KENNEMERLAND Hij dacht in een HOESTBUI te blijvea f RADIO MOORS dP MARKTEN ZATERDAG 19 NOVEMBER Mr. C. Romme Kamerlid A. J. PRINSENBERG BEVERWIJK CASTRICUM VELSEN BijHoest - Griep - Eronchitis Asi'um» #,troor </e Corst" IJMUIDEN WIJK AAN ZEE EN DUIN Bloemendaals nieuwe wethouder HILLEGOM UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE VOORHOUT BEVERWIJK Zijn uw vfc* j aangedaan kalmeert hoesten «maakt slijm los! «brengt verlichting CASTRICUM HEEMSKERK OVERVEEN SLOTEN VELSEN-NOORD VOGELENZANG VELSEN—DRIEHUIS VOORHOUT HERINGA WUTHRICH - HAARLEM Exide Battery en, ook reparaties PROVINCIAAL LANDOGED Verbetering inrichting kampeer terrein ARBEIDER IN HET WATER GEVALLEN Aan de brandwonden overleden RELLETJE TE KROMMENIE By steunuitkeering VIJFHUIZEN IJMUIDEN R.K. Gymnastiekvereniging „Sport Staalt Spieren" Alle leden word»! nog eens her- ir.ne'-a aan nun plicht er voor zorg te dragen dat zij a.s. Zondag te 7 uur in de Parochie kerk van O. L. Vr. van Góeden Raad aan den Arendsweg aanwezig zijn bij de H. Mis, waar onder algemeene H. Communie. Met 't oog op het welslagen van onze jaarlijksche uitvoe ring, meen ik met meer recht te kunnen zeg gen dat allen het moeten beschouwen als een verplichting, om Dengene die toch per slot van rekening het meeste er toe heeft bijgedra gen om onze uitvoering op een dusdanige wijze te doen slagen, onzen dank te brengen. De leden der dames- en heerenafdeelingen zullen dit als van zelf beseffen, doch ten aanzien der adspirant-afdeelingen wordt de medewer king van de ouders ingeroepen om er toch voor te willen zorgen dat geen enkel lid zal ontbreken, want willen wij op den ingeslagen weg voortgaan, en in de toekomst nog meer succes oogsten, om, zooals onze oud-Geeste lijke Adviseur deze week zoo terecht in zijn toespraak liet uitkomen, nog eens de kopstem te kunnen zingen. Dan moeten wij in de eerste plaats zorg dragen, om Zondag in de kerk aan den Arendsweg aanwezig te zijn. „Amlcitla". Zooals we reeds eerder bericht ten, voert bovengenoemde vereeniging Woens dag 23 Nov. ajs. in het K.S.A.-gebouw, haar traditie getrouw, een revue op. Wederom brengt Amicitia „Elck wat Wils". Humor en satyre vol gen elkaar op, afgewisseld door fleurige toonee- len, zoowel door heeren als dames gespeeld. Ernstig wordt er gewerkt om de Bevsrwijkers eens te laten lachen. Wij hopen dat het aan een succes niet zal ontbreken. Tot slot een resumé uit de revue. Het eerste bedrijf opent met zang van een dubbel-mannenkwartet, waarna de Wederwaar digheden van de heeren v. Piktum, van Pak- tum en van Houtum een aanvang nemen. Na dat ze op de Breestraat de diverse Automaten bewonderd hebben, gaan ze eens een kijkje nemen in het „Tuindorp" van Beverwijk, waar dat is. verklappen we niet! Na een straatscène zien we den strijd voor veilig verkeer. Ook het revuelied wordt in dit bedrijf voor het voetlicht gebracht. Een sportfinale besluit dit gedeelte voor de pauze. Ook in het tweede bedrijf zijn de grappen niét van de lucht en gaan we zeifs nog Yo- Yo'en. Als we verder nog eens kennis maken met het inwendige van een raadhuis en een trouw plechtigheid" zich voor ons afspeelt, dan zal de grootste Nurke niet na kunnen laten te lachen. Een muntfinale besluit het geheel. Overbodig te zeggen dat een ieder die eens wil genieten a.s. Woensdag zijn avond vrij houdt. De werkloosheid Hedenmorgen waren aan de gemeentelijke arbeidsbeurs ingeschreven 676 werkloozen, nJL 378 uit Beverwijk, 221 uit Wijk en Duin en 77 uit Heemskerk. In de voorafgaande week bedroeg het totaal aantal werkloozen 698, nJ. 419 uit Beverwijk, 212 uit Wijk aan Duin en 67 uit Heemskerk. Geslaagd Te Hilversum slaagde voor het inspecleurr,diploma B, gedeelte Engelsch, de heer S. P. M. van Gooi, agent van politie, alhier. Kennemer Oudheidkamer De Kennemer Oudheidkamer ontving het navolgende ten ge schenke: van mevr. S. BoreelGevers een zakdoek van H. M. Koningin Anna Paulowna met monogram waarboven de Russische keizerskroon en een paar van deze vorstin afkomstige wit glacé handschoenen van den heer A. Molenaars, te Haarlem het Kronmgsnummer van .Kennemerland" van 31 Augustus 1868, een proeve van een Oranje Feest nummer van een Algemeen Weekblad, Anno 1E63, ter herdenking der 50-jarlge onafhanke lijkheid van Nederland, 1813-1863, een geïl lustreerde B jbel en een portret van Koningin Wilhelmina op ongeveer 6-jarigen