Stadsnieuws Hoover-Laval CHINEESCHE SUCCESSEN INJEHOL MAANDAG 16 JANUARI Schleicher waarschuwt Het schuldenprobleem acuut Het lot der biggen TOONEEL DE DOKTER BEVEELT! Komedie in 3 bedrijven door Harrisson Owen Het Nederlandsch-Indisch Tooneel Stadsschouwburg BRUINTJE BEER Nederlandsch Tooneel voor kinderen - Stadsschouwburg R. K. VOLKSBOND Kring Haarlem Noord „Kindervoeding" De bestrijding van griep De Bergweg te Bloemendaal Marschvereeniging der Burgerwacht Staat van besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Tegen opruiing De guerilla-troepen berokkenen den Japanners groote schade Oneenigheid over de interpretatie van het Hoover-Laval communiqué Voor vernietiging gevrijwaard HOLLANDSCHE ZWEMMERS NAAR KOPENHAGEN VOETBAL TWEEDE KLASSE I. V. C. B. Geel Wit IZwaluwen I S5 D. H. V. B. DISTRICT HAARLEM Junioren Competitie Uitslagen van 8 Januari Programma Zondag 22 Boeten Januari ZandvoortU. V. V. 00 HAARL. VOETBALBOND Uitslagen HOCKEY le KLASSE Feestavond Junioren DE SCHAATSEN ONDER! Ijsbanen opengesteld EERSTE KLASSE C Concordia IDe Meer II 43 SchotenS. D. W. 41 TogoBloemendaal (52) Bloemendaal 2M. H. C. (03) TWEEDE klasse H. B. S.—de Vierde (2—0) Amsterdam 2M. H. C, 2 (21) DERDE KLASSE Bloemendaal 3Alkmaar 2 (3-2) StrawbernesH. B. S. 2 (51 AT H LET IEK Wedstrijd der H. A. V. „Haarlem" 461e STAATSLOTERIJ In de vertaling van Eline Pisuisse kwam deze Doctor Pygmalion in den Stadsschouwburg en't was opmerkelijk, hoeveel belangstellenden er op dezen Zaterdagavond naar 't Wilsonsplein to gen om de experimenten van den kwakzalver Waar te nemen. Er komt aardig wat kwakzal verij op het tooneel, al wil de auteur ons wijs maken, dat Rex Garnett toch maar 'n handige kerel is, die ingebeeld-zieke vrouwtjes geneest door haar „liefde"-volle belangstelling in zijn persoon op te wekken. Het gegeven zou stof ge noeg kunnen opleveren voor een fijne satyre op de huidige verwarring in de medische wereld, maar Garnett beoefent de psycho-analyse op zoo grove wijze en zijn tegenpartij, dokter Castairs, is als geneesheer en mensch zoo'n stupide fi guur, dat er uit hun optreden alleen iets kluch tigs kan ontstaan. De klucht is er, door het oer-komische, al hoewel verfijnde spel van Cor Ruys als de lum melachtige James Haydon. Maar Jacques Reu- Ie, die den zonderlingen geneesheer van malle Vrouwtjes weergeeft, en Else Mauhs, die de in gebeelde zieke Lucy Haydon voorstelt, vatten hun taak al te ernstig op. In het eerste bedrijf, da thet eenige interessante is van de drie, heb ben zij den goeden toon te vakken, maar later is alle luchtigheid aan hun samenspel vreemd, en als ze er dan een liefdestragedie van gaan maken, hebben we nog alleen waardeering voor den vorm, waarin zij hun opvatting van het stuk uiten. Intusschen zouden we van het op vele mo menten uitstekende spel en de soms voortref felijke regie méér genoten hebben, als deze ko medie een beteren inhoud bezat. De schrijver heeft een opvatting van het huwelijk, die de onze niet kan zijn, en veroorlooft zich vrijhe den, die het geheel op z'n minst bedenkelijk maken. Geestelijk volwassenen zullen die onge hinderd over zich heen laten gaan, maar een aanbeveling kan ons toch voor deze opvoering niet uit de pen. Dat er om die grappenmakerij „braaf" ge lachen werd, spreekt vanzelf, en misschien heb ben velen wel gemeend, dat de verstandige op lossing van dit binnenhuis-drama in het slot- tooneel alles weer goed maakte. In ieder geval werd Cor Ruys in zijn kostelijk type luide toe gejuicht en de anderen mochten in dien bijval deelen. H. B. v. d. S. Een uitverkochte schouwburg heeft Zaterdag middag genoten van „Bruintje Beer" een fan tastische kinderoperette in vier bedrijven van H. van Wijk en muziek van J. A. Leerink, twee re dacteuren van 't „Algemeen Handelsblad". Niet alleen de kleinen waren opgetogen, maar niet minder de ouderen, die hun spruiten vergezel den. Vele auteurs hebben hun krachten op kinder operettes beproefd, maar „Bruintje Beer" behoort wel tot het beste, dat wij op dit gebied kennen. De vertelling is boeiend en onderhoudend en geen oogenblik verzwakt de spanning. Boven dien is zij voor de kleinen zeer begrijpelijk en voor de grooten, die al verwend mochten zijn, komen er toch telkens aardige vondsten, die te genieten geven. Al het