verliest van D.E.M. Tweede klassers Tweede klassers Buitenlandsche varia DE MEER OP DREEF ^5 o MAANDAG 21 NOVEMBER Santpoort en H.B.C. deelen Zullen DONK en Limvio verdwijnen? V D. Z.—SDOUC 1—3 Off-day der Arnhemmers De Zweef 1D. O. S. 21 L^urZchfnDe v. V. Z.—V. I. C. 3—4 Gewijzigde V. I. C.-ploeg heeft succes *tet Vg' ^eUri! H. M. S.—D. E. M. 0—1 S' Wittebrood gewond DE MEER I—E. M.M. I S—O 10 voorsprong met de rust S.J. C.—GRAAF WILLEM 2—3 Spannende strijd G. D. A.—D. H. L. 1—2 Een strijd om de leiding SPARTAAN—LEONID AS 1—3 De eerste klap is een daalder waard TREKT D.O.N.K. ZICH TERUG? LIMVIO TE AMERSFOORT SANTPOORT—H. B. C. 3—3 Uiterst spannende strijd Plannen tot opheffing Afdeeling N Afdeeling Wilskracht IIZwaluwen I 23 Geel-Wit IAlways Forward I 4-2 DO SS IOnze Gezellen I 24 D. H. V. B.-UITSLAGEN EERSTE KLASSE A A, R. C. IPurmerend 42 EERSTE KLASSE B Z. P. C. I—N. V. A. I 5—4 K. N. V. B. Afdeeling II A Afdeeling II B A. F. C.Velox 16 De SpartaanAlphen 06 Z. V. V.Kinheim 1—3 B. F. C. ID. W. S. I 0—3 EDOAlc. Victrix gestaakt strijd door V.D.Z. slecht gespeelden wed- tiletit]., gelukt den gastheeren een ver- V.d 2nederlaag toe te brengen. SanvaiitraPt af en begint met goed opgezette heeft j611 Waartegen Ulft aanvankelijk niets toofji *1 te brengen. Door slecht schieten en b!(jft «oor slecht voorzetten van Bootsma har<j lfces uit, totdat Schut van verre een 't doei 1 Iost> dat via een SDOUC-voet in heelt] Verdwijnt. De strijd raakt nu meer ver- *afttJn fPuedig weet Ulft gelijk te maken, "ttsta f uit een hoekschop een doelworsteling ii'ordta €n llet ^eer tenslotte langs Leenders te getrapt. Er wordt geweldig gezwoegd en '■'aar,.] en zUn thans volkomen aan elkaar ge- SDOUC heeft echter spoedig weer suc- öeó badneer de linksbuiten geheel vrijstaande haar i krijgt toegespeeld en keihard onhoud- bjai jbschiet: 12. Met dezen stand komt de V(j de thee loopt V.D.Z. aanvankelijk weer saCce7an stapel, doch wanneer zij niet spoedig beeft, raakt de strijd weer meer verdeeld ïOoijeordt Ulft langzamerhand stei-ker. De ''bik biiddenlinie blijft teveel achter en de *ordt dan ook te groot. Ulft weet dan den voorsprong te vergrooten met een leetJ fcbot van den linksbinnen, dat via 'bkVprs'. banden in doel belandt. De gasten *°i)cje zicb uu terug en V.D.Z. wordt sterker, ie ,,„r, er echter in te slagen den achterstand Verkleinen. dalbewoners hadden Zondag bezoek van bij}1 uit Denekamp en wisten de beide pun- la^g °°r zich te houden. Met een 21 neder ig Wer(ien de Groen-Witten naar huis ge- dan ^Wevers kunnen met dezen uitslag 'hw* reden zijn, want voor rust speelc meer speelde de voor- en achterhoede ver beneden haar kunnen Vé '5' sPeel(ie voor rust beter dan na half- j,- b de voorhoede wist de geboden kan- 0Ve'et, te benutten. ^dstri verloop van den weinig spannenden fte» kunnen wij Kort zijn. boOKfb>an heeft het eerst succes met een 1^0 r^b°t dat de doelman verkeerd beoordeelt, 6611 aanval van D.O.S. begaat J. He- kost V® f°ut, wat de thuisclub een goal W Hclsbecke doelpunt hierdoor onhoudbaar Na ri delkamp 1—x- St ^ee ls bet sPel beter. De voorhoede ïocjj kans op kans maar zij gaan verloren. S;i °utstaan er enkele gevaarlijKe momenten, gj'n, dooien aanval van de Zwevers brengt herg ,®bers den bal mooi voor doel en R. Eng- fraai in. 21. De gasten doen er dan het v., pJe bij op, doch tot doelpunten komt alet meer. geheel gewijzigde en versterkte ploeg Vj0 -f p- in bet veld tegen V.V.Z. w wint den toss en trapt tegen den flau- °Ver ln<f in af. V.V.Z. neemt het spel direct vailen n onderneemt direct enkele pittige aan- "'Kn» °p bet V.I.C.-doel. Hier blijkt de verde- hirecj uitstekend en speciaal de keeper toont btieijg ZlJtl kunnen. Ook V.I.C. valt aan en haar v°or (j vleugels brengen den bal steeds goed VJbgekopt, i_o. V.V.Z. blijft sterker, doch !*ri P'utseiinge aanval van V.I.C. wordt met 'tieilg Urig d°clpunt bekroond 1—1. Na diverse bist aanvallen van beide kanten breekt de Na gebjken staand aan. \t(j rust een snelle aanval van V.I.C. en iemancl bet weet. ligt de bal achter ar^' w°rdt V.I.C. geheel overspeeld. v 0p. scbot valt op hun doel, doch de keel ^bvau wonderen. Wegens ongeoorloofde Heit t krijgt V.V.Z. een penalty toegekend v. d. Wardt in en weer is de stand Hg en uit een corner weten zij weer de lel- Hi^ Uemen. 