St. Willibrordus HERR VON PAPEN GEVALLEN VEREEINIGDE KATHOLIEKE PERS Het nieuws van heden Door de partijen uitgebeld Von Papen's werk bestendigd Partijleiders bij Hindenburg De mijnstaking te Oviedo Japan opent het offensief DE BAROMETER ZATERDAG 19 NOVEMBER 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen p. week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, Per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 N.V. Ned. Verzek.-Maatschappij Utrecht,Catharijnesingel 48 Hoofdinspectie Amsterdam Adm. de Ruijterw. 242, Tel. 82797 Kapitaal- en Volksverzekering Onneembare hindernis kün Verdere beknotting van de be voegdheden der regeering- Braun Hindenburg verordert Braun begrijpt Papen niet Het minimum Het Weer von Gayl Hitier en zijn staf per vlieg tuig te Berlijn ge arriveerd Verlenging van den godsvrede „AMY" TE KAAPSTAD De regeering zegt steunmaatregelen toe. Vakvereeniging bereid tot werkhervatting Aanslag op Von Papen? Vrouw tot 3 maanden gevangenis veroordeeld DE WINNAARS VAN DE BERLIJNSCHE ZESDAAGSCHE mm Met kransen getooid: links: Guim.bretière; rechts: Broccardo De opstand in Honduras Regeeringstroepen slaan rebellen op de vlucht Om Noord-Mandsjoerije te bevrijden rf Kano-ster op zee gered In uitgeputten toestand Motie van vertrouwen in Herriot Door de Kamer met 377 tegen 212 stemmen aangenomen Mandsjoes en Mongolen Met het huidige regime tevreden Gevangenen te Dart moor ontsnapt Door bloedhonden achtervolgd Otto von Habsburg Geen verloving met Italiaansche koningsd ochter Zee- en luchthaven in West-Ierland Ook financieel Nederland voelt ervoor DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN Engeland en Rusland Amerika's president vier maal Opa Mevr. Roosevelt en de rijke agent Vliegramp te Toulon Drie officieren gedood Kabinetsraad over de schulden W. Brakel Jr. Botermarkt 17 SN» NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Onze voorspelling is in vervulling ge gaan: van Papen, de eens zoo be kende hindernisruiter op concours hippi- tUes, is op het concours politique komen te 'allen. Hij is door de partijen uit het veld Bebeld. Hij heeft zijn dollemansrit moeten op- Seven. in de renbaan rijden vele ruiters, doch er is er slechts één, die den prijs behaalt. En Öie ééne is von Papen zeker niet. „Unverfroren bravour moge in de ruitersport soms met succe. borden bekroond, in de sport der politiek ver oorzaakt het meestal ongelukken. Het optreden Van von Papen levert daarvan weer het bewijs. hij onder de oogen van het schei-fluitend Publiek uit net veld hinkt, blijft er niet vee; 'haer dan een serie van niet genomen, maaj baldadig ineengetrapte hindernissen over. Alleen de ééne hooge hindernis van het vasthoudend Verzet dér parlementaire partijen staat ongerept en onbeschadigd. Bij deze hindernis stortte ^indenburg's favoriet tenslotte ter aarde. Het Piuet den ouden veldmaarschalk en Rijkspresi- dent, die hoofdzakelijk door den wil der sociaal democraten en het Centrum (de Nazi's stem den indertijd op Hitier en de Duitsch-nationalen °P Diisterberg) herkozen werd, wel vreemd te •hoede zijn. Zijn Oostpruisische vrienden hebben bem in Neudeck wei den denkbaar slechtsten raad &egeven, toen zij hem overreedden om Brünmg die de trouwste kampioen voor Hindenburg Presidentschap was geweest, als een verdachten °Ppasser uit den politieken dienst te jagen. Dai hindenburg naar die inblazingen heeft geluis- *®rd, is een fout, die zich zelf wel wreed heeft gewroken. Want uit die eene fout zijn alle an. bere voortgekomen. De benoeming van von hapen tot Rijkskanselier bleek al ras de benoe ming van den verkeerden man op de verkeerde Maats. Hij werd benoemd om een concentratie der nationale krachten te bewerken. Maar hij speelde deze uiterst moeilijke roi Ms een armzaligen