Treinontsporing bij Haarlem Ne Van winter, sneeuw en ijs! PEEK CLOPPENBURC RESTANTEN BEURS VAN AMSTERDAM PINKSTERZEGEN PINKSTERZEGEN J. HOLSTER Haarlem, 25 Jan. I UITNOODIGING I GEEN PERSOONLIJKE ONGEVALLEN Wisselkoersen CONCERTGEBOUW HAARLEM als gevolg eener verkoudheid jiTjlfc#:, ZATERDAG LAATSTE DAG WOENSDAG 25 JANUARI Groote stagnatie in het treinver keer. Bijzondere maatregelen van de Spoorwegen Het opruimingswerk Maatregelen der Spoorwegen De vermoedelijke oorzaak Aanmerkelijke mate- rieele schade Groote stagnatie De tramdienst valt in De dienst weer normaal DE VORST IN 1929 Een ijskoude herinnering HAARLEM GROOTSTAD De 125.000ste inwoner in Spaarn- dam geboren Geschenk van de gemeente aan moeder en baby IÉ DE TREINONTSPORING BIJ HAARLEM 4- 4M4 '4 FEBR. 12 FEBR. 13 RESERVEERT EEN DEZER AVONDEN! Te Hillegom iK'II» IIMW'ÜÜ, Herinnering aan den kouden winter van 1929. De verkeersagenten krijgen een hartversterkertje De koude in 1929.- Vuurpotten op de straat, ter verwarming van voorbijgangers Het ijs rondom Haarlem Ijsver. „Haarlem en Omstreken" De Ijsbaan Kleverlaan Allerlei wedstrijden Te Heemstede Rijwiel vergeten Ongeval CROOTE HOUTSTRAAT 38-40 Kunstijsbaan Wimbledon De sneeuwbaan te Bloemendaal Kuil ijsbaan te Bloemendaal Op het Brouwerskolkje Wie zal gelijk krijgen? BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK ZANDVOORT AGENDA 26 Januari ~r asa Behandeling met Hoogfrequentie- Radiumstralen en I WOENSDAG 25 JANUARI 1933 In den afgeloopen nacht even na 12 uur zijn door tot nu toe onbekende oorzaak bij de Spaamebrug te Haarlem twee rijtuigen van een passeerenden trein ontspoord, terwijl van een anderen trein bij de Centrale Werkplaats, ter hoogte van wachtpost E, op hetzelfde oogenblik eveneens twee rijtuigen ontspoorden. De eerste trein ging naar Rotterdam, de -tweede naar Haarlem. De reizigers van den trein naar Haarlem zijn met het gedeelte van den anderen trein, dat voor de ontspoorde rijtuigen stond, doorgereisd. Omtrent de oorzaak van dit merkwaardige ongeluk staat nog niets vast, het onderzoek dienaangaande is nog niet beëindigd. De laatste te Amsterdam uit Haarlem aan komende trein had door een en ander een uur vertraging. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Nader vernemen wij, dat de ontsporing door niet met zekerheid vastgestelde oorzaak tweemaal achtereen plaats had, kort na mid dernacht, en wel van twee treinen, die beide in de richting Haarlem reden. Zooals reeds gemeld heeft het eerste gedeelte van den eersten trein de passagiers van den tweeden trein overgenomen, en verder de reis voortgezet. Het overgebleven gedeelte van den tweeden trein heeft later de reizigers, die uit de richting Haarlem kwamen en wier trein de plaats der ontsporing niet kon passeeren, over genomen en naar Amsterdam gebracht. Daarna behoefden geen personentreinen meer te pas seeren en is men onmiddellijk met de oprui mingswerkzaamheden begonnen. Zooals we reeds kort hebben medegedeeld, zijn in den afgeloopen nacht, even na twaalf uur. door tot nu toe onbekende oorzaak, van twee treinen, waarvan de eerste naar Rotterdam en de tweede naar Haarlem ging, rijtuigen ont spoord. We vernemen hieromtrent nader, dat van elk der beide treinen één rijtuig uit de rails is geloopen. Beide ongevallen zijn vlak bij Haar lem geschiedt. De oorzaak zal eerst definitief vastgesteld kunnen worden, wanneer het offl- cieele wettelijke onderzoek, waarbij het rijks- toezicht vertegenwoordigd zal zijn, heeft plaats gehad. Omtrent de maatregelen, die de spoorwegen genomen hebben in verband met de stagnatie om een goed functionneerend reizigers-vervoer vanuit Amsterdam in de richting Rotterdam mogelijk te maken, vernemen we het volgende: le. De reizigers kunnen reizen over Uitgeest naar Haarlem, waarvoor de treinen van den gewonen dienst versterkt zijn. 2e. Reizigers voor Haarlem kunnen de af standstand Amsterdam—Haarlem per tram af leggen. 