STADSNIEUWS Reizigers-tarieven Haarlem- 7 Dec. BEURS VAN AMSTERDAM NU OP STAP! Firma E. FRANKEN Wisselkoersen WOENSDAG 7 DECEMBER VERDACHT VAN BRANDSTICHTING Caféhouder te Heemstede FAILLISSEMENTEN OPERETTE VEREENIGING „HAARLEM" -- ff Opera „Martha" De tocht van een damesrijwiel R. K. VOLKSBOND Statuten MUZIEK LEDENCONCERT H. O. V. Soliste: Henriette Bosmans STADSSCHOUWBURG Wedsr-optreden van het Fritz Hirsch Gezelschap in Nederland R. K. Reisvereeniging Badhuizen „Witte Kruis" Gem. Orgelconcert BURGERLIJKE STAND Jubileum inspecteur C. H. Kemper VERKEERSONGEVALLEN Op den Wagenweg mef die keurige schoenen van de f13.75 VRACHTAUTO OMGEKANTELD Geslipt in het Kenaupark TRAM CONTRA BRANDWEER AUTO Wagenvoerder veroordeeld WIELRENNEN ZESDAAGSCHE TE KEULEN RichliBroccardo aan den kop Op een nader te bepalen datum worden onderstaande ver lagingen doorgevoerd DE TWENTSCHE TEXTIEL Tijdelijke stopzetting van een fabriek Dreigend conflict PijnenburgBraspenning in Parijs UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE AGENDA 8 December HERINGA WUTHR1CH HAARLEM Philips Radio-Toestellen SANTPOORT VELSEN WOENSDAG 7 DECEMBER 1932 Gisterennacht werd politieassistentie verzocht in het café van den heer S. te Heemstede. Bij de komst der politie bleek, dat achter de cafézaal bij de trap een begin van brand had plaats gehad en nog papierresten lagen te smeulen. Daar de caféhouder S. daarvan geen verklaring kon geven, is hij als verdacht van brandstichting aangehouden en ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te Haar lem. De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft gisteren de volgende faillissementen uit gesproken: C. Verschoor, benzinehandelaar, wonende te Haarlemmermeer. Curatrice Mej. Mr. C. E. E. Bal, alhier; J. van Reeuwijk, stucadoor. wonende te Beverwijk, Visscherstraat. Curator Mr. A. Bocgaardt, alhier; P. Peute, bakkersknecht, wonende te Haar lem. Curator Mr. P. Tideman, alhier; C. Schenkel, rijwielhandelaar, wonende te Vijfhuizen, Kruisweg 1278. Curator Mr. H. O. Drilsma, alhier; B. de Jong, exploitant van het Hotel Num mer 1 wonende te IJmuiden, Kanaalstraat hoek Oranjestraat. Curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden W. Abbring. vrachtrijder, wonende te Oost- zaan, Keizerstraat 42. Curator Mr. A. Bruch, alhier; Johannes de Jong, landbouwer, wonende te Haarlemmermeer, Bennebroekerweg 327. Cu rator Mr. A. Beets, alhier; P. B. de Jong, landbouwer, wonende te Haar lemmermeer, Bennebroekerweg 327. Cutator Mr. A. Beets alhier; Bernardus Franciscus de Jong, landbouwer, wonende te Haarlemmermeer. Bennebroekerweg 327. Curator Mr. A. Beets, alhier; Rechter-Commissaris in deze faillissementen Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschcten. Opgeheven werden de faillissementen wegens gebrek aan actief van: A. Prins, wonende te Haarlem. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog, alhier; J. A. Sassen, wonende te Bennebroek. Curator Mr. C. Blankevocrt, alhier; M. Minnaar, wonende te Nieuw-Vennep. Cu rator Mr. K. A. F. J. Pliester, alhier; H. A. van Bruggen, wonende te Haarlemmer meer, Venneperweg 420. Curator Mr. B. W. Stomps te Heemstede; J. J. Veldmeyer, wonende te IJmuiden-Oost. Curator Mr. F. M. Hagemeyer, alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdeelingslijst van: C. Pauw. wonende te Zwanenburg, Haarlem mermeer. Curator Mr. L. G. van Dam. alhier; J. van Ek, wonende te Bloemendaal. Curator Mr. P. Tideman, alhier; Th. J. J. Dammers, wonende te Haarlem. Curator Mr. P. Tideman, alhier P. J. Berkhout, wonende te Zandvoort. Cu rator Mr. L. V. Hoog, alhier. De operettevereeniging „Haarlem", directeur de heer Frans A. M. Pielage, geeft Zondag 11 December des avonds 8 uur in den Stads schouwburg aan het Wilsonsplein, een opvoe ring van de opera „Martha" van F. v. Flotou, in de Nederlandsche bewerking. Muzikale mede werking verleent het „Haarlems Salonorkest" (leider Jack Stoffer). Koor en orkest staan onder leiding van den heer Frans A. M. Pielage. