Blauw-Wit reddeloos Buitenlandsch -Varia Tweede klassers De ranglijst WEST-FRISIA RADELOOS MAANDAG 28 NOVEMBER Ajax geeft het niet op Mooi! ...aan 'n boom HERFST: SLIPGEVAAR I. V. C. B. K. N. V. B. De groote nederlaag van Haarlem is redeloos R.C.H.—H.B.S. 3—1 Kos stopt op fraaie wijze een penalty FEYENOORD—'T GOOI 4—2 De eerste doelpunten voor Duijnhouwer V.S.V.—HERMES D.W.S. 5—3 ®ndanks technische meerderheid van de bezoekers D.H.C.—BLAUW WIT 4—0 Positie der Zebra's hopeloos V.U.C.—STORMVOGELS 0—1 Z.F.C.ADO 2—1 Weinig fraais AJAX—SPARTA 2—1 Vyf kwartier onbeslist Tweede klas spelpeil! HILVERSUM—WEST-FRISIA 6—2 Acht doelpunten in de tweede helft XERXES—HAARLEM 4—0 De roodbroeken hebben in de Maasstad geen geluk D.F.C.—K.F.C. 1—1 Van de storende hondmaar. de stok was niet te vinden H.F.C. verbeterde haar positie door een 31 zege op Velox T.O.G.—E.D.O. 1—2 V.V.A.—W.F.C. 1—2 A.F.C.Hercules 32 VELOX—H.F.C. 1—3 Zonder v. d. Meulen Eerste klasse G Eerste Klasse F - Afdeeling I Afdeeling II Afdeeling III Afdeeling IV Afdeeling V BILJARTEN DRIEBANDENSPEL Om 't Europeesch kampioenschap De negende wedstrijd van het seizoen heeft de Racing een verdiende overwinning op H. B. S. opgeleverd en met een totaal van negen punten neemt de R.C.H. weer een behoorlijke plaats in op de ranglijst. Gedurende vrijwel den geheelen wedstrijd werd door beide goed voetbal vertoond, waarbij vooral de goede bal behandeling van het meerendeel der H.B.S.ers opviel. Plaatsen van den bal, positiespel, het Vas alles goed verzorgd, alleen voor doel was het spel tamelijk ongevaarlijk. Uitblinkers in het Zwarte elftal waren in de eerste plaats rechtsback Diehl, vervolgens rechtsbinnen van Vliet en linksbuiten Fonseca. Midvoor Schafer Was te weinig bewegelijk om uitermate ge vaarlijk te zijn. R.C.H. trapt tegen den sterken wind in af ®n na een snelle rush van Hanse volgt een voorzet, die Verkerk juist niet kan bereiken. In het volgende oogenblik schiet van Vliet over het R.C.H.-doel, waarna Martin Mul eens aan den tand voelt. Vlak daarop schiet Martin hard tegen den staander en moet Mul een hard schot schot van Verkerk stoppen. Het spel in het veld is heel goed aan beide zijden, om beurten worden door de resp. voorhoeden- aanvallen ondernomen, waarbij die van R.C.H. steeds gevaarlijker zijn. Toch krijgt H.B.S. het eerst een gemakkelijke scoringskans als de scheidsrechter hen o.i. ten onrechte wegens hands van Krom een penalty toekent, die uit stekend door van Vliet genomen op werkelijk bewonderenswaardige wijze door Kos tot cor ner verwerkt wordt. Dat inspireert R.C.H. Waarschijnlijk tot een heftig tegenoffensief en ha een schot van Verkerk tegen de bovenlat schiet Smit den terugspringenden bal ineens langs Mul. 1—0. Zoo heeft R.C.H. ondanks den tegenwind een nuttigen voorsprong, die zij tot de rust weet te behouden. Na de rust met wind mee beginnen de R. C' H.ers er flink op te zitten, hoewel H.B.S. Zich nu ook van zijn beste zijde laat zien en het R.C.H.-doel eenige benauwde momenten beleeft. Kos beheerscht echter de situatie vol komen en als by een uittrap Hanse den bal krijgt, snelt deze langs de lijn, plaatst den bal scherp voor doel, Mul beoordeelt hen ver keert en hij verdwijnt in den uitersten boven hoek. 20. H.B.S. doet er nog een schepje op eh na fraai werk van Fonseca krijgt Schafer den bal vrij voor doel en met een kalm schot Kos gepasseerd: 21. Het ziét er naar uit dat het weer zal gaan Spannen, doch als Verkerk een corner van Martin met een mooien kopbal in het derde doelpunt omzet, lijkt de overwinning van R. c- H. een voldongen feit. Jammer is het dat Fonseca yervangen moet worden, terwijl even later ook Aratzenius uitvalt. Ondanks heftige Pogingen van de Hagenaars houdt R.C.H. de °verhand en het einde breekt aan met een verdiende overwinning voor R.C.H. Zelden gaven de rood-witten zoo slecht partij in de eerste helft. De Hilversummers leidden •het de rust met 10, zonder evenwel veel in- rfhk te maken. Want, ondanks de „voetbal- hialaise" ontkwam het Gooi-doel verschillende hralen aan een doorboring. Dertig minuten na het begin wist de rechts- hinen Cohen een voorzet van zijn broer langs d. Male te plaatsen. Dit was de eerste helft, j, n de tweede helft speelde de thuisclub, die hrg en van Dijke miste, stukken beter, voorai Boed Paauwe sPeelde in de half linie bijzonder Na 20 minuten druk