VEREEINIGDE KATHOLIEKE PERS Oostenrijk krijgt steun van Frankrijk Priesters in Spanje Afscheid burgemeester v. Cauwelaeri Het nieuws van heden Gouden standaard opgeheven Japan en Rusland DE LAATSTE RAADSVER GADERING AMERIKA STUURT TOCH DESKUNDIGEN DE BAROMETER VRIJDAG 30 DECEMBER 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 ANGST VOOR DE „ANSCHLUSZ" Vertrouwensquaestïe als pressie-middel Russisch-Poolsch lucht gevecht Russisch vliegtuig neergeschoten; twee dooden Geen rijksambtenaren, maar ge- pensionneerden van een „af- geschaften publieken dienst Een nieuw wetsontwerp Het Weeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiig Groote opwinding in Zuid-Afrika Strijd tegen de onzede lijkheid in China Polygamie door de wet verboden WINTERSPORT IN HET BUITENLAND Met een snelheid van soms meer dan 80 K.M. per uur vliegen de ijs-zeilbooten over de gladde ijsvlakten Toch een non-agressie-pact? De kabinetscrisis in Bulgarijë Ook als leider der oppositie zal hij vóór alles de belangen der stad Antwerpen in het oog houden Binnenkort minister? De Sovjet-fabrieken Directies mogen geen nieuwe arbeiders aannemen Naar de commissie voor de eco nomische wereldconferentie Tsjang-Kaï-Tsjek over winnaar Linkervleugel der Kwomintang bereid den strijd op te geven Acht directeuren aan geklaagd Van een Amerikaansche dochter maatschappij van het Kreuger-concern Herriot verzoend met zijn fractie DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Oekrainsche minder heid in Polen M assa-arrestaties Duizend bommen ge vonden In een huis te Barcelona Gandhi stelt zijn honger staking uit Tot half Januari? Kerstboom in vlammen Twee kinderen verbrand „Tetterode", Santpoorterstr. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18265 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Naar Paul Boncour aanvankelijk ver klaarde, lag het niet in de bedoeling der Fransche regeering om naar aanlei ding van het voorstel tot waarborging van 100 millioen schilling door den Franschen Staat als onderdeel van de Volkenbondsleening aan Oos tenrijk de vertrouwensquaestie te stellen. Ten slotte is zij er toch toe overgegaan, want de oppositie, vooral door Louis Marin, voorzitter van de Kamercommissie voor financieele aan gelegenheden, en door den oud-minister van fi nanciën Flandin bij de debatten tegen dit voor stel gevoerd, maakte de aanwending van dit politieke pressie-middel allerminst overbodig, ook al bleek Herriot's verdediging van het voor stel bij geheel de linkerzijde veel bijval te vin den. Herriot stak het niet onder stoelen of banken, dat Frankrijk door het aanvaarden van de tranche der Oostenrijksche leening wel dege lijk politieke bijbedoelingen nastreefde. De nij pende financieele en economische nood had Oostenrijk indertijd op het in de oogen van Frankrijk onzalige denkbeeld van een tol-unie met Duitschland gebracht. Door Frankrijks in vloed in den Volkenbond werd de verwezenlij king van het door Curtius en Schober ge smede Anschlusz-plan verijdeld. Indien Frank rijk thans zijn toezegging tot deelneming aan de Volkenbondsleening voor Oostenrijk zou intrek ken, zou Oostenrijk weer in de richting van de open armen van den Duitschen broeder wor den gedrongen. Oostenrijk, dat zich zelf fi nancieel niet redden kan, is aangewezen op de hulp van anderen. Het kan die hulp slechts ver wachten van den Volkenbond of van een eco nomische aansluiting bij Duitschland. Om dit laatste te voorkomen pleitte Herriot voor Frank rijks deelname aan de hulpactie van den Vol kenbond. Hij gaf zijn pleidooi een principieelen kant door evenals bij de oorlogsschuldenkwes- tie te wijzen op de bindende kracht van het eenmaal gegeven woord. En Frankrijk had te Lausanne zijn woord aan Oostenrijk gegeven. Met dezelfde