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. In December van het vorige jaar werd te Haarlem een damesrijwiel vermist. Eenige we ken geleden trof de Hilversumsche politie deze fiets aan bij een inwoner van Nederhorst den Berg. De politie nam het in beslag, nadat de man verklaard had het gekocht te hebben van een woonschip-bewoner in Diemen. Deze op zijn beurt had het in Februari j.l. voor f 15. betrokken van twee personen op de Zondag- morgenmarkt in de Joden Houttuinen te Am sterdam. Deze twee personen zijn intusschen ter zake rijwieldiefstal in Breda gedetineerd. De Haarlemsche politie zal tegen den woon schipbewoner proces-verbaal opmaken terzake heling. Morgenavond 8 uur houdt de R. K. Volks bond zijn laatste ledenvergadering in dit jaar. Daar er een belangrijke agenda ter afwerking is wordt op vergaderingbezoek van alle leden vertrouwd. De „Stscrt." bevat de statuten van de Ver- eeniging Instituut „Oranje Nassau" voor chris telijk onderwijs, alhier. In eerste uitvoering ging als openings nummer van dit Sint Nicolaasconcert de Sym- pbonische Suite van Hans Bunge. De indruk ken bij ons door deze, in ieder geval rijk geïn strumenteerde Suite gemaakt, zijn nogal divers naar gelang de deelen. Het beweeglijk midden deel verraste door zijn rhytlirne, het laatste boekdeel, door Bunge Gortège genoemd, en klaarblijkelijk geïnspireerd op La Procession Nocturne van Rabaud, leek ons zwaarder van gang en te weinig strak van vorm. Het was een stoet, waarvan de groepen nogal eens „uit de rij" traden, om het eens populair te zeggen, en waarvan de staart moeilijk tot aan het eindpunt geraakte. Dirigent Schuurman liet het met de noodige souplesse spelen, en de componist, zelf in de zaal aanwezig, had de hulde der aanwezigen in ontvangst te nemen, die hij overbracht aan dirigent en orkest. Met het Piano-concert in a-k. t. van Ed. Grieg trad Henriette Bosmans op. Dateerend uit de jaren dat Schumann's piano-concert in de concertzalen werd geïntroduceerd, is er met laatstgenoemd oeuvre wel een innige verwant schap aan te wijzen, met dit verschil dat Grieg de taal spreekt van zijn Noorsche Heimat. Vooral in de meer lyrische gedeelten komt dit tot uiting. In Grieg's concert vindt men dat fijngevoelige reageeren op gemoedsindrukken, rekening houdend met en begrijpend de fijnste effecten, welke in het rijk der harmonie en der rhythmiek te bereiken zijn, en nimmer vervallend tot zware en brutale effecten. In dezen fijn afgewogen geest droeg de in onze concertzaal gaarne geziene kunstenaresse het werk dan ook vol bezieling en rijk van schakecringen voor. Het orkest speelde accu raat en volgzaam; een enkele maal was de stemming in het koper niet volmaakt zuiver, maar over het geheel werd deze nerschep- ping tot een waarlijk artistieke daad, waar voor de soliste met bloemen, en allen met her haald applaus werden gehuldigd. De secretaris der H. O. V. greep gretig deze gelegenheid aan, om tot de aanwezigen, naar aanleiding van de verlaging der subsidie door de gemeente Haarlem, een hartig propagan distisch woord te spreken. Hij bracht ook hul' de aan den heer Schuurman en het orkest voor hun kunstzinnige interpretatie en wensch- te hun toe, dat muziekwinnend Haarlem zijn enthousiasme ook straks in daden zou weten om te zetten, en dat het niet zou blijven bij een adhaesiebetuiging per handteekening al leen. Deze hartelijke toespraak met ernstigen ondertoon behaalde groote instemming. En toen kregen wij zoo het idee: welnu: als alle twintigduizend Haarlemmers, die hun handteekening op de door het Propaganda- Comité aangeboden lijsten hebben gezet, daar naast nu eens één zegge één gulden legden, dan was alle gevaar voor 'n paar jaar van de baan. We geven onze inval intusschen gaarne voor beter en in ieder geval ter overweging. De tweede Concerthelft werd besteed aan de