Het nieuwe Heilig Jaar ?'y Kingsford Smith en zijn beroemde Fokker \l u I St. Willibrordus De „Atlantique" m Rust aan 't front Botsing in Mexico mmms: 40 uur-conferentie l Vreemd geld Credietbrieven Assurantiën Het nieuws van heden RADIO MOORS Het Heilig Jaar VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DE SOUTHERN CROSS 1/ DE BAROMETER ZATERDAG 14 JANUARI 1933 VIJF EN VIJFTIGSTE JAARCANC No 18277 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen p. week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 N.V. Ned. Verzek. -Maatschappij Utrecht, Catharijnesingel 48 Hoofdinspectie Amsterdam Adm. de Ruijterw. 242, Tel. 82797 Kanitaal- en Volksverzekering DE AANKONDIGING Zal de plechtigheid der opening van de H. Deur herhaald wor den als in 1925, of ach terwege blijven als in 1929? Vorstelijke bezoekers Heeft Amanulah zich bekeerd tot het Katholicisme? Bijzonderheden, die met groote waarschijnlijkheid wijzen op brandstichting Een anonyme brief Het Weer i GEWAPENDE „VREDE" IN HET VERRE OOSTEN Chineesche vice-minister in het Noorden, om te onder handelen Blijde gebeurtenis te Sofia Opleving van de boycot Accoord met Amerika? De vredestichtersgraven zich in de provincie Jehol in loopgraven in Tusschen regeeringstroepen en Christeros Fransch debat over het Verre Oosten Met zijn trouwen Fokker volbracht hij een recordvlucht om den aardbol en over alle wereldzeeën De jongste vlucht naar Nieuw-Zeeland De vogeldie over den geheelen aardbol vloog DE CRISIS IN ROEMENIË De arbeidersgroep stelt voor de loonen te handhaven Aardverschuiving op Majorca Huis bedolven en oogst vernield f DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN Te verschijnen bullen betreffende bijzondere aflaten Gevaarlijke slangenbeet Giftige Mamba te Rotterdam bijt een knecht te Glasgow LEIPZIGER BONTHANDEL NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Morgen zal In den „Portico" van Sint Pie- ter de Apostolische Constitutie worden voorgelezen, waarmee het Buitengewoon Jubeljaar, dat de Paus in zijn Kersttoespraak van 24 December aankondigde, plechtig wordt ingesteld. Over den aard dezer Constitutie valt nog niet veel te zeggen. Het aanstaande Buitengewoon Jubelpaar is zoo onverwacht gekomen, dat men er ook in Rome en zelfs in het Vaticaan vol komen door verrast werd. Uit 's Pausen Kerst toespraak echter en ook uit de rede welke de H. Vader Zondag in de Consistorie-zaal by de plechtigheid waarover onze Romeinsche cor respondent bereids berichtte uitsprak, meent men te mogen afleiden dat de intentie der by- zondere gebeden welke Z. H. Pius XI voor het verdienen van den Jubileum-Aflaat gelasten zal, de vrede zal zijn onder de menschen en de volken. Waar het laatste Jubeljaar 1929 ter herdenking van 's Pausen Gouden Priesterfeest van 31 December 1929 tot 30 Juni 1930 verlengd werd, acht men het waarschyniyk, dat ook het nieuwe Jubeljaar verlengd zal worden en wel met een vol jaar. Van Passie-Zondag 1933 tot Tweeden Paaschdag 1934 zou de Jubileum-Aflaat dan uitsluitend te Rome verdiend kunnen wor den, terwyi pas daarna de voordeelen en gun sten van dit hooge kerkelijke feest tot heel de wereld zouden worden uitgestrekt. Over de geschiedenis der Jubileum-Jaren zul len we hier niet uitweiden. Ze zijn bekend, nadat Leo XIII het H. Jaar 1900 en Pius XI het H. Jaar 1925 en het Byzonder H. Jaar 1929 vierde. Men herinnert zich de grcote plechtigheden, welke een Jubileum-Jaar plegen te vergezellen in de vier patriarchale Basilieken van Sint Pieter, Sint Jan van Lateranen, Maria de Meerdere