KENNEMERLAND Ruwe Handen Purol ABSORBINE Jr. Uit Haarlem ELECTRICITEIT MARKTEN Wisselkoersen DINSDAG 15 NOVEMBER BEVERWIJK ABSORBINE JR. HEEMSKERK VELSEN VELSEN-NOORD IJMUIDEN UIT DEN OMTREK AALSMEER BLOEMENDAAL HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER HILLEGOM SANTPOORT VIJFHUIZEN VOORHOUT DOOR BAHLKE GEÏNSPIREERD? Uit het ziekenhuis weggeloopen ERGERLIJKE BALDADIGHEID Zware autobotswïg ARTIKEL 40 DER ARMENWET Haarlem moet betalen NA LANG LIJDEN BEZWEKEN Brutaal! Drama te Brunssum Jongeman door zijn meisje neer geschoten. Daarna doodde zij zichzelf DE NIEUWE PRESIDENT VAN AMERIKA En onze handel in bloembollen WERKGEVERS-ALTAAR In de Kathedraal MUZIEK Leerlingen-avond Jac. van Kempen HERINCA WUTHRICH - HAARLEM Conferenties voor niet-Katholieken 12JJ-JARIG JUBILEUM STILLE OMGANG NAAR ALKMAAR. Bovengenoemde vereeniging vierde Zondag haar koperen juhilé, welk feest zeer zeker als goed geslaagd mag beschouwd worden. In de parochiekerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad was 's morgens voor de leden een H. Mis, met algemeene H. Communie, waarbij bijna alle leden aanwezig waren. Na de H. Mis kwam men bijeen voor het gezamenlijk ontbijt in de St. Joseph-zaal, welke voor dit doel in een restauratie was omgetooverd. Des avonds werd een feestvergadering ge houden in dezelfde zaal. Evenals des morgens in de kerk, prijkte ook hier het nieuwe vaan del, terwijl een bloemenmand gezonden was door het hoofdbestuur van Alkmaar. De voorzitter opende dezen avond met een kort welkofstwoord aan de vele aanwezigen, in het bijzonder aan het hoofdbestuur van Alkmaar, dat door zijn aanwezigheid blijk gaf van medeleven met de afdeeling. Hierna ver kreeg de Eerw. directeur, kap. v. d. Steen het woord, die de vereeniging geluk wenschte. Z.Eerw. had zich in het begin van dit jaar een weinig achteraf gehouden om, ja, om het zoo maar eens uit te drukken „het katje eens uit den boom te kijken." Maar nu de leden blijk geven prijs te stellen op hun vereeniging, beloofde Zijneerw. ook al'.es in 't werk te zul len stellen, om de vereeniging tot grooteren bloei te brengen en hij spoorde de leden aan, ook hier toe mede te werken, door niet alleen lid te zijn, om eens per jaar een Stillen Om gang mede te maken, maar vooral om ook in het dagelijksche leven een voorbeeld te zijn voor anderen. Dit kan men alleen, wanneer men leeft niet Christus en dóór Christus. Voorts spoorde Z.Eerw. de leden aan een voorbeeld te zijn voor anderen, gedachtig de woorden van St. Paulus: „Hierin zal men u kennen, dat ge christenen zijt, wanneer ge lief de hebt voor elkander." Dit vooral behoort men te vinden bij een goed lid van den Stillen Om gang. Onder luid applaus dankte de voorzitter den Eerw. spr. voor zijn rede, met den wensch dat deze ook in vervulling moge gaan. Hierna volgde een kort verslag door den voorzitter, over het ontstaan en den bloei der vereeniging in de afgeloopen 12^ jaar. Hier na verkreeg de voorzitter van 't hoofdbestuur van Alkmaar het woord, die de vereeniging ge- lukwenschte en zijn bewondaring uitdrukte over het nieuwe vaandel. Zijn bewondering gold ook de groote opkomst der leden en den gezelligen avond, die men hun heeft weten te verschaffen. Hierna werd begonnen met het afdraaien der film, welke een beeld gaf van het leven van Christus op aarde. Het was een boeiende film, die met groote aandacht werd gevolgd. De Eerw. directeur verraste de aan wezigen met een dec'amatie uit de brieven van St. Faulus. Dat dit ook m den smaak viel be wees het daverend applaus. Dan volgde nog een verrasing door de propagandisten, die bij monde van den heer Beentjes den heer Bart, voorzitter, en den heer Webbe, als penning meester, gelukwenschten met het feit, dat zij met de vereenining medejubileerden, daar zij gedurende 12 'A jaar deze functies hebben waar genomen. Beiden werd een bouquet bloemen aangeboden. Tenslotte volgde nog een kluchtfilm, welke de lachspieren duchtig heeft doen werken. Na afloop hiervan, het was reeds bij elven gewor den, kondigde de voorzitter het einde van de zen avond aan en bedankte de leden voor hun opkomst en allen die hebben medegewerkt aan het welslagen van dezen avond. In het bij zonder den heer B. W. Langendijk, voor zijn zang, gedurende het uitreiken der H. Commu nie, den heer Waaijer voor zijn bereidwillig heid om het filmapparaat te bedienen, den heer Verries voor zijn pianobegeleiding en de dames Aris en Hensbergen voor hun bediening, waarna allen welvoldaan naar huis gingen. Nog lang zal deze avond in ieders geheugen blijven. Het bestuur kan er met genoegen op terugzien. „DE GRAAL." Zullen velen, als ze dit lezen, niet met 'n schouderophalend „wat verbeeldt