leeftijd. Johanna'shof. Ieder, die plaatselijk eenigs- zins op de hoogte is, zal zich herinneren, dat halverwege van den Zeeweg voor eenige jaren neg een ouderwetsche boerenbehuizing stond, welke toen is afgebroken. De bedoeling van Ged. Staten was, dat terrein, bekend gebleven onder Johanna'shof, uit te geven in huur aan exploi tanten van een huis met enkele logeergelegen heden. Tot heden had zich niemand opgegeven, die aan de gestelde eischen kon voldoen. Thans vernemen wij, dat door Ged. Staten is besloten aan de fam. Heek te Zandvoort een te bouwen theehuis te verhuren met enkele logeer gelegenheden, welk gebouw 1 Mei 1933 gereed zal moeten zijn. De bedoeling is dus, dat in het a.s. seizoen dat theehuis zal worden geëxploi teerd. Het gebouw wordt overeenkomstig de lan delijke omgeving opgetrokken en zal een rieten dak krijgen. Burgerlijke Stand Getrouwd: Frederik Christiaan Peijs en Johanna Gerarda Mase- reeuw. Overleden: Lambert Broekhulzen, oud 74 jaar. wonende te Den Helder: Johannes Ja cobus van Os, cud 79 jaar, wonende te Am sterdam; Clasina Gerarda van der Mik, oud 30 jaar, wonende te Amsterdam. PLAATSELIJK CRISIS-COMITÉ. De groote Sint Nicolaas-verlotingen. Het Crisis-Comité schrijft ons: Zooals men weet, organiseert het Plaatselijk Crisis-Comité met medewerking van de win- „Vele jaren aan de borst te sukkelen en 's nach s hoestbuien die wel een half uur duurden, dat was mijn vroeger leven. Slapen deed ik weinig en eten, ho maarl Radeloos klaagde ik mijn nood aan een Duitsche vriend. Deze raadde mij Abdij siroop aan. Ik lachte erom, maar kocht den volgenden morgen Abdijsiroop. Na gebruik van 3 !e/.els van dat wondermid del, voelde ik al verlichting en na 5 fles- schen was ik heelemaal genezen, zooaat ik mij nu weer prettig veel, goed slaap, kortom een gelukkig mensch ben." (Origineel ter inzag*) L. K. te s-H. Alom verkrijgbaar.Th'ns F1.1.-,F1.1.50, Fl. 2.75 Gebruik buitenshuis Ahdijslroop-i.'cn'xn* per doos 35 cl, per dubbele doos 60 ct A*MJSÏ!K)0P-B0NB9NS (Gestolde Abdijsiroop) keilers- en middenstandsvereenigingen In de geheele gemeente, voor den komenden Sint- Nicolaastijd een 16-tal groote verlotingen. Voor a'les moet thans gelden het parool: ..Koopt in eigen plaats." De slechte tijdsomstandigheden zullen niet nalaten invloed uit te oefenen op de koop kracht van het publiek, doch hoe weinig of hoe veel men ook voor de komende feestdagen zal aanschaffen, met nadruk mag er op ge wezen worden om het geld in eigen gemeente te behouden. Dit is een daad van saamhoorig heidsgevoel. Het koopen in eigen plaats wordt nog meer bevorderd door bovengenoemde ver lotingen, waaraan zestienhonderd gulden aan prijzen zijn verbonden. Men neme dan ook goede nota van het vol gende: Gedurende deze verlotingscampagne, die ge houden zal worden van Maandag 21 November tot en met Dinsdag 6 December a.s., geeft iedere dee1 nemende winkelier aan zijn klan ten op elke 50 cents contanten aankoop in den winkel een bon cadeau, waarop zij hun naam en adres invullen en deze bonnen daar na deponeeren in daarvoor bestemde bussen. De trekkingen zullen in het openbaar plaats vinden en wel 4 in elk deel der gemeente op verschillende data. Data, plaats en uur zijn op de raambiljetten bekend gemaakt. Men zie ook de advertentie in dit blad. Met de uitgifte der bonnen wordt Maandag 21 Nov. begonnen, terwijl de eerste trekking Woensdag daaropvolgende gehouden zal worden bij Klauwers- Bloemend.straatweg, Santpoort; Donderdag 24 Nov. vindt een trekking plaats bij Demers, Trompstraat, IJmuiden Oost; Vrijdag 25 Nov. in hotel de Prins te Velsen-Noord, en Zaterdag 26 Nov., bij W. Koster, Kennemerplein, IJmuiden-West. Alie trekkingen geschieden des avonds te 9 uur in het openbaar. De prijzen voor iedere verloting zijn: 1 prijs van ƒ50, 1 prijs van 15, I prijs van 10, 2 prijzen van ƒ5, 6 prijzen van ƒ2.50, samen 100. Dus 16 verlotingen, elk met 100 aan prij zen. De prijzen zu'len op de trekkingsavonden aan de winnaars uitgereikt worden in den vorm van waardebonnen a 0.50 per stuk. zoo dat ,als iemand ƒ50 wint, hij 100 waardebon nen ontvangt, enz. De bonnen kunnen in bussen worden gede poneerd op de navolgende adressen, tusschen 9 uur vjn. en 8 uur n.m.: Dagblad voor IJmuiden, Prins Hendrikstraat 97, IJmuider Courant, Kennemerlaan 42, R. de Boer, Zeeweg 86, N. C. Mentink, Driehuizer- k-rkweg, Driehuis, Gebr. Hop, Hoofdstraat 