begin is frisch en zet de luisteraars en kijkers midden in het geval. Bruintje Beer en zijn vriendjes Freddie Smit, Wim Das, Bullie Mops, Ko Nijn, Big Krulstaart en Vosje Loos, allen in keurige toepasselijke costuums uitgedost, zijn op stap met autopeds. Bruintje Beer js verloren geraakt en terwijl de vriendjes aan het delibereeren zijn waar Bruintje toch blijft, komt hij tot verrassing van allen achter de zaal inpeddelen. De vriendjes komen dan in den tuin van Toovenaar Teun, waar zij eigenlijk niet mogen spelen. Daar zijn haasjes, diq vertellen, dat zij in den tuin mogen zijn, als zij maar niet snoepen van den boom met gouden appelen. Als Bruintje Beer en Freddie later aankomen en niets van de haasjes hebben gehoord, stoken Vosje Loos en Krul staart hen op, een gouden appel te eten. Bruintje Beer aarzelt, maar Freddie plukt een appel. Dat mag niet. Dan verschijnt toove naar Teun. Hij zal Freddie straffen, want hij moet dat doen. Doet hij het niet, dan zal een andere booze toovenaar zijn zieke dochter dooden. Als zijn dochter maar beter was, behoef de hij niet meer bang te zijn voor den boozen toovenaar. Om te genezen heeft zijn dochter de wonderplant noodig. Maar waar die groeit, dat weet alleen de Sneeuwkoningin. Om zijn vriendje Freddie te redden, zal Bruintje Beer nu de plant gaan zoeken. Hij slaagt daarin na vele avonturen. Men ziet het: alles wat een kin derhart kan bekoren, een lieve geschidenis, el fen, kasteelen, toovenaars, prinsen en prinses sen, zieke kinderen, is volop aanwezig. Sn nog straten ver hooren wij na afloop het refrein: „Bruintje Beer." Het groote succes van de voorstelling is onge twijfeld ook voor een groot deel op rekening te zetten van de uitstekende vertolkers der rollen. Vooral Tilly van Vliet Bruintje Beer ver vulde haar taak met een bewonderenswaardige schwung. Zij had den kindertoon prachtig te pakken. Een aardig tafereeltje was bij de Tango in het derde bedrijf, gedanst door Bruintje Beer en prinses Belinda (Bobbi Lamont). Het geheele samenspel echter, zonder alle acteurs afzonder lijk te noemen, mogen wij prijzen als een groot succes voor de regie van Theo van Vliet. De mu ziek van Gerrit van Weezei, die zelf dirigeerde, paste wonderwel bij de sfeer en wij hebben haar hartelijk bewonderd, evenals de décors uit het atelier Herman Schreuder en de costumes van de firma Helsloot. Het lijdt geen twijfel of ook bij een tweede uitvoering zal de schouwburgzaal uitverkocht zijn, want reeds nu waren er tien- talen teleurgestelden. Morgen, Dinsdag 17 Januari, des avonds 8 uur zal in café „Suisse", Rijksstraatweg, een kringvergadering worden gehouden voor de le den van den R. K. Volksbond, wonende boven de Zaanenlaan. Als voornaamste punt staat op de agenda: „Werkkring van den Kring". Alle leden worden dringend uitgenoodigd, in deze eerste vergadering tegenwoordig te zijn. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare af deelingen: Zoe- testraat: Maandag 152 porties, Dinsdag 158, Togal is een uitstekend middel tegen griep en verkoudheden. Togaltabletten verdrijven het urinezuur, dooden overal de microben en roeieD dusdanig den wortel der kwaal uit. Heel aan het begin ingenomen, voorkomt Togal den griepaanval. Schitterende resultaten. Meer dan 6000 attesten van doktoren. Een proef zal overtuigen. Bij alle apoth. en drog. 0.80. Woensdag 160, Donderdag 159, Vrijdag 167 en Zaterdag 163 porties. Overtonstraat: Maandag 179 porties, Dins dag 184, Woensdag 184, Donderdag 181, Vrijdag 196 en Zaterdag 174 porties. Byzantiumstraat: Maandag 97 porties, Dins dag 94, Woensdag 92, Donderdag 96, Vrijdag 92 en Zaterdag 83 porties. Bovendien werden dagelijks 60 porties ver strekt aan de scholen voor Buitengewoon lager Onderwijs. Door Ged. Staten is het besluit van 14 Maart 1918, waarbij onder meer de „Bergweg" in de gemeente Bloemendaal gesloten is verklaard voor alle motorrijtuigen op meer dan twee wie len, in getrokken, voor zoover betreft het ge deelte van dien weg tusschen het Zuidelijke eindpunt bij de begraafplaats en een punt, ge legen onmiddellijk ten Noorden van de boerderij „Bleek en Berg" in genoemde gemeente. Zaterdagavond hield de marschvereeniging ,,'t Gouden Kruis" van de Mobiele Divisie der Haarlemsche Vrijwillige Burgerwacht haar eer sten trainingsmarsch voor de a.s. vierdaagsche afstandsmarschen. Onder leiding van den heer Jordan zal in 't vervolg regelmatig worden ge traind, opdat dit jaar ook de Haarlemsche Vrij willige Burgerwacht in Nijmegen de corpsme daille zal behalen. van de heden aan den Rijksvischafslag aange komen stoomtrawlers: Schoorl 5100.Silvain 1900. Beugers: VI. 172 650.