UIT DEN OMTREK om: Telefoon 11955 11.50 Reclame Permanent f 1.50 f 1.50 Reclame Permanent f 1.50 Telefoon 13706 H. HUYBENS Advertentiën K. SLICHT Perfect St. Nicolaas adres WED. H. HOGENBIJL MAANDAG 28 NOVEMBER AUTOBUSDIENSTEN In Zuid-Holland VELSEN LEENT nlSt voor 1933 komt" BLOEMEND AAL HEEMSTEDE HILLEGOM HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNW OUDE HOOFDDORP SPAARNDAM VELSEN Wollen Dekens stoomen vanaf f 1.- J. LOTTGERING VELSEN-NOORD IJMUIDEN M ZANDVOORT MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van besommingen 166 KRUISWEG STOOMVAARTLIJNEN Ged. herpl. wegens misstelling WONINGBUREAU „HENRI KERMER VANAF HEDEN VERVALT door verplaatsing onzer Stoffenafd. naar onze nieuwe magazijnen. Gelieve op te bellen Kapsalon „GALLIA", Baan 43 - Telef. 15064 DE RESIDENTIEBODE Groote St. Nicolaas-attractie Gratis Permanenten! Dames- en Heerenkapsalon C. HOOGENDOORN PAUL KRUGERSTRAAT 17 TELEFOON 13022. IUI1III Vroolijke, blijde gezichten met St. Nicolaas Mondharmonica's 9 Fluiten Trommen Banjo's Mandolines Harmonica's Guitaars Violen Viool-etuis etc. etc. OUDE GROENMARKT 28 Telefoon 14273 Een commissie uit Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft Vrijdagmiddag behandeld verzoek van de N. V. Ned. Brockwaybus- •baatschappij te Amsterdam, om verlenging der, oor zooveel Zuid-Holland betreft, vergunning Jot het in werking brengen van een autobus- Oienst van Haarlem naar Leiden en omge keerd ten name van de N.V. Haarlemsche «rockway-Busmaatschappij te Heemstede. De Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Mij. bad tegen dit verzoek bezwaren ingediend in erband met haar plannen ten aanzien van te exploiteeren tramlijn. De voorzitter der commissie, jhr. Van Fi- «enne, vroeg of de N. Z. H. T. M. bezwaar zou hebben tegen een concessie van drie maanden. De directeur dier maatschappij antwoordde, oat. hiertegen bezwaar bestond. De directeur der Brockwaybusmaatschappij Je'de, dat een zoo korte concessie niet aan vaard zou worden. De beslissing van Ged. Staten volgt later. herder werd behandeld een verzoek van Jac. eemskerk te Vogelenzang, om het in werking Ofengen van een autobusdienst van Noordwijk an Zee (tramstation) over Noordwijkerhoek en oorhout naar Sassenheim en omgekeerd. De directeur der N. Z. H. T. M. had geen ez war en maar vroeg een lokaal verv'oerverbod hen°hen Noordwijk aan Zee en Noordwijk Bin- Ged. Staten zullen later beslissen. hl een advertentie in ons blad ge- 'ekën is, gaat de gemeente Velsen over tot bgifte van 1.450.000 5 pet. obligatieleening v, 98 !/8 pet. De inschrijving is opengesteld onderdag 1 December. De koers van inschrij- is bepaald op 981/8 pet. De betaling der ogewezen obligatiën moet geschieden op 16 cember. De officieele noteering ter beurze van histerdam zal worden aangevraagd, voor de betaling van rente en aflossing de int ge*dleerdnS worden alle gewone middelen en on der gemeente aangewezen, voor de gj^hPUehte aflossing ook de kapitaalsinkom- n.P® opbrengst van deze leening is hoofdzake- Jk bestemd voor uitbreidingskosten van het aterleidingbedrijf, kapitaalversterking aan het ondbedrijf, aanleg en verbetering van wegen, hggen enz., stichting en verbouw van scholen. Aangezien deze kapitaalsuitgaven reeds zijn «eaaan en voorloopig met op korten termijn ogenomen gelden zijn gefinancierd, zal door ta i aangaan dezer leening de vlottende kapi- alschuld dezer gemeente voor reeds uitgevoer- e Werken op een bedrag van 225.000 na Eon De geconsolideerd. f~e Vaste leeningsschuld zal op 1 Januari 1933 Qs aan te gane leening inbegrepen) 7.395.400 dragen, of per inwoner 171. Hiervan komt e°v, rekening der bedrijven voor gas en water »one 1 grondbedrUf 3.428.650, of 79 per in- Het zuiver inkomen voor de Rijksinkomsten- iasting bedroeg voor het belastingjaar 1931- f 25.521.620. Het grondbezit der gemeente, ingebracht in et grondbedrijf bedraagt rond 127 H.A., ter- 4q ^de gemeente bovendien aan parken bezit ^Volgens de balansen der bedrijven per 31 Timber 1931 bedroegen de reserves totaal 1 802.661. j crisisuitgaven over 1931 zijn gebracht ten ste van den gewonen dienst, tengevolge waar bij1 de rekening over dat jaar, voor het eerst dert vele jaren, sluit met een nadeelig saldo d n 55.000, dat ten laste van den gewonen De begrooting voor 1932 sluit in