STADSNIEUWS tiUitaJmdpas&i» Min om: Gemeentepersoneel te Bloemendaal Haarlem, 9 Deo. BEURS VAN AMSTERDAM De Leidsche Courant AERMEIJER TEGEN SALARISK Wisselkoersen NU OP STAP! Firma E. FRANKEN VRIJDAG 9 DECEMBER NOODLOTTIGE VAL Op het station INBRAAK Gereedschap gestolen J. F. MOENS t DE ARMENRAAD IN 1931 Stijging van het aantal rapporten Geneeskundige Armen verzorging Verhaal van ondersteuning Kinderwetten BELASTINGVERHOOGING Te Noordwykerhout RECLAME-CAMPAGNE Der Kleine-Houtstraatver. N. Z. DE SLACHTHUIS-TARIEVEN Geringe verlaging van kosten Personalia WEEK NIEUWS GROOTE HOUTSTR. 16 HAARLEM Bloemendaals lijdens weg Een vraag en een antwoord VRIENDEN DER H. O. V." De H. O. V. wil 20.000 En wel vóór 15 Januari H. O. V. in den Stadsschouwburg BURGERLIJKE STAND Gevonden dieren en voorwerpen Besmettelijke ziekten RIJWIELDIEFSTALLEN Zelfs rijwielhok niet veilig Nog een Benoeming Eerst reserve en belasting- verhooging met die keurige schoenen van de :n fijn boxcalf f 13-75 Mengelbergconcert Het werk van een jong Neder- landsch componist Marius Monnikendam uit Haar lem geboortig, zal wor den uitgevoerd DAMMEN Damclub „IJmuidenDamclub „Wormer" AGENDA 10 December VOORKOMT TANDBEDERF a en poetst 's avonds en 'smorgens met ÊP 7ó ets per '/i tube 25 dó per A tube. UIT DEN OMTREK VELSEN DOOR STOOMTRAM GEGREPEN VRIJDAG 9 DECEMBER 1932 m is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIEN Vraagt proefexemplaai fe.J «trT Donderdagmorgen om ongeveer half negen Is de 17-jarige fabrieksarbeidster B. uit IJmuiden van de trappen van den stations,uitgang geval len, doordat zij misstapte. Zij is binnengedragen in het telegraafkantoor van het station en daama op dokters advies per ziekenauto naar de Mariastichting overge bracht, waar zij ter observatie is opgenomen. Zij bleek een hersenschudding bekomen te hebben. Haar toestand is zoo ernstig dat zij nog niet mocht worden verhoord. Kaar wij vernemen maakt mej. B. het thans goed. Zij heeft een rustigen nacht gehad en gaat vooruit. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is Ingebroken in een werkkeet aan de Voorduin straat. Dcor het slot van de deur te trekken, konden de dieven gemakkelijk binnenkomen. Tamelijk veel gereedschappen zijn ontvreemd, oa. een twaalftal steekbeitels en eenige ijzeren haken. De politie stelt een onderzoek in. Op 76-jarig!3n leeftijd is te Den Haag overle den de heer J. F. Moens, oud-directeur van het Noord-Hoilandsche Landbouwcrediet en van de hypotheekbank Noord-Hollandsch Grondcre- diet te Alkmaar. De overledene is de stichter van o.a. het bij kantoor van het Ncord-Hollandsch Landbouw crediet te Haarlem en verschillende agent schappen. In 1898 heeft hij opgericht de Hypotheek bank Noord-Hollandsch Grondcrediet, waarvan hij eveneens tot 1926 directeur was. Na zijn aftreden was hij commissaris van beide instel- 'ingen. wy ontvingen het Jaarverslag van den Ar menraad te Haarlem over het jaar 1931. Hier aan ontleenen wij het volgende: Door het Bureau van den Armenraad werden 7011 rapporten uitgebracht tegen 6307 in 1930. Deze styging vindt in hoofdzaak haar oorzaak in het vermeerderde aantal rapporten, dat werd uitgebracht aan den Voogdijraad, het Burger lijk Armbestuur, den Gemeenteiyken Dienst der Werkloosheidsbestryding en de Commissie vooi Schoolkleeding. Aangezien de beschikbare middelen niet toe lieten om voldoende personeel aan te stellen, was er einde December 1931 een belangryke achterstand bij de verzending der rapporten. Aan het Departement van Koloniën werden in 16 gevallen inlichtingen en tevens adviezen verstrekt betreffende de steunverleening van Oud-Oost-Indische Militairen. In 6 gevallen •werd eene gratificatie