De Provinciale Ziekenhuizen Voor. en nazorg net R.K. PERSOON nb huishoudster ff kinderjuffrouw BURGER WOONHUIS TAFELBILJART MELKZAAK DROGISTERIJ OMROEPER 2 KASSEN HUWELIJK WIE HELPT OMROEPER B.z.a. Chauff.-Monteur Hulp i. cL Huishouding R.K. Boerenknecht R.K. Boerenknecht Een net Jongmensch R.K. Dienstmeisje Brandstoffenzaak EEN C0ED KOSTHUIS VRIJDAG -23 DECEMBER debat over wegenaanleg in verband met werkverruiming °©stand der bedrijven V De wegen De bedrijven NASLEEP VAN EEN MELK- OORLOGJE Acht bakfietsen achter één melkboer TOESLAGFONDS BLOEMBOLLENBEDRIJF AANBESTEDINGEN AANVARING VELSER BRUG Civiele procedure Kamer van Koophandel Conferenties voor Niet-Katholieken POSTDIENST Jaarwisseling DAMMEN R. K. Damclub Theorie en Praktijk R. K. Scheidsrechters Commissie District Haarlem H. V. V.Stormvogels Wandelsport kle/ne advertenties Dienstbetrekkingen Gevraagd en aangeboden 10 cent per regel Koop - Verkoop - Huur L GEVRAAGDE BETREKKINGEN B Hulp in de Huishouding 1 AANGEBODEN BETREKKINGEN AGENTEN TE KOOP AANGEBODEN TE HUUR GEVRAAGD BENEDENHUIS VINDT U DOOR EEN TE HUUR AANGEBODEN Lessen Gevraagd en Aangeboden DIVERSEN OPENLIJK DANK VISITEKAARTJES 'N GOEDE, 0UDERWETSCHE DIENSTBODE? ONZE VINDT ER EEN VOOR U! tatptenTlorgen wenl de vergadering der Prov. Aan Van Noord-Holland voortgezet, üew d® orde kwam de bespreking over de ^huizen. "id' üroog (R.K.) bespreekt de mogelijk- fle Van bezuiniging bij de ziekenhuizen. Aan >iy °sten van rente en afschrijving is niet doen. Misschien kan kleiner afschrij- 'ngevoerd worden en het rentetype wor- j. verlaagd. t4® zijn er de materieele kosten. Men heeft Wei eens over hooge kosten, doch de voe- .J ln het Prov. Ziekenhuis te Santpoort Is h_, echts 30 cent per dag. En de voeding gr ter dan vroeger. jjj Wordt nog steeds gestreefd naar bezui- VJ in de ziekenhuizen. Er is een accoun- opport uitgebracht, welks wenken nader Jjtzocht zuilen worden. tsf^iniging zou dus moeten komen op de ^la*ele lasten- Die P°st is inderdaad hoog. iejjj swijziging behoort niet tot de bevoegd der commissies van bestuur. Om minder k[Jf°hing" te verkrijgen, moet wijziging ge it) ,Qt worden in de verhouding tusschen vast Personee'-- Verlaging op de personeels- Ste met f50-000 ls mogelijk, indien geen Ie li aanstelling gegeven wordt aan degenen, jj.v'Dloma B hebben. W ^spreekt voorts de voor- en nazorg. Hij 4 een sociaal-psychiatrischen dienst noo- ttjj Medewerking der gemeenten in een of Oen vorm zou daarvoor gevraagd kunnen den, waardoor de kosten voor de provin- t gunnen worden gedrukt. Spr. is verheugd, s ped. Staten zich met verschillende instan- 'h verbinding heeft gesteld, zoodat de zaak j^rtijd voortgang kan hebben. HEIJERMANS (S.D.A.P.) constateert .dat op rente, afschrijving en voeding xn «ekenhuizen niet is te besparen. Spr. is ,Jtlö arbeidstijdverlenging, omdat dit zou lij- Itjj 'at schade van verplegenden en patiën- Niets is zoo vermoeiend dan het verplegen geesteszieken. moet gestreefd worden naar een stich- voor voor- en nazorg. Dat zal niet zoo j.j. 'kkelijk gaan, omdat de religieuse gestich- die zaak aan zich wi'len houden. l' kan ook wel, mits samenwerking met (6 ere organisaties geschiedt en de leiding bij V^meentebesturen berust, meent spr. De ;s essicneelen kunnen niet beschikken over hoodige gelden voor reclasseering. zou een centrum moeten komen, terwijl voor subsidieverleening de zoogenaamde statie-subsidie gegeven zou kunnen wor- ij. «en organisatie voor de, nazorg moet er met provincie, Amsterdam en Haar- 8t>r, dringt er op aan, dat de voor- en na- ;s.s voor de geesteszieken, wier aantal toe- i^t, spoedig krachtig ter hand hand worden ge- «;5evr. BOISSEVAIN (V.B.) bespreekt de L' mr. Bomans ter sprake gebrachte ar- l)j,Sverlenging van het ziekenhuispersoneel. E beriep zich daartoe op dr. Van der Scheer. h( Indertijd achter hem stond. Doch later ;Jt dr. v. d. Scheer verklaard, na invoer y varteen nieuw systeem, dat hij verlenging k. arbeidstijd onmogelijk acht. ^'Selfde v. d. Scheer heeft een onderzoek fcSteld naar gebruikte plaatsruimte tus- 1918 en 1928. Maar 2% jaar na het •juSzoek hadden 49 gemeenten nog niet ge- 4'"oord. En juist uit de antwoorden moest een overzicht krijgen van de plaatsruim- 4^slke de gemeenten