uitgeoefend te hebben op ct doel der bezoekers, schoot v. Huyzen van de Uujn af via den paal de gelijkmaker in het net. h Fraaie voorzet van Hëndriks kopt v. Heel en fraai in. Duynhouwer, de blonde rechts- hhcn, die over een heel goed-schot beschikt, geh dit soizoen n°S niet tot doelpunten .dracht, maar nu de goalgapper Burg absen- hui t-e' verrastte hi) Cohen tweemaal, 't Vierde *"nuje een fraai schot van zijn voet. nuniddels had Wentinck v. d. Male ook nog nmaal verschalkt en hadden Hassink en P^ns niet als een rots in de steeds maar weer houwende rood-witte branding gestaan, het ls°he échic was niet te overzien geweest. er5,®n wedstrijd waarbij aan beide zijden ciuh werd gewerkt. Het spel der thuis- 81e stond, ondanks dat zij de zege behaalde, spppvf ^Men op hoog peil. De Schiedammers Eton i keker voetbal en wat tactiek betreft v. de beide H.D.W.S.-backs verre boven loont ?riendt en v- Zutphen. In den beginne Vrvt V s v- hard van stapel. Het spel der ^'-voorhoede valt hierbij het meest op. Wordt door he linker- als de rechtervleugel het g0ed Secombineerd, terwijl midvoor Wey fla **1 goed verdeeld. Toch nemen de Schie- hoord t.rS de eerste Soal voor hun rekening, het ifrt de ovei'igens goed keepende v. d. Wint den 5?® laat vallen en v. d. Griendt de van een nadeel dan een voordeel beteekende, daar het spel te onzuiver bleef. Van het goede spel der thuisclub van voor de rust, valt nu bitter weinig meer te bespeu ren. Het verband is geheel zoek. Als Hillekamp een verdwaalden bal in zijn bezit krijgt, benut Wolf diens voorzet 42. Na dit doelpunt heeft H.D.W.S. het beste van het spel en als v. d. Tuijn op fraaie wijze den achterstand verkleint (43), beginnen de harten der V.S.V.-aanhangers onrustig te kloppen. Wolf jr. maakt dan aan alle onzekerheid een einde door een voorzet van Hillekamp langs Beun te jagen 53. D. H. C. heeft van het in degradatie-gevaar verkeerende Bl.-Wit meer tegenstand onder vonden dan deze golriieuze zege zou doen ver moeden. De cijfers 40 zijn dan ook sterk ge flatteerd en de bezoekers hadden zeker een of twee tegenpunten verdiend. Dat zulks niet ge beurd is, vindt naast het prachtige werk van den D.H.C.-keeper Boot, z'n oorzaak in de ge ringe schotvaardigheid van de Amsterdamsche voorhoede, die behoudens de vleugelspelers, wei nig fraais^liet zien. Dan was de Delftsche storm- linie heel wat beter. Iedere aanval was hier 'n gevaar; iedere kans werd hier benut, en de soliede verdediging der Amsterdammers werd herhaaldelijk voor de moeilijkste problemen ge plaatst. Dat zij hierin tenslotte slechts vier maal het onderspit dolf, pleit slechts voor haar uitstekende kwaliteit. D. H. C. speelt de eerste helft met wind mee, doch daar de bezoekers als leeuwen werken, gaat de strijd gelijk op. 17 Minuten na het be gin is een fout van De Boer den bezoekers nood lottig. Van Nellen kan voorzetten en Van Dit- mars zorgt voor de rest 10. Dis is het sein voor de Amsterdammers om als het ware nog feller aan te pakken. Zoodoen de is de strijd meer spannend dan mooi. Het binnentrio der Bl.-Wit voorhoede blijkt echter erg zwak, en brengt het zelden verder dan de backs. Ook de D. H. C.-voorhoede kan haar spel niet ontplooien en wordt steeds schaakmat ge zet. Kort vóór rust is het slechts aan het keu rige werk van keeper Boot te danken, dat de bezoekers niet gelijk maken. Ondanks het windnadeel speelt D. H. C. in de tweede helft beter dan B.-Wit, wat vooral z'n oorzaak vindt in het prachtige werk der Delftsche half-linie. Als er 6 minuten gespeeld is weet v. d. Bragt uit een heftige doelworste- ling den voorsprong te vergrooten 2—0. Eorm vallen de gasten dan weer aan en vooral Berg man en Gerritse, de buitenspelers, onderschei den zich hier. Ze vinden bij het binnentrio ech ter niets geen steun. Bij een uitval van D.HC. volgt een corner door v. Nellen, waaruit v. Dit- mars scoort 3-0. Weerman van Bl.