Keert de verloren zoon terug? Zal Hindenburg nu beslissen? m Het nieuws van heden VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DE GR00TE VIJF BIJEEN Van officieus naar officieel Vlootontwapening VON SCHLEICHER RIJKS KANSELIER? DE BAROMETER DONDERDAG 1 DECEMBER 19 i2 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Het conservatieve Lagerhuis toont weinig neiging tot forsche maatregelen Het W eeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ CRISISNOOD IN DUITSCHLAND Ierland's gouverneur Verscheidene Berlijnsche kolenhandelaren zijn ertoe overge gaan kolen en briketten bij het pond te verkoopenwelke kleine hoeveelheden nog op rekening worden geleverd Roosevelt voor vloot- bezuiniging W erkloozen-be tooging te Schwelm Politie treedt streng op Japansche aanval op Jehol Volgens Der Deutschezou Hin denburg Zaterdag jl. ernstig in beraad hebben gestaan af te treden Gaat Adolf nog naar Berlijn? von Schleicher De Nazi-leiders te Weimar Als de Rijkspresident moest kiezen Wilde Von Hindenburg aftreden? Grootsche plannen in Engeland Turati zwaar gestraft Uit al zijn functies ontheven Tumult in den Nat. Raad van Oostenrijk A.B.C. weer verschenen Pauselijk schrijven aan Kard. Frühwirth DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Anti-Hongaarsche demonstraties Ruiten van consulaatsgebom te Klausenburg ingeworpen Valsche paspoorten Belangrijke ontdekking te Berlijn Trotzki terug naar Isstamboei NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 16242 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. V<--or de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek De vraag, of Duitschland, de verloren zoon van Genève, naar het huis der ontwape ningsconferentie zal terugkeeren, houdt op het oogenblik de internationale aandacht gespannen. In tegenstelling met den verloren zoon uit de parabel, die het ouderlijk huis ver liet, ofschoon hij het er bijzonder goed had trok Duitschland uit Genève weg, omdat het er niet als een gelijkgerechtigd kind van interna tionalen huize werd behandeld. Het verklaarde met niet mis te verstanen nadruk, dat het er niet aan denken zou terug te keeren, alvorens de andere huisgenooten zijn recht op gelijkheid zouden hebben erkend. Het heeft tot nu toe met vastberadenheid in deze besliste houding vol hard en weerstand geboden aan alle verlokkin gen, waarmee men het tot weer deelnemen aan het werk der ontwapeningsconferentie trachtte te bewegen. Het gevolg daarvan is geweest, dat er een aanmerkelijke wijziging is gekomen in de standpunten der verschillende Europeesche mo gendheden tegenover den aanvankelijk als on vervulbaar en inopportuun veroordeelden Duitschen eisch. Reeds onmiddellijk na Duitsch- lands wegblijven uit Genève gaf de vaderlijke en verzoeningsgezinde Ramsay MacDonald zich alle mogelijke moeite om te Londen de vijf groo- te mogendheden: Engeland, Frankrijk, Italië, Amerika en Duitschland aan één tafel te ver eenigen ter bespreking van de mogelijkheden om aan den eisch van de Duitsche Rijksregeering te gemoet te komen. Duitschland voelde onder zekere voorbehouden wel iets voor dit plan, maar Frankrijk oordeelde de gelijkgerechtigdheids kwestie een aangelegenheid, welke uitsluitend op de ontwapeningsconferentie in tegenwoordig heid van alle onderteekenaars van het Verdrag van Versailles kon worden besproken, en gaf te kennen, dat het een eventueele uitnoodiging van Ramsay MacDonald om te Londen te komen praten zou afslaan. Gezien deze situatie koos de Engelsche premier de wijste partij en hield de reeds geschreven invitaties in zijn por tefeuille. Middelerwijl ontspon zich tusschen Herr von Papen eenerzijds en Edouard Herriot anderzijds een verbitterd openbaar debat, waarbij de heeren zich dusdanig