KENNEMERLAND Uit Haarle m Perfect St. Nicolaas adres I MAANDAG 28 NOVEMBER VELSEN IJMUIDEN CASTRICUM WIJK AAN ZEE EN DUIN UIT DEN OMTREK Wollen Dekens stoomen vanal f 1.- J. LOTTGERING Ververij en Chem. Wasscherij GR. HOUTSTRAAT 5a - TELEF 10771 I HEEMSTEDE HILLEGOM HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNW OUDE HOOFDDORP LISSE NOQRDWIJKERHOUT NOORDWIJK SPAARNDAM ZANDVOORT KRUISWEG U0EK PARKLAAN 9f 9J fy w ALS HET PENSION VERLATEN IS Kraait de roode haan koning BENOEMING Tuinbouw en Plantkunde Damestasschen gevonden Bruinvisch aangespoeld Kennemer Fotokring ST. RAPHAEL Belangrijke ledenvergadering HERINGA WUTHRICH - HAARLEM CENTRALE VERWARMING Vijf schapen doodgebeten HUIS BINNENGEDRONGEN Bewoners afwezig STOOMVAARTLIJNEN MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van besommingen MARKTEN feel. Plaatselijk Crisiscomité De uitslag van de vierde trekking ten bate van het Plaatselijk Crisiscomité, gehouden bij den heer W. Koster, Kennemerplein, IJmuiden-West is als volgt: Koning, Leeuweriklaan 5, 100 waardebonnen; E. Slikkerveer, Enschedestraat 8, IJmuiden, 30. H. Brandenburg, schip Lastdrager, 20; C. Lavoo, Oosterduinweg 68, IJmuiden-O., 10; D. Bouwman, Kerkplein 5, Velsen, 10. J. A. Stals, Wijk aan Zeeërweg 19 IJmuiden-O., 5; Marie Nieuwbuurt, Kanaalstraat 152 IJmuiden, 5; «J. v. Leeuwen, Wijk aan Zeeërweg 128 IJmui- den-O., 5; J. v. Hesselingen, Fr. Naerebout- straat 35 IJmuiden-O., 5; H. A. v. d. Giezen, Ponthuizen 12 Velsen, 5; Hösker, Terrasweg 15, Santpoort, 5. De uitslag der treking van Vrijdag 25 No vember in Hotel de Prins te Velsen-Noord. A. J. de Bruin, IJm.straatweg 156 Um.-O, 100 waardebons; A. v. d. Dool, Lagerstr. 38, IJmuiden-O., 30; Wed. J. Botter, K. Wilhelmstr. 29 IJmuiden, 20; G. Dekker, J. v. Heemkerk straat 42, IJmuiden, 10; A. Gomes, Kanaal straat 104, IJmuiden, 10; A. N. Poel, Bloemen - daalscheweg, Santpoort, 5; J. P. Landeweert, Enschedelaan 12, Santpoort, 5; J. H. Tack, Zanderstr. 41, IJm.-O., 5; G. v. d. Dool, Lager straat 38, IJm.-O., 5; H. v. Voorbergen, Vel- serduinweg 324, IJm.-O., 5; G. Vroon, Kanaal kade 55, Velsen-N., 5. Velser Zwemvereeniging. Donderdagavond had in het gebouw „Thalia" alhier een druk be zochte propaganda-bijeenkomst plaats, uitge schreven en georganiseerd door de Velser Zwem vereeniging. De voorzitter, de heer P. Borst betreurde het dat er van het College van B. en W. geen lid aanwezig was hoewel een uitnoodiging gezon den was. Vervolgens behandelde spr. het vraagstuk, een eigen zwembad te stichten. Een zwembad zal er in de toekomst komen na bij de Spuisluis. Door het bestuurslid van den Haarlemschen Zwembond, den heer Venema, werd een cause rie over zwemmen gehouden. Het reddend zwemmen werd door spreker goed onder de loupe genomen. Vooral voor IJmuiden met zooveel diep wa ter is de kennis van reddend zwemmen nood zakelijk. Nadat nog eenige toekomstplannen voor de Velser Zwemvereeniging waren behandeld, dank te de voorzitter, de heer Borst, den heer Ve nema. Hierna werd een film vertoond. St. Nicolaasfeest. De R. K. Volksbond (kring IJmuiden) organiseert voor de kinde ren der leden, voor den leeftijd van 3 tot lü jaar, op Zondag 4 December een St. Nicolaas feest in het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Mahustraat. Om 2 uur zal St. Nicolaas arriveeren. Na een korte toespraak door den Sint en het zin gen van eenige liedjes zul'en cadeautjes en versnaperingen worden uitgedeeld. Ook zal evenals het vorige jaar een film worden ver toond. Alle leden van den R. K. Volksbond zullen hierbij worden uitgenoodigd. Statuten. De „Stscrt." bevat de statuten van de N.V. Zeevisch- en Haring Groothandel F. Albt. Pust, alhier. Burgerlijke stand Getrouwd: Johannes van 't Hof en Alida Bruis; Jacobus Johannes Pe trus van Assema en Bregita Hopman. Overleden: Cornelia de Winter, oud 34 jaar. echtgenoote van J. Brakenhoff; Comelis Ca~- tricum, oud 65 jaar, echtgenoot van A. Buur. Promotie Naar wij vernemen is door B. en W. op zijn verzoek met ingang van 1 Januari eervol ontslag verleend als le ambtenaar ter secretarie aan den heer G. H. Essing en zijn bevorderd met ingang van dien datum van 2en tot len ambtenaar de heer G. Louter Jr. en van 3en tot 2en ambtenaar de heer W. J. Dries- sen, terwijl tot 3en ambtenaar is benoemd de heer N. de Nijs, tot heden volontair ter secre tarie. St. Josephs-Gezellen Door den Centraal- Praeses der St. Josephs-Gezellen, den zeereerw. heer Van Galen, is officieel dei St. Josephs- Gezellen opgericht. De zeereerw. pastoor en kapelaan De Boer werden geïnstalleerd