TRADITIE GEBROKEN Wij verloren verdiend met 2-0 Eerste Zwitsersche overwinning op Hollandschen bodem Spelers onder de loupe LAGENDAAL FAALT PELIKAAN UITSTEKEND I H iü Adam niet op volle kracht Sechehaye de redder mmn t «hoi MAANDAG 23 JANUARI De Zwitsersche verdediging speelde een subliemen wedstrijd De wedstrijd Ondanks het feit, dat Nederland verreweg het meest in den aanval was, leed het Oranje-team een ver- diende 20 nederlaag ïTiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiïï De gasten leiden De tweede helft 02 voor Zwitserland LV.C.B.-UITSLAGEN üiiimiimiiiniinniiuiniiiimiiiiiiiiiiiiimniiiiiiiuiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiüiiniiiiiiHiiiiiiimiiiiiiiiH Professionalisme in Duitschland THURNBERG Simultaanseance van Flohr NEDERL. KEGELBOND Jaarvergadering Het samenspel der gasten zuiver der en.sneller! ONZE KRANIGE TEGENSTANDERS - f Het Zwitsersche elf taldat em verdiende overwinning behaalde De beroemde Noorsche rijder die door Heiden geslagen werd ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL Braspenning opgegeven RALLYE VAN MONTE CARLO Een Nederlandsch deelnemer uitgevallen EEN VAN DE WEINIGE OOGENBLIKKEN Lagendatd lost een goed schotmaar de paal helpt den ZwUser&chen doelman tmiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiii iiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De Hoüandsche sportliefhebber stond Zon dag voor een moeilijke keuze. Te zelden komt het voor, dat hij zün hart op kan halen op het gladde ijs en nu op dezen Zondag was het zulk een schitterend winterweer, dat hij er wel op uit moest. Maar aan den an deren kant, hij had een met moeite verkregen kaartje in zijn zak voor den interland Neder landZwitserland en stond dus voor een lastig probleem. De moeite had hij zich kunnen be sparen, want Zondagmorgen zou hij aan de sta dionloketten ook nog plaatsbewijzen hebben kunnen krijgen en wat de duurdere rangen be treft zelfs tegen gereduceerden prijs! Crisis? De verstandige koos de ijsbaan. De onverstan dige ging voor zijn genoegen een paar uur koude zitten lijden om te zien, dat Lagendaal" „geluk kig" weer was opgenomen, om er even weinig van terecht te brengen als vroeger, om vergeefs te wachten op de geweldige dingen, waartoe een speler als Adam in staat is. Vergeefs om de eenvoudige reden, dat de kleine Hollandsche Zwitser nog een wonde van bijkans twintig cen timeter over het been had, wat hem in zijn spel natuurlijk ten zeerste belemmerde. Verder was het een groote sof voor den doorsneebezoeker, omdat hij nu eenmaal komt voor een Holland sche zege en de Zwitsers, wien deze koude tem peratuur beter beviel dan een Zuidwesterstorm geaccompagneerd met het noodige hemelwater, speelden een spelletje waartegen wij niet opge wassen bleken- Er waren drie raadsels in het geheele geval. Ten eerste dat men Lagendaal weer opstelde, welk raadsel wij voor heden niet vermogen op te lossen. Ten tweede het feit dat Holland zeker drie kwart in den aanval is geweest en toch verloor. De oplossing van deze puzzle is minder moei lijk en moet vooral gezocht worden in de Zwit sersche tactiek, welke de onzen niet doorkre gen. Men hoopt altijd nog steeds, dat Lagen daal dat aardigheidje van Parijs nog eens zal herhalen, en zoo binnen enkele minuten eenige goals zal fokken. Daarom wordt alles op den langen Xerxes-man gespeeld