3e. Er is een zeer beperkte dienstregeling Am sterdamHaarlem ingesteld, met vertraging Deze bestaat uit vier-wagens-treintjes, die te Haarlem over het werkplaatsterrein moeten doorwisselen. 4e. De D-treinen worden geleld over Harme ien en Breukelen. Bij onze informatie, wanneer de stagnatie op geheven zal kunnen zijn, werd ons medegedeeld, dat dit, waar het hier twee zware motorrijtui gen betreft, geruimen tijd duurt. In elk geval zal den geheelen morgen met het opruimings werk gemoeid zijn. Van den electrischen trein, die vanuit Am sterdam 's nachts om 12 uur in Haarlem moet zijn, ontspoorde door onbekende oorzaak de laat ste wagon. De wagenvoerder van den trein bemerkte de ontsporing echter niet dadelijk, waardoor de trein nog eenige honderden meters verder door reed en toen pas tot stilstand kwam. De trein die om kwart over 12 uit Amster dam te Haarlem moest arriveeren, wUde men op het linkerspoor (vanuit Haarlem dus het rechterspoor) brengen, maar bij het overrijden van den wissel ontspoorden ook de eerste «wee wagons van dezen electrischen trein, waar-» schijnliJk doordat de ontspoorde wagen van den anderen trein een contra-rail van den wissel had vernield. De beide wagons kwamen naast de rails te staan, terwijl de rails zelf zeer ernstig bescha digd werd. De reizigers der beide treinen begaven zich te voet naar het station, waar inmiddels een trein uit Rotterdam gearriveerd was, die natuurlijk zijn reis niet verder kon vervolgen. Daarom iiec de stationschef de reizigers van den Rolterdam- schen trein in de laatste wagons van den trein stappen, die op den wissel was ontspoord. Deze wagons o.a. een motorwagen waren op rails blijven staan en konden dus weer naar Am sterdam terug rijden. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Onmiddellijk toog men aan het werk om de beide hoofdsporen, die door twee ontsporingen versperd waren, weer vrij te maken. De ontsporing geschiedde bij het emplacement der Centrale Werkplaatsen, eenige honderder meters van de basculebrug der Haarlemmermeer, spoorweg over de Haarlemmertrekvaart. Alhoewel men den geheelen nacht en morger heeft doorgewerkt, bleek hedenmorgen nog slechts de eerste ontspoorde wagon op rechter- rails (komende van Amsterdam) en van het tweede ontspoorde gedeelte alleen de bijwagen in de rails gezet te zijn. De motorwagen waa zeer lastig weer in de rails te brengen. De rails waren zwaar beschadigd; we zagen één rail geheel opgekruld. Ook vele dwarsliggers en stoelen waren vernield. De 60-tons motorwagen zelf was van onde ren zwaar beschadigd. De electrische motor hing zoo wat los tegen den grond. Gelukkig wa ren de wielstellen intact, zoodat deze op stel lingen geplaatst konden worden en zoo weer in de rails. Een groote ploeg wegwerkers waren ta -e vinnige kou aan het werk. onder leiding van eenige hoofdingenieurs en ingenieurs. De vernielde rails worden, evenals de dwars liggers, verwijderd. De beide achtereenvolgende ontsporingen, waardoor de beide hoofdsporen naar Amster dam versperd werden, veroorzaakte een gewel dige stagnatie in Amsterdam. Gelukkig lag naast de hoofdsporen het spoor voor den Haarlemmermeerspoor, waardoor een zeer beperkt verkeer mogelijk werd. Daar ech ter de wissel tusschen het