die Graal zich wel" dit terzijde liggen, we hopen van niet. Dezer dagen, op huisbezoek zijnde, hebben we veel gehoord, veel wat nu juist niet getuigde van sympathie voor onze beweging. Daar ver der over uitweiden zal geen nut hebben, doch iets moet ons van 't hart. De tegenkanting die „De Graal" ondervindt, kunnen we niet begrijpen. Hebben wij, meisjes van tegenwoor dig dan geen idealen, voelen we dan nergens voor dan voor bioscoop, dancing, sport en der gelijke? Neen, dat kunnen we niet gelooven. We leven onverschillig heen; dat staat, 't geeft 'n houding, tenminste, dat denkt men. Maar innerlijk kan dat ieder Katholiek meisje niet bevredigen. Waarom zijn we er niet grootsch op Roomseh te zijn, waarom toch niet er voor uit durven komen. In alles gaan we met onzen tijd mee, waarom dan niet met „De Graal". Het is een beweging, die juist past in het ka der van dezen, van onzen tijd. Deze tijd vraagt meisjes met fut, met wilskracht, die weten wat ze willen, die niet terugdeinzen voor offers, welke tegenwoordig zoo veelvuldig van ons ge vraagd worden. „De Graal" is de beweging, waar met liefde geofferd en gewerkt wordt, waar de liefde tot God en daarnaast voor onze medemenschen als hoofddoel beoefend moet worden. Voelen de meisjes van thans daar niets voor, zijn ze bang om zich zelf weg te cijferen om niet meer nummer één te zijn? Neen toch! Meisjes, Roomsche meisjes, komt toch onze rijen versterken, helpt allen de wereld winnen Iedereen, <5e zich beweegt, kan zijn spieren verrekken, waardoor ze pijnlijk en stijf worden. Wrijf ze met Absorbine Jr. in, het geeft direct verlichting. Absorbine Jr. dringt diep in de gespannen spieren es spoedig zijn ze weer see pel en notmaaL U zolt bemerken, dat Absorbine Jr. direct de pijnlijke plaats bereikt, want onmiddellijk voelt men een weldadige warmte en stroomt het bloed ■weer normaal door de bezeerde plekken. lijdt niet langer pijn en past op voor infectie. Neemt Absorbine Jr. Het prikkelt niet en laat geen vlekken achter. Vraagt een gratis monster aan de Absorbine Jr. Company, Beu lingstraat 2, Amsterdam, onder vermelding van dit blad. Verkrijgbaar bij a!!« apothekers en drogisten. SHS voor Christus, Christus te doen zegevieren in huisgezin en maatschappij. Excelsior Alleuja Vooruit. EEN GRAALLID. Kostelooze inenting. Op 23 en 30 November wordt in een der lokalen van het Ned. Here. Vereenigingsgebouw aan de Maerelaan, gelegen heid gegeven tot kostelooze inenting en nerin- enting. Aangeraden wordt speciaal kinderen beneden den leeftijd van één jaar deze inenting te doen ondergaan. R K. V. V. „A. D. O." Uitslagen 13 Novem ber: ADO 1—ARC 1 3—2; ESV 1-ADO 2 1-4; ADO 3Vitesse 3 20; Vitesse 4ADO 4 13; Oranje WitADO a 00; ADO bDEM b 10. Het was Zondag een succes-dag voor ADO. zes elftallen in het veld, waarvan er vijf met een overwinning thuis kwamen en een met een gelijk spel, alzoo 11 punten van de 12. GEM. ARBEIDSBEURS Overzicht per 12 Nov. 1932 Bieden zich aan: A. Bouwvakarbeiders: Betonwerkers 55, be hangers 5, bouwk. opzichters 6, cementwerkers 1, fimdeeringwerkers 1, gasfitters, 2, grondboor- d'ers 1, grondwerkers 143, helers 2, loodgieters 3, metselaars 39 w.o. 1 ben. 18 jaar, opperlie den 40, remmingwerkers 1, rieters, 1, schilders 87 w.o. 1 ben. 18 jaar, steenhouwers 1, straat makers 3, stucadoors 22, timmerlieden 173 w.o. 2 ben. 18 jaar, uitvoerders 1, voegers 7 w.o. 1 ben. 18 jaar. B. Metaalbewerkers: Bankwerkers 90 w.o. 8 ben. 18 jaar, branders 2, constr.werkers 11, elec- triciens 15 w.o. 2 ben. 18 jaar, handlangers 4, horlogemakers 1, ketelmakers 19, klinkers 3, kopergieters 1, koperslagers 5, lasschers 13, ma chinisten 108 w.o. 52 visscherij-machinisten, ïr.etaalboorders 2, metaaldraaiers 14, metaal schavers 3, metaalschilders 3, metaaislijpers 1, monteurs 14 w.o. 2 ben. 18 jaar, motordrijvers I, plaatwerkers 24 w.o. 2 ben. 18 jaar, pijpen werkers 3, gasfitters 2, rijwielherstellers 2 w.o. 1 ben. 18 jaar, scheepstimmerlieden 9, scheeps- tuigers 4, smeden 7 w.o. 1 ben. 18 jaar, staal- riraadsplitsers 1, stokers 87 w.o. 41 vischerij- stokers, tegenhouders 1, voorslaanders 1, vor mer 5, vuurwerkers 15, ijzerwerkers 3. C. Kantoorpersoneel: Bedienen mnl. 35, idem vri. 4, aankomende bedienden vri. 2, idem mnl. II, werktuigk. teekenaar 1. D. Huish. beroepen: Dagmeisjes ben. 18 jaar 1, dienstboden dag en nacht 2, huishoudsters 2, werksters 6, portiers 3. E. Diverse beroepen: Fotografen 5, letterzet ters 4 w.o. 1 ben. 18 jaar, mach. houtbewerkers 8 w.o. 1 ben. 18 jaar, kuipers 22 w.o. 1 ben. 18 jaar, mandenmakers 5, meubelmakers 2, model makers 1, rietmattenmakers, 1, stoelenmatters 1, 1.1. stoffeerders 1, zagers 4, kappers 2, aardewer kers 