KENNEMERLAND I Uw Winterjas Perfect St. Nicolaas adres MARKTEN PHILIPS TOESTELLEN. „ALBA", Spaarnwouderstraat 98. DE GELDERLANDER BEZOEKT BENNEBROEK MAANDAG 14 NOVEMBER BEVERWIJK HEEMSKERK Wollen Dekens stoomen vanaf f 1- J. LOTTGERING Ververij en Chem. Wasscherij GR. HOUTSTRAAT 5a - TELEF. 10771 VELSEN IJMUIDEN UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL Hij: „Speculeeren is gevaarlijk; den eenen dag wint men, den anderen dag verliest men." Lieve oude dame„Waarom speculeert u dan niet om den anderen dag." HILLEGOM LIJNDEN LISSE SASSENHEIM VOORHOUT WARMOND ZANDVOORT HET STAATSVISSCHERS- HAVENBEDRIJF Bedrijfskosten gedeeltelijk op Staatsrekening HERINGA WUTHRICH - HAARLEM CENTRALE VERWARMING BLOEMENDAALS NIEUWE RAADHUIS Hoe lang nog? KRUISWEG HOEK PARKLAAN Groote overstrooming Staat van besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAC RADIO KOOPJES 2511 2607 730 A 720 A 2634 932 A 2534 N S F LUIDSPREKER GROOTE PRIJSVERLAGING van VARADYNE BOUWDOOZEN. van voor f 130.- BADINRICHTING P. v. Duivenboden KENNEMERPLEIN De moeilijkheden bij de werkverschaffing:. Naar aanleiding van de circulaire, welke door B. en W. aan de stakende arbeiders werd ge richt en waarin deze uitgenoodigd werden om een verklaring te onderteekenen, dat zij den arbeid weer zullen hervatten voor 85 ct. per M3, waarna pogingen zouden worden gedaan om de uitsluiting opgeheven te krijgen, is door de plaatselijke vakcentralen het volgende schrijven naar B. en W. verzonden: Ondergeteekenden, handelende namens de besturen van de Beverwijksche Bestuurders- bond, Christelijke Bestuurdersbond en Ned. R. K. Volksbond, hun domicilie kiezende Ko ningstraat 10, geven met verschuldigde eer bied te kennen: dat zy het afschrift, door u gezonden aan hen, die het werk bij de werkverschaffing hebben neergelegd, hebben ontvangen, en naar aanleiding daarvan met hun betrokken leden hebben vergaderd; dat de tweede alinea van die bedoelde cir culaire voor een tweeledige uitleg vatbaar is en voor de arbeiders de verbintenis kan in houden, dat zij zich verbinden voor 85 cent per M3. aan het werk te gaan en te blijven; dat de betrokken arbeiders hebben toege zegd de door u bedoelde verklaring te zul len teekenen met de bedoeling, dat na hoog stens 1 of 2 weken het loon zal worden her zien, wanneer dit noodzakelijk blijkt. 't welk doende, enz. Zaterdagmorgen is echter door allen gewei gerd deze verklaring te onderteekenen. R. K. Bond van groote gezinnen. Door de afdeeling Beverwijk van den Ned. R. K. Bond van groote gezinnen is aan den burgemeester een adres gezonden, waarin wordt medege deeld dat hun, na onderzoek, hetwelk werd inge steld bij de Christelijke Bijzondere School aan de Meerensteinstraat, de R. K. Bijzondere scholen aan de Peperstraat en Hobbestraat, en de R. K. Fröbelschool aan de Konings straat, is gebleken, dat ruim 630 kinderen, waaronder ruim 130 kinderen beneden 6 jaar, een der kruispunten MeerensteinpleinSchans, PeperstraatBreestraat of HobbestraatBree- straat, dagelijks meermalen moeten passeeren, dat dit cijfer nog moet worden vermeerderd met het getal kinderen, dat de gemeentelijke openbare scholen bezoekt en ten Zuiden of ten Oosten BreestraatSchansAlkmaarscheweg woont, dat het verkeer langs de Breestraat en Schans de laatste jaren verbazend is toegeno men en de z.g. top-uren ongeveer samenvallen met de uren van aan- en uitgaan der scholen. achten politie-toezicht cp bovengenoemde kruispunten beslist noodzakelijk, verzoeken u, edelachtbare heer, beleefd dus danige maatregelen te nemen dat aan school kinderen een veilige overtocht is verzekerd, geven u in overweging, indien het plaatsen van toezicht op elk der hierboven genoemde kruispunten bezwaarlijk moet worden geacht, de overtocht der kinderen naar een tweetal hoofdpunten te leiden, n.l. SchansMeeren steinpleinCorn. Amsestraat en Breestraat Bloksteeg. De werkloosheid, Zaterdag waren aan de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier ingeschreven 682 werkloozen, n.l. 404 uit Beverwijk, 212 uit Wijk aan Duin en 66 uit Heemskerk. In de voorafgaande week waren deze aan tallen respectievelijk 406, 206 en 54. ,,St. Raphael". De R. K. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaël" hield Vrijdagavond een ledenvergadering in het K. S. A.