resp. als praeses en vice- praeses der vereeniging, waarna de pastoor de gezellen in een kort maar hartelijk woord toe sprak. De vereeniging is opgericht met 64 leden, wien de pastoor het insigne op de borst spelde. Een tooneelstukje, dat verdienstelijk werd ge speeld, besloot den avond. Burgerlijke Stand. Geboren: Alwne Helene, dochter van H. Buszmann en C. Nolten; Vivili- anus Christiaan, zoon van T. C. de Vreeze en C. IJntema; Johannes Wilhelmus Cornelis, zoon van H. van der Laan en J. Steenman; Willem, zoon van H. B. Vink en H. C. Doesburg. Ondertrouwd: W. Rademaker en J. van Dijck. Gehuwd: J. van den Berg, 23 j. en G. Blom, 25 j.; J. Havik, 34 j. en E. A. M. Pijl, 19 jaar. Overleden: J. H. de Wildt, 8 weken. Militaire Zaken. De na-inlevering van mili taire goederen en de na-inspectie van militaire kleeding en uitrusting zal worden gehouden te Beverwijk, in de Nijverheidsschool aan de C. H. Moensstraat No. 5, op 13 December a.s., des voormiddags ten 9.30 uur. Crisis-Varkenswet. De aandacht van belang hebbenden wordt erop gevestigd, dat de kennis gevingen voor het doen van huisslachtingen niet moeten gezonden worden aan het kantoor der Nederlandsche Varkens-Centrale te den Haag, doch aan den Kringvoerder dier Centrale binnen wiens ressort de gemeente van inwoning ligt, in dit geval te Alkmaar. Raadsvergadering. Dinsdag 29 November, des namiddags ten twee uur, komt de Raad dezer gemeente in vergadering bijeen. De agenda ver meldt o a. Voorstel van B. en W. tot het vast stellen van Verordeningen op de -heffing en op de invordering van opcenten op de hoofdsom der gemeente-fondsbelasting voor het belastingjaar 1933-1934, op de hoofdsom der personeele be lasting voor het belastingjaar 1933 en op de hoofdsom der vermogensbelasting voor het be lastingjaar 1933-1934. Vaststelling van den pen sioensgrondslag van een gemeente-ambtenaar. Aanbieding der gemeente-begrooting alsmede der begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, voor het dienstjaar 1933. Badhuis. In het badhuis aan de Postlaan werden in de week van 2126 Nov. genomen 560 douchebaden en 23 kuipbaden. Aan 27 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 17 volwassenen gebruik gemaakt. Tooneeluitvoering „Nut en Genoegen". Voor de tweede maal in dit seizoen trad bo vengenoemde vereeniging' op, nu met „Moe der" tconeelspel in drie bedrijven, van Cor Hermus. Mevr. Verhoef als „moeder" had een zeer zware rol, maar vertolkt deze op bijzonder goede wijze. A. Claij als de simpele knecht speeld boven verwachting. Hier vooral kwam tot uiting de goede leiding van den regisseur, den heer Ferd. Koolbergen. Een goede aanwinst bleek mevr. de Mon en haar dochter, die de rollen van de tante en de dienstbode vervulde. Ook de overige rollen werden keurig ge speeld, .zoodat dit zware stuk uitstekend is weergegeven. „The Rascals" zorgde voor wat muzikale af leiding tijdens de pauzes. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Alida, d.v. J. C. Busé en A. J. Tijssen; Maria Helena, d. van N. M. W. van Hartingsveldt en P. I. K. Jonge jan; Johanna Theresia d. van E. Th. La Feber en G. H. Weijers; Antonius, z. van E. Verhoeven en C. M. C. van Beelen; Dorothea, Anna d. v. C. H. Weijers en P. D. Herben; Johannes Ferdinandus, z. v. H. F. J. Bouckaert en C. G. Hoogkamer. Getrouwd: P. Laan en J. van Beek; J. Dek kers en M. J. Laarman; P. de Berg en Tr. van der Wolf. Overleden: F. A. J. Heemskerk m 76 j. Arbeidsbeurs. Het aantal werkzoekenden, irgeschreven bij de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier bedraagt 404 tegen 368 de vorige week. Boomplantdag. De eerste gemeentelijke boomplantdag zal zeer waarschijnlijk a.s. Za terdag worden gehouden. Aan de Pastoorslaan komen Meidoorns, daar deze bestand zijn tegen den zeewind; in de bochten komen enkele eiken. Aan Loosterweg II tot aan het station komen linden. Een en ander zal ïïïet eenige plechtigheid geschieden. Nederl. Spoorwegen. De heer K. Gerrit sen, alhier, die voor enkele dagen zijn zilveren ambtsjubileum vierde, is met ingang van 4 December overgeplaatst naar Amsterdam C.S. Sinds 28 Augustus 1931 was de heer Gerritsen aan het station der Ned. Spoorwegen alhier werkzaam. Burgerlijke Stand, Geboren: J. Leusink— Magré, d.; M. J. VisserGerretsen, z. Personalia De heer W. Meijer alhier, slaagde te Amsterdam voor het examen M. O. Geschiedenis. L. T. B. In de laatst gehouden vergadering van de af deeling van den L.T.B. in de Veiling zaal van het H.B.G. werden tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering gekozen de heeren