De bruine provocatie van den Bülowplatz Nazi-betooging te Berlijn Vinnige strijd in Ierland Het nieuws van heden VEREEN1GDE KATHOLIEKE PERS VON SCHLEICHER EN DE NAZI'S s EEN WOELIGE ZONDAG Reactie der rooden Mislukte putsch DE BAROMETER BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 MAANDAG 23 JANUARI 1933 VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18284 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling De Rijkskanselier wordt hard Roosevelt in Georgië Ccmmunisten verspreiden een ma nifest waarin ze De Valera steun beloven Cosgrave vol moed KONING WINTER HEERSCHT IN ONS LAND MET SNEEUW EN IJS r In vele plaatsen in ons land ivaren hedenmorgen straten en pleinen met een sneeuwtapijt bedekt. Stemmingsbeeld aan een der Amsterdamsche grachten Cosgrave Politie maakt van vuurwapens en gummiknuppels gebruik, om de communisten in bedwang te houden Talrijke arrestaties, vele gewonden Alexander-platz door de politie ontruimd Communisten steken ma trassen in brand De plechtigheid op het Nikolai-kerkhof De balans der politie Nieuwe betoogingen op de Bülowplatz DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Het Weer Vijftig fascisten doen een aanval op de kazerne te Bruenn DRAISIMvanVALKENBURQ'S- fï A ••LEVERTR/ -..•LEEUWARDEN E HAABLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 et.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor DAGBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Met bijna mathematische zekerheid kon verwacht worden, dat de Zondag van gisteren een nieuwe bloeddag zou wor den in de annalen van Berlijn ha de revolu tie. Tegen alle verwachting in is de nationaal- socialistische provocatie nog tamelijk onbloedig verloopen. Op het terrein van den Bülowplatz moet één doode gevallen zijn. Twintig arbeiders werden gewond, waaronder een zwaar. Ook twee agenten werden gewond. De verdere balans be staat uit dozijnen burgers, die blauwe plekken en verwondingen opliepen van gummiknuppels en geweerkolven. Het is al erg genoeg in een staat van „orde en rust". Dat heel het geval nog min of meer dragelijk verliep, is alleen te danken aan heel die armee van Schupo's, die door den Pruisischen Rijkscommissaris, Dr. Bracht, was gemobiliseerd. Dat neemt absoluut niet weg, dat deze Dr. Bracht letterlijk met vuur heeft gespeeld. Wij zijn van meening, dat het staatsgezag onder alle omstandigheden de orde moet handhaven en desnoods met geweld geregelde, toegestane demonstraties der partijen moet beschermen. Maar dat het staatsgezag in al zijn politie-autoriteit optreedt voor een pro- voceerende en totaal overbodige demonstratie, Wil er bij ons niet in. Deze nazi-demonstratie had moeten worden verboden. De drijfveer van het niet-verbieden zal wel daarin te zoeken zijn dat men de nazi's tot het uiterste toe ter wille wil zijn met het oog op de mogelijkheid om hen nog op het laatste moment vast te binden aan den regeeringswagen van generaal Von Schleicher. Nu heeft Berlijn weer ten volle kunnen „ge nieten" van den bloedroes der nazi's, die door de straten trokken, ongehinderd zingend: „Bloed, bloed, bloed moet vuistendik vloeien." „Slaat de communisten tot brij, de S. A. mar cheert, dus de straat moet vrij. In dit „dus" ligt heel de jammer, dien de verwaten hoogmoed der nazi's over Duitschland brengt en welke hoogmoedige verwatenheid na gisteren weer bloedrood is gezwollen. Hoe staat het. intusschen zakelijk met de verhouding der nationaal-socialisten en de regeering-von Schleicher. Verle den Vrijdag kwam. zooals men weet, het senio ren-convent van den Rijksdag bijeen, om te beslissen wanneer de Rijksdag zou vergaderen. De nationaal-socialistische pers had al weken lang hevig verontwaardigd gedaan en aldoor luider brallend gevraagd, waarom de „asfalt- pers" toch twijfelde