4 w.o. 1 ben. 18 jaar, glazuurders 1, model leurs 1, boekbinders 1, nettenbreiers, 1, zeilma kers 4, bakkers 8, w.o. 1 ben. 18 jaar, broodbe zorgers 2, koks 8, w.o. 4 visscherij-koks, sigaren makers 3, slagers 4 w.o. 1 ben. 18 jaar, bloemis ten 7 w.o. 1 ben. 18 jaar, tuinlieden 11, visschers 55, colporteurs 4, kruideniersbedienden 3 w.o. 1 ben. 18 jaar, magazijnbedienden 8, reizigers 8, vertegenwoordigers 2, winkelbedienden vri. 2, bakkenschippers 17, chauffeurs 37, bedienden gr. vaart 2, dekknechts 7 w.o. 1 ben. 18 jaar, expeditieknechts 1, expeditrices 2, kellners 4, kraanmachinisten 7, loopjongens 2, matrozen gr. vaart 11, pakhuisknechts 5, schippers 7, sleepbootkap 12, stuurlieden gr. vaart 3, voer lieden 8, haven- en transportarb. 108, contro leurs, 5, incasseerders 1, opzichters 2. F. Zonder vakkennis: Losse en fabrieksarbei ders 609, w.o. 24 ben. 18 jaar. Harmonie „St. Caecilia" Zondagavond 20 November geeft de R. K. Harmonie „St. Cae cilia," directeur de heer P. N. Joosen, haar eerste uitvoering in het R. K. Vereenigingsge bouw. Onderstaand programma wordt uitge voerd: 1. Sirene for Ever, marsch, Andrieu; 2. Or pheus in de onderwereld, ouverture, Jacq. Of fenbach; 3. Op een Perzische Markt, A. W. Ke- thelby; 4. Tres Jolie, wals, E. Waldteufel; 5. Cavalleria Rusticana, P. Mascagni; 6. Finale. Door de Damestooneelvereeniging „Op waarts" wordt opgevoerd„De tante uit Ame rika," blijspel in drie bedrijven van Gerard Nielen. „Mijnheer Klaproos" Zondagavond had in het R. K. Vereenigingsgebouw een herha ling plaats van de opvoering van het klucht spel in drie bedrijven van Gerard Nielen, „Mijnheer Klaproos." De zaal was ook nu weer geheel gevuld en het publiek bleek het ge- bodene op hoogen prijs te stellen. Schouw De schouw over de wateren enz. zal alhier worden gehouden op Zaterdag 26 No vember. Tooneel-uitvoering. Zondagavond werd door de R. K. tooneelvereeniging „Kunstkring" een uitvoering gegeven in het R. K. Vereenigings gebouw aan de Mahustraat. Onder de aanwezigen merkten we op de eerw. heeren geestelijken van de parochie IJmuiden en eenige eerw. paters van de parochie IJmui- den-Oost. De voorzitter van de tooneelvereeniging „Kunstkring", de heer N. Hein Jr., opende met een hartelijk welkomstwoord in het bijzonder aan de eerw. heeren geestelijken en deelde mede dat de vereeniging 10 jaar bestaat. De heer A. Koene was 10 jaar aan de too neelvereeniging verbonden en heeft gedurende die jaren als voorzitter (tot voor korten tijd) gefungeerd. Alsdan werd overgegaan tot de opvoering van het tooneelstuk in drie bedrijven, getiteld: Een partijtje poker", waarbij het talrijke publiek zich buitengewoon vermaakte. Rolkennis zoowel als samenspel vielen zeer te roemen. Daar de regie bij den heer Holslag in goede handen was en het décor goed was verzorgd, hebben de toeschouwers volop van dit sublieme spel genoten. Het toonde dit door herhaaldelijl. applaus. Aan het slot van den avond werd door den voorzitter der tooneelvereeniging dank gebracht aan allen die „Kunstkring" steunden, in het bijzonder den onbekenden beschermer (ster) die onder no. 5801 de vereeniging financieel krach tig terzijde staat. Vervolgens werd dank gebracht aan de da- mes-tooneelisten en haar een fraai bouquet ro zen aangeboden. De heer A Koene, jubilaris de rtooneel- vereeniging, werd door den voorzitter in eenige woorden van waardeering toegesproken waarna hem als blijvend aandenken een fraaie ets werd aangeboden. Ten slotte werden aan den regis seur Holslag behalve een geschenk fraaie bloe- men aangeboden, waarbij de voorzitter hem hartelijk dank bracht voor het vele werk wat hij voor „Kunstkring" heeft gedaan. Na een opwekkend woord om allen donateur (trice) te worden van „Kunstkring" volgde slui ting. Mooie opbrengst. De collecte te bate der TBC-bestrijding tijdens den voetbalwedstrijd Stormvogels—Ajax j.l. Zondag gehouden, heeft de som van ƒ210 opgebracht. Personalia. De heer C. Lijnzaad, thans on derwijzer aan de De Visser Smitsschool in Den Haag, is benoemd tot hoofd der Chr. school m de Keizer Wilhelmstraat alhier en heeft deze benoeming aangenomen. Op transport gesteld Alhier vervoegde zich aan het bureau van politie aan het Willems- plein een 22-jarig Duitsch meisje, dat ver klaarde met een Hollandschen vrachtauto, be stuurd door een Hollandschen chauffeur van haar woonplaats Dortmund naar hier te zijn gereden en thans zonder papieren, geld of eènig middêl van bestaan te IJmuiden ver toefde. Zij is door de politie gisteren onder geleide van de Rijksveldwacht op transport gesteld naar Zevenaar voor uitleiding naar Duitsch- land. Ter visscherij De stoomtrawler „Stroom lijn" IJm. 65, welke voorheen behoorde aan den heer Parlevliet, is thans verkocht aan de Gebr. Dekker. Deze zouden heden met een nieuwe bemanning ter visscherij uitvaren. Opdracht. Door B. en W. werd aan de firma J. D. van Iperen, Zijdestraat, alhier, opgedra gen het maken' van een centrale-installatie voer warmwaterverwarming, der nieuw te bouwen O. L. school, aan de Columbialaan voor de som van 2.910.