23. Ondanks het zware veld beide ploegen uitstekend en als van 't van grooten afstand een hard schot in- ^Zp f_u tuin. spelen forceert V.V.Z. een corner. g genomen, wordt fraai door Blaken- leiijj,' V. w. Wardt in en weer is de stand ?tlkele 3" V.I.C. beantwoordt dit doelpunt met Ht snelle aanvallen en zij weten zelfs ?e,hen niet onhoudbaar schot de leiding .te Hj y' 3~-4- Nog 10 min. zijn te spelen en ge- rechi^' frekt ten aanval. Schoten van links Hom ts> corners van beide kanten worden s. ®n- doch geheel V.I.C. staat te verdedigen ?aal de doelman schittert. Zij weten H,® houden en winnen dezen schitterend Hieiri wedstrijd. 'usrechter Laarmans leidde uitstekend. Hgj.j^f-Nl.S.-ers hebben gisteren de eerste aS in dit seizoen in ontvangst moeten UtstoH eenige doelpunt van den middag JUig, reeds enkele minuten na den aan- tHk tn boe nadien ook werd gezwoegd om H, v maken of den voorsprong te vergroo- Hls Selukte niet. In bijna volslagen duis- Nop„..yam bet einde met 10 voor D.E.M. n°«Wp einae met 1u voor d.e.m. Hr bp. f bet veld glad was, werd toch direct h ^keid PartÜen een snel en vurig spel ont- Itl g Na<3at H.M.S. een vergeefschen aanval iHers j,aan, ontstond een opeenhooping van H lede001 bet doel van de thuisclub, waaruit ®r langs Verbrugge werd gejaagd. Men ,'6 gasth 'udruk, dat dit spoedige succes voor 6 ont eren aan de zekerheid in het m- want hoewel er enthousiast werd {Hn. -p werden tal van kansen onbenut ge- b>1ksbui).0en na ruim een half uur spelen de 1 RMo van S. Wittebrood, snel op R vp boel afrende, werd hem door een A b zood S'"ers de weg versperd, waarbij hu ftlju auige beenwonde bekwam, dat hij naar kort bnieken moest worden vervoerd. Na Jzet, „,e onderbreking werd de strijd voort- i)fVeb, aai'bij de partijen elkaar niets toe- bgèn wbet niet tot een doelpunt konden laatste kwartier was vrijwel ge heel voor de thuisclub. Tal van aanvallen wer den ondernomen, ettelijke hoekschoppen gefor ceerd, doch het gelukte niet, dank zij het prima werk van het Beverwijksche achtertrio. Na den aftrap door E. M. M. neemt de Meer den bal over en zet den eersten mooien aanval op. Van Velzen in 't E. M. M.-doel weet daar echter wel raad mee en maakt den voorzet on schadelijk. E. M. M. gaat 't Meer-doel dan eens verkennen en bij een van hun aanvallen weet Vos nog op 't nippertje te redden. Maar ook de voorhoede van De Meer zit niet stil en nadat Hoeboer een goede kans door naast schieten gemist heeft, plaatst Rijkes uit 'n voor zet van links den bal ineens in doel. Een mooi doelpunt; 10. Van Velzen krijgt dan druk werk als Tenniglo op korten afstand een hard schot lost en even later Kloosterman onverwacht in schiet, maar het gaat hem goed af. Na rusten is 't tempo wat sneller, wat vooral in 't voordeel van De Meer blijkt te zijn. Ten niglo geeft een voorzet, maar Kloosterman schiet tegen den paal en de bal wordt wegge werkt. Hom, de spil van E. M. M., werkt voor twee en zet steeds z'n buitenspelers aan 't werk, maar 't lukt niet best. E. M. M. begint de gevolgen van het zware terrein te ondervinden en langzamerhand neemt De Meer het spel in handen. Rijkes plaatst naar den linksbuiten, de keeper loopt uit, aar zelt en 't is 20. De E. M. M.-backs trachten door verre schoten wat opruiming te houden, maar zij kunnen toch niet verhinderen dat Hoe- boer er 30 van maakt, een goal, die van Velzen door vlugger uitloopen had kunnen voorkomen. Door te ver opdringen van E. M. M. krijgt Tenniglo gelegenheid van dichtbij een scnot te lossen, waarbij de bal met keeper en al in doel rolt; 40. E. M. M. doet nog pogingen om de eer te redden, maar dit heeft tot resultaat dat De Meer er nog een schepje opgooit en na een mooien goal van Hoeboer fluit de scheidsrechter inrukken. Met den oneven goal uit vijf doelpunten zijn de S. J. C.'ers gisteren door Graaf Willem op eigen terrein geklopt. De thuisclub ver scheen met een invaller voor v. d. Berg, het geen wel van invloed was op het resultaat. Mede was dit wel het niet annuleeren door den scheidsrechter van een door Kemperman ge maakt doelpunt, reeds in de eerste minuten van den wedstrijd, toen deze spelers bij een Graaf Willem-aanval den bal met de handen neer sloeg en daama in het doel trapte (0—1). Het spel gaat daarna geruimen tijd. gelijk op en neer, in welke periode Terhorst een pracht kans kreeg om gelijk te maken, doch voor open doel schoot hij naast. Na een half uur heeft Kemperman opnieuw succes, nu met een pracht-schot (0—2), hetgeen voor S. J. C. een tecken is om beter aan te pakken en Terhorst slaagt er vijf minuten voor de rust in den ach terstand te verkleinen (12). In de tweede helft eenzelfde spel als voor de rust: de Grafelijke