P. Warmerdam en J. G. Pijnacker. De beschrijvingsbrief voor deze vergadering werd behandeld. Uit de meer dan 100 voorstel len werden met goedkeuring van de vergade ring die punten besproken, welke meer speciaal voor deze streek van belang zijn. Uit de mededeelingen bleek, dat de retraiten voor leden van L.T.B. niet is van 29 Nov. tot 2 Dec., maar van 23 tot 16 December. Jubileum raadslid. Zaterdag vierde de heer J. P. Segers zijn koperen jubileum als lid van den raad dezer gemeente. De heer Segers, die politiek A. R. is, heeft in deze periode steeds het belang der gemeente voor oogen gehouden en naar zijn beste vermogen gediend. Voor de A. R. Staatspartij heeft hij zoowel in als buiten den raad steeds gestreden. Distributie boter. In de week van 21 tot en met 26 Nov. 1932 is door de Gem. Arbeids beurs alhier 69 K.G. goedkoope boter gedistri bueerd onder 33 gezinnen. Eerste winkelweek Vrijdagavond omstreeks 6 uur had de officieele opening plaats van de eerste Noordwijkerhoutsche winkelweek in de zaal van café De Zwaan. Het comité alsmede de genoodigden en vele deelnemende winkeliers waren in de zaay bijeen, toen burgemeester Van Iersel onder het spelen van het Wilhel- musmus door de Harmonie St. Jeane d'Arc, vergezeld van twee commissieleden, binnen kwam. De voorzitter van het comité, de heer N. H. de Klerk, heette allen, onder wie be halve de burgemeester waren de Z'.eerw. heer Pastoor H. J. M. Quant met de beide Weleerw. heeren Kapelaans Minneboo en Dekker, de bei de wethouders, de heer Zijlstra, procuratiehou der der Zwentsche bank en de dagelijksche be sturen der verschillend sociale vreenigingen, hartelijk welkom. Spr. zei het op prijs te stel len dat de burgemester zich bereid verklaarde de winkelweek te openen. Dit is een bewijs dat hij meeleeft met het strven van den midden stand om positieverbetering. Verder zei spr. dat deze winkelweek ondanks zeer moeilijke tijden voor den handeldrijvenden middenstand is georganiseerd om de inwoners te doen zien dat zij hun inkoopen beter in eigen gemeente kunnen doen als elders. Verder vroeg spr. steun en medewerking om deze actie te doen slagen. Iedere winkelier heeft drie prijzen beschik baar gesteld, te samen voor een waarde van pl.m. 500 52 winkeliers stellen deze prijzen beschikbaar niet omdat zij het kunnen missen, maar als aanmoediging om in eigen dorp te koopen. Voor ieder kwartje dat men besteedt krijgt de kooper een bon welke tevens kans op een prijs geeft. Hierna nam de burgemeester het woord en zeide dat, toen de voorzitter van het comité hem verzocht, het Eere-voorzitterschap op zich te nemen, hij gaarne aan dit verzoek heeft vol daan, omdat hij als hoofd der gemeente gaarne meewerkt in het belang van allen. De winkel week is een plaatselijk belang. Spr. höopi*. dat het systeem van contante betaling, dat in deze week gehandhaafd wordt, ook In de toe komst zal blijven gelden; dit tot welzijn van kooper en verkooper. Nadat spreker de beste wenschen had uit gesproken voor het slagen van deze eerste win kelweek, stelde zich buiten de stoet op voor een rondgang door het dorp met muzikale me dewerking.. De winkeliers hebben zich allen bijzonder in gespannen om hun etalages zoo aantrekkelijk mogelijk te maken; ook in de Kerkstraat, wat een eenigszins afgelegen wijk genoemd kan worden, vallen veel mooie etalages te bewon deren. De prijzen welke door de verschillende inkeliers zijn uitgeloofd, zijn mooi en kost baar. Een groote menschenmenigte was ondanks het minder gunstige weer op de been, waar door een gezellige drukte geschapen werd. „St. Hyacinthus". De R.K. Landarbeiders- bond „St. Hyacinthus", afdeeling Noordwijk, hield in het Juvenaat zijn jaarvergadering. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer P. Vink, er zijn leedwezen over uit, dat katholieke werkloozen medegedaan hebben met de demonstratie, terwijl hun bekend was, dat hetgeen waarvoor gedemonstreerd werd, reeds door de gecombineerde bestuurders der katho lieke vakafdeelingen bij B. en W. was aange vraagd. Betreurenswaardig vond spreker het, dat een katholiek op een onreglementair bijeen geroepen vergadering van werkloozen van alle richtingen als voorzitter gefungeerd had, zon der eerst bij het bestuur van zijn vakbond te informeeren of aan zijn bestuur kennis te geven. Spr. hoopte, dat iets dergelijks zich niet meer zou herhalen. De secretaris, de heer L. J. Bakker, bracht verslag uit van de werkzaamheden en het ge beurde in het afgeloopen jaar. De penningmeester, de heer J. A. Caspers, bracht het financieel verslag uit. Het totaal der