeld in den kampioensstrijd en door het suc ces van Zondag hebben de Zaankanters zich onmiddellijk onder de hoofdgroep geschaard, zoodat zij ook thans weer de volle aandacht vragen. Feijenoord heeft inmiddels een voor sprong gekregen, zoodat iets van de beklem mende spanning, welke in deze afdeeling heerschte, is weggenomen. Feijenoord gaat Zondag bij Hermes op visite, waar de Schiedammers vermoedelijk wel hun beste partij zullen blazen, maar niettemin de punten aan de leiders moeten laten. D.H.C. trekt naar AD.O., dat dit jaar al heel wispel turig is. Na het gelijke spel tegen Feijenoord volgde een geweldig groote nederlaag tegen V.S.V. Een aangename verrassing is dus nu weer aan de beurt. Voor de Delftenaren vermoe delijk niet zoo aangenaam! Of Z.F.C. opnieuw succes zal oogsten is de groote vraag, want H.B.S. heeft den weg blijk baar gevonden, waarom een gelijk spel geen al te groote verbazing behoeft te verwekken. Voor Blauw-Wit is het Zondag een heel be langrijke dag. Als de wedstrijd tegen V.S.V. verloren wordt, zijn er practisch nog maar twee clubs, welke voor de laatste plaats in aanmerking kunnen komen. Blauw-Wit en 't Gooi en aan gezien 't Gooi reeds nu een voorsprong op de Zebra's heeft, zal het ieder duidelijk zijn hoe critiek de toestand van de stadionmenschen is. Als de Velser club zoo in vorm is als tegen A.D.O., hebben de Zebra's geen kans.... maar als de Zebra's uit het zelfde vaatje tappen als tegen Feijenoord.... voetbal is nu eenmaal voetbal. R.C.H. gaat 't Gooi bezoeken. De Racing is er te goed ingekomen om maar een oogenblik te veronderstellen, dat de punten niet naar Haarlem zouden gaan. Is de spanning in den kampioens strijd van afdeeling I wat verslapt, in afdeeling II is zij juist toegenomen. Het kan toch raar loopen. Stormvogels was al geheid kampioen en nu door die eene nederlaag tegen Sparta, zijn alle Amsterdamsche harten weer vol hoop vervuld en Zondag zal blijken of die hoop al dan niet ijdel is. Stormvogels—Ajax, dat is de match van den dag, welke heel wat hoofdstedelingen naar IJmuiden zal lokken. Natuurlijk, de kans is er voor de rood-witten, maar als de Storm- pieten zich niet door hun eerste nederlaag laten afschrikken, wel dan gelooven wij, dat Zondag inderdaad zal blijken, dat de club uit IJmuiden dit jaar sterker is dan Ajax. Vooralsnog zijn er drie kampioenscandidaten, waarvan Sparta vrijaf heeft. De toekomst zal leeren in hoeverre K.F.C. en Haarlem nog eer. rol zullen spelen. In elk geval dient men er rekening mede te houden, dat de rood-broeken momenteel in een vorm zijn, welke verrassend goed is enwie weet hoe lang dat nog duurt. Onder deze omstandigheden zal Hilversum op Schoten weinig kans krijgen. West-Frisia zal het in Enkhuizen wel met V.U.C. klaar spelen, wat tevens tot gevolg heeft, dat de positie der Hagenaars zeer precair wordt. In de Koog geven wij Lagendaal weinig kans egen K.F.C. Ook in de Oostelijke afdeeling een zeer be langrijke strijd om de leiding. P.E.C. krijgt bezoek van Vitesse. Deze concurrenten staan met een gelijk punter.aantal aan den kop, zoo dat het hier voorloopig om de Oostelijke supre matie gaat. Wij vermoeden zoo, dat de Arnhem mers wat steviger in hun schoenen zullen staan dan de Zwollenaren en dat dus de pun- en naar Arnhem gaan. Go Ahead houdt het tweetal natuurlijk ge lucht in de gaten en zal Tubantia twee punten De maand November