Hollandsch succes in Davos OMROEPERS ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN HISTORISCHE STRIJD Hulp in de huishouding stille vennoot met 1500 gulden ASPIRANT AANNEMER Jongste bediende vr.) Portier gevraagd 'n Flink Buitenmeisje Ouvreuse gevraagd R.K. Huishoudster TE KOOP GEVRAAGD: EENIGE HUIZEN op netten stand voor geldbelegging W oon-Winkelhuis BROODBAKKERIJ Burgerwoonhuis FRANSCH 5- MAANDAG 23 JANUARI Van der Scheer tweede in het eindklassement vóór Thunberg Heiden wereldrecord houder op de 5000 Meter 500 meter Een nieuw wereldrecord 3000 meter 1500 meter 5000 Meter Het eindklassement Triomph voor Nederland Opperheerschappij gebroken NOORSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN Evensen kampioen Provinciaal kampioenschap voor dames Kampioenschap Zaanstreek „Olympia" Te Grouw BILJARTEN Clubkampioenschap driebanden WIELRENNEN HET JUBILé VAN DEN A.N.W.B. Naar de 100.000 leden DE WEELDEBELASTING Wat is luxe? kleine advertenties Q Dienstbetrekkingen Gevraagd en aangeboden 10 cent per regel Koop - Verkoop - Huur 1 GEVRAAGDE BETREKKINGEN 1 LAATSTE WEEK ZONNESTRAAL-LOTERIJ R.K. Modiste Een net R.K. meisje Pianostemmen Huishoudster Nette ongehuwde Werkster AANGEBODEN BETREKKINGEN I BIJVERDIENSTE. - Solide Verkoopers en Verkoopsters In rendeerende zaak te A'dam met zeer groote winstkans wordt contanten gevr. Vaste rente 6 pet. en een vierde deel der overw. Brieven letter O 21021, bureau van dit blad. DAGMEISJE R.K. Meisje Direct gevraagd flinke R.K. Dienstbode Meisje beschaafde jonge dame Coiffeuse Vrouwelijke Typiste TE KOOP GEVRAAGD I TE KOOP AANGEBODEN LAATSTE WEEK ZONNESTRAAL-LOTERIJ TE KOOP Sigarenzaak 1 TE HUUR GEVRAAGD TE HUUR AANGEBODEN LAATSTE WEEK ZONNESTRAAL-LOTERIJ RADIO LAATSTE WEEK ZONNESTRAAL-LOTERIJ Lessen Gevraagd en Aangeboden PER DRIE MAANDEN DIVERSEN Uw boekhouding in orde? Zit-Slaapkamer LAATSTE WEEK ZONNESTRAAL-LOTERIJ hulp der huisvrouw Het feit, dat op den eersten dag van de in ternationale wedstrijden, welke ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van den Konink lijken Nederlandschen Schaatsenrijders Bond te Davos worden gehouden, op beide afstanden het wereldrecord en het Nederlandsch record gebroken werden, bewijst reeds hoe enorm goed er gereden is. Nog nooit waren internationale wedstrijdep zoo sterk bezet als thans het ge val is. Des ochtends werd de 500 M. verreden. Schenk en Heiden reden een uiterst snellen en span- nenden wedstrijd. Dank zij een goeden start, waarbij hij iets voor kwam, ging Schenk, die de eerste buitenbocht had, dezen uitstekend in, doch kreeg toen op het daarop volgende rechte stuk zoo'n vaart, dat hij in de vol gende binnenbocht niet geheel kon houden en zelfs even in de buitenbaan terecht kwam, het geen hem zeker iets in zijn tijd scheelde. On danks dat wist hij den 500 Meter in 45 sec. af te leggen, een nieuw Nederlandsch record, dat tot dusver op naam stond van v. d. Scheer met 45,4 sec. Ook Heiden reed uitstekend en was slechts 15 Meter achter; hij maakte een voor hem zeer goeden tijd. Lang behield Schenk echter zijn record niet en na eenige andere paren moest van der Scheer rijden, die toch nog steeds onze mooiste rijder is met zijn prachtigen langen soepelen slag. Van der Scheer reed in zijn wedstrijd tegen Riedl bijzonder tactisch door op het eind van het tweede rechte stuk toen hij dus den wind in den rug had iets langzamer te rij den, waardoor hij de gevaarlijke bocht uit stekend kon nemen. Toen volgde een geweldige eindspurt, waardoor hij inderdaad met 44,8 sec. binnen tijd van Schenk kwam, en dus opnieuw het Nederlandsch record op zijn naam bracht. Intusschen had Thurnberg een snelle 500 Me ter tegen Blaisse gereden. Hij maakte 43,5 sec., terwijl Blaisse zeer voorzichtig reed ten einde niet te vallen. Hooftman kan tevreden ziln over zijn prestatie van 45,5 sec., dus in oud-Neder- landschen recordtijd. Hij reed vooral in het be gin zeer snel, doch