-Wit, die met z'n hoofd tegen den paal opbotst, moet ver vangen worden, en een der gasten wordt uit het veld gestuurd. D. H. C. is dan stukken sterker en weet uit een penalty wegens hands", door J. v. Nellen 4—0 te maken. daarmee Ajax' voorsprong vergrootend, het geen niet onnoodig bleek, daar v. d. Heyden in de laatste minuut uit een hoekschop in kopte. Enkele sportieve toeschouwers onthielden Cohen, toen hij naar de kleedkamer ging, zijn verdiend applaus niet, nadat de Boer zijn col lega met zijn prachtige praestatie geluk had gewenscht. het r~*r e overigens goed keepende v. d. Wint den r laat vallen en v. d. Griendt de van Dü'Paf^ komenden bal inschiet 01. techt- hierop wordt Weij gehaakt. Zeer te- straf* 5eekk scheidsrechter Iserail V.S.V. een Beun en w°lf plaatst den bal langs hunt v" Slechts enkele minuten later doel stel^ V' alweer. Handig spel van Weij haar wdezen hf de gelegenheid om den bal Lugt °l£ jr. te plaatsen, die goed voorzet en heernt iet fraai h1 2H.D.W.S. onder- Tujjjj eehige mooie tegenaanvallen. Vooral ®Ucces v" eenige mooie staaltjes voetbal zien. kant mt echter weer aan den anderen ^eet ,ar Weij een voorzet van Hillekamp °Qk6 benutten 3—1. B-ers t d°elpunt vermocht niet de H.D.W. den ba6, outmoedigen. Fraai krijgt v. d. Vaart lapgs d toegesPeeld van Bergkótter. Hij glipt m°oi heide V.S.V.-backs heen en met een Na d krijgt v. d. Wint geen kans 32. Van den tllee krijgt de thuisclub het voordeel wind, hetgeen voor haar spel meer BiJ de gasten ontbreken De Korte en Breitner, waarvoor Geytenbeek en Van Soldt meespelen, terwijl de thuisclub v. d. Ing als invaller heeft voor Rep. Van het begin af zijn beide teams beurte lings in den aanval, zonder dat er van fraai spel sprake is. Bij de gastheeren wordt te veel individueel gespeeld, terwijl het veldspel der Hagenaars beter is, doch ook aan het afwer ken ontbreekt nog veel. Wanneer bij een Zaandamschen aanval v. d. Kolf naar binnen zwenkt, weet deze Z. F. C.'er met een schot in den uitersten hoek zijn club de leiding te geven (10). Ook na de hervatting blijft het een middel matige vertooning. Nadat eerst Berg alleen voor het Z. F. C.-doel komt te staan, alwaar Dijkstra door tijdig uitloopen redt, kcmt 20 min. na de rust, het 2e Z. F. C.-doelpunt, als Weber in het strafschopgebied hands veroor zaakt, en de toegestane penalty door De Maar wordt benut (2—0). Even later voorkomt Weber, door het leder uit het geheel verlaten doel te koppen, een nieuwe doorboring. Ten slotte komt, kort voor het einde het verdiende tegenpunt, als bij een Ado-aanval Geytenbeek van zeer dichtbij inschiet (2—1). Wel zetten de bezoekers er nog alles op, waarbij soms wel eens een beetje te forsch wordt gespeeld, doch in den resteerenden tijd, weet de thuisclub stand te houden, zoodat het einde komt van dezen zeer slecht gespselden wedstrijd, met een Zaandamsche zege. Viel het spel van Sparta zeer tegen, dat van Ajax, in welke ploeg enkele veranderin gen waren aangebracht zoo stond de Boer weer onder de lat en Gras op de linksback plaats voldeed goed. Dat er tot een kwartier voor het eind door Ajax nog geen doelpunt gemaakt was, ondanks de zwakke verdediging van de Spartaansche achterhoede, moet echter minder aan gebrek aan schotvaardigheid bij de in het blauw ge stoken Amsterdammers worden geweten dan wel aan de prachtige manier, waarop Cohen zijn doel heeft verdedigd. In de moeilijkste situaties greep hij resoluut en doortastend in en al vertoonde zijn stijl nu en dan wat erg veel bravour zoo liep hij vaak en heel ver uit en redde herhaaldelijk met zijn voeten, het was een lust hem aan den gang te zien, al zal menig Ajax-aanhanger hebben verzucht: ik wou, dat-ie nu maar eens even niet zoo goed was. Zelfs vrije schoppen maakten op hem geen indruk en eenmaal onderschepte hij ver van zijn doel staande in een prachtigen zweef- stand een vliegend schot van Mulders. Toch werd de druk op den duur te zwaar, waarbij het merkwaardige viel te constateeren, dat Ajax tegen den straffen wind in spelend zijn meerderheid geleidelijk aan vergrootte. Het zou echter nog tot een kwartier voor het eind duren eer v. Reenen met een van zijn weinige dezen middag geloste schoten suc ces had. Toen eerst werd de strijd feitelijk interes sant en Sparta, dat den heelen middag een forsche en stevige partij had gespeeld, waar bij echter de middenlinie de fout beging zich in de verdediging terug te trekken, terwijl For- menoy, die veel en veel te langzaam was, den aanval door zijn achterblijven verzwakte. Toch had deze zelfde speler kans gehad ver andering in den stand te brengen, maar tal men was oorzaak, dat de verdediging van Ajax nog kon ingrijpen. Van een grove fout der Rotterdamsche ach terhoede maakte van Reenen gretig gebruik, Reeds in de eerste minuten missen zoowel Van Gelder als Fijen een gemakkelijke kans om hun