Leiders verstevigen hun positie De ranglijst R. C. H. GEKLOPT TE HOOG! HET DAMSPEL W m M m m m mmm mm*mm m m m MAANDAG 14 NOVEMBER Eén punt voor BL-Wit - 'X 'I r irr I.V.C.B. K.N.V.B. Stormvogels sprak zeer duidelijke taal tegen Ajax! H.B.S.Z.F.C. 2—1 Verdiende Haagsche zege T GOOIR.C.H. 2—0 De Racing kan den achterstand niet meer inloopen H.D.V.S.FEIJENOORD 1—2 Feijenoord houdt de laatste troe ven in handen BLAUW-WITV.S.V. 2—2 A.D.O.D.H.C. 2—3 Slecht en ruw spel De Zebrcts hebben pech STORMVOGELS—AJAX S—O Met een verpletterende nederlaag werden de hoofdstedelingen uitgeschakeld WEST-FRISIAV.U.C. 2—3 De Enkhuizenaren op de laatste plaats HAARLEM—HILVERSUM 3—1 Verdiende zege in een middel- matigen wedstrijd mr/ m wtm K.F.C.—XERXES 1—3 Als Mol ontbreekt ZWEMMEN WEDSTRIJDEN A.Z. 1870 Van Voorst verbetert het Ned. record 300 Meter vrije slag INTERNATIONALE HOCKEY- FEDERATIE Een Franschman tot president gekozen Eerste klasse A ZESDAAGSCHE TE BERLIJN Eerste klasse B Eerste klasse C Eerste klasse D 1 Eerste klasse E Eerste klasse F Bulla moet opgeven Eerste klasse G Afdeeling I Afdeeling II - Afdeeling III Afdeeling IV Afdeeling V 2 Beide ploegen hebben invallers, bij H. B. S. Diehl en Wunder, terwijl bij Z. P. C. Rap, Kopper en van 't Kaar ontbreken, voor wie Kuiper, v. d. Ing en Bakker opgesteld staan. Met den wind mee is H. B. S. voor rust ster ker. Doelman Dijkstra houdt er aanvankelijk fraaie schoten van Wunder, dTonséca. Van Kesteren en Ophorst uit. Aan den anderen kant ontneemt Mul aan v. d. Kolff een zekere scoringskans. Na 25 minuten geeft v. d. Bergen met een onhoudbaar schot in den rechterbovenhoek de thuisclub de leiding. De Maar wil den ge lijkmaker inkoppen, doch Mul grijpt nog juist klemvast. H. B. S. wordt nu veel sterker en vele cor ners zijn er het gevolg van. Vermetten c.s. hebben met de enkele Z. P. C.-aanvallen geen moeite. 5 min. voor de rust plaatst Van Vliet een Vrije schop, even buiten het strafschopgebied, hard en onhoudbaar onder de lat in het doel, 2—0. Na de rust tracht Z. P. C., met den wind in den rug, H. B. S. te overrompelen, doch het schieten is te zwak, zoodat Mul en Vermetten kunnen wegwerken. Toch hebben de gasten pech, als v. d. Kolff drie kansen voor open doel niet weet te benutten! Aan den anderen kant doen Ophorst en Van Vliet hetzelfde. De spanning stijgt, als Hoogmoed, 5 min. voor 't einde, uit een corner van Lust, langs Mul kopt en den achterstand verkleint, 21. H. B. S. „Houdt Braef Stant", volgens haar naam en de Hagenaars behalen een verdiende zege op Z. F. C., dat zeer teleurstelde! R. C. H. trapt af, doch de thuisclub neemt direct het leer over en forceert een corner, die echter niets oplevert. De gasten ondernemen dan enkele aanvallen, waarbij Smit rakelings overschiet. Even later nemen de Gooiers het spel in handen en goed combineerend gaat het op het doel der Haarlemmers af. Door het slor dig afwerken der aanvallen vallen er geen suc cessen te boeken. De verdediging van R. C. H. is niet al te betrouwbaar, waarvan Wentink na een ruim kwartier spelens profiteert en uit een voorzet van rechts, keeper Kos in het Spaarne- doel onhoudbaar passeert (10) Direct daarna kogelt dezelfde speler nummer twee in de touwen, daartoe in de gelegenheid gesteld door een snelle attaque der geheele Gooi-voorhoede (20). Tot de rust blijft het spelbeeld hetzelfde. In de tweede helft houden de Gooiers het 6pel tekort, waardoor de Haarlemsche achter hoede steeds tijdig kan ingrijpen. De R.C.H.