STADSNIEUWS Hotel de Leeuwerik (De Leidsche Courant Haarlem, 14 Jan. BEURS VAN AMSTERDAM Kerklüjsten Wisselkoersen ZATERDAG 14 JANUARI de Leeuwerik de Leeuwerik de Leeuwerik is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIEN St. Vincentiusbibüotheken ZATERDAG 14 JANUARI 1933 K.J.M.V. „DE KRING" Tooneelavond in den Stads schouwburg Gemeente-ambtenaren In de tram dood gebleven Diefstal Te water geraakt DE MACHT VAN HET KLEINE Twee jaar lang sigaren gestolen ,St RAPHAEL' De loonsverlaging TEYLER'S MUSEUM Teekeningen van J. Teixeira de Mattos KASGELDLEENING Te Bloemendaal Mgr. Biermans INVOERING WETHOUDERSPENSIOEN Principieele beslissing te Bloemen daal gevraagd Vossen in de Zandvoortsche duinen? Tel. 10514 - Kruisstraat 30-32 BURGERLIJKE STAND VRAAGT PROEFEXEMPLAAR I AUTOBUSLIJN IN BLOEMENDAAL Wie moet exploiteer en? Aangehouden MUZIEK DERDE GEMEENTELIJK ORGELCONCERT Solist: Louis van Tulder (tenor) ST. AUGUSTINUS- VEREENIGING De heer Speller jubileert UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE HAARLEMMERLIEDE HEEMSTEDE SANTPOORT HOCKEY De competitie AGENDA 15 Januari 16 Januari Apotheekd iensten Tweemaal per jaar biedt de Katholieke Jonge Middenstandsvereeniging „De Kring" haar do nateurs, vrienden en vriendinnen een tooneel avond aan in den Stadsschouwburg en steeds weer is de zaal uitverkocht. Een en twintig jaar bestaat „De Kring," hoewel hij de laatste jaren een ander karakter heeft gekregen en in de rij der sociale verenigingen is opgenomen. Vele tradities zijn echter voortgezet en de nieuwe leiding heeft begrepen, dat de tooneeluitvoerin- gen moesten blijven behooren tot de zoo graag gewilde middenstands-bijeenkomsten in onze stad. Het is dan ook geen wonder, dat het gisteravond weer dik in orde was! De kern van onzen katholieken middenstand was pre sent en de bloem daaruit vertoonde zich in de nieuwste en smaakvolste toiletjes, wat niet te verwonderen is, omdat de winkeliers goed voor den dag moeten komen! Ditmaal misten we het keurige programma boekje met menigen origineelen omslag, van een der leden. Ook al crisis en malaise? En hoe moeten we nu weten, bij wien we onze inkoopen in de stad moeten doen? Na het gebruikelijke openingsspeechje van den voorzitter, Ton Lohman. kwam de tooneelclub voor het voetlicht met het blijspel „Getrouwd of niet getrouwd?!" een Amerikaansch nieman- dalletje vol verwarring en nonsens. In de appar tementen van Alfred Cherry' te New York maakte men 'n onrustigen ochtend, een bewo gen middag en een stormachtigen avond mede. En dat alles omdat hij de schuld voor zijn schulden op zijn vrouw wierp, terwijl hij geen vrouw bezat. Och, het was een ingewikkelde in trige, waaraan zoo nu en dan geen touw was vast te knoopen. Arie Sprayt gaf op uitstekende wijze de hoofdrol van den vrijgezel-echtgenoot- vader en verloofde weer, hij speelde beschaafd en natuurlijk en bleek zijn rol uitnemend te kennen en te begrijpen. Cor Tak, die aardige regie-vondsten had, speelde bovendien voor but ler. Zijn spel was het beste op de wanhopige momenten en hij was bijzonder in het tweede bedrijf, toen hij zijn vrouw als ondergeschikte moest bedienen. Dré Mascini was voor deze ge legenheid als neger verschenen en zijn slungel achtigheid en onbeholpenheid oogstten menig lachsalvo. Piet Dieben hebt-n we meer als no taris zien spelen, maar ditmaal kon hij zich eens flink uitvieren, waardoor zijn speel-capaci- teiten duidelijk bleken. Een echte gezellige oude heer, benijdenswaardig om z'n gemoedelijkheid! Dat Mieke Janssen de vrouwelijke ster van het gezelschap zou zijn konden we de vorige maal reeds vermoeden, toen ze in een éénacter debuteerde. Kittig en charmant, maar vooral ondeugend, was ze als de dienstbode, later wat al te uitbundig, waardoor ze soms het samenspel vergat. Het frissche, origineeie pakje in het eerste bedrijf stond haar beter dan de