208 personen naar Siberië MAANDAG 14 NOVEMBER D.H.V.B. DISTRICT HAARLEM Junioren-competitie Uitslagen Zondag 6 November Programma Zondag 20 Nov. Blauw Wit 2—H.F.C. 2 3—1 Haarlem 2Hilversum 2 17 E.D.O. IIStormvogels II 21 R.C.H. 2West Frisia 2 71 V.S.V. 2—V.V.A 2 3—2 KennemersS.D.W. 83 R.O.D.I.—ZAND VOORT 1—4 O. V.V.O.—SCHOTEN 1—0 ZeemeeuwenHalfweg 22 UIT HET VOETBALLEVEN Protesten afgewezen HAARL. VOETBALBOND Uitslagen HOCKEY EERSTE KLASSE HilversumBloemendaal 60 PROMOTIE-KLASSE Bloemendaal 2Hilversum 2 23 I M.H.C.—H.D.M. 2 3—3 TWEEDE KLASSE H.O.C. 2—H.B.S. 6—4 AlkmaarM.H.C. 2 41 DERDE KLASSE StrawberriesM.H.C. 3 73 H.B.S. 2Strawberries 2 50 Nederlandsch Hockey-elftal BILJARTEN NEDERL. BILJARTBOND W eeko verz icht WANDELSPORT De Wandeltoerist STADSNIEUWS DEKENALE JEUGDRAAD HAARLEM Provinciale katholieke drankbestrijding HEEMSTEDE De kindertehuis-brand bij Zürich Wraak van een psychopaat Italiaansche eskader- vlucht Generaal Balbo met 20 vliegtuigen den Oceaan over n Roosevelt ongesteld Hij wil vóór Donderdag niemand ontvangen Ook Herriot Voelt zich niet goed FRANKRIJK EN DUITSCHL AND WERKEN SAMEN Twee consortia opgericht Klasse A T. Y. B. B.Alliance 51 Geel-WitConcordia 04 Onze GezellenH. B. C. o1 Klasse B ConcordiaH. B. C. 30 Geel-WitN. A. S. 3—0 VictrixB. S. M. 64 Klasse C N. A. S.—H. B. C. 2—2 Onze GezellenT. Y. B. B. 32 Geel-Wit—D. E. M. 7—3 Klasse D SantpoortD. S. O. 42 V. V. F.Vogelenzang 01 AllianceGeel-Wit 23 T. Y. B. B.—D. E. M. 4—0 Adspiranten Vogelenzang—T. Y. B. B. c 1—3 V. V. F.Onze Gezellen 16 T. Y. B. B. a—H. B. C. 6—0 Zaterdag 5 November T. Y. B. B. a—T. Y. B. B. b 4—4 A: D. E. M.—H. B. C„ 2 uur. Geel-WitOnze Gezellen, 12.30 uur. ConcordiaSantpoort, 1 uur. B: Onze GezellenConcordia, 2 uur. VictrixGeel-Wit, 1 uur. H. B. C.—B. S. M., 12.30 uur. T. Y. B. B.—N. A. S„ 1.30 uur. C: H. B. C.Onze Gezellen, 1.30 uur. N. A. S.—B. S. M„ 1 uur. Geel-WitD. S. O., 1.30 uur. T. Y. B. B.—D. E. M„ 12.30 uur. D:. V. V. F.—D. S. O., 2 uur. D. E. M.Santpoort, 1 uur. T. Y. B. B.Geel-Wit resteerende 17 mi nuten met den stand 20, terrein Geel- Wit, daarna Geel-Wit—T. Y. B. B„ 2.30 u. Adspiranten Onze GezellenT. Y. B. B. a, 3 uur. H. B. C—T. Y. B. B. c, 3 uur. V. V. F—T. Y. B. B. b, 3 uur. T. Y. B. B. dVogelenzang, 1 uur. BOETEN Wegens niet tijdig voldoen opgelegde boeten: No. 7 N. A. S. 0.50 eerste week verzuim. Boeten moeten in het vervolg worden voldaan aan F. J. Mooren, Drieheerenlaan 34, Heem stede. Tevens worden de vereenigingen er aan her innerd, dat de boete binnen 14 dagen na pu blicatie moet zijn voldaan. HOOFDELIJKE OMSLAG Vóór 1 December a.s. moet 1.hoofdelijke omslag per senioren-elftal worden voldaan. F. J. MOOREN, Secr. comp.-leider. BI. Wit 2 is met wind wel direct sterker. Bü een H. F. C.-uitval schiet Koremans hard tegen de bovenlat. Eindelijk neemt BI. Wit 2 de leiding (hoewel o. i. in buiterispelpositie) door den linksbinnen. Met dezen stand breekt rust aan. Na de hervatting is H. F. C. 2 sterk in de meerderheid, echter vergroot B. Wit haar voor sprong na een misverstand in de achterhoede der Haarlemmersè Koremans heeft dan suc ces en de stand is 21. De Amsterdamsche verdediging moest alle zeilen bijzetten en doet dit met succes. H. F. C. 2 althans boekt geen succes meer. Op het einde speelt H. F. C. 2 met 10 man door uit vallen van Drijber in welke periode de Am sterdammers nog eenmaal doelpuntten. Einde kwam met 31 voor BI. Wit 2. De ontmoeting tusschen de eerste elftallen van Haarlem en Hilversum werd voorafgegaan door een wedstrijd tusschen de reserve-elftal len, waarin de roodbroeken al bijzonder slecht op dreef waren. De leiding van scheidsrechter M. D. v. d. Berg was niet minder slecht wat voor het verloop van den strijd van veel in vloed was. Het begin was veelbelovend en De Winter gaf al spoedig Haarlem de leiding (10). Deze voorsprong duurde slechts kort want van den aftrap af ondernam Hilversum een aanval en De Vries werd gepasseerd (11). Een buitenspeldoelpunt gaf den bezoekers de leiding welke nog voor de rust tot 13 werd verhoogd. Breeuwer was zoo onverstandig een lagen voorzet te willen inkoppen en de door trappende achterspeler bezorgde Breeuwer een hoofdblessure welke hem eerst tijdelijk en daarna voor goed van spelen deed afzien. Rust 1—3. Direct na de hervatting was het 14 en hoe wel hierna Haarlem meer in den aanval was dan Hilversum waren de aanvallen der bezoe kers, mede door het zwakke optreden van de Haarlem-verdediging, veel gevaarlijker en een drietal doelpunten brachten den eindstand op 1—7. E.D.O. heeft den sterken wind mee en bijna direct maakt Koene 'n buitenspeldoelpunt. E.D.O. was het meest in den aanval, doch het spel werd door beiden te kort gehouden en de achterhoedes blijven het spel volkomen meester tot de rust. De tweede heeft brengt een sterk Storm- vogelsoverwicht. Er is soms een ware belege ring voor het E. D. O.