clubs de leiding te geven! En vrijwel den gehee len wedstrijd door is het zoo gegaan: legio kansen werden verknoeid door missen van goede voorzetten of door onbesuisd schieten. Aan beide zijden was dit het geval, doch van Stormvogels viel dit het zeer talrijke publiek mèèr tegen dan van V. U. C., dat weer het ge bruikelijke gebrek aan samenspel te zien gaf. De Stormvogelsploeg stelde dan ook danig te leur: slechts, sporadisch was aan het spel der gasten iets van den goeden vorm van eenige weken geleden te bemerken. Meestal werd het bekende open spel veel te langzaam opgebouwd, maar bovendien ontbrak het zuivere, harde schot totaal! Het pleit dan ook niet voor de leiders der afdeeling, dat ze tegen V. U. C. slechts éénmaal konden scoren! De hardwerkende Hagenaars hebben boven dien nog zooveel pech gehad, dat een gelijk spel en zelfs een kleine overwinning niemand verbaasd zou hebben. Toch verdienden de gasten de kleine zege wel, omdat zij de onbesuisde aanvallen van de thuisclub goed in bedwang hield en zeer handig van het eenige goede moment gebruik' maakten om op fraaie wijze de leiding te nemen. Maar overigens maakte het spel aan beide zijden niet den indruk, dat hier eerste klas clubs in actie waren! De eerste helft verliep, zonder dat er ge scoord werd. De aanvallen van Stormvogels waren aanvankelijk vrij onsamenhangend; kee per Dijkstra wist, door met veel bravour uit te loopen, aan Schoorl c.s. iedere kans te ontne men. Aan den anderen kant zette v. d. Hoek keer op keer voor, doch Koppens kogelde in den doelmond hoog over en verloor daarna nog eenige malen vrij staande in het doelgebied den bal, terwijl Mol een onverwacht ver schot te gen de kruising van paal en lat kogelde. Tegen de rust kwam Stormvogels er beter in, doch V. U. C. speelde een verdedigend spel en er was voor de gasten geen doorkomen aan. Vooral De Waard Jr. werd door Walther in bedwang ge houden. Zoowel Van Gelder als Groeneveld misten door onbesuisd schieten een zekere kans. Rust 00. Dadelijk na de hervatting faalde v. d. Zalm tot tweemaal toe om zijn club de leiding te geven en wist Koster nog juist aan Koppens een scoringkans te ontnemen. Na 5 minuten rende De Waard langs de lijn, een zuivere scherpe voorzet en vóórdat Walther kon ingrijpen., kopte Schoorl schitterend langs Dijkstra (0—1). Stormvogels, komt er nu beter in en Schoorl heeft pech, als hij een schuiver voor langs ra kelings naast schiet. Daar het schot bij de bezoekers zwak blijft, heeft Dijkstra geen moeite zijn doel te beveiligen. Maar aan den anderen kant trekt de Umuidensche middenlinie dade lijk naar achteren om Haak en Kos,ter te hel pen, als Koppens c.s. er door heen breken. Dan krijgt v. d. Zalm de kans van den dag, als hij met een vrij veld voor zich naar De Waard Sr. rent, maar in plaats van door te loopen en kalm tc richten, kogelt hij van 30 M. afstand huizen hoog over! Bij Stormvogels hebben ook Schoorl en Groe neveld geen geluk met hun schoten en zien De Waard Jr. en v. d. Steen hun goede voor zetten onbenut; Feijen bleef te veel achter om het onbeweeglijke V.U.C.-binnentrio te bewa ken. In de laatste 10 min. bleef het een felle kamp om den bal, welke vaak veel te forsch was; Van Gelder verliet het veld en Kuijf viel voor hem in. Weer kroop De Waard's doel door het oog, van de naald, toen Hendriks in den doelmond miste en Koster van de Hjn kon weg werken! Het lukte V. U. C. niet gelijk te maken en zoo behaalde Stormvogels een zwaarbevochten zege. maakt. De gastheeren leggen zich hoofdzake lijk op verdedigen toe. De rust komt met blan ken stand. In de tweede helft speelt Peereboom bij de gasten midvoor en hebben bij Hilversum van Polen en Kramps van plaats verwisseld. De gastheeren profiteeren al dadelijk van het windvoordeel. Uit een pass van Göhring schiet van Polen hard in (10). De gasten beant woorden dit terstond met een tegenpunt van Stelling (11). Wanneer de Enkhuizer keeper een bal slecht opvangt, loopt van Polen hem dezen uit de handen en deponeert het leder in het net (21). Dezelfde speler scoort even daarna voor de derde maal (31). De Hilver summers beheerschen het spel volkomen en uit een voorzet van links is 't weer van Polen, die doelpunt (41). Uit een uitval van de gasten doelpunt Stel ling tegen (4—2). De Hilversummers komen echter steeds weer terug en voeren tenslotte den stand door toedoen van Van