STADSNIEUWS mm I Rotterdams „Arena" vernield BEURS VAN AMSTERDAM Een zee van vuur Wisselkoersen DINSDAG 17 JANUARI Verzacht de pijnen van snij-en brandwonden! Aanzienlijke schade AGENDA DINSDAG 17 JANUARI 1933 R.K. COÖP. BOUWVEREEN. „DE SPAARNESTAD" De bouwplannen OM HET BEHOUD DER H.O.V!. Wederom eens een verant woording ABSO^BinE^JR. - der Sluit uw auto af Haarlems Kinderkoor „Inter Nos" J. W. A. BEIJNES Tachtig jaar Concert Dick Weiman Inbraak je Een H.O.V.-etalage Een H.O.V .-voetbalwedstrijd Auto-bezitters, past op uw zaak Noodlijdende dieren ONZE WINKELSTAND Heropening Gevallen Personalia ZU JEDEM KOMMT EINMAL DAS GLUCK GELOOF EN WETENSCHAP Straatjeugd in actie Het station Delftsche Poort en de roofdiergalerij der Diergaarde liepen ernstig gevaar PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND Allerlei voorstellen Station D. P. gevrijwaard Vijf-en-zestig werkloozen Dagvaarding nietig verklaard BURGERLIJKE STAND 18 Januari 461e STAATSLOTERIJ Gisteravond had in het gebouw „Sint Bavo" een bestuursvergadering plaats van de R.K.C.B. „De Spaarnestad". Hierbij was tegenwoordig de heer J. Ph. H. van Castricum als voorzitter van den Ned. R. K. Volksbond. Besprekingen werden gehouden inzake grondaankoop enz. De per sonen, die namens de grondeigenaars optraden, gaven een duidelijk overzicht, waar de grond gelegen is en op welke wijze de woningen ge bouwd zullen worden. De teekeningen en sche ma's en de indeelingen van de woningen, welke gebouwd zullen worden, waren zeer duidelijk. Het bestuur wil de plannen nog niet vooruit loopen, doch dit kan reeds gezegd worden, dat het plan-woningtype allen lof verdient. Den ontwerper komt zeker een woord van dank toe voor zijn welwillende medewerking, die verleend wordt, om mede te trachten het doel van de R. K. Coöp. Bouwvereeniging te bereiken. De zer dagen zal het bestuur den bouwgrond in oogenschouw nemen. Geen bindend besluit kon nog genomen worden. De leden kunnen even wel constateeren, dat het bestuur onder leiding van het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Volks bond alles doet om zijn plan ten uitvoer te brengen, en daarbij niet zal nalaten, de belan gen van de leden te behartigen. Nieuwe leden, mits lid van een vak- en standsorganisatie, kunnen zich steeds laten in schrijven bij het bestuur van den R. K. Volks bond en bij den secretaris, den heer J. Th. El- ligens. van Zeggelenstraat 48. Zoodra de plannen vasteren vorm hebben gekregen, zal een ledenvergadering gehouden worden. Het Secretariaat van het Uitvoerend Comité der Vrienden van de H. O. V. schrijft ons: Van den Penningmeester (Mr. A. Beets, Hout plein 8, postrekening 142822) mochten wij de volgende verantwoording ter publicatie ontvan gen: J. A. A. O. J0.00 Jkvr. A. J. M. S., Bloemendaal 5.00 Mej. v. R. n 0.50 Mevr. T K. 0.50 MeJ- M. 0.50 Meï H. 0.50 Mej. v. O. K. o.5Ö Mej. S. 0.50 Mej. F. 0.50 Mej. de V. 0.50 Mevr. B. if 0.50 Van een muziekliefhebber 250.— Mej. H. B. S. 5.00 Mevr. L. C. L. C.—S. 2.00 C. H. G. G. 2.00 Collecte Feestavond Haarlem's Salon- orkest 13.90 Dr. D. M. H. 2.00 J- d. B. i.oo Mej. J. G. F., Bentveld 10.00 R.K. Middenstandvereeniging te Haarlem, hierdoor blijk willende geven het bezit van een Orkest voor de aantrekkelijk heid onzer stad op hoogen prijs te stellen 25.00 Collecte personeel G. D. 6.75 Collecte Concert Mannenkoor „Caecilia 90.67 F. R., Heemstede 2.50 1 Haarl. Schoenm.patroonsvereeniging 2.50 Mej. B. t> 2.00 Collecte concert George Robert en Louis van Tulder 43.76 1 H. S. v. G., Overveen 25.00 W. S. v. G., Aerdenhout 5.00 P. J. T., Aerdenhout 10.00 Collecte Feestavond Handelsavond- schoolvereeniging 16.40 A St., Bloemendaal 100.00 Vorige verantwoording 1209.10 druk, dat, indien de subsidie niet verleend wordt, het voortbestaan der .school niet in ge vaar wordt gebracht. Uit belanghebbende krin gen moet allereerst voldoende financieele steun komen. Spr. is tegen verleening van de subsi die. De heer SNEEVLIET (Rev. Soc. P.) betwijfelt of een dergelijk subsidie gegeven zou worden aan een school, waar bijv. Marxistische leer verkondigd, wordt. Kunnen de weinige tiental len leerlingen van deze school niet op andere scholen ondergebracht worden? Moet deze aan vrage niet afgewezen worden, nu zooveel geld dringender kan worden besteed? De heer POTHUIS (S.DA..P.) handhaaft te dezer zake uitgebrachte critiek, doch meent, dat de subsidie verleend moet worden, nu de in specteur bij het M. O. voor de subsidieverlee- ning is. De heer LAMBOOY (R.K.) meent, dat wel de normen voor subsidieverleening vastgesteld moeten worden. Spr. en zijn fractie zullen voor de voordracht stemmen. Bij beantwoording door den heer GERHARD, merkt deze o.m. op, dat, als men de richting van onderwijs wil bespreken voor eventueele subsidieverleening, dit in algemeen debat zou moeten geschieden en niet bij een incidenteel geval. Bij subsidieverleening moet allereerst door aanvragers zelf voor behoorlijke bijdragen gezorgd worden. De heer BOISSEVAÏN zegt, dat na de ver klaring van den heer Gerhard, hij voor ae voordracht zal stemmen. De gewijzigde voordracht van Ged. Staten wordt goedgekeurd. De communisten en de heer Sneevliet willen geacht worden, tegen gestemd te hebben. By het prae-advies over de motie-Voogd, waarbij Ged. Staten voorstellen, hoogstens 5000.beschikbaar te stellen voor ontspan ning en ontwikkeling van werkloozen, wijst de heer VOOGD (S.D.A.P.) op noodzakelijkheid en nut van een dergelijken steun. Activiteit te dezer zake moet geprikkeld worden. Dit voor stel acht spr. een begin op dit gebied. De zaak moet in het oog gehouden worden voor het eventueel verder treffen van maatregelen. De heer SNEEVLIET vraagt, welke activiteit van Ged. Staten te verwachten is, om ge meentebesturen te dezer zake actief te maken. Hij meent, dat een belangrijk deel van dé werkzaamheid van Ged. Staten op dit vraag stuk gericht moet zijn. De provincie zal veel verder moeten gaan dan dit „gebaar" van 5000.—. De heer GUÉPIN (V.B.) zal het toejuichen, als de gemeenten zich met deze zaak meer gaan bemoeien. Financieele steun moet echter aller eerst van het Rijk, daarna van de gemeenten komen, terwijl de provincie z.i. slechts aanvul lend moet optreden. De heer J. J. DE VRIES (R.K.) steunt gaarne de voordracht van Ged. Staten. De heer GERHARD kan namens Ged. Staten toezeggen, dat zij zich geregeld op de hoogte zullen houden van wat ter zake door de ge meenten geschiedt. Perspectieven tot groote uitbreiding behoeven nu niet geopend te wor den. Door aanneming van de voordracht moe ten de Prov. Staten over de aangelegenheid op de hoogte gehouden worden en zij hebben dan telkens gelegenheid hun oordeel te geven. Wil er voor de werkloozen iets goeds geschie den, dan moet dat in de gemeente zelf ge beuren. Ged. Staten houden zich echter ge regeld op de hoogte van wat dè provincie te dezer zake moet doen. De voordracht van Ged. Staten wordt aan genomen. Wordt vervolgd. Kinderen zijn zoo levendig, dat zij het niet kun nen helpen' als zij zich bezeren. Zij loopen dan niet alleen het gevaar van lichamelijke pijn, maar ook van bloedvergiftiging. Gebruik Absorbine Jr. het verzachtende, antiseptische smeersel, het verlicht de pijnen bijna direct, Absorbine Jr. prikkelt zelf de teerste huid niet. Het verzacht; neemt de pijn weg en bevordert de genezing bijna onmiddellijk. Houdt het bij de hand voor de vele onge lukjes, die kinderen en volwassen dagelijks over komen. Gebruik het ook voor insectenbeten. Vraagt een gratis monster aan de Absorbine Jr. Company, Beu lingstraat 2, Amsterdam, onder vermelding van dit blad. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. nen is met tegen de overtreders proces-verbaal op te maken. Reeds werden tientallen het slachtoffer van hun eigen nalatigheid. Een ieder wordt nu aangeraden, zich er van te overtuigen, dat zijn nummerborden aan de daaraan gestelde voorschriften voldoen. De politie verstrekt gaarne alle mogelijke inlich tingen. „Uit den brand" is 't algemeene oordeel Want bij Hoenderdos deed men z'n voordeel, Maar vriend, niet „uit", dat is niet goed, 'k Weet zeker dat het „in" zijn moet Bij de politie is aangifte gedaan van vermis sing van een bruine overjas uit een auto die op 8 Januari jj. een oogenblik onbeheerd stond voor een perceel aan den Kleverparkweg. De heer G. de Nobel, Haarlem, heeft zich be reid verklaard de repetities van bovengenoemd kinderkoor voorloopig te leiden, zoowel voor Haarlem-Noord als Haarlem-Centrum, De re petities van Haarlem-Noord zijn verzet van Woensdag- op Dinsdagavond. In studie is „De bloemencantate" van Geertr. v. Vladeracken en „In den Zomer uit", van Rich. Hof. i zangspel, waarvoor Gerard Vroom de décors heeft ontworpen en Ella Bei de costumes. Tevens spelen meeClaire Clairy als Fanny Dor- rit, 't vroolijke zustertje van Dora. Haar partner is Fritz Geiger, in de gedaante van Baron Ed mund Sparkler en verder: Elly Krasser, Richard Sallaba, Albert May, Walter Triebei en Herbert Weissbach. Het eerste bedrijf speelt in de Marshalsea binnen de muren van het verblijf van William Dorrit en het tweede op de binnenplaats der gevangenis. De derde acte heeft als achtergrond een voornaam hotel in Oban, een badplaats aan de Schotsche kust. De handeling speelt zich af omstreeks 1815. Vrijdagavond 20 Januari zal Dick Weiman, zang en declamatie, een concert geven in den Protestantenbond alhier. Medewerking verleenen Jo Juda, viool en Lies de Waal, begeleiding. Het programma vermeldt werken v. Stradella, Brahms, Wolf, de Waal, Bach, Nardini en Boutens. Dick Weiman is geen onbekende hier ter stede. Over een vorig optreden schreef men o. a.: De machtige baritonstem van Dick Wei man beheerschte de zaal volkomen. Jo Juda gaf spel in grooten stijl en van ontroerende kracht. Te zamen Bij Haarlem's Dagblad 1844.08 Tusschen Zaterdagmiddag 1 uur en Maan- 1 a "morgen half 9 heeft men zich door over- 'rbmming van een schutting toegang verschaft tot het terrein van de Haarlenvche Stoom- verffabriek. Transvealstraat 5. Door een ru'tje -tuk te maken heeft men uit een bijkantoortje een nikkMeei lucifershouder en twee ijzeren "■eldkistjes ontvreemd. De kistjes, die geen in houd hadden, zijn op het terrein terugevon- ien." Totaal aan giften 3293,71 De aantallen verkochte één-guldenskaarten, waarvan de actie nog in vollen gang is, kan nog niet worden opgegeven. Het valt niet te ontkennen, dat er steeds meer .muziek" komt in onze geldinzameling ten bate der redding van onze H. O. V. Behalve enkele belangrijke giften, zien wij er thans bij collectes op feestavonden, op concer ten, giften van vereenigingen, collecte gehouden onder het personeel van een Bedrijf, enz. Prachtige voorbeelden; Mcgen zy over de heele linie tot navolging wekken1 Dan behoeft aan den uitelndelijken goeden uitslag niet te worden getwijfeld! De firma Joh. Limpers, Heerenmodes, Wa genweg 80 zw. heeft een aardige speciale H. O. V.-etalage gemaakt. Ook daar zijn ds één-gul denskaarten verkrijgbaar. As. Zondag zal op het H. F. C.-veld een voetbalwedstrijd gespeeld worden tusschen twee elftallen, samengesteld uit werkloozen van Haarlem en van IJmuiden. De helft der op brengst komt ten bate van de H. O. V. De één-guldenskaarten zijn óók verkrijgbaar bij den heer A. M. J. Sevenhuysen, Voorweg 13 te Heemstede. Nadat de Haarlemsche politie vanaf 23 1449.63 December IJ. een uitgebreide campagne heeft gevoerd tegen de nummerborden, die niet in orde waren, dit alles echter zonder bekeu in- gen uit te deelen, heult zij thans met waar schuwen op, terwijl zij reeds Maandag begon- Evenals alle jaren geven wij hier een kort overzicht over de zwervende dieren, welke in 1932 belangloos in het Haarlems Dieren Asyl „Fauna" aan de Farklaan werden opgenomen. Dat dit aantal in het afgeloopen jaar piet noemenswaardig is verminderd moge blijken uit onderstaande cijfers. Niet minder dan 503 honden en katten wer den als