waarschijnlijk noodig tfcen- V heer BAAS (A.R.) bepleit het brengen V eenheid in de verslagen der verschillen- V2iekenhuizen. Hij vraagt, of het niet beter 2ün, dat er één leiding komt. i de Donderdagmiddagvergadering der Prov. van Noord-Holland heeft het lid van >4, Staten, de heer VERSCHURE (R.K.), de V*ers over de provinc. ziekenhuizen beant- Voor- en nazorg, zooals door den heer (Jermans bedoeld, zijn noodzakelijk. Zij zou ij ben worden verzorgd op dezelfde manier als Amsterdam, waar samenwerking bestaat met 4°dfessioneelen. V'h betoogt, dat over de kwestie der nazorg ';3'e jaren geleden behandeld is en er een over is uitgebracht. De kwestie is nu opnieuw in Ged. Staten besproken, nu ge- 'en is, dat de religieuse gestichten zelf de zaak ter hand nemen. Nu wordt getracht, in de regeling één lijn te brengen. De Gem. Genees kundige Dienst te Amsterdam heeft nu de zaak ter hand genomen en Ged. Staten zullen trach ten, aan deze regeling de provincie te verbin den. De kwestie der uitwonenden zal door Ged. Staten nader onder het oog worden gezien. De huisvesting der onsocialen in het Prov. Ziekenhuis te Santpoort zal verbeterd worden, waarmede een bedrag van 300.000 gemoeid is. Voortaan zal in de gestichten 50 Argen- tijnsch en 50 Hollandsch vleesch gebruikt worden. De balansen en begrootingen der Prov. Zie kenhuizen worden vastgesteld en goedgekeurd. In bespreking komt dan het Wegenfonds. De heer THOMASSEN (S.D.A.P.) bepleit den aanleg van fietspaden, uit een oogpunt van werkverruiming. Hij vraagt, of in het belang der werkverruiming in sommige gevallen afgewe ken kan worden van de mechanische methode ten bate van de handkracht. De soc.-dem. zijn niet bereid, mede te wer ken tot het uitvoeren van aanleg van wegen in werkverschaffing. Op dit punt zijn zij tot geen enkele concessie bereid, daar het loon hierdoor verslechterd zou worden. De heer KLAARENBEEK (R.K.) zegt, dat zijn fractie met genoegen heeft gehoord, dat de aan leg van wegen in sneller tempo zal geschieden. Ook deze spr. informeert naar het gebruiken van handkracht, waarbij allereerst de werkloo- zen uit betrokken gemeenten te werk gesteld zouden kunnen worden. De heer HEILKER (R.K.) bespreekt net tracée van den weg AalsmeerUithoorn. Voor belangrijke zaken moet de provincie, zoo be toogt hij, de meening der betrokken gemeente besturen vragen. Hij vestigt de aandacht op een tweetal plannen voor voornoemden weg, waarvan het eene reeds 50.000 meer kast aan zandvervoer alleen. De heer VAN DER WAL (S.D.A.P.) vraagt, in hoeverre de regeering betrokken is bij de uitvoering van den aanleg van wegen en van het kanalenplan. Als voor dergelijke werken hulp wordt verleend, moet het werk als werk verschaffing uitgevoerd worden. Maar de re- peering beschouwt werkverschaffing als hulp verleening. Dezen weg moet men niet opgaan, oordeelt spr. Goed moet worden onderscheiden het verschil tusschen werkverruiming en werk verschaffing. Krijgen Prov. Staten nog de ge legenheid, te praten over een met de regee ring aan te gane overeenkomst? De heer RINGERS (C.H.) juicht het toe. dat niet tot versmalling van den weg zal wor den overgegaan. Spr. waarschuwt het provinciaal bestuur, niet den foutieven weg van het departement te volgen, door welk systeem normale werken in werkverschaffing moeten worden uitgevoerd. Verhoed moet worden, dat werk opgedragen wordt aan de Ned. Heidemij. Beter is het, aan aannemers het werk te gunnen. De heer MIEDEMA (V.B.) is niet tegen het aanleg van wegen in werkverschaffing. De heer KOOIMAN (V.D.), lid van Ged. Staten, zegt. dat voortgang gemaakt zal wor den met de uitvoering van het kanalenplan. Spr. huldigt den goed geoutilleerden dienst van den Prov. Waterstaat. Aanbesteding van den Franschen Kamp weg is geschied. Er is geen bezwaar, voor den weg Aalsmeer —Uithoorn een ander tracée te kiezen, als maar vastgesteld wordt, wie betalen moet. Het beste is overleg te plegen met het gemeente bestuur. Met vervanging van machinatie door hand kracht. wenschen Ged. Staten niet verder te gaan dan grondwerk. Tusschen regeering, aannemers en bouw vakorganisaties is overleg gepleegd over de uitvoering van werken; resultaten daarover zijn Ged. Staten nog niet medegedeeld. De begrooting