en Sint Paulus. Als vaststaande mag men aan nemen, dat de Basiliek van het H. Kruis, dé Santa Croce in Gerusalemme, in den loop van dit jaar ook in een teeken van bijzondere ver eering zal staan. Daar de titularis dezer Basi liek, Z.Em. Kardinaal Van Rossum, overleden is en zyn opvolger nog niet werd benoemd, zal de Paus vermöedeiyk een Legaat afvaardigen om Kardinaal-titula»is te vervangen. Wat nog tot het domein der veronderstellin gen behoort, is het al of niet openen van de H. Deur: of liever, van de H. Deuren, want er zyn er vier, in elke Patriarchale Basiliek één. De Rome-pelgrims kennen deze deuren, die eigeniyk op alles behalve deuren geiyken. Wit marmeren platen zyn het met een ingelegd bronzen kruis, die een der toegangen van Sint Pieter, Sint Jan van Lateranen, Maria de Meer dere en Sint Paulus afsluiten. De H. Deur is niet zoo oud als het H. Jaar. Werd dit immers den 22 Februari 1300 ingesteld door Bonifacius VIII, het openen en sluiten eener H. Deur werd pas voor het eerst verricht door Alexander VI in het jaar 1500. Zal Z. H. Pius XI op Passie-Zondag de H. Deur openen, welke door Hem in 1925 geslo ten werd? Of zal de iL Deur gesloten biyven zooals in het Buitengewoon Jubileum-Jaar 1929? Wanneer de H. Deur geopend wordt, moeten de pelgrims, die alleen of in processie komen om den Jubileum-Aflaat te verdienen, er de Basiliek door betreden. Twee koningen, twee éx-koningen en ruim honderd prinsen hebben reeds officieel hun be zoek aan Rome aangekondigd en in het Vati caan worden bereids maatregelen getroffen om hen op passende wyze „e ontvangen. De koninklijke bezoeken zullen met even groo- ten luister gepaard gaan als vroeger. Voor het eerst zullen de koninklijke bezoekers gebruik maken van den Vaticaanschen spoorweg en zy zullen dus rechtstreeks naar de Stad van het Vaticaan reizen zonder eerst Rome te betreden. Dit beteekent een groote vereenvoudiging van het ceremonieel, daar de vorsten die tot nu toe een officieel bezoek brachten aan den Paus, eerst een bezoek verplicht waren aan den koning van Italië, in wiens hoofdstad zij immers verbleven. De bepaling, die na de gebeurtenissen van 1870 werd uitgevaardigd, dat een vorst die den Paus bezocht, den koning van Italië niet bezoeken mocht, en dat een vorst die den koning van Italië bezocht, niet tot den Paus kon worden toegelaten, was reeds door Pius X afgeschaft, daar zy voor vele vorsteiyke personen een be zoek aan Rome onmogeiyk maakte: het recht streeks kiezen immers tusschen Paus en koning bleek om staatkundige redenen dikwüls te be zwaarlik. De beide koningen, die reeds een bezoek in het H. Jaar hebben toegezegd, zyn Victor Ema nuel III van Italië en Albert van België. Res pectievelijk zullen zy vergezeld zyn van koningin Helena en koningin Elizabeth. Ex-koning Alfons XIII en ex-koningin Victoria van Spanje, ex- koningin Amalia van Portugal, ex-lceizerin Zita en Amanullah, ex-koning van Afghanistan, zul len eveneens een pelgrimstocht naar Rome ondernemen. Omtrent Amanullah's bezoek aan den H. Va der koestert men vrij groote verwachtingen, daar het gerucht van 's khans bekeering tot het Katholicisme steeds hardnekkiger wordt Evenals in 1928 zal koningin Soerya Amanullah hem niet kunnen vergezellen. Hun huweiyk is immers volgens den Mahomedaansche ritus vol trokken en daar de Islam de veelwijvery goedkeurt, kan volgens de katholieke opvatting aan koningin Soerija de waardigheid van echt- genoote niet worden toegekend. De ontvangst der koninklijke bezoekers door de Vaticaansche hoogwaardigheidsbekleders