ontvangsten thtgaven met een bedrag van 3.806.083. Burgerlijke Stand Geboren: A. M. Sche- Thorborg, d. betrouwd: J. H. Vrielink en M. P. Thiele; H. Dalman en J. H. Kloek, verleden: M. G. van Essen, 82 jaar. GrÜ Gemengde Zangvereeniging „St. - JNttius" zoo is dan toch eindelijk de Aan 27 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 17 volwassenen gebruik gemaakt. Tooneeluitvoering „Nut en Genoegen". Voor de tweede maal in dit seizoen trad bo vengenoemde vereeniging op, nu met „Moe der" tooneelspel in drie bedrijven, van Cor Hermus.. Mevr. Verhoef als „moeder" had een zeer zware rol, maar vertolkt deze op bijzonder goede wijze. A. Claij als de simpele knecht speeld boven verwachting. Hier vooral kwam tot uiting de goede leiding van den regisseur, den heer Ferd. Koolbergen. Een goede aanwinst bleek mevr. de Mon en haar dochter, die de rollen van de tante en de dienstbode vervulde. Ook de overige rollen werden keurig ge speeld, zoodat dit zware stuk uitstekend is weergegeven. „The Rascals" zorgde voor wat muzikale af leiding tijdens de pauzes. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Alida, d.v. J. C. Busé en A. J. Tijssen; Maria Helena, d. van N. M. W. van Hartingsveldt en P. I. K. Jonge jan; Johanna Theresia d. van E. Th. La Feber en G. H. Weijers; Antonius, z. van E. Verhoeven en C. M. C. van Beelen; Dorothea, Anna d. v. C. H. Weijers en P. D. Herben; Johannes Ferdinandus, z. v. H. F. J. Bouckaert en C. G. Hoogkamer. Getrouwd: P. Laan en J. van Beek; J. Dek kers en M. J. Laarman; P. de Berg en Tr. van der Wolf. Overleden: F. A. J. Heemskerk m 76 j. Arbeidsbeurs. Het aantal werkzoekenden, ingeschreven bij de gemeentelijke arbeidsbeurs alhier bedraagt 404 tegen 368 de vorige week. Boomplantdag. De eerste gemeentelijke boomplantdag zal zeer waarschijnlijk a.s. Za terdag worden gehouden. Aan de Pastoorslaan komen Meidoorns, daar deze bestand zijn tegen den zeewind; in de bochten komen enkele eiken. Aan Loosterweg II tot aan het station komen linden. Een en ander zal met eenige plechtigheid geschieden. Nederl. Spoorwegen. De heer K. Gerrit sen, alhier, die voor enkele dagen zijn zilveren ambtsjubileum vierde, is met ingang van 4 December overgeplaatst naar Amsterdam C.S. Sinds 28 Augustus 1931 was de heer Gerritsen aan het station der Ned. Spoorwegen alhier werkzaam. Burgerlijke Stand. Geboren: J. Leusink— Magré, d.; M. J. Visser—Gerretsen, z. Personalia De heer W. Meijer alhier, slaagde te Amsterdam voor het examen M. O. Geschiedenis. Koperen priesterfeest. Zondag is het 12 <4- jarig priesterfeest van den weleerwaarden ka pelaan Berger feestelijk herdacht. Vóór de plechtige Hoogmis werd de jubilaris ingehaald met een stoet van bruidjes door een schitterende voor de kerk opgerichte eere poort. Bij de H. Mis werd kapelaan Berger geas sisteerd door den weleerw. kapelaan A. Trouw borst, oud-kapelaan en den weleerwaarden heer v. d. Lugt. Het zangkoor zong een nieuwe drie-stemmi ge Mis van Bruno Stein. Na de H. Mis werd in het gebouwtje naast de kerk een receptie gehouden en bestond te vens gelegenheid de cadeaux te bezichtigen, door parochianen en vereenigingen geschon ken. Des middags bestond ook aan de pastorie te Haarlemmerliede gelegenheid om gelukwen- schen aan te bieden, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Des avonds te zeven uur werd door den ju bilaris een plechtig Lof opgedragen, waaronder Z.Eerwaarde hartelijke woorden van dank richtte tot de geloovigen, die hem dezen dag tot een olivergetelijken hebben gemaakt. K. Gemengde Zangvereeniging opgericht, en leze de lezeressen en lezers boven kunnen C n' heeft zij den naam gekregen van „St. esorius". wij hebben wel eenige moeite gehad eij verschillende dames en heeren de alom beki leit nde schuchterheid te overwinnen, maar een gin;ilsdat de R. K. gemengde zangvereeni- ga g .»St. Gregorius staat. De oprichtingsver- dering van Woensdag 16 Nov. 1.1. is er dan eil de aanleiding van geweest, dat de dames Vol eren. die zich als lid hebeben opgegeven, gek soeden moed en vol optimisme huiswaarts «eerd zlin. Maar nu wil ik een woord van ■j, IDganda richten, uitsluitend tot de heeren! v öe Kerkzangers b.v., want wij hebben in w:g®liiking met de dames nog heer- achten te kort. Komaan H.H. Kerkzangers, Oerfn k°mt, werkt dan mede om de