groot- mondaine gouden mantel in het derde. Juist, omdat ze zoo ondeugend was! Go Vintges had een ondankbare, maar zware rol, die ze keurig gespeeld heeft. Haar ma noeuvre met de binocle pakte direct het publiek en het is jammer, dat ze deze geestige trouvaille niet meer heeft uitgebuit. Fransje Hetem en Toos Sanders voldeden best in hun kleinfre rollen. Een speciale pluim nog op de hoed van Mr. Carnaro, oer-komisch voorgesteld door Her man Peeters. Hij was misschien drie minuten op het tooneel, maar het was een creatie om niet te vergeten! Wat een verschrikkelijk, uit gemergeld, slobberig en pantoffelig mannetje! Alle hulde voor deze uitbeelding! Dat de dames aan het slot bloemen kregen en alle spelers veel en langdurig applaus zal nie mand verwonderen. Het was een vlotte vertoo ning, en men kon merken, dat de regisseur alles gedaan had om deze uitvoering tot in de puntjes te verzorgen. Bijzonder en tot eer van „De Kring" zij vermeld, dat om 11 uur het scherm voor het laatst zakte. Dat is een heel speciale verdienste! v. W. De Algemeene Vereeniging van Gemeente- Ambtenaren in Nederland, afdeeling Haarlem, hield hare jaarvergadering. Mededeeling werd gedaan van de gevoerde acties inzake het ambtenarenreglement en voor de belangen der leden. Algeheele instemming werd met het beleid van het bestuur betoond. De rekeningen over 1932 en de begrootingen voor 1933 werden vastgesteld, terwijl hieruit een financieel krachtige positie der vereeniging blijkt. De heeren T. van Barneveld en F. M. Aukes werden bij acclamatie als bestuursleden her kozen. Voor de commissie van overleg voor de amb tenaarszaken en de dienstcommissies werden de leden en plaatsvervangende leden aangewezen De afdeeling vierde tevens haar le lustrum, hetgeen in verband met de algemeene ongun stige economische toestanden niet in een fees telijke bijeenkomst zal worden herdacht. Gisteravond om kwart over 11 uur is in een tramrijtuig bij het Kleverpark de 57-jarige Bloemendaler H., die zich onwel gevoelde, plot seling overleden. Het stoffelijk overschot is per Mathot-ziekenauto naar het St. Elisabeths-gast- huis vervoerd. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van vijf kippen en een haan van een terrein aan de Gravinnesteeg. Gisterenavond omstreeks half 5 reed de 54- jarige H. S. per rijwiel van de Eendjespoort- brug langs het Spaarne, waar hij te water geraakte. Hij werd met een reddingshaak met vereen de krachten op het droge gebracht, evenals zijn fiets. Door het schuren langs den walmuur liep hij eenige hoofdwondjes op. Hij is per Mathot-ziekenauto ter observatie naar het St. Elisabeths-gasthuis gebracht. Sedert eenigen tijd werden bij een der siga renwinkeliers in de Slachthuisstraat sigaren vermist. Hij deed bij de politie aangifte. De recherche heeft daarop op heeterdaad betrapt een 18-jarigen kappersbediende, op het oogen- blik, dat hij twee sigaren van 10 cent van de toonbank nam. Hij werd naar het bureau van politie gebracht en bekende daar, dat hij gedurende de laatste twee jaren bij herhaling eenige sigaren van de toonbank heeft ontvreemd. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Vrijdagavond hield de afdeeling Haarlem I (Spoor) van „St. Raphael" een buitengewone vergadering in het gebouw ,St. Bavo." Wegens de nog steeds voortdurende ongesteldheid van den heer De Rooy stond de vergadering onder leiding van den tweeden voorzitter, den heer Spriering. - De agenda bevatte slchts één punt: De nieu we voorstellen der directie. In het kort samen gevat beteeken t dit 8 pet. loonsverlaging. Dus de 5 pet. loonkorting vervalt en wordt 8 pet. verlaging. De bijdrage der gezinsleden van het Z. en O. fonds komt voor rekening der directie. De datum van ingang is 1 April. Begrijpelijk was er weinig enthousiasme onder de talrijk opgekomen leden, wat ook duidelijk tot uiting kwam. Want hoe is de ge- geschiedenis? Na