STADSNIEUWS i ABSORBINE Jr. Geel Wit beker Met den tweelingwagen door de Bollenstreek Haarlem, 27 Dec. BEURS VAN AMSTERDAM MARKTEN Wisselkoersen DINSDAG 27 DECEMBER In 80 minuten van sleutel- naar bloemenstad Elfmeterschop besliste AGENDA ZATERDAG 24 DECEMBER 1932 6, ST. JOZEFGEZELLENVER. HAARLEM II Tweede lustrum BISSCHOPPELIJK MUSEUM Zouaven-vaandel STADSSCHOUWBURG „De Ring van den Hertog LOUIS DAVIDS LAAT LACHEN Stadsschouwburg KERSTCONCERT In de strafgevangenis KERSTFEESTVIERING Door „De Spaarnebazuin" ABSORBINE^ JR. VISCH NAAR BELGIË Het Belgisch contingent Kon. Ned. Bond Oud-Onder officieren BURGERLIJKE STAND Eug. H. Rap t HAARL. VOETBALBOND Uitslagen Is „Waterstaat" schuldig aan de gevaarlijke kruisingen? De gevaarlijke kruisingen Het vervoer Leiden levert den stroom Afbraak te Hillegom In „De Nagtegaal" Na een interessant tournooi won Onze Gezellen den beker Onze GezellenLisse 30 Geel WitT.Y.B.B. 2—0 Geel Wit IOnze Gezel len I 2—2 D. H. V. B. 28 December Da St. Josephgezellen van de Amsterdam- straatparochie gaan hun tweede lustrum vie ren, dat geopend wordt met een geestelijke oe fening op Woensdag 25 Januari. Zondag 29 Januari is een gezongen H. Mis, •"door de leden zelf te zingen) met algemeene H. Communie, waarna gemeenschappelijk fees telijk ontbijt. Des avonds 7 uur plechtig Lof tot sluiting van het Triduum. Zaterdag 28 Januari van 78 uur wordt er een fakkeloptocht gehouden, begeleid door de „Spaarnebazuin," waaraan waarschijnlijk ook door het corps pijpers en trommelslagers van Amsterdam I zal worden deelgenomen. Zondag 29 Januari is er van 3 tot 4 uur een kienmiddag om fraaie prijzen. Om 8 uur des avonds een onderlinge feestavond, waar de Cen- traal-praeses een rede en de vice-praeses een causerie over de geschiedenis van Haarlem II, toegelicht met lichtbeelden, zal houden. Tot slot is er op 31 Januari een feestavond in den schouwburg aan den Jansweg. Het bisschoppelijk museum heeft haar pas gestchte Zouavenafdeeling een nieuwe aanwinst gekregen, n.l. een prachtig vaandel, destijds geschonken door de Nederlandsche katholieke vrouwen aan het Zouavenregiment en thans welvallend door Z.H. den Paus beschikbaar ge steld. Deze eerbiedwaardige gedachtenis van het roemrijke verleden van katholiek Nederland is in het midden van de zaal opgesteld en wordt „bewaakt" door een levensgroote Zouaven-pop, terwijl in de vitrinus talrijke interessante Zouaven-herinneringen tentoongesteld zijn. Wij kunnen dan ook iedereen beslist aanraden om deze schitterende en overzichtelijke collectie, waarvan het nieuwe vaandel wel een van de kostbaarste aanwinsten is, te gaan bezichtigen. Eiken dag van tot 10 tot 3 uur (Zondags van 2 tot 4 uur) tot 16 Januari bestaat daartoe de gelegenheid. Op Tweeden Kerstdag werd een herhaling gegeven van „De Ring van den Hertog", kin- dertooneelspel met zang in drie bedrijven door H. G. Cannegieter met muziek van onzen stadgenoot Marinus Adam. De zaal was goed bezet en de luidruchtigheid, waarmede het jonge volkje op de verwikkelingen op het tooneel reageerde, toonde wel aan, dat de gebeurte nissen zijn volle belangstelling hadden en het daarmede volop meeleefde. De kleinen hebben zich best geamuseerd en wat kan men van een kindervoorstelling meer verlangen? iDe regie was toevertrouwd aan Theo Bouwmeester en de muzikale leiding aan Rie van Eden. 't Was heelemaal geen Kunst, ook geen kunst met een kleine k, ook geen amusementskunst, ook geen klein-kunst, ook geen cabaretkunst of kunst van het lichtere genre of wat voor kunst ook, maar we vonden het vreeselijk mooi, en 't was erg goed en erg knap, zooals men het tegenwoordig algemeen uitdrukt. En we hebben er om gegierd. Misschien was het ook wel kun stig amusement of amusante kunst, om zoo pre cies verscheidene geluiden na te bootsen, 't Was in ieder geval buitengewoon plezierig om Son Rethel op het tooneel te zien en te hooren, toen hij een vliegtuig nabootste, een Duitsche en een Fransche locomotief, een melkfiets met hulp-motor (in Amsterdam heet zoo'n ding een „plof-fiets") een afgejakkerde auto, geluiden van de radio, die bediend wordt