Na Adolf Hitler Mgr. Kaas I VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS St. Willibrordus WAAROM AMERIKA WEIGERDE Het luchtvaart schandaal 1ADI0 MOORS Het nieuws van heden Japansche troepen in China Prima Belgische Anthraciet FRANS PERQUIN BRECHGOKES NOTA'S AAN DEBITEURS GEPUBLICEERD HIJ GEEFT DE OPDRACHT TERUG DE BAROMETER Hagenherg overwinnaar BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866^ ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen p. week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling ZATERDAG 26 NOVEMBER 193C VIJF EN VIJFTIGSTE JAARCANC No. 18237 DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 N. V. Ned. Verz.-Maatschappij Utrecht ,Catharijnesingel 48 Hoofdinspectie Amsterdam Adm. deRuijtei-weg242, Tel.82797 Kapitaal- en Volksverzekering :'V Amerika hecht aan de volledige nakoming der verdragen" Engeland vriendelijker behandeld Een uitweg? Engeland milder behandeld Het Congres iets toegeefelijker Macdonald hoopt nog Een bïerwet in dorstig Amerika Het W eer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii| Flandin verwijt den socialisten de exploitatie van vermeende schandaaltjes Nieuw kapitaal voor de „Aeropostale" STORM EN AARDBEVING OP CUBA Als lucifersdoosjes drukte de wervelstorm de huizen van Camjuani in elkaarterwijl 1400 personen om het leven kwamen Boerenopstand in Alwar Aanklachten tegen Alfonso Wegens zijn optreden in Marokko Hitier acht geen positief resultaat te bereiken; Hugenberg antu parlementair Mgr. Kaas bij de partijleiders Mgr. Dr. Kaas Hugenberg weigert Ook Hitier Wat nu j boekhandel h. coebergh, haarlem, tel. 11041 Hugenberg overwinnaar 6 December Rijksdag Trotzky zwaar ver kouden DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN j Het stroomt brieven! Of er ook voor U bij zijn? Ge hebt 't zelf in handen. Leest U slechts wat onze „Omroeper"-pagina U daar over te vertellen heeft! 1 2700 Chineesche boeren, vrouwen en kinderen door de Japan ners neergeschoten 10 menschen verbrand? Ontstellende vondst bij Praag W. Brakel Jr. - Botermarkt HEERLIJKE WARMTE ALLEEN VAN ONZE TELEFOON 10212 - HAARLEM afm. 20-30 f 2.60 per H.L. afm. 30-50 f 2.70 per H.L. V00H CENTRALE VERWARMING Om het Duitsche recht NIEUWE LONDEN, 25 Nov. Hedenavond is het antwoord der Amerikaansche regeering op het Engelsche verzoek om uitstel der 15 December Vervallende betalingen gepubliceerd. Vooreerst erkent Stimson, die het antwoord heeft onderteekend, den ernst van den toe stand, waarop het Engelsche verzoek is ge baseerd. In een kwestie van zoo groote betee- kenis mag geen misverstand ontstaan en mo gen geen pogingen ongedaan worden gelaten, om te komen tot voor beide landen bevredi gende conclusies. Stimson herinnert er echter aan, dat de uiteindelijke beslissing in deze kwesties aan het Congres is voorbehouden. De Engelsche regeering zal verder moeten erkennen, dat de aansporing tot een algemeene nieuwe regeling van het schuldenvraagstuk ver uitgaat boven hetgeen indertijd door den Ame- rikaanschen president is voorgesteld of in over weging is genomen. Aangezien Amerika de herstelkwestie verder slechts als een Europee- sche aangelegenheid beschouwt, waarmede de Vereenigde Staten niets te maken hebben, kan men niet beweren, dat de overeenkomst van Lausanne tot stand is gekomen op grond van een of andere door de Amerikaansche regee- ïing gedane toezegging. Stimson erkent de be tekenis der te Lausanne ondernomen stappen en hun mogelijken terugslag in den vorm van een achteruitgang der inkomsten voor de cre- diteurstaten. Voorts wordt erkend, dat de we reldcrisis en de gelijktijdige prijsdaling de schuldenlast nog hebben vergroot en de ineen- schrompeling van den internationalen handel de