Derde Symphonie, in F. gr. t. van Brahms. Van de 4 Symphonieen van dezen Duitschen grootmeester zeker de meest romantische, vol- kleur en leven, vol krachtsbewustzijn en trots. Frits Schuurman liet haar spelen met zuiver inzicht en dynamisch goed verzorgde scha keeringen. Het volgende Concertprogramma vermeldt Marix Loevensohn als solist. J. S. Aankondiging van een wereld-première. Door de Eckhardt-affaire gedupeerd. Fritz Hirsch is weer in ons land en te Haar lem heeft hij voor 't eerst het Nederlandsche publiek begroet. Overduidelijk is daarbij weer eens gebleken, welk een groote sympathie Fritz Hirsch en zijn gezelschap van het Haarlemsch publiek in 't bijzonder genieten. Want hoewel het nauwelijks twee maanden geleden is, dat 'n ander Weenscli gezelschap met dezelfde operette te Haarlem kwam, was thans de schouwburg desondanks overdadig bezet. En op dezelfde schuchtere, aarzelende wijze, waarop Frits Hirsch indertijd een afscheids groet sprak, op dezelfde manier deed hij thans aan het begin van de voorstelling zijn wel komstgroet hooren. Met een zekere jongensachtige bescheiden heid en naar we meenden, een ietsje zenuw achtig, lanceerde hij in dichtvorm zijn saluut en deelde vervolgens mede, dat het hem nu niet mogelijk geweest was een hoofdrol te vervul len, doch dat hij zeker den volgenden keer weer met eén groote rol voor den dag zou komen. We interesseerden ons een beetje voor dien „volgenden keer" en daarom gingen we hem ook nu weer tijdens de pauze bezoeken, om eens wat naders daaromtrent te weten te komen. Hij zat in zijn kleedkamer en was oogen- schijnlijk bezig een paar roode schminkvlekken van zijn witte das weg te poetsen. Oogenblik- kelijk staakte hij deze bezigheid en na een har telijke begroeting nestelden wij ons op de schminktafel (daar een stoel gelukkig ontbrak) en zoo konden we ongedwongen eenige minuten keuvelen over hetgeen deze operette-koning in zijn schild voerde. Aanvankelijk was zijn plan geweest eerst in Januari naar Holland terug te komen, doch de moeilijkheden die ontstonden door de Eckhardt- affaire (de Princesse-Schouwburg in Den Haag had dat gezelschap van Fritz Hirsch c.s. ge huurd) noopten hem de tournee onverwacht af te breken en naar Holland terug te reizen. Fritz Hirsch zelf was te Berlijn, terwijl het gezelschap in Stuttgart gasteerde. Direct werd de heele zaak bij elkaar getrommeld en vertrok men naar Holland om te redden wat te redden viel. Dit wat betreft de onverwachte terugkomst. „Hoe staat het thans met 't tooneel in Duitsch- land? Verkeert dat ook in zoo'n deplorabelen toestand als hier?" „Ja het is daar ook erg slecht, maar toch nog niet zoo als hier. In Duitschland dragen de menschen ondanks de slechte tijden het geld losser in hun zak dan in Holland. Zij, die het kunnen doen, geven het uit en het komt mij voor, dat men hier door de crisis geneigd is, het geld extra stevig vast te houden. Wissen Sie, das macht etwas Unterschied." „En hebt u nog wat nieuws op het program ma staan?" „O. ja! Den 30sten December gaat van ons gezelschap in Den Haag de wereldpremière van de operette: Zu Jedem komt einmal das Glück, een operette naar het voortreffelijke verhaal van Charles Dickens: „Little Dorrith." Muziek van Ktinecke. Dat is een pracht ding!" „U hebt er weer eenige nieuwe artisten bij ook, een zekere Claire Clairy, die nu Friedel Dotza verving." „Ja werkt ze niet prachtig? Ik heb haar uit Berlijn meegenomen en ze speelt thans voor het eerst in Holland. Hoe vindt u haar?" „Kwajongensachtig charmant en met een flin ke dosis nonchalante brutaliteit behept, die haar voor de rol van het springerige nichtje uit stekend geschikt maakt." Luidruchtig belgerinkel kondigde aan, dat de pauze was afgeloopen en wilden we er niet de oorzaak van zijn, dat Fritz Hirsch in onvolledig toilet ten tooneele zou verschijnen, dan moesten we zorgen te verdwijnen. We lieten den eminen- ten directeur, den