H.B.C. scoort negen maal V.V.A. en R.K.A.V; spelen gelijk GROOTE MEER-ZEGE Dal foofil <4' FORWARD GEKLOPT MAANDAG 19 DECEMBER V. I. C. en Wilskracht deelden broederlijk de punten Santpoort neemt revanche V.D.Z.—SWIFT 3—1 Spannende Arnhemsche derby VOST A—ACHILLES S—S Ruw spel DE MEER—V. V. Z. 5—4 Verdiende, doch geflatteerde overwinning DONK—H.B.C. (3—9) De gecombineerden uitstekend op dreef v. I.e.—WILSKRACHT 2—2 De punten gedeeld E.M.M.FOR TITUDO 5- Negen doelpunten Fortitudo weerstaat den druk en weet door Lika G. D. A.—T. Y. B. B. 1—2 Gestaakt wegens beenbreuk SANTPOORT l—S. J. C. I S—l Schitterende revanche GRAAF WILLEM II—D. H. L. 2-2 De juiste verhouding LEONID AS—SPARTAAN 4—3 Ook de tweede derby voor de blauw-witten SCHAKEN NATIONALE WEDSTRIJD TE DEN HAAG Algemeene Vergadering Nederl. Schaakbond ZWEMMEN ZWEMFEEST HEILIGEWEG Recordverbeteringen Door de zege van DO SS is Geel Wit's kans verminderd G.V.O. wint van Wils kracht 2 Wilskracht II—G. V. 0.11—3 V. V. A.—R. K. A. V. 1—1 DossGeelwit 74 GYMNASTIEK KAMPIOENSCHAPPEN VAN HET K. N. G. V. Onze GezellenAlw. Forward 4-2 AMSTERDAMSCHE TURNBOND De steenwedstrijden Utrechtsche ElftalXerxes rM a m OHMf Het spookte danig rondom A. v. d. Liefvoort, die bij tijdelijke afwezigheid van keeper de Bont zich tusschen de palen had geplaatst. De internationaal hield zijn hok schoon en kon het dan ook na 20 minuten onbesmet overdragen aan den reserve-doelman der Oranjehemden, die al dadelijk, gehinderd door de zon, zeer zenuwachtig begon. Hij bleek niet klemvast te zijn, en toen hij *n bal van Schut te stoppen kreeg (een stral- schop), viel de knikker uit z'n vingers en H. Pick was er vlug genoeg bij om V.D.Z. de lei ding te geven (10). Voor rust gaat het nog Wat op en neer, terwijl de Rood-Zwarten iets domineeren, doch nauwelijks is de strijd her vat, of H. Piek haalt een goed aangegeven bal achterover, dien de Swiftkeeper niet bereiken kon, 20. Swift bleef niet bij de pakken neerzitten. On versaagd vielen de Oranje-mannen aan en 15 minuten na rust, als een goal reeds lang ver- Wacht is, scoorde Nass zeer goed uit 'n voorzet van Hachmang. Doch 5 minuten later ver grootte V.D.Z. haar kleinen voorsprong alweer als Deun naar P. Jansen centert en deze den rechtsbinnen de kans geeft om in te schieten, 3—1. Het pleit is beslecht. En de laatste 20 minu ten waren dan ook voor de gastheeren, terwijl Swift nu en dan een goeden uitval deed, die echter geen resultaat had. Vermelden we nog, dat het aantal belangstel lenden bevredigend was en de wedstrijd on getwijfeld een propaganda voor onze Roomsche sport was te noemen. v. d. Heuvel en Groen gelijk te maken. Maar even later is het weer de thuisclub, die door Terlien doelpunt (32). Na de rust was het een slappe vertooning. Beide ploegen weten nog tweemaal het net te vinden, zoodat met een 54-stand het einde komt. De Meer heeft één, V.V.Z. twee invallers. Direct pakken de partijen goed aan en het aanwezige publiek geniet van een fraaien, vlug gen strijd. Geheel onverwacht geeft Kloosterman een pass naar Tenniglo, die naar binnen zwenkt en op gelukkige wijze scoort. De aanvallen van V.V.Z. worden talrijker. Bij één daarvan weet Vos nog net weg te slaan ten koste van een corner. Toch is 't de Jong weer die na algemeen opbrengen onhoudbaar inschiet (20), dan ver oorzaakt de V.V.Z.-keeper een penalty. Wede- wer komt aanloopen en 't is 30. De stand geeft lang de verhouding niet weer. Maar de V.V.Z.