salon-dilettant en bovendien hy aldoor uitdrukkelijk te kennen, dat hij Me rol eigeniyk niet wenschte. Aan deze twee- Machtigheid is de autoriteit van zijn autori- tair kabinet ten gronde gegaan. Op grond van de door de opheffing van het uniformverbod door hem zelf ont ketende terreur in Pruisen, joeg hij de tfémissionnaire Pruisische regeering naar huis eQ liet hij zich zelf tot Rijkscommissaris be noemen. De grondwettigheid dier benoeming ^erd door het Staatsgerechtshof te Leipzig er kend. maar tevens verklaarde deze hoogste staatsrechtelijke instantie het ontslag van de vuisische ministers voor ongeldig. Von Papen Patn de zaken in Pruisen zelf ter hand om de z°o noodige orde te scheppen en het resultaat van deze door president Hindenburg gesanc- tiotipeerde eigenmachtigheid was de grootst Mogelijke wanorde. De Zuid-Duitsche landen wamen in verzet tegen het Ryk en tegen den Man, die van Rykshervorming en autoritair Sezag droomde, maar het tegendeel bereikte V°n Papen, die zichzelf met schijnbaar on verwoestbaar optimisme een regeerperiode van vier jaren toedacht, heeft alles in het werk gesteld om dezen opzet te verwezenlijken, maar 11 deed het op zulk een manier, dat hij zich ZeIf onmogeiyk maakte. Indien hij werkelijk de vupaciteiten van een dictator had gehad, zou y zich na de eerste ryksdagverkiezingen niet éan een échec in den weerbarstigen Rijksdag ebben blootgesteld, maar by noodverordening ponder parlement hebben doorgeregeerd. Nu Mchtte hy door nieuwe Rijksdagontbinding zyn positie te redden, en in schijn overwin- ftend, leed hij in werkelijkheid een geweldige Moreele nederlaag. Het denkbeeld eener na- °hale concentratie liet hem niet los. Opnieuw eP hy het Duitsche volk ter stembus en op- MéUw sprak het een politiek doodvonnis over eM uit. Een laatste poging om zyn Rykskan- ®®Üerschap te rekken beproefde hy door on- vhandelingen met de partijleiders te openen Dit doel heeft von Papen driemaal trachten te bereiken en driemaal mislukte het hem deeriyk. De opheffing van het uni- rMverbod en alle andere zoete broodjes, die voor de Nazi's bakte om hen in de regee- hgsbank te lokken, bewerkten slechts een dul- hgspolitiek der nationaal-socialisten te zynen Zlchte. Dit schamel succes werd .enter weg- esPoeld in het burgerbloed, dat tengevolge 0 de politieke terreur in steeds breedere °omen begon te vloeien. De rijksdagverkie Sen, uitgeschreven om de nationale gezind- des volks tot uitdrukking te brengen, ve zaakten een geweldigen aanwas der natio- al-socialisten. Met het Centrum samen had- de Nazi's toen een regeeringsmeerderheid word, hen vormen, maar de Hitlerianen, dol ge- en door hun succes, eischten alles of niets bez W"^en een party dictatuur instellen. AUéér in atetl ZV echter geen volstrekte meerderneid g detl nieuwen Rijksdag en met 't vast op de hdwet stoelend Centrum konden en wilden zy niet De tot overeenstemming komen. oogst voor von Papen was een ryksdag. Van"006 h« niet werken kon. Het Centrum, dat 8en ^en beginne af de scherpste oppositie te °ntrZijn vroe8er' maar aan de partij-consignes e0ns°Uw Seworden medelid had gevoerd, oleet VQtl eciUent. De Nazi's echter uit rancune tegen Mat'PaPen' omdat deze niet aan hun onrecht- lg verlangen naar de alleenheerschappij wenschte te voldoen, lieten hun duldingspoli- tiek tegenover den Rykskanselier varen en be gonnen hem met een hartstochteiyken yver te bestrijden. Er bleef voor von Papen niets an ders over dan zelf dictator te gaan spelen. Had hij deze rol met meer overleg en bezonnenheid gespeeld, misschien zou hij op den duur het pleit hebben gewonnen. Doch hij was als de heer uit de parabel, die een gastmaal had aangericht, terwijl de gasten niet wilden komen. De enkele gasten, die wel kwamen, deden dit alleen om hem te zeggen, dat