is heel wat gunstiger begonnen dan we ook maar een Zondag in October gewend zijn en de vooruitzichten voor morgen doen weer het beste verwachten. Het wordt inmiddels wel tijd. Een drietal wedstrijden staat hier op het programma waarvan de ontmoeting Voorwaarts S.D.E. een der belangrijkste is. Eerstgenoemde heeft grootsche plannen en zal haar fraaie positie tegen S.D.E. wel weten te handhaven. Ook A.D.O. wil een ernstig woordje mee spreken, maar zal in A.R.C. een geducht tegen stander vinden waarbij we echter toch aan een Heemskerker zege denken, terwijl we voorts S.D.E. thuis zien winnen van het bekende Volendam II. De leiders in deze afdeeling krijgen een goede gelegenheid zich wat vaster op de bovenste plaats te nestelen. Constantius komt nJ. op bezoek, waarmee de club uit Weesp weinig moeite zal hebben. Ook de overige candidaten, N.E.A. en The Unity zullen zich wel weten te handhaven, want de resp. tegenstanders N.V.A. en Z.P.C. achten we niet sterk genoeg om ook maar een puntje weg te kapen. De reserves van Santpoort zullen goed doen de tegenpartij van morgen niet te onderschat ten, want de Heemstedenaren hebben Zondag j.l. bewezen, dat zij nog wel wat in de mars hebben. Oppassen is dus de boodschap. Ook D.S.S. dient op haar tellen te passen, maar met de fraaie kans voor oogen, gelooven we niet, dat de Haarlemmers zich door St. Louis zullen laten verrassen. Het Hillegomsche Concordia moet de reis naar Amsterdam ondernemen om zich met De Meer II te meten. De Hillegommers dier.en hier hun kans te benutten, want bij een eventueele neder laag komen zij weer aardig in het gedrang. Evenals in de eerste klasseafdeelingen staat hier ook een volledig programma vermeld, waarbij S.E.W. een schitterende kans heeft haar leidende positie te verbeteren nu zij bü S.R.C. op bezoek moet. Alw. Forward II heeft geen enkel punt nog behaald, maar morgen geven we haar wel een kansje tegen het bezoekende H.S.V., terwijl de ontmoeting S.V.W.Victoria wel eens in een gelijkspel kon eindigen. De stand luidt momenteel: S. E. W. 4 3 1 0 7 11— 7 1.75 K. G. B. 5 4 0 1 8 25— 7 1.60 H. S. V. 4 2 0 2 4 10—11 1.— S. V. W. 3 1 0 2 2 6—11 0.67 Victoria 3 0 1 2 1 5—11 0.33 Alw. Forw. 2 2 0 0 2 0 5— 7 0.— S. R. C. 1 0 0 1 0 1— 9 0 We hebben reeds eerder opgemerkt, dat in deze afdeeling de krachten elkaar niet veel ontloopen en vrijwel iedere week worden we in onze meening versterkt. Vitesse II gaat morgen bij W.S.V. op be zoek en gezien de prestaties achte we Viteesse iets sterker, terwijl we Oranje-Wit thuis een kleine overwinning zien behalen op D.E.M. II. De belangrijkste wedstrijd is E.S.V.—A.D.O. II, waarbij beslist zal worden wie van beiden voorloopig dé onderste plaats moet bezetten. Hier ziet de stand er als volgt uit: V. V. E. 5 3X17 12— 7 1.40 Vitesse 2 4 13 0 5 8— 7 1.25 Oranje-Wit 5 2 2 16 11—10 1.20 D. E. M. 2 4 12 14 6— 6 1 W. S. V. 3 1113 3— 4 1.— A. D. O. 2 4 0 2 2 2 5— 9 0.50 E. S. V. 3 0 12 1 3— 5 0.33 We zitten de laatste weken in deze afdeeling wel in de belangrijke wedstrijden en ook morgen vraagt er een bijzondere aandacht, n.l. St. Mar- tinusR.O.D.A. Beiden hebben met fraaie cijfers de leiding, zoodat een zware strijd mag verwacht worden. We houden het op de thuis club. Gezellen Vier behoeft zich nog lang niet ongerust te maken en wanneer zij er morgen in slaagt Oranje-Wit te kloppen, iets wat we zeer zeker verwachten, dan behouden de Gezellen nog een goede kans. Voor een bijzondere verrassing zorgde Alliance en thans zijn we omtrent de resultaten der Lyceumbewoners wat hoopvoller gestemd. Tegen Amsteldijk geven we hun den ook een behoor lijke kans. Anders is het gesteld met Victrix, dat vr>j zeker een nederlaag tegemoet gaat in Amster dam tegen P.V.C.B. De stand luidt: St. Martinus 3 3 0 0 6 22— 2 2.