vondeling ondergebracht. Van deze dieren werden er slechts 47 door de rechtmatige eigenaars opgeëischt. Voor 188 gezonde dieren werd weer een goed tehuis gevonden. Ook het drukke verkeer eischte heel wat slachtoffers in 1932. Voor 114 dieren welke over reden waren werd de hulp van .Fauna" inge roepen. Het is dan ook aan te bevelen de dieren langs de drukke wegen aan de lijn te houden. De firma Hogenbijl, Oude Groenmarkt hoek Lange Veerstraat, die muziek en muziekinstru menten verkoopt, heeft een verjongingskuur endergaan. Vandaag heropent de firma haar sierlijk ver bouwden winkel. Een nieuwe pui met glas-in- lood-ramen geeft dezen gemoderniseerden mu ziekhandel terstond een jeugdig uiterlijk. Hij bestaat nu zes en veertig jaar, maar nieu we levenskracht waarborgt hem zeker een veel hoogeren leeftijd. Van de oude bezadigde trek-harmonica tot de moderne saxophoon valt haar cliënteele een keuze gemakkelijk, terwijl ook de uitgebreide bundel muziekstukken op een flinken standaard, die zich langs den geheelen zijwand uitstrekt, aan ieders verlangen zal voldoen. De 77-jarige heer H., oud-deurwaarder, is op het Verwulft gestruikeld en gevallen, waardoor hij korten tijd het bewustzijn verloor en een schaafwondje aan het rechterbeen opliep. Per ziekenauto van Mathot is de man naar huis gebracht. De heer N. J. Paape, alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het Machinisten-examen. In den Stadsschouwburg zal op Vrijdag 27 Jan. de première worden gegeven van: „Zu jedem kommt einmal das Glück" (Kleine Dora), ont leend aan Charles Dickens' werk, waarvan de wereldpremière enkele weken geleden in den Princesseschouwburg te Den Haag heeft plaats gevonden. Het libretto werd geschreven door Richard Këssler, terwijl de muziek door Eduard Kön- necke werd gecomponeerd. Fritz Hirsch heeft Vandaag viert de heer J. W. A. Beijnes zijn 80sten verjaardag. Daar de jubilaris eenigen tijd ongesteld is geweest en het huis thans nog niet mocht verlaten, is door Z. H. Exc. Mgr. den Bis schop toestemming verleend, een H. Mis in het huis aan de Nieuwe Gracht te laten lezen. Kapelaan Van Beynen van de St. Jozefparo chie droeg hedenmorgen deze H. Mis op, die door vele familieleden werd bijgewoond. In den loop van den morgen kwamen talrijke bloemstukken en telegrammen binnen. Directie en Commissarissen der Kon. Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens voor heer J. J. Beijnes maakten hedenmorgen hun opwachting, om den 80-jarige geluk te wenschen. Ook een deputatie van het personeel der fa briek voegde zich daarbij. Ook Directie en Commissarissen der N.V. De Spaarnebank en die der N.V. De Spaarnestad boden hun gelukwenschen aan. Wij komen morgen nader op dit belangrijk feest terug. als gewoonlijk de regie gevoerd; Heinz Lingen studeerde de dansen in; Jozef Ziegler dirigeert het orkest. Voor de vertolking van de titelrol werd on middellijk aan Friedel Dotza gedacht. Zij speelt voor Kleine Dora, de beminnelijke dochter van den ouden William Dorrit en zij behaalde met deze creatie, zoowel in Den Haag als in Am sterdam een uitbundig succes. Zij is het zon netje van de Marshalsea, de oude Londensche schuldgevangenis, waar haar vader twintig jaar doorbrengt. Fritz Hirsch speelt voor William Dorrit, een zeer bijzondere figuur, en volgens zijn verzeke ring één zijner liefste rollen, welke hem de ge legenheid geeft tot een zeer fijn geschakeerd spel. Paul Harden werd de rol opgedragen van Ar thur Clennam; hij is de weldoener van de fa milie Dorrit, die een diepe genegenheid opvat voor Kleine Dora. Hij speelt hier voor een typi sche figuur uit de beau monde van die dagen. Zij zijn wel de voornaamste personen uit dit Men vestigt er in verband met het verslag van de viering van het zilveren feest van „Ge loof en Wetenschap" de aandacht op, dat ook de heer Dr. J. M. A. van Schuylenburgh niet alleen tot de oprichfters der vereeniging be hoort, maar ook gedurende 25 jaar als be stuurslid zijn beste