Het hoofdpeleton wint Eerste nederlaag van Geel Wit m m mi mmm m SPANNENDE STRIJD D.O.S.S. WINT WEER Het Schaakspel MAANDAG 14 NOVEMBER De leidende clubs geven elkaar niets toe Korfhalcijfers in Alkmaar Tweede klasse A Tweede klasse B Alc. VictrixKinheim 67 D.E.C.E.D.O. 0—3 ZeeburgiaH.R.C. 31 Z.V.V.—V.V.A. 3—1 HerculesBloemendaal 21 D.W.S.De Spartaan 42 H.F.C.—B.F.C. 2—0 Baarn IVelox I 14 D.H.V.B. VoorwaartsSparta 1 31 De Wilskrachtreserven winnen van R.K.A.V. Forward verliest Onze GezellenGeel Wit 31 VITESSE I—ALW. FORWARD I 3—1 EERSTE KLASSE B The Victory I—Constantinus I 72 Santpoort 2H.B.C. 2 81 De Meer 2Concordia 1 25 D.S.S. ISt. Louis I 10 Tweede klasse N PAARDENSPORT Rennen en draverijen te Duindigt m im D.O.S.S. 1G.V.O. 1 5—2 R.K.A.V.—Wilskracht 2 0—2 ÉÜIt iWM 1 mm mÊ m.wM vn. M vm. 1PI M Gesp. Gw. GJ. 7 5 2 8 6 7 6 6 7 EDO Kinheim Zeeburgia Wfc TOG ZVV Alc. Victrix 7 2 2 VrI. V.—T. Pnt. Gem. 5 2 3 3 2 2 VVA HRc dec 7 7 8 2 1 2 1 22— 8 22—18 188 14— 9 12—18 17—14 25—32 4 13—19 5 13—24 7 18—36 2 2 1 3 3 3 12 12 10 7 6 6 1.71 1.50 1.42 1.16 1.— —.85 6 —.85 5 —.71 4 —.57 2 —.25 HFC Gesp. Gw. GI. Vrl. V.—T Pnt. Gem. 8 5 3 23— 6 13 1.62 DWS 8 5 2 1 27—10 12 1.50 Velox 8 6 2 28—11 12 1.50 Hercules 8 4 1 3 16—20 9 1.12 Bloemendaal 7 3 1 3 16—17 7 1.— Spartaan 8 2 3 3 11—14 7 —.87 Alphen 7 1 3 3 1420 5 —.71 BFc 8 2 1 5 13—26 5 —.62 AFc 8 1 2 5 16—25 4 —.50 Baarn 8 1 2 5 19—34 .4 .50 De ontmoeting Alcmaria—Kinheim zal den- Benen, die dezen wedstrijd zagen, nog gerui sen tijd in herinnering blijven. Het was een spannende en emotievolle kamp tusschen twee Ploegen, welke elkaar maar weinig toegaven. Spanning was er van het begin tot het ein de en de cijfers 0—1, 1—1, 1—2, 2—2 en 2—3, Welke de ruststand was, zeggen genoeg. Na de rust stond Kinheim op een gegeven °ogenblik met 53 voor en achtten velen den Wedstrijd reeds voor Alcmaria verloren. Toen pchter kwam Alcmaria geweldig opzetten en pinnen korten tijd was de stand gelijk 5—5. "an een paar aanvallen van Kinheim en 't Was weer 57. Nog een laatste inspanning van Alcmaria en Kinheim werd geheel terug Sedrongen. Het werd 6—7, maar ondanks de krachtige Pogingen der Alcmaria-voorhoede om gelijk te 'haken, mocht dit niet gelukken, de tijd was te kort. Zoo won Kinheim dezen wedstrijd met 7—6; een gelijk spel had zeker de verhouding beter Weer gegeven. Zooals de cijfers reeds doen vermoeden, wa- ten de achterhoeden van Alcmaria en Kin heim niet sterk, maar die van Kinheim was toch nog heel wat beter dan die van Alc- 'haria. En dat heeft tenslotte den doorslag ge- Beven. Kinheim beschikt over een aardig elftal; de voorhoede speelt een flink open spel, terwijl de spelers het leer geen oogenblik langer bij zich hielden danrnoodig was. Middenvoor en beide Vleugelspelers waren zeer gevaarlijk. Bij Alcmaria speelde de achterhoede zeer Swak, terwijl de voorhoede en middenlinie eerst na de rust goed op dreef kwamen. Voor de rust gaf D. E. C. goed partij en was er van eenig overwicht geen sprake. Beurtelings Verkeerden de doelen in gevaar, doch tot doel punten kwam het niet, dank zij de goede ver dedigingen aan beide zijden. Rust 0—0. Na de rust toonden de Haarlemmers hun hun groote meerderheid, doch het duurde toch hog 20 minuten voordat Steffens kans zag E. B. O. met een effectvol schot de leiding te Beven (01). Tien minuten later plaatste de jongste Perukel het leder vanaf de zijlijn voor doel, waar Steffens zorg droeg dat de D. E. C.