- middenlinie probeert met lange passes naar de vleugels de verdediging der thuisclub uit elkaar te rukken, doch deze was inmiddels versterkt door de teruggetrokken halflinie. Hierdoor kreeg de Gooische keeper dan ook niet veel te doen en kon tot het einde zijn doel schoon houden. Met onveranderderden stand (20) floot de scheidsrechter inrukken. H.D.V.S. geeft direct den toon aan. Het spel is technisch goed verzorgd en verschillende gevaarlijke situaties ontstaan voor de rood- witte-veste. Langzamerhand onderneemt Feyenoord en kele aanvallen. Het contrast is groot. Er zit geen samenhang in. De eenige sensatie in de eerste helft is een kogel van v. d. Tuyn tegen de lat, ineens inge- Eet uit een voorzet van Bergkotte. In de tweede helft schept v. d. Tuyn die een prima partij vertolkte enkele gevaarlijke situa ties. H.D.V.S. blijft gevaarlijk door snel en overlegd spel. Het verdiende doelpunt laat niet lang op zich wachten, v. d. Vaart passeert ver schillende tegenstanders. De Jong neemt den bal uit zijn mislukte schot mee en scoort on houdbaar. Het Feyenoordspel maakte tot nu toe niet veel indruk. Hendriks heeft enkele malen goed voorgezet, het gevaar blijft van dezen kant dreigen het geen H.D.V.S. niet voldoende beseft. Plotseling trekt hij er fraai combineerend met Duynhou- wer tusschen uit, 'n voorzet volgt, Barendregt kopt fraai in. Berm heeft den bal niet klem- vast en Burg handhaaft zijn reputatie door onhoudbaar in te schieten. H.D.V.S. is even ontmoedigd en direct benut Barendregt een pass van Duynhouwer (12). H.D.V.S. haalt haar elftal door elkaar en nu beheerscht Feyenoord het spel. De Overmaas- schen spelen nu rustig samen. Weer is het Hendriks die fraai voorzet. Burg kopt voor de voeten van Barendregt die fraai inkogelt (1—3). grootscher allure worden opgevoerd, want er ontbreekt nog wel een en ander aan. Het wordt nog te vaak te klein gehouden en wordt teveel gepingeld, niet het minst door Gerritse en het is niet snel genoeg, en de Wit op de rechtsbackplaats, zagen al in De Zebra's, die Gerrits in doel hadden staan de eerste minuten een doelpunt tegen zich gemaakt door den rechtsbuiten van V.S.V., H. de Wolf, van wien een naamgenoot de midden voorplaats bij de Velzenaren innamen. Dat was niet erg bemoedigend, maar de club van v. d. Kluft hield braaf stand, al vond zij dan ook een welhaast ondoorbreekbare ach terhoede met v. d. Wint als laatste, niet te onderschatten, struikelblok voor zich. Toch hebben de Zebra's kansen gekregen, maar ze werden ofwel door de spelers ver knoeid, zooals eenmaal door Bergman of de zijlat sprak een woordje mee, gelijk geschied de na het schot van Gierbergen. Het publiek is met het kennelijk onfortuin lijke Bl.-Wit begaan en moedigt de spelers zeer luide aan, hetgeen zijn moreele uitwer king op de ploeg niet mist. Toch zal het eerst na de rust zijn, dat de Zebra's kans krijgen een werkelijken duit en geen loozen knoop in het zakje te doen, nadat eerst nog een buitenspeldoelpunt van V. S. V. door den zeer actieven scheidsrechter Wetj is geannuleerd. Gerritse weet den bal tot voor doel op te brengen. De V.S.V. achterhoede houdt hem echter op haar eigen forsche, maar in dezen wedstrijd toch niet opzettelijk ruwe wijze af en Gierbergen ontfermt zich over het verwees de leer en beozrgt dit een plaats naast v. d. Wint. Bl.