op het besloten terrein der Stad van het Vaticaan, berooft de,Romeinen natuurlijk van het mooie schouwspel der feestelijke ontvangst aan het Termini-station. Ze zullen daarvoor echter wor den schadeloos gesteld door het bezoek der koninklük stoet aan de Patriarchale Basilieken, dat telkens met groote praal zal plaats heb bes. Voorts verwacht men ten Vaticane enkele burgeriyke staatshoofden. Het bezoek van den Oostenryksche president Miklas is verzekerd. Voorts hoopt men dén Franschen president Lebrun en de presidenten van enkele Zuid- Amerikaansche staten in de Stad van het Vati caan te mogen begroeten. Een moeiiykheid is het hier, dat de grondwet van verschillende staten in Latynsch Amerika den president ver biedt om zich buiten het land te begeven. Alle Kardinalen en vrywel alle Aartsbisschop pen en Bisschoppen zullen in den loop van het H. Jaar naar Rome reizen en als gewoonlijk vyrtlg tot duizend pelgrims meebrengen. Even als in 1929 zal de H. Vader dageiyks van 's mor gens negen uur tot 's middags vier uur de pel grims ontvangen en toespreken. Voor de Jubileum-medaille, welke de Paus in het Jubel jaar eigenhandig aan de pelgrims pleegt uit te reiken, zijn de ontwerpen reeds gereed. Een uiterst gunstige omstandigheid is ae aan vang van 't H. Jaar omstr. Paschen. De praktijk leert dat ook de grootste plechtigheden in het begin van het jaar geen vreemdelingen trekken. Pelgrims en toeristen komen by voorkeur tegen Paschen, wanneer de lente in Italië op haar mooist is en de gloeiende zomer nog niet dreigt. Van de Italiaansehe spoorwegen verwacht men belapgryke kortingen op de tarieven. Minstens gedurende enkele perioden zal de reis van de Italiaansehe grens naar Rome en terug om streeks 120 Lire 15.50 in de derde klasse en 190 Lire 25 in de tweede klasse kos ten. Voor gezelschappen zyn deze pryzen nog lager. PARIJS, 13 Jan. (Reuter.) Het „Journal des Débats" publiceert een telegram uit Bordeaux, waarin gezegd wordt, dat de onderzoekers naar den oorzaak van den brand der „Atlantique" vernomen hebben, dat op den Maandag, die vooraf ging aan het vertrek van de „Atlan tique" uit Pauillac naar Le Havre, een t-x. chauffeur iemand vervoerd hééft vamni "77 deaux naar Pauillac, die een pakje by zien droeg. Deze persoon is aan boord van het schip gegaan en keerde 20 minuten later met leege handen terug. De geschiedenis zou op zich zelf van geen beteekenis zyn, indien mén vandaag niet te weten was gekomen, dat dé hoofdadministra teur der marine de Bouray den volgenden dag een anonieme brief heeft gekregen, waarin werd aangekondigd, dat de „Atlantique" tydens de reis naar Le Havre zou verbranden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini| Meest zwakke wind, waarschyniyk uit Oostelijke richtingen, betrokken tot zwaar- of halfbewolkt, waarschyniyk weinig of geen neerslag en des ochtends iets kouder. Verdere vooruitzichten: Des nachts iets kouder. Zon op 8.06, onder 4.13. Licht op j= 4.43. Laatste Kwartier 19 Januari. SOFIA, 13 Jan. (Reuter). De koningin heeft hedenmorgen een prinsesje ter wereld gebracht PEKING, 13 Jan. (Per telefoon). De Chinee sche centrale regeering schynt pogingen in het werk te stellen, met Japan tot een regeling te komen aangaande de Sjanhaikwan-aangelegen- heid. De onder-minister van Buitenlandsche Zaken uit Nanking, Lioe Tsjoeang Tsji, heeft ingevolge instructies van de centrale regeering een onder houd gehad met maarschalk Sjang Hsu Liang. Daarna begaf hy zich naar Tsjinwengtau, om overleg te plegen met den Chineeschen comman dant