inkomsten bedroeg ƒ30.335.69; het totaal der uitgaven ƒ30.161.87, alzoo een voordeelig' saldo van 173.82. Aan gemeentelijke steungelden werd door middel van den bond aan werkloo zen uitbetaald een bedrag van ruim 20.000. De aftredende leden van het bestuur, de heeren Job Vink, L. J. Bakker, W. Th. v. d. Berg, A. G. Steenvoorden en C. Rietmeijer wer den herkozen. Als afgevaardigden naar de bondsvergadering- werden gekozen de heeren J. Kaptein en J. de Haas. Bij gelegenheid van de jaarvergadering werd dit jaar ingevolge besluit van de vorige verga dering als feestgave aan elk lid een bon ver strekt goed voor 1y2 pond rundvleesch. In totaal werd voor ongeveer 600 pond vleesch aan bon nen uitgedeeld. Hierop sprak de geestelijke adviseur de ver gadering toe en spoorde de leden aan, vooral in dezen crisistijd met het bestuur mee te leven. Personalia. Voor het artsexamen (eerste gedeelte) slaagde te Leiden de heer W. J. Cid- dré, alhier. Burgerlijke Stand: Geboren: 19 Nov.: B. C., d. van L. J. Duivenvoorden en C. M. B. Riem Vis. Ondertrouwd: 18 Nov.: C. P. Plug, 25 jaar en M. de Jong, 24 jaar. Getrouwd: 24 Nov.: J. M. de Ridder, 27 jaar en J. Jonker, 31 jaar. Overleden: 23 Nov.: J. L. P. Moonen, 64 jaar, weduwnaar van M. Ouwehand. Koperen priesterfeest. Zondag is het 12^- jari priesterfeest van den weleerwaarden ka pelaan Berger feestelijk herdacht. Vóór de plechtige Hoogmis werd de jubilaris ingehaald met eeen stoet van bduidjes door een schitterende voor de kerk opgerichte eere poort. Bij de H. M siwerd kapelaan Berger geas sisteerd door den weleerw. kapelaan A. Trouw borst, oud-kapelaan en den weleerwaarden heer v. d. Lugt. Hetzangkoor zong een nieuwe, drie-stemmi ge Mis van Bruno Stein. Na de H. Mis werd in het gebouwtje naast, de jcerk een receptie .gehouden en .bestond té vens gelegenheid de cadeaux te bezichtigen, door parochianen en vereenigingen geschon ken. Des middags bestond ook aan de pastorie te Haarlemmerliede gelegenheid om gelukwen- schen aan te bieden, waarvan een zeer durk gebruik werd gemaakt. Des avonds te zeven uur werd door den ju bilaris een plechtig Lof opgedragen, waaronder Z.Eerwaarde hartelijke woorden van dank richtte tot de geloovigen, die hem dezen dag tot een ot.vergetelijken hebben gemaakt. Zandvoortsche Reddingsbrigade. Daar de zaal niet beschikbaar is, zal de verbandcursus van dr. van Fraassen, voor de leden van de Z.R. B., niet beginnen Dinsdag 29 November, maar Vrijdag 2 December. Dan Dinsdag 6, Vrijdag 16 December en vervolgens. Radio-tentoonstelling in „Zomerlust". Vrijdagavond werd in „Zomerlust" de radio tentoonstelling geopend. De heer Brokmeier, voorzitter van de Zandvoortsche Handels Ver eeniging, opende deze tentoonstelling. Hij hoop te op een druk bezoek. Dan kon Zandvoort eens goed laten zien, hoe ook hier alles te verkrijgen is. En daardoor zou ook het succes van de tentoonstelling bevorderd worden. De tentoonstelling verdient wel aller aandacht Vuurwapcnwet. De Commissaris van Po litie beveelt aan alle personen, die zonder daar toe bevoegd te zijn, vuurwapenen of munitie voor handen hebben, aan, deze voorwerpen vóór 1 December a.s. aan de gemeente in be waring te geven. De wapens kunnen afgegeven worden op het politie-bureau, eiken werkdag van 9 tot 12 uur. St. Nicolaasfeest. Als gevolg van de fees ten, door het Zandvoortsche Sint Nicolaas Co mité georganiseerd, hebben B. en W. besloten, op Maandag 5 Dec. a.s. een vacantiedag te geven. Oud Zandvoort op het doek. Mej. Bakels beschikt over een rijken schat van foto's uit den tijd, toen Zandvoort aan het begin van zijn badplaatsperiode stond. Van deze foto's zijn lantaarnplaatjes gemaakt. Deze plaatjes zullen vertoond worden op 2 December in „Ons Huis". Maatschappelijk Hulpbetoon. De Commis sie voor Maatschappelijk Hulpbetoon zal waar schijnlijk worden uitgebreid. Op het voorstel van de heeren van der Moolen en van Rijnberk, in den raad gedaan, heeft zij althans gunstig geadviseerd. Het ligt in de bedoeling, om voor deze aanvulling twee leden van de vakorgani saties te kiezen. Ziekenhuisverpleging 1 December zal in werking treden de nieuwe „Verordening, re gelende de betaling van bijdragen in dé kosten van vervoer naar en verpleging in Ziexenin- richtingen". Krachtens deze verordening zullen de kosten, die de gemeente voor 't vervoer naar en verpleging in ziekeninrichtingen voor hare rekening neemt, geringer zijn dan onder de thans nog geldende regeling het geval is. Dien tengevolge zullen degenen die zelf, of die als ouders of verzorgers de kosten in de eerste plaats