jarenlang een slechte loon regeling te hebben gehad kwam er eindelijk een kentering en veroverde het spoorwegper soneel zich een positie. De herhaalde aanval len op het levenspeil echter brengen het per soneel weer ver terug. Uit de gehouden besprekingen bleek de verbittering er tegen en het is dan ook onder protest dat de afdeeling noodgedwongen de voorstellen aanvaardde. In Teyler's Museum wordt van 17 Januari tot en met 11 Februari een tijdelijke tentoon stelling houden van tekeningen door Joseph Teixeira de Mattos met bruikleenen uit 's Rijks Prentenkabinet te Amsterdam, het Gemeente- Museum te Den Haag, het Museum Kröller— Miiller aldaar en enkele particuliere verzame lingen. De tentoonstelling omvat portret-, figuur- en dierstudies, stillevens, stadsbeelden, schedels van mensch ep dier. Het museum is geopend: eiken werkdag van 113 uur en den eersten Zondag van elke maand van 13 uur. B. en W. van Bloemendaal stellen den raad voor een kasgeldleening te sluiten van ten hoogste 300.000 tegen een rente van niet meer dan 1% boven hetp romesse-disconto van de Nederlandsche Bank. Aflossing vóór 31 December 1933. Mgr. heeft Vrijdagmiddag om 3 uur Den Bosch verlaten en naar de familie Schouten hier ter stede vertrokken, alwaar Z. H. Exc. eenige dagen hoopt te vertoeven. In de laatst gehouden vergadering van den Bloemendaalschen raad is B. en W. gevraagd, prae-advies uit te brengen over al- of niet-in- voering van wethouderspensioen. B. en W. deelen thans mede, dat zij, alvorens met een voorstel tot invoering te komen, gaarne zouden vernemen, of het beginsel de instem ming van den raad heeft. Hier gaat de stellige meening rond, dat er in de Zandvoortsche duinen thans vossen huizen. Men meent dit te moeten afleiden uit de talrijke resten van vogels, die men begraven of half verstopt in de duinen vindt. Voorna melijk zijn het fazantenvogels, die op een ge heimzinnige manier het leven hebben gelaten. We hebben eens gevraagd aan hen, die dage lijks in de duinen verkeeren. Maar tegenover de beweringen van hen die zeggen de dieren gezien te hebben stellen zij, dat hoogstens van marters sprake kan zijn. Er wordt scherp uitgekeken om zekerheid te krijgen daar deze situatie voor de jacht althans niet gunstig is, maar zekerheid heeft men nog niet kunnen krijgen. het oudste en een der meest bekende hotels van Haarlem voor Uw partijen uitstekend verzorgd in onze groote of kleine zalen. voor Uw bridge-avonden vergaderingen, enz. prijzen naar de tijden. Geboren: 10 Januari: d. van T. Keevel Kloppenburg; d. van A. 'SchultheissMassee; II Januari: z. van A. Odijk—Hoekstra; 12 Ja- nuarie z. van M. m. G. TimmerBalm; d. van A. Muurlink—v. d. Pol; d. van J. M. de Vries— Sandberglen; d. van A. M. A. Zwaneveld Sweerts; d. van S. Wesseling—Wit. Overleden: 12 Januari: H. M., 14 mnd„ d. van H. N. Semé, St. Bavostraat. jlllllllllllllllllllllllllllllllilllllllilllllllllllllll!llllllllilllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!!lllllllllll!llllllllllllllllllll!llllllllllllllllllllllllll|l!li!j In verband met het door den raad der ge meente Bloemendaal genomen besluit een loca len dienst BloemendaalStrand—Overveen aan te besteden, is door de N. V. „Stormvogels" een adres aan den raad dier gemeente gezonden, waarin zij zegt, aan te nemen, dat alleen uit overwegingen van openbaar belang de gemeente Bloemendaal tot concessieverleening harerzijds zou besluiten. Daar, naar het oordeel van re- questrante, aldus beschouwd, in een localen dienst geen behoefte bestaat, veeleer de ver- keers-economie zich tegen zulk een exploitatie verzet (gezien den reeds bestaanden en nog uit te breiden dienst van Stormvogels, die doel matiger concentratie brengt), geeft requestran- te den raad in overweging, het daarheen te wil len leiden, dat de gemeente geen localen auto busdienst als hierbedoeld meer in werking zal