moeilijkheden nog heeft verhoogd. Maar ook het Amerikaansche volk heeft van de depressie geleden. Hoover is nochtans be reid de vorming van een organisatie aan te bevelen, om de geheele kwestie te herzien. Verder merkt Stimson op, dat het niet tot de bevoegdheid der regeering behoort, het ver- Zoek om uitstel van den op 15 December ver- gallenden termijn in te willigen. Ook bevat de Hota geenerlei feiten, die aan het Congres kun nen worden voorgelegd, waardoor het Congres het verzoek in gunstigen zin zou kunnen over wegen. Het Amerikaansche volk en de Amerikaan sche regeering hechten zoo groote waarde aan de volledige handhaving der oorspronkelijke verdragen door de betaling der per 15 Decem ber vervallende termijnen, dat alle motieven voor een uitstel daarbij wegvallen. Naar de meening van Stimson zullen de vooruitzichten ®p een bevredigende regeling van de geheele kwestie echter aanmerkelijk verbeteren, indien de betaling wordt verricht. Ook te Parijs is hedenavond het antwoord der Amerikaansche regeering op het Fransche Verzoek gepubliceerd. De tekst van deze ant woordnota komt vrijwel overeen met die aan de Engelsche regeering. Londen, 26 Nov. (Fer telefoon). Het En gelsche ministerie van financiën tracht mo menteel, naar van betrouwbare zijde verluidt, middelen en wegen te zoeken, hoe Engeland zijn op 15 December vervallende oorlogsschuld- betalingen aan Amerika kan voldoen, zonder Werkelijke betaling in baar geld. Men zou de vraag bespreken, of men niet het verschuldigde bedrag in goud bij de Bank England zou kunnen deponeeren. Men zou dan de Amerikaansche regeering op 15 De cember van het deponeeren van den termijn bij de Bank of England op de hoogte stellen met het verzoek, de aangelegenheid daarmee voorloopig te laten rusten, teneinde een ver dere verstoring der Engelsche valuta en een hadeelige beïnvloeding van het Engelsche crediet te vermijden. (United Press) Washington, 25 Nov. (Reuter). Morgen Worden de Amerikaansche antwoord-nota's aan ^olen en Tsjecho-Slowakije overhandigd. De antwoorden van het staatsdepartement aan Engeland, Frankrijk en België blijken na genoeg gelijkluidend. Toch is het antwoord aan Engeland iets milder. Zoo is hierin weggelaten de volgende 2m, welke in de antwoorden aan Frankrijk en België wel vervat is: „Ik acht het niet raaa- Zaam het verzoek tot inleiding van verdere on derhandelingen op andere wegen te ondeme men dan op den in de schuldenovereenkomst met u overeengekomen". Ook wordt in de nota's aan Frankrijk en ~elgië opgemerkt, dat er geen rapport aanwezig blijkens hetwelk zij niet in staat waren te betalen, zooals dit voor Duitschland het ge- Va-1 is. Washington, 25 Nov. (Reuter). De waar- pijnlijkheid, dat aan het Congres zal wor sen gevraagd, toestemming te geven, dat de 15 december vervallende betalingen worden vsr- r'cht in buitenlandsche valuta's in plaats van m goud, schijnt te zijn weggenomen door der. m-arnatischen val van het pond sterling op de New-Vorksche beurs. Lr schijnt wel eenige kans, dat het Congres rp een voorstel zal aannemen, om aldus een ^geheel in gebreke blijven der debiteurstaten ^vermijden. «et wordt hier duidelijk, dat een dergelijk m gebreke blijven niet alleen den zwaarsten a8 zou toebrengen aan het algemeene ver- tr°uwen, maar dat het Amerika ook zou oe- °°ven van een machtigen hefboom op de ont- aPenings- en de economische conferentie, t, Algemeen wordt nog wel aangenomen, dat bgeland en Frankrijk op 15 December zul len betalen, maar de sensationeele berichten uit Londen, die het tegendeel beweren, schijnen toch het ongeriefelijke gevoel te verwekken, dat het gepraat over niet-betalen geen louter bluf is van Europeesche overdrijvers, zooals totdusverre door onverzoenlijke Congresleden