aan de door de nazi's aan te nemen houding in den raad der oudsten. Niemand liet zich natuurlijk door dit lawaai beet nemen en iedereen was benieuwd, welke tactiek de bruine heeren zouden volgen. De dagelijksche oorlogsverklaringen aan von Schleicher werden natuurlijk niet au sérieux genomen. Achter de coulissen hadden zij alles beproefd, om andere partijen het initiatief te doen nemen tot verder uitstel der Rijksdagzit tingen, maar geen enkele partij wilde hun na tuurlijk ter wille zijn. Op het laatste oogenblik confereerde de fractie-generaal dr. Prick nog met Hitier. De nieuwsgierigheid kwam niet op haar kosten. Argeloos verklaarde Frick, doende of er absoluut geen woedende aanvallen op von Schleicher waren gedaan, dat de voornaamste taak van den Rijksdag was, de begrooting te behandelen en dat men dus den Rijksdag moest verdagen, tot de begrooting was ingediend. Nu had de Rijksminister van Financiën verklaard, dat dit pas over drie maanden zou kunnen gebeuren. Het voorstel van Frick beteekende dus van den eenen kant verdaging van den Rijksdag op langen termijn en van den anderen kant waarom het natuurlijk te doen was! verdaging van het onvermijdelijk kleur be kennen tegenover de regeering. Het voorstel werd door alle partijen geketst. Het fameuze voorstel was natuurlijk niet be doeld, om von Schleicher een vriendelijkheid te bewijzen, maar om tijd te winnen ter diepere ondermijning van het huidige kabinet. Ondertusschen wist 't publiek niet meer hoe of wat. De namen van Hitier, Papen, Schleicher, Stegerwald, Hugenberg, Stras- ser zoemden als verwarrende en zenuwachtig makende muggen om zijn hoofd. Waren de mi nisterzetels reeds vacant of zouden ze het dra worden? Dit deed natuurlijk afbreuk aan het prestige der regeering. Dr. Planck greep uit naam der regeering hooghartig in de debatten in. Hij eischte, dat de politieke toestand zoo gauw mogelijk ondubbelzinnig zou worden op gehelderd. Een Centrumsvoorstel, om den Rijks dag tot 31 Januari te verdagen, hetwelk werd aangenomen, redde nog even de situatie. Na de vergadering deed de regeering nog een verderen stap, die aan duidelijkheid niets te wen- schen overliet. Zij verklaarde, dat de Rijksdag óf een meerderheid bijeen moest trachten te brengen óf de regeering ongehinderd haar gang moest laten gaan. Verder zweven in de ruimte wenschte zij niet. Zou er weer tot uitstel wor den besloten, dan zou zij den Rijkspresident gebruik laten maken van artikel 24 der grond wet. Dit artikel nu geeft den Rijkspresident de bevoegdheid, om zelf den Rijksdag bijeen te roe pen. Hieruit valt af te leiden, dat de verhouding tusschen Hindenburg en Von Schleicher uitne mend is, wat ook in de forsche verklaring der regeering, die een zeer goeden indruk heeft ge maakt, uitdrukkelijk wordt geconstateerd. In de Centrumsorganen is in de afgeloopen week herhaaldelijk verklaard, dat men alsnog moest probeeren 'n meerderheid voor de re geering bijeen te brengen. Dit pogen lijkt nut teloos. Wil het Centrum het in deze week toch nog eens beproeven, dan moet dit pogen op iets steunen. Want in de ijle lucht schermen, doet het praktische Centrum nooit. Wat kan dit zijn? Blijkbaar is het Centrum overtuigd van de innerlijke zwakheid der Hitlerpartij, welke blijkt-uit het feit, dat zij, na haar groo- ten mond vooraf, niettemin een langdurig uit stel heeft voorgesteld. Het meent op grond daar van misschien de nazi's nog te kunnen overha len, Schleicher te willen tolereeren. Dit tole- reeren zou er dan zóó moeten uitzien, dat zij geen figuur als modder slaan tegenover hun aanhangers. Wijzen wij er even op, dat de lang durige onderhandelingen tusschen Centrum en nazi's tot dusver altijd tevergeefsch zijn geweest. Misschien speelt in de Centrumsoverwegingen tevens een rol de gedachte, dat