- backs dringen te ver op en zijn niet snel ge noeg om de vlugge spelers van De Meer in te halen, wat even later duidelijk gedemonstreerd wordt als v. Veen er gemakkelijk 40 van maakt. Ook na de rust blijft V.V.Z. sterker, maar toch minder dan in de eerste helft. Hun aan vallen zijn echter gevaarlijker. In deze periode verdienen de Meer backs een extra pluim voor hun stug verdedigen. Toch komen er wel kansen, die echter door slecht schieten verloren gaan of voor Vos geen moeite opleveren. Hoewel de Zaansche halflinie steeds opstuwt slaagt V.V.Z. er niet in de eer te redden. Even voor het einde weet de Jong nog van een misverstand te profiteeren en brengt den stannd op 50. Direct geeft H.B.C.'s voorhoede een vlot spel letje te zien en doorkruist Ruijgrok de Donk verdediging en geeft zijn club de leiding door een schot in het uiterste bovenhoekje. Toledo geeft op zijn oude plaats een serie voorzetten. Een dezer geeft Hencsey scherp door en als de Donk-backs aarzelen, geeft Toledo met een hard laag schot Vos het nakijken. Hencsey maakt direcht hierop den derden goal. Onophoudelijk komen de bezoekers terug en na een half uur is de stand reeds 6—0 door resp. Ruijgrok, Pijpers (2). De weinige aanvallen van Donk door Onmiddellijk ontspint zich een vinnige strijd. De uitvallen van Achilles zijn zeer gevaarlijk. Na vijf minuten spelen weet de centervoor te scoren uit,een bal, die de outlijn schijnbaar reeds gepasseerd was. De gasten hebben echter niet lang plezier Van dien voorsprong, want Vosta maakt spoe dig gelijk. Opnieuw neemt Achilles daarna de leiding, doch even spoedig volgt de tweede gelijkmaker van de thuisclub. Voor rust weet Achilles nog tweemaal te scoren, terwijl Vosta een derde tegenpuntje maakt. Na rust pakken de Enschedeërs aanstonds flink aan; de Achilles-doelman weet echter op het nippertje te redden. Er wordt intusschen nog al ruw gespeeld, Waartegen door de leiding niet voldoende wordt opgetreden. De Vosta-aanval heeft tenslotte succes, zoodat de stand wederom gelijk is. Door een misverstand in de Vosta-achter- hoede doelpunt Achilles ongeveer een kwar tier voor het eind voor de vijfde maal. Vosta geeft het echter niet op en zorgt even eens ten vijfden male voor den gelijkmaker. Met dezen stand komt het einde. In een spannenden wedstrijd, waarin V. I. C. overwegend in de meerderheid was, is Wils kracht er in geslaagd een' puntje te verove ren. Reeds enkele minuten na het begin, weet Schermer een bal uitstekend vrij te maken en met een fenomenaal schot V. I. C. de leiding te geven. De bezoekers laten zich hierdoor niet ontmoedigen en weten door goed en enthou siast spel druk op het V.I.C.-doel uit te oefenen. In deze periode vallen Blaas en Hendrix op. door uitstekend spel. Geleidelijk komt V. I. C. opzetten en na eenige vergeefsche pogingen, Vergroot Westrop, na goed samenspel den voorsprong tot 2—0. Het spel blijft aantrekke lijk en als de achterhoede van de thuisclub ver zuimt aan te vallen, verrast Westerveld den keeper met een kalm schot. Na de rust begint V. I. C. meteen enorm aan te pakken en Wilskracht moet alle krachten in spannen om scoren te voorkomen. Uit een der Weinige tegenaanvallen scoort Valkenburg, Sis Schrevel treuzelt met wegwerken. Na dit doelpunt zijn de College-mensehen doorloopend in den aanval geweest, maar door onvoldoende Productiviteit konden zij van de dikwijls fraaie kansen niet profiteeren. Mede door het goede werk van Hertroys on der de lat, slaagde V. I. C. er niet meer in te Scoren en moest zij, alhoewel onverdiend, met een gelijk spel genoegen nemen. Zooals men verwachtte, heeft E. M. M. kans Sezien Fortitudo beide punten te ontfutselen. Het is echter niet zoo gemakkelijk geweest als *den aanvankelijk dacht. Door een bofje een beslissing van den scheidsrechter, waarmede Piet iedereen het eens was is de overwin- Pihg aan de Hilversummers gekomen. Nadat de Fortitudomenschen den EM.M.