-Wit is er nu goed in, maar de Velzer leeuwen willen van wijken niet weten en ver dedigen met alle macht. Ook hun voorhoede laat nog eens van haar aanwezigheid blijken, door via de Wolf wederom een voorsprong te bewerken. Alles wat voor de Zebra's voelt, vreest met groote vreeze. Zou het nu weer misgaan. Het is zeven minuten voor het eind. De thuisclub is nog steeds in den aanval. Weer is en een ge keerd, maar niet heelemaal afdoende, want de bal komt bij Ferwerda, die van ver met een onhoudbaren schuiver v. d. Wint passeert. Dorenbos kopt nog eens in handen van den Velzer-doelman en ziet een volgend schot van zijn voet tot hoekschop verwerkt. Het is en blijft 2—2. Tegenover een volledig ADO stelde DHC zich op met de Bruyn als invaller voor den spil Fie- terse. Het duurde een kwartier, voordat er in de lukraak opgezette en slecht afgewerkte wederzijdsche aanvallen eenige teekening kwam. Een door Wim Tap aan Breitner geboden kans werd door dezen met een te zacht schot gemist. De gasten deden het eenige minuten later beter, toen Van Nellen handig gebruik maakte van een moment aarzeling van Weber c.s. wegens vermeend buitenspel, waarna Ditmars den voor zet slechts voor t intrappen had. ADO antwoordde met gevaarlijke tegenaan vallen, waarbij Breitner en Berg mooie kansen missen. Een plotselinge uitval van de Delfte naren brengt v. d. Bragt in vrije positie en met een boogschot over den uitgeloopen Quax heen, verhoogt hij de score (02). De voorhoede van ADO speelt te doorzichtig om tegen Dorjee c.s. succes te hebben, maar ook aan den anderen kant is het spel van slechte kwaliteit. Uit een door Wim Tap genomen vrije schop schiet Berg zeer fraai in (12). Aan beide zijden worden goede kansen ge mist. 10 min. voor rust verlaat v. d. Bragt het veld. Beide voorhoeden zitten er fel op. Met 10 man spelend doet DHC het beter en kort voor rust mist Weber een corner van Van Nellen, Quax stompt den bal voor de voeten van Dit mars, die onhoudbaar scoort (13). Na de hervatting is v. d. Bragt bij DHC weer teruggekeerd, doch Breitner is bij ADO wegens knieblessure vervangen door Smit. Binnen een paar minuten verkleint Wim Tap met een fraai boogschot over den uitgeloopen Boot den achterstand (2—3). Na een botsing verlaat Joop van Nellen het veld, Stolte valt voor hem in. Het heeft den Blauw-Witten in dezen wed. strijd niet meegezeten en ware hun goede spel beloond met wat het toekwam, de uitslag zou zeker in het voordeel der Zebra's zijn uitge vallen. Intusschen, dit is niet gebeurd en eigenlijk mag Bl.-Wit nog blij zijn met den gelijken 6tand, die zeven minuten voor het eind werd verkregen door een onverwacht hard schot van Ferwerda, dat den onthutsten v. d. Wint to taal verraste. Toch heeft deze wedstrijd den in niet zeer grooten getale opgekomen aanhangers van de Stadionclub een hart onder den riem gesto ken en de verwachtingen, welke van den goe den wedstrijd tegen Feijenoord waren opge wekt, nog versterkt. Als Bl.-Wit blijft spelen zooals het Zondag vooral in de tweede helft deed, dan kan met vertrouwen een heel ander resultaat worden verwacht dan een roemlooze degradatie. Maar dan moet ook het geluk meer aan haar en het spelpeil der voorhoede tot Dat is misEn een fietslamp, die te hoog gericht is, verblindt anderen. Dat is óók misl 20 Pas is de bal aan het rollen gebracht, of Mul ders krijgt den bal vrij. Hij schiet echter hoog over. Stormvogels antwoordt met een tegen aanval. Deze levert een corner op, v. d. Steen neemt hem netjes. Hoeboer loopt uit, Schoorl kopt, net langs den paal, Stormvogels komt weer terug, Ketting schiet! langs den uitge loopen Hoeboer, doch Van Deyck stopt met de handen het schot. Penalty. Ketting neemt hem en geeft Hoeboer geen kansi (1—0). Ajax geeft zich nog geenszins gewonnen. Vooral de beide buitenspelers weren zich ge ducht, vooral ook doordat Mulders te veel vrijheid geniet. Tot tweemaal toe krijgt De Waard vliegende schoten van Volkers en Doon te stoppen, doch