redeneering, waarmee hij als mi nister-president den nederlaag leed, toen het om de betaling van den vervallen oorlogsschuld- termijn aan Amerika ging, overwon hij thans als gewoon Kamerlid, nu het Oostenrijk gold. Een meerderheid van 164 stemmen bracht de beslissing ten gunste van het voorstel en de huidige regeering. De Oostenrijksche Bondskanselier dr. Doll- fuss ziet daardoor zijn met veel geduld gevoerde bedel-actie met succes be kroond. Uit zuiver practische overwegingen is hij, niettegenstaande den feilen tegenstand, dien hij in het eigen land daarbij ondervond, den weg teruggegaan naar den Volkenbond. Het was de eenige, welke voor Oostenrijk openbleef, sinds die naar Duitschland versperd was door het puin der nog vóór haar voltooiing in elkaar geramde tol-unie. Men herinnert zich, hoe hij indertijd in het Oostenrijksche parlement na veel hangen en wurgen slechts met één stem meerderheid het protocol van Lausanne aange nomen wist te krijgen. Had Frankrijk de uit dit protocol voortvloeiende consequentie niet aan vaard, dan zou wellicht daardoor ook Dollfuss' politieke carrière zijn verstoord. Dr. Dollfuss heeft als eenige bereikbare mogelijkheid de buitenlandsche politiek van Mgr. dr. Seipel her steld, tot groot misnoegen van de groot-Duit- schers, maar tot onmiddellijk financieel wel zijn van zijn op den rand van den economischen afgrond balanceerend land. Of de Volkenbonds leening voldoende zal blijken om den finan- cieelen toestand in Oostenrijk te saneeren, blijft echter vooralsnog een open vraag. De oppositie in de Fransche Kamer kenschetste Oostenrijk als een bodemloos Danaïden-vat, maar Chéron, de Fransche minister van Financiën, die een allerminst speculatief financier mag genoemd Worden, verklaarde na een grondig onderzoek tot de slotsom te zijn gekomen, dat deze lee ning een daad ten gunste van het financieel herstel en van den vrede was. In ieder geval zal het niet aan dr. Dollfuss liggen, indien de BOEKAREST, 29 Dec. (V.D.). Volgens een bericht van de grenswacht in Chiton aan den Ünjepr zou eenige dagen geleden op het punt Waar de grens tusschen Polen, Rusland en Roemenië bijeenkomt, op Poolsch gebied tus schen Poolsche en Russische vliegtuigen een luchtgevecht hebben plaats gevonden. Een Rus sische machine kwam boven Poolsch gebied, Waarop zij door drie Poolsche vliegtuigen werd achtervolgd. Het Russische aangevallen vlieg tuig kreeg hulp van een Russisch eskader van <lrie toestellen. Er ontstond een hevige schiet partij in verloop waarvan het aangevallen Rus sische vliegtuig werd neergeschoten. De beide Inzittenden vonden den dood. De drie andere vUegtuigen keerden daarop op Russisch gebied terug, Oostenrijksche financiën niet zouden worden gestabiliseerd. Hij is erin geslaagd een systeem van variabele invoer-contingenten en waren- clearing door te voeren, dat een buigzaam ver dedigingswapen vormt in den strijd voor een beter evenwicht van de Oostenrijksche handels- en betalingsbalans. Door middel van een beide partijen bevredigend handelsverdrag heeft hij een einde weten te maken aan den douane oorlog met Hongarije, terwijl hij ook met Frankrijk en Italië overeenkomsten sloot, welke het handelsverkeer ten goede zijn gekomen. Met Polen en Tsjecho-Slowakije zijn de onderhan delingen over handelsverdragen nog gaande. Dr. Dollfuss, die door het protocol van Lau sanne een ruïneuse valuta-paniek in zijn land wist te bezweren, heeft dit jaar bewezen voor Oostenrijk de rechte man op de rechte plaats te zijn. MADRID, 29 Dec. (Reuter.) De juridische commissie, welke het wetsontwerp bestudeert voor de afschaffing van staatsondersteunlng aan geestelijken, heeft een amendement inge diend, volgens hetwelk de priesters voortaan in Spanje in zekeren zin officieel erkend worden. In het