STADSNIEUWS Iè\ Faillissemems Uitverkoop verlaagd NU f 1.39 %tsp;;«*8ar Het gevaarlijk Wondjes te verwaarloozen Vrouw vermoord Jaarlem, 13 Dec. BEURS VAN AMSTERDAM handschoenen Winkelopstaiftd te koop Wisselkoersen 10 PROCENT KORTING VAN BUUREN'S HEEREN-MODES HEEREN MODE- ARTIKELEN DINSDAG 13 DECEMBER AGENDA DINSDAG 13 DECEMBER 1932 ARBEIDERSONTWIKKELING Door den R.K. Volksbond H. D. Tjeenk Willink 60 jaar 't Houdt niet op! VERKEERSONGEVALLEN Tram en Auto Auto verduisterd Gestolen en terug "4 V V-V- V/-V I Fotowedstrijd Maandblad H.G.V.B. Vertooning „Kentering" Onderscheiding Voor de feestdagen ZANDVOORTS ZUIDER BAD Noorder Bad R.K. Gymnasium voor meisjes Naar het oordeel van de leiding is blijkbaar BURGERLIJKE STAND HET Ml D DEE BIJ U1TNEMENDH E.ID TEGEN: PIJNLIJKE SPIEREN, BRANDWONDEN EN HUIDSMETTEN. 14 December UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL BENNEBROEK Het doodelijk ongeval HEEMSTEDE VELSEN DE GEMEENTEBEGROOTING In de afdeelingen HET ENGELSCH POND STOND LAAG Getroffen door een kogeldie achter de deur werd afgeschoten HAARLEMSCHE WIJNHANDEL „ROYAL" -f Ziet onze Etalages Hoek Barteliorisstr.-Zijlstv. Wij sluiten binnenkort onherroepelijk, en moeten onze REST EE RENDE ver onder Taxatieprijzen verkoopen. Alles nogmaals Tevens extra aanbieding DAMES WILPLEDEREN Alle maten en kleuren. GEREGELDE PRIJS r-G.g5 Aanvang van dezen SLUITIN GS «UITVERKOOP a.s. Maandagmorgen 10 u. X f y- /v-<; De RiC Commissie voor Arbeidersontwikke ling heeft onderstaand programma samenge steld voor het seizoen 1932/33. Alle cursus-avonden, behalve de Filmavond óp U December 1932, waarvoor een kleine en treeprijs zal worden geheven, zijn voor de leden van den R.K. Volksbond gratis toegankelijk. Donderdag 5 Januari: Algemeene Ledenver gadering. Toespraak van den Adviseur Rector J. B. M. Timp. Dinsdag 17 Januari: Voordracht over Frederik van Eeden als tooneelschrijver en sociaal her vormer, met voordracht uit zijn Heks van Haar lem, door Mevr. Ellen Russe van Bloemendaal. Donderdag 2 Februari: Lichtbeeldenavond over: Franciscus' opgang naar God, te geven door den Z.Eerw. Pater Marculphus Heijer, O. F. M. te Weert. Dinsdag 14 Februari: Humoristisch propgram- ma, te geven door den voordrachtkunstenaar Johan Boezer uit Den Haag. Donderdag 2 Maart: Voordrachtavond te ge ven door Frits Bouwmeester uit Amsterdam. Dinsdag 14 Maart: „Het parlementair stelsel van onze Wetgeving", door den Weled. Gestr. heer Ch. Lu van de Bilt, Lid 2e Kamer. Donderdag 6 April: „Boeken over Rusland", door Mevr. Ellen Russe van Bloemendaal. Dinsdag 11 April: Lezing met lichtbeelden over: „Het Kinderleven, de ontspanning en de rechtspleging in de 17e eeuw", door den heer W. N. Schalkwijk uit Amsterdam. De ontwikkelingsavonden zullen nog worden aangevuld met een lezing over bedrijfsorgani satie door een bevoegd spreker en hoogstwaar schijnlijk een lezing over Rusland. Juli 1933: Excursie naar de H. Land-Stich ting te Nijmegen. De juiste datum en kosten van deelname worden nader bekend gemaakt. Augustus 1933. Drie-daagsch uitstapje naar Valkenburg en omgeving. Datum en kosten wor den nader bekend gemaakt. Maandag is de heer H. D. Tjeenk Willink, lid der uitgeversfirma H. D. Tjeenk Willink en Zn., 60 jaar geworden. Van vele zijden ontving hij blijken van be langstelling in den vorm van bloemen, cadeaux en schriftelijke gelukwenschen. Van den Uitge versbond, diverse besturen en van het personeel ontving de heer Tjeenk Willink bloemen. het beste nog maar juist goed genoeg voor aeze school. Het getuigt