toegekend. De gratificaties werden door middel van ons Bureau uitgereikt, waarby op de wyze van be steding door ons Bureau toezicht werd ge houden. Het aantal rapporten, dat aan particulieren werd uitgebracht daalde in 1931. De inlichtin gen, welke mondeling werden verstrekt, zyn hierby echter buiten beschouwing gelaten. Gememoreerd wordt de oprichting van het ccmité tot bestrijding van de gevolgen der werkloosheid te Haarlem. Door dit comité werd in 1931 aan ongeveer 400 gezinnen steun verleend, waarmede een be drag van ruim 10.000.was gemoeid. De steun bestond in hoofdzaak in het ver strekken van kleeding, schoeisel, schoolgelden, spocrabonnementen en in enkele gevallen in het verleenen van geldelijke hulp voor éénmaal. Het aantal aanvragen, ingevolge artikel 12 der Armenwet, schrifteiyk aan Instellingen van Weldadigheid gedaan, bedroeg in 1931: 451, het aantal aanvragen aan Werkgevers, ingevolge artikel 57 7536. In 1931 werd vrye geneeskundige behande ling verstrekt gedurende het geheele jaar aan 326 (560) gezinshoofden met 518 (1267) gezins leden, langer dan 3 maanden aan 617 (270) ge zinshoofden met 1669 (765) gezinsleden, gedu rende 3 maanden aan 242 (235) gezinshoofden met 473 (399) gezinsleden, korter dan 3 maan den aan 167 (96) gezinshoofden met 267 (146) gezinsleden. Tevens op 24 kaarten van den Dienst der Werkloosheidsbestryding aan 57 personen. De vermeerdering is belangrijk grooter dan zy schynt, doordat het Burgeriyk Armbestuur en de Werkloosheidsbestryding in 't algemeen de kaarten eerst afgeven wanneer ziekte is op getreden: dit levert voor patiënten geen be zwaar op omdat ook zonder kaart steeds wordt geholpen, totdat men tyd heeft gehad zich tol het Burgerlijk Armbestuur resp. Werkloosheids bestrijding te wenden. Het aantal verleende consulten bedroeg ca. 18500 (16280), het aantal huisbezoeken ca. 5200 (4350). Dcor het Burgerlijk Armbestuur werd aan versterkend voedsel (melk, vleesch, enz.) ver strekt voor een bedrag van 16.783.41 (15.051.39). Door den tandarts werden in 1931 376 (300) patiënten behandeld met 1736 (1560) bezoeken. Er werden verricht 1813 extracties voor pro thesen en 340 op zich zelf staande. Het aantal volle prothesen bedroeg 80, 23 halve prothesen en 3 partieele. Het aantal maandkaarten voor specialisten bedroeg 919 (849), terwyi 22 (20) stads-paüën- «n naar de Zanderinrichting wefden verwezen. Voor 216 (210) zwangeren werd hulp van ge- neentewege door vroedvrouwen ingeroepen. Behalve door den tandarts werden er nog 133 (122) prothesen verstrekt. Het aantal recepten afgeleverd ten behoeve ier stads-patiënten bedroeg 16370. Totaal kwamen 4161 (4138) aanvragen voor opname binnen, waarvan 98 (96) niet werden ingewilligd, daar de ziekte het niet noodzake- ïyk maakte, zoodat dus 4063 (4234) patiënten opgenomen werden voor rekening van de ge meente. De verpleging van deze patiënten kost te totaal een bedrag van 600.330.94. Gedurende het jaar 1931 werden door de Commissie inzake Onderhoudsplicht 10 verga deringen gehouden; in deze zyn 83 nieuwe zaken behandeld. In totaal is een bedrag van 33 451.46 ge ïncasseerd, waarvan aan Instellingen van Wel dadigheid ƒ.6.171.70 werd uitgekeerd. Bovendien is een belangryk bedrag betaald door onderhoudsplichtigen, die rechtstreeks de vastgestelde bedragen aan hun steunbehoevende familieleden hebben doen toekomen. Verder wordt een overzicht gegeven van den toestand van het Armwezen, den arbeid en de werkwijze van verschillende instellingen van maatschappelijken steun, ondersteuning door werkverschaffing, arbeidsbemiddeling en steun verleening aan werkloozen. Op aanvraag van den Voogdyraad hadden in 1931 plaats 11 ontzettingen uit