10, Santpoort-dorp, J. Vader, B'cemendaalsche Straatweg, Santpoort-Station, W. van de Raadt. Kerkweg 11, Velsen-dorp, Handelshuis „De Faam", Wijkerstraatweg 81, Velsen-Noord. Winkelweek Maandag 21 November begint de groote Sint 'icolaascampagne. Tal van winkeliers zonden de deelnemers- trook reeds In. Anderen die ongetwijfeld ook van plan zjjjn aan de winkelweek deel te nemen gaven rich nog niet aan het secretariaat op. Om de raambi'jetten en étalage-kaarten tij dig te kunnen uitreiken, is het van groot be lang, dat niet tot den laatsten dag wordt ge wacht. Heeren winkeliers, zendt daarom nog heden uw deelnemersstrook in aan het secre tariaat, Kalverstraat 15, telefoon 22, IJmuiden- Oost. De penningmeester deelt aan de sub-comité's mede, dat hij, voor het in ontvangst nemen van gelden, In het vervolg des Woensdags avonds zitting zal houden van 7 tot 8 uur. Sedert de vorige opgave (31 October) ont ving de penningmeester in totaal 1041.54. waaronder ƒ29.75 van het personeel van het gasbedrijf en waterleiding. Spoed-ischende raadsvergadering. Heden middag om twee uur zou ten raadhutze een spoedeischende raadsvergadering worden ge houden. Als eenigst punt vermeldt de agenda: het aangaan van een geldleening, groot 1.700.000. Steunverleening aan visch-lossers. Door B. en W. is besloten vooralsnog niet tot uit sluiting van steunverleening aan de groep visch-losers over te gaan. De lossers, die wor den aan gewezen om te werken en bulten het geval van ziekte of dringende noodzaak niet aanwezig zijn, worden die week uitgesloten van steun. Sardine-aanvoer Gisteren werden door een achttal'Urker botters flinke partijen Sardines aan gevoerd, waarvoor nog al kooplust bestond, ge zien de Sardine mooi van stuk en het de eerste aanvoer was. Net vastgeloopen Tengevolge het vastloopen van het trawlnet tijdens het visschen voor den IJmuider stoomtrawler „Eendracht I", is e°n der galgen gebroken en tegen het dek geslagen. Plaatselijk Crisiscomité De Damescommis sie verzoekt ons te plaatoen: De verdeeling van onze gekregen kleeren on- i dei meer dan 75 gezinnen werd U. Woensdag! voltooid. Het werk heeft ons en de dames die ons hiel pen veel voldoening gegeven. Er waren stukken bij, die nog jaren uitstekende diensten zullen bewijzen en nuttig was het allemaal, waar het ons gelukte het juiste ding op de juiste plaats te brengen. Voor een prachtig geschenk aan nieuwe kin- derkousen, nieuw ondergoed en nieuwe dekens mogen wij wel even apart dank zeggen, maar ook voor het gebruikte zijn wij heel dankbaar, evenals, naar wij gelooven, velen die er mee ge holpen werden. I Maar wat zijn toch de hulsmoeders, die naaien kunnen, in het voordeel van haar, die het on voldoende leerden. I De eersten konden wij veel beter helpen, want zij konden vermaken wat zij kregen. U begrijpt, dat wij ons werk ten opzichte van gekregen kleeren niet ais beëindigd beschouwen. Wij blijven vragen, speciaal voor kinderbo- venkleeding en heerencostuums. Blijft u aan ons denken? j In B'oemendaals Raad heeft Donderdag het lot eindelijk geholpen, een onrechtvaardigheid ten aanzien van de katholieke fractie te her stellen. Toen de heer Van Nederhasselt tot hoofd van den dienst plant- soenen werd gekozen, koos men in diens mnimi plaats niet een nieu- wen katholieken wet houder, maar nam den neutralen dokter Bornwater. Toen wet houder Laan heen ging, was de heer Kre- mer favoriet. En nu deze heenging, moest óe heer Hogenbirk het worden. Maar zoo is het gelukkig nu eens niet geloopen. Nadat bij een tweetal stemmingen de heeren Prinsenberg en Hogenbirk een gelijk aantal stemmen op zich vereenigd hadden, trok de heer Cassée het voor den heer Prinsenberg gunstige lot. Daarmede eindigde nu de toch onhoudbare toestand, dft men de grootste fractie in den Raad een wethouderszetél onthield. Verschillen de redenen heeft men daartoe aangevoerd, waarvan niet één steekhoudend genoemd kan worden. De sociaal-democraten en (waar schijnlijk) de vrijzinnig democraat hebben hun eng standpunt nu opgegeven en den katholieken gegeven wat hun toekwam. Ware de heer Ver- degaal niet door ernstige ziekte verhinderd ge weest de vergadering bij te wonen, de heer Prinsenberg was bü de tweede stemming (bij de eerste stemming stemden de sociaal-democraten hun candidaat Schulz) met 8 van de 15 stem men gekozen. Er was dus in den Raad een meerderheid voor hem en het zou daarom loyaler