door een min of meer suffen meneer, en vooral ook'toen hij de geluiden in een kippenhok imiteerde. Son Rethel bewees ook, dat hij goed geluisterd en alles goed afgekeken had. Dus: erg goed en erg knap. Dat geldt vrijwel algemeen van het geheele programma, dat Louis Davids met zijn troepje gisterenavond in den Stadsschouwburg bracht. Het gold wan de danseres Jane Lee, die dansen uitvoerde (met knappe techniek en minder stijl) onweerstaanbaar humoristisch was zij in haar imitatie van de goed zingende, lenig dansende en voor de rest irriteerer.de Josephine Baker, waarbij Jane Lee overigens decenter gekleed was dan bijv. bij haar Oosterschen dans, het gold, zooals reeds gezegd, van Son Rethel; het gold van Bep en Rit, die met den pianist Fried Walter een goed in de sfeer gehouden Hawaian song gaven en daarna een prettige muzikale grap brachten met de paraphrase van „De kleine man" (naar Bach, Mozart, Mendelssohn en Wagner). Dit nummer dreigde juist te ge rekt te worden, toen het met een slag omhoog gehaald werd door „De kleine man" als opera fragment, een heerlijke, gezellige parodie; als men niet lachen kan om de potsierlijke wan verhouding tusschen de malle voordracht en den (in dit verband) idioten tekst van het con- fectiepakkiemannetje dan kan men heelemaal niet meer lachen en het lachen niet meer lee- ïen ook. Het gold ook in dit opzicht van het pro gramma, dat het teleurstellende inzinking gaf, zoo gauw Louis Davids zelf niet het woord had. De totale indruk van een avond als deze wordt door niets zoo funest beïnvloed en hope loos bedorven, dan wanneer er nu en dan een nummer op het programma staat, dat kennelijk alleen tot doel heeft, den voornaamsten artist, de ster, op adem te laten komen. Een uitzon derlijke figuur, op welk gebied dan ock, moet men alleen laten optreden, of in een ensemble dat hem minstens nabijkomt; het groote ver schil in prestaties dringt zich anders zoo dwin gend op, dat de waardeering voor het program ma er sterk onder te lijden heeft. Ondanks de leidende figuur. Gelukkig was dit gisteravond niet het geval. Louis Davids dus. Hij was een conferencier (dat is die knul die zoo maar wat staat te kletsen, tot ze op het tooneel weer klaar zijn voor het volgende „nummer"), en hy zong liedjes, en in beide gevallen deed hy wat men van hem verwacht: Hy amuseerde en liet lachen. Men moet de liedjes en grapjes en „kletspraatjes" van Louis Davids misschien niet zoo serieus analyseeren; dat is waarschijnlijk niet in den geest van dezen beoefenaar der klein-kunst. Evenals Bu- ziau is hy niet alleen een humorist, een grap- pigerd; hy is humorist en hy is geestig. Die geest is het, waarom hij byzondere waardee ring verdient; hij komt op en zegt iets en grin nikt eens, en het verband met de zaal is ge legd. Let er op, hoe hy dadelyk het typische, het kenmerkende in iets of iemand ziet en het daarna zijn publiek Iaat zien (zijn internatio nale coupletten over de malaise!); let op zyn zeer beperkte gebaren en zyn nuchtere voor dracht; let er op, hoe hy fijntjes een omschrij ving geeft, waar een ander plomp en onmid dellijk den iemand of het iets den eigen naam zou geven. Hij geeft drie prettige grapjes en woorspelingen en puntigheidjes in één zin; hij laatje opspringen van den lach en heerlyk grinniken; hij moet goed kunnen observeeren en hy heeft bovendien de gave om zyn observaties op pittige, karakteristieke en geestige wijze weer te geven. En hij bezondigt zich niet aan de vreeselyke levensliedjes, waarbij je niet weet of je je moet ergeren aan* den bombast, of Jf- nn eer d: ernstige malligheid u weet wel, die levens liedjes, als er rood en paars licht op het too neel wordt gegooid, en de zanger idioot gaat doen met smeltende woorden en rare gebaren. Bovendien: Louis Davids laat het Haarlem- sche publiek in den Haarlemschen Stadsschouw burg een refrein meezingen, zonder dat hy er noemenswaardige moeite voor doet. Dat lukt ook iedereen niet. Tweeden Kerstdagmorgen werd door de R. K. Reclasseeringsvereeniging den ingeslotenen van de Haarlemsche strafgevangenis een con cert geboden, met welwillende medewerking