doen brengen. In een schrijven aan den raad zeggen B. en W. nu, dat het hun getroffen heeft, dat de locale autobuslijnen van Backhuys in den af- geloopen zomer geenszins in de verkeersbehoef- ten heeft kunnen voorzien. De practijk wees uit, dat gedurende den afgeloopen zomer het wagenpark van Backhuys niet voldoende was en hij tot noodmaatregelen zijn toevlucht moest nemen, zooals het huren van niet goedgekeurde wagens of het in bedrijf stellen van zeer oud en gebrekkig materiaal. B. en W. deden daarom stappen teneinde te komen tot een belangenovereenkomst tus- schen de voornaamste der in het geding zijnde Maatschappijen i.e. de N. Z. Hollandsche Tram weg Mij., de Stormvogels en de firma Backhuys. Eendeels wilden B. en W. bereiken, dat eene kapitaalkrachtige maatschappij met behoorlijk materiaal de lijn exploiteerde, anderzijds wilden zij voorkomen, dat Backhuys zonder compensa tie van den weg geconcurreerd zoude worden. Dit werd bereikt doordat de Stormvogels Back huys compenseerden, een maatregel waarvoor de N.Z.H.T. niets voelde. Bovendien verbonden de „Stormvogels" zich tegenover B. en W. om een buslijn als locale lijn te exploiteeren, d.w.z. dat op drukke dagen, wanneer de stations Over veen en Bloemendaal-Strand overbelast zijn, de „Stormvogels" een extra-busdienst in zullen lasschen, waardoor deze stations rechtstreeks bediend worden, zoodat personen aldaar wach tende, niet moeten ondervinden, dat zij worden voorbij gereden of dat men hen laat staan, omdat de bussen reeds in Zandvoort of in Haar lem met passagiers volkomen gevuld zijn. Verder schrijven B. en W.: Het instellen van een locale lijn, indien eenig ondernemer dat aandurft, zal ook leiden tot een verwoeden concurrentiestrijd. Wij meenen niet, dat het publiek op den duur daarvan voordeel zal trekken en zeer zeker zal de veiligheid van het verkeer er ten zeerste onder lijden. Reeds in den afgeloopen zomer heeft onze voorzitter strenge maatregelen moeten nemen om een ge jakker tusschen de concurreerende voertuigen te onderdrukken. Het is te voorzien, dat ook den volgenden zomer ditzelfde euvel zich we derom zal voordoen. Wij zouden ook om die reden een locale lijn niet willen aanmoedigen. Ten slotte zeggen B. en W.: Ook al mocht een hoopvolle ondernemer het waagstuk ondernemen aan de gemeente een geldsom te geven voor de concessie van deze locale lijn, toch meenen wij, dat voor de baten van die geldsom de belangen van het publiek en van de veiligheid van het verkeer worden opgeofferd. Wij zouden u dan ook in overwe ging willen geven de aanbesteding van den lo calen dienst eerst dan te doen plaats hebben, wanneer het duidelijk blijkt, dat de N.V. De Stormvogels niet behoorlijk in de plaatselijke behoefte kan en wil voorzien. Te Amsterdam is een 31-jarige chauffeur aangehouden, die verdacht wordt van diefstal met braak, in de Haarlemmermeer gepleegd. Onze stadsorganist, George Robert, die Vrij dagavond zijn derde gemeentelijk orgelconcert gaf in de Concertzaal, had een aantal fijn ge kozen orgelnummers op z'n programma gezet. Hij opende met een tweetal schoone koraal voorspelen van Joh. Seb- Bach, waarvan het eerste, ragfijn en gedistingeerd van registratie, op het koraal „Nun komm' der Heiden Hei land" op ons wel den diepsten indruk maakte. Het tweede meer bewogen, zingt de vreu;de eer Christengemeente, „Nun freut euch, lieben Chris ten G'mein", en trof door zijn blijdjn speelaard en levendige figuratie, aldus een contrast vor mend met het eerste koraal, dat een rustige en voorname inleiding vormde. Het Praeludium en fuga in a moll is al even voornaam en fraai van factuur. Ze werd na ne pauze gevolgd door een reprise van Marcel Dupré's Variations sur un vieux Noël naar het programma vermeldde op verzoek. Eerlijk gezegd verraste Dupré's bewerking ons deze tweede maal minder dan de eerste: enkele steunende figuratieve