de laatste 100 Meter gingen veel langzamer. De verassing van den ochtend was de laatste rit, toen de Noor Engenstangen tegen een Hon gaar aan den start kwam. Hoewel zijn stijl niet soepel, ja veeleer stroef leek, zag men toch dadelijk, dat het zeldzaam hard ging, vooral in de bochten. En een gejuich ging dan ook op, toen bekend werd, dat Engenstangen een tijd van 42.5 sec. gemaakt had, een nieuw wereldrecord dus, 0.1 sec. beneden het zoo beroemde wereldrecord, dat Thunberg eenige jaren geleden maakte en dat door velen als vrijwel onaantastbaar beschouwd werd. Desmiddags vond de wedstrijd over de 3000 Meter plaats met nog meer spanning dan des ochtends. En thans kon men werkelijk met be wondering zien naar de prestaties van van der Scheer en Heiden. De eerste rit ging tusschen Thunberg en Hooftman. De Fin heeft er alles op gezet om zoo hard mogelijk te gaan, ten einde zijn nederlaag tegen Engenstangen goed te maken. Hij maakte dan ook een prachtigen tijd 5 min. 0.6 sec., waaraan Hooftman lang niet kon tippen. De tijd van Thunberg beteekende een nieuw we reldrecord, maar dat werd hem maar even ge gund en in het derde paar kwam Heiden aan de beurt. Heiden zette zijn tanden op elkaar en reed een venijnigen wedstrijd. Zwaar zwoegend doch goed regelmatig ging hij over de baan en waarachtig hij kwam binnen Thunberg's tijd, n.l. 5 min. 0.3 sec. Dus een Hollander met een wereldrecord! Doch ook hij mocht dit record maar even behouden. In den volgenden rit kwam van der Scheer te rijden, die een prachtigen wedstrijd reed. Bijzonder regelmatig, buitenge woon soepel en oogenschijnlijk zonder bijzondere moeite reed hij den afstand in 4 min. 59.8 sec. Zou Engenstangen daar beneden kunnen komen? Door zenuwachtigheid reed Engenstangen aanvankelijk iets te hard, harder dan hij vol kon houden, maar naderhand ging het weer zeer snel. Wat was iedereen in spanning om den tijd te vernemen. Het bleek, dat hij nog 0.6 sec. Jannen het we reldrecord van van der Scheer had gereden, zoo dat Engenstangen wereldrecordhouder werd met een tijd van 4 min. 59.2 sec. Daarna zijn er nog verschillende zeer span nende ritten gereden, waarbij ook vooral op te merken is het goede rijden van Riedl, die tegen ieders verwachting in, plotseling tweede werd met een miniem verschil voor Van der Scheer. Door de resultaten is reeds gebleken, welk een gering krachtsverschil er tusschen de meeste rijders bestaat. De eerste vijf van de 3000 Meter, scheelden in totaal niet meer dan 1.4 sec. Evenals Vrijdag, was er ook thans weer een wedstrijd voor dames, nu over 1000 Meter. Op nieuw blonk mej. Liselotte Landbeck uit en het gelukte haar bijna het wereldrecord over dezen afstand op haar naam te brengen, daar zij slechts een paar tiende sec. er van daan bleef. Het klassement na den eersten dag luidde: Engenstangen 1, Thunberg 2, Van der Scheer 3, Leban 4, Riedl 5 en Heiden 6. Zondag werden de internationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats te Davos voort gezet. De resultaten van de 1500 Meter waren als volgt: 1 en 2. Thunberg en Engenstangen, beiden tijd 2 min. 18.3 sec. 3. Van der Scheer, tijd 2 min. 18.9 sec. Nieuw Nederlandsch record. 4. Leban, tijd 2 min. 21.5 sec. 5. Riedl, tijd 2 min. 21.9 sec. 6. Heiden, tijd 2 min. 23.2 sec. 7. Reiter, tijd 2 min. 25.6 sec. ft Mo6er, tijd 2 min. 25.8 sec. f. Langedijk, tijd 2 min. 26.3 sec. 10. Van der Ruit, tijd 2 min. 27.5 sec. 11. Blaisse, tijd 2 min. 27.5 sec. 12. Hooftman, 2 min. 27.8 sec. 13. Wintner, tijd 2 min. 28.3 sec. 14. Schenk, tijd 2 min. 28.4 sec. 15. Lindtner, tijd 2 min. 29.8 sec. 16. Dijkstra, 2 min. 31.5 sec. 17. Henneman, 2 min. 31.7 sec. 18. Sogor, 2 min. 33.4 sec. 19. Urban, tijd 2 min. 34.9 sec. 20. Hidveghy, 2 min. 35.2 sec. De uitslagen van den laatsten wedstrijd, de 5000 Meter, luidden: 1. Heiden, tijd 8 min. 19.2 sec. Nieuw we reldrecord. 