van het strykorkest van het R. K. Lyceum, een subliem ensemble, onder beproefde en des kundige leiding van het heer Olivier Koop; van de altzangeres mejuffrouw Anny Bonarius en den baritonzanger, den heer Luc. Loiunan. Een tiental nummers prijkte op het pro gramma en de volgorde was met de meeste zorg bepaald. Na het concert geopend te heb ben met een „Andante" en „Menuet" van Beet hoven, beiden gestreken door het orkest, was de warme spheer reeds .geschapen noodig, om hetgeen wat hierna volgen zou, des te beter te kunnen genieten. De altzangeres zong hierna zêer devotelijk het „Chantons, je vous en prie" gevolgd door „Le Séraphin du ciel", welke bei de liederen uit de 16e eeuw, staaltjes waren van warmte, intimiteit en piëteit, welke in die daagen „rond den Kersttijd" de stemming brachten. De heer Louman zong vervolgens „Het Kerst lied" van Ant. Averkamp en het „Lied der En gelen" van Ph. Loots. Hij zong deze en andere liederen met warmte en welbekende voordracht, met toewijding be geleid door den weleerw. heer kapelaan van Beynum, die door deze spontane medewerking ook op zijn beurt liet uitkomen met welk een zorgzaam hart hij tracht de onder zijn gees telijke hoede gestelde ingeslotenen voor het „betere" te winnen. Het zeer fyn uitgevoerde melodieuse „Ber ceuse Slave" van Neruda volgde hierna, met „Humoreske" van Dvorak. Het strykorkest dat zich hierin van een zeer goede zijde liet hoo ren werd hiervoor rijkelyk met applaus be loond en m.i. zeer terecht. „In 't stalleke" van Jos. de Klerk is een van die geslaagde Kerstliederen die, in tiemen kring gezongen, de Kerststemming verhoogen. De heer Louman gaf hierna een fragment uit de opera Hamlet ten beste, gevolgd door het „Cantique de Noël". Het laatste nummer oogst te veel byval. Het orkest verzorgde nog een „intermezzo en Barcarole" van Offenbach, waarna mejuffrouw Bonarius, onder orgel begeleiding het „Natus, natus est Jesus, natus est Deus" inzette uit het „Weihnachts-concert" aus de Partitura Sacra van Philipp Friederieh Boddeckesr (1651), om ons nog eenmaal het „Blyde Groote Gebeu ren te bezingen, zy is hierin volkomen geslaagd en wanneer dit altoos met zooveel overtuiging en overgave zouden gebeuren, zouden de men- schen het nooit moede worden, dit te beluiste ren. Het was dan ook buitengewoon mooi. De heer Louman vond het hierna hoognoo- Waar moet men voor brandstof wezen. Als men best bediend wil zijn? O, daar is een best adres voor! Hoenderdos op 't Leidsche Plein! dig, ,dat we weer met onze voeten op den aard bodem kwamen en daverend gaf hij „Het Lied de Terwe" en „Ik ben van den buiten" van Kees Andriessen ten beste. Deze liederen ver langen naast een buitengewoon goede voor dracht, een nog krachtige geluid en over bei den beschikt de heer Louman in ruime mate. Het programma werd besloten met „de Kro- ningsmarsch' van Meyerbeer, waarna de heer directeur van de strafgevangenis in een korte welgemeend toespraak, zyn hartelijken dank namens allen betuigde, aan de uitvoerende le den van het strykorkest; in het byzonder den heer Koop, mejuffrouw Anny Bonarius en den heer Luc. Louman, voor al het schoone in zoo ruime mate ten gehoore gebracht. Tot slot nog vermeld, dat ook de begeleiding van de altzangers in handen van den heer Koop was, kan deze met genoegen terugzien op een welgeslaagde, maar tevens geen gemak- kelyken morgen. Het geheel stond op hoog peil. (Ongecorrigeerd), In den avond van den tweeden Kerstdag gaf de Harmonie „De Spaarnebazuin" haar jaar- lyksch Winter-concert voor de donateurs van het R.K. Mannelyk' Jeugdwerk in de Onze Lieve Vrouwe Parochie, waarvan de Weleerw. heer kapelaan H. W. Haselaar de praeses is. Bij den aanvang sprak deze een woord van welkom tot de aanwezigen, in het byzonder tot den vroegeren praeses, den weleerw. kape laan van Haaster, die door zyn aanwezigheid blyk gaf van zyn groote belangstelling voor „De Spaarnebazuin". De Zeereerw. heer pastoor kon in het begin van den avond niet aanwezig zyn, doch kwam later om van de vorderingen op muzikaal ge bied van „zyn jongens" getuige te zyn. Om op de uitvoering zelve te