hoofdspoor met het hoofdspoor was verbonden, moesten de treinen uit Amsterdam eerst zoover mogelijk het hoofd spoor oprijden, dan terug over den wissel op 't Haarlemmermeerspoor en zoo weer terug naar het station, waardoor zeer groote vertragingen ontstonden. De treinenloop naar Amsterdam werd stop gezet. Het spreekt vanzelf, dat de duizenden fo rensen daardoor ernstig gedupeerd werden. Men verwees ze naar de treinen naar Uitgeest, die zooveel mogelijk versterkt waren en over Uit geest en Zaandam naar Amsterdam reden. Slechts een enkele trein naar Amsterdam, uit slechts eenige wagens bestaande, vertrok van het Haarlemsche station. Dat deze treinen geweldig vol zaten, laat zich begrijpen. Ook deze treinen werden eerst over het Haar lemmermeerspoor geleid, daarna terug over den wissel op het rechter hoofdspoor en dan verder daarlangs naar Amsterdam. De doorgaande treinen van Rotterdam en Den Haag uit vonden alle in Haarlem hun eindpunt. De stoom- en sneltreinen uit Amster dam en Rotterdam worden over Utrecht ge leid. In de stationsingang hing de volgende mede- deeling: „Wegens versperring tusschen Haarlem en Halfweg wordt een beperkte dienst onderhou den tusschen Haarlem en Amsterdam. Reizigers kunnen met treinen de- "-?;one dienstregeling over Velsen en Uitgeest naar Amsterdam gaan. Plaatskaarten zijn geldig. Plaatsgebrek is uit gesloten. Ook kan gebruik gemaakt worden van de tramtreinen der N. Z. H. T. M." Behalve van de N. Z. H. T. M., die natuurlijk plotseling extra en versterkte diensten moest inlasschen door den grooten toevloed van fo rensen, maakten velen ook gebruik van taxi's en auto's. De opruimingswerkzaamheden duren nog steeds voort. Hopelijk zou in den loop van den middag en wel ongeveer op den tijd, dat de forensen naar huis zouden terugkeeren, één spoor vrij zijn. Volgens mededeeling van den chef van het Centraal-station, was hedenmiddag om twee uur de dienst op de lijn AmsterdamHaarlem weer normaal. Nu we volop in den winter zitten en de thermometer regelmatig flink onder nul zien is het interessant een, zij het ijskoude, herinnering op te roepen aan de vorstperiode in 1929. Dit is pas drie jaar geleden en het begint er dus op te Waar gezelligheid Vraagt om licht en vuur, Zijn HOENDERDOS' kolen Nooit te duur kokerij van de St. Vlncentius-Vereeniging op een dag 300 liter erwtensoep méér produceerde. In die dagen werden de verkeersagenten op bijzondere wijze herdacht en kregen ze koffie, chocolade en andere warme dranken. De tram conducteurs werden ook op gezette tijden op temperatuur gehouden en het Leger des Heils schonk koffie voor ieder die er prijs op stelde. Op straat kon men zich op vele plaatsen war men aan „openbare vuren". Werkelijk er werd alles gedaan om de koude te bestrijden. De ijs baan, die de eerste weken druk bevolkt was, lag bijna verlaten. Geen mensch dacht er over in een temperatuur van een graad of vijftien bene den nul te gaan rijden. Het was opmerkelijk, maar om schaatsen gaf men niets meer, zóó lang duurde dat wintertje. Maar dat weet u allen nog, alsof het gisteren was. Zouden we ook dit jaar dezen kant uit gaan? In 1929 vroor het in Januari als thans, dooide het zelfs zoo nu en dan, totdat in Fe bruari de Ncordpool-temperatuur den kolen handelaren een gat in de lucht deed springen. Van te strenge winters verlos ons Heer, voor al in deze crisis-dagen! Hedenmorgen heeft de burgemeester een be zoek gebracht aan het echtpaar Hartkamp Berk, wonende Havenplein 8, voormalig Spaam- dam om hen geluk te wenschen met de ge boorte op 21 dezer van htm zoon Piet, waardoor het