STADSNIEUWS HOTEL DE LEEUWERIK - Kruisstraat 30-32 Kerstrede van den H. Vader WEER VOL GOEDEN MOED S ZATERDAG 24 DECEMBER Steunt de H.O.V. Eerwaarde Broeder Ildefonsus DIEFSTAL BIJ DE FA. HAAS Brandkast opengebroken ZONDAGSLUITING Voor sigarenwinkeliers DE DAMSTRAAT Gesloten verklaring ingetrokken LITURGIE DER H. MIS De lessen van pastoor Van Beukering BIJ HET AFSCHEID VAN KAPELAAN TROUWBORST Jubileum Menu de Noël 2.50 Wij serveeren in onze geheel versierde zalen KERSTMENU's vanaf 2.50 per couvert Reuze keuze uit speciale WILDSCHOTELS. Nervostrong. HET zenuwsterkend-Voedsel Ophalen vuilnis Personalia BURGERLIJKE STAND Vervolg Kerklijsten PAROCHIE ST. JOSEPH H.H. ELISABETH EN BARBARA O. L. VROUW VAN DEN H. ROZENKRANS SANTPOORT ST. VINCENTIUS- VEREENIGING Nieuwe snijmachines Een nieuw Heilig Jaar UIT DEN OMTREK BENNEBROEK DRIEHUIS AGENDA 26 December 27 December Apotheekdiensten St. Vincentïusbibliotheken HEEMSTEDE LIJNDEN SANTPOORT ;riug VELSEN—DRIEHUIS Hi Sch, Va Het vraagstuk der H.O.V. is een cultureel belang voor onze stad. Maar al te dikwijls komt het voor, dat wij in Haarlem niet begrijpen, dat de beteekenis onzer stad van inwoning mede afhankelijk is van de huisvesting van allerhan de instellingen op cultureel gebied. De Hol- landsche Maatschappij van Wetenschappen, de Teyler-stichting, het Frans Halsmuseum, het Bisschoppelijk Museum, de zetel der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, de te dezer stede gevestigde Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken, de zetel van het Provinciaal Bestuur en het feit, dat Haar lem bisschopstad is, zijn slechts enkele gege vens, die aan onze stad een cachet verleenen. Ik weet, dat deze opsomming allerminst vol ledig is, dat daaraan toegevoegd kunnen wor den tal van fraaie gebouwen, tal van instellin gen en menig plekje van natuurschoon, waarop wij trotsch behooren te zijn. Tot een der belangrijkste cultureele instellin gen behoort ook de H.O.V. Het verdwijnen van het eigen orkest uit onze stad moet beschouwd worden als een ernstig verlies. Vandaar dat enkele personen met mij een energieke poging willen wagen dit verlies te voorkomen. Natuur lijk is het aantal critici op onze wijze van wer ken en het aantal personen, die nog even „willen wachten", legio. Deze eigenschappen zijn in het algemeen den Nederlanders en dus ook den Haarlemmers eigen. Wanneer onze pogingen tot behoud der H.O.V. zoo meteen van eenigen omvang zijn geworden, wordt het corps der enthousiaste medewerkers grooter. Wanneer het helaas zou blijken, dat onze pogingen zijn ge faald, roept iedereen: Dat hebben wij altijd wel voorspeld. Onder een dergelijke mentaliteit is het natuurlijk moeilijk succes te behalen. Maar wij hopen, dat het project, hetwelk wij hier cnder handen hebben, de Haarlemsche bevol king toch nog wel zooveel belang inboezemt, dat daarvoor de benoodigde gelden bijeen te krijgen zijn. Wij herhalen ons beroep op de Spaarnestad- bewoners. Het aantal vrijwillige medewerkers, dat zich heeft opgegeven, is groeiende. Intusschen zijn wij er nog niet. Laat men in de komende feestdagen in den huiselijken kring de gelegenheid te baat nemen om de bekende één-gulden-kaarten ten behoeve der H.O.V. te plaatsen en laat men ons na Kerstmis een lijst toezenden van hen, die deze kaarten willen ontvangen. MOLLERUS, Voorzitter Comité van Actie. Men schrijft ons: Op 1 Januari a.s. is het veertig jaar