hij weert zich schitterend. Ajax blijft stukken sterker. Een schot van Jur- riaans komt tegen de bovenlat. Door een paar maal den bal te laten loopen, veroorzaakt Kos ter nogal eens gevaarlijke situaties, doch steeds is het De Waard, die erger voorkomt. Nadat deze druk geruimen tijd geduurd heeft, komt Stormvogels weer even los. Hoeboer stopt een schot van v. d. Steen schitterend. Dit moedigt de Vogels weer wat aan. Him aanvallen worden iets talrijker, maar die van Ajax zijn stukken gevaarlijker. Toch2 minuten voor de rust het moment. Hoeboer stopt een hard schot van Groeneveld. De bal blijft in den doelmond zweven en Ketting's hoofd doet de rest (20). Direct hierna is het rusten. Pas is de strijd hervat, of het Stormvogels- doel ontsnapt op het nippertje. Vervolgens is Stormvogels aan het woord. Hoeboer weet een vliegend schot van Schoorl te stoppen. Even later lost Prins een dito schot. Dit wordt door Hoeboer achter de lijn gestopt, doch de leider heeft een overtreding geconsta teerd. Twee minuten later echter scoort Groe neveld na stevig doorzetten een geldig doelpunt (30) Stormvogels blijft sterker, doch met de Ajax- aanvallen moet geducht rekening worden ge houden. Plotseling breekt Van Reenen, die ove rigens niet veel in te brengen heeft, snel langs Haak en Koster. We denken reeds aan een doelpunt, als De Waard uitloopend redt. Hoewel men het hem kan aanzien, dat het hem moeilijk valt, komt Ketting nu steeds beter op dreef en dit komt de kracht der Vogels- voorhoede ten goede. Van Deyck en Strijbosch staan echter zeer goed te verdedigen. Negen minuten voor het einde noteeren we een eigenaardig doelpunt. Hoeboer stopt eerst een schuiver van Schoorl. Juist als hij zal weg trappen, loopt Groeneveld hem in den weg en de bal springt in het net net (40). Thans, is Ajax een geslagen team. Van Deyck gaat naar voren, maar 't helpt niet. Wel wordt de Ajax-achterhoede verzwakt en komt De Waard in zijn element. Eerst schiet hij na een snellen rush tegen de lat, maar daarna vliegt de bal opnieuw langs Hoeboer (50). Na dit doelpunt zien we De Waard nog op keurige wijze een doelpunt voorkomen en ontsnapt het Ajax- doel na een schot van v. d. Steen nog op het nippertje. Onder geweldig enthousiasme komt dan het einde. Het is W. Frisia niet gelukt de puntjes in Enkhuizen te houden. VUC heeft verdiend ge wonnen mede door het ontactisch spelen van West Frisia, aldus de „Maandagmorgen". De halflinie trok te veel naar voren wat met eer. paar snelle buitenspelers altijd gevaarlijk is v.n- VUC's linksbuiten toonde zich een handig spe ler en de W.F.-rechtshalf kon hem niet houden, van dien kant dreigde dan ook steeds gevaar. Het begin is sensationeel. W. F. trapt af, VUC neemt den bal over en krijgt na een halve mi nuut een vrijen schop te nemen even buiten het strafschopgebied en de rechtsbinnen knalt den bal langs v. d. Zei 01. Dat was een geduchte tegenslag voor W. F. en aan hun spel was het terdege merkbaar. Na eenigen tijd herstelde de thuisclub zich en was een tijd lang ondanks den wind sterk in de meerderheid. Toch werd de druk op het VUC-doel te zwaar en eenige mi nuten voor rust krijgt Jelles den bal mooi van Peereboom toegespeeld en schiet hoog in het net, onbereikbaar voor den keeper in 11. Met dezen stand gaat de rust in. In het W.F.