R. K. cmengde Zangvereeniging „St. Gregorius" te eaistede tot grooten bloei te brengen. Maar eren, die misschien van de gedachten uit jen, dat dit alleen en uitsluitend voor de Vopl gers geldt, wil ik er wel even aan toe- Zin dat zij die niet aan een Kerkkoor gen, eveneens van harte welkom zijn. Zij °eten zich dan, alvorens zich ter repetitie te j geven, eerst opgeven bij den heer Kuhlman, ig pehlaan 19, Heemstede. Het voorloopig bestuur als volgt samengesteld: Jac. Suerink, Billi- hstraat 2, Heemstede, voorzitter; L. Kuhlman, ^Peniaan 19, Heemstede, 2e voorzitter; C. v. cusekom p.a. mej. B. Spek, Binnenweg 11, d®ehistede, secretaris; mevr. Schouten, Assen- jiverstr, 44, Haarlem, penningmeesteres; mej. Schouten, V^iekerplein 8, Heemstede, Biblio- lecaresse. Namens het voorloopig bestuur van de R. K. pritiengde Zangvereeniging „St. Gregorius", j," v- Beusekom, secr., p.a. mej. B. Spek, Bin- dWeg 11, Heemstede. h ®en jubileum. Woensdag 30 November ^erdenkt de heer C. v. d. Schoot, te tegen woordige firmant den dag, dat zijn vader, de jjj1' H. v. d. Schoot vóór 50 jaar zich hier ter 6eaatse vestigde als varkensslager, en wel als rste varkensslager te Heemstede, w* de zaak in het begin op bescheiden keh iAgericht, allengs werd ze grooter en uit- areider, zoodat nu in het perceel Raadhuis 88 een eerste klas runder-, kalfs- en V kensslagerij is gevestigd. Het zal de familie bèla Sch°ot op 30 November zeker niet aan hgsteiiing ontbreken. kinderlijke Stand van 23 Nov. Geboren: Bel 6l'Ten Broeke, zoon; K. Dam—Van •zoon; Nic. Neeskens—De Groot. zoon. ong.e®relden; Dorothea Lommerse, oud 40 jaren, ^rtdU's' In Het badhuis aan de Postlaan 5<3q in de week van 2126 Nov. genomen Uchebaden en 23 kuipbaden. Goedkoope margarine De Directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon bericht dat afgif te van bonnen ter verkrijging van onver mengde margarine zal plaats hebben in het stempellokaal aan de Lorentzstraat te IJmui- den (O) eiken Donderdag van 910 uur v.m. tegen overlegging van trouwboekje en stem pelkaarten. Voor bonnen komen alleen in aanmerking: a. Werkloozen, die drie maanden of langer steun ontvangen; b. Armlastigen die 3 maan den of langer onderstand ontvangen. De aandacht wordt erop gevestigd dat van de onder a. en b. vermelden alleen gezinnen met vijf of meer kinderen voor verstrekking van K.G. per hoofd en per week in Aan merking komen. Plaatselijk Crisiscomité De uitslag der tweede trekking bij Demmers, Trompstraat, IJmuiden-Oost, is als volgt: 100 waardebonnen J. w. den Buitelaar, Ken- nemerlaan 3, IJmuiden; 30 waardebonnen J. J. Schliker, Stationsweg 3, IJm.-O.; 20 waardebon nen P. Hoogerwerf, Jac. v. Heemskerkstr. 2, IJm.; 10 waardebonnen mej. N. Bauer, Engel- mundusweg 93, IJm.-O.; 10 waardebonnen H. H. Meijer, bakkerij Wijkerstr.weg, Velsen-N.; 5 waardebonnen J. Overzier, Breesaapstr. 14, IJmuiden; 5 waardebonnen W. Zeilmaker, Ja mes Wattstraat 57, IJmuiden; 5 waardebonnen A. v. d. Dool, Lagersstraat 38, IJmuiden-O.; 5 waardebonnen Hennie Stottelaar, Willebrord- str. 68, IJm.-O.; 5 waardebonnen mej. M. Hof, Adriaanstraat 8, IJm.; 5 waardebonnen v. Weel deren, Kerkstraat 22, IJmuiden. De trekkingen der verlotingen van het Plaat selijk Crisiscomité in de week van 28 Nov. 3 Dec. zijn vastgesteld als volgt: Plaatselijk Crisiscomité De uitslag van de vierde trekking ten bate van het Plaatselijk Crisiscomité, gehouden bij den heer W. Koster, Kennemerplein, IJmuiden-West is als volgt: Koning, Leeuweriklaan 5, 100 waardebonnen; B. Slikkerveer, Enschedestraat 8, IJmuiden, 30. H. Brandenburg, schip Lastdrager, 20; C Lavoo, Oosterduinweg 68, IJmuiden-O., 10; D, Bouwman, Kerkplein 5, Velsen, 10. J. A. Stals, Wijk aan Zeeërweg 19 IJmuiden-O., 5; Marie Nieuwbuurt, Kanaalstraat 152 IJmuiden, 5; J. v. Leeuwen, Wijk aan Zeeërweg 128 IJmui- den-O., 5; J. v. Hesselingen, Fr. Naerebout- straat 35 IJmuiden-O., 5; H. A. v. d. Giezen, Ponthuizen 12 Velsen, 5; Hösker, Terrasweg 15, Santpoort, 5. De uitslag der treking van Vrijdag 25 No vember in Hotel de Prins te Velsen-Noord. A. J. de Bruin, IJm.straatweg 156 IJm.-O. 100 waardebons; A. v. d. Dool, Lagerstr. 