en deze is weinig of niets waard, als een tegenstander hem maar geregeld voor de voeten loopt. De Zwitsersche spil Imhof deed dit voortreffelijk, hij hinderde Lagendaal van het begin tot het einde, maar verwaarloosde daardoor zijn steunende taak met het natuurlijk gevolg, dat de Zwitsers veel minder tot den aanval overgingen, maar onze aanvalslinie vrijwel gevaarloos was, omdat de man waar het van komen moest onschadelijk werd gemaakt. Het derde raadseltje was Adam, die zeker niet boven het middelmatige uitkwam. Hierboven gaven wij reeds de oplossing van dit vraagstuk, maar de Amsterdammer van de straat bekijkt zoo iets uit een ander oogpunt. „Nep menaer" zei hij „Adam zal z'n eige jon gens late verüeze Holland trapt af en begint reeds aanstonds goed. D'r zit pit in onzen aanval. Van Nellen is snel en op dreef, Nagels is ook vlug, zij het wat minder actief en daar gaat het „los". Adam is reeds van den alnvang af meer in de buurt van de middenlinie dan in die van de voorhoede te bekennen. Hij is echter wat minder snel dan anders, of verbeelden we ons dit maar. Neen het blijkt waarheid. Wel doet hij goede dingen in het middenveld, wel kan hij nog in een snellen aanval ritsen van tegenstanders passeeren, maar de afwerking van zijn praestaties is niet dat. Dit zagen we wel eens anders. Het valt op, dat Lagendaal er zin in schijnt te hebben, De lange Xerxes-man is overal bij en ©ogenschijnlijk heeft hij van den toestand van het veld, dat, voorzoover dit van de tribune al valt'te zien, vrij behrorlijk is, geen hinder. Maar Imhof, de spil der Zwitsers, heeft onzen goalgetter in de gaten en bewaakt hem zonder nochtans zijn taak als voeder der aanvallers te geten. Beeds vrij gauw wordt de doelman der Helve- tiërs aan den tand gevoeld, maar zijn tanden blijken stevig in zijn kaken te zitten. jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiii Er is voorloopig nog geen „teekening" in het spel te bekennen. Wel valt op te merken, dat de Zwitsers zich zeer technisch opstellen en dat hun combinatie spel beter is dan dat der onzen. Reeds worden de ballen laaggehouden, snel- afgegeven en goed geplaatst. Bij ons vlot het wat dit betreft lang zoo best niet. We zijn over het algemeen iets te lang zaam; er worden hier en daar wel goede staal tjes ten beste gegeven, maar het geheel sluit nog niet. Over het algemeen wordt er snel gespeeld. De bal blijft doorgaands in het veld en dan meestal op de helft der Zwitsers, wier achterhoede ech ter door tijdig en goed ingrijpen weet te voor komen, dat Sechehaye al te veel werk krijgt. Moet hij er een keer aan te pas komen, dan doet hü dat op zulk een manier, dat iedere voorhoede er bijna wanhopig onder moet wor den.. Zijn opstellen Is steeds juist. Hij is lenig als een kat, sprongvaardig als een tijger, klemvast als een, ja als wat, als een goede keeper moet zijn. Hij is niet bang bovendien. De zware Lagen daal maakt het hem vaak benauwd, maar al verliest de keeper zijn pet ook, de bal houdt hij in handen en zelfs bij het wegwerken weet hij het leer nog zulk een richting te geven, dat er meteen door zijn mannen iets goeds mee kan worden gedaan. Makkelijk zal het niet worden, dat openbaart zich reeds kort na het begin. De Zwitsers zijn niet van plan zich neer te leggen bij de traditie. Staat daartegenover bij ons wel de vaste wil om te handhaven wat