STADSNIEUWS Mm&Mjftoni: Kerkberichten Haarlem, 3 Dec. ZATERDAG 3 DECEMBER St. Vincentiusbibliotheken ELEKTRICITEITSBEDRIJF VAN NOORD-HOLLAND Onderzoek naar den financieelen toestand Grootere tariefsverlaging mogelijk? ONTSPANNING VOOR WERKLOOZEN Een geestige voorstelling Crisis-comité Brusse's „Boefje" DEN HAAG—AMSTERDAM Geen autobusadienst Personalia Binnenbrandje Morgen alle winkels open! Geen spreekuur HERINGA WUTHRICH - HAARLEM Exide Batterijen, ook reparaties Rijwiel teruggevonden VERKEERSONGEVALLEN Auto gekanteld KATHEDRALE EDELWACHT Een kindervriend Lustrumviering PALACE-BIOSCOOP LUXOR-THEATER REMBRANDT-THEATER Watt en Y2-u)att bij de kannibalen LEENING VELSEN Belangrijk overteekend Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND Inspecteur C. H. Kemperdie thans zijn zilveren jubileum als politie-ambtenaar viert VOETBAL I.V.C.B.-PROGRAAM D.H.V.B.-PROGRAMMA R.K.S.V. „Onze Gezellen" DAMMEN Damclub „Haarlem" HAARL. R.K. DAMBOND Bekerwedstrijden le klas MOTORSPORT Kampioensrit Motorclub „Haarlem" VRAGENBUS HAARLEMMERLIEDE HEEMSTEDE OVERVEEN AGENDA 4 December 5 December Apotheekdienst SANTPOORT Eenigen tijd geleden maakten wij melding van een request van een elftal gemeenten, ge richt aan de Prov. Staten van Noord-Holland, waarop werd aangedrongen op een verdergaande verlaging van de P.E.N.-tarieven dan door Ged. Staten is voorgesteld. Voor deze gemeenten geldt, zooals bekend, het allerhoogste tarief, terwijl deze groep toch de kleinste verlaging krijgt toegewezen. Het voorstel van Ged. Staten heeft dan ook groote ontstemming verwekt bij die gemeenten. De requestreerende gemeenten zijn er van overtuigd, dat het Provinciaal Bestuur zijn hou ding niet op economische gronden kan verdedi gen, doch dat de halstarrige handhaving van het tarief slechts is te verklaren als een dwang middel om de concentratie van de electriciteits- voorziening in de provincie te bevorderen. Naar wij uit goede bron vernemen, heeft de „Electriciteitscommissie voor Noord-Holland" op gxond hiervan een bekend accounantsbureau op gedragen, een onderzoek in te stellen naar den toestand van het P.E.N., voor zoover dit aan de hand der gepubliceerde jaarverslagen en andere officieele stukken van dit bedrijf moge lijk is. Met zekerheid kan reeds thans worden medegedeeld, dat, naar de inzichten van den rapporteur, de financieele toestand van het P.E.N. toelaat, een veelvoud van het voor ta riefsverlaging voorgedragen bedrag beschikbaar te stellen. Binnenkort is publicatie te verwach ten, daar het rapport in druk zal verschijnen. Het comité voor ontwikkeling en ontspan ning voor werkloozen heeft Vrijdagavond in de Gemeentelijke Concertzaal een specialitei ten voorstelling georganiseerd, die wel als zeer geslaagd beschouwd mag worden. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. De voorzitter van het comité, de heer E. A. Terhaar, verwelkomde de aanwezigen en bracht dank aan het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen der zaal. Hij constateerde dat de werkzaamheden van het comité een gunstigen invloed op de werkloozen hadden en vroeg nog eens den moreelen steun en sym pathie. Na dit welkomstwoord bracht een orkestje er al spoedig de stemming in door den pittig uitgevoerden marsch van Leo Schrammel: „Wien bleibt Wien.'' Dat de stemming er ook in bleef, daar zorgde het optredend gezelschap wel voor. Henny van Gelder trommelde er lustig op los, Renée en Mieke maakten de vreemdste buitel'rgen, Louis Duvont vertelde van „Af scheid van den Koloniaal" en Max Alexander deed als aankondiger zijn best, terwijl er voor gedragen werd in allerlei nuances van de droe vige levenslied'es tot het dol-komische „De vrouwelëke DOhtie-agent" toe. Het spreekt wel van zelf dat deze (voor de aanwezigen „pas klaar" gemaakte) liedjes zeer in den smaak vielen. De grappen en grollen hebben velen eens een prettigen avond bezorgd. Ook het orkestje weerde zich daoner, al was de voor hun beschikbaare ruimte niet groot. Maar ja. als men het orkestpodium van een concertzaal