OMROEPERS ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN Hoe Engeland Oostenrijk versloeg Auto beschoten "net werkmeisje SNEL, FRAAI, FANATIEK H.H. Banketbakkers b.z.a. bekw, 2e Bediende R.K. JONGMENSCH Nette R.K. Jongeman EXPEDITIE MANUFACTUREN FLINKE BEDIENDE (M. of VR.) ACCOUNTANT 'Flinke Winkeljuffrouw nette R.K. Kuishoudster NET MEISJE WERKJONGEN Haarlem - Sigarenzaak te koop gevraagd Royaal Winkelhuis OMROEPER HUWELIJK BOEKEN HYPOTHEEK DONDERDAG 8 DECEMBER Üe Oostenrijkers gaven uitstekend partij en lieten een grooten indruk achter Spanning tot het einde Persstemmen GEZONDE BESCHERMING Der vaderlandsche industrie BLOEDDORSTIGE HONDEN Door kommiezen, die hun taak te onvoorzichtig opvatten Aanklacht ingediend kleine advertenties Dienstbetrekkingen Cevraagd en aangeboden 10 cent per regel Koop - Verkoop - Huur I GEVRAAGDE BETREKKINGEN HEEREN-CONFECTIE EN MODEARTIKELEN Biedt zich aan 23 jaar oud, reeds jaren in genoemde branche werk zaam, tegen 1 Januari of later. Kennis van Etaleeren. Prima referenties. Br. ond. lett. 0 18325 bur. v/d bl. Atwt GORDIJNEN R.K. DIENSTBODE NET PERSOON Hulp i, d. Huishouding WERKHUIZEN GROENTENZAAK OF EXPEDITIEBEDRIJF I AANGEBODEN BETREKKINGEN 1 WINKELJUFFROUW 2de MEISJE VERTEGENWOORDIGER R.K. DIENSTBODE VERTEGENWOORDIGER Aankomend Dagmeisje TE KOOP GEVRAAGD R.K. MEISJE AGENTEN TE KOOP AANGEBODEN UIT FAILLISSEMENT DUITSCHE PIANO KUNST LEDIKANT VESTING Aangeboden Extra Koopjes! TE HUUR GEVRAAGD 0p voornitgaanden stand in Amsterdam Zuid te huur ge vraagd met mooie zonnige woning. Br. cn. prijsopgave vanderWeijden, J. P. Heijestraat 114, Amster dam. 018329 TE HUUR AANGEBODEN 'N GOEDE, 0UDERWETSCHE DIENSTBODE? ONZE VINDT ER EEN VOOR U! Vraag en Aanbod van Pensions 1 DIVERSEN 1 HUWELIJK Permanent Wave 2.50 65.-— PIANO (Van onzen eigen verslaggever.) De groote strijd tusschen Engeland en Oos tenrijk heeft gisteren ten aanschouwe van on geveer 60.000 toeschouwers, waaronder Oosten rijkers, Duitschers, Spanjaarden, Belgen en Hollanders plaats gevonden. Men kan het den Engelschen eigenlijk niet kwalijk nemen dat zij aanvankelijk een beetje onverschillig tegenover dit treften met de bloem van het vasteland op voetbalgebied stonden. Immers verleden jaar hing er om de hoofden der Spanjaarden eenzelfde aurool van suprematie en de zonen uit Andalusië leden een smadelijke nederlaag. Thans heette Oostenrijk de primus inter Pares van het vasteland, doch het Engelsche Publiek had nog te weinig van deze continen tale heeren gezien om dit zoo maar voor waar te nemen. De Engelsche profs zelf, die op hun uit stapjes naar den overkant reeds tot de ont- öekking waren gekomen dat met de tijden ook het voetbal in Europa was veranderd, hadden iutusschen alle maatregelen genomen om den Sasten een warme ontvangst te bereiden. Het Uationale team was met heel veel zorg samen gesteld, hetgeen temeer noodzakelijk was daar ingeland eigenlijk alles had te verliezen, waar tegenover Oostenrijk alleen maar winst kon tellen. Maar die winst voor de Weensche heeren ken dan ook zóó beduidend zijn, dat zij moei- t®u noch kosten hadden gespaard om hun team werkelijk in topvorm aan den start op het Chelsea terrein te doen verschijnen. Zoo stonden de zaken toen het uur van het aUg verwachte treffen eindelijk geslagen had, baarbij nog dient vermeld dat het Engelsche Pubüek nog altijd zooveel vertrouwen in hun Profs had, dat voor dit auditorium alleen b°g maar de vraag restte met hoeveel doel punten verschil hun favorieten eigenlijk wel 2°Uclen winnen. ïntusschen is de wedstrijd gespeeld en heeft ®Ugeland inderdaad gewonnen. Verdiend ge ronnen, dit willen wij er onmiddellijk aan toevoegen. Maar even good als de Engelschen "un op een verdiende en regelmatige wijze hebben gezegeviera, is toch ook gebleken dat het Oostenrijksche spel, hoewel neel anders karakter, toch nog maar heel weinig bij Qat van Albions zonen achterstaat. Alvorens wij u een relaas van den hoogst in- tei'essanten strijd zelf voorzetten, willen wij ®ven de factoren trachten aan te duiden, welke ®r volgens ons oorzaak van zijn gewest dat de hugelsche suprematie, hoewel misschien iets angetast, toch bewaard is gebleven. Seginnen we dan met de gasten. He Oostenrijkers vertoonen inderdaad keu rig voetbal. Hun koppen is af en doet niet on der voor dat van de Engelschen. Eveneens