- keeper even op de proef hebben gesteld welke Proef hij glansrijk doorstaat is 't Broné, die Pret een goed schot de thuisclub de leiding geeft. ®ven later is het Terlien, die op doel kogelt, ~roné vangt op en geeft den keeper voor de 'Weede maal het nakijken. Maar een anderen keer gaat het mis. De linkerdeur van een auto (aan de rijwegzijde) moest eigenlijk nooit geopend worden. Maar als het soms niet anders kan, kijk dan eerst door een kier of er geen verkeer nadert. Pas daarnè mag de deur geheel wor den geopend. Houdijk geleid, leveren voor v. d. Burg geen bezwaar op. Nog voor de rust geeft Toledo nog maals een schot dat Vos te machtig is. Rust 07. Het behoeft geen betoog dat de situatie voor H.B.C. nogal geruststellend was. Dit is mogelijk de reden dat er na rust met een kalm tempo wordt aangevangen. De mid denlinie der Donk'ers profiteert onmiddellijk van den toestand om haar voorhoede aan het werk te zetten. Na een kwartier komt dan het wel verdiende goaltje als Duindam een corner veroorzaakt. Dit geeft Donk het noodige ver trouwen en eenige druk ontstaat op het doel der bezoekers, afgewisseld door eenige aanvallen van links. De halflinie der H.B.C.'ers is niet elastisch genoeg en heeft blijkbaar voor de rust te veel van haar kracht gevergd. Beelen krijgt dan een opspringenden bal tegen zijn lichaam waarvoor Van Haasteren een vrijen trap geeft. Van den Burg wordt eenigszins het uitzicht benomen en de bal verdwijnt in het uiterste hoekje (7—2). Eenige stormloopen geven Vos de noodige benauwdheid, doch Toledo heeft geen succes als de paal redding brengt. Bierman geeft ook blijk aanwezig te zijn en geeft met een mooien omhaal Vos het nakijken (82). Beelen wordt dan eenigszins dubieus aangevallen doch van Haasteren geeft tot elks verbazing een elfmeterschop, die v. d. Burg nog aanraakt, doch niet vermag te keeren (83). Elk oogenblik kan de stand in het voordeel der bezoekers gewijzigd worden, doch Ruijgrok c.s. zien geen kans voor- loopig Vos te verschalken. Toch heeft Ruijgrok succes met een ver schot als Vos een formidabelen duik neemt maar. over den bal heen (93). Dit is het einde. Sinds onheuglijke tijden kreeg Donk niet zoo n zwaren nederlaag te slikken. Deze wedstrijd is 20 minuten voor het einde door scheidsrechter Döring gestaakt, nadat de rechtsback van T.YB.B., Fictor, wegens in- loopen en tegelijk trappen naar den bal als de G.D.A.speler v. d. Zalm, het ongeluk had zijn been te breken. Door den Geneeskundigen Dienst werd de Haarlemmer per auto naar het R.K. Ziekenhuis, Westeinde, in Den Haag ver voerd. Zijn toestand is gunstig, doch hü zal de eerste dagen wel niet vervoerd mogen worden. Voor de Haarlemmers is dit ongeluk dubbele pech, omdat ze er goed voor stonden en hun kans op de overwinning groot was, daar ze wind en zon in den rug hadden! Beide elftallen, overtuigd wat er van het re sultaat afhing, hebben speciaal voor rust een spel laten zien, zoo fraai en snel. dat de meest nuchtere voetbal-enthousiast er door in extase kwam. Santpoort was echter even sterker, een gevolg waarschijnlijk van het eigen veld. Een fraaie voorzet van Kaldenbach kopt Vis ser keurig in de touwen, wat Santpoort direct een moreel overwicht geft, want geen 3 min. later is het Kockx Jr., de nieuwe debutant, die een fraai doelpunt scoort. S. J. C. het gevaar inziende, pakt enthousiast aan, waardoor het tempo nog hooger wordt opgevoerd. De Sant poort-achterhoede speelt echter buitengewoon goed, zoodat de gasten geen bekoorlijke schiet kans krijgen. Spoedig scoort Gerrits opnieuw, 30. De S. J. C.'ers zwoegen dat 't een lust is, een pe nalty tegen Santpoort stopt Kockx Sr. mees terlijk. Na rust is niet veel bijzonders meer te genie ten geweest. S. J. C. met 10 man spelende is de absolute mindere van het Santpoort-team. Door fanatiek verdedigen weet men te voorko men dat het op debacle uitloopt. Van de legio aantal kansen welke de Santpoort-voorhoede geboden werden, wisten zij er twee door Tromp te benutten. Angevaare maakte door schitte rend induvidueel spel een mooi tegenpunt, waarmede het einde komt. Santpoort won ver diend. Beide ploegen misten hun middenvoor. De spanning in den kop van de