opwonden en elkander met zulke scherpe verwijten over laadden, dat een verzoening tusschen Frank rijk en Duitschland op dit punt welhaast on mogelijk leek. De Engelsche minister van bui- tenlandsche zaken Sir John Simon voelde zich genoopt zich in dit onzalig debat te mengen en hij deed dit aanvankelijk op een wijze, welke meer met de Fransche wenschen dan met de Duitsche eischen rekening scheen te willen houden. Set door Engeland nagestreefde doel: de ontwapeningsconferentie voor het acute ge vaar van een totale mislukking te behoeden door Duitschland weer tot medewerking over te halen, kwam men geen stap dichterbij. Italië had zich echter onmiddellijk en vol ledig uitgesproken voor de erkenning van de billijkheid van den Duitschen eisch en Amerika was dezelfde opvatting toegedaan, mits het in willigen van dien eisch maar niet zou leiden tot een herbewapening van Duitschland, welke noodzakelijk een nieuwen catastrophalen bewa peningswedloop in Europa tot gevolg zou heb ben, Die vrees voor een herbewapening van Duifechland bezielde ook Engeland en Frank rijk. Maar allengs brak het inzicht zich baan, dat juist door het niet inwilligen van den Duitschen eisch, Duitschland ertoe gebracht zou kunnen worden te nemen, wat men het niet geven wilde. Sir John's laatste voorstel betreffende de wijze, waarop hij zich een op lossing der pariteitskwestie practisch dacht, was voor Duitschland dan ook heel wat aanne melijker dan de denkbeelden, welke hij in zijn eerste nota ontvouwde. Bovendien werd Frankrijk beducht voor de mogelijkheid van een nieuw isole ment, nu Italië, Engeland en Amerika geen principieele bezwaren meer tegen Duitsch- lands gelijkgerechtigdheid bleken te bezitten. In het ontwapeningsplan van Paul Boncour werd voor 't eerst een voorstel gedaan tot wij ziging van dat deel van het Verdrag van Ver sailles, waarin de bewapeningsongelijkheid van Duitschland is vastgelegd, zij het ook onder allerlei voorwaarden, welke de angstvallig be waakte Fransche veiligheid zouden moeten verzekeren. Zoo werd de tijd rijp voor een toenadering. Norman Davis, de Amerikaansche gedelegeerde ter Ontwapeningsconferentie, reis de ijverig tusschen Londen en Parijs heen en weer om de veranderde stemming uit te buiten en een officieuse bespreking tusschen de vijf groote mogendheden te Genève ter voorberei ding van Duitschlands terugkeer mogelijk te maken. Hij schijnt succes te hebben gehad, want de groote Vijf zullen elkander, behoudens onverhoopte en onvoorziene omstandigheden, straks aan de oevers van het meer van Genève treffen om te zoeken naar een alle partijen bevredigende methode, volgens welke de Duit sche uit de rails geloopen wagen weer aan den ontwapeningsconferentie-trein zou kunnen worden vastgekoppeld en de reis naar het vei lige vacantie-oord des lichtbewapenden vredes met alle man „aboard" zou kunnen worden voortgezet. Wellicht dat de pijnlijke kwestie der oorlogsschulden aan Amerika de bespre kingen gunstig zal beïnvloeden. Immers, al leen wanneer Europa tot een drastische be wapeningsvermindering zou besluiten, zou het op een welwillender houding van den Ameri- kaanschen crediteur mogen hopen. En een dergelijke bewapeningsvermindering is alleen te bereiken met medewerking van Duitsch land. En de medewerking van Duitschland kan alleen gekocht worden met de inwilliging van zijn gerechtvaardigden gelijkgerechtigd- heidseisch. De kans lijkt dus niet uitgesloten, dat uit de officieuze bespreking te Genève de offi- cieele weder deelname van Duitschland aan de Ontwapeningsconferentie zal volgen. Om dit resultaat te bewerken, zullen de groote Vijf echter alle vijf zinnen ter dege bij elkaar moeten houden. LONDEN, 1 Dec. (V. D.). In de Lagerhuis zitting van gisteren sprak de