is het positiespel zeer goed, doen bij al dit goede ontbreekt er bij de Oostenrijksche voet ballers toch nog iets, dat juist bij net spel der Engelschen Woensdagmiddag zoo duidelijk aan het licht trad. En dit is het verrassende, het uitbuiten van een kleine fout der tegenstan ders tot een doelpunt b.v. Voor ons is het spel van Engeland aantrekkelijker, omdat de hee ren bij hun tamelijk vast omlijnd plan toch altijd nog gelegenheid genoeg openlaten voor verrassingen. Kwam er een doelpunt, van Oos tenrijksche zijde, dan had men dit om zoo te zeggen eenigen tijd te voren reeds voelen aan komen. Een Engelsch aanvaller echter is veel beter in staat tot het lossen van een inderdaad zeer onverwacht schot en tot het profijt trek ken van een fout der verdedigers, al is deze oogenschijnlijk nog zoo onbeteekenend. Neemt men in aanmerking dat de strijd tus schen Engeland en Oostenrijk op een veel hoo- ger plan stond, dan zou men dit treffen kun nen vergelijken met de ontmoeting, welke Zon dag j.l. tusschen Duitschers en Hollanders werd uitgevochten. Houdt men er vervolgens rekening mee dat wij ons tot op heden het meest tot de Engelsche school voelden aange trokken en Duitschland zich steeas op voet balgebied aan zijn Zuid-Oostelijke buren spie gelde, dan vindt men voor deze vergelijking ongetwijfeld een aannemelijken grond. Uit het verloop van den strijd moge dit verder blijken. De gebruikelijke Londensche mist was boven het Chelsea-terrein zoo licht, dat de zon er zich gemakkelijk een weg door kon banen. Waar verder de wind weinig beteekende kan men gevoeglijk van ideaal voetbalweer spre ken. onder hetwelk scheidsrechter Langenus, de bekende groote Belg dit letterlijk en fi guurlijk de partijen liet aantreden. De teams zagen er als volgt uit: ENGELAND: Hibbs Birmingham Goodall Blenkinsopp Huddersfield Sh. Wednesday Strange Hart Keen, Sh. Wedn. Leeds U. Derby County Croecks Jack Hampson Walker Derby C. Arsenal Blackpool Aston Villa Houghton Aston Villa Vogi Schall Sindélar Gschweide Admira Admira Austria First Vienna Zischek Wacker Gall Smistik Nausch Austria Rapid Austria 3zesta Rainer Viennese Fist Vienna Hiden Viennese OOSTENRIJK: De Engelsche aanvoerder Walker had den toss gewonnen, waarna te kwart na twee de strijd een aanvang nam. De Engelschen drongen hun gasten onmid dellijk terug, doch de verdediging van Oosten rijk kon aanvankelijk vrij gemakkelijk stand houden. Toch kreeg David Jack reeds in de eer ste minuten eèn moeilijke kans uit een voor zet van Houghton, welke de geniale rechts binnen echter miste. Ook Oostenrijk bracht enkele malen een be zoek aan de Engelsche verdediging en toen men zoo beide aanvalslinies in actie had ge zien kon men de gevolgtrekking maken dat die der gastheeren, door zijn grootere snelheid, ge vaarlijker was. Het bewijs hiervan werd reeds na ruim vijf minuten spelen geleverd. Walker kreeg uit een aanval, welke er niet bijzonder gevaarlijk uit zag, den bal plotseling vrij en gaf Hiden met een onverwacht schot het nakijken, 10. Men kreeg den indruk dat dit vrij spoedige succes der Engelschen deprimeerend werkte op het spel der Oostenrijkers. Althans hun backs deden nogal onzeker, terwijl ook het aangeven der middenspelers zijn zuiverheid iets verloor. Onder deze omstandigheden stonden de Oostenrijksche aanvallers, van wie Sindelar zich reeds als een klassespeler had ontpopt en Vogi een uiterst handig vleugelspeler bleek, voor §en lastige taak. Spoedig echter was het Oostenrijksche team over den schrik heen en wü kregen te genie ten van een buitengewoon interessanten strijd. Het uitstekende teamwerk van de Oosten rijkers deed de voordeelen van een grootere snelheid bij de tegenstanders te niet en het Engelsche doel kwam nu herhaaldelijk in ge vaar. Toen Hibbs een door Zischek voorge- zetten bal liet glippen, dachten wij zelfs aan den gelijkmaker, doch het leder rolde langs het heele Engelsche doel om tenslotte corner te worden gewerkt. Vervolgens kreeg Zischek zelf nog een schietkans, doch nu vloog de bal naast. ïntusschen bleef ook aan den anderen kant het gevaar niet denkbeeldig. De beide rood witte backs hadden blijkbaar nog nimmer te genover een zoo snellen aanval als die der Engelschen gestaan en zij onderbraken de aanvallen van Jack en zijn mannen op een wijze, welke onmogelijk doelman