voorhoede veel gevaarlijker, vooral door Kemperman, die na 20 minuten op nieuw doelpunt en daarmede den hattrick ver richtte (13). Nog geeft S. J. C. zich niet ge wonnen en Ruigrok slaagt er ten slotte in met een fraaien kopbal den achterstand opnieuw te verkleinen (23). Verder bracht de thuisclub het niet en onver anderd kwam het einde. In een spannenden wedstrijd voor veel pu bliek is het D.H.L. gelukt de Loosduiners van de leidende plaats te verdringen. De thuisclub had 1 invaller, D.H.L. 2. De bezoekers liepen vlot van stapel, doch de achterhoede van G.D.A. bezwoer voorloopig het gevaar. Toen de thuis club, die met 9 man begonnen was, gecomple teerd werd, waren ook haar aanvallen gevaar lijk. Na 20 min. ving Cor Alsemgeest een voor zet van rechts op, de backs misten en met een onhoudbaren schuiver langs den paal gaf hij zijn club de leiding (0—1). G.D.A. deed snelle tegenaanvallen en afwisselend golfde het spel van doel tot doel. 10 min. voor rust kreeg Lint den bal goed toegespeeld, hij dreef door de achterhoede heen en met onverwachts laag schot maakte hij gelijk (1—1). Met wisselende kansen brak de rust aan. Na de hervatting was de G.D.A.-rechtshalf wegens blessure vervan gen. Beurtelings waren de doelen in gevaar. Na een kwartier deed Ninaber op den rechtervleu gel een snellen aanval, hij zwenkte naar binnen en scoorde met een onhoudbaar schot (12). D.H.L. werd nu sterker, maar. de G.D.A.-ver- dediging hield stand. Tegen het einde deed G.D.A. krachtige pogingen om gelijk te maken, maar Cor Alsemgeest trok zich in de verdedi ging terug, zoodat er bijna geen doorkomen aan was. Onder groote spanning handhaafde D.H.L. zich, hoewel Steijn en Groos, van G.D.A., pech hadden door juist over de lat te koppen! Snel wordt het spel in debreedte over de vleugels opgebouwd. De blauw-witte mid-voor A. v. d. Sande was bovendien op dreef, want uit drie through passes scoorde hij drie bijzon der fraaie doelpunten; dit beteekende onder deze omstandigheden een groote moreele steun. Hierna nam Spartaan het spel grootendeels in handen; er zat echter geen ruimte in en Leo- nidas' defensie was er absoluut tegen opgewas- schen. Tegen de rust begaat de Leonidas-ver- dediging een fout, waarvan Theo Mentinck di rect profijt trekt (13). In de tweede helft ging de strijd hoofdzake lijk tusschen de Spartaan-aanval en de Leoni- das-verdediging. Invaller doelman Teppema en Strieder waren in grandioozen vorm zoodat er met het kleine spel der thuisclub geen succes bereikt werd. de backplaats verhuisde en Vester in de voor hoede belandde. De Heemstenaren waren hier geenszins mee gebaat, de voorhoede bleek to taal gevaarloos en de achterhoede kon het slechts met de grootste moeite „houden", het geen voor Visser evenwel voldoende bleek om van een misverstand te profiteeren en Sant poort de leiding te geven. Van Rooden miste nog een opgelegde kans, zoodat de rust aan brak met een 10 voorsprong voor Santpoort. In de tweede helft handhaafde H. B. C. haar opstelling, slechts Vester was vervangen door v. d. Vossen, maar het begin was zeer bemoedigend voor de bezoekers. Reeds na vijf minuten kopte Hemscey den gelijkmaker langs den Santpoort-doelman en vanaf dit oogen- blik domineerde H. B. C. Door treuzelen in de voorhoede kon men de meerderheid niet in doelpunten uitdrukken en toen plotseling Kal- denbach een Santpoort-aanval inleidde, besloot hij deze met een schitterend schot dat voor Kobus onhoudbaar bleek, 21. Nog zagen de Heemstedenaren het gevaar niet in en Sant poort nam wederom de overhand en toen De Jong op fraaie wijze den voorsprong van Sant poort tot 31 opvoerde, lag een H. B. C.-ne- derlaag in het verschiet. Maar hierna veran derde aanvoerder Van Bakel de opstelling, iets wat hij al veel eerder had moeten doen, en stuurde Ruigrok weer in de voorhoede. H. B. C. werd dan ook zeer gevaarlijk en zeven minuten voor het einde verkleinde Toledo na een fraaien aanval den achterstand en toen Ruigrok twee minuten voor het eindsignaal klaar stond den gelijkmaker te fabriceeren, werd hij hardhan dig tegen den grond gewerkt. De toegestane elf meterschop werd door v. Bakel benut waar door de Heemstedenaren op het nipperje een gelijk spel uit het vuur sleepte. De voor gisteren vastgestelde wedstrijd T.Y.B.B.D.O.N.K. is niet doorgegaan. Naar wij vernemen was door D.O.N.K. uitstel van dezen wedstrijd verzocht, daar men wegens ziekte van eenige spelers niet volledig kon uit komen. Het I.V.C.B.