aantal inwoners der gemeente tot 125.000 is gestegen. Namens het gemeentebestuur bood de bur gemeester een spaarbankboekje voor den jong geborene aan en overhandigde hij de moeder een enveloppe met inhoud, hetgeen in verband met de omstandigheden waarin het gezin thans verkeert, zeer welkom was. Ongetwijfeld zullen nog wel meer geschenken de gelukkige familie bereiken, want reeds lang geleden werd door verschillende Haarlemsche firma's aangekondigd, dat zij een geschenk in petto hadden voor den 125.000sten inwoner. Het behoeft niet gezegd, dat ook te Hillegom van de ijssport wordt genoten. Jammer, dat het bestuur der Hillegomsche IJsclub de ge legenheid voorbij heeft laten gaan een goede kunstbaan te hebben. We hebben die gehad, maar ook in dezen is gehad een leelijk woord. Verschillende personen zijn dan ook reeds door het ijs gezakt en 't heeft heel weinig gescheeld, of reeds was een kind verdronken. f. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabi. 70 ets. en oranj'ezakjes van 2 tabl. 10 cfs. lijken, dat de oud-Hollandsche winters weer terugkomen. Winters met ijs van een meter dik, met Kermis op de Zuiderzee, met een totaal ge stremde scheepvaart. In 1929 hebben we bijna twee maanden onaf gebroken van de ijspret kunnen genieten. Streng was de vorst echter in Februari, met een record temperatuur in den nacht van den 15en. Aan t pompstation van dé Haarlemsche waterleiding werd 21 graad Celsius vorst geregistreerd, dat is ongeveer 38 graden Fahrenheit. Het was in die dagen, dat melk matglas werd, dat 'B. en W. een lokaal openstelden en ver warmden voor ieder Haarlemmer, dat de spijs- Voorzichtigheid rondom Haarlem biyft ge boden door sneeuwijs. De Kloppersingel is berijdbaar. Nieuwe berichten bij A. Baart, Groote Hout straat 7. De ijsbaan aan de Kleverlaan is hedenmiddag en hedenavond geopend. Hedenmiddag zal de le ronde der schoolwed- strijden om den Anton Beijnes-beker plaats vinden. Aan deze wedstrijden nemen 8 middel bare scholen deel. Morgen vindt de 2e ronde plaats en Zondag de finale. Zaterdag zal er schoonrijden voor paren zijn, terwijl dan tevens wedstrijden zullen plaats heb ben om den Louis Bijvoet-beker. Pogingen worden voorts in het werk gesteld, om een Belgisch ijshockey-team naar Haarlem te krijgen. De koude Noord-Oosten wind van gisteren was voor de schaatssport niet bevorderlijk. Toch waren overal nog rijdsters en rijders, ook op de ijsbaan der „Volharding", die tamelijk uit den wind ligt. Gistermiddag zijn de lichtmasten geplaatst voor de verlichting. Vandaag is de baan den geheelen dag ge opend. Ook hedenavond van half 7 tot 10 uur zal zij geopend zijn. Daar het ijs nu vrij sterk is, zullen ook niet-leden toegang hebben, tegen entréeprijs. Indien de vorst aanhoudt, zullen deze week hardrijderijen gehouden worden vóór leden der vereenlging. Toen gisteravond de laatste schaatsenrijders huiswaarts keerden, ontdekten zij langs den kant van de baan aan de Groenendaalkade een damesrijwiel, dat vermoedelijk door een der liefhebsters was vergeten. Bij de politie is aan gifte gedaan. Dinsdagavond was het op de vaart langs de Vrijheidsdreef vrij druk. De heer v. R. tramde rich in hardrijden. Dit is op zulk een baantje "eer gevaarlijk. Hij kwam in botsing met een r:deren rijder, met als gevolg dat hij achter- er sloeg met zijn hoofd op het ijs. Hij was et meer in staat op te staan. Dr. Leijendek- r, die spoedig ter pllaatse was, constateerde en vermoedelijke hersenschudding. Per auto werd de gevallene naar zijn woning in de Raad huisstraat te Heemstede vervoerd. Nader meldt men ons dat de heer van R. gisteravond laat tot bewustzijn is gekomen en hedenmorgen weer in staat was eenige werk zaamheden te verrichten. CENTRALE OVERVEEN VERWARMING TELEF. 