Eerste Lord der Admiraliteit, Sir Bolton Eyres-Monsell, over de voorstellen tot vervanging der slagschepen door schepen van 10.000 ton. De Britsche Admirali teit was van meening, dat het onmogelijk was met een schip van 10.000 ton de taak van een slagschip te vervullen. Dit was de meening van 99 procent van alle zeeoffio-eren r-ovendien zou een dergelijke maatregel geen bezuiniging zijn, want wanneer Engeland zou overgaan tot het gebruik van het 10.000 ton-type, dan zouden daarvan zooveel schepen gebouwd moe ten worden, dat men eerder een verhooging dan een vermindering van de kosten zou krij gen. Engeland probeert de tonnage der slag schepen te verminderen tot 22.000 ton. Voorts wil 't de duikbooten afschaffen, waarna Engeland be reid zal zijn het aantal zijner torpedojagers te verminderen, op voorwaarde, dat andere sta ten zich daarbij aansluiten .Engeland wenscht een verlaging van de tonnage der kruisers tot 7000 ton. Een dergelijk kruisertype zou nie mand een aanvalswapen kunnen noemen. De Engelsche regeering heeft het oog op 't scheeps- type, dat Duitschland is toegestaan onder het Verdrag van Versailles. De Conservatieve afgevaardigde Carsden zei- de, dat Duitschland een uiterst gevaarlijk krui sertype ontwikkelt, dat alle berekening van de constructeurs der slagschepen in de geheele we reld onderstboven werpt. Engeland heeft slechts drie schepen, die een dergelijken kruiser in be dwang zouden kunnen houden. Ook andere afgevaardigden wezen op het gevaar van het nieuwe Duitsche scheepstype, dat een voorbeoia van oorlogsscheepsbouwkunde was. De cue -minister van Koloniën, Amery, ver klaarde, dat het niet te rechtvaardigen was, dat Engeland door het Verdrag van Versailles ge dwongen zou worden quantitatief te ontwape nen tot op het Duitsche peil. De gevolgen zou den slechts een hervatting van de militaire activiteit van Duitschland zijn, om de verloren gebieden te heroveren. S Verwachting: Meest matige Zuide- lijke tot Westelijken of Noord-Westelijken wind, meest zwaar bewolkt met tijdelijke H opklaring, waarschijnlijk eenige regen- buien, vooral aanvankelijk zachter. Hoogste stand: 770.0 te Budapest. Laagste stand: 740.9 te Vardö, 741.6 te Isafjord. Zon op 7.49, onder 3.49. Eerste Kwar- tier Zondag n.m. 10.05. Licht op 4.19. Onze Londensche correspondent schrijft d.d. 27 Nov.: De benoeming van Mr. Donal (Daniël) Buckley tot Gouverneur-Generaal van den Ier- schen Vrijstaat heeft algemeene verwondering verwekt. In Engeland is hij vrijwel een onbe kende, en ofschoon hij in Ierland de achting geniet van allen die hem kennen, nam hij tot nu toe in het openbare leven toch slechts een zeer ondergeschikte plaats in. Tweemaal heeft hij zitting gehad in de Dail, waar hij tot de partijgangers van Mr. de Valera behoorde, maar waar hij zich nimmer op eenige wijze onderscheidde. In 1916 nam hij aan het hoofd van vrijwilligers uit zijn geboorteplaats, May- nooth, deel aan den Paasch-opstand; hij werd geïnteresseerd en later verbannen, doch keerde bij de uitvaardiging eener algemeene amnestie terug naar Maynooth, waar hij een bloeiend magazijn bestuurde dat hij kort geleden aan zijn zoon overdeed. Zoowel te Dublin als te Londen meent men dat Mr. de Valera een goede keus gedaan heeft. Hij heeft een partijgenoot benoemd, die geen politieke ambities heeft, en met wien de regeering dus bezwaarlijk in conflict kan ko men; verder een man die juist door zijn be trekkelijke obscuriteit aannemelijk zal zijn voor allen, die de benoeming van een der Republi- keinsche leiders tot het hooge representatieve ambt als een nieuwe uitdaging beschouwd zou den hebben. Mr. Buckley heeft den eed aan den koning reeds afgelegd, en zal binnenkort waarschijnlijk te Londen komen om in audiëntie te