Hibbs het noodige. vertrouwen kon schenken. Sindelar schoot eens uit een voorzet van links ineens in, doch vond keeper Hibbs op zijn post. Zoo bleef het een strijd met wisselende kan sen, fraai en snel. Wilde het spel zoo blijven, dan was het voor alles noodig dat de Engel schen hun voorsprong niet vergrootten. In dat geval nJ. zou het niet vreemd zijn dat de Oostenrijkers een groote nederlaag tegemoet gingen. Hoewel er fanatiek gekampt werd, bleef de strijd volkomen binnen de perken, waarbij dient aangeteekend dat aan het spiedend oog van heer Langenus vrijwel niets ontging. Het „gevreesde" doelpunt, waarvan wij hier boven spraken, liet echter niet lang meer op zich wachten. Er zal ongeveer een half uur gespeeld zijn, toen de Oostenrijksche verdedi ging bij een aanval der Engelschen even wei felde. Het was maar een fractie van een se- ec i.de hoogstens, doch niettemin voldoende voor Hampson om als een razende langs de backs heen te snellen en Hiden m^t een ge weldig schot vanaf de outlijn, opnieuw te pas- seeren, 20. Onze vrees bleek echter ongegrond. Oosten rijk begreep dat deze wedstrijd nooit, maar dan ook nooit, een debacle mocht worden en het goo'de scheppen kolen op het nog laaiende vuur. Sindelar haalde een open doekje toen hij met een prachtige schijnbeweging Goodall verlakte en ineens voor Hibbs kwam. Helaas vloog de bal hoog over het Engelsche doel. Dit was nu zoo'n moment waarop een Walker b.v. nimmer gefaald zou hebben. Enfin de strijd bleef aantrekkelijk tot aan de rust, zon der dat de verdedigingen zich verder lieten passeeren. Voor de hervatting kwam de Duke of York kennis maken met de spelers, een moment, waaraan het Engelsche publiek steeds weer opnieuw zal blijven smullen. Sindelar miste kort na den aftrap een moei lijke kans, waarna Hiden weer eenigë keeren de handen uit de mouwen moest steken. Toch was het eerstgenoemde speler die tien minu ten na de hervatting de harten der talrijke Oostenrijkers in vervoering bracht. Hij kreeg den bal voor het Engelsche doel toegespeeld en passeerde Goodall. Vlak voor het doel snelde Hibbs toe, doch de Oostenrijksche midvoor had intusschen den bal aan Zischek afgege ven, die van korten afstand tegenscoorde, 21. Direct hierop kwam Oostenrijk alweer terug. Een tweetal corners werden op het Engelsche doel genomen, doch zij hadden geen succes. Een geweldige strijd volgde, waarbij Oosten rijk alle moeite deed om den achterstand ge heel te reduceeren en Engeland krachtige po gingen in het werk stelde om den voorsprong weer te vergrooten. Geleidelijk nam het over wicht der gasten af. doch Engeland had toch niet over pech te klagen toen Nausch buiten het bereik van Hibbs tegen de lat schoot. Min of meer onverwacht werd het 31. Bij een overtreding even buiten het strafschopge bied kreeg Oostenrijk een vrijen trap tegen zich. Croecks kwam naar binnen om den schop te nemen. Hij deed dit met zijn rechtervoet zoo hard, dat voor iemand goed wist Wat er gebeurde, de bal via een Oostenrijksch ach terspeler in het net belandde. Geen twee minuten later echter kreeg Sin delar uit een voorzet van Vigi den bal vrij en verkleinde met een onhoudbaar schot den ach terstand opnieuw, 32. Een tweede vrije trap tegen Oostenrijk, weer even buiten de beruchte lijnen, werd in direct oorzaak dat het succes der gastheeren weer te niet werd gedaan. Uit dezen straf schop schoot Watson tegen de lat. De bal kwam terug, bleef in het Oostenrijksche doelge bied en werd tenslotte door Croecks onver wacht en zeer fraai langs Hiden geschoten, 42. Alzoo drie goals in vijf minuten tijd. Een fraaie bekroning van werkelijk uitstekend spel aan beide zijden. Er bleven nog tien minuten te spelen. Zeker van de overwinning waren de Engelschen op dat moment echter nog lang niet. Dit bleek maar al te duidelijk toen de Oostenrijkers weer fel begonnen aan te vallen en Zischek vijf mi nuten voor het einde uit een voorzet van Vogi den stand op 43 bracht. De spanning bleef tot het einde heerschen, doch de Engelschen zouden wel slechte profs geweest zijn als zij in die periode geen stand hadden kunnen houden. David Jack was tot in de laatste oogenblikken steeds daar waar het gevaar dreigde. Onder geweldige spanning kwam het einde met een verdiende Engelsche overwinning. Dat het resultaat voor Oostenrijk intusschen geen