15597 I Er zit geen doorzettingsvermogen in het be stuur der Hill. IJsclub en nu zijn we sinds twee jaar dat we een vereeniging hebben, zonder baan. Diverse breede slooten vertöonen wakken, terwijl bij de bruggen het ijs niét sterk genoeg is. De Vossevaart wordt druk bereden; de Leidschevaart hier en daar, de Breede Sloot was Zondag nog onbetrouwbaar en in 't Kanaal varen nog de schepen, zij 't met moeite. Van wed strijden is nog geen sprake, wat heel jammer is. De tennisbanen van Wimbledon aan de Jan Willem Frisolaan te Overveen zijn docr een wa- terbesproeiïng in een prachtige ijsvlakte her schapen. Geen wonder dat door velen van deze schitte rende gelegenheid gebruik wordt gemaakt. Ook des avonds zijn de banen geopend. De sneeuwbaan op den Hooge-Duin- en Daal- scheweg, die als sleebaan aan alle redelijke eischen voldeed, heeft men van gemeentewege nog meer willen perfectionneeren. Daartoe heeft men 's avonds de baan met een brandspuitslang bespoten, 't Resultaat was, dat de baan zoo glad als een spiegel werd en feitelijk ongeschikt, want de sleden werden tamelijk wel onbestuur baar, in de bochten. Toen heeft men van den nood een deugd, en de glimmende ijsvlakte met sneeuw en eenig zand eenigszins stroever moeten maken. Toch kregen de sleden gisteren een geweldige vaart en werd er ware stuurmans kunst gevergd om zonder ongelukken beneden te komen. Er is dan ook een waarschuwings bord geplaatst, dat de baan alleen geschikt is voor bekwame sleevaarders. Intusschen wordt er zeer veel genoten, hoewel de buitenstaander het genot zeer problematisch vind. Immers: in enkele tientallen seconden is de baan naar beneden toe afgelegd, waarop een lange klimpartij naar boven volgt met een slee echter zich aan. ,,'t Gaat er net mee als met 't eten," hoorden we een huisvrouw zeggen. „Een heelen morgen ben je er druk mee en in een kwartier tijd is 't maal genuttigd." Maar.... lust en liefde voor een ding maakt de moeite en t werk gering. Wie gisteravond den Bloemendaalscheweg ter hoogte van het gebouwtje van P. W. pas seerde, moet aanvankelijk aan een brandje ge dacht hebben: Een paar standpijpen op de wa terleiding, brandslangen met omhoog spuitende straaltjes water, plassen op straat, maar geen gehelmde mannen en geen publiek. Of 't de kou was en de scherpe noordooster of dat de belangstelling van 't publiek bevroren was of hoe dit zij, weinigen namen hiervan echter notitie. Zij, die dit wel deden kwamen tot de ontdekking dat men 't oude raadhuisterrein, meer bekend als „De Kuil," onder water zette Des middags had men het veldje al omringd met een dijkje van een 40—50 c.M. hoogte, om 't wegloopen van 't water "te voorkomen. Des avonds om een uur of 9 stond het veldje blank en kon de koude aan het werk gaan, om Over veen een nieuw ijsbaantje te bezorgen. Direct werd daar een aanvang mee gemaakt en om 10 uur lag de kuil al in 't ijs gekluisterd. Voor de kleine krabbelaars zal dit een aardig, veilig baantje zijn. Veel genoegen er mee en er op! Eindelijk is dan Dinsdagmiddag het Brou werskolkje voor de schaatsenrijders open ge steld. En dadelijk is er een druk gebruik van gemaakt. De heerlijke beschutte ligging achter het ge boomte van „Vaart en Duin" maakt dit ijs baantje dan ook tot een ideaal plekje. Overal elders maakte de snijdende noordoostenwind het verblijf op het ijs tot een denkbeeldig genot. Gedachtig aan het ongeval van eenige jaren