zij van hem niets meer wilden weten. Zoo is de politicus Von Papen, die noch parlemen tair, noch dictatoriaal wist te regeeren, binnen vijf en een halve maand ten val gekomen. De politieke partijen, die hy tegeiyk wilde in- en uitschakelen, hebben hem nu zelf uitgeschakeld. De reeks mislukkingen, waardoor zyn regeering zich heeft gekenmerkt, vallen terug op dengene, die hem deze regeering mogelijk heeft gemaakt: Paul von Beneckendorffund Hindenburg. Het is dan ook de Rijkspresident, die thans zit opgescheept met de door Von Papen tot aanbranden toe gebakken peren: een Rijksdag, waarin de communisten een ongehoord aantal zetels hebben weten te bemachtigen, een gespannen verhouding tus- schen het Rijk en de landen, een politieke con stellatie, welke aan onzekerheid niets, aan stabi liteit alles te wenschen overlaat. De Rijksdag ontbindingen, de Rijksdagverkiezingen, heel het autoritaire gedoe van Von Papen, alles wat de laatste vijf maanden in de Duitsche politiek is geschied, 't was tevergeefsch, omdat de parle mentaire democratie te voorbarig dood verklaard is, terwül zij nog zoo levend bleek, dat zij haar aanspreker Von Papen politiek heeft kunnen vermoorden. BERLIJN, 18 Nov. (V. D.). Dp grond van art. 48 heeft de Rijkspresident heden een nood verordening uitgevaardigd, waarby de bevoegd heden in Pruisen worden geregeld. In de toe lichting wordt opgemerkt dat geen overeen stemming kon worden bereikt over de uitoefe ning der bevoegdheden, zooals die zijn vastge steld door de uitspraak van het Rijksgerechts hof. Dit is een gevaar voor de openbare veilig heid en orde. In den begeleidenden brief aan Braun wijst de Rijkspresident erop, dat een officieel herstal in functie van den Pruisischen Minister-Presi dent niet noodig is en doet hy hem mede- deeling van de genomen maatregelen. De Ryks- president geeft zijn leedwezen erover te kennen, dat de onderhandelingen niet tot een resultaat hebben geleid. BERLIJN, 18 Nov. (W. B.). In de kringen van het kabinet-Braun wordt verklaard, dat de nieuwe noodverordening een verscherping der situatie beteekent. Er wordt op gewezen, dat de houding van Von Papen te meer onbe grijpelijk is, omdat hij gisteren in zijn gesprek met Braun geen woord over deze nieuwe ver ordening heeft gezegd, ofschoon die toen waar- schüniyk al klaar was. In de huidige zit ting van den Ryks- raad is door den vertegenwoordiger der regeering- Braun verklaard, dat de jongste noodverordening niet overeenkom stig de uitspraak van Leipzig is en een verscherping van den toestand beteekent. Merkwaardig is, dat Rijksminister Von Gayl in deze zitting verklaarde, dat de Rijksregee- ring voornemers is. bij haar verdere werkzaamheden inzake de rijkshervorming zoo veel mogeiyk overleg te zullen plegen met de landen. De „Vossische Zeitung" noemt de nieuwe noodverordening een zeer strenge uitlegging van de uitspraak van Leipzig. De souvereine regee ring-Braun krijgt wel het minste wat haar kon worden toegemeten. Heel veel wat naar zooal niet volgens den tekst dan toch volgens den zin van het Leipziger vonnis toekwam, wordt haar onthouden. De Pruisische Landdag zal Donderdag a.s. weer bijeenkomen. Naar verluidt, zyn intusschen de coalitie- besprekingen tusschen Nationaal-socialisten en Centrum weer hervat. Indien deze tot een re sultaat leiden, zal men overgaan tot de verkie zing van een nieuwen Pruisischen premier. l§ Verwachting: Zwakke tot matigen, Zuid- H Oostelijke tot Zuidelijken wind, nevelig g FÊ tot half bewolkt, weinig of geen neer- slag, temperatuur om het vriespunt. S Verdere vooruitzichten: Onzeker. Zon op 7.30, onder 4.01. Laatste Kwar- tier Maandag v.m. 8.18. Licht op 4.31. BERLIJN, 18 Nov. (W. B.) Hedenochtend ontving de rijkspresident den leider der Duitsch-Nationale Volkspartij, dr. Hugenberg. Vanmiddag