aldaar Ho Tsjoe Kwo. Lioe zou gemachtigd zyn om het Sjanhaikwan-incident te regelen en te localiseeren. Uit Tsjengte wordt gemeld, dat de gouverneur van de provincie Jehol, Tang Joe Lin voorne mens is het vpandeiyke kamp aan te vallen. Dertig duizend insurgenten, o.w. zich ook „Groote Zwaarden" bevinden, verontrusten reeds de Japansche troepen van Taunan in Mandsjoerije tot aan den Grooten Muur. In Zuid-China leeft de boycot tegen Japan weer op. De Chineesche handelskamer te Sjang hai heeft aan de organisaties van handel en industrie in de omgeving van Sjanghai een rondschryven gericht, waarin tot de boycot van Japansche waren, waartoe na de Japansche be zetting van Moekden in 1931 besloten werd, op- -uw wordt aangespoord. ziet rondschryven verklaart, dat de boycot en de guerilla de eenige wapens zyn, welke China ter beschiking staan. Ongeveer 50.000 baal Japansche waren werden deze maand in het Jangtsedal verkocht. Aan het front van Sjanhaikwan, alsmede te Tientsin, heerscht momenteel volkomen rust. (United Press) TOKIO, 13 Jan. (Per telefoon). Naar het pers agentschap Nippon Dempo uit Nanking ver neemt, zouden de Vereenigde Staten met de Nankingregeering een overeenkomst hebben bereikt, volgens hetwelk Amerika aan China, in het geval van een oorlog met Japan, levens middelen en munitie zou leveren. (United Press) MEXICO CITY, 13 Jan. (V. D.) In verband met de maatregelen der regeering tegen oe Katholieke Kerk in Mexico, is het in het grens district Ja'isco tot hevige gevechten gekomen tusschen Mexicaansche regeeringstroepen en V regeeringsvijandige aanhangers der z.g. Chris teros, d. i. een nieuw gestichte groep, we'ke dc rechten der Katholieke Kerk wil verdedigen Twee afdeelingen der Christeros werden ver flagen. Zij hebben acht dooden achtergelaten terwyi velen hunner gewond werden. PARIJS, 13 Jan. In de Fransche Kamer is het naar aanleiding van de vaststelling van het tydstip voor de behandeling van eenige inter pellaties over de gebeurtenissen in het Verre Oosten tot een kort debat gekomen. Paul Boncour weigerde een vast tijdstip te aanvaar den, aangezien de Volkenbond de volgende week dezelfde kwestie zai behandelen. Een links afgevaardigde noemde de houding van Japan een schending van de sedert 1919 onder- teekende verdragen. De rechtsche afgev. Tastes zeide dat de enkele intellectueelen in Nanking zich niet kunnen beschouwen als de vertegen woordigers van China. In Japan daarentegen heeft Frankryk een vast vriend. Japan is de iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui ft Air Commodore Sir Charles Kingsford-Smith heeft met zyn oude trouwe „Southern Cross" weer eens van zich doen spreken, door zijn vlucht van Australië naar Nieuw-Zeeland, een tocht, dien hij reeds eenmaal in beide richtin gen heeft volbracht. Het merkwaardigste van deze vlucht is wel, dat zy werd ondernomen met een van de oudste Fokker vliegtuigen, die in gebruik zijn, een toe stel, dat bovendien een roemryk verleden heeft. In 1925 werden aan Sir George Wilkins, den Bekenden Poolonderzoeker, twee Fokkers gele verd, n.l, een driemotorige en een één-motodge. De driemotorige werd met ondcr- deelen van de éen- motorige gerepa reerd en daarna in de Vereen. Staten voor verschillen de doeleinden ge bruikt. O.a. werden verscheidene po gingen gedaan, 't duurrecord zonder by vulling in de lucht te verbete ren. Hierna ging ,y in het bezit van Kingsford- Smith over, die haar „Southern Cross" doopte. Op 31 Mei 1928 -tartte cleze voor de eerste vlucht Kingsford Smith over den Stillen Oceaan, van