de Ouder- ïyke Macht, 13 ontzettingen uit de Voogdy en 9 ontheffingen uit de Voogdy. Het aantal kinderen dat door ontzetting of ontheffing werd gebaat bedroeg 88. Herstel in de Ouderiyke Macht of Voogdy had niet plaats. Over 1931 bedroegen de uitgaven 37339,04 tegen 35346,6ly3 over 1930. De gemeenteraad van Noordwykerhout heeft goedgekeurd, dat de opcenten op de gemeen- .efondsbelasting van 80 op 100, die op de per- soneele belasting van 50 op 150 worden gebracht. De begrooting sluit dan nog met een tekort van plm. 36.000, doch daar dit tekort in hoofd zaak te wyten is aan het feit, dat de gemeente wegens haar vroeger gevoerd goed financieel beheer een in verhouding tot andere gemeenten te lage uitkeering krygt uit het gemeentefonds, was de Raad van oordeel, dat de oplossing dezer financieele moeilijkheden in Den Haag en niet in Noordwykerhout moet worden ge vonden. Voorstellen van de wethouders tot verlaging van de salarissen van het gemeentepersoneel werden na bestryding, ook door den burge meester, verworpen. De door B. en W. voorgestelde maximum - pensioenkorting werd door den Raad aanvaard evenwel onder beding dat B. en W. een her ziening van de salarieering van het secretarie- personeel zouden voorbereiden. Dat was gisterenavond een waardig slot van bovengenoemde Reclame-Campagne. Tegen 8 uur waren alle goede inzenders van het woord „Kleine Houtstraat" verzocht aanwezig te zyn ten huize van de firma Gebr. Hart, om by de prijsverdeeling tegenwoordig te zijn. En nu was het maar goed, dat er voldoende ruimte was, want ongeveer 300 personen waren aanwezig, natuuriyk zeer nieuwsgierig en ver langend naar den uitslag. Alle prijzen waren keurig geëtaleerd en om het niet te vermoeiend te maken waren vele banken gezet, zoodat goed 200 personen konden plaatsnemen. De voorzitter, de heer H. Hart, hield een schitterende openingsrede, waarin hy na een welkom aan alle aanwezigen hartelijk dank bracht aan allen, die hebben medegewerkt tot het welslagen van deze Reclame-week. Allereerst den heer Hart, voor het beschik baar stellen der etalage gedurende 14 dagen en thans voor yet beschikbaar stellen van zyn groot magazijn, wat keurig voor deze gelegen heid met tapyten was behangen, die welwil lend beschikbaar waren gesteld door de firma Gebr. Braakman. Mevrouw Hart kreeg een afzonderiyk dank woord, voor alle moeite, welke zy zich getroost heeft, zy werd door het bestuur met bloemen gehuldigd. Ook de commissie-leden, de heeren Hankaart en Braakman, die zoo ontzettend veel werk hebben gehad en aan wien een groot gedeelte van het welslagen te danken is, werden woor den van hulde gebracht en voorts aan vele an deren. Deze rede, vol geestige opmerkingen, was zoo interessant, dat het publiek in luid applaus los barstte. Hierna had de trekking plaats, welke ook een zeer aangenaam verloop had. Meermalen werd de lachlust opgewekt', als de getrokken pryzen zoo wisselvallig vielen. Alles bijeen is deze Reclame-Campagne weer goed geslaagd. En de Kleine Houtstraat-veree- niging kan weer voor de zooveelste maal met voldoening terugdenken aan de afgeloopen 14 dagen. De Nederlandsche Slagershond, de Ned. R.K. Hanzebond van Slagerspatroons en de Ned. Grossiersbond voor den Vleeschhandel, verzoekt voor hunne plaatseiyke afdeelingen, alsmede de Haarlemsche Paardenslagersvereen'ging, de in deze gemeente geldende slachthuistarieven zoo danig te verlagen, dat de gemeente daaruit geen winst trekt. In verband met dit adres deelen B. en W. het navolgende mede. De eerste 14 exploitatie jaren van het Open baar Slachthuis hebben met uitzondering van het jaar 1916 steeds verlies voor de ge meente opgeleverd. In de latere daaropvolgen