2. Van der Scheer, tijd 8 min. 34.6 sec. 3. Engenstangen, tijd 8 min. 34.7 sec. 4. Riedl, tijd 8 min. 41.3 sec. 5. Leban, tijd 8 min. 43.2 sec. 6. Langedijk, tijd 8 min. 51.6 sec. 7. Van der Ruit, 8 min. 63.8 sec. 8. Thunberg, tijd 8 min. 54.9 sec. 9. Reiter, tijd 9 min. 4.8 sec. 10. Moser, tijd 9 min. 7.3 sec. 11. Schenk, tijd 9 min. 12.2 sec. 12. Henneman, 9 min. 15.7 sec. 13. Windtner, tijd 9 min. 18,7 sec. 14. Blaisse, tijd 9 min. 19.8 sec. 15. Hooftman, tijd 9 min. 21.7 sec. 16. Sogor, tijd 9 min. 21.8 sec. 17. Hidveghy, tijd 9 min. 35.2 sec. 18. Lindtner, tijd 9 min. 49.6 sec. Dijkstra en Urban niet gestart. Het eindklassement luidde: 1. Engenstangen, 189.94 pnt. 2. Van der Scheer, 192.53 pnt. 3. Thunberg, 193.19 pnt. 4. Heiden, 194.10 pnt. 5. Leban, 194.94 pnt. 6. Riedl, 195.66 pnt. 7. Langedijk, 200.89 pnt. 8. Reiter, 202.46 pnt. 9. Schenk, 202.60 pnt. 10. Van der Ruit, 203.15 pnt. 11. Moser, 203.45 pnt. 12. Hooftman, 205.62 pnt. 13. Wintner, 205.70 pnt. 14. Blaisse, 206.05 pnt. 15. Henneman, 207.72 pnt. 16. Sogor, 209.01 pnt. 17. Lintner, 210.08 pnt. 18. Hidveghy, 218.19 pnt. Tijdens een landenwedstrijd dames tusschen Oostenrijk en Zwitserland verbeterde mej. Land. beek het 1000 meter wereldrecord en bracht het op 1 min. 48.5 sec. DAVOS, Zondagavond. De laatste dag van de jubileum wedstrijden van den Ko ninklijken Nederlandschen Schaatsenrijders Bond is een geweldig succes geworden. Wie had durven hoopen, dat van der Scheer en Heiden zoo goed zouden rijden. Dat van der Scheer tweede in het totaal klassement zou worden voor Thunberg en dat Heiden zelfs het 5000 Meter wereldrecord op zijn naam zou krijgen Des ochtends werd begonnen met de 1500 Me ter, waarbij fraaie ritten verreden werden. Op dezen afstand kwamen nummers 1 en 2 en voorts 3 en 4 enz. van de 500 Meter tegen el kaar, zoodat men dus vrijwel gelijke krachten tegen elkaar zag uitkomen. De spannendste wedstrijd was die van Thunberg tegen Engen stangen. Beiden waren aan den start bijzonder zenuwachtig, zoo zelfs, dat zij beiden foutief startten. Eerst de derde maal gingen zij goed af en toen ontstond er een fraaie strijd. Om beur ten kwam een van hen voor, doch het verschil werd nooit meer dan vijf Meter, totdat Thun berg in de laatste ronde een tien Meter voor sprong wist te verkrijgen. Doch de daarop volgende eindspurt van En genstangen op de laatste 100 Meter was zoo ge weldig snel, dat hij precies gelijk met Thunberg aan de eindstreep kwam, in den prachtigen tijd van 2 min. 18.3 ces., dus heel dicht bij het we reldrecord. Heiden reed een zeer goeden wedstrijd tegen den Oostenrijker Riedl. Vandaag ging het veel soepeler bij hem dan gisteren en bleef hij slechts zeer weinig bij Riedl ten achter, waar door hij zijn goeden tijd van 2 min. 23.2 sec. maakte. De mooiste prestatie was het rijden van Van der Scheer. Onze nationale kampioen heeft enorm gereden. Zoo zuiver en krachtig hebben wij hem nog nooit zien rijden, zijn te genstander bleef stukken bij hem achter en met 2 min. 18.9 sec. kwam hij bij de finish, slechts 0.6 sec. verschil met Engenstangen en Thunberg, terwijl hij zijn eigen Nederlandsch record met vier volle sec. verbeterde. Ook de andere Hollanders reden allen zeer snel, Langelijk in goeden stijl, van der Ruit energiek, doch wat stroef Blaisse met een leni gen rustigen slag, terwijl Hooftman en Schenk beiden veel te hard van stapel gingen. Ook Dijkstra viel tegen, doch deze had nog vrij veel last van zijn val van gisteren. Hij besloot om des middags op de 5000 Meter niet uit te komen. De 5000 Meter werd een groote triomph voor Nederland. In den eersten rit reed Thunberg te gen Leban, toch toen was duidelijk te zien, dat hij het in zijn tijd tegen van der Scheer en Hei den moest afleggen, hetgeen dan ook bleek in den volgenden rit. Toevalligerwijs kwamen van der Scheer en Heiden tegen elkaar te rijden en het werd een prachtrace. Even voor het begin zei Heiden nog: Wat wou ik, dat het al tien minuten later was. Nadat beiden uitstekend