krachten aan de vereeni ging heeft gewijd. De straatjeugd heeft van een ledigstaand perceel in de Essenstraat een 15-tal ruitjes stukgegooid. De vorige bewonerse hadden in het huis wat oude rommel achtergelaten en dit is door de jeugd op straat geworpen. Ook was het him bijna gelukt het slot van den gas meter, waarin zich nog enkele penningen be vonden, te verbreken. De penningen zijn door de politie in beslag genomen. Hedenmorgen werd de vergadering van Prov. Staten van Noord-Holland voortgezet. By het voorstel tot aanvrage van de stichting „De R.K. Handelsschool", te Hilversum, om subsidie voor haar avondhandelsschool, deelt 't lid van Ged. Staten, de heer GERHARD (S. D. A. P.) mede, dat de subsidie nu wel verleend zal worden, omdat de school bij niet-verkrijging der subsidie in moeilijkheden gebracht wordt, maar dat de stichting voortaan zelf meer moet bijdragen. Ged. Staten stellen nu voor, de sub sidie over 1932 en 1933 te verleenen (eerst gold het voorstel voor 1932 tot wederopzeggens. Voor 1S34 moet echter door de school een nieuwe aanvrage ingediend worden. De heer HOOGLAND (S. D. A. P.) merkt op, dat de stichting niet meer dan 25.— bij een heeft weten te krijgen voor haar school. Spr. vraagt Ged. Staten een lijst te verstrek ken aan Prov. Staten, bevattende de normen, noodig voor de verleening van subsidies aan dergelijke scholen. De heer BOISSEVAÏN (V-B.) heeft den in- Omtrent den grooten brand, die „Arena" te Rotterdam in de asch heeft gelegd, vernemen wij nog het volgende: De brand is ontdekt door een der stokers, die in het gebouw vertoefde. Zondagavond had in het theater de laatste voorstelling van de operette „De Roode Spin" plaats. Daarna is het technisch personeel tot vanmorgen half vier bezig geweest met het inhangen en klaar zetten van de décors voor de voorstelling van de Vendetta, een operette, waarvan vanmid dag de premiere zou gaan. De stoker was niet weggegaan, omdat hü om zes uur de verwar ming weer zou moeten opstoken. Hij bleef in een der kelders slapen. Om half vijf werd hij in zijn slaap opgeschrikt door een knal. Hij probeerde het licht aan te draaien, maar dit bleek overal defect. Hij opende een deur naar een der gangen naar de zaal, waaruit hem de rook toen al tegemoet kwam. Een groot stuk hout viel naar beneden, waardoor hij evenwel niet werd getroffen. Hij verloor daar door zijn tegenwoordigheid van geest echter niet en rende naar de telefoon om de brand weer cp te bellen. Toen hij de zaal verliet had hij nog opgemerkt, dat er een vuurgloed op de bovenste galerij was in de projectiecabine. Het staat dan ook wel vast, dat de brand boven in het gebouw is begonnen. Waarschijnlijk zal de oorzaak gezocht moe ten worden in kortsluiting in de cabine. Het zal echter onmogelijk zijn om aanwijzingen te vinden in de ruïne, waardoor de oorzaak met skerheid kan warden vastgesteld. Toen de brandweer ter plaatse verscheen, laaide reeds een geweldige vlammenzee boven de huizen en t gebouw van de St. Joseohsgt- zellen, waarachter de arena ligt, op. Ook door de boomen van de Diergaarde heen, kon men het spookachtig en fantastisch spel der vlam men opmerken. Het tramverkeer werd onmid dellijk omgelegd. Met enkele slangen van de eerst aanwezige slangenwagens en drie slan gen van de eigen brandweerleiding van het kantoor van de pakketpost, dat naast de „Are na" staat, werd het blusschingswerk begon nen. Spoedig volgden daarop de motorspuiten en werd het vuur van verschillende kanten met ongeveer veertien stralen, welk aantal nader hand nog opgevoerd werd tot ongeveer twintig, bestreden. Om kwart voor vijf de motor spuiten waren pas begonnen te werken kwam met donderend geraas de koepel, die boven op het gebouw staat, naar beneden. Een half uur later stortte het gebouw aan de zijde van de Diergaarde verder in. In drie kwartier was het geheele gebouw uitgebrand. Al direct na aankomst van het groote ma terieel, was het duidelijk, dat het gebouw, dat hoofdzakelijk