- heeper voor den tweeden keer moest „visschen" (02) D. e. C. trachtte nog een tegenpunt te ma- hen, maar de Haarlemsche verdediging gaf hiertoe niet veel kans. Even voor het einde bracht de oudste Perukel den eindstand op 03. E. D. O. handhaafde zich door deze overwin ding aan de spits, terwijl D. E. C. nog steeds de vy sluit. Het is de voorhoede, die de meeste zorg baart. Het spel der Haarlemmers liet, vooral na de dUst, een goeden indruk achter. Voor de rust genoot Zeeburgia het voordeel *an den sterken wind en was voortdurend in den aanval. De jong gaf Zeeburgia met een Boeden kopbal de leiding. (10). Zeeburgia kreeg daarna nog verscheidene drooie kansen om den voorsprong te vergroo- ten, doch wist deze niet te benutten. De keeper Van H. R. C. bleek zijn dag te hebben en hield er eenige zeker schijnende doelpunten uit. Rust 10. Na de rust was H. R. C. geruimen tijd ster her, doch de achterhoede van Zeeburgia wist, dank zij te weinig doortastendheid van den Helderschen aanval, stand te houden. Toch wist Beneker, door talmen van den Zeeburgia-spil nog gelijk te maken. (11). Zeeburgia pakte toen nog eens extra goed dan en na vele vergeefsche aanvullen was het Re Jong, welke Zeeburgia de leiding hergaf. f21). De Amsterdammers bleven sterk aanvallend en tenslotte bracht De Jong den eindstand op 3-1 voor Zeeburgia. Bij H. R. C. was de verdediging zeer goed. Re voorhoede daarentegen miste doortastend heid en schot. Er ontwikkelt zich direct een vlug, gelijk op- Saand spel met de Zaankanters iets in de meer derheid. Nadat er eenige goede kansen verloren zijn Begaan, opent Z. V. V. door v. Dijk de score (1—0), terwijl 2 min. later de uitstekend spe lende v. Marlen den stand op 20 brengt. Thans is de thuisclub steeds in de meerder heid en ondervindt weinig tegenstand. Zonder thoeite vergroot zij den voorsprong door v. Dijk Piet een goed geplaatst schot 30. Na de hervatting pakken de Amsterdammers beter aan en het duurt dan ook niet lang of zij hebben succes, 3—1. Hierdoor aangemoedigd ko- hien zij keer op keer voor het Zaansche doel, doch door slecht schieten en goed verdedigen Van Z. V. V. komt er geen verandering meer ®i den stand. Het elftal, dat de vorige week aan Velox een bederlaag bezorgde, werd gisteren door den Plaatsgenoot van de geelzwarten met dezelfde cijfers geslagen. Het was in de eerste helft een vrij gelijk opgaande strijd, waarbij evenwel de doelman van de gasten veel meer te doen kreeg dan die van de thuisclub, omdat de Herculanen voor doel vrij wat gevaarlijker waren. Uit een voorzet van Wijhe wist Wout Buitenweg te doel punten, en hoewel nog tal van kansen ontston den, werd er toch geen van benut. De rust ging dus in met 10 voor Hercules. De tweede helft opende Bloemendaal met een heftig offensief, en het gelukte aan den linksbinnen de partijen op gelijken voet te brengen. Geruimen tijd ble ven de gasten daarna in de meerderheid, doch langzaam maar zeker wist Hercules het spel te verplaatsen, waarna W. Buitenweg opnieuw aan Hercules de leiding gaf. Een fanatieke strijd ontstond nog even, maar tot doelpunten kwam het niet meer. De eindstand was dus 21. Direct na den aftrap leidde Spartaan een goe den aanval in en kon keeper Huntelaar het harde schot van den midvoor ternauwernood over de lat slaan. Het werd daarna een gelijke strijd, waarbij het elftal van Spartaan een goed sluitend spel te zien gaf. Alleen was het tempo niet snel genoeg. Spoedig had de midvoor uit een voorzet van links van dichtbij succes, (01). Eenige minuten later volgde weer een gevaar lijke aanval van