geleden, dat de Eerwaarde Broeder Ildefons zijn intrede deed in de Congregatie der Broeders van Barm hartigheid van St. Joannes de Deo. Om de persoonlijkheid en de verdiensten van dezen Eerwaarden Broeder, die met volle recht een sieraad zijner Congregatie genoemd mag worden, meenen wij aan zijn uitdrukkelijken wensch, dezen dag in stilzwijgen te laten voor bijgaan, geen gevolg te mogen geven. „Gelukkig de man," zoo lezen wij in de H. Sfchrift, „die den Heer vreest, en de geboden des Heeren gaarne onderhoudt." Welnu, deze lofspraak behelst alles, wat wij van Broeder Ildefons kunnen zeggen, maar is zij niet tevens het schoonste getuigenis, dat er van een mensch kan gegeven worden? Als „gewoon" religieus, als Overste te 'sGra- venhage, als Novicenmeester te 's Hertogen bosch. als Onder-overste te Haarlem, welke functie hij thans bekleedt, overal en in elke bediening is Broeder Ildefons een voorbeeld van godsvrucht en stipte plichtbetrachting geweest, en hij is dat nóg. Een ernstige ziekte deed ons in het begin van dit jaar vreezen, dat wij Broeder Ildefons zou den verliezen, doch God spaarde hem voor ons, en de nog krasse grijsaard heeft weer met lust en energie zijne gewone bezigheden hervat. Moge hij nog menig jaar zijne medebroeders, en allen, die met hem samenwonen, door zijn piëteit en godsvrucht stichten! Dr. SM. een week later was de Edelwacht gesticht, wel ke onder zijn leiding tot hoogen bloei is geste gen. Hoezeer de kinderen deze oefening op prijs stellen moge blijken uit de vraag van een klein meisje, toen de kapelaan op school kwam om te zeggen dat hij wegging: „en de Edelwacht dan"? Vooral was de Zondag voor hem een dag van ware inspanning. Als hij de H. Mis had gelezen in het z.g, kamp, gelegen achter de spoorlijn, moest hij weer haastig naar de parochiekerk terug om daar met de kinderen te bidden en te zingen om dan den morgen te besluiten met een predi katie in de Hoogmis. Nauwelijks was de Hoogmis voorbij of om half één was hij weer in de kerk bij de kinderen van de Edelwacht. Ook de oudere meisjes van de Congregatie zullen in hem een ijverigen leidsman verliezen om niet te spreken van de H. Familie afd. vrou wen, welke eiken Woensdagavond prachtig be zet was. Ik breng hem gaarne in het openbaar mijn hartelijken dank en ik durf verwachten, dat hij denzelfden ijver zal medenemen naar z'n nieu we parochie, waarmee hij zoo talentvol voor de parochie van St. Jan gearbeid heeft. Gisteravond tusschen 6 en half 11 is op de Bakenessergracht bij de firma J. A. de Haas en Zn., distilleerderij en wijnhandel, ingebroken. Een nachtwaker, die passeerde, vond de deuren open. Hy gaf hiervan kennis aan den boekhou der, die de politie waarschuwde. De brandkast, die in een kast op het kantoor was geplaatst, had men opengebroken. Daaruit werd vermist een bedrag van 649.35, uit een geldkistje 370.uit een ander geldkistje f 68.— en uit een houten bakje f 400.tesamen pl.m. f 1500.—. De dieven hebben zich blijkbaar toegang we ten te verschaffen over het dak van een naast gelegen gebouw. Het onderzoek duurt voort. Is de enquête der Haarlemsche Handelsver - eeniging indertijd mislukt, thans hebben de Haarlemsche Vereeniging van Sigarenwinkeliers en de Sigarenwinkeliers, in de „Hanze" ver- eenigd, nog eens afzonderlijk geprobeerd de voor- en tegenstanders van de winkelsluiting op Zondag te bepalen. De enquête is gelukt, want 85 pet. der Haarlemsche sigarenwinkeliers heeft geantwoord. 