zoo zoetjes aan wet werd? Het lijkt er wel op, maar meer dan lijken ls het ook niet. Ze zwoegen hard al onze mannen, Pelikaan wel in het bijzonder. Er wordt goed werk gedaan, maar er mankeert iets. Wat is dat precies? Geestdrift? Techniek? Neen, die zijn beide wel aanwezig. Volgens ons Is het gebrek aan snelheid, de oude, den eenen keer meer dan den andere op den voorgrond tredende kwaal. Telkens dat beroerde onderdeel van een se conde. Telkens talmen, toeven, aarzelen, niet resoluut zijn, niet tijdig den bal afgeven, trucjes vertoonen, welke om te zien wel aardig^ zijn, maar het spel ophouden en de tegenpartij ge- ten v. Hamel brengt de toeschouwers herhaal- legenheid geven zich te herstellen. Zooiets kan in het middenveld nog geoorloofd zijn, voor doel is het uit den booze. Trouwens wat dat betreft, is het bij de Zwit sers niet veel beter. Ook daar, het is wel merk waardig, zijn de vleugelspelers de groote stu wers van een aanval en vooral de rechts-bul- ten v. Kanel brengt de toeschouwers herhaal delijk tot vervoering door zijn mooie spel, maar tevens tot angst om zijn vervaarlijk-snelle ren nen en zijn zeer zuivere voorzetten. Maar ook one zvleugelspelers zijn zeer actief. Van Nellen en Nagels zetten herhaaldelijk het binnentrio van het werk, of beter gezegd het binnen-duo, want Ada mis steeds tusschen voorhoede en midden-linie in, hetgeen deze midden-linie wel versterkt, en met het oog op de onberekenbare aanvallen der rood- baadjes wel gewenscht is, maar den aanval toch niet weinig verzwakt. We krijgen kansen te over en zoowel van Neleln als Bonsema worden herhaaldelijk in de gelegenheid gesteld iets behoorlijks te vertoo nen. Zij kwijten zich dan ook gedeeltelijk goed van hun plicht, maar aan de afwerking ont breekt we}, een en ander, waarbij echter moet worden opgemerkt, dat de achterhoede met den aal-vluggen doelman als halte-struikelblok, onzen mannen tot afwerken niet veel kans ge ven. Men kan het ook omdraaien en dit is vermoedelijker juister: door het werk der on zen dat vaak te langzaam en te weinig door tastend was, kregen de Zwitsers gelegenheid om in te grijpen. Maar niet enkel de achterhoede grijpt in, ook de voorhoede weet daarvan mee te praten en nadat v. Run een keer gemist heeft, wordt een tweede falen van denzelfden speler ons nood lottig. Kon de eerste maal Pelikaan nog red dend optreden, den tweeden keer moest v. d. Meulen zijn doel uit om het gevaar, dat eigenlijk al niet meer te keeren was, te be zweren. Von Kanel echter laat dit niet op zich zitten en het eerste doelpunt der Zwitsers is een feit. Er is dan ruim een kwartier ge speeld. Even een teleurstelling bij het publiek, even, maar korter, nauwelijks merkbaar een depres sie bij de dragers der Oranje-truien, maar dan gaat het weer in hetzelfde vlotte tempo voor uit. De man met den bijna niet uit te spreken naam, in het doel der Zwitsers, krijgt handen vol werk, maar zijn handen zijn daarop be rekend. Alles heeft hij, alles houdt hij, vangt hij, klemt hij, slaat of stompt hij weg. Hij heeft kijk op den bal, deze zwartharige jongen uit het bergenland: onfeilbaar-juist stelt hij zich op en zoo raar kan er niet wor den geschoten of het kleine balletje op zoo groote ruimte afgeschoten, komt in zijn klem- vaste vangvingers terecht. En hij heeft er zoo wat uit te houden, want de onzen zwermen herhaaldelijk