Spartaan, keeper Huntelaar liep uit, kreeg het leder te pakken, doch liet het weer vallen, waarna de midvoor met een kalm rolletje scoorde (02). D. W. S. is toen sterker geworden en na een reeks van mislukte aanval len hadden v. Es en Melchers tenslotte succes, waardoor de rust intrad met 2 2. Na de rust was D. W. S. aanvankelijk sterker en wist Melchers zijn club met een goed schot de leiding te geven (32). Spartaan begon daar na sneller te spelen en werd het een gelijkop- gaande strijd, met tal van spannende momenten. D. W. S. miste nog een strafschop. Tot kort voor het einde bleef de spanning erin, doch toen scoorde D. W. S. voor de vierde maal (42) en kwam spoedig hierop met dezen stand het einde. Rest nog te vermelden, dat keeper Oerlemans van Spartaan weer een zeer goeden wedstrijd speelde. Kort voor het einde kwam hij echter in botsing met v. Es en werd toen zoo boos, dat hfj den D. W. S.'er een klap in het gelaat gaf, voor welk feit hij terecht naar de kleedkamer verwezen werd. De belangstelling viel nog mede toen de par tijen den strijd aanbonden. Al dadelijk bleek, dat B. F. C. werkelijk geen zwakke tegenpartij was. In vergelijking met de H. F. C.ers zaten zij veel meer op den bal, met gevolg, dat de strijd nog gelijk opging. Zoowel v. d. Meulen als de Bussumsche doel- verdediger kregen druk, maar geen moeilijk werk. De aanvallen van den B. F. C.-midden- voor bleken gevaarlijk, terwijl bij H. F. C. Koper voor rust niet erg op dreef bleek. Na 20 minuten spelen kreeg Denijs een fraaie kans, die hij ongetwijfeld ook benut zou heb ben, maar hij werd leelijk genomen. Uit den toegestanen strafschop, wordt Koper (H. F. C.) de leiding gegeven (1—0). B. F. C. bleek geens zins ontmoedigd, en ook daarna kreeg de H. F. C.-verdediging het druk te verantwoorden. Jongeneel en van Baasbank en in laatste in stantie v. d. Meulen wisten er echter wel raad mee. Rust kwam met 10 voor de thuisclub. In de tweede helft pakten beide partijen flink aan, waarbij H. F. C., gesteund door den wind, wel eenigszins in de meerderheid kwam. Toch bleef succes nog een kwartier lang uit. Na goed werk van Dorsman kreeg Koper den bal en met een fraai schot vergrootte hij H. F. C.'s leiding. Ook nu gaf B. F. C. zich nog geens zins gewonnen en vele vlugge uitvallen volgden nog, waarbij eenmaal een bal op de bovenlat van H. F. C.'s doel belandde. Verandering in den stand kwam er niet meer en toen de tijd van eindigen daar was had H. F. C. een magere overwinning behaald. Na de eclatante overwinning van de vorige week op B. F. C. moest Baarn heden op eigen terrein een nederlaag incasseeren. Voor de rust waren beide partijen aan elkaar gewaagd met Baarn rsner aanvallend, maar in de tweede helft was Velox overwegend sterker. Als scheidsrechter Franco om 2 uur beginnen fluit, zijn de eerste aanvallen voor Velox en de Baarnsche verdediging moet direct hande lend optreden. De thuisclub werkt zich echter langzamerhand los en voor het Utrechtsche doel ontstaan een paar keeren gevaarlijke situa ties, die tot hoekschoppen worden verwerkt. Deze leveren echter niets op. Er is een half uur gespeeld als bij een Velox-aanval de Baarn sche linksback den bal irf eigen doel kopt. De gastheeren vallen echter fanatiek aan en nog vóór de rust maakt Brouwer uit een corner gelijk. Rust gaat in met 1—1. In de tweede helft denken we Baarn, dat den wind mee krijgt, in de meerderheid te zien, maar Velox ontplooit een spel, waartegen de gastheeren niet op kunnen. Er wordt bijna voortdurend op de Baarnsche helft gespeeld en na 17 miniuten spelen, scoort Hettinga het tweede doelpunt voor Velox, 10 minuten later gevolgd door het derde. Ongeveer 5 minuten voor het einde scoort de Utrechtsche rechtsbinnen het 4de doel punt. Het einde komt met 4—1 voor de gas ten. Scheidsrechter Franco leidde correct. le klasse A Ado 1—ARC 1 B NEA 1NVA 1 The Unity 1— ZPC 1 The Victory 1— Constantius - 3—3 4—3 5—2 7—2 KBC 2—Santp. 