voortreffelij ken artist en den drukken zakenman (morgen vertrekt hij even naar Berlijn om op te treden en de zaken van het Schiller-theater, waarvan hij directeur is, in orde te maken, om dan weer naar België te gaan, waar hij Vrijdagavond in Antwerpen optreedt) alleen en spoedden ons tusschen wie belende décors en repeteerende girls naar de zaal terug, om de laatste acte van Paul Abra ham's „Blume van Hawaii" te zien. Behoudens de niet onaardig gevonden geschie denis van Alfred Grünwald, Emmerich Földes en Beda. is de groote verscheidenheid van me lodieën zeker wel de aandacht waard. Van het hypergevoelige, aan het sentimenteele gren zende hoofdmotief tot de denderende jazz muziek bezit iedere melodie een bijzondere be koring. waardoor men direct „gepakt" wordt. Het is muziek, die Je deels doet meedeinen, deels doet verlangen naar iets anders dan het gewone. Van sommige gedeelten kan men zich nauwelijks voorstellen dat een componist als Paul Abraham, die als hij een piano ziet staan, daaraan neervalt en de uitbundigste jazz-muziek doet weerklinken, ze gemaakt heeft. In ieder geval worden de gemoederen terdege ontvanke lijk gemaakt om met graagte de historie te accepteeren, althans wat de eerste twee bedrij ven betreft, want met de laatste acte kunnen we ons iederen keer weeraan maar niet ver eenigen. Die bengelt er zoo ongezellig bij, ook Naar bed met voeten koud als ijs en afgevroren teenen! neem anthraciet van Hoenderdos de troost voor zulke beenen! al laat men den neger-jazz-zanger achterwege, zooals nu het geval was. Hilde Harmat vervulde de rol van de Hawaiï- sche prinses Laya en deed dat met veel gevoel en een waardige lieftalligheid, terwijl prins Lilo Taro door Richard Salaba (een nieuweling in de troep) werd vertolkt. Eerlijk gezegd is hij ons als „jeune premier" niet meegevallen. Hij bleef tamelijk vlak in spel en handeling, wat te midden van de joviale, vlotte en pittige acteurs als Paul Harden, Albert May, Fritz Geiger en aan het slot Herbert Weissbach des te sterker opviel. Weliswaar vergoedde zijn stem veel, doch lang niet voldoende om de spel- lacune aan te vullen. Van Claire Clairy hebben we reeds onze meening gezegd. Hoewel we daarvan niets terug nemen, zouden we haar toch wel willen aan raden met de spelvrijheid erg voorzichtig te zijn, daar zij zich soms op den rand van de aanstellerij beweegt, wat een heel gevaarlijk terrein is. Overigens is het aan haar wel toe vertrouwd tamme scènes op te halen, en om pittige gedeelten overeenkomstig den eisch te spelen. Fritz Hirsch was de Amerikaansche gouver neur, doch deze bescheiden rol was voor hem geen beletsel er toch nog een apart tintje aan te geven. Als steeds muntten de décors, in het bijzonder in de eerste twee bedrijven uit door opvatting, ontwerp en goeden smaak, evenals de ensceneering, waarvoor respectievelijk de regisseur Fritz Hirsch en Paul Harden verant woordelijk waren. Het goed bezette orkest, onder leiding van Josef Ziegler, kweet zich uitmuntend van zijn taak, terwijl de dansen van Heins Lingen op vielen door originaliteit en vorm. Het publiek uitte zijn enthousiasme in dave rend handgeklap en het aantal keeren dat „ge haald" moest worden, was legio. Inmiddels zien we met belangstelling uit naar het oogenblik dat ook het geluk tot ons komt in den vorm van de aangekondigde spiksplinter nieuwe operette. In ieder geval moeten we het dit jaar nog zonder doen. L. V. Door de afdeeling Haarlem van de R. K. Reisvereeniging zijn voor de komende maan den eenige excursies georganiseerd en wel: 11 December naar het Frans Halsmuseum; 7 naar de Amstelbrouwerij te Amsterdam; 11 Januari naar de Cacao- en Chocolade fabrieken „Union"; 15 Februari naar Boldoot's fabrieken te Amsterdam. Het aantal genomen baden in de afgeloopen maand November was: badhuis Koudenhorn 1031 m., 518 vr., totaal 1549; badhuis Leidsche- plein 1614 m„ 910 vr„ 936 schoolbaden, totaal 3460; badhuis Schotersingel 2016 m., 1007 vr., 762 schoolbaden, totaal 3785; badhuis Hofdijk plein 1589 m„ 785 vr., 1420 schoolbaden, totaal 3794; badhuis van Egmondstraat 1690 m„ 1086 vr., 1120 schoolbaden, totaal 3896. Het eerstvolgende orgelconcert in de Concert zaal, te geven door George Robert, zal plaats vinden op Vrijdag 16 December te 8 uur. Medewerking hierbij zullen verleenen de alt zangeres Theodora Vcrsteegh en het koor der. Christelijke Oratorium-Vereenigiang. Geboren: 2 December z. van T. Rethmeier- Frölich. 