52 pet. verklaarde zich tegen Zondag-sluiting, 43 pet. vóór en 5 pet. bleef het onverschillig. De algemeene verwachting was, dat er meer tegenstanders zouden zijn. Thans zal geen spe ciale actie gevoerd worden. Uit deze enquête is gemakkelijk de conclusie te trekken, dat vele Katholieken hun beginsel niet verloochend heb ben. Nu wegens de plaats gehad hebbende ver breeding van de Damstraat niet meer noodza kelijk is, om die straat voor verkeer met mo torrijtuigen, rijwielen en andere voertuigen af te sluiten in de richting Klokhuisplein naar het Spaame, is de gesloten-verklaring ingetrokken met ingang van 24 December. Zooals bekend is wordt door pastoor F. C. v. Beukering in de St. Jozefskerk in de Jans straat een reeks lessen gegeven over de ge beden en de ceremonies van het H. Misoffer. Deze lessen, die menigeen een beter inzicht geven in het wezen van de Misliturgie en die zelfs voor velen ware openbaringen zijn, wor den zeer druk bezocht; eiken Maandagavond is de St. Jozefskerk goed bezet. Naar aanleiding van bij hem ingekomen ver zoeken deelt pastoor van Beukering ons mee, dat hij van zijn aanvankelijk voornemen, om ook Maandag Tweeden Kerstdag een les te geven, heeft afgezien. Maandagavond is er dus géén les. De zeereerw. heer pastoor P. Roovers schrijft in het „St. Jansvuur": Er zijn menschen, die van kindsbeen door het leven gaan om geleid te worden, andere, die de kunst verstaan leiding te geven. Bij deze laat- sten zou ik kapelaan Trouwborst durven indee- len. Zijn optreden is forsch, zijn woord gestreng, zijn beslissing kort. Het moet gezegd, dat hij daardoor wel eens in conflict kwam met menschen, die, gewend met zachte hand geleid te worden, zijn ziens wijze met altijd ten volle konden deelen. Toch is hij, wat met zulke naturen gewoon lijk samengaat, op z'n Noord-Hollandsch uit gedrukt een trouw borst, een Joviale priester, die in gezelschap op aangename wijze den tijd weet te bekorten. Wat meer is, hij heeft verschillende vrucht bare priesterjaren achter zich, waarin hij vol toewijding zijn moeilijke taak heeft volbracht. Van de geheele parochie van St. Jan had hij dat gedeelte voor zijn rekening wat aan een priester de meeste teleurstellingen brengt, die hij moedig tot het einde toe gedragen heeft. Was er iets, wat voor de parochie heilzaam kon zijn, dan liet hij dat niet op zijn beloop, maar pakte de zaak aanstonds en krachtig aan. Ik herinner mi), dat ongeveer een jaa» gele den twee meisjes van de parochie zich bij mi) vervoegden en mi) bekenden hoe jammer zij 't vonden, dat er in de parochie geen „Edelwacht" bestond. Ik sprak er met den kapelaan over en Dezer dagen herdacht de heer J. J. van Huep, monteur-bankwerker by het G.E.B. het feit dat hy zich 25 jaar in gemeentedienst be vindt. Des morgens werd hy door den burgemeester op het stadhuis ontvangen, die hem namens het gemeentebestuur een zilveren horloge met inscriptie aanbood. De rest van den dag bracht hy in de huise- lyke kring door, waar velen hem kwamen com plimenteeren. Des middags bood een deputatie uit het per soneel hem met eenige vriendelijke woorden een boekenkast ten geschenke aan. Machine 5 Hors d'Oeuvres variés Oxtail clair ou Crème Windsor Chateaubriand la maitre d'hotel Dindonneaux rótis compote Montreuil Christmas pouding Fruits au choise. jyn beteekent: verzwakte Zenuwen te sterken met Bij Apoth. en