2 1—8 De Meer 2 Concordia 1 22 DSS 1—St. Louis 1 1—0 Leonidas 2—DHL 2 5—4 Activitas 1 Celer 1 1—0 Dliveo 1— St. Lodewijk 1 4—1 2e klasse A Alw. Forward 2 HSV 1 1—2 WES 1—Vitesse 2 ESV 1—Ado 2 3t Martinu8 1 Roda 1 2—3 Gez. Vier 1 Óranje Zwart 1 41 Allance 1 Amsteldijk 1 73 3SM 1—NVC 1 2—2 E TOM—RIA 2—2 3GV—KDC 3—2 MSB—HVC O—l 3e klasse D liemen 1—SVF 1 12—1 3t. Louis 2 The Unity 2 2—3 Constantius 2— PVCB 3 3—5 SMC 1—AVW 1 2—2 E VGM 1—Ria 1 2—2 AoaIuc 1 Graaf Willem II 3 4—1 Spartaan 2 Donk 2 22 St. Lodewijk 2 GDA 2 15 Res. 2e klasse A WA 2—RKAV 2 11—1 LisseO. Gez. 2 11 Geel Wit—DSS 2 1—5 G Be Safe 1Celer 3 01 RCD 2— Leonidas 4 12 Dlympia 1Aio 2 25 RCM 1—PVCA 1 4—0 D Dnze Gezellen 3 WP 1 U—l Santpoort 4 TYBB 4 52 DHB 2SDS 2 1—1 1W 1— St. Michael 1 2—2 India 2G. Vier 2 22 Zwaluwen 3 De Meer 3 15 Santpoort 3 BSM 2 8—2 Donk 3 Gr. Floris V 2 2—3 GDA 3—Wilh. 2 O—l L. en Sn. 2 PFC 2 4—1 4e klasse Valkeniers 1 DHB 1 KRVC 1—Rava 1 Velo 1—Vac 1 2——1 6 1 4 1—2 Reserve 3e klasse 3EW 2 Alw. Forward 3 90 G Ado 3Vitesse 3 H Vitesse 4Ado 4 K NVA 2— St. Pancratius 2 SVF 2— Amsteld. 2 The Victory 3 VVA 3 PVCA 2— St. Louis 3 M St. Martinus 3 Roda 3 NEA 3— Constantius 3 N Gez. Vier 3 Zwaluwen 4 NN 2FC 3—RCM 2 O SVF 3—G. Vier 4 WA 5—Wilskr. 5 Concordia 3 Lisse 3 2—0 1—3 1—4 1—0 3—7 0—4 0—2 2—0 8—2 6—2 5—4 2—1 1—2 PP WF 2— Onze Gezellen 4 0—12 Foreholte 2 Santpoort 6 21 DSS 4— Vogelenzang 3 22 S Vac 2—DVS 2 Ria 2—AVV 2 St. Michael 2 Velo 3 2—1 1—1 32 Wilhelmus 3 SDS 3 4—2 Gr. Floris V 3— Bi. Zwart 3 010 Rava 3PFC 3 13 U PFC 4—Westl. 3 1—3 V L. en Sn. 3 Rava 4 11—1 W DHL 5—KRVC 2 1—3 Ria 3Valken. 2—7 X Aio 3Excelsior 3 15 Dliveo 3Olym. 2 05 TOG 3Aeolus 3 3 6 Overschie 2 Donk4 4 5—0 Leonidas 5 VGM 3 4—1 ALO 4Spart. 5 13 5t. Ignatius 3 Spartaan 6 06 Sxoelsior 4 Olympia 3 102 Voor de rust is het een op en neergaande wedstrijd, met Voorwaarts in de meerderheid. Het eerst neemt Sparta de leiding wanneer de Voorwaarts-keeper een fout maakt. Spoedig is de stand gelijk als de linksbuiten uit een vrijen schop hard inschiet en door verandering van richting de bal in het net verdwijnt. Na de rust wordt het spelpeil wel eer. klas hooger. Vliegenvlug gaat de bal van man tot man. Een goed opgezette aanval wordt door den De aftrap geschiedde door den nieuwen pas toor van de St. Bavo, den zeereerw. heer van Eden, die hiermede blijk gaf van zijn sympathie tegenover de Roomsche Sport. Beide ploegen zetten een flink tempo in en direct worden de vele aanwezigen vergast op goede staaltjes voetbal. Jammer is het daarom, dat binnen 10 minuten Verhappen hands maakt, wat den scheidsrechter ontgaat, zoodat Onze Gezellen fortuinlijk de leiding neemt. 