gestart waren kwam Heiden reeds spoedig iets voor. Heiden reed veel beter dan gisteren, veel rus tiger, veel soepeler en uiterst krachtig. Op den chronometer zag men, dat, als het zoo door ging, hij binnen het wereldrecord zou kunnen komen. Wat heerschte er een spanning. Zou hij het vol houden of zou hij verslappen? Doch neen, hij hield vol en zette steeds goed door. Van der Scheer kwam langzamerhand achter tot 100 M., doch ook hij ging enorm snel. De laatste ronde werd formidabel gereden en luide aangemoe digd wist Heiden nog een eindspurt in te zet ten, waarbij het leek of hij een kortebaanwed- strijd reed. Een fraaie tijd: 8 min. 19.2 sec., nieuw wereldrecord, tevens Nederlandsch re cord. En dan te weten, dat het record reeds schitterend stond! Het enthousiasme kende geen grenzen en uit veler mond werd het „Wilhelmus" door de vele aanwezigen gezongen. Ook Van der Scheer heeft prachtig gereden en maakte met 8 min. 34.6 sec. een goed figuur, waardoor ook hij be langrijk beneden het vroegere Nederlandsche record bleef. Hierna kwamen Engenstangen en Riedl tegen elkaar, doch hoe goed Engenstangen ook reed, hij vermocht niet beneden de tijden van de berde Hollanders te komen, zoodat deze zeker voor de beste Noorsche en Finsche rijders op de eerste plaats komen te liggen. De andere Nederlandsche rijders lieten zich eveneens van hun beste zijde zien. Thans bleek, hoeveel zij tijdens de vier weken training op de ijsbaan te Davos aangeleerd hadden. Vooral cïe goede tijden van Langedijk en van der Ruit, die een zeer fraaie race tegen elkaar reden en elkaar daarbij weinig toegaven, waren te roe men, daar zij zich alle twee voor Thunberg op de 5000 Meter wisten te plaatsen. Na de resultaten van deze wedstrijden kan men onmogelijk meer spreken van een opper heerschappij van de Noorsche en Finsche rij ders, ondanks het feit, dat de laatste een veei iangeren trainingstijd kunnen hebben dan de Hollanders. Zooals Van der Scheer en Heiden thans rijden, behooren zij tot de allerbesten van de wereld. Van der Scheer kwam nu reeds op de twede plaats voor Thunberg in het totaal klassement en zeer zeker zouden de Hollanders veel betere tijden kunnen maken als zij even veel training op het ijs konden hebben als de Finnen, de Noren, of zooals de Oostenrijkers met hun kunstijsbanen. Men hoeft thans niel alleen meer trotsch te zijn op den tijd van Jaap Eden van een veertig jaar geleden. De beide Hollanders zijn op alle afstanden nu veel sneller dan Jaap Eden ooit geweest is. Het is jammer, dat Van der Scheer om studieredenen niet in staat zal zijn aan meer wedstrijden deel te nemen, behalve dan in Holland in de ko mende wedstrijden. Morgen reizen 15 Hollandsche rijders naar t vaderland terug om daar op de verschillende provinciale kampioenschappen en het kamioen- schap van Nederland uit te komen. Vijf rijders zullen nog naar Engelberg gaan om daar de volgende week deel te nemen aan de interna tionale wedstrijden. Deze vijf rijders zijn: J. de Koning, Hooft man, Saai, Van der Garde Jr. en Scholten. Tegen het middaguur had er nog een landen wedstrijd plaats tusschen Oostenrijksche en Zwitsersche dames over een afstand van 1000 Meter. Mej. Liselotte Landbeck zag kans om 't wereldrecord over 1000 Meter te verbeteren en het te brengen op 1 min. 48.5 sec. De Nederlandsche rijders, die morgen van Davos vertrekken, komen Dinsdagmiddag om 15.54 te Amsterdam aan het Centraal Station E8H« Zaterdag en Zondag werden te Notodden de Noorsche kampioenschappen in het hardrijden op de schaats verreden. Evensen, die op alle vier afstanden eerste werd, werd kampioen. De tijd van Evensen op de 1500 Meter was 2 min. 28.6 sec. Op de 10.000 Meter bedroeg zijn tijd 18 min. 32.2 sec. De sterkste tegenstanders waren Njelde, Carlsson, Staksrud. Op de Hengelosche Ijsbaan hebben Zondag nat. wedstrijden in 't hardrijden op de schaats voor dames om 't kampioenschap van Overijsel, georganiseerd door den