dienen te dragen, meer moeten betalen dan thans. In overweging wordt daarom ge geven, alvorens tot uitzending te besluiten, in dien mogelijk, zich daaromtrent te laten inlich ten ten Raadhuize (kamer Sociale Zaken). Van het meeste belang zijn in dit verband de volgende bepalingen: De kosten van verpleging in de laagste klasse worden, onverminderd het verhaal der bijdragen, slechts door den gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon voldaan over de volgende tijdvakken: a. van den dag der opneming af tot en met den dag van ontslag uit de inrichting, den dag van overplaatsing buiten noodzaak naar een niet in de gemeente Haarlem gevestigde zieken- inrichting of den dag van overlijden, voor zoo veel betreft inkomens tot en met 1200.; b. van den zevenden dag na dien der opne ming af tot en met een der onder a. vermelde dagen, voor zooveel betreft inkomens boven 1200 tot en met 2000; c. van den veertienden dag na dien der op neming af tot en met een der onder a. vermelde dagen voor zooveel betreft inkomens boven 2000 tot en met 3000. Voor inkomens boven 3000 blijft van de verpleegkosten niets ten laste van den gemeen telijken Dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon. De bijdragen in de kosten van verpleging zijn, onverminderd het recht, bedoeld in artikel 47 der Ziektewet, verschuldigd naar het volgende tarief per door den gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon betaalden ver- pleegdag: a. voor alleenloopende personen, die geen kostwinner zijn; b. voor personen, deel uitmakende van ge zinnen van niet meer dan 4 personen; c. voor personen, deel uitmakende van ge zinnen van 5 of 6 personen; d. voor personen, deel uitmakende van ge zinnen van meer dan 6 personen. Bij gelijktijdige verpleging van meer dan één persoon uit eenzelfde gezin is voor den eersten persoon de helft en voor elk der volgende per sonen een derde van het in het tarief vermelde bedrag verschuldigd. De bijdragen in de kosten van vervoer naar ziekeninrichtingen, welke door den gemeentelij ken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon zijn voldaan, zijn verschuldigd naar het vol gende tarief: a. voor de in het derde lid van het vorig ar tikel onder A genoemde groep van personen: voor de inkomens van 600.— tot en met 700.gedeelte der kosten; voor de inkomens boven 700.tot en met 1200.y. gedeelte der kosten; voor inkomens boven 1200.de volle kosten. b. voor de in het derde lid van het vorig artikel onder B, C en D genoemde groepen van personen: voor inkomens van 1000.tot en met 1200.y gedeelte der kosten; voor inkomens boven 1200.tot en met 1600.gedeelte der kosten; voor inkomens boven 1600.tot en met 2200.de helft der kosten; voor inkomens boven 2200.de volle kosten. Bij gelijktijdig vervoer met hetzelfde voertuig van meer dan één persoon uit hetzelfde gezin is de bijdrage slechts eenmaal verschuldigd. Burg. Stand Geboren: Betty Mary, d. van C. P. Leegwater en B. Hamel. Gehuwd: A. J. A. van Dijk en A. Paap P. Masee en C. van der Brugge G. Zeitz en A. Ledegang P. C. Plas en A. C. M. Meester J. J. Kan en K. Terol C. F. van der Bult en A. Kahlman. Ondertrouwd: J. H. van Keulen en M. Eickenaar. Zuiver inkomen Alleen loopende personen Gezinnen tot en met 4 personen Gezinnen van 5 of 6 personen Gezinnen van meer dan 6 personen 700.— tot en met 800.— 1.— 0.25 800.— t» 31 900.— 1.20 33 0.50 0.25 900.— tt 33 1000.— 33 1.40 33 0.75 0.50 0.25 1000.— 33 33 1100.— 1.60 93 1.— 0.75 050 1100.— 39 33 1200.— 33 1.90 93 1.25 1 0.75 1200.— 33 33 1400.— 33 2.20 93 1.50 1.25 11 1.— 1400.— 39 93 1600.— 2.50 39 1.75 1.50 1.25 1600.— 93 33 1800.— 33 2.80 99 2.— 1.75 1.50 1800.— 33 33 2000 33 3.10 91 2.25 2.— 99 1.75 2000.— 99 13 2200.— 3.40 2.50 2.25 31 2.— 2200.— 33 33 2400.— 33 3.70 39 2.75 2.50 2.25 2400.— 39 31 2600.— 4.00 3 tr 2.75 11 2.50 2600.— 99 33 2800 4.40 39 3.50 91 3— 39 2.75 2800.— 93 3000.— 33 4.80 99 4.— n 3.25 99 3.— Zondagavond heeft te Haarlem een felle brand gewoed in perceel Wilhelminapark 19, waarin een pension gevestigd is. Geen der gasten was thuis en de pensionhoudster, mevr. Thijssen, vertoefde in haar woning in perceel 22, waar eveneens een pension gevestigd is. Buren ont dekten omstreeks half negen den brand en waarschuwden de brandweer. De brand is ont staan in de achterkamer van de eerste verdie ping en breidde zich eerst uit naar de kamer aan de voorzijde. Vandaar is het vuur over; - slagen naar de bovenverdieping welke in korten tijd inlichterlaaie stond. Het vuur verplaatste Ssicfii vervolgens naar de zolderkamers van per ceelen 18 en' 20. Door krachtig optreden van de brandweer bleef de brand hoofdzakelijk beperkt tot perceel 19. De andere perceelen werden licht beschadigd en liepen veel waterschade op. Het verbrande perceel en de inboedel waren verzekerd. De be lendende perceelen waren niet tegen water schade verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Tot hoofd der R. K. School in Haarlem- Noord, welke in verband met de tijdsomstan digheden tijdelijk ondergebracht is in de open bare lagere school in de Overtonstraat en St. Willibrordus-school genoemd zal worden, is be noemd de heer P. A. van Schgik, hoofd der St. Jozefschool te Heer Hugowaard-Noord. De Kon. Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeeling Haarlem en Omstre ken, zal Dinsdag 29 November, kwart over acht, een vergadering houden in hotel „Lion d'Or". Door professor dr. Johanna Westerdijk zal een lezing met lichtbeelden over het onderwerp „Oude en Nieuwe Epidemische (algemeen heer- schende) plantenziekte" worden gehouden. Een 57-jarige hovenier vond in den Hout twee dameshandtasschen en bezorgde deze bij de politie. Na onderzoek bleek, dat deze tas- schen Zaterdagmorgen door insluiping ont vreemd waren uit een perceel aan de Koedief- laan te Heemstede. Aan het Zandvoortsche strand is een bruin visch aangespoeld. Het dier heeft een kolossale afmeting. Het is twee en een halven meter lang. In de bijeenkomst van 22 November werden de voor den lantaamplaatwedstrijd vervaar digde diapositieven gejureerd. In de afdeeling seniores werden winnaars de heeren P. Windt, J. C. Uhlenbroek en J. Smit (resp. 7e, 2e en 3e prijs) en in de afdeeling juniores de heeren J. Stoelman, D. Vermeer en B. Hoogreef (resp. le, 2e en 3e prijs). De prijzen bestaan uit di ploma's der vereeniging, de bekroonde plaatjes worden ingezonden voor den bondswedstrijd. Dezer dagen hield d eafdeeling Haarlem I (Spoor) een algemeene ledenvergadering in het gebouw „St. Bavo". De tweede voorzitter, de heer van Emmerik opende op de gebruikelijke wijze en betreurde het, dat de eerste voorzitter, de heer De Rooy, ernstig ziek is. Voor zijn spoe dig herstel wordt op Zondag 4 December een H. Mis opgedragen in de Parochiekerk in de Paul Krugerstraat, waarbij de leden worden verzocht zooveel mogelijk tegenwoordig te zijn en ter H. Tafel te naderen. De mededeelingen bevatten een schrijven van den Chef van Dienst, betreffende een regeling voor het overgaan van overcompleet locomotief- personeel naar andere diensten. Voor zoover kan worden nagegaan zal by de invoering van de K.K.-rem een uitbreiding van ongeveer 70 wa- genmeesters noodig zijn. Voor zoover mogelijk, zullen de wagenmees- tersplaatsen worden bezet door de daarvoor ge schikte wagenlichters. De daardoor ontstane vacatures en de nog overblijvende wagenmees- tersvacatures zullen moeten worden bezet door: a. de leerlingen-machinisten en leerlingen machinisten voor lichten dienst, die zich als ge gadigden daarvoor opgeven; b. de jongste leerlingen-machinisten voor lichten dienst (resp. leerlingen machinisten, in dien zich geen of niet voldoende gegadigden op geven. Tevens bevat het schrijven eenige mededee lingen betreffende wagenvoerders, conducteurs, electrische tractie en wagenvoerders-conducteurs motortractie. De secretaris, de heer Alleman, bracht een keurig en uitgebreid verslag uit van het her stellingsoord „Mgr. Mutsears". Hieruit bleek dat het Herstellingsoord er zeer goed voor staat en in een dringende behoefte voorziet. Bij de bespreking der loonsverlaging bleek dat men zeer verbitterd is over den dreigenden nieuwen aanslag op de loonen. Vertrouwen werd uitgesproken in het hoofdbestuur, dat alles in het Werk zdl stellen oni dezen aanslag op de loonen te verijdelen. Aan het einde der vergadering nam de pen ningmeester, de heer Veltman namens bestuur en leden, afscheid van den tweeden voorzitter, den heer van Emmerik, die wegens overplaat sing de afdeeling moet verlaten. De heer van Emmerik betreurde tevens zijn heengaan en wenschte de afdeeling veel succes. Hierna werd Heringa-Johnson-OIiebranders SIMON BOLIVAR, thuisreis, 27 Nov. n.m. Plymouth verwacht. HERMES, 25 Nov. van Malta te Tunis. HEBE, 25 Nov. van Messina te Tunis. HEBE, 25 Nov. van Messina n. Catania. RHEA, 25 Nov. van Barcelona te Tarragona. HERCULES, Middl. Zee n. Amst., pass. 25 Nov- Gibraltar. EUTERPE, 25 Nov. van Santander n -Musel. ULYSSES, 25 Nov. van Piraeus n. Salpnica. THESEUS, 25 Nov. van Kopenhagen te Aalborg. ARIADNE. 