-gebouw. De 'opkomst was schitte rend, want alle leden, die vrij van dienst wa ren, waren ter vergadering aanwezig. Bij de ingekomen stukken was een verzoek om steun voor een lid der afdeeling Haarlem, wegens invaliditeit. Besloten werd steun toe te zeggen. Medegedeeld werd dat de loonsverlaging door de directie der Nederlandsche Spoorwe gen is opgeschort totdat bekend is wat de re geering inzake loonsverlaging tegenover haar personeel zal doen. Voor den raad van afgevaardigden zagen de leden gaarne den secretaris aangewezen. Daar dit niet mogelijk was werd de heer J. Baltes benoemd. Als plaatsvervangers werden aange wezen de heer Sleef en Huisman. De beschrijvingsbrief lokte veel discussie uit. Op enkele punten na werd vrij mandaat ge geven. Door den heer van Oorschot werd een keu rig verslag uitgebracht van de vergadering be treffende het Mgr. Mutsaersoord, welke verga dering op 31 October jJ. te Utrecht is gehou den. Nadat de voorzitter hier voor dank gezegd had, volgde de rondvraag, waarvan door een drietal leden gebruik gemaakt werd Hierna werd deze belangrijke vergadering op de gebruikelijke manier gesloten. Burgerlijke Stand Geboren: H. J. Minne- boovan der Kolk, zoon. Ondertrouwd: J. J. Stijns en J. Middelkoop. Getrouwd: E. H. Veen en A. Th. Pelganta. P. F Dekker en C. E. Boeschoten. H. B. Wisker en S. Peereboom. Overleden: A. Amse, 67 jaar, wede. van P. H. Majoor. R. J. Zuidema, 57 jaar, geh. met G. W. Stoutendijk (overl. te Breda). J. Boekelaar, 73 jaar, wedr. van M. Sman. R. K. Voetbalvereeniging „A. D. O." De R. K. Voetbalvereeniging „A. D. O." hield een ledenvergadering in het R. K. Vereenigingsge- bouw. De Geestelijke adviseur gaf eene korte beschrij ving van het 12 -jarig bestaan der vereeniging en deelt het programma op het koperen feest mede. De dag is 15 November, doch de Zondag hieraan volgend zal de viering derzelve plaats vinden. Des morgens 6.15 algemeene H. Com- munie der leden, om 7 uur H. Mis uit dank baarheid; des namiddags eene gecostumeerde optocht met muziek door het dorp naar 't ter rein, waar een wedstrijd zal gehouden worden, met welke club is nog niet vastgesteld. Des avonds feestavond in het R. K. Vereeni- gingsgebouw, waarbij de Gymnastiekclub haar medewerking heeft toegezegd en de Tooneelver- eeniging zal bij die gelegenheid opvoeren het tooneelstukje „40"; tenslotte is aan deze bij eenkomst een verloting verbonden, ten bate van een kleedlokaal. Bij het koperen jubilé herdenkt de heer A. C. Beentjes tevens zijn 12%-jarig bestuurslid maatschap, terwijl de heer P. Beentjes Jzn. vanaf de oprichting onafgebroken lid en werker der vereeniging is geweest. De contributie wordt voorgesteld voor de se nioren op 0.75 en voor de junioren op 0.25 per maand. Goedgevonden. Mariavereeniging Bovengenoemde vereeni ging hield een ledenvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw. Na een inleiding van kapelaan Verhoekx over het doel en wezen der vereeniging, name lijk de drankbestrijding, kwam mej. A. M. P. Sam uit Beverwijk aan 't woord en gaf een uiteenzetting van 't 25-jarig jubilé van den Maria bond, welke 1 en 2 Augustus 1933 te Amster dam zal gehouden worden, en sprak den wensch uit, dat vele leden zullen optrekken om dit schoone feest mede te maken. Vervolgens gaf mevr. Meermans-Verbeek eenige leuke voor drachten. Burgerlijke Stand Geboren: H. Verweij— Wessel, d. J. Post—Bruijn, d. S. Bakker—Klomp, d. A. KooienRiem, d. C. J. Groende Ligt, d. E. J. OldenburgBurgers, d. C. C. van Well— Adriaanse, 2 d. G. Kossen—Bossen, d. W. Nieuw koop—Druif, d. L. Frederiks—Maawen, z. F. Zwanenburgv. d. Vegt, z. W. de Langede Boer, z. H. MolGroeneveld, z. Ondertrouwd: C. Oort en C. Breur C. de Waard en A. Broek. A. Schweitzer en C. J. F. Stomberg. Getrouwd: A. Blöhse en A. Groen. O. Wasse naar en W. Verhoorn. C. J. v. d. Aar en G. J. Fahnenbruck. A. Out en A. C. M. Jansen. J. L. Ebbeling en J. Wagemans. P. K. Minneboo en A. Besse. C. P. Nieuwenweg en A. Hofman. Overleden: IJtje Keijzer, 76 jaar, weduwe van M. J. v. d. Heijden. Hendrikje Kalis, 91 jaar, weduwe van W. Kaan. Hermanus Barend Kuy- ken, 88 jaar, wedr. van S. J. van Oven. Johannes Cornelis Portegies, 25 jaar, echtgen. van G. Balm. ..Controle Tijdens de verkeerscontrole werd gistermiddag een automobilist bekeurd, die bin nen de bebouwde kom der gemeente met een snelheid van 65 K.M. per uur reed, wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. Reductie Radio-Centrales Vrijdag 18 No vember 's avonds van 7 tot 8 uur zal de inschrij ving voor de maand December plaats hebben voor de