3 December z. van J. H. v. d. Keur- Kerkvliet. 5 December z. van L. M. A. v Dijk-v. Lieshout. 6 December z. van J. G. H. Boer-Derksen. d. van C. Joosten-v. Rossum. 2 d. van M. E. Reemer-le Febre. Overleden: 4 December A. Sala, 19 j., Oran jestraat. 5 December W. v. Baaren, 82 j., de Clercqstraat. J. G. P. Tobias, 84 j., Wil- helminapark. C. v. Zijp, 82 j., Zijlweg. Kuipers-Bezemer, 49 j., Kloppersingel. Heden herdacht de heer C. H. Kemper, in specteur van politie te Heemstede zijn 25-jarig ambtsjubileum in dienst der politie. Begrijpelijk is, dat te Heemstede daarvan een feestdag is gemaakt. Vanaf den ingang van het politiebureau tot boven in de werkkamer van den jubilaris was alles rijkelijk versierd met groen en bloemen, waaronder bloemstukken o.m. van de afdeeling Kennemerland" van den Alg. Ned. Politie bond. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op wethouder E. A. M. Droog en den gemeente secretaris, den heer N. Vos. Toen de jubilaris met zijn echtgenoote en kinderen hedenmorgen het politiebureau be trad, werd mevr. Kemper met bloemen gehul digd en daarna werd de familie naar de ver sierde werkkamer van den jubilaris geleid, waar zij werden opgewacht door den burgemeester, als hoofd van de politie; het geheele corps, benevens een deputatie van de afd. Kenne merland, personeel van Zandvoort met zijn commissaris en een deputatie van de Rijks- veldwacht. Als eerste voerde het woord burgemeester Jhr. J. P. W. van Doom. Wjj hebben hier al meer gehuldigd, aldus spr., maar dan stonden wij naast elkaar, als superieuren. Het corps voelt er thans behoefte aan u in het bijzijn van uw echtgenoote en kinderen te feliciteeren. 25 jaar hebt u ge arbeid, waarvan de meeste jaren te Heemstede en uw werk, aldus spr., wijkt ver af van dat van vele uwer collega's, omdat anderen boven zich hebben een commissaris. Hier wordt alles op uw schouders gelegd. Dank bracht spr. voor wat de heer Kemper gedaan heeft voor het corps en uit, den wensch, dat de heer Kempei nog in lengte van jaren te Heemstede zal mo gen arbeiden. Rechercheur J. Veen huldigt namens het corps den jubilaris, schetst diens medeleven met het recherchewerk en overhandigt hem, namens het personeel, een zilveren horloge met inscriptie en ketting. Namens de afd. Kennemerland van den Alg. Ned. Politiebond sprak de heer Lovink, com missaris van politie te Zandvoort, die den .ju bilaris een vulpenhouder aanbood. Verder werd nog het woord gevoerd door den majoor van de rij ksveldwacht, den heer Boot. Hedenmorgen had op den Wagenweg bij cF Spanjaardslaan een aanrijding plaats tussche. een auto, uit de richting Heemstede, en eei bakfiets, uit de richting Haarlem. De auto slipt: door den gladheid van den weg, maakte een draai en reed tegen de bakfiets, die zwaar beschadigd werd. De bestuurder van de bakfiets kreeg een schaafwond aan het linkerbeen. ANECANC 5 HAARLEM .,Het huis met de meer dan gouden reputatie (Opgericht 1836) 3HIQUE WANDELSCHOENTIF :n FIJN BOXCALF ET HAGEDIS <APJE 7ANAF Het was vanmorgen gevaarlijk op den weg, dan weer vielen er eenige druppels rege' op de straat, dan weer scheen het te vriezen, oppas sen voor automobilisten was dan ook geboden, want het slipduiveltje loerde op alle hoeken en pleinen. Een vrachtauto van de stadsreiniging liep op den hoek KenauparkParklaan regelrecht in de armen van den duivel, die den <agen beet pakte en onderste boven