Hitler's verbleekende aureool De brand op de „Atlantique" Japans optreden in Jehol VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS St. Willibrordus Wat is gebeurd te Beauraing Het nieuws van heden RADIO MOORS CRISIS IN DE N.S.D.A.P. Begrafenis van Dr. Cuno KWAADWILLIGHEID UIT GESLOTEN? MILITAIRE OPERATIES VOORTGEZET DE BAROMETER ZATERDAG 7 JANUARI 1933 Verdeel en heersch Russisch luchtschip vernield Ex-koning Ferdinand Het Weer Ook getuigenissen van ongeloovigen a Alleen scheepsromp en machines onbrandbaar „Toestand zeer ernstig" Hitier en von Papen ONZE VALUTA-AFDEELING koopt en verkoopt vreemd bankpapier en buitenlandsche chèques, tegen de scherpste noteeringen VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No 18271 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen p. week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V, DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM TELEFOON 13866 N. V. Ned. Verzek. -Maatschappij Utrecht, Catharijnesingel 48 Hoofdinspectie Amsterdam Adm. de Ruijtervs.242, Tel. 82797 Kapitaal- en Volksverzekering Groolsche plechtigheid in de Mariakerk te Hamburg Pogingenom weer in Bulgarije te komen Ex-koning Ferdinand iiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiuiiiiiiiiiiuiiiiiH Ook verschillende personen uit het volk beweren de verschijning te hebben gezien DE BRANDENDE ATLANTIQUE99 IN VOLLE ZEE MMHSPMNMHVVIB Drie Nederlanders zijn erin geslaagd aan boord van het brandende schip te komen om de verbinding met de sleep- booten te onderhouden. Inzet: Kapitein Schoofs De verzekeringspolis was pas i Woensdag j.l., den dag dat de brand uitbrak, geteekend Tsjang Hsu Liang provoceert door het samentrekken van nieuwe troepen Eenheid in China? Nota's te Genève Naar Cherbourg Het sleepwerk DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN De justitie zal een onder zoek instellen In de haven van Cherbourg Gemeenschappelijke verklaring der twee politici NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Herr Adolf Hitier, die zich in de dagen van de geweldige opkomst zijner partij door zijn gebiologeerde trawanten als een glorierijk geaureoolde nationale „heilige" op het altaar des vaderlands heeft laten vereeren, blijkt te veel wierook te hebben gesnoven om goedschiks afstand te kunnen doen van zijn mateloos opgeschroefde verhevenheid. Hij heeft de scharen van zijn bruingehemde vereerders met beloften verzadigd, maar eindeloos laten hongeren naar de verlossende daad. Zou hij in het diepst van zijn ziel tot de pijnlijke erken ning zijn gekomen, dat hij wel de gave van het brallend woord, maar niet den moed en de kracht en de bekwaamheid voor een daad van beteekenis bezit? Het is nauwelijks aan te nemen, dat hij na zooveel zelfoverschatting tot zooveel zelfkennis zou zijn genezen. En toch geven zijn krampachtige pogingen om, ondanks het ontevreden gemor in de rangen van de in hem geloovenden, zich op zijn voetstuk te hand haven en zich niet te laten neerhalen uit de contouren verduisterende nis, waarin het poli tieke bijgeloof van de „Hakenkreuzler" hem als een idool hebben neergezet, te denken. Zijn eisch van alles-of-niets lijkt wel voort te komen uit wilsterke heldhaftigheid, maar in werke lijkheid schijnt ook de angst om te veel van zijn schijn-luister te verliezen, wanneer hij afdaalt naar den beganen grond van de practische en positieve politiek daarbij een woordje mee te spreken. Indien de teekenen niet bedriegen, dan be gint ook in de oogen van vele partij genooten de glans van Hitler's leidersaureool te verblee- ken. Het conflict met Gregor Strasser, die een einde wenschte te maken aan de afzijdigheid der partij ten opzichte van de regeeringsver- antwoordelijkheid, en het oogenblik gekomen achtte om, waar alles krijgen onmogelijk