werkloozen, die in aanmerking wen- schen te komen voor de 75 cents reductie. De aangeslotenen op de Radio Centrale „Kenne- merland" komen naar de Arbeidsbeurs, en zij die aangesloten zijn op de Centrale van de heeren Huisman en v. d. Broek melden zich aan het zaaltje van Outenaar Enschedeplein. De aangeslotenen te Velsen-Noord komen naar het R.K. Volksbondgebouw te Velsen-Noord. Een goede wending genomen Hoewel de toestand van de Duitsche dienstbode, die on langs op den Brederodeweg door den auto van den heer W. K. werd aangereden, zich zeer ernstig liet aanzien en men voor haar leven vreesde, heeft de toestand een gunstige wen ding genomen. Aan den heer W. K., die het slachtoffer in 't ziekenhuis eenige malen be zocht, werd tenminste door den behandelenden geneesheer de verzekering gegeven, dat alles weer terecht zal komen en dat de patiënte bin nen afzienbaren tijd het ziekenhuis hersteld zal kunnen verlaten. Jaarfeest St. Josephs-Gezellen Gisteren hield de plaatstelijke St. Josephs-Gezellenver- eeniging haar jaarlijkschen feestdag. Ingezet werd het feest met des morgens een H. Mis, waaronder alle Gezellen ter H. Tafel naderden. Daarna had een bijzonder geslaagd gemeenschappelijk ontbijt plaats in het R. K. Vereenigingsgebouw. Des avonds werd een feestavond gehouden in het R. K. Vereenigingsgebouw, waar de Ge zellen met hun ouders alsmede de patronaats leden met ouders uitgenoodigd waren. De zaal bleek om 7 uur uitstekend bezet, terwijl een smaakvolle aankleeding een intiemen, gezelligen indruk maakte en veel tot een hooge feestelijke stemming bijdroeg. Na het gezamenlijk zingen van Roomsche Blijdschap werd door den vice-praeses, kapelaan Schrama, het openingswoord gesproken. De Zeereerwaarde heer pastoor verkreeg hier na het woord en in een aantrekkelijk stukje proza hield de eerw. spr. den Gezellen hun vier Kolpingsleuzen voor. Spr. zeide o.m., dat de Ge zellen den godsdienst in heel hun handel en wandel moeten beleven. Naast arbeidzaamheid moet er ook eensgezindheid zijn, welke steunt op de waarachtige naastenliefde, die slechts ontspruit uit God. Spr. sloot met de aansporing, dat alle Gezellen moeten trachten die vier Kol- pingsdeviezen in hun leven te verwezenlijken. Nadat het applaus gestild was, dankte de vice-praeses en sprak nog eenige propagandis tische woorden. Na het gezamenlijk zingen van de „Gezellen- vader", kwam de Gezellentooneelclub ten too- neele met eenige een-bedrijvige tooneelstukjes. Het eerste, dat wij zagen, „Het Spook", bleek wel bij allen in den smaak te vallen, alhoewei het griezelige geval, dat de titel ons onwillekeu rig voor oogen stelde, vrij onschuldig bleek. Over het geheel was het debuut der dilettan- ten-tooneelisten gunstig en bleken voortvarend heid, enthousiasme en liefde voor hun werk aanwezig, wat ongetwijfeld het beste voor de toekomst van dit groepje doet verwachten. De aanwezigen apprecieerden alles dankbaar en waren gul met het applaus. Vroolijke schlagermuziek van piano en slag werk hielden in de pauzes de stemming op peil. Er was ook een gratis verloting in de pauze, hetgeen echter niet wil zeggen, dat de finan- cieele kas voorloopig geen stijving meer behoeft. Alles bij elkaar kan het jaarfeest van de St. Josephs-Gezellen tot in alle onderdeelen uitste kend geslaagd heeten. Bons voor margarine Inzake deze regee- ringsbons is door B. en W. alhier na overleg besloten de afgifte over te laten aan de krui deniers ter plaatse. Voorloopig is de regeling zóó, dat elke week bij toerbeurt een winkelier wordt aangewezen, waar tegen afgifte van een bon en 11 c. een half pond margarine ia te be komen. Brandstoffenbons Voor het eerst zijn aan werkloozen en steuntrekkenden brandstoffen- bons uitgereikt. Deze bons hebben een waarde van één gulden, waarvoor de handelaar brand stoffen afgeeft. Afhalen der kolen beteekent een voordeel van 20 c. De leveranciers betalen voor de extra kosten 2 >/2 c. per bon. Voor de rege ling ia met de handelaren door den wethouder voor sociale zaken overleg gepleegd. Onderling Belang Dit jaar zijn- de heeren C. Bruinenberg en F. C. van Lierop Jzn. als be stuursleden der Coöp. Verbruiksvereeniging „On derling Belang" aftredend, evenzoo de heer K. W. J. H. Gijselaar als commissaris. Daar de heer D. van Velzen de gemeente metterwoon gaat verlaten, komt ook het voorzitterschap vacant. Gem. Arbeidsbeurs Alhier staan thans 310 werkzoekenden bij de Gemeentelijke Arbeids