voor tooneel gaat gebruiken, kan men moeilijk ook nog een „orkestbak" verlangen Y. Z. f 4.75 Wij herinneren met een enkel woord aan de 400ste vertconing van Brusse's Boefje, die het Ver. Rotterdamsch-Hofstad-Tooneel. Directeur Cor van der Lugt Melsert, Zondagavond in den Stadsschouwburg te Haarlem geeft. Gelijk in alle andere voorstellingen speelt Annie v. d. Lugt Melsertv. Ees de titelroL Bij K. B. zijn ongegrond verklaard de be roepen ingesteld door de gebroeders H. en I. Robart te Apeldoorn tegen de beschikking van Ged. Staten van Noord- en Zuid-Holland waarbij hun vergunning is geweigerd tot het in werking brengen van een autobusdienst tusschen 's-Gravenhage en Amsterdam. Herbenoemd als lid der Hoofdcommissie van het Ondersteuningsfonds van het Nederlandsch Onderwijzers-Genootschap de heer M. Mieras, oud-hoofdbestuurder te Heemstede. Vrijdagmorgen ontstond een brandje in het perceel Perseusstraat 8. Dit ontstond doordat de bewoner een potje met was op de kachel zette. Dit potje sprong uit elkaar, waarbij het meubilair vlam vatte. De bewoner heeft het brandje met een em mer water gebluscht. De brandweer was wel aanwezig, doch be hoefde niet op te treden. De schade is onbe- teekenend. Burgemeester en Wethouders van Haarlem hebben ten aanzien van alle winkels in deze gemeente ontheffing verleend van de verbods bepalingen der Winkelsluitingswet 1930 Stbl. 460, welke ontheffing geldt voor den dag van 4 December 1932. in hun vuistjes. De kleinen waren overgelukkig en de man vervolgde zijn weg met een glim lach op zijn gezicht. De heer W. Roodenburg, wethouder van On derwijs, zal de volgende week Dinsdag geen spreekuur houden. Een der rijwielen, welke Vrijdag als ont vreemd aan de politie waren opgegeven, bieek later door den portier van V. en D. binnen gehaald te zijn. Vrijdag is een rijwiel gesto len, dat zich bevond voor een perceel aan de Iepenstraat. Vrijdag ontstond een aanrijding op het kruispunt van EendenstraatTempeliersstraat tusschen een vrachtauto van een vischhande- laar uit IJmuiden, welke van den Raamweg kwam en een luxe auto, welke van den Ko ninginneweg naderde. Door den schok kantelde de vrachtauto, maar werd spoedig daarna weer door een kraanwagen op vier wielen gezet. De luxe auto werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. Gisterenmiddag speelde zich een aardig too- neeltje af op de Botermarkt. Een zestal ar moedig gekleede kinderen stonden voor den oliebollenwinkel met gretige blikken te kijken naar de heerlijke uitstalling. Een buitenman stond dit gade te slaan. Zijn besluit was fluks genomen. Hij ging den winkel in, kocht een zak oliebollen en gaf elk kind een grooten „bol" Men schrijft ons: Bij het 20-jarig bestaan der Kathedrale Edel- wacht werd j.l. Woensdag een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen door den stichter, den zeereerw. heer L. J. Willenborg, oud-kape laan der parochie en pastoor te Bloemendaal. Zeer zeker een plechtige inzet van deze luis terrijke lustrumviering. Geheel in de lijn der Edelwachters werd dit feestelijk gebeuren aangevangen met een alge- meene H. Communie, waaraan door alle kinde ren, alsook door veel medelevende parochianen, werd deelgenomen. De Edelwacht bewijst hier door, dat zij geheel aan de zegenrijke voor schriften van Paus Pius X gehoor heeft gege ven, waaraan het ook toe te schrijven valt, dat dit geestelijk hoogtepunt in de viering van dit lustrum bij velen nog lang in de herinnering zal blijven voortleven. Op minder-geestelijke doch niet minder fees telijke wijze werd deze blijde herdenking in de Leonarduszaal voortgezet. Zij, die er geweest zijn, kunnen getuigen, dat het spel der Kinderen, zoo niet geheel af, bui tengewoon in den smaak gevallen is. Het vrije, vlotte tooneelspel, hun door eerw. Zusters en de onderwijzers van de parochiale scholen ge leerd, werd op flinke wijze voorgedragen en oogstte na elk nummer een dankbaar en en thousiast applaus. Een woord van oprechte hulde aan het onder wijzend personeel, welke met toewijding en