—, VI. 85 890.—, VI 216 660.—, VI. 204 470.—, VI. 217 770.—, VI. 39 580.—, VI. 80 1070.—. Loggers: K. W. 4 1040.—, K. W. 62 1230.—, K. W. 33 770.—, K. W. 135 840.—, K. W. 51 1460.—, K. W. 25 1070.—, K. W. 20 880.—, Sch. 210 740.—, Sch. 250 1210.—. IJMUIDEN, 16 Jan. 1933 Rijksvischafslag Tarbot per kg. 0.85 tot 1.10, griet per 50 kg. 16.— tot 32.tong per kg. 0.90 tot 1.25, groote schol per 50 kg. 12.— tot 15.middel schol 14.tot 19.zetschol 16.50 tot 22.kleine schol 12 tot 23—, bot 6.— tot 9.50, schar 8.50 tot 12.—, rog per 20 stuks 25.—, vleet per stuk 2.pie terman en poon 10.— tot 11.—, middel scbel- visch 31.50, kleine middel schelvisch 22.tot 28.50, kleine schelvisch 14.tot 23.kabel jauw per 125 kg. 26.— tot 60.—, gullen 4.60 tot 16.—, wijting 3.— tot 6.—, koolvisch 0.15 tot 0.80 per stuk. BERLIJN, 14 Jan. In opdracht van rijks- tanse'ier von Schleicher wordt van daartoe be voegde zijde de waarschuwing uitgesproken, dat de kanselier zich wel eens genoodzaakt zou kunnen zien tot het nemen van doortastende maatregelen, in verband met de aansporingen tot openlijk verzet tegen de staatsmacht, welke de laatste dagen zijn gedaan. Gedoeld wordt o. a. op een resolutie van den Pommerschen Landbond en op een teekenlng in de „Völkische Beobachter", welke protes- teerende boeren in dreigende houding weer geeft. Van bevoegde zijde wordt verklaard, dat de staatsmacht zich dergelijke dingen niet kan laten welgevallen en dat zij zich eventueel niet met halve maatregelen zou tevreden stellen. De persorganen, die de openbare rust versto ren, zullen gevoelig en voor aanzienlijken tijd getroffen worden. Desnoods zou ook tegen de betrokken personen worden opgetreden. PEKING, 14 Jan. (V.D.). De gevechten in de provincie Jehol zijn opnieuw begonnen. Van Chineesche zijde wordt medegedeeld, dat het Chineesche tegen-offensief in verschillende sectors langs de grens van de provincie Jehol met succes is ingezet. Meer dan dertigduizend man Chineesche troepen zouden aan den tegen-aanval deelne men, die geheel den vorm van een guerilla heeft en den Japanners veel schade berokkent. De aanvallende Chineesche troepen zouden ver Mandsjoerije zijn binnengedrongen. Chineesche troepen slaagden er in treinen met voorraden voor de Japansche groepen aan te houden en eenige Japansche basiskampemen ten te veroveren. In Chineesche kringen worden deze successen beschouwd als het keeren van de krijgskans. De Chineesche guerilla-troepen, onder generaal Feng Sjan Hai, steunen de meer geregeld optredende troepen van generaal Tang Yoe Lin. De troepen van generaal Feng, die de grens van de provincie Jehol hebben overschre den, zouden Mandsjoerije zijn binnengedrongen tot dicht bij Taonan, waar groote Japansche groepenconcentraties gelegerd zijn. De Chineesche troepen zouden kans hebben gezien den strijd geheel te brengen op het ge bied ten Noorden van den Grooten Chineeschen Muur. De „New-York Times" meldt, dat het Ameri- kaansche ministerie van Buitenlandsche Zaken niet voornemens is aan den Amerikaanschen gezant te Tokio op te dragen stappen te doen bij de Japansche regeering naar aanleiding van de gebeurtenissen in Sjanghaikwan, omdat het ministerie van oordeel is, dat de door den En- gelschen gezant gedane demarches voldoende zijn. Het blad voegt er aan toe, dat de Ameri- kaansche regeering het uitbreiden der Japan sche bezetting in de streek van Tientsin en Pe king als ernstig zou beschouwen. NEW-YORK, 13 Jan. (Reuter). Een mede werker van de „New York Times" heeft een onderhoud gehad met een vertrouwensman van Hoover en kwam daarbij tot de conclusie, „dat Hoover tijdens het bezoek van Laval geen enkele verplichting inzake de oorlogsschulden op zich heeft genomen". Laval heeft den president geadviseerd, het moratorium van de herstelbetalingen, dat aan Duitschland was toegestaan, te verlengen. Hoo ver heeft Laval echter te verstaan gegeven, dat het congres een dergelijk voorstel zeer zeker zou verwerpen. Hoover