beurs ingeschreven tegen 288 bij de opgave der vorige week. Burgerlijke Stand Geboren: Gerardus Ja cobus, z. van J. P. Walkers, en C. Kockelkoren Petrus Clemens, z. van A. M. van Ruiten en A. M. Verhoeven Theodorus Gerardus Johan nes, z. van P. Th. Mooijekind en A. M. van der Helm Gijsbertus Cornelis, z. van C. F. van Kempen en A. Smit. Ondertrouwd: P. de Berg en T. van der Wolf. Getrouwd: F. S. Berkhout en J. Zonneveld - R. H. Rijnbeek en M. C. Warmerdam S. J. Klinkenberg en E. Peters A. J. van Wetering en I. C. Meijer. Gemeenteraad De Raad dezer gemeente houdt een openbare vergadering op Donderdag 17 Nov. nam. te 1.45 uur. Agenda: 1. Vaststel ling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. In de vacature P. van Lierop Jz. worden door B. en W. aan bevolen: 1. J. M. Goemans, Weeresteinstraat 86 en 2 J. W. M. van den Bosch Meerstraat 7. 4. Voorstel tot opheffing van onbewoonbaarver klaring van perceel Bethlehemslaan 6. 5. Voor stel tot het houden van een boomplantdag. 6. Voorstel tot het organiseeren van ontwikke lingscursussen voor jeugdige werkloozen. 7. Voorstel inzake de uitbreiding van de garantie der leeningen ten behoeve van de N.V. Elec- triciteitsbedrijf H.L.S.. 8. Voorstel tot het vast stellen van een regeling ex. art. 212 derde lid der gemeentewet. 9. Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling Schoolartsen- dienst. 10. Benoeming leden en plaatsvervan gende leden van de Scheidsgerechten voor ambtenaren en Werklieden en van de Commis sie van G. O. voor de Werklieden. 11. Schrij ven van Ged. Staten inzake woningbouw Higo". 12. Aanbiedingen van de begrootingen van het Burgerlijk Armbestuur de Gemeente bedrijven en de gemeente voor het jaar 1933, alsmede benoeming van een commissie tot on derzoek dier begrootingen. 13. Mededeelingen. Slachtoffer van den drassigen weg Dat de bietentijd veel narigheid teweegbrengt, heeft Zaterdag 'n stroohandelaar ondervonden. Langs den Hoofdweg rijdend met z'n volgeladen wa gen met stroo, werd de voerman door het uit wijken voor een auto de dupe van den zachten berm. De wagen verzakte geheel. Eerst na over laden kon deze weer voort. Een en ander ver oorzaakte nogal verkeersstagnatie. Aanrijding Onze plaatsgenoot Th. Oud werd op den Spaarnwouderweg door een auto aangereden. Daar O. schade opliep aan zijn wagen en de schuld te wijten was aan den auto mobilist, zal de schade dan ook door laatstge noemde worden vergoed. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Gijsbertus, z. van C. v. d. Veek en A. Beijk; Margaretha Johanna, d. van I. C. Bouckaert en M. Balkenende; Anna, d. van S. van der Voort en J. M. Smit; Johannis Izaak, z. van H. van Hoven en M. de Kooker; Cornelis Adrianus Willem, z. van W. F. van Stein en M. A. Turn hout; Anna Johanna Cornelia, d. van J. Waas dorp en A. A. Molkenboer; Aaltje Jacoba, d. van C. Horsman en H. Baartse. Getrouwd: J. J. Aartman te Noord wij kerhout met A. A. van Veen te Lisse; L. van der Lans met G. M. van den Berk, beiden te Lisse. Overleden: Jan van der Stelt, 74 j., echtgen. van P. de Jong; Margaretha Banen, 76 j., wed van H. Hoogkamer. Nieuwe Haarl. Courant Comité „Lisse Vooruit" Het comité „Lisse Vooruit" hield een bijeenkomst in de veiling zaal der Coöp. Veiling H. B. G. ter bespreking van de te houden St. Nicolaas,-reclame. Het plan is wederom bij ieder besteed bedrag, groot 0.25, een bon af te geven, welke recht geeft op het winnen van prachtige prijzen. We derom wordt van iederen winkelier verwacht, dat hij drie prijzen beschikbaar stelt, welke in hun etalage tentoongesteld moeten worden. Het inleggeld werd voorgesteld op 5 voor georganiseerde en f 10 voor ongeorganiseerde deelnemers. De onkosten van de bonboekjes bedragen 0.10 per stuk. De heer Groenewegen vond den opzet prach tig, doch het inleggeld te hoog. Verleden jaar was dit 2.50. De voorzitter zei, dat het verleden jaar een bijleggen is geworden. De heer Smink stelde voor de grootere zaken iets meer te laten betalen, omdat deze een grooter omzetvermogen hebben. De heer Souneven wilde de geldbonnen er uit hebben, dan kan het goedkooper. De vergadering werd eenigen tijd geschorst ter bespreking van de voorstellen, gedaan uit de vergadering. Het bestuur stelde daarna voor 3.50 voor georganiseerde en 7 voor ongeorganiseerde le den. De prijzen, in totaal 95, geschonken door het comité, werden gehandhaafd. Gelegenheid werd gegeven aan ongeorgani seerden alsnog toe te treden als lid, wanneer zij vanaf 1 October contributie zouden betalen. Dit voorstel werd aangenomen. Vermoedelijk zullen er 70 deelnemers zijn aan deze St. Nicolaas-reclame. Landstorm-samenkomst Woensdag 16 Nov., 's avonds 8 uur wordt in de K. S .A., Hoofd straat 191, met welwillende medewerking van het Sassenheimsche Fanfarecorps „Crescendo" een B. V. L.