Kon. Nederl. Schaatsen rijders Bond plaats gehad. De uitslag luidde: 1. Mevr. Stoppelaar te Hilversum, 193 punten: 2. mej. J. Maandag te Arnhem, 175 punten; 3. mevr. KraakKroon te Amsterdam, 172 punten. Voorts hadden wedstrijden in het schoonrij- den voor paren plaats. De uitslagen luidden: 1. mevr. Kraak-KroonDe Waal te Amster dam, 661 punten; 2. J. P. Maandag (Arnhem)— Geesink (Eibergen) 523 punten; 3. mej. v. d. Voren (Hilversum)—Piepers (Hengelo) 516 p. Te Zaandijk heeft Zaterdagmiddag een wed strijd voor amateurs uit de Zaanstreek plaats gehad, waaraan 34 personen hebben deelge nomen. Het kampioenschap en de door „De Zaan- lander" uitgeloofde wisselbeker werden behaald door P. Nielen van Krommenie in 32 sec.; 2. J. Stadt, Koog a. d. Zaan 33 4/5 sec.; 3. C. Filmer id., eveneens 33 4/5 sec.; 4. R. Bakker, Zaandam 34 sec.; 5. H. v. d. Veen, Wormerveer, 34 4/5 sec. Zondag heeft een wedstrijd in het hardrijden op de schaats plaats gehad van wielrenners, n.l. van leden der Amsterdamsche Sportclub „Olym pia". De strijd ging over een afstand van 250 Meter. De uitslag luidde: 1. C. de Ruit, 2. H. Mast, 3. P. v. d. Broecke, 4. B. de Bruin. Zondag werden te Grouw wedstrijden in het hardrijden op de schaats gehouden, georgani seerd door den Frieschen IJsbond, over 160 M. De uitslag luidde: 1. P. Usinga (Grouw), 14.8 sec.; 2. J. Slof (Joure), 3. J. Terpstra (Olde- boom), 4. R. Slof (Joure). De wedstrijden om het clubkampioenschap van Nederland over drie banden op de groote tafel, welke in 2 groepen verspeeld wordt, is, wat de eerste ronde betreft, bijna geëindigd. In de le groep spelen: Sociëteit-Vereeniging". Haarlem; „Rembrandt", ,/KR.A.S.", „Victoria" en „Amsterdam", allen te Amsterdam. In de 2de groep: „De Groene Sociëteit" en ,,'s-Gravenhaagsche B. C.", beide te Den Haag; .Rotterdam" en „De Maasstad", beiden te Rot terdam. Van beide groepen worden de twee eerstaan- komenden geplaatst in de finale. De 2e groep is uitgespeeld en „De Groene Sociëteit" en .Rot terdam" zijn geplaatst. In de le groep moet nog één wedstrijd gespeeld worden, n.l.: „Amster dam"„Sociëteit-Vereeniging". In deze groep is „Rembrandt" aan den kop en de 2e plaats zal bezet worden door „Sociëteit-Vereeniging" of „K.R.A.S." Wint de Haarlemsche vereeniging te gen „Amsterdam", dan is deze geplaatst. Verliest zij, dan is K.R.A.S." op de tweede plaats. Vrijdag speelde de „Sociëteit-Vereeniging" te Amsterdam tegen „Victoria" en won met 51 en Zaterdag te Haarlem tegen „Rembrandt", welke zij verloor met 24. De beslissende wedstrijd tusschen „Amsterdam" en de „Sociëteit-Vereeni ging" wordt a.s. Zaterdag te Amsterdam in d'IJsbreecker gespeeld. De A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland is in dit jaar, waarin hij op 1 Juli a.s. zijn gouden jubilé hoopt te herdenken, een actie begonnen, om in het jubeljaar zijn ledental op te voe ren tot het cijfer 100.000. Het eerste nummer dat in 1933 verscheen van „De Kampioen" het officieel orgaan van den Bond, bevatte een oproep aan de leden om den A.N.W.B. ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan een feestgave te zenden, niet in geld, maar door het aanbrengen van een nieuw lid. Dit kost alleen maar een weinig moeite en ieder lid heeft dit wel voor den Bond over, die toch ook een stukje van hem zelf is en die zoo'n mooi werk verricht, ook in 't algemeen belang. Het denkbeeld heeft instemming gevonden. Iedere week wordt nu in „De Kampioen" een „Eerelijst" opgenomen met de namen der leden, die als feestgave een nieuw lid hebben opgege ven en de eerste „Eerelijst" vermeldde reeds 71 namen, de tweede 138, zoodat in een goede week tijds 209 leden van de ruim 93000 hun feestgave zonden. Als het zóó door gaat is er alle reden om te hopen, dat het ideaal zal worden bereikt: de A.N.W.B. telle op zijn 50sten verjaardag 100.000 leden. De Bond van Nederlandsche Amateur-Foto- grafen-Vereenigingen heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waarin