slingerde. De twee gemeente-werklieden die in de ca bine zaten werden daardoor plotseling in een eenigszins scheeve positie gebracht en denkende aan den verschrikkelijken afloop van eenige in zittenden in de verongelukte autobus te Mui- den, sloegen zij een voorruit in, om de situatie beter te kunnen bekijken. De auto lag op het trottoir te zieltogen, stra len benzine en water gutsten naar buiten. De chauffeur en zijn helper kropen bleek en ont daan over de motorkap naar buiten. Op het drukke punt genoot de vuilniswagen een grootere belangstelling dan hij ooit ont vangen had. Een servicewagen van Limbach was weldra ter plaatse en het kostte weinig moeite het slachtoffer omhoog te trekken. De motor sloeg weer aan, een der wielen danste een beetje, maar „rijden" deed de Ford weer! Tusschen de grasvelden in het Kenaupark zat het slipduiveltje te lachen om al die druk te. Toen het kalf verdronken was dempte men den put! Er werd zand gestrooid, toen het on geval voltrokken was. De kantonrechter deed hedenmorgen uit spraak in de zaak tegen den trambestuurder J„ die op Zondagavond 18 September j.l. op den hoek van het Stationsplein en den Kruisweg niet voldoende had opgelet, met het gevolg, dat de door hem bestuurde tram in botsing kwam met een brandweerauto, welke op weg was naar een brand in Haarlem-Noord. Bij een vroeger getuigenverhoor had de be stuurder van den brandweerauto verklaard, dat hij de sirene bij elk kruispunt had laten loeien, dus ook bfj het Stationsplein. Een bezoeker van een lunchroom ter plaatse, een bewaarder van de fietsenstalling en een trampassagier hadden duidelijk deze sirene gehoord. Bovendien had een agent, die op den hoek van de Rozentsraat stond, zijn hand opgestoken ten teeken. dat de wagenbestuurder stoppen moest. Ook deze verklaring was door de drie genoemde getuigen bevestigd. De bestuurder van den brandweerauto had dit teeken gezien, naar hü verklaard had, en v/as doorgereden, maar de wagenvoerder, voor wie het teeken bestemd was geweest, had den agent niet gezien of het teeken verkeerd begre pen en de brandweersirene niet gehoord, vol gens zijn getuigenis. De verdediger van verdachte, mr. H. B. J. Waslander uit Utrecht, had vrijspraak gepleit, omdat hij betwistte, dat de wagenvoerder de sirene had kunnen hooren of den agent had kunnen zien. (Deze stond n.l. niet op de gewone plaats van den verkeersagent, maar op het trottoir) De ambtenaar van het O. M. eischte 25 boete of 25 dagen hechtenis. De plaatsvervangend kantonrechter, mr. v. d. Vegt, veroordeelde den wagenvoerder heden morgen conform dezen eisch. Door de jachten in den afgeloopen nacht is er wederom algeheele verandering gekomen in den stand van den zesdaagschen wielerwedstrijd te Keulen. Om half één in den nacht lagen Richli-Broc- cardo aan den kop, doch op dat moment duur den de jachten nog onafgebroken voort. Een half uur na het nachtklassement van twee uur vormden de volgende vier koppels het leidend peleton Piet van Kempen-Pijnenburg; Rausch-Huert- gen; Richli-Broccardo en Funda-Maidorn. Kor ten tijd later slaagden zelfs de Hollanders Bras penning en Vroomen erin zich bij de kopgroep aan te sluiten. Ook na het klassement van twee uur werden de jachten voortgezet en tenslotte bleek dat het Zwitsersche-Fransche koppel Richli-Broccardo met één ronde voorsprong de leiding hag. Dumm brak door een val een sleutelbeen en was gedwongen den strijd op te geven. Zijn koppelgenoot Damm rijdt op het oogenblik als reserve mee. De winnaars van de zes klasse mentsprint van twee uur waren: Piet van Kempen, Pijnenburg, Korsmeier, Damm, Funda en Schorn. De klassementsprints van 4 uur hadden het volgende resultaat: Maidorn, Pijnenburg, Richli, Rausch, Oszmel- la en Pijnenburg. Om zes uur hedenmorgen, bij de neutralisatie, was de stand als volgt: 1. Richli-Broccardo 284 punten. Op één ronde: 2. Piet van Kempen-Pijnenburg 295 punten. 3. Rausch-Huertgen 220 punten. 