voor net Wegenfonds wordt vastgesteld, alsmede de rekening van het fonds over 1931. De heer BEST (V.D.) bespreekt de met het P. E. N. door een aantal gemeenten gesloten contracten. Hij vestigt de aandacht op net adres van een zuivelcoöperatie, in welk adres geconstateerd wordt, dat de tarieven belang rijk verlaagd kunnen worden. De heer HOOIJ (R. K.) klaagt over een niet juist beantwoordde vraag in de memorie van antwoord. De kapitaalslast drukt, naar spr. meent, te zwaar op het bedrijf. Spr. weet niet, of in den afgeloopen zomer betreffende voorstel len zouden zijn aangenomen, als men geweten had, dat o.m. het bedrijf nog 800.000 achter stallige rente heeft en als nog andere cijfers bekend waren geweest. Spr. begrijpt, dat bij de huidige begrooting zijn voorstel niet kan handhaven. Hij wil de leiding van Ged. Staten en het bedrijf volgen. Zij zijn verantwoordelijk voor de door hen verstrekte cijfers. In overleg met zijn medevoorstellers trekt hij het voorstel in. Hij dient een motie in, de verlaging van den prijs per K.W. voor gemeenten 10, doch niet 30 te doen zijn. Ten aanzien van de kwestie van „Zaanland" merkt spr. op, dat thans het P.E.N. 500.000 aanvraagt, maar aan het toestaan zijn princi- piëele gevolgen verbonden. Die moeten onder de oogen gezien worden. Is het wel juist, dat opwekking en distributie in één hand gecentra liseerd moeten zijn. Ged. Staten beantwoorden die vraag bevestigend. Verschillende gevallen zijn weliswaar goedgekeurd, maar dit geschiedde steeds met wederzijdsch goedvinden. Thans staan we voor een ander geval. „Zaanland" stelt prijs op zelfstandigheid en nu voelt spr. het voteeren van de 500.Q00 zoo, dat wanneer dat bedrag toegestaan wordt, Ged. Staten hieruit opnieuw, en z.i. terecht, de con sequenties zullen moeten trekken voor alle verdere gevallen, zoodat centralisatie der dis tributie dan een uitgemaakte zaak 'is. Spr. zal nu nog geen voorstel hieromtrent doen om een beslissing uit te lokken, doch wacht eerst af wat Ged. Staten hierover hebben te zeggen. De heer J. J. DE VRIES (R. K.) acht het een goed teeken, dat het Waterleidingbedrijf er goed voor staat. Maar daarmede komt men er niet. De prijs van het water is te duur. Hij hoopt, dat Ged. Staten er rekening mee zullen houden, dat ve len dien duren prijs niet kunnen betalen. Spr. kan niet alles goedkeuren, wat „Zaan land" geschreven heeft, maar hij heeft toch wel bewondering voor wat zij doet. Andere vereeni- gingen constateeren, dat zij haar taak naar wensch volbracht heeft. Spr. gelooft, dat de te verleenen schadeloosstelling in de millioenen zal loopen, wat ten gevolge zal hebben, dat tariefs verlaging in geen jaren kan plaats hebben. Spr. zal zijn stem aan de begrooting onthou den, als Ged. Staten geen verklaring geven, wel ke niet strookt met den gedachtengang van spr. De heer LUDEN (C. H.) becritiseert het adres van Vreemdelingenverkeer te Bergen, omdat daar z.i. onbehoorlijke uitdrukkingen in voor komen. Slechts onkunde met den stand van za ken kan tot dit adres geleid hebben. De vereeniging is in haar adres te kort ge schoten in eerbied jegens de overheid. Daarom hoopt spr., dat haar geen enkele concessie zal worden gedaan dat haar geen faciliteiten, zoo als vérstrekking van wandelkaarten e.d. zullen worden verleend. De vergadering wordt verdaagd tot Vrijdag. Voor den Haarlemschen politierechter is Woensdagmiddag een verzetzaakje behandeld, dat eigenlijk weinig om het lijf had, maar waar bij twee getuigen bijna wegens meineed in de gevangenis waren gekomen, terwijl een derde ook „een goede beurt" maakte. De oorzaak van dit drama was als volgt: Op 28 Augustus lagen twee melkboeren met elkaar overhoop over de prijzen van de melk. De eene melkslijter verlaagde zijn prijzen, waarom de andere, die zich niet liet „kisten", hem acht knechten op bakfietsen achterna stuurde, die den man moesten narijden en overal de adressen van zijn klanten noteeren, tégen het royale loon van 4.per dag. De melkwagen met gevolg acht bakfietsen kwam op dien dag in de St. Anthoniestraat terecht, waar de melkboer een van zijn klanten bediende, terwijl de aanvoerder van het gevolg verdachte B. even in een melkzaak per telefoon aan zijn baas nadere orders ging vra