ranglijst is biermede enorm toegenomen. De Hagenaars waren, evenals de Delftenaren, volledig. Ongeveer 10 min. na het begin opende D.H.L. de score door C. Alsemgeest met een „Doet-ie wat om van z'n doofheid af te komen?" „Neen, hij wacht tot z'n kin deren geen muziekles meer heb ben." vliegend schot. Graaf Willem was ondanks de handicap van zon en wind niet zwakker en de linksbuiten v. d. Lans maakte spoedig gelijk, toen hij de geheele verdediging onhoudbaar pas seerde. De thuisclub miste daarna nog ver scheidene kansen, terwijl de gasten vijf minu ten voor rust het geluk hadden, dat keeper Philippus bij het onderscheppen van een voor zet, den bal tegen Passé's hoofd sloeg, waarna de Delftenaar onhoudbaar inkopte (12). Na de hervatting had Graaf Willem zon en wind mee en gedurende een half uur waren de Hagenaars in de meerderheid. De kamp stond op goed peil en was niet te herkennen van die in Delft, zoodat D.H.L. geens kans kreeg de debacle der groenzwarten van ver leden maand (101) te herhalen! Slechts een van de vele kansen wist Graaf Willem te be nutten, toen de rechtsbuiten Bakker een voor zet van links onhoudbaar in den linkerboven hoek kogelde (2—2). Dit gelijke spel gaf de verhouding goed weer. Ver moeten wij teruggaan om 'n dergelijke ontmoeting in onze herinnering wakker te roe pen. Negentig minuten lang hebben beide ploe gen op uiterst fraaie en faire wijze om de he gemonie van de Maasstad gestreden, de geluk kigste ploeg die bovendien iets schotvaardiger was ging met de eer strijken. Spoedig schiet Teppema onhoudbaar in. Het tempo wordt direct hoog opgevoerd. Met zeld zaam élan wordt gestreden. De handige Theo Mentinck jaagt een door Ham terug geslagen bal in het net. Maar v. Deurzen benut dan fraai 'n pass van A. v. d. Sande. In de tweede helft blijft het hoogopgevoerde tempo gehandhaafd. Huls vergroot direct den voorsprong. Spartaan zet de tanden op elkaar en scoort in twee minuten tijd twee fraaie goals (33). De spanning stijgt ten top. Burgers sleept de zege uit het vuur, die pas een voldongen feit is wanneer scheidsrechter F. v. Veen die schit terend leidde het einde aankondigt van den uiterst fraaien kamp. De groote Haagsche Schaakvereeniging „Discendo Discimus" organiseerde Zaterdag en Zondag een nationalen wedstrijd, waaraan niet minder dan 17 groepen van 4 spelers deel namen. De gedétailleerde uitslag luidt: Hoofdklasse groep A. Ed. Spanjaard Utrecht 3 uit 3 (eerste prijs)K. J. Nieukerke 1 (twee de prijs) na loting met P. F. N. Heye 1 en Th. C. L. Kok 1. Groep B. 1) Dr. W. Euwe 2'A; 2) K. P. M. Beunders 2. Verder behaalden Th. de Jong, Haarlem VA: P- Taube 0. Groep C. 1) M. Epstein 2 na loting met 2) G. Boersma 2 Rotterdam en G. W. Schwencke 2 Wassenaar, G. W. J. Zittersteyn 0. Groep D. 1) Mr. J. T. Schravesande 2 na loting met 2) Mr. C. J. Leembruggen 2; B. S. Witte VA, I. Samhalden A. Groep E. 1) L. J. Caminada 2; 2) J. Gouwen- tak VA na loting met W. Fortgang VA. Dr. J. Kahn 1. Groep F. 1) B. v. Berkel 2 na loting met 2) A. Smits 2; M. Ringer 1 A, B. P. Knoop, Nij megen A- Eerste klasse groep A, 1) A. A. Gordijn 3; 2) W. J. Masdorp 2, A. J. Schilt, Wassenaar 1, H. v. d. Veen 0. Groep B. 1) Ir. P. v. d. Horst 2A: 2) J. Edel, Naarden 1 A; C, v. d. Bos en R. H. van Lampe, Zaandam 1. Groep C. 1) Ir. H. M. de Munck 2; 2) J. Rinkel na loting met G. S. Valk IA, J- H. Sij- brandy 1. Groep D. 1) D. Gazan na loting met 2) G. de Bruyn 2; R. v. Vaalen IA, D. L. Hulst, Leiden A. Groep E. 1) D. Staal na loting met 2) L. B. Jacobsen en S. W. Jongepier; S. Boorsma 0. Tweede klasse. Groep A. 1) P. Zonneveld 3; 2) S. J. E. van Moonen 2, Ir. J. P. Schouten 1, M. S. Kortekaas 0. Groep B. 1) M. Katan 2A; 2) A. A. Cheizoo 2; A. van Urk, Den Helder 1; W. J. Jungman Groep C. 1) F. Keyzer 2A: 2) J. Timmer 2, C. W v. Diemen 1, H. J. de Kier A- Groep D. I) P. de