komen, deze mag alleszins geslaagd worden-genoemd. Het programma werd geopend door „de pijpertjes," die een tweetal marschen ten ge hoore brachten, waarna de harmonie met haar concert een aanvang nam. Alhoewel de uitvoering van het geheel niet zonder eenige vlekjes was, (en hoe zou men ook anders mogen verwachten van een jeugdig mu ziekkorps met jeugdige muzikanten), is er zeer goede muziek gegeven en valt een groote voor uitgang te constateeren ten opzichte der vorige uitvoeringen, ook wat de keuze der stukken be treft. Er is zuiver en met gevoel gespeeld. De dirigent, de heer A. J. P. Hakkenberg van Gaasbeek, zal zeer zeker met genoegen op de zen avond terugzien. Onder leiding van den heer Jac. van der Laan werden ter afwisseling eenige zangnummertjes keurig uitgevoerd door een clubje zangers, gevormd uit leden der „Jonge Spaarnewacht." De aanwezigen gaven door gul applaus aan hunne waardeering uiting en uitvoeringen als deze zullen zeker het hunne er toe bijdragen om het aantal donateurs nog te doen groeien. Onder de pauze gaf het strijkje der St. Josephs- gezellen eenige nummers ten beste. Dat het geheele programma te ruim half elf was afgewerkt, mag zeker onder een gunstige beoordeeling worden gerangschikt. Iedereen, die zich beweegt, kan zijn spieren verrekken, waardoor ze pijnlijk en stijf worden. Wrijf ze met Absorbine Jr. in, het geeft direct verlichting. Absorbine Jr. dringt diep in de gespannen spieren en spoedig zijn ze weer soepel en normaal. U zult bemerken, dat Absorbine Jr. direct de pijnlijke plaats bereikt, want onmiddellijk voelt men een weldadige warmte en stroomt het bloed weer normaal door de bezeerde plekken. Lijdt niet langer pijn en,past op voor infectie. Neemt Absorbine Jr. Het prikkelt niet en laat geen vlekken achter. Vraagt een gratis monster aan de Absorbine Jr. Company, Beu lingstraat 2, Amsterdam, onder vermelding van dit blad. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. In het eerste kwartaal van 1933 mag de vol gende hoeveelheid zeevisch (haring uitgezon derd) en zoetwatervisch uit ons land België worden ingevoerd. In Januari 6850, in Februari 10.340, in Maart 12.375, totaal 29.565 metrische centenaren netto-gewicht. Woensdag 28 December houdt bovengenoem de Bond een feestvergadering waaraan verbon den een speelavond in het Schietgebouw aan de Schouwtjeslaan. De spelen bestaan uit schieten, sjoelbakken, kaarten enz. Geboren: 21 Dec. M. AartsSchuyt d; A. J. M. BruynSeuter z; J. van KoperenKerkman d; 23 Dec.; M. J. C. BurghoutSnoek d; A.A. M. HarkmansRijbroek z. Overleden: 23 Dec. R. de Jong 73 j„ Raam- vest; H. van Huizenv. d. Bos, 77 j., Paul Kru- gerstraat; A. HagedoornKooyman, 81 j., Gaelstraat. In den ouderdom van 71 jaar is te Haarlem overleden de heer Eug. H. Rap, die indertyd in Haarlem algemeen bekend was als de kapel meester van het muziekkorps van het tiende regiment infanterie, dat in Haarlem in garni zoen lag. Ook was hij in den loop der jaren di rigent van tal van muziekcorpsen in Haarlem en omliggende plaatsen. 2a Schoten 3Spaarnestad 26 2c Zeemeeuwen 2Droste 41 3h Schoten 4—H.F.C. 5 2—3 3i ^H.F.C. 6—Hillinen 4 4—0 3j Spaarnestad 2Hillinen 3 04 3k H.F.C. 7—Halfweg 2 3—10 Als prinsen hebben de persmannen van Haarlem en Leiden en tusschen liggende dorpen in de nieuwe electrische tram gezeten! Er kwam geen conducteur om de kaartjes te knippen, er mocht gerookt worden met feestsigaren in de niet-rook-afdeeling, de hoogste leiders van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij reden mee en men kon de tram laten stoppen, waar men wenschte. Prinsen waren we Zater dagmiddag in den fonkelnieuwen tweeling wagen, een der tien rijtuigen, die van 1 Januari af door de bollenstreek zullen rijden. Alle passa giers waren vrienden, nu eens niet de ijselijke stilte, die in een tram pleegt te hangen, druk geconverseer. geen dispuut over raam 'open of dicht. In deze feeststemmng gleden we over de nieuwe baan, nu nog nagestaard, door ver baasde dorpelingen, groot gebracht in en met de stoomtram, eigen met den puffen- den, hygenden en steunenden koffiemolen. In Leiden