zij verzoeken zekere foto-artikelen uit de Wet tot heffing eener Weeldeverteringsbelasting te schrappen, subsidiair een dusdanige formu leering toe te passen, dat: 1. toestellen en lenzen beneden een bepaalden prijs onbelast blijven, waarbij aankoopen door vakfotografen, ten behoeve van hun bedrijf ge daan, steeds buiten de belasting zouden moeten vallen, en 2. gevoelig materiaal onbelast blijft. De leden van het Comité van Omroepvereeni- gingen hebben besloten zich tot den Minister te wenden, teneinde hem te verzoeken alsnog in overweging te willen nemen, om radiotoestellen, luidsprekers, e.d. niet als weelde-voorwerpen te beschouwen en deze artikelen uit het wets ontwerp inzake weeldeverteringsbelasting te lichten. Verhuur etc. 20 cent per regel Prijzen voor Particulieren en bij vooruitbetaling ninniiiiinHinunniiiinininiiiiiüiuinnnninniin® annnniRttifliinniiiiniintiiiiniiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiHiniiiRnHiiiiiifliintninnniiiiiinnniiiinniintiinmit! ^iiiiiiiiiiiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiuiimii)iiiiiiiuiiiiuiiiiiiuiiiiiaiMimiiiiiuuiiuiuiiflmiiuiuiiuiiuuuiuuiuimmniiiiiiuiuiuiuiuiiiiiuuiiiiiiillluiiiu»miiiuiuiiiiiiuiiuamuuB (ggk. Min. Besl. 12/1/32). TREK KING a.s. Maandag in de Konings zaal van Artis. LOTEN BIJNA UITVERKOCHT doch nog in beperkt aantal 1.— verkrijkbaar: Bur. „Zonnestraal Amsteldijk 9. Amsterdam, Post giro 141430. BesteUingen na 27 dezer kunnen niet meer worden uitgevoerd. HAAST U! Vader en Zoon bieden zich aan. Beste melkers en met bouwerij be kend, tegen een loon van f 22.— samen, met vrij wonen, tegen 1 Maart of eerder. Brieven onder letter O 21337, Bureau van dit Blad. JUFFR. HUISHOUDSTER R.K. Juffr., 49 jaar, netten stand, b. z. a. voor de huishouding, geh. op de hoogte m. alle huisl. bezigh., jaren bij eenz. heer gew. Pr. ref. Br. ond. lett. O 21317, bur. V. d. Blad tevens prima verkoopster, zag zich gaarne voor nu of later geplaatst te Amsterdam. Br. onder letter O 21334 Bureau van dit Blad. 17 jaar, vraagt met 1 Febr. R.K. betrekking voor d. en n.. v.g.g.v. WILDSCHUT, p.a. BAKKER, Van Hallstraat 23, winkel A'dam (West). O. 21319 b. 9. a. prima pianostemmer, ver laagd abonn. tarief. Bel. aanbev. P. W. v. DIJK Jr. v. Limburg Stirum- straat 56 Hl, A'dam. O. 20346 Er biedt zich aan een eenvoudig buitenmeisje voor dienstbode of huish., 36 J.. R.K., in gewoon burger gezin, liefst omtrek Utrecht. Br., ond. lett. O. 21291, Bur. v. d. Blad. Plaatsing gevr. in omgeving Alk maar, Haarlem of Amsterdam voor een netten R.K. BOERENKNECHT 20 jaar. Brieven onder letter O. 21303. Bureau van dit Blad. Wascbvrouw te A'dam vr. NET WASCHGOED aan huis, keurig gem. en gesteven. 25 cent per Kilo, 32 Vi opgem. per Kilo. Br. onder letter O 21309 Bur. van dit Blad. b. z. a. te Amsterdam, v.g.g.v. Br. onder letter O 21312 Bur. van dit Blad. Juffrouw v.g.g.v., zag zich gaarne geplaatst te Amsterdam per 15 Fe bruari of 1 Maart, als hulp in de huishouding, of bij heer of dame, om zelfstandig de huishouding te verrichten. Br. onder letter O no. 21310 Bur. van dit Blad. ^aiiiiiiiuiiiiHiituiinmiuiniiitmiiniiiiiiuuiiuuiiiumiiiuuiiuiiiiiiinniwinuiuiiuiiuimuuniwiiUHifiiiiniiiittiiniiiuQiuitiwiiifnuufliiniiiiuniiQiiinsiiMQiië gevraagd voor Amsterdam en omstreken voor dagelijksche consumptie artikelen, welke in depót worden gegeven. Brieven onder lett. O. 21304, bureau van dit blad. Voor jong, flink en voldoende kapitaalkrachtig persoon bestaat ge legenheid zich als vaste aannemer in te werken bij een Architect, welke regelmatig blokjes van 4 heerenhuizen heeft te laten bouwen in Am sterdam en omgeving. Uitsluitend komen in aanmerking ijverige per sonen, terwijl op medewerking en bijstand in de uitvoering van bouw werken gerekend kan worden. Br. met uitvoerige inlichtingen, als leef tijd, financieele draagkracht enz., onder no. O. 21324, bur. van dit blad. FLINK R. K. DAGMEISJE