van een hooge opvatting der op voedkundige taak. Bij de politie is aangifte gedaan van dief stal van een transportrijwiel in de Langestraat. Maandagavond omstreeks acht uur, kwam een auto, die van Gasthuisvest naar Raamvest reed, bij het oversteken van de Groote Hout straat in botsing met een tram, die juist uit de Groote Houtstraat de brug opreed. De chauffeur van de auto bekwam, behalve een paar lichte gezichtskwetsuren, ook een proces verbaal. Op verzoek van de Haarlemsche politie heeft de politie in Rotterdam den 48-jarigen bank werker S., die verdacht wordt van verduiste ring van een auto, welk feit te Haarlem is gepleegd, aangehouden. Zondagavond ontving de Haarlemsche politie mededeeling, dat de heer B. uit Zaandam, die zijn auto circa een kwartier onbeheerd had laten staan op de Gedempte Oudegracht, bij zijn terugkomst zijn voertuig kwijt was. Maan dagavond vond de Bloemendaalsche politie den wagen terug op den Brederodeweg. De auto, waarvan de waterpomp bevroren was, moest weggesleept worden. De papieren waren er uit verdwenen. De politie stelt naar een en ander een onderzoek in. "rf V v-* vr V rv& V Snij-schaaf-brandwonden en kneuzingen lijken een kleinig heid, maar kunnen bij verwaarloozing de oorzaak van bloed vergiftiging en nog erger zijn. Gebruik op de bezeerde plek onmiddellijk Absorbine Jr. Dit diepdoordringende smeersel verzacht de pijn en helpt de wond snel genezen. Absorbine Jr. doet meer dan de kiemen vernietigen; het zendt nieuw bloed naar de bezeerde plekken, verzacht onmiddellijk en stilt de pijnen. Stijve gewrichten en pijnlijke spieren worden met succes eveneens door de diepdoordrin gende eigenschappen van Absorbine Jr. behandeld. Men wrijve eenvoudig een kleine hoeveelheid op de pijnlijke plaats, twee of drie maal daags en Absorbine Jr. doet de rest; Vraagt een gratis monster aan de Absorbine Jr. Company, Beulingstraat 2, Amsterdam, onder vermelding van dit blad. Absorbine Jr. verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. J£fV 1 4 Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Kennemer Fotokring heeft het bestuur een nationalen fotowedstrijd georganiseerd. Voor de beste inzendingen zijn fraaie prijzen be schikbaar gesteld. Het ligt in de bedoeling om van 7 tot en met 14 April een tentoonstelling te houden van foto's die daarvoor in aanmerking komen. Het Decembernummer van H. V. G. B. staat ditmaal in het teeken van eerbied en rouw we gens het overlijden van hun Eere-Voorzitter Dr. W. E. Merens. Naast het officieele nieuws, getuigen alle stukjes zoowel van het Bestuur van H. V. G. B., als van de heeren de Groot, Kellenbach, Tordoir en Bongertman, van de groote verdiensten die de overledene aan den Ned. Zwembond en in het bijzonder aan H. V. G. B. gedaan heeft. Maandagmiddag werd in het gebouw „Sint Bavo," de verbondsfilm „Kentering" afgedraaid voor de RJC. Werkloozen, onder auspiciën van het Centraal Comité voor werkloozen (ontwik keling en ontspanning), te Haarlem. De voorzitter van het R.K. Werkliedenver bond afd. Haarlem, de heer J. Ph. H. Castricum, hield een korte inleiding over het werk van het Centraal Comité en dankte reeds bij voor baat voor het werk dat deze commissie voor de ontspanning der werkloozen heeft gedaan. Speciaal vroeg hij aller medewerking om alles in saamhoorigheid uit te werken. De projectie van de films, Kentering, Rome en Congres, kwam buitengewoon goed tot zijn recht, terwijl de heer Elsnerus geheel be langeloos de filmen met passende pianomuziek opluisterde. De heer Ant. Angenent, secretaris van