-samenkomst gehouden. Het programma vermeldt o.a. Toespraak van den heer L. G. Royaards, voor zitter van de gewestelijke Landstormcommissie „Zuid-Holland-West", ter installatie van de plaatselijke Landstormcommissie van Sassen- heim; deze commissie wordt gevormd door de heeren J. P. Gouverneur, eere-voorzitter; dr. P. Ie Grand, voorzitter; M. J. van Breda, secreta ris-plaatselijk leider (Hoofdstraat 291), L. Ph. Bisschops, L. de Bruyn, Ds. W. G. Krijkamp, Ds. P. D. Kuiper en kapelaan J. I. J. M. Velt- huyse. Antwoord van Dr. P. Ie Grand, voorzitter van de Plaatselijke Landstormcommissie van Sas- senheim. Rede van Res. kapitein G. F. Boulogne, se cretaris van de Nationale Landstormcommissie. Korte toespraken van Res. Majoor J. P. Boots, aangewezen commandant van het Landstorm korps „Zuid-Holland-West" en van res. eersten luitenant D. J. Karres, secretaris van de ge westelijke Landstormcommissie „Zuid-Holland- West". Rede van kapelaan H. J. Bangert, lid van de plaatselijke Landstormcommissie van Leiden. Werkloozenzorg Het comité voor de ver zorging der werkloozen heeft haar taak voor het komende winterseizoen wederom op zich geno men. O.a. zullen wekelijks eenige jongedames een collecte houden door de gemeente, te beginnen op 21 November. Het Patronaatsgebouw zal op 5 December voor de werkloozen worden open gesteld. Opbrengst collecte en tooneeluitvoering De door de tooneelvereeniging „Vader Kolping" ten bate der werkloozen gegeven uitvoering gaf een netto-opbrengst van 101.11, welk bedrag aan het werkloozen-comité werd afgedragen, terwijl de muzikale collecte, door de gemeente gehouden, op de twee achtereenvolgende Zater dagen, een netto-opbrengst gaf van 94.83. Een woord van hulde aan deze vereenigingen voor haar sociale daad is zeker op zijn plaats. Burgerlijke Stand Geboren: 28 October: Johanna Helena Maria, d. van A. M. Meijer en G. W. M. de Koning 30 October: Veronika Margaretha Martha, d. van Chr. N. van Leeu wen en M. Angevaren 5 November: Quirina Anna, d. van W. G. Langeveld en M. C. Dieben. Ondertrouwd: CorStiaan Uithoven, oud 25 jaar en Neeltje Koppe, 19 jaar, beiden te Voor hout Pieter Cornelis Hoogteijling, oud 25 jaar te Voorschoten en Elisabeth van Vliet, 26 jaar, wonende te Voorhout. Getrouwd: Dirk Wijnands, oud 22 jaar te Noordwijk en Alida Maria van den Berg, 20 jaar, alhier. Voor den Haagsehen Politierechter heeft te recht gestaan L. P. J. uit deze gemeente, tol- gaardersbediende, terzake dat hij op 13 Augus tus bij het passeeren van de familie S. uit Heemstede, toen deze familie het verschuldigde tolgeld betaalde met een gulden, het resteerende geld 0.80 niet heeft terugbetaald, aangezien de familie per abuis een eindje was doorgere den met haar auto en verdachte niet van plan was, om het geld bij bovengenoemde familie even te brengen. Verdachte zou n.l. de familie hebben toegeroepen „Als je het geld terug wil hebben, dan moet je het maar komen halen." Later op den avond is de familie terug geweest om het geld te halen, maar verdachte heeft het niet terug gegeven (hetgeen op last van ver- dachtes vader was geschied). Deze zaak had reeds eerder gediend voor den Politierechter, maar was, op verzoek van den Officier van Justitie uitgesteld om den vader van verdachte te hooren. Deze legde een gelijk luidende verklaring af, als zijn zoon destijds heeft gedaan. De Officier van Justitie vond een dergelijk optreden van verdachte zeer ongepast. Hij bleef bij zijn vorigen eisch, n.l. dat verdachte zal worden veroordeeld tot een geldboete van 35.