-kamp is men nu vrij gerust, waar na rust voor wind zou worden gespeeld, het liep echter anders. W.F. pakt direct energiek aan maar voor doel was 't jammerlijk mis, toch bleef ze een groo ten druk op het VUC-doel uitoefenen waarbij de halflinie te veel naar voren drong. Eensklaps krijgt de VUC-linksbuiten den bal, hij brengt goed op, passeert Oerlemans, geeft over aan den linksbinnen die onhoudbaar scoort 12. VUC speelt nu moedig verder en al is ze in de min derheid toch blijft het gevaarlijk. Na eenigen tijd weer een uitval en nu is het de rechtsbin nen die v. d. Zei het nakijken geeft 13. Toch weet Jelles er nog met een mooi schot even voor tijd na een missen van invaller Zymni er 23 van te maken. Met dezen stand breekt het einde aan en staat W. Frisia onderaan. De derde overwinning in successie heeft het puntenaantal na 8 wedstrijden op 8 gebracht, maar de roodbroeken zijn in dezen wedstrijd niet tot het goede spel kunnen komen, waar door eerst Ajax en daarna V. U. C. met flink verschil werden geslagen. Het spel van Hilver sum „ligt" Haarlem niet en waar bovendien de vleugels niet voldoende in het spel werden be trokken, ontbrak aan de aanvallen veelal juist datgene wat het succes moet brengen. Na den aftrap begint Haarlem wel wat al te kalm, waarvan Hilversum gebruik maakt om de eerste aanvallen te ondernemen. De vleugelspe lers zijn snel, maar hun voorzetten leveren de Haarlem-verdediging niet al te moeilijk werk. Bij de eerste aanvallen van Haarlem wordt de bal nogal eens te hard naar voren ge speeld en gaat over de achterlijn. Een onver wacht schot van Verwaal gaat juist langs het doel en wanneer Meinders uit zijn doel is ge- loopen is hij zoo fortuinlijk, dat Bieshaar juist in zijn handen schiet. Na een kwartier gaat Polanen in snel tempo op het Hilversum-doel af, om met een hard schot, dat Meinders verrast, Haarlem de leiding te geven, 10. Iseger schiet direct hierop in het zijnet, wat de rechtsbuiten der bezoekers hem nadoet. Bij een goeden aanval van Hilversum stopt Kaan het schot keurig, maar Kr amps krijgt den bal weer toegespeeld voor open doel en scoort on houdbaar, 11. Tot de rust gaat het spel gelijk op, waarbij Bieshaar door zelf te schieten Iseger een pracht kans ontneemt om te doelpunten. Rust 1—1. Wanneer de eerste aanvallen van Hilversum zijn afgeslagen blijkt, dat Haarlem na de rust beter op dreef komt dan in de eerste speelhelft. De middenlinie gaat beter met den aanval mee en nadat Polanen een prachtkans orfbenut heeft gelaten, volgt een fraai staaltje samenspel, be- Alles betreffende deze rubriek te adressee- ren aan den damredacteur van dit blad. In Frankrijk is een nieuw damtijdschrift op gericht „La Revue Frangaise du Jeu de Dames" onder hoofdredactie van den kam pioen van Noord-Frankrijk, Albert Lecoeq te Lille. Daar er in Frankrijk op dit gebied maar heel weinig concurrentie bestaat het eenige officieele damtijdschrift „Tous les Jeux" wijdt, zooal6 de naam reeds aanduidt, zijn kolommen ook aan andere spelen (biljart, schaken, bridge enz.) lijkt de kans op slagen der nieuwe onderneming vrij groot, vooral daar de redactie zich de medewerking ver zekerd heeft van verschillende vooraanstaande Fransche spelers, o. a. Fabre en Bizot. De abonnementsprijs is 30 Franken per jaar voor het buitenland, d. i. ongeveer 3 gulden en het adres van de administratie is: Ad ministration de „La Revue Frangaise du Jeu de Dames", 10 Rue d'Angleterre, Lille (France). Aan het eerste nummer, dat 10 October verschenen is, o.itleenen. wij eenige interes sante studies en combinaties. In de rubriek „Partij-analyses" komt een partij voor uit het Nederlandsche nationale toumooi 1904, tusschen C. G. Vervloet, Wit en H. Paling, Zwart. De redactie breekt de partij af bij den zeven en twintigscen zet van Zwart met de opmerking: „Wit kan nu een winnenden slag uitvoeren; aan onze lezers dezen te vinden. Stand na 27. 