voor doel en al is dan de man, op wien aller hoop gesteld is, niet op dreef, de anderen tóonen er ook iets van te verstaan en zoowel Bonsema als v. Nellen maken het den bewaker der Zwit sersche veste vaak heel benauwd. De gelukskerel echter keert alle schoten. Uit het voorgaande zou de indruk kunnen worden gewekt, dat de Zwitsers al dien tijd hadden stilgezeten, maar niets is minder waar en al heeft v. d. Meulen weinig te doen gekregen, Weber kreeg het zooveel te meer en hij bracht het er werkelijk goed van af. Zoowel koppend als trappend wist hij den bal steeds de andere richting uit te krijgen en dit viel hem temeer niet mee, daar hij ook voor v. Run, die niet zoo op dreef was, moest optreden. Een uitdrukking van den druk, welke onze aanval op het doel der Zwitsers uitoefende is wel het groote aantal hoekschoppen, dat te gen de roodbaadjes moest worden genomen, maar ook daaruit werd voor de onzen geen doelpunt meer geboren. Maar voor het eind der eerste helft blijft ook uit andere dingen dan uit hoekschoppen suc ces uit. Met allen moed beginnen we weer aan het tweede deel en de spelers hebben zeker zoo veel animo als het publiek. De onzen laten niet af het doel der Helve- tiërs te bestoken, maar die dekselsche doelman is en blijft op zijn post, hij is niet te passeeren. Uit de hoeken onder de lat vandaan, vóór zijn doei staande, overal haalt hij de ballen weg en houdt ze. 'tls wel triest voor onzen aanval, maar ja, geen mensch is onweerstaanbaar. Wie weet vindt Adam of Bonsema of v. Nellen, of mis schien zelfs Lagendaal een gaatje? We zullen maar hopen en blijven hopen. De nieuwe drie kwartier zijn pas begonnen en in drie kwartier kan een heele boel gebeuren. Hoe dikwijls heeft de geestdrift van onze ploeg het niet van be tere techniek gewonnen. Doch de tijd verstrijkt en alle kans, dat dit ook in dezen wedstrijd zal gebeuren, verkleint met iedere minuut. 't Schijnt ons tegen te zitten, neen, het zit ons tegen, want hoe goed onze aanvallen ook zijn opgezet, hoe goed de vele hoekschoppen, welke daarvan het gevolg zijn, worden geno men, alles draait op niets uit, het is „huilen" met wat wij doen, hoe goed onze jongens het ook bedoelen. Wij krijgen vele knappe staaltjes van Adam te zien en te bewonderen; Lagendaal, die veel toegespeeld krijgt, is actief en Pelikaan in de middenlinie doet meer dan zijn best om de voorhoede, die bijna voortdurend in den aan val is, aan het werk te houden. Het aantal corners op het Zwitsersche doel neemt toe, maar tellkens als de bal voor den doelman zweeft, zijn de lange armen van Sechehaye erbij om zich over het leer te ont fermen. By een hoekschop lykt het of zyn armen te kort zullen zijn, maar dan zyn de beenen van een roodbaadje er nog om het leer te keeren. De bal komt dan by Van Heel, die zich niet bedenkt en pardoes op doel schiet, zoo onver wacht en zoo hard, dat het wondermensch onder de lat er geen kyk naar heeft, maar dan is de zypaal er nog, die, zy het naar onze waarne ming met den binnenkant, het leer in het veld doet terugstooten. Een tegenvaller, die niet al leen blijven zal, want enkele seconden later komt de invaller-middenvoor Jaggi, alleen op v. d. Meulen af, Wat te doen, uitloopen is het eenige, maar ook dit helpt niet meer en door wien precies en hoe valt uit de strubbeling voor doel byna niet op te maken, maar uit het