4. Funda-Maidorn 159 punten. Op twee ronden achterstand: f 5. Braspenning-Vroomen 98 punt p drie ronden achterstand Ziegel-Thierbach 119 punten, vijf ronden achterstand: 7. Oszmella-Schorn 211 punten. C zeven ronden 8. Zims-Perelaer 189 punten. Op acht ronden: 9. Vopei-Korsmeier 126 punten. Reserve": Damm. De Minister van Waterstaat heeft met in gang van een nader te bepalen datum de vol gende verlagingen van de reizigerstarieven van de Nederlandsche Spoorwegen goedgekeurd: Enkele reis le klas tot 150 K.M. 4.25 cent per K.M.; 150 tot 300 K.M. le klas 3.18 cent per K.M.; boven 300 K.M. le klas 1.59 cent per K.M. Voor de 2e klas enkele reis tot 150 K.M. 3.25 cent per K.M.; 150 tot 300 K.M. 2e klase 2.43 cent per K.M.; boven 300 K.M. 2e klas 1.21 cent per K.M. Voor de 3e klas enkele reis tot 150 K.M. 2.25 cent per K.M.; 150 tot 300 K.M. 3e klas 1.68 cent per K.M.; boven 300 K.M. 0.84 cent per K.M. De prijzen voor buurtverkeer zijn als volgt vastgesteld: voor le klasse 6.13 cent per K.M.; voor 2e klasse 4.69 cent per K.M.; voor 3e klasse 3.25 cent per K.M. Op de gezelschapsbiljetten enkele reis wordt een reductie op den gewonen enkelen-reis- prijs toegekend. De gezelschapsbiljetten voor 10 personen voor heen en terug zullen kosten: tot en met 50 K.M. le klas 5.66 ct. per K.M.; boven 50 K.M. 4.72 ct. per K.M. Tot. en met 50 K.M. 2e klas 4.33 ct. per K.M.; boven 50 K.M. 3.61 ct. per K.M. Tot en met 50 K.M. 3e klas 3 ct. per K.M.; boven 50 K.M. 2.5 cent per K.M. Het gezelschapsbiljet voor ten minste 25 per sonen, waardoor de heen- en terugreis op den zelfden dag wordt afgelegd, zullen kosten: in de 2e klasse tot 50 K.M. 3.61 ct. per K.M.; boven 50 K.M. 2.88 cent per K.M. In de 3e klas tot 50 K.M. 2.5 cent per K.M.; boven 50 K.M. 2 cent per K.M. De prijzen voor uitstapbiljetten voor kinde ren, alsmede de bagageprijzen en de prijzen van de rijwielkaarten worden niet gewijzigd. Omtrent traject- en weekkaarten zijn nog geen voorstellen door de Directie bij den Minis ter ingediend. Op de textielfabriek „Holland" te Enschede is Dinsdag aan de arbeiders medegedeeld, dat de fabriek met ingang van de volgende week Zaterdag veertien dagen wordt stopgezet. Daarna zullen de arbeiders zich wederom aan de fa briek kunnen vervoegen, om te vernemen of wederom gewerkt zal kunnen worden. Een 150 man personeel wordt hierdoor gedupeerd. Naar we vernemen heeft de rijksbemidde laar mr. dr. Josephus Jitta om nadere inlich tingen gevraagd aan partijen, betrokken bij het dreigend conflict bij de firma L. van Heek en Zn. te Losser. De gevraagde inlichtingen zijn den rijks bemiddelaar inmiddels toegezonden. PARIJS, 6 December. (Eigen Tel.). Zondag a.s. zullen de Hollanders Pijnenburg-Braspen ning deelnemen aan een koppel wedstrijd van twee uur in Parijs. De deelnemers zijn: Wambst—Lacquehaye, Broccardo-Guinbretière, Guerradi Faco, Le- ducq—Blanchonnet, Ch. Pelissier—Peix, Pij nenburg—Braspenning, Archambaud—Speicher, Vopel—Korsmeier, Choury—Fabre, Ronsse— Max Bulla, DayenPecqeux, TerreauLou- viot, BidotGabard, F. WambstSamyn, Diot Rochefort. Sint Nicoiaasfeest R. K. Volksbond. Zon dagmiddag heeft Sint Nicolaas een bezoek ge bracht aan de kinderen van leden der afd. Heemstede van den R. K. Volksbond. Ruim 370 kinderen wachtten onder geleide van een hun ner ouders de komst van den Sint in het R K Vereenigingsgebouw af. De voorzitter, van het reeds lang bestaande comité, merkte in zijn openingswoord op, dat de beter gesitueerden door hun milde bijdrage dezen middag mogelijk gemaakt hadden. De poppenkast van den heer Lohman bracht er spoedig de stemming in, terwijl de heer L. Elsnerus op de piano voor de gebruikelijke lied jes zorgde. De komst van Sint Nicolaas, die als altijd met milde hand geschenken uitdeelde, vormde natuurlijk het hoogtepunt van den middag. Er werden nog vele hartelijke dankwoorden gesproken, o.a. door den heer J. C. Behage, namens alle ouders