bestond uit hout, gestut door een ijzeren constructie, niet te redden zou zijn. Groot gevaar heeft langen tijd voor de omge ving bestaan. Een vonkenregen daalde neer op het Spoorwegpostkantoor nr. 2 (de pak ketpost) dat door een café en een smalle gang van de .Arena" gescheiden is, maar aan de achterzijde er vlak tegenaan is gebouwd. Maatregelen moesten ook genomen worden voor het station Delftsche Poort, waarvan het dak gevaar liep in brand te raken door de vonken. De roofdierengalerij en het apenhuis der Diergaarde, die vlak tegen de „Arena" aange bouwd zijn, liepen eveneens gevaar. De direc teur van de Diergaarde Dr. Kuyper, nam da delijk de noodige maatregelen. Er werden hokken klaar gezet, om ingeval van nood de apen weg te brengen. In het roofdierenhuis werd een jonge pan ter in een draagbaar hok gezet. Dit dier had dus gered kunnen worden. Wanneer het roof dierenhuis inderdaad aangetast zou zijn, dan zouden alle leeuwen, tijgers en poema's door het personeel zijn doodgeschoten. Men oeschik te niet zoo spoedig over voldoende hokken om deze dieren te kunnen redden. Gelukkig is het echter zoover niet gekomen. Het gelukte de brandweer, ook al omdat de wind gunstig was, uitbreiding van den brand te voorkomen. Al leen de fietsenhokken van 't St. Josephsgezel- lengebouw en de achterkant van de huizen bo- van het café en de hoofdingang van het theater, beliepen ernstige schade. Om kwart voor zes begon de vuurzee iets af te nemen en zag het er naar uit, dat de brandweer het vuur onder de knie had. Om kwart voor zeven echter laaide het vuur op nieuw op. Het dak van de woningen bleek in brand te zijn geraakt. Ook het kantoor en het atelier met bergruimte, welke tot nu toe be houden konden blijven, geraakten in brand en vielen aan het vuur ten prooi. De bergruimte lag vol met linnen, verf, oude en nieuwe dé cors enz., zoodat het vuur gretig voedsel vond. Het géhéel uit hout opgetrokken gebouw, dat vroeger een stal was, brandde af. Eerst om negen uur gistermorgen kon de brandweer met de nablussching beginnen. Met twaalf slangen werd het blusschingswerk voortgezet. Het blusschingswerk zelf ging met veel moeilijkheden gepaard, vooral tengevolge van de strenge vorst. De straat was spoedig in een ware ijsbaan herschapen en er moest zand gestrooid worden om ongelukken te voorko men. Hoe groot de schade, welke zeer aanzienlijk zal zijn, is, kon tot dusver nog met geen mo gelijkheid worden vastgesteld. Tengevolge van den brand zijn 65 menschen, die in vasten dienst waren, werkloos geworden. De geheele muzlek-bibliotheek van den orkestleider Max de Groot is verloren gegaan. Zij had eeft waarde van ongeveer 3000 gulden. Ook van het orkest zijn de meeste instrumen ten aan den brand ten prooi gevallen. Ge woonlijk worden de instrumènten mee naar huis genomen, doch daar er gistermorgen vroeg repetitie zou zijn, hadden de meeste le den van het orkest hun instrumenten laten staan. De schade, welke het operette-gezelschap Van Aerschot en Boskamp, die de .Arena" te Rotterdam bespeelden, lijdt, wordt op onge veer 6000 geschat. De schade van het ge bouw is nog niet bekend. Reeds is men begonnen plannen te smeden tot het voortzetten der voorstellingen. Hier voor zouden in aanmerking komen het ge bouw van K. en W. aan den Schiedamsche- singel, het gebouw „Pschorr" aan de Korte Hoogstraat of het Casino-theater. Definitief is echter nog niets besloten. Op den 20sten Mei van het vorige jaar werd te Haarlem een 26-jarige man gedagvaard om wegens gepleegde mishandeling op 23 Mei d.a.v. te verschijnen voor den politierechter, In elk exploit moet volgens de wet opgenomen, dat afstand wordt gedaan van den wettelijken ter mijn. Op de origineele dagvaarding geschiedde dit, maar niet op het afschrift. Verdachte werd bij verstek veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf, doch hij kwam van dit vonnis in verzet. Zijn verdediger, mr. H. O. DrilSma, wierp op, dat de termijn te kort was geweest