geweest zijn van de voorstanders van de candldatuur-Hogenbirk, om een hunner niet te laten medestemmen, nu bij de andere partü gedwongen een lid uitviel. Maar neen, men liet het aankomen op het stomme lot, om een an der dan den katholiek Prinsenberg te paard te helpen. De meerderheid, die den heer Prinsenberg koos. is echter geen werkmeerderheid in den Raad. Zoo'n meerderheid is daar helaas niet te vinden en dientengevolge doen er zich de vreemdste dingen voor, waarop wij meermalen de aandacht gevestigd hebben. In den heer Prinsenberg, die 43 cud is, sinds 1903 te Bloemendaal woont en sinds 1916 archi tect is, zal de Raad een goede keus gedaan blij ken te hebben. Hij zal hoogstwaarschijnlijk aan het hoofd van Publieke Werken komen te staan, een dienst, speciaal voor hem geëigend, maar ook een, welke hem een zware taak op de schouders legt. Dat hij geen beloften wil afleggen voor de toekomst, zooals hij na zijn verkiezing verklaar de, is dan ook zeer begrijpelijk, maar i'.at hü op de beste wijze zijn ambt zal vervullen, daar voor is zijn arbeid als raadslid borg. Hij is iemand, die met liefde en opgewektheid zijn taak vervult en voor de moeilijkheden van een wethouderschap van Bloemendaal zal hij zeker niet wijken. Moge hij lange jaren deze functie kunnen bekleeden. Naast zijn functies als raadslid en lid van raadscommissies was (en is) de heer Prinsen berg secretaris van de afd. Bouwkunst van de Alg. R.K. Kunstenaarsvereen'ging en sinds 1915 penningmeester van de Woningbouwvereeniging „Bloemendaal". Het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging te Bloemendaal zond den nieuw-gekozen wethou der een prachtig bloemstuk. Bloembcllenbeurs Het blijkt steeds meer, dat de afd. Hillegom der Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur en H. B. G. aan den bloembol- lenhandel een zeer grooten dienst hebben be wezen door het samenstellen van een beurs- commissie, onder wier leiding en toezicht deze beurs in belangrijkheid steeds toeneemt. Veie grootkoopers en verkoopers betuigen meerma len aan de commissie hun instemming met deze organisatie. Van Noord tot Zuid komt men op Donder dag te Hillegom gaarne zaken doen, wijl men er van verzekerd is, dat kooper en verkooper elkander op deze beurs zullen aantreffen. De 2% uur beurstijd wordt dan ook zeer goed be nut. Gisteren teekenden 133 personen de pre sentielijst. Op het bord troffen wij verschillen de aanbodlij sten van restanten hyacinten en tulpen aan, welke artikelen een grage markt tegen bevredigende prijzen vinden. De artikelen, welke ressorteerden onder .Bij goed" troffen op deze beurs, het centrum van de particuliere pakkerij, eveneens flinke vraag. Ook de gladiolen waren zeer goed in trek: de prijzen zijn vast tot oploopend en voor ve len nog een meevallertje. Winkelweek Wegens gebrek aan deelne ming zal de Hillegomsche Winkelweek niet doorgaan. Esperanto Alhier is opgericht een afdee- ling van de „Nederlandsche Esperantisten Ver eeniging La Estonto estas Nia (De Toekomst is Ons). Het aantal leden is aanvankelijk 12. Het bestuur bestaat uit de heeren G. Jacobs, voorzitter; D. E. Zuidhof, secretaris; J. Boon stra, penningmeester; J. D. Tiel en Mej. A. Postma. Het Secretariaat is: Binnenweg 83. Mooie daad Men meldt ons dat een der ierste prijswinners van de Heemsteedsche Win kelweek de door hem ontvangen 50 waarde bonnen van 1 ter beschikking heeft gesteld van het Heemsteedsche Crisis-comité. i Kleeding-Comité Door het plaatselijk Kleeding-Comité als sub comité van het N.C.C., werd Donderdagmorgen een 50-tal bonnen uit gereikt aan behoeftige ondersteunde werkloozen ter verkrijging van werkbroeken, werkschoenen, dekens en andere goederen. Het plan bestaat, om half December wederom zoo'n bedeeling te houden. ST. AGATHA ZONDAG, de laatste Zondag na Pinkster. Eerste dag van het veertig-uren-gebed. Alge meene H. Communie v. d. parochie. De H. Com munie wordt uitgereikt onder de H. Mis van 6 uur en verder een kwartier vóór elke H. Mis en onder iedere H. Mis. Het H. Sacrament blijft den geheelen dag tot na het plechtig Lof ter aanbidding uitgesteld. Te 6, 7 en half 9 de stille H.H. Missen en te 10 uur de plechtige Hoogmis. Geen catechismus en geen Patronaat. Te 3 uur openbare aanbidding voor de leden der H. Familie-Congregaties, ook toegankelijk voor anderen. Van half 6 tot aan het Lof nog biechtgelegenheid. Te 7 uur plechtig