-bestuur kon dit verzoek niet inwilligen en raadde aan een overleg met T.Y.B.B. Of dit overleg heeft plaats gehad, weten we niet, maar wel weten we, dat de voor den wedstrijd aangewezen scheidsrechter, de heer Braun te Utrecht, bericht ontving, dat D.O.N.K. zich had teruggetrokken. Dit bericht was van de Goudsche vereeniging afkomstig. De wedstrijd tusschen deze clubs is na een opwindenden en spannenden kamp in een ge lijk spel geëindigd waarmee beide partijen te vreden kunnen zijn. Het begin was voor de Heemstenaren die zich eenige kansen wisten te scheppen daar de Santpoort-defensie verre van safe bleek maar H. B. C. behaalde hier geen voordeel uit. Aan dezelfde kwaal leed de achterhoede van H. B. C. waardoor midyoor Ruigrok naar Naar wij vernemen, wordt a.s. Woensdag avond te Amersfoort een vergadering gehouden van de R.K. Voetbalvereeniging Limvio, waar de toestand der vereeniging zal worden be sproken en een voorstel tot opheffing zal wor den gedaan. In hoofdzaak gaat het over den financieelen toestand, die van dien aard is, dat langer doorgaan onverantwoordelijk zou wezen. Mocht in deze toestand niet afdoende kunnen worden voorzien, dan zal Limvio verdwijnen. Voor gisteren waren reeds alle wedstrijden voor de elftallen der Amersfoortsche vereeni ging uitgesteld. Geel Wit 8 7 1 26—14 14 1.75 D.O.S.S. 6 4 2 23- -12 8 1.33 Vitesse 7 1 3 17- -18 8 1.14 Onze Gezellen 9 4 1 4 25—20 9 1.00 V.V.A. 5 1 3 1 12- -11 5 1.00 Alw. Forward 5 2 1 2 10- -11 5 1.00 G.V.O. 6 3 3 15- -17 6 1.00 Zwaluwen 5 2 1 2 13- -18 5 1.00 Wilskracht 8 2 6 17- -27 4 0.50 R.K.A.V. 5 5 7- -17 0.00 Excelsior 8 6 1 1 32- -14 13 1.62 Wilhelmus 7 5 1 1 21- -16 11 1.57 Graaf Floris 6 3 1 2 12- -14 7 1.16 Teylingen 7 3 2 2 16—14 8 1.14 P.F.C. 5 2 1 2 13- -12 5 1.00 Spartaan 2 6 3 3 14—18 6 1.00 Lisse 3 1 2 8—6 2 0.66 L en S. 4 I 3 6—9 2 0.80 Leiden 6 1 5 7- -17 2 0.33 Blauw Zwart 4 4 6—18 0.00 Na aftrap trekt Zwaluwen direct ten aanval en neemt het Wilskr. doel onder schot echter zonder succes. Dit kwam juist aan den anderen kant als de Wilskr. rechtsbuiten goed voorgeeft en de linksbuiten onhoudbaar scoort (10). Lang hebben de blauw-witten er geen plezier van want als de Zw. linksbuiten na eenigen tijd tegen de deklat schiet, deponeert de rechts binnen den bal in de touwen (1—1). Het spel gaat nu geruimen tijd gelijk op met wisselende kansen, doch door de gladheid gaat menige kans verloren, terwijl de resp. doelverdedigers voor hun taak berekend zijn. Langzamerhand komt Wilskracht iets in de meerderheid en belaagt het Zwaluwen-doel, doch de schoten "■aan naast en over Bij een goed opgezette Zw. aanval komt het Wilskr. doel in gevaar, doch de keener redt prachtig. Na de rust is het van weerskanten een snel open spel, met de bezoekers iets sterker, vooral door hun beter ploegverband. Vrij onverwacht nemen zi? echter de leiding als de Wilskracht rechtshalf in het nauw gedreven in eigen doel schiet (12). Nadat beide keepers eenige malen aan den tand gevoeld zijn, scoort de Wilskracht rechtsbinnen prachtig (2—2). Tot 2 maal toe ontsnapt het Zw. doel op gelukkige wijze aan een doorboring als op de doellijn weggewerkt kan worden. De aanvallen der gasten zijn uiterst gevaarlijk en als de goedspelende rechts buiten voorzet, is de linksbuiten in staat zijn club de leiding te gevén (2—3). De resteerende minuten zet de thuisclub er alles op om gelijk te maken, echter zonder succes. Einde 23. hoog voor en het hoofd van Roozen doet de rest. Speciaal de linkerwing ontwikkelt thans een bij zondere activiteit. Wanneer v. Huizen wederom in staat wordt gesteld naar binnen te loopen, schiet hij tusschen de beenen van den verbluften keeper door; 3—2. Alw. Forward is allerminst een geslagen elftal en v. d. Gracht blijft een doorloopend gevaar. Wanneer ieder den gelijkmaker verwacht denkt Roozen er anders over en brengt G. W. in vei lige haven. Scheidsrechter Limburg leidde op prettige wijze. Reeds bij het aanvangssignaal zet Alw. For ward een overdonderend offensief in. Met lange centers plaatst Freeze geregeld, maar de wing- spelers en de daarop volgende sublieme voor zetten worden door de G. W.