38 I-Jmuiden-O., 30; Wed. J. Botter, K. Wilhelmstr 29 IJmuiden, 20; G. Dekker, J. v. Heemkerk straat 42, IJmuiden, 10; A. Gomes, Kanaal straat 104, IJmuiden, 10; A. N. Poel, Bloemen- daalscheweg, Santpoort, 5; J. P. Landeweert, Ververij en Chem. Wasscherij GR. HOUTSTRAAT 5a - TELEF 10771 Enschedelaan 12, Santpoort, 5; J. H. Tack, Zanderstr. 41, IJm.-O., 5; G. v. d. Dool, Lager straat 38, IJm.-O., 5; H. v. Voorbergen, Vel- serduinweg 324, IJm.-O., 5; G. Vroon, Kanaal kade 55, Velsen-N., 5. Maandag 28 Nov. bij Böhm, Zomerlust, Sant poort; Dinsdag 29 Nov. bij A. Bakker, Zeeweg (café Flora), IJmuiden-O.; Woensdag 30 Nov. in Hotel de Prins bij de Pont, Velsen-Noord; Donderdag 1 Dec. in Hotel No. 1, Kanaalstraat, IJmuiden-West; Vrijdag 2 December in „De Weijman", Hoofdstraat, Santpoort-Dorp; Za terdag 3 December bij B. Demmers, Trompstr., IJmuiden-Oost. Verloting St. Nicolaas-reclame Vrijdag avond heeft in hotel De Prins de eerste ver loting plaats gehad van de door de Winkel- vereenigingen in de gemeente Velsen georgani seerde St. Nicolaas reclame-campagne. De be langstelling van de zijde van het publiek was dezen avond zeer gering, slechts enkelen had den aan den oproep van het bestuur gehoor gegeven. De heer Jac. Groot, die de bijeenkomst opende, zette hierna nog eens het doel dezer reclame-campagne uiteen. De door werkloos heid en crisis getroffenen in den komenden win ter iets meer vreugde te verschaffen. Vervolgens deelde de heer Bruynseels mede, dat wat den verkoop betreft, het bestuur ten- zeerste tevreden is. Spreker hoopte, dat het de volgende dagen zoo mag doorgaan.. Dank wordt gebracht aan allen, die zich bij deze campagne verdienstelijk gemaakt hebben. Na een voordracht door een humorist, den heer H. Wijken, werd overgegaan tot de ver loting. De prijzen bestonden uit waardebons, inwisselbaar bij een der aangesloten winkeliers. Deze bons vielen ten deel aan A. N. Poel, Sant poort, 2.50; J. P. Landeweert, Santpoort, ƒ2.50; J. H. Tak, IJmuiden Ost, ƒ2.50; G. v. d. Dool, IJmuiden Oost ƒ2.50; H. v. Voorbergen, IJmui den Ost, 2.50; G. Kroon, Velsen Noord ƒ2.50; A. Gomes, IJmuiden, 5; G. Dekker, IJmuiden 5; Wed. J. Botter, IJmuiden, 10; A. v. d. Dool, IJmuiden, ƒ15; A. J. de Bruyn, IJmuiden Oost, hoofdprijs van ƒ50. De volgende trekking te Velsen Noord heeft plaats op Woensdag 30 November. Het verdere gedeelte van den avond werd ge vuld met voordrachten van den heer Wijker en muziek van den heer P. Beentjes. Velser Zwemvereeniging. Donderdagavond had in het gebouw „Thalia" alhier een druk be zochte propaganda-bijeenkomst plaats, uitge schreven en georganiseerd door de Velser Zwem vereeniging. De voorzitter, de heer P. Borst betreurde het dat er van het College van B. en W. geen lid aanwezig was hoewel een uitnoodiging gezon den was. Vervolgens behandelde spr. het vraagstuk, een eigen zwembad te stichten. Een zwembad zal er in de toekomst komen na bij de Spulsluis. Door het bestuurslid van den Haarlemschen Zwembond, den heer Venema, werd een cause- ie over zwemmen gehouden. Het reddend zwemmen werd door spreker goed onder de loupe genomen. Vooral voor IJmuiden met zooveel diep wa ter is de kennis van reddend zwemmen nood zakelijk. Nadat nog eenige toekomstplannen voor de Velser Zwemvereeniging waren behandeld, dank te de voorzitter, de heer Borst, den heer Ve nema. Hierna werd een film vertoond. St. Nicolaasfeest. De R. K. Volksbond (kring IJmuiden) organiseert voor de kinde ren der leden, voor den leeftijd van 3 tot 10 jaar, op Zondag 4 December een St. Nicolaas feest in het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Mahustraat. Om 2 uur zal St. Nicolaas arriveeren. Na een korte toespraak door den Sint' en het zin gen van eenige liedjes zullen cadeautjes en versnaperingen worden uitgedeeld. Ook zal evenals het vorige jaar een film worden ver toond. Alle leden van den R. K. Volksbond zullen hierbij worden uitgenoodigd. Statuten. De „Stscrt." bevat de statuten van de N.V. Zeevisch- en Haring Groothandel F. Albt. Pust, alhier. Boven 700.— tot en met 800.— 1.— 0.25 800.— 900.— >f 1.20 0.50 II 0.25 11 900.— M 1000.— 1.40 0.75 0.50 11 0.25 f» 1000.— ii 1100.— II 1.60 1— 11 0.75 050 1» 1100.— ii 1200.— 1.90 1-25 1.— w 0.75 1200.— II 1400.— >1 2.20 1.50 11 1.25 1.— 1400.— n t} 1600.— II 2.50 1.75 11 1.50 11 1.25 f» 1600.— 1800.— II 2.80 2.— 11 1.75 11 1.50 1800.— 2000.— II 3.10 2.25 11 2.— 1.75 2000.— ii 2200.— 3.40 2.50 11 2.25 2.— 2200.— ii 2400.