bleek, met meer dan niets genoegen te nemen, en de daarop gevolgde party-dictatoriale reactie van Hitier spreekt in dit opzicht boekdeelen. Of er nog ooit een verzoening tusschen Strasser en Hitier tot stand zal komen, is moeilijk te voor zien. De laatste dagen doen geruchten de ron de, dat Gregor Strasser minister-president in Pruisen en vice-kanselier in het Rijk zou wor den. Aangezien deze geruchten geen melding maken van Hitler's naam in dit verband, zijn deze geruchten, indien zij op waarheid berus ten, voor twee uitleggingen vatbaar. Ofwel Hitier zou voor Strasser capituleeren en in een inschakeling van de N.S.D.A.P. in de regeering toestemmen, of von Schleicher zou Gregor Strasser tegen Hitier uit willen spelen om zoo doende een definitieve scheuring in de natio- naal-socialistische party te bewerken. Dit laat ste lijkt ons waarschijnlijker dan het eerste, want ook de geruchten, als zou Röhm, Hitler's Stafchef, die niettegenstaande zijn hoogstbe- denkeiyke en ergerniswekkende levenswyze door den leider in zyn belangrijke partyfunctie werd gehandhaafd, zich in een particulier onderhoud met von Schleicher zeer ontevreden hebben be toond over Hitler's politieke houding, wijzen in die richting. De principiëele vraag of de N.S.D.A.P. zooals Hitier wil, zal volharden in haar onvruchtbare oppositie, dan wel met wer- keiyk nationale gezindheid actief zal gaan me de-arbeiden aan den opbouw van Duitschland in de regeering, zooals Gregor Strasser dat wenscht, is nog niet beslist. De bespreking, welke de gewezen rijkskanse lier Von Papen met Hitier te Keulen heeft gehouden, had, volgens Von Papen, ten doel Hitier te polsen over een nationale concentra tie, waaraan de Nazi's zouden moeten deelne men. Of deze bespreking tot een resultaat heeft gevoerd, werd niet bericht. Het is niet onwaar- schüniyk, dat Von Papen als vriend van Von Schleicher deze bespreking officieus heeft ge voerd. Von Schleicher heet van plan te zyn eindelijk weer de normale verhoudingen te wil len herstellen en niet iedere Rijksdagzitting het risico te willen loopen van een motie van wantrouwen te krygen. Men beweert, dat hy de Hitlerianen wil verdeelen om zelf te kunnen beerschen. Voor Hitier zit er niet veel anders KOPENHAGEN, 6 Jan. (Per telefoon). Vol gens een bericht der „Berlinske Tidende" is een der grootste Russische luchtschepen heden in de nabijheid van Novgorod volkomen ver nield. Het luchtschip was kort voor Kerstmis een vlucht van Moskou naar Leningrad begonnen, doch moest spoedig na den start wegens sto ringen aan de machines een noodlanding maken. Vanmorgen steeg het luchtschip weer op, doch verloor wegens een nieuw motordefect het stuur. Het werd door den wind afgedreven naar Novgorod, waar het tenslotte in een groep boomen terecht kwam en volkomen vernield werd. De bemanning is gered. (United Press) op dan van tactiek te veranderen en zijn per soonlijke ydelheid te laten varen. Besluit hy tot deelname aan de regeering, dan zal hy daar door misschien de dissidenten in zyn party weer voor zich winnen. Blgft hy echter weigeren, dan lgkt een scheuring in de N. S. D. A. P. op den duur onvermijdelijk. Von Schleicher staat op het oogenblik tegenover Hitier wel byzonder sterk, want als hij tot Ryksdagontbinding en nieuwe verkiezingen zou overgaan, zou op overtuigende wijze in niet te loochenen cyfers biyken, hoeveel prestige de N. S. D. A. P. ook bij haar eigen leden heeft ingeboet. De hoogst compromitteerende veemmoord op Hentsch, het conflict met Strasser en de deplorabele toestand van de partyfinanciën hebben velen de oogen geopend, zoodat de reeds thans telkens te con- stateeren achteruitgang van het op de N. S. D. A. P. uitgebrachte aantal stemmen by nieuwe Rijksdagverkiezingen voor Hitier catastrophale afmetingen zou