worden ontvangen en „to kiss hands" een ceremonie, die leden van het Britsche kabinet en Gou verneurs-Generaals meestal volbrengen alvo rens in functie te treden. Het staat nog niet vast of ook Mr. Buckley zich er aan zal onder werpen, maar in elk geval zijn het niet de handen van den Koning van Engeland, doch die van den Koning van den Ierschen Vrij staat, welke hij zal moeten kussen. HANAU, 30 Nov. (V.D.). In de vestibule van de woning van den burgemeester is een rook bom ontploft. Er werd geen schade aangericht. De aanslag houdt verband met het verbod van werkloozendemonstraties ter gelegenheid van het bezoek van een deputatie uit de werkloozen aan de autoriteiten. SCHWELM, 30 November (V.D.). Duizenden werkloozen uit het district Ennepe-Roer zouden vandaag naar Schwelm optrekken om daar voor het districtsbestuursgebouw te protestee ren tegen de door de regeering verlaagde onder steuning. De Landraad had den z.g. honger- marsch verboden en tegelijkertijd politiever- sterking ontboden uit Hagen en Wuppertal Hoewel duizenden werkloozen onder weg door de politie werden teruggestuurd, is het een vrij groot aantal hunner niettemin gelukt in kieme groepjes Schwelm te bereiken. De politie maakte herhaaldelijk van de gummiknuppels gebruik. De politie is met karabijnen uitgerust en heeft de belangrijkste punten van de stad bezet. WARMSPRINGS (Georgia), 30 Nov. (Reuter) Na een bezoek aan Roosevelt verklaarde het democratisch lid van het Huis van Afgevaardig den Carl Vinson, die in de laatste zitting van het Huis uitbreiding van den vlootbouw tot de bij de verdragen vastgestelde grens voorstond, dat hij thans voorstander is van bezuinigingen in het vlootbouw-programma, en wel ten be drage van 30 millioen jaarlijks. Mm kan hieruit concludeeren, dat ook Roo sevelt voor vlootbezuiniging is. SJANGHAI, 30 Nov. (V. D.) Het officieele Chineesche Telegraafagentschap Gomyn deelt mede, dat de Japansche troepen in de provin cie Jehol na een artillerie-bombardement tot den aanval zijn overgegaan. Japansche vlieg tuigen hebben boven Tsjaoja strooibiljetten naar beneden geworpen, waarin werd medege deeld, dat de Japanners twee divisies hadden geconcentreerd om de provincie Jehol te bezet ten. BERLIJN, 30 Nov. (Per telefoon.) Naar in goed ingelichte politieke kringen verluidt, zal Rijkspresident von Hindenburg Donderdag den Rijksweer-minister, generaal Von Schleicher, de formatie van een nieuw kabinet opdragen. Het huidige kabinet zal, naar verluidt, een be langrijke wijziging ondergaan. In de omgeving van Schleicher wordt ver wacht dat Hitier Donderdag toch nog naar Berlijn zal komen. (United Press) Deze oplossing van de crisis wordt in breede kringen toegejuicht. Aangenomen wordt dat een prèsidentieele regeering Von Schleicher zeker kan zijn van de instemming van het Centrum, de Beiersche Volkspartij, de Duitsche Volkspartij en ook de Duitsche Nationale Volkspartij. In politieke kringen wordt in dit verband gewezen op het interview dat de „Nachtaus- gabe" heeft gehad met den Duitsch-Nationalen afgevaardigde Schmidt uit Hannover, waarbij deze nadrukkelijk eischt dat een einde aan de crisis zal komen en dat een regeering zal wor den gevormd, welke „crisisvast" is en een dui delijk, economisch plan heeft zonder zich even wel vast te leggen aan een bepaald persoon. De Duitsch-Nationalen zouden op het stand punt staan, dat een autoritaire regeering moet worden gevormd en dat de kwestie van per- h EtX&tV&K&ff - sonen daarbij op den achtergrond moet worden geplaatst. Met betrekking tot de Woensdagmiddag ge houden bespreking der N.S.D.A.P.