— Roda 2 2 0 0 4 14— 1 2.— Gez. Vier 3 2 0 1 4 14— 4 1.33 Oranje-Zwart 3 2 0 1 4 10— 3 1.33 P. V. C. B. 3 1 0 2 2 5—11 0.67 Alliance 4 1 0 3 2 4—32 0.50 Amsteldijk 2 0 0 2 0 X— 7 0.— Victrix 2 0 0 2 0 1—11 0 De zaak van B.S.M. is nog steeds in onderzoek en hoogstwaarschijnlijk zullen we de Benne- broekers niet meer in deze afdeeling zien. Overigens vallen hier verrassende resultaten te noteeren en voorspellen is hier een zeer moeilijke opgave. S.M.C. krijgt bezoek van A.V.V., waarbij we het op de thuisclub houden en D.O.S. is op eigen terrein moeilijk te slaan, zoodat het er voor S.N.A. donker uitziet. Hier luidt de stand: D. O. S. 2 2 0 0 4 5— 1 2.— S. N. A. 3 2 0 1 4 6—13 1.33 V. V. L. 2 X 0 1 2 11— 4 1.— S. M. C. 2 1 0 1 2 5— 4 1.— N. V. C. 3 1 0 2 2 4— 6 0.67 A. V. V. 2 0 0 2 0 3— 6 0.— Meerburg? B.S.M.? Beide nog niet gespeeld. De 4-0 zege van B.S.M. OP A.V.V. hierin niet vermeld. le klasse A Ado 1—ARC 1 Voorwaarts 1 Sparta X SDE 1—Volend. 2 BNEA 1—NVA 1 The Unity 1—ZPC 1 The Victory 1 Constantius 1 C HBC 2— Santpoort 2 De Meer 2 Concordia 1 DSS 1—St. Louis 1 D Leonidas 2DHL 2 Activitas XCeler X Oliveo X St. Lodewtjk X 2e klasse A Alw. Forward 2 HSV X SRC 1—SEW 1 SVW X—Victoria X BWSV 1—Vitesse 2 ESV 1—Ado 2 Oranje Wit 1— Dem 2 C St. Martinus X Roda X Gez. Vier X Oranje Zwart X PVCB 1—Victrix 1 Alliance 1 Amsteldijk 1 DBSM 1—NVC 1 VIC 2—VVZ 2 Volendam 3 Zwaluwen 2 B HBO 3—TYBB 2 Lisse 2Onze Gez. 2 Geel Wit 2—DSS 2 3e klasse A Geel Zwart 1 Rood Wit 1 Stormvogels 1 RCB X B VVO X—USV 1 Berdos X SVA X Zeevogels 1Vios 1 C De Meeuwen X St. George 1 WW X—De Valk. 1 Wit Rood 1—DVO 1 D St. Pancratius 1 The Victory 2 Diemen 1—SVF X St. Louis 2 The Unity S Constantius 2 PVCB 5 SMC X—AVV 1 Dos 1SNA 1 EVGM 1—Ria 1 SGV 1—RCD X MSB 1—HVC X F Aeolus 1 Gr. Willem II 3 Spartaan 3 Donk 2, veld 1 St. Liodewijk 2 GDA 2 Reserve 2e klasse A WA 2RKAV 2 WW 1VAL X VAP 1—Velo 2 G Be Safe 1Celer 3 RCD 2Leonidas 4 Olympia 1Aio 2 Reserve 4e klasse A SEW 3—DVO 3 ZVV 2— .West Friezen 2 B Wit Rood 2— KGB 3 De Valken 2 De Zouaven 2 Union 2—WW 3 C Strandvogels 2 De Blokkers 2 Sparta 3 Woudia 2 D SDO 2St. Bavo 2 St. George 2Reo 2 Victoria 3 Volendam 4 EWest Friezen 3 Zouaven 2 A Zouaven 1Union 1 Woudia 1EVE X B De Blokkers 1 West Friezen St. Bavo 1—SDO X COda 1—VBO 1 RCM 1—PVCA X DVS 1—Des 1 D Onze Gezellen 3 WF X Victrix 2DSS 3 Santpoort 4 TYBB 4 E Kolping Boys 1 Nubia X WSB 1—SMC 2 Leiden 3 Adolf Kolping 1 FDHB 2—SDS 2 RW 1— St. Michael X Forward 3 Victoria 2 Voorwaarts 2 Sparta 2—WW 2 BARC 2—WE 2 VVZ 3—ESC 2 DEM 3—Or. Wit 2 GVO 2—WSV 2 C India 2—Gez. Vier 2 Zwaluwen 3 De Meer 3 D Santpoort 3 BSM 2 Lisse 3—HBC 4 E Donk 3 Gr. Floris V 2 GDA 3—Wllh. 2 L. en Sn. 2 PFC 2 4e klasse EDos 2—Alph. Boys 1 Leiden 2ASV 1 St. Bernardus 1 Vogelenzang X F Valkeniers 1 DHB X KRVC XRava X Velo X—Vac X G Macte Animo X TOG X Celer 2Leonidas 3 Spartaan 4 SGV 2 Reserve 3e klasse A KGB 2—DVO 2 SEW 2—Alw. KGB 4— De Valken 3 F Vios 2G. Zwart 2 Con Zelo 2—SVW 2 G WSV 3—SDE 6 Ado 3Vitesse 3 SVA 2—USV 2 HSV 2GVO 3 H Dem 4VVZ 4 Vitesse 4Ado 4 SVA 3— Meervogels 2 USV 3—SDE 3 I RCB 2Con Zelo 3 Zap 2 Zeevogels 2 Berdos 2 Voorwaarts 3 Zeevogels 3 WO 3 SVW 3— Meervogels 3 USV 4—HSV 3 St. Jan 2—Or. Wit 3 K Roda 3 St. Martinus 2 NVA 2— St. Pancratius 2 VBO 2—NEA 2 L SVF 2—Amsteld. 