—. Kabellegging. De in plan-Zuid aangebrachte telefoonpalen zullen weer verdwijnen, daar het aantal abonné's zoodanig gestegen is, dat tot kabelaansluiting kan worden overgegaan. Met dit werk werd reeds een aanvang genomen. Burgerlijke Stand. Geboren: J. M. Citroen Nederlof, z; M. M. A. C. de Vries—Leber, d. Ondertrouwd: J. C. Zaalberg en M. Coblijn. Getrouwd:,J. P. L. van der Lande en G. J. J. M. Sterck; A. van der Hoop en J. Unterhol- lenberg; F. Mense en D. Elizen. Overleden: A. van den Belt, 23 m.; J. N. Roest, 48 j„ overleden te Noordwijk; J. J. Haibertsma, 69 j., H. R. Sweerts, 75 j., overleden te Haar lem; L. M. Richter, 41 j. overleden te Haarlem. Personalia Bij Kon. Besluit is aan A. IJzer man vergunning verleend tot het aannemen van de benoeming tot Officier d'Académie. Statuten. De „Start" bevat de statuten van de Bloemendaalsche Reddingsbrigade, al hier. Nieuwe school D. In de laatstgehouden raadsvergadering stelde de heer Prinsenberg naar aanleiding van het voorstel tot aanwijzing van de plaats voor een nieuwe openbare lagere school D te Overveen voor, de school te pro jecteeren op het oostelijk gedeelte van de dooi de gemeente aangekochte gronden, welke eerr tijds toebehoorden aan mevr. de wed. A. C. GehrelsVervooren en werd dit amendement aan B. en W. om prae-advies gerenvoyeerd. Naar aanleiding daarvan pleegden B. en W. overleg met den heer Prinsenberg en zijn zij tot d eslotsom gekomen, dat inderdaad het door den heer Prinsenberg bedoelde gedeelte belang rijke financieele voordeelen biedt boven de aan vankelijk door hen voorgestelde plaats, waarom zij thans voorstellen te besluiten als plaats voor een nieuwe openbare lagere school D te Overveen, -ter vervanging van de bestaande, aan te wijzen de perceelen kadastraal bekend in Sectie A nos 536, gedeeltelijk en 567 gedeelte lijk. Gemeentezaken B. en W. stellen voor, hun de bevoegdheid te geven het opnemen van de boeken en kas van de gemeenteontvanger op te dragen aan het Centraal Bureau voor Veri ficatie en financieele adviezen der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten te 's-Graven- hage. Daar overal zanderijen in deze gemeente worden opgericht, wat ten gevolge heeft, dat niet alleen de wegen door de zandkarren worden stukgereden, doch ook de gemeentelijke zanderij gemeden wordt wegens den hoogen zandprijs 1.50 per M3), stellen B. en W. voor, dezen prijs met ingang van 1 Januari 1933 terug te brengen op 0.25 per M3. Personalia Mej. W. T. Nieuwjaar, alhier, slaagde te Amsterdam voor het examen apothe kers-assistente. Personalia De gemeente-veldwachter J. v. d. Spek te Nieuw-Vennep heeft met goed ge volg afgelegd het examen voor candidaat- inspecteur van politie, afgegeven vanwege t}en •algemeenen Nederlandschen Politiebond. Toonecluitvoering De vereeniging „Concor dia" hoopt op Woensdagavond a.s. een feeste lijke bijeenkomst te houden in hotel „De Beurs" De gunstig bekend staande Koninklijke too neelvereeniging „Jacob van Lennep" uit Haar lem, zal hare medewerking verleenen met de op voering van de klucht „Een dag dame". Buurtvereenigring De onlangs opgerichte buurtvereeniging „Badhoeve" te Schiphol alhier, is reeds actief werkzaam. Het bestuur heeft de zer dagen o.m. een adres aan het gemeentebe stuur van Haarlemmermeer verzonden,waarin over verschillende misstanden in het noordelijk gedeelte van dezen polder wordt geklaagd. Het bestuur der nieuwe vereeniging is thans samengesteld als volgt; A. de Waard, voorzit ter, J. H. Even, secretaris en J. van Geest, penningmeester. Pinda-mannetje Ook hier ter plaatse hebben we een pinda-mannetje gehad, uit de stad naar hier gedwaald om te trachten af zetgebied te krijgen voor zijn „Lekker-Lekker." Het behoeft geen betoog, dat de. vreemdeling door de jeugd nieuwsgierig werd aangegaapt, gelukkig echter niet onheusch of bejegend. Het blijkt dat deze stakkers koopmanschap en bedelaarshandigheid missen: hem ontging een dubbeltje, dat een heer hem toedacht en dat verdween in den zak van een jongen die niet deed wat hem gevraagd werd. Van den Hillegomschen jongen niet mooi. Winkelweek In de vergadering van de Centrale der drie Middenstandsvereenigingen is een commissie voor de winkelweek gevormd, die gehouden wordt van 28 Nov. tot 5 Dec. Zij bestaat uit de heeren L. Th. J. van Dijk, J. C. Kat, Henk