— 3.70 2.75 11 2.50 2.25 2400.— n ii 2600.— II 4.00 3.— 11 2.75 11 2.50 u 2600.— ii ii 2800.— 4.40 3.50 II 3.— 2.75 2800— ii ii 3000.— II 4.80 4.— II 3.25 11 3.— Zandvoortsche Reddingsbrigade. Daar de zaal niet beschikbaar is, zal de verbandcursus van dr. van Fraassen, voor de leden van de Z. R. B., niet beginnen Dinsdag 29 November, maar Vrijdag 2 December. Dan Dinsdag 6, Vrijdag 16 December en vervolgens. Radio-tentoonstelling in „Zomerlust". Vrijdagavond werd in „Zomerlust" de radio tentoonstelling geopend. De heer Brokmeier, voorzitter van de Zandvoortsche Handels Ver eeniging, opende deze tentoonstelling. Hij hoop te op een druk bezoek. Dan kon Zandvoort eens goed laten zien, hoe ook hier alles te verkrijgen is. En daardoor zou ook het succes van de tentoonstelling bevorderd worden. De tentoonstelling verdient wel aller aandacht Vuurwapenwet. De Commissaris van Po litie beveelt aan alle personen, die zonder daar toe bevoegd te zijn, vuurwapenen of munitie voor handen hebben, aan, deze voorwerpen vóór 1 December a.s. aan de gemeente in be waring te geven. De wapens kunnen afgegeven worden op het politie-bureau, eiken werkdag van 9 tot 12 uur. St. Nicolaasfeest. Als gevolg van de fees ten, door het Zandvoortsche Sint Nicolaas Co mité georganiseerd, hebben B. en W. besloten, op Maandag 5 Dec. a.s. een vacantiedag te geven. Oud Zandvoort op het doek. Mej. Bakels beschikt over een rijken schat van foto's uit den tijd, toen Zandvoort aan het begin van zijn badplaatsperiode stond. Van deze foto's zijn lantaarnplaatjes gemaakt. Deze plaatjes zullen vertoond worden op 2 December in „Ons Huis". Maatschappelijk Hulpbetoon. De Commis sie voor Maatschappelijk Hulpbetoon zal waar schijnlijk worden uitgebreid. Op het voorstel van de heeren van der Moolen en van Rijnberk, in den raad gedaan, heeft zij althans gunstig geadviseerd. Het ligt in de bedoeling, om voor deze aanvulling twee leden van de vakorgani saties te kiezen. Ziekenhuisverpleging 1 December zal in werking treden de nieuwe „Verordening, re gelende de betaling van bijdragen in de kosten van vervoer naar en verpleging in Zieicenin- richtingen". Krachtens deze verordening zullen de kosten, die de gemeente voor 't vervoer naar en verpleging in ziekeninrichtingen voor hare rekening neemt, geringer zijn dan onder de thans nog geldende regeling het geval is. Dien tengevolge zullen degenen die zelf, of die als ouders of verzorgers de kosten in de eerste plaats dienen te dragen, meer moeten betalen dan thans. In overweging wordt daarom ge geven, alvorens tot uitzending te besluiten, in dien mogelijk, zich daaromtrent te laten inlich ten ten Raadhuize (kamer Sociale Zaken). Van het meeste belang zijn in dit verband de volgende bepalingen: De kosten van verpleging in de laagste klasse worden, onverminderd het verhaal der bijdragen, slechts door den gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon voldaan over de volgende tijdvakken: a. van den dag der opneming af tot en met den dag van ontslag uit de inrichting, den dag van overplaatsing buiten noodzaak naar een niet in de gemeente Haarlem gevestigde zieken- inrichting of den dag van overlijden, voor zoo veel betreft inkomens tot en met 1200.; b. van den zevenden dag na dien der opne ming af tot en met een der onder a. vermelde dagen, voor zooveel betreft inkomens boven 1200 tot en met 2000; c. van den veertienden dag na dien der op neming af tot en met een der onder a. vermelde dagen voor zooveel betreft inkomens boven 2000 tot en met 3000. Voor inkomens boven 3000 blijft van de verpieegkosten niets ten laste van den gemeen telijken Dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon. De bijdragen in de kosten van verpleging zijn, onverminderd het recht, bedoeld in artikel 47 der Ziektewet, verschuldigd naar het volgende tarief per door den gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon betaalden ver- pleegdag: a. voor alleenloopende personen, die geen kostwinner zijn; b. voor personen, deel uitmakende van ge zinnen van niet meer dan 4 personen; c. voor personen, deel uitmakende van ge zinnen van 5 of 6 personen; d. voor personen, deel uitmakende van ge zinnen van meer dan 6 personen. Bij gelijktijdige verpleging van meer dan één persoon uit eenzelfde gezin is voor den eersten persoon de helft en voor elk der volgende per sonen een derde van het in het tarief vermelde bedrag verschuldigd. De bijdragen in de kosten van vervoer naar ziekeninrichtingen, welke door den gemeentelij ken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon zijn voldaan, zijn verschuldigd naar het vol gende tarief: a. voor de in het derde lid van het vorig ar tikel onder A genoemde groep van personen: voor de inkomens van 600.tot en met 700.Yi gedeelte der kosten; voor de inkomens boven 700.tot en met 1200.