obstinato's leken ons te veel op den achtergrond gehouden, zoodat een wazig geheel ontstond; vooral in de zachter gehouden vijfde variatie was dit het geval. George Robert sloot met de altijd even im posante Derde Koraal van César Franck, waar in we echter de zich bij herhaling opstape lende accoorden nog breeder en imposanter denken, als het bouwen van een kathêd aal. Louis van Tulder zong de weinig gehoorde tenor-aria uit de Matthaus-Passion: „GeduidT. Ze vereischt een techniek van buitengewonen aard, en een even sterk interpretatievermogen. Louis van Tulder bezit beidé in hooge mate, en zoo kregen we van dezen moeilijken passus een heerlijk gave en indrukwekkende vertolk'ng, waarin geest ën muziek tot een volkomen een heid waren uitgegroeid. Prachtig van inzicht en beheersching, stijl vol en innig religieus van stemming en weer gave waren ook de beide liederen van Caplet, het Onze Vader en het Weesgegroet in sterk ascetische toonzetting. De Petites Litanies de Jésus van Gabriel Grovlez zijn geheel in dien zelfden trant geschreven, en verkrijgen, zoo als ze door Van Tulder werden gezongen, dien fijnen archaïschen inslag, die ook uit de heer lijke woorden spreekt. Van Tuldsr had zeker z'n beau soir, en hij had, met z'n begeleider, veel en welverdiend applaus' in ontvangst te nemen. Na afloop van het Concert werd gecollec teerd voor de H. O. V. S. In het „Kath. Schoolblad lezen wij: 't Was 1 Januari j.l. 12jé jaar geleden dat college W. J. Speller, (hoofd van een R. K. school te Haarlem Red.) zijn intrede deed in het hoofdbestuur der St. Augustinus-Ver- eeniging. 1 Juli 1920 was het hoofdbestuur met tw ee leden uitgebreid en samen met vriend van Breukelen nam amice Speller de twee nieuwe zetels in ons bestuurscollege in. Even slechts in begin van 1928 werd de band iets losser zonder geheel te worden losgeknoopt. Maar op de algemeene vergadering van 10 April 1928 keerde de le secretaris weer terug en sedert is zijn zetel menschelijkerwijze gespro ken, vast. Het hoofdbestuur benutte derhalve de eerste hoofdbestuursvergadering van 1933 om Speller te complimenteeren bij monde van voor zitter de Boer. Verrast keek Speler op, toen de praeses zich tot den len secretaris wendde met vriendelijke felicitatiewoorden. Er Was zelfs lichte ongeloo- vigheid in den blik van het feestslachtoffer. Maar de Boer was zoowel geïnformeerd en bracht zooveel data en feiten naar voren, dat er zelfs bij Speller maar weipig ruimte voor twijfel verbleef, twijfel, die later geheel ver dween door het extract dat de 2e-secretaris uit de notulen van de hoofdbestuursvergade ring van 11 Juli 1920 had getrokken en waar uit gewaarmerkt bleek, dat Speller op 9 Juli 1920 was verwelkomd en aan de besprekingen had deelgenomen. In het kort werd dan de groote werkzaam heid en de buitengewone plichtsbetrachting van Speller door den voorzitter gereleveerd, waarbij de nadruk er op werd gelegd, dat de jubilaris nooit blijken had gegeven van vrees voor zetel verlies. Een fraaie vulpen en een bloemenmand wa ren de blijvende en de voorbijgaande blijken van de waardeering des hoofdsbestuurs voor Spellers vele en omvangrijke werkzaamheden. Speller dankte voor de verrassing: de vulpen hoopte hij te gebruiken bij zijn secretariswerk en het prachtige bloemstuk zou voor zijn vrouw zeker een aardig geschenk zijn, zooals ook de bedoeling van het hoofdbestuur was. Hij had zijn werk altijd gaarne gedaan en aan waardeering had het hem niet ontbroken. Op den ingelagen weg zou hij voortgaan. Tijdens de korte pauze die nu volgde, felici teerden alle aanwezige hoofdbestuursleden den feesteling en kwam er een telegrafische geluk- wensch van het hoofdbestuur der St. Lebuinus- vereeniging. Jaarvergadering R.K. Kies vereeniging „Plicht en Recht" Bovengenoemde kiesvereeniging, hield Vrijdagavond een vrij druk bezochte ver gadering. In zijn openingswoord