lief de zijn vrijen tijd opofferde, is hier ongetwij feld op zijn plaats en in het bijzonder aan den weleerw. heer A. J. v. d. Oudenhoven, die als tegenwoordig directeur met de algemeene zorg voor de vereeniging is belast. „Vier van de Bob" is weer eens een van die winterfilms, die spelen in het hooggebergte, met zijn sneeuw en zijn zon, maar ook met zijn verraderlijken wind en storm. We krijgen er van alles te zien, ski-toch ten, bobslee-rennen, schurken en verliefden, maar voor ons zijn toch de hoofdzaak in deze film de prachtige natuuropnamen in het dik onder de sneeuw liggende gebergte, die van een overweldigende en grootsche pracht zijn. Dat wil echter ditmaal niet zeggen, dat het verhaal, waarom alles in deze geschiedenis draait, best gemist zou kunnen worden; het is werkelijk een aardig gegeven, nu wel niet iets heel bizonders, maar aardig uitgewerkt en goed gespeeld ook. Daar zijn in de eerste plaats de vier van de bob, Tress, Richard, Fritz en Oskar, een leuk stel waarvoor je dadelijk sympathie voelt. Met z'n vieren winnen ze altijd, waar ze in wedstrijden uitkomen en ze zullen natuurlijk ook hier winnen. Zouden zij niet aan den wedstrijd deelne men, dan was de zege zeker voor baron Pies- sow, die zou dan met den beker van kapi tein Garden zijn gaan strijken en om er voor te zorgen dat dit nu toch gebeurt, wil Gar den's dochter, die met den baron verloofd is, (niet uit liefde, maar omdat haar vader haar zoo graag met een kranigen sportman zag trouwen), er voor zorgen dat de Tress-beman- ning niet aan den wedstrijd kan deelnemen. Hoe zij dat klaarspeelt vertellen we nu maar niet wèl, dat zij op het laatste oogenblik berouw krijgt, omdat zij op Tress verliefd wordt. Dan weet zij het, door alles aan Tress te bekennen, nog zóó te wenden, dat Tress nog juist bijtijds op de wedstrijdbaan ver schijnt. echter maar met twee zijner mannen de derde ligt ergens in de sneeuw, met een verzwikten voet. Maar Mary neemt zijn plaats in op de bob en als altijd wint ook nu de Tress-ploeg. En als ze dan, na den wedstrijd in het ho tel terugkomen, is daar juist baron Plessow als oplichter ontmaskerd, wat Mary echter nog niet weet, zoodat zij erg raar opkijkt, als haar vader, op haar mededeeling dat ze nooit met den baron zal trouwen, antwoordt: „zoo denk ik er ook over." Enfin, het einde is weer goed, want niets staat voor een vereeniging van Tress en Mary in den weg. Gretl Theimer, als Mary, die er in haar ski- costuum allerliefst uitziet en Werner Fuette- rer als Tress, hebben het leeuwenaandeel in het succes, maar ook Hans Junkermann als kapitein Garden en von Lewlinsky, Stettner en Halm als de drie andere leden van de Tress-ploeg zijn uitstekend, zoodat we naast de schitterende natuur-opname ook zeer goed spel te zien krijgen. Als geheel dus een zeer mooie film, die van alles wat te zien geeft en dan dat alles ook goed. In het bijprogramma, naast het geluids- nieuws nog een Max F leischer-teekenfilm: „De moordzaak van de haring", die als steeds grappig is om de allerdolste vondsten die er in worden uitgebeeld. Op het tooneel mijnheer Max, een sneltee- kenaar, die zijn kunst uitstekend verstaat. De eerste hoofdfilm welke den Luxor-bezoe- kers deze week gepresenteerd wordt speelt in de dagen der oorlogsverschrikking. Wij hebben al verschillende films in het 1914-genre gezien en de eene is nog overtuigender dan de an dere: de oorlog is onmenschelijk, eischt jonge levens met duizenden op; maakt frissche, krach tige jonge kerels tot wrakstukken, menschen tot ongelukkige deelen van een mensch. Deze film gaat over de oorlogsverpleegsters. Deze bewon derenswaardige garde van jonge meisjes in den bloei van haar leven, moet toch wel moed en durf gehad hebben om midden op het slacht- veld in een oude kerk of vergaan huis' hulp te bieden aan de getroffen soldaten. Ze zijn knap deze film-oorlogsverpleegsters, ze hebben waar schijnlijk nooit een vuurgevecht gezien, weten niet veel van den oorlog-dichtbij af. Maar ze spelen voortreffelijk en ze weten er