en de afstand n i e t in het éxplólt stond. De Officier wasechter van meening, dat dit wèl was gebeurd, wijl het voorkwam in de origineele dagvaarding. Mr. Drilsma voerde toen aan, dat voor een verdachte het afschrift van een dagvaarding boven het origineel gaat. De politierechter, mr. Pit, deelde deze meening en verklaarde de dag vaarding nietig. Hiertegen kwam de Officier in appèl. Bij de behandeling voor het Amsterdamsche Hof achtte de procureur-generaal de beslissing van den politierechter onjuist. Hij requlreerde vernietiging van het vonnis en terugwijzing naar den eersten rechter, om alsnog op de be staande dagvaarding de zaak af te doen. Het Hof, arrest wijzend, bevestigde het vonnis van den Haarlemschen politierechter, waarbij de dagvaarding nietig werd verklaard. Geboren: 12 Jan.: J. C. HeemskerkKaasen brood, d. J. M. A. de KlerkAffourtit, d. 13 Jan.: A. G. v. BerkelTimmer, z. 14 Jan.: H. L. de Jongde Raaij, z. A. v. Schie— Kohout, z. D. M. H. Heeremans—v. Rooden, d. H. KoolStigter, z. 15 Jan.: E. C. Rem- méBürdorf, d. D. HandgraafRootlieb, z. G. MeijerOnrust, z. E. LettmannHef- j fele, d. W. E, HorsmeierLangenberg, d. K. S. VisserCaris, z. Overleden: 13 Jan.: M. M. Hijlkema, 70 j., Gasthuisvest P. Bles, 78 j., Nassaulaan 14 Jan.: M. J. J. de HaanLettenmeijer, 67 j., Potgieterstraat A. W. F. v. Tuijl, 82 j., Ba- rëndsestraat J. C. v. HuizenHoutman, 89 j., Zijlstraat 15 Jan.: J- J. P. A. Kettmann, 68 j-, Schoterweg T. v. Dijken, 46 j., Soenda- plein 16 Jan.: A. J. A. v. d. Stadt, 54 j., Ju- lianalaan. Gebouw „St. Bavo" „Kunst na Arbeid", 8 uur Haarlemsche Inkoopcombinatie, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Vertrouwensmannen Metaalbewerkers, 8 uur Grossiers Kleinhandel, 8 uur Be stuur R. K. Juvenaat, 3 uur. Schouwburg, Jansweg Propaganda-avond Schilderspatroons, kwart over 8. Gebouw H. K. B., Tempeliersstraat Haar lemsche Reddingsbrigade voor drenkelingen, half 9. St. Joseph's Gezellengebouw, Jansstraat Repetitie H. D., 8 uur Spreekuur Prae- ses, half 9—half 10. Gouvernementsgebouw, Dreef Prov. Staten van Noordholland, half 11. Palace Bioscoopvoorstelingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. (Niet officieel) Trekking van Dinsdag 17 Januari 1933 5e Klasse, 2e Ujst HOOGE PRIJZEN: 1000.— 440 1373 2961 3251 11710 400 5210 8963 9567 10535 19617 200.— 815 9298 S 100.— 590 3822 5439 5571 5590 10413 13950 16482 20650 Prijzen van 70. 64 165 192 205 218 272 567 652 824 839 896 907 1234 1413 1480 1681 1813 1821 2082 2103 2150 2176 2425 2430 2450 2726 2807 3350 3512 3538 3574 3607 3690 3889 4076 4122 4383 4489 4511 4514 4562 4754 4782 4852 4951 5026 5029 5307 5443 5473 5535 5781 57S7 5958 6000 6014 6018 6243 6278 6285 6310 6357 6368 6475 6501 6520 6634 7021 7396 7589 7698 7722 7963 8061 8101 8330 8525 8765 9133 9182 9233 9604 9842 10161 10297 10310 10324 10398 10417 10457 10549 10551 11413 11539 11690 11695 11914 12038 12093 12149 12225 12238 12368 12559 12743 12814 12849 12995 13118 13307 13313 13401 13704 13728 13786 14039 14243 14303 14428 14654 14707 14906 14913 14977 15019 15127 15152 15205 15482 15613 15882 16086 16114 16256 16316 16751 16783 16948 17155 17514 17837 17886 17888 17976 18117 18235 18241 18336 18390 18409 18445 18494 18553 18762 18793 18888 19005 19019 19130 19532 20104 20124 20147 20215 20284 20362 20369 20371 20372 20561 20633 10843 20660 20791 20884 NIETEN: 57 89 146 219 224 225 255 284 350 381 451 466 492 566 575 717 805 811 938 976 982 1033 1061 1129 1135 1258 1272 1282 1306 1322 1395 1412 1431 1459 1496 1549 1557 1560 1630 1691 1755 1760 1762 1796 1863 1914 1984 2027 2063 2092 2096 2138 2203 2295 2322 2461 2476 2500 2661 2698 2731 2741 2820 2821 2835 2940 3036 3044 3104 3109 3111 3177 3259 3370 3379 3428 3451 3456 3481 3494 3559 3614 3615 3639 3679 3710 3751 3752 3764 3770 3785 3853 3984 4027 4046 4111 4240 4241 4332 4336 4359 4389 4453 4695 4789 4790 4792 4871 4907 4929 4953 5008 5042 5058 5072 5082 5104 5207 5450 