Onderhoud Hoover-Roosevelt Duitschland en Oostenrijk VEREEIMIGDE KATHOLIEKE PERS St. Willibrordus Columbia en Peru Lezing van Herriot De koninklijke woordbreuk in Sofia Rijksdag een week verdaagd Van het Oostelijk front Het nieuws van heden RADIO MOORS Zeldzaam aanbod BELANGRIJK RESULTAAT BRIEVEN GEPUBLICEERD BIJ FELLE KOUDE FRANS PERQUIN DE BAROMETER ZATERDAG 21 JANUARI 1933 VÏJF EN VIJFTIGSTE JAARCANC No. 18283 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen p. weelc 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 N.V. Ned. Verzek. -Maatschappij Utrecht, Catharijnesingel 48 Hoofdinspectie Amsterdam Adm. de Ruijterw.242, Tel. 82797 Kanitaal- en Volksverzekering 'Roosevelt bereid tot directe be spreking der schulden met Engeland Na ambtsaanvaarding Frankrijk in ongenade Het Oostenrijksche leger Wijziging in het vooruitzicht gesteld Norman Davis Columbiaansche flottielje nadert Leticia Maatregel van Brazilië Het Weer Chéron ongesteld Staking in Siegerland Ook aanverwante bedryven stopgezet Critiek op de „militaire opleiding" en de herdenkingsfeesten der stichting van het Duit- sche rijk Tegen den „Anschluss" Herriot De „Osservatore Romanopubli ceert het verzoek van Prinses Giovanna om dispensatie Koning Boris had het onderteekend Koning Boris De regeering verlangt spoedige opheldering Troepenconcentratie aan beide zijden Recruten naar Mandsjoerije DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN Vuurzee in Roemeen- sche stad Engelsch vrachtschip in nood Vier opvarenden omgekomen Sporen van Hinkler ontdekt? Hope is weer terecht Influenza te Keulen ANTHRACIET VAN TELEFOON 10212 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT WASHINGTON, 20 Jan. (Per telefoon). Na afloop van de conferentie tusschen Hoover en Roosevelt op het Witte Huis werd door beide staatslieden een gemeenschappelijk communiqué verstrekt, waarin verklaard wordt dat zoowel Hoover als Roosevelt bereid zijn met Engeland in besprekingen te treden over de oorlogsschul- denkwestie en over de beraamde economische wereldconferentie. Roosevelt wil deze besprekingen aanvangen na Zijn ambtsaanvaarding in Maart a.s. Verder heet het in het communiqué, dat het onderhoud tusschen den huidigen en den toe- komstigen president voornamelijk gewijd was aan de buitenlandsche politiek. Er wordt op ge wezen, dat Engeland verzocht heeft om een nieuwe bespreking van de oorlogsschulden- kwestie, waarna verklaard wordt, dat „de ko mende regeering de vertegenwoordigers van Engeland begin Maart met genoegen voor dit deel zal ontvangen." Verder is het gewenscht zoo wordt eraan toegevoegd, dat Engeland vertegenwoordigers zal zenden ter bespreking der economische proble men, waarbij men gemeenschappelijk belang heeft. Met. deze vertegenwoordigers zouden „we gen en middelen tot verbetering van den we reldtoestand" besproken kunnen worden. De conferentie tusschen Hoover en Roosevelt duurde in het geheel anderhalf uur. De deelne ming van Norman Davis, de leider der Ameri- kaansche delegatie ter Ontwapeningsconferentie, wordt hier aangezien als een bewijs, dat Roose velt hem na de aanvaarding van het bewind den post van staatssecretaris (minister van Buit- Zaken) zal toevertrouwen. (United Press) Opdracht aan Stimson WASHINGTON, 20 Jan. (Reuter). Vanmor gen heeft de conferentie plaats gehad tusschen Hoover en Roosevelt. Bij de bespreking waren staatssecretaris Stimson, de minister van Finan ciën Ogden Mills en de vertrouwensman van Roosevelt, prof. Moley aanwezig. Staatssecretaris Stimson heeft opdracht gekre gen onmiddellijk onderhandelingen te openen met Engeland om begin Maart, nadat Roose velt aan het bewind is gekomen, met vertegen woordigers van Engeland een conferentie te houden, niet alleen over de schuldenkwestie, maar ook over