— subsidiair 35 dagen hechtenis,. De Politierechter veroordeelde verdachte over eenkomstig den eisch. Burgerlijke Stand Geboren: Rokus, z. van G. V. Driehuizen en J. Koper; Engel, z. van Jb. Paap en J. Koning. Ondertrouwd: P. C. Plas en A. C. M. Meester; A. J. D. van Dijk en A. Paap; P. Masee en C. van der Brugge; G. Zeitz en A. Ledegang. Getrouwd: F. Kerkman en M. Drayer; W. Brakel en O. J. H. Lommen. Werkliedenreglement De commissie van georganiseerd overlag had aan den raad ver zocht, het woord terstond bij de melding van ziek zijn of verhindering te vervangen door: zoo spoedig mogelijk Ook had deze commissie gevraagd om bij zwangerschap van de gehuwde schoolschoon- maakster deze een verlof te verleenen, zooals bv. voor de gehuwde onderwijzeres wordt toe- gepats. B. en W. hebben bezwaar tegen deze veran dering, omdat de raad zelf bij het vaststellen van het reglement het woord zoo spoedig mo gelijk heeft vervangen door: terstond. Wat de eventueele verlofstijd van de schoolschoonmaakster betreft, geeft de voorge stelde regeling meer nadeelen dan voordeelen, tls de schoolschoonmaakster onder de bepa- ngen van het ambtenaren-reglement valt. Zij stellen den raad voor deze groep daarin op te nemen, het verof te bepalen op drie maanden voor en twee maanden na met volle bezoldi ging en eventueele hulp. Tabaksautomaten. In verband met de voorgestelde verandering in de politie-verore- ning betreffende tabaksautomaten, hadden B. en W. voorgesteld zoodanige wijziging in de verordening aan te brengen, dat het plaatsen van die automaten onmogelijk zou zijn. Art. 89 van die verordening bepaalde reeds, dat beneden den leeftijd van vijftien jaar geen tabak of tabaksartikelen mochten worden ge leverd of zelfs in bezit mocht zijn. B. en W. zien in de principieele doorvoering van het gewijzigde tabaksartikel een groote beperking, die aan de ingezetenen wordt op gelegd. Overwegende de belangen van de inwoners aan de eene zijde en het verzet aan de andere zijde, concluaeeren B. en W. thans, dat het beter is tot opheffing van art. 89 over te gaan ep dus geen verdere beperking aan te brengen. Bedrijven. De commissie van georgani seerd overleg adviseert gunstig op het voorstel van B. en W, waarbij P. H. Terol bij de boek houding der Bedrijven werkzaam, zal worden bevorderd tot klerk bij de Bedrijven. De be noemde zal geplaatst worden in salarisklasse twee 12001600. De benoeming zal ingaan 31 Augustus 1932, bij het bereiken van den een-en-twintig jari gen leeftijd. Noorderduingweg. B. en W. vragen aan den raad hen een crediet te verleenen van Aan het Voorloopig Verslag der Twee de Kamer over het wetsontwerp tot vaststelling van de begrooting van het Staatsvisschershavenbedrijf te IJmuiden voor het dienstjaar 1933 wordt ontleend, dat met leedwezen werd kennis genomen van het feit, dat de bedrijfsresultaten nog steeds een dalende lijn vertoonen. Al begrijpen sommige leden, dat tengevolge hiervan een salariskor ting noodzakelijk was en versobering van den dienst, uit de stukken hadden deze leden niet duidelijk kunnen opmaken door welke regelen het verleenen van het ontslag wordt beheerscht. Voorts zouden deze leden gaarne willen ver nemen, of de Minister, gezien de raming van het nadeelig saldo groot 169.532, geen termen aanwezig acht, om een groot percentage van de kosten, op het bedrijf drukkende, voor re kening van den Staat te brengen. Heringa-Johnson-Oliebranders B. en W. van Bloemendaal schrijven den Raad: Naar aanleiding van het in onze handen gestelde voorstel, om uitvoering te geven aan het raadsbesluit van 4 October 1928 tot het aan vaarden van -en twee hectaren groot terrein, aan de Noordzijde van den Zeeweg ter hoogte van de schietbanen: gelegen, voor een prijs van niet hooger dan f 2000.stellen wij u voor ons op te dragen tot uitvoering van dit besluit zoo spoedig mogelijk over te gaan, aangezien het ons gewenscht voorkomt om het terrein, waarvoor de architect Blaauw een raadhuis heeft ontworpen, in eigendom te hebben. Daar evenwel de erven Van der Vliet dezen grond aan de gemeente hebben aangeboden om haar een geschikt terrein voor stichting van een raadhuis te verschaffen, zou in de acte van overdracht de bepaling opgenomen dienen te worden, dat zoodra met den bouw van een raad huis elders een aanvang is gemaak. en de erven Van der Vliet schriftelijk den wensch te ken nen hebben gegeven weder den eigendom van het terrein te verkrijgen, dit voor den prijs van f 2000 aan hen moet worden overgedragen, met dien verstande evenwel, dat, als het terrein niet in zijn geheel door de erven voornoemd wordt overgenomen, de gemeente het recht zal heb ben den eigendom te behouden. Wat nu het schrijven van den heer C. J. Blaauw, architect B. N. A., d.d. 20 September 1932 betreft, waarin hij o. a. te kennen geeft dat het mogelijk is voor de som van circa f 35.000 „door het bouwen van een der lage vleugels van het raadhuis (aan den Zeeweg), voor de secretarie, het archief