teleurstelling was werd bewezen door het feit dat de roodwitte spelers na het eind signaal door hun getrouwen als 't ware wer den omhelsd. Inderdaad, Oostenrijk behoeft zich voor zijn eerste optreden in de Engelsche hoofdstad niet te geneeren. Wij zien met zeer veel belangstel ling het eerstvolgende treffen in Weencn tegemoet. Aan den moreelen plicht om Oosten rijk daar revanche te geven zullen Mr. Wall en de zijnen zich nu niet meer kunnen ont trekken. Rest ons nog te vermelden dat bij Enge land David Jack en de verdediging zich het meest op den voorgrond stelde. De backs van Oostenrijk konden ons minder oekoren, ter wijl Hiden eenige malen niet onfeilbaar wenc- te. Sindelar en Vogi vóór en de linkshalf Gall dienen aan dezen kant het eerst genoenjd Het financieele resultaat van den voetbal wedstrijd EngelandOostenrijk beantwoordt niet geheel aan de verwachtingen. Er waren 42000 toeschouwers en de opbrengst bedroeg f 5626.12.5. De „Evening Standard" schrijft, dat de En gelsche voetbal-critici toegeven dat zij de kracht van het Ootsenrijksche elftal in hun voorbe schouwingen hebben onderschat. Opmerkelijk is het hoe handig de Oostenrij kers zich op het Engelsche spel hebben ingesteld. Hun dekken en verdedigen was dikwijls bewon derenswaardig. Het afgemeten short-passing heeft voor de Engelschen een groot gevaar ge vormd. Engeland heeft echter beneden interna tionaal peil gespeeld. Er zijn slechts weinig Engelsche verdedigers die zoo handig weten op te treden als de Oostenrijkers hebben gedaan. Bovendien hebben deze een typisch continen taalspel te zien gegeven. De „Star" constateert dat het voet- en kop- werk van de Oostenrijkers uitstekend is ge weest. Hun zuiver doorgeven van den bal heeft de eveneens zuivere short-passings mogelijk ge maakt, welke de Oostenrijkers op wonderlijke wijze hebben beheerscht. „Evening News" legt den nadruk op het voort durend sterker wordende spel der Oostenrijksche ploeg. Het heeft maar een haar gescheeld, of de wedstrijd was onbeslist geëindigd, daar de bal onmiddellijk na het eindsignaal in het En gelsche doel rolde. Het blad vermeldt als bij zondere merkwaardigheid het verschijnen van een man in Oostenrijksche nationale kleeder dracht, die een klapstoeltje had meegenomen en geduldig wachtte om nog toegang tot den wedstrijd te krijgen. Tot groote verrassing van de Oostenrijksche voetballers publiceerde de „Evening Standard' een verslag van den wedstrijd in het Duitsch, hetwelk naar de krant opmerkte, de Oostenrijk sche spelers in staat stelde, het spelverloop in hun moedertaal na te lezen. Blijkens een door den burgemeester van Al melo van den minister van Defensie ontvangen telegram is de levering van 40.000 hemden, be stemd voor het Nederlandsche leger, waarvoor o.a. was ingeschreven door de N.V. Katoenmaat schappij v/h. Gebrs. Scholten en Co. en de N.V. Bendien's Confectiefabrieken, beide te Almelo, gegund aan de Katoenmaatschappij en de N.V. Eendien's Confectiefabrieken, hoewel er een lagere aanbieding van een buitenlandsche firma was. Te Schipluiden werden een dezer nachten verschillende schapen, toebehoorend aan de landbouwers C. v. W„ T. A. R„ A. A. v. W„ J. A. A., T. R. en A. v. K. door honden aanr gevallen. Hierbij werden tal van schapen ern stig verwond: enkelen moesten worden afge maakt. Naar de eigenaars van de honden wordt door de politie gezocht. Een Rotterdamsche familie, die een bezoek 3_eDracht had aan een familielid te Baarle- ivassau, en per auto vandaar terugkeerde heeit op den weg Baarle-Nassau-Chaams een emo tioneel voorval beleefd. De auto werd op pl m twee kilometer van Baarle-Nassau door Rijks- ^ouane-kommiezen beschoten, en een der inzit- enden werd daarbij licht gewond. Een der betrokken familieleden heeft aan „De Telegraafeen relaas van het gebeurde ge daan. Wü waren, zoo vertelde hy, op den terug weg naar Rotterdam. Op een paar kilometer afstand van Baarle-Nassau zagen wy een man langs den weg staan, aan den linkerkant. De man was in burger gekleeed, en wy dachten, dat het een boer was. Een eind verder eveneens een man in burger. Toen wy dien genaderd waren (wij reden met een snelheid van onge veer dertig kilometer per uur) loste de man op vijf meter afstand van ons een schot in de lucht, en direct daarop vuurde hy op onzen vagen. De kogel drong door het portier van den