erkende, dat inderdaad de oorlogs schulden herzien moesten worden in verband met de economische depressie en dat de schul den in overeenstemming moeten worden ge bracht met de betalingscapaciteit van de schul denaren. Een dergelijke herziening moest ech ter afzonderlijk met eiken debiteurstaat wor den behandeld. De „New-York Times" is van oordeel, dat Hoover een tegenstander is van een vermin dering van de schulden van Frankrijk en Ita lië, doch zich niet verzet tegen een verminde ring van de schulden' van Engeland, Polen, Griekenland, Hongarije en mogelijk ook van België. Het „gentleman agreement" van Lausanne acht hij een poging, om de Vereenigde Staten te dwingen, met een „eensgezind Europa" te onderhandelen. Hij heeft echter den indruk, dat dit „relletje", dat Frankrijk tegen Amerka op touw heeft willen zetten, den 15den Decem ber van het afgeloopen jaar door de Vereenigde Staten is verijdeld. De „Petit Farisien" heeft dit commentaar van de „New York Times" aan senator Laval voorgelegd, die thans op zijn beurt verklaart, dat de beweringen van het blad in volkomen tegenspraak zijn met het officieele commu niqué, dat Hoover en hij na afloop der be sprekingen gaparafeerd hadden. Laval zeide niet te gelooven aan de juist heid van de aan president Hoover toegeschreven verklaring. De „Matin" neemt thans het bekende Hoover- Laval-communiqué onder de loupe en tracht een tegenstelling te ontdekken niet alleen tus schen de opvattingen van Laval en Hoover, doch ook tusschen Laval en Herriot. Het blad beweert, dat Laval van meening ver schilt met Herriot ten aanzien van de beslui ten der conferentie van Lausanne en dat hij zelfs een protest-schrijven aan den president der republiek, Lebrun, gericht heeft. Volgens de Jopvatting van Laval had men ln Lausanne slechts moeten onderhandelen over een nieuw moratorium aan Duitschland en niet over schrapping der herstelbetalingen onder druk van Engeland. Naar het „Handelsblad" verneemt is het plan- Vigeveno, om de uit dé markt genomen speen varkens der Varkenscentrale in de hoofdstad en na gunstige bevinding, daarna óók in Utrecht, Rotterdam en Den Haag gratis te distribueeren onder de behoeftigen, thans door alle officieele instanties goedgekeurd. Het dagelijksch bestuur der hoofdstad heeft zijn beslissing genomen; de Crisis-Zuivelcentrale heeft toegestemd in vrijdom van accijns (35 cents per kilo) voor de reuzel, die gelijk met het vleesch ter beschikking wordt gesteld (met eenige fabriken wordt nog onderhandeld over beschikbaarstelling van reuzel tegen lagen prijs). De Varkenscentrale had reeds op alle punten toegestemd, zooals men weet. De „zaak" zal Maandag over e'en week, dus op 23 Januari beginnen. In de komende week zullen de bons worden gedrukt, enz. Voorloopig rekent men op 2.000 stuks voor de eerste week. Naar wij vernemen zijn reeds 2000 biggen ge leverd aan een firma in de buurt van Deventer om daar voor export te worde» geslacht. Voor het Internationaal Zwemfeest, dat op 14 en 16 April a.s. door de Kopenhaagsche Zwemclub georganiseerd zal worden, zijn, zoo als reeds medegedeeld, ook eenige Nederland- sche zwemmers en zwemsters uitgenoodigd Door de Technische Commissie zijn de vol gende heeren aangewezen: Van Voorst (A.Z. 1870) voor den 100 en 400 Meter vrije slag,' Kor- pershoek (Rotterdamsche Zwemclub), voor den 200 en 400 Meter schoolslag: Scheffer (De Jon ge Kampioen), voor den 100 Meter rugslag en 100 Meter vrije slag, eventueel ook 200 Meter rugslag. Wat de dames betreft, zullen uitgezonden worden Jenny Kastein van de Hollandsche Da mes Zwemclub voor de schoolslagnummers; Puck Oversloot, van de O.D.Z. Rotterdam, voor rug- en vrije slagnumm'ers. Aangezien Willy den Ouden niet mee zal kunnen gaan, zal hiervoor een andere zwem ster moeten meegaan. Hieromtrent is echter nog niets definitiefs vastgesteld. liefhebbers gekomen om te profiteeren van de voortvarendheid van het ijsclubbestuur. Te Bergen zal Zondagmiddag ijs en weder dienende de nieuwe ijsbaan aan den Kerke- dijk officieel door den burgemeester geopend worden. Wij hopen voor alle ijsenthousiasten, dat dit genot niet van al te korten duur zij! Ook de ijsbaan Zwanenburg en Omstreken te Halfweg opent hedenavond haar banen, uit sluitend voor leden. Het ijs is schitterend. Zwaluwen opent de score, wanneer bij een goed opgezetten aanval Witteveen finaal over den bal heen maait, waarna Reekers inschiet. Tegenover het slechte verdedigingsspel der Geel-Witten plaatst het aanvalsquintet een uiterst solide combinatiespel en herhaaldelijk moet Vlaming reddend optreden. Toch wordt hij vóór de rust tweemaal gepasseerd door Witteveen en Wouwer, 31. Na de hervatting treden de gastheeren weer onmiddellijk aanvallend op en onophoudelijk zet Gigengack z'n mannen aan het werk. We derom is het Witteveen die een corner ineens inschiet, 41. Een gevaarlijke scrimmage ontstaat dan voor het G. W.