economische wereldproblemen en over de middelen, om de wereldtoestanden te verbeteren. WASHINGTON, 20 Jan. (Reuter.) Van voor aanstaande democratische zijde wordt verder verklaard, dat tijdens het onderhoud ook het Verre Oosten-conflict ter sprake is gekomen. In verband met de Geneefsche onderhande lingen is hiervan echter in het communiqué geen melding gemaakt. Verder werd besloten alleen besprekingen te openen met debiteurstaten, die in December JJ. aan hun verplichtingen jegens Amerika hebben voldaan. Onderhandelingen met Frankrijk zou den pas begonnen worden, nadat dit land zijn betalingsverplichtingen is nagekomen. Wat betreft de besprekingen met Engeland is Roosevelt van opvatting, dat een eenzijdig Amerikaansch offer noch mogelijk noch in het belang der wereldwelvaart is. Hij acht Enge- lands onvaste valuta een minstens even eroote hindernis voor het wereldherstel als de schul den kwestie. Na besprekingen met democratische parle mentariërs in zijn hotel, aangaande den toe stand der farmers, alsmede over de mogelijk heden tot het in evenwicht brengen der be grooting, bezichtigde Roosevelt de groote ni traat- en waterwerkinrichtingen van Muxlehoal. Tenslotte begaf hij zich naar Warmsprings (Georgië), om daar te kuren. De leider der democratische kamerfractie te Washington blijft zich verzetten tegen verla- WEENEN, 20 Jan. (Reuter). De financieele commissie van den Oostenrijkschen nationalen raad zette gisteren de begrootingsdebatten over bet leger voort, in het verloop waarvan de mi- Dister van defensie op de mogelijkheid wees van een wijziging van het huidige militaire systeem door de ontwapeningsonderhandelingen te Ge- nève. Het tijdstip van deze wijziging kon hij na tuurlijk niet voorspellen. Voor Oostenrijk zou in ieder geval dat systeem het doelmatigst zijn, dat bij de geringste belasting der staatsfinan ciën aan iederen lichamelijk geschikten staats burger militaire vorming garandeert en ook een opleidingskader mogelijk maakt. Het was nog te vroeg om zich nu reeds over de grootte van dit kader of den duin van de opleiding uit te spreken. De overgang zou in elk geval eenige jaren eischen. In de algemeene belangstelling der bevolking voor deze vraag zag deminister echter het bewijs voor den wil tot weerbaarheid van het volk. ging der schulden, ook van de Engelsche. De schuldenaars kunnen niet in goud betalen, ze kunnen het wel in waren en diensten, aldus zijn redeneering. In den Senaat werden heden weer felle ver wijten gericht aan Frankrijks adres, wegens de niet-betaling op 15 December jX 'BOGOTA, 20 Jan. (Eigen Telegram.) Omtrent het opstoomen der Columbiaansche flottielje op de Amazone-rivier verklaart de Columbiaansche president Olaya, dat deze expeditie alleen moet beschouwd worden als een politie-actie. Zij dient alleen ter bewaring van rust en orde in het Co lumbiaansche riviergebied. Wat het conflict om de havenstad Leticia betreft, wenscht de Colum biaansche regeering een vriendschappelijke re geling met Peru. Absolute voorwaarde is echter, dat de Peruanen deze wederrechtelijk bezette stad zonder dralen ontruimen. De commandant van de Columbiaansche flot tielje heeft verklaard, dat zijn troepen voor de rechtvaardige zaak zullen strijden en dat de sympathie jpn heel de wereld aan de zijde van Columbia is. Peru concentreert bombardementsvliegtuigen in Iquitas. De eerste Braziliaansche marine-di visie uit Pernambuco is naar het conflictgebied gezonden, om in geval van oorlog de Braziliaan sche neutraliteit te beschermen. cUnited Press) SANTIAGO, 20 Jan. (Reuter.) Krachtige po gingen worden in het werk gesteld, om een j= Verwachting: Matige later afnemende wind, afnemende bewolking, weinig of geen sneeuw, lichte tot matige vorst. Verdere vooruitzichten: toenemende S vorst. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii bloedig treffen tusschen Peru en Columbia in verband met het geschil over Leticia te Voor komen. In antwoord op zijn beroep op beide landen heeft de Chileensche president Allesandri krach tige betuigingen van vredelievendheid ontvan gen zoowel van den Peruaanschen als van den Columbiaanschen president. De president van Columbia handhaaft in zijn antwoord het standpunt dat niet mag worden toegelaten, dat Zuid-Amerikaansche republieken met geweld den door verdragen gesanctionneer- den toestand wijzigen. Het is een kardinale fout, aldus het Colum biaansche antwoord, dat volken, die geen vijan dige motieven hebben, van kracht en geweld gaan gebruik maken voor regeling van geschil len in plaats van deze uit den weg te ruimen door de toepassing van de principes van recht en vrede, waaronder onze landen in vriend schappelijke eensgezindheid behooren te leven. De Peruaansche president verklaart in zijn antwoord, dat geen offer mag worden gespaard tot handhaving van den vrede. „Deze woorden worden mij ingegeven door de afschuw, die gewekt is door de gedachte, dat de grond van het land zou worden gedrenkt in het bloed zijner zonen." Zooals bekend is, heeft Peru de bemidde ling van Chili tot regeling van het conflict aan vaard, doch het antwoord van Columbia is nog niet ontvangen. PARIJS, 20 Jan. (V.D.) Vrijdagmiddag werd bekend, dat de Fransche minister van Finan ciën, Chéron, ziek is. DORTMUND, 20 Jan. (V.D.) Tengevolge van het loonconflict in het Siegerland zijn thans ook tal van bedrijven in de omgeving van Dort mund bij het conflict in de metaalnijverheid betrokken. Naar verluidt zullen met ingang van morgen alle bedrijven van de Hoerder Verein voorloopig worden stopgezet. De directie had aanvankelijk gehoopt, door het laten uitvallen van ploegen het bedrijf te kunnen voortzetten, doch ziet zich thans gedwongen het werk stil te leggen, aangezien zij op het oogenblik haar grondstof fen en half-fabrikaten niet kwijt kan aan de fabrieken in 'het Siegerland. Door de stopzet ting der Hoerder-fabrieken zijn drieduizend man werkloos. PARIJS, 20 Jan. (Reuter.) Voor leden der vereeniging „Les Annales" heeft de oud-pre mier Herriot de eerste van een reeks van vijf politieke lezingen gehouden. Het onderwerp van zijn gisteravond gehouden eerste lezing luidde: .Duitschland en Oosten rijk". Herriot legde op twee punten den nadruk: 1. dat Frankrijk zich niet bemoeit met den staatsvorm van hem bevriende mogendheden en 2. dat de verdragen moeten worden nage leefd, temeer, daar de vredesverdragen van IS19 de bijzonderheid-hadden, dat zij op grond van gemeenschappelijk overleg voor herziening vat baar zouden kunnen zijn. Het Fransch-Duitsche vraagstuk wordt, zoo zeide Herriot. gekenmerkt door de sterkte der bevolkingen, n.l. 62 millioen Duitschers tegen 40 millioen Franschen. Daarna ging Herriot over op den tegenweor- digen toestand in Duitschland en besprak de „militaire vooropleiding" van de jeugd onder leiding van generaal von Schleicher Ook oefen de hij critiek uit op de herdenkingsfeesten van de stichting van het Duitsche rijk In een tijd van moreele ontwapening, aldus Herriot, staat men verbaasd, dat voor vertegen woordigers van het oude regiem in Duitschland aan deze gebeurtenissen herinnerd wordt. Ook becritiseerde de oud-premier de uiting van Rijkskanselier von Schleicher, dat het be- griep „vrijheid" het recht in zich sioot om wa pens te dragen. Duitschlands politiek streeft ernaar, zoo zei- de Herriot. om door onderhandelingen geleide lijk datgene terug te vinden, wat het door den oorlog verloren heeft. Herriot somde vervolgens de Europeesche vraagstukken op. die nog op een oplossing wachten en noemde o.a; de herstelbetalingen, die, naar hij verklaarde, afhangen