amendement wordt verklaard, dat se dert de priesters de geaccrediteerde dienaren zijn van een instelling, die nu het eigendom van den staat is geworden, zij op dezelfde wijze als de kerkelijke bezittingen dienen te worden beschouwd. In Spanje bestaat echter een scheiding tus schen Kerk en Staat en daarom kunnen de priesters niet behandeld worden als regeerings- ambtenaren, doch zij kunnen beschouwd wor den als „gepensionneerden van een afgeschaf- ten publieken dienst". Een noodzakelijke voorwaarde tot het ver- leenen van deze erkenning zou natuurlijk zijn, dat zij, die ervan profiteeren, het republikeinsch gezag eerbiedigen en erkennen. MADRID, 29 Dec. (Reuter.) De gouverneur van Murcia heeft verboden by plechtigheden in de openlucht het republikeinsche volkslied te zingen. Voortaan mag het volkslied alleen bij plech tige gelegenheden en in vergaderlokalen gezon gen worden, daar het aanleiding heeft gegeven tot anti-republikeinsche onlusten. De republikeinsch-gezinde Spanjaarden zelf vinden dit volkslied, dat door generaal Riego is gecomponeerd, niet goed en men heeft een wedstrijd uitgeschreven voor het componeeren van een nieuw nationaal volkslied. H Verwachting: Matige Zuid-Oosteiqke tot =j Zuid-Westelijken wind, zwaar bewolkt of betrokken, wellicht aanvankelijk enkele neerslag. In het Westen en in het Oosten weinig of geen neerslag, iets zachter des nachts. Hoogste Stand: 773.9 te Boedapest. Laagste stand: 730.9 te Isafjord. Zon op 8.12, onder 3.53. Licht op 4.23. JOHANNESBURG, 29 Dec. (Per telefoon). De opheffing van den gouden standaard in de Unie van Zuid-Afrika is heden officieel bekend ge maakt. Alle banken van het land waren reeds vroeg in den morgen belegerd door een groote menschenmenigte, die nog wilden trachten geld naar het buitenland over te maken. De banken konden deze transacties echter niet meer uit voeren. In heel Zuid-Afrika heerscht groote opwin ding. Men verwacht, dat de minister van Finan ciën, Havenga, een uiteenzetting van den hui- digen toestand zal geven. (United Press) Reuter meldt nader, dat wegens de weigering der Reserve Bank om de wisselkoersen vast te stellen, de wisselhandel volkomen is stop gezet, terwijl de verwarring,, welke gisteren is veroor zaakt door de beperking van den wisselhandel, heden overging in een volkomen stagnatie van den handel over het geheele land. Het besluit der Reserve Bank verspreidde zich met buitengewone snelheid en de banken staakten hun affaires. De postkantoren bleven echter voortgaan met het uitgeven van postmandaten tot ten hoogste 10 pond sterling, wat tengevolge had. dat zij om zoo te zeggen belegerd werden door duizen den en de postkantoren eindeiyk omstreeks twaalf uur 's middags geen postmandaten meer uitgaven. SJANGHAI, 29 Dee. (Reuter.) Volgens een besluit van het Juridische Comité der Centrale regeering zal het voortaan in China niet lan ger geoorloofd zijn meer dan één vrouw te hebben, zonder met de wet in aanraking te komen Het uitvoerend comité der regeering heeft eveneens een besiuit afgekondigd, waaruit blqkt dat men de zedelijkheid in China wil bevor deren. By dit besluit, dat opgesteld is door amb tenaren van de ministeries van binnenlandscne Zaken, Opvoeding, Industrie en Oorlog, wor den bepalingen vastgesteld voor de vrouwen- kleeding ten einde de moraliteit der bevolking te verbeteren. De opstekers van dit besluit keuren ernstig de tegenwoordige mode af en zij stellen voor vrouwen, „die de tegenwoordige onwaardige mode" blijven volgen, te veroor- deelen tot boete en gevangenisstraffen. TOKIO, 29 Dec. (Per telefoon). De Russische gezant te Tokio, Trojanowsky, is naar Moskou vertrokken, waar hy met zijn regeering waar- schynlijk de mogeiykheid van het afsluiten van een Russisch-Japansch non-agressie-pact zal