de jaren wordt inderdaad niet meer met ver lies gewerkt. Het gemiddelde winstcyfer over het tydsver- loop van de 25 gepasseerde exploitatiejaren van het Openbaar Slachthuis bedraagt evenwel nog geen 11.000. Een dergelijk cyfer komt hun niet buitensporig hoog voor. Voorts merken B. en W. nog op, dat een ver laging van de thans alhier geldende slacht huistarieven van geen invloed kan zyn op de pryzen van het vleesch. Immers by totale af schaffing van deze tarieven zou de prys van het vleesch slechts met ongeveer 2 cent per pond worden beïnvloed. Mede met het oog op de huidige tydsom- standigheden achten B. en W. het onge- wenscht thans over te gaan tot verlaging van alle slachthuistarieven, waartoe voldoening aan het verzoek van requestranten zou leiden. Om evenwel requestranten zooveel mogeiyk tegemoet te komen, achten B. en W. termen aanwezig om het College een verlaging voor tê stellen van het stalgeld en het weegloon, alsmede van de tarieven voor het steriliseeren van vleesch of het smelten van vet en voor het gebruikmaken van de vleesch verkoopruimte. De mindere op brengst der slachthuistarieven zal als gevolg dezer verlaging pl.m. 6800 bedragen. Onder mededeeling, dat de Sub-commissie van By stand in het Beheer van het Openbaar Slachthuis zich met dit voorstel heeft veree- nigd, stellen B. en W. een besluit voor, waar van het ontwerp is bygevoegd. Wij verkoopen vanaf heden alle voorhanden aardige eenvoudige da- mesjgponnen, costume rokken, da- mespullovers, peignoirs en kinder truien tegen belangrijk verminderde prijzen- Een goede gelegenheid voor dames die wel gaarne b uit eng e- w one kwaliteit tegen minder dan gewone prijzen koopen. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag hebben B. en W. van Bloemendaal den archi tect, aangewezen voor den raadhuisbouw, den heer C. J. Blaauw, doen vragen of hy bereid was c.q. het gesloten contract te beëindigen, in dien de raad het gewenscht achtte, voorloopig geen raadhuis aan den Zeeweg te bouwen. De heer Blaauw heeft medegedeeld, dat hij zich aan het contract wenschte te houden. Het Bestuur der Haarlemsche Orkestvereeni- ging heeft Donderdagavond vergaderd en den toestand besproken, die het gevolg is van de verlaging der subsidie der gemeente Haarlem, het opzeggen van het contract met de Neder landsche Christelijke Radio Vereeniging en de aanhangige voorstellen tot subsidieverlaging in de omliggende gemeenten en heeft besloten het initiatief te nemen tot het oprichten van een Vereeniging „Vrienden der H. O,' V." De bedoeling is, dat deze vereeniging een beroep zal doen op het publiek in Haarlem en omgeving. Het minimum van het lidmaatschap zal 1 bedragen. Uitnoodigingen tot het bywonen der oprich tingsvergadering op Dinsdag 13 December a.s. zijn heden verzonden aan verschillende beken de ingezetenen, op wier organisatorische mede werking een beroep zal worden gedaan. Het eerste doel van deze nieuwe vereeniging zal zyn vóór 15 Januari a.s. zich van een be drag van 20.000 aan inkomsten te verzekeren, dat noodzakelijk is voor de instandhouding der H. O. V. Komt dit bedrag niet vóór 15 Januari bijeen, dan zal het Bestuur de algemeene ledenver gadering bijeenroepen en de liquidatie der H. O. V. voorstellen. De directie van den Stadsschouwburg deelt ons mede, dat van Zaterdag a.s. af by de ge wone tooneelvoorstellingen goede entre-acte mu ziek gegeven zal worden door een trio uit leden van de H. O. V. Ook gedurende de pauzes zal dit orkestje zich laten hooren. Ondertrouwd, 8 Dec.,: S. Velthuys en D. C. Jansen: F. Middendorp en H. M. Belterman; A. Jansen en M. W. P. v. Slogteren; J. L. de Haan en B. C. v. zyp. Getrouwd, 8 Dec.: A. G. E. Memelink