gen. Ondertusschen en daarna schreeuwde hij allerlei „leuzen" als: „Bedelen maar, bedelen maar„Koopt alleen bij boer„Huis vrouwen doet je voordeel", enz., enz. De agent van politie K. had zich reeds voort durend over de handelwijze van verdachte en zijn gezellen geërgerd en eischte dan ook met opgeheven sabel, volgens verdachte dat deze in een bepaalde richting zou doorloopen, waar op verdachte repliceerde: „Wel (hier volgde een krachtige vloek) hou jij dan mijn fiets vast." Verdachte liep toen weg, maar keerde spoedig weer terug, terwijl hij tegen den agent schreeuwde: „Ik zal je nummer opnemen, lee- lijke, vuile(Het woord is niet voor publi catie geschikt). Toen was het echter welletjes, vond de agent. Hij arresteerde verdachte, die zich verzette en een stijl van een auto vastgreep, maar later toch naar het politiebureau overgebracht kon worden. Verdachte was nog vergezeld door vier getui gen A décharge, waarvan drie mede tot het bak fietsen-gevolg hadden behoord. De eerste getuige beweert den melkboer alleen gevolgd te hebben om de adressen van diens klanten te noteeren, hetgeen de rechter sterk in twijfel trekt. „Het wil er bij mij niet in, dat je werkgever alleen om adressen te noteeren 8 man a 4.— per dag uitstuurt," merkt de rechter op. De getuige houdt vol, dat dit wel zoo is, waar op de verdachte heftig interrumpeert, maar door den rechter met de woorden: „Hou jij je mond, man, straks kun je praten," terecht gewezen wordt. Verder beweert deze getuige, dat verdachte niet geschreeuwd heeft en zich niet tegen de politie verzet heeft. De rechter leest dan echter de betreffende passages uit het proces-verbaal van den agent voor en wijst getuige op het ge wicht van den eed. „Ik vind het jammer als jonge kerels, zooals jij, er zoo inloopen," aldus de rechter tegen ge tuige. Deze handhaaft echter zijn lezing, maar krabbelt ten slotte terug, en erkent de uitroepen niet gehoord te hebben, alhoewel ze dus wel geuit kunnen zijn. Nogmaals wijst de rechter hem op zijn eed, maar nogmaals houdt de getuige zijn verkla ringen stokstijf vol, zoodat proces-verbaal van dit getuigenis wordt opgemaakt en de getuige gaat het trapje af, de cel in om na te den ken.... De daaropvolgende getuige, die de „hekken sluiter" van de stoet geweest was, verklaart dat hij achter den melkboer reed om adressen op te schrijven, waarop de rechter opmerkt: „Je gaat toch geen 8 man als lammetjes achter een melkboer sturen." Ook deze getuige heeft het kabaal niet gezien en weet niet of de geïncrimineerde uitroepen ge daan zijn. Op den uitroep van verdachte tegen den agent heeft hij niet gelet, dat was z.i. van niet veel belang. „Jawel, repliceert de rechter, het maakt toch een heel verschil of je vuile boef of lieve jongen tegen een agent zegt" Ook van verzet van den verdachte heeft hij niets bespeurd, waarop de rechtes hem ten einde raad, laat wegleiden en de zitting een half uur onderbreekt. De afzondering blijkt buitengewoon nuttig voor de meineedige getuigen geweest te zijn, want na de heropening der zitting herinneren ze zich plotseling alles weer. De eerste getuige heeft nu opeens wél alles gezien en gehoord, zelfs de verzetpleging. De rechter merkt dan ook op: „Nou u bent door het oog van een naald gekropen. Dat had weinig gescheeld!" Op een opmerking van den rechter, dat ver dachte de getuigen voorgezegd zal hebben wat ze verklaren moesten, verklaart deze echter dat hij de getuigen niet tot meineed overgehaald heeft. De tweede getuige is echter nog niet geheel onder den indruk van de celstraf gekomen. Eerst moet hij nogmaals op den eed gewezen worden, waarop een paar ontwijkende antwoorden vol gen. De rechter wordt dan kwaad, dreigt met vervolging, zoodat de getuige tenslotte maar toegeeft, dat hij wel „iets" gezien heeft. Dan wordt verdachte gehoord. De rechter meent, dat ook de melkslijter, die de acht man nen uitzond met het doel om het den melkboer lastig te maken, niet vrij uitgaat. Het komt tot heftige debatten tusschen den rechter en verdachte. „Het moet maar eens uit zijn," aldus de rechter, „met dat getreiter door het publiek van de politie." Verdachte windt zich meer en meer op, en beweert o.a. dat de agent met zijn sabel zwaai de en dat hij daarom uitriep: „Denkt