25 Nov. van Amst. te R'dam. DEUCALION, uitreis, was 25 Nov. 10 u. v.jn- 120 mijlen N.W. van Flores. TRAJANUS thuisreis, 23 Nov. van Fayal. BRION, 25 Nov. van Amst. n. Bordeaux. ORESTES, 25 Nov. van Amst. via R'dam naar Middl. Zee. AURORA, 25 Nov. van Amst. n. Middl. Zee. NERO. 25 Nov van Amst. n. Odense. FAUNA, 25 Nov. van Amst. n. Kopenhagen. CRYNSSEN, 25 Nov. van Curasao n. Puerto Cabello. HAARLEM, Antwerpen n. Hamburg, pass. 25 Nov. n.m. 9 u. 45 Vlissingen. HERMES. 25 Nov van Tunis n. Algiers. IRENE, 25 Nov. van Napels n. Lipari. IRIS, Amst. n. Kopenhagen, pass. 26 Nov. Holtenau: ORESTES, Amst. n. Middl. Zee, 26 Nov. Rotterdam. ORPHEUS, Amst. n. Stettin, pass. 26 Nov- Holtenau. RHEA, 25 Nov. van Tarragona n. Valencia. EOTTERD. LLOYD. JACATRA, uitreis, 26 Nov. te Antwerpen. GAROET, thuisreis, pass. 25 Nov. n.m. 3 uu" OucssRnt BALOERAN, thuisreis, 29 Nov. v.m. 6 u. te Mar seille verwacht. KOTA NOP AN, thuisreis, pass. 24 Nov. 's nachts 12 u. Point de Galle. GOTA BAROE) uitreis, 24 Nov. van Belawan. HOLLAND—O.-AZIË LIJN. ARENDSKERK, 24 Nov. van Antwerpen t® Hamburg. HOLLAND—BRITSCH-INDIË LIJN. HOOGKERK, thuisreis, 25 Nov. van Colombo- ALCINOUS, Amst. n. Java, pass. 25 Nov. Perim- MIJ. OCEAAN. CLYTONEUS, Java n. Amst., 24 Nov. van Port- Soudan. MELAMPUS, Java n. Amst., 25 Nov. te Belawan. POLYPHEMUS, 26 Nov. van atavia n. Amst. MYRMIDON, 26 Nov. van Java te Amsterdam- Woensdagmorgen kwam de veehouder M. tot de ontdekking dat des nachts een hond achter zijn schapen had gejaagd, welke liepen in een weiland aan den Meerweg te Heemstede. Het bleek dat vijf schapen waren doodgebeten, waarvan een gedeeltelijk verscheurd. Nog drie andere schapen hadden beetwonden aan den nek bekomen. De politie stelt een onderzoek in. Tusschen kwart over acht en kwart over twaalf heeft men zich Woensdagavond toe gang verschaft tot perceel Kampstraat 4. Door het openen van de buitendeur is men vermoe delijk naar binnen gekomen. Het huis is geheel doorzocht. Een bedrag van f 20 wordt vermist, benevens 800 Turmac- bonnen ter waarde van f 9.60. Deze bonnen zijn gehaald uit een gesloten muurkast. De politie heeft de zaak in handen. BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN. Aangek. 25 Nov.: Raymond, s., Os- tende (voor Velsen). 26 Nov.: Thornbury, s.. Leningrad; Ariadne (Duitsche), s., R'dam; Myrmidon, s., Java; Ausma, s., Leningrad; Maria Maersk, s., Trinidad. Vertrokken 25 Nov.: Hofuku Maru, s., Phila delphia; Nero, s„ Odense; Fauna, s., Kopenhagen; arin, s., Bremen. Karin, s., Bremen; Everett, s., Seaham; Agnita, s., Curacao; Betty H, s., Gdynia; Brion, s„ Bor deaux; Orestes, s., Middl. Zee via R'dam; Aurora, s., Middl. Zee. AMSTERDAM. Aangek. 25 Nov.: Seine, R'dam, ledig, Javakade, Wm. H. Müller Co.; Karin, Zaandam, hunkeren, J. F. Coenhaven, Ned. Steenk Handel Mij. 26 Nov.; Ariadne (Duitsche), R'dam, stukgoed, De Ruyterkade, Van Es Van Ommeren; Thorn bury, Leningrad, hout. Houthaven, Vinke Co.; Myrmidon, Java, stukgoed, Borneokade, Meyer Co.'s Scheenv. Mii: Ausma, Leningrad, hout. Hout haven, Ned Bevr.kantoor; Marie Maersk, Trinidad, stookolie, Tankterrein K.N.S.M.; vrachtmail. MT.T. NEDERLAND. JOHAN VAN OLDEBARNEVELT, uitreis, 24 NoV. van Colombo. POELAU ROEBIAN, uitreis, 25 Nov. te Genua. TAJANDOEN, thuisreis, 25 Nov. van Marseille. JOHAN DE WITT, uitreis, 25 Nov. van South ampton. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 26 Nov. te Liverprol verwacht. DAMSTERDIJK, R'dam n. Paacific Kust, 25 Nov. te Willemstad DINTELDIJK, 25 Nov. van R'dam te Seattle. BREEDIJK, uitreis, 26 Nov. van Antwerpen. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALPHACCA, thuisreis, pass. 25 Nov. Las Falmas. ALDABI, thuisreis, 25 Nov. van Bahia. HALCYOYN LIJN. STAD DORDRECHT, vertrekt 30 Nov van Huelva n. R'dam. KON. NED. STOOMB. MIJ. AJAX, 25 Nov. van Cephalonia n. Vostizza. IJMUIDEN, 28 Nov. Rij ksvischafslag. -* Tarbot per K.G. 0.85—0.70; Griet per 50 K.G- 26.00—17.00; Tong per K.G. 1.25—0.60; Groote Schol per 50 K.G. 24.00—21.00; Middel Schol per 50 K.G. 30.00—23.00; Zet Schol per 50 K.G- 30.00—25.00; Kleine Schol per 50 K.G. 23.00— 7.90; Schar per 50 K.G. 18.00—16.00; Tongschar per 50 K.G. 28.50—23.00; Vleet per stuk 2.00! Pieterman en Poon per 50 K.G. 7.004.50; Gr- Schelvisch per 50 K.G. 28.5028.00; Middel Schelvisch per 50 K.G. 25.00—17.50; KI. mid- Schelvisch per 50 K.G. 22.5012.00; Klein® Schelvisch per 50 K.G. 12.50—2.50; Kabeljauw per 125 K.G. 56.00—33.00; Gullen per 50 K-G- 16.00—2.60; Leng per stuk 2.15—0.75; Heilbot per K.G. 0.75—0.60; Wijting per 50 K.G. 3.50— 1.60; Koolvisch per stuk 1.050.35; Makreel pe^ 50 K.G. 22.00—17.50; Versche Haring per kist 6.20—4.10. van