Polen en v. d. Hooff tot 6—2 op. Van Polen maakte in dezen wedstrijd 5 van de 6 doelpunten. Het Hilversumsche doel verkeerde het eerst in gevaar, maar als de verdediging op het nippertje heeft kunnen redden, is het even later een bekogeling van het doel der gasten. Van Polen, die zich overigens plotseling als een bijzonder productief midvoor ontpopte, schoot echter hard over de lat. Op onbegrijpe lijke wijze miste hierna de geheele Enkhuizer voorhoede een kans voor open doel. De gasten ontwikkelden dan een snel spel, waardoor zij, gesteund door den sterken wind, steeds in den aanval zijn. De daardoor ontstane scorings kansen worden echter alle gemist, of door de Hilversumsche verdediging onschadelijk ge- De Haarlemmers nemen aanvankelijk het spel in handen, vooral Oldenburg zet herhaal delijk de vleugels aan het werk, maar het binnentrio moet in het backsstel der zebra's zijn meerdere erkennen. Xerxes vertoont het te korte voorhoedespel en is eveneens ongevaarlijk. Het aanvalsquintet speelt onwennig. Th. v. d. Sande en v. d. Welle debuteeren hier op de vleugels. Dit spelbeeld houden we het eerste kwartier, maar dan komen de biauw-witten tot het be sef, dat agressief open spel de sleutel is tot succes. Direct hierop had Bieshaar bijna van een fout van Frenk geprofiteerd. Wasselval is hem te vlug af. De bal belandt bij v. d. Welle, diens verdwaalde voorzet wordt door Westdijk op de achterlijn opgepikt, hij passeert v. d. Berg en Huisman en geeft vervolgens geen schijn van kans (1—0'. Lagendaal krijgt het op z'n heupen, passeert verschillende roodbroeken en verrast Kaan vol komen (20). Haarlem is nu geenszins de mindere, maar een zekere matheid kenmerkte hun spel. Verwaal denken wij den achterstand te zien verkleinen, maar Wasserval redt met veel bravour. Bieshaar krijgt direct een niet te missen kans, maar door treuzelen gaat deze scorings kans voorbij. Tegen de rust belet de wind een kans van Westdijk. Haarlem leidt in de tweede helft de eerste aanvalllen in, maar de voorwaartsen misten de zoo noodige „fighting spirit". Oldenburg hield het spel zooveel mogelijk open, maar de gebo den kansen bleven onbenut. Anders was het aan de andere zijde, waar de blauw-witten een agressief open spe'letje ten beste gaven en Kaan zich onder de lat bijzonder onderscheidde, anders was de score nog hooger geweest. Lagendaal schoot knielende eenige malen achtereen in, doch Kaan bleef meester van het terrein. Op typische wijze ontstond het derde doel punt, v. d. Berg bracht opluchting met een forschen trap, Frenk retourneerde ineens naar Lagendaal, die onhoudbaar inschoot. Weliswaar bleef het spel het laatste half uur snel op en neer golven met wisselende kansen. Geheel onverwacht kogelde Lagendaal een voorzet van Cockle v. d. Broek op de „hem eigen" wijze formidabel in (40). Achtereen volgens kregen Bieshaar, Verwaal en Steger eenige „dotten", zonder resultaat echter I Maar levensgevaarlijk op den weg! Rottende bla deren kunnen eiken weg slipperig maken. Herfst beteekent: slipgevaar. Wanneer deze regels in druk zijn verschenen zal goeddeels de grondvorm van het Duitsche Elftal vast staan, dat op 4 December ons Ne- derlandsch Elftal te Dtisseldorf ontvangt. Veel hangt af van den wedstrijd, die gisteren te Ber lijn ging tusschen het district Brandenburg en West-Duitschland, welke ontmoeting zooals men weet een week is vervroegd. Daarentegen blijft de wedstrijd Ligue Francais versus Z.-Duitsch- land op den 4en December te Parijs gehand haafd, zoodat op denzelfden dag twee represen tatieve Duitsche ploegen in het veld zijn. Wij zijn nieuwsgierig, of het Duitsche Elftal in de volgende prognose veel van de definitieve opstelling zal afwijken; Doel: Jakob; Achter: Huber, Wendel; Mid den: Gramlich, Leinberger, Knapfle; Voor: Al- brecht, Czepan, Kuzorra, Richard Hofmann, Kobierski. De officieele opgave zal zich thans niet lang meer laten wachten. Intusschen blijken de Duitsche internationale voetballers verbazend trouwlustig. Want in veer tien dagen tijds zijn twee uitverkorenen, met name doelman Jakob en de verdediger Huber in het huwelijksbootje gestapt! De bekende Belgische scheidsrechter en jour nalist, John Langenus, komt wel buitengewoon in actie. Op 4 December heeft hij eerst in Düs- seldorf Duitschland tegen Holland te leiden, terwijl hem thans ook de uitnoodiging heeft bereikt om op 7 December