kunnen gaan aannemen. HAMBURG, 6 Jan. (V. D.) Ruim drie jaar geleden, op 5 November 1929 werd te Ham burg een oud-Rykskanselier ter aarde besteld. Toen was het de overleden Vorst von Bulow, die aan den schoot der aarde werd toever trouwd. Thans hangen opnieuw de vlaggen van alle openbare en van vele particuliere ge bouwen halfstok, en wederom hebben zich alle personen, die in het Duitsche ryk een belangryke rol spelen, verzameld om een graf van een oud-Rykskanselier, ditmaal van Dr. Guno. Gisterenavond werd, na een korte plechtig heid in den kring van familieleden en naaste vrienden, de kist met het stoffelijk overschot naar de Mariakerk te Hamburg overgebracht en opgebaard temidden van een schat van bloemen. Vier kapiteins van de Hamburg- Amerika Lijn hielden gedurende den nacht de doodenwacht. Te elf uur arriveerde de extra-trein uit Ber lijn mét vele vrienden van den overledene en tal van autoriteiten. Ook de schepen in de haven van Hamburg hebben de vlaggen halfstok. Alle schepen van de Hamburg-Amerika Lijn, die zich op zee bevinden, hebben vanmiddag te twaalf uur twee minuten gestopt. De Ujkrede in de Mariakerk werd uitgespro ken door den ZeerEerw. Heer Wintermann. Hy noemde Cuno een der edelste en verdien- steiykste Duitsche mannen, die in zyn jeugd de opkomst van het vaderland had beleefd. De taak van Cuno was na den dood van Ballin, als President van de Hamburg Amerika Lijn, reusachtig in omvang gegroeid. Hy heeft den stoot gegeven tot den wederopbouw van de Duitsche handelsvloot na den oorlog en werd ook geroepen om het vaderland zelf te leiden. Door zyn onbaatzuchtigen arbeid heeft hy erkenning gevonden in alle kringen. De Zeer Eerw. heer Wintermann eindigde met eenige persoonlyke herinneringen aan Cuno, van wien hy vooral het zonnige karakter en zyn wel dadigheid prees, waardoor het devies van dit leven was geworden „Per aspera ad astra." KOBURG, 6 Jan. (Reuter) Éx-koning Fer dinand van Bulgarye zal binnenkort een tocht van drie maanden ondernemen door Egypte, Soedan en Kenya. De vroegere monarch maakt gewoonlyk ieder jaar reizen, teneinde zyn bekende verzameling van zeldzame planten en vogels uit te breiden, doch dat hy thans besloten heeft een reis van drie maanden te gaan maken, wyst er op, dat hy zijn pogingen heeft opgegeven om naar Bulgarye terug te keeren. Ex-koning Ferdinand heeft vruchtelooze po gingen gedaan om weer in zijn land te worden toege'aten, waarby hy bezoeken aan Italië en eenige Balkan-Staten heeft gebracht, teneinde den steun van die landen te krygen, opdat zyn verbanning uit Bulgarye zou worden ingetrok ken. Zyn pogingen werden evenwel niet welwil lend ontvangen en hy keerde meer teleurge steld naar Koburg terug. S Meest matige Zuidwestelijke tot Noord- II westelijken wind, half tot zwaar bewolkt, EE EE mogelijk nog enkele regenbuitjes, zelfde EE temperatuur. Verdere vooruitzichten: aanvankelijk EE weinig bewolkt. Met mogelijk enkele EE EE regenbuitjes. Nadat de „verschijning" te Beauraing Dins dagavond j.l. aan de kinderen „vaarwel" heeft gezegd, hebben er geen verschyningen meer plaats gehad. Een redacteur van de Brusselsche „Standaard" verklaart, dat nu ook op ernstige gronden kan bevestigd worden, dat meerdere personen uit het volk staande houden, de verschijning te hebben gezien na de kinderen, Dinsdagavond, in het park Saint-Omer, naast den kloostertuin, in een denneboom. Getuigenissen door geloovigen en ongeloovi gen afgelegd, stemmen overeen. Men spreekt van opzienbarende bekeeringen van openbare zondaars van Beauraing, die zeg gen dat aan Gilberte Voisin werd verklaard: „Je convertirai les pécheurs" (Ik zal de zondaars bekeeren). Vijf personen, waaronder een socialist en een communist, door den redacteur ondervraagd, houden hardnekkig hun beweringen staande. Gilberte