-doel. Ineens doet E.D.O. een plotselingen aanval en de achterhoede van Stormvogels veroorzaakt een penalty. Cal- landt geeft E. D. O. hieruit de leiding, 1—0. Tamelijk ver van doel trapt J. Koene hoog weg, de bal waait terug en stuit voor doel op den grond en gaat via de vingertoppen van De Waard in den goal. De overwinning van Storm vogels schijnt zeker, ondanks het hardnekkig verdedigen van E. D. O. Stormvogels weet echter geen variatie in het spel te brengen en kort voor het einde komt De Bruin voor den Stormvogelskeeper en brengt den stand op 21, waarmee het einde komt Het sterke West-Frisia 2 heeft eveneens weinig plezier gehad van zijn bezoek aan R. C. H. 2. Met 7—1 hebben de R.C. H.-ers hun zevenden wedstrijd gewonnen en gaan op die manier goed in de richting van een kampioen schap. Vooral voor de rust tegen den sterken wind in, heeft R. C. H. 2 uitstekend gespeeld en het baarde dan ook geen verwondering, dat na de eerste helft reeds een stevige 30- voorsprong behaald was door toedoen van v. d. Werve, Haukes en Ruigrok. Ook na de rust bleken de R. C. H.-ers de sterksten en met regelmatige tusschenpoozen brachten de bovengenoemde spelers den zeven op het scoringbord, waartegen de Enkhuizers slechts een doelpunt wisten te stellen. De eind uitslag werd derhalve 7—1 in het voordeel van Ruigrok c.s. Den eersten tijd gaat 't spel goed tegen elkaa: op zonder dat een der partijen kans ziet om te doelpunten. Vooral Kraak bij VSV 2 valt op en door zijn toedoen krijgt VSV 2 met een goed schot ae leiding (10). WA 2 komt dan veel meer in den aanval. Geruimen tijd weet de verdedi ging zich staande te houden doch als Demmers eens mist benut de VVA-midvoor de kans en geeft Niekel het nakkijken (11). Met dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting blijkt bij VSV 2 de voor hoede meer schotvaardig te zijn en Meijer geeft met een hard schot zijn club opnieuw de leiding (21), terwijl Otto er al spoedig 31 van maakt. Het spel bij VSV 2 begint dan te verslap pen waarvan de rechtsbinnen der bezoekers ge bruik maakt en den achterstand tot 32 ver kleint. Direct na den aftrap gaan de Kennemers op het S. D. W.-doel af en zonder dat een Am sterdammer een voet aan den bal kreeg scoort Groot, 10. De Amsterdammers, die wind mee hebben komen dan even opzetten en 10 minu ten later ligt de gelijkmaker achter Stopper, 11. Zelfs nemen de gasten de leiding als de K.-doelverdediger weifelt met uitloopen, 12. Dan worden de Kennemers sterker en met fraai spel der voorlinie maakt Brethouwer ge lijk, 22. Dan is het weer Groot die uit een pass van Horeman de thuisclub de leiding hergeeft, 32, welken stand Brethouwer spoe dig tot 42 vergroot. De S. D. W.'ers zitten niet stil en enkele malen ontkomt het K.-doel op het nippertje aan een doorboring. Rust 42. Na de rust speelt er maar één elftal. De thuisclub oefent een geweldigen druk uit op 't doel der gasten. Groot en Brethouwer scoren ieder 2 doelpunten, waarvan er echter 2 ge annuleerd worden, 62. De doelman weert zich dan verder kranig. Enkele snelle tegenaanval len leveren een paar kansen op voor de Am sterdammers. Geheel ten onrechte laat dan de heer Kühne S. D. W. een strafschop ne men. De Kennemers gooien er dan weer een schepje op, waarbij Brethouwer en Horeman zorgen dat het einde komt met een 83 over winning der thuisclub. 