POSTPAKKETTEN SCHORTJE VOOR MEISJES VAN DRIE JAAR GEBREIDE HEERENTRUI AVONDJAPONNEN WAT ZULLEN WE KOKEN? THEEMUTS en THEEKLEED Onze goedkoope patronen Stamppot en 'n warm hoekje bij de thee OVERNEMING Uil DEZE RUBRIEK VERBODEN Zoo vaak wordt er gezucht door men- schen die familie of vrienden in Indië hebben, dat ze absoluut niet weten wat toch te moeten zenden voor een jaardag, de feestdagen in December en andere gelegen heden, nu men in Indië zelf alles bijna kan koopen en de prijzen niet noemens waardig hooger zijn; op Java zelfs abnor maal laag momenteel. En de gekste pakjes worden nog steeds gezonden door lieden, die van Indië en het leven daar geen Ahnung hebben, terwijl de ontvangers meestal niet durven schrijven, dat ze veel liever andere dingen hadden gekregen Waaróm eigenlijk niet? Waarom zegt men elkaar niet eerlijk de wenschen en voorkomt, dat een volgend maal dezelfde fout wordt begaan door het zenden van dingen waaraan men daar niets heeft, die er even duur zijn, onpractisch of wat dan ook, terwijl er een massa begeerenswaards overblijft, dat men graag zou bezitten. Na tuurlijk geldt ook hier weer: Waar gaat ge heen, waar moet uw pakje naar toe? Naar buitenbezittingen, binnenland, groote of kleine plaatsen op Java of elders? Want dat is de hoofdzaak, omdat men in groote plaatsen alles kan koopen bijna en dus daarheen moet zenden: voor de kinderen speelgoed, als het maar geen gummi is, want dat is direct vergaan en geen èrg ge verfde dingen, omdat dit gaat kleven. Spelletjes, gewone gezellige spelletjes als Raima, wedren, voetbalspel, kwartet, boe- renschroom en al die min of meer ouder - wetsche gezelschapspelletjes zijn aardig en welkom, al kan men ook diè natuurlijk wel koopen in een groote stad, maar hier is meer keuze en iedereen daarginds heeft toch zoo graag een pakje uit Holland. Klei en vlechtdoozen, dingen van Daan Hoek se ma en leuke meubeltjes en artikelen voor een poppenhuis zijn welkom, want een pop penhuis knutselt elke huisjongen wel, doch vergeet vooral niet ook poppetjes bij te voe gen: van die miniatuur-meneertjes en mevrouwtjes, dienstmeisjes, kinders en chauffeurs. Boeken zijn natuurlijk altijd welkom; jongens zijn dol op knutsel- en tooverdoozen, bouwdoozen en Mecano's en meisjes zullen overgelukkig zijn met een fornuisje, waarop je echt kunt koken, om dat meisjes in Indië meestal gauw en graag huishoudelijk kokkerellen en snel van kok kie een en ander leeren. Iets lekkers hoort in elk Hollandsch pakje, maar men moet vooral niet vergeten, dat chocolade, koek jes en alles bederft, beschimmelt of sma keloos wordt, als het niet zorgvuldig is ver pakt: eerst in boterham- of perkament papier, dan in blik en het blik dichtgeplakt met leukoplast of gesoldeerd. En al zal, nu ook de vliegmail postpakketten meeneemt, en dus de overtocht zooveel sneller ge schiedt, voor bederven niet zooveel vrees hoeven te bestaan, toch moet men bedenken, dat bijv. gevulde chocolade spoedig zal be derven en men moet ook niet vergeten, dat de meeste huisvrouwen in Indië knap zijn in het bakken van taarten, koekjes, zoute bollen en zoo meer, zoodat het zenden daarvan de moeite niet loont, omdat het nooit zoo lekker is als versch-gebakken en men voor de huisvrouw beter wat blikjes bij kan voegen, al kan men ook diè na tuurlijk koopen in elke Chineesche of Euro- peesche toko. Voor de buitenbezittingen en het binnenland is het vanzelfsprekend eenvoudiger, omdat men daar alles veel duurder koopt dan op Java en dus feitelijk alles welkom is: kleurecht goed voor japon netjes en kinderjurken, leuke dingen voor de huishouding, rookgerei voor den vader van het gezin en veel lectuur. Bijna overal in Indië wordt gebridged, dus gezellige dingen voor de bridge-avondjes als: tafel kleedjes, aschbakjes, troef