Degeimbre gaat weer naar de Zuster school, A'bert Voisin uaar de Staatsmiddelbare school. Gilberte Voisin naar het pensionnaat. Andrée Degeimbre verzorgt rustig de koeien thuis, en Fernande Voisin is hare ouders be hulpzaam in den winkel. De kinderen zyn rustig en gezond en zy be waren stil hun geheim. Ook Donderdag stroomden naar de plaats der verschyning duizenden vrome pelgrims, waaron der ook vele Vlamingen en Franschen. Met dank en liefde, gingen de kinderen ge volgd door een duizendkoppige menigte, opnieuw den rozenkrans bidden op de plaats waar 32- maal O. L. Vrouw hen is verschenen. Daarna werden hymnen gezongen by de grot. Er was geen verschyning, maar de diepste herinnering der kinderen is de schoonheid der Allerheiligste Maagd. „Elle est belle a pleurer toute la vie," zeide ons nog Andrée Degeimbre. (Zy is zoo schoon, om zyn heele leven te weenen). De huizen der kinderen worden letterlijk be stormd door de pelgrims. Tientallen personen waaronder verstokte geloofsvyanden, hebben reeds verklaard dat zy, na de kinderen, Dins dagavond eveneens de verschyning zagen. 'X mm# S "v >s> 5?>> <s. LONDEN, 6 Jan. (V. D.) De „Daily Telegraph" publiceert het merkwaardige bericht, dat de verzekeringspolis voor de „Atlantique" pas Woensdag j.l., dus op den dag dat de brand uit brak, werd geteekend. Het risico van de huidige verzekering dateert echter van November 1932. Het uitstel van de onderteekening van de polis vond zyn oorzaak in den omvang van de kleine TOKIO, 6 Jan. (V.D.) Het Japansche kabinet heeft Vrydag met algemeene stemmen de hou ding goedgekeurd der Japansche militaire auto riteiten te Sjanhaikwan. Het kabinet heeft het voorstel van den minister van Buitenl. Zaken aangenomen, waarby de onderhandelingen tot bijlegging van het incident-Shanhaikwan niet direct door het Japansche ministerie van Buit. Zaken zullen worden gevoerd, doch door de plaatseiyke Japansche vertegenwoordiging te Tientsin of Peking. Voor het geval de Chineesche regeering het plaatselyke karakter van het incident-Sjanhai- kwan niet zou erkennen, zou de Japansche re geering den Chineeschen autoriteiten geen nieu we voorstellen doen, doch de Japansche mili taire autoriteiten vrijheid van handelen geven. Het Japansche ministerie van Oorlog deelt mede dat, ondanks de van officieele Japansche zyde tot Tsjang Hsu Liang gerichte waarschu wingen, het Japansche hoofdkwartier thans op nieuw berichten heeft ontvangen, volgens welke Tsjang Hsu Liang in overleg met generaal Feng nog meer Chineesche troepen wil concentreeren. Met het oog op deze Chineesche troepenconcen traties moet de geheele militaire toestand in de provincie Jehol als zeer ernstig worden be schouwd. Den in Jehol gevestigden Japanners is aangeraden, de provincie te verlaten. Het Ja pansche hoofdkwartier verklaart, dat de mili taire operaties tegen de provincie Jehol zullen worden voortgezet, zonder de ontwikkeling van den toestand te Sjanhaikwan af te wachten. NANKING, 6 Jan. (V.D.) De Chineesche mi nister Lovenkan b>eft de vertegenwoordigers van Groot-Brittannië, Frankryk, Italië en Ame rika op de hoogte gesteld van de houding der Chineesche regeering nopens de militaire ge beurtenissen by Sjanhaikwan. De verschillende provinciale regeeringen van Zuid-China, onder leiding van de Kantonregee- ring, hebben een oproep gepubliceerd, waarin zy het Chineesche volk opwekken tot den stryd tegen het Japansche imperialisme. Zy verklaren o.a., dat het niet gaac om Sjanghaikwan, doch om de eenheid van China. Het Chineesche volk moet als één man opstaan en tegen Japan stry- den, indien het niet wil dat China een Japan sche kolonie wordt. De oproep is onderteekend door alle vertegen woordigers der provinciale regeeringen van Zuid- China en door het Kantonneesch uitvoerend comité