auto, en dat was een geluk, want daardoor werd de kracht van het projectiel blijkbaar ge- oken. Myn moeder, die naast mijn vader zat, die den auto bestuurde, werd door den kogel getroffen; het projectiel schampte tegen de borst, en zij heeft daardoor een bloeduitstor ting gekregen. Indien de schutter even hooger gemikt had^zou de kogel niet door het metaal van het portier, waarin nog het kogelgat te zien is, in zyn vaart zijn gestuit en de gevol gen zouden dan ongetwyfeld heel wat ern stiger geworden zijn. Wij stopten natuurlijk onmiddellijk, en daar op wilden de man, die geschoten had, en de man, dien wij even te voren langs den weg hadden zien staan, de vlucht nemen, wy riepen hen echter aan, en toen ontpopten zy zich eensklaps als rykskommiezen der douane. U begrijpt, dat wy hevig ontsteld waren door het voorval en wij eischten dan ook opheldering. De eerste man zeide. dat hij met een vlag ge zwaaid had om ons te kennen te geven, dat wy moesten stoppen. Wij hebben echter geen vlag gezien. Bovendien is het een dwaasheid, dat kommiezen, als zij in het donker een auto willen aanhouden (het was laat in den middag en reeds donker) met een vlag en niet met een licht zwaaien. Myn vader nam met deze verklaring dan ook geen genoegen, en zeide, dat hij met de beide kommiezen naar het dichtstbyzijnde politiebu reau wilde gaan om zyn beklag in te dienen. De kommiezen weigerden dit echter. Myn vader gebruikte toen een list; hy vroeg een der kommiezen zich als zoodanig te legitimeeren. en toen de man zijn legitimatiebewys overhan digde, hield mijn vader dit in zijn bezit, en zeide het pas op het politiebureau te zullen teruggeven. Wij hebben toen de kommiezen ge dwongen, op hun fietsen te stappen, en voor ons uit te ryden naar Baarle-Nassau. Wij zijn hier naar het huis van den burge meester gegaan, die oogenblikkelijk den com mandant van de marechaussee waarschuwde, en in zyn bijzijn zijn wij allen verhoord. Er is van het gebeurde proces-verbaal opgemaakt en mijn vader heeft een aanklacht ingediend tegen de kommiezen. Verhuur etc. 20 cent per regel Prijzen voor Particulieren en bij vooruitbetaling ^'''uiiiuiiiiiniiiiiiijiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiig Brieven onder letter O 18308 bureau van dit blad. en MJER vraagt werk voor 't maken afti,» ,rmaken van gordijnen. Prima 8lv Prijzen billijk. 'Vmi. Adm. de Ruyterweg 392 III. O 18064 U,et R.K. Meisje biedt zich voor Hulp or,"® Huishouding of in een winkel te worden, leeftijd 16 j. Br. cr O 18288, bureau van dit blad. M^ledt zich aan tegen 10 Jan. net he J® voor dag en nacht, liefst te lette t of Bilthov Brieven onder r O 18292, bureau van dit blad. i i gezocht voor f linken R.K. W& leeftijd 16 Jaar, als leerllng- l8ano Brieven fr. onder letter O vbureau van dit blad. l8'e helpt een netten jongeman, leeft, ^at o v-8-g.v., aan Werk, onversch. l8sin „Waar- Brieven onder letter O v»bureau van dit blad. ïtzT" fhnke Winkeljuffrouw, versch. ^aari*8 werkzaam geweest, v.g.g.v. letto- 2? or omstreken. Brieven ond. O 18314, bureau van dit blad. CHAUFFEUR MET Je AVi„ BESTELWAGEN letto? i?1, h.z a. 1.p. uur. Br. ond, 18305, bureau van dit blad. 'h kli? Z- A. NET R.K. MEISJE on gezin m. h. verk Er zal meer v'otd^de beh. dan op 'salaris gelet n lRiig Vg.g.v. Brieven onder °i9. bureau van dit blad. rouw, gev. ift„ zoekt plaats als hij HUISHOUDSTER JereisJ?. °P leeftijd, hoog sal geen «antTT^e, Br. letter O 18338, bij- °r Beverwijk, Schans 21. Biedt zich aan goed kunnende koken en op de hoogte met alle voorkomende werk zaamheden. Brieven onder letter O 18270, Bureau van dit Blad. Een jongeman b z.a. als Vertegenw., reeds 6 j. in een 'zaak werkz. geweest (Bazar), in bezit van rijbewijs. Br. letter O 18296, bur. van dit blad. Biedt zich aan te Arnhem nette jonge Werkster. Ook goed kunn. verstellen. Brieven onder letter O 18299, bureau van dit blad. Avond-Boekhouder biedt zich aan voor bijh. van administraties. Bill, cond. Brieven onder letter O 18291, bureau tan dit blad. Er biedt zich aan R.K. Meisje. 