wijzer, boekjes, potlooden en eventueel een leuk stel voor een soupertje; toepasselijk dekservet met vingerdoekjes zullen extra welkom zijn, terwijl men er wat aardige prijzen bij kan voegen voor een drive; d e 'groote mode, óók in Jan Oost. Stuur geen gelijmde din gen, die los kunnen laten en dus onprac tisch zijn; geen schattige celluloid tand- borstelstandaardjes, waarop figuren met lijm zijn aangebracht of dergelijke artike len; dat alles laat direct los en bedenk ook, dat i zilveren sigarenkokers, potlooden en alles van zilver vervelend zwart afgeeft op een wit pak; dat verder alles roestvrij moet zijn en breekbare dingen extra goed ver pakt moeten. Het is zoo'n verschrikkelijke teleurstelling als het pakje uit Holland komt en de helft is gebroken of beschadigd door een kapot fleschje odeur of potje met een of ander lekkers. Het is een heel werk een pak voor Indië goed in te pakken en die dingen te bedenken, die elk 't liefst zou hebben, maarhet is zoo dankbaar. Men is zoo verbazend blij met zoo'n groet uit Holland, als óók met mail en kranten, tijd schriften en .boeken; je hebt het daar wel eens noodig even een extraatje te ontvan gen, zooals ook hier een ongedachte ver rassing hoe klein ook weer nieuwen moed kan geven. En kieken? Worden die geregeld gestuurd? Een album er voor is óók altijd een prettig cadeautje en in elk Indisch huis is een schrijftafel, die zich graag wat laat „aankleeden" met Holland- sche presenten, dus keuze genoeg; het is maar een weet en even nadenken. Maten: lengte 62 C.M., bovenwijdte 68 c.M. Benoodigd: 75 c.M. stof van 100 c.M. breed te of 110 c.M. stof van 70 c.M. breedte, 30 c.M. stof om af te biezen, 2 knoopjes. Ge kunt het schortje ma ken van veler lei stof, zooals grijs, blauw of rood linnen, maar ook van zephir, zoowel effen als ge werkt. Heel aardig is het van grijs lin nen, met rood afgebiesd. Is de stof smaller dan 100 c.M., dan maakt ge er 'n zijnaad in, waarvoor ge op 't pa troon de stip pellijn vindt aangegeven Is 't patroon ge- teekend, dan legt ge 't op de stof en knipt het geheel met een naad uit. Op de plaat sen waar een knoop of knoopsgat komt, stikt ge een stukje stof aan den verkeerden kant tegen, zoodat deze in dubbele stof ge maakt worden. Dan kunt ge den geheelen omtrek van het schortje afwerken met 'n biesje, dat op den verkeerden kant wordt aangestlkt en op den goeden kant overge- stikt, terwijl het biesje na afwerking 1 c.M. breed is. Evenzoo doet men bij de zakjes, waarna ge deze op het schortje kunt stik ken. Alvorens dit te doen, is het raadzaam even te pas sen, of de zak jes op de goe de hoogte zit ten. In plaats van 2 kleine zakjes wordt in het midden van 't schortje ook wel een groote zak op gezet, welke ge 20 c.M. breed 5n 15 c.M. lang neemt. Daar na maakt ge voor in de schoudertjes een knoopsgat in en aan den achterkant zet men 'n knoop je aan. Ook wordt dikwijls ter hoogte van het halsje aan den voorkant een gewerkte 4 a 5 c.M. breeden band op gestikt, met poppetjes, scheepjes of iets dergelijks. Het schortje is zeer praktisch in het dragen en bovendien heel gemakkelijk in 't wasschen en strijken. DINY. OP VERZOEK met omgeslagen kraag Deze trui wordt gebreid met 'n blokpa troon, dat uit 14 toeren bestaat. Men neemt er vierdraadswol voor en alumlniumnaal- den no. Z'A- Voorpand en achterpand worden precies eender gebreid. Men zet er 108 st. voor op en breit eerst 'n boord van 20 naalden 1 r. 1 aver. Dan begint men aan het blokken- patroon als volgt: lste toer: aver. 2de toer: 5 r. 1 aver 3de toer: 2 r. 4 aver. 4de toer: 3 r. 3 aver. 5de toer: 4 r. 2 aver. 6de toer: 1 r. 5 aver'. 