Bruyn 2A: 2) J. Levie 2, Dr. A. Toxopeus VA, P- A. van Kuyeren 0. Derde klasse. Groep A. 1) J. H. Degens 2; 2) C. H. de Visser na loting met G. H. C. v. Mingelen, H. Bijlsma 1. Groep B. 1) G. H. Bruins, Utrecht 2A: 2) F. Scheiwe 2, A. J. v. Duineveldt VA, E. W. J. v. d. Smit 0. De spelers bij wie geen woonplaats vermeld staat, komen uit Den Haag. Zaterdagnamiddag werd te Utrecht de eerste vergadering van den N. S. B. gehouden, waar het nieuw verkozen lichaam de „Bondsraad," bestaande uit de vertrouwensmannen van de plaatselijke en gewestelijke bonden, voltallig aanwezig was. In hoofdzaak was men tezamen gekomen om de punten der agenda die op 26 Nov. niet be handeld konden worden af te doen. Nadat er veel tijd was besteed aan de behan deling van het concept-reglement, ging men over tot het verkiezen van zeven bestuursleden. Als voorzitter werd gekozen de heer B. J. van Trotsenburg te Amsterdam, als secretaris de heer J. G. Hartogensis te Den Haag, als pen- ningmester de heer G. van Harten te Amster dam, als commissaris van het tijdschrift de heer J. D. Eggink te Den Haag, als 2e secretaris J. W. H. J. Wildenboer te Den Haag, terwijl als 6e en 7e bestuursleden de heeren J. Schol te Breda en J. v. d. Gevel te Rotterdam werden gekozen. Als hoofdredacteur van het tijdschrift werd de heer Dr. M. Euwe met algemeene stemmen herkozen en als probleem-redacteur de heer J. Hartong te Rotterdam. Vermoedelijk zullen in Maart 1933 t Bestuur van den N. S. B. en de Bondsraad wederom te Utrecht samenkomen. Zaterdagavond vond onder groote belangstel ling het jaarlijksche zwemfeest plaats voor de abonné's van de bad- en zweminrichting aan den Heiligeweg te Amsterdam. Gewoonlijk biedt een dergelijk zwemfeest op sportief gebied niet veel en is het hoofdzakelijk gewijd aan eenvoudige zwemnummers en een komisch nummer, figuurzwemmen en dergelijke. Dit was Zaterdagavond niet het geval. Er ston den n.I. een drietal recordpogingen op het pro gramma waarvan er twee gelukt zijn. Het pro gramma dat zeer lijvig was, begon met een puntertocht voor jongens en voor meisjes. Hierna ging mej. Jenny Kastein (HDZ) te water. Zij zou trachten het wereldrecord 400 M. schoolslag en het Ned. record 200 M. schoolslag te verbeteren. Zü is hierin schitterend geslaagd. Beide records werden verbeterd. Het wereld record 400 M. schoolslag werd door haar ge bracht van 6 min. 38 2/5 sec. op 6 min. 31 2/5 sec. Het Ned. record 200 M. bracht zij van 3 min. 8 3/5 sec. op 3 min. 7 3/5 sec. De tweede recordpoging van dezen avond was die van den jongen DJK'er A. van Kalken op de 100 M. schoolslag. Hij was ditmaal gelukkiger dan op de Amsterdamsche kampioenschappen en verbeterde het Ned. record met 4/5 sec. en bracht het op 1 min. 19 3/5 sec., hetgeen een zeer mooie prestatie genoemd mag worden. De derde recordpoging was die van de heeren J. C. Scheffer (DJK) en J. Brink (Dolfijn) op de 100 M. vrije slag. Beiden gingen gelijk over de baan en bleven vrij gelijk opzwemmen. Schef fer was eerste met miniem verschil. Hij had een tijd gemaakt van 1 min. 4 2/5 sec. Hij bleef dus boven het record. Na deze zeer interessante en sportieve num mers was de beurt weer aan een meer komisch nummer, n.I. hinderniszwemmen voor meisjes en jongens. Hierop volgde de 3x25 M. wisselslag Na aftrap trekt de thuisclub direct ten aan val, welke aanvallen echter niets opleveren. Als ook GVO er beter in komt, wegen beide par tijen goed tegen elkaar op met wederzijdsche aanvallen en wisselende kansen, doch meestal wordt van te grooten afstand geschoten, terwijl de resp. verdedigingen volkomen voor hun taak berekend zijn. Met blanco stand breekt de rust aan. Na thee pakt GVO de zaken direct stevig aan en komt iets in de meerderheid, doch het schie ten laat te wenschen over. Vermelding verdient een prachtschot van den GVO-rechtsbinnen, dat echter door de deklat gekeerd wordt. De blauw-witten werken zich wat los, waardoor een einde komt aan het overwicht van de gas ten, geen der partijen weet echter tot 15 min. voor het einde het doel te vinden, totdat de GVO.