Lof met predicatie. MAANDAG, de 2e dag van het veertig-uren- gebed; weer den geheelen dag uitstelling van het H. Sacrament ter aanbidding tot na het Lof. Te 6, half 7, 7 en 8 uur de stille H.H. Mis sen en te 9 uur de Hoogmis. Te half 12 luide aanbidding voor de kinderen. Van 6 tot 7 uur nog biechtgelegenheid. Te 7 uur plechtig Lof met predicatie. NèB. Onder de H. Mis van 7 uur algemeene H. Communie voor de Graalwacht- leden. Onder alle H.H. Missen uitreiking der H. Communie. DINSDAG, de 3e dag van het veertig-uren- gebed; weer den geheelen dag uitstelling van het H. Sacrament ter aanbidding. Te 6, half 7, Konlngstr, 27, TeL 14609, Haarlem uraaq het oordeel van uw dokter1 AGENTEN f? aMElNDERSMA-DEN HAAG 7 en 8 uur de stille H.H. Missen; te 9 uur de pl. Hoogmis. Onder alle H.H. Missen uitreiking der H. Communie. Dien dag feestdag van de H. Cecilia, Patrones der koorzangers, daarom de pl. Hoogmis tot intentie der koorzangers. Des avonds te 7 uur plechtig Lof van dank met predicatie, groote processie en de lofzang „Te Deum Laudamus" tot sluiting van het veertig- uren-gebed. Na het Lof wordt gezongen het lied: „Dat Jesus leev'". NF. Tot deelname aan de groote processie worden uitgenoodigd de bruidjes en de Bestu ren of afgevaardigden aller R. K. Vereenigin- gen, zoo mogelijk met hun vaandels of vlaggen. Den deelnemers wordt verzocht zich by het binnenkomen der kerk van een kaars te voor zien en na de preek aanstonds met de bran dende kaars naar voren te komen. De schaalcollecte gedurende de dagen van het veertig-uren-gebed is voor de Broederschap van de Gedurige Aanbidding. Daar deze byzon- der dient voor de koorgewaden en altaarver siering, wordt deze collecte byzonder aan bevolen. WOENSDAG, 's avonds te half 8 Maria-Con- gregatie voor de jongens en te half 9 H. Fa milie v. d. Jongemannen. DONDERDAG, te half 12 biechthooren voor de jongens van de school a. d. Romerkerkweg; 's avonds te 7 uur Lof t. e. van het H. Sacra ment. VRIJDAG, te half 12 en te 4 uur biechthoo ren voor de jongens van de school a. d. Hobbe- steeg. ZATERDAG onder de H. Mis van 8 uur ge- meenschappeiyke H. Communie voor de jon gens. Van half 5 tot half 9 biechtgelegenheid; te 7 uur Lof t. e. v. O. L. Vrouw ter Nood met de gebeden voor de ingekomen intenties. N.B. Donderdag, Vrydag en Zaterdag Tri duüm voor de leden van de 3e Orde. Zondag a.s. plechtige sluiting. Dageiyks reeds te half 7 gelegenheid om te communiceeren. A.s. ZONDAG schaalcollecte voor de bevorde ring van het R. K. Bijz. Onderwas In ons Bis dom. Ie Zondag van den Advent. Maria-Congregatie: Donderdag- en Vrijdag avond 8 uur oefening met preek. Die dagen in kleeding en professie. Zaterdag gelegenheid om te biechten en Zondagmorgen 7 uur H. Mis waaronder alge meene H. Communie. Des middags om 3 uur sluitingsoefeningen. O. L. VROUW VAN GOEDEN RAAD ZONDAG 27e en laatste Zondag na Pinkste ren. De H.H. Missen om 7 uur, 8.30 en 10 uur de Hoogmis. Onder de H.H. Missen collecte voor de versiering van kerk en altaar. Na de Hoog mis worden de opengevallen plaatsen verkocht. Geen catechismus. Om 6 uur Lof ter eere van de H. Theresia met rozenhoedje. Daarna jon- genseongregatie en Patronaat. MAANDAG. Feestdag van O. L. Vrouw Pre sentatie. 's Avonds om 7 uur congregatie voor de mannen. Dien dag geen H. Mis om half 9. DINSDAG. Feestdag van de H. Caecilia, Pa trones van ons zangkoor, 's Avonds om 8 uur congregatie voor de meisjes der beide afdeelin- gen, waaronder oefening van de door allen te zingen Credo. WOENSDAG-avond om 7 uur H. Familie; om 8 uur voor de jonge mannen, 's Morgens onder de H. Mis van 7 uur generale H. Communie voor de leden Graalwacht. DONDERDAG-avond om 7 uur oefening van den Kruisweg, 's Morgens 11 uur biechthooren voor de Jongens, om half 4 voor de meisjes. VRUDAG-morgen onder de H. Mis van 8 uur generale H. Communie voor de schoolkinderen. ZATERDAG biechthooren van 5—8.30 uur. 's Avonds 7 uur Lof ter eere van Maria met rozenhoedje. ZONDAG. Hoogmis, voorafgegaan door Veni Creator, uit dankbaarheid by gouden huwe- ïyksfeest. ZONDAG. Communie-uitreiken- 6.45, 730 en 9 uur. De H.H. Missen 7 uur, 8.30 en 10 uur Hoogmis. Schaalcollecte voor net Sieraden- fonds. Namiddags om 2 uur openbare Aanbid ding; 7 uur Lof met Rozenhoedje MAANDAG, des avonds Maria-Congregatie om half 7 afd. III en om half 8 afd. II. WOENSDAG. Des avonds H. Familie om 7 uur, afd. III. VRIJDAG biechthooren voor de meisjes van 12.151.30. ZATERDAG biechthooren als naar gewoonte van 48. Om half 7 Maria-Lof met Rozen hoedje voor de zielerust voor hen vooral, die op onze doodceel staan ingeschreven. In de week de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Communie-uitreiken in de week om 7. half 8. 