-defensie slechts met de grootste moeite afgeslagen. Wanneer Heemskerk even weifelt met uitloo pen bij één dier aanvallen, opent v. d. Gracht de score met een tam schot. Geel-Wit kan zich niet loswerken, hetwelk voor het grootste ge deelte te wijten is aan het meer dan sloome spel van haar centervoor Witteveen. Wederom plaatst Freeze schitterend naar Hart en deze, snel naar binnen loopend, geeft Heemskerk geen kans. Geel-Wit begint zich dan te roeren. Roozen vangt een hoogen bal op, passeert v. d. Gracht en met een prachtschot verkleint hij den ach terstand. Nadat Heemskerk nog eenmaal ter nauwernood corner kan stompen, welke niets oplevert, brak voor de gastheeren de zoo hoog noodige rust aan. Bij de hervatting bleek Alw. Forward veel van zijn kracht te hebben ingeboet en is het slechts een kwestie van tijd, wanneer de gelijkmaker komt, Geel-Wit blijft aanvallen, v. Huizen zet Nadat O.G. de eerste aanvallen heeft onder nomen, die door de achterhoede der thuisclub werden afgeslagen, komt de Doss-voorhoede op gestuwd door hare halflinie in actie waarvan de linkerwing gevaarlijke situaties weet te scheppen. Spoedig wegen de partijen echter goed tegen elkaar op, waarbij de gasten een fraai en snel open spel spelen. Wanneer de rechtsbuiten van O.G. een voorzet geeft, kogelt de linksbuiten den bal in het Doss-net. O.G. be houdt dan eenicen tijd het beste van het spel, doch wanneer Doss zich heeft hersteld wordt keeper Reus herhaaldelijk op de proef gesteld, hetgeen hem uitstekend afgaat. Hij kan pchter niet verhinderen dat de Doss-linksbuitén uit een keurige pass, hem met een keihard laag schot passeert. Door dit succes aangemoedigd blijven de Dossers domineeren en wanneer de midvoor het leder krijgt toegespeeld, schiet hij van dichtbij onhoudbaar in. Niettegenstaande Doss daarna het meeste in den aanval is. blij ven de goals verder uit en wordt met 21 voor Doss van doel verwisseld. Wanneer de tweede helft een twintig-tal minuten oud is en de keeper van O.G. op onbe grijpelijke wijze een tot drie maal ingeschoten bal heeft gekeerd, komt plotseling de gelijk maker wanneer de rechtsbuiten door een fout in de achterhoede van Doss den bal hard langs Fritz jaagt. Geen minuut later lost de midvoor van O.G. van ver een hard laag schot waarbij het leder naast het doel zou gegaan zijn als de Doss-beener den bal had laten loonen: nu ech ter werkt hij dezen al vallende in eigen doel (231. De thuisclub zet dan een krachtig offen sief in maar de achterhoede van de Haarlem mers die in pracht.vorm is. keert alle gevaar. De uitvallen van O.G., dat zich thans tot een meer verdedigend spel bepaalt, blijven zeer ge vaarlijk door snelheid der vleugels. Uit een voorzet van rechts krijgt de rechtsbinnen den bal toegespeeld en doelpunt onder den uitval lenden keeper door met een hard schot. Er is dan nog een kwartier te spelen. De Dossers geven den moed niet op, maar het gelukt hun niet meer, behoudens een dubieus buitenspel doelpunt dat werd afgekeurd, de sterke O.G.- achterhoede te passeeren, zoodat het best spelende O.G. dezen wedstrijd met 42 heeh gewonnen. le klasse A ARC 1Purmerend 1 4—2 St. Louis 1Santp. 2 3 Indik 1HBC 2 2i D Gr. Willem II 2— St. Lodewijk 1 12 Leonida» 2Celer 1 16 SDC 1—Oliveo 1 0u 2e klasse C Oranje Zwart 1 Victrix 1 33 SNA 1—AVV 1 1—1 E 3DS 1VGM 1 3—0 HVC 1—SGV 1 2—1 MSB 1—Aio 1 1—2 Donk 2Spartaan 3 13 Gr. Willem II 3— St. Lodewijk 2 43 Reserve 2e klasse A Doss 2Volendam 3 2—1 B Onze Gezellen 2 DSS 2 5—3 HBC 3Geel Wit 2 3-0 2e klasse F WP 1—De Valke niers 1 12 Rava 1—DHB 1 54 Tog 1Aeolus 2 34 Celer 2St. Ignatius 1 2—1 SGV 2Overschie 2 18 Leonidas 3 Unltas 1 42 Reserve 3e klasse D Concordia 2 Santpoort 3 05 HBC 4TYBB 3 0—14 E 9—1 PFC 2Donk 3 Westlandia 2 GDA 3 2—1 DHL 3—Gr. Floris V 2 00 Wilh. 2—L. en S. 2 3-3 Reserve 4e klasse D TYBB 4—Nas 1 0—2 Nubia 1Leiden 3 22 F St. Michael 1 WW 1 5—2 DHB 2—RVV 1 3—2 Celer 3Olympia ALO 2Leonidas G 1 1—2 4 2—3 Vitesse 3—WSV 3 4—1 H SVA 3—Vitesse 4 1—5 K St. Pancratius 2 DOSS 3 1—6 N Wilskracht 4 Diemen 3 171 Doss 4Gez. Vier 3 1-1 NN Doss 5RCM 2 91 P 3antpoort 5 TYBB 5 84 BSM 3Concordia 3 1—1 PP Santpoort 6— TYBB 6 03 Onze Gez. 4 NVC 4 11—2 R Kolp. Boys 2 RWD 2 0—18 S AVV 2— St. Michaël 2 22 Velo 3—VVP 2 1—3 SDC 2—DVS 2 40 Blauw Zwart 3 PFC 3 1—2 DHL 4Wilhelmus 8 U—3 PFC 4Rava 2 3fi AVV 3—GDA 4 9—1 KRVC 3Rava 4 Velo 4—AVV 4 VV 9—1 1—1 VVP 3—DHB 3 De Valkeniers 2 KRVC 2 2—2 W Activitas 2 SGV 3 5—0 Be Safe 2—MSB 2 2—1 VGM 2—Oliveo 2 2—8 St. Lodewijk 3 Aio 3 1—10 Aeolus 3Oliveo 3 6-0 Olympia 2 Excelsior 3 16 VGM 3—Aio 4 0—5 St. Ignatius 2 Spartaan 5 13 Overschie 2 Leonidas 5 21 Spartaan 6 Activitas 3 21 St. Ignatius 3 Olympia 3 11 Eindelijk is het A.R.C. weer eens mogen ge lukken beslag te leggen op de kostbare puntjes. In een vlot, maar soms wel wat te forsch ge speelden wedstrijd gelukte het Purmerend met een 42-nederlaag naar huis