hadden we eerst de verdubbelde remise bezichtigd, een werkje van een halve ton. Negentig meter lang en 14 meter breed is dit moderne onderdak voor de tramwagens. Tijdens den rit vertelde de directeur, de heer ir. Burgersdijk, ons verschillende technische bijzonderheden over materiaal en lyn. 4 Januari 1930 werden electrificatie-plannen door de Kroon goedgekeurd, de Brockway- bussen zouden tot 1933 mogen ryden en dan zou de tram voor het geheele vervoer tusschen sleutel- en bloemenstad gaan zorgen. Eerst Mei van dit jaar kwam de definitieve goed keuring voor de uitvoering af. Men weet, dat met bijna onbegrijpelyke vlugheid de lyn als plotseling klaar was! Beynes in Haarlem, (we behoeven den offi- cieelen naam zeker niet te noemen) haastte zicli intusschen met de aflevering der nieuwste en modernste wagens, tien stuks, elk kostende f 43.000. Ze zyn ingericht voor het vervoer van 150 personen, maar er kunnen er even gemak- keiyk 175 mede vervoerd worden. De kosten worden geraamd op f 300 per plaats, een plaats in een autobus kost gemiddeld f 400, waarbij men niet uit het oog mag verliezen, dat een autobus zeven jaar en een tramwagen veertig jaar meegaat. En welk een verbetering hier ge schapen is, laat zich gemakkelijk begrijpen! Thans kunnen ieder half uur 150 personen naar Leiden of naar Haarlem vervoerd worden, ieder kwartier eenzelfde aantal ntór Hillegom. En dan het heele traject van station tot sta tion in 80 minuten! De wagens zyn op drie trucs gebouwd, waar door het gemakkelijk is in het midden te staan zonder schokken te ondervinden.. Er is nog een oude concessie-voorwaarde in Haarlem, dat de treinen niet langer dan 10 meter mogen zijn. daaraan is nog juist voldaan! De deuren worden automatisch door den be stuurder gesloten, men kan er niet met de vingers tusschen komen, want er zyn rubber sluitingen aan gemaakt. De ramen kunnen een decimeter open staan, zonder dat het kan in regenen of hinderlijk waaien, buiten is n.l. een leeren beschutting aangebracht. Heerlijk is de verwarming, waardoor het ook op de koudste dagen een genot is in deze wagens te reizen. Maar wat zouden we er meer van vertellen? Indertyd hebben we al den rijkdom van dit Nederlandsche, dit Haarlemsche fabrikaat reeds naar voren gebracht. Beynes heeft zyn naam daarmede opnieuw eer aan gedaan! Er is al heel wat te doen geweest over de zwenkingen, die de wagens telkens weer by de dorpen moeten maken. Hoogst ernstige onge lukken zijn voorspeld, op de onverantwoorde lijkheid is herhaalde malen gewezen. We stop ten Zaterdagmiddag bij eenige kruisingen. Bij Hillegom, Lisse en Sassenheim komen ze twee maal voor, leveren echter slechts driemaal voor beide richtingen gevaar opwanneer de automobilist ten minste niet uitkykt. En welke chauffeur is daartoe niet verplicht? Op be hoorlijken afstand staat het bekende waar schuwingsbord met het treintje, terwijl ook met rood sein de aandacht gevraagd wordt. Natuur- lyk' zou het beter zyn, wanneer de tram recht door óf rechts óf midden op den weg bleef. Maar de tram-directie heeft met den Minister van Waterstaat te maken en deze heeft de be staande wetten op zijn beurt te handhaven. Het traject wordt buiten de dorpen als doorgaand beschouwd en dus moeten daarvoor de rails recht svan den weg liggen: koht de tram in de kom van de dorpen dan valt ze onder locaal verkeer en moeten de rails naar het midden van den weg! Een eenigszins eigenaardige toe stand, die echter te begrijpen is, wanneer men bedenkt, dat binnen eenige jaren de groote rijksweg Den HaagAmsterdam het verkeer eerst in boede banen, buiten de dorpen, zal 'eiden. De tram zal dan ook be'p.ngrijke wyzi- gingen krygen, zij zal o. a. bij Sassenheim over de spoorbaan met een brug gaan, door middel van een tunnel onder den rijksweg dui ken en bij Lisse weer in het dorp komen. Straks zal dus de thans gebruikte weg voor locaal verkeer dienen en dan zullen dus alle trams in het midden van de straat komen. Maar dat de toestand thans levensgevaariyk is, is overdre ven. Er zijn behoorlijke voorzorgsmaatregelen genomen en ieder, die goed uitkykt, zal heusch niet