gebaar von Rous, den scheidsrechter, is het dui- deiyk dat het gebeurd is De Zwitsers hebben him voorsprong vergroot, een prachtigen voorsprong verkregen, welke de onzen in den tijd, die nog rest slechts heel moei- Ujk zullen kunnen inhalen of te niet doen. Maar steeds volhouden. Dat doen ze dan ook, onze onvermoeide elf, die echter, hoe ze ook zwoegen, maar niet voorbij den drommelschen Sechehaye kunnen komen, ook al tracht Lagendaal hem nu en dan met bal en al in het doel te loopen. Onnoodig alle aanvallen te registreeren, te be schrijven en te ontleden, waar het resultaat daarvan op niets is uitgedraaid. Voor hun goed spel krijgen de Zwitsers van het sportieve deel van het publiek een welver diend applausje. le klasse A. KimbriaRKVVL ChèvremontVVH 2de klasse E. Avanti—St. Pieter P. KaalheideSt. Pieter G. RIOSTigiia 2—0 6—1 4—0 3—2 3—1 piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini ZWITSERLAND MINELLI V. KANEL SPILLER T. ABEGGLEN SÊCHÉHAYE WEILER MAX IMHOF GILARDONI JAGGI X. ABEGGLEN SCHEIDSRECHTER ROUS (Engeland) V. NELLEN BONSEMA v. HEEL RUN NEDERLAND? LAGENDAAL ANDREESSEN V. d. MEULEN ADAM PELIKAAN WEBER JAECK NAGELS De bestuursvergadering van dén Duitschen Voetbalbond hield zich den eersten dag bezig met aigemeene kwesties betreffende de verbetering van het spelpeil. Op den tweeden dag (Zondag) werd het vraagstuk van het beroepsspel uitvoe rig besproken. Het bleek echter, dat geen over eenstemming was te bereiken, zoodat op voor stel van West-Duitschland besloten werd de bonden nogmaals in de gelegenheid te stellen het probleem met de vereenigingen te bespreken en op 27 en 28 Mei a.s. een bijzondere, buiten gewone vergadering te houden, waarin, indien mogelijk, het vraagstuk van het Duitsche be roepsvoetbal zal worden geregeld. De vergadering besloot voorts tot de deelne ming van Duitschland aan de wereldkampioen schappen. De Duitsche Voetbalbond heeft den wensch te kennen gegeven, dat by de selectiewedstrijden met naburige landen de groepswinnaars zullen worden vastgesteld. De laatste zestien wedstrij den om de eindbeslissing zouden dan in Italië moeten plaats vinden. Onder by'zondere belangstelling van de Ny- meegsche schaakwereld heeft den 21sten Jan. grootmeester Flohr een simultaanseance gege ven aan 27 borden. Nadat om 8 uur de voorzitter een kort wel komstwoord tot hem had gericht, begon de jonge Tsjech in 'n snel tempo te spelen, meest al d4 en enkele malen e4 openend. Reeds snel vielen de eerste slachtoffers van zyn nauw keurig combineeren en tenslotte kon de secre taris van „Strijdt met Beleid" mededeelen, dat de leden er niet in geslaagd waren, ook maar een half winstpuntje binnen „National" te hou den. Hy dankte den jongen schaakmeester voor den interessanten avond en wenschte hem veel succes op zyn tournée door Nederland en Zwitserland. „Strijdt met Beleid" kan terugzien op een superieure demonstratie van simultaanspeL De Nederlandsche Kegelbond houdt zijn jaar vergadering te Utrecht op Zondag 30 April te Utrecht. Aan de beurt van aftreden zyn de be stuursleden, de heeren J. Laarman, secr.