en de raadzaal, een voorloopige voorziening te treffen als onder deel van een definitief plan", deelen wij u mede, dat uit een met den heer Blaauw gehouden be spreking gebleken is, dat hij zich heeft laten misleiden door de courantenberichten, door on der „secretarie", alleen die takken van dienst te verstaan, waarmee hoofdzakelijk het publiek in aanraking komt, dus voornamelijk „burgerlijke stand en bevolking", terwijl het in de bedoe ling van het gemeentebestuur ligt om de ge- heele secretarie, d. w.z. alle diensten, die on der den gemeentesecretaris ressorteeren, tijdelijk in „De Nagtegaal" onder te brengen. Hoewel dus geen uitvoering kan worden ge geven aan dit voorstel van den heer Blaauw, merken B. en W. op, dat wel overweging ver dient het nieuwe plan-Blaauw, volgens welk plan de bouw van het raadhuis moet kosten f 165.000, de verwarming en verlichting f 20.000, de inrichting f 40.000, dus in totaal f 225.000, ruim gerekend: twee en een halve ton. Specialist tr^ Niettegenstaande in ons land uitstekende ;andpasta wordt vervaardigd, wordt het tegen woordig overstroomd met buitenlandsche mer ken, waarvoor het Nederl. invoerrecht geen noemenswaard beletsel vormt, maar omgekeerd is 't door de hooge tarieven en allerlei beper kende bepalingen in andere landen onmogelijk Nederl. tandpasta daarheen te leveren. Een reeds 20 jaar hier zeer bekend merk, Niva Tandpasta, voldoet aan alle eischen, welke men aan goede tandpasta mag stellen, het reinigt het gebit zonder op den duur het glazuur aan te tasten, werkt antiseptisch, d.w.z. vernietigt de micro ben, welke oorzaak van tandbederf zijn en heeft door het hooge gehalte aan aetherische oliën een frisschen smaak. De verpakking, alsmede de meeste erin verwerkte grondstoffen worden in Nederland vervaardigd, zoodat ge dus door het gebruik van Niva Tandpasta verschillende Ne derlandsche industrieën steunt. Niva is verkrijgbaar bij apothekers en dro gisten in tuben van 25 en 75 ets., waarmede U resp. 30 en 100 maal Uw tanden kunt poetsen. (Adv.) 3832.50. Dit geld zal worden gebruikt voor verbetering van data Noorderduinweg, vanaf de spoorbaan tot de belt. De toestand van dezen weg is zeer slecht, en gaf in den raad herhaaldemalen redenen tot opmerkingen. In het bedrag zit een werkloon van 1062.50. Nijverheids Onderwijs. B. en W. stellen den raad voor over te gaan tot bezuiniging op de bijdragen, verstrekt aan de ouders wier kinderen het nijverheidsonderwijs te Haarlem of elders velgen. Zij stellen voor de bedragen van 50 te brengen op 40, van 75 op 60. De grens zal gaan van een aanslag in de belasting van 1500 een bedrag van 40, tot een aanslag van 24C0. Daarboven heeft geen verdere vergoeding plaats. De commissie in 't beheer van financiën heeft geen besluit over dit voorstel genomen, omdat de regeling niet terstond te beoordee- len was. Tijdelijke agenten. Daar het loon van de tijdelijke agenten 38.25 bedraagt per week. een salaris, hooger dan het aanvangssalaris van een agent in vasten dienst, stellen B. en W. den raad voor, dit loon te verlagen tot 33. Deze verlaging zal geschieden tot de nadere voorstellen voor de gemeente-politie in behandeling komt, als de gemeentewet een nieuwe regeling verplichtend maakt Uurloon werklieden. De commissie van Georganiseerd overleg heeft de voorstellen van B. en W. verworpen, waarbij voorgesteld werd tot verlaging van het uurloon van de werklie den in lossen dienst van de gemeente over te gaan. van de heden aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Caroline 3900; Penelope 1300; Hoop I 2000, Pram 1900; Inie 1400; Proef II 2000; Spaernestroom 1800; Adriatic 3700; Bergen 3400; R. 0.15 Antje 1900; Cornelis 2300; Zeeleeuw 1800; Elie Chenvière 1600; Dolfijn 1700. IJMUIDEN, 14 November 1932 Tarbot 0.85—0.60 per K.G., griet 32—15 per 50 K.G., tong 1.100.70 per K.G., middel schol 28, zet schol 28, kleine schol 25 4.40, schar 7.505, tongschar 2823, per 50 K.G.; rog 2515 per 20 stuks, vleet 72 per stuk, pieterman en poon 6.504.20, groote schelvisch 28, middel schelvisch 3020, kL middel schelvisch 2312, kleine schelvisch f 122.80, per 50 K.G.; kabeljauw 4528 per 125 K.G., gullen 15—1.80 per 50 K.G., leng 1.550.90 per stuk, heilbot 0.850.60 per K.G., wijting 3.101.60 per 50 K.G., koolvisch 0.800.23 per stuk, makreel 8.505.40 per 50 K.G., versche haring 3.10 per kist. AMSTERDAM, 12 November Visch Aan gevoerd door 11 motorbotter, benevens consig natiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhai. de Ruyterkade Amsterdam. Besomming der botters 15149, Handschol per kist 1415, Kleine schol 6.508.00, Schar 23, Wijting 1.50 2.00, Groote tongen per K.G. 1.00, Middeltongen per K.G. 0.70, Kleine tongen per K.G. 0.40, Aal per pond 0.300.45, Bot per pond 1522%, Har der bokking Der 100 stuks 1.50—1.75, Garnalen per mand 46.50. BEVERWIJK 11 Nov. R. K. Coöp. Tuinders- vereeniging „Kennemerland" Aardbeien per' doosje 53 Spruiten per K. G. 920, Pronkboo- nen 68, Snijboonen 4750, Dikke Spercieboo- nen 3260, Sla per kist 4575, Boerekool per kist 1530, Spinazie per kist 801.40, Andij vie per kist 256Q, Bloemkool per stuk 315, Knollen per stuk 36, Roode kool per stuk 36, Groene kool per stuk 36, Gele kool per stuk 25, Wortelen per bos 613, Raapstelen per bos 34, Selderie per bos 23, Pieterselie per bos 34, Prei per bos 610, Radijs per bos 34, Uien per K.G. 3—6, Appelen per K.G. 1222. PereD per K.G. 1015, Tomaten per K.G 620, Druiven per K. G. 2438. HOORN, 12 Nov. Vee. Zeugen 2025, Schram men 812; Biggen 59, Schapen 820, Paar den 175. Aanvoer: 3 Zeugen, 39 Schrammen, 104 Biggen, 228 Schapen en 1 Paard. Handel goed. LEIDEN. 11 Nov. (Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-ver. „Leiden en OOstreken"). Andijvie f 0.801.60; Kroten f 12; Bloemkool le soort 610.80, idem 2e soort 14; Roode kool f 4.306.40; Savoye kool f 4.206; roene kool f 1.304.30; Peterselie f 13; Prei f 2—3.40; Kropsalade f 13.60; Selderie 1.403.46; Bleek- selderie f 12—18; Knolselderie f 1.20—3.60; Wor telen f 2.307.70 per 100 stuks; Kroten f 12.40; boonen f 4054; Witloof f 2426; Boerenkool Kroten gek. f 68; Snijboonen f 38—34: Stok- f 35; Spinazie f 1823; Uien f 45.60; Wor telen f 25; Spruiten le soort f 913; idem 2e soort f 28 per 100 K.G. LEIDEN, 12 Nov Boter. Prima fabrieksboter (controle) f 1.65 per K.G.; prima boerenboter f 1.501.60; goede boerenboter 1.401.45 per K.G. Aangevoerd; 40/8 en 20/16 vaten, wegende 1000 K.G. Handel kalm. LEIDEN, 11 Nov. Vee Aangevoerd 768 runderen, 353 kalveren, 732 schapen, 14 6tieren 90200, 127 kalf- en melkkoeien 120-210, matig 411 varekoeien 85120 stroef, 216 vette koeien 125230 per stuk, 2864 cent per K.G. schoon a. d. haak, flauw, 277 graskalveren 2550, 14 vette kalveren 4060 per stuk, 60105 cent per K. G. schoon a. d. haak, 62 nuchtere kalveren 57, matig, 482 vette schapen 1113, traag, 250 weide schapen 1011, traag, 271 mestvarkens 617, zeer matig, 596 biggen 24.50, zeer matig, 2 paarden, 18 bokken en geiten 38. LEIDEN, 11 November Aangevoerd 84 par tijen kaas. 60 partijen Goudsche kaas, 24 partijen Leidsche kaas le soort Goudsche kaas f 3234, idem 2e soort f 2931, le soort Leidsche kaas f 3035, idem 2e soort f 26—29 per 50 K.G. Han del matig. OBDAM, 11 Nov. 1932. „De Tuinbouw" Aan voer 23000 K.G. Deensche 0.60—1.10, 7000 K.G. Roode kool 0.603.50, 11000 K.G. Witte kool 0.601.10, 30000 K.G. Roode Bieten 0.600.90, 1000 K.G. Wortelen 1.10. Bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstreken"), kool f 4.306.40; Savoye kool f 4.206; Groene aanv. 1000 st.; Roode kool 1.504.10 p. 100 kg., aanv 7500 kg.; Gele kool 1101.70 p. 100 kg., aanv. 15,000 k.g.; Groene of Putjes kool 2.304.90 per 100 st„ aanv. 15040 stuks. Uien. Gewone maat 4.405 30 per 100 kg., idem Drielingen 3.904.10 per 100 kg., aanv. 7500 kg. Bieten groote 4.405.30, idem kleine 3.103.80 per 1000 sts. Aanv. groote 25.000, kleine 50.000 stuks. Wortelen; Flakkee 1.10 1.70 per 100 k.g, aanv. 16,000 k.g. A. I i. 330.- 425.- tt 275.- ft 275.— tt 225.- tt 195.- tt 152,50 tt 257.- tt 125.— tf 159.- tt 92.50 tt 137.50 tt 85.- tt 325.- tt 125.- tt 52.50 tt 22.50 C BADHUISSTRAAT 5, t.o. Baan. Geopend s morgens 10.30 uur tot 's avonds 9 uur. HYGIËNISCH EN RUSTIG BADEN. Onze kolommen staan slechts open voor advertenties op het gebied van geneesmiddelen en geneeswijzen waartegen bij de Commissie van 'Jontröle geen bezwaren bestaan Secretariaat der Commissie VAN AERSSENSTRAAT 176 DEN HAAG. Nijmeegsch en Prov. Dagblad Heeft in stad en pro vincie de grootste oplage (ruim 32000) Hoofdblad der Provincie Grootste Publiciteits- waarde. Laagste tarieven HANDELSANNONCES LAAG TARIEF Vraagt proefnummers en prijsopgave bij ons gekocht voldoet zeker I Kamperstraat 7 Groote keuze Betaling in overleg CONSUMPTIE -KIOSK naast de Autobussen. Prima consumptie - Billijke prijzen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2