u erom. dat u op mijn fiets past" en geen beleedigingen of iets dergelijks gezegd heeft. De verklaringen van verdachte worden ten slotte zoo heftig, dat de rechter met zijn hamer stilte moet verkrijgen, waarop het woord aan den Officier van Justitie is. Deze heeft thans een gemakkelijke taak en eischt 6 weken hech tenis. Vonnis conform. Het laatste woord is nog zóó heftig, dat verdachte door den deurwaarder „de deur uitgewerkt" moet worden Het Pensioen- en Toeslagfonds voor het Bloembollenbedrijf verzoekt ons, mede te dee- len, dat de uitbetalingen van het Toeslagfonds (eerste termijn) over het loopende contractjaar als onderstaan zullen plaatsvinden: Vrijdag 30 December: Te Hillegom van 57 uur in het gebouw R.K. Volksbond. Te Lisse van 57 uur in het gebouw R.K. Volksbond. Te Sassenheim van 57 uur in het gebouw van de K.S.A. Te Noordwtjk van 5H6uur in het ge bouw het Juvenaat. Zaterdag 31 December: Te Noordw.hout 2% uur precies Nieuwe Duin straat F 24. Te Voorhout-2ys uur precies in het Patro naat. Te Heemstede 2% uur precies in den R.K. Volksbond. Te Bennebroek 2y2 uur precies in den R. K. Volksbond. Te Overveen 2% uur precies in de St. Aloy- siusschool. Donderdagmorgen werd door het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland aanbesteed: Het onderhoud gedurende het jaar 1933 van de werken van het Amétel-Drechtkanaal, van den Omval bij Amsterdam af tot ongeveer 160 M. bezuiden de nieuwe Amstelsluis in de gemeente Uithoorn. Ingekomen waren 18 biljetten. Laagste inschrijver was J. de Vries te Purme- rend, voor 17550. Voorts werd aanbesteed: Het driejarig onderhoud van de zeewering te Muiderberg, van den zeedijk tusschen Mui- derberg en Naarden en van de zeewering be oosten Naarden, gedurende 1933, 1934 en 1935, loopende van 8'Jan. 1933 tot 31 December 1935. Ingekomen waren 7 biljetten. Laagste inschrij ver was G. de Gooier te Naarden, voor 1933 473.—; 1934 532.— en 1935 542.—. Dezer dagen werd aanbesteed door architect Schaafman te Amsterdam het bouwen van 4 beneden- en 6 bovenwoningen aan de Vosmastraat alhier. Raming 26925. Inge schreven werd als volgt: Mertens, Moordrecht Cobelens, Haarlem Gebr. Broertjes, Heemstede Verwoert en Lafebre, Haarlem V. Putten, Haarlem V. de Wal, Amsterdam C. Molenaar, Haarlem P. Bos, Amstelveen 36997. 36700. 36369. 34699. 32550. 30888. 30537. 29990. Voor de derde kamer der Amsterdamsche rechtbank zijn Donderdag de pleidooien gehou den met betrekking tot de aanvaring van de Velserbrug op 19 Augustus door het Grieksche stoomschip „Amazon". Zooals men zich herin nert is dit schip, gaande van Amsterdam naar zee, tegen de brug gevaren, toen deze, na on geveer 45 graden te zijn opengedraaid, plotse ling bleef steken. Prof. mr. F. A. Molster, optredende voor de Hollandsche Spoor, die de aan den Staat toe- behoorende Velserbrug exploiteert, betoogde, dat, wanneer een schip met een vast of vast gemaakt deel van iets in aanvaring komt, ver plicht is de schade te vergoeden, tenzij men bewijs levert, dat het schip buiten zijn schuld is gebotst. Dat het betreffende artikel niet van toepassing zou zijn, omdat het schip met een „beweegbaar" deel in aanvaring was gekomen, betwistte pl. Het is onderdeel van de brug; maar bovendien stond het stil op het oogen- blik van de aanvaring. Bovendien heeft de „Amazon" niet alle be palingen in acht genomen en is opgestoomd toen de brug nog niet geheel openstond en het sein voor doorvaart nog niet was gegeven. De schuld ligt dus bij de „Amazon". Pl. zette voorts uit een, dat de „Amazon" het reglement heeft over treden, al zegt de loods toen hij op 200 M. voor de brug was dat de brug open zou zijn geweest als hij de- stoppalen, die op 150 M. staan, zou hebben bereikt. Het reglement heeft met de plaatsing van dc stoppalen op 150 M. juist rekening gehou den met de mogelijkheid van haperen van de brug. Spr. betoogt, dat de eisch tot bij staat op te maken schadevergoeding zal moeten worden toegewezen en concludeert tot afwijzing van den eisch in reconventie. Mr. J. F. T. van Valkenburg zegt, dat de „Amazon" 600 M. voor de brug heeft moeten wachten. Toen kwam het sein, dat de brug open ging voor beide richtingen. Daarop volgde de „Amazon" was toen reeds in gang het sein, dat alleen de richting naar Amsterdam mocht doorgaan, dat weer werd verwisseld voor andere richting. De „Amazon", die had willen Stoppen, ging toen weer door. Door de verwisseling van de seinen is verwarring ge sticht. De schuld ligt bij het personeel van de brug. Spr. concludeert tot afwijzing van den eisch en toewijzing van den reconventioneelen eisch. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op 27 Januari. De 95ste vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken wordt gehouden Dinsdag 3 Januari, des namiddags te 7.30 uur in het gebouw der Ka mer, Nassauplein 6, Haarlem. De agenda is als volgt: 1. Opening; 2. Verkiezing Algemeen Voorzit ter; 3. Verkiezing Voorzitter Afdeeling Groot bedrijf; 4. Verkiezing Voorzitter Afdeeling Kleinbedrijf; 5. Verkiezing plaatsvervangende Voorzitters afdeelingen Grootbedrijf en Klein bedrijf; 6. Verkiezende leden vaste Commissie; 7. Notulen; 8. Ingekqmen stukken; 9. Mededeelin- gen; 10. Goedkeuring verzonden schrijven aan Tweede Kamer der Staten Generaal inzake vrachtvérdeeling in de binnenvaart; 11. Sub sidies: a. Haarlemsche Bond v. R. K Jongens patronaten; b. Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer te Wijk aan Zee en Duin; c. Ned. Or ganisatie Intern. Kamer van Koophandel (extra); d. Nederlandsch Persmuseum; 12. Be noeming lid Commissie van Bijstand Instituut voor den Middenstand; 13. Concept-schrijven Bureau aan Minister van Justitie, betr. buiten gerechtelijk aceoord; 14. Concept-schrijven Bureau aan Burgemeester en Wethouders van Haarlem, betr. verordening ex artikel 15 Geld- schieterswet; 15. Rondvraag; 16. Besloten zit ting. Hedenavond half negen vindt in de R. K. Kerk, Heerenweg, Heemstede, de laatste con ferentie van deze reeks door pater Wynan Sluys O.F.M. plaats, onder den titel De Heiligmakende Genade. Na afloop van de kerkconferenties zal voor belangstellende niet-katholieken zonder eenige verplichting een vervolgcursus worden gegeven, waarop de R, K. Geloofs- en Zedenleer ln bijzonderheden zal worden uiteengezet. Zij die hieraan wenschen deel te nemen, kun nen zich tot 31 Dec. a.s. opgeven aan den heer J. A. van Son, Schotersingel 151. De directeur van het Post- en Telegraafkan toor te Haarlem vestigt er de aandacht op, dat, vooral ook met het oog op de beperking van den dienst op Zondag, 1 Januari, (Nieuwjaarsdag), het van veel belang is de Nieuwjaarscorrespon dentie vroegtijdig ter post te bezorgen, opdat een zoo groot mogelijk gedeelte reeds vóór 1 Januari zal kunnen zijn verwerkt. Men wachte dus met het ter post bezorgen zijner Nieuwjaarscorrespondentie niet tot 31 December, maar verzende zooveel mogelijk vóór dezen datum. Doordat de massakamp tegen Gez. Samen zijn uit IJmuiden door omstandigheden niet is doorgegaan, werd er Maandag jl. een spoed- ledenvergadering belegd. Met als voornaamste punt samenstelling tientallen, en bespreking onderlinge competitie. De tientallen werden door het bestuur voorgelezen, en na eenige discussies conform vastgesteld. Over 't punt onderlinge competitie waren de meesten er voor, om de oude competitie als af gedaan te beschouwen en terstond met de nieu we competitie aan te vangen en deze te splitsen in een eerste en tweede klas, ieder van 10 spe lers. Na eenige besprekingen werd dit aangeno men; tevens dat er een geheele competitie ge speeld zal worden. A.s. Maandag geen clubavond, doch deze wordt nu op Dinsdag 27 Dec. gehouden. Wij verzoeken de H.H. scheidsrechters van bovengenoemd district, die Maandag (2en Kerstdag) met het scheidsrechterselftal mee» spelen, en voor dien dag door den D .H. V. B. voor het leiden van een wedstrijd zijn aange wezen, dezen wedstrijd te willen afschrijven. Verdere mededeelingen volgen Zaterdag a,s„ Willen de heeren zoo spoedig mogelijk ant woorden op ons schrijven of zij medespelen? Namens de commissie, JAC. HOGENBOOM, Op verzoek van H.V.V. speelt Stormvogels den Tweeden Kerstdag aan den Wassenaar- schenweg een vriendschappelijke ontmoeting tegen H. V. V. Het bestuur van de Gymnastiek- en Scherm- vereeniging „Concordia" heeft besloten, een nationalen marsch te organiseeren van 30 K.M., te houden in Haarlem op Zondag 19 Febr. 1933. Deze marsch dient te worden afgelegd binnen 6 yi uur, rust inbegrepen, en zal als belooning voor het volbrengen éen fraai uitgevoerde me daille beschikbaar gesteld worden. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den secretaris, den heer F. Bischot Jr., Duvenvoordestraat 69, Haarlem. OMROEPERS '1 Verhuur etc. 20 cent per regel Prijzen voor Particulieren en bij vooruitbetaling """inuiiiiiiiiiiiuiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiuiiiiiiiiiiiiminiiiiiiiiiimiiiimiiiimiiiiimiiiiiiiiiumunmiimnmiiiiiiiiiiiiniiiiiniiimiiiuiimiii ..^"'nuiimiimin »teqt - ---- Juli zich aan S&EKHOUDER. In het bezit dl- boekhouden en handelsreke- kjQoeae referenties. Br. onder lett. sBureau van dit Blad. iiJflenstandsdochter zoekt betrek- als 'V®n onder letter O 19271, bureau SL'114 blad 19 j„ eindexamen 5-jar. st£'..eh kunn. typen, zoekt adml- 4 tJeve bezigh. op kantoor, of Iets Sr Br- lett. O 19387, bur. V. d. bl. vtbov,macblnemonteur zoekt avond- (itiJKking voor Utrecht of omge- Srleven onder letter O 19409, u Van dit blad. .',s.sÏk r°uw vraagt beleefd eenige CTtiv,11 aan huis, droog toegel. of 'Ah billijke prijs. Mej. TIGGE- S^Houtstr. 56, Arnhem. O 19390 Biedt zich aan NET R.K. BUITENMEISJE 17 jaar, v. d. en n., liefst als 2de Meisje of bij kinderen. Adr. J. W. VOSSEN, Meensenstraat, Giesbeek, gem. Angerlo. O 19380 B.z.a. voor 15 Jan. R.K. Meisje m.l„ als of kl. gezin. G. behandeling boven hoog salaris, v.g.g.v. L. Utr. of Om. Br. lett. O 19383, bur. van dit blad. B z.a. v. dir 2 D. MEISJES, 15 en 16 j„ v, d. en n„ g. beh. boven hoog sal. Inl. Vereeniging „Elisabeth", Tette rodestr. 46. Haarlem, Tel. 10949. O 19385 B.z.a. net R.K. Chauffeur, vrij v. st. dr., oud 24 j., v.g.g.v.. bereid alle voork. werken te verrichten. Br. ond. letter O 19388, bureau van dit blad 24 jaar, binnen- en buitenland goed bekend, v.g.g.v., voor part. of besteldienst. Brieven onder letter O 19399, bureau van dit blad. inmiiiiimniiiiinniiiniiuniiimnnmiiiiiiiiiiiinimniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiniiiniitinimiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiuiraiinuniHiiinniiiimiiiniBng SiiumiiiiiiuiuiiiuiiimmiiiuiiuimiuiimiiiiiiiiiiiiiimiiuiiiuiiiimmiimumiuimiiuiiimiHiimiiuiiuimiiiuiimmiiiiiiiiHHmiiiiiiuHmuiiimiimiiuiimmiiiiiiHiniiniia Terstond gevraagd een R.K., boven de 40 jaar, liefst uit den boerenstand, bij een alleenwonende vrouw. Adres'. Wed. C. HEDDES, Mo lenvaart 148, Anna Paulowna. O 19340 2 Februari gevraagd leeftijd 1516 Jaar, goed kunnende melken. C. ZONNEVELD, Egmonder- meer. O 19341 Gevraagd een flinke best melken wordt vereischt. Bij O. KOK, te Wognum. O 19397 Gevr. ln gezin met 1 kind, 4 jaar, waar vrouw ontbreekt 'n NETTE JUFFR. OF WEDUWE 1 kind geen bezwaar, met eenig in komen. Br. 58, bijk. K. du Jardinstr. 4, A'dam Z. O 19404 gevraagd om ln den winkel werkzaam te zijn. Niet boven 16 Jaar. N.V. Kan- toorboekh. ANT. BOSSE, Barteljoris- straat 12, Haarlem. O 19378 Gevraagd nette R. K. Slagershalfwas, goed met klanten kunnende omgaan. J. P. v. d. VOOREN, Dorpstraat 75, Renkum. O 19395 gevraagd voor den verkooj v. TUIN- en BLOEMZADEN, door NIC. ROO- ZEN ZONEN, Bennebroek. O 19407 Gevraagd een flink R. K. MEISJE in klein gezin. Sarphatipark 87, Amsterdam. O 19405 Gevraagd leeftijd 15 a 16 Jaar, bij A. DOES, Heer-Hugowaard Zuid. O 19396 ajiiiiiiiitiiiiiiiuniiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiimiimiiminiiiiiiiniraiiiiiiiiiiminiinmniiiiminHiiiiitiiiiiiiiHiiniiiiniinuiiiiniHUHHmiiiiiinmiuiUHiinuiuinii"^ minimin» Door omstandigheden te koop, om trek BILTSTRAAT, Utr., onmiddellijk bij R.K. Kerk en School, solied Koopprijs f 6500.—: inlichtingen Ant, Mathaeuslaan 62bis, Utrecht. Telef. 12119. O 19329 Door malaise Zeldzaam aanbod. Pracht Speclpakhuis, geh. m. hijsch- toebeh., alles met Ripolln geschilderd, geh. compl. van f 9.75 nu f3.75. Bankastr. 32III, A'dam-O. Tel. 50109. Ook 's Zondags. Keus uit 5 O 19281 TE KOOP RUWH. FOXTERRIER reu. 1 jaar oud, Tentoonstelling-dier, f 50 J. REIDING, Bouwmeestsrstr. 6, Arnhem. O 19381 te A'dam te koop in de Klnkerbuurt goed beklant. Brieven onder letter O 19374, bureau van dit blad. TE KOOP 3 HONDEN (D. Herders), 1 van 3 j. en 2 van 8 w. Jan Stéenstr. 4, Haarlem. O 19371 op lei, compleet met Ivoren ballen. Frederik Hendrlkstr. 