-leiders, wel ke drie uren duurde en waaraan werd deel genomen door Hitler, Dr. Frick, Strasser, Goering en Dr. Goebbels, wordt van officieuse nationaal socialistische zijde verklaard, dat het bij deze bespreking niet ging om kwesties betreffende de huidige regeeringscrisis. Adolf Hitler heeft zich met zijn leiders veeleer infor- matorisch onderhouden. Van een reis van Hitler naar Berlijn, is in nationaal-socialistische kringen niets bekend. In ieder geval blijft Hitier gedurende den nacht op Donderdag te Weimar om vervolgens voor de rest van de week deel te nemen aan de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen in Thüringen. In de Wilhelmstrasse verwacht men evenwel nog steeds dat Adolf Hitler morgen naar Ber lijn zal komen. In politieke kringen te Berlijn neemt men thans aan, dat, ingeval de Rijkspresident vast houdt aan het alternatief Papen of Schleicher, zijn beslissing toch nog zal uitvallen ten gun ste van een kanselierschap Schleicher, zelfs wanneer de laatste onderhandelingen van Schleicher met de N.S.D.A.P. op niets zouden uitloopen. Hoe langer de crisis evenwel duurt, hoe nerveuzer de stemming zal worden. „D.A.Z." bepleit een candidatuur Von Schleicher. Mocht Donderdag of Vrijdag de benoeming van een kabinet Schleicher af komen dan zal het kabinet na de bijeenkomst van den Rijksdag de volgende week zeer zeker een openlijke beslissing der partijen teweeg brengen. Mocht het uitgestemd worden, dan zou het als zaken-kabinet aanblijven Mochten noodverordeningen worden ingetrokken dan is eveneens te verwachten dat maatregelen zul len worden getroffen om deze te herstellen. „Der Deutsche" meent, dat tegen de oplos sing Von Papen met alle middelen wordt ge streden en geïntrigeerd door die partijen, wel ke den val van Brüning bewerkten en den koers van Von Papen hadden bepaald. Men wil den Rijkspresident noodzaken of de grondwet terzijde te stellen, of af te treden en het is geen geheim, aldus het blad, dat Hindenburg Zaterdag j.l. zich ernstig heeft afgevraagd of hij zijn functie niet zou neerleggen met een proclamatie aan het Duitsche volk. Dat zou evenwel het oogenblik zijn geweest, om het plan van een Rijksbestuurder ten uitvoer te leggen. De ex-keizer is er tegen dat de ex- kroonprins deze rol op zich neemt, terwijl de kroonprinses haar oudsten zoon op deze plaats zou wenschen te zien. Het blad vervolgt dan: Hitier moet begrijpen dat het den Rijksweer- minister op dit oogenblik er niet om gaat ge tolereerd te worden, maar om een garantie te krijgen dat de nationaal-socialistische-com- munistische meerderheid de noodverordeningen der regeeringen Papen en Brüning niet intrekt. LONDEN, 30 Nov. (Reuter) De „Daily Express" meldt: Een plan om de ijzerertsla^en n Northamptonshire, welke in totaal geschat worden op 500 millioen ton, te ontginnen, werd gisteravond aangekondigd door de Bankers In dustrial Development Company en Messrs Ste wart Lloyds. De lagen, die over een uitgestrektheid van 26.000 acres (1 acre 4047 M2.) gelegen zijn, zouden geschikt zijn voor de vervaardiging van Bessemer-staal. De onderneming zou, naar men verwacht, verscheidene duizenden menschen aan werk helpen. ROME, 30 November (V.D.) Afgevaardigde Turati is, naar officieel wordt medegedeeld, door den partijsecretaris Staraze voor onbe- paalden tijd in al zijn functies geschorst. Als motief wordt aangegeven, dat hij in eenige particuliere brieven, welke bekend zijn gewor den, uitdrukkingen heeft gebruikt, welke in het bizonder voor een fascistisch functionaris betreurenswaardig en ontoelaatbaar zouden zjjn. Turati is, zooals bekend, in het jaar 1929 als opvolger van Farinazzi secretaris van de fas cistische partij geworden. Deze functie heeft hij tot October 1930 bezet. Hij werd toen door Giuriati vervangen. Alle functies, welke Turati nog in den loop van dit jaar bekleedde, heeft hij evenwel reeds begin van den herfst neer