San Francisco naar Australië. In drie etappes werd de totale iJ... afstand van 21.000 KM. afgelegd. Op 11 Augus tus 1928 maakte Kingsford-Smith met zyn „Southern Cross" een non-stop-vlucht van Mel bourne naar Perth (3220 K.M.) en terug. Daar na vloog hij als eerste over de Tasman Zee naar Nieuw Zeeland (2300 K.M.). Over de heenreis deed hy 14 uur, doch op den terugweg had hy met zwaren tegenwind en stormen te kampen, zoodat hy hiervoor niet minder dan 21 uur noo- dig had. Op 30 Maart 1929 vertrok Kingsford-Smith van Sydney voor een recordvlucht naar Enge land. Na ongeveer 3600 K.M. boven de onher bergzame binnenlanden van Australië te heb ben afgelegd, moest hy wegens benzinegebrek een noodlanding maken en leed met zyn be manning gedurende 12 dagen ongekende ontbe ringen. Eindelyk werd hij door een hulpexpe ditie ontdekt en kon, na benzine te hebben ont vangen, den terugtocht aanvaarden. Op 26 Tuni d.a.v. herhaalde hy zyn poging en ditmaal slaagde hy. De „Southern Cross" werd daarna naar Am sterdam overgevlogen, waar zy in de Fokker fabriek grondig werd nagezien en gereed ge maakt voor de vlucht over den Atlantischcn Oceaan, de eerste Oost-West-vlucht, die zou slagen. Met den K. L. M.-vlieger Van Dyk als tweede bestuurder startte Kingsford-Smith op 24 Juni 1939 va nlerland. De vlucht was door weersomstandigheden, vooral door den mist zeer moeilyk, doch mede dank zy de bekwaam heid van John Stannage, den marconist, werd zy tot een goed einde gebracht. Van New York vloog de „Southern Cross" naar San Francisco en volbracht hiermede de recordvlucht om den aardbol en over alle wereldzeeën. Ook op de jongste vlucht naar Nieuw-Zeeland was Jonn Stannage met de radio belast. Het zal velen Nederlandschen vrienden van Kingsford-Smith en John Stannage interesseeren te vernemen, dat de laatste nu met zyn „oom" de reis heeft gemaakt. Stannage is namelyk het vorige jaar met een nicht van Kingsford-Smith in het hu weiyk getreden. BOEKAREST, 13 Jan. (Reuter.) Koning Ca rol heeft de samenstelling van een nieuw ka binet opgedragen aan den vroegeren minister president Vajda. GENèVE, 13 Jan. (V. D.) In de zitting van heden van de Internationale Arbeidsconferentie heeft de arbeidersgroep een voorstel ingediend, om by de behandeling van de ontwerp-conven- tie betreffende de 40-urige werkweek uit te gaan van het principe, dat de weekloonec en maandsalarissen door de verkorting van den werktijd niet verlaagd mochten worden. De vertegenwoordigers van de arbeidersgroep ver klaarden de internationale toepassing van de 40-uren-week als het eenige middel tot ver mindering van de werkloosheid. De Britsche Vakvereenigingsvertegenwoordi- ger Arthur Hayday verklaarde, dat de arbei dersklasse niet in staat en niet bereid was, nieuwe offers te brengen. De Engelsche arbei ders betreuren de botte afwijzing van het denk beeld van verkorting van den arbeidstyd door de Engelsche regeering. Thans diende men er echter internationaal en planmatig toe over te gaan. De Italiaansehe arbeidersgedelegeerde Cla- venzani verklaarde, dat de crisis nog in hevig heid zou toenemen, indien niet terstond de ar beidstijd werd herzien. De adviseur van de Fransche arbeidersgroep, Gignoux, verklaarde, dat een herziening, die niet tegelykertijd tot herstel van het bedrijfs leven voerde, slechts een nieuwe verergering van den toestand kon beteekenen. BARCELONA, 13 Jan. (Reuter). Op het eiland Majorca zouden verscheidene mijlen land, niet ver van Palma, naar zee zyn afge zakt. Door deze zware aardverschuiving zou een huis