-middenvoor scoort uit een voorzet van den rechtsbuiten, 01. De gastheeren beant woorden dit doelpunt met een serie aanvallen, waaruit dan ook door een doelworsteling de gelijkmaker geboren wordt, 1—1. GVO komt nu overdonderend opzetten, waar tegen de gastheeren niets kunnen uitrichten, spoedig maakt de middenvoor er 12 van, na eerst den bal met de hand bewerkt te heb ben. Vlak voor het einde scoort de linksbuiten met een goed schot, 13. V. V. V. V. A. heeft het eerst voordeel van zon en wind en zet direct haar voorhoede aan het werk, echter zonder resultaat, daar het- spel te kort wordt gehouden, om succes te hebben. R. K. A. V. brengt eenige tegenaanvallen, waaruit blijkt, dat Renches nog steeds de ge vaarlijke man is; eenige fraaie voorzetten ko men aan zijn voet, doch het binnentrio weet van de geboden kansen niet te profiteeren. Na c.a. 20 minuten spelen komt een verdwaalde bal bij de spil der bezoekers, die een boogschot inzendt, dat de V. V. A.-keeper volkomen ver rast. V. V. A. pakt de zaken thans beter aan; her haaldelijk zit haar voorhoede voor het doel der gasten, doch zij laten de mooiste kansen onbe nut, terwijl voorts de R. K. A. V.-verdediging resoluut ingrijpt, ten slotte doelpunt de V.V.A.- rechtsbinnen uit een schermutseling, met wel ken stand de rust komt. De tweede helft brengt hetzelfde spel V. V. A. is steeds in den aanval. Eenige fraaie voor zetten van haar rechtsbuiten worden met moeite wegewerkt. Reeds denken wij, dat de gasthee ren de leiding nemen, doch haar linksbinnen weet een opgelegde te missen. De thuisclub brengt thans een wijziging in haar elftal, doch ook dit blijft zonder resul taat. Wel noteeren wij aan de andere zijde bij een plotselinge uitval nog een schot tegen de lat. De spelers raken thans zichtbaar vermoeid van het zware veld en zonder dat er verder verandering komt, hebben de bezoekers een kostbaar punt in de wacht gesleept. Het begin was voor G.W. niet slecht, want nadat de Uitweg-bewoners zonder succes ae eerste aanvallen op het G.W.-doel hadden zien afgeslagen, schoot de G.W.-midvoor uit een af gemeten voorzet van rechts den bal onhoud baar in het Doss-doel. Dat scheen echter het sein voor Doss om beter aan te pakken. Met afwisselend lang en kort spel, goed gesteund door de half-linie, werd het G.W.-doel in ge vaar gebracht en weldra lag' de gelijkmaker door toedoen van den rechtsbuiten in het Haar- lemsche net. Geen vijf minuten daarna nam de midvoor uit moeilijke positie voor de thuisclub de leiding, om vrijwel direct daarop den stand op 31 te brengen. Er kwam nu een periode, waarin de strijd gelijk opging, maar waarbij het verband in het elftal van G.W. hoe langer hoe meer zoek raakte. De linksback der bezoe kers wist echter door goed en tactisch ingrijpen herhaaldelijk onheil te voorkomen. In de voor hoede vielen de vleugelspelers op door hun snel heid, maar ondervonden geen steun. De Doss- aclïterhoeöe wist met dit onsamenhangende spel wel raad, zoodat het den bezoekers niet ge lukte te scoren. Kort voor de rust vergrootte Doss uit een voorzet van rechts den voorsprong tot 41. Na de thee waren de Amsterdammers weer dadelijk in den aanval en was het binnen de minuut uit een voorzet van den rechtsbuiten door den rechtsbinnen en een fout van den keeper 5—1. Geruimen tijd ging de strijd gelijk op, maar toen Doss na een 20 minuten spelen met een schitterend schot van hun midvoor den stand op 61 had gebracht, verslapte Doss en kwam Geelwit meer en meer ln den aanval. Tien minuten voor het einde werd de achter stand binnen de vijf minuten door twee fraaie goals van midvoor en linksbinnen tot 63 ge