werden ontvangen de leider van het Centrum, Mgr. Kaas. en de leider aer Duit sche Volkspartij, Dingeldey. Overeenkomstig den wensch van den rijks president wordt van beide zyden niets uitge laten over de besprekingen, welke trouwens voorloopig dienen, om den president van de opvattingen der politieke leiders van midden en rechts op de hoogte te brengen. Van de Duitsch-Nationalen is bekend, dat zy voor een presidiaal kabinet zyn. Voor het Cen trum komt het er op de eerste plaats op aan. dat een regeering gevormd wordt, welke de ga rantie biedt, dat geenerlei experimenten ten aanzien van de grondwet worden ondernomen. Dingeldey huldigt over het algemeen de op vattingen van von Papen. Morgen wordt Hitier ontvangen. De nat.-soe. leider arriveerde vanmiddag half een per vliegtuig te Beriy'n. Hij was in gezelschap van de heeren van zijn naasten staf. onder wie de S.A.-commandant Roehms, alsmede van Gregor Strasser en dr. Prick. RÜksdag-president Goering zal hedenmid dag, eveneens per vliegtuig, vanuit Rome te Berlijn aankomen. Het is duidelijk, dat de nat.-socialisten voor nemens zijn, veel tactischer te werk te gaan dan op 13 Augustus. Zoowel in hun kringen als In die van het Centrum is men ervan doordrongen, dat alles in het werk moet worden gesteld, wanneer de hun door den president geboden kans tot vor- minge eener nationale concentratie zal worden benut. Of dit zal gelukken, daar valt momen teel nog niets van te zeggen. Sommige politici zyn hieromtrent optimistisch, anderen twyfe- len echter sterk en houden het voor mogeiyk dat tenslotte weer het kabinet-von Papen of een soortgelijke regeering het bewind zal gaan voeren. Welke de juiste opvatting is. dat zal wel niet vóór de helft der volgende week te zeggen zijn. BERLIJN, 18 Nov. (V. D.) De geldigheids duur der verordening van den Rykspresident tot verzekering van den binnen'andschen vrede d.d. 2 November j.l., welken den 19den Novem ber zou expireeren. is bij verordening van den Rijkspresident van Donderdag verlengd tot en met 2 Januari 1933. KAAPSTAD 18 Nov. (Reuter.) Mevr Amy— Mollison is hedenmiddag te 1.30 uur te Kaau- stad geland. Een reusachtige menigte juichte de koene vliegster toe. Amy Johnson heeft het record van haar echtgenoot met 11 uur ge broken. MADRID, 18 Nov. (Per telefoon). De mün- staking te Oviedo, waaraan ongeveer 30.000 ar beiders deelnemen, zal waarschyniyk beëindigd worden. Na afloop van de kabinetszitting van heden kondigde de minister van landbouw aan, dat de regeering de eischen der arbeiders erkent en zich bereid verklaart, 100.000 ton Asturische kolen ten gebruike in regeeringsgebouwen aan te koopen, de briketindustrie van tarieven te bevrijden en den invoer van yzer zoo nauwkeurig mogelijk te regelen, om de inheemsche staal industrie tc steunen en aldus het kolenverbruik te verhoogen. De vakvereeniging heeft zich bereid verklaard, de staking te beëindigen, het antwoord der myn- directie is nog niet binnengekomen. (United Press). BERLIJN, 18 Nov. (W.B.). Naar eerst thans bekend wordt, is Dinsdag j.l. een vrouweiyk lid van de S.PJ3. de Rykskanselarij binnengedron gen. Toen de portier haar greep en fouilleerde bleek, dat zij een 28 c.M. lange dolk by zich had Hierover had zy zich heden voor den rechter te verantwoorden. zy verklaarde rykskanselier von Papen te lebben willen dwingen zyn politiek te wijzigen Indien hy geweigerd zou hebben, „zou zü iets met dit wapen hebben gedaan". Een nadere verklaring was niet uit haar te krijgen. zy werd hierop veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf wegens het dragen van verbo den wapens. •V V TEGUCIGALPA. 