het Centraal Bestuur van den R.K. Volks bond, gaf een vet klaring van de verschillende opnamen. De middag is uitstekend geslaagd en werd door de werkloozen zeer op prijs gesteld. Bij Kon. besluit is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eeremedallle, in brons, aan: J. C. Tierie, lettergieter bi] Joh. En schedé en Zonen, Grafische Inrichting N.V., te Haarlem. Blijkens een advertentie in dit blad onder houdt de garage „Econoom", Tempeliersstraat 54, met Kerstmis en Nieuwjaar een autodienst met luxe-autobussen op Duitschland. Men zie nadere bijzonderheden in deze advertentie. Door den heer van der Haaf te Zandvoort is bij B. en W. aangevraagd, om van de gemeente een gedeelte strand en duinreep te mogen pach ten aan de Zuid en wel ter hoogte van het nieuwe parkeerterrein. Hij vraagt toestemming om daarop te mogen doen bouwen een volledig en modern ingericht zonnebad, badinrichting en café-restaurant. Hij geeft daarbij de verzekering, dat alles aan de eischen des tijds geheel zal voldoen en dat bepalingen en verplichtingen voor goede orde en regelmaat stipt zullen worden nagekomen. Bij deze aanvrage zijn de teekeningen van het ontwerp gevoegd. Daaruit blijkt, dat de inrich ting overeenkomt met die van Noorder Bad, doch ongeveer tweemaal zoo groot zal worden als de reeds bestaande inrichting. Een ontwerp-teekening is ook naar de Schoon heidscommissie gezonden. Het lijkt ons een grootsch plan. Mocht het verzoek gunstig door den raad be oordeeld worden, dan zal Zuid-Zandvoort daar zeker de goede belangstelling van ondervinden, evenals alle exploitatie daar aan het strand. De heer v. Deursen wil het Noorder-Bad gaan uitbreiden. Hij vraagt aan den Raad toestem ming tot vergrooting van zijn terrein met 75 M. aan de Zuidzijde en 50 M. aan de Noordzijde. Een gedeelte strand wil hij als sportstrand in gebruik nemen. Ook wil hij voor het reeds bestaande gebouw een bassin doen aanleggen. Verder vraagt hij een eigen parkeerterrein op de reep te mogen aan leggen voor seizoen-abonné's. Hij vraagt de huur aan te gaan voor tien jaar en wil daarvoor per jaar f2750 betalen. Hij zal het werk doen uitvoeren door Zand- voortsche aannemers en door Zandvoortsche werkkrachten. In de fraaie aula van het R.K. Gymnasium voor meisjes aan de Dreef hield de weleerw. pater H. Molkenboer O.P. gisteravond voor de leerlingen dier school en ouders van leerlin gen een interessante en geestig voorgedragen causerie met lichtbeelden over den H. Domini- cus en zijn orde. Natuurlijk behandelde deze waardige zoon uit de kunstzinnige familie Mol kenboer dit onderwerp op een geheel bijzondere wijze. De groote momenten uit het leven van den H. Dominicus en de glorieuze geschiedenis der Dominicanerorde liet hij zijn aandaehtigen luisteraars kennen uit de scheppingen van de allergrootste kunstenaars der middeleeuwen en latere tijden. Beroemde namen als Delia Robbia, Giotti, fra Angelico, Memlinc, Titiaan, di Fi- renze schiepen in het intieme zaaltje visioenen van bijna bovennatuurlijke schoonheid en za ligheid, en pater Molkenboer wist het essen- tieele, het heerlijke van elk kunstwerk onder de aandacht der toehoorders te brengen. Voorgelicht door de projecties op het witte scherm, trok ook het leven van de groote zonen en dochteren van Sint Dominicus Albertus Magnus, Thomas van Aquino, Antonius, Ray mond de Pennaforte, Catharina van Sienna, Rosa de Lima en vele anderen aan onze her innering voorbij. Voor het jonge volkje der twee eerste gym nasiumklassen, dat uit den aard der zaak nog maar weinig aan