Kroon, A. Philippo; H. Roeland, J. Schoonderbeek, Schulte Kuperjans, N. C. Veldhuis en Zitkamp Jr. Het door de commis sie beraamde plan tot attractie voor de koo- pers is gisteren door B. en W. goedgekeurd. V. V. V. In de gisteren gehouden be stuursvergadering der Vereeniging voor Vreem delingenverkeer is definitief besloten tot toe treding tot den Alg. Bond van V. V. V., geves tigd te Den Haag. Overwogen wordt gedurende de drukke dagen van bezoek aan de bloemen velden een kiosk te plaatsen voor inlichtingen. Verzocht zal worden aan den Prins van Wa les om bij het bezoek van Z. K. H. aan de bloembollenstreek in het a.s. voorjaar ook Hil- legom met een bezoek te vereeren. De eerste begunstiger is toegetreden, terwijl nog meer deren volgen. Het bestuur is vol goeden moed. Wie helpt? Een jeugdige schoolgaande knaap uit een groot gezin had met boodschap pen doen zooveel geld gespaard, dat hij een fiets met bagagedrager kon koopen. Nu konden z'n zusjes op den bagagedrager zittende van den Venneperweg vlug naar de school en zelfs tusschen den middag thuis komen eten. Tij dens den schooltijd is het familie-voertuig van het schoolplein der St. Josephschool gestolen. Waar het gezin hulp waard is zouden men- schenvrienden het wakkere ventje graag een andere fiets geven. We gelooven wel dat het bedrag' daartoe bijeen zal komen. Men kan bij de firma Kat of bij den heer A. J. Lomsen zijn gave deponeeren. Dit goede doel dient ge steund. Concert. Zondag gaf de R. K. Harmonie „Soli Deo Gloria" in de concertzaal „Zomerlust" voor haar donateurs een concert. In zijn ope ningswoord bracht voorzitter Heeremans den donateurs dank voor den steun, die ondanks de crisis, constant bleef. Hij wees op het suc ces, dat de vereeniging den afgeloopen zomer op concours en festival behaalde, waarna hij de prijzen aan het vaandel hechtte. Het programma werd aangevangen met een tooneelstuk je, getiteld „Minister Vagebond", op gevoerd door een zevental leden der harmonie. Dit één-actertje, een dolle klucht, werd goed vertolkt en bewees aardig werk van den re gisseur. Het bracht de lachspieren-danig in be weging. Na de pauze volgde het muzikale ge deelte, dat keurig werd verzorgd en van goede studie getuigde. Meer licht!! Algemeen wordt er over ge klaagd dat de verlichting bij het Postkantoor veel te wenschen overlaat. Er is vroeger bij het gemeentebestuur al eens op aangedrongen daar verandering in te brengen, doch zonder suc ces. Naar wij vernemen, zal de dorpsvereeniging nu opnieuw een poging aanwenden door te ver zoeken verbetering in dezen toestand te bren gen. R.K. Sportvereeniging „Foreholte" Zondag zijn twee thuiswedstrijden gespeeld voor de competitie. Allereerst Foreholte 1 Jun. tegen K. F. C. 1 Jun. uit Oegstgeest. Dit werd wederom een gelijk spel. Foreholte 2 boekte zijn derde overwinning, nu op Santpoort 6. De geheele wedstrijd was Foreholte in de meerderheid vooral na rust, het werd 2—1. Het eerste elftal had rust en het tweede Junioren-elftal eveneens. Foreholte 3 speelde vriendschappelijk te Noordwijk tegen A. J. C. 3 en verloor met 5—0. De 47-jarige C„ die in voorarrest zit in het huis van bewaring, in verband met relletjes, welke eenigen tijd geleden op den Burgwal plaats hadden, werd ter wille van zijn gezondheid ver pleegd in de ziekeninrichting St. Johannes de Deo. Tijdens het bezoekuur is de man kalm weggeloopendoch deze vreugde zou van korten duur zijn, want des avonds werd hij door de Haarlemsche recherche aangehouden in het woonwagenkamp te Heemstede. Nader vernemen wij van de leiding der Zie keninrichting, dat geen enkele verantwoording wordt aanvaard, noch toezicht wordt gehouden op patiënten welke op bevel van den Officier van Justitie worden verpleegd. Zondagavond had op den hoek van den Zijl- weg en Pieter Kiesstraat een autobotsing plaats tusschen een stadsautobus en een vrachtauto. De autobus-bestuurder verklaarde later, dat de vrachtauto -net groote snelheid de bocht -vilde nemen, en hierdoor een aanrijding on- veimijdelijk was. Bü de botsing werd de bus aan de linkerzijde geheel gedeukt en de vracht auto aan de voorzijde zwaar beschadigd. Van de in de bus zittende passagiers bekwam ge- 'ukkig niemand verwondingen. Onmiddellijk na de aanrijding vluchtten uit den vrachtauto drie jongens van 16 a 17 jaar. Gebleken is, dat zij den vrachtauto uit een pakhuis van de firma Box Steen- kist aan de Phoenixstraat hadden weggehaald. Zii hadden zich toegang verschaft door de deur open te breken. Een der jongens is van morgen aangehouden en naar het politiebureau geleid. Men zal nu ook de anderen wel spoedig op het spoor zijn. Men vermoedt, dat zij zich meer aan der gelijke feiten schuldig gemaakt