18 Nov. (Per telefoon). In Honduras is het tot een verbitterden slag ge komen tusschen de opstandelingen en de regee ringstroepen onder opperbevel van generaal Canales in de nabyheid van Respire. Na een strüd van verscheidene uren werden de opstan delingen op de vlucht geslagen. Ze werden ter stond door de regeeringstroepen achtervolgd Een aantal plaatsen, die door de rebellen bezel waren, zijn heroverd. In de eerstvolgende dagen worden nieuwe ge vechten verwacht bij Gracias, waar vermoedelijk een beslissing zal vallen. (United Press) TOKIO, 18 Nov. (Per telefoon). Het groote Japansche offensief tegen generaal Su Ping Wen en de overige „ongeregelde" commandan ten is in vollen gang en zal met alle middelen tot de Siberische grens worden uitgestrekt, om Noord-Mandsjoerije definitief te bevryden. De chef van den Japanschen generalen staf van het Mandsjoerüsche leger. Koiso, is te Tokio aangekomen, waar hij het plan voor den veldtocht nogmaals uitvoerig met den ministei van Oorlog, Araki, zal bespreken. Intusschen is de opmarsch tegen Chailar en Mandsjoeli begonnen. De Japanners hebben de vernielde spoorbrug naby Furarchi hersteld en volgens een tevoren vastgesteld plan nieuwe stellingen ingenomen. Vliegtuigeskaders bom bardeerden ongeregelde troepen samengetrokken langs de spooriyn naar Chailar. De directie van den Chineeschen Oosterspooi- weg heeft er in toegestemd Japansche troepen over deze iyn naar Mandsjoeli te vervoeren Men vreest echter dat de rebellen de Hsinghar- tunnels in de lucht hebben laten vliegen. Ook uit Charbin wordt gemeld, dat de Japan sche troepen den opmarsch naar het Westen zyn begonnen, om Hinoan te bevryden. (United Press) HAMBURG, 18 Nov. (W.B.) Naar het „Ham burger Fremdenblatt" meldt, is Frau Müller, die een week geleden trachtte in een kano het Kanaal over te steken en van wie sinds haar vertrek uit Calais niets meer was gehoord, door de Hamburgsche sleepboot Fairplay te Duin kerken aan land gebracht, nadat zy in uitge putten toestand op zee was opgepikt. PARIJS, 17 Nov. (Reuter). Na afloop van de Jebatten over de interpellaties betreffende de landbouwcrisis heeft de Kamer met 377 tegen 212 stemmen haar vertrouwen in Herriot uit gesproken in een motie, welke gemeenschap pelijk door de radicalen en de socialisten was opgesteld en door Herriot aanvaard. Deze mo- I tie heeft tot strekking ter beschikking van de j regeering een fonds te stellen, dat zal dienen voor het handhaven der graanprijzen op een voldoende loonende basis. De motie voorziet tevens in een directe stabilisatie van den tar- weprys, een herziening van den prijs van meei van mengkoren en meel voor de broodberei- ding, vaststelling der broodprijzen volgens de werkeiyke graanprijzen, de schepping van een nationaal graanbureau, opgave van de bezaai de oppervlakte en herziening der pachtsom men. MOEKDEN, 18 Nov. (V.D.) De te Tsjeng- tsjiatoen aan de spoorlijn Taoman—Soepir.gkai verzamelde Mongoolsche leiders hebben den Volkenbond een resolutie doen toekomen, waar in voor 700.000 Mongolen zelfbestemmingsrecht wordt geëischt. De onderdrukking door de Chineezen heeft de Mongolen bewogen gemeenschappelijk met de Mandsjoes mede te werken aan de stich ting van den nieuwen Mandsjoerijschen staat. Door de afkondiging van de onafhankeiy'kneid van Mandsjoekwo, is de toestand verbeterd en de bevolking is met het regime tevreden Het rapport-Lytton houdt geen rekening met den wil van Mandsjoes en Mongolen. De resolutie eischt tenslotte van den Volkenbond garantie van het zelfbestemmingsrecht van het Mon goolsche volk, dat in een onafhankelijken Mandsjoeryschen staat wil leven. PRINCETOWN, 17 Nov. (V.D.) Nadat de politie sedert gistermiddag onafgebroken, ge durende een tijd van 30 uur. twee gevangenen had achtervolgd, die uit de gevangenis van Dartmoor waren ontsnapt, werd hedenavond besloten de achtervolging te staken tot Vrqdag- morgen. Het is thans bitter koud. In den