611? 1. 34—30! 35 :24 2. 25—20 14:25 3. 33—29 23 34 of 24 33 4. 39 19 13.: 24 5. 27—21 16 27 6. 314! Het gaat ongetwijfeld om de volgende vrij eenvoudige, doch wel leerzame combinatie; Wit wint. Het volgende drietal combinaties is uit de rubriek „Problemen en Slagzetten". Auteur: L. King. WW/ ..yffiï' //y/M //y<i Wit speelt en wint een schijf. De slag, die met zijn drie varianten en ingewikkelde schij venverplaatsingen, veel van het voorstellingsvermogen eischt, is door den tekenden Chineeschen dammer gesignaleerd in een partij tusschen dr. Molimard en Abel Verse, 8 September jj. te Lyon gespeeld. In de partij stond schijf 20 echter op 5, waardoor de schijfwinst niet mogelijk was. De oplossing is niet gegeven, doch is waar schijnlijk als volgt: 1. 28—22! 17:28 2. 34—29!! 23 34 (a. b.) 3. 32 23 19 28 4. 30 19 13 24 (de beste) 5. 39 19 14:23 6. 35—30 25 :34 7. 40:7 211 8. 37—31 26 :37 9. 41 23! Wit heeft een schijf gewonnen. Schijf 23 is onaantastbaar. (a) 2. 24:33; 3. 38:7, 2:11; 4. 32:23 Zwart's laatste zet was 49, waarna Moli mard de winst forceerde van minstens een schijf: 1. 4—9? 2. 27—21! 16:27 3. 33—28 23 32 Indien 3. 22—33: 3. 39:17, 11:22; 5. 41—37! Wit heeft een schijf gewonnen en bedreigt bovendien schijf 27. 4. 41—37 32 41 5. 36 47 27 36 6. 30—24 20 29 7. 47—41 36 47 8. 42—37 47 33 9. 39 10enz. wint. Ten slotte een combinatie van Marius Fabre in volmaakten partijstand. 25:34; 5. 39:30, 19:28: 6. 30—24, 20:29; 7. 37—31, 26:37; 8. 41:34! met schijfwinst. (b) 2.25:34; 3. 29:7, 2:11; 4. 40:29! 24:33; 5. 32:23, 10:28; 6. 38:29 (dreigt 29—24, 37—31! enz.) 6. 20—25 (de beste) 7. 4338! enz. wint tenslotte de schijf op 28. Een slagzet uit de partij dr. Molimard, Wit— L. King, Zwart, Lyon, 10 September 1932. sloten met een keurig schot van Verwaal, waar door Haarlem 5 minuten na de hervatting 21 voorstaat. Bieshaar blijkt met schieten volko men de richting kwijt, wat zeker twee doel punten scheelt, als hij na goed werk van Iseger voor open doel komt, maar faalt. De achterhoede van Haarlem moet talrijke aanvallen van Hil versum afslaan en doet dit op solide wijze. Tien minuten voor tijd brengt Polanen den bal snel op, een goeden aanval volgt en weer is het Ver waal die zuiver inschiet, 3—1. Een doelpunt van Bieshaar was tevoren wegens buitenspel ge annuleerd. Huizinga gaat dan in de voorhoede spelen en heeft bijna succes, maar Vreeken kan het gevaar wel keeren, maar maakt hands op de doellijn. De strafschop yordt echter ver naast geschoten In de laats linuut kogelt Polanen tegen den onderkant van de deklat, maar ook de opnieuw ingeschoten bal wordt gestopt. Met 3—1 komt hierna het einde. De gasten verschijnen met twee invallers, terwijl bij de thuisclub nog steeds Jacob Mol ontbreekt. Gesteund door windvoordeel zijn de bezoe kers het eerst in den aanval en door fraai sa menspel, hetwelk soms wel eens te ver wordt doorgevoerd, krijgt de K. F. C.-defensie handen vol werk, doch Veen in het Koogsche doel, weet aanvankelijk den stand blank te houden, totdat bij een keurigen Rotterdamschen aanval De Goede de score opent (01). Een enkele maal weet de thuisclub zich los te werken, doch het wil in haar voorhoede niet vlotten, waaraan de afwezigheid van Mol wel niet vreemd zal zijn. Ondanks nog talrijke kansen, die de Xerxesvoorwaartsen weten te scheppen, komt slechts met 01-achterstand voor K. F. C. de rust. Ook na hervatting zijn de bezoekers weer direct in den aanval en na 10 minuten spelen, kopt Lagendaal het leder over den uitgeloopen Koogschen keeper, waarna de Xerxes-:captain geen moeite heeft den bal in het veriaten doel te plaatsen (02). Een fel tegenoffensief is hierop het antwoord van de gastheeren en een paar minuten later weet Visscher van zeer dichtbij Wasserval te passeeren (12). De Rotterdammers laten zich hierdoor even over bluffen, doch het is vooral in deze periode, dat Frenk op uitstekend wijze de K. F. C.