luide werd verkondigd. LONDEN, 25 Nov. (Reuter). In een te Bir mingham gehouden rede heeft de minister van Financiën, Neville Chamberlain, er zijn vreug de over geuit, dat Hoover klaarblijkelijk er niet tegen gekant is, om de schulden-kwestie op nieuw het onderwerp van onderhandelingen te doen zijn. De minister waarschuwde echter voor over haaste conclusies betreffende de definitieve houding van het Amerikaansch congres. De komende 14 dagen, zoo verklaarde Chamber lain verder, staat de regeering voor een der moeilijkste en delicaatste kwesties. MacDonald verklaarde in een rede nog te hopen, dat 15 December zonder betaling zou kunnen passeeren en dat verder de huidige, voor de wereld en de er op levende menschen droevige schuldenregeling zou worden herzien. Overigens is men in Engelsche kringen ont goocheld over de Amerikaansche nota. PARIJS, 25 Nov. (V. D.) Onder voorzitter schap van Herriot zal morgenmiddag een con ferentie bijeenkomen van technische ambtena ren van de ministeries van Buitenlandsche Za ken en Financiën, waar het antwoord van Amerika op de Fransche nota zal worden be studeerd. Waarschijnlijk zal Maandag dan de kabi netsraad bijeenkomen, mogelijk ook Dinsdag, teneinde het standpunt van de Fransche re geering in dit opzicht vast te stellen. WASHINGTON, 25 Nov. (Per telefoon). Naar alle waarschijnlijkheid is een legalisee ring van den bierverkoop in de V. S. niet voor 1 Januari a.s. te verwachten. De nieuwgeko- zen vice-president, de democraat Garner, is van meening, dat het Huis van Afgevaardig den nog voor het eind van dit jaar een „beer- bill" zal aannemen, waardoor bierverkoop zal worden toegestaan. Reeds zou aan een dergelijk wetsvoorstel gewerkt worden. Op den verkoop van bier zal dan een belasting worden geheven, waarvan men in democratische kringen aanzienlijke in komsten verwacht. (United Press) M Verwachting: H Matige tot krachtigen, Zuidelijke tot Wes- telijken wind, zwaar bewolkt tot betrok- 2 ken, tijdelijk regen, waarschijnlijk iets zachter. Verdere vooruitzichten: waarschijnlijk 2 H nog regenachtig, later opklarend. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui PARIJS, 25 Nov. (Reuter). In de Kamer is in den afgeloopen nacht de behandeling voort gezet van de zaak der -„Aeropostale". Aan het einde van het eerste deel zijner rede, tijdens een onderbreking van de zitting, werd de minister van Luchtvaart, Painlevé, ongesteld, waardoor hij genoodzaakt werd de zitting te verlaten. In plaats van Painlevé sprak toen Herriot, die aanduidde, dat de minister van Luchtvaart voornemens was de exploitatie der „Aeropostale met nieuw kapitaal onder controle van het rijk voort te zetten. Door De Lasalle (Links-Sociaal-Radicaal) werd beweerd, dat Flandin, toen hij minister van Financiën .was, in zijn kwaliteit van raadgever der „Aeropostale" bedragen van de maatschap pijen „Aeropostale" en „Argentina" had ont vangen. Flandin protesteerde hiertegen en verklaarde, dat hij de functie van raadgever had neerge legd, zoodra hij minister werd, en dat hij toen geen enkele uitbetaling meer ontvangen had. Flandin deed daarna een aanval op de socia listen, wien hij het exploiteren van dergelijke vermeende schandaaltjes verweet. Uit de debatten bleek verder, dat het lucht vaartschandaal, zoowel door zijn geografische uitbreiding het reikt immers tot Zuid- Amerika als door het aantal der terecht of ten onrechte erbij genoemde personen, een om vang heeft aangenomen waardoor het zelfs den belanghebbenden kringen te machtig wordt. Vroeg in den ochtend werd een resolutie inge diend, waarin het vertrouwen in de regeering wordt uitgesproken, alsmede de verwachting, dat de regeering met kracht tegen de schuldigen zal optreden err mafetrégelen