door de tweeling-wagens geraakt worden. Thans is 16 K.M. van het traject dubbel -poor, 13 K.M. enkel spoor. Door middel van een sein-systeem, kunnen twee wagens van tegenovergestelde richting nooit op enkel spoor komen. Men meende in Haarlem, dat van het stoom- trammetje zoo goed als geen gebruik gemaakt werd en dat een ieder de autobussen prefe reerde. De vervoercyfers hebben echter uitge wezen, dat het aantal passagiers precies samen gedeeld werd. En deze cyfers liegen niet! De tramdirectie is van meening, dat het ver voer straks 2 y, maal grooter zal worden dan tot heden mei het stoomvehikeltje. Dat is geen overdreven raming, omdat men thans uit de bollenstreek eerder-naar de steden zal gaan dan voorheen. Men is er vlugger, comfortabeler en niet duurder. Wij kunnen niet alle tarieven opsommen. Eén greep slechts. Van Haarlem station naar Lisse rijdt men retour voor 56 cent. Met de autobus kostte dit ritje 70 cent, waarbij dan nog 20 cent voor de tram van het Plein af kwam. We gaan er dus flink op vooruit, om dat ook het overstappen met het onvermyde- lyke wachten uit zal zijn. De stroom voor het net wordt geleverd door Leiden; in Hillegom is een huisje met twee gelykrichters gebouwd. Daar wordt de stroom getransformeerd van 10.000 volt wisselstroom in 1100 a 1200 volt gelykstroom. In dit huisje is geen bediening meer noodig, want als er iets verkeerd gaat, melden de machines dit auto matisch. In Haarlem gaat dan in de woning van een technisch ambtenaar een schel. Zou den er eiken dag storingen voorkomen, dan zou deze methode niet deugen, maar de techniek is zóó ver gegaan, dat de machines zichzelf eerst eenige corrigeeren, terwijl ook de wagen bestuurders weten of er iets aan hun wagen is. Het personeel van de stoomtram is bijtyds tot wagen voerder of conducteur opgeleid; er zyn dan ook geen ontslagen gevallen, integen deel er was méér personeel noodig. De oude stoomtramloods in Hillegom heeft natuurlijk afgedaan en ook de daarby gelegen dienstwoningen zyn niet meer noodig. Waarschynlijk zal het rijk deze huizen laten afbreken, waardoor een belangrijke verkeers- verbeterihg op dit punt zal ontstaan. Voor café „De Nagtegaal" te Lisse, stopte de joumalistentram. Daar werden de heeren ont haald op een bete broods en cake en een warmen en koelen dronk. Na een half uurtje werd de tocht door de duisternis voortgezet.... De directie verzekerde ons echter, dat dit in de toekomst geen gewoonte zal worden. De tram zal wellicht by „De Negtegaal" stoppen, doch niet blyven wachten terwyi de ver teringen niet meer in het tar'ef zullen zyn in begrepen.... dit ter voorkoming van misver stand. Vrijdagmiddag zal de officieele hooge-hoeden- feesttram ryden, dan zullen niet minder dan zes burgemeesters het woord voeren. En dan, dan beuken spoedig de sloophamers op de taaie, voor-historische locomotieven-lijven; ze zullen kreunen, misschien nog tegenstand bieden, maar onherroepeiyk vallen als slachtoffer der tech niek van deze eeuw. Niemand zal een traan laten! Misschien alleen het oude vrouwtje van in de zeventig, dat de tramdirectie dringend verzocht den laatsten rit met den „stoom" te mo gen meemaken. Ze zal haar zin hebben!! (Ongecorrigeerd). Geel-Wit heeft het ditmaal beter getroffen met haar Tournooi. Mooi weer, een uitstekend veld, alleen de publieke belangstelling liet te wenschen over. Onze Gezellen heeft tenslotte na eenige zeer interessante wedstryden den beker voor een jaar gewonnen doordat zy den elfmeterschop beter wist te benuuten dan Geel-Wit. Deze wedstrijd, welke op het derde terrein plaats vond, had aanvankelijk een kalm ver loop met beide partyen om beurten in den aan val, doch de resp. verdedigers bleven de aan- aanvallers de baas. Rust 0—0. De tweede helft was byna een getrouwe copy van de eerste maar ongeveer vijf minuten voor het einde begon O. G. uit een ander vaatje te tappen. Wolfers opende toen de score en in den resteerenden tyd zorgden De Reus en El frink er voor dat O G. zich door een 30 zege in de finale plaatste. Scheidsrechter Zeeuwe leidde goed. De strijd tusschen de Haarlemsche rivalen was zeer interessant. De Pauselyken probeerden een nieuwe opstelling terwijl T.Y.B.B. Fictoor en v. Turnhout miste. De Geel-Zwarten waren aanvankelijk iets in de meerderheid, maar de Geel-Witte verdediging bleef meester van het terrein. Aan den anderen kant droegen de Pau selijke aanvallen een gevaarlijker karakter, maar vooral Metten bleek een groot struikel blok. Rust 00. Ook na de pauze was de strijd het aanzien meer dan waard. Het veldwerk der Yellows was iets beter, daarentegen bleven de Pauselyken gevaarlijker In den aanval. Toen de T.Y.B.B.