0 Zandvoort bindt met de volgende opstelling den strijd aan tegen het, volgens de ranglijst, even sterke Rodi: Lever, E. Keur, Weber, G. K. Keur, A. Molenaar, W. Kemp, Luiting, Dors man, C. Schuiten, A. Weber en J. v. d. Bos. Rodi speelt tegen wind en de eerste aanvallen zijn dan ook voor Zandvoort. Schuiten krijgt al spoedig een goede kans, alleen voor doei staande schiet hij keihard in handen van den keeper. Nadat enkele aanvallen van Rodi op de Zandvoort-verdediging zijn gestuit, trekt Zand voort opnieuw ten aanval. Schuiten krijgt nog maals een schotkans, schiet hard tegen den keeper aan, de terugspringende bal wordt door Dorsman ingekopt, 01. Rodi zet een serie ge vaarlijke aanvallen op, maar de schoten gaan naast en over. Ook de Zandvoortsche aanvallen worden afgeslagen, maar uit een hoogen voorzet van Luiting volgt een tweede doelpunt, door v. d. Bos, deze kopt in volle vaart den bal in het net, 02. A. Weber valt uit en wordt door Rin kel vervangen. In de tweede helft komt Rodi met storm aanvallen opzetten en gelukt het den linksbuiten Lever van dichtbij met een kopbal te passeeren, 1—2. Rodi pakt nog heftiger aan, waardoor het spel te forsch wordt. Voor Keur en Rinkel moet even gestopt worden, terwijl enkele Rodi-spelers een waarschuwing krijgen. Zandvoort komt weer in de meerderheid en Luiting maakt een mooi doelpuht, 1—3. Ook Schuiten maakt een doelpunt, maar wordt wegens buitenspel niet toegekend. Rodi is geenszins in de minderheid, maar Zandvoort is gelukkiger. Schuiten passeert een man en plaatst handig den bal in 't hoekje, 1—4. Lever stompt nog een schot onder de lat vandaan en spoedig is het einde. Na een feilen en spannenden wedstrijd, is het O. V. V. O. gelukt om een magere 10 zege te behalen. Reeds in de 3e minuut na den aanvang scoorden de Amsterdammers een heel gelukkig doelpunt, daar de bal via een der achterspelers van Schoten, van richting veranderde en in het doel verdween. O. V. V. O. heeft het eerst windvoordeel en is meer in den aanval, en reeds spoedig ne men zij op gelukkige wijze de leiding 10. Steeds komt O.V.V.O. terug, maar de Schoten defensie is onverbiddelijk. Zelfs de gevaarlijke Jonas krijgt geen kans. Deze speler heeft slechts één schot kunnen lossen, dank zij de goede bewaking van van Roon. In de tweede helft heeft Schoten de beste papieren, maar ook hier wordt geen gelegenheid gegeven tot schieten. Wel redt de keeper eenige malen ver dienstelijk. Jonas krijgt wegens natrappen een verdiende waarschuwing. Heel Schoten belegert het Amsterdamsche doel, maar er is geen doorkomen aan. Halfweg heeft het voordeel van den sterken wind, welke van doel tot doel staat. De spil van Halfweg zendt al spoedig een ver schot in, het geen moeilijkheden voor De Jong oplevert. De volgende aanval van Halfweg wordt door Drom mel onderbroken en gaat het leder achter. De eerste aanval van Zeemeeuwen wordt onder schept, terwijl kort daarop Fransen Sr. een schuiver inzendt en de bal rakelings langs het doel snort. Bij een volgenden aanval schiet Jb. de Muinck goed in, de Halfweg-keeper is echter op zijn post en keert het schot. Het is echter maar een weinig uitstel, want direct daarop geeft dezelfde speler Zeemeeuwen de leiding, 1—0. De aanvallen van Halfweg worden door Mo lenaar steeds onderbroken, terwijl De Jong met de tamme schoten wel raad weet. In de tweede helft loopen de eerste aanvallen van Zeemeeuwen door den sterken wind veel achter. Drayer krijgt het leder toegespeeld, zwenkt naar binnen en met een hard schot ver groot hij den voorsprong, 20. Van den aftrap af gaat Halfweg op het Zee- meeuwen-doel af. Molenaar speelt terug op De Jong, welke er niet goed bij kan en de vlugge midvoor scoort tegen, 21. Ondanks den tegenwind komt Halfweg er beter in en krijgt de verdediging van Zeemeeu wen veel werk. Tenslotte moet De Jong zwich ten voor een mooi schot van den rechtsbinnen en de stand is 22. Hard wordt er dan gestreden voor het win nende doelpuntje. Zeemeeuwen krijgt enkele fraaie kansen, welke niet benut worden; de rechtsback van Halfweg was dan ook wel een groot struikelblok voor hen. Onder groote span ning verstrijkt de tijd en als het eindsignaal klinkt, heeft Zeemeeuwen weer een puntje ver speeld. De protestcommissie van den K.N.V.B. heeft de protesten behandeld van Feyenoord tegen het niet toekennen van een strafschop in den wedstrijd Feyenoord—D.H.C. (44) en van D.F. C. tegen het toekennen van een h.i. buitenspel doelpunt in haar nadeel in den wedstrijd Haar lem—DF.C. (54). In beide gevallen besloot de commissie de protesten af te wijzen. De uit slagen blijven dus overanderd. le klasse a: Kinheim 2EHS 4—0, Haarlem 4Ripperda 24, EDO 3Damiaten 45, RCH 3Schoten 2 41. le klasse b: DIO—IVO 4—1, DWO—Storm vogels 3 05, RCH 5Bloemendaal 2 22, EDO 4Haarlem 3 51, Spaarnev.RCH 4 3—2. 2e klasse a: Kinheim 3VOG 11, Schoten 3 Haarlem 3a 12. 