van de kwes tie der schuldenregeling met Amerika Vervolgens noemde Herriot de ontwapening, den Danziger Korridor, de Saarkwestie, de ont ruimde Rijnlandzone en de vroegere Duitsche koloniën. „De moreele ontwapening wordt niet gediend door artikelen in geïllustreerde tijd schriften, waarin op Frankrijks z.g. bedoelin gen gewezen wordt. Daardoor wordt de bevol king slechts opgehitst." Na kort verwezen te hebben naar het on langs tusschen Frankrijk en Sovjet-Rusland gesloten non-agressiepact, ging Herriot over op Oostenrijk. Tegen de „Anschluss"-gedachte moet gestre den worden, aldus Herriot. en de Oostenrijkers moet men erop wijzen, dat zij hun onafhanke lijkheid moeten verdedigen. Ofschoon Frankrijk veel voor Hongarije heeft gedaan, heeft dit land zich meer naar Italië toegekeerd. Ten slotte sprak Herriot woorden van hulde aan Tsjecho-Slowakije, Frankrijks veiligen vriend in een onveilig gebied, en hij eindigde met de opmerking, dat Frankrijks rol in de Europeesche politiek bestond in het dienen van een ideaal zonder zich aan illusies over te ge ven. Zooals onze Romeinsche correspondent be reids meedeelde, publiceerde de „Osservatore Romano" van Donderdag 19 Januari een lang uittreksel van den brief, waarin Prinses Gio vanna van Savoia,- thans Koningin van Bul garije, den H. Vader om dispensatie verzocht voor haar gemengd huwelijk met Koning Boris, alsmede het schrijven waarin Z. H. Paus Pius de gevraagde dispensatie verleende, op voor waarde dat het huwelijk volgens katholieken ritus voltrokken zou worden en dat de kinde ren katholiek zouden worden gedoopt en opge voed. Volledigheidshalve laten wij hier thans het artikel volgen van het Vaticaansch orgaan: Het doopsel dat door den niet-katholieken metropoliet werd toegediend aan de pasgeboren Prinses Marie-Louise, heeft, zooals voor de hand lag, in Bu'garije veel opzien gebaard en van vele kanten heeft men den Apostolischen Delegaat gevraagd op welke documenten zijn protesten steunen. In dit opzicht lijkt het nut tig bekend te maken wat hier volgt. Ten eerste. Den 12en October 1930 richtte H. K. H. Prinses Giovanna van Savoia aan den H. Vader het eigenhandig geschreven ver zoek om dispensatie van het beletsel „mixtae religionis" om een huwelijk te kunnen aangaan dat haar geloof, haar gevoelens en de tradi ties Harer Familie haar opleggen en vurig doen begeeren godsdienstig „coram ecclesia" te vieren." En verder schreef zij: „En omdat deze dispensatie vo'.gens canon 1061 van den Codex van het Canonisch Recht gesubordineerd is aan de twee volgende voorwaarden, die voort spruiten uit de goddelijke wet: te weten», dat elk gevaar voor verslapping (perversione) van de katholieke partij door de niet-katholieke partij worde buitengesloten en dat alle kin deren katholiek gedoopt en opgevoed worden belooft zij zich daaraan heel te zullen onder werpen, dit met instemming van haar toekom- stigen echtgenoot, die hier ter bevestiging on derteekent." Ten tweede: Hetzelfde verzoekschrift voegde hieraan toe, „dat na het verkrijgen van deze gunst en de voltrekking van het godsdienstig huwelijkhet bruidspaar tot geen enkelen anderen bedienaar (van een godsdienst) zal gaan „uti sacris addictum." Ten derde. Het document is eigenhandig on derteekend door Z. M. Koning Boris. Ten vierde. In het toestaan der gevraagde dispensatie herinnerde de H. Vader uitdrukke lijk aan de gegeven beloften, zooals blijkt uit de mededeeling, welke in naam van den Paus door Z. Em. den Kard.