zat treffen om de luchtvaartverbinding tusschen Frankrijk en Zuid-Amerika onder haar controle mogelijk te maken. Deze motie van vertrouwen in de regeering werd tenslotte met 485 tegen 18 stemmen door de Kamer aangenomen. NEW DELHI, 25 Nov. (Per telefoon). Tegen den Maharadja van Alwar is een boeren opstand uitgebroken wegens te hooge belastin gen. In ongeveer 100 dorpen van den staat Al war hebben de boeren zich met zeisen bewapend om de ambtenaren, wien de inning der belas tingen was opgedragen, op de vlucht te jagen. Alle toegangsstraten naar de dorpen worden door de boeren bezet gehouden. Een groot aantal Mohammedanen hebben de wijk genomen naar Britsch-Indië, daar zij vreezen, dat de Hindoe- boeren zich ook zullen keeren tegen de Mo- hammedaansche grondbezitters. (United Press) MADRID, 25 Nov. (Per telefoon). Voor het staatsgerechtshof zullen nieuwe ernstige aan klachten worden ingediend tegen ex-koning Alfonso. Naar de voorzitter der parlementaire onderzoekingscommissie Divero beweert, heeft de koning tijdens den Spaanschen veldtocht in Marokko, zonder overleg met de regeering ge neraal Silvestre opdracht gegeven met 20.000 man onder zeer ongunstige omstandigheden een offensief te openen. Daarbij zou het eenige doel van den koning zijn geweest, zonder re kening te houden met het verlies aan men- schenlevens, t district Alkuemas in Spaansche handen te krijgen, daar dit den koning een winst van verscheidene millioenen dollars Winst zou hebben opgebracht. (United Press) BERLIJN, 25 Nov. Van de conferenties met de partijleiders van gisteren was de belangrijk ste uiteraard die tusschen Hindenburg en mgr. Kaas, als vertegenwoordiger van de fractie, die na de nat.-socialisten in de eerste plaats in aanmerking komt voor de pogingen tot het vormen van een meerderheid. Het is derhalve aan te nemen, dat de rijkspresident prelaat Kaas heeft gevraagd, of hij nog mogelijkheden ziet voor het vormen van zulk een meerder heid. Dat mgr. Kaas deze vraag niet absoluut ontkennend heeft beantwoord, blijkt al uit het feit, dat hij hedenmiddag opnieuw door den rijkspresident zal worden ontvangen. Intusschen zal hij zich waarschijnlijk met zijn partij vrienden en ook met de overige in aanmerking komende partijleiders in verbin ding stellen, om na te gaan of de vorming eener meerderheid mogelijk is. In leidende Centrumkringen wordt betreurd, dat Hitier be halve de formeele, de zakelijke mogelijkheid daartoe niet heeft uitgeput. Deze taak valt thans mgr. Kaas ten deel. BERLIJN, 25 Nov. (W.B.(. Naar wij verne men, heeft Mgr. Kaas nog gisteravond de op dracht, die hij van den Rijkspresidént gekregen had, met zijn naaste partij-vrienden besproken. Hedenmorgen had hij in de eerste plaats een onderhoud met den voorzitter van de Duitsche Volkspartij, Dingeldey, die aan Mgr. Kaas zou hebben medegedeeld, dat hij aan een nationale concentratie zou willen deelnemen. Tegen den middag heeft de Centrum-leider een bezoek gebracht aan Hugenberg. Waarschijnlijk zal hij hierna nog met Adolf Hitler conferee- ren. In politieke kringen beoordeelt men de voor uitzichten zeer sceptisch en men gelooft, dat Mgr. Kaas nog heden middag den president een negatief antwoord zal moeten geven. Hij zal daaraan waarschijnlijk toevoegen, dat het Centrum tegen een terugkeer van het hui dige kabinet is, maar bereid is het te steunen, indien de Rijkspresident een anderen vertrou wensman benoemt. Dat zou weliswaar nog geen meerderheid be- teekenen, maar in Centrum-kringen meent men, dat zulk een kabinet toch wel op den steun van 200 afgevaardigden in den Rijksdag zou kunnen rekenen. BERLIJN, 25 Nov. De Rijkspresident heeft hedenmiddag om vijf uur den leider van de Cen trumspartij, prelaat Kaas, ontvangen, die