loop van den dag hadden de bloedhonden, die bij de achtervolging gebruikt worden, lucht ge kregen. zy leidden de politie en de bereden wakers over 15 myien verlaten „moor" Tot dusverre heeft men echter nog niets defini tiefs van de ontsnapten gevonden. BRUSSEL, 18 Nov. (Reuter.) Op Kasteel Steenockerzeel wordt verklaard, dat het ge rucht. dat prins Otto van Habsburg een ver bintenis zou aangaan met de jongste dochter van den koning van Italië, geheel ongegrond is. Nog gisteren waren er berichten uit Boeda pest ontvangen, die dit gerucht tegenspraken LONDEN, 18 Nov. (Reuter). Door deskun digen van Engeland, Canada en den Ierschen Vrystaat wordt een groot plan uitgewerkt, om van Galway aan de Westkust van Ierland een groote zee- en luchthaven te maken, teneinde een aanzieniyke tydsbesparing te bewerkstel ligen voor transatlantischen mail en passagiers. De bedoeling is een nieuwe eindhaven te stichten voor de diensten tusschen Halifax en Galway. Financiëele steun voor het plan is voorloopig gevonden in Engeland en Ierland, doch men verwacht een internationale deelneming en groote Nederlandsche en Duitsche belangen hebben reeds hun verlangen te kennen gegeven zich financiëel voor het plan te interesseeren. De minimum-kostenraming komt op 2J4 mil- lioen pond. Von Papen's werk in Pruisen bij noodverorde ning bestendigd. Partijleiders bij von Hindenburg. De mijnstaking te Oviedo ten einde? „Amy Johnson" breekt het record van haarman. Japan opent het offensief in Noord-Mandsjoe rije. De opstand in Honduras Vliegramp te Toulon. Motie van vertrouwen in Herriot aangenomen. Minister Ruijs bepleit de vorming van ontwik kelingscursussen voor werkloozen. Het autobusongeluk te Laren. Verdachte in vrij heid. Tweede Kamer over den steun aan den tuin bouw. Overzicht van het aantal werkloozen. Ned. Varkenscentrale verleent op bepaalde voor waarden toeslag bij uitvoer van vrij mager en vet spek en varkensvleeschwaren. Samenvoeging diensten der geneeskundige in spectie. De Zesdaagsche begonnen. Tweede Kamer nam voorstel betreffende de haven van VIissing".n z. h. st. aan. O O O LONDEN, 18 Nov. (Reuter) De Britsche re geering is van meening, dat thans het woord aan de Sovjetregeering is, inzake het vraag stuk of de handel tusschen Engeland en Sovjet-Rusland op een nieuwen basis moet worden gesteld. De regeering heeft nog geen antwoord ontvangen op het opzeggen van het bestaande handelsverdrag. De Russische gezant verklaarde, dat de ge- heele kwestie thans door zijn regeering wordt bestudeerc.. NEW-YORK, 18 Nov. (V. D.) De nieuwgekozen President der Vereenigde Staten, Franklin D. Roosevelt, heeft gisteren zijn vierde kleimand er by gekregen. Zijn dochter Mrs. Elliott-Roose velt heeft nl. een zoon gekregen. Mevrouw Roosevelt, die het blijde nieuws vernam, spoed de zich uit Albany naar New-York In haar opwinding vergat zy echter reisgeld mee te nemen. Toen zy dit bemerkte, leende zy van een politie-agent bij het station, nadat deze haar als de echtgenoote van den nieuwen Pre sident had herkend, een bedrag van 10 dollar om de reis te kunnen betalen. PARIJS, 18 Nov. (Reuter). Op de reede van Toulon zonk heden een watervliegtuig van de Fransche marine zoo onverwacht snel in de diepte, dat de drie zich in de cabine bevindende dekofficieren niet gered konden worden Het ongeluk gebeurde op 3 K.M. afstand van het vliegtuigmoederschip. WASHINGTON, 18 Nov. (Per telefoon.) He den werd onder voorzitterschap van Hoover op het Witte Huis een kabinetszitting gehouden, waarin de oorlogsschuldenkwestie in haar jong ste phase werd besproken. (United Press) HUBLI Stofzuiger 78.—. o m. 1.50 per week AMEG Stofzuiger 49.50. om t 1.- Der week Hoogste stand op Zaterdag 9 uur v.m.: 762 Achteruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1