terug, had men thans de noodige voorzorgs maatregelen genomen: Er waren planken, lad ders en reddingslijnen op 't ijs aanwezig, om in geval van ongelukken direct te kunnen hel pen. Dit is echter niet noodig geweest. Om 4 uur was het ijs echter al weer zoodanig gehavend dat de politie t geraden achtte de baan te ontruimen. Intusschen hebben de schaatsenrijders toch fijn hun hart kunnen ophalen. De krant voorspelt een echten ouderwetschen winter. En alles ziet er naar uit, dat de krant ditmaal gelijk zal krijgen. Maar in zee trok gisterenmiddag het dartele spel van een troep bruinvisschen, die heel dicht onder de kust hun buitelingen uitvoerden, de aandacht van boulevard- en strandwandelaars. De troep trok het Noorden in. En als de „boer met zijn varkens" het Noor den intrekt, dan krijgen we verandering van weer, zeggen de oude zeelui. 't Valt hard er aan te gelooven, als de felle Noordooster je om de ooren blaast. klaar wie zal nu gelijk krijgen? Geboren: 21 Jan. z. van M. G. C. PutVan der Eem; z. van J. aartmaiSchippers; 22 Jan.: d. van A. LommerseSchakenbos: z. van J. M. MulWestdorp; d. van G. C. M. DelissenVer- beme; 23 Jan.: d. van S. Herrebout—v. d. Broe- ke; z. van C. van VlietSieraad: d. van W. C. OderkerkSnoeks. Overleden: 22 Jan.: R. v. Berg, 80 J„ Duven- voordestraat; 23 Jan.: H. Verwoerdt—Kuypers, 40 j., Comelissteeg; W. v. d. Meülén, 67 Öli- vierstraat; C. M„ 10 mnd.,_d. van D. Wassink, Van Oosten de Bruijnstraat; C. DemisonVes- ter, 84 j.; Hagestraat; 24 Jan.: Jan, 11 mnd„ z. van C. Marchand, Vooruitgagngstraat. HET ZEEBAD De kosten geraamd op 70.000. De Commissie voor Publieke Werken raamt in haar advies de stichtings- en inrichtingskosten voor het Zeebad op 70.000. Deze kosten komen ten laste van den kapitaal- dienst van de gemeente. Zijn de kosten in totaal bekend, dan kan daarvoor een leening gesloten worden. Men verwacht, dat tot dien tijd de N.v. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gra- venhage wel bereid gevonden zal worden de werken voorloopig te financieren. B. en W. stellen dus voor op de begrooting 1933 bij suppletoire een bedrag te plaatsen van 70.000.—, in beginsel te besluiten te zijner tijd een vaste geldleening daarvoor aan te gaan en om voorloopig over dat bedrag in onderhan deling te treden met genoemde Bank. B. en W. achten het wenschelijk, dat de bad inrichting en nevenbedrijven nog dit seizoen in werking zullen worden gesteld. Waar de raad zooveel spoed betracht heeft, gelooft het college ook, dat dit de bedoeling van den raad is. Technisch is dit mogelijk, als spoe dig de goedkeuring van Gedeputeerde Staten verkregen wordt op de voorgestelde suppletoire besrooting. Een vraag was, of het grondwerk in de werk- Gebouw „St. Bavo" Jaarfeest R. K. Volks bond Overveen, half 8 Grossiers Klein handel, 8 uur Bestuur Trampersoneel, 8 uur „Kunst na Arbeid", 8 uur Haarlemsche Inkoopcombinatie, half 9 R. K. Bevo'klngsbureau, 8 uur. jtadsschouwburg N. V. Het Schouwtooneel „De Doofpot", 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lnxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van W tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1. Haarlem, Tel. 11671. R, K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 1012, 24 en 89 uur. Zaterdags van 1012 uur. Adres: Bloem hofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. Gebouw „St. Bavo" Bestuursraad R.K. Volks bond, 8 uur „Onderling Belang", 8 uur Lezing dr. Bruno, 8 uur „Proza", 8 uur. Café „Suisse" Rijksstraatweg Vervolgver- gadering R.K. Kiesvereeniging Haarlem- Noord, 8 