andere partijen thans weer eens een beteren kijk op de krach ten of beter zwakheden der nationaal-socialis tische partij hebben gekregen.Maar de vraag is, of deze partijen daardoor zelve handelbaar der zijn geworden. Dit betwijfelen wij zeer. De Centrumspogingen zullen wel in het zand der nazi-onvruchtbaarheid doodloopen. De toe komst wijst naar nieuwe ontbinding van den Rijksdag. WARMSPRINGS (Georgië) 23 Jan. (Reuter). Roosevelt is te Warmsprings aangekomen en zal hier vermoedelijk tien dagen blijven. In dezen tijd zal hij zeer waarschijnlijk zijn kabinet samenstellen. Er zijn aanwijzingen, dat Roosevelt thans voornemens is Owen Young te benoemen tot mi nister van Buitenlandsche Zaken, teneinde Norman Davis in de gelegenheid te stellen, als gezant, vermoedelijk té Londen, in contact te blijven met het buitenland. Roosevelt wil zoo de twee meest geschikte personen doen deelnemen aan de onderhande lingen inzake de schulden-kwestie. DUBLIN, 21 Jan. (V.D.) Uit kringen om Cosgrave verluidt, dat men daar veel vertrou wen heeft in het succes der partij bij de a.s. verkiezingen. Men verwacht in den Dail 83 ze tels te zullen veroveren. Verder wordt er op gewezen, dat het program yan de Cosgrave- partij de vereeniging met Ulster bevat, nadat een overeenstemming zal zijn verkregen over de financieele kwesties en de economische pro blemen zullen zijn opgelost, maar niet in den vorm van een republiek en binnen het kader van de Commonwealth. De „Evening News" publiceert een artikel, dat melding maakt van het feit, dat te Dublin de communistische party een manifest heeft ver spreid, waarin beloofd wordt steun aan de Valera te verleenen en waarin de revolution- naire arbeiders van Ierland worden opgeroepen actief aan den strijd deel te nemen en de Valera een meerderheid te verschaffen. Men is van meening, dat dit manifest de Va lera in zijn strijd veel schade zal doen, daar tal van kiezers hierdoor van hem vervreemd zullen raken door de vrees, dat een commu nistisch program zou kunnen worden uitge voerd. rnfi - V BERLIJN, 23 Jan. (V.D.) De opmarsch der Berlynsche SA en SS naar de plechtigheid bij het graf van Horst Wessel en de proclamatie in de communistische pers zich te verzetten te gen den opmarsch der nationaal-socialisten hadden de politie gisteren genoopt voorzorgs maatregelen te nemen in een omvang als men te Beriyn nog nimmer had bygewoond. De communisten hadden ook in den nacht op Zondag pamfletten laten verspreiden, waarin zü hun aanhangers tot tegenstand opwekten. In den nacht op Zondag is het in tal van stadswüken tot politieke botsingen gekomen. In de Woerther Strasse werden twee nationaal- socialisten door messteken en stokslagen ge wond. Door de berijders van een motorrüwiel met zijspanwagen werden in eenige straten schoten gelost op café's, waarbij een 50-jarige vrouw een sfchot in den arm kreeg. De „schut ters" zijn onbekend gebleven. De botsingen duurden Zondagochtend voort. Op verschillende plaatsen werden communisti sche spreekkoren, die opwekten tot tegendemon- straties, door de politie gearresteerd. De Ber lynsche Schupo en de politieke politie waren Zondagochtend geconsigneerd. Een groot aantal Schupo's was met karabijnen uitgerust. In het Karl Liebknecht-Huis, vanwaar een groote Sovjet-vlag uithing, werd naar wapens gezocht en door een sterke politiemacht bezet. Een 40 man sterke communistische wacht werd uit het gebouw verwüderd. Alle toegangsstraten naar de Bülowplatz waren door de politie afgezet. Om half twaalf verzamelden de nationaal-socialisten zich op verschillende plaatsen in de stad. De op marsch uit de stadsdeelen geschiedde eveneeens onder toezicht der politie. Iedere stoet werd door een aantal politie-auto's begeleid. In de zijstraten van de Bülowplatz waren om elf uur 