7de toer: r. 8ste toer: r. 9de toer: 1 r. 5 aver. 10de toer: 4 r. 2 aver. 11de toer: 3 r. 3 aver, 12de toer: 2 r. 4 aver. 13de toer: 5 r. 1 aver. 14de toer: aver. Hiermee heeft men 2 blokken gebreid, waarna men de hierboven beschreven 14 toeren herhaalt, tot men in het geheel 22 blokken boven elkaar heeft. Dan worden de middelste 6 blokken afgekant voor den hals en breit men op beide schouders nog 1 blok, waarna men ook deze afkant. Om het nog duidelijker te zeggen: Men breit 6 blokken, kant de volgende 6 blokken af en breit nog 1 blók op de overblijvende 6. Dan kant men dezen schouder af, breit r.og 1 blok op de steken voor den anderen schouder en kant ook dezen ai, Heeft men voor- en achterhelft gebreid, lan naait men de schouders aan elkaar. Voor de mouwen zet men 90 st. op en be gint direct te breien in het blokkenpatroon. Hierbij mindert men, in iederen 6den toer, door aan het begin en aan het einde van de naald 2 st. samen te breien, tot men nog 66 st. op de naald heeft. Verder mindert men nog 3 keer, op dezelfde wijze in iede ren 9den toer, zoodat men dus 60 st. op de naald over houdt. Men breit nu verder zonder minderen, tot men in het geheel 16 blokken boven elkaar heeft gebreid. Voor de manchetten breit men dan nog 24 toeren 1 r. 1 aver. Nu worden de verschillende deelen van de trui onder 'n vochtigen doek gestreken, waarna men de mouwen innaait en de zij naden dichtnaait. Den kraag kan men breien op tweeërlei manier. Wil men hem rechtopstaand om den hals hebben, zooals voor een ijstrui, dan kan men hem 't best in de rondte breien met 4 naalden. Wil men hem echter van voren plat omslaan, dan breit men hem in heen- en weergaande toeren van het midden tot het middenvoor. In beide gevallen neemt men ofwel 96 st. op de beide afgekante st. aan den hals en de lussen voor de schouders ofwel men breit den kraag geheel apart, zet er 96 st. voor op en naait hem later in de halsope ning. De kraag wordt gebreid 1 r. 1 aver. Wie in de trui van voren 'n split wil heb ben, verdeelt 4 of 6 blokken van den hals af het werk in tweeën. Aan den knoopenkant worden dan 6 st. bij opgezet voor het overslagje. DORA HOEVEEL STEKEN MOET IK OPZETTEN? Dit is een telkens terugkeerende vraag, welke heel moeilijk te beantwoorden is. Zelfs al geef ik precies de dikte van de te verwerken wol aan en het nummer van de te gebruiken naalden, dan zal de uitkomst nog lang niet altijd eender zijn, daar de eene hand veel losser breit dan de andere. Ieder kan echter gemakkelijk zelf het antwoord vinden op de vraag: Hoeveel ste ken moet ik opzetten? Men breit eenvoudig 'n proeflapje, strijkt dit goed uit onder 'n vochtigen doek en meet dan af hoeveel steken er op 'n centi meter komen. Men kan dan precies uitre kenen hoeveel steken men noodig heeft voor een geheel. Bij het breien van een patroon moet er echter op gelet worden, dat het aantal ste ken steeds deelbaar is door het aantal ste ken, dat men voor het patroon noodig heeft. DOR/: Nu de tijd van de bals en partijen en de daaraan verbonden zorg voor de toiletjes weer aankomt, meenen wij goed te doen u eenige japonnen te toonen, waarvan u het patroon kunt bestellen. Fig. 980 Is typisch door de puntige découpe van de taille, die geleidelijk in den rok over gaat en daar in een klok uiteen valt. De mouwen kunnen we aanvragen volgens eigen verkiezing, daar hier op 't oogenblik een zeer groote variatie in bestaat. Op den schouder bevestigen we een strik of een corsage-bloem. Fig. 981 heeft een middenstuk, dat van voren open is en op den rug doorloopt van pastelblauwe zijde. De japon is van dezelfde kleur kantstof. De mouwen worden door veel vrouwen korter gedragen, maar wij zouden aanraden ze iets langer te nemen, ten eerste om te gehoorzamen aan de voor schriften der H. Kerk en ten tweede om dat zulke heel lange handschoenen meestal zeer duur zijn. Deze japon is geschikt voor iederen leeftijd. Fig. 982. Dit is een costume voor de bal moeder. De taille