8 en 9 uur. Telefoonnummer R. K. Pastorie te Castri- eum is 79. De leden der Derde Orde vergeiyken hun handboekje voor Maandag en Vrydag; Maan dag, Vrydag en Zaterdag generale absolutie. Deze week Zaterdag geen H. Mis om 9 uur in de kerk, maar wel twee H.H. Missen om 7 uur, één in de kerk en één by de Eerw. Zus ters. Heden algemeene H. Communie voor de leden van den Euch. Bond, wegens den Euch. Dag en a.s. Zondag voor de leden der Maria- Congregatie. Heden onder alle H.H. Missen predicatie door Rector Boonekamp vanwege den Socialen Zondag in deze parochie te houden. ZONDAG-avond na het Lof groote byeen- komst van alle parochianen in de kerk we gens den Socialen Zondag, met een byzonde- de spreekbeurt. A.s. Zondag de gewone maandcollecte voor het onderhoud van kerk, pastorie en zusterhuis. MAANDAG-avond 8 uur ten huize van den heer Stuyt officieele oprichting van de Sint Jozef gezellen met installatierede van den Centraal-praeses Rector van Galen. Opkomst zeer gewenscht. DINSDAG-ochtend 9 uur gezongen H. Mis voor de leden van ons zangkoor vanwege den feestdag van St. Caecilia. WOENSDAG-ochtend half 10 gezongen Trouwmis met „Veni Creator." HEDEN de H.H. M'ssen te 7 uur, half 9 er 10 uur Hoogmis; collecte voor de kerk, welke wy blijven aanbevelen. Half 2 catechismus half 3 Lof ter eere van de H.H. Lilulna en Theresia met Rozenhoedje voor Agatha Schouws—Everout, als lid der Broederschar Na het Lof vergadering der zelatricen van het Genootschap. 5 uur Congregatie voor het Pa tronaat; half 7 H. Familie. MAANDAG half 7 H. Mis by de eerw. zusters WOENSDAG 6 en 7 uur Mariacongregat'e DONDERDAG 9 uur gezongen H. Mis «n«?t Veni Creator by een huwelijksvoltrekking. Des avonds om 7 uur Lof ter eere van het Aller- heiligst Sacrament. VRIJDAG 9 uur gezongen jaargetyde. ZATERDAG gelegenheid om te biechten van 4 tot half 9; 7 uur Lof ter eere van O. L. Vr ter Nood met Rozenhoedje voor de geloovige zielen. ZONDAG collecte voor het Byzonder Or>- derwys in het bisdom Haarlem. H.H. Misser heden: 7 uur voetbalvereeniging ADO: 3.3u uur geest, en tijd. welzijn der parochie; Agaiha de Wildt—De Wit. 10 uur jaard. Petrus Oas- tricum; Cornelia van Egmond—Bleijendaai. MAANDAG 6.30 uur overl. fam. Gramau, uur Anna de RuyterGaal; Anna We'p en overl. familie; 8 uur Simon Groenland en Aga tha Baitus. DINSDAG 7 uur tot zekere intentie; 7.30 uur Jaard. Catharina Tesselaar; 8 uur Geloovige zielen. WOENSDAG 7 uur geloovige zielen, Pancra- tius Beentjes; 7.30 uur Maria v. Duivenvoorde- De Wildt; 8 uur Joës Schuyt. DONDERDAG 7 uur overl. ouders en overl. familie; 8 uur geloovige zielen; 9 uur gezongen H. Mis met Veni Creator bij een huweiyksvol- trekking. VRIJDAG 7 uur Joës Zonneveld, echtg. en dochter; Afra HeesterbeekDe Ruyter; 8 uur Maria Graman; 9 uur jaarg. Jacobus Zonne veld. ZATERDAG 7 uur overl. familie Bergveld en Kramer; 7.30 uur Emerentiana Tuyne Been tjes; overleden ouders; 8 u. tot zekere intentie ZONDAG 7 uur geest, en tyd. welz. dei pa rochie; Joés Kloes en Clasina Limmen; 8.36 uur Joës v. Duivenvoorde, echtg. en kinderen; 10 uur zangkoor St. Caecilia. Banna: III. Adrianus Meyland en Afra Ca tharina Heesterbeek, beiden van deze parocnie. ZONDAG, de stille H.H. Missen te 7 uur en half 9. De Hoogmis te 10 uur. Onder de H.H. Missen collecte voor de Vereeniging tot bevor dering van Eijzonder Onderwys in ons Bisdom. Te half 8 Lof. In de week de H.H. Missen te 7 uur, half 8, kwart over 8 en 9 uur. DINSDAG, Maria-Congregatie. DONDERDAG. Aanbidding van het Allerh. Sacrament tot 5 uur. ZATERDAG van 4 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Te half 8 Lof ter eere van Maria. ST. PANCRATIUS Sloterweg 1184. ZONDAG, derde der maand, algemeene H. Communie voor de jongens na de H. Mis van 7 uur en voor de Gezellen onder die van 8.30. Half zeven Communie-uitreiken. Schaalcollecte voor onze eigen kerk. Geen voorbereiding. Na de Hoogmis verkoop der opengekomen kerk- plaatsen. Half 5 Jongenscongregatie, daarna Pa tronaat. 