-secretaris van Staat den 19en October 1930 aan H. K. H. Prinses Giovanna werd toegezonden en welke in de volgende termen was vervat. (Wij verhalen let terlijk uit het latijn.) „Zijne Heiligheid heeft gaarne erkend, dat in dit verzoekschrift alle garanties liggen die door Canon 1061 van den Codex van het Ca- nomisch Recht vereischt worden, en wel dat de katholieke Bruid voor wat haar geloof betreft, aan geen enkel gevaar wordt blootgesteld, en dat alle kinderen van beide geslachten, die uit het huwelijk geboren zullen worden, gedoopt worden en uitsluitend in oen Katholieken Gods dienst opgevoed. Uit hetzelfde verzoekschrift heeft de H. Vader eveneens vernomen, dat de Echtgenooten volgens Canon 1063 van den Co dex van het Canonisch Recht beloven, nadat hun huwelijk voor de Kerk voltrokken is, nooit naar een niet-katholieken bedienaar te zullen gaan „uti sacris addictum ad consensum reno- vandum." Dit alles overwegende en voorts be schouwende hoe ook Koning Boris III het ver zoekschrift der Doorluchtige Prinses Giovanna onderteekend heeft, heeft de H. Vader zich be reidwillig gewaardigd om de gevraagde dispen satie toe te staan." BERLIJN, 20 Jan. (W. B.) Het Seniorencon vent van den Rijksdag besloot op voorstel van het Centrum, de Rijksdagzitting tot 31 Januari uit te stellen. Het convent komt op 27 Januari opnieuw bijeen, om de agenda vast te stellen. In het begin der zitting, welke om 4 uur aanving, stelden de nat.-socialisten voor. Rijks dagvoorzitter Goering volmacht te geven, den datum voor de eerstvolgende Rijksdagzttiing vast te stellen. De Nazi's wenschten, dat de begrooting dan zoo spoedig mogelijk aan den Rijksdag zou worden voorgelegd en dat de regeeringsverklaring zou worden verbonden met de eerste lezing der begrooting. Socialisten en communisten kwamen hier echter tegen op, daar dit zou kunnen uitloopen op een Rijksdagverdaging tot in Maart of April. Namens de rijksregeering verklaarde staats secretaris Planck, dat de regeering het in het belang van de politieke rust en de economische saneering des lands dringend noodzakelijk acht, de politieke situatie zoo spoedig mogelijk ondubbelzinnig op te helderen. Bij de indiening van het Centrumsvoorstel verklaarde Planck, dat de regeering zich niet zou verzetten, wanneer men nog gedurende een week pogingen in het werk wil stellen, de meer derheidsverhoudingen in den Rijksdag volko men juist vast te stellen. De regeering zelf was natuurlijk bij dergelijke besprekingen niet geïnteresseerd. SJANGHAI, 20 Jan. (Reuter) De Chineesche bevelhebbers hebben aan een deel der troepen opdracht gegeven zich langs het riviertje Tashih-Ho te concentreeren. Ook aan de grens van Jehol duren de troe penconcentraties voort, zoowel door de Japan ners als door de Chineezen. Toch schijnt er geen onmiddellijk gevaar te bestaan voor een botsing tusschen de troepen van beide landen, daar van Japansche zijde verzekerd wordt, dat het Japansche commando, alvorens over te gaan tot het offensief op dit moeilijke gebied, eerst wil trachten door on derhandelingen het openen van den strijd te voorkomen. Ten Noord-Oosten van Sjanhaikwan worden de stations aan den spoorlijn Peking-Moekden door de Japanners bewaakt, daar Chineesche benden zich hiervan dreigen meester te maken De wapenfabriek te Moekden is met mede werking der Japanners heropend, doch kan on danks de groote vraag naar wapens en munitie niet op volle kracht werken, daar het benoo- digde technische personeel ontbreekt. TOKIO, 20 Jan. (Reuter) De meeste recru ten, die worden ingedeeld bij de divisies, welke in Mandsjoerije dienen, zullen in het vervo.g onmiddellijk daarheen worden gezonden, in plaats van eerst hun opleiding in Japan te ont vangen. De manschappen, die op het oogenblik in Mandsjoerije liggen en wier diensttijd eigen lijk voorbij is, zullen toch nog eenigen tijd on der de wapenen worden gehouden. De recruten zullen tegelijkertijd garnizoens dienst verrichten en hun opleiding ontvangen, teneinde hen zoo spoedig mogelijk geschikt te maken actieven dienst te verrichten. SJANHAIKWAN, 20 