de heden aan den Rijksvischafslag aange komen Stoomtrawlers. Derika 1900; Hercules 2400; Caroline 2400. t< Amsterdam 2800; Ommering 2800; Spaarne- stroom 1700; Holland 3 X30O; Penelope 170°- Delfland 1500; Incierno 1700; Aneta 2900; C°f* nelis 1600; Marie Elisabeth 1800. AMSTERDAM, 28 Nov Ter veemarkt ware» heden aangevoerd432 Vette koeien, waarvan prijzen waren; le kw. 6268; 2e kw. 3e kw. 4250; Mindere soorten 30. alles per slachtgewicht; 67 Melk- en Kalfgoeien 180—22"; 83 Vette kalveren: le kw. 6065; 2e kw. 53"rA 3e kw. 4050, alles per KG levendgewicht; L Nuchtere kalveren 48; 123 Schapen 10— 760 Varkens: Vleeschvarkens wegende van 9<fT. 110 KG 3436; Zware varkens 3335; Vett varkens 32—33, alles per KG slachtgewicht: Faarden; 4 wagons geslachte runderen uit v nemarken. MARKTVERLOOP -Rundvee met gering®® aanvoer, stuggen handel en de prijzen iets ho" ger; vette kalveren, geginge aanvoer, kalme ban del en prijshoudend; Varkens met minderen aa» voer, stugge handel en prijshoudend. ALKMAAR, 2 8Nov. Veemarkt Aanvoer 54 Vet te koeien 95—230, handel redelijk, 15 Graska'* veren 20—32, 4 Vette kalveren 55—85, Vett® kalveren per Ned. pond 0.901.10, 18 Nuchter® kalv. slacht per stuk 618, 409 Vette Varken® zware p. Ned. pond 0.250.30. Handel goed. ALKMAAR, 26 Nov. N. V. Eierveiling voor Noorderkwartier. Aanvoer 75000 Kipeieren, 60-"® 6.30—7.40, Klein 48-56 4.50—6.—. Aanvoer 4200" Eendeieren, geen noteering. BROEK OP LANGENDIJK 28 Nov. Aanvoer 3200 K. G. Aardappelen: Eigenheimers 0.90—1-;L' Due of York 0.60, 2600 K. G. Peen 1.301 J 9500 K. G. Roode kool 1.202.70, idem door schot 0.600.80, 7000 K.G. Gele kool 0.60—l-*ï' 28000 K.G. Vroege Witte kool 0.60, 3000 K Deensche Witte kool 0.60—1.— 14000 K. G. üie' Gele uien 4.204.90, Gele Drielingen 4.40—4-""' 6000 K.G. Bieten 0.70—1.40, 2100 stuks Bloem kool Reus le soort 10.1013 00, idem 2e s°° 3.104.40. BOVENKARSPEL. Marktv. „De Tuinbouw""T Aardappelen Due 0.22, aanvoer 673 baal, Li grof 1.80—2.25, groote gele 1.95—2.35, gen 1.75. aanvoer 223 baal, Bloemkool le s ge 13.90, idem 2e soort 6.009.00, idern 2,303.10, alles per 100 st., Roode koo1 ®-,e •4.00, per 100 K.G., aanvoer 3750 K.G., Vjn0i kool 1.20—1.60 aanvoer 2675 K.G., Witte *u60 0.601.20, aanvoer 5250 K.G., Bieten groote °„g per 1000 st., aanvoer 6700 K.G., Spruitkool 0.95, aanvoer 5 zak. HOORN, 26 Nov. Aanvoer 2 Zeugen 25 31 Schrammen 812, 135 Biggen 48, 36 °c pen 818. Handel matig. HEILOO, 25 Nov. „St. Willibrordus" stamsiaboonen 0.140.30, Tomaten Jiscb 9.60- soort Appelen 0.07—0.16, Peren 0.09—0.22, Brussels witlof 0.08—0.19, Spruitkool 0.06—0.13, p. len 0.02—0.04 per K. G., Spinazie 0.40—0-°" ^g kistje, Kropsla 0.500.90, Andijvie 0.40 per 10°- ieKS- LEIDEN, 26 Nov. Botermarkt. Prima fabfiren» boter (controle) 1.65 per K.G., prima boe boter 1.401.55 per K.G. g50 Aangevoerd 34/8, 17/16 vaten, wegende K.G. Handel kalm. p LEIDEN, 25 Nov. Coöp. Groenten-, Fruit- Bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstre»- Andijvie per 100 st. 0.401.20, Kroten .50 1.60, Bloemkool I 10.10—18.60, Bloemkoo^ x* 5o- 6.90, Roode kool 1.906,90, Savoye kool 2'?j0, 7, Groene kool 1.504.Pieterselie 0.6O-~~ 'rie Prei 1.002A0, Kropsalade 1.108.2.2" 0.90—1.80, Knolselderie 1.00—3.50, Wortelen K# —6.80, Kroten per 100 kilo 1—2, Kroten, g 5.00—8.—. Witloof 16—20, Boerenkool 4-—"' nazie 1825, Uien 4.105.20, Wortelen Spruiten X 710, Spruiten II 24. /Co®" LEIDEN, 26 Nov. Prima fabrieksboter 'aap» tröle) 1.65, prima boerenboter 1.401 voer 850 K.G., handel kalm. $20° NOORD-SCHARWOUDE, 28 Nov. Aanvoer pu- K.G. Aardappelen Schotsche muizen 0.'"- xjieJ1 ken 0.60. 3500 K. G. Uien Drielingen 40. 4.504.70. Grove Uien 4.20—4.30, 3900 JT KOoi Roode kool 1.50—1.70, 3800 K. G. D- W"" 0.60. Alles per 100 K. G. tedde WARMENHUIZEN, 26 Nov. Heden bes ülcn men voor gewone uien 4.20-4.50, Sr°0ROL9"' 4.20—4.40, Drielingen 4.10—4.50, Stek l-°'wiet®? Peen 1.00—1.70, Kleine Peen 0.60—1.0";-„^-2.7"' 0.60—1.10, Gele Nep 6.80, Roode Kool Roode 2e soort 0.701.60, Gele kool l-"_L,r 1"" e® Roode 2e soort 0.70i.eu, ueie kocu er Schotsche muizen 0.600.80, Due 0.60 Kilogram. ZWAAG 25 Nov. Veilingsv. „Bangert Slaboonen per Kilo 4953, Snijboonen V gpi'"£)i 35—47. Druiven 2246, Spinazie 16—VÖ0--T'40, ten 4.50—9.50, Witlof 16—22, Uien „«o— W. Jan 10.90—15.20, Gieser Wildem. 12-" $OrJ00 Comtes 11.0016.Gratiool 10.00fLijo- 1322, Pr. V. Engel. 1538, Goudreinerr Q —20.50, Zoete Appels 14—25. Alles pfr„trfe® Bloemkool per 100 st. 6.0014.«or —7.50, Sla 1.30—1.50. 6efc

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2