2 ZPC 2—Diemen 2 The Victory 3 WA 3 PVCA 2— St. Louis 3 M St. Martinus 3 Roda 3 St. Pancratius 3 The Unity 3 NEA 3— Constantius 3 N Gez. Vier 3— Zwaluwen 4 Diemen 3 St. Pancratius 4 NNZFC 3— RCM 2 Oranje Zwart 2 DWS 2 O SVF 3—Gez. Vier 4 VIC 3—Oda 2 WA 5Wilskr. 5 P Vogelenzang 2 BSM 3 TYBB 5—G.-Wit 3 Concordia 3Lisse 3 PP WF 2— Onze Gezellen 4 Foreholte 2 Santpoort 6 DSS 4— Vogelenzang 3 Q NVC 2SNA 2 VVI 2— Sint Bernardus 2 BI. Zwart 2 Dos 3 R Alph. Boys 2 Kolp. Boys 2 SMC 3—Dos 4 Ad. Kolping 2 NVC 3 S Vac 2—DVS 2 Ria 2—AW 2 St. Michael 2 Velo 3 T DHL 4— Gr. Willem H 4 Wilhelmus 3 SDS 3 Gr. Floris V 3 BI. Zwart 3 Rava 3PFC 3 U Oda 4Hercules 2 PFC 4—Westl. 3 V Velo 4—Ria 4 L. en S. 3—Rava 4 W DHL 5— KRVC 2 Ria 3Valkeniers 2 W TOG 2—Activitas 2 VGM 2—SGV 3 X Aio 3Excelsior 3 Oliveo 3Olympia 2 TOG 3—Aeolus 3 Y St. Ignatius 2 TOG 4 Overschie 2Donk 4 Leonidas 5VGM 3 ALO 4Spartaan 5 Z Celer 5Activitas 3 St. Ignatius 3 Spartaan 6 Excelsior 4 Olympia 3 afsnoepen om zoodoende mogelijke kansen nog te kunnen waarnemen. Heracles is het pad der overwinning inge slagen en zal nu Wageningen ook aan zijn zegekar binden, waardoor zich nieuwe perspec tieven voordoen ten aanzien van de laatste plaats, waar behalve Robur nog meer lief hebbers voor blijken te zijn. Enschede maakt wel rare bokkesprongen, juist daarom zou het wel eens kunnen, dat A.G.O.V.V. Zondag verloor. Als Robur kans zou zien om de Enschede- sche Boys te kloppen (en waarom zou zij dat niet?) dan wordt het probleem voor de laatste plaats nog ingewikkelder. Van het Noordelijk en Zuidelijk front is e» geen wereldschokkend nieuws. Dan zij de welwillende medewerking van twee Amsterdamsche clubs kon E.D.O. in de tweede klasse A de leiding nemen. Nu is het zaak voor de Haarlemmers den voorsprong te behouden. De komende strijd tegen D.E.C. moet vooral niet onderschat worden, want de hoofdstedelingen willen zoo gauw mogelijk van de onderste plaats af komen. Alcmaria zal tegen Kinheim weinig kans hebben. De Velserclub is de jubileumvermoeienissen nu weer te boven en zal dch zeker schrap zetten om het verloren terrein te herwinnen. Zeeburgia wint natuurlijk van H.R.C. en wat wij van V.V.A. moeten denken, weten wij heusch zelf niet meer. In twee B heeft H.F.C. Fortuna volkomen op haar hand en dat is altijd een goed ding voor een club, die kampioen wil worden. Toch is het verschil in het leidend peleton geringer gewor den en zoowel D.W.S. als Velox zullen iedere kans te baat nemen. Tegen B.F.C. winnen de eiders natuurlijk. HerculesBloemendaal is net zoo'n partijtje om in een gelijk spel te eindigen en aangezien Alphen voor thuiswedstrijden op gelijke spelen is geabonneerd, zal A.F.C. Zondag met een ge lijk spel tevreden moeten zijn. In elk geval beter een punt in de hand, dan twee in de lucht! D.W.S.—Spartaan wordt een spannende derby, neen, een vriendelijke burentwist, waarbij i D.W.S. de beste kans geven. Als Velox het tegeen Baam niet zou bolwer ken, zouden de Utrechtenaren ons al heel hard .egen vallen. Op het dezer dagen te Parijs gehouden Con gres der Internationale Vereeniging van Motor clubs werden de data vastgesteld der in 193; te houden internationale motorraces. 