5511 5542 5546 5577 5636 5638 5701 5716 5744 5752 5757 5763 5809 5826 5930 6035 6121 6149 6208 6210 6324 6346 6421 6594 6617 6654 6691 6704 6715 6777 6831 6922 6930 7124 7139 7150 7291 7400 7426 7504 7540 7595 7599 7608 7629 7649 7686 7691 7716 7804 7906 7918 7953 7994 8037 8041 8072 8093 8129 8226 8242 8252 8285 8288 8379 8445 8451 8452 8487 8528 8544 8564 8577 8666 8668 8690 8695 8709 8739 8747 8758 8780 8872 8875 8888 8892 8964 S006 9083 9090 9116 9120 9186 9188 9205 9246 9269 9333 9356 9370 9396 9469 94-95 9514 9564 9650 9732 9772 9806 9851 9905 0965 10023 10068 10091 10115 10120 10150 10159 10212 10220 10228 10257 10260 10309 10326 10421 10556 10584 1067UT0688'T0744 I'0752"7P0T77 103TO '19861 10863 10990 10999 11015 11050 11119 11133 11140 U189.i*« 11199 11256 11287 11318 11372 11384 11460 11432 11494:11552 11566 U698 11699 11704,11786 11923JW 11975 11981 12061 12103 12230 12242 12247 12324 12373 12392 12410 12411 12618 12693 12761 12802 12919 12950 13000 13068 13077 13136 13138 13164 13271 13283 13366 13375 13434 13445 13494 13612 13658 13677 13705- 13775 13778 13807 13869 13880 13946 14017 14060 14072 14081 14005 14141 14155 14218 14238 14270 14296 14309 14352 14374 14413 14455 14519 14542 14581 16447 16460 14767 14803 14919 14926 14934 14981 15063 15080 15098 15129 15143 15153 15273 15299 15307 15317 15352 15399 15400 15424 15492 15494 15507 15597 15614 15632 15660 15669 15677 15725 15731 15761 15797 15845 15860 15934 15976-15983 16126 16174 16236 16259 16309 16311 16395 16396 16431 16432 16545 16576 16577 16579 16660 16675 16724 16747 16756 16777 16789 16822 16927 16994 17059 17129 17143 17146 17238 17254 17287 17288 17358 17361 17366 17401 17459 17477 17552 17555 17602 17643 17671 i7683 17728 17742 17758 17826 17835 17942 17954 18080 18084 18088 18105 18129 18217 38236 18265 18278 18303 18327 18337 18366 18430 18481 18512 18514 18529 18566 18701 13782 18813 18345 18849 18858 18963 18964 19023 19079 19089 19162 19182 19183 19329 19421 19454 19594 19618 19643 19699 19706 19708 19722 19771 19804 19827 19828 19923 19960 20077 20099 20143 20150 20175 20196 20264 20292 20348 20396 20410 20417 20448 20462 20485 20544 20558 20604 20695 20749 20772 20798 20916 20944 Verbeteringen 5e kl. 1ste lijst: 344, 16562, 20694 m z. mt 70. 6052 m. z. 6082, 17319 ontbreekt. DINSDAG, 17 Jan. Vorige koersen Londen 8.35)4 8.36 Berlijn 59.13H 59.15 Parijs 9.72 9.72 Brussel 34.5014 34.50 Zwitserland 47.93)4 47.92%' Weenen Kopenhagen 41.50 41.50 Stockholm 45.55 45.50 Oslo 42.80 42.75 New Vork (cable) 2.49 2.48)4 Rome 12.75 12.75 Praag 7.45y, 7.37% Madrid 20.57 20.35 Vorige koersen Staatsleeningen 5 Nederland 1919 10?S4 10241 4% Nederland 1916 102)4 101 4 Nederland 1931 100K 100% 5 Nederl. 1932 10i 101. 4% N Ind 1926 AB Ö5>4 96% Banken Koloniale Bank 61 59 Indische Bank 57 57 Cert. Handel-Mil6968% Industrieën Onliever H2H 110 Calvé Delft 65 64 Alg. Kunstzilde 35)4 35 Van Berkel's Pat26 1954 Nieuwe Philips 14944 1,8% Küch Accoustlek 314 3 Ned. Ford U5,4 115 Industr. Buitenland Anaconda 754e Bethlehem Steel 16)t 15K« D. S. Steel 3C>i6 28% U. S. Leather 3% ->Hs Intern Nickel 8 7; 8>s Mijnbouw Boeton Milnbouw J®, Alg. Exploratie '20 127& Redjang Lebong Petroleum Gaboes 18 18 Kon Olie 15554 151% Perlak 83 81 Continental Oil 5 5 Peudawa 6 4Jü Vorige koersen Shell Union OU ah 556 Rubber A'dam Rubber e2% 60)4 Bandar 46 44 Dell Batavia Rubber 25% 25 Serbadjadi 21)4 20 Sllau 18 17% V1G, O. 32 32 Allied 22 22 Intercontin. Rubber144 144 Scheepvaart Java Ch. Japan 35 35 Holl. Amerika Lijn 3)4 3)4 Dito Gem. Eigend3)4 3)» Kon. Ned. Stoomb]8 'U4 Scheepvaart-Unie 58 57 Suiker H V A 178 172% XX. v. ex. no Jav. Cultuur 'J8 188 N. I. S O78 Poerworedjo 42« 41^ Vorstenlanden 28 Actions idem Tabak Dell Batavia !5I Oude Dell '32 >f® Oostkust ,if, Senembab ulH 140 Spoorwegen Onion Pacific 75)4 74% Wabash 2)4 2)4» Erie 6U 6 Kansas City South8H 8 South. Rallw6 5Si

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2