2e klasse b: Beverwijk 2-EDO 5 12, HFC 4 Kennemers 3 36, DOA—Ripperda 2 27. 2e klasse c: DrosteZeemeeuwen 2 24, Zandv. 2Spaarnev. 2 54. 2e klasse d: Zeemeeuwen 3Zandv. 3 32, THB 3—RCH 6 2—2. 3e klasse a: VSV 6—IVO 2 1—2, EHS 2— Kennemers 5 13. 3c: VSV 5Spaarnevogels 3 6—1, Damiaten 2Kenau 2 10, Beverwijk 4RCH 8 22. 3d: Kenau 3—WH 4—1. 3e: Bloemendaal 4—VVB 2 9—2, IVO 3—EDO 8 9—0, Kinheim 5—Beverwijk 5 11—3, Kenne mers 9—Thalia 2 72. 3f- Kennemers 7Heemstede 53, 3g: Bloemendaal 5Haarlem 6 43. 3h: DeCeO 2—Zandv. 5 8—3, Hillinen 2— Kenau 4 94. 3i: Schoten 5Zeemeeuwen 5 53, Rozen- pr. 2Bloemendaal 6 34. 3jEDO 9—DWO 4 2—13, Spaarnest. 2—DOA 2 6—1. 3k: EDO 7—HFC 7 12—1. Het begin liet zich geenszins ontmoedigend aanzien en zeker was er niet de débacle in te voorzien, welke het tenslotte geworden is. Bloemendaal speelde weliswaar minder tech nisch, minder knap als het keurige Hilversum- sche team, doch het had er allen schijn van, dat het enthousiasme de betere techniek zou kunnen weerstaan. De gasten speelden in hoofdzaak op de Hilversumsche helft, doch daar waren èn half-linie èn verdediging van ruim voldoende capaciteit, om mogelijke on heilen te voorkomen. Een kans heeft de Bloe- mendaalsche voorhoede vrijwel dan ook niet gekregen. Langzamerhand voerde Hilversum het tempo nu op en langzamerhand bleek dat ook Bloe- mendaals ondergang te worden. Het vlotte samenspel der thuisclub bracht telkens groote verwarring in de Bloemendaal- sche verdediging. De rust kwam zoodoende reeds met 30 voor Hilversum. Ook in de tweede helft was Hilversum ver reweg het beste team. Het geheele verband, net samenspelen in de verschillende linies en het verband van de linies was af en bijna meesterlijk. Het ging alles even vlot en goed. Daartegenover kon Bloemendaal zich slechts zwak verdedigen. Van aanvallen kwam niet veel en de Hilversumsche keeper had dan ook een zeer rustigen middag. Het einde kwam met een welverdiende 60 zege voor Hilversum. Hilversum neemt na ca. 10 minuten de lei ding met een buitengewoon mooi doelpunt hoog in doel en onhoudbaar gescoord (01). De beide ploegen zijn volkomen aan elkaar ge waagd, beurtelings verkeeren de beide doelen in gevaar. Ongeveer een kwartier voor de rust tippelt de Keyzer alleen door de Hilversumsche verdediging heen; zijn eerste schot wordt ge stopt, doch het tweede wordt onhoudbaar in doel geplaatst (11). Met gelijken stand wordt gedraaid. Ook in de tweede helft een gelijk opgaande wedstrijd, terwijl ook nu wederzijdsche kansen komen en voorbijgaan. Ongeveer een kwartier voor tijd slaagt Snijder er in aan Bloemendaal de leiding te geven (21). Dan komt Hilversum 2 eerst recht los. Ge weldig snel zitten ze op den bal en nu worden de gasten sterker. Het duurt niet lang of de gelijkmaker komt (2—2). Er ontstaat een spannende kamp voor het winnende doelpunt. Enkele minuten voor tijd komt dit voor Hilversum, als een kalm balletje den keeper blijkbaar verrast (23). Spoedig daarop is het einde. Na 10 minuten heeft een Musschen-aanval succes als Achmeink met een pushbal den ge lijkmaker scoort (11). De Musschen-verdediging is er echter nog niet geheel. Na eenige narrow escapes slaagt H.D.M. 2 er toch weer in de leiding te ver krijgen, dank zij ook de medewerking van den Musschenkeeper zelve (12). M. H. C. komt dan echter fel opzetten en heeft succes ook, want v. Olphen weet weer gelijk te maken (22). Opnieuw is de vreugde evenwel van korten duur, daar de gasten ten derde male de lei ding veroveren (23). Rust komt met 23. Na de rust wordt Brand in den aanval ge plaatst, hetgeen in zooverre helpt, dat het Haagsche doel wat meer onder vuur komt. Na een kwartier scoort v. Olphen den gelijkma ker (33). M. H. C. blijft stevig aanvallen en blijft iets sterker. De verdediging speelt met wat meer vertrouwen. Een M. H. C.