spanning in te brengen. Natuurlijk een groote dosis lief de met de daaraan onafscheidenlijk verbonden traantjes. Een aardige, maar heftige realistische rol prent, die waard is gezien te worden, mits men niet al te uitbundige zenuwen bezit. Voor de pauze natuurlijk het Orionprofilti Hollandsche nieuws met' de glorieuze „incom- ste" van Harold Lloyd en Piet van Kempen. Aanbidders of liefhebsters van deze wonder-fi- guren kunnen het tempo van hem of haar hart tot een maximum tikken opvoeren, bij 't zien van deze autoriteiten. Het teekenfilmpje met Flip de Kikvorsch is altijd een der bes te onderdeelen van het programma. De tweede hoofdfilm zette Norma Shearer Conrad Nagel, Chester Morris en een tiental andere kometen aan het werk in „De geschei den vrouw." Men kan er van schrikken als men den titel leest, maar men haalt z'n schouders op, als men de uitwerking van het gegeven ziet. Doen ze feitelijk wat anders in Amerika dan trouwen, scheiden en weer terug komen? Een volwassen persoon zal door deze film niet be dorven worden, wellicht tot de verstandige conclusie komen, dat onze Hollandsche dege lijkheid, met een massa gelukkige huisgezinnen, „toch maar voordeeliger en raadzamer" is. 't Is tenslotte maar een kwestie van moraal! En daar hebben kinderen ondanks den Sinter klaastijd nog geen kijk op. Na langen tijd ónder water te zijn gebleven, zijn de beide Wattjes thans weer eens in het Rembrandt-Theater opgedoken om hun karak teristieke stommiteiten aan den volke te ver- toonen. Ze zijn nog steeds dezelfde hulpbehoevende en onooglijke komieken van vroeger en de lange vadert nog precies als voorheen over zijn veel korteren natuurgenoot, die echter nog geen lood vleesch aan de slanke lijn heeft opgeofferd. Of ze nog eenzelfde populariteit genieten, betwijfe len we. De film is hun boven het hoofd gegroeid, zoo geheel anders geworden en dat ultra-primi tieve speelgedoe van tientallen jaren terug geeft aan ons, o, zooveel wijzer en o, zooveel verstan diger geworden menschdom, niet meer diezelfde bevrediging. Men gaat ze thans meer bekijken uit curiositeitsoogpunt en men wil nu wel eens weten, hoe die twee grapjassen aan hun roem zijn gekomen, en hoe men het zien van hen kon beschouwen als het summum van genoegen. En als men dan dat tweetal zoo over het witte doek ziet wandelen, hand in hand, even have loos en ongeciviliseerd, en men ziet hen weer in al die onmogelijke situaties geraken, dan moet men toch weer lachen om dien opzettelijken on zin en die met kwistige hand rondgestrooide nonsens. En ondanks alles gunt men het hun volkomen als ze uit een onaangename positie weten te komen en een ietsje medelijden komt er toch wel boven als men die twee halfgetikte bloedjes zoo hulpeloos ziet ronddazen in hun naar ruimte snakkende costuums. Heusch, dan amuseert men zich met een nederbuigenoe vriendelijkheid en men zou in staat zijn hen na afloop van de voorstelling goedkeurend op de schouders te kloppen en hun met 'n zeker dédain de woorden toe te voegen: „Braaf gedaan, hoor jongens! Hier hebben jelui ieder een balletje en ga nu maar zoet naar bed." Natuurlijk zou de waardigheid van hun roemrijk verleden een dergelijke kameraadschappelijkheid, al is die dan ook niet gemeend, zeker niet gedoogen, maar de lust om het te zeggen en te doen is toch wel heel groot. Bleven zij vroeger steeds als twee miskende figuren aan het einde achter, thans zijn zij in dit opzicht wijzer geworden en krijgen ze ook werkelijk de dochters van den „lord" en gaat niemand anders met de eer strijken dan zij. Dat is ook niet meer dan billijk, want het is heusch geen pretje, al de ellende die zij te door staan hebben, alvorens zij hun protegées weer uit de handen van de kannibalen vandaan heb ben; en maar wat lekker laten ze die twee schurken (men ziet het is in optima forma het oude recept) in handen van die menschenvleesch etende zwartjes achter. Inmiddels is de film naar onze meening niet erg kinderlijk en daarom lijkt ons een restrictie in die richting niet ongewenscht. Inplaats