bedolven zijn en de amandeloogst vernield. De verschynselen gaan gepaard met een onderaardsch gerommel en ontploffingen, waar door groote brokken steen en massa's aarde tot op groote afstanden werden weggeslingerd. De eilandbewoners zyn doodelyk verschrikt over deze ongewone gebeurtenissen. Tot dusver is geen melding gemaakt van per- soonlyke ongelukken. RIME IMK gendarme van den vrede in het Verre Oosten De vaststelling van een termijn voor het be antwoorden der interpellaties is uitgesteld. Minister-president Paul Boncour verzekerde dat Frankryk's vriendschap met Japan onge schokt was. Te Genève zou Frankryk steed: weer opnieuw beproeven een verzoening tus schen beide landen tot stand te brengen. Frankryk's missie by den Volkenbond zou zyn, de twee staten vooreerst tot rust te brengen. Verder zou Frankryk zich houden aan het Volkenbondspact. De „Atlantique" door brandstichting vernield? Uit Rotterdam afkomstige gifslang verwekt -«• satie te Glasgow, De 40-nnr-conferentie te Genève. Vreeselijk drama te La boe an Bil ik. Aardverschuiving op Majorca. Moordaanslagen te Nijmegen en te Rotterdam. Rondom de 100.000 speenvarkens. Brand in een muziekmagazyn te Nymegen. Domaniale mijn tegen den fiscus. Contingenteering van melkroom-import in Bel gië. Wijnkoop in ongenade gevallen. Aantal effecten ter waarde van twee ton ver dwenen. Bij een anto-botsing onder Munster werd een groot aantal Nederlanders gewond. Het schnldbedrag van Indië gewijzigd. Doodelyk motorongeval by Arnhem. K. B. afgekondigd inzake vuurwapenen. Stakersrelletjes te Zwolle. O Koningstraat 27 - Telef. 14609 OFFICIEEL PHILIPS - REPARATEUR e ROME, 13 Jan. (Reuter). Naar de „Osser- vatore Romano" bericht zullen in verband met het a.s. Heilig Jaar. behalve de afkondigtngs- bulla, nog drie andere bullen verschynen. Een dezer bullen zal betrekking hebben op aflaten, mede in verband met buiten Rome te houden byzondere feestelykheden; in de tweede zullen de volmachten der biechtvaders in by- zonderheden worden opgesomd; de derde zal bepalingen bevatten, op grond waarvan zieken, gevangenen en degenen, die om geldelyke rede nen geen pelgrimsreis naar Rome kunnen maken, aan aflaten deelachtig kunnen worden. LONDEN, 13 Jan. (Reuter.) Te Glasgow ontving men gisteren vanuit Rotterdam een zending slangen, die door een knecht werden uitgepakt zonder eenigen argwaan, omdat men wist, dat het onschuldige exemplaren waren. Het bleek echter, dat zich onder de party een z.g. groene Mamba-slang bevond, waarvan de beet doodelyk is. De ontdekking geschiedde te laat, de knecht werd gebeten, doch zyn '.even kon gered worden, doordat onverwyld vanuit den dierentuin te Londen een anti-Mamba- serum naar Glasgouw werd gezonden. Een dringende boodschap is vandaag aan den Rotterdamschen handelaar gezonden, om hem ervan op de hoogte le stellen, dat zyn zending een van de meest doodeiyke exemplaren bevatte en dat op zyn prysiyst twee van zulke rep tielen stonden. Hy is dus waarschyniyk, zon der het zelf te weten, nog in het bezit van zulk een gevaarlyke Mamba. De Mambaslang, die te Glasgow is aange komen, is nu opgezonden naar de Zoo in Lon den. De oorzaak, dat de beet niet terstond doodelyk is geweest, moet worden gezocht ui het gure Engelsche klimaat en aan het feit, dat de slang vermoeid was door de lange reis van uit Rotterdam. KORTE BONTJASJES NAAR MAAT f29.75 GROOTE HOUTSTRAAT 103 - HAARLEM I V V.VAVV vimillllllllll II /JJ7 7 S SS Hoogste stand op Zaterdag 9 uur vju.: 766 Vooruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1