be spreken. Trojanowsky heeft van de Japansche regee ring, zooals „United Press" reeds meldde, een vertrouweiyke mededeeling ontvangen, waaruit valt op te maken, dat Japan, in tegenstelling tot hetgeen wij gisteren mededeelden, wèl be reid is een niet-aanvals-verdrag met Ruslan', te sluiten. Deze veranderde houding der Japansche regee ring wordt hieruit verklaard, dat er ook tusschen Rusland en China wederom normale politieke betrekkingen worden onderhouden. Naar Trojanowsky verder mededeelde, zyn de berichten waarin werd medegedeeld, dat Radek tot Russisch gezant in China zou worden be noemd, onjuist. (United Press) SOFIA, 29 Dec. (V. D.) Nadat Koning Boris gisterenavond tot na middernacht de door de kabinets-crisis ontstane situatie met verschil lende partyleiders had besproken, heeft hy hedenmiddag den afgetreden Minister-president Woensdagavond heeft de sedert 1926 zitting hebbende Antwerpsche gemeenteraad, die met ingang van 1 Januari door den nieuwen raad wordt vervangen, zijn laatste vergadering ge houden. Burgemeester v. Cau- welaert nam met een kort woord namens het college afscheid. Hp zeide, dat vooral in de laatste jaren het be heer door het college was gekenmerkt door heel wat groote gebeur tenissen, die by de be volking steeds een aan gename herinnering zullen vormen. Hy dankte allen, die ïem in den loop van zyn elfjarig burgemees terschap ter zyde ston den en hem hun wel- willenden steun verleen- v. CauWELAERT den en gaf hun de ver zekering, dat hy ook als leider van de oppositie in den nieuwen gemeenteraad vóór alles de be langen van de stad Antwerpen in het oog zou houden. De Brusselsche correspondent van de „N. R. Ct." meldt aan zyn blad: In officieuze kringen alhier doet het gerucht de ronde, dat de ministers van Landsverdediging en Binnenlandsche Zaken, Devèze en Poullet, onmiddeliyk na de gezondmaking van de Belgi sche rijksfinanciën het kabinet-De' Broqueville zullen verlaten. Als opvolger van minister Poul let wordt zeer ernstig aan den leider van de katholieke Vlaamsche Kamerfractie, mr. van Cauwelaert, gedacht. Deze wyziging in de samen stelling van de katholiek-liberale regeering zal omstreeks 15 Februari plaats hebben. Mr. Frans van Cauwelaert is als burgemeester van Antwerpen afgetreden, wegens het tot stand komen van een liberaal-socialistisch blok in den gemeenteraad, tengevolge waarvan de Katho lieken uit het socialistisch-katholiek college van burgemeester en schepenen treden. Burgemeester van Cauwelaert is thans 52 jaar oud. Hy werd in 1880 geboren te Lombeek, een klein dorp in Belgisch Brabant. Zün vader was een Oost-Vlaming en zyn moeder een Zuid- Brabantsche; van Cauwelaert is alzoo van zui ver Vlaamsche afkomst. Zijn vader bezat een groote boerdery en was schepen van het dorp Op 12-jarigen leeftijd werd Frans van Cauwe laert naar een kostschool in Hoogstraten ge zonden, waar hy voor het eerst in aanraking kwam met den taalstrijd. Later ging hy naai de Universiteit van Leuven, om in de natuur wetenschappen, rechten er philosophie te stu- deeren. Daar kwam van Cauwelaert in aanra king met de later zoo bekende Vlaamsche acti visten Lodewijk Dosfel en Persyn. Te Leuven stichtte van Cauwelaert een Bond van Bra- bantsche Studenten, terwijl hy tevens het ini tiatief nam tot oprichtin van het thans nog bestaande Leuvensche Studentengenootschap .Taal en Kennis". Dit genootschap werd hoofd zakelijk opgericht ter beoefening van de weten schap in de eigen, d.w.z. Vlaamsche taal. Reeds als student toonde hy zich alzoo een groot yveraar voor de Vlaamsche zaak en meermalen trad hy in vergaderingen en bqeenkomsten als spreker op. Te Leuven heeft van Cauwelaert langen tyd tezamen gewerkt met prof. Mercier, den lateren Kardinaal-aartsbisschop van Mechelen. Onder leiding