1—0. Niet ontmoedigt valt Geel-Wit aan, doch de achterhoede van Onze Gezellen heeft er goed het oog in en de Reus treedt eenige malen red dend op. Zelfs wordt eenmaal tegen de bovenlat gekogeld. Aan de andere zijde wordt voor open doel ge mist, doch het achtertrio van G. W. geeft weinig schietkansen. Gigengack werkt in moeilijke si tuatie fraai weg. Het spel golft van doel tot doel, doch beide verdedigingen werken subliem en het blijkt, dat scoren tegen zulke verdedigingen niet mee zal vallen. De linkervleugel van Onze Gezellen brengt verscheidene malen den bal fraai op. Wanneer Bouma den bal goed voorzet, geeft Elferink met een kalm schot in den rechter-benedenhoek aan Heemskerk geen kans. 20. Weer gaat het spel gelijk op, hoewel O. G., ge steund door den schuin staanden wind, voor het doel gevaarlijker is. Met onveranderden stand komt rust. De thee heeft Geel-Wit goed gedaan en zij zet direct een krachtig offensief in, waarbij de voor hoede evenwel het spel te kort houdt, waardoor de O. G.-backs telkenmale met succes de aan vallen onderbreken. We noteeren in deze periode een fraai vlie gend schot van Bosse, welke schot de Reus op niet minder fraaie wijze nog jlist corner weet te stompen, welke niets oplevert. We denken Geel-Wit reeds te zien scoren, wanneer tot drie maal toe wordt ingeschoten. De Reus is reeds gepasseerd, doch Heesakkers redt op de doellijn. Aan de andere zijde heeft Heefhskerk geluk wanneer de bal tegen de lat komt. Het is even wel uitstel van executie, wanneer Verhappen de verdediging de hielen laat zien. twijfelt Geel- Wit's doelman even. Dit wordt de Pauselijken noodlottig, want Verhappen schiet met 'n scherp hard schot den bal in de touwen. 30. Geel-Wit geeft niet op en een serie aanvallen volgen. Bij één dier aanvallen klinkt het fluitje en tot ieders verbazing wijst scheidsrechter Beelen naar de witte stip. Witteveen maakt geen fout en met een enorm hard schot verkleint hij den achterstand. 3I. De tijd verloopt meer en meer, zonder dat verder gescoord wordt en wanneer de scheids rechter voor de laatste maal fluit, heeft Geel- Wit verdiend.haar eerste nederlaag in dit seizoen te boeken gehad. Vitesse is volledig, Alw. Forward heeft een Invaller. Als het beginnen is, zet Vitesse er direct een snel tempo in en moet de achter hoede van F. handelend optreden, wat haar goed afgaat, vooral de keeper is goed op dreef. F. tracht het spel te verplaatsen, doch Vitesse komt steeds weer terug, maar doel- linksbuiten van Voorwaarts hard tegen den paal geschoten. De voorhoede van Sparta onderneemt eenige keurige aanvallen, doch verder dan de backs komen ze niet. Voorwaarts wordt sterker en uit een voorzet van den rechtervleugel maakt de midvoor van Voorwaarts er 21 van. Dezelfde speler weet spoedig daarop weer te doelpunten met een harden schuiver, welke onhoudbaar is. Met dezen stand komt het einde van dezen fraaien wedstrijd, welke, trots het koude weer, dopr een talrijk publiek werd bijgewoond. In een vlot gespeelden wedstrijd is het The V. gelukt de beide punten in Weesp te houden. Hiermede heeft The V. de eerste helft der com petitie beëindigd, zonder nog een enkel verlles- punt te boeken. Voor rust was het een vrijwel gelijk opgaande strijd. Om beurten zijn de par tijen in den aanval. Na ongeveer 10 minuten spelen weet Const, door haar rechtsbinnen met een mooi schot de leiding te nemen. The V., niet ontmoedigd, antwoordt met eenige ver woede tegenaanvallen. Uit een hiervan weet de linksbinnen van The V. na een pracht voor zet van den rechtsbuiten, onhoudbaar gelijk te maken. Geruimen tijd golft het spel nu op en neer, doch gedoelpunt wordt er voor rust 'niet meer. Na rust is The V., gesteund door den wind, overwegend sterker. Reeds spoedig wordt de rechtsback van Const, zóó in 't nauw ge bracht, dat hij den bal in eigen doel trapt. De Const.