Drog. vanaf ƒ1.10 per 100 Gr. Onder voortd. controle van Dr. W. C. Smit. Men deelt ons mede: wegens den Tweeden Kerstdag zal de gemeentereiniging de volgende v/eek het huisvuil daar, waar het volgens den regel 's Maandags wordt opgehaald, den vol genden dag ophalen. Overigens blijft de regeling voor het vuilop- halen ongewyzigd. Waar dus b.v. Dinsdags vuil wordt opgehaald geschiedt dit ook de volgende week op Dinsdag. By beschikking van den minister van Wa terstaat is voor het jaar 1933 benoemd tot plaatsvervangend lid in de commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrij- ging van een diploma als machinist aan boord van koopvaardyschepen en als machinist voor de sleeuvaart: de heer A. L. Metzelaar, inge nieur by den technischen dienst van de Kon. Faket-Rfaatschappy te Amsterdam, alhier. Ondertrouwd: 23 Dec. L. Flapper en A. H. Snoeks; C. P. Vermeulen en D. Wytsma. Geboren: 20 Dec. M. G. Tuyp—Konyn z. 22 Dec. J. Wassink—Cobelens z.; J. J. v. Bil- derbeekRasen d.; H. W. ZomerBeke z.; H. v. d. Sluys WeerSluijter d. 23 Dec. P. SchuurmanSprengers d.; M. P. Visser Klooster z. Overleden: 22 Dec. J. F. Praag 56 j., Spaarn- wouderstraat. Jansstraat Weeklijst van 25 December tot 1 Januari ZONDAG 25 Dec. Hoogfeest van Kerstmis of Geboorte van O. H. J. Chr. in Bethlehem. Om 5 uur de Nachtmis. Onder de Nachtmis wordt de H. Communie uitgereikt alleen aan de mis- bedienaars en de zangers. Na de Nachtmis aan de overige geloovigen, eerst de vrouwen, dan de mannen. De volgorde is aldus: eerst gaan ter communie degenen die plaats hebben ge nomen in de zijkapellen, vervolgens de overi gen volgens deze orde: door de banken (s.v.p. knielbank les omslaan) naar het middenpad en langs de zypaden terug naar de plaatsen. Te 10 uur wordt ieder half uur een Mis ge lezen. Om 10.30 uur de Hoogmis. Onder de Missen collecte voor de versiering en de sie raden der kerk, welke collecte heel bijzonder in uwe milddadigheid wordt aanbevolen. Na de Missen generale absolutie. Om 4 uur de Vespers met feestpredikatie, daarna biecht- hooren zoolang er achtereenvolgens biechtelin gen zyn. MAANDAG 26 Dec., 2e Kerstdag. Feestdag van den H. Step'hanus, eersten Martelaar, dag van devotie, geen verplichting van Mishooren. De Missen als op Zondag, dus om 6.45, 8 en 9 uur en om 10.30 uur de Hoogmis. Na de Hoog mis verpachting der opengekomen plaatsen in het patronaatsgebouw achter de kerk. 's Avonds om 7 uur Lof met Rozenkrans. Geen Liturgi sche les. DINSDAG 27 Dec., 3e Kerstdag, feestdag van den H. Joannes, Apostel, dag van devotie. Des avonds om 7 en 8.15 uur Congregatie voor meisjes en vrouwen, ook gehuwde. WOENSDAG 28 Dec. H. H. Onnoozele Kin deren. Onder de Mis van 7.30 uur een korte toespraak en kinderzegening, en daarna alge meene H. Communie, 's Avonds om 7 en 8.15 uur Congregatie voor jongens en jonge mannen. DONDERDAG 29 Dec. H. Thomas van Kan telberg, Bisschop en Martelaar, 's Avonds om 7.30 uur Lof ter eere van de Martelaren van Gorcum. VRIJDAG 30 Dec. Van het Octaaf! Om 7.30 uur alg. H. Communie voor de Edelwacht. ZATERDAG 31 Dec. H. Silvester I, Paus en Belijder, laatste dag van het burgerlyk jaar. s Namiddags van 5 tot 8 uur gelegenheid om te biechten en om 7.30 uur Lof, feestpredikatie en lofzang Te Deum, om God te bedanken voor alle weldaden in het afgeloopen jaar ont vangen. ZONDAG 1 Jan. Feest van 's Heeren Besnij denis. Nieuwjaarsdag van het burgerlijk