van prof. Mercier heeft hy de Thomisti sche wijsbegeerte bestudeerd, terwyi hy ook enkele jaren als zyn particulier secretaris op trad. Ook zyn idealen betreffende de Vlaamsche kwestie vonden bij prof. Mercier waardeering. Het was ook op zijn verlangen, dat hy in de geneeskunde ging studeeren. waarvan mr. van Cauwelaert zyn doctoraal examen heeft afge legd. Later ging hy over naar de Universiteiten in Leipzig en Miinchen, waarna hy in 1907 werd benoemd tot buitengewoon hoogleeraar aan de Katholieke Universiteit te Freiburg. Meermalen deed van Cauwelaert pogingen om ook in België een hoogleeraarszetel te beklee- den, doch men deed hen. weten dat dit wegens zün drijven in de taalkwestie tot de onmoge- ïykheden behoorde. In 1910 begaf de heer van Cauwelaert zich voorgoed in de politiek. Hjj was toen aangezocht als candidaat voor de Antwerpsche Kamerlqst en behaalde het grootst aantal voorkeurstem men, zoodat hy zitting kreeg in de Kamer van Afgevaardigden. Tevens studeerde hy nog te Leuven in de rechtswetenschappen, waarin hy in 1913 promoveerde, waarna hij zich als advo caat te Antwerpen vestigde. Gedurende drie jaar had van Cauwelaert zitting in het Belgische Parlement. Bq het uitbreken van den wereld oorlog begaf hij zich op verzoek van zyn regee ring naar Nederland, om de zorg voor de uit gewekenen op zich te nemen. Mr. van Cauwe laert vestigde zich toen te Scheveningen. Zoo spoedig mogeiyk na den oorlog keerde mr. van Cauwelaert weer naar zijn land terug, waar hy zyn actie voor de geiykstelling van de Vlaam sche rechten voortzette. Eind 1921 werd mr. van Caewelaert benoemd tot burgemeester van Antwerpen. Over de: i benoeming is indertqd, vooral in liberale kringen, zeer veel te doen geweest: o.a. traden toen alle liberale ministers uit de regeering. Gedurende de jaren dat bur gemeester van Cauwelaert aan het hoofd van Antwerpen heeft gestaan, heeft hy aan zeer veel strqd het hoofd moeten bieden, daar men hem ook van uit het Katholiek-conservatieve kamp hoofdzakeiyk om zqn Vlaamsche en democratische overtuiging met verbitterde woede bestreed en ten val trachtte te brengen. MOSKOU, 29 Dec. (V.D.). Het Volkscommis sariaat voor Arbeidszaken der Sovjet-Unie heeft allen directies van staatsfabrieken, zoomede van andere staatsondernemingen verboden nieuwe arbeiders in dienst te stellen. Dit wordt ge motiveerd door het feit, dat arbeiders hun werk plaatsen verlaten zonder zich af te melden en trachten nieuwe werkgelegenheid te krijgen op betere voorwaarden. De directies moeten in het vervolg van alle in dienst te nemen arbeiders het getuigschrift van hun vroegere werkzaam heden eischen. Indien deze getuigschriften niet zullen kunnen worden overgelegd, mogen ook geen levensmiddelenkaarten worden verstrekt. Moesjanof opnieuw met de vorming van een nieuw kabinet belast. Het mandaat van Moesja nof is onbeperkt, met de toevoeging, dat de kabinets-formatie zoo snel mogeiyk moet ge schieden. Uit uitlatingen van Moesjanof tegen over de pers valt af te leiden, dat hy voor nemens is zijn nieuwe regeering te vormen uit de huidige regeeringsmeerderheid. NEW-YORK, 29 Dec. (Reuter) John Wil liams en Edmund Day, die waren aangewezen als vertegenwoordigers der V. S. in de deskun digencommissie tot voorbereiding der economi sche wereldconferentie, zullen zich op 9 Januari a.s. inschepen voor hun reis naar Genève. De „New York Times" concludeert hieruit, dat de verwijdering tusschen Roosevelt en Hoover, inzake de richting der buitenlandsche politiek tot 4 Maart a.s., eenigermate is ver kleind. Reuter meent te weten, dat de stappen van Norman Davis by Hoover en Roosevelt heb ben vermeden, dat de buitenlandsche politiek geheel op het doode punt kwam. NANKING, 29 Dec. (V. D.) Maarschalk Tsjang-Kai-Tsjek zou er