van een teekenfilm heeft men thans een kinderballet, dat Kandy-Cabaret heet en dat niet onaardig werd gearrangeerd, terwijl op het tooneel de „2 Loxy's" een muzikalen maaltijd te zien geven, waarbij men versteld staat van de wijze, waarop men alle mogelijke voorwerpen voor de muziek dienstbaar heeft weten te ma ken. Een zeer bijzonder en eigenaardig nummer, waarvan we de weerga nog niet zagen. Is het nog noodig te zeggen, dat de geluids journaals weer verschillende inter- en nationale gebeurtenissen laten zien, w.o. „Kareltje's" aan komst in de hoofdstad? Naar wij vernemen is de 5 pet. leening ge meente Velsen dermate overteekend, dat bij de toewijzing een belangrijke reductie op de inschrijvingen zal moeten plaats vinden. Horeman, A. L. Dyserinckstraat 9, actetasch m.i., Grooth, Frankestraat 38, lampekappen (karkassen), Thijssens, Popelingstraat 22, zwart witte kas, De Regt, Klein Heiligland 65, num merplaat, Nieuw London, Groote Houtstraat 14, damesparapluie, Verputten, Arnulfstraat 4, por- teemonnaie, Leveld, Drappenierstraat 9 rd.. rijwielbelast, plaatje, zwan, Kloosterstraat 129, idem, Burgem. Maarschalk, Craijenesterlaan 136, tafel (verpakt), Starrevelt, Engelzstraat 40, vulpotlood, School, Nic. v. d. Laanstraat 25, handschoen m. eenig geld. Hartman, Brouwer straat 34, hond, Brink, Zwaardstraat 23, hand schoen, Blommert, Gen. Bothastraat 7, motor handschoen, Polak, Twijnderslaan 50, duif. Geboren: 1 Dec. F. C. Roos—Carstens, zoon; 1 December, M Moser—Bijster, dochter; 1 Dse. H. M. Baars—Kok, dochter; 1 Dec. L. D. MagielseRaar, dochter; 1 Dec., M. G. van Schie—Rutte, zoen; 2 Dec., K. van Dijk—Kor- bel, zoon. Overleden: 1 Dec., A. van Rumpt, 75 jaar, Jansstraat; 30 November, C. Fortgens, 82 jaar, De Clercqstraat: 1 December, A. Verbruggen— Van Doorn, 76 jaar, Adr. Loosjssstraat; 2 Dec. C. W. Schut, 60 j„ Hazepaterslaan; 1 Dec. L. v. d. Berg, 29 j„ Archipe'stv.; 1. Dec. E. Hoenderdos, 77 jaar, Gasthuisstraat. Voor de eerste klasse B is alsnog vastgesteld RKTVVWIK. De wedstrijd Leonidas—Spar taan is uitgesteld. Uitgesteld zijn de wedstrijden: Vitesse 2 DEM 2, DSS 2—HBC 3, de Meeuwen 1—WW 1, Or. Wit 2—ARC 2, REO 1—St. Jan 1, RCM 1 —DES, DHB 2—VAP 1, PVCA 2—SVF 2, DWS 2RCM 2 en Vogelenzang' 3DSS 4. Seer.: J. J. Loerakker, Leeuwerikstraat 13 Haarlem-N. Programma voor a.s. Zondag: RKAV 1—Onze Gezellen 1, 2 uur. Onze Gezellen 2—SJC 2, 2 uur. Santpoort 4Onze Gezellen 3, 12 uur. Onze Gezellen 4—Santpoort 6, 12 uur. Junioren. Onze Gezellen aTYBB a, 3 uur. Victrix b—Onze Gezellen b, 1 uur. Onze Gezellen cNAS c, 2 uur. Adspiranten. Hedenmiddag (Zaterdag). Onze Gezellen a—Onze Gezellen b, 2.30 uur. Zondag a.s. HBC adsp.Onze Gezellen adsp. uitgesteld. Het le elftal verzamelt om 10 voor één in de hal van het station. De wedstrijden om de clubkampioenschappen 1932/1933 der Damclub „Haarlem" werden in het clublokaal dezer vereeniging voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: P. van Wamel wint van W. Stroo; Th. van Wamel wint van H. A. van Abs; H. W. Zitman wint van D. A. van Abs; W. van Daalen wint van G. P. Heck; J. van Berkum wint van Chr. F. Visse; H. W. Zitman remise met J. J. P. Kraaijer; G. P. Heek remise met Th. van Wamel. Tweede klasse: C. Dikkeboom wint van J. P. Exel Sr.; J. Lycklema wint van M. van Leeuwen; D P. Huges wint van A. Russ. De laatste der drie beslissingspartijen tus schen J. Stevens en P. Hollenberg, voor den wisselbeker der 1ste klasse is geëindigd in een overwinning voor Hollenberg. Stevens verloor in het middenspel een schijf. ^Hollenberg wist dit voordeeltje door zeer sterk spel in winst om te zetten. Hollenberg heeft hiermede twee van de drie gespeelde partijen gewonnen en ;s daardoor voor dit jaar bekerhouder geworden. Voor Hollenberg een mooi succes, vooral ook, omdat de beker eerst na zwaren strijd kon wor den bemachtigd. Doordat in den laatstgehouden prestatierit de kampioenstitel niet is-toegekend geworden, werd voor dezen titel op j.l. Zondag een aparte rit verreden. Een groot aantal