Engeland tegen Oostenrijk te arbiteeren. Een zeer eervolle opgave voor den prettigen en bekwamen Belg. Het Belgisch Elftal blijft thans druk in actie. Woensdag werd bij kunstlicht een oefenmatch gespeeld tegen het Praagsche Sparta, de tegen woordige club van Raimond Braine, welke strijd de Belgen met liefst51 wonnen! Deze sensationeele zege danken de Belgen zeker aan hun steeds beter wordend spel, ofschoon aan den anderen kant ook gereleveerd dient, dot het Praagsche elftal behalve dat hen een moei lijke strijd van den Zondag daarvoor nog in de beenen zat, als 't ware in kunstlicht debuteer de. Deze nieuwigheid speelde hen parten, en erg enthousiast waren zij dan ook niet! Zijn tweede belangrijke strijd speelt het Bel gisch Elftal ook bij kunstlicht op 9 De cember te Brussel tegen het Oostenrijksch Elf tal. Indien er geen blessures zijn speelt Oosten rijk in dezelfde formatie, als in Londen, zij 't ook onder den naam van Weensch Elftal. Hierboven hadden wij 't over het Praagsche Sparta. Momenteel beschikken wij over de com- petitleliist van de Tsjechische elftallen, waaruit welker vermelding tegelijk blijkt, dat de Belgen wel wisten, welke tegenstander werd uitgenoo- digd. De ranglijst luidt: I. Sparta, 14 p; 2. Viktoria-Pilsen 12 p; 3. Slavia, 11 p; 4. Viktoria-Zikov 11 p; 5. Sport- klub Nachod, 10 p; 6. S. K. Kladno, 8 ptn; 7. Bohemians, 8 p; 8. Teplitzer F.K. 7 p; 9. S. K. Lieben, 5 p; 10. S. K. Pilzen, 2 p. Met Slavia is Sparta het meest populaire elf tal van Tsjecho-Slovakije. Alleen schijnt er het spelpeil zich niet meer in stijgende lijn te be wegen, getuige de matige resultaten, welke dit land in internationaal voetbal boekt. Speelde men er volgens de stellige overtuiging van ex perts eerst het meest volmaakte voetbal van de Centraal Europeesche Staten, geleidelijk heeft men die reputatie aan Oostenrijk moeten af staan. Wat niet wegneemt, dat de heeren er nog wezen moge, getuige de demonstratie van Vik- toria-Zizkov voor circa een jaar in ons land. Zwitserland heeft zijn competitie niet on aanzienlijk uitgebreid. Tot dusver had men twee afdeelingen, waarvan elk afzonderlijk tot een kampioenschap leidde, en tenslotte de beide bovenste clubs om het Zwitsersche Kampioen schap speelden. Dit bestaat nog en daarmee is men al geruimen tijd bezig, slechts heeft men dezen strijd voor een poosje stop gezet. Thans speelt als intermezzo afdeeling I een halve com petitie tegen Afdeeling II, waarbij als hoogste inzet geldt de „Challenge Cup"; deze wedstrij den moeten 19 Februari a.s. afloopen, waarna de gewone competitie wordt vervolgd. Op 14 November j.l. werd bij de stedenwed- strijd ParijsLonden een Fransche speler der mate gewond, dat de doktoren op het oogenblik met het geval geen raad weten; de ongelukkige is geheel verstijfd. 't Kan mal loopent Lagendaal brak nog eenmaal door, voor doel struikelde hij over den bal. Tenslotte dachten wij nog, dat Polanen de eer zou redden, maar het fraaie schot van zijn voet belandde tegen de deklat. Beide ploegen waren compleet, bij KFC was J. Mol voor het eerst weer van de partij. In ëen ontmoeting waarin weinig verhef fends ten beste is gegeven geeft de uitslag de verhouding het beste weer, geen der ploegen bereikte ook maar een oogenblik eerste klas peil. De eenigste sensatie was dat 5 minuten na het begin een hond het veld kwam oprennen en als een razende Roland achter het bfuine monster aanrende. Ruim 5 minuten moest worden onderbroken alvorens men den indrin ger had verwijderd. De roodbaadjes waren iets sterker. Maar succes kwam aan de andere zijde toen Jaap Mol een voorzet van rechts 8 minuten voor de pauze inzette. De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste behoudens den hond echter. De aanvallen wisselden elkaar regelmatig af en speciaal het Dordtsche quintet was dezen middag goed ingesteld op het om zeep bren gen van kansen. De symetrie zou verbroken zijn als de Smit eveneens 8 minuten voor het einde niet een voorzet ingekopt had. Scheidsrechter Kaptein luidde rustig. Het begin was voor T. O. G. veelbelovend, want reeds na 3 minuten nam zij de leiding, toen Nortman den bal uit een vrijen schop tegen den paal had geschoten en de toeloopende Oostwal den terugspringenden bal onhoudbaar had ingezet (10). E. D. O. pakte na dit doelpunt krachtig aan, en een felle strijd ontbrandde, welke het aan schouwen ten volle waard was. Na 13 minuten ontstond bij een aanval van E. D. O. eenige verwarring in de T. O. G.