-doel en Toonen scoort onhoudbaar. Het spel gaat dan gelijk op en neer en beide keepers moeten hun talenten toonen. Een toegestane strafschop wordt schitterend door Witteveen ingeschoten, waarna Geel-Wit zich binnen waant. Zwaluwen voelt zich echter absoluut niet verloren en twee snelle aanvallen, waarbij de geheele G. W.-verdediging een zeef geleek, le veren twee goals op resp. door Frie en Tqo- nen. Wederom is de stand gelijk. Bos laat dan een aardig staaltje voetbal zien en scoort uit een voorzet van Huizen nr. 5. In de laatste minuut dwingt Zwaluwen een corner af en met een pracht kopbal maakt Koopman den stand gelijk 55. Alliance—TYBB HBC—DEM TYBB—Victrix BSM—HBC Onze GezellenGeel-Wit DEM—DSO HBS—BSM V ogëlenzangVVF TYBB—Santpoort DSO—Alliance DEM—Geel-Wit Adspiranten TYBBd—HBC Onze GezellenWF B A DEM—Onze Gezellen TYBBSantpoort ConcordiaGeel-Wit Alliance—HBC TYBB—BSM Onze GezellenGeel-Wit HBC—NAS VictrixConcordia Onze GezellenHBC NAS—TYBB DSO—Geel-Wit BSM—DEM DSO—DEM SantpoortAlliance Vogelenzang—TYBB WF—Geel-Wit, terrein Geel-Wit Adspiranten HBC—Onze Gezellen VVFTYBBa, terrein TYBB Zaterdag 21 Januari TYBB—TYBBd 0—5 regl. 4—2 02 4—1 afg. 0-10 afg. 1—1 5—0 regl. 3—11 9—1 0—7 4—0 1 uur 12.30 uur 1 uur 12.30 uur 1.30 uur 3 uur 1 uur 1 uur 2 uur a uur 12-30 uur 1 uur 1.30 uiif 1 uur uur uur uur uur 2.30 uur No. 19 Alliance 2.50 wegens niet opkomen Alliance—TYBB afd. a 8 Januari. No. 20 Santpoort 2.50 wegens niet opkomen TYBB—Santpoort afd. D, 8 Januari. F. J. MOOREN, Competitie-leider. gelden. Al spoedig krijgt de Goede van Schoten een goede kans maar hij schiet in keepers han den. Dan komt een goal aan den anderen kant als uit een voorzet van rechts de bal via een der Schotenspelers in het doel verdwijnt (01). Spoedig maakt de Goede gelijk, wanneer de keeper den bal niet klemvast heeft (11). Hiermede is het rusten. Na de thee is het al leen maar Schoten dat aanvalt. S.D.W. ziet geen kans door te breken. 8 min. voor tijd is de stand nog steeds gelijk. Dan profiteert de Goede weer van een fout van den S.D.W.- keeper en het is 21. S.D.W. probeert het nog eens, maar Schoten speelt steeds beter. Maas maakt er 31 van. Een benauwd oogenblik krijgt Hoff wanneer de midvoor doorbreekt, maar zijn schot faalt. Even voor tijd doelpunt Maas keurig voor de 4e maal. Einde komt dus met 41 voor Schoten. Het veld is clad en moeilijk te bespelen, de uiterste voorzichtigheid wordt dan ook in acht genomen. Een corner op het Zandvoort- doej wordt keurig door Sweinsbergen wegge- kopt. U.V.V. heeft het beste van het spel en is dan ook het meest cp het Zandvoort-deel. Wanneer G. Keur een vermeenden achterbal opraapt voor den doelverdediger, blijkt dat deze zich nog binnen de lijnen bevond en wordt dit met een penalty bestraft, welke onder de lat geschoten wordt, maar door Lever keurig wordt overgetipt. Diverse aanvallen van U.V.V. gaan door schotloosheid van de voorhoede ver loren. Nogmaals ontworstelt Zandvoort zich aan den druk van U.V.V. en Holler.berg krijgt een prachtkans, zijn schot gaat via den snel uitloopenden keeper comer. Uit een aanval maakt U.V.V. een doelpunt, hetwelk wegens handsbal niet toegekend wordt. In de tweede helft is de strijd meer ver deeld en iis Zandvoort zelfs af en toe sterk in de meerderheid. Enkele overtredingen in het strafschopgebied blijven ongestraft. Bij een al- gemeenen ..anval wordt Hollenberg enkele me ters vóór het doel gevloerd. Schuiten maakt via den keeper een doelpunt en een vrije trap hier uit tegen Zandvoort. is een beslissing, welke zeer foutief was. Nogmaals een aanval van Zandvoort. een dar verdedigers maakt zeer duidelijk waarneembaar hands en ondanks het protest van Zandvoort's aanvoerder, laat de scheidsrechtter doorspelen. De druk van Zrnd- voort blijft aanhouden tot het einde. Afd. IA EDO 3—RCH 3 1B SpaamevogelsStormvogels 3 2B HFC 4Ripperda 2 EDO 5Beverwijk 2 THB 2Haarlem 5 3B WB—VOG 2 3C DW02—Beverwijk 4 VSV 5Kennemers 4 3E Bloemendaal 4EDO 8 Beverwijk 5Kinheim 5 WB 2—IVO 3 3F Kennemers 7WB 3 31 HFC 6—EDO 6 Vele wedstrijden afgekeurd. 