en T. C. Schouten; A. Haanschoten en M. H. M. v. d. Veen; N. J. de Munnik en G. J. Henzen; M. Hertog en B. N. v. Thyn; P. v. Driel en H. Zomer. Geboren, 6 Dec.: I. C. M. v. Assema—Dekker d; 7 Dec.: W. M. LommerseDweelaard z; 8 Dec.: E. W. Moedtde Vries d; A. A. Ottolinl de Leeuw d; N. de KlerkRinkel d; F. H. v. VeenHerben d. Overleden, 7 Dec.: A. Havekotte, 68 j., Jans straat. Het jeugdig paar zat bij den haard „Zij" zalig in zijn armen. De kolengloed van Hoenderdos deed beider hart verwarmen! Terug te bekomen by': Burgem. Maarschalk, Crayenesterlaan 136, zeilboot. Pieters, Leid- schestraat 40, bril in etui. Biesbroeck, N. Kerks- plein 19, bril. Kennel Haerlem, Regentesselaan 42, katje, 3 honden. V. d. Wal, Floresstraat 8, kerkboekje. Rooze, Zuid Brouwersstraat 3, mondharmonica. V. d. Meij, Spaanschevaart- straat 21, idem. V d. Velde, Bakenessergracht 75 rd., nummerplaat. Dyt, Comelisstsg 13 portemonr.aie. Meijer, Burg. Sandbergstraat 36, idem. V. d. Ven, Kennemerstraat 34 rd., pop. De Mol, Damiatestraat 16, parapluie. Schildman, Zuid Brouwersstraat 25 rood, pet. V. d. Bend, Timorstraat 95, portemonnaie. Vink, Kleverlaan 141, rijw. belast.plaat je; Cauwenberg, Binnenweg 132 Heemstede, idem. De Korte, Voorzorgstraat 12, idem. Van Gor- ven, Kenaustraat 2, handschoenen. Straatman, Bakenessergracht 9a, handschoen. V. Wordt, Gen. Joubertstraat 17 rood, idem. Lametz, Borneostraat 5, idem. V. d. Berg, Boeresteeg 4, handschoentjes. Terug te bekomsn by: v. Lunteren, Duven- voordestraat 31, armbandhorloge. Bur. v. po litie, Smedestraat 9, bal; kerkboekje. Postkan toor Tempeliersstraat, bankbiljet; Sleeman, Oranjeboomstraat 111, kerkboekje. Reigers man, Oranjeplein 5, kanarievogel. Falkenaar, Diederikstraat 18, muts. Bur. v. politie, Smede straat 9, 2 portemonnaies. Vogelzang, Groote Houtstraat 28, pakje inh. 2 sjaals. Bur. v. poli tie, Smedestraat 9, portefeuille met foto's. Roest, Schouwtjesplein 1, portemonnaie. V. d. Berg, Gasthuisstraat 5 rd., parapluie. Makke- He, Camphuysstraat 14 portemonnaie. Bur. v. politie. Smedestraat 9, breipennen met wol; bel. Meyer, Ripperdastraat 10 rd., portemon naie. Hendriks, A'damschevaart 226, bos sleu tels. Koster, Bosb. Toussaintstraat 23, Heem stede, sierspeld. Beunk, Vrouwehekstraat 25, schort. Sabelis, Ursulastraat 12, shawl. Span jaard, Leidschevaart 38, damestaschje. Hos, Jan Steenstraat 14, handschoen. Zwetbroek, Dutrystraat 4, handschoenen. VIsscher, Mer- wedestraat 16. idem. De Vink, Leidschezij- straat 12 rd., handschoen. Kuipr-, Da Costa- straat 61, hondje. Breuker, Loosstraat .9, hand schoen. Kennel Haerlem, Regentesselaan 42. hondje. Hartman, Brouwersstraat 34, hond. Steen ken, Gasthuislaan 120, motorhandschoen. Schulnzand, Friezenstvaat 30, gvm. schoftje; Kemel Fauna. Parklaan 119, 2 katten: De Vriej' Iepenstraat 16. kat; Nieman Roggnha^est^aat 50, kruisje; Bur. van Politie. Smedestraat 9, flesch melk en pakje brood in zak: Joorman, Taanplaats 26 (Spaarndam), pet,; Frous, Raad huisplein 16. portemonnaie; Kruijer, Kenne merstraat 19rd., rilwielbelastingplaatje; Bwr. v Politie, rywiel; Hoekstra, Jasmiinstraat !6, rywielbelastinh'plaatjeGerritsen, Verspronck- weg 66, huissleutel; Van Straten, Olycanstraat 27. idem: Hooglugt. Spoorwegstmat 24, dames schoen; De Jong, Hodsonstraat 35, damestaseh; v. d. Ham, Korte Begijnenstraat 3, hand schoen; Pel, Prinsenhof 5, hondje, Kon'ng, Populierstraat 10, handschoenen; Postkantoor, Raaks, motorhandschoenen en wollen heeren handschoenen. In de afgeloopen week zyn in deze gemeente 10 gevallen van roodvonk en 4 gevallen van diphtherie voorgevallen. Donderdagmiddag is by de politie aangifte gedaan dat uit een rywielbergplaats