-doelpunt. even voor tijd gescoord, wordt ten onrechte geannuleerd, waarmede aan M. H. C. de overwinning ont ging. Het einde brengt dus een 3—3 gelijk spel. De Haarlemmers beginnen uitstekend en ver rassen de thuisclub volkomen. Uit een straf- corner geeft Kramer aan H. B. S. de leiding (01), waarna Rol op fraaie wijze dezen voor sprong nog vergroot tot 02. De Haarlemmers schijnen den smaak er wel van te pakken te hebben; vooral in den aanval lukt het prachtig. Bij enkele Haagsche aanvallen hapert het zoo nu en dan wel even in de Haarlemsche ver dediging, doch resultaten worden daar nog niet bereikt. Integendeel, Schalenkamp zorgt er voor, dat H. B. S. een flinken 40 voorsprong verkrijgt. De gasten schijnen dit ruimschoots voldoende te achten. H.O.C. 2 komt evenwel meer en meer aanvallen en slaagt er in nog vóór de rust den grooten achterstand tot 24 in te loopen. Ook na de rust schijnt H. B. S. zich nog vei lig te voelen, althans H.O.C. 2 wordt sterker en nu is het Haarlemsche doel het meest onder schot. Bovendien lukt het in de H. B. S.-voor- hoede niet meer. Zoodoende slaagt H. O. C. 2 er in den stand gelijk te 'maken en tenslotte nog te winnen met 6—4, na met niet minder dan 4—0 achter gestaan te hebben. Een keurig staaltje van fighting spirit. De thuisclub voelt zich op eigen terrein het beste thuis en maakt binnen korten tijd drie goals achtereen (30). Dan is het met de productiviteit gedaan en geeft M.H.C. 2 een goede tegenpartij, zoodat een gelijk opgaand spel volgt. De Haarlemsche- voorhoede laat eenige kansen onbenut voorbij gaan, zoodat rust met 30 komt. Ook in de tweede helft heeft geen enkele partij eenig overwicht. Beurtelings moeten de keepers handelend optreden. Een kwartier voor het einde scoort Parelman uit een strafcomer 3—1). Maar nog voor het eindsignaal krijgt Alkmaar de revanche, zoodat met 41 voor de thuisclub het einde komt. Drie factoren hebben meegewerkt aan de Beverwijksche overwinning, het zeer hobbelige terrein, waarop de Strawberries gewend waren, het nogal forsche spel van de thuisclub (hockey is geen kracht-sport) en de niet al te zekere leiding. Evenwel dient gezegd, dat de thuisclub ook wel wat enthousiaster was. De thuisclub Scoorde in de eerste helft een viertal goals, waartegenover Mulder en Beets er twee voor M. H. C. scoorden, zoodat rust met 4—2 voor de gastheeren kwam. Ook in de tweede helft was Strawberries het meest aanvallend en drukte die meerderheid in nog 3 goals uit. Pliester zorgde er voor, dat ook de M. H. C.- aanvallen eenmaal een succes hadden. Het einde van dezen wedstrijd kwam met 73 voor Strawberries. De Haarlemmers haalden hun eerste zege en tevens een flinke. In het land der blinden is éénoog koning. Het spel van Strawberries was wel heel zwak hockey, verdient eigenlijk niet eens dien naam. Er werd veel te hard gesla gen; veel te ondoordacht. Het was meer een hardloopen naar den bal en als men er bij was een geweldigen klap tegen dat witte din getje geven. Maar dat is nog geen hockey, al heeft men een hockey-stick en een hockey-bal. De rust van deze weinig fraaie partij kwam met 10 voor H. B. S.; het einde met 50. Trainen en nog eens trainen en dan kalm spelen. Zaterdagmiddag werd een oefenwedstrijd ge houden tusschen een A- en een B-elftal in het Stadion te Amsterdam. Het voorloopige Nederlandsche hockey-elftal won met 40. Voor den interlandwedstrijd tegen België op Zondag 20 November a.s. te Amsterdam, is het Nederlandsche hockey-elftal als volgt samen gesteld: Doel: Van der Does (H.O.C.). Achter: De Waal (Amsterdam) en Tresling (H.O.C.). Midden: Ankerman (H.D.M.), de Looper (Hilversum) en van Lierop (Hilversum). Voor: Gunning (Bloemendaal), de Geer (H. D. M.), van der Berg (Amsterdam), Dupon (Haagsche Lyceum Club) en van der Haar (Haagsche Lyceum Club). Klasse C., afd. 1. Tot ons genoegen kunnen we in deze afdee- ling wederom een plaatselijke vereeniging als kampioen begroeten. Door Donderdagavond in Amsterdam de B.C. „Benoorden 't IJ" op over tuigende wijze te kloppen, heeft de B.C. „Haar lem" 10 winstpunten behaald, welk totaal door geen der andere clubs meer bereikt kan wor den. Ook in 1931 sleepte de „B.C.H." den eere- titel in de wacht. Het kranige B.C.H.-team onze gelukwenschen Over de beslissende matei» nog het volgende P. Kobus, welke tegen Molliuyzen 250 om 200 moest maken speelde in kampioensvorm en maakte de 250 car. cadre in 16 beurten vol. Moyenne 15,62! Zijn partner gaf weliswaar goed partij, doch bleefn iettemin op 152 staan. De ontmoeting tusschen Menke (Benoord»" 't IJ) en H. J. Metz was van meet af zeer span nend. Tenslotte slaagde de Haarlemmer er in iets uit te loopen en won met 200 om 188 car. in 27 beurten. v. d. Berg (Ben. 't IJ) trof G. Metz in top vorm. Ook in deze match was de uitslag tot kort voor het einde onzeker. Na 15 beurten beurten besliste de bezoeker deze hoogstaande partij in zijn voordeel; zijn tegenstander bracht het nog tot 131. Daalderup (Ben. 