in den vorm van een puntig vest reikt tot ver over de heupen. Hierbij sluit een klokkende tunique aan tot aan de knieën en natuurlijk iets nauweren rok. Het is een keurig geheel, gemaakt uit zwart crêpe satin met een vestje en revers van witte crêpe georgette. POLA Nu de tijd van de stamppotten er weer is, mag ik er nog wel eens even aan herinne ren, dat stamppot zooveel voedzamer is en in de meeste gevallen ook smakelijker, als we er rijst bijvoegen of witte boonen. In ingemaakte snij boonen, bijvoorbeeld, zit slechts weinig voedsel, maar de witte boonen, die bij dit gerecht hooren, maken er, met de aardappelen, een smakelijk en voedzaam geheel van. 'n Paar lepels rijst kan men bijna met alle stamppotten meekoken om ze voedza mer te maken. Van de rijst bespeurt men na het koken weinig of niets meer; het voedzame er van blijft echter natuurlijk. Stamppot van andijvie, bijvoorbeeld, kan ik zeer aanbevelen met rijst er in gekookt. Men neemt dan, op 3 flinke struiken andij vie, IK K.G. aardappelen en 3 ons rijst, met het benoodigde zout. De andijvie wordt schoon gemaakt, goed gewasschen en in stukken gesneden, waar na men ze in 'n pan met dikken bodem laat slinken. Dan legt men de geschilde en ge wasschen aardappelen onder in 'n pan, strooit daarop de gewasschen rijst en legt er vervolgens de geslonken andijvie op. Dan giet men er zooveel water oo, dat de aard appelen bijna, doch niet geheel onder staan. Men voegt er zout bij naar smaak, brengt het geheel aan de kook en laat 't dan zachtjes goed gaar koken. Daarna wordt alles zoo goed mogelijk fijn gestampt en ten slotte gestoofd met 'n scheutje melk en lA ons boter of vet. Deze stamppot is h%t lekkerst bij var- kensvleesch. Roode kool kan men eveneens tot een bijzonder smakelijk en voedzaam gerecht koken als men er rijst bij voegt. Die rijst wordt tegelijk met de fijngesnipperde roode kool in de pan gedaan, 'n Paar in stukjes gesneden zure appelen worden boven op gelegd en het geheel goed half onder water gezet. Men doet er het benoodigde zout bij en, zoo men wil, 'n paar kruidnagelen (in 'n schoon lapje) en laat het geheel tame lijk lang zachtjes koken, tot de roode kool door en door gaar is en de rijst er als 't ware in is opgelost. Zure appelen maken roode kool frisch en smakelijk en mooi van kleur. Ik neem, op 'n rood kooltje van bescheiden omvang, 'n stuk of vier groote zure appelen. Heeft men minder appelen, dan is 'n klein scheutje azijn aan te bevelen bij dit gerecht. Overgeschoten roode kool kan uitstekend met aardappelen door elkaar gestoofd wor den. Boerenkool, 'n „Magere" groente heeft minder vet noodig, wanneer men er 'n paar lepels rijst in meekookt. 'n Warm koekje bij de thee. Op koude winteravonden kunnen we de familie heer lijk tracteeren op warme koekjes, gebakken in heet frituurvet. Voor 'n flinke hoeveelheid van zulke koekjes heeft men noodig K pond zelfrij zend bakmeel, 1 ei, 1 theelepeltje zout, kopje melk, K kopje suiker, 2 eetlepels ge smolten boter en 'n weinig kaneel en ge raspte nootmuscaat of citroenschil. Men zeeft de bloem, maakt in 't midden daarvan 'n kuiltje, waar men de gesmolten boter in doet en het geklopte ei. Men voegt er zout, suiker en kruiden bij en verwerkt alles met de melk vlug tot een goed samen hangend deeg, dat men dun en gelijkma tig uitrolt. Nu steekt men hier rondjes van met een bier- of limonadeglas en midden uit ieder rondje steekt men weer 'n rondje met een vingerhoed. Overgebleven deegresten worden vlug weer bij elkaar gekneed en uitgerold. Intusschen laat men frituurvet zoo heet worden, dat de damp er af slaat, bakt hier in de koekjes aan beide kanten mooi bruin, haalt ze er dan uit met 'n schuimspaan en laat ze uitlekken op bruin papier. Men bestrooit de koekjes met 'n weinig poedersuiker en presenteert