te zenden. In het begin ging de wedstrijd gelijk op, doch allengs weet A.R.C. de overhand te krij gen. Toch weet Purmerend het eerst te sco ren, als de Alkmaarsche keeper een hard schot niet voldoende weet weg te werken. A.R.C. blijft in de meerderheid, doch doelpunten blij ven uit. Bij een hard schot op het doel, slaat de keeper den bal in het veld terug, waarna de Alkmaarsche midvoor den bal op keurige wijze inkopt (11). Met dezen stand gaat de rust in. Na de thee gaat de wedstrijd eerst gelijk op. Een hard schot wordt door den Purmeren- der keeper die uitstekend op dreef was ge keerd, doch de scheidsrechter kende, onder hevig protest der Purmerenders een doel punt toe. Het mooie van den wedstrijd ging er toen af; de Pfrmerenders wisten zich jam mer genoeg niet voldoende te beheerschen en kick en rush was schering en inslag. Het derde Alkmaarsche doelpunt naakte de verhouding in het veld niet veel beter. A.R.C. heeft nu het beste van den wedstrijd en een zuivere voorzet van den links-buiten wordt andermaal benut (4—1). Purmerend zet alles op alles en inderdaad gelukt het deh achterstand te ver kleinen (42). Met dezen uitslag blies de scheidsrechter, die over het algemeen goed leidde, het einde. Na een spannenden strijd is het Z. P. C. ge lukt twee kostbare punten op N. V. A. te ver overen, een overwinning, welke eerst in het laatste kwartier bevochten werd. Z. P. C. heeft 'n gewijzigde opstelling, die, hoewel beter dan de vorige, niet geheel voldeed. Direct na het begin verkrijgt N. V. A. de lei ding als een der Z. P. C.'ers den bal in den ver keerden goal deponeert. Z. P. C. slaagt er spoe dig in gelijk te maken. Dit spelletje herhaalt zich geregeld, tot 'ri kwartier voor het einde de stand 43 is voor V. A. Met de overwinning in zicht zet N. V. A. dan nog eens alles op om den voorsprong te ver grooten, doch Z. P. C. geeft zich nog niet ge wonnen. Integendeel weten zij aan den druk te ont komen en, hoewel op onverwachte wijze, op nieuw gelijk te maken. Nog denken we N. V. A. weer te zien doelpunten, maar thans, is de beurt aan Z. P. C. om de leiding te nemen, welke zij niet meer afstaan. Een spannend slot van een strijd tusscheii twee gelijke ploegen, waarin de winnaars over iets meer „ausdauer" beschikten. Scheidsrechter Reekers leidde zeer correct. Met dat al is Z. P. C. op eigen terrein nog ongeslagen. E. D. O. 7 5 2 22— 8 12 1.71 Kinheim 9- -7 2 25—19 14 1.55 Zeeburgia 8 6 2 22— 8 12 1.50 W. F. C. 7 2 3 2 14—13 7 1.— T. O. G. 6 3 3 12—18 6 1.— Alc. Vctrix 7 2 2 3 25—32 6 0.85 Z. V. V. 8 2 2 4 18—17 6 0.75 V. V. A. 7 2 1 4 13—19 5 0.71 H. R. C. 7 2 5 13—24 4 0.57 D. E. C. 8 1. 7 18—36 2 0.25 H. F. C. 8 5 3 23— 6 13 1.62 D. W. S. 9 6 2 1 30—10 14 1.55 Velox 9 7 2 34—12 14 1.55 Hercules 8 4 1 3 16—20 9 1.12 Bloemendaal 7 3 1 3 16—17 7 1.— Alphen 8 2 3 3 20—20 7 0.87 Spartaan 9 2 3 4 11—20 7 0.77 B. F. C. 9 2 1 6 13—29 5 0.55 Baam 8 1 2 5 19—34 4 0.50 A. F. C. 9 1 2 6 17—31 4 0.44 Het is tusschen A. F. C. en Velox een vrij snelle wedstrijd geworden. In het veid wogen beide ploegen goed tegen elkaar op, doch voor doel bleek Velox veel productiever. Trouwen.-, het spel der Utrechtenaren stond op hooger peil dan van A. F. C. Het elftal van Velox vormde een mooi geheel. Ook het tempo viel te piijzen. evenals het vlotte comnineeven. De rechtshalf vooral speelde een schitterenden wedstrijd. Bij A. F. C. maakte de achterhoede eenige fouten, die op een paar doelpunten kwamen te staan. De voorhoede toonde weer haar mach teloosheid voor doel. Reeds na 5 minuten nam Velox de leiding, door een fout van één der A. F. C.-backs, 01. Tien minuten later klopte het wederom niet in de Amsterdamsche defensie en werd het 0—2. Eenige opgelegde kansen liet A. F. C. onbe nut. Rust 02. Na de hervatting vergrootte Velox den voor sprong tot 40, na goed individueel spel van Lit. A. F. C. slaagde er daama in door R. v. Nek een tegenpunt te maken, 14. De Reds waren toen geruimen tijd sterker, maar zon der resultaat. Velox nam het spel weer in handen en scoorde nog twee mooie doelpunten, 16, met welke stand het einde kwam. Deze wedstrijd werd door De Spartaan al zeer slecht gespeeld. In de eerste helft ging het nog, doch na de rust wilde het in de Spartaan- gelederen niet meer vlotten. Alphen speelde een schitterenden wedstrijd en vooral het positie-kiezen viel hier te loven. De voorhoede toonde zich zeer doortastend en liet geen kans onbenut. Reeds in de eerste minuut werd door J. Vis een prachtkans gemist; na mooi