't IJ) kreeg vele kansen om de eer voor zijn club te. redden, doch wist hiervan niet te profiteeren en moest met 7 car. verschil de zege aan De Jager laten. De kam pioenen zegevierden dus met 40. Klasse F., afd. 6. Maandagavond kwam het viertal van „Vrien denkring" in Wijkeroog op bezoek om „Excel sior" te bekampen. Na spannenden strijd ein digde deze match onbeslist. De twee eerste ontmoetingen leverde evenveel overwinningen voor de gasten op, doordat v. d. Gevel en Kel derman hun partij tot een goed eind wisten te brengen, copini Sr. (Vriendenkring) nam tegen Krouwel direct een flinken voorsprong. Tegen het einde kwam de gastheer geweldig opzetten, scoorde kort na elkander series van 32 en 12 en sleepte zoodoende de zege uit het vuur. Ten slotte bracht Smit (Excelsior) den eindstand op 22. De kansen van het sterke „Haarlem-Noord"- team werden Dinsdagavond door de reserves van „Excelsior" geen oogenblik in gevaar ge bracht. De meeste spanning bood de match tus schen de „kopspelers" Oorthuis (Excelsior) en Kamp. Mede door de zware handicap, 146 om 118, moest de bezoeker het onderspit delven. Kronenburg (H.N.) gaf Lamers, die 136 om 106 moest maken, geen schijn van kans en liet zijn partner op 91 staan. Ook Groot en Zijlstra bleken sterker dan de bezoekers, zoodat de thuisclub met 40 won. Op eigen terrein boekten de spelers uit Velsen- Nqord meer succes. Het bezoekende Koren beurs-viertal bleef beneden haar kunnen en moest de punten aan de gastheeren laten. Kluyskens (Korenbeurs) maakte een uitzonde ring op den regel en behaalde een verdiende overwinning op Oorthuis. Zoowel Out, v. d. Linden als v. d. Haak bleven ver beneden hun totaal. De uitslag werd derhalve 31 voor Excelsior 2. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een trainingsmarsch over 35 K.M. De route ging van Haarlem over Bentveld, Vogelenzang en Hillegom naar de Ringvaart en vandaar weer over Hillegom en Heemstede terug. Zondag a.Su wordt deelgenomen aan den .40 K.M.-marsch van de koninklijke torpedomakers te Helder. In de ledenvergadering van den Dekenalen Jeugdraad Haarlem, is men er in geslaagd de poging te verwezenlijken, om nauw contact te brengen tusschen jeugdbeweging en sport. De vergadering heeft haar medewerking ver leend aan de stichting van „Winfried", die zich ten doel stelt: „in het rayon van den Dekena len Jeugdraad het beoefenen van de gymnas tiek en openluchtoefeningen mogelijk te maken voor en te bevorderen onder de mannelijke le den der R. K. Jeugdbeweging." De vergaderden waren eenparig van oordeel, dat deze nieuwe vereeniging in staat zal zijn, het sinds jaren losgelaten contact te herstellen tusschen jeugdbeweging en sport. De concept-statuten van „Winfried", die vooraf waren toegezonden aan de belangheb benden, werden, na enkele wijzigingen, goedge keurd, en zullen worden doorgezonden, ter be krachtiging, naar de daarvoor competente autoriteiten. Te Alkmaar werd Zondag een bijeenkomst gehouden van het hoofdbestuur van het Dio cesane Kruisverbond en de Noord-Hollandsche Propaganda-commissie met afdeelingsbesturen en propagandisten van Kruisverbonden in deze provincie. Voor deze vergadering, die te half twee aanving en onder leiding stond van den heer H. B. van der Sande, waren velen opge komen. Door den heer C. Venneker werd een inlei ding gehouden over „Geheelonthouding en af schaffing," waarmee op zeer objectieve en hel dere wijze dat altijd brandende vraagstuk der katholieke drankbestrijding werd belicht. Al liet de spreker duidelijk uitkomen, dat in den strijd tegen het alcoholisme de geheelonthou ding op de eerste plaats staat en de beste uit werking heeft, hij gaf toch ook aan de afschaf fing de eer die haar toekomt, door aan te too- nen, dat zij voor de Sobriëtas-beweging in het algemeen en vooral voor de drankbestrijding op het platteland veel nut heeft opgeleverd en ook nu nog een taak verricht. De afschaffing moet echter beoefend worden, zooals zij in het bekende rapport Hoogveld-Lamers wordt ge formuleerd, zoodat een afschaffer feitelijk voor zeven-achtste geheelonthouder is. Op deze interessante inleiding volgde de uit voerige gedachtenwisseling, die een der voor naamste agendapunten van deze jaarlijksche bijeenkomsten is. Vele sprekers bleken de mee ning te