gevraagd in gezin met kinderen, omtrek Zijlweg, Haarlem. Br. letter O 21330 Bur. van dit Blad. Flink zelfstandig gevraagd 8y25% uur. Zondags vrij. Nassaukade 173 huis. A'dam. O. 21297 Gevraagd voor directe indiensttre ding Br. letter O 21323 Bur. van dit Blad. Gevraagd tegen 1 Febr. of later een R. K. Degelijke Holl. Dienstbode, zelfst. kunn. werken en koken, in een gezin met 5 kinderen, waarvan 3 schoolg. Hulp voor kinderen en werkster aanw. Adres: Holl. Laan 12, Hilversum. O 21300 Gevraagd net van 87 uur. Zondags vrij. v.g.g.v. Aanm. na 7 uur, Smit. Kerkstraat 78, A'dam. O 21327 Terstond gevraagd wegens ziekte der tegenwoordige, in een klein burger gezin. R.K. DIENSTBODE bij D. OP DEN KELDER, Weere, Hoogwood. GEVRAAGD DAGMEISJE of voor dag en nacht, liefst niet be neden 18 Jaar, tegen 1 Febr., bij J. BUISMAN, O. Nledorp-Verlaat. O 21343 net persoon, voor direct. Aanmelden Luxor Theater, Gr. Houtstraat, Haarlem. O 21335 in burgergezin met 5 kinderen, waarvoor hulp aanw. liefst Volendamsche, geen winkel, kunnende koken en werken, v.g.g.v., aanm. na 8 uur ook schriftelijk Kruislaan 188, A'dam. O 21308 Gevraagd net ongeveer 16 jaren, v. 85 uur. Aanmelden na 7 u. Amsteldijk 115h. Amsterdam O. 21326 NET MEISJE GEVRAAGD ln kruidenierswinkel, Minahassa- straat 44, A'dam. O 21321 FLINK ZELFST. MEISJE gevraagd voor heele dagen of tot 5 uur. PRINSENGRACHT 751, Amster dam. O 21322 Gevraagd te Utrecht voor tijdelijk, in klein gezin als hulp i- d- huish. Dienstbode aan wezig. Br. ond. letter 21296 Bur. van dit Blad. Gevraagd een net DAGMEISJE Zich aan te melden van 7 tot 9 u. Mevr. DIJKERS, Cabeljauwstraat 1, Alkmaar. I<ET R, K. MEISJE gevraagd voor halve dagen. GAEL- STRAAT 31, Haarlem. O 21331 Ass. Mij. (rijwiel, auto, glas, ziekte, apoth. enz.) vr. voor Haarlem en omstr. eenige ijver. AGENTEN op ruime prov. basis. Brieven onder let ter O 21307 Bur. van dit Blad. gevraagd voor direct, v. d. en n. bij 3 kinderen met hulsel, verkeer. TABAK, Kinkerstr. 323 huis, A'dam O 21333 net fatsoenlijk meisje voor direct. Zich aan te melden: Luxor Theater Gr. Houtstraat, Haarlem. O 21336 Dame, m.l., (eig. zaak) zoekt ken nismaking met nette deg. R. K. Dame., zacht karakter, ook m.l., kunn. permanent watergolf, manie, enz. om samen de zaak te drijven, en verder bij elkaar te blijven. Br. met foto, onder letter O. 21313, Bureau van dit Blad. gevr. voor directe indiensttr. Aan biedingen tusschen 1012 uur, Prinsengracht 249 huis, Amsterdam. O. 21325 Terstond gevraagd R. K. JONGEN, beneden 16 jaar voor alle voork. werkzaamheden. Fa. A. J. DE JONG, Warmoesstraat 24, Haarlem. O 21316 Wegens huwelijk der tegenwoordige gevraagd in omgev. Utrecht, een fl. van buiten, bij weduwnaar, met 6 kind., Jongste 13 j. Wasch vrij, Hulp van naaiste of werkster aan wezig. Brieven, onder letter O. 21344, Bur. van dit Blad. Beschikt kapitaal elf mille, met volledige opgave van ligging, huur en lasten, het liefst van particulier. Br. ond. lett. Ou 21311, bur. v/d blad. gnimnnmiminuminiiiiiiinininniiiiiiimiiiiiiimiRmiiniiiinniiiiinmumniiiiiininiiüiuiiiiiruoniiiiiiinnniiiiimuimiiimiiiiiiHiuiiiimniiiiuiiuuiuifliiiiininiiioug ^uimnininimnniinniiiiimniiiiHiiiuiiuiiHiiiuiiimiiuiiiiiiiiiiiiiiiiitnniiiiiiiiiiiniiiuiuiuuitiiiiuiiMniiiiniiiiiiiiiiiiiinimiiiiiHiiiiiinuiiiKiniiuiinnsnRBinmniiniiiim ..TE KOOP ramen, deelen, platen, ijzeren bal ken, kraalhout, draagbaar spoor met schijven, draadglas. Te zien werk „Phoenix" alle werkdagen van 7.30 5 uur. Haarlem. 