16 j., voor halve dagen van half negen tot 3 of 4 uur. Brieven onder letter O 18294, bureau van dit blad. B. z. a 23 jaar, onverschillig voor wat en waar. hoog salaris geen vereischte. Br. lett. O 18304. bur. van dit blad. ST. VINCENTTUSVER. MONNIKENDAM, zoekt plaatsing in R.K. Schoenma kersgezin voor jongen van 14 laar ter opleiding. event, tegen kleine vergoeding. Brieven onder letter O 18307. bureau van dit blad. B.z.a. net R.K. meisje, 15 Jaar, als of hy kinderen. Brieven onder letter O 18341, bureau van dit blad zoekt plaatsing in GROENTENZAAK liefst daar waar zaak overgenomen kan worden. Brieven onder ietter O. 18321, bur. van dit blad. JONGEMAN 24 Jaar oud, in het bez. van rijbew. z. z g. gepl. als CHAUFFEUR op part. of vrachtw. Ook voor eenige uren per dag. Hoog loon geen ver eischte. Br. onder letter O. 18332. Bur. van dit blad. Net R K. Meisje, 16 jaar, te Haarlem, biedt zich aan voor de morgenuren. Brieven onder letter O 18348, bureau van dit blad. Nette jonge werkster vraagt Mejuffr. HOGERS, Saenredamstraat 4A huis, Amsterdam. O. 18331 LEERARES te Amsterdam b. z. a. voor bywerken leerl. Lyc. f 1.50 p. u. Ook toez. huiswerk. Br. ond. lett. O. 18327, bur. van dit blad. Biedt zich aan nette R. K. Jonge man, 23 jaar in met rijbewys. Brieven onder letter O. 18322, bur. van dit blad. Er biedt zich aan NET R.K. MEISJE 19 Jaar, In burgerbetrekking, 't liefst op een buitenplaats. Brieven onder letter O 18353, bureau van dit blad. R. K. Timmerman beveelt zich be leefd aan, ook genegen alle voorko mende werkzaamh te verrichten. Br. letter O 18357, bureau van dit blad. ainiiiiniiiuiiBiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiDiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiioiiiiiniitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiraiiiiiiiiiiiiDiiiiiuiiiiiing ^IIIIIlillllHIIllllllllllllllllllllllllIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllillllllllHIIIIIIIIIIllllliilllllllllllilillllHllllllllUlllllllillllillililllllllllll'IlllIIIlUinililllllllHIllilHIillllHIIHIItlnjIIIUIIIIIIini^S BEDIENDE, goed met de branche hekend, accuraat, voortvarend, tot zelfst. arbeid in staat, gevraagd te Amsterdam. Brieven onder letter O 18323, bureau van dit blad. uit de Manufacturenbranche, Zeer accuraat en geschikt voor de leiding voor jonger Personeel, als substituut gevraagd. Brieven met voll. inl. onder letter O 18324, bureau van dit blad. In bestaand le klas Account.kantoor te Amsterdam, wordt deelname aan geboden aan jong R.K. ACCOUNTANT met relaties of met kapitaal van circa 5000. Aanbiedingen onder letter O 18263, aan het Bureau van dit Blad. gevr. in zaak v. Huish. en Verlich tingsartikelen, De Clercqstr. ,60 A dam O 18227 GEVRAAGD: ln kruideniers- en fijne vleeschwaren MET HET VAK BEKEND leeftijd 22 jaar. SCHM1T, Newton- straat 63 Amsterdam. O 18269 Een NET R.K. MEISJE gevr. te Haarlem, voor d en n., leeft. 16 J. Sal. 15.'per maand. Br. onder lett. O 18279, Bur. van dit Blad Gevraagd 15 Jan. te Amsterdam een flinke Dienstbode, zelfstandig kun nende koken en werken, v. g. g. v. hoog loon. Brieven ond. lett. O 18302, bureau van dit blad. Met Kerstmis a.s. gevraagd een bij S. WOESTENBURG, 216, Akersloot. Julianaweg O 18272 gevraagd van 82 uur, ƒ3.50 per week. Aanmelden Vrijdagavond na 8 uur, M. H. Trompstraat 35 III, Am sterdam. O 18312 gevraagd, leeftijd 1618 j„ goed met kinderen kunnende omgaan, alléén persoonlijke aanbiedingen na 8 uur 's av. Valeriusstr. 19 hs_, Amsterdam Gevraagd voor terstond een nette Werkster Adres: HUIDEN, Croese- laan 246, Utrecht. O 18344 Voor direct gevraagd een LEERLING, SLAGERSKNECHT of HALFWAS. KORTLAND Borneostraat 34 Amsterdam (O.) O 18265 gevraagd voor moderne Etalage- Reclame. Br. lett. O 18276, B. v. d. Bl. Gevr. een R. K. BUITENMEISJE v. d eri n., met hulsel, verkeer. Omtrek Haarlem. Brieven onder lett. O 18278, Bureau van dit Blad. Gevraagd een net R. K. Meisje, leef tijd 14 tot 16 jaar, van 8.30 tot 3 uur Adres: van Alphenstraat 22. Utrecht O 18289 corrigeerwerk gevraagd. Brieven onder letter O 18290, bureau van dit blad. gevraagd voor d. en n., tegen 1 Jan. a.s. Goed kunnende kóken en zelfst. kunn werken Mevr. v. LEEK, Bosb. Touss'aintstr. 