van de R. K. Huishoudschool aan de Gedempte Vol dersgracht een rywiel ontvreemd is. Dit ry wiel was den avond tevoren aldaar geplaatst. De politie stelt een onderzoek in. Zelfs rijwielbergplaatsen zijn dus niet meer veilig! By de politie is aangifte gedaan, dat Vry dag morgen voor een perceel in de Thorbeckestraat een rywiel ontvreemd is. De politie stelt een onderzoek in. De heer B. M. van Zomeren, beambte by de N.S. is van het station vyfhuizen overgeplaatst naar het goederenstation alhier. By Koninkiyk Besluit van 5 December is benoemd tot lid van den Gezondheidsraad Ant. Angenent, alhier, lid van het bestuur van het R.K. Werkliedenverbond- B. en W. van Bloemendaal schryven den raad: In de op 24 November 1932 gehouden ver- eenigde vergadering van de Commissïen voor het georganiseerd overleg in zaken van ambte naren en beambten, werklieden en van het poli tiepersoneel der gemeente Bloemendaal werd overleg gepleegd omtrent het voorstel van B. en W. d.d. 11 November 1932, om ter gedeeltelyke bestrijding van het tekort van ongeveer 123.000.waarmede de ontwerp-begrooting voor het dienstjaar 1933 op den gewonen dienst sluit, gedurende dat jaar op alle wedden en loonen van het in vasten dienst zynde personeel, voor zoover de regeling daarvan aan den Raad is opgedragen, vyf procent te korten en zulks op grond van de overweging, dat, nu tengevolge van de economische crisis de inko mens van vele ingezetenen niet onbelangryk zijn gedaald en de algemeene levensstandaard op een lager niveau is gekomen, het billijk wordt geacht, dat ook de wedden en loonèr. van het gemeentepersoneel tydeiyk een vermin dering ondergaan, waardoor een bezuiniging wordt verkregen van ongeveer 15000. Van de zyde der organisaties kon men zich in het algemeen met de voorgestelde vermin dering zy het dan ook een tijdeiyke niet vereenigen, zy achtten de motieven, die B. en W. tot hun voorstel hebben geleid, aanvecht- Ten aanzien van de overweging, dat nu tengevolge van de economische crisis de inko mens niet onbelangryk zyn gedaald, rees de vraag of deze daling wel als een motief voor verlaging van het inkomen van het gemeente personeel mag géiden. Immers zal in den tyd toen de loonen en salarissen werden vastgesteld ook het inkomen der overige ingezetenen wel geen rol hebben gespeeld en indien dit al ge beurd zou zyn, zou men dit toch niet goed hebben kunnen keuren. Het loonpeil in het oarticulier bedryf kan, naar de meening der organisaties, geen basis vormen voor de beoor- leeling der vraag, in hoeverre de bezoldiging van het gemeentepersoneel aan redeiyke eischen voldoet. Ten aanzien van de overweging, dat de alge meene levensstandaard op een lager niveau is gekomen, werd er op gewezen, dat de daling eigeniyk alleen betrekking heeft op enkele levensmiddelen waarvan sommige alweer aan een prijsverhooging onderhevig zyn als ge volg van de verschillende contingenteerings- maatregelen en dus maar een betrekkeiyk klein gedeelte van het ambtsenaarsbudget om vat, terwyi allerlei vaste uitgaven zooals huis huur, belastingen, verzekeringen, fondsen en jontributies geen verandering ondergingen. De opzet van het voorstel van B. en W. wyst er op, dat deze vermindering, waaruit een bezuiniging van ongeveer 15000.zal worden /erkregen, zal worden aangewend ter gedeel- teiyke bestryding van het tekort en dat zy derhalxe de vermindering in zekeren zin be schouwen als den sluitpost van de begrooting. Sommige organisaties konden zich daarmede uit principieele overweging in het geheel niet vereenigen, terwyi andere over die bezwaren heen zouden hebben kunnen stappen, indien de financieele omstandigheden zulks h.i. noodza- kelyk maakten. Dit