— y, gedeelte der kosten; voor inkomens boven 1200.— de volle kosten. b. voor de in het derde lid van het vorig artikel onder B, C en D genoemde groepen van personen voor inkomens van 1000.tot en met 1200.yk gedeelte der kosten; voor inkomens boven 1200.tot en met 1600.gedeelte der kosten; voor inkomens boven 1600— tot en met 2200.— de helft der kosten; voor inkomens boven 2200.— de volle kosten. Bij gelijktijdig vervoer met hetzelfde voertuig van meer dan één persoon uit hetzelfde gezin is de bijdrage slechts eenmaal verschuldigd. Burg. Stand Geboren: Betty Mary, d. van C. P. Leegwater en B. Hamel. Gehuwd: A. J. A. van Dijk en A. Paap P. Masee en C. van der Brugge G. Zeitz en A. Ledegang P. C. Plas en A. C. M. Meester J. J. Kan en K. Terol C. F. van der Bult en A. Kahlman. Ondertrouwd: J. H. van Keulen en M. Eickenaar. Zuiver inkomen Alleen loopende personen Gezinnen tot en met 4 personen Gezinnen van 5, of 6 personen Gezinnen van meer dan 6 personen IJMUIDEN, 28 Nov. Rïjksvischafslag. Tarbot per K.G. 0.85—0.70; Griet per 50 K.G. 26.00—17.00; Tong per K.G. 1.25—0.60; Groote Schol per 50 K.G. 24.00—21.00; Middel Schol per 50 K.G. 30.00—23.00; Zet Schol per 50 K.G. 30.0025.00; Kleine Schol per 50 K.G. 23.00 7.90; Schar per 50 K.G. 18.00—16.00; Tongschar per 50 K.G. 28.5023.00; Vleet per stuk 2.00; Pieterman en Poon per 50 K.G. 7.00—4.50; Gr. Schelvisch per 50 K.G. 28.5028.00; Middel Schelvisch per 50 K.G. 25,00—17.50; KI. mid. Schelvisch per 50 K.G. 22.5012.00; Kleine Schelvisch per 50 K.G. 12.50—2.50; Kabeljauw per 125 K.G. 56.00—33.00; Gullen per 50 K.G. 16.002.60; Leng per stuk 2.15—0.75; Heilbot per K.G. 0.75—0.60; Wijting per 50 K.G. 3.50— 1.60; Koolvisch per stuk 1.05—0.35; Makreel per 50 K.G. 22.0017.50; Versche Haring per kist 6.20—4.10. van de heden aan den Rijksvischafslag aange komen Stoomtrawlers. Derika 1900; Hercules 2400; Caroline 240C; Amsterdam 2800; Ommering 2800; Spaarne- stroom 1700: Holland 3 1300; Penelope 1700: Delfland 1500; Incierno 1700; Aneta 2900; Cor nells 1600; Marie Elisabeth 1800. Ik droomde dat ik jarig was, dat ik dien dag den liefelijken leeftijd van acht jaren bereikt had. En als je jarig bent, dan word je grooter. En ik lag mijn beentjes uit te rekken, te pro- beeren hoever ik nü met mijn groote teen komen kon. En ik droomde van de cadeaux die ik krijgen zou. Ik had gevraagd om een paar duiven, om een wit konijn met roode oogen, om een gan zenbord op carton, om gekleurde potlooden Zoo droomde ik, glimlachend en blijde. En verder en verder droomde ik Ik werd hoe langer hoe grooter. Mijn groote teen werd al langer en langer. Onderwijl scheen ik een paar jaar ouder te worden ook. Er groeide een baard op mijn ge zicht. Mijn haar begon wit te worden. Mijn kuif werd haartje voor haartje weggepikt door een kwikstaart, die er zijn nest mee bekleedde. En die groote teen werd onheilspellend lang. Een monster teen werd het. Een teen om niet aan te zien. En hij werd al kouder en kouder. Toen werd ik wakker en het eerst riep die groote teen weer om aandacht. Het meubel stak buiten boord en was zoo koud als ijs. Toen kwam gaandeweg de geheele droom weer voor mijn geest Ik dacht eraan dat ik werkelijk binnen een paar dagen jarig zou zijn. Met weemoed peinsde ik over dien lieven tijd, dat ik voldoening vond bij een ganzebord, een duif, een konijn met roode oogen Ja, en nuach, ach, wat een erschilü Toen blij meteen konijn, dat ik graag voerde. Nu een huis vol met tweevoetige konijntjes, die ik.... nu ja, ook graag voer, maar die niet tevreden zijn met een bosje gras, een beetje paardesla, een knolletje of een korstje; die ik niet te slapen kan leggen in een leeg stijfsel- of pruimen-kistje met een beetje stroo. Toe, helpt nu weer eens, vrienden. Ge schijnt mij werkelijk de laatste tijd te vergeten. Ik