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes lederen dag van 1012, 24 en 89 uur, Zaterdags van 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 1167L HEEMSTEDE Raadhuis 8 uur. Gemeenteraad, verschaffing kon worden uitgevoerd. Daar we gens de productiviteit van het verrichte werk waarschijnlijk geen rijkssubsidie dan verleend zal worden en onderhandelingen te veel tijd in beslag zouden nemen, is het college tot de slot som gekomen, dat uitbesteding van het grond werk aanbeveling verdient. Het uitgegraven zand kan gebruikt worden om den Boulevard Paulus Loot te verbreeden als dat plan uitgevoerd wordt. Ook de rest van den bouw zouden B. en W. in het openbaar willen aanbesteden. Derhalve stellen B. en W. den raad voor too openbare aanbesteding van het grond- en an dere werken in een nader door den raad vast te stellen bestek, te besluiten. In afwijking van het principebesluit, in den raad genomen op 31 Mei 1932, stellen B. en W. voor, de plaats aldus te bepalen, dat de Noord punt zal komen aan of nabij de trap voor de. Frederik Hendrikstraat. Volgens de meerderheid van B. en W. wordt dus aan den raad voorgesteld bij openbare in schrijving de volledige exploitatie te verpachten tot en met het jaar 1935. Gerekend wordt op 80.000 baden. Raadsvergadering. Er is een openbare ver gadering van den raad dezer gemeente uitge schreven tegen Donderdag 26 Januari, des na middags te half acht, ten raadhuize. t :7.7 <ai liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiüiiiitiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiig" VOOR DE GROOTE VOORDRACHT MET LICHTBEELDEN OVER op DONDERDAG 26 JANUARI a.s., des avonds 8.15 uur, in de groote jj= benedenzaal van gebouw ST. BAVO, Smedestraat, te Haarlem. TOEGANG VRIJ! Arrangeur: Dr. Bruno Matthes, A'dam Wetenschappelijke Af deeling. ^imiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiuiiiHiiniiiiumiiiiiiiiiiiiiTm WOENSDAG, 25 Jan. Vorige koersen landen 8.46)4 Berlijn 59.18)4 Parijs 9-?2 H Brussel 34,53)4 Zwitserland 48.22 Weenen Kopenhagen 42,50 Stockholm 46.10 Oslo 43.25 New Vork (cable) 2.484. Rome 12.72)4 Prr..7.37)4 Madrid 20.40 8.46 59.17)4 9.71)4 34.52)4 48.15 42.25 46.CO 43. CO 2.48% 12.72)4 7.37)4 20.35 Vorige koersen t Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 '0244 '02)4 4Va Nederland 1916 102H 102)4 4 Nederland 1931 |0 H 100 5 Nederl 1932 'OlMe 101H iV, N. Ind 1926 AB 95 95 Banken Koloniale Bank 5744 j® Indische Bank 56 5o Cert. 68 industrieën Onliever 11 1)4 112)4 Calvé Delft 65)* th Alg. Kunstzilde 32 32H Van Berkel's Pat.19)4 19)4 Nieuwe Philips 130 132X Küch Accoustlek 2'Jw 2M Ned. Ford 117 118 industr. Buitenland Anaconda 8R» 8Xè Bethlehem Steel 15). 151, O 8. 3teel 2954s .954s O. 6. Leather JK 3)4 Intern Nickel 8)4 834 Mijnbouw Boeton Mijnbouw '«4 Alg. Exploratie 'Mi 128 Red jang Lebong y9 99 Petroleum Claboes 18 I8 Kon Olie 153H '54)4 Perlak 64 83 Continental OU 5)4 Peudawa 5)4 5)4 Vorige koersen Shell Union OU 5)4 5)44 Rubber A'dam Rubber 61H 62* Bandar 42H 43* Deli Batavia Rubber 25 Serbadjadi 20-^ ^2 Silau '2 V. I. G. O. X- ryr. Allied 15/ Intercontin. Rubberw Scheepvaart Java Ch Japan 36 36 Holl. Amerika Lijn 3X 3)4 Dito Gem. Elgend. 334 Kon. Ned. Stoomb J7 VH Scheepvaart-Unie 5® °°>4 Suiker H. V. A171 174 Jav. Cultuur L6 107 N. 1 S 0 72 73 Poerworedjo 7)4 Vorstenlanden 38 38 Actions Idem 27 25.00 Tabak Dell Batavia T5444 Oude Deu :2c)4 128)4 Oostkust 17)4 17)4 Senembah 138)4 ItÜ Spoorwegen Union Pacific 75)4 78 Wabash 2)4 2)4 Erie 514 5H Kansas City South|)4 South. 5)4 5M

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2