laatste werd ontkend. Zoo lang de gemeente nog over voldoende reserves beschikt, om daaruit de vermoedeiyke tekorten te dekken en geen voorstellen tot belasting- verhooging worden gedaan, achtten ook deze laatste organisaties geen voldoende aanleiding voor weddevermindering aanwezig. Algemeen verklaarden de organisaties zich tegen een ver mindering der bezoldiging met 5 Desniettemin was het groote meerendeel der organisaties bereid tot eenige verlaging mede te werken, indien van de zijde van de delegatie van het gemeentebestuur een tegemoetkomend voorstel werd gedaan Van de zijde der delegatie wérd o.m opge merkt. dat er onder de raadsleden reeds stem men vernomen waren, die met een verlaging van 5 geen genoegen zullen willen nemen, waarom werd aangeraden te trachten omtrent het aanhangige voorstel tot overeenstemming te komen. Eén lid der delegatie was van oor deel, dat de voorgestelde vermindering, vooral voor hen, die tot de laagst bezoldigden behoc- ren, wel sterk zou worden gevoeld en stelde daarom voor de vermindering ad 5 toe te passen op de met f 1000.- verminderde be zoldiging, nadat zyn voorstel om dezen maat regel te beperken tot hen, wier bezoldiging niet meer dan 2000.— bedroeg, by de organi saties geen steun had ondervonden. De vertegenwoordiging van het gemeentebe- "tuur verklaarde zich met 3 tegen 1 stem tegen dit voorstel, terwyi de vertegenwoordiging der organisaties het met 16 tegen 9 stemmen aan vaardden. ANECANC 5 HAARLEM ,,Het huis mef de meer dan gouden reputatie" (Opgericht 1836) ZHIQUE WANDEL SCHOENT if ET HAGEDIS <APJE ANAt Op het Zondagmiddagconcert van 11 Decem ber a.s., onder leiding van dr. Willem Mengel berg, zal Henriëtte Bosmans het Pianoconcert van Grieg voordragen. Op veelvuldig verzoek zal een herhaling worden gegeven van Richard Strauss „Don Quichotte" met Marix Loevensohn als vertolker der solo-partij. Het concert opent met de ouverture „Donna Diana" van Reznicek. Voor het eerst zal ten gehoore worden ge bracht de orkestcompositie van „Arbeid" sym- phonische beweging van Marius Monnikendam. De jonge componist werd te Haarlem geboren en werkt nu o.a. mede voor de muziek aan een onzer groote dagbladen. Voorl. uitsl. 75 voor Damclub „IJmuiden". B. Dukel—B. J. de Boer 2—0; H. de Boer— j. Demmendaal 1—1; C. DiederiksJ. N. Vre- denburg 0—2; P. v. d. Kuil—O. van Haitum 1—1. Eindresultaat 11—9 voor Damclub „IJmui den." Gebouw „St. Bavo" Haarlem's Gemengd Koor, 8 uur Kinderkoor „Inter Nos", 6 uur Bestuur Postpersoneel, half 9 Alberdir.gk Thym, 8 uur R.K. Propagandaclub, haü 9 Bestuur Metaalbewerkers, 8 uur R.K Be volkingsbureau, 8 uur. Schouwburg, Jansweg Vereeniging „Geloof en Wetenschap" Lezing mevr. J. M. Sterck Proot: „De oude St. Bavo als monument van Haarlem's Geschiedenis," kwart ovet 8. Gebouw Protestantenbond, Jacobstraat Con cert Haarlem's Symphonie-orkest „Euterpe", 8 uur. Groote Kerk Orgelconcert, 8.30 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat X, Haarlem, Tel. 11671. ..R.K. Arbeidsbeurs voor vrouwen en meisjes lederen dag van 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zater dags 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. Gebouw „St. Bavo" Bestuur Ziekenfonds „Onderling Hulpbetoon", 8 uur „Geel-Wit", 6 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30. 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhoistraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 1012, 24 en 89 uur. Zaterdags van 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. flEDERLAMDSCH FA BRIK A A T. f Plaatselijk Crisiscomité. De uitslag van de dertiende trekking van de verlotingen ten bate van het Plaatseiyk Crisiscomité, gehouden by der. heer Klauwers, Bloemendaalschestraatweg te Santpoort, is als volgt: 100 waardebonnen A. C. de Kort, Willemsplein i IJmuiden; 30 w.b. L. v. d. Wateren, Fr. Halsstr. 