deelnemers had voor dezen rit ingeschreven, o.a. de bekende Haar- lemsche motorrijders De Ridder, v. Kooten, Würing en Van Wijk. Begonnen werd met een acceleratie remproef over 300 M„ waarin de beste tijd gemaakt werd door P. Witteman; 2. C. van Wijk; 3. G. A. de Ridder. Hierna werd door de deelnemers gestart voor het circa 55 K.M. lange traject, hetwelk ge reden moest worden met een gem. van 50 K.M. en bestond uit iJmuidan—Katwijk langs het strand, wat mede door den sterken Z.W. wind niet gemakkelijk was. Vervolgens over diverse wegen met karresporen en een stuk terrein naar den Ruigen Hoek, alwaar de finish was van dit gedeelte. Nadat de deelnemers, welke overgeble ven waren, zich hier verzameld hadden, werd een begin gemaakt met den nonstop plus heu- velklim, welke voor allen een onoverkomelijke hindernis bleek te zijn. De beste prestaties in deze werden geleverd door C. Hardenbelt, 2. H. van Kooten 3. G. Welsing. De einduitslag werd als volgt: le prijs C. Har denbelt (kampioen) 73 straf punten; 2e prijs H. van Kooten, 85 straf p.; 3e prijs G. Welsing, 89 strafp.; 4e prijs Th. v. d. Veld, 91 strafp.; 5e prijs G. A. de Ridder, 105 strafp. Rest nog te vermelden, dat Polygoon zoo wel willend is geweest dezen rit op de film vast te leggen. Ook nu weer kan de M. C. H. op een succesvol clubevenement terugzien. Vr.: Hoe moet men een geitenlederen taschje, dat vuil geworden is, schoon krijgen? Antw.: Met benzine en nawrijven met was. Vr.: Hoe kan ik aan een beschrijving komen over vliegtuigen (zeilvliegtuigen)hoe ze ge bouwd worden, waarvan, en hoe ze werken? Antw.: In den boekhandel kan men u aan het verlangde helpen. Vr Ik heb een fluweel lila jurkje, in zout water gezet. Na deze behandeling vertoonde zich op het jurkje witte plekken. Weet u een middel om deze plekken er uit te krijgen? Antw.: Vermoedelijk hebt u het zout onvol doende doen oplossen, waardoor het goed op de plekken, waar onopgelost zout terecht kwam, meer uitgebeten is dan op andere plaatsen. Er zal wel weinig aan te doen zijn. Een chemische wasscherjj kan u echter wel helpen. Vr.: Hoe is het adres van een R. K. Kennis bond? Antw.: Ons niet bekend. Weet een onzer le zers het? Vr.: Wanneer men een inkomen van f 1170 per jaar heeft, hoeveel inkomstenbelasting moet men dan betalen in Haarlem? Antw.: Als gij gehuwd zijt en geen kinderen hebt, betaalt gij totaal f21.74. Vr. over loten: Antw.: Niet uitgeloot. Vr. der H. C.: Antw.: Wij kunnen ons over de betrouwbaar heid daarvan niet uitlaten. Vraag: Hoe moet men een konijnenhuid be reiden? Antw.: Span de huid, met het vleesch naar boven, op een plank (met punaises aan den kant vastmaken) en schaaf met een mesje alle velletjes en vetdeeltjes voorzichtig af. Los daar na twee theelepeltjes aluin en een theelepel zout op in een kopje water en wrijf met deze vloleistof den vleeschkant flink in. Laat het een dag zoo staan en schaaf daarna de velle tjes af. Wrijf weer met de vloeistoffen, laat weer een dag inwerken en herhaal het af schaven. Als het huidje schoon is haalt men 't van het plankje en klopt, om het soepel te krij gen, met een hamer aan den haarkant. Het soepel worden kan men nog bevorderen door den vleeschkant met een stukje ongezouten boter flink in te wrijven en te kneden. Over Sint Nicolaas in het St. Jozefshüis St. Nicolaas, St. Nicolaas breng ons vanavond een bezoek! enz. Zoo zongen vol verwachting en verlangen de kinderen van het St. Josephhuis. St. Nicolaas is het ter oore gekomen en heeft zijn bezoek aangekondigd op Vrijdag 9 Dec. nam. 5 uur. Ze moeten wel een beetje lang op zijn komst wachten, die kleine kleuters! Ja, maar het is crisistijd, en St. Nicolaas heeft heel wat te doen, eer zijn mars gevuld en op den Zijlsingel bezorgd is. Gelukkig kreeg hü een beetje hulp van Ed. Kindervrienden, want anders had hij dit jaar misschien nog zijn been gebroken! Hij heeft het toch nog zeer druk, en neemt daarom vol dank baarheid nog iedere hulp aan. Daarna noodigt hü al die Kindervrienden uit, om op den avond van zijn