der kinderen. Gebouw „St. Bavo." Haarlemsche Inkoop combinatie, half 9 „Kunst na Arbeid," 8 u. - Grossiers Kleinhandel, 8 uur Bestuur Melk handel „St. Jozef," 9 uur Examen L. Gym nastiek 25 uur en 79 uur; Vertrouwens mannen Metaalbewerkers, 8 uur; R.K. Bevoi- kingsbureau, 8 uur. Gemeentelijk Concertgebouw St. Nicolaas- feest der Kon. Liedertafel „Zang en Vriend schap," half 8. RembrancK-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. ..R.K. Arbeidsbeurs voor vrouwen en meisjes lederen dag van 1012, 24, 89 uur. Zater dags 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. ZANDVOORT Raadhuis Gemeenteraad, 8 uur. Gebouw ,St. Bavo". „Proza", 8 uur. R.K. Volksbond, 8 uur. Gemengd Koor „Onder Ons", 8 uur. „Esperanto", 8 uur. Be stuur „Onderling Belang", 8 uur. Vertrou wensmannen Spoorwegpersoneel, 8 uur. „Oud Heybloem", 8 uur. Groote of St. Bavokerk. Orgelbespeling door George Robert, 34 uur. Stadsschouwburg Abonnementsvoorstelling N.V. Gezelschap Saalborn: „Z. M. Het Pu bliek", 8 uur. Kringzalen, Jansstraat. K.J.M.V., Inleiding door kapel. v. d. Hoeven: „Gelooven". Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. 0> R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes Iederen dag van 1012, 24 en 89 uur. Zaterdags van 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Volksbond. De laatst gehouden be stuursvergadering bracht een verdeeling der functies als volgt: P. de Jong, voorzitter; J. J. Buün;'secretaris;' Overbildtweg, en P. v. Schie, penningmeester; Mét Kerstmis wordt een feest georganiseerd voor de kinderen der leden. teCT Behandeling van de Gemeentebcgrooting Op Donderdag 15 December a.s., des voor middags 10 uur, wordt een vergadering van den Raad uitgeschreven ter behandeling van de begrootingen voor 1933. Het is de bedoeling te vergaderen van 10 uur voorm. tot 12 uur nam., 234 tot 5'A uur nam. en 810;,; uur namiddags. Wanneer de begrootingen op één dag niet, afgehandeld worden, zal de vergadering den volgenden dag, des voorm. 10 uur worden voort gezet. Goedkoope margarine De Dir. van Maat schappelijk Hulpbetoon maakt bekend, dat, in verband met het nog niet ontvangen van margarine, a.s. Donderdag geen afgifte van bonnen zal plaats hebben. WOENSDAG, 7 Dec. Vorige koersen Londen 7.95 8.00 Berlijn 59.12)4 59.15 Parijs 9-71 Jé 9.71)4 Brussel 34.47S4 34.50 Zwitserland 47.85 47.87)4 IVeeneD Kopermagen 41.35 41.75 Stockholm 43.60 44.00 Oslo 40.75 41.15 New Vork (cable) 2 48% 2.48% Rome 12.62 H 12.70 Praag 6.37H 7.37)4 Madrid 20.30 20 30 Vorige koersen Staatsleentngeii 5% Nederland i91fc 103 103 Vb Nederland 1916 \0l% 10% 4% Nederland 193; 103)4 ICCDi 5% Nederland 1932 101?» 10194 4^ N-tnd 192t AB 92)1 93)4 Banken Koloniale Bank 54 54^4 Indische Bank 52)4 52u Gert. Handel-M. 63 o3)4 Industrieën Unilever Oaive Delft Alg Kunstzijde Var Berkel'e Pat Nieuwe Philips UUch Accoustle* Ned. Ford 103)) '05)4 60H oO 40 H 43 Hh 17 125 '27)4 3% 3H 113 113 Indnstr Buitenland Anaconda 16% 17)4 Betnienem Steel 15% Ith 0. 8. Steel 31)* 3 O. 8 Leather 33)» intern Nickel 7ï» 8J4 Mitnbou» BoetoD Mijnbouw AJg Exploratie Rediang Lebong Petroleum Ja boes Kon Olie Perlat Peudaws Continental OU 15 120 90 15 123 93 18 19 143 144)4 79 80 5)4 6 6)4 6)4 Shell anion OO Vorige koersen 5% 5K Rubber A dam Rubber Bandar Oeli Batavia Rubber Serbadjadl Sllau V L Q. O. iSH 60)4 33 39 25 25)4 18 18)4 17 1ü 31 31 AUled 21 22 fntercontln. Rubber 1)4 1)4 scheepvaart Javr Ch Japan Hoh. Amerika HJn Dito Gem Slgend Kon. Ned stoomb Scheepvaart- Onle Suiker RV A. Jav Cultuur N. L S. O. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem 33 3H 3)4 18 58)4 168 99 74 OCe 39 24.00 Tabak een Batavia Jude Dell Jostkust Senembab 133)4 108 14 122 34 3)4 3)4 1714 58 169)4 99 73 65» 40)4 23 136)4 111 I4 125)4 ■spoorwegen Union Pacific Wabash Sru Kansas Jltj South South Railw 66)4 71)4 -H 2)4 55» 6 7)4 8 5)4 6)4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2