35 Februari: Internationale winterrit naai Garmisch- Partenkirchen 12 Februari: Internationale ijsraces op d€ Titisee. 14r—16 April: Sterrit naar Mannheim. 7 Mei: Targa Florio Groote Prijs van Barce lona. 14 Mei: Bergraces te Lueckendorf. 28 Mei: Eifelraces. Groote Prijs van Monza 5 Juni: Rond om Schotten. 12. 14 en 16 Juni: Tourist Trophy Groot Brit- tannie op het eiland Man. 18 Juni: Races op den Kesselberg. 24 Juni: T.T.-races te Assen. 25 Juni: ADAC-solituderit. 1 en 2 Juli: Groote Prijs van Zwitserland. 2 Juli: Avusraces te Berlijn. 9 Juli: Groote Prijs van Duitschland. 16 Juli: Groote Prijs van Frankrijk. 16 Juli: ADAC-bergrecord te Freiburg in de Breisgau. 23 Juli: Groote Prijs van België. 13 Augustus: ADAC-Avusraces te Berlijn. 19 Augustus: Groote Prijs van Ulster. 27 Augustus: Groote Prijs der FICM in Zwe den. 3 September: Internationale herfstraces op de Avus-Races in Cechoslovakije. 17 September: Schleizer driehoeksraces. 1823 September: Internationale zesdaag sche rit. 13 October: Groote Prijs van Italië te Rome. In 1933 wordt wederom een landenwedstrij6 georganiseerd tusschen een Hollandsche athle- tiekploeg en een team van West-Duitschland Volgens de mededeeling van den West-Duit- schen Athletiekbond stelt deze organisatie als datum voor deze ontmoeting voor Zondag 6 Augustus. De plaats is nog niet bepaald, doch op verzoek van de K.N.A.U. zal de wedstrijd te Keulen, Düsseldorf of Emmerik plaats vin den, opdat de reiskosten zoo laag mogelijk blij ven. Het programma luidt: le klasse West: HilversumBloemendaal. TOGOAmsterdam. HOCGooi HDM—HLC lste klasse Oost: HengeloW ageningen NijmegenZutphen DeventerP W In het Westen zal na Zondag noch in den kop van de ranglijst, noch aan den staart be langrijke wijzigingen zijn te constateeren. Het is toch te verwachten, dat het leidende Hilver sum, op eigen terrein nog wel, het niet te sterke Bloemendaal zal overwinnen, ondanks stug verdedigen van de oranje-achterhoede. Evenzoo ligt het in de lijn dat Amsterdam, nóg steeds no. 2 op de lijst, den hekkesluiter TOGO zal kloppen, ook al wordt deze partij in Den Haag gespeeld. De beide andere wedstrijden zijn wat min der sprekend, alhoewel het van HOC zou te genvallen als zij de gasten uit Bussum niet van zich af zou weten te houden. Maar het Gooi is fanatiek, dat wel! Maar na HOC—Togo 6—2 verwacht men toch weer iets van de Hagenaars. De wedstrijd EDM—HLC is nog meer even wichtig, alhoewel HDM sterker is te achten; te meer nu de Geer zich als goalzetter gaat ontwikkelen. In het Oosten een belangrijke wedstrijd: DeventerP.W. Wei niet om de hegemonie, doch beide teams behooren toch tot de sterk ste elftallen. Deventer is er favoriet. Zutphen zal in den eind wedstrijd tegen Nij megen moeten oppassen geen puntje kwijt te raken. Dat zou haar wel eens duur uitkomen en bovendien, als Deventer en P. W. het niet eens met elkaar worden en dus een draw spelen, dan kan Zutphen na een overwinning op Nijmegen dubbel juichen. HengeloWageningen is een hekkesluiters- partij. Beide teams hebben nog geen winst kunnen boeken. Uit het feit, dat Wageningen wat meer goals voor en wat minder goals tegen zich heeft, mag misschien een zege voor de gasten verwacht worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 13