ze nog warm zijnde. Ook koud smaken deze koekjes uitste kend. ADRIANA KNUIST—POLLEPEL Passend bij Uw Japansch servies chrysant en kunt ze dan overzetten met be hulp van carbonpapier, het goed óaarDij glad en strak vaststeken en de teekenmg "U het overtrekken niet verschuiven. Bij een gekleurd rood met goud theeser vies zal onze geel-lila-combinatie goed staan en ook bij groen. Bij een enkel rood Japansch theeservies zal de bewerking van rood, oranje en ina op naturel kleurige shantung heel mooi staan. Nemen we bij deze combi natie in plaats van lila d°n- derblauw, dan zal een blauw servies er mooi bij staan. Heeft u de theemuts en het kleed klaar, dan houdt u een Japansche middag-thee, dan pas kunt u met de mooie dingen pronken en komen ze 't meest tot hun recht. Als we ergens op theevisit komen, zal ons van aiie aangeboden worden wat..f bij hoort, doch een gezellig arrangement ziet men hyn nooit. Welnu dames, gee" u eens den toon aan, het zal weinig meer kosten da wanneer u op andere niidaa- gen theevisite ontving, d°® men zal nu een aangename indruk meenemen. f Hetzij u heeft een ronde o een vierkante tafel, een mio" denstuk maakt u van ee groote platte drijfschaal m enkele dikke chrysanten. H® zelfgemaakte kleed u reeds over de tafel gespre1 en daarop het middenstuk. Mooier nog en veel mee apart is een middenstuk van cactusplantjes in een gr0°l schaal, met een fantasie va een Chineesch of Japanse huisje er in, een reepje spie gelglas, aangevende een bee daarover een paar van m charmante bruggetjes, e.® paar steenen Japaneesje hier en daar loopend op Pa" den, gemaakt van fiJh§," stampten bloempot. Zoo middenstuk past bij uW, pn pansch thee-arrangement e de onderdeeltjes, zooals o kleine figuurtjes, de brugS^" tjes, huisjes en P°PPe.ji(, kunt u voor heel wem S in Japansche winkels ko pen. Een cactusverzameuns heeft u waarschijnlijk en kan dus zelf uw Japanschen tuin aanie5 gen, terwijl uw pronkstuk altijd iets moo blijft voor een klein tafeltje. Uw Japa®1 servies komt op tafel, op de plaats van iea der gasten komt een kop en schoteltje m lepeltje aan den rechterkant en 001,L naar rechts gedraaid, een Japansch er naast met een gebakvorkje. Heeft u m van die bijpassende bordjes, dan neemt schoteltjes van Uw theeservies. te De theepot staat onder de zelfgema,ak theemuts, een melkkan, roomkan, suiker pot, of suikerstandaard staan losjes om n middenstuk gerangschikt. Bij ieder borw een vingerdoekje. Deze kunt U ook zelf m». ken van shantung in de kleur van n kleed, alleen met een opengewerkt zoompj Nu worden verschillende Japansche ding® smaakvol neergezet; een koper Japanse kannetje, een lepeldoosje, en Japanscn schotels met rieten hengsel, gevuld me versnaperingen welke bij de thee worde gepresenteerd. Een schoteltje met schijf citroen vergeten we ook niet op tafel plaatsen. De verschillende voorwerpen moer*» smaakvol gerangschikt worden, zoodat Wanneer u een mooi Japansch theeser vies heeft, moet er zeker een Japansche theemuts bij, tenminste een theemuts met een Japansch motief. Deze theemuts gaan we zelf maken en ook een kleed er bij. Den vorm van de theemuts kunt u ma ken zooals u wenscht, doch de schuine vorm, zooals op onze teekening, past er goed voor. We maken den buitenkant der theemuts van shantung of Japansche waschzijde, in 't laatste geval wordt echter niet alleen op de zijde ge werkt, doch dan is er een stuk linnen onder (soepel linnen) in denzelfden vorm geknipt als de zijde en er wordt dan door deze twee lagen heen geborduurd, na dat de deelen op elkaar ge regen zijn. Het werken alleen door de dunne zijde zou deze waar schijnlijk te veel intrekken als we 't niet heel serieus doen. De shantung behoeft geen onderlaag te hebben en is ook wel de meest geschikte zijde voor onzen theemuts- overtrek