1—6 4—1 2—5 5—2 5—1 1—2 4—2 0—3 8—1 0—1 5—2 4—0 3—7 Op Zondag 29 Januari a.s. wordt een feest avond gehouden voor de junioren in het ge bouw van de St. Josephs-Gezellen in de Jans straat. Aanvang 7 uur precies. Deze feestavond zal ongeveer 10 uur geëin digd zijn. De junioren kunnen alleen worden toegelaten op vertoon van hun legitimatiebewijs en onder geleide van een Junioren-leider. Als tegemoetkoming in de kosten moet elke vereeniging voor dezen feestavond 2.50 stor ten. Dit bedrag moet worden voldaan aan den heer P. P. Smit, Hoofdstraat 100, Santpoort. Namens de Junioren-Comm. F. J. MOOREN, Secr. Het late „voorproefje" van een strengen win ter heeft men in verschillende plaatsen van ons land niet ongemerkt voorbij laten gaan. Het bestuur van de Gooische kunstschaatsenrijders- club te Bussum is er bijzonder vlug bij geweest. Zondagmorgen 9 uur konden de pas Zaterdag avond ondergespoten tennisbanen van het Sportpark geopend worden en honderden zijn er Zondag over één nacht ijs gegaan. Ook van Amsterdam waren velen naar Bussum getrok ken om het ijsgenot, dat ons de laatste jaren zoo karig wordt toegemeten, te genieten. Ook te Delft is Zondagmiddag de nieuwe ijs baan aan den Oostsingel voor het publiek open gesteld. Uit Rotterdam - en Den Haag waren Als om 2 uur op een hard bevroren terrein wordt begonnen, blijkt De Meer heel wat van plan en gaat direct in een razend tempo op het Conc.-doel af, waar ze de achterhoede echter in conditie vinden. Na ongeveer 10 min. weten ze dan ook met een mooi schot de leiding te ne men. Als antwoord hierop onderneemt Conc. eenige tegenaanvallen, maar de bal wordt steeds, geholpen door den wind, iets te ver naar voren gespeelt, waardoor de achterhoede der gasten herhaaldelijk gelegenheid krijgt in te grijpen. Aan de overzijde gaat het beter als een terugspringende bal ineens wordt ingeschoten, 02. Uit een der aanvallen weet de back niet beter te doen dan in eigen doel te schieten. Rust komt met 21 voor De Meer. Na de thee wordt er zeer voorzichtig gespeeld en door de hardheid van het terrein hebben de spelers ook weinig controle over den bal. Toch heeft Conc. succes als de l.b. een voorzet van rechts schitterend inkopt, terwijl even later de r.b. er met een geweldig hard schot 32 van maakt. Nu volgt geruimen tijd een gelijk op gaand spel, totdat de l.b. op eens een mooie pas benut en den stand op 42 brengt. Conc. schijnt dit voldoende te vinden en hun spel verslapt eenigszins, waarvan de De Meer-mid- voor gebruik maakt om er met een onhoud baar schot op grooten afstand 43 van te ma ken. Deze voor beide partijen zoo belangrijke wed strijd, is geëindigd in een verdiende overwin ning voor Schoten. Was 's morgens het Schoten terrein te hard bevonden, om 2 uur vond de K.N.V.B. scheidsrechter het goed en werd er dus gespeeld. De strijd is- voorloopig niet erg mooi, want de hardheid van den grond doet zijn invloed Bloemendaal ging met niet minder dan 6 in vallers naar Den Haag. Het veld bleek uiterst slecht, hard en hobbe lig, zoodat balcontróle bijna onmogelijk werd. De thuisclub had er minder hinder van. Hoewel een Togo-doelpunt veel eerder ver wacht was, kwam dit eerst een kwartier voor rust en toen nog eenigszins gelukkig, daar de keeper hinder van de zon had (1O). Niet lang daarna slaagde De Roos er in op soortgelijke wijze, met behulp van het effect volle terrein, de partijen weer op gelijken voet te brengen (1I). Enkele oogenblikken voor half-time herkreeg Togo de leiding, nu met een fraai diagonaal schot. Rust 21. Direct na de rust voltrok zich het dreigende vonnis over Bloemendaal. Togo trok er onmid dellijk van los, overdonderde de gasten geheel en in 10 minuten tijd had de thuisclub een 51-voorsprong. Alle drie goals werden na doorbraken gescoord. Wel herstelde Bloemendaal zich eenigszins, doch de achterstand was te groot. Bovendien ging er te weinig van het team uit. Slechts