reduceerd, daarna benutte de centervoor van Doss een goed aangegeven bal, 73, en bracht G.W. uit een elfmeterschop wegens ongeoor loofd aanvallen den stand op 74, waarmede het einde kwam van dezen door Doss goed ge speelden wedstrijd. estafette voor meisjes tot 12 jaar. Dit nummer werd gewonenen door Inter Nos in 1 min. 2 4/5 sec. HDZ maakte een tijd van 1 min. 2 sec., doch werd gedisqualificeerd. De 3 x 50 M. wisselslag etafette voor dames werd gewonnen door HDZ met de dames Kete laar, Kastein en Verbeek in 1 min. 52 4/5 sec. Hetzelfde nummer voor heeren werd na een mooien spannenden strijd gewomien door DJK in 1 min. 41 sec. De ploeg bestond uit de heeren J. C. Scheffer (rug), A. van Kalken (school) en Westrus (vrij). Tweede werd de le ploeg van AZ in 1 min. 42 sec. Hierna vond de 10 x 50 M. estafette plaats voor leden van VVGA en den ARB. De redders wonnen het van „gemeente ambtenaren" in den tijd van 6 min. 16 sec. Hierop volgde hinderniszwemmen voor dames en voor heeren. De 4x100 M. estafette vrije slag dames werd gewonnen door HDZ in 5 min. 26 4/5 sec. Het zelfde nummer voor heeren bracht een overwin ning aan AZ met 4 min. 36 sec. De ploeg bestond uit de heeren W. Sierenberg, F. H. Wegenaar, N. Zeegers en G. v. Voorst. Tweede werd DJK in 4 min. 4 2/5 sec. Vervolgens was het schoonspringen aan de beurt. Bij de dames was mej. J. v. d. Kamp met 27.73 punten winnares. Dit mag een mooie prestatie genoemd worden, daar zij nog slechts korten tijd met springen bezig is. Tweede werd N. Levie met 25.55 pnt. Bij de heeren won de kampioen van Amster dam. de heer Emmering met 34.16 pnt. Tweede werd A. Denneboom met 33.73 pnt. Hierop volg de een polo-wedstrijd. In verband met het late uur, het was inmiddels reeds ongeveer 12 uur geworden, verviel het nummer 50 M. vrije slag en 25 M. popsleepen voor A.R.B.-leden en werd onmiddellijk overgegaan tot de laatste nummers de 10x50 M. vrije slag estafette voor dames en voor heeren. Deze werden gewonnen resp. door HDZ in 6 min. 101/5 sec. en AZ in 5 min. 23 2/5 sec. Hiermede behoorde dit zwemfeest weder tot het verleden. De uitslagen van de jaorlijksche Tumkam- pioenschap-wedstrijden voor dames-leden van het K.N.G.V., welke te Leeuwarden zijn gehou den, luiden: Heeren: 1. F. Wedel (SSS), Den Haag, 103 punten, kampioen van Nederland 1932; 2. J. v. a. Vinden (DOS), Amsterdam, 98 p.; 3. J. van Genderen (Hollandia), Vlaardingen, 96A P-I 4. E. Melkman (UDI), Gergen op Zoom, 95 p.; 5. J. Caranca (Bato), Amsterdam, 93 p.; 6. M. Ja cobs (Bato), A'dam. 91 p.; 7. W. Zwaaf (Bato), A'dam, 90 p.; 8. P. van Dam (WIK), Den Haag, W. Verhoex (Arnoldi), Rotterdam, N. R. van Kerkckhof (Prins Hendrik), Breda, ider 88A PJ 9 G. Ens (Hercules), Oudkarspel), 87% p.; 10. H. J. Kok (Rotterdam), 87 p. Dames: 1. W. Wolzak (DOS), Amsterdam, 100 punten, kampioene 1932; 2. J. Hooghuis (Vlug heid en Kracht), 98% p.; 3. J. van Flick (DOSL Rotterdam, 98 p.; 4. E. Agsteribbe (Bato), Am sterdam, 88 p.; 5. M. Woortman (Vlugheid en Kracht), Groningen, 87% p.; 6. W. Snijders (Simson), A'dam, 85 p.; 7. B. Lasschuit (Donar), Den Haag, 84% p.; 8. D. Donath (Quick), Hui- zum, 84 p.; 9. S. Pieters (Leeuwarden), Leeu warden, 82 p.; 10. A. Tieseler (DOS),A'dam, 79 p.; 11. A. v. d. Bos, DOS), A'dam, 77% p.; 12. L. de Betue (Kracht en Vlugheid), Amsterdam, 76% p. Deze dames en heeren zijn benoemd tot leden van de Keurcorpsen van het K.N.G.V. voor het jaar 1933. Waarschijnlijk zal de heer W. Halfex, hier aan worden toegevoegd. In de verschillende onderdeelenn plaatsten zich eersten: Ringen: de heer J. v. Genderen, 19 p. Dames: W. Wolzak en J. Flick, beide 19% p. Paard: De heer J. v. d. Venden, 19 p. Dames: W. Wolzak en J. Flick, ieder 17% p. Brug: Heeren: F. Wedel, 20 punten. Dames: W. Wolzak, 19 p. Rek: Heeren:: J. v. d. Vendere, 19% p. Dames: J. Hooghuis, 19% p. Vrije oefeningen Heeren: F. Wedel, 18 p. Dames: mej. L. de Betuwe, 20 p. Paardspringen: Heeren: F. Wedel, E. Melk man en W. Zwaaf, 9% p Dames: 1. Hooghuis, M. Woortman. J. Las schuit, 9 p. Wanneer A. F. den bal aan het rollen brengt, werpen beide elftallen zich met vuur in den strijd en het spel golft van doel tot doel. Freese is er dezen middag al heel goed in en verschillende kogels vuurt hij op het O. G.