ben de geheele volgende week nog een beetje jarig en, als het moet, zal ik wel het geheele jaar jarig blijven. FATHER LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937. U kunt ons ook helpet, door ons geld te geven tegen rente zoolang u leeft. Na uw dood wordt het geld gebruikt voor de opleiding tot priester van arme jongens. Over parkeer ellende te Haarlem Dinsdag 22 November was ik in Haarlem, liep door de Groote Houtstraat, Gierstraat, Zijlstraat en nog meerdere drukke verkeerswegen. Overal stonden meerdere auto's langs de trottoirs. In de Zijlstraat naast bet stadhuis, zelfs aan beide zijden. Een en ander trok mijn aandacht. In een lunchroom ging ik een kop koffie drinken, waar na weer een wandeling door de stad volgde. Na verloop van 1 y2 uur was ik weer terug in de Zijl straat naast het stadhuis en vond daar nog steeds vier auto's, dezelfde van iy2 uur geleden. Dit feit staat niet op zichzelve, neen. zulks komt op meer dere plaatsen dagelijks voor in Haarlem. Twee minuten loopen vanaf de het verkeer belemme rende en opstoppingen veroorzakende auto's is het officieele parkeerterrein waarop drie auto's stonden. Scherp contrast. In de drukke verkeers straten vele, zeer vele parkeerende auto's, welke voortdurend het verkeer in gevaar brengen en op stoppingen veroorzaken. De parkeerplaats nage noeg ledig. Politie om de betreffende chauffeur te bekeuren ziet men niet, want het is Dinsdag en er is geen bloembollenbeurs vandaag. Wij gaan een dag terug naar de stille straten rondom het beursgebouw. Motorbrigade, politie per fiets en te voet is daar thans overvloedig aanwezig. De beursbezoekers, die per auto komen, trachten hun wagen in de stille zijstraten van de Wilhelmiha- straat, Zijlvest en op de breede Wilhelminastraat zelve neer te zetten van twee tot vier uur. enkele tot vijf uur. Elke week staan daar ongeveer 150 auto's, terwijl er minstens nog eenzelfde getal op parkeerterreinen en andere plaatsen staan. Zeer velen brengen hun vrouw en kinderen mee om te winkelen, wat voor Haarlem ongetwijfeld zyn voordeelen medebrengt. Geen enkele beursbezoeker plaatst zijn auto ln de Groote Houtstraat of óp een anderen drukken HOEK PARKLAAN verkeersweg, want dan zou natuurlijk het verkeer ernstig belemmerd worden. Wat gebeurt nu op de stille Zijlvest voor no, 25 A, waar totaal geen ver keer is. Daar zijn enkele beursbezoekers bekeurd omdat zij op order der politie zich niet verwij derden. Als reden gaf de politie op, dat door het aldaar parkeeren het verkeer gehinderd werd en opstoppingen kunnen ontstaan. Toen ik in de Zijlstraat stond te kijken en constateerde dat daar auto's gedurende twee uur het verkeer werkelijk ernstig belemmerden en geen proces-verb, volgde, kreeg ik onwillekeurig den indruk, dat het de bedoeling is de vreemdelingen, althans de zeer vele beursbezoekers op Maandag onaangenaam te bejegenen en te verjagen, want waarom wel be keuren op de stille Zijlvest voor no. 25 A en waar om niet op de drukke Zijlstraat. Wat zal er ge beuren wanneer 12 December vonnis geveld wordt en de betreffende personen veroordeeld. Zal dan de politie met het heele corps komen en die 150 autobezitters wegjagen of verbaliseeren? Wanneer men in Amsterdam wil winkelen kan men daar gedurende 4 uren zijn wagen kosteloos parkeeren onder toezicht van een door de stad aangestelden autowacht. Niet alleen op de officieele parkeer plaatsen. neen. langs het drukke Damrak of Rokin kan men zonder proces-verbaal zijn wagen neer zetten Wel een scherp contrast tusschen Haarlem, waar men op stille plaatsen zonder verkeer ver- baliseerd wordt, waar geen voldoende gelegenheid om te parkeeren gegeven wordt. Als de verschil lende wagens naar de parkeerplaatsen gezonden worden b.v op Zaterdagavond is het niet mogeliik zijn wagen behoorlijk te plaatsen, terwijl het uit gesloten is dat op de Groote Markt een auto bezitter. die wat vroeg weg wil p-aan en midden tusschen de andere wagens zit. zijn auto er tus schen uit kan krijgen. Zou de stille Nassaulaan niet beter wezen, want op dat verhoogde gedeelte kunnen zeer vele auto's staan en kan men steeds wegrijden wanneer men dit wenscht? Zou het niet gewenscht zijn wanneer de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer en de Middenstandsvereeni- ging eens trachten het Gemeentebestuur