slaagde De Roos er in een kwartier voor tijd nog een doelpunt te scoren met een goeden, harden bal. Het einde kwam dus met een zeer verdiende overwinning voor Togo. PROMOTIE-KLASSE M. H. C. viel onmiddellijk aan en had ook onmiddellijk succes door Schmeink (01). De Bloemendaalsche aanvallen waren vrijwel ongevaarlijk, zoodat deze steeds konden wor den afgeslagen. De Musschen waren echter het meest aan vallend, doch daar had de voorhoede voortdu rend last met den doorschietenden bal. Uit een straf corner scoorde Brand no. 2 (0—2). Rust 0—2. Na de rust eveneens een ongeveer gelijk op gaande wedstrijd, waarin M, H. C. het meest aanvallend optrad. Uit een voorzet van links slaagde Schmeink er in den voorsprong nog eens tc vergrooten (0—3). Met dezen stand kwam ook het einde. De thuisclub is iets sterker, doch de voorhoede kon maar niet de uitstekende verdediging en den keeper van de gasten overmeesteren. Het duurde dan ook vrij geruimen tijd eer Schalekamp er in slaagde aan H. B. S. de lei ding te geven (1—0). Nog voor de rust wist Kramer dezen voorsprong uit een strafcorner te vergrooten (20). Ook in de tweede helft was H. B. S. iets ster ker, maar verdediging en vooral keeper van De Vierde wisten verder onheil te voorkomen. Einde 20 voor H. B. S. Beide elftallen bleken volkomen aan elkan der gewaagd. Wel was de voorhoede van M. H. C. niet al te sterk, maar deze had al evenzeer last met het terrein als de Ainsterdamsche, welke er echter in slaagde voor de rust een 10-voorsprong te verkrijgen. In de tweede helft maakte Van Kempen gelijk (11), maar Amsterdam slaagde er opnieuw in do leiding te verkrijgen (21), welke zij nu niet meer afstand. Een gelijk spel had de verhouding juister weergegeven. Ook dit Bloemendaalsche elftal had meer in vallers dan de gewone spelers. Zoo was de ge heele voorhoede uit invallers samengesteld. Desondanks was Bloemendaal sterker, doch de kansen werden bij lange na niet alle benut. De Roos gaf aan Bloemendaal de leiding (10), maar voor de rust was deze voorsprong al weer verloren (11). In de tweede helft slaagde Dolleman er in aan Bloemendaal opnieuw een voorsprong te geven (21), maar ten tweeden male slaagde Alkmaar er in gelijk te maken (22). De beslissing werd ten slotte door De Roos gebracht (32). Op het bijna onmogelijke Beverwijksche ter rein wenschte de thuisclub toch te spelen, hoe wel de gasten om afkeuring van het veld vroe gen. Het bleek dan ook, dat normaal hockeyspel onmogelijk bleek. Wie het meeste geluk had, be hield den bal. Meestal was het een verrassing, welken kant de bal uit zou gaan. Dat de thuisclub ten slotte met 51 won, wil geheel niet zeggen, dat deze beter speelde. Het is jammer, dat op dergelijke terreinen hockey spel getolereerd wordt. Als onderdeel van de wintertraining hield de H. A. V. een wedstrijd over 4000 Meter. Hierbij bleek, dat de geconcentreerde training in de zaal en op Kraantje Lek niet zonder re sultaat is gebleven. Zoowel voor de cracks als voor de juniores waren de prestaties ruim 1 minuut beter dan het vorige jaar, toen hetzelfde program werd geloopen. De winnaar Brandenburg was ruim dertig M. voor op v. d. Booren. Zeer serieus heeft Bran denburg de laatste maand geoefend en zijn uit houdingsvermogen bleek uitstekend. Ook Griffioen en Buis zullen dezen zomer een krachtig woord meespreken op den midden- afstand. De tijden in deze cracksklassen waren: 1. J. Brandenburg, 13 min. 26.4 sec. 2. A. v. d. Booren, 13 min. 39.4 sec. 3. Griffioen, 13 min. 41.1 sec. De toeristen-afdeeling voor leden werd ge wonnen door J. de Jonge, met Spoor en Hoppen brouwer vrij dicht achter zich. Ook dit drietal behoort tot de aankomende cracks. In de junioren-afdeeling was V. Mans na een uitstekende race eerste in 14 min. 4 sec. Hermans en G. Mans legden op de 2e en 3e plaats beslag. De junioren toeristen waren: 1. Paulus, 2. Stam, 3. Bergman, 4. C. v. d. Booren. De volgende wedstrijd zal over een korteren afstand worden gehouden over circa 1maand en dan is inmiddels ook de jaarvergadering, welke 27 Januari gehouden wordt, weer achter den rug. Dan heeft de H. A. V. haar winterrust goed besteed aan het aankweeken van conditie en concentratie, twee factoren die ook het ko mende wedstrijd-seizoen de H. A. V. de eerste plaats onder de Nederlandsche vereenigingen kan doen innemen. Dat er op dezen Zondag 30 leden hun inschrijving gestand deden en „fit and well" de eindstreep passeerden, geeft stel lig voldoening aan het H.A.V.