-achterhoede even bleef staan voor vermeend buitenspel pro fiteerde Bosse hiervan om zijn elftal de leiding te geven en nadat v. Honschoten een zekere kans voor T.Y.B.B. had verknoeid, maakte v. d. Bosch een minuut voor het einde aan alle on zekerheid een einde, 20. Hierna kwamen de elftallen van Geel-Wit en Onze Gezellen tegen elkaar voor den eindstryd. Ondanks het feit, dat Geel-Wit na een in- spannenden kamp tegen TYBB, onmiddellijk weder het veld in moest tegen OG, werd er toch direct een fel tempo ingezet èn moest Hees akkers, welke een sublieme partij speelde, al z'n talenten toonen om scoren te voorkomen. Na eenig GW-overwicht nam OG het initia tief over, maar succes bleef uit, want de GW- defensie bleek voor haar taak berekend. Her haaldelijk opende Gigengack naar de vleugels en een daaropvolgende voorzet van v. Heuzen heeft eindelijk succes wanneer v. d. Bosch snel Inkopt. In de volgende periode komt OG ta melijk goedkoop aan een doelpunt, wanneer zij een penalty wegens hands toegewezen krijgt. Wel stopte Heemskerk in de eerste instantie, het zuiver geplaatste schot van Elfrink, maar deze schiet den terugspringenden bal onhoud baar in. Na de rust is OG iets meer in den aanval en speciaal Rijs is een doorloopend gevaar. Een hooge voorzet van hem schiet de Reus in. GW weet echter van geen wijken en wanneer van Huizen aan z'n bewaking ontsnapt loopt hij snel naar binnen en scoort op opgemeen fraaie wijze. Wederom is de stand gelyk. In den restee renden tijd wordt echter niet gescoord, zoodat de penalties moeten beslissen. Wouwer plaatst zich achter den bal, driemaal een doffe knal en driemaal mis. Heesakkers maakt dan aan alle onzekerheid een eind en reeds by de eerste maal plaatst hij achter Heemskerk. Scheids rechter Grymans had de wedstryd volkomen in handen. De heer de Zwager dankte daarna de deel nemers aan het tournooi, waarna kapelaan v. Houten den beker aan Onze Gezellen uitreikte. lste klasse C De Meer 2 HBC 2 1—7 3t. Louis 1 India 1 4—1 2e klasse C BSM St. Martinus 30 Reserve 2e klasse A VIC 2— Zwaluwen 2 70 Doss 2 RKAV 2 2—2 B HBC 3—SJC 2 0—3 D SVF 1—PVCB 2 5—1 Res. 3e klasse D SJC 3—BSM 2 2—3 TYBB 3 Concordia 2 C PVCA 1—RCM 1 ODA 1—DWS 1 Res. 4e klass K VBO 2—DOSS 3 L St. Louis 3 SVP 2 N Doss 4 Dlemen 3 NN RCM 2Des 2 O SVP 3—RKAV 4 P Concordia 3 Santpoort 5 Lisse 4—BSM 3 Sociëteit „St. Bavo" Rechtskundig Bureau, half 9 uur Bestuur Kappers, half 9 uur Bondsraad R.K. Landarbeiders „St. Deus Dedit", 2 uur. t. Josephs-Gczellengebouw, Jansstraat 59 Geopend van 8 tot 10 uur. lembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarjem. Tel. 11671. R.K. Arbeidsbureau voor vrouwen en meisjes lederen dag van 112, 24, 89 uur. Zater dags 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1> Haarlem. Tel. 11671. Gebouw „St. Bavo" Bestuursraad R. K. Landarbeldersbond, half 10. R. K. Over- heidsbond, half 10. „Kunst na Arbeid", 8 uur Grossiers en Kleinhandel, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Gebouw St. Josephsgezellenvereeniging, Jans straat Bestuursraad, half 8. Installatie nieuwe praeses, 9 uur. Restaurant „De Kroon", Grotoe Markt Alg. vergadering Vereeniging Hoofden van R.K- Bijzondere Scholen, half 11. Stadsschouwburg Louis Davids lachavond, kwart over 8. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2,30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30 en 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Arbeidsbureau voor vrouwen en meisjes lederen dag van 112, 24, 89 uur. Za terdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Dec. Aanv. 15000 K.G. Roode kool 1,203.30, idem doorschot 0.90 2.70, 14000 K.G. Gele kool 0.60—2.