hem verslag uitbracht over zijn vandaag gevoerde besprekingen met de voorzitters der NSDAP der Duitsch-Nationale Volkspartij, de Beiersche Volkspartij en de Duitsche Volkspartij. Prelaat Kaas heeft aan de leiders der ge noemde partijen in de eerste plaats de vrat g gericht, of zij evenals de Centrumspartij bereid zijn, deel te nemen aan de beraadslagingen over een zakelijk nood- en werkprogram voor een meerderheidsregeering. Deze vraag is door de voorzitters der Beiersche Volkspartij en der Duitsche Volkspartij bevestigend beantwoord. De voorzitter der Duitsch Nationale Volks partij, Hugenberg, verklaarde dat de ervaring van de laatste jaren het schadelijke van een parlementair partij-regime duidelijk had aan getoond. Evenmin kon er twijfel bestaan over de vernielende gevolgen van het sedert 1919 tusschen het Rijk en Pruisen bestaande dua lisme. De ontwikkeling van de laatste maanden houdt het begin in van het overwinnen van beide kwalen. De partij steunt het denkbeeld van een pre sidentieel kabinet. Daarbij moeten echter de fouten, die het afgetreden kabinet heeft ge maakt, vermeden worden. De werkelijke moeilijkheden, die op het oogen- blik, volgens Hugenberg, bestaan, liggen in net' vinden van overeenstemming omtrent bepaalde personen. De voorzitter der NSDAP verklaarde in zijn bespreking met Mgr. Kaas, welke niet minder dan 2 uur duurde, dat hij op grond der er varing van de laatste dagen en in verband met de overtuiging, dat geen positief resultaat is te bereiken, aan een dergelijke bespreking niet kan deelnemen. Hiermee werd ook een coalitie tusschen Centrum, NSDAP en Duitsche Volks partij, die samen een kleine Rjjksdagmeerder- bezitten, onmogelijk gemaakt. Uit dien hoofde heeft prelaat Kaas den Rijks president verzocht te mogen afzien van verder contact met de partijen. De Rijkspresident heeft den prelaat dank gebracht voor diens be moeiingen. Aangenomen wordt dat de Rijkspresident thans iedere verdere poging een parlementaire meerderheid te vormen zal opgeven en op zijn laatst Zaterdag, een man die zijn vertrouwen heeft, zal belasten met de vorming van een pre sidentieel kabinet. De „D.A.Z." noemt in dit verband den naam Von Neurath, terwijl het „Acht Uhr Aoend- blatt" van meening is dat generaal Von Schleicher thans voor het kanselierschap in aanmerking komt. Volgens het Wolff-bureau lijkt het waar schijnlijk, dat Von Papen weer tot kanselier zal worden benoemd. Zijn kabinet zou dan in niet sterk gewüzigden vorm weer aan het bewind komen. Hierover zou echter eerst in de helft der volgende week in alle rust worden beslist. Vrijdagmiddag om 4 uur is het fungeerende Rijkskabinet in zitting bijeengekomen, waarin eerst kennis werd genomen van een rapport „„„mm................. 1 fiedler, meesters van morgen f 1.90 minimum mnmminm minimin betreffende de onderhandelingen welke de laat ste dagen zijn gevoerd. Vervolgens werden ioo- pende kwesties behandeld. Zaterdagmorgen zal bij den Rijkspresident een interne beraadslaging plaats vinden betref fende den nieuwen toestand. MüNCHEN, 24 Nov. (WB). Het orgaan der Beiersche Volkspartij is, na het mislukken van de pogingen van Mgr. Kaas, van opvatting, dat de komende regeering ze mag heeten zooals ze wil een nog veel meer oppositioneel ge stemden Rijksdag tegenover zich zal krijgen dan totdusver het geval was. Nu alles mislukt is, moet men Hugenberg een overwinning toe geven. Het is niet de eerste overwinning van dergelijken aard. Het gevaar voor Duitschland is thans reuzengroot geworden. BERLIJN, 25 Nov. (VD). De president van den Rijksdag, Goering, heeft den Rijksdag op Dinsdag 6 December des middags te drie uur bijeen geroepen. (ioningstr, 27, Tel. 14609, Haarlem KOPENHAGEN, 25 Nov. (Ter