wenschte de voorzitter, de heer J. v. d. Weiden, de aanwe zigen een Gelukkig en Zalig Nieuwjaar. Deels door vertrek uit de gemeente, deels uit bezuiniging, is het ledental gedaald van 583 tot 569. Maar, zooals de secretaris in zijn jaarverslag deed uitkomen het enthousiasme zal in 1933 wel weer oplaaien. Uit het jaarverslag der penningmeester bleek, dat de inkomsten heel wat hooger waren dan de uitgaven. Een gevolg van het ontbreken van verldezingen. Hierdoor kon een kleine reserve ge maakt worden voor den komenden strijd. Als leden der kascommissie werden benoemd de heeren de Wildt en Floris. De heeren W. Groenland en H. A. Meeuwen oord gaven een uitvoerig verslag van de gehou den vergaderingen, resp. van den Rijkskieskring Haarlem en van den Provinc. Kieskring Velsen. Als afgevaardigden naar deze vergaderingen werden herbenoemd de heeren Ed. Steger en H. A. Meeuwenoord en als plaatsvervangers de hee ren W. Groenland en Hub. Ruijsenaers. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heeren H .A. Meeuwenoord, Ed. Steger en M. v. d. Peijl, en als plaatsvervangend bestuurslid de heer A. Schreurs. Hierna had de aanwijzing plaats van candi- daten voor de Tweede Kamer. Voor den om schreven zetel (middenstand) werd aangewezen de heer v. Hellenberg Hubar en voor 2 vrije ze tels de aftredenden de heer Chr. v. d. Bilt en Mej. Annie Meijer, benevens Dr. A. J. B. Oomen uit Utrecht, K. J .H. v. d. Put uit Eindhoven en Mevr. Dr. M. J. W. Hillen uit Amsterdam. Na rondvraag volgde sluiting. ZONDAG, 7.30 Vroegmis, 10.15 Hoogmis, 2 u. jongenscongregatie, 2.30 Lof met Rozenhoedje. In de week de H.H. Missen 7.45 en 8.25. MAANDAG-avond 7.30 Meisjescongregatie. DINSDAG-avond 7.30 Jongemannencongrega- tie. WOENSDAG alleen 7.45 H. Mis. DONDERDAG-avond 7.30 Lof met Rozen hoedje. ZATERDAG alleen 7.45 H. Mis. 48 gelegen heid tot biechten. Dagelijks wordt 6.45 de H. Communie uitgereikt. Zaterdag 6.30 Gedurende de Internationa'e bidweek voor 't herstel der eenheid onder de Christenen worden de voor geschreven gebeden verricht na de le H. Mis, Donderdag onder het Lof. O. L. Vr. Hemelvaart ZONDAG. De H.H. Missen om zeven uur, half negen, kwart voor tien (Hoogmis) en half twaalf. Om half acht Lof ter eere van het Allerh. Sacrament met Rozenhoedje. MAANDAG, half acht Congregatie voor de meisjes (afd. jongeren). DINSDAG, half acht Lof ter eere van de H.H. Martelaren van Gorcum met Rozen hoedje. WOENSDAG, half acht Congregatie voor de jonge mannen (afd. ouderen). ZATERDAG. Des morgens half twaalf biecht- hooren voor de schoolkinderen. Des avonds ge legenheid om te biechten van 59 uur. Om half acht Marialof met Rozenhoedje. Heerenwcg 88 St. Bavo ZONDAG 15 Januari 1933. Tweede Zondag na Driekoningen. De H.H. Missen dezen Zondag om half 7, 7, 8, 9 en om 10.30 uur de Hoogmis De H. Communie wordt uitgereikt voor en on der iedere H. Mis bij het teeken van de bel. Om 8 uur de H. Mis tot intentie van de leden van de Sobriëtas-club St. Jan en algemeene H. Communie voor de leden; dezen kunnen plaats nemen in de biechtbanken. Vandaae onder alle H.H. Missen liefdadigheidspraedicatie v .d. wel- eerw. pater H. Friedrichts S.M. en collecte vooi de St. Elisabeth-vereeniging, we'.ke collecte met het oog op de tijdsomstandigheden heel bijzon der wordt aanbevolen. Des avonds om 7.30 Lof ter eere v. d. H.H. Martelaren v. Gorcum. MAANDAG, 16 Jan. des avonds om half acht H. Familie voor de mannen. DINSDAG 17 Jan. des avonds om 7.30 Lof ter eere van St. Antonius; na het Lof vereering van zijn relikwieën. Gelegenheid om te biech ten. DONDERDAG 19 Jan. Des morgens om halr negen gezongen jaargetijde voor Jacob Veldt des avonds om half acht Lof ter eere van her, H. Sacrament. Na het Lof gelegenheid om te biechten. VRIJDAG 20 Jan. Des morgens om 8.30 ge zongen Jaargetijde voor Cornells Gerardus Preyde. ZATERDAG 21 Jan. Feestdag v. d. H. Ag nes. Des middags vanaf 5 uur gelegenheid om te biechten. Des avonds om 7.30 Marialof met Rozenhoedje voor de bekeering van de Zon daars. ZONDAG 22 Jan. Derde Zondag na Drieko ningen. Onder alle H.H. Missen collecte voor de Afrikaansche Missiën. O. L. VR. ALTIJDD. BIJSTAND. ZONDAG 15 Januari. Tweede Zondag na Driekoningen. Na de H. Mis van 7 uur alge meene H. Communie voor de leden der jonge lingen Congregaties. De H.H. Missen zijn te 7 en 9 uur en te half elf de Hoogmis. Onder de H.H. Missen schaalqollecte voor de sieraden der kerk. 