kunstgeschiedenis heeft ge daan, was deze eerste les in aesthetica, door iemand, die haar zoo zuiver aanvoelt en klaar uiteen zet als pater Molkenboer, een prachtige inleiding naar het schoone gebied der kunst en het zal den Haarlemschen katholieken onge twijfeld genoegen doen uit deze lezing met lichtbeelden te kunnen constateeren, dat ook de algemeene vorming van onze R.K. meisjes- gymnasiasten tot in de onderdeden goed ver zorgd wordt. Ondertrouwd: 12 December: G. Pool en S. Schippers; J. C. Goekoop en H. P. de Noo. Geboren: 10 Dec. P. Schreuder—de Klerk, z.; J. M. v. d. Aar—v. d. Berg, d.; H. Brink—Okker- man, z.; 11 Dec. A. GroenlandKleverlaan, d.; M. F. G. Boerée—v. d. Horst, d.. G. E. Boer winkel—ter Smitten, d.; C. A. Vixseboxse— G:wist12 Dec. E. F. Wempede Rooij, z. Overleden: 9 Dec. S. Boelhouwer—Mereboer, 88 j., Laurens Costerstraat; N. Bos—v. d. Lee, 69 j., Kleverparkweg; C. Lijbrink, 76 j., Bad huisstraat; C. J. Kemper, 47 j., Hazepaterslaan; G. W. Hensen, 77 jaar, Ripperdapark. 10 Dec. S. Jonker—v. Blankensteen, 71 j., Voorhelm straat; A. Poelenjee, 73 j., Assendelverstraat; A. Kuipers, 46 j., Obistraat; J. Duut, 37 j., M. v. Heemskerkstraat; F. H. v. VelzeEnsie, 93 j., Schouwtjeslaan; G. H. v. Kampe, 56 j., L. Be gijnestraat; J. A. HartendorpSebens, 61 J., Breestraat: B. Logtenberg, 43 j., Hazepaterslaan; 11 Dec. J. H. Formanoij, 12 j., Kennemer- straat. J. Stavenuiter, 76 j., Coomhertstraat; M. E. v. Schefjen, 76 j., Kinderhuissingel; C. Rij broek, 77 j„ Kerkhof straat; T. G., 8 j„ z. van C. A. de Heij, Papentorenvest. Gebouw „St. Bavo" „St. Caecilia", 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9 R.K. Kraam- verzorging, 2—3 uur Athletiekclub .Holland" uur „Onderling Belang", 8 uur Tuin ders, 8 uur Trampersoneel, 8 uur Bestuur Arbeid Adelt", 8 uur Lezing over „Radium" door Dr, Bruno, 8 uur. Gebouw St. Jozefgezellenvereeniging. Jans straat 59 vergadering Leekenapostolaat, kwart over 8. Gebouw „St. Bavo". Haarlemsche Inkoop combinatie, half 9 „Kunst na Arbeid", 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Bestuur R. K. bouwvakbond, 8 uur Bestuur R. K. Ju venaat, 3 uur Grossiers kleinhandel, 8 uur. Restaurant „De Kroon". Alliance Franfaise, Copeau: „La Misantrope", half S. Hotel „St. Jan". Jansweg R. K. Bond van Technici, kwart over 8. Café „Brinkmann". Groote Markt Ver- eeniging „Het Eigendom" en vereeniging „Ver- eenigde Huiseigenaren" Inleiding: „Is huur- verlaging mogelijk? kwart over 8. Raadzaal, Prinsenhof Gemeenteraad, half en 8 uur. Statuten De „Stscrt." bevat de statuten van de Bloemendaalsche Schoolvereeniging, al hier. Begrafenis van het slachtoffer Naar wij vernemen, hebben de ouders van den j. 1. Vrijdag bij een tramongeluk zoo onge lukkig om het leven gekomen 15-jarigen W. van Bakel veel belangstelling en deelneming mogen ondervinden, ook zoowel van geestelijke als we reldlijke autoriteiten. Het tragische ongeval heeft een diepen indruk nagelaten. Het stoffelijk overschot van het jeugdig slachtoffer, dat naar het lijkenhuisje van het Protestantsch kerkhof was overgebracht, is gis teravond omstreeks 8 uur door leden van het patronaat en de St. Jozefgezellenvereeniging naar de parochiekerk gedragen, waar gezamem lijk voor diens zielerust gebeden werd. Een een voudige, maar treffende plechtigheid. De over ledene was lid van het Patronaat. Hedenmorgen had onder zeer groot belang stelling op het R. K. Kerkhof de begrafenis plaats. De plechtige requiemmis werd opgedragen door Pastoor F. Wassen. Op het kerkhof waren o.m. aanwezig