39 hs., A'dam. O 18317 gevraagd voor winkel- en binnen werk. KLINKHAMER, Slagery. V. Woustraat 239, Amsterdam. O 18311 R K. juffr b.b h.h„ vraagt zeer nette GEM ZIT- EN SLAAPKAMER met goed verz. of zonder pension, bij liefst R.K menschen. omtrek Station Haarlem. Br, met prijsopgave onder letter O 18306, bureau van dit blad. Wegens vacantie der dienstbode wordt gevraagd te Heemstede van 22 Dec. tot 2 Jan. een bekwame NOODHULP ef WERKSTER voor lichte werkzaamheden, géén ko ken, in netten dienst. Brieven on der letter O. 18334, bur. van dit bl. HOUT- EN TRIPLEXHANDEL zoekt prima ingevoerden uitsluitend voor Amsterdam. Br. met ultv. inl. onder letter O 18333, bur. van dit blad. Gevraagd tegen 1 Januari een R. K. 2e MEISJE niet beneden 20 jaar. Bij voorkeur Duitsche. Voorzien van goede get. Netjes kunnende werken en tafei- dienen. Duitsch keukenmeisje aan wezig. Loon 25.— p. m. met vrije wasch. Aznb. Donderdagav. en Zater- dagav na 7 uur of per brief bij Mevr. VAN "'T HULLENAAR, Koningslaan 62, Utrecht. O 18351 gevraagd, v.g.g.v., voor de morgen uren. Aanmelden 's avonds na 8 uur. Oudegracht 242, bij Hamburgerbrug, Utrecht. O 18354 gnnniiiiiiiiiniuniiiiiiniiiinniniiiiiiiimmiiuuiniiiiHiinnniiimnnTinmiininTiiraiiimrainniiiiiiiiiiiiimnniiDimirmiininmiiiirHniminniniiiiiraiiiiimuuiuimiiing Gevraagd gewend met kinderen om te gaan. Bekend met koken, goede getuig schriften vereischt. Adres: Mevr. Broekman, Oudegracht 125, Utrecht. Gevraagd met Februari niet heneden 16 Jaar, goed kunnende melken, bij J. A. MIJTS, Nieuwe Niedorp. O 18342 Mevr. POLMAN, Warmoesstraat 197, vraagt per 15 Dec. voor de privé- huishouding FLINKE DIENSTBODE v. d. en n. Aanm. Vrijdag en Zater dag 7.309.30 uur. Zij-ingang, Pijl steeg 1. O. 18343 gevraagd voor den verkoop V. TUIN EN BLOEMZADEN, door NIC. ROO- ZEN ZONEN, Bennebroek. O 18335 of daarvoor geschikt winkelhuis te huur gezocht. Brieven onder letter O 18346, bureau van dit biad. Te koop gevraagd jonge H.H.-Uond, ook genegen te rullen K.H. Groene- daler, eenigszins afger., oud 2)4 jr., G v Veenendaal, Krommerijn 26 Utr. O 18295 Te koop gevraagd KERSTSTAL met toebehooren. Prijsopgave onder letter O. 18328, bur. van dit blad. §üiniiiiiiiiiiiiiiifiinmiiiitii!niHiniiiiiiinim!iiiiiiiii!!iininiiimniiinniiimiiiiiuiii!iiiiimiiiiiMiiiiiHii!iniiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiimtiiiuiiiiuiiiniii!HtiiiinHiiiii»nini]inini^ ^iiniiuiiiiiiiiin!iuiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiii!ii!i!iiiiiiiiiiiiiniiiiiii!iiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiii!iuiuiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiui!iiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiini>ni>>>i>i>n'>ii"iii^ NU RADIO OF NOOIT! Radio v.af 35, nieuwe Philips v. 159 v. 110, N.S.F. v. f 325 V. 125, Philips v. 195 V. f 60, pr. Salonk. v. 280 V. 60 enz. Zljlweg 131, H'lem. O 18274 LUIDSPREKERS SARCOS van 50 v. 15; van 45 v. 13; van 30 v. 1. GENEFAAS Verdronken Oord Alkmaar. O 18271 Flinke Melkzaak te Utr. ter overname aangeb. met goedloop'enden winkel Koopprijs 5000. (inventaris inbegr.) Br. lett. O 18282, bur van dit blad. Prima Hollandsche anthrac. a f 1.97 per H.L. Gr. en st.-vrUe eierkolen ƒ1.15 per H.L., alles bij afn. van minstens 5 H.L Franco thuis. Br. letter O 18286, «rureau van dit blad. Te koop 2-pits groen Emaille Gasstel m. bijpassend tafeltje. W. Karskens. Klarend, weg. 363, Arnhem. O 18298 Spotkoopje. Velo waschmachine met wringer, zeer biliyk te koop. Te toevr. Onder de Linden 131, Arnhem. O 18300 Te koop een beste zware Hit by N. v. DUIJN, Ryksstraatweg 252, Haar lem <N.). O 18313 Te koop te Haarlem-Centrum een SIGARENZAAK, ruim 20 j. bestaan de, als biiverdienste, voor uitbrei ding vatbaar. Koopsom en invent. r 550 Goed. fact.prijs. Br. ond. lett. O. 18340, bur. v. d. blad. wegens omstandigheden te koop, z g a.n, voor ƒ390. Brieven onder letter O i8337, bureau van dit blad. TE KOOP goedkoope aanbieding gegolfde gegal vaniseerde platen. Atjehstraat 57 Haarlem N. O 18315 Te koop aangeboden te Utrecht prima Radiotoestel, geheel compl., met luidspr. beide fabrik. Philips, tegen f 70.contant. Brieven onder letter O 18356, bureau van dit blad. Te koop door omstandigheden een origineele ..Dorus Hermsen" (pastil le), kath. voorstelling. Br. onder let ter O. 18330, bur. van dit blad. Een 2-pers. houten te koop voor 4 gulden en ged. Inboe del. Adres: Rozengracht 311, A'dam. O 18266 PRIMA TRIPLEX alle soorten en maten. Goedkoopste Trlplexhandel. ZagerijHAGESTR. 5 Haarlem. O 18275 DAMES- en HEERENRIJWIEL, even gebruikt. L. MOLENSTR 3, Haarlem. O 18281 Goede viool en ln goeden staat zijnde Kinderwagen te koop aangeboden. Br. onder letter O 18283, bureau van dit blad. Eigen Inmaak. Spercieboon. p.p. 12 ct. Snijboonen 10 ct., Goudgeie Andijvie 3 ct. P. v d. Sprong, Jeremiestraat 16, Utrecht. O 18287 Te koop Burgerwoonhuis Zwarte Water, Utr. Speculatief ojbect. 