's Middags half een voorbereiding voor de plechtige H. Communie en vernieuwing der Doopbeloften, 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw van Altijdddurenden Bijstand met Rozenhoedje. DINSDAG 17 Januari s avonds te half acht Mariacongregatie voor de meisjes (2e afdeeling) van 1317 jaar. WOENSDAG 18 Januari. Feest van St. Pe trus Stoel te Rome. Heden begint de Internatio nale Bidweek, 's Middags 3 uur voorbereiding der Eerste Communicanten, 's Avonds half acht Maria-congregatie voor de jongens van 1417 jaar. DONDERDAG 19 Januari. Te 7 uur Gezon gen maandelijksch Requiem voor de Geloovige zielen, die staan ingeschreven op het zielen- boek. 's Avonds te 7.15 uur moedercursus in de parochiezaal. VRIJDAG 20 Januari, 's Middags te kwart na vier uur biechthooren voor de schoolkinderen; te 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw van Al- tijddurenden Bijstand. ZATERDAG 21 Januari. Eerste H. Mis te half 7. Onder de H.H. Mis van 7 uur alge meene H. Communie der schoolkinderen. Des middags van 59 uur biechthooren. ZONDAG 22 Januari. Schaalcollecte voor de centrale verwarming der kerk. ZONDAG 7 uur Parochie; 9 uur overleden ouders; Hoogmis overleden familie Böhms. MAANDAG 7 uur Josina Francisca van Lies hout-Homburg. DINSDAG 7 uur Zeereerw. heer Sebastianus Henricus, van Ginkel. WOENSDAG 7 uur voor overledenen. DONDERDAG 7 uur Gezongen Requiem voor de Gel. Zielen wier namen staan ingeschreven op het zielenboek. VRIJDAG 7 uur overledenen. ZATERDAG half 7 overledenen, 7 uur Zeer eerw. heer Franciscus ijjehmedding. ZONDAG 7 uur Martina Bart-Nooij; 9 uur overleden familie Witteman. Hoogmis parochie. le klasse West H. O. C.Hilversum. H. Lyc.Amsterdam. H. D. M.—Gooi. TogoBJoemendaal le klasse Oost HengeloNijmegen. P. W. Zutphen. DeventerArnhem. Het is Zondag een soort hockeydag in Den Haag. Alle 8 Westelijke eerste klassers worden er vereenigd. Op de terreinen van Waalsdorp worden niet minder dan drie eerste klasse wedstrijden gespeeld. Of de thuisclubs daar plezier zullen be leven, is nog de vraag. Bedriegen de voortee kenen niet, dan gaan de gasten met den buit strijken. Hilversum zal dus winnen van H.O.C., Amsterdam zal haar meerderheid op het Ly ceum tot uitdrukking brengen, terwijl Bloemen daal aan de Togonnen zal duidelijk maken, dat Kist c.s. tot het spelen van degradadiewed- strijden verplicht zulen zijn. Alleen op Houtrust komt wellicht een Haagsche zege, hoewel nog lang niet zeker. Maar het zou van H. D. M. toch wel hard tegenvallen, als zij van het Gooi op eigen ter rein verliezen. In het Oosten krijgt Deventer bezoek van Arnhem. De verwachting is gewettigd, dat de oud- en a.s. kampioenen hier weer een positie versterking zullen vinden. P. W. zal het tegen Zutphen nog lastig genoeg krijgen, maar zal op eigen terrein toch wel weten te winnen. Nijmegen gaat naar Hengelo en zal zelf als gast geen medelijden met de gastheeren heb ben. Wat stookten Friezen, Batavieren en Kaninefaten, Wanneer zij 's winters in hun hutten zaten? Zij zochten moeizaam 't hout zich in het bosch, Want toen was er geen Leidsche Plein en ook geen HOENDERDOS Gebouw ,,St. Bavo" Geel-Wit, 6 uur Ge wone zittingen, 4 en 7 uur Spaarbank, 8 uur. Stadsschouwburg „Bruintje Beer," half 3 Ned. Indisch Tooneel: „De dokter beveelt," 8 uur. Sociëteit „St. Bavo" „St. Caecilia," half 11 uur Kinderkoor „Klim op," 2 uur Twee de feestavond R. K. Metaalbewerkers, 8 uur. St. Jozefgezellengebouw Zaal geopend van 12 tot 2 en van half 7 tot half 11 uur; Ver plichte vergadering van 8 tot half 10 uur; Solistenconcours van 1 tot 6 en van 7 tot 11 uur. Gem. Concertgebouw Jubileumherdenking Genootschap „De Stille Omgang," kwart over 3 uur; Buitengewoon H. O. V.