7 uur het Lof met bybelpreek. Gezel- nen (verplichte vergadering). MAANDAG, feest van Maria's opdracht in den Tempel, dag van devotie. DINSDAG, feest van de H. Caecilia, gezongen H. Mis tot intentie der heeren Zangers; na de H.H. Missen de vereering der relikwie van den H. Pancratius, Patroon der parochie; 's avonds 7 uur Mariaconsrregatie. WOENSDAG 7 uur uitreiken der H. Commu nie. Te 10 uur het plechtig sluiten van een Huwelijk, waarna de gezongen Bruidsmis. DONDERDAG, eerste H. Mis te 6 uur, 7 uur Communie-uitreiken. ZATERDAG, half 12 biechtgelegenheid voor de meisjes der 2e, 3e en 4e schoolklasse. Voor de gelocvmen komt van 5 tot 9 uur de biecht vader op de volle uren. Half 8 het Lof, de Moe der Gods ter eere. A.S. ZONDAG eerste Adventszondag. Op weekdagen de H.H. Missen om 7 en 8K uur de Schoolmis. De kinderen, die vóór de H. Mts ter communie gaan, kunnen warm drinken bekomen. O.p weekdagen is de kerk tot donker worden geopend. De Meester wacht U! Zij, die kerkplaatsen koopen, moeten opgeven op wiens naam de plaats moet worden inge schreven. Koopsom en huurgeld worden een week later voldaan. De Novembermaand is aan de Geloovige Zie len toegewyd. ZONDAG de H.H. Missen te half 7, 8 uur en te kwart over 10 de Hoogmis. Te 12 uur Ka- techismus voor de plechtige H. Communie. Des avonds 6 uur Lof met feestpredikatie by gele genheid v. d. sluiting v. h. Triduum v. d. H. Familie. MAANDAG, 's avonds half 8 Maria-Congre gatie voor de meisjes tot 17 jaar. WOENSDAG, 7 uur H. Familie afd. vrouwen. 8 uur Maria-Congregatie voor de jongelingen tot 17 jaar en ouder. DONDERDAG, half 8 H. Familie, afd. man nen. ZATERDAG, biechthooren van 4 tot half 8 en van 8 tot 9 uur. ZONDAG uitreiken H. Communie te 7.15 en 10 min. voor 8; na de H. Mis van 8 uur en te 9.30. Vroegmis 8 uur; Hoogmis 10.15. Des avonds te 7 uur Lof. DINSDAG-avond half 8 Congregatie meisjes. WOENSDAG-avond half 8 Congregatie jongens; 8 uur Gezellenvereeniging. DONDERDAG 7.15 en 8 uur uitreiken der H. Communie; half 9 gezongen Maandstond voor S v. d. Bunt. ZATERDAG van 4—5 en van 68 uur biecht hooren. DE HOEF GbM7, ZONDAG om half 8 de Vroegmis; om 10 urn- de Hoogmis; om 2 uur Kruisweg en daarna Lof. Deze week catechismus volgens gewoonte. ZATERDAG-avond om 7 uur Lof ter eere van Maria en van 4 uur af gelegenheid om te biechten. ZONDAG de H.H. Missen te 7, te 8.30 en de Hoogmis te 10 uur. Te 2.30 uur Lof, waarna repetitie voor den gemeenschappelyken zang. MAANDAG geen Congregatie. DINSDAG geen Congregatie. WOENSDAG te 7 uur Openingslof voor het te houden 40-urengebed. DONDERDAG te 6.30 uur de eerste H. Mis, waarna korte preek. De tweede H. Mis te 7 en de derde te 8.15 uur. Tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Van 10.30 tot 12 uur uitsluitend voor kinderen. Des middags vanaf 3 uur ge legenheid tot biechten tot 7 uur. Alsdan Lof met preek. Daarna geen biechthooren. VRIJDAG. Als Donderdag. Onder de H. Mis van 8.15 uur algemeene H. Communie der kin deren. Biechthooren tot II uur. Des middags te 3 uur luide aanbidding, waarna biechthooren tot 7 uur. Alsdan weer Lof en preek. ZATERDAG. Als Vrydag. Des avonds te 7 uur ook Lof en preek. Ook na het Lof gelegenheid tot biechten tot 9 uur. We houden ons aanbevolen tot het aanbren gen van bloemen en wel vóór Donderdagmid dag 3 uur. ZONDAG schaalcollecte voor het parochie huis; te 7.30 uur Vroegmis; 9 uur H. Commu nie: 10 uur Hoogmis; 11.30 congregatie voor de meisjes; 2.30 Lof ter eere van den H. Jozef met rozenhoedje: 5 uur congregatie voor de jongens, waarna patronaat: van 7—9 Gezellenvereen. DINSDAGavond te 7 uur uur Congregatie v. de jongemannen. DONDERDAGavond te 7 uur Congregatie voor De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft mr. C. P. M. Rommé, voorzitter der R-K- Raadsfractie te A'dam, benoemd verklaard lid der Tweede Kamer in de vacature-Guit. Dat de trek naar het Provinciaal Landgoed te Castrlcum in het zomerseizoen steeds toeneemt moge biyken uit het feit, dat door het provin ciaal bestuur als eigenaresse van het landgoed is besloten tot het uitbreiden van het kampeer terrein met toiletgelegenheid, terwijl, ten einde de zindelykheid en gezondheid steeds te bevor- dc: jn, het geheele kamp zal worden gerioleerd. Daarnaast zal op het kampeerterrein nog een z.g.n. stroo-loods gebouwd worden, zoodat het voor de kampeerders gemakkelyker zal zijn bij vertrek het gebruikte stroo op te ruimen. Tot nu toe moest bij dezen of genen in het