de leden van het Patronaat. Na afloop droegen Patronaatsleden en St. Jo zefgezellen de baar naar het kerkhof. Ook de beaardingsplechtigheden werden door pastoor Wassen verricht. Bet was een droeve en indrukwekkende plechtigheid. UITVOERING RIOLEERINGSWERKEN B. en W. vragen een crediet van f 151.000 aan voor doortrekking van het hoofdstamriool van de Heemsteedsche Dreef langs de Molenwerfs- laan naar het terrein van den Reinigingsdienst en van f 7400 voor doortrekking van het riool van den Bronsteeweg door de Lanckhorstlaan tot de Paulus Bergslaan. GENEESKUNDIGE ARMENZORG B. en W. stellen voor: 1. Met ingang van 1 Januari 1933, aan Dr. M. Colenbrander, wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, eervol ontslag te verleenen tls gemeentearts in Wijk I, onder dankbetui ging voor de langdurige diensten als zoodanig aan de gemeente bewezen. 2. Vast de stellen de verordening op de ge nees-, heel- en verloskundige armenzorg in de gemeente Heemstede. 3. Vast te stellen de hierbij gevoegde „In structie voor de gemeente-vroedvrouw". 4. De benoeming van den controleerend ge meente-arts en het vaststellen van een in structie voor dien arts op te dragen aan B. en Weth. 5. De wijzigingen in de begrooting voor 1933, door bovengenoemde besluiten noodig gewor den, bij afzonderlijk besluit aan te brengen. Verschenen is het rapport van de afdeelingen uit den gemeenteraad betreffende het onder zoek der begrooting voor 1933 en de memorie van Antwoord van B. en W. Hieraan is het volgende ontleend: Meerdere leden konden zich niet vereenigen met de voorgestelde opheffing van het vakon derwijs in de gymnastiek. Ten aanzien van het voorstel tot tijdelijke kor ting van 3% op de jaarwedden en loonen van het personeel der gemeente, verklaarden ver scheidene leden zich hiermede niet te kunnen vereenigen. Bij doorvoering van deze tijdelijke korting zou in verband met het op 1 Januari a.s. in te voeren verhoogde verhaal van pen sioenpremie, de korting in totaal 11 Jé bedra gen. Men vond dat een te zware belasting voor de ambtenaren en werklieden. Meerdere leden merkten dienaangaande op, dat het georgani seerd overleg zich met algemeene stemmen tegen dit voorstel heeft verklaard. Deze leden hadden verwacht, dat Burgemeester en Wethouders daarin aanleiding zouden hebben gevonden het voorstel terug te nemen. Meerdere leden verklaarden zich tegen de in trekking van den vacantietoeslag voor de werk lieden en de voorgestelde verlaging van het klee- dinggeld voor het politiepersoneel. Wat betreft de voorgestelde verlaging van de subsidies aan diverse vereenigingen met 10— 20%, werd door meerdere leden opgemerkt, dat het hier over het algemeen vereenigingen betreft die ten doel hebben de behartiging van sociale maatregelen. De moeilijke tijdsomstandigheden brengen mede, dat de bemoeiingen van deze ver eenigingen juist daardoor toenemen, zoodat haar uitgaven grooter worden en zij dus meer geldmiddelen noodig hebben. Zij achtten de voorgestelde verlaging dan ook niet juist en ver klaarden zich daartegen. Enkele leden vroegen of Burgemeester en Wethouders een onderzoek wilden instellen naar de mogelijkheid van gemeentelijke radio-distri- B. en W. antwoorden o.a., dat de opheffing van het vakonderwijs in de gymnastiek een ab solute noodzaak is. Voor dit onderwijs is geen geld meer beschikbaar. Bedoeld onderwijs zal door het personeel der scholen zoo goed moge lijk worden voortgezet. B en W. kunnen niet terug komen op hun voorstel om de voor 1932 geldende tijdelijke kor ting van 3% op de jaarwedden