-concert kwart over 8 uur. Stadsschouwburg Voorstelling voor Haar- lemsche werkloozen, aangeboden door de ju- bileerende vereeniging „Geloof en Weten schap," 2 uur; Feestelijke bijeenkomst der le den, 8 uur. Opvoering van „Het Halssnoer van Wing Fu." Schouwburg-Jansweg Leerlingenuitvoering Anny Bonarius, half 3 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstelling 11.30 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" Bestuur Coöp. Woning bouwvereniging „De Spaamestad," 8 uur Gem. Zangvereeniging „Onder Ons," 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Gros siers kleinhandel, 8 uur. St. Jozef gezellengebouw Geopend van 8 tot 10 uur Repetitie „St. Genesius," 8 uur Clubavond T.E.P., 8 uur Seniorenvergade ring, 8 uur. Schouwburg-Jansweg Operette-uitvoering Kinderkoor „De Kleine Stem," 8 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 815 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleg'ng Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tei. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 10—12, 2—i en 8—9 uur. Zaterdags van 10—12 uur. Adres: Bloemhof - straat 1, Haarlem. Tel. 11671. De Zondag- en Nachtdienst der Apotheken wordt deze week tot en met Vrijdag waargeno men door: Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, telefoon 11596 en door de firma Begemató» en Sneltjes, Jansstraat 27, telefoon 10043. Do Bibliotheken zijn geopend: BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: DINSDAGAVONDS 8 jé—9 jé UUr VRIJDAGAVONDS 8 jé—9 Jé uur DINSDAGMIDDAGS 4—5 uur. BIBL. HAGESTRAAT 49: WOENSDAGMIDDAGS 2 jé—4 uur (Voor Schoolkinderen) WOENSDAGAVONDS v. 7 jé—8 jé uur VRIJDAGAVONDS van 7 jé8 jé uur BIBL. N.. GROENMARKT 22: WOENSDAGMIDDAGS 2 jé—4 uur (Voor Schoolkinderen) WOENSDAGAVONDS 7 jé—9 uur BIBL. KLARENBEEKSTRAAT 60: WOENSDAGAVONDS 7 jé—9 uur VRIJDAG, 13 Jan. Vorige koersen bonden 8.35)* 8.32% Berlijn 59.C9 59.12"/, Parijs 9.72 9.72% Brussel 34.51 34.50 Zwitserland 47.90 47.93% Weenen Kopenhagen 43.35 42.10 Stockholm 45 65 45.50 Oslo 43.10 42.90 New York (cable) 2.48>5<i 2.19% Bom® 12.75 12.75 Prr-7.374* 7.37 Madrid 20.35 20.35 Vorige koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 10?% 1024* 4!é Nederland 1916 102 102 4 Nederland 1931 100 100% 5 Nederl. 1932 100% 100% iV, N Ind. 1926 AB 96% 96 Banken Koloniale Bank 63 62 Indische Bank 58 57 Cert. Handel-Mü70 70 Industrieën Onliever li2Y, 112% Calvé Delft 66 06 Alg. Kunstzijde 35 35 Van Berkei's Pat21 20 Nieuwe Philips 129% 131 Küch Accoustiek 3% 3 Ned. Ford 17% 116 lndustr. Buitenland Anaconda 8% 8% Bethlehem Steel 16% 16% S. Steel 31% 30'Xi U. S. Leather 4 4 Intern Nickel 8/ 8% Mijnbouw Boeton Mijnbouw '5% 15% Alg. Exploratie L9% 129 Redjane Lebong l00 100 Petroleum Gaboes 13 18 Kon Olie 156% 156% Perlak t4 82 Continental Oil 5 5 Peudawa 6% 6% Vorige koersen Shell Union OU 5'X, 5% Rubber A'dam Rubber E4% 62% Bandar 46% 45y, Dell Batavia Rubber 26% 25% Serbadjadl 22 20% Silau 18 18 V. 1. G. 035 34 Allied 22 22 Intercontln. RubberW« 1% Scheepvaart Java Ch. Japan 3§,. 36 Holl. Amerika Lijn 3$ 3% Dito Gem. Eigend3% Kon. Ned. Stoomb18% Scheepvaart-Unie '2 58 Suiker H. V. A177% 179 Jav. Cultuur U0 110 N. 1. S U. 80 78 Poerworedjo .V2 Hé Vorstenlanden 35 42% Actions Idem 30.00 Tabak Dell Batavia J55 152% Oude Dell Ifl 133 Oostkust If 194* Senembah 141 141% Spoorwegen Union Pacific 75% 76 Wabash 2% 2 Erie 6% 6 Kansas City South8% 8% South. Railw6v, 6%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2