- aanvallen breekt. Geruimen tijd moet Xerxes verdedigen en het wordt er dan niet beter op, als de goed spelende De Goede wegens een blessure vervangen moet worden door v. d. Sande. De spaning blijft, totdat 13 minuten voor het einde Lagendaal tusschen 2 Koogers in met een welgericht schot den stand op 13 brengt. Wel geeft de thuisclub zich nog niet gewonnen, maar telkenmale weet de Xerxes- defensie, soms met eenig geluk, de rood-blauwe aanvallen onschadelijk te maken, zoodat het einde komt met een verdiende Xerxes-zege. Met Mol in de voorhoede zou waarschijnlijk niet verloren zijn. Zondagavond vonden in het Sportfondsenbad alhier zwem- en polowedstrijden plaats, geor ganiseerd door de A. Z. 1870. Het eerste nummer was de recordpoging van den Utrechtenaar Van Daatselaar. Hij zou de zen avond trachten het Ned. record 100 Meter vrije slag, dat op naam staat van Henk van Es sen met 1 min. 3 3/5 sec. te verbeteren. Hij mocht hierin echter niet siagen en bleef met een tijd van 1 min. 4/5 sec. boven het record van Van Essen. De hierop volgende polowedstrijd tusschen A. Z. en H. P. C. gaf niet veel fraais te zien. De Heemstedenaren waren iets sterker. Zij wonnen met 30. Hierna deed G. van Voorst (A. Z. 1870) een recordpoging op de 300 Meter vrije slag, dat evenals de 100 Meter op naam stond van Henk van Essen, met een tijd van 4 minuten 12/5. Hij zwom in schitterenden stijl, de eerste 200 Meter werden door hem gezwommen in 2 min. 36 sec. Hij slaagde er in de 300 meter af te leggen in 3 min. 59 4/5 sec., waarmede hij het record met 1 3/5 verbeterde. Tot slot van den avond vond de polowedstrijd plaats tusschen Dolfijn en het nieuwe Neder landsche Jeugd Zevental. Laatstgenoemd zevental begon onmiddellijk enthousiast aan te pakken en nam na 1 minuut de leiding. Na eenige wederzijdsche aanvallen maakte v. d. Bosch (Y) er 2—0 van, terwijl de zelfde speler een oogenblik later den voorsprong tot 3—0 opvoerde. Dick Hazenberg (Y) onder nam daarop een rush en maakte met een prach tig schot 40. Met dezen stand ging de rust in. Na de rust vergrootte Wolter den voorsprong van het Jeugd Zevental en maakte er 50 van. De Dolfijnen kwamen hierop even opzetten en slaagden er in een tegenpunt te scoren (5—1). De vreugde in het Dolfijn-kamp was echter van korten duur, want spoedig verdween het zesde doelpunt van het Jeugd Zevental in het net. Met dezen stand kwam het einde. Uitslagen polowedstrijden om den „Vergul den Penny". A.Z.H. P. C. 03; DolfijnNd. Jeugd Ze vental 16. 1. 27—22! 18:27 2. 36—31 27 47 3. 32—27 21 43 (a) 4. 34—30!! 47:29 5. 39—34 23 32 6. 34 5 25 34 7. 48:6! Wit wint. Bijvoorbeeld: 7. 32—38 (ged„.) 8. 5—37 20—24 9. 61! enz. wint. (a) 3.23:43 4. 34—30! enz. als in de hoofdvariant. Zondag vond te Parijs een congres plaats van de Internationale Hockey Federatie. Als opvolger van wijlen Frantz Reichel die een reeks van jaren president der Federatie is ge weest, werd tot president gekozen de huidige voorzitter van den Franschen Hockey Bond, dr. Bellin du Coteau. Tot vice-presidenten werden gekozen de heeren Liegois (België) en Hayman (Britsch- Indië). Het volgend congres zal plaats vinden te Berlijn in 1936, in verband met de daar te houden Olympische Spelen. gsp. gew. gl. vrl. v.