jaar. Ie Zondag der maand, derhalve alg. H. Com munie voor de leden van den K. Jongensbond. Onder de Missen schaalcollecte voor onze eigen jongens, die voor priester studeeren. Paul Krugerstraat ZONDAG, Hoogfeest van 's Heeren Geboorte. Om 5 uur de Nachtmis, vervolgens de H.H. Missen ongeveer te half 7 en 7 uur; om on geveer 8 uur, half 9 en te 9 uur; om ongeveer half 10, 10 uur en te half 11 de Hoogmis. Al gemeene H. Communie voor de H. Familie, afd. vrouwen. Onder de Nachtmis en onder de H. H. Missen te 9 en 10.30 uur collecte voor de sie raden en benoodigdheden van kerk en altaar. De H. Communie wordt uitgereikt na de Nacht mis en onder alle volgende H.H. Missen. Aan hen, die na de Nachtmis ter communie gaan, wordt verzocht te komen langs het middenpad en zich te verwijderen langs de zypaden. Geen Catechismus. Geen Maria-Congregatie afd. jon gens. Van 5 uur tot na het Lof gelegenheid tot biechten, zoolang er achtereenvolgens biechte lingen zullen zyn. 7 uur Lof en feestpreek. MAANDAG, tweede Kerstdag. Geen verplich te feestdag'. De H.H. Missen te 7.15, 9 uur en te 10.30 uur de Hoogmis. Voor en na de H.H. Missen wordt de H. Communie uitgereikt. Om 5 uur feestviering van de Kindsheid. Aan hen, die deze feestviering bywonen, wordt verzocht niet op de banken te gaan staan en ook niet op de knielkussens. Geen H. Familie, afdeeling mannen. DINSDAG, half 8 Lof. WOENSDAG, geen H. Mis te 9 uur, maar te 10 uur gezongen H. Mis voor bruidegom en bruid. DONDERDAG, half 8 Lof, 8 uur H. Familie, afd. vrouwen. ZATERDAG, gelegenheid tot biechten: des morgens van 7.309.30 uur, 's middags van 5 uur tot na het Lof, zoolang er achtereenvol gens biechtelingen zullen zyn. Te half 8 Lof, preek, Te Deum tot dankzegging voor de wel daden van het afgeloopen jaar. (Spaame) ZONDAG Hoogfeest van Kerstmis, 5 uur H. Nachtmis, om half 11 de Hoogmis. Om 7 urn- Lof ter eere van Maria. MAANDAG de H.H. Missen om 7)4, 9 uur en 10)4 uur de Hoogmis. WOENSDAG-avond om half 9 Lof ter eere van St. Jozef. ZATERDAG om 7 uur en 9 uur H. Mis in de Grot; van 48.30 uur biechthooren; om half 8 Lof tér eere van O. L. Vrouw van Lourdes. ZONDAG 25 Dec., Hoogfeest van Kerstmis. Te 5 uur plechtige Nachtmis, waaronder toe spraak. Daarna twee stille H.H. Missen, waar onder gezangen door koor en geloovigen. Men neme zyn gezangenboekje mede. De H. Com munie wordt uitgereikt na de Nachtmis. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de sieraden van onze arme kerk, welke collecte byzonder wordt aanbevolen, 's Namiddags van 5 tot half 7 biechthooren. 's Avonds te half 7 Lof met feestpredikatie. MAANDAG, tweede Kerstdag. Feest van den H. Stephanus, diaken en eerste Martelaar. Geen verplichte Zondagviering. De H.H. Missen als op Zondag, 's Avonds te 7 uur Lof met Rozen hoedje. DINSDAG 's avonds te half 8 Maria-Congre- gatie voor de meisjes (le afd.). WOENSDAG, 's avonds te half 8 Maria-Con- gregatie voor de Jongemannen (le afd.). DONDERDAG, 's avonds te kwart over 7 uur Moedercursus in de parochiezaal. VRIJDAG, 's namiddags te 4 uur biechthoo ren voor de schoolkinderen, 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw van Altijdduren- den Bystand. ZATERDAG, feestdag van den H. Sylvester. Onder de H. Mis van 7 uur gezamenlijke H. Communie der schoolkinderen met gemeen- schappelyke voorbereiding. Van 5 tot 9 uur biechthooren. 