-doel af. Hij treft het niet, dat O. G.'s doelman ln prachtvorm is en tot 3 maal toe een zeker doelpunt weet te voorkomen. Het is dan ook O. G., welke de score opent, doordat Wolfres op fraaie wijze den bal in eens in den benedenhoek schiet, 10. Dan weet Onze Gezellen na een half uur spelen den voorsprong te vergrooten, wanneer bij een schermutseling voor het doel Th. de Reus met een omhaal Entius passeert, 20. Direct daarna is het Elferink, die van dicht bij een enorm hard schot inzendt, dat Entius half stopt, waardoor de bal onder hem door schiet, zoodat O. G. met 30 leidt. Wederom heeft een aanval van O. G. succes, wanneer de bal teruggespeeld wordt naar den vrijstaanden A. de Reus, die met een zuiver schot den bal in de touwen jaagt, 4—0. Dit schijnt A. F. te prikkelen alles er op te zetten om de debacle te voorkomen en het lukt hun om het spel te verplaatsen. Op fraaie wijze heeft Freese succes, wanneer hij met een diagonaal schot onhoudbaar voor de Reus inschiet, 41. Direct hierop is het rusten. Na de thee blijkt Loos bij A. F. te zijn ver vangen. Gesteund door den opkomenden wind zet A. F. een geweldig offensief in. De O. G.- verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden, doch weet stand te houden. De uitvallen van O. G. blijven uiterst gevaar lijk, doch tot doelpunten komt het niet. Lang houden beide verdedigingen stand, totdat A, F. succes heeft. Bij een voorzet van rechts schiet van Diemen naar voren en met een fraaien kopbal verkleint hij den achterstand, 4—2. A. F., door dit succes aangemoedigd, valt en thousiast aan. De achterhoeden houden even wel „braef standt", zoodat Onze Gezellen na harden en sportieven strijd de beide punten thuis houdt. Op 26 December a.s. zullen in de tumhal aan de Marnixstraat te Amsterdam de jaarlijksche steenwedstrijden worden gehouden, waaraan thans weer alle vereenigingen van Amsterdam met haar beste turnsters en turners zullen deel nemen. Voor deze wedstrijden is een zeer groot aantal inschrijvingen ontvangen. Bij de heeren hebben de volgende turners ingeschreven (volg orde na loting vastgesteld) I. Agesteribbe, Bato; E. Fortuyn, Kracht en Vlugheid; N. Kuiper, Zeeburg; G. Knaven, DOSS; J. Snel, Zeeburg; M. Jacobs, Bato; W, Zwaaf, Bato; M. Lopes Dias, Bato; A. Groen, DOS; A. Jas, Pretoria; A. Kloek, Simson; J. F. van der Vinden, DOS; H. Hakkert, K. en W.; N. Küchlein, DOS; J. Wagenes, DOS; J. Ca ranca, Bato, en J. Coester, Kracht en Vlug heid. Voorts hebben de volgende dames ingeschre ven: J. Lüdwig, DOS; A. Cornelisse, DOS; H. Silas, Pretoria ;N. Labeur, Tonido; A. Fieseler, DOS- J. H. Flick, DOS; A. v. d. Bos, DOS; J. Helffer, Simson; M. Veerkamp, Simson; M, Snijders, Simson; A. Hey, DOS; J. Sitter, Simson; C. Wehrle, Simson; W. Wolzak, DOS; A. Kerker, DOS, en M. Post, Simson. Om half 11 vangt men aan met het paard voltigeeren dames, daarna vrije oefeningen heeren, hoogrek dames, ringen heeren, paard springen dames en paardspringen heeren. Des middags half twee worden de wedstrijden voortgezet met de vrije oefeningen dames, brug heeren, ringen dames, paardvoltigeeren heeren, brug dames en hoogrek heeren. On den lsten Kerstdag zal op het terrein van Hercules een wedstrijd plaats vinden tus schen het Utrechtsch elftal tegen het Rotter- damsche elftal Xerxes. In den loop van deze week zal de denw- tieve samenstelling van het Utrechtsch elftal worden bekend gemaakt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 9