Jan. (V.D.) De bevolking van Sjanhaikwan, welke tijdens de jongste on geregeldheden de stad had verlaten, is voor het grootste deel teruggekeerd. Het zakenleven :s hervat. De orde en rust worden gehandhaafd door een speciale commissie. Er is een bewe ging gaande om Sjanhaikwan in te lijven bi; Mandsjoekwo. Herriot houdt te Parijs een lezing over Duitsch land en Oostenrijk. Het onderhoud Hoover-Roosevelt. De laatste bereid tot directe schuldenbesprekingen met Engeland. De Columbiaansche flottielje nadert meer en meer het betwiste Leticia. De bijeenkomst van den Rijksdag een week verdaagd. Engelsch vrachtschip op den Oceaan in nood. Sporen van Bert Hinkler in Zwitserland ont dekt? Maatregelen tot steun aan den tuinbouw. Bemiddelingsvoorstel door de directie van de „Veka" te Rotterdam aanvaard. Schip in nood bij Schokland. Amendementen-v. d. Bergh ca op het wets ontwerp tot wijziging der Kieswet. Het nieuwe sanatorium „Berg en Bosch" te De Bilt. Doodelijk verkeersongeluk te Rotterdam. Wijnhandel te Ginneken uitgebrand. De brand op de „P. C. Hooft" voor den Raad van Scheepvaart. O Koningstraat 27 - Telef. 14609 OFFICIEEL PHILIPS -REP ARATEUR Hij verklaarde den onderzoekingstocht naar Hinkler niet te willen voortzetten wegens de slechte weersomstandigheden; hij wil naar Londen terugkeeren. Nader wordt echter gemeld, dat de vlieger en de tweede piloot na bun landing naar den voet van de Diablerots opbraken voor verdere onderzoekingen en dat zij daar sporen van den vermisten Hinkler meenen te hebben gevonden. Hopes vliegtuig bevindt zich nog te Vetroz. van eenige HANG-, SCHEMER- en MUUR LAMPEN. BOSSE, Groote Houtstraat 130. BOEKAREST, 20 Jan. (Reuter). In het centrum der stad Dorohoi (Noord-Moldavië) brak heden een zware brand uit, waardoor tengevolge van den wind alle huizen in twee straten van de zakenwijk in vuur en vlam werden gezet. Het vuur dreigt zich nog verder uit te breiden. In de stad heerscht een onbeschrijfelijke pa niek, daar de brandweer de vuurzee niet meester kan worden. Momenteel zijn reeds meer dan 40 huizen in de asch gelegd. De materieele schade is zeer groot. NEW-YORK, 20 Jan. (V. D.) Het Engelsche vrachtstoomschip Exeter City" is midden op den Oceaan in een hevigen storm geraakt. Het schip heeft SOS-seinen uitgezonden Van de 32 koppen tellende bemanning zijn vier personen, onder wie de kapitein, om het leven gekomen. Een stoomschip der American Merchant Company is voor assistentie onderweg. De „Exeter City", welke 300 ton meet. was van Engeland op weg naar Portland (Maine). De reddingsbooten zijn vernield. De commando brug werd door een stortzee weggeslagen. BAZEL. 20 Jan. De Engelsche kapitein-vlie ger Hope, die Donderdag met den Engelschen luitenant-vlieger Hinley te Lausanne was op gestegen om den vermisten aviateur Bert Hink ler op te sporen en sedert ook vermist werd, is thans te Vetroz in het kanton Wallis geland KEULEN, 20 Jan. (Reuter.) De influenza-epi- demie heerscht hier zóó ernstig en de aangetas ten zijn zóó talrijk dat het zakenleven hierdoor ernstig belemmerd wordt en verscheidene za ken wegens ziekte van de leiders of het perso neel moesten worden gesloten. Vooral onder de schoolgaande jeugd zijn de influenza-gevallen talrijk en de autoriteiten zijn voornemens tot sluiting van alle scholen over te gaan. De ziekteverzekeringsmaatschappijen ontvan gen thans per dag meer aanvragen voor medi sche hulp dan anders in een maand. De doktoren zijn overwerkt en de ziekenhuizen liggen vol met influenca-patiënten. Totdusver zijn geen doodelijke gevallen ge constateerd, doch de autoriteiten nemen niette min maatregelen om de epidemie te localisesi-en. L"'\ V v im li in 11 li n i s i/s? Hoogste stand op Zaterdag 9 uur van.: Vooruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1