hebben. Eenige weken geleden hebben Ged. Staten van Noord-Holland in een openbare zitting behan deld een kwestie betreffende artikel 40 der Armenwet tusschen het Burgerlijk Armbestuur van Nieuwer-Amstel en dat van Haarlem. Eer. armlastige van Haarlem had zich verleden jaar in Nieuwer-Amstel gevestigd, omdat hij meen de daar een betrekking te kunnen vinden en genoot van deze gemeente steun, hoewel het Burgerlijk Armbestuur meende, dat Haarlem verplicht was enkele maanden den steun te be talen. Ged. Staten hebben beslist, dat de kosten van ondersteuning van het gezin tot 12 Juli 1932 tot een gezamenlijk bedrag van 298.58 ten laste komen van het Burgerlijk Armbestuur te Haarlem. In het St. Elisabeths-gasthuis is aan de ge volgen van een auto-ongeluk overleden de 62- jarige heer P. Martin, afdeelingschef van de Twentsche Bank. De heer Martin werd gerui- men tijd geleden op de Gasthuisvest bij een auto-ongeluk ernstig gewond. Zaterdagavond te kwart voor acht wandelde een leeraar met zijn vrouw op den Konings weg bij de Olieslagerlaan. Een voorbijkomende fietser ontrukte de dame haar taschje, doch de heer Durieux, die met zijn auto passeerde, achtervolgde den man en wist hem op het Plein te dwingen van zijn rij wiel te stappen, greep hem en bracht hem bij de Garage Kimman binnen, waar hij den man aan twee chauffeurs gaf en de politie op wilde bellen. De man heeft kans gezien zich los te rukken en ontvluchtte. Het taschje heeft hij onderweg weggeworpen. Zondagnacht omstreeks half 1 heeft zich in de kolonie „Leeuwstuk" te Brunssum een droe vig gebeuren afgespeeld. De 22-jarige mej. van G. uit de Bovenstraat welke in genoemde kolonie ligt, heeft den 23- jarigen S. uit Rumpen, met wien zij verkeering had, met een revolver, toen hij voor haar wo ning van haar afscheid nam, neergeschoten. De jongen viel op den grond en het meisje, waarschijnlijk meenend dat hij dood was, is een eindje de Bovenstraat ingeloopen en maakte toen met een revolverschot een einde aan haar leven. Omtrent de motieven, welke het meisje tot haar daad geleid hebben, tast men in het duis ter. Hoewel de man ernstig verwond was, daar hem een kogel in het hoofd was blijven steken, kon hij toch dadelijk door de mare- chaussee's verhoord worden. Daarbij bleek, dat zij 's avonds nog een bioscoop-voorstelling te Hoensbroek hadden bijgewoond. Er was niets voorgevallen, dat eenig licht zou kunnen wer pen ter opheldering van het gebeurde. Wel deelde de man mede, tegen het meisje gezegd te hebben, dat hij voornemens was de ver keering te verbreken. Dr. Stoffels uit Brunssum. die eveneens spoedig ter plaatse was, kon bij het meisje slechts den dood constateeren en gelastte de overbrenging van S. naar het St. Joseph-zie- kenhuis te Heerlen, nadat hij een noodver band gelegd had. Het stoffelijk overschot van het meisje werd in beslag genomen en overgebracht naar het lijkenhuisje op de begraafplaats te Brunssum. Over den toestand van S. viel Maandag nog weinig te zeggen. Het „Wkbl voor BI.-O." schrijft- De verkiezing van den democraat Roosevelt tot president van de Vereenigde Staten is voor den kring onzer vakgenooten het sein tot het koesteren var goede verwachtingen ten opzich te van den bollenhar.del met Amerika. Men schrijft aan den nieuiven president voornemens toe om de handelspolitiek van de Vereenigde Staten geleidelijk zóó te herzien, dat de afslui ting der grenzen vooi invoer van producten van buiten de Vereenigde Staten, verminderd wordt en met name aan staats-maatregelen, die het zakenleven veriammen, een einde wordt gemaakt. Men spreekt in dit verband van her ziening der tariefwet voor producten van lan den, waarmee men een levendiger zakenver keer wenscht; men gr-at hier en daar in de pers nog verder en spreekt van ae mogelijk heid van herziening der quarantaine-wet. Ook wordt ophefing van het drastiscne drankver bod verwacht als gevolg van dezen politieken omkeer vooral omdat de nieuwe president te velde zal trekken tegen de sterke vormen van corruptie waartoe dit verboe aanleiding geeft. De strijd tegen practijken, die het dag licht niet mogen zier is begonnen- van den weldadigen invloed daarvan ondervinde spoedig het handelsleven den gunstigen terugslag. De naam van den nieuwen president roept herinneringen op aar zijn voorganger en naamgenoot niet partijgenoot aan het begin dezer eeuw. Velen zullen zich het bezoek van Theodoor Roosevelt aan de groote ten toonstelling van 1910 in den Haarlemmerhout nog herinneren, als een zeer welkom bewijs van hooge belangstelling voor het belangrijke vakgebeuren De nieuwe president van Amerika Franklin Roosevelt aanvaardt straks het leiderschap van den machtigen statenbond, nadat 