-pen- ningm.; A. Stuurman en J. Th. Terburg, comm. De aftredenden stellen zich herkiesbaar. Van de redactie-commissie treedt de heer H. Mozes te Arnhem af, die eveneens herkiesbaar is. Laat ons vooreerst zeggen dat deze Hol land—Zwitserland wedstrijd er niet één is geweest die ons lang zal heugen, of het moest dan zijn in verband met de koude voe ten en handen, welke het steenen stadion ons op dezen winterdag heeft bezorgd. Het was een stryd zonder veel bijzonder span nende momenten en zonder buitengewoon fraai spel. Vooral het oranje-team is tegengevallen, misschien niet omdat het zoo slecht speelde, «doch dan toch zeker omdat er geen enkel doel- 'Va. ""v <>A punt werd gescoord. Op de oorzaak hiervan komen we straks nog wel terug. De Zwitsers voelden zich op het stadionveld, dat, hoewel in uitstekende conditie, toch niet heelemaal normaal was, het beste thuis. Het is wel zeer eigenaardig dat verreweg het meest op de Zwitsersche helft is gespeeld, de doelman der gasten veel meer te doen heeft gehad dan v. d. Meulen en wy nochtans van meening zijn dat de Zonen van Willem Teil een betere soort voetbal te zien gaven. Toch is dit zoo, want men kan niet ontkennen dat het samenspel der gasten zuiverder was en zy zich heel wat sneller uit de voeten maakten dan de onzen, een gevolg waarvan ook de beide doelpunten ontstonden. Dat de oranje-ploeg niettegenstaande deze factoren de Zwitsers vaak terug wist te drin gen is een verdienste, doch bedenkelijk wordt het wanneer men hierbij in aanmerking neemt dat onze aanval ondanks dit overwicht geen enkel doelpunt wist te scoren. Zeker het heeft ons niet meegezeten. We hebben eenige malen tegeil den paal geschoten en de Zwitsersche doelman, hoe fraai hij ook werkte, had het geluk absoluut aan zyn zyde. Maar toch, onze aanval, waarin nog wel Lagen daal opgenomen was, heeft tegen de sterke Zwitsersche verdediging een vry hooge mate van onmacht vertoond. Natuuriyk had Lagendaal het gegeten. De T. C. heeft zich met het geval Lagendaal eenigszins in de vingers gesneden. Men had v. d. Broek vervangen, hoewel de Philips man in de laatste paar wedstrijden uitstekend had gespeeld. Begrijpelijk stelde men vooral daarom nogal hooge eischen aan den Xerxes-speler, die nu echter voor de zooveelste maal heeft bewe zen dat hij in Amsterdam in elk geval de man niet is. Bovendien was Adam's tactiek onjuist. Deze speler was n.l. tot ver in de tweede helft steeds in de verdediging te vinden, hetgeen mogelijk wel juist was geweest, indien de Zwitsers toen al niet een I0 voorsprong hadden gehad. Dit werkte temeer fnuikend omdat Lagendaal meer dan ooit steun noodig had, welke thans achter wege bleef. De verdediging der tegenstanders kreeg het hierdoor vry gemakkeiyk, waarby er echter op dient gewezen dat de beide Zwit sersche backs een hoogst solide en nuttige partij voetbal speelden. Voeg by dit alles nog een paar zwakke momenten van onze eigen verde digers die zich door de snelle Zwitsers lieten overrompelen en het geheim van de Holland sche nederlaag, ondanks het overwicht in het veld, is voor een belangrijk deel verklaard. Intusschen gelooven wij dat, indien de Zwit sers met een enkel doelpunt verschil hadden gewonnen, dit de verhouding beter weergege ven zou hebben. Laten we onze spelers de revue passeeren dan zyn wy er om te beginnen van overtuigd dat v. d. Meulen zich Zondag in het doel niet byzon- der prettig heeft gevoeld. Niet dat de H. F. C.er aan de beide goals schuld had, doch een plei- zierigen wedstrijd heeft onze doelman zeker niet .gespeeld. Hü kreeg weinig te doen, had byge- volg veel last van de koude en