van de Kwomintang. GENÈVE, 6 Jan. (Reuter). De Japansche de legatie alhier heeft eerst vandaag aan het Voi- kenbondssecretariaat twee mededeelingen doen toekomen over het „betreurenswaardige inci dent" van Sjanhaikwan. In het eene bericht wordt een uiteenzetting gegeven over het ont staan der gevechten en de bezetting der stad door de Japanners, in het andere bericht wordt door de Japansche regeering verklaard, dat zy zal trachten de kwestie te localiseeren en er geen uitbreiding aan te geven, voorzoover van Chineesche zyde daartoe niet geprovoceerd wordt. In een eveneens vanavond gepubliceerde nota der Chineesche delegatie wordt een bericht me degedeeld van den Chineeschen kolonel Ho te Sjanhaikwan over de gebeurtenissen aldaar. TOKIO, 6 Jan. (V. D.) De Japansche minis ter van Buitenlandsche Zaken heeft den Japan- schen ambassadeur te Moskou opdracht gegeven, de Sovjet-Regeering in te lichten omtrent de bezetting van het grensstation Pogranitsjnaja door de Japansche troepen en te verklaren, dat de bezetting niet beschouwd dient te worden als te zijn gericht tegen de Russische belangen. De bezetting is uit zuiver militaire en strategische overwegingen geschied, ter bescherming van den Chineeschen Oosterspoorweg tegen de Chinee sche benden. verzekeringswerkzaamheden, die met het afslui ten van een zoo groote transactie gemoeid zyn. Het blad dementeert het bericht dat de ver zekeringsondernemingen reeds op de Londensche markt de uitkeering voor de .Atlantique" zullen doen. De uitkeering kan echter zonder moeily'k- heid geschieden, omdat de betrokken firma's over voldoende Fransche valuta beschikken. Tegen de beschuldigingen van de nationalisti sche „Liberté", die den brand op de „Atlantique" aan sabotage wydt, richt zich Hervé in zyn blad „Victoiie." Hy verklaart,'dat kwaadwilligheid moet wor den uitgeschakeld. De .Atlantique" is evenals de in de Roode Zee door brand vernielde „Georges Philippar" door dezelfde werf gebouwd en door dezelfde maatschappy ingericht. Reeds het vorig jaar heeft een bekend archi tect van boord der „Atlanique" aan zyn familie geschreven, dat eigenlyk alleen de scheepsromp en de machine onbrandbaar zijn. terwyl de ge heele inrichting erop duidt, dat de ingenieurs en architecten landrotten zyn. By de inrichting is buitengewoon veel hout gebruikt, om het geheel een geheimzinnig tintje te geven, waardoor echter het brandgevaar sterk is gestegen, en daarop hadden ook de groote ver- zekeringsmaatschappyen gewezen en geweigerd het volle risico te nemen. De minister voor de Handelsmarine Leon Meyer is van Cherbourg weder naar Parys te ruggekeerd. Hy verklaarde, dat volgens het eenparig ge tuigenis alle gedachte aan brandstichting op de „Atlantique' is uitgesloten. CHERBOURG, 6 Jan. (Reuter.) Besloten is de .Atlantique" naar Cherbourg te brengen in- plaats van naar Le Havre, eerstens wegens de slechte zee, tweedens wegens rivaliteit met de Hollandsche sleepbooten om het bezit van het wrak, en ten derde, omdat men daar spoediger het vuur zal kunnen blusschen. Kapitein Schools heeft vannacht een radio gram gezonden aan de maatschappy in Bor deaux, waarin hy meedeelt, dat hy vandaag aan boord van het schip zal gaan, om de sleepwerk- zaamheden te leiden. Het schip brandt nog steeds, doch de commandobrug schynt niet ver brand te zyn; de kapitein hoopt het wrak met den boeg naar voren naar de Fransche kust te kunnen sleepen. Door eenige kapotte luiken zyn tengevolge van het slingeren groote hoeveelheden water het schip binnengedrongen. Vanmorgen bevonden de sleepbooten, waar onder de Nederlandsche Aioode Zee", zich nog op 70 myi van Le Havre; men kon de scheeps romp niet sneller dan 3 knoopen per urn- voort- sleepen. De minister voor de koopvaardyvloot, Léon Meyer, heeft verklaard, dat de