telefoon). Leo Trotzky heeft tijdens zijn reis naar Kopen- hage een zware verkoudheid opgeloopen en moet zijn kamer houden. Momenteel is het nog niet bepaald, wanneer hij zijn eerste voor dracht voor de soc. dem. studenten over de Russische revolutie zal houden. (United Press) Reuter seint nog uit Stockholm, dat de stu denten van de universiteit te Lund het mi nisterie van buitenlandsche zaken verzocht hebben, Trotzky toe te staan Zweden binnen te komen, teneinde begin December een aan tal lezingen te houden aan deze universiteit. De Amerikaansche Dota's aan de debiteurstaten gepubliceerd. Tien menschen bü Praag verbrand? Het luchtvaartschandaal in de Fransche Kamer. Na Hitler Mgr. Kaas aan de beurt om de Duitsche regeeringscrisis op te lossen. Het tweede eeuwfeest der Paters Redempto risten; gclukwensch van Z. H. den Paus. Weldadigheidspostzegels ten behoeve van het bescherming- en hulpbehoevende kind. Adres tegen de crisispachtwet. Partijraadsvergadering te Haarlem aangevangen. Werktijdenbesluit voor apotheken. Kolenlnvoer in België; veri-ooging van hei contingent. De Tweede Kamer heeft, na de Defensie-be grooting te hebben aangenomen, de behande ling van de wijziging der L. O.-wet voortgezet. Opheffing van openbare scholen? De juweelendiefstaf bij dr. Philips; derde ver dachte nog zoek. Bij een jachtpartij is onder Varik een deel nemer gedood. Het stroopersdrama bij Velp; de aangehoudene in vrijheid gesteld. |jniiiiiiiiiiH!nniiiiïïiiiniiiiiiiniii!iiiniinMiniiimiiniiiiiimiiiiiii!iiRiininmiiiiiiiHiiiiiiuiHiniiiinimii| iuiiiiiiiiiuuiiiiiiuumi iiiiiniiiniiiiiiiiiiniiii!iiuiiiiiiiiiiiuiiiiMiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiHiinimi!nNiniui¥ LONDEN, 25 Nov. (V.D.) De Chineesche legatie te Londen heeft gisteravond een be richt gepubliceerd, waarin wordt medegedeeld, dat volgens een telegram uit Nanking de Ja pansche troepen ten Oosten van Moekden, in de dorpen Ping-Tingsjan, Litsoeken en Sjien Sjin Pao 2700 Chineesche boeren, w.o. vele vrouwen en kinderen, met machinegeweren hebben neergeschoten en de drie dorpen heb ben in brand gestoken en met den grond ge lijk gemaakt, omdat de bevolking de Chinee sche vrijwilligers zou hebben gesteund. Slechts 130 personen zouden in leven zijn gebleven. Volgens het verhaal van een vluchteling had den de Japanners den boeren bevolen, in het open veld bij elkaar te komen om een onder zoek in te stellen naar hun schuld. Inplaats van een onderzoek moesten zij echter neer knielen, waarna het vuur uit de machinege weren werd geopend. De lijken en huizen zouden zijn verbrand, terwijl de oogst ter beschikking zou zijn gesteld van Koreaansche kolonisten. PRAAG, 25 Nov. (Reuter.) In de nabijheid van Groot-Praag is, naar eerst thans bekend wordt, een geweldige stroostapel afgebrand Bij het opruimingswerk vond men in de asch ver schillende menschelijke beenderen. Personen uit de omgeving beweren, dat op den dag van den brand 10 tot 12 menschen in het stroo geslapen hebben. RUBLI Stofzuiger 78.—, o. m. 1.50 per week AMEG Stofzuiger 49.50, o. m. 1.— per week GENÈVE, 25 Nov. (V.D.) De Amerikaansche vertegenwoordiger Norman Davis legde heden morgen een bezoek af bij den Duitschen mi nister van Buitenlandsche Zaken Von Neu rath, waarbij nogmaals de geheele situatie in verband met den Duitschen eisch tot rechtsge lijkheid besproken werd, zonder dat eenige verandering bereikt werd. Norman Davis ver trok vanmiddag naar Parijs om met Herriot te spreken. Von Neurath vertrekt Zaterdagmorgen 11 uur naar Berlijn. Herriot zal Woensdag a.s. naar Geneve af reizen. iNo f i. N 'T VT TT' T TT T 1 T I I 1 7 J 1 7 T 7~' '7 "F Hoogste stand op Zaterdag 9 uur v.m. 760 Stilstanr

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1