-keeper krijgt nu handen vol werk, steeds weer moet hij handelend optreden. Uit een cor ner van rechts, welke goed wordt genomen, weet de linksbinnen van The V. den voorsprong te vergfooten 31. Direct hierna brengt de rechtsbuiten van The V. met een vliegend schot den stand op 41. Even later kan de links buiten van The V. vlak voor de outlijn den bal nog bereiken, een voorzet volgt en geholpen door den wind verdwijnt hij via den paal in het net. Nog tweemaal weet The V. te doel punten, ook Const, weet bij een uitval nog een maal het net te vinden, waarna de scheids rechter inrukken blaast. Santpoort 2 dat het eerst het voordeel van den wind heeft, opent reeds 5 min. na den aanvang de score, met een buitenspelgoal. Bin nen het kwartier voegen zij er twee goals aan toe, waarbij de H. B. C.-keeper niet geheel vrij uitging. De H. B. C.-ers, hoewel stuk voor stuk vrij goede spelers, hebben van combinatie en positiespel totaal geen begrip dezen middag. De S.-poort voorhoede weet na goede combi natie nog 2 keurige doelpunten te maken. De rust komt met 50. Onze verwachting na de rust H.B.C. de over hand te zien nemen, is niet uit gekomen. De Santpoortreserve's hadden nog te veel reser ve in hun marsch en speelden nog beter dan voor de rust. Nadat het 70 geworden was, weet H. B. C. listig te doelpunten, een alleszins verdiend te genpunt. Het geeft hun even moed, doch de Santpoorters zijn ongenaakbaar en weten nog een keurig doelpunt te maken 81. Met Sant poort in denaanval komt het einde. Als om half drie scheidsrechter Felix beginnen blaast, trapt De Meer tegen den sterken wind af en trekt onmiddellijk op de Concordia veste af. Maar Koenders is op zijn post en werkt den ingeschoten bal corner. Na eenig heen en weer getrap trekt Concor dia ten aanval en heeft direct succes als S. v. d. Hulst uit een goeden voorzet van rechts in eens inschiet. Direct hierop gaat het weer op het De Meer- doel af, maar het schot ketst tegen de lat het veld in. Als de wedstrijd ongeveer 20 minuten oud is heeft De Meer succes als een goed schot door den Concordia-spil van richting veranderd wordt en juist over de handen van Koenders in het doel verdwijnt. Concordia is nu bijna voortdurend in den aanval, maar zij kan deze meerderheid niet in doelpunten uitdrukken. Rust 11. Na de thee komt Concordia tegen den wind in flink opzetten en heeft direct succes als eerst F. v. d. Hulst en daarna v. Beelen doel punten, terwijl Martin den stand kort hierop op 14 brengt. De Meer zet er alles op om den achterstand te verkleinen, wat ook werkelijk gelukt als een Concordia-back een ingeschoten bal van richting verandert en dezen juist bui ten het bereik van den keeper in het doel ver dwijnt. Daarna zagen we nog een pracht schot van den De Meer-rechtsbinnen, welk schot echter even schitterend door Koenders werd gestopt. Direct hierop maakte S. v. d. Hulst no. 5 voor Concordia, met welken stand de wed strijd eindigde. De scheidsrechter leidde dezen wedstrijd, welke in de beste verstandhouding werd ge speeld, zeer correct. St. Louis schijnt er alles te willen opzetten om D.S.S. de eerste nederlaag toe te brengen. Al spoedig zitten ze voor 't D.S.S.-doel en forceeren een corner. De voorgeschoten bal wordt wegge werkt en thans is D.S.S. aan 't woord. Goed combineerend gaat de rood-groene voorhoede er van door; het beslissende schot ontbreekt echter. Zonder dat er gedoelpunt wordt breekt de rust aan. Als weer begonnen is, komt D.S.S., gesteund door den wind, geweldig opzetten. Aanval op aanval wordt ondernomen; tot een doelpunt kan men het echter niet brengen, vooral dank zij het goede werk van de St. Louis-verdediging. Sporadisch komt de bal nog op de D.S.S.