-achterhoede, waarvan Perucel handig gebruik maakte om de partijen op gelijken voet te brengen (11). T. O. G. verslapte nu, in welke periode E. D. O. den stand op 12 bracht. T. O. G. bracht daarna in haar elftal een kleine wijziging aan, hetgeen een verbetering bleek te zijn. De aanvallen op de E. D. O.-veste waren talrijk en verscheidene malen ontkwam het Haarlemsche doel op vrij gelukkige wijze aan doorboring. Het spel bleef vlug op en neer gaan, doch met 21 voor E.D.O. kwam de rust. Na de rust hetzelfde spel, waarbij aan beide kanten vele kansen werden gemist. De T. 'O. G.- keeper beging nu meerdere malen de fout als derde back te fungeeren, hetgeen T. O. G. op vele hachelijke momenten kwam te staan. Een maal bracht de paal hierbij redding. De span ning bleef er tot het einde in en daar E. D. O. het spel weer veel te kort hield, kwam er in den stand geen verandering meer. Deze wedstrijd stond op laag peil. Over het algemeen werd er slecht gecombineerd, en voor al bij V. V. A. liet het plaatsen alles te wen- schen over. De beste spelers waren hier nog Brands, Hosselet en Fiedler. Keeper Keimpe- ma had goede en slechte momenten. Hij liet een paar malen den bal uit z'n handen vallen, wat bij een meer doortastende voorhoede van de tegenpartij noodlottige gevolgen had kun nen hebben. W. F. C. speelde technisch beter en beschikt over een goede achterhoede. In de halflinie speelden de gebroeders Duinmeijer een goeden wedstrijd. In de voorhoede waren Aten, C. Rein en Bleeker de besten. W. F.C. speelde voor de rust met den wind in den rug en nam na een kwartier door Kui per de leiding (01). De aanvallen van V.V.A. waren te doorzichtig om gevaarlijk te kunnen zijn. Het was bedroevend om aan te zien hoe aan beide kanten fraaie kansen om te scoren onbenut bleven. Door slecht wegwerken van Dassen gaf Lagerwaard Keimpema voor de tweede maai het nakijken (0—2). Nadat Fiedler nog een mooie kans had ver knoeid door hoog overschieten, kwam de rust met een nuttigen 20 voorsprong voor W.F.C. Na de rust speelde V.V.A. met wind mee. W.F.C. was ook nu sterker en gooide zich enthousiast in den strijd. Dit enthousiasme ont brak bij V.V.A. geheel. Het gelukte Brands voor V.V.A. tegen te scoren (I2). Hoewel de roodzwarten nog hun best deden om een gelijk spel te behalen, lukte dit door slecht schieten eenerzijds en goed verdedigen ander zijds niet. Na een spannenden wedstrijd is het A. F. C. gelukt aan Hercules een kleine nederlaag toe te brengen. A. F. C. speelde belangrijk beter dan de voor gaande ontmoeting en had Lungen weer in de gelederen. Het aloude Hercules heeft echter aan kracht veel by het vorige seizoen ingeboet. Neseker van A. F. C. won den toss, zoodat de Reds voor de rust den sterken wind mee kregen. Dit bleek evenwel voor Hercules geen bezwaar om na 10 minuten door Wout Buiten weg de leiding te nemen (01). A. F. C. kwam na dit doelpunt geweldig op zetten, en binnen korten tijd was het door goede doelpunten van Lungen 2—1. Een kwartier later had Burger bij een goeden aanval even eens succes en brak de rust aan met een veilige 31 voorsprong voor de Reds. In de tweede helft bleken de rollen omge keerd en waren de Utrechtenaren het eerste kwartier veel sterker. Zij slaagden er door on voldoende aanvalsspel echter niet in om den achterstand in te loopen. Daarna ging het spel geruimen tijd gelijk op, totdat Hercules 10 minu ten voor het einde den stand op 32 bracht. Onder groote spanning verstreken de laatste minuten, maar verandering in den stand bleef verder uit. Scheidsrechter Boeree leidde uitstekend. Den zeer belangrijken wedstrijd VeloxHFC hebben de geel-zwarten geheel door eigen schuld verloren. HFC, dat zonder v. d. Meulen uitkwam, was beslist niet sterker. Doch toen Velox na de rust wind mee had, beging zij de groote fout HFC geheel in te sluiten. Meer malen stond heel Velox op de helft der gasten, maar juist dat opdringen was noodlottig. Want een paar snelle uitvallen van HFC lever den door Koper een paar fraaie doelpunten op, die voldoende bleken om hun de overwinning te gsp. gew. gl. vrl vt. pt. gem. D.H.L. 7 5 2 22—9 12 1.71 Santpoort 7 3 4 22—16 10 1.42 S.J.C. 6 4 2 19—12 8 1.33 G.D.A. 7 4 1 2 27—12 9 1.28 H.B.C. 6 2 3 1 22—21 7 1.16 Gr. Willem 8 3 3 2 27—34 9 1.12 Leonidas 8 2 2 4 20—24 6 0.75 T.Y.B.B. 8 2 1 5 19—32 5 0.62 Spartaan 8 1 2 5 17—22 4 055 D.O.N.K. 7 7 10—23 0.00 Gesp. Gew. Gel. Verl. v.t. Pnt. Gem. Volendam 6 5 20—4 11 196 H. M. S. 8 5 2 1 28—12 12 1.50 V. V. Z. 7 3 2 2 22—13 8 1.14 De Meer 7 3 1 3 26—25 7 1^» D. E. M. 8 3 2 3 17—19 8 1/* Fortitudo 6 2 2 2 11—14 6 1— E. M. M. 6 2 1 3 15—21 5 0.86 Wilskracht 8 2 1 5 16—24 5 0.62 Limvio 8 2 1 5 19—34 5 0.62 V. I. C. 6 1 1 4 11—19 3 0.50 gsp. gew. gl. vrl. v.