aan geven van v. Egmond stond hij vrij voor keeper v. Leeuwen, maar wist op zeer korten afstand nog naast te schieten. Alphen beheerschte daar na het spel volkomen en reeds na vijf minuten namen de gasten uit een mooi gecombineerden aanval door Binnenkamp met een prachtig schot de leiding (0—1). Er werd in een zeer snel tempo gespeeld en om beurten verkeerden de doelen in gevaar. De achterhoede van Alphen bleek zeer hecht en retourneerde alles. Dat er door Alphen niet meer doelpunten gemaakt werden, was in 1 oofdzaak te danken aan Ver- weij en Oerlemans, welke dan ook aan deze groote nederlaag geen schuld hebben. De rust brak aan met 10 voor Alphen. Na de hervatting kreeg Oerlemans al dadelijk een hard schot van J. Kruppelman te verwer ken. Dit was echter uitstel van executie, want uit een voorzet van Oosterman bracht J. Krup pelman den stand op 0—2. Spartaan had niets meer in te brengen en door missen van Grobbe had Windhorst maar voor het inschieten (03). Al spoedig vererootte Binnenkamp den voor sprong (401. Kort daarop was het 50 en wel door Vis, welke den bal in eigen doel werkte. Grobbe verliet het veld en Schreuders verving hem. Alweer was het Binnenkamp, die Oerle mans voor de zesde maal liet visschen (06), met welken stand het einde '-wam. De leiding van scheidsrechter Kaptein was uitstekend. De gasten verschijnen met 1 invaller, terwijl de thuisclub geheel volledig is. Vrijwel door loopend zijn de Zaandammers de eerste helft in den aanval geweest, zonder er in te kunnen slagen één enkel doelpunt te maken, ofschoon er tal van fraaie kansen geboden werden. Na de hervatting pakken de bezoekers flink aan, waardoor de strijd meer verdeeld is. De gastheeren krijgen bij een penalty wegens hands de kans de score te openen, doch v. Duyn schiet het leder in de handen van keeper Druyven. Kinheim onderneemt direct hierop een aanval, waaruit Nieman met een hard schot zijn club de leiding geeft. Wel tracht de thuisclub den achtersstand in te halen, doch het succes komt weer aan de andere zijde, als bij een corner op het Z.V.V.-doel Michel Sr., den voorsprong ver groot (02), terwijl kort hierop Raaymakers voor hét derde doelpunt zorgt (03). Tegen het einde gelukt het Kok, die in de voorhoede was 't Is niet overdreven, wanneer wij zeggen, dat momenteel slechts een match de groote aan dacht van voetballend Europa heeft, waarover allerwege geschreven en gesproken wordt, na melijk de groote strijd van 7 December te Lon den tusschen Engeland en Oostenrijk. Zelden zal grooter belangstelling aan den dag zijn gelegd, nu wij voor het groote oogenblik komen, waarbij niets minder dan Europeesche voetbalsuprematie op het spel staat. In Engeland zelf is men nog tamelijk nuchter, hetgeen hoofdzakelijk voortspruit uit de presta ties van de Spanjaarden, wier spel het vorige jaar, nadat een geweldige roep het elftal vooraf ging, een groote deceptie werd. Men smaalt een weinig over de voorbereidingen, die Oostenrijk heeft getroffen, en bepaalt zich in de pers slechts tot het noemen en bespreken van de spelers, die waarschijnlijk hun land zullen ver tegenwoordigen, verlucht met enkele foto's, voorts de uitslagen, welke Oostenrijk in inter nationaal voetbal en in de wedstrijden voor den Europeeschen Cup heeft behaald. Oostenrijk daarentegen is buitengewoon actief. Niet slechts in de pers, die steeds nieuwe be richten lanceert, welke gretig worden verslon den, doch niet in het minst in het trainings kamp. Om het nadeel van den uit-wedstrijd zooveel mogelijk te compenseeren, heeft Oosten rijk aan Engeland gevraagd, welke maten het speelveld van Stamford Bridge heeft, hoe ver het publiek van de lijnen zit, hoeveel menschen er worden verwacht en bovendien een aantal foto's, waaruit men een volkomen beeld kan krijgen, hoe de toestand op 'n wedstrijddag nu wel precies is. Hierdoor wil men voorkomen, dat de spelers uit hun evenwicht worden gebracht, of wel door deze of gene onverwachte omstan digheid worden verrast. Hoewel nog niets definitief is, is er groote kans, dat Oostenrijk het volgende inderdaad sterke elftal in Londen presenteert: Hiden (d); Pavlisek Sesta (a)Braun Smistik Gall (m)Zischek Gschweidl Sindelar Schall Vogl (v). Velen dezer spelers zijn geen onbekenden voor ons, Hollanders, immers bij hun toumées door ons land hebben zij ons in verrukking gebracht door de hoogte, welke zij met hun elftallen wis ten te bereiken. Wat tot slot het Oostenrijksche voetbal be treft, moeten wij thans nog even de aandacht