zijn toegedaan, dat ook in de katholie ke drankbestrijding de afschaffing haar tijd heeft gehad en dat haar invloed op de drink gewoonten zeer problematisch is. Anderen weer lieten uitkomen, dat ook de afschaffing, in samenwerking met de geheelonthouding op vele plaatsen een sterke rem op het alcoholisme is, terwijl het in de praktijk dikwijls voorkomt dat haar beoefenaars overgaan tot de eerste klasse der blauwe organisatie. Over de vraag, welke vorm de voorkeur moet hebben, bestond onder debaters geen verschil van meening algemeen was men er van overtuigd, dat geheelonthou ding boven de afschaffing stond. De talrijke debaters werden door den inleider op voortreffelijke wijze beantwoord, zoodat de besprekingen een zeer vruchtbaar verloop had den. Enkele ingekomen vragen werden beantwoord door den voorzitter. Zij betroffen het jeugd werk van de katholieke drankbestrijding, dat plaatselijk georganiseerd wordt in de Sobriëtas- clubs. Op de oprichting hiervan werd ten sterk ste aangedrongen. Omstreeks 5 uur werd de bijeenkomst, die zich gekenmerkt had door een prettigen toon, met een woord van dank en opwekking door den voorzitter geschoten. Tooneel uitvoering „Amicitia" De sterke band, die de leden van de St. Josephs-Gezellen- vereeniging verbindt, is nog altijd, de tooneel- uitvoering. Gebrek aan geldmiddelen doet een toch al duren tooneelavond nog meer hoofdbrekens kos ten. Maar met menschen aan het bestuur als de heer F. Hamelink is, elk bezwaar te ondervan gen. Zelf heeft hij voor de club „zijn eerste" tooneelstuk geschreven, stellig onder het motto „nood leert schrijven". Wij mogen echter zeker beweren, dat niemand van het vrij talrijke publiek den indruk gekre gen zal hebben, dat dit zijn eerste tooneelstuk was. „Niet van brood alleen", aldus heeft de heer Hamelink zijn eerste pennevrucht getiteld. Och, een titel is niet zoo moeilijk, hoofdzaak is de inhoud. En van de lotgevallen van jeugdige Rooms,che jongens kon ongetwijfeld een sterk tooneelspel opgebouwd worden. Het stuk is in een prettigen stijl geschreven. Niet te langdradig, zoodat de spelers soms ver legen zijn met hun houding. Maar wat meer zegt, het is leerzaam en voor jeugdige personen zeer geschikt om zich in het stuk in te leven en er voor hun eigen leven gevolgtrekkingen uit te leeren. De weleerw. heer kapelaan Tesselaar, de vice- praeses, riep in zijn openinsgwoord de clementie in van de jeugdige spelers,, omdat er verschil lende voor het eerst op de planken stonden, maar, gezien de opvoering, was dit verzoek wel wat overbodig. De jongelui gaven onder de be proefde leiding van den auteur een zeer goed spel, ook al mankeerde er zoo hier en daar wel iets aan. Zoo waren de vaderlijke vermaningen soms wel wat slapjes. Van zulke jeugdige per sonen wordt dit weinige echter graag over het hoofd gezien. Leo van Nes, een dreumes van misschien 10 jaar, gaf zoo nu en dan met zijn kinderlijke gezegden en zijn zich-vrij-op-het-tooneel bewe gen blijken van een speler in den dop te zijn. Zoowel auteur als spelers hebben dezen avond iets leerzaams gegeven en aangetoond, dat het zonder God en godsdienst, zonder naar den raad van vader te luisteren, spoedig bergaf waarts kan gaan en dat het, ook al heeft men liet verkeerde pad betreden, nog weer heerlijk is naar het vaderhuis terug te kunnen keeren. Naast het goede spel droeg het goede kap- werk van den heer Snoeks uit Haarlem veel bij tot het behaalde succes. De Gezellenband „Jolly Jokers," uit Haarlem zorgde tijdens de pauzes voor wat muzikale afwisseling, terwijl de radiocentrale de radio (o.a. een politiebe richt en kerkzang!) liet hooren. Alles bijeen een uitstekende, prettige en leer zame avond. Geluksbonnenreclame Zaterdagavond had ten overstaan van notaris De la Haijze de eer ste trekking plaats van de door de winkeliers tijdens de verkoopweek uitgegeven bonnen. De eerste prijs 50.werd gewonnen door mevr. Eldering, Bronsteeweg 36; 2de 20.J. Siezenga. Zandvoortscheweg 151; 3e prijs 15. J. C. Behagen, Lindelaan; 4e prijs 5.mr. De Winter, Havenstraat 12; 5e prijs P. Kinkhou wer, Leidsche Vaartweg 11 en 6e prijs C. v. Amerongen, J. v. Goijenstraat 14. Maandag 14, Woensdag 16, Vrijdag 18, Zater dag 19 en Maandag 21 November zullen weder om trekkingen gehouden worden, eveenens ten overstaan van notaris De la Haijze in café „Lommeroord" aan den Heerenweg, des avonds 8.30 uur. Deze trekkingen zijn voor het publiek toegankelijk. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bil Bijvoet, Zandvoortschelaan 46, een vulpen houder; Veenings, Molenwerfslaan 150, een ro zenkrans; N. Bank, Billitonstraat 2, een smous- hondje; A. J. Jagerweij, Schouwbroekerstraat 10, een tasch met sigaren; Dekker, Landzicht laan 6, een portemonnaie met inhoud; Van Houten, Bleekersvaartweg 45, een portemonnaie met inhoud; Butker, Zandvaartkade 8, een pakje breiwol; C. A. Polak, Cloosterweg 13, een tramabdnnement; P. van der Vijgh, Timors,traat 157, Haarlem, een ijzeren tang; Bureau van po litie, Raadhuisstraat, twee bloembollenmanden. BAZEL, 12 Nov. De ontzettende brand in het kindertehuis Buehl aan het meer van Zürich is, naar thans blijkt, aangestoken. Een 42-jarig psychopaat, die verblijf hield in hetzelfde ge bouw en die reeds meermalen was weggeloopen. is sedert den nacht van den brand spoorloos verdwenen. Hij was dikwijls zeer opgewonden. Weinige uren vóór den brand hadden de be stuurders nog een gesprek met hem, waarin zij hem onder het oog brachten, dat zijn gedrag zou leiden tot overplaatsing naar Koenigsfelden. Daarop dreigde de man, dat hij met de bestuur ders nog „een appeltje te schillen" had. Hij begaf zich naar bed, waarna men hem niet meer heeft gezien. Zijn aanhouding is bevolen. In een kast op zijn kamer is een verscheurd briefje gevonden, waaruit moet worden opgemaakt, dat hij den brand uit wraak heeft aangestoken. ROME, 11 Nov. (V.D.). De Italiaansche minister voor de luchtvaart, generaal Balbo, zal het volgend jaar naar aanleiding van de wereldtentoonstelling te Chicago aan het hoofd van een escadrille van 20 Italiaansche water vliegtuigen een Oceaanvlucht naar Chicago maken. Verwacht wordt, dat het escadrille in Juni uit Italië zal vertrekken. De vlucht zal worden gemaakt via Lissabon, de Azoren en New-York. "'ï.tiA j ALBANY (New-York>, 14 Nov. (V. D.) Franklin Roosevelt, die zooals reeds gemeld een kou heeft gevat, ontvangt nieman. In verband met de uitnoodiging van presi dent Hoover heeft Roosevelt verklaard, dat hij vóór Donderdag a.s. niet gestoord wenscht te worden. Het is nog niet zeker of president Roosevelt de uitnoodiging van Hoover om met hem op het Witte Huis over de schuldenkwes tie te confereeren, zal aanvaarden. Van andere zijde wordt gemeld, dat presi dent Roosevelt het bed moet houden, doch dat er geen enkele reden tot bezorgdheid bestaat. PARIJS, 14 Nov. (Reuter). Volgens de Echo de Paris lijdt minister-president Herriot aan gewrichtsrheumatiek en moet hij zijn kamer houden. Tijdens den ministerraad Zaterdagavond is hij begonnen het Fransche ontwapeningsplan voor te lezen, doch hij voelde zich te zwak en gaf het stuk over aan den minister van bin- nenlandsche zaken Chautemps, die het verder voorlas. BERLIJN, 12 Nov. (V.D.). De vierde sub commissie van de Duitsch-Fransche economische commissie heeft besloten tot stichting van twee consortia. Het eerste is een technische vereeni ging van Duitsche en Fransche industrieele ondernemingen. Het tweede is in den vorm van een N.V. opgericht door Duitsche, Fransche en Engelsche industrieelen. Haar taak is de uitvoe ring van groote openbare werken in het buiten land, vooral in gevallen, dat er verband bestaat met financieele transacties. De commissie heeft verder een voorloopig rapport aangenomen over een nauwere samenwerking tusschen de indus trieën op het gebied van electrische constructies, vooral in verband met de electrificeering van de spoorwegen in zekere landen. Eenige leden van de commissie zijn belast met de uitwerking van een gedetailleerd plan. De financieele kwesties nemen in de bespre kingen eei belangrijke plaats in. Van beide zijden is rapport uitgebracht over het in de landen geldende systeem van de overneming van staatsdeficit-garanties bij leveringen aan het buitenland. Besloten werd, de mogelijkheid van een samenwerking op dit gebied te doen onder zoeken door vier deskundigen. De sub-commissie zal in den loop van Fe bruari te Parijs bijeenkomen. De beide delega ties drukten haar tevredenheid uit over de bereikte resultaten. MOSKOU, 12 Nov. (VD). De Gepeo heeft we gens levensiniddelen-sspeculatie en abotage 208 personen uit Leningrad uitgewezen en naar Si berië verbannen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 12