's Avonds te 7 uur Completen met Oudejaarspreek. Uitstelling, Te Deum en Zegen. ZONDAG, Nieuwjaarsdag. Schaalcollecte voor de schulddelging onzer kerk. De intenties der H.H. Missen ZONDAG 25 Dec. Nachtmis te 5 uur voor het geestelijk en tydeiyk welzijn der Parochie. Ja, daar zyn zij nu, de nieuwe machines van de spyskokery der St. Vincentius-vereeniging. Lang gewachten toch gekregen! De spijskokery bezit drie groote ketels, waar in hutspot, rystepap, en dergelijke voedzame spyzen onder bekwame leiding bereid worden. Weliswaar zijn ook deze ketels al weer veel te klein geworden de kok heeft al vernuftige methoden uitgevonden om in de 420 L. inhou dende ketels nog meer liters te stoppen maar de spyskokery heeft wel heel veel klanten, maar geldho maar! Enfin. De twee nieuwe machines zyn ten minste al weer een groote verbetering. De een, een blauwgelakte aardappelschilmachine, gele verd door het technisch bureau Jongerius, Amersfoort, bestaat uit een cylinder, waarin een roteerende carborundum „molensteen" de aardappelen, koolrapen, enz., tegen de eveneens met carborundum bekleede wanden slingert, en heeft een capaciteit van 400 K.G. per uur. De aardappelen moeten na de bewerking nog „nagepit" worden door 6 schilsters, die per dag heel wat werk verrichten. De andere machine, eigenlijk een koffiemo len in het groot, is voorzien van scherpe mes sen, die de wortelen, kool, enz. in stukjes snij den en vermaalt 500 K.G. rapen of 100 a 200 K.G. witte en roode kool per uur. Beide machines geven een groote tyds- en krachtbesparing, die de spyskokery zeer goed gebruiken kan. Want als men nu weet, dat per dag gemiddeld 1000 a 1200 liter eten in het ge bouw en op 4 plaatsen in Schoten door de St. Vincentiusvereeniging gedistribueerd wordt, .ter- wyl na 1 Januari de kinderen van nog meer scholen een middagportie zullen ontvangen, dan begrijpt men wel, dat de spyskokery groote zor gen heeft. Een Kerstgave zal de Vincentius-vereeniging daarom zeer, zeer welkom wezen en verdient zy dubbel en dwars! Bij Kerstfeest hoort gezelligheid, De kachel moet flink branden. Dat kan heel goed, want HOENDERDOS Is heel goedkoop voor alle standen. I 'Haarlem, 24 Dec. i Hedenmorgen om 10 minuten voor half 12 sprak Z. H. Paus Pius XI voor de microphoon der Radio Vaticana een kersttoespraak uit, ge richt aan de geheele wereld. «wiki- x De H. Vader begon met te herinneren aan de toespraak, die de Deken van het H. College der Kardinalen, Z. Em. Kardinaal Granito Pigna- telli di Belmonte, had uitgesproken, en waarin deze gewezen had op de groote liefde en aan hankelijkheid door bisschoppen, geestelykheid en geloovigen in het afgeloopen jaar jegens den H. Stoel betoond. De H. Vader smeekte voor deze liefde en aanhankelykheid den zegen des Hemels af over de wereld. Miet groote droefheid herinnerde Z. H. Paus Pius XI aan de verschrikkelijke kerkvervolgin gen, die zoo wreed woeden in Spanje, Mexico en Rusland. Hy sprak van de burgeroorlogen, de oorlogen, de onheilen en de wereld-crisis, welke alle landen en alle volkeren teisteren, en die vooral de klasse der arbeiders zoo zwaar treft met de verschrikkelijke werkloosheid. De H. Vader houdt niet op te bidden opdat de sociale rechtvaardigheid de volkeren moge ver lichten. De Paus herinnert dan aan de verheugende gebeurtenissen van het afgeloopen jaar 1932, zooals daar waren het glorievolle Eucharistische Congres van Dublin en de groote bloei, die al lerwegen de Katholieke Actie nam en