en loonen, inbe grepen de toelagen in welken vorm ook, van het personeel der gemeente, voor zoover die door het Gemeentebestuur worden vastgesteld, ook^voor 1933 toe te passen. De schijnbare bedoeling met het noemen van het totale kortings^rcentage is er de aandacht op te vestigen, dat in verband met de tegenwoordige ongunstige financieele tijdsomstandigheden op 1 Januari a.s. de korting 11 Jé zal bedragen. Dit is geheel onjuist. Reeds sedert 8 Januari 1924 wordt van de door de Gemeente verschuldigde bijdragen ingevolge art. 36 der Pensioenwet 922 verhaald 3% van den Wij kochten anthraciet! Verlaagde prijs bij HOENDERDOS! Verzuim Uw kansen niet! Hedennacht omstreeks half een is in een per ceel aan de Naaldwijkschestraat te Den Haag een 25-jarige vrouw vermoord. Op dat uur hoorde een buurvrouw een woor denwisseling in de kamer van de thans ver moordde vrouw en verstond de woorden „dat doe ik niet". De twist hield geruimen tijd aan, maar eindelijk werd het weer rustig. De buur vrouw ging toen even kijken en vond de vrouw liggen in een gangetje tusschen keuken en achterkamer. Zij dacht aanvankelijk, dat de vrouw gevallen was, maar al spoedig bleek het, dat er een moord had plaats gehad, hetgeen viel af te leiden uit het feit dat er twee revolver schoten zijn gelost, door een waarvan de vrouw zoodanig in de linkerborst was getroffen, dat de dood op slag moet zijn ingetreden. Een belangrijke getuige heeft zich in verband met dit drama nog bü ij de politie aangemeld. Een kellner, die in een der naastgelegen per- ceelen woont, heeft uit het huis, waar de moord is gebeurd, een man zien komen. Hij kon zelfs een vrij nauwkeurig signalement op geven. De man was ongeveer 23 jaar oud, 1.65 M. 1.70 M. lang en van een middelmatige gestate. Hij droeg een beige regenjas, een siappen, grijzen hoed. had een bleek gelaat en was glad geschoren. Ook de vrouw van den kellner heeft den man gezien. Het onderzoek heeft voorts nog uitgewezen, dat er van diefstal of roof geen sprake is. Omtrent dit drama vernemen wij nog het volgende: De dader heeft twee schoten gelost uit zijn revolver, toen hij reeds buiten de deur stond. Dit is komen vast te staan door het feit, dat de ruit van de voordeur tengevolge van de schoten versplinterd is. De schoten zijn ook door een der bovenbewoners gehoord, die toen naar beneden is gekomen en de vrouw in het gangetje vond liggen. Zij dacht aanvankelijk, dat het slachtoffer gevallen was en schudde haar bij den arm, terwijl zij zeide: „Zeg, sta eens op. Wat is er aan de hand?" De vrouw bemerkte echter al sppedig, welk drama zich hier had afgespeeld en waarschuwde andere buren, terwijl tevens de politie op de hoogte werd gebracht. Het is de vraag, of het gepleegde misdrijf moord dan wel doodslag is. Van belang hierbji is vooral het feit, dat de man pas geschóten heeft toen de deur dicht was en hij niet wist, dat de vrouw er aether stond. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Hedenochtend heeft de rechter-commissaris mr. v. Wageningen, een bezoek gebracht aan het perceel in de Naaldwijksche straat, vergezeld van commissaris Kramer. Het lijk van de verslagene was, in verband met het politie-onderzoek, nog in het perceel gelaten. De vrouw laat drie kinderen na uit haar eer ste huwelijk. Ongecorrigeerd pensioensgrondslag voor het ambtenarenpensi oen en Jé van den pensioensgrondslag voor het weduwen- en weezenpensioen. Momenteel wordt dus op de jaarwedden, in verband met de tegenwoordige tijdsomstandigheden 3% ge kort, terwijl ingevolge Raadsbesluit