landgoed een gelegenheid gezocht worden, zoodat de kam peerders daar soms veel moeite voor moesten doen. Ten slotte zal voor het gemak van de huis moeders en hen, die hun eigen potje moeten ko ken, een gebouwtje worden gezet, waar men voor een paar centen warm water zal kunnen verkrijgen. De bedoeling is een soort automaat te plaatsen, welke voor een bepaald bedrag water doorlaat, dat van te voren door gas 15 verwarmd. Voor de huismoeders, die zich anders met petroleumstellen enz. moesten behelpen, een groote uitkomst en verbetering. Aan het Hoogovenbedryf te IJmuiden heeft dezer dagen een ongeval plaats gehad, waarbij een zekere M. in een goot met heet water Is gevallen en ernstige brandwonden kreeg aan één zyde van zyn lichaam en in het gelaat. Nadat den man de eerste hulp was verleend °P het bedryf, is hij naar het Roode-Kruis- ziekenhuis te Beverwijk overgebracht. Daar is de man thans aan de gevolgen over leden. Hy laat een vrouw en twee zeer jeugdiBe kinderen na. De begrafenis zal plaats hebben Maandag middag te 2.45 uur op de algemeene begraaf plaats te IJmuiden. Vrydagmiddag kwam het te Krommenie tus schen politie en werkloozen tot een treffen. Zooals gewoonlijk werd ook nu zitting gehou den voor het uitkeeren van steun, behalve voor een twintig werkloozen, die dezer dagen gewei gerd hadden, werk in Castricum te aanvaar* den. Besloten werd door de overige werkl00" zen, dat geen steun zou worden aangenomen*, wanneer deze twintig werden buitengesloten- Zooals te verwachten was, werden dezen van steun uitgesloten, doch een bon voor levens middelen zou wel worden verstrekt. Deze wer» echter geweigerd. Een groote groep werkloc®6" verzamelde zich voor het politie-bureau, waar een versterkte politiemacht aanmaande uit eJ- kaar te gaan. Hierby werd van de sabel ge bruik gemaakt. Een der werkloozen werd dusdanig geraak^ dat hy zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Langen tyd bleef het rumoerig op straat. de jongedochters. Gelegenheid om te biecht®® Zaterdag van 5 tot 8 uur; Donderdag te 3.3 komen de jongens biechten. ZONDAG a.s. te 2.30 vergadering voor de den der derde Orde. ZONDAG, 27e en laatste Zondag na Pfnk^®* ren. Euch. Dag. Collecte voor de sieraden. 7.3® Vroegmis, tot zekere Intentie; 10 uur Hoogn» voor de parochie; 2.30 Lof met Rozenhoedje. MAANDAG, 8 uur, Nicolaas van Eks e" Maria Stokman. DINSDAG, 8 uur, gezongen H. Mis ter eri® van St. Antonius, voor overl. familie ComP1" en van Schle. WOENSDAG 8 uur, Cornelia Henrica St0 mhnMiltenburg. DONDERDAG 8 uur, overl. moeder. VRIJDAG, 8 uur, Jacobus Stokman en ove» familie. n ZATERDAG. 8 uur Theodorus van Deurse* als lid van de St. Lodewyksvereeniging. Gelegenheid om te biechten van 5—7 uur na het Lof. 7 uur Lof met Rozenhoedje vo° de bekeering der zondaren. ZONDAG sluit het Triduum voor de Congr® gatie der dames en der meisjes. Onder de J*' Mis van 8 uur generale H. Communie, tot l2- bibliotheek en spaarbank, 5.30 Patronaat, 7 Plechtig Lof met predikatie door den Zeereef Pater die het Triduum geleid heeft. Tev® onder het Lof opdracht der nieuwe leden- MAANDAG. Alle avonden is de kerk v 6.30—7.30 geopend. DINSDAG vervalt de Maria-Congregatie- WOENSDAG om 8 uur Congregatie voor jongens. DONDERDAG om half 9 Congregatie v° de heeren. VRUDAG om 7 uur Lof. ZATERDAG van 59 Biechthooren, f Lof. j- A s. Zondag, eerste Zondag van den vent; generale H. Communie voor de Cong1 gatie der jongens. ALKMAAR, 19 Nov. Boter- en eieren!» Boter, fabriek 1ste soort 0.70 fabriek 2e soort 0.65—0.70; Eieren, grootn 6.807 30; Eendeleren 3. paai" ALKMAAR, 19 November Vee Lw-18<?; den per stuk 80—110, 3 Melkkoeien l0g 5 nuchtere kalv. slacht, per stuk 7—13; jo vette schapen 14—18, Overhouders 7—i*v.nd®' enlM>nmrvi ATI IA IT W erCTfln 1 O WAlrPH 3—öi IUV owia^ioii X 4 •*■«-'1 - schrammen 10, 77 biggen 10 weken 36. stil. NOORD-SCHARWOUDE, 19 November.^ 15400 K.G. Aardappelen; Schotsche j,el- 0.700.90, Groote 0.70, Duken 0.70, E'fS- pl mers 1.70, BI. Eigenheimers 1.10—l^ijpge» Aardappelen 0 90, 8800 K.G. Uien: PI1 3.804.30, Uien 4.104.90, Grove Uien 0 4.60, 6100 K G. Peen 1.10—1.60, KI. Pee» g.ö' 0.70, 1900 K.G. Kroten 0.601.50, 72700 Roode kool 2 20—3.50, 11300 K.G. GeW- O e0<, kool 0.60—1.10, 25000 K.G. D. witte kooi 1.20, 19200 K.G. Gele kool 1.30—1.90, 30» Bloemkool 7.508.00 per 100 st.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2