's ochtends reeds duizenden büeen. De politie heeft steeds opnieuw de samenscholingen uit eengedreven. Tusschen twaalf en een uur spitste de toe stand zich in de verschillende stadsdeelen be denkelijk toe. In tal van buurten werden com munistische spreekkoren gehoord, die beweer den, dat op den Bülowplatz barricadegevechten plaats vonden en waarin de massa werd opge wekt zich daarheen te spoeden. Vooral in de omgeving der verzamelplaatsen der nationaal-socialisten bevond zich veel pu bliek. Byzonder onrustig .was het in de straten tusschen Bülowplatz en Alexanderplatz. Op het station Alexanderplatz kwamen oüna onafgebroken vry kleine groepen nazi's aan, om zich vandaar naar de verzamelpunten te bege ven. zy werden door duizenden communisten gehoond. Tegen een uur heeft de politie den Alexanderplatz ontruimd. De eerste groepen der SA kwamen om kwart over twee op den Bü lowplatz aan. Ondanks alle pogingen de orde te verstoren waren zij door de stad getrokken in den daarvoor vastgestelden tyd. De communisten, die den stoet begeleidden werden herhaalde malen door de politie weg gejaagd. De politie maakte in vele gevallen van den gummiknuppel gebruik. Het verzet was evenwel vrij groot. Tienduizenden menschen hebben zich in de omgeving bevonden. Alle groepen hebben zij met geschreeuw en gehoon ontvangen. Om over tweeën heeft de politie tegen een haar bedreigende menigte van de vuurwapenen moeten gebruik maken. Een opperwachtmeester der politie, die in burger was, werd ernstig ge wond. Hij loste een achttal schoten op de op dringende menigte. Er werd evenwel niemand gewond. Toen werd hem zyn pistool Uit de hand geslagen. De zwaargewonde is naar de Univer siteitsklinieken overgebracht. Twee burgers, die bü de botsing ernstig gewond schijnen te zün, zyn door kameraden weggebracht. In de Kaiser Wilhelmstrasse heeft de politie een groot aantal alarmschoten gelost. Op den Weidenweg hebben communisten een emmer petroleum in brand gestoken om de nationaal- socialisten te hinderen. Daar de demonstranten in de buurt van het Friedrichshain ook op bal kons hun spreekkoren hadden opgesteld, wer den zü eenige malen door de politie, met de karabijn in de hand, gesommeerd de vensters te sluiten. Het aantal gewonden bedroeg tegen 2 uur ongeveer 30. Een communist zou een doodelük schot in den buik hebben gekregen. Op den Richardplatz (Neukölln) was de situa tie tijdelijk hacheiyk, evenals aan het Goerlitzer Bahnhof. Hier is een groot aantal personen ge wond. In de Gruanauer Strasse hebben commu nisten met petroleum overgoten matrassen aan gestoken. Op de Kolonnenbrug heeft men ge tracht een barricade op te richten. Ongeveer 10 personen trokken vier vuilniswagens de brug op en plaatsten deze dwars over den weg. De hindernis werd door de brandweer verwüderd. Eenige personen werden gearesteerd. Met korte tusschenpoozen kwamen de ver' schillende S A-groepen op den Bülowplatz aan. Tegen kwart over twee marcheerde de S S op. In totaal maakten ongeveer 18.000 geünifor meerde nationaal-socialisten front voor het Karl Liebknecht-huis. Het plein en de toe gangsstraten waren door de politie afgezet. Op den Bülowplatz speelden de nationaal- socialisten hun bekende liederen, terwijl in de omgeving communisten contra-demonstraties op touw zetten. Van de Bülowplatz werd verder gemarcheerd naar het kerkhof. De toegang tot het oude Nikolai-kerkhof was door krachtige politieposten afgezet. Bur gers mochten slechts door, indien zy van toe gangskaarten waren voorzien. Het sneeuwde eenigszins, toen van de SA-afdeelingen de vaandels werden opgesteld achter den versierden grafheuvel van Horst Wessel. De gedenksteen was omfloerst. Naast het graf stond de vijfde stormafdeeling der Berlijnsche S A opgesteld, waarvan Horst Wessel de leider is