van 29 April 1932, met ingang van 1 Januari 1933, het ver haal voor het weduwen- en weezenpensioen wordt verhoogd met 5 Naar de meening van B. en W. is deze kor ting niet te zwaar. Zij handhaven hun voorstel tot intrekking van den vacantietoeslag. Zij hebben zich door de in het georganiseerd overleg aangevoerde argumenten, welke pleitén tegen het voorstel tot verlaging der kleedingtoe lage voor de politie, laten overtuigen en nemen dan ook hun voorstel daaromtrent terug. De door meerdere leden bedoelde moeilijk heden zijn voor de gemeente veel en veel er ger dan voor de betrekkelijke vereenigingen. De door B. en W. voorgestelde verlaging is, ge zien de financieele moeilijkheden waarin de gemeente zich bevindt, al bijzonder gering. Zij kunnen daarop dan ook niet terugkomen. B. en W. zijn bereid omtrent de radiodistri butie door enkele gemeenten, inlichtingen in te winnen en die aan den Raad over te 1 gen. Rembrandt-Theater. Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9-15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat U Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 1012, 24 en 8—9 uur. Zaterdags van 1012 uur. Adres: Bloemhof- straat 1, Haarlem. Tel. 11671. DINSDAG, 13 Dec. Jonge koereeD 8.11 59.20 Parijs 9.71^ 9.71 34.45 47.85 41.75 41.25 41.75 41.75 New York (cabie) 2.48% *.48)4 12.65 7.37 V, 20.30 Vorige koersen Staatsleenlngen 102)4 103 l'/a Nederland 1916 104* 104)4 4% Nederland i93i 101 101 5% Nederland 1932 101* 101* iy, N-lnd. 182b AB 95 14* Banken Koloniale Bank 55 56* Indische Bank 56 56 Gert. Handel-M. 64)4 b4* Industrieën 107* 107* 64 02 45* 45 17* 1/* 129* 129* 3*6 AXê 115* 116 (ndustr Buitenland 8*e t 8*. 16* lb* 33* 33* ueathei 4* 4 8* MUnbouw 15 15 126 123 91 91 Petroleum 18 18 147* 148* 79 80 5 3* 6* 6A2 Vorige koersen Shell Onion Oil Rubber s aam Rubber Banoar Den Batavia Rubber Seroaüjacll SUau V u Q. a Allied intercontln. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan Bon. Amerika UJn Dito Uem. Kigena. Kon. Nea. ütoomb. Scheepvaart-Ome ••••••••••••••••••a Suiker fl y A. Jav. Cultuur 1. N. l a. u. Poerworeajo Vorstenlanden Actions idem Tabak uen Batavia Ouae Dell Oostkust Senembab t Noteering in overeenstemming gebracht met Spoorwegen Onion PaciXle Waoasn Ent Kansas City South South Rauw die te New-York. 63 J4 41)4 28 20 17 35 22 IX 33 AX 'AH 17 61 175* 102 75 6X 42 25 143)4 115 15 128H 47)4 2)4 b 8 7)4 S>X$ 62)4 41)4 27)4 20 19 35 22 IX 34 AX AH 17* 60 173 X 104 77 6* 43 26 144 117)4 15 132 74 214 6 8 7 KRUISWEG 15 bij het Station Telefoon 11416 GEDURENDE DE MAAND DECEMBER OOK BIJ BEZORGEN Uitgezonderd zijn Jenever en Brandewijn en z. g. Merkartikelen DE PRIJZEN ZIJN DAN: p. flesch 2.25 Punchsoorten Cognac p. flesch 2.39 Advocaat p. flesch 1.34 Fladderack p. flesch 1.98 ONZE ZAAK WAARBORGT KWALITEIT! Samos p. flesch 0.81 Roode Bordeauxwynen p. flesch 0.95 Voorburg p. flesch 2.16 ci?» WEIHNACHTEN U. NEUJAHR NACH HAUSE MIT LUXE GESELLSCHAFTZWAGEN (Pulmanreise-Auto) ƒ7.50 (Hin und Zürück) Ede strecke: Emmerich, Rees, Bocholt, Wesel, Dinslaken, Hamborn, Sterkrade, Osterfeld, Bottrop, Oberhausen, Duisburg. Abfahrt aus Haarlem: 24 und 31 Dezember. Abfahrt aus Duisburg: 27 Dezember und 2 Januari. Bei Ankunft Zugverbindungen nach allen Richtungen Auskunft erteilt: Luxe Auto en Toeringcarondern. GARAGE ECONOOM - Tempeliersstr. 54 Telefoon 15074 - HAARLEM Der grossen Teilname wegen 1st zu Empfehlen die Platze bald zu besprechen! ''i'V; .V' ,vvv 'j. - i 'v*r-w' .V.'v ,.y.y

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2