2400. Huur 4 50 p week. Brieven onder letter O 18293, bureau van dit blad. Chevrolet Coach van 1930 750. Chevrolet Coupé van 1828 450. Ford A Coach van 1930 700. Ford T 1 ton gesloten bestelauto 200 Buick 4 deur Sedan 1926 f 350.—'. Packard 6 cyl 7 pers. Sedan f' 800 Bit Garage JOZ. DE GROOT. Hillegom, Tel. 2638. O 18339 ^iimnnuiiniiininnninniniiitiiinimtniiiiiiiiininmimmotiHimtinimTiiiinniimtiiiiniHiiiiiimiiinniiitniiinnniiimiiimmiinnnninimmnii ^iinniinniiuiniiiHiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiuniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiBiiiiiniiiinni piiiiiiiuiimuiiiiiiiiiiiiiiiiiiim siiiiiimniiiiiiiniiiniiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii KEURIG RUIM BOVENHUIS te huur. Klarenbeekstr. 43 rd. Leid- schebuurt. Te bevragen Zljlweg 145. Haarlem. O 18316 Zeer groot ATELIER-WERKPL. te huur. Gas, water, electr., MIDDENWEG 92 O. Telef. 54490, Amsterdam. O. 18326 TE HUUR Vrij huis met tuin 6.75 p. w. 2e Zuidpolderstraat 13, Te bezichtigen van 2 tot 4 uur. Te bevragen Sterre- boschstraat 37, Haarlem. O 18318 Te huur Kamer met zykamer en keuken. Te bevr. bij A. SCHOORL, Saenredamstr. 36, Haarlem. O 18349 HniiniiiiiuimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinoiiiiiniiuiiiiiiiiiutiiiiiiiuiiinHiiiimiiuiiiniuiiiiiuuuiiiimniminüiiiuitiiiimiiiiüiitmininiiimuiuiiniiiiiiiiniiiiiiuiiiiiiiinuiiunnuS HEER vraagt net. R.K. PENSION. Omgeving Centr.-Stat. A'dam, ƒ50 Brieven onder letter O 18264, Bureau van dit Blad. Aangeb. pr. Pension, gem. Zit- en Slaapkamers, allen op 't Zuiden gel., riant uitzicht, n. stand. Boschweg 16, te Velp. O 18301 Mhiiinnininiiiiiniiuniiiiiiuiiiiuniiii!nmniiuui!iiiiiiiininiiiiiuiiiniiii!!i!ii!!i!U!<imiiiiniiiiii;i!iiiniiniiiiimini!!ii!ui!iiiiiiiiiiiuniumuininuii!umitDiniRminiiiinit^ miinnmitiniiniiiiinmimiininminiintiiiiniininniiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiuiiüiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiüiuiiiiuiiiiiniinnRinininnnnninDnimiininninnnniiiuDnuang Net Meisje, 32 jaar zoekt kennis making met R. K. Heer, met vaste betrekking. Ongeveer zelfde leeftijd. Br. lett. O 18262, Bur. van dit Blad. H U W E L IJ K Wed. met eenigszins moderne levens opvatting. zoekt kennismaking met degelijk Heer, 40 50 j. Brieven ond. lett. O 18267, Bur. van dit Blad. Wed .naar, 49 j.. flink persoon, be schaafd en ontwikkeld, zoekt kennis making met beschaafde Juffrouw, liefst eenigszins gefortuneerd, ge- helmhouding verzekerd. Brieven ond. letter O 18309, bureau van dit blad. Openlifk dank voor de voorspraak v. O L Vr. van Lourdes en H. Theresia van Lisieux voor verkr. gunsten t. e. van het H.-Hart. O 18336 VISITERIJDEN - WINKELEN 1.25 p u Bosb. Toussaintstr 7, Tel. 82104 A'dam. HOLZY AUTORIJSCHOOL. O 18268 Een nette R.K, Weduwn., midd leeft., met zes kind., vaste betr., wenscht kennlsm. met nette vrouw, tusschen 3042 L om na wederz. goedv. te huwen. Br lett. O 18345, bur. v. d. bl. Voor Herstellen, Cartonneeren en in binden van Oude en Nieuwe naar Fa JAN KUHNE, Alkmaar, Fnidsen hoek St. Jacobstr. Terug zending Franco. Vraagt prijsl. O 18355 compleet TH. J. BOS, Frans Halsstr. 34. Telef. 90243. Amsterdam. Net R.K. Meisje, 23 jaar, zoekt leuke riendin, liefst omtrek Rivierwijk. Utr. Br. ond. letter O 18285, bureau van dit blad. Een beschaafde R K. Juffrouw, ongev. 30 jaar, uit den gegoeden stand, wenscht een VRIENDIN voor eenen gezelligen omgang. Eaarlem of omg. Br. lett. O 18277, Bur. van dit Blad. Het Adres voor Manufacturen en be- drijfskleeding is J. W. HOFSTEDE, Steinweg 38, Oosterbeek, O 18297 Degene, die Vrijdagmiddag 'n Teddy beertje gevonden heeft, wordt verz. dit af te geven Maria-Stlchting, zaal 87, Haarlem. Een werklooze. O 18280 Keurig instrument. Desgew. 1.50 p. w. Krommertstr. 4 hs., b d. J. Evert- senstr A'dam. O 18347 Eenige uren per week door onder wijzer les in lager onderwijs aangeb te Utr. Billijke condities Br onder letter O 18284, bureau van dit blad. gevraagd groot 2000.voor uit breiding zaak, tégen maandelijksche aflossing en ruime overwaarde Brie ven lett. O 18217, bur. van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3