50 jaren lang Nederlandsche exporteurs van bloembollen, dit land hebben bez icht en er een handel hebben opgebouwd. Onder Roosevelt's regeering moge de gastvrijheid van der. Amerikaan eigenschap worden van zijn Staatsbestuur, dat dan terug zal keeren van den weg van uitsluiting en zelfgenoegzaamheid en bevorderen zal het on gehinderde vrije ruilverkeer, dat de bron is voor alle welvaart. Woensdag 23 November zal in de Kathedrale Kerk de wijding van het werkgevers-altaar plaats vinden, gevolgd door een H. Mis, op te dragen door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent. Daarna zal het altaar door den voorzitter aan geboden worden en om kwart voor 12 wordt een huishoudelijke ledenvergadering gehouden in restaurant Brinkmann. Om 3 uur 's middags zal een bezoek worden gebracht aan de Beijnes-fabrieken te Haarlem. Er was wel veel belangstelling voor de muzi kale soiree, welke Zaterdagavond te Bloemen- daal werd gegeven door de zangeressen en zangers, die studeeren onder dé beproefde lei ding van den bekenden concert- en oratorium- zanger Jac. van Kempen. En het is ons waarlijk een genoegen geweest kennis te maken met de verschillende waarlijk uitstekende stemmen, welke door den leeraar met zooveel juist inzicht in haar afzonderlijke kwaliteiten en geschiktheden, worden gevormd. In de korte inleiding, door den heer Van Kempen in het aardig zaaltje van het Jeugd huis aan de Donkere Laan voor de soiree musicale gegeven, stipte hij zelf reeds aan, hoe er steeds rekening moet worden gehouden met persoonlijken aanleg en geschiktheid van de te vormen stemmen. De heer Van Kempen introduceerde ook het Baby-vleugeltje, slechts 1.25 M. lang en door de fa. Bender zoo pas uit Engeland geïmporteerd. Het is ons Zaterdag avond gebleken, dat het uitstekend voldoet bij de begeleiding van kamerzang. Men zal het ons wel niet euvel duiden, wanneer we niet alle zangeressen en zangers aan een bijzondere critiek onderwerpen. De beteekenis van een avond als deze ligt niet daarin. Wel mogen we zeggen, dat er over het algemeen zeer verdienstelijke prestaties, soms zelfs veel belovende stemmen, te beluisteren waren. De aria's en liederen van zeer uiteen- loopende componisten, en divers van kleur en richting, waren alle gekozen met het oogmerk de techniek van de dames- en heeren-leerlingen het best te ondersteunen. Zonder verder uit te willen weiden, en zonder ook maar iets te kort te willen doen aan de overige optredenden, mogen we toch wel een bijzondere vermelding maken van de zangeres sen van de beide aardige Engelsche kinder liederen, „Ich liebe dich", van Grieg en Lievelingskind" van Andriessen Standchen van Rich. Strauss en de Kleine Wals van Joh. Strauss en aan de beide heeren die respec tievelijk Receuillement van Massenet en O Fraiche nuit van Franck en de Zwei Ernsle Gesange van Brahms vertolkten en last not least aan den zanger der drie negerliederen, die hierin veel verdienstelijker prestaties toonde dan in zijn Haydn-duet. De heer de Lobel, die zelf een piano-arrangement maakte van deze bijzonder karakteristieke liederen, begeleidde zelf den zanger, die toonde het genre uitstekend te beheerschen. Mevrouw van Kempen-Scholts, en de heer Booda begeleidden afwisselend op het Baby-vleugeltje de verschillende optredenden. Men zoeke hier echter geen ondeugende woord speling achter, want zij deden het beiden met groote vaardigheid en aanpassingsvermogen, hetwelk naar men begrijpen kan nu en dan wel bijzonder soepel en ruim mocht zijn. Tengevolge van het groot aantal optredenden was het aldus nog vrij laat, toen de heer Van Kempen den aanwezigen dank zegde voor hun opkomst en hun allervriendelijkst „tot 'n volgen den keer" toewenschte. J. S. Ook dit jaar zal de Franciscaner Pater Wij nand Sluijs weder eenige conferenties houden voor niet-katholieken in de R. K. kerk, Klever parkweg 15, des avonds van 8.30—9.45 uur. De ervaring hier en elders heeft geleerd, dat deze conferenties door zeer velen als een gees telijke verkwikking in onze materieel zorgvolle tijden extra worden gewaardeerd. De algemeene titel is ditmaal. „Het mensche- lijk leven geheiligd door den Godsdienst." Besproken zal worden: Donderdag 17 November: „Het menschelijk verstand over God." Donderdag 24 November: „Godsdienst in het leven." Donderdag 1 December„De bronnen van Godsdienstige kennis." Donderdag 8 December: „De centrale van Godsdienst Donderdag 15 December: „De kanalen van Godsdienstige kracht." Donderdag 22 December: „Werkelijkheid en ideaal." Voor niet-katholieken worden plaatsen gere serveerd. Ook toegankelijk voor katholieken. AVENHORN, 12 November 1932. Kool: Bloem kool I 8.50—10.90, id. II 360—5.40 per 100 St., 1000 st.; Roode kool 1.504.10 per 100 kg., 7500 kg.; Gele kool 1.10—1.70 per 100 kg., 15000 kg.: Groene op Putjes kool 2.304.80 per 100 st., 1500 stuks. 