gelegd. WEENEN, 30 Nov. (V. D.) In de Woensdag gehouden zitting van den Oostenrijkschen na- tionalen Raad is het naar aanleiding van de beantwoording van een door sociaal-democraten gestelde vraag betreffende het studentencorps te Weenen, zeer rumoerig toegegaan. Staatssecretaris Fey herinnerde in zijn ant woord aan den 15 Juli 1927, den dag waarop, zooals bekend is, het paleis van Justitie tijdens de bloedige onlusten, in vlammen opging. Toen de staatssecretaris dezen datum had genoemd, riepen de sociaal-democraten: dat is onge hoord. Leugenaar, verrader. De president schorste de zitting gedurende tien minuten Na de hervatting verlieten de leden der sociaal democratische fractie de zaal. Staatssecretaris Fey vervolgde toen zijn redevoering. Hij deelde mede, dat het studentencorps, dat deel uit maakt van de Heimwehr, door de autoriteiten wordt erkend en dat de bepalingen van dit corps niet in strijd zijn met de wet. MADRID ,30 Nov. (Per telefoon). Het beken de Spaansche dagblad A. B. C., dat maanden lang was verboden, is hedenmiddag voor de eerste maal met een oplaag van 500.000 exem plaren verschenen. Dat beteekent voor Spanje een record-oplaag. (United Press) ROME, 30 Nov. (Reuter). Z. H. de Paus heeft aan Kardinaal Frühwirth een eigenhan dig geschreven brief doen toekomen, waarin Hü den Kardinaal van harte gelukwenseht met zijn zilveren Bisschopsjubileum. Zal Hindenburg nu beslissen? Een Kabir e on Schleicher verwacht. Werkloozen-demonstraties in Duitschlar, Schrijven van den H. Vader aan Ka Jinaal Frühwirth. Turati uit al zijn functies ontheven. Grootsche plannen inzake ontginning vu ertslagen in Engeland. Steun aan werklooze Nederlanders in het tui - tenland? Tweede Kamer zet de behandeling der be grooting van Binnenlandsche Zaken voort. Oude man in kluizenaarswoning verbrand. Brand in het „Deutsche Madchenheim" te Den Haag. Tegen stopzetting der Zuiderzeewerken. Berooving te Zaandam; twee verdachten ge arresteerd. Stationskas te Maam gestolen. De moordaanslag te 's Gravenhagegevangen houding van verdachte v. B. verlengd. De salariskorting in Indië. Extra Kerstuitkeering voor de werkloozen. Begrooting van Buitenlandscche Zaken in dr' Tweede Kamer aangenomen. Wetsvoorstel ingediend tot afschaffing van a n Zomertijd. Felle boerderübrand te Melick. De electrificatie van het baanvak Ar-sterdam EdamVolendam voltooid. Nationaal Crisis-Comité; de resultaten van het afgeloopen jaar. Sweepstake-tickets te Rotterdam in beslag ge nomen. BOEKAREST, 30 Nov. (Per telefoon). In d. stad Klausenburg hebben aan den vooravond van de herdenking der onderteekemng van bet Verdrag van Trianon demonstraties plaats ge had. De ruiten van het Hongaarsche vice-consu- laat werden ingeworpen en bovendien werdei brandende fakkels in het gebouw geslinge: r: waardoor aanzienlijke schade werd aangericht. Tenslotte werd op het gebouw de Roemeense re vlag geheschen. Ook de ruiten van de particuliere woning var. den vice-consul Warda werden met brandende fakkels ingeworpen. (United Press) BERLIJN, 1 Dec. (W. B.) Gisteravond heeïi de politie een werkplaats ontdekt, waar vs:- sche paspoorten werden gemaakt. Zij arresteerde twee personen, die blek to te behooren tot een groote organisatie Een m nigte valsche passen uit alle deelen van Eu ropa werden ontdekt, stempels met h:, dl keningen van alle Europeesche politie-aut A teiten en moderne grafische instrumenten MALMO, 30 Nov. (Reuter). Het Trotzki aan Zweden zal niet kunnen do daar zijn verlof in Denemarken met v< i is, zoodat hij niet meer tijdig ui; Zv ui Denemarken zou kunnen terug! eren. T: i :.ki gaat thans weder naar Isstamboei ;.erug. Hoogste stand op Donderdag 1 uur n.m.: 758 Achteruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1