geweest. Om twee uur kwam Hitier bij het graf aan, verge zeld van dr. Goebbels, Roehm, Himmler, prins August Wilhelm en generaal Epp. Op de daken der huizen zag men Schupo's die met verrekükers de huizen aan den over kant controleerden. Toen tegen half drie de moeder en zuster van Wessel verschenen, be gon de plechtigheid met een muzikale voor dracht. Een geestelijke, een vriend van den vader van Horst, die dicht by zijn zoon ligt begraven, hield een toespraak. Vervolgens nam Hitier het woord. Deze noemde Horst Wessel den dichter der Duitsche vryheid, van de na tionaal-socialistische beweging, die door zijn lied zelf een onvergankelijk monument heeft gesticht. Hitier besloot met de woorden: „Myn kameraden, houdt de vaandels hoog. De dich ter van ons lied is niet dood voor óns, zyn geest leeft in onze rüen verder." Terwyi het lied van den „goeden kameraad" werd gespeeld, werd de gedenksteen onthuld. Het is een on geveer 50 c.M. hooge granietmassa, waaropeen in brons verwerkte lauwerkrans en een vaan del rusten. Aan de eene zyde staat: „Die Fahne hoch", aan de andere zijde „Pfarrer Ludwig Wessel en Werner Wessel". Er werden vele kransen en bloemstukken ge legd, o.m. van den kroonprins. Met het gemeenschappelijk zingen van het Horst Wessellied werd de byeenkomst besloten. Op den hoek van Muenz- en Weinme'ster- strasse werd kort na vijven een autfc, waarin zich een SA-leider bevond, door communisten aangehouden en omvergeworpen. De nationaal- socialisten kregen moeilijkheden. Op verschillende plaatsen in de stad zijn van avond nationaal-socialisten aangevallen. Tot half zes was het evenwel nergens tot ernstige botsingen gekomen. Het aantal gewonden wordt op 40 geschat. De politie is den toestand meester gebleven. Zondagavond werd door het politie-presi- dium het volgende rapport uitgegeven over het verloop van den dag tftt vijf uutl De afmarsch der nationaal-socialisten van den Bülowplatz via het Nikolai-kerkhof langs het graf, duurde van 3 tot 5 uur. De groepen marcheeren thans naar hun woonwyken terug. De eerste groepen zijn reeds op hun eindbe stemming aangekomen. Tusschen acht uur des morgens en 4 uur 's middags werden in het geheel 21 overvallen op nationaal-socialisten gepleegd door communisten. Daarbij werden in 11 gevallen 19 personen gearresteerd en naar het politiepresidium overgebracht. In totaal werden 19 groepen demonstranten ontbonden. Veertien malen heeft de politie van de gum miknuppels gebruik gemaakt. Tot vier uur wa ren drie politiebeambten en 19 personen als gewond aangegeven. Het aantal arrestaties be draagt 68. Van het groot aantal incidenten is te vermelden dat in den loop Van den middag een communistische optocht, waaraan door ongeveer 1500 personen werd deelgenomen, door de politie werd ontbonden. Daar de demon stranten tegenstand boden, moest de politie van de vuurwapenen gebruik maken. Het schünt, dat twee personen schotwonden hebben opge- loopen. Deze menschen zijn door kameraden geholpen. Een beambte werd licht gewond. Na den afmarsch der nationaal-socialisten is het om zes uur gisteravond op den Bülowplatz nog rumoerig geweest, toen communisten tracht ten een betooging te houden. De demonstranten werden door de politie met den gummiknuppel uiteengeslagen. Een demonstrant werd gear resteerd. KEULEN, 23 Jan. (V. D.) De politie deelt mede, dat gistermiddag in eenige deelen der stad communisten samenschoolden. De politie heeft eenige malen handelend moeten optre den. In Keulen-Ehrenfeld stuitten de beambten op grooten tegenstand. Er waren daar onge veer 800 demonstranten aanwezig. De beambten hebben gebruik moeten maken van de vuur wapenen. Twee communisten werden ernstig, twee anderen licht gewond. De menschen zün naar het ziekenhuis gebracht. Eenige politie beambten werden licht