—t. pt. gem. Valkenburg 7 6 1 20—2 13 1.85 Caesar 7 5 2 15—7 12 1.71 K.N.V. 8 6 1 1 20—8 13 1.62 Kerkrade 7 4 1 2 15—13 9 1.28 V.V.H. 7 4 3 12—18 8 1.14 R.K.V.V.Z. 8 3 5 18—16 6 0.75 Chèvremont 4 1 1 2 8—7 3 0.75 R.K.O.N.S. 8 3 5 16—22 6 0.75 Marsana 6 1 2 3 10—17 4 0.66 Sitt. Boys 7 1 2 4 13—21 4 0.57 Volharding 6 1 1 4 3—9 3 0.50 Kimbria 7 1 6 7—17 1 0.14 Kolping 5 5 20—7 10 2.00 Mulo 4 2 1 1 8—7 5 1.25 Brabantia 5 3 2 11—10 6 1.20 Union 6 3 1 2 17—10 7 1.16 R.A.C. 4 1 2 1 9—9 4 1.00 W.I.K. 4 1 1 2 8—11 3 0.75 R.K.T.V.V. 4 1 3 6—10 1 0.25 Geel Zwart 4 4 4—19 0.00 Wilhelmina 4 4 21—4 8 2.00 S.V.B. 2 2 9—3 4 2.00 Gennep 2 2 5—2 4 2.00 Venl. Boys 4 3 1 12—7 6 150 Best Vooruit 2 1 1 3—2 2 1.00 Venlo 3 1 2 5—8 2 0.66 D.E.V. 4 1 3 5—14 1 025 Boxmeer 7 1 6 7—27 1 0.14 V.D.Z. 5 4 1 12—3 9 1.80 S.D.O.U.C. 5' 4 1 12—6 8 1.60 Swift 5 3 1 1 18—11 3 1.40 Blauw Wit 3 1 1 1 8—5 3 1.00 's-Heerenberg 6 2 4 9—20 4 0.66 Grol 3 0 2 5—10 1 0.33 Altior 5 5 6—16 0.00 Zwolle 3 2 1 8—7 4 1.33 P.H. 3 2 1 44 4 1.33 Achilles 4 1 3 9—8 5 1.25 Quick 6 2 3 1 18—13 7 1.16 Vosta 2 1 1 6—3 2 1.00 W.E.O. 3 1 1 6—4 3 1.00 De Zweef 5 1 2 2 8—10 4 0.80 Denekamp 4 1 3 8—18 1 0.25 Zondagavond 6 uur werd de Oostenrijksche renner Bulla gedwongen den strijd in den zesdaagschen wielerwedstrijd te Berlijn op te geven in verband met de nieuwe bepalingen Zijn partner Bresciani vormde daarop met den reserverijder Maczynski een nieuw koppel. Zij hebben 104 punten en 4 ronden achter stand. Volendam 5 4 1 15—3 9 1.80 H.M.S. 6 4 2 23—8 10 1.66 V.V.Z. 6 3 2 1 19—9 8 1.33 De Meer 5 2 1 2 18—20 5 1.00 D.E.M. 6 2 2 2 15—16 6 1.00 Fortitudo 5 2 1 2 9—12 5 1.00 E.M.M. 4 1 1 2 12—15 3 0.75 Wilskracht 6 2 4 13—17 4 0.66 Limvio 8 2 1 5 19—34 5 0.62 V.I.C. 5 1 4 7—16 1 020 D.H.L. G.D.A. S.J.C. Santpoort H.B.C. Graaf Willem 6 T.Y.B.B. Spartaan Leonidas D.O.NK. 5 3 2 18—7 8 1.60 6 4 1 1 26—10 9 1.50 4 3 1 16—9 6 1.50 6 3 3 19—13 9 1.50 5 2 2 1 19—18 6 1.20 6 1 3 2 21—31 5 0.83 7 2 1 4 18—29 5 0.71 6 1 2 3 15—17 4 0.66 7 1 2 4 17—23 4 0.57 6 6 10—22 0.00 Gesp. Gw. Gl. Vrl. V.—T. Pnt. Gem. Feijenoord DHC ZFC HBS RCH VSV 't Gooi Hermes ADO 8 6 7 5 3 3 3 2 2 2 8 2 Blauw Wit 6 2 1 2 1 1 2 2 1 2 2 23—12 27—20 22—17 16—15 19—22 13—14 9—17 10—12 14—19 14 1.75 11 1.57 1.— 1.— —.87 4 11—16 6 —.85 6 —.85 5 —.83 6 —.75 2 —.33 Gesp. Gw. Gl. Vrl. V.—T Pnt. Gem. Stormvogels 8 Sparta Ajax Haarlem Xerxes KFC DFC Hilversum VUC West Frisia 8 8 7 1 35— 8 14 1.75 7 4 2 1 20—16 10 1.43 8 3 3 2 23—20 9 1.12 8 4 4 30—26 8 1.— 7 2 3 2 21—23 7 1.— 7 3 4 14—17 6 —.85 7 1 3 3 21—22 5 —.71 7 2 1 4 15—25 5 —.71 7 2 1 4 16—29 5 —.71 8 2 1 5 18—27 5 —.62 Gesp. Gw. Gl. Vrl. V.—T. Pnt. Gem. 1.62 1.37 1.25 1.— 1.— —.87 —.87 —.75 —.75 4 —.50 PEC 8 6 1 1 24—14 13 Vitesse 8 5 1 2 16—15 11 Go Ahead 8 4 2 2 16— 8 10 Enschede 8 3 2 3 16—14 8 AGOVV 8 3 2 3 20—17 8 Wagentngen 8 2 3 3 15—16 7 Tubantia 8 3 1 4 16—20 7 Ensch. Boys 8 2 2 4 15—19 6 Robur et V. 8 3 5 15—22 6 Heracles 8 2 6 10—18 4 Gesp. Gw. Gl. Vrl. V.—T. Pnt. Gem. PSV 8 7 1 25— 7 14 1.75 MVV 8 6 2 22—19 12 1.50 Eindhoven 7 3 2 2 17—13 8 1.14 Longa 8 4 1 3 21—14 9 1.12 Bleyerheide 8 4 4 18—18 8 1. Willem 2 8 2 3 3 17—18 7 —.87 NO AD 7 2 2 3 11—15 6 —.85 Middelburg 7 3 4 17—24 6 .85 NAC 8 2 1 5 19—23 5 —.62 BW 7 1 6 14—30 1 —.14 Gesp. Gw. Gl. Vrl. V.—T. Pnt. Gem. 2.— 1.57 1.25 1.— —.85 6 —.85 —.85 —.57 —.57 —.28 Velocitas 8 8 35— 9 16 Veendam 7 5 1 1 23— 9 11 Be Quick 8 4 2 2 31—19 10 Frisia 7 3 I 3 14—19 7 GVAV 7 2 2 3 22—22 6 Leeuwarden 7 3 4 12—14 6 Friesland 7 2 2 3 11—30 6 Alcides 7 2 5 15—19 4 Achilles 7 2 5 12—24 4 Sneek 2 5 11—21 2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 10