-helft en tegen het einde van den wedstrijd is St. Louis bijna ingesloten. Tot driemaal toe vliegt de bal rakelings over 't St. Louis-doel, terwijl de doel man eenige harde schoten tot corner verwerkt. Deze leveren ook niet het gewenschte resultaat op. In de laatste minuut komt eindelijk het zoo zeer verdiende doelpunt! Een naar voren ge speelden bal weet v. Leuven nog net voor de achterlijn te bemachtigen. Hij geeft door naar Giels en deze weer naar L. Zandstra. Met een hard schot plaatst hij den bal in 't St. Louis- doel. 0—1. Geel Wit 7 6 1 22—12 12 1.71 D.O.S.S. 5 4 1 21—8 8 1.60 Vitesse 6 4 2 16—14 8 1.33 Alw. Forward 4 2 1 1 8—7 5 1.25 V.V.A. 5 I 3 1 12—11 5 1.00 Onze Gezellen 8 3 1 4 21—18 7 0.87 G.V.O. 5 2 3 11—16 4 0.80 Zwaluwen 4 1 1 2 10—16 3 0.75 Wilskracht 7 2 5 15—24 4 0.57 R.K.A.V. 5 5 7—17 0.00 Wilhelmus 6 5 1 20—8 11 1.83 Excelsior 7 5 1 1 24—13 11 1.57 Teylingen 6 3 2 1 15—9 8 1.33 Spartaan 2 5 3 2 13—14 6 1.20 Graaf Floris 5 2 1 2 8—13 5 1.00 P.F.C. 4 1 1 2 9—11 3 0.75 Lisse 3 1 2 8—6 2 0.66 Leiden 5 1 4 6—13 2 0.40 Blauw Zwart 4 4 6—15 0.00 L. en S. 3 3 1—8 0.00 De uitslagen van de te Duindigt gehouden draverijen en rennen luiden: Troubadourprijs (Prijzendraverij der 4e klasse over 1740 M.): 1. Vita Lieda, eigenaar H. van Zalinge; 2. Vaandrager, eig. M. Brunt. Tricoloreprijs (Ren op de vlakke baan over 1200 M.): 1. Elass, eig. Mevr. B. v. Doome; 2. Pommard, eig. P. G. Riem. Toscaprijs (Prijzendraverij der 2de en 3e kl., over 2040 M.): 1. Uitblinker K., eig. C. Kleyne; 2. Siem Claudy, eig. L. A. F. Prins. TIPPERARYPRIJS (Handicap-draverij 1ste klasse over 2000 M.)Serie A. 1 Robert E. Lee, eig Birkhoven; 2. Cotta, eig. A. P. Kaiser. Tourterelleprüs: (Ren op de vlakke baan over 1800 M.): 1. Marialva, eig. R. L. Portocarrero; 2. Histoire d'Or, eig. W. Jochems. Tipperaryprijs (Handicap-draverij 1ste klasse over 2000 M.)Serie B. 1. Charley Leybum, eig. W. H. Geersen; 2. Agonist, eig. J. Vrylandt. Alles betreffende deze rubriek te adresseeren aan den schaakredacteur van dit blad. De heer Henri Delaire, de directeur van het bekende schaaktijdschrift „La Stratégie", heeft ons een collectie buitengewoon fraaie twee- zetten doen toekomen, die wij ons haasten aan onze lezers voor te zetten. Den heer Delaire onze hartelijke dank voor zijn medewerking. I. Auteur; L. Tuhan Baranowski. (Eerste prijs „Western Morning News".) Mat in twee zetten door: 1. Lf5d7! enz. punten blijven voorloopig uit, want er wordt te doorzichtig gespeeld. A. F. onderneemt ook eenige aanvallen, maar deze worden met weinig moeite onderschept. Vitesse zit steeds weer voor doel totdat vlak voor de rust de linksb. naar binnen komt den bal goed opvangt en Vitesse de leiding geeft. Direkt daarna is het rusten. Na de rust hetzelfde spel, soms wel eens wat te forsch, en de scheidsrechter treedt daar niet voldoende tegen op. A. F. onderneemt enkele aanvallen en weet den stand gelijk te maken. Er ontstaat een hefti ge strfjd om de leiding. Vitesse krijgt nog al eens een vrijen schop toegekend en daaruit weten ze de leiding te nemen doordat de bal tegen de lat kwam en toen tegen een speler, waarop de bal in doel rolde 21. Kort voor het einde een snelle doorbraak van Vitesse. Res geeft op tijd door aan Heideman en deze scoort onhoudbaar, zoodat het einde komt met een 31 overwinning voor Vitesse, wat de verhouding goed weergeeft. De gasten winnen den toss en verkiezen het windvoordeel. Vrij spoedig nemen de Dossers echter het initiatief over en bedreigen snel en fraai combineerend geruimen de G.V.O.