112, le étage, Amsterdam. O 19373 Te koop wegens ongesteldheid een tevens kruidenierswaren en vleesch- waren. Brieven onder letter O 19408 bureau van dit blad. Te koop 1- en 2-pIts Gaskomfoor e.n Kerstboomversiering. Zeer billijk. Spijkerlaan 7, Arnhem. O 19394 Een meer dan 25 J. best. BRAND STOFFENZAAK te koop. Centrum Hilversum. Inl. G. RIESTENBERG, Neuweg 56, Hilversum. O 19401 RADIO-TOESTEL te k. Org. Philips met Meesterzanger, nog haast volle garantie, uiterste prijs f 75. Korte Heerenvest 11 R, bij de Spaarnekerk, Haarlem. O 19411 ter overname aangeboden. Brieven letter O 19376, bureau van dit blad. Te koop een zware Betonmolen, tegen elk aann. bod, en twee Broedmach. 1 van 300 en 1 van 400 eieren. O. Tie- messen, Harnjesweg 85, Wageningen. O 19392 TE KOOP PATHÉFOON, 40 NUMMERS f 12.50. MOOI KETTENTUIG f 20. Nieuwpoortslaan 90, Alkmaar. O 194X4 Te koop pracht Buitenzaak, Café met mooie tuin, groote garage, enz. Inl. G. RIESTENBERG, Neuweg 56, Hilversum O 19402 Kerstkribbe, Jüeuw met nieuwe tafel, 7' gld Korte Boogaardstr. -- O 19412 te koop A o— 8, tot 8 uur, Haarlem. Gep. heer vr. te H'lem gem- zlt-sl.k. met vuur en licht, met of z. P®J?S- Prijsopg. lett. C. aan Pachs Boekh„ Hilversum. 19400 ge'aocht door klein gezin omstreken Haarlem of Hilversum. Prijs ca. 35 per maand. In ruil voor keurig 3e bovenhuis aan kade, 40.P- mnd., te Amsterdam. Brieven onder let ter 0.19375 bur. van dit blad. mug I,i„I tttttt» wT"VKELHUIS met fl. Werk- of Bergpl» te huur, gelegen TE HUUR Wp^KELMiJjBUJJ5U 1 weev Te pevr. woning, ook geschikt voor verlofzaak. Omtr, Tolsteeg Utr. Te bevr. Bever straat 2A, Utr. O 19384 TE HUUR om er kool ln te planten, bij Jb. HOUTMAN, Pade, Hoogwoud. O 19398 Essenstr. a f 3.per week. Te bevr. Kampervest S3 rood, Haarlem. O 19377 TE HUUR PRACHT WINKELHUIZEN, vanaf f 10.p. W. In. G. RIESTEN BERG, Neuweg 56. Hilversum. O 19403 ^nnnimnmiimiiiiimnniinmiimniiiiiiiiiimiiiiitiiniiinnHiiiminnniiiinimiiiiiiiiimitiiiiiRimnHHmiiimiiiiiiiiiniuiiuiHiiiiioiiHiiniumnDiiniii piiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiuiiininiiiiiiiiiniittiiiiiiiiiinnniniiiiiiiuiniuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiniiiiiiniiiiiiii Bijwerken van leerlingen, le, 2e en 3e klas Gymn. en H.B.S., gedurende de Kerstvacantie. Bill. cond. J J. A. Maarseveen, Adriaanstr. 26, Utrecht. O 19410 Slecht Kerstrapport? Bijwerken voor Wis- en Natuurk., Scheikunde en Engelsch A 1.50 p. u. Br. letter O 19366, bureau van dit blad. guiium minuiiMiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiHiiiiiiuiiiniiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiuuiuuiinniuiiiiuiuuu nmnnnf R.K. Heer. 35 J., uit gegoeden stand, niet onbem., met eigen bedrijf, wenscht kennismaking, met R. K. jongedame, eveneens niet onbem. Brieven onder letter O 19379, bureau van dit blad. Huwelijk. Weduwnaar, R.K., oud 53 z. k„ met vermogen, wenscht ln kennis te komen met R.K. Juffr. met eenlg vermogen. Brieven onder letter O 19382, bureau van dit blad. aan de H. Theresia v. Lisieux, Mar- garetha Sinclair en Mat. Talbot voor verkregen gunst. O 19372 Kerstgeschenken. Heerenhoeden en petten Dames- en Heerenparapluies. T v ÉS, Kortestr. 30, Arnhem. O 19391 ter eere v. h. Kerstkindje juffrouw buiten h. schuld in groote moeilijk heden geraakt, aan f 35.Inl. door een Geestelijke kunnen worden ver strekt. Brieven onder letter O 19400, bureau van dit blad. VOOR DE KERSTDAGEN! Alles versch geslacht. Kippen 40 ct. p. p. Konijnen 55 ct. p. p. S. DE VAAL. Noordermarkt 31 Amsterdam. O 19314 HOLZY Autorijschool. Tel. 82104. Bosb. Toussalntstr. 7. Amsterdam. Taxi Visiterijden f 1.25 per uur. O 19109 Potjes met Gelukkig Kerstfeest 25 c. Kerstboomen een kwartje. Alleen Je- ruzalemsteeg 17 Utr. en standplaats Lepelenburg bij de Heerenbrug, Utr. O 19386 Bedrukt, met envelop, vanaf f 1.10 per 100. Fa. JAN KUHNE Fnldsen, Alkmaar. O 19196 Net R.K. meisje te Utrecht zoekt besch. Vriendin, liefst omtrek Am sterdamsche straatweg. Brieven onder letter O 19389. bureau van dit blad. 3 Liters-blikken Busgroenten van verschillende merken a 90 cent. A. B C. Peters, Hommelscheweg 374. Arnhem. O 19393 Onze omroeper komt in 75.000 gezinnen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3