van de noodzakelijkheid te overtuigen, dat er goede par keerplaatsen komen, waaroo men de eerste uren vrij kan parkeeren. De bewoners van de Wilhel minastraat en naaste omgeving, zouden er zeker heel dankbaar voor zijn en de vele autobezitters niet minder, terwijl het voor de politie ook aan genaam zal zijn Het kan toch moeiliik de bedoeling zpn om de vreemdelingen, speciaal de bezoekers der bloem bollenbeurs te beletten dat zij of hun vrouw en kinderen gaan winkelen. Woeden de beursbezoekers na 12 December uit de stille straten in de omgeving van het beurs gebouw verlaagd, is de politie eveneens verplicht eenzelfden maatregel toe te passen in de Groote Houtstraat Zijlstraat enz. De gevolgen zullen voor den winkelstand zeker merkbaar zijn. P N. JONKHEER. Hillegom. binnenlandsche havens. IJMUIDEN. Aangek. 25 Nov.: Raymond, s., Os- tende (voor Velsen) 26 Nov.: Thornbury, s.. Leningrad: Anadne (Duitsche), s., R'dam; Myrmidon, s., Java; Ausma, s Leningrad; Maria Maersk, s-, Trinidad. Vertrokken 25 Nov.: Hofuku Maru, s„ Phila delphia; Nero, s„ Odense; Fauna, s., Kopenhagen; arin, s., Bremen. Karin s„ Bremen; Everett, s.. Seaham; Agnlta. s„ Curacao; Betty H. s., Gdynia; Brion, s„ Bor deaux: Órestes, s., Middl. Zee via R'dam; Aurora, s., Middl. Zee. AMSTERDAM. Aangek. 25 Nov.: Seine. R dam, ledig, Javakade, Wm. H. Müller Co.; Karin, Zaandam, bunkeren, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij. 26 Nov.: Ariadne (Duitsche), R'dam. stukgoed. De Ruyterkade, Van Es Van Ommeren: Thorn bury, Leningrad, hout. Houthaven. Vinke Co.: Myrmidon. Java. stukgoed. Bomeokade, Mever OÖ.'s Scbeepv. Mil: Ausma Teninerad. hout. Hout haven. Ned Bevr.kantoor- Marie Maersk. Trinidad, stookolie, Tankterrein K.N.S.MVtacfrtmall. mt.t. vrnrri ivn. JOHAN VAN OLDEBARNEVELT, uitreis, 24 Nov. van Colombo. POELAU ROEBIAN, uitreis, 25 Nov. te Genua. TAJANDOEN. thuisreis, 25 Nov. van Marseille. JOHAN DE WITT, uitreis. 25 Nov. van South ampton. HOLLANDAMERIKA LIJN. DRECHTDIJK, Pacific Kust n. R'dam, 26 Nov. te Li verprol verwacht. DAMSTERDIJK, R'dam n. Paacific Kust, 25 Nov. te Willemstad DINTELDIJK, 25 Nov. van R'dam te Seattle. BREEDIJK, uitreis, 26 Nov. van Antwerpen. ROTTERDAMZ.-AMERXKA LIJN. ALPHACCA, thuisreis, pass. 25 Nov. Las Palmas. ALDABI, thuisreis, 25 Nov. van Bahia. HALCYOYN LIJN. STAD DORDRECHT, vertrekt 30 Nov van Huelva n. R'dam. KON. NED. STOOMB. MIJ. AJAX. 25 Nov. van Cephalonia n. Vostizza. SIMON BOLIVAR, thuisreis, 27 Nov. n.m. te Plymouth verwacht, HERMES, 25 Nov. van Malta te Tunis. HEBE, 25 Nov. van Messina te Tunis. HEBE, 25 Nov. van Messina n. Catania. RHEA 25 Nov. van Barcelona te Tarragona. HERCULES, Middl. Zee n. Amst., pass. 25 Nov. Gibraltar. EUTERPE, 25 Nov. van Santander n l-asel. ULYSSES, 25 Nov. van Piraeue n. Salonica. THESEUS, 25 Nov. van Kopenhagen te Aalborg. ARIADNE. 25 Nov. van Amst. te R'dam. DEUCALION, uitreis, was 25 Nov. 10 u. v.m. 120 mijlen N.W. van Flores. TRAJANUS thuisreis, 23 Nov. van Fayal. BRION, 25 Nov. van Amst. n. Bordeaux. ORESTES, 25 Nov. van Amst. via R'dam naar ^AURORA 25 Nov. van Amst. n. Middl. Zee. NERO, 25 Nov van Amst. n. Odense. 99 TELEFOON KLEINE HOUTWEG 19 TELEFOON 13721 Verkoop en verhuur van perceelen en winkelzaken, taxaties, assur. en hypotheken. Wij garandeeren U niet een reëele behand. Uwer perceelen dan wel een reëele behand. Uwer belangen. Makelaar HENRI KERMER. Verzon Denkt U er wel om Dames, de laatste week voor 1.50. Wie van deze week nog bespreken, worden tegen dezen prijs nog geholpen. bestemd voor Den Haag en omliggende gemeenten, als ook voor Scheveningen, het Westland, enz., plaatst men het best in Torenstraat 27 's-GRAVENHAGE DAMES Gedurende deze week geven wij aan iedere 10de Dame die zich bij ons laat Permanenten een GRATIS PERMANET-WAVE, geheel compleet. Probeeert eens onze prima Permanent, uitstekend geschikt voor dun en slap haar, tegen reclame-prijs van 2.50, zonder bijkomende kosten. Succes verzekerd. Dus allen naar de HORLOGEMAKER - KL. HOUTSTR. 9 Ruime keuze in HORLOGES, KLOKKEN, PENDULES en tegen scherp concurreerende prijzen. Reparatiën spoedig en billijk. bij het ontvangen van MUZIEK INSTRUMENTEN. Thans extra lage prijzen en 10 korting, om ruimte te maken voor de komende verbouwing.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3