-veste, waar de keeper voorloopig goals weet te voor komen. Bij een tegen-aanval gelukt het den Doss-keeper door goed ingrijpen een zeker doel punt te voorkomen. Wanneer eenige corners aan beide zijden zonder resultaat zijn gebleven, benut de midvoor der thuisclub een goed aan gegeven bal van rechts en geeft zijn club de leiding. De gasten brengen met hün tegenaan vallen de Doss-defensie voorloopig nog niet in moeilijkheden, zoodat het terrein van den strijd zich steeds meer naar de G.V.O.-helft beweegt, waarvan een 2e goal het gevolg is. G.V.O. gooit er dan een schepje op en het gelukt hun met fraaien kopbal van den linksbinnen den ach terstand te verkleinen. Doss vergroot daarna den voorsprong met een keurig doelpunt van den midvoor, spoedig gevolgd door een vierden treffer. Met een 4—1 voorsprong voor Doss wordt gerust. Na de thee komen de gasten met een gewijzigde opstelling in het veld, hetgeen een zeer goede verbetering bleek te zijn. De achterhoede van Doss krijgt dan ook handenvol werk. Eenige keeren ontkomt het Doss-doel ter nauwernood aan doorboring. De midvoor mist tweemaal achtereen een goede kans, eenmaal, alleen voor Fritz staande, schiet hij tegen der zen aan, kort daarop gaat het schot van dichtbij rakelings naast. Doss weet zich geleidelijk aan dan los te werken, maar de achterhoede van G.V.O. blijkt nu voor haar taak berekend, voor al de keeper houdt vele harde schoten verdien stelijk. In het laotste kwartier van den strijd wordt de Doss-keeper door den linksbuiten ge passeerd, waarna uit een serie tegenaanvallen het de Doss-voorhoede in combinatie gelukt den stand op 52 te brengen, waarin geen veran dering meer komt. D.O.S.S. won verdiend. De heer Piet leidde correct. Het toch al niet bijster sterke R.K.A.V. moest Zondag met een 4-tal invallers den strijd tegen de Wilskracht-raserves aanbindingen en of schoon de zwart-witten in het veld zeker niet minder waren, heeft het gebrek aan producti viteit hun weer belet om tenminste 1 punt te behalen. Na een gelijk opgaand begin weet Wilskracht van een zwak oogenblik in de RJK.A.V.-achter- hoede te profiteeren om de leiding te nemen. R.K.A.V. beantwoordt dit doelpunt wel met een serie aanvallen, maar door gemis aan eenig systeem en door schotloosheid leveren deze geen resultaat op. Voor de rust wordt door Wils kracht nog een strafschop gemist. Na de her vatting stelt R.K.A.V. weer verwoede pogingen in het werk om gelijk te maken maar het wil niet lukken. Wilskracht doet het beter en weet een slecht weggewerkten bal keurig in het doel te plaatsen, en daar R.K.A.V. zelfs geen kans ziet om de traditioneele eer te redden komt het einde derhalve met een 2O-overwinning voor Wilskracht, IL Auteur: A. Chicco. (Eerste prijs „LItalia Scacchistica".) Mat in twee zetten door: 1. Pc6d4! enz. Hl. Auteur: J. Berghmans. (Eerste prijs „Vlaamsche Problemistenbond" Mat in twee zetten door: 1. Le4h7! enz. IV. Auteur: E. Cacciari. (Tweede prijs „L'Italia Scacchistica".) Mat in twee zetten door: 1. Lf4:e3; enz V. Auteur: R. Tratsaert. (Tweede prijs „Vlaamsche Problemistenbond".) ui 98 Mat in twee zetten door: 1. Pc2d4! enz. VI. Auteur: E. Salardini. Mat in twee zetten door: 1. Kh2g2! enz. Auteur: A. Ellerman. Mat in twee zetten door: I. Dd5h5! Auteur: A. Bottacchi. Mat in twee zetten door: 1. f4—f5! enz.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11