vestigen op de competitie, waar het leidende Rapid zich leelijk door de Vienna liet verdrin gen, dank zij een even onverwachtsche, als ver rassende 21 nederlaag tegen de Nicholson S.C. De sensatie van den laatsten competitie-dag! Van Oostenrijk stappen wij even over naar België, waar de competitie al eveneens een an der beeld geeft, dan iedereen verwachtte, en voorspelde. Want het zwaartepunt, dat tot dus ver in Antwerpen lag, schijnt naar Brussel te zijn verlegd. De oude Union St. Gilloise voert de ranglijst met een voorsprong van 3 punten. Al even merkwaardig is het feit, dat de kam pioen van het seizoen 1931/32, de Liersche Sportclub, thans zoo weinig in de melk te brok kelen heeft, 't Kan merkwaardig loopen. Italië opent het nieuwe jaar 1933 met inter nationaal voetbal. Op den lsten Januari ont vangt men Duitschland in Bologna. Het Russische voetbal, dat van Staatswege steun ondervindt en wordt aangemoedigd, schijnt thans ernstige pogingen in het werk te stellen om lid van de F.I.F.A. te worden, waardoor het uit zijn isolement wordt verlost. Tot dusver was 't slechts in staat zijn krachten te meten met enkele onbeteekenende Balkan-staten, hetgeen blijkbaar niet voldoende bevrediging schonk, vandaar dat men een regelmatig verkeer wenscht met de andere voetballanden. Of de F.I.F.A. denzelfden wensch koestert, is voorloopig punt twee! Zwitserland speeld al zijn tweede ronde voor den Zwitserschen Cup. Aangezien de interesse voor dit kleinood buitengewoon groot is, ligt 't voor de hand, dat 't in die beker-wedstrijden soms zeer warm toegaat. Zoo zelfs, dat de in ternationale middenvoor, Pasello, een dermate ernstige blessure opliep aan het hoofd, dat hij zijn vereenigingsbestuur heeft medegedeeld, het vctetbalspel er aan te geven. De bekende Zuid-Duitsche vereeniging I. F. C. Nürnberg, is dit jaar weer geweldig in vorm. Na vijftien competitiewedstrijden leed dit elftal nog geen enkele nederlaag en is thans reeds van het groepskampioenschap vrijwel verzekerd. gaan spelen, de eer te redden (13), zoodat het einde komt met een Kinheim overwinning, die niet verwacht werd, daar Z.V.V. dezen wedstrijd met dezelfde cijfers had kunnen winnen. D.W.S. neemt direct het spel in handen en het spel is 1 minuut aan den gang of v. Es weet uit een voorzet van rechts zijn club de leiding te geven. D.W.S. blijft aanavllen, maar de achterhoede van B.F.C. is paraat. Na ongeveer 20 minuten een voorzet van links en de rechts binnen van D.W.S. weet met fraai schot den voorsprong te vergrooten tot 20. B.F.C. komt dan even in den aanval, maar de aanval len worden te slordig afgewerkt, zoodat succes uitblijft. De rust treedt in met 20 voorsprong voor D.W.S. Na de thee heeft D.W.S. ook weer het beste spel en als na een kwartier de linksbinnen van D.W.S. door den linksback van B.F.C. unfair ge nomen wordt, geeft de scheidsrechter, die bij zonder goed voldeed, zeer terecht een penalty, die in een doelpunt wordt omgezet, 3—0 voor D.W.S. B.F.C. heeft niets in te brengen. Eenige malen ontkomt het B.F.C.-doel aan een door boring, als keeper Vos nog juist eenige schoten van den midvoor corner weet te werken, die niets opleveren. D.W.S. is steeds in den aanval, maar heeft geen succes meer en als de scheidsrechter het einde blaast, heeft ze een verdiende overwinning behaald. Bij 'n noodlottige botsing tusschen den links buiten Bos van Alcm. Vitrix en den EDO-keeper, had de eerst genoemde het ongeluk zijn been te breken. Spoedig was dokter De Jong ter plaatse en na verbonden te zijn werd Bos met den ziekenauto van Mathot naar Alkmaar ver voerd. Bos speelde reeds 14 jaar voor het eerste elftal en was nog een tegenstander uit het vori ge 2de klas-tijdperk van EDO. Begrijpelijk voel den zoowel Alc. Vitric als EDO niet den minsten lust om verder te spelen en werd de wedstrijd afgelast. In dezen wedstrijd was zelfs geen schijn van forsch spel en ook het ongeluk was geheel een noodlottig toeval. Het was een prettige, vlugge strijd, waarbij EDO spoedig de leiding nam door Steffens met een kopbal uit een corner. Door het te veel achterblijven van de middenlinie kreeg Alc. Victrix gelegenheid gevaarlijk aan te vallen. De Jong wist dan ook een kans te benutten en bracht de partijen op gelijken voet. Toen kwam het moment van het ongeval. Voor den wedstrijd had er een handbal demonstratie plaats tusschen 'n Amsterdamsch en een Haarlemsch elftal, met als resultaat een gelijk spel, 2—2.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11