werd tweemaal op een eenigszins eigenaardige manier gepas seerd. Weber's spel kan ons niet bijzonder meer be koren. Wij geven onmiddeliyk toe dat de Hage naar veel opruimt, doch de wijze waarop hy dit doet geeft toch geen erg zeker gevoel. Bij het eerste Zwitsersche doelpunt liet Weber zich absoluut verrassen, terwyi hy verder minstens zooveel met zyn body als met de voeten gewerkt heeft. De Zwitsersche backs b.v. waren even massief, doch heel wat soepeler. v. Run ketste nogal eens, doch zyn speelwyze is in elk geval prettiger om te zien. Uitgeblon ken, zooals b.v. in Düsseldorf, heeft deze P. S. V.er thans evenmin. In de halflinie trok het uitstekende spel van Pelikaan de aandacht. Deze Zuiderling begon ook ditmaal heel even zwak, doch toonde zich al spoedig een zeer bruikbaar speler. Hy heeft een behooriyke macht over den bal en zet bovendien herhaaldelijk zijn aanval met uitstekende trap pen aan het werk. Aan den anderen kant heeft ook v. Heel vol daan. Deze speler toonde weinig last van het veld te hebben, zyn trucjes lukten byna steeds en ook hy heeft den aanval herhaaldelyk naar voren gestuwd. Anderiesen was de minste van het drietal. Bij hem scheen de eigenaardige bodemgesteldheid wel fnuikend te werken. De Ajacied heeft van het begin tot het eind hard gewerkt, doch ver mocht zich niet boven het middelmatige te ver heffen. Onze aanval als linie heeft absoluut gefaald. Als oorzaak hiervan willen wy niet allereerst het slechte schieten noemen, maar wel het groote gebrek aan tempo. Lagendaal heeft hier aan heel wat schuld gehad, omdat hy het spel teveel ophoudt, zyn start is opvallend slecht, ter- wyl de lange Rotterdammer met draaien, vooral op dit terrein, zooveel last heeft, dat bijna steeds een tegenstander hem den bal kan ont futselen. Tenslotte is het met Lagendaal's schut- terscapaciteiten in internationale wedstrijden nu eenmaal alles of niets, waarby het opvallend is dat het tot en met heden in „eigen huis" altijd niets was. Daarom zeiden wy hierboven ook reeds dat hij in Amsterdam onze midvoor niet is. Dat Adam het tegen de Zwitsers niet ge makkeiyk zou hebben, was te voorzien. Soms kreeg men den indruk dat hy met zijn „schaar bewegingen" gaten zou maken in de Zwitser sche verdediging, doch dit lukte dan op t laat ste moment niet. Het feit, dat hij tegenstanders tegenover zich had die het spel goed kenden, speelde hier natuurlijk een groote roL Niette min vonden wy het een tactische fout van on' zen rechtsbinnen, dat hy bijna nimmer naast zijn mede-aanvallers te vinden was, doch steeds te ver naar achteren zwierf. Op zichzelf is die activiteit wel te loven, doch in dit geval had Adam er beter aan gedaan zyn aandacht uit sluitend aan de voorhoede te schenken. We stonden immers toch byna steeds achter. Resten nog Bonsema en de beide vleugelspe lers. De Groninger is geen groot voetballer en zal dit nimmer worden ook. Wel heeft hy zich al eenige malen een verdiensteiyk speler ge toond. Ook nu weer deed hij herhaalde malen goed werk, zonder echter, evenals voorheen trouwens, een behooriyk schot te kunnen lossen. De keuze tusschen hem en Mol is heel lastig en daar wy in de oefenwedstryden nimmer iemand hebben gezien, die er op deze plaats meer van terecht bracht, zal deze keuze zich voorloopig wel tot genoemd tweetal bepalen. Nagels heeft heel wat minder goede voorzet