in geslaagd zijn ver schillende politieke groepen der Kwomintang voor zyn politiek te winnen. De linkervleugel der Kwomintang, welke onder leiding staat van generaal Choenchamin. is onder zekere voor waarden bereid den strqd tegen Tsjang-Kai- Tsjek op te geven, ten einde tot overeenstem ming te komen in den strqd tegen Japan. De onderhandelingen duren voort. NEW-YORK, 29 Dec. (Reuter). Acht Ameri kaansche directeuren der International Match Corporation, een der dochtermaatschappyen van het Kreuger-concern, zijn aangeklaagd wegens bedriegerijen. De Irving Trust Company, welke de zaken der Int. Match Comp. beheert, heeft bij het Hooggerechtshof een eisch tegen hen ingediend tot terugbetaling van circa 250 millioen dollar, wegens uitbetaling van niet-verdiende dividen den. Bovendien wordt van hen verantwoording ge- eischt van circa 100 millioen dollar welke naar beweerd wordt, ten onrechte zqn uitbetaald bq verschillende maatregelen tot consolidatie. PARIJS, 30 Dec. (Reuter). De radiea le Ka merfractie deelt mede, dat het conflict tus schen Herriot en eenigen harer leden als defini tief bygelegd kan worden beschouwd. De Kamer heeft een wetsontwerp aange nomen, waarbq de tqdelqke hulp van den staat, ten doel hebbende het goed functionneeren van den dienst op de lijnen der Compagnie Générale Transatlantique te verzekeren, wordt verlengd tot Februari 1933. Amerika stuurt toch economische deskundigen naar Genève. Afscheid burgemeester Frans van Cauwelaert. Hoe de Priesters in Spanje beschouwd worden. Moesjanof opnieuw kabinetsformateur in Bul garije. Gouden Standaard in Zuid-Afrika opgeheven. Kamerdebatten over de Fransche leening aan Oostenrijk. De Eerste Kamer tot 10 Januari uiteengegaan. Teraardebestelling van Graaf van Lynden van Sandenburg; Koninklijke belangstelling. AmsterdamBatavialijn; ook passagiers- en goederenvervoer uit de tusschen gelegen lan den. Jubileum Rijksveldwacht. Man doodgeschoten te Oss. Wetsontwerp tot wqziging van de L. O.-wet heden door de Eerste Kamer aangenomen. WARSCHAU. 29 Dec. (Reuter). Uit Oost- Galicië komen berichten over massa-arrestaties van Oekraïners. In Lemberg, Wyniki, Tamopol, Stanislau, Brzezany en in het Oost-Galicische petroleum- gebied zqn vele Oekraïners uit intellectueele kringen, o.w. ook een groot aantal studenten, gearresteerd. In Wyniki werd o.a. een prelaat en in Stanis lau de oprichtster van den Oekraïnischen bond gearresteerd. BARCELONA, 29 Dec. (Reuter.) In een huis in de Manorkastraat vond hedenmiddag een hevige explosie plaats. Folitie-agenten bemerk ten, dat vier personen in een auto de vlucht namen. Toen de politie het huis doorzocht vond zq 1000 bommen. POONA, 29 Dec. (Per telefoon.) Gandhi heeft aan een vertegenwoordiger der „Umted Press" medegedeeld, dat hq zqn voorgenomen hongerstaking heeft uitgesteld, omdat het par lement een wetsontwerp behandelt, dat den pa ria's het bezoek aan de Hindoe-tempels toe staat. Mocht de regeering haar beloften niet nakomen, dan zal hij half Januari wederom beginnen te vasten. De Mahatma. die zeer goed geluimd was, zeide, dat zqn gezondheidstoestand bevredigend was en dat zqn gewicht 102 pond bedroeg. (United Press) BOEDAPEST, 29 Dec. (Reuter.) Drie kinde ren van een landbouwer uit Miskolcz staken bq afwezigheid hunner ouders de kaarsen van den kerstboom aan. De boom vloog in brand en in een oogwenk stond de kamer in lichter laaie. Twee kinderen van resp. vier en twee jaar kwamen in de vlammen om. Het derde kind is met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis overgebracht. Zqn toestand is hopeloos. Bezichtigt U vooral de Nieuwjaarsetalages van BLOEMENMAGAZIJN I V VMMUhM'llll NMI u 4^7 Hoogste stand op Vrijdag 1 uur mm.: 759 Achteruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1