met ge voelens van bijzondere dankbaarheid meende de Paus ook te moeten gewagen van de eenheid der Bisschoppen, geestelykheid en geloovigen, in hun trouw aan den H. Stoel in den strijd te gen de kerkvervolgingen van Spanjé, Mexico en Rusland. Een byzonder verheugend feit noemde de H. Vader den tot stand gekomen Kerstmis wapenstilstand tusschen Bolivia en Paraguay. Hartelyk wenscht den Paus allen bisschoppen de geestelijkheid en allen geloovigen geluk by de intrede van het nieuwe jaar 1933 en in naam van den H. Geest bidt hij over de wereld den zegen des Hemels af. Allen landen en allen volkeren wenscht Hij geluk, vrede en rust in onderling vertrouwen. En dan heeft Hy nog een boodschap voor de Filii Christi, de kinderen Gods. Er zijn mo menteel negentien eeuwen voorbij gegaan, sinds den dood van den Verlosser en ter her denking van dit feit, kondigt Hy een byzon der „Anno Santo", een bijzonder Heilig Jaar af, dat beginnen zal op Palmzondag, den 22en April 1933 en dat zal eindigen op Tweeden Paaschdag 2 April 1934. Hy hoopt, dat dit Heilig Jaar een jaar zal zijn van gebed en van zegen, van uitkomst in de moeilijke tyden en van heil voor de zielen. Tot slot bidt de H. Vader den zegen af van den Hemel opdat alle menschen mogen samen leven in vrede, broederliefde, onderling vertrou wen en naastenliefde en Hy hoopt, dat er aan het einde van dit nieuwe jaar geen sprake meer zijn zal van schulden, twisten, bewapening en gewapende conflicten. Hierna verleende de H. Vader den Pauselijken Zegen. Tweede H. Mis tot zekere intentie. Derde H. Mis voor Anna Theodora Sprengers. Te half 10 voor Z.E. Heer Franciscus Schmedding; 10 uur voor Joannes Antonius Vollebregt; Hoogmis voor Margaretha Engelmunda Smit. MAANDAG 26 Dec. 7 uur voor overledenen, 9 uur voor Johanna Wilhelmina Dam-Hand- graaf, Hoogmis voor Maria Zonneveld-Alders. DINSDAG 29 Dec. half 8 uur tot zekere in tentie. DONDERDAG 29 Dec. half 8 tot zekere in tentie. VRIJDAG 30 Dec. half 8 voor Agatha van Veen-Van Bemmelen. ZATERDAG 31 Dec., 7 uur, tot zekere inten tie; half 8 Johannes Antonius Vollebregt. ZONDAG 1 Januari 7 uur voor de parocnie, 9 uur voor Maria Zonneveld-Alders, Hoogmis voor Willem Ebenhard Molenkamp. Steunt ons in onze zware financieele zórgen door het huren van vaste plaatsen. Kippendiefstal. Reeds geruimen tyd stond zekere O. alhier onder verdenking van diefstal van kippen en konijnen. Zoo miste de pluim veehouder J. L .meermalen kippen, doch van de daders geen spoor. J.l. Woensdagavond echter werden O. en een kameraad op heeter- daad betrapt en gearresteerd door onbezoldig- den ryksveldwachter Schaap, die zich verdekt op het land van L. had opgesteld. Beide ver dachten werden door de politie naar Haarlem vervoerd en aan de Justitie overgeleverd. Buurschap. Door het bestuur van de Ver eeniging van Bewoners van de buurschap Drie huis wordt bekend gemaakt: Zooals bericht, wenschte de Kamer van Kophandel te Haarlem ons slechts te steunen Gebouw „St. Bavo" Kerstfeest Union, 2 ufur Geei-Wit, 6 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30, 7 en 9.15. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor vrouwen en meisjes lederen dag van 1012, 24, 89 uur. Zater dags 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1- Haarlem, Tel. 11671. Sociëteit „St. Bavo" „De Spaarnebazuin", 8 uur. St. Josephs-Gezellengebouw, Jansstraat 59 Geopend van 8 tot 10 uur. Stadschouwburg Nederlandsch Kindertooneel „De Ring van den Hertog", 2 uur Louis Davids lachavond, kwart over 8 uur. Gem. Concertgebouw Haarlem's Gemengd Koor: „Weihnachts-oratorium" van J. S- Bach, half 3 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" Rechtskundig Bureau, half 9 uur Bestuur Kappers, half 9 uur Bondsraad R.K. Landarbeiders „St. Deus Dedit", 2 uur. St. Josephs-Gezellengebouw, Jansstraat 59 -— Geopend van 8 tot 10 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen by mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R.K. Arbeidsbureau voor vrouwen en meisjes lederen dag van 112, 24, 89 uur. Zater dags 1012 uur. Adres: Bloemhof straat L Haarlem. Tel. 11671. De Zondag- en nachtdienst der apotheken wordt eersten Kerstdag tot 's avonds acht uur waargenomen door de firma C. G. Loomeijer Zn., Barteljorisstraat 11, telefoon 10175 en door de Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, telefoon 11793; daarna tot en met Vrijdag dcor: F. Th. A. van Rijn, KI. Houtweg 15, Tel. 105391 Fa. C. G. Loomeijer Zn., Zijlweg 34. Tel. 12495 en door de Schoterbosch-Apotheek, Rijks straatweg 19, Telef. 12711. NIEUWE HAARL. No. 22 De Bibliotheken zijn geopend: BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: DINSDAGAVONDS 8)4—954 uur VRIJDAG AVONDS 8)4—9)4 uur DINSDAGMIDDAGS 4—5 uur BIBL. HAGESTRAAT 49: WOENSDAGMIDDAGS 2)4—4 uur (Voor schoolkinderen) WOENSDAG AVONDS v. 7)4—8)4 «ur VRIJDAGAVONDS van 734—8)4 uur BIBL. N. GROENMARKT 22: WOENSDAGMIDDAGS 2)4—4 Ui» (Voor schoolkinderen) WOENSDAGAVONDS 7)4—9 uur BIBL KLARENBEEKSTRAAT 60: WOENSDAGMIDDAGS VA—VA UW WOENSDAGAVONDS 7)4—9 uUr in de actie tegen het bodeloon op expresse stukken, indien het aantal expresse stukken ten behoeve van handelaren en industrieelen 11 ons dorp een actie zou rechtvaardigen. OnZ oproep bleef echter onbeantwoord, zoodat wu de Kamer van Koophandel dien overeenkomst^ moesten inlichten. Dank zy den spontanen steun van vele m woners, welke vooral gezien de huidige ec0I1jS mische toestanden toegejuicht moet worden, de verlichting der kerkklok gedurende 1933 ve zekerd. Kerstgave R.K. georganiseerde arbeiders- Dank zy de milde bydragen van de afdeel Heemstede van den R.K. Volksbond en de K" Vakorganisaties zullen ook dit jaar weer alle katholiek georganiseerde werklo" zoowel gehuwde als ongehuwde (ook momenteel by de werkverschaffing zd)n plaatst,) een Kerstgave verstrekt worden. De uitreiking daarvan zal geschieden °p ,0- terdag 24 Dec. a.s. in het R.K. Vereeniging kaal. „MC Prop.-CIug Opwaarts. De voorzitter ^Tee- met behulp van lichtbeelden de sociale "e egll kenis der Missie uiteen. De beelden gaven goeden indruk van Afrika. Een levendige rondvraag beëindigde laatste bijeenkomst in 1932. de Volgende vergadering 5 Januari, w pgnec heeren N. Stokman en E. Granneman re tievelijk voorzitter en secretaris zullen ZIJ Personalia. Met ingang van l ja nU 5 Jaar. 1933 is benoemd voor den tijd van - - lid van de Centrale Commissie voor de van films de heer K. Polderman, alhier- Mirt5' Personalia Bij beschikking van 33 \>e" ter van Waterstaat is voor het jaar aI#e noemd tot lid in de commissie voor de ter verkrijging van diploma's van nia stoker en van machinist aan boord van zeevisschersvaartuigen de heer H. G. Pols, oud-assistent-ingenieur by den dienst der Stoom vaar t-M^0, "ets «o, sehen „Nederland' alhier.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2