30 IJmuiden-Oost; 20 w.b. A. de Koning Bree- saapstraat 23 IJmuiden; 10 w.b. P. Pronk, Sluis- elland 20 IJmuiden; 10 w.b. Frldel v. Leeuwen, Sirenestraat 20 IJmuiden; 5 w.b. H. Visser, Piet Vermeulenplein IJmuiden-O.; 5 w.b. C. Zwart, Pres. Steinstraat 36 IJmuiden; 5 w.b. G. Brouwer, Gerard Doustraat 6, IJmuiden-O; 5 w.b. Hartog Bloemendaalscheweg 102 Santpoort; 5 w.b. M. Bakker, Frans Naereboutstraat 34, IJmulden-O.; 5 w.b. Rietje Heykoop, Kennemerlaan 89 IJmui den. De 14e trekking gehouden by A. Bakker, Café Flora, Zeeweg IJm.-O. op Donderdag 8 Dec., had den volgenden uitslag: 100 waardebonnen H. Groen, Kalverstraat 46 IJmuiden; 30 w.b. J. Kaper, Kon. Wilhelmina- kade 18 IJmuiden; 20 w.b. M. de Haan, IJmuider- straatweg 180 IJm.-O.; 10 w.b. A. J. de Bruin, IJmuiderstraatweg 156 IJmuiden-O.; 10 w.b. Wed. P. v. d. Brabes, Velserduinweg 230, IJ.-iui- den-O.; 5 w.b. J. Zwart, Wyk aan Zeeërweg 16 IJm.-O.; 5 w.b. J. de Beer, Kortenaerstraat 13 IJmuiden-O.; 5 w.b. J. Donker, Fr. Naereboutstr. 60 IJmuiden-O.; 5 w.b. D. de Ridder Jr., Wijk aan Zeeërweg 170 IJmuiden-O.; 5 w.b. mej. B. Huisman, Velserduinplein 10 IJmuiden-O.; 5 w.b. Schol, Kennemerlaan 153, IJmuiden. Hedenmorgen half twaalf werd de 15-jarige bakkersknecht W. van Bakel, die per rijwiel op den Binneweg te Bennebroek reed, door de stoomtram gegrepen en door te macoine ver morzeld. Hy wilde nog juist voor de tram over steken, doch zün rywiel slipte op de rails waar door hij viel en onder de locomotief terecht kwam. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig, doch hulp mocht niet meer baten. „gkbetuiging Als Overste van het R. K. Wees- en Armhuis „St. Jacob" betuig ik door dezen mijn hartelij- ken dank aan allen, die hebben bijgedragen om het St. Nicolaasfeest dit jaar weder te doen plaats hebben. U allen hebt ruim 100 inwoners een heerlij ken avond bezorgd, die lang ln hun herinnering zal voortleven. Moeder Overste VRIJDAG, 9 Dec. Vorige koereen bonden 8 07% oerlijn 59.17% Partje 9.72 Brussel 34 50 Zwitserland 47 87", éleenen KopennageD 42 0) Stockholm 41 00 Jsie 41 50 New Vork icabie) i 4) Home 12.75 Praag Madrid 20 30 8 00 59.17% 9 72 34 47% 47 87% 41 50 13 75 41 50 4-48i4<i 12.75 7.37% 20 30 Staatsieenineen 5% Nederland 1919 ly, Nederland 1916 Nederland I93i Nederland 1932 N-tnd !92t AB Kanken Koloniale Bank Lndiscne Bank Cert Handel-M Industrieën Onliever Aig Kunstzijde Va- BerKei s Pat Nieuwe pbtnpe Klicn Aocoustiek Ned Ford I nil list r Buitenland Anaconda Betnienem Steel S Steei O S beatnei Intern Nickel mill hou» Boeion Mijnbouw Aig Exploratie Hediang bebong Petroleum jaboee Kon DUe perias peudawe Continental OU vorige koersen 102% 103 10 102% 10 101 101% 101% 94% 94 57% 55 55 55 64 t4 ice% i05% to% 02 41% 45% lt% 17% 121 126% 3% che 114 113 16% 16% 17 15% 33% 8 4 4 8% 8H 15 15 125 125 91 89 18 17 44H 143 60 81 6 (Hs Shell Union OU Vnnge koe men 5% Rubber Adam Rubber 5S*$ Bandai Oen Batavia Rubber Serbadjad) lb Stlau 16 V L Q. O. 42 Allied 21 Intercontln. Rubber 1% Scheepvaart jan Cb lapan 33 Bob Amerika UJd 3% Olto liem Bigend3% Kon Ned Stoomt». 17% Scheepvaart-Unie 59% Suiker a. v a. jav Cultuur n l s U. poerworedje Vorstenlanden Actions idem 169% 100 14 41 24.0C Tabak oen Batavia Oude oell Oostkust Senembah 139 UI 15 125% Spoorweeen Jr:ion Pacific 71 W abash 2% Sri» Kansas Oltj Sou tb 8 South Rallw "-e* 59% 29% 11 19 13 33 12 1% :3 17% 59% 67% 98 14 6% 40 25 138 114% 15 126 71^ M 5% 8 6*4 öe khg ff.4,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2