bezoek getuigen te zijn van hun vreugde en dankbaarheid. St. Nicolaas. ZONDAG: 7.30 Vroegmis; 10.15 Hoogmis; 2.30 Lof met Rozenhoedje. In de week de H.H. Missen 7.45 en 8.25. MAANDAG: geen Congregatie. DINSDAG-avond: 7.30 Jongemannen-Con gregatie. WOENSDAG: alleen 7.45 H. Mis. DONDERDAG-avond: 7.30 Lof met Rozen hoedje. ZATERDAG: alleen 7.45 H. Mis. Dagelijks wordt om 6.45 de H. Communie uitgereikt, Zater dag 6.30. A.s. ZONDAG: maandelijksche Aanbidding. BIJKERK TE SPAARNDAM. ZONDAG: 7.30 Vroegmis; 10.15 Hoogmis; 2.30 Lof met Rozenhoedje. WOENSDAG: 7.30 H. Mis; 's avonds 7.30 Con gregatie. ZATERDAG: 3.30—6 uur gelegenheid om te biechten. A.s. ZONDAG in de Parochiekerk maande lijksche Aanbidding. PAROCHIE ST. BAVO. Hecrenweg 88. ZONDAG: 4 December, tweede Zondag v. d. Advent, eerste v. d. maand. De H.H. Missen om 7.00; 8.00; 9.00 en om 10.30 de Hoogmis; de H. Communie wordt uitgereikt om half zeven en verder voor en onder iedere H. Mis; ook de Hoogmis, bij het teeken van de bel. Onder alle H.H. Missen de maandelijksche collecte voor de kerk; om 12 uur Maria-Congregatie voor de jon gens; des avonds om 7.30 Lof met aflezing van de Doodceel en Rozenhoedje voor onze dierbare overledenen. MAANDAG 5 De.: Des avonds om half acht H. Familie voor de vrouwen. DINSDAG 6 Dec.: des avonds om half acht Lof ter eere v. St. Antonius. WOENSDAG 7 Dec.: Des avonds om half.acht Jongemannen-Congregatie. DONDERDAG 8 December: feestdag van O. L. Vrouw Onb. Ontvangen; Hag van bijzondere devotie; de H.H. Missen zijn om 6.00; 7.00 de ge zongen H. Mis; om 8.00 de Kindermis en de laatste H. Mis om 9 uur; des avonds om half acht Marialof met predicatie. VRIJDAG 9 December: des avonds om half negen Conferentie van pater Wynandus Sluys O. F. M. ZATERDAG 10 December: des middags vanaf 5 uur gelegenheid om te biechten; des avonds om 7.30 Marialof met Rozenhoedje voor de be keering der zondaren. ZONDAG 11 December: derde Zondag v. d. Advent,tweede Zondag v. d. maand, onder alle H.H. Missen collecte voor de restauratiewerken v. d. kerk. Valkenb.plein ZONDAG, H.H. Missen om 7 uur, half 9, kwart voor 10 (Hoogmis)half 12 en om half 4 oefening van den Eerewacht. Om half 5 open bare gebeden en gezangen van de Congrega ties; half 8 Lof ter eere van het Allerheiligste Sacrament met Rozenhoedje. MAANDAG geen Congregatie. DINSDAG, half 8 Lof ter eere v. d. H. An tonius met Rozenhoedje tot bekeering des Zon daars. WOENSDAG, 's avonds half 8 Triduum voor de Maria-Congregaties. DONDERDAG, 's avonds half 8 Triduum voor de Maria-Congregaties. VRIJDAG, 's avonds half 8 Triduum voor de Maria-Congregaties. ZATERDAG, gelegenheid om te biechten van 59 uur; half 8 Maria-Lof en Rozenhoedje. ZONDAG, eerste Zondag der maand. Eucha ristische dag; aanbidding van de Hoogmis af tot het Lof te 3 uur. Collecte voor de kerk. De stille H.H. Missen te 7 uur en half 9, de Hoog mis te 10 uur. Wegens het Aanbiddingsfeest in „Huize Duinrust" kan de vergadering der Derde Orde heden niet doorgaan. DINSDAG, te half 8 Maria-Congregatie. DONDERDAG, feestdag van Maria Onbevlekt Ontvangen, titelfeest dezer parochie. Aanbid ding tot 5 uur. Te half 8 gezongen H. Mis. Te half 8 opening van het Triduum, dat voor den R.K. Volksbond wordt gehouden. De uiterlijke viering van het Titelfeest onzer parochie wordt verschoven naar Zondag den lien Dec. a.s. Gebouw „St. Bavo" Bestuur Bond van Groote Gezinnen, 3 uur Gecombineerde be sturen Trampersoneel, 5 uur Geel Wit, 6 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur. R. K. Lyceum, Zijlweg Bijeenkomst R. K. Volksbond en R. K. Jonge Werkgeversvereeni- ging samen, 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor vrouwen en meisjes lederen dag van 1012, 24, 89 uur. Zater dags 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. Sociëteit „St. Bavo" Kinderfeest R. X. Volksbond, 3 uur. Stadsschouwburg „Boefje", 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 11.30, 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Kembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15. Luxer Bioscoopvoorstellingen en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1. Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 1012, 2—4 en 89 uur. Zaterdags van 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11071. De Zondag- en nachtdienst der apotheken wordt deze week tot en met Vrijdag waargeno men door de firma Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat 14, telefoon 11000; L. Schcorl, Frans Halsplein 1, telefoon 11180 en door de Bosch- en Vaart-apotheek, Bosch en Vaart straat 26, telefoon 13290. De Bibliotheken zjjn geopend: BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: DINSDAGAVONDS 8)4—954 uur VRIJDAG AVONDS 8y,—9lA uur DINSDAGMIDDAGS i-5 UUT BIBL. HAGE|TRAAT 49: WOENSDAGMIDDAGS 2y—4 uur iVoor schoolkinderen) WOENSDAGAVONDS V. 7)4—854 uur VRIJDAG AVONDS van 754—8% uur BIBL. N. GROENMARKT 22: WOENSDAGMIDDAGS 2)4—4 UUT Voof"éch6ólïShderen)- WOENSDAGAVONDS 734—9 UUT' BIBL KLARENBEEKSTRAAT 60: WOENSDAGMIDDAGS IK—254 uur WOENSDAGAVONDS 7)4—9 UUT VRIJDAG, te half 8 Lof; 2e avond van het Triduum. ZATERDAG, van 4 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Te half 8 Marialof met rozen hoedje. In de eerstkomende weken hopen de H.H. Collectanten de jaarlijksche bijdragen en con- tributiën voor de R.K. Universiteit aan de hui zen der parochianen te innen. Op 6 en 7 December a.s. hoopt het Kerk bestuur zitting te houden tot het innen der halfjaarlijksche plaatsengelden. Achter in de kerk zijn tegen vergoeding van minstens 2 cent boekjes verkrijgbaar met den volledigen tekst (Latijn en Hollandsch) der H. Mis. PAROCHIE O. L. VROUW VAN ALTIJDD. BIJSTAND Pastorie: Frans Netschcrlaan 12 Telefoonnummer 23190 Gironummer 52458 ZONDAG, 4 Dec. tweede Zondag van den Ad vent. Eerste Zondag van de maand. Eucharis tische dag. De H.H. Missen zijn te 7 en 9 uur. Te half 11 Hoogmis, waarna Uitstelling en Ze gen. Het Allerheiligste Sacrament blijft heden ter aanbidding uitgesteld 's namiddags van af 3 uur tot het einde van het Lof. Onder de H.H. Missen maandelijksche schaalcollecte voor de rentebetaling der nieuwe kerk, allerdrin gendst aanbevolen. 's Avonds 7 uur Lof ter eere van het Aller heiligst Sacrament met openbare Aanbidding. DINSDAG, feestdag van den H. Nicolaas. 's Avonds te half 8 Maria-Congregatie voor de meisjes der afdeeling St. Theresia. Te half 9 maandelijksche vergadering der zelatricen aan de Pastorie. WOENSDAG, Vigilie van Maria Onbevlekt Ontvangen, te half 8 Maria-Congregatie voor de jongens (afd. St. Aloysius). Te 8 uur K.R.O.- film in de groote zaal van Hotel Zomerlust. DONDERDAG, feest van Maria Onbevlekt Ontvangen Te kwart voor 7 alg. H. Communie voor de leden der Meisjes-Congregatie (beide afdeelingen). Te 7 uur stille H. Mis. Te half 8 gezongen H. Mis waarna Uitstelling en Zegen, 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd met Rozenhoedje. Te half 8 derde les van den Moedercursus in de parochiezaal. VRIJDAG, 's middags van 4—5 uur biecht- hooren voor de schoolkinderen. Te 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw van Altijddurenden Bijstand. ZATERDAG, onder de H. Mis van 7 uur alg. H. Communie der schoolkinderen met gemeen schappelijke voorbereiding. Van 59 uur biecht- hooren. ZONDAG, 11 Dec. Na de H. Mis van 7 uur alg. H. Communie voor de leden der beide Jon gelingen-Congregaties. Intenties der H.H. Missen. Zondag, 4 Dec. 7 uur Adrianus Schoorl en echtg. Maria Voorting; 9 uur Parochie; Hoogmis Christianus Jacobus Breek. Maandag, half 8 Josephina Elisabeth v. Bem- melen. Dinsdag, half 8 tot zekere intentie. Woensdag, half 8 Maria Zonneveld—Alders. Donderdag, 7 uur Carolina Wilhelmina Muller ScholteS; half 8 Anna Theodora Sprengers. Vrijdag, half 8 tot zekere intentie. Zaterdag, 7 uur Agatha MaarschalkPeters; half 8 Johannes de Jong en Elisabeth Broers. Zondag 11 Dec. 7 uur Nicolaas Jaspers en Theodora van Bakel; 9 uur Adrianus Schoorl en echtgenoote Maria Voorting; Hoogmis Parochie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2