—, 22000 K. O. Deensche Witte kool 0.60—0.70, 11000 K. G. Uien Gele Uien 3.103.50, Gele Drielingen 3.20-3.60. 1000 stuks Bloemkool Reus le soort 8.30—10.60, id. 2e soort 2.70—3.70. LEIDEN, 24 Dec. Botermarkt. Prima £a" brieksboter (contr.) f 1.70 per Kg., prima boe- renboter f 1.40—1.55 per Kg. Aangevoerd 28/8, 16/16 vaten, wegende 725 Kg. Handel vlug. Turfmarkt. Aanvoer lange turf 100.000 st. Prijzen van f 810 per 1000 stuks. LEIDEN, 27 Dec. Veemarkt. Aanvoer 146 zware varkens en drie lichte varkens. Zware 0.290.30, lichte geen noteering. Handel vlug. PURMEREND, 27 Dec. Aanvoer 4 stapels Kleine Boerenkaas weg. 625 K.G. 27.per 50 K.G., han del matig, 876 K.G. Boter weiboter 1.401.55 pet Kilo, melkboter 1.60—1.70 per K.G., 333 Runderen waaronder 210 vette 0.560.64, en 107 melk- en gelde 80220 per stuk, handel stug, 16 Stieren 0.440.50 per Kilo, handel stug, 19 Paarden 60--": 130 per stuk, handel stug, 33 vette Kalveren 0.7® 0.90 per kilo, handel matig, 155 nuchtere Kal", veren slacht 617 per stuk, handel matig, id«%5 fok 14.per stuk, handel matig, 284 vette Var- - kens 0.250.30 per Kilo, handel stug. 35 Magere Varkens 4.5013.50 per stuk, -handel stug, 183 Biggen 48 per stuk, handel matig, 47» Schapen 618 per stuk, handel vlug, 18 Bokken 23 per stuk, handel matig. Kipeieren 3.504.50 per 100 stuks, Eendeieren 3.35 per 100 st.. Piepkui kens 0.650.75 per K.G., Oude Kippen en Hanen 0.500.60 per K.G., Duiven 0.40 p. p.. Konijnen 0.402.per stuk, Eenden 0.501.20 per stuk. NOORD-SCHARWOUDE, 27 December. Aanvoer 73000 K.G. aardappelen. Schotsehe muizen 0.40--" 0.60, Duken 0.500.60. 500 K.G. Uien: Drielingen 3.10. Uien 3.40, Grove Ui 2.50, alles per 100 K-G-j 1700 K.G. Kroten 1.7000 K.G. Roode kool 1P 3.20, 10.800 K. G. D. witte kool 0.600.70, 310» K.G. Gele Kool 0.901.90. Doorgedraaid 500 K-u* kroten en 1400 K.G. Deensche wit. LEIDEN, 24 Dec. Boter. Prima fabrleksboter (contr.) f 1.70; idem boerenboter f 1.401.55 Pe K.G. Aanvoer 725 K.G. Handel vlug. LEIDEN, 24 Dec. Turf. Aanvoer 100,000 stuso lange. Prijs f 810 per 1000 stuks. LEIDEN, 23 Dec. Kaasmarkt. Aangevoerd 73 par tijen kaas. Goudsche kaas 64 partyen Leidscn° kaas 9 partijen, le soort Goudsche kaas f 28-—^" idem 2e soort f 2527, le soort Leidsche Ka»g 2527, idem 2e soor 22—24 per 50 kg. Hand® matig. 4—1 1—8 4r—2 2—9 2—3 14—1 3—3 8—1 2—5 3—0 DINSDAG, 27 Dec. Vorige koersen Londen 8.27» 8.28 Bcriyn 59.30 59.30 Part)9.72 9-71» Brussel 34.47» 34.47» Zwitserland 46.92 47.92» WeeneD Kopenhagen 42.75 12.75 Stockholm 45.25 45-3? Oslo 42.50 42.50 ■New Vork (cable) 2.49 Home 12.75 12.7^ Praag 7.37» 7.37» Madrid 20.30 20.35 vorige .oersen Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 103 4'/2 Nederland 1916 10 H 4 Nederland 1931 101» 5 Naden. 1932 101% 4% N. Ind. 1926 AB 4» Banken Koloniale Bank 56» Indische Bank 55 Cert. Handel-Mij62» Industrieën Unilever 105» Calvé Delft gj Alg. Kunstzijde 3SH Van Berkel's Pat16 Nieuwe Philips 27» Küch Accoustiek 2% Ned. Ford 17 Industr. Buitenland Anaconda e»s Bethlehem Steel 19» U. S. Steel 26» U. S. Leather 3» Intern. Nickel 7» Mijnbouw Boeton Mijnbouw 14 Alg. Exploratie Redjang Lebong 90 Petroleum Gaboes 17 Kon Olie 46 Perlak 78 Peudawa 5 Continental OU5H 102'% 102» 101» 101% 57 55 02» 106» 60» 38» 16 i8» '1% U5 6% lo» 27 3» 0» 15 124 Mj 17» 148 78 5'% Shell Union Oil Vorige koersen 5» 5»« Rubber A'dam Rubber 60» Bandar 40 Deli Batavia Rubber 25 Serbadjadi 20» Silau 17 V. I. G. Og* Allied Intercontin. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan 33 Holl. Amerika Lijn JM Dito Gem. Eigend3» Kon. Ned. Stoomb'i?A. Scheepvaart-Unie 57» Suiker H. V. A Jav. Cultuur N. I. S. U. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem I65M 100 47 6» 38 24 Tabak Dell Batavia 142 Oude Deli 116 Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacific Wabash Erie Kansas City South. South. Rallw 32 c.8» 1» 4» 7 5H 6Cn 40 25 20Vl 17 30 33 3H 3H i7»; 57» 6 31H 24 146 133 5 5 öe bra leid

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2