oorzaak van den brand ligt ofwel in kortsluiting of in on voorzichtigheid. Het is nJ. best mogelijk, dat een nog brandende sigaret achteloos is wegge worpen op een der wollen matrassen in de eer ste klasse hutten, zoodat het vuur wellicht urenlang heeft gesmeuld voordat het tot uit barsting kwam. AMSTERDAM, 6 Jan. Naar wy vernemen, zyn de zeesleepbooten „Roode Zee", „Witte Zee", „Lauwerszee", allen van L. Smit Co.'s Inter- De verschyningen te Beaoraing. De „Atlantique" naar Cherbourg. Japans optreden in JehoL Engeland en Perzië. Russisch luchtschip vernield. Opheffing van het kantoor der Leipziger Messe te Rotterdam. Bemiddeling van den burgemeester van Velsen inzake de staking te Umuiden. Oprichtingsvergadering te Utrecht van den Ned. R. K. Bond van Kleermakerspatroons. Wetsontwerp ingediend tot wijziging van de Ziektewet. Te Amsterdam reed een auto in de Haarlem mervaart. De bestuurder verdronk. Het Intern. Christelyk Vakverbond vóór een kortere werkweek. nationale Sleepdienst te Maassluis, .Sunson", een Duitsche sleepboot, en de Fransche sleep booten „Iroise", .Abeille 21" en ,Abeille 22" thans bezig het wrak van de .Atlantique" naar Cherbourg te sleepen. De drie leden van de be manning der „Lauwerzee" bevinden zicb nog steeds aan boord van de .Atlantique". Het con- vooi staat onder leiding van den gezagvoerder van de „Roode Zee", kapitein D. Klinge uit Maassluis. De brand is nog steeds niet geWuscht. In de onderste laag van het schip vindt het vuur nog steeds nieuw voedsel. PARUS, 6 Jan. (Reuter). In den heden middag gehouden ministerraad gaf de minister van Handelsmarine den minister van Justitie aanleiding ook een gerechtelyk onderzoek naar den brand van de .Atlantique" in te stellen. Onder de verschillende sleepbooten zou in den aanvang in het geheel geen eenheid van optreden hebben bestaan, zoodat het schip niet van de plaats wegkwam. Eerst toen de kapitein van de „Atlantique" het commando op zich nam, slaagde men er in een georganiseerde actie te beginnen. In den loop der manoeuvres zou het vervolgens den Duitschen sleeper ge lukt zyn een touw vast te maken aan het wrak. De kapitein van de „Atiant.que" had den Duitschen sleeper daarop gelast dit touw los te gooien, hetgeen geweigerd werd. De Fransche kanonneerboot „Pollux" heeft ten slotte ge tracht tusschen den Duitschen sleeper en het wrak door te varen teneinde het touw te breken, hetgeen echter niet gelukte. De .Atlantique" is hedennacht om 1 uur de haven van Cherbourg binnengesleept. KEULEN, 6 Jan. (V. D.) De Keulsche bankier freiherr von Schroeder te wiens huize de by- eenkomst Hitler-von Papen heeft plaats gevon den, verklaart dienaangaande dat het initiatief der bespreking enkel en alleen van hem per soonlijk is uitgegaan. Het doel er van was, in een vertrouwelyk onderhoud den grondslag te zoeken voor een overeenstemming tusschen alle nationale krachten welke, naar het von Schroe der voorkwam, in de politiek opgewonden ty- den der laatste maanden meer en meer verloren ging. Niets anders is de bedoeling van het on derhoud geweest. Hitier en von Papen publiceeren de volgende gemeenschappelyke verklaring: Tegenover onjuiste combinaties, welke in de pers zyn verschenen betreffende de bijeenkomst van A Hitler met den vroegeren Rykskanselier von Papen, stellen ondergeteekenden vast dat de bespreking uitsluitend beoogde de mogelyk- heid na te gaan van de vorming van een groot nationaal politiek eenheidsfront, en dat in het byzonder de wederzUdsche opvattingen nopens het tegenwoordige Rykskabinet binnen het ka der dezer algemeene bespreking niet aan de ar de zyn geweest. AARNE BAIMK Koningstraat 27 - Telef. 14609 OFFICIEEL PHILIPS-REPARATEUR Hoogste stand op Zaterdag 9 nor vjn.: 768 Vooruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1