ten gegeven dan we dit van hem gewoon zyn. Misschien komt dit wel, omdat hy ook minder steun dan gewoonlijk van Adam genoot. Bo vendien toonden de Zwitsersche verdedigers heel geen ontzag voor de stevige body van den Enschedeër, hetgeen ook al een handicap voor hem was. Van Nellen is nog steeds de oude niet. Toen kwam van links nog het meeste gevaar, omdat de linksbuiten met zijn buurman in elk geval *n vleugel vormde, iets, waarvan aan de andere zijde byna niet gesproken kon worden. De Zwitsers hadden niet veel uitblinkers. Stuk voor stuk mochten de spelers er zijn. Vooral 't werk der uiterst massieve verdediging viel by- zonder te loven. Sechehaye keepte met veel bravour, hield er veel uit, doch had het geluk aan zyn zyde. Tweemaal kwam de paal hem te hulp by schoten van onze aanvallers, terwyl een derde maal diezelfde paal weer onheU voorkwam, toen de Zwitsersche doelman den bal liet glippen, doch hem nog Juist tegen den staander kon drukken, alvorens hy het doel- vlak was gepasseerd. De Engelsche scheidsrechter Rous heeft den wedstrijd naar behooren geleid. Naar Engelsche gewoonte liet hy het rustig toe, dat de Hol landsche aanvallers het den doelverdediger by- zonder lastig maakten, waarby het hem ook wei niet zal zijn ontgaan, dat Sechehaya's spel hiervan zelf de oorzaak was. Het feit van Zondag was het opgeven van Braspenning in den afgeloopen nacht. Door "n. val werd hij geblesseerd, kwam weer in de baan, doch moest tenslotte den strijd staken. Pijnen burg vormde toen een koppel met Duray met tien ronden achterstand. Na 30 uren waren af gelegd 739 KM. De strijd biyft voortduren. Er worden vele ronden genomen en verloren en de stand ls dan ook steeds aan verandering onderhevig en valt er geen rangschikking van te maken. Om 10 uur Zondagavond na het avondklasse ment was de stand als volgt: Aan den kop 1 Van HevelVan Slembroeck 36 pnt. Op 1 ronde 2 CharlierDeneef 80 pnt. 3 SchoenBuschenhagen 36 pnt. 4 Broccardo—Grimbretière Op 2 ronden 5 DepauwVan Nevele 48 pnt. Op 4 ronden HamerlynckDebruycker 168 pnt. RichliWambst 17 pnt. Op 5 ronden LonckeVerhaegen 61 pnt. P. v. KempenAerts 37 pnt. 10 RielensVan Bugenhout 36 pnt. 11 SmetsHageisteens 21 pnt. Op 6 ronden 12 pynen burg—Duray 73 pnt. Op 7 ronden 13 LemaireMartin 55 pnt. O 9 ronden 14 Haezendonck 30 pnt. Op 12 ronden 15 Goossens—Huyghens 39 pnt. Op 19 ronden 16 Van HoutVan Hoek 19 pnt. Na 49 uur waren afgelegd 1061.830 K.M. De stand volgt: van hedenmorgen 4 uur was als 1. Van HevelVan Slembroeck 36 punten Op 1 ronde: 2. Charlier—Deneef 81 m 3. SchönBuschenhagen 36 M 4. BroccardoGuimbretière 26 m Op 2 ronden: 5. Richli—Wambst 57 n 6. De PauwVan Nevele 48 M Op 4 ronden: 7. Van Kempen—Aerts 37 m 8. RielensVan Buggenhout 36 9. SmetsHageisteens 21 m Op 5 ronden: 10. HamerlynckDebruycker 108 9* 1L PynenburgDuray 73 99 12. LonckeVerhaegen 61 99 Op 7 ronden: 13. LemaireMartin 55 99 Op 12 ronden: 14. GoossensHuyghens 39 99 Op 15 ronden: 15. Haezendonck (alleen) 30 99 Op 21 ronden: 16. Van Hout—Van Hoek 32 99 Na 55 uur waren afgelegd 1231,200 KM. Te Eindhoven is bericht ontvangen, dat de auto van den heer J. v. d. Meulen, die deelnam aan den sterrit naar Monte Carlo, by een onge val zoodanig is beschadigd, dat de heer t. cL Meulen den tocht niet kan voortzetten. mwr.m.vm.ivwwui

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9