—t. pt. gem. Feyenoord 9 7 2 27—14 16 1.77 D.H.C. 8 6 1 1 31—20 13 1.62 Z.F.C. 9 4 2 3 24—18 10 1.11 V.S.V. 8 3 2 3 18—17 8 1.00 R.C.H. 9 4 1 4 22—23 9 1.00 H.B.S. 8 3 1 4 17—18 7 087 't Gooi 8 2 2 4 11—21 6 0.75 Hermes 7 2 1 4 13—17 5 0.71 A.D.O. 9 2 2 5 15—21 6 0.66 Blauw-Wit 7 2 5 11—20 2 0.28 Stormvogels 9 8 1 36-8 16 1.77 Sparta 8 4 2 2 21—18 10 185 Ajax 9 4 3 2 25—21 11 122 Xerxes 8 3 3 2 25—23 9 1.12 Haarlem 9 4 5 30—30 8 0.89 K.F.C. 8 3 1 4 15—18 7 0.87 Hilversum 8 3 1 4 21—27 7 0.87 D.F.C. 8 1 4 3 22—23 6 0.75 V.U.C. 8 2 1 5 16—30 5 0.62 West-Frisia 9 2 1 6 20—33 5 0.55 P.E.C. 9 6 1 2 25—17 13 1.44 Go Ahead 9 5 2 2 18—9 12 1.33 Vitesse 9 5 1 3 17—17 11 1.22 Enschede 9 4 2 3 18—15 10 1.11 Wageningen 9 3 3 3 17—17 9 1.00 A.G.O.V.V. 9 3 2 4 21—19 8 0.88 Ensch. Boys 9 3 2 4 18—20 8 0.88 Tubantia 9 3 1 5 17—22 7 0.77 Heracles 9 3 6 14—18 6 0.66 Rob. et Vel. 9 3 6 16—26 6 0.65 P.S.V. 9 7 1 1 26—8 15 1.66 M.V.V. 10 6 4 28—27 12 1.20 Eindhoven 9 4 2 3 19—15 10 1.11 Bleyerheide 10 5 1 4 23—19 11 1.10 Longa 9 4 1 4 22—16 9 1.00 Willem 2 10 3 4 3 20—20 10 1.00 Middelburg 9 3 2 4 21—28 8 0.89 N.A.C. 10 3 2 5 27—30 8 0.80 N.O.A.D. 9 2 3 4 13—21 7 0.77 B.V.V. 9 1 2 6 18—33 4 0.44 Velocitas 9 9 39—10 18 2.00 Veendam 9 5 1 3 26—19 11 1.22 Frisia 9 4 2 3 20—24 10 1.11 Be Quick 10 4 3 3 35—24 11 1.10 Leeuwarden 9 4 5 20—19 8 0.88 G.V.A.V. 8 2 3 3 25—25 7 0.87 Friesland 8 2 3 3 13—32 7 0.87 Alcides 8 3 5 18—21 6 0.75 Achilles 8 3 5 13—24 6 0.75 Sneek 8 2 6 11—22 2 0.25 bezorgen. In de eerste helft speelden de be zoekers met wind mee, doch vonden in de geel-zwarte verdediging een onoverkomelijke hindernis. Alle aanvallen werden onderschept, en in laatste instantie wist van Alem wel raad met de soms gevaarlijke schoten. Even vóór de rust wist Hettinga aan Velox de lei ding te geven. Vol hoop op een zegepraal werd de tweede helft begonnen. Uit een pe nalty werd door Koper allereerst gelijk ge maakt. Velox kwam toen zoodanig opzetten, dat HFC geheel kon worden ingesloten. Maar dat juist was de fout, want bij een snellen uit val der bezoekers scoorde Koper op onberispe lijke wijze 12. Nog zag Velox de fout niet in en bleef maar insluiten, en weer profiteerde HFC daarvan met een uitval, waaruit Koper opnieuw doelpuntte 13. Velox was daarna een geslagen elftal. In het voortgezette biljarttournooi om het kampioenschap van Europa over drie banden, hetwelk gehouden wordt in de clublokalen van de B. V. „K. R. A. S." te Amsterdam vonden Zondagmiddag de volgende ontmoetingen plaats: Unshelm (Duitschland)Reicher (Oosten rijk); Koopman (Nederland)Aeberhard (Zwit serland); Robijns (Nederland)Davin (Frank rijk) en Puigvert (Spanje)Fanie (België). Er is dezen middag voor biljartliefhebbers heel veel moois te zien geweest. Vooral de par tijen tusschen Unshelm en Reicher, Robijns en Davin, en PuigvertFaniel waren zeer span nend. Vooral de partij tusschen Robijns en Davin is zeer spannend geweest. Beide spelers hadden afwisselend met een klein puntenverschil de leiding. In de 69ste beurt, toen de stand 4647 was, maakte Davin met een serie van 3 de partij uit. De Franschman maakte zijn hoogste serie van 6 in de 63e beurt. De stand was toen 43—44. Bij de partij tusschen Puigvert en Faniel was de Spanjaard in den beginne in de meerderheid. Na 50 beurten was de stand 3927. De Belg haalde hierna in en na de 72e beurt was de stand gelijk (44—44). Het werd nu spannend. Na 76 beurten stond het 4747. Hierop maakte Faniel in de 77e beurt er 1 by en stond het dus 4748. De Spanjaard scoorde nu nog drie maal achtereen en na 80 beurten maakte hij de party uit. De resultaten van Z ondagmlddag waren als volgt: Pnt. Brt. H. S. Gem. Unshelm 50 86 6 0.581 Reicher 48 85 5 0.564 Koopmar, 33 64 3 0.515 Aeberharc. 50 64 6 0.781 Robijns 46 69 4 0.666 Davin 50 69 6 0.724 Puigvert 50 80 5 0.625 Faniel 48 79 4 0.607

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 15