21329 Ter overname aangeboden wegens hoogen leeftijd een te BEVERWIJK, op eersten stand, waarin reeds 50 jaar bestaande zaak in klompen, touw, borstelwerk en gereedschap voor het boerenbedrijf. Br. lett. O. 21298,Bureau van dit BI. Te Koop een HUIS met vrije poort, omtrek Botermarkt, Haarlem. Adres te vern. ond. lett. O. 21306. Bur. V. d. BI. (ggk. Min. Besl. 12/1/32). TREK KING a.s. Maandag in de Konings zaal van Artis. LOTEN BIJNA UITVERKOCHT doch nog in beperkt aantal a 1. verkrijkbaar: Bur. „Zonnestraal". Amsteldijk 9. Amsterdam, Post giro 141430. Bestellingen na 27 dezer kunnen niet meer worden uitgevoerd. HAAST U! Te Koop een beste stuit PAARDEMEST VAN aan de Ringvaart, bij P. ETTEN„ BerkmeerOpmeer. O 21340 2 Toonbanken, Vitrine en Winkel opstand. LANGESTRAAT 7, Alk maar. O 21342 EIKEN BOEKENKAST in. glasdeu ren. wltlak babykast, waschtafel en nachtk., Buitenrustlaan 12 (Den Hout), Haarlem O. 21318 in Soest te koop f 1000.Goede ren factuursprijs. Ruime woning. Veel perspectief. Inl. kost. Kantoor JANSEN, Singel 437 hk. Heiligenweg, Amsterdam. Vraagt onzen Zaken- gids. O 21314 ^nnnniuiRiaoHiiimiunniiniiiiTiinininiuniniiiinimiimmimmiiiimiiuiinirnmnuiiHwirmminiiiiniimiininninMinmmniiniiinii Voor direct TE HUUR GEVRAAGD, met recht van koop, een welke een burgerlijk bestaan oplevert. Brieven onder lett. O. 3|1299, tmreau van dit blad. piiMimuiiiuiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiHriiiiiniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiuimiiiiiiiiiiiUi'uuiuuiiiiuuun Te Huur een net Burgerwoonhuis met Tuin, in de onmiddellijke na bijheid van R. K. Kerk en School, te 't Zand. Is direct te aanvaarden. Te bevragen bij TH. TESSELAAR, 't Zand, en Keizerstraat 81, Den Helder 0.21127 DROOG PAKHUIS te huur, centr., water, licht, stook- gelegenh., billijk eventueel met bo- venwon. Adres: Koninginneweg 12, Haarlem. O 21332 (ggk. Min. Besl. 12/1/32). TREK KING a.s. Maandag in de Konings zaal van Artis. LOTEN BIJNA UITVERKOCHT doch nog in beperkt aantal a 1.— verkrijkbaar: Bur. „Zonnestraal". Amsteldijk 9. Amsterdam, Post giro 141430. Bestellingen na 27 dezer kunnen niet meer worden uitgevoerd. HAAST U! SÜHIffll (ggk. Min. Besl. 12/1/32). TREK KING a.s. Maandag in de Konings zaal van Artis. LOTEN BIJNA UITVERKOCHT doch nog in beperkt aantal a 1.— verkrijkbaarBur. „Zonnestraal". Amsteldijk 9. Amsterdam, Post giro 141430. Bestellingen na 27 dezer kunnen niet meer worden uitgevoerd. HAAST Ui iiiiuiumiiimiiiiiiiiiuiuiiiiiiuunaniiiiuiiainiiiiiiniuaiiiiuuuiUiuuiuiiiaiiiiiuiiimiiiiaiHnninnHiBiinDis giliuniniiiiiiiimuiiiiiiiuuiiuuiuiiiiuiiiiiiiiuiuiiiiiiuiniaiiuRiuiiiiiiuiuiiuiiiuituniiaiiniiuuinntiiimmiiMiinmuiitiniiiuiiuiuuuniiinaiinnniniiiaBjuuuuumns Spreken, lezen en schrijven, correct en in korten tijd volgens nieuwe paed. methode op hoofdelijken grondslag, zoodat indiv. aanleg vol komen tot uiting komt, bij Leerares M. O., ook opl. L.O., M.O.A. en Dipl. Handelscoresp. Pl.m. 65 geslaagden. Br. onder lett. O. 21320, aan het Bur. van dit Blad. HOLZY AUTORIJSCHOOL-CURSUS 15.0025.Bosb. Toussalntstr. 1 Amsterdam. Taxi Haarlem 2.40, Bussum ƒ3.40. O 21301 AUTORIJLES A ƒ2.— per uur, privéles. Autorijschool HESSELING- HOLZHAUS, Hoofdweg 410, Telefoon 80905. O 21302 ünnrnim miimiHiinmnniiiininTmmiiiniiiiiiiiiimiiiiininmmiinninuiiniZBi nmmniinnmniiiniuiiiiiiiiiHiimiiiiiiimiiminnHiiiiiiiiiiiiiuiinmiitnninnfflannn door gedipl. Accountant v.a. f 5 p. m. Br. A. K. Rlcardo's Adv.-B., A'dam WIE HEEFT GEZIEN DRIEKLEUR POES, VEEL WIT? Terug te bezorgen, tegen beloo ning. Inspecteur dierenbesch. Baan- straat, Alkmaar, 's av. 78 uur. R. K. WERKLOOS GEZIN vraagt tegen kl. verg. gebruikte STOELEN. Br. onder letter O 21315 Bur. van dit Blad. Heer vraagt gemeubileerde met voll. pension in centrum stad, bij degelijke R. K. familie. Br. E 476 VAN HEES, Adv. Kant. Heerengracht 287 (C.), Amsterdam. O 21328 (ggk. Min. Besl. 12/1/32). TREK KING a.s. Maandag in de Konings zaal van Artis. LOTEN BIJNA UITVERKOCHT doch nog in beperkt aantal a 1-— verkrijkbaar: Bur. „Zonnestraal". Amsteldijk 9. Amsterdam, Post giro 141430. Bestellingen na 27 dezer kunnen niet meer worden uitgevoerd. HAAST U! R. K. Burgermeisje van g. huize, uit Kevelaer, 24 jaar. zoekt een pass. betr. in *n katb. gezin, als m. h. verkeer. Adres: Fr. IDA BRUX. Hauptstr. 6, Kevelaer. O. 21345

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 10