en het kleed, om dat het zoo buitengewoon sterk is en goed in de wasch. Ook is het in vele harde tinten verkrijgbaar, zooals karmijnrood, hardgroen, hard-lila, hardgeel en goud bruin. We noemen juist harde kleuren, daar de Japansche theetafel kleurrijk mag zijn. Indien u een hardgele thee muts kiest, dan zal het Ja pansch vrouw-figuurtje in hard-lila gewerkt kunnen worden. De geheele omlijning lila, gezicht-omlijning bruin, haar diepzwart, geheel ingevuld. U werkt daarvoor met den kettingsteek. Er worden ver volgens zoovee) mogelijk bloemen in de kimono ge borduurd, voor al de bloemen kunt u cirkeltjes trekken, een beetje ongelijk van grootte, het borduren er van is heel gemakkelijk. Hardgroen, oranje en donker-lila ge bruikt u voor de kleuren. Op het onderkleed komen een paar cirkeltjes in karmijn rood. De zoom van de japon en de onderkant der wijde mouwen kunnen met lange mauvesteken opgevuld worden. Een paar waaiertjes komen op den strik. De stam van den .boom is donkerbruin, het blad donkergroen, gewerkt in horizon tale steken zig-zag boven elkaar. De berg is door enkele lijnen aangegeven, terwijl de besneeuwde top wit is gebor duurd, geheel ingevuld. Een enkele sierlijke lijn in donkergroen of zwart geeft het land aan tusschen den berg en het vrouw-figuurtje. U maakt, indien u een beetje geduld heeft, de voorstelling op beide kanten der theemuts, zoodat men van alle kanten uw muts bewonderen kan. Een aardig geheel verkrijgt u door het theekleed er bij te ma ken en wel liefst passend bij de theemuts wat kleur betreft. Shantung is weer de beste zijde er voor en bij de gele theemuts kiezen we een lila kleed met gele chrysanten of een geel kleed met lila bloemen. Een randje in verschillende kleur wordt rondom gewerkt. Op fig. a ziet u de bloemen, welke op de kimono komen. Daar het onmogelijk is de Japansche dame op ware grootte te teekenen en het voor enkele onzer lezeressen wellicht te moeilijk zal zijn het motief uit de krant zelfstandig te vergrooten, zijn na toezen ding van 25 ct. aan postzegels en duidelijke vermelding van naam en adres geteekende patronen verkrijgbaar op ware grootte. U ontvangt dan bij het motief van de thee muts ook het motief van het kleed en de op zichzelf uitkomt, en het geheel toe» vooral niet rommelig aandoet. Zooals reeds gezegd behoeft deze van thee aanbieden niet veel meer re ten dan wanneer U het doet zooa woonlijk; alleen zal men het gezellige1 den en er meer van genieten. anemoo1** SM* Knip dit uit en bewaar het voorkomende gelegenheden- Van alle ln deze rubriek voorkomende modellen, of van welke andere door onze lezeressen Ingezon den teekening ook, leveren wij door ons Patronen- kantoor patronen tegen de volgende lage prijzen Blouse 0.45 Costuum 0.60 Kinderjurk (t. 5J.) 0.35 Mantel L Men geve ons daarvoor de volgende maten op: a. Bovenwijdte, te meten rondom langs den rug, onder de armen door en boven de buste langs, niet te strak. b Borstwijdte, op dezelfde wijze te meten ais 'de bovenwijdte, maar nu over de buste heen. c. Borsthoogte, van kuiltje in den hals tot de taille. d. Rughoogte, van het midden nekpunt tot de taille. eem®" e. Heupwijdte, rondom de heupen- ten 20 c.M. onder de taille. engte t. S 0 h o u d e r b r e e d t e, dit 1» de beKjU van den schouder, van den hals tot n van den arm. lanü8 g. Mouwlengte, te meten bulten deJj den arm, over den gebogen elleboog tov h. de geheele lengte, uit den halskull g®10 Opgave van de letters met daarachter ulöjne ls voldoende, eveneens opgave van hev van het verlangde kleedingstuk. -nderl' Patronen worden echter alleen be' wanneer bij de bestelling het verscbu drag in postzegels is ingesloten. jjjff Alle bestellingen richtte men PATRONENKANTOOR, Postbus 1»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 22