gewond. Laat in den avond duurden de ongeregeld heden te Keulen nog voort. Zoo is het in de Poststrasse wederom tot vry hevige botsingen gekomen. Toen de politie 'n communistischen optocht wilde ontbinden, werd zü met steenen en briketten bekogeld, aangevallen en ten slotte beschoten, waarop de politie eveneens van de vuurwapens gebruik maakte. Daarbij werden vier personen, deels zwaar, gewond. BERLIJN, 23 Jan. (V.D.)Het centrale orgaan der K. P. D., de ,,Rote Fahne", kondigt in een extra-uitgave een massale demonstratie aan, die Woensdag a.s. op de Bülowplatz zal worden gehouden. Ook het hoofdorgaan der S. P. D., de „Vor- warts", kondigt in een extra editie, die vanmor gen te Beriyn op straat werd verkocht, een m assa - be too ging aan, die Zondag a.s. onder het parool „Berlijn blijft rood" zal worden gehou den. Nadere bijzonderheden omtrent deze be tooging zullen nog bekend worden gemaakt. De Nazi-betooging te Beriyn. Mislukte fascistische Putsch in Tsjecho-Slo wakije. Mandsjoekwo's minister-president zou by een aanslag zwaargewond zijn, generaal Muto licht gewond. Kinderverzet in Sovjet-Rusland tegen de dorre Sovjet- boeken. Aanval op het aartsbisschoppelijk paleis te Bel grado door Slowenen. De H. Vader zal Zaterdag 1 April a.s. de heilige deur openen. Vinnige verkiezingsstrijd in Ierland. Doodelijk ongeval bij recordsprong Invoerrechten verhoogd door Duitschland en Frankrijk. Bende jeugdige dieven in Den Haag gearres teerd. De overstroomingen in Atjeh; twaalf dooden, acht vermisten. Ernstige brand by het „Utrechtsch Nieuwsblad" te Utrecht. De Krakatau werkt nog steeds. Nederlandsch succes te Davos. Heiden breekt het wereldrecord 5000 Meter. Nederland verliest met 20 van Zwitserland. De Brusselsche Zesdaagsche. Ongeval op onbewaakten overweg by Heiloo. Vrouw verbrand te Zuid-Laren. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiig Verwachting: Zwakke tot matigen wind, jË meest uit Oostelijke richtingen,, zwaar 3 bewolkt tot betrokken, later opklarend, waarschijnlijk nog eenige sneeuw, in geval van nachtelijke opklaring strenge, over- dag lichte tot matige vorst. Hoogste stand: 783.1 mJVL te Karl- stadt. S Laagste barometerstand: 752-5 m.M. te Isaf jord. =j Zon op 7.58, onder 4.26. Licht op 4.56. 3 Nieuwe Maan 25 Januari. rE iiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii BRUENN, 22 Jan. (V. D.) Volgens een offi- cieele mededeeling hebben in den nacht op Zon dag 50 personen een aanval ondernemen op de kazerne van het 43e regiment infanterie te Bruenn. Een schietpartij volgde. Vüf personen werden gewond, van wie drie ernstig. Een der zwaargewonden is korten tijd later overleden. Zestig personen zijn gearresteerd. De „Express" meldt het volgende: De eerste luitenant der reserve Wladislaw Kobciankc, die te Bruenn berucht is wegens zijn geëxalteerd optreden, is in den laatsten tijd in aanraking gekomen met fascistische kringen uit de buurt van Bucowic. Het is hem gelukt dezen er toe te bewegen zich met twee autobussen naar Bruenn te begeven, zoogenaamd om een fascistische vergadering te beschermen. Te Bruenn overreede hy de mannen evenwel een aanval te doen op de kazerne van het 43e regiment' infanterie. Eenige personen klommen over den achtermuur en ontwapenden de hoofd wacht van den hoofdtoren. Er werd alarm ge maakt. waarop de politie en militairen toesnel den. Na een korte schietpartij werden de aan vallers onschadelijk gemaakt. Een aantal in dringers werd gearresteerd. De overigen kon den vluchten. Bij het vuurgevecht werd een man door een schot in het hoofd gedood. Vier andere personen werden ernstig gewond. De politie deelt mede, dat nog een aantal arresta ties te wachten is. Hoogste stand op Maandag 1 uur n-m.: 773 Achteruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1