1000 st. groote 2500 St.. kleine 50.000 st. Drielingen 3.904.10 per 100 kg 7500 kg.; Bleten: Groote 4.405.30, kleine 3.103.80 per Uien: Gewone maat 4.405.30 per 100 kg., ld. kg. Wortelen: Flakkee 1.101.70 per 100 kg., 16000 BEVERWIJK, 14 Nov. Coöp. Tuinbouw Vrije groenten en fruitmarkt W. A. Bloemendaalsche gele kool 711, Bredasche groene 2.55.5, Knol len 1—4, Chin, kool 1.52.5, Roode en gele Bewaarkool 25, Bloemkool 4—10, per stuk, To maten 724, Druiven 2436, Kassnijboonen 23 42, Goudreinetten 718, Handperen 1020, Stpofperen 10, Boerenkool donker fijne krui 48 grove 24, 3.58, Spruitjes 8.513.5, natuur- spinazie 16, uien, peen en bieten 25 per K.G.. bospen 8.514, Prei 510, div. bosgroenten 24, laaardappelen 24 per 100 K.G. BEVERWIJK, 14 Nov. R. K. Coöp. Tuindersv. „Kennemerland" Spruiten per K.G. 12—20, Snij- boonen 2428, Dikke Speroieboonen m. dr. p. K.G. 0.30, Sla per kist 2050, Boerekool per kist 1540. Spinazie per kist 3565, Andijvie per kist 2055, Bloemkool per stuk 412, Knollen 26, Roode kool 36, Groene kool 37, Gele kool 36, Wortelen per bos 514, Selderie per bos 23, Pieterselie per bos 24, Prei per bos 611, Uien per K.G. 46. Appelen per K.- G. 915, Peren per K.G. 814, Tomaten per K.G. 824, Druiven per K.G. 2835. BOVENKARSFEL 14 Nov. ,,De Tuinbouw" Aardappelen Due per baal 2838, Schotsche 25 —26 Grof 27—29, Kleine 2945, Eigenh. 47— 67, aanvoer 2250 baal, Uien grof per baal 2.25 2.30, groote gele 2.152.25, Drielingen 1.601.85, Nep 3.103.25, aanvoer 260 baal, Bloemkool le soort Kortbeen 3.009.50, Bloemkool le soort 8.30—14.90, 2e soort 1.906.—, 3e soort 2.20 4.20, per 100 st. Aanvoer 59420 st., Roode kool per 100 K.G. 1 80—3.50, aanvoer 4885 K.G., Ge le kool 1.702.20, aanvoer 12770 K.G., Witte kool 1.201.30 per 100 K.G., aanv. 1525 K.G., Bleten groote 1.20per 1000 st.. idem kleine 2.603.10 per 1000 st., aanvoer 39000 Kilo. ENKHUIZEN, 14 Nov. Bloemen: Chrysanthen 515, per hos, Eenpoters wit 57 per stuk, id. bruin 810, Headley 2.50. ENKHUIZEN, 14 Nov. Vischmarkt. Aangevoerd werden 3 vaartuigen met 566 pond hoekbot. pr. 16.30—18.95. HEM. 14 Nov. Zuider-Kogge. Appelen 1528, Druiven 26—35, Andijvie 1.20, Curee 11—16, To maten 89, Bloemkool le soort 7.2010.80, ld. 2e soort 4.305.80, Spruitjes 1010.50, Winter mannen 10.8011.60. HOOGKARSPEL, 14 Nov. „De Eendracht" Bloemkool le soort 5.10—10.80, idem 2e soort 4.90—6.60, idem 3e soort 3.10—3.80. OBDAM. 14 Nov. 1932. „De Tuinbouw". Aan voer 14500 K.G. Deensche 0.601.10, 13000 K.G. Roode kool 1.102.70, 3000 K.G. Gele kool 1.40 —1.90, 7000 K.G. Witte kool 0.60—1.10, 2000 K.G. Uien 3.304.40, 37000 K. G. Roode Bleten 0.60, 2800 K.G. Wortelen 1.20. LEIDEN 12 Nov. Eierenveiling. Totale aanvoer 6231 stuks, Kipeieren 7.60—8.15, Kuikeneieren 6—7.35, Eendeleren 4.004.50 per 100 stuks. Handel matig. PURMEREND, 14 Nov. „Afslagv. Beemster, Pur- merend en Omstreken". Aardappelen: Friso 0.35 per kist van 25 K.G., Tomaten A 0.75—1.60 per 10 K.G.. Tomaten B 0.75—1.60 per 10 K.G.. To maten C 0.350.55 per 10 K.G. Witlof I 13—17 per 100 K G., Witlof II 4—6 per 100 K.G., Bloemkool 2—10 per 100 K.G., Roode Kool 0.40 6.10 per 100 K.G., Savoye kool 1.805.10 per 100 K.G., Spruitkool 0 20—1.90 per 15 K.G., Boe rekool 0.300.60 per kist van 10 K.G., Spinazie 1.09—1.12 per mand van 6 K.G.. Andijvie 0.60 3.20 per 100 krop, Rapen 22.90 oer 100, Bleten 47 per 1000, Wortelen 911.70 per 100 bos (zak), Uien 0.72—1.21 per 25 K.G., Idem Drie lingen 0.85—1.07 per 25 K.G., Uien Nep 1.55 1.67 per 25 K.G., Prei 7.509.50 per 100 bos. DruivenFrankenthalers 0.28 per Kilo, idem Alicant 0.20—0.34 per Kilo. Appels: Zoete Bellefleur 11.— per 100 K. G., Bramley Seedling 7—13 per 100 K.G., Groninger Kroon 14— per 100 K.G., Present van Enge land 13—36 per 100 K.G., Reinette, oranje 1013 per 100 K.G. Peren: per 100 K.G.: Beurré Clairgeau 613, Gieser Wildeman 615, Winterlouwtje 6.509.50. Wlnterjan 4.5013. TEXEL, 14 Nov. Eierenveiling. 58-66 K.G. per 100 6.80—7.60, 40-56 K.G. per 100 4.006.50. Oude kippen (vorige week) p. K.G. 0.42. TEXEL, 14 Nov. Veemarkt. 7 Koelen 130180, 3 Pinken, 16 Kalveren 2540, 11 Nuchtere kal veren 5.0010.1 Ram, 10 Schapen 1015, 16 Lammeren 58, 6 korven Kippen 0.450.85. MAANDAG. 14 Nov. Vorige koersen Londen 8.2914 Berlijn 59.22 Parijs 9.77M Brussel 34.55M Zwitserland 47.95 Weenen Kopenhagen 43.50 Stockholm 44.00 Oslc 42.50 New Vork io&ble) 2.491k Rome Praag Madrid .m*»***..*..20.37)4 8.32X 59.20 9.76 H 34.55 47.92H 43.50 44.09 42.25 2.49)4 12.75 7.38)4 20.40

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2