-bestuur, dat on der de steeds krachtige leiding van v. d. Mei) (Niet officieel) Trekking van Maandag 16 Jannari 1933 5e Klasse, le Lijst HOOGE PRIJZEN: 1 1000.— 2402 6250 7026 f 400.— 12261 15016 200.3935 5842 10164 10285 100.— 3145 4855 7205 8161 11421 12921 PrUzen van 70. 52 206 480 544 788 927 1053 1543 2011 2184 2539 2738 2748 2852 2922 2962 3033 3037 3644 3659 8850 3972 3997 4120 4468 4523 4607 4807 4919 4993 5003 5039 5150 5214 5235 5240 5380 5421 5655 5789 5828 5865 5916 5933 5965 6052 6332 6899 7004 7020 7127 7459 7620 7914 8010 8209 8292 8295 8607 8609 8671 8828 8868 8929 8962 9126 9279 9398 9653 9699 10030 10148 10200 10245 10591 11089 11231 11559 11630 11718 11779 11908 11933 11947 12231 12282 12286 12553 12570 12630 12801 12938 12972 13086 13171 13174 13221 13406 13473 13878 13998 14223 14335 14397 14505 14573 15021 15087 15203 15235 15243 15445 15683 15712 16073 16098 16107 16237 16281 16345 16467 16629 16776 16787 16804 17028 17487 17495 18356 18406 18426 18521 18667 18689 18770 18901 19114 19136 19167 19257 19431 19464 19671 19738 19801 19826 19852 20023 20167 20185 20288 20327 20366 20484 20520 20702 20887 20977 36 344 568 874 1334 1544 1819 2004 2493 2815 3086 3444 3698 3937 4435 4811 5074 5629 6003 6327 6528 6854 7257 7473 7842 8172 8450 8651 8781 8966 9342 9521 9927 10451 10790 11154 11871 12197 12461 12734 13007 13357 13789 14018 14026 14496 14681 14837 15219 15572 15898 16320 16562 1S808 17101 17613 18004 18306 18630 19052 19398 19690 20017 20238 20439 20641 20774 187 346 626 887 1374 1564 1842 2073 2495 2819 3123 3463 3783 4072 4439 4814 5170 5641 6052 6349 6531 6869 7274 7635 7888 8255 8455 8650 8798 9029 9355 9587 10054 10479 10869 11173 11960 12232 12467 12756 13031 13386 13794 14090 14539 14705 14856 15294 15621 16017 16338 16607 16846 17237 17685 18015 18346 18633 19054 19406 19745 20069 20269 20452 20668 20784 144 403 657 939 1380 1566 1849 2120 2498 2880 3209 3485 3849 4089 4530 4863 5187 5697 6147 6404 6612 6886 7305 7640 7911 8270 8475 8679 8803 9037 9357 9691 10100 10494 10873 11178 11971 12236 12479 12767 13045 13399 13809 14156 14550 14711 14953 15337 15641 16129 16362 16670 16850 17265 17774 18065 18403 18692 19105 19407 19781 20090 20280 20469 20691 20786 NIETEN: 166 174 429 682 1022 1386 1629 1869 2134 2507 2892 3243 3499 3851 4092 4609 4937 5294 5706 6181 6418 6636 468 724 1045 1456 1664 1877 2140 2612 2946 3345 3506 3857 4118 4719 5000 5394 5786 6244 6471 6679 7056 7090 7369 7411 7674 7997 8297 8535 8687 8878 9082 9399 9753 7717 8053 8321 8597 8715 8883 9140 9408 9755 10176 10259 10564 10574 10932 11009 11206 11313 12006 12101 12249 12268 12571 12627 12824 12916 13061 13091 13420 13425 13826 13844 14159 14558 14730 15055 15425 15772 16177 16377 16699 16856 17503 17817 18107 18443 18726 19116 19418 19809 20094 20324 20539 20694 20827 14226 14569 14748 15081 15443 15776 16189 16381 16703 16972 17511 17818 18157 18491 18872 19261 19448 19810 20108 20337 20542 20716 20837 186 482 772 1094 1490 1694 1888 2149 2658 2990 3356 3529 3906 4150 4747 5036 5478 5882 6267 6496 6744 7147 7464 7764 8130 8360 8600 8728 8925 9252 9467 9778 10291 10689 11046 11435 12119 12303 12628 12925 13134 13427 13877 14229 14591 44756 15128 15526 15781 16202 16475 16733 17012 17564 17920 18204 18561 18928 19266 19495 19887 20132 20360 20567 20733 20840 204 501 782 1143 1504 1696 1900 2252 2728 3030 3422 3565 3908 4155 4783 5049 5517 6947 6297 6498 6762 7167 7820 8132 8383 8629 8742 8926 9276 9483 9841 10376 10716 11074 11468 12158 12406 12648 12930 13201 13620 13962 14283 14628 14769 15175 15527 15839 16253 16487 16740 17071 17581 17926 18,272 18596 18956 19278 19545 19961 20